Új privát üzeneted érkezett!

Jaaaaa, ma voltunk dokinál, minden rendben, Pindur növekszik, épkézláb, Dokibácsi szerint. :) Egyre biztosabb vagyok benne, hogy fiú, pedig szeretnék kislányt azért... :)
Vendég
 


Tinu
Nekem Márk mielőtt megszületett, Anyósom jött és hozott textilpelusokat, meg egy olyasmit mint egy textilpelus csak nagyobb és kicsit vastagabb, nincs kapucnija, és azt mondta az a kifogó. Nem tudom hogy igaza volt vagy sem.. hogy a babát abba rakod vizesen fürdés után, aztán utána a türijét (ami kapucnis ) rakod alá, és már a száraz türibe bugyolálod amig krémezed pelenkázod stb.
krém
 
 


Nekünk van nagyobb textilpelus szerű vmink, amit babatörülközőnek használunk, nagyon puha, finom anyag, szeretem. De régi, már sajna nemsokára szétmegy.. :( Még a miénk volt. :) Alá rakunk sima törölközőt, hogy puhán feküdjön,mikor töröljük, de ezzel törüljük szárazra, aztán átmegyünk a pelenkázóra a többi esti műsorral. :)
Vendég
 

 
 

Dori
Tök jó hogy minden rendben!
Ne hari de nem emlékszem, direkt nem kérdezitek hogy mi lesz, vagy eddig nem lehetett látni?

Emese
Tinunak írtam előbb a kifogóról, hogy szerintem mi az, nekem Anyós mondta.
krém
 
 


Krém,
köszi!

emese1979
 
 


Már annyiszor akartam kérdezni, nem tudja valaki hol lehet venni VUK -os ágyneműt????
K.
krém
 
 


Krém :lol: , a virágos napozót még Gyöngynek vettem, de nem nőtt bele. 6-9 hós méret van beleírva, de 10 hónaposan még nagy volt rá, szerintem jövő nyáron lesz jó Iringónak! :-) Ezek a Next napozók egyébként is nagy méretek. ja, és azt is teszveszen szereztem, de címkés új volt, úgy emlékszem, hogy 1400 vagy 1500 volt.

A kifogó pelenkaszerű, nem kapucnis törülköző. Én nem variáltam, hol ezt használtam, hol azt, de a kettőt együtt semmiképpen.

Dóri, örülök, hogy rendben a baba és megy a drukk a lányért! :-)

Gyöngyöt most altattam el babakocsiban, majd ha apa hazajön átteszi a kiságyba. Szorítsatok, hogy aludjon éjjel, mert már nagyon fáradt vagyok.
Vendég
 


És mitől kifogó a kifogó? Mit kell vele kifogni?
Én nem nagyon variáltam a dolgot, igaz, itt a panelban meleg van. Kivettem a kádból a gyereket, megtöröltem a törölközővel, aztán rátettem a pelust és annyi. Most is ugyanígy van. Nem volt száraz, meg nem száraz. Mondjuk hülyének is néznek állandóan, hogy pl. nem teszek a műanyag pelenkázóra semmit. De akkor minek a műanyag? Nem az lenne a lényeg, hogy ha összepisili, kakilja, akkor azt le tudod mosni? Még egyetlen egyszer sem reklamált Tüci, hogy neki kellemetlen lenne a műanyaghoz érnie. Mondjuk ritkán is ér hozzá, mert vagy a másik pelus van a segge alatt, vagy a törölköző, amiben behoztam a fürdőszobából. De mikor kicsi volt, akkor rátettem emlékeim szerint.

Kép
Kép
tinu
 
 


A gyereket a kádból! :lol:

Köszi a drukkot! :) De azért nem bánom, ha 2 klassz kissrác mamája leszek, azt sem! :)

Krém! Nem, nem akarjuk tudni! Meglepi... Zsákbamacska! :) De már annyira fiúra áll a fejem-szemem, hogy láttam vmi foltot, aminek a formája, khm... De fkete volt, szóval vlsz nem a manó része volt. De azért, ha mégis? Szóval, már kezdek egészen biztos lenni... Samunál is tudtam. :) Na, azért tévedhetnék... :) Nem tudom, hol lehet Vuk-os ágyneműt kapni. De ha látok, szólok! :)

Samu rendületlenül énekel az ágyában... :) Nem tudom, mikor alszik el... :)
Vendég
 


krém, kerestem neked, de csak párnát találtam. www.vegyelmeg.hu
Vendég
 


Én is pont ezt tettem, és ide akartam másolni a linket. :)
Vendég
 


Dóri, én csak azért nem másoltam, mert 2 párna is van, régi Vuk meg új Vuk. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri örülök hogy minden ok.Drukkolok a kiscsajért.

Böbi ,Gréti a nagy ágyon alszik el,de apa szokta átteni a kiságyba.Ha nem lesz itthon,marad mellettem,mert nem birom a pocimtól betenni a kiságyba.

A kifogó nálunk is olyan mint a textil pelus,csak nagyban.

Lányok akinek volt már gátmetszése,szokott nektek fájni a heg???Annyira fáj,meg úgy mint mikor a doki varrta.Szinte azt érzem mikor húzta át a cérnát.Normális ez????

Na megyek alszom,mert a mai nap kicsit sok volt minden téren.

Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Böbi! JÓ ÉJSZAKÁT! Remélem, tudtok aludni!

Anita, ti is aludjatok, jó éjt a hosszú nap után! Nekem (bár nem értek hozzá) ez úgy tűnik, hogy inkább egy kicsit pszichés jellegű, nem? Már legalábbis, hogy konkrétan a cérna áthúzását érzed. A hegek húzódhatnak, bár én nem érzek ilyet, de van különbség az alkatunk között... :) Szóval sztem, ahogy bármilyen heg, ez is biztos húzódhat, de ha jobban kocentrálsz rá, hogy mit is érzel tulajdonképpen, akkor biztos ijesztőbb lesz a végeredmény,mint amilyen valójában... :)
Vendég
 


Én megyek hajat mosni meg aludni, holnap védőnő, aztán délután anyósomékhoz megyünk. Szombaton meg szabadnapos leszek, én reggeli után hazajövök, délutánig enyém a világ, akkor jön haza Apa Zsófival :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a "gombás" segítségeteket! Igazatok van majd Hétfőn úgy is megyek konzultációra a Genetikára és uh-ra! Most úgy tűnik elmúlt mióta terhes vagyok többször volt már ehez hasonló de mindig elmúlik 1-2 nap után intim mosakodó hatására csak most kicsit tovább tartott de úgy tűnik elmúlt! Nem tudom mi lehet ez de mindenképp megemlítem a Docens úrnak meg lehet fogom neki javasolni a kenet levételét is biztos ami biztos alapon ;-) Minden esetre még egyszer köszi a hozzászólásokat!

Kifogó: Nekünk is lesz! Mi Alex-nál(unoka öcsém) úgy csináltuk hogy a kapucnis törcsi tetejére terítettük a kifogót és először azzal bbugyoláltuk be és utána a törcsivel!

Dóri: örülök hogy minden okés!!!

Vanni: Tünemény a Babó! És örülök hogy már jól vagytok!

Szépek a pocis képek és a kis ruhák is! Ez igen!!!! Én is dobok fel pocis képet!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Kép

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a szülésznős hozzászólást! Én a Jahn F.-ben szülök, majd utánakérdezek, hogy mik a helyi sajátosságok, tarifák.

Algopyrin: minap láttam egy műsort a TV-ben, melyben Dr. Czeizel Endre is szerepelt, a fejlődési rendellenesség volt a téma. A prof. úr többször is elmondta, hogy egész nyugodtan tessék Algopyrint szedni lázcsillapításra, mert nincs károsító hatása a magzatra. (A láz sokkal veszélyesebb.)

Az Ikeás ágyneműk tényleg jó árban vannak, megnéztük őket élőben is, csak túl nagynak találtam... persze ez ízlés kérdése.


Annus!
Emesével kb. fél 3-ra érünk a turiba, ha gondolod gyere :wink:


Jó éjt mindenkinek!

KépKép
novygirl
 
 


Rakok fel picit jobb minőségűt! További szép estét Mindenkinek! Jó Éjt és Szép Álmokat!!!


Kép

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Jó estét Mamik!

Ismét köszi szépen Nektek a cumisüveges,és felkészítős jótanácsokat! :) Azt hiszem,akkor nem veszek sokat,csak egy üveg,és egy cumi(Avent).Ha később igényli,még mindig vehetünk. :)

Szülésznőről még én sem döntöttem,jövő héten rákérdezek a dokimnál.

Annus!Nagyon édes rucikat vettél,és gratula a párnához,ügyes csajszi vagy! :P

Örülök,hogy jó volt a relax!!!Jó lenne menni,de nálam még pörgés mostanában... :?

Reni!Az öltöztetést illetően teljesen egyetértek veled.Amíg annyira picurkák,szerintem is jobb a rugdalodzó,mert végig védi a derekát,nem gyűrődik alá,és tisztába tevésnél nem kell kisnadrágot-harisnyát lerángatni Róla.
Majd igyekszem minél tovább rugiba-bodyba öltöztetni.
Persze nagyon csábítóak ezek a divatos kisruhák,de az Ő kényelme,és konfort érzete fontosabb mint az épp aktuális divat.
Bocs :oops: ,nem szerettem volna semmiféle vitát indítani. :)
Lehet,én is elcsábulok majd,de most még így gondolom... :D

Vanni!Vigyázz nagyon magatokra,gyönyörű a pici fiad!!!!! :D

Esztó!Panndi Már nektek is szép a pocitok! :D

Csadra! Ne aggódj,lesz időd mindenre,de én sokat kérdezgetek ám itt a gyakorlott okos anyukáktól, :D és a két vérvétel között amíg várakozunk,majd jó elmesélem neked!! :D

Édes Uram ma 30 éves,és hétvégén kisebb meglepit szervezek neki!
Ezért nem igazán lesz időm jönni,de ígérem utólag beszámolok róla! :D
Jó éjt,és kellemes hétvégét Nektek!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok!


Fabri
Én írtam ezt a ruhákról. :) Lehet más is. :) Még nem végeztem a visszaolvasással.

Dóri
Örülök, hogy minden rendben van. Már csak mi ketten nem tudjuk a babák nemét? :)

Anita
Nekem volt gátmetszésem, fájt utána elég sokáig, nem tudtam rendesen ülni, de jól viseltem. A varrás nem, csak az első öltés. Kaptam valami helyi érzéstelenítőt? Nem tudom.

Voltunk ma Gyulán. A beszámoló, ha valakit érdekel.:) Apor másodszor maradt a nagymamával nélkülem. Kell egy picit szoknia, mert leszek még kórházban is.
Ez egy gasztronómiai kiruccanás volt. Kezdtük a Fregattban, csak ittunk, nem volt meggyőző. Tejes kávét ittam, gyengét, hidegen hozták ki a tejet. Az itallapon szereplő dolgok nagyrésze nem is volt. A hely légköre szimpatikus volt egyébként. Jó, hogy itt nem fogyasztottunk 700 Ft.-nál többet, nem érte volna meg. Aztán következett a lényeg a Kisködmön. Lenyűgöző volt a hely hangulata, mint egy pici magyar múzeum. Az étlap régies nyelven megfogalmazva merített papíron. Szólt a magyar népzene, éppen a Kalamajka. A levest fakanállal ettük, a vizet régies tárgyban kaptam, a számlát és a kenyeret szép fontott kosárkában kaptuk. Búbos kemence, magyar kokárda, a falon textilen a Jöjj el Jézus.. kezdetű imádság stb.
amit ettünk: előétel: ökörnek a nyelve malosa szőlővel, gesztenyével és köszmétével. Ez volt a legízletesebb étel. Kértünk hozzá Miskulanczia salátát. :) Finom volt. Aztán kóstoltunk két levest. Egy tárkonyos báránycsorbát és egy gyümölcslevest. Majd két főfogást: Mangalica csülök kemencében sütve zöldségpogácsával. Az utóbbi túl sós volt, a hús jó volt. Majd a másik: Szarvaslábszár pörkölt túrós csuszával. Ez isteni volt. A desszert pedig, csak kettő volt, mindkettőt megkóstoltuk: vargabéles és császármorzsa. A desszert szépen volt díszitve és finom is volt.
A borlap: gazdag választék és korrekt árak.
Ezután mentünk egy kávézóba, habos kakaót ittam, jó hely volt. A sógorom lement még egy sörpince nevű helyre, addig én csekket fizettem be. :) Majd következett egy cukrászda. 100 éves cukrászda. 1840 óta működött, antik bútorokkal , különleges választékkal. A negatív, átvágtak 80 Ft.-tal. :)
Ennyi volt és mindenhol a férjem és a sógorom vendége voltam. Remek nap volt. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Szofi

ruhák. ha jó idő van adhatsz hosszú ujjú bodyra pl. ujjatlan rugdalózót. Vagy rövid ujjú bodyra hosszú ujjú rugdalózót. A body olyan mint egy fehérnemű, mindig viseljük.
Nem is tudom nekem miből hány darab volt, én elég gyakran mostam.

Szülés, Apa

Nekem bent volt és hősiesen viselkedett. :) Nem kértem semmi érzéstelenítőt így nagyon fájt, látott szenvedni. Amikor jöttek a tolófájások akkor megijedt és ki akart menni, de az orvosom befogta és összeszedte magát. :) Majd ő vágta el a köldökzsinórt. Nagyon boldog volt.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Cukros lötty

Nem vittetek citromot? Ha beleraktok sok sok cseppet, akkor olyan, mint egy túlédesített limonádé.

Torkos csütörtök
Szeretnék menni, de attól függ utal e addig az OEP. :evil: A sógorom kiválasztott két nagyon drága helyet, amit normálisan nem engedhetünk meg magunknak, de féláron igen. Majd eldől csatlakozunk e. Nekünk a lényeg, hogy különlegeset kapjunk és normál alkalomkor ne engedhessük meg magunknak.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Eszter

Szép nagy a pocakod. :)
az a Mozart rettentő vicces ott a lámpán. :)))))

Valentin
Nekem teljesen idegen, nem tartunk. Semmi köze a hagyományainkhoz. Igyekszem a férjemnek gyakran kedveskedni, nem kötöm napokhoz. Amikor eszembe jut valami apróság, akkor megveszem.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anika Igen, te kezdted ezt a body+rugi dolgot favorizálni, aztán hozzászóltam én is, hogy ugyanúgy gondolom, mint te. Csak én beleestem abba a hibába, hogy néhányszor ráadtam szép, de kényelmetlen dolgot, ezt most nem fogom elkövetni. Szerintem erre reagált most Fabri. :)

FabriAz én férjemnek szombaton lesz a szülinapja, csak 4 évvel idősebb lesz, mint a te férjed. Mindenképpen írd meg a nagy meglepit, kíváncsi vagyok rá!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Jó reggelt!

A kifogó elnevezésre van egy tippem.
Azzal kell a bébit megfogni vizesen, és kivenni a kádból. Kifogni, mint egy halacskát... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zili
 
 


Anika: jó sok kaja fér belétek! :lol: Én kb. a felétől is jóllaktam volna egy napra...

Zili: de akkor belelóg a kádba, nem? És miért nem jó, ha kézzel veszem ki? Vagyis miért jobb kifogóval kifogni? Bocsi, többet nem kérdezek róla, de már olyan régóta szeretném ezt tudni. :P

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu :lol:

Igen, de ügyesen fel kell gyűrni, és nem lóg bele-- semmi értelme :lol:
Azért jobb kifogóval, hogy ne csússzon, és még 1 dolog, amit anyukáknak jó pénzért, nélkülözhetetlen cuccnak beállítva el lehet adni. :lol: :lol:

Mondjuk, ha vizes lesz, egye fene, megszárad, pont arra való, hogy vizes legyen :lol:

Kép
Kép
zili
 
 


Tinu

Hárman ettük, én nem mertem sokat enni. A császármorzsát én ettem meg, a többit inkább megkóstoltam. :)

Én szeretem a kifogót. Gyorsan szívja a nedvességet. Mi használtuk. Kivettük a babát és bele a kifogóba, mi nekünk ez olyan mint egy törölköző. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anika, én Gyulán éltem 8 évig, azóta nagyon szépen felújítottak sokmindent.

A 100 éves cuki patinás, igaz, de sokkal jobb a Kézműves.. :D
Meg a Gyuri bácsi vendéglője..

Kép
Kép
zili
 
 


Jó reggelt!

Remélem jobb mint nekem.Egész éjjel rémálmaim voltak.Hanna meg végig mocorgott,buli volt.
Reggelre megfájdult a fejem.Ittam egy kávét,de majdnem visszajött. :oops: Aztán meg vérzett az orrom.Nagyon megijedtem,főleg hogy nem igazán bírom a vért.Pont ketten voltunk itthon.Ez normális hogy vérzett???
A fejem még most is fáj.De mivel kb már a harmadik trimeszter van,így nem lehet bevenni semmit.Ugye???

Vasárnapig nem sokat leszek,mert készítem az uram.Meg még 1-2 dolgot elkéne intézni indulás előtt.

Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Orrvérzés normális terhesség alatt, nekem is szokott néha, emiatt ne aggódj! Szerintem ha annyira fáj a fejed, bevehetesz valamit, nekem a dokim azt szokta mondani, a nagy fájdalom sem jó a babának.
Vendég
 


Szép reggelt mindenkinek!

Milyen szép nagy pocija van mindenkinek...
nekem most kezd kerekedni valamennyire, de nem tippelnek 27 hetesnek max. olyan 20-nak.

nyertem egy babakocsit teszveszen.Nekem nagyon bejön és örülök hogy végre nem halászták el az orrom elől.http://teszvesz.hu/item544727575_mozesk ... r_1ft.html

Köszi az öltöztetési tanácsokat, szerintem én sem fogom túlspirázni a dolgokat.Mindenki nagyon segítőkész nálunk a rendelőben szóval ha nagyon rosszul csinálnék valamit akkor normálisan elmondják majd hogy hát ezt nem így kéne nem pedig jót röhögnek a hátam mögött hogy még ezt se tudom azt se tudom.

A dm-ben van ez a babás akció, de a neten csak annyit láttam hogy a 2008-ban született babákra vonatkozik, remélem meghosszabbítják mert én személyszerint a pipere holmikat meg a pici cuccait is ott veszem.

erre a torkos csütörtökre mi is megyünk ha minden igaz.Az állatkert mellett van nálunk egy vadételeket készítő fogadó.Nagyon barátságos hely.A vadhúst pedig imádjuk 8) Igen az állatkert közelsége minket is meglepett jót nevettünk rajta ha majd tevesült lesz az étlapon :lol:

KépKép
harhaj
 
 


Emese!
Hát hogy van e gyerek ágynemű...mivel ez nem bolt,hanem turi,így elképzelhető h van!Függönyt már láttam Micimackósat,meg láttam hozzá illő ágytakarót is.Szóval lehet h ki lehet fogni azt is :wink: Akkor fél 3ra értek oda?Leszaladok akkor én is,legalább talizunk:wink:

Kifogó:lényegében törölköző,tényleg olyan mint azok a textil pelusok,csak angyobb,jól szívja a vizet.Ez a név szerintem csak anno ráragadt,mint pl van rékli stb.Gyerek törcsiből is van olyan ami szar,gyönyörű,de nem szívja a vizet...ezt meg kel nézni mikor veszi az ember,de amúgy mindegy h mibe törlöd a gyereket :lol: szerintem.Csak lehetőség szerint ne a 2x2 m-es törcsit vedd elő,mert elveszik benne a gyerek :lol: :lol:

Amit én vettem kisszoknyát az olyan h belül van egy ilyen bugyis része,ha értitek mire gondolok.Szóval az nem fog csúszkálni :wink: De mondom,ez szerintem olyan mint mondjuk nekünk egy báli ruha vagy ünneplő!Azt se hordjuk nap mint nap :wink: Persze ha a gyereknek nem tetszik,akkor nem kínzom ezzel.Ez is gyerekfüggő is,van akit érzékenyen érint ha ruha kerül rá :lol:

Body:én is sok helyen azt láttam h a body az alapcucc.És arra jön rá a többi!Szerintem én is így fogom,mert így bizti nem lesz ki a dereka stb.

De ezek mind ahány ház annyi szokás.nyilvánvaló h mindenki megtörli majd a babát fürdés után,mindenki ad rá ruhát is.Aztán idővel kiderül h mi az ami jó a babának és neki is :wink: Nehogy vki azt higgye ha nem kifogóban törli a gyereket akkor rosszul csinál vmit :lol: :lol: :lol:

Picihencsó!
Szép pocakod van már neked is!!!

Hajni!
Várjuk a beszámolót!

Dóri!
Összefutott a nyál a számban :roll:

Én ma voltam vérvételen,adtam le pisitis :lol: Éjjel szarul aludtam,de pörgök ezerrel.Iza is ligthosan rugdos,tegnap is ezért voltam besózva,mentem mindenfelé! 8)

Huuu dugulok,lőjetek le nyugodtan,hátha visszább veszek a lendületből 8)

annus11
 
 


harhaj: pocifotó? :)
Vendég
 


Jó reggelt!

Anita, tényleg ne félj bevenni algopyrint! Ha segít a fájdalom elmúlásában, akkor jót tesz. De nekem be szokott válni egy nagyot inni fejfájásra. Tegnap vmi rettenetesen fájt a fejem, hát hamar legurítottam fél liter vizet, és helyrejött. :) Az orrvérzés tényleg normális.

A kifogóval mi nem kifogtuk a manót, csak töröltük vele... :)

Anika! Már megint ez a sok kaja! :lol: Olyan érdekes dolgokat esztek-isztok. :) Hát, nem tudom, sztem még van rajtunk kívül is, aki nem tudja a babó(k) nemét. De én végig nem fogom tudni. :)

Heni! Jó a pocikép! :)

Ja, Vanni, asszem elfelejtettem írni: nagyon szép a babád! :)

Apa velem is bent volt, éjjelre hazaküldték, későn ment, korán jött vissza. És mindent látott, de nekünk így volt jó. Így tudja, min mentünk keresztül. :) Ő tartotta az oxigént. Persze, nem sokat tudott tenni, de a jelenléte semmihez sem fogható. :) Most is jön, reméljük. :)
Vendég
 


Harhaj, ha a bababónuszos programra gondolsz, az folyamatos, valamikor tavasszal van a forduló( a friss babák jelenkezése), azt hiszem..Anyakönyvi kivonat kell hozzá.2 éves korig küldözgetik a kedvezményeket, ( van 2 db CCA-s 50%-os babaruhakupon is- így vettem féláron 6000 ft-os overallt,meg van egy alapcsomag termékmintékkal. Sőt, a kórházi csomagban volt egy HIPP csomagra beváltható kupon( Rossmannál) Cumi, előke, kanál, bébiétel, ital stb, + 1 újabb kupon egy későbbi csomagra, abban még 1 kupon...Ha a Felicitas-nak megadod az elérhetőséged, sok helyről sok kia ajándékot kapsz. Liberótól játékot, T-mobile-től zoknikát.

Kép
Kép
zili
 
 


Na má tényleg zizzent vagyok!
Szóval Anika!
Összefutott a nyál a számban!
Dóri :oops:

annus11
 
 


C&A-s akart lenni a CCA-s :roll:

Kép
Kép
zili
 
 


Panndi,
majd összeügyeskedek megint egy képet :)

Zili köszi.
A felicitast már beküldtem meg március elején megyünk beválltani a kupont.Kíváncsi leszek mik lesznek benne.Praktikus mert ha termék mintákat ad akkor elkerülheted hogy olyat vegyél később ami esetleg nem válik be.

Na a kifogóról annyit hogy egy jó nagy és vastagabb textilpelussal halászott ki minket annak idején anyukám és nem sírtunk érte hogy nekünk mért nincsen olyan :lol: Az ágyon volt egy egy törölköző azon megtörölgetett aztán pelus, rugi és alvás.Szerintem nem fogom én se túlzásba vinni ezt a fürdetés dolgot.
Viszont egyik helyen azt olvasom hogy ne érje víz a köldökénél lévő sebet a másik helyen meg azt mondják hogy érheti víz.na most mi az igazság?

KépKép
harhaj
 
 


Köldökcsonk Úgy tudom, érheti víz, csak ne áztassuk a kádban. Semmi baja nem lesz, ha vizes lett, szépen le kell róla itatni a vizet, hintőporozni kell. ( ha a vizes trutyi pang, ott elszaporodnak a bacik. De ez nem azonos azzal, ha fürösztésnél víz éri.

Kép
Kép
zili
 
 


Harhaj!
Az elején kell figyelni a köldököt!Akkor nem érheti víz,amennyire én tudom.Utána meg figyelni kell hogy gyógyul,de elméletileg ezt elmondják majd :wink: De ez rövid idő,tehát nem hónapok!

annus11
 
 


Ez jó kérdés... :) Egyik orvos ezt mondja, a másik azt. A miénk azt mondta, ne érje víz, míg le nem esik, de azért ne essünk kétségbe, ha mégsem sikerül csontszázaron hagyni. :) Szóval figyeljünk rá, de semmi tragédia, ha mégsem sikerül. Egyébként pár nap az egész, kb addigra jöttök bele a dolgokba, mire leesik. :)
Vendég
 


A valentin napról,
mi se csinálunk semmit 14-én, az is csak egy nap a többi közül.Szerintem az a legjobb mikor váratlanul lep meg a párod valami kis kedvességgel.Sokkal jobban tudom értékelni az ilyet mintha előre betáblázott, már előre tudható napon ad valami előre sejthető ajándékot.

Még a fiús anyukákhoz lenne egy kérdésem.A fütyi téma.Mennyi idős kortól kell húzogatni a húzogatni valót? :)

KépKép
harhaj
 
 


Harhaj!
nem kell huzogatnia huzogatnivalót! :lol: Ha baj lenne ott,azt úgyis látod,de én úgy tudom h nem kell piszkálni amíg pici baba!Sőt!Azt hiszem erről is eltérnek a vélemények amúgy h mikor kell,nem is írok hülyeséget inkább.A szomszéban a kisfiú 17 hós és nem húzgálják neki :lol:

annus11
 
 


Sziasztok

Tegnap este voltam a nődokinál.
Kertelés nélkül rákérdeztem az árakra, persze nagyon udvariasan.
Szeeeeegény doki kicsit hebegett habogott, de mondtam neki hogy azért kérdezem, mert nekem előre számolnom kell minden költséggel. :oops:
Szóval ÁEK-ban szülésznőt fogadni sajnos nem lehet, dokit azt lehet. Ha fogadsz dokit de nem tud odamenni valamiért akkor nem is szoktak fizetni neki. Úgy van, hogy azé a felelősség aki éppen ellát. Ha felfogadom akkor értesítik őt a szüléskor és jön (ha tud).
Tarifa: idézem: "Hááááááát, olyan 70-80 ezer körül szoktunk kapni"
Kb erre számítottam.

Jaaa, és Nórika meg már 1kg!!! Hihetetlen. Ja és eddig onnan tudtuk hogy kislány, hogy sosem láttak kukacot. Most viszont megmutatta a szeméremdombját, így konkrét megállapítást nyert végre hogy kisasszony lapul a pocakban.
:lol: :lol: Tehát a rózsaszín rucik használhatóak lesznek.... :lol:

Ma (is) sűrű napom lesz.
Mennem kell postára, aztán mennem kell apa ajándékáért, aztán megyek EKG-ra a kistarcsai kórházba (délig oda kellene érni...hááát :? ), aztán meg 3-ra viszem a kocsit zöldkártyáztatni.
Úgyhogy mire hazavergődök lesz mit visszaolvasnom, az tuti.
Méghogy a már nem dolgozó kismamák ráérnek....EZT cáfolom! :lol:

Jaa, még azt akartam mondani, hogy tökre elegem lett a teszveszből...számomra túl kusza..kinek mit mikor kell utalni és elutaltam e már stb...megjött e a cucc. Úgy döntöttem hogy leállok vele, max ha veszek valamit akkor egyszerre csak egyet.

Na, mindenkienk kellemes napot!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Nem neked kell kitalálnod. :) Nekünk Dokinéni mindig mondta, mikor mit kell csinálni. De ezt is orvosa válogatja, meg sztem attól is függ, kiről van szó, mármint sztem az orvos látja, hogy melyik babánál mikor érett a helyzet a huzogatás milyen mértékére. :) Sokan mondják, hogy 1 éves korig semmit sem kell vele csinálni, de mi már félévesen vissza tudtuk húzni. Más okból kapott egy fertőzést, újra összenőtt, de kb 1 héttel ezelőttre megint ki tudjuk nyitni. Hosszú munka volt, de sikerült. :)
Vendég
 


Jó reggelt! :)


Köszönöm a babaképdicsiket, olyan szépen írtatok.. kicsi fiad,, stb... szívmelengető...

Ételek: ez a rengeteg finomság engem kikészít... :) Élvezzétek helyettem is! :) Majd én is bepótolom ám, csak bújjon ki ez a kis haramia a pocimból! Addig pihi, és speckó étrend... minden ami gyors, tápláló és egészséges. De úúúgy vágyom már sok minden finomságra...

Kényelmes ruhák:
én is inkább a puha, kényelmes rucikat fogom ráadni, és ünnepkor egy picit neki is lehet kényelmetlenebb, nem igaz? majd figyelek, hogy összepöndörödött e a kis mellénye vagy kitudja mije a babakocsi alatt...

Köszönöm a pelenkázó ötleteket! akkor nem lesz új komód, lehet, hogy csak egy műanyag pelenkázópárnát vagy mit veszünk. az Ikeában is láttam, 1500ft, fehér. Még tetszik is. A sötétbarna és a fehér komódon jól fog mutatni. (2 helyen fogom pelusozni.)
Mozza, én 6900 ftért csak pelenkázó asztalt láttam az Ikea honlapján., sajna nem komódot. Az pedig üres alul, nekünk túl sok helyet foglal ahhoz, hogy nem tudunk bele pakolni.

Anita, de jó, hogy jött ez a megbízás a férjednek! Ügyik vagytok!

Zdori,
én nem bírtam volna ki idáig, hogy ne kérdezzek rá a baba nemére. :) honnan érzed, hogy fiúcska lesz?

Annus, nem kell téged lelőni!:) Így legalább neked is köszönhető, hogy pörög a topic! Van aki kevesebbszer tud jönni, van aki többször, ez így van jól!:)

Ma jön a barátnőm, és varr nekem még bandázsokat, már nagyon várom! :)

Hú, egy fontos kérdés TGYÁS GYED ügyben: lehet azonnal a GYED-et igényelni? Szülésnapjától? Esetleg 1 hónappal a szülés előtt? Vagy ha Én vállalkozó vagyok, és mindkettőt az OEP-től kell e igényelnem, de lehet választani, ugye? Amelyik magasabb, azt kérhetem, ugye?
vanni
 
 


Vanni!

Ha jár tgyás meg gyed,akkor a tgyást kell igényelned,az magasabb mint a gyed,mert az a fizu 70%a.A gyyed meg ugye le van maximalizálva.Persze ezfizu függő is!

annus11
 
 


Vanni, a GYED igényléséhez szükséges a bébi anyakönyvi kivonata, így azt semmiképp nem igényelheted a szülés előtt, csak a TGYÁS-t.(vagy szülés után, de csak 160 napon belül) Én közalkalmazott vagyok, nálam a TGYÁS azonos volt a fizummal, a GYEDmeg kb 70%-a, úgyhogy érdemes a TGYÁS-t igényelni. (bár vállalkozóként, hogy mi mennyi és mi a számítás alapja azt nem t'om.)
Itt segítenek, (Szakbarbár és Zsanna)ha jövedelem összeget is írsz, a kapaható támogatás kb.összegét is megírják.

Kép
Kép
zili
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: