Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

most valahogy semmi sem jó! :) konkrétan nem tudnám meghatározni, hogy miért :)
asszem mindketten RH+ak vagyunk, és csak egyszer voltam szűrésen, a másodiknál tuti nem nézték.
Linácska: sokkal vékonyabb vagy, mint Levivel voltál :) Botinak boldog névnapot.

http://szuloklapja.hu/baba/body/cikkek. ... =9+h%F3nap
Boti tuti nem +2 kilót ad Hozzád.

Csöppke: szép pocak, Lócinak boldog szülinapot!

még az apasági papírokat sem intéztük el :( remélem ma veszünk komódot, és hétvégén elkezdjük a pakolást.

fairytale20: drukkolunk! milyen ZH?

hopihe79
Budapest
 
 


Majga
Örülök, hogy minden rendben a kis kukissal :) Tényleg régen jelentkeztél már, minden oké?

Pihe
Hangulatingadozás vagy fizikai "semmi sem jó" állapot van? Egy fincsi desszert ebéd után biztos feldob :wink:
Ez az apasági dolog hét éve még tök nagy macera volt, remélem nektek most nem lesz olyan bonyolult.
Hol néztek komódot?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: Ikeában
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10121247

a magassága pont jó, 57 cm széles, csinálunk rá pelenkázó feltétet. Na erről persze eszembe jutott egy pizza. szerintem ez kóros :)

hangulatingadozás is, a hasam is fájdogál. Csendesen nyugiban ellennék, csak a kolléganőm folyamatosan kérdezget, meg információkkal nyaggat :), és most nem vagyok kellőképp befogadó :)

hopihe79
Budapest
 
 

 
 

vásárolni lenne kedvem :)

hopihe79
Budapest
 
 


http://www.kismamaruhaoutlet.hu/hasznaltkismamaruha/

ezt a boltot ismeritek? érdemes elnézni?

hopihe79
Budapest
 
 


Hű, én ma egész nap ettem, most meg alig bírok mozdulni :oops:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


hópihe,
Levivel 10 kilóval kevesebb voltam. Majd teszek fel este képet, kb. 2 nap különbséggel készült Levivel, mint a tegnapi. Szerintem azon vékonyabb vagyok azért.
Én is elég lassan haladok a munkával :?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Fairy: megy a drukk a vizsgához.

Megjártam a fogorvost, megdicsért, csak fogkövet kellett leszedetni. Azért elég kellemetlen volt, nem szeretem.....

Én is vásárolnék, de kiköltekeztem :-)

Viszont ma megérkezett a szép ágyneműgarnitúrám a kiságyba, csodaszép, nagyon örülök neki. Viszont a baldachint sehogy nem tudom majd rászerkeszteni a vasra. :roll: Vagy nagyon béna vagyok :-)

Kilók: Hát engem sem kerülnek el, de most néztem épp a naplómban, h Zétivel a 34. héten voltam 79 kiló, ma meg reggel a 33. héten 73-at mértem. Ettől azért jobb kedvem lett. Igaz mivel az induló súlyom más volt, csak 4 kiló a különbség, de remélem a végére nem kerekedek ki olyannyira, mint Zétivel. Akkor több mint 20 kilót híztam.....

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Pihe
Nagyon szép komód, nekem is bejön ez a sorozat. Szerintem semmi kóros nincs abban, ha az átmérő és feltét szavakról a pizza jut eszembe...mi más jutna :D
A boltot sajnos nem ismerem, de csábítóan hangzik, lehet, hogy elnézek arrafelé hétvégén.

Netty
Úgy tűnik, hogy egy súlyban vagyunk ;) Lucával én is 23-at rántottam magamra, szerintem most alatta maradok. Legalábbis nem szeretnék a következő 10 hétben 17-et hízni :roll: (most 6-nál tartok)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz :lol: mondjuk nekem az átmérőről még nem az jut eszembe :)

szemszín kalkulátor érdekel valakit? van 26 %esélyünk, hogy nem barna szeme lesz :)

http://museum.thetech.org/ugenetics/eye ... _intro.swf

hopihe79
Budapest
 
 


Sziasztok!

Klarissza,
nagyon örülök a jó híreknek!

Fairytale,
sok sikert a zh-n!

Hópihe79,
nagyon szép komód, nekem is tetszik!
Sajnos nekünk nagyon kevés helyünk van, majd talán ha beépítjük a tetőteret (kb. 3 év múlva...), csak győzzem kiárni. :oops:

Én is 6 kg-nál tartok, ami a védőnőm szerint 3 (télen csizmában és 2 pulcsiban mért). :D Amúgy szerintem akkor sem szólna, ha 30-at szedtem volna fel, elég laza. (Vagy inkább nemtörődöm :wink: )

Pizza... már tudom hova megyünk, ha hazaér az uram... :)

Lilypie Pregnancy tickers
krisztinka28
Etyek
 
 


Bennem ma tudatosult, hogy három hét, és ha jön Gábor, már nem is lesz koraszülött :D

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Pihe, ez irtó hasznos! :D Nálunk 50% az esély a barnára. :) Jobban vagy már? A feltéten hangosan röhögtem. :D :D :D

Ellenanyagszűrés nekem csak a 37. hét után lesz, nagylaborral együtt, és akkor másodjára (mármint az ellenanyagszűrés). Elvileg az sztk-ban veszik le, onnan küldik tovább. De nagyon nem értem, amikor kismamákat csesznek le vizsgálatok meg nem létéért, vagy azért, mert rossz helyre mennek. Nyilván nem magunknak írjuk a beutalókat...

Pampalini, trombózist? Ez biztos?

Fairy, mit tanulsz? Utólag is drukk a zh-hoz! :) Aranyosak lehettek, amint a pároddal együtt egyensúlyoztok a mérlegen. :D

Boldog szülinapot és névnapot a kis lurkóknak!

Majga, azért a 23 kg nem semmi... :) De tény, hogy van aki többet, és van, aki kevesebbet hízik. A lényeg, hogy lemenjen majd, nem?

Nagoyn köszönöm az újabb babakocsis ötleteket és infókat, szerintem lassan készítek egy excel táblát képekkel, előnyökkel és hátrányokkal, és ha ezzel megvagyok, levonom a következtetést. :lol:

Linácska, kíváncsi vagyok a holnapi uh eredményére! Az a 2700 g tényleg túlzásnak tűnik.

Netty, én is megyek még fogorvoshoz... De csak júniusban szerencsére, ha meg nem futamodok. :D

Addisz, te hogy csinálod, hogy a korábbi 23 helyett most max 10 kg-t fogsz hízni?!

anabique
Budapest
 
 


Mi az a "zh"? :oops: :oops: :oops:
(sejtem, hogy hűlye kérdés, de én nem itt jártam suliba :roll: )
20140901114303
 
 


brunhild,
zárthelyi, magyarul egy írásbeli vizsga. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


zárhelyi dolgozat :)

80olgi
 
 


Köszönöm, lányok! Ma is tanultam valamit :lol: Még sosem hallottam :oops: Mondjuk önmagában a "zárthelyi"-ből sem lettem okosabb, de azt, hogy írásbeli, már én is értem :lol:
Múltkor férjem elment szülőire, és a végén megkérdezte, hogy mi az a "köri"? Nem is nézték hűlyének :roll: :lol: :lol:

Olgi, veled mi újság?

Gil!!Minden rendben????
20140901114303
 
 


Miért, mi az a köri? Én csak curry-t, meg kör-e-mailt ismerek. Utóbbit fogalmam sincs, hogy kell helyesen írni. :lol:

anabique
Budapest
 
 


semi különös alig birok néha menni,lányok mit tudtok apaságinál elfogadják az ideiglenes személyit??

80olgi
 
 


Köri az a környezet nem? :D Legalábbis én arra tippelek. :lol:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Köszönöm szépen a Lócis köszöntéseket!! :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Anabique: környezet.. :)

Olgi, ismerős :(
20140901114303
 
 


Pihe: Az apasági nekünk alig volt egy óra. Remélem Ti is megússzátok gyorsan.

És matematikát tanulok az Eltén. Legalább itt van a szomszédban , így csak a híd túloldalára kellett mennem. :( Nem sikerült olyan fényesen , de remélem meglesz a jól megérdemelt kettes.

Kilók: Hát Én 12nél tartok jelenleg. Ennyit akartam összesen hízni. Bár a 23. héten már 10kg plusz volt rajtam, ahhoz képest leállt a hízás, hisz csak eltelt 9 hét, és csak két kiló jött fel.
De rájöttem, hogy nem ez számít. :D Az elején megmértem a combom , a mellem, a mellem alatti részt körbe, hogy tudjak viszonyítani, hogy hova jön majd fel a plusz. Jelenleg a mellemen van 14cm (na mondjuk ez látszik is 75B-ről75D-re dagadt), a hasam ugye már 100 felett van, de máshol nem lettem több.
fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


fairytale, matek? Wow :) Biztos meglesz az a kettes:)
Én is 10 körül járok hízásban, cickóra, pocakra sok jött, de a combomra is... :roll: :?

panndi, tényleg lassan jön a finish... izgi. :lol: Mondjuk én még mindig megállítanám az időt... olyan gyorsan megy. :(

Hú ma nagyon hatékony voltam, kitakarítottunk bent délelőtt, ebéd után meg kint lenyírtam a füvet, úgyhogy mindenhol rend van. :D Délután meg Domkával megyünk kettesben csavarogni...

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


én edig +6kg-nál tartok

80olgi
 
 


Ezek szerint mégsem olyan egyértelmű és ismert a "köri"? :roll: :lol:
Én első szülőin szembesültem a törivel, körivel, tesivel...elég gyorsan rájöttem, hogy mit jelentenek, de azt hittem, csak én nem ismerem ezeket a rövidítéseket :roll:
20140901114303
 
 


Csöppke: Te füvet nyírsz??? :) Wáó!
Belestem a blogodba. Milyen édes huncut arcú fiaid vannak. Meg kell őket zabálni. :oops:

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


csöppke, de hasznos voltál :)

Én is takarítottam ma, de csak az emelet fért bele, mindig az egész lakást szoktam egyszerre, de már nem megy... Fűnyírást meg sem próbálom, tavaly én nyírtam itthon, de most férjem nem engedi, én meg nem tiltakozom :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


anabique - igen. Nem tom pontosan mi a neve, de amit megnéznek h hajlamos vagyok-e trombózisra. Meg asszem szifiliszre is néznek. Épp a múltkor mondta a védőnő, h olyan üres nekem az az oldal a kiskönyvembe...ez a kettő kimaradt. De bármikor levehető, majd egyszer kérek beutalót.

csöppke- nagyon ügyesek vagytok!

fairytale- drukk a ketteshez! DE az is lehet h jobb lesz! Mikor tudod meg?

kilók: én +6 kilónál járok. A pocakom, meg ment a hátsómra is meg a combomra is egy kicsi.

Csajok ez az apasági azoknak kell akik nem házasok? És mit tudtok a házassági anyakönyvi kiv.-ot frissíteni kell vagy jó az amit akkor adtak?

Ja és képzeljétek el, hogy másodjára is szarul töltötték ki a táppénzes papíromat. Tehát megint volt egy potya köröm. Komolyan mondom nem hiszem el! Én nem értek hozzá, de olyan bonyolult ez??!!
:evil:
Holnap megint megyek, most vérvétel is lesz, mert a házidoki szerint nem jó a vasam (a nődoki nem mondott rá semmit) - azt hiszem asztalracsapás lesz! Azért jó lenne mihamarabb pénzt látnom, ezek meg itt bénáznak! Ezen annyira fel tudom húzni magam! Na de hogy megnyugodja ettem 2 gömb fagyit :)

Kép
pampalini
 
 


Hogy itt egyesek milyen ügyesek! Fűnyírás, takarítás, pakolás, festés 8) Én meg nyavalygok a vasalnivalóm miatt :oops:

Fairytale, szorítunk, hogy legalább 2-es legyen! :wink:
20140901114303
 
 


Pampalini, ha házasok vagytok, nem kell apasági. Viszont kell egy "friss" (ha jól emlékszem 6 hónapnál nem régebbi) házassági kivonat :? Vagyis hacsak nem az idén volt az esküvőtök, kell igényelned egy új házassági kivonatot annál az Anyakönyvvezetőnél ahol a házasságot kötöttétek...
20140901114303
 
 


Itt egy 28 hetes pocak :)
Valaki szerint nagy valaki szerint nem. Szerintetek?



Kép Babalak [/img]

Kép
pampalini
 
 


Pampalini, ez egy tökéletes méretű pocak :lol:
20140901114303
 
 


Leo, szerinted mennyire gáz, ha én most véletlen skarlátos leszek? Lili ovijában van, de még ő sem volt.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, én nem sokkalom a 32 hetesen a 2700g-ot.Nekem Csengét 32 hetesen 2570g-nak mérték és végül 4150g-mal született-Neked sem volt kicsi egyik gyerkőc sem ha jól tudom!
Szóval lehet hogy jól mérték.

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


hópihe,
na akkor az ígért összehasonlító fotók.

Levivel
Kép

Most
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Panndi: épp ma néztem, hogy már 34 hetes vagy! :) aztán észre sem vesszük, és pikkpakk mi is betöltjük! :)

Ana: jobban, köszi! valószínűleg használt, hogy korán hazajöttem,és pihentem! Ha megvagy a táblázattal, örülnék, ha nem csak a következtetést vonnád le, hanem elküldenéd hasonlóan tanácstalan, csak kissé lustább társaidnak! :) most persze magamra céloztam! :)

Gilről nem tud valaki valamit?

Klarissza: várjuk a képet! nagyon! :)

Olgi80: szerintem el, ugyanolyan hivatalos dokumentum.

Csöppke: cukik a vonalzóid! :)

fairytale20: azt olvastam valahol, hogy a hízást a combon lehet mérni, tehát nem híztál :) a Te vonalzód is nagyon aranyos.

pampalini: csini pocak! én is ettem fagyit, fél dobozzal

linácska: köszi :) és nekem most kisebbnek tűnsz.

hopihe79
Budapest
 
 


Én is ettem fagyit, három gombóccal :) És megettem ma négy pöttyös gurut, egy túró rudit, egy kókuszos tejszeletet is :oops:

Annyira nyűgös vagyok, fáj mindenem, le vagyok lassulva, nem fogom fel az információkat, nagyon gáz vagyok :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi, mi az a guru? :oops:

Linácska, én sem látok nagy különbséget a két kép között, talán a hasad formája kicsit más, Levinél mintha kerekebb lett volna?

Jelentem, én is fagyiztam :P És minden este karamellákat majszolgatok, amitől utánam savam lesz :roll: de azért eszem rendületlenül tovább :)
20140901114303
 
 


Bocsi, ha kicsit hosszú leszek, demost jöttem meg a dokitól akinél szülni fogok, és enyhén szólva sokkolt!
Szóval az eddigi uh-k alpján ez a 31.hét és ez alapján a szülés 07.25, de mivel programozott császár a 38.héten így 07.10-e körül lenne. Ekkor megnézte a naptárját, és kiderült, hogy 9-17-ig szabin lesz, így megmagyarázta, hogy mivel a mensis és az uh-s időpontok között kevesebb mint 2hét az eltérés, így a mensis időpontot kell figyelembe venni, ami 07.15. DE így már JÚNIUS végére betervezte a szülést!!!!!!!??????????? Tehát hirtelen 32hetes lettem, gondolom azért, hogy még a varrat szedés beleférjen szabi előtt. Igazából úgy próbálom magam nyugtatni, hogy olyan lesz mintha a 37.-héten beindulna a szülés, csak szerintem nagyon picike lesz!? A múlt héten volt 1,4kg és alig maradt 5hét???????
Teljesen sokkolva vagyok.

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Nem csodálom, ha nemértitek. :shock:

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


gydavid: nyugodj meg! Leo mondta, hogy a mérete nem számít! Különben is heti 200 grammot gyarapodik! Minden rendben lesz! és tudod, egészséges, az a fő!

brunhild: :) úgy tűnik, ma ilyen nap van! csupa új szó! :) a guru:
Kép

hopihe79
Budapest
 
 


gydavid: de, teljesen érthető! Meg az is, hogy kiborultál! De a doki tudja, mit csinál. Nem meri megvárni a szabija végét, mert túl közel van, és nem akarja kockáztatni az egészségedet! Biztos nem lesz túl picike! Ha ártana a babának, akkor nem csinálná!

hopihe79
Budapest
 
 


Köszi csajok!
pihe! Nem csak a pénzét félti???

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


lehet, én vagyok naiv, de szerintem nem. Legalábbis én a saját dokimból indulok ki, nem tudom elhinni, hogy csak azért előrébb hozná a szülést, hogy ne csússzon le a pénzről.

hopihe79
Budapest
 
 


Gydavid, az orvosod a szabijához igazítja a szülésedet... :?
Amúgy miért az uh-t veszik alapul a szülés kiszámításáház nálad??? Mindenhol a menstruáció a hivatalos kiindulási pont, akkor is ha tudod, hogy mikor készült a bébi, hogy rövidebb a ciklusod stb (mint nálam pl.) Ha mensi szerint számolod, beírva ciklusaid hosszát is, milyen dátum jön ki? Ha tényleg július 15-e akkor nem olyan nagy a baj, hiszen stimmel... Ha nincs iylen naptárad, én kiszámolom neked egy német naptárban, kell az utolsó menstruáció első napja és hogy hány naposak a ciklusaid. Ettől függetlenül szemétség, hogy így hűlyít, mert neki nem felel meg a dátum :?

Én pl Etelét szültem így, nem császárral, hanem rendesen, de nem-hivatalosa-beindított szüléssel. Már utolsó hétben voltam, mondta a doki, ha péntekig nem indul be a szülés, menjek be a kórházba kontrollra, ő éppen ügyeletes lesz és megvizsgál.. Nem mondta, hogy beindítja a szülést, csak elkezdett kézzel tágítani (persze nem mondta, hogy ezt csinálja, csak hogy a vizsgálat fájni fog és vérezni fogok, de ez normális...), befektetett, de nem történt semmi, aztán délben burkot repesztett, amitől fájásaim lettek és beindult a szülés... És onnan tudom, hogy mindez nem véletlen volt, mert amig unatkoztam a kórteremben bejött a nővér érdeklődni, hogy erősödtek-e a fájások? :shock: Mondtam, hogy nincs fájásom..Ja, akkor bepánikoltam és megszűntek? Mondtam, hogy nem is voltak.... :roll: Utána pedig hallottam másoktól is, hogy a dokim páciensei valahogy mindig az ő rendelési idejében szoktak szülni :roll:
20140901114303
 
 


Én is akarok fagyit.

Ma valahogy úgy helyezkedett a kicsi lány, hogy olyan érzés volt, mintha betojtam volna. Remélem nem készülődik még kifelé. Én még semmit nem mostam ki és a gyerekszoba sincs kész, vizsga előtt nem szülhetek.
Jó hogy mondjátok a házassági anyakönyvi kivonat másolatot, még nekem sincs. Régen 3 hónapnál nem régebbi kellett, ha jól emlékszem.
Linácska, most jóval kisebb a pocakod.
Pampalini te is csinos kismama vagy.
Nekem is 3-szor néznek vércsoportot és ellenanyagot. Én 32 hetesen voltam vérvételen, de 37 hetesen még lesz egy szülés előtt. Egy kissé vashiányos vagyok, kezdhetem a vasat szedni én is.
Pihe érdekes a szemszín kalkulátor szerint 4,5% az esély, hogy kék szemű gyerekem legyen. Ehhez képest eddig 2-ből kettőnek kék. Kíváncsi vagyok a harmadik gyerkőcnek milyen lesz.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Brunhild: ez durva! :( de Etele az első baba volt, Gydavidnál meg úgy emlékszem, hogy volt már 2 császár (de 1 minimum), emiatt problémásabb.

hopihe79
Budapest
 
 


Panndi, köszi! :lol: Én nem szeretem a rudit, gyerekek sincsenek nagyon oda érte, ezért ritkán veszek és nem ismerem a "rokonait" sem :D Bár rémlik, hogy egyszer én is vettem ilyet, de senki sem akarta megenni...

Gydavid, bocs, hogy hosszúra sikeredett a válaszom és saját sztorimat is beleírtam, szófo.ásom van :oops: De szerintem pont a pénzen van a lényeg.. ha nem arról lenne szó, legalább felajánlotta volna, hogy rábizza a császárt egy kollégára...
Amúgy én úgy hallottam, hogy a 37. hét a legrosszabb a születésre, barátnőm kislány is akkor született, és azt mondták, ezért voltak adaptációs problémái....De lehet, hogy ez nem igaz, nem akarlak megijeszteni :oops:
20140901114303
 
 


Hopihe, igen, így van, csak példának hoztam fel, hogy az orvosok nem mindig önzetlenek ...

Mondjuk nekem akkor megfelelt, végülis ott volt az ideje, de ha pl. szerdán ügyeletes a doki, akkor szerdán szültem volna és nem pénteken .... Persze ez így utólag már teljesen mindegy, de nem korrekt...

Lucababa, csak nem siet annyira a kiscsaj :wink:
20140901114303
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: