Új privát üzeneted érkezett!

Brunhild, Rókakoma, köszi a véleményeket! Nekem is feltűnt közben, hogy a Kunert újonnan alig 1-2 helyen kapható, és enm tudom, mi lehet ennek az oka. Talán kifutó termék? Mi is gondolkodunk használt babakocsiban, csak egyelőre nem tudom, egyáltalán melyik márka/típus lenne jó. Rókakoma, te végül választottál mást?

Kíváncsika, nem ismerem azt az oldalt én sem, csak a kép miatt linkeltem be.

Addisz, szerintem ne aggódj! Pár mm-es mérési különbség (pl BPD-nél) is okozhat több napnyi eltérést a kalkulációban, és ha még más gépen is mérték, akkor szerintem simán belefér ennyi diffi. És jó, hogy mindent rendben találtak!

anabique
Budapest
 
 


Linácska: reméljük beválik. nálunk 2 év alatt sem jött elő. Érdemes páramérőt venni, és nem hagyni, hogy 60% fölé menjen a páratartalom.

Brunhild: hasonló okok miatt nem bírom az Ázsia centert, alapból is érzékeny az orrom, hát még most! :)

Panndi: tegnap nekem is görcsölt a hasam, a meleg víz segített, után sokkal jobb volt.

Vivcsen: Csenge nagyon cuki! :) barátnőm kislánya is ennyi idős, Nála is hisztikorszak van.

Addisz: a híreket is várjuk, kép nélkül is. :) próbálok valakitől szerezni képet :)

Klarissza: :lol: de jó! úgy örülök! :) szörnyű, hogy a nővérek, meg egy csomószor az orvosok is nem gondolják át, mit mondanak, és ezzel szegény kismamákat csak összezavarják. Vilike szépen növöget.

Gil: Hogy vagytok?

fairytale20: az ablakokba a légátvezető belemarása nem biztos, hogy jó megoldás. Ha mechanikusan nem zárhatót vesztek, akkor nagy lesz bent a huzat, ha meg mechanikusan zárhatót, akkor is lesz valamekkora légmozgás, ráadásul nyitogatni kell. Érdemesebb páramérőt venni, és ha a páratartalom megnövekszik, akkor aktív szellőztetésbe kezdeni, vagy a nyílászáró résszellőző funkcióját alkalmazni. Ha nem túl régi a nyílászáró, akkor biztos van benne olyan, a bukó és a nyíló funkció között félúton. Kicsit kinyílik az ablak, de tényleg csak résnyire.

Ana: barátodéknak gratula!

lehet ma este csajos bulink lesz, és elmegyünk a Zöld Pardonba Pál Utcai Fiúk koncertre, remélem nem fog esni :)

hopihe79
Budapest
 
 


Ana, mivel mi mar az elejen gondolkodtunk azon, hogy külön vennenk mozeseset es sportot ezert nagyon megörültem, amikor lattam, hogy valaki külön eladja a Peg Peregojat. A problemaja csak az, hogy nem lehet allitani a karfajat, mert a gombot elvesztettek. Nem tudom, mit csinljak, mert talaltam masodiknak Graco Quattro Tour-t, ami nekem nagyon tetszett (a baratnöm kisfiat toltam is benne), de annak csak textil mozese van. Szoval most kicsit bajban vagyok, hogy mi legyen ...
Ha hasznalt, akkor en mar valami jobb minösegüt vennek, mert azt, ha megsem jön be könnyebben el tudom adni.

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 

 
 

Rokakoma, a pegperegok tényleg jók.
Ráadásul a mózest az első pár hónap után el tudod majd adni.
Nekem eddig kettő PP-m volt, mindkettőt pár nap alatt eladtam.
Jöttök még haza? Itthon a teszveszen / vaterán nagyon sok van.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Peg Perego-ból van nagyobb kerekű típus? Olyan terepre való. Vagy inkább csak városi, aszfaltozott utakra?

anabique
Budapest
 
 


Vivcsen: Összesen 6 kilóóót??? Najó..mától nem eszek. :( Bazzeg rajtam már 11 van. És a védőnőm még mindig balettáncosnak hív....próbálja elhitetni velem, hogy "jajj hát csak a hasa nő, egyből le fog ez menni" .

Babakocsi: Én még mindig ajánlom az outletet. 50ezerért már komlett kocsik vannak.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


hópihe,
van páramérőnk, eddig 72% volt, ahova legmagasabbra felment, de pl. ebben a gyönyörű esős időben hiába szellőztetek 58% alá nem megy. Éjszaka azért szenvedünk egy kicsit, nagyon jól szigetelnek ezek az új ablakok, és hiába a szellőztetés éjszaka nem megy 22 fok alá a hőmérséklet, és ugye a páratartalom is nő. Lili olyan köhögőrohamot kapott, hogy csak na, erre Levi is felébredt és rögtön inni kért. Résszellőzés van, csak ugye utcafrontos házunk van, és félek egy kicsit úgyhagyni éjszakára.

Klarissza,
de jó, hogy javul Vilike!!! De azért odafigyelhetnének, hogy mit mondanak. Amikor én születtem, sos császárral, akkor úgy adták át a műszakot, hogy anyu mindent hallott, és azt hitte, már nem élek. Közben kiderült, hogy nem is rólam van szó, csak valamit kavartak. Ok, ez 34 évvel ezelőtt volt. Szerintem ha a súlyfejlődés is beindult, akkor tényleg túl vagytok a nehezén.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


linácska: a résszellőző funkció elvileg betörésbiztos. mondjuk a zaj az behallatszik :)

hopihe79
Budapest
 
 


Ana
Köszi a nyugtatást! Tulajdonképpen nem zavarnának a most mért adatok, ha nem lett volna a két kórházi között a Genesises vizsgálat. Ahhoz képest tűnik csak kismértékűnek a gyarapodás.

Pihe
Egy oldallal előrébb beszámoltam a uh-ról :lol: Jó mulatást estére! Azért öltözzetek fel vastagon :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Súly
Azt, hogy mennyit hízhat egy terhes, azt nagyban befolyásolja a terhesség előtti BMI (kg/m2)
II-III. hharmadban a 0,3-0,5kg/hét hízás az elfogadott...

Klarissza
Nagyon ügyes Vilike :lol: :lol: :lol: :lol:

Hopihe
Tej: szoptatás alatt érdemes a mennyiséget korlátozni, kihagyni, ha nagyon hasfájós a baba...

Addisz
Ne a számolt, kalkulált értékekkel foglalkozz!!!! A mért adatok hogyan változtak?
Az a lényeges, hogy önmagához képest fejlődjön a baba! (én pl. kalkulált súllyal, terhességi korral sose szoktam foglalkozni :oops: :wink: )

Rokakoma
Mi GRACO-t vettünk, mózes nélkül... Bízom benne, hogy nyári babánk lesz :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Addisz: olvastam. az a lényeg, hogy minden rendben van. Biztos gépfüggő is, én pénteken megyek, remélem most is minden rendben lesz.

hopihe79
Budapest
 
 


a koncertet szerintem kihagyom :( egyre jobban fáj a hasam, vízszintesbe kívánkozom :) meg húslevesre is :lol:

hopihe79
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én ma már jobban vagyok, picit ijesztő volt a tegnapi nap...

Ma egyedül vagyok a lányokkal, ennek annyira nem örülök, az esti műszak azért fárasztó :)

Próbálok visszaolvasni :)

A hízást láttam, szeritnem hat kiló az tökéletes!
Én két és fél hete voltam védőnőnél, akkor tartottam szerinte 8 kilónál, és azt mondta, az teljesen jó. Most megnéztem, Fruzsival 36 hetesen tartottam a lefogyott súlyomhoz képest 11,5 kilónál, és szülés után egy héttel a régi súlyomnál voltam. Bár ugye én mindig fogytam az elején, így a tényleges hízásom ennél kevesebb volt. De a lényeg, a hat kilóba nem értem, miért kötnek bele...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sajna nincs a mobilomhoz számítógépcsatlakozó így képet csak a holnapi látogatás után tudok feltenni. Most kicsit szomorú vagyok nincs kocsim és ma nem tudom meglátogatni, már hiányzik! Ahhoz képest, hogy az elején szinte be sem akartam menni :oops:

Viszont nem tudjátok hol lehet utána érdeklődni, hogy a taj kártya mikor érkezik már meg:? Még sehol semmi pedig már jó lenne intézni a piszkos anyagiakat!

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


klarissza: drukkolok továbbra is, de most már minden rendben lesz! :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Klarissza :)

Taj kártyát úgy hallottam, hogy most már nem küldik ki automatikusan, hanem be kell menni és igényelni, talán az OEP-nél (ahol a családi pótlékot és gyedet is igényelni kell)
20140901114303
 
 


Klarissza, Áronnal a TAJ kártya igénylőt akkor kellett kitölteni, mikor az anyakönyvi kivonatot intéztük.
Ez nektek megtörtént?
Mi sem kaptuk egyébként meg - illetve nem találták a címzetet és visszament, de az OEP-ben adtak a számról egy igazolást, és azzal már el lehetett kezdeni az ügyintézést.
Egyébként szerintem még korai, ahogy nézem még nincs két hetes sem Vili, ennyire nem gyors a rendszer.

Ana, nekünk ez volt a kedvenc kocsink:
http://www.teszvesz.hu/baba_mama/babako ... 74853.html
Ezzel aztán árkon-bokron.
Csak a csomagtartóba fért be neccesen, meg nehéz is volt, ha emelni kellett. De ha ez nem szempont, akkor csúcs szuper.
Hatalmas a bevásárló hálója!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 



Klarissza,
de kár, hogy nem olvastam előbb, bent unatkoztam Kecskeméten, vártam, hogy induljak az oviba, szívesen bevittelek volna a kórházba.
A TAJ-t nekünk is Pestre küldték, mert nekem pesti az állandó lakcímem, de ha bemész az Izsákival szemben az OEP-hez, kiadják a számot, azzal meg már tudsz intézkedni.

Panndi,
én is egyedül vagyok este, ráadásul napközben derült ki, hogy apa este Mezőkövesdre kell, hogy menjen. Na az sem itt van, jó ha éjfélre hazaér. Viszont cserébe reggel nem siet, és nem kell egyedül autóznom Pestre.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csináltam végre én is pocakfotót
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Na de Linacska, hol itt a bálna??? :D :lol: :lol:
20140901114303
 
 


brunhild,
én annak érzem magam :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Azt elhiszem, de távol állsz tőle :wink:
Én úgy érzem magam, mint a gonosz farkas, miután megtöltötték a hasát kövekkel :? És ezen már lassan a magnézium sem segít :?
20140901114303
 
 


Linácska
Nagyon szép az a poci!
Nem is vagy bálna!!!!!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Linácska, olyan, mintha még fogytál is volna. Egyáltalán nem vagy bálna!

Köszi lányok a babakocsis ötleteket, megnéztem őket, de nem lettem okosabb. Háromkerekűt nem merek venni, egyszer tologattam egyet áruházban, és nem volt jó (=stabil) érzés. A vicc az, hogy még az eladó is lebeszélt róla. Még ezeket néztem most: Piccolino meg Baby Lux, de a kritikákig még nem jutottam. Annyi biztos csak, hogy teljesen no name-et nem szeretnék venni. De most már abbafejezem a babakocsis kínlódást, és nem fárasztalak titetek ezzel többé, ígérem.

anabique
Budapest
 
 


Lányok fél órája alszanak, ügyesek voltak, így el sem fáradtam velük :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Addisz: szerintem sincs ok a panaszra, minden rendben van szerintem. Ahány gép annyi méret. Ittam is az egészségetekre egy citromos sört az előbb :-) Gondoltam rád :wink:

Ana: nem gond ez a babakocsi téma, mindig tanul valamit az ember.

Ma levetettem az ellenanyag szűrésre a vért, meg sima labort is. Kíváncsi leszek a vasamra :-( A hajam már hullik....

Holnapra fogdoki a cél :-) nehogy unatkozzak már :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Anabique, nem unjuk, hisz nem autóklúb vagyunk :wink:

Panndi, akkor már nyugi van nálatok :lol:

Netty, ellenanyag szűrésre nekem si el kell mennem valamikor , mert amikor rendes laboron voltam, ez kimaradt :? Most rákérdeztem a dokinál, aki a végén letolt...vagyis először csodálkozott, hogy nem nézték, aztán megkérdezte, hogy hol vetettem le? Mondtam, hogy itt az Sztk-ban..Na akkor az asszisztensénivel együtt nagyon elborzadtak, hogyan tehettem ilyet, amikor a kórházba kellett volna mennem, mert csak ott nézik :shock: , és ők ezt ki is szokták hangsúlyozni :? Terhes vagyok, de nem hűlye...amikor ideadták a beutalót, direkt rákérdeztem, hogy hova kell mennem, illetve mehetek-e az Sztkba, mert az közel van, a kórház pedig nagyon messze..azt mondták, mehetek, bár jobb lenne a kórház..ellenanyagról pedig szó sem volt, megfeledkeztek róla, ha most én nem kérdezek rá, anélkül maradok :?
Úgy hogy most valamikor el kell mennem a kórházba egy ellenanyag szűrésre :? (előszőr persze az SZTK-ban nézték....:roll:)
20140901114303
 
 


Hello:)

Megvolt az UH, Sebi tökédesen ásítozott, meg rúgdalózott... azt hitttem hogy faros, mert olyan lehetetlen helyeken rúgdosott a lábaival, de tévedtem :D Fejvégű még mindig. Méreteit tekintve eddig nem hasonlít a tesókra, bár még van idő a végéig... a nagyokat méret alapján mindig jó 1 - 1,5 héttel nagyobbnak hozták a gépek, Őt éppenhogy pár nappal kisebbnek az átlagnál. Most 1460 grammra becsülte a gép (tudomez semmit nem jelent :D ), bpd 78, fl 57...

Nektek hányszor néznek ellenanyagot? Nálunk mindhárom trimeszterben... mindenhol így van?
Még 36 hetesen is kell mennem egy utolsóra, a nagylaborral együtt.

linacska, szép pocak:) Hol vagy Te bálna? :roll:

Nekem is van pocis képem, 3 éves szülinapossal :D

Kép


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


panndi írta:Lányok fél órája alszanak, ügyesek voltak, így el sem fáradtam velük :)


panndi, és ilyenkor alszanak reggelig? Meddig?
Nálunk fél 8-kor van alvás, így alszanak fél7-7-ig..


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke, még mindig vékony vagy, és kicsi a pocakod :) Hol is férne el nagyobb gyerek? :lol: A lényeg, hogy minden rendben van! Boldog szülinapot a legénynek! Amúgy leálltak a vonalzóid, le kéne cserélni őket :) Múltkorjában akartam gratulálni, aztán észrevettem, hogy már rég lejárt Dominik szülinapja :lol:

Nekem eddig egyszer néztek , most fognak másodszor...de mindig nekem kell szólni, dokinak valahogy sosem jut eszébe :?
20140901114303
 
 


Csöppke,
sok boldog szülinapot kívánok a nagyfiadnak!

Képzeljétek az én gyerekeim is most lefeküdtek szépen a szobájukban, remélem el is alszanak. Lilivel megbeszéltük, hogy ha a 12-esre ér a mutató, akkor megyünk, Levi is szépen befeküdt az ágyba, olvastam egy Anna Petit és kijöttem. Egyenlőre működik.

Ellenanyagot nekem néztek többször, mert Rh- vagyok. Még 36 hetesen fogják egyszer nézni. Eddig szerencsére mindkét gyerekemnek ugyanaz a vércsoportja, mint nekem, úgyhogy nem kellett szuri, csak az elvesztett babánál.

Anabique,
köszi :lol: Fogyni nem fogytam, de csak 4 kiló hízásnál járok, ennek szerintem kb. a fele Boti. Lilivel híztam 9 kilót, és 13-at fogytam, ha ez most is így lenne, akkor -9-cel végeznék....de jó is lenne. Akkor már csak egy 10-es felesleg lenne :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csöppke: nagyon szépek vagytok, és örülök,h minden oké volt az uh-n.

Ellenanyag 3* van itt is, csak úgy mint a labor, én késve mentem most a másodikra :oops: viszont laborból ez volt az utsó

Brunhild: engem is lecsesztek ma, h ok, szívességből leveszik az sztkban, de vigyem át a kp-i vérellátó állomásra, és legközelebb ott is vetessem le, mert az az ő reszortjuk. Mosolyogtam, átvittem :roll:
7.20 ra értem az sztkba, 66os volt a sorszámom. Ültem fél órát, majd megkérdeztem, h kismamáknak nincs elsőbbség? És volt, áldom az eszemet, különben 11 után jöttem volna én....

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


csöppke, nagyon csinos vagy :)

Reggel hat-fél hétig alszanak.

Sajnos nem bírnak tovább. Próbáltuk később letenni őket, kevesebbet hagyni délután aludni, de mindenhogy ilyen korán kelnek. Fruzsi ma 3,5 órát aludt délután :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Most nézem, ma van a kis pocaklakóm névnapja :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska, boldog névnapot! :lol: Nem lehet túl korán elkezdeni az ünneplést :wink:
Gondolom itt mind RH negativak vagyunk, akik ellenanyag szűrésről beszélünk :) "Normális" embereknél egyszer ellenőrzik le az elején a vércsoportot, a "nemnormálisaknál" :lol: (RH -) pedig még kétszer kéne, ha jól tudom(vagyis összesen 3-szor)... Nekem mindegyik fiam Rh +, úgyhogy engem már háromszor fenéken szúrtak :lol: Kíváncsi vagyok a kiscsaj kinek a vérét örököli (mindketten O-sak vagyunk, csak én neg., férjem pedig poziiv..)
20140901114303
 
 


Brunhild: én A- vagyok, apa A +.
Zéti az én vérem :-) Apa bele volt betegedve :-) Kíváncsi leszek a kiscsajra :-)
Valami olyasmit hallottam most, h nem szúrják már a babákat vércsoport miatt a kórházban, inkább köv terhességnél hamarabb szűrnek. De lehet hülye vagyok, és félreértettem valamit.


Lina: Jó a kép, és hidd el, nem vagy bálna!!!
Olyan kérdésem lenne, h az adójóváírást ugyan úgy le kell mondjam ha elérem a megszabott bruttó határát, vagy az idén számítana az, h a bébi miatt kevesebb lesz majd a kézhez kapott pénzem?

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty,
elvileg az éves bruttó jövedelem számít. Igazából annyira nem tudom, mert én soha nem kérem, max. ha véletlen jár, mint tavaly a GYED miatt, akkor egyösszegben visszakapom. Szép új ablakok lettek belőle :lol:
Nem hinném, hogy Rh- anyának nem néznék a babáját születése után. Nagy butaság lenne, hisz 1 szurival kiküszöbölhető a következmény. És őket még nem szúrják, legalábbis nálunk a köldökzsinórból veszik a vért.

Brunhild,
nálunk apa Rh+, de az ő apukája Rh-, vagyis mindig sikerült a gyerekekbe a - részt beleadnia. Remélem most is így lesz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csöppke
Isten éltesse Lócit! Nagyon csinos vagy a képen, a ruha is szuper!

Netty
Egészségedre :wink: Gondolom jól esett :)

Linacska
Botinak nagyon boldog 0. névnapot :) Amúgy tényleg úgy tűnik a képen, mintha vékonyabb lennél, a hasadon kívül semmid nem változott, úgyhogy tényleg távol állsz a bálnától! Szerintem Boti és a "tartozékok" (lepény, magzatvíz, vérmennyiség, cici stb.) többet is kitesznek, mint 2 kg.

Leo
Nem is a mostani mért és kalkulált adatok aggasztottak, mert ez alapján megfelel a korának, hanem az előző (más géppel végzett) uh és a mostani közötti - szerintem - kevés eltérés.
Amúgy így változtak:
Két hete mért (27+4)
BPD: 72,6 mm
OFD: 94,3 mm
HC: 267 mm
AC: 237 mm
FL: 54 mm

Mai adatok (29+6)
BPD: 74 mm
OFD: 96 mm
HC: 271 mm
AC: 246 mm
FL: 60 mm

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek! :)

Csajok! Nagyon szupik a pocakfotók!

Csöppke- Isten éltesse Lóci babát!
Lina- Boldog Névnapot Botond babának!

Vérvétel- nálam a trombózist felejtették el levenni az elején, azóta sem vették le. Szerintetek meddig lehet? Holnap egyébként megyek vv-re, mert a vasamat nézni kell. Megkérdezem belefér-e.
Tegnap a táppénzes papíromat íntéztem - volna, ha jó kódot írnak a papírra. Szal csúszik 1-2-napot az egész, meg a plussz szaladgálások! Imádom!

Kép
pampalini
 
 


Én szerencsére RH+ vagyok. :)
Tegnap párommal mérlegre álltunk. :lol: Totál édes, hogy velem együtt hízik. :D
Most indulok ZH-t írni, erre minden összejött ma reggel is. Már kimostam egy gép ruhát, beleittam a romlott tejbe,összetollaztam az egyetlen felsőt ami rámjön a tiszta cuccaim közül, és gyerkőc megállás nélkül hadonászik odabenn. :S Ilyenkor ülni se tudok, nem tudom, hogy fog menni nekem ez a másfél órás ZH.
Szurkolást kérek!!!!

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Csöppke boldog szülinapot a nagy legénynek!

Lina boldog névnapot a pocaklakónak.És tényleg nem vagy bálna!Jó a pocakfotó.

Én O Rh+ vagyok és háromszor néznek a terhesség alatt ellenanyagot!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


HALIHÓ MINDENKINEK!

ÜDVÖM AZ ÚJAKNAK.

TEGNAP MI IS BETÖLTÖTTÜK A 30. HETET,ENNEK ÖRÖMÉRE MEGKUKKOLTUK LACKÓT.MÉRETEK A KÖVETKEZŐK:

BPD:80 MM
TAD:73,9 MM
FL:58,4 MM
1,5 KG :lol:

A FÉRFIASSÁGÁT ISMÉT MEGMUTATTA,NEHOGY VÉLETLENÜL ELFELEJTSEM,HOGY KUKACOS ALMA :D
ÉÉÉÉÉÉS OLYAN KIS CUKI VOLT :D
SZOPIZTA AZ UJJACSKÁJÁT :lol: :lol: :lol:

SÚLY:AZ A VÉDŐNŐ NEM NORMÁLIS,AMELYIK BESZÓL ÖSSZ-VISSZ 6 KG-RA!!!!

JELENTEM ÉN +23-NÁL TARTOK!03,16-ÁN 67KG,05,03-ÁN 77 VOLTAM....MOST MEG 80... :roll:

AZT MONDTA A VÉDŐNŐ,HOGY IDEJE LENNE DIÉTÁZNI...MONDTAM NEKI,HOGY SOK SIKERT HOZZÁ...AMÍG AZ ÉRTÉKEIM JÓK,ADDIG ÉN TUTI NEM FOGOM MAGAM KÍNOZNI...(DE PERSZE MENNI MÁR ALIG BÍROK,MERT AZ IZÜLETEIM NAGYON ÉRZIK)

KépKépKépKép
Kép
majga
Dabas
 
 


brunhild írta:Linacska, boldog névnapot! :lol: Nem lehet túl korán elkezdeni az ünneplést :wink:
Gondolom itt mind RH negativak vagyunk, akik ellenanyag szűrésről beszélünk :) "Normális" embereknél egyszer ellenőrzik le az elején a vércsoportot, a "nemnormálisaknál" :lol: (RH -) pedig még kétszer kéne, ha jól tudom(vagyis összesen 3-szor)... Nekem mindegyik fiam Rh +, úgyhogy engem már háromszor fenéken szúrtak :lol: Kíváncsi vagyok a kiscsaj kinek a vérét örököli (mindketten O-sak vagyunk, csak én neg., férjem pedig poziiv..)


brunhild, én RH+ vagyok, mégis 3-szor nézik az ellenanyagot... :roll:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Ana ebből a kocsiból van 4 kerekű is, és biztosan olcsó is lenne - mert már régi - , de most hirtelen nem találtam. Ez az:
http://www.i-bazar.cz/1709311-peg-perego-gt4/

Csöppke, nagyon csinos vagy! Annyira tetszik, ahogy rád van kötve a kisfiad. Így ki is egyenlít? (elöl a pocak, hátul a gyerek)

Netty,
Az adójóváírás az adóévben megszerzett bér és az adóalap-kiegészítés együttes összegének 16 százaléka. Jogosultsági hónaponként legfeljebb 12 100 Ft. Éves szinten: 145.200 Ft. Teljes egészében akkor érvényesíthető, ha nem haladja meg az összes jövedelem a 2 millió 750 ezer forintot. E fölött, a meghaladó rész 12 százalékával csökkenteni kell a rendelkezésre álló éves keretet. Évi 3 millió 960 ezer fölött teljesen megszűnik.

Tehát ennek az a lényege, hogy év elején teszel egy nyilatkozatot, hogy nem éred el a fent említett összeghatárokat, ezért kéred a bérszámfejtést, hogy úgy számfejtsen neked, hogy ennyivel kevesebb szja-t fizess be. Ha túlléped az gáz, mert akkor egyáltalán nem jár, tehát a már igénybe vett összeget vissza kell fizetned.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kfnoémi 2011.05.17 08:37-kor.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Majga, kép??? nagyon kiváncsiak lennének..az ujjszopásra is, de nem csak :wink: :lol: :lol: :lol:
Jó, hogy minden okés! A súlygyarapodásod nem semmi, de írtad már, hogy ez nálad "normális" és utána le is megy, úgyhogy a helyedben én is izgatnám magam :) De azt is elhiszem, hogy nehéz ennek ellenére cipelni ezt a súlyt.. :(
És gratula a 30. héthez!
20140901114303
 
 


Mit gondoltok, császár után lehet haskötőt használni?

30.hét körül mikor kell vérvételre menni? Én legutóbb 26 hetesen voltam....
kivancsika
Budapest
 
 


Kivancsika, ha jól tudom, pont császár után ajánlott a haskötő!

Vérvételt nem tudom, én akkor megyek, amikor küldenek :roll:
20140901114303
 
 


Kivancsika, lehet - csak nekem az volt a bajom, hogy a haskötő (az a vastag tépőzáras fajta) mindig felcsúszott a mellemig, és az alja pont a hegnél volt.
Nekem nem is volt kényelmes. De pl. az ikres barátnőm hónapokig abban járt.

Én a terhelésen voltam 28 hetesen vérvételen, és legközelebb a 37.-en kell mennem.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


kíváncsika,
nekem 36 hetesen kell mennem még egy vérkép+ellenanyag vérvételre.

kfnoémi,
én pár napig hordtam haskötőt, de nekem azért kellett, mert valahogy a rekeszizmom beesett a hasüregembe (remélem nem írok hülyeséget, majd Leo kijavít, de valami ilyesmi) szülés után, és ha felálltam, nem volt ami tartsa, és egyszerűen nem kaptam rendesen levegőt, és homályosodott el minden. Ha ültem, és kapott alulról támasztást, akkor nem volt gond. Ezen segített a haskötő, hogy állva is tartsa. Fél napig tanakodtak, hogy miért nem birok felkelni, és végül a főorvos állt elő ezzel az ötlettel, hogy mivel nagy volt Lili, és nagyon gyorsan bújt ki, nem tudott visszarendeződni rendesen, és ezért csúszott lentebb a rekeszizmom.

Majga,
és hol jártál eddig? Régen jelentkeztél. Tényleg, kép?

Én holnap megyek 4D-re, remélem lesznek jó képeim, és kiderül, hogy nincs is 2700g Boti. Egyébként kb. ugyanazok a méretek, mint majgánál, mégis több, mint 1 kiló pluszt mondtak. Ez nem nagyon lehet.

Ja, és 3 hét után ma újra dolgozom....

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: