Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szandi!
Én azért tornáztattam és még most is, mert a gyerekorvos mondta, hogy este mozgassam át! Aztán a kötelező csipő UH-n, ami asszem 5 hetes korában volt, az ortopéd orvos is mondta,hogy ne legyen kötött a csípője, ezért naponta 2x át kell mozgatni, tornáztatni. MOndjuk nekünk a torna ellenére is kicsit kötött lett a csípője és 1 hónapig kellett hordani terpeszbugyit (ez széttartotta a lábait), ami tökéletesen rendbe tette és Dórit nem is zavarta amíg rajta volt.
Na jó hosszan válaszoltam, a lényeg, hogy a dokik mondták és mutatták meg nekem a tornát.
Huh, ilyen hirtelen költözni...de legalább örülsz neki, ez nagyon jó!

Suzy,
köszi a dicsit :D Igaz, hogy van egy kis tejem még, de mint írtam már nem szopizik a kiscsaj, sztem hamarosan el fog apadni a tejem, kb 2 hete nem szopizik. Fejni már nem tudok, annyi nincs! De nem bánom, boldog vagyok hogy 10 hónapig szoptatni tudtam és nem kellett leszoktatnom, magától hagyta abba.

Többieknek is szép napot, most megyek, megyünk a játszóra, mert olyan szép idő van:D
pussz

andicsiga
 
 


Hát sziasztok...

Tegnap óta határozottan mászunk.....mindenhovaaaaaaaaa :shock: :lol:
Olyan édes....jaj.... :oops: :oops:

És pár napja azt mondogatja....Ánnnná....Ánnnná!!

Cumi:
Dalma sokáig nem fogadta el, most,hogy fogzik kell neki, de csak estére....vagy hajnalban, ha nyöszög....

Hm, majd jövök még....bővebben!
Puszikaaaaaaa

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi,hogy eltűntem! :oops: :oops: Jól vagyunk! Emma picit megfázott, de csak taknyos, szívni kell az orrát! Se láz, se hőemelkedés! Egyet-kettőt köhécsel, de ennyi! Nagyon stramm csajszi! Nagyon büszke vagyok rá, az orrszívásnál meg se nyikkan, pedig féltem,hogy sírni fog tőle, de nem, tőri szépen! Olyan ügyes! Napközben többet fent van már! Ezért is érek ide nehezen, mert mikor alszik próbálok tenni-venni itthon! Kaja után tök szépen eljátszik/nézelődik a játszószőnyegen, kb 15-20 percet elvan egyedül rajta, szerintem ez tök jó teljesítmény! Mi továbbra is olvadozunk tőle! Már tiszta hülyének érzem magunkat! Laci is, én is mindenért elolvadunk! Mindenre mondjuk,hogy milyen édes, ahogy köhög, ahogy hapcizik, ahogy legörbíti a száját, még ezek is. Hát hülyék vagyunk,mi? :oops: :oops: :oops:
Ja és a szókincsünk is nőtt: ágggúúú! :lol: :lol:

Andi
Tök jó,hogy ilyen sokáig tudtad szoptatni Dórit! Megnézegettem a képeket! Nagyon szép! Olyan nagylány már! Mindjárt egy éves lesz! Nem semmi! :roll: :lol: :lol:

Orsi
Ügyes csajszi Dalmus! Képet kérünk a mászásról!!! :lol: Hát ez egyértelműen azt jelenti,hogy ANYU! :lol: :lol: :lol:
Gratula a fogacskához!!! :lol: :lol:

Yokka
Nagyon cuki Viktorka! A horgászos kép :arrow: zseniális! :lol: :lol:
Örülök,hogy segíthettem felkötözés ügyileg! Bár azt nem tudom,hogy kengurut lehet-e ilyen korán használni. Én azt úgy tudom,hogy csak később a gerince miatt. :roll: :roll: :roll:

Szandri
Hát tök jó,hogy Székesfehérvárra költöztök! Közel a szüleid, barátok! Ennél jobb nem is lehetne! Közel van Budapest, tudsz jönni majd a talira! :roll: :roll: :lol: :lol: Kitartást a költözéshez! Remélem sikerül egy jó lakást találni, ami megfelelő hármótoknak! :lol: :lol:

Manama
Én azért kezdtem el cumit adni Szamócának, mert elkezdte a kezét szopni! És én inkább cumi párti vagyok, mint ujjszopi! Így gyorsan keze helyet a cumit nyomtam a szájába! Ő szereti, megnyugtatja, ha kiesik a szájából és én nem veszem észre máris cuppogja a kezét, úgyhogy neki erre szüksége van! És nem azért szopizza, mert éhes, egyszerűen jó neki, például pocifájáskor is!

Suzy
Milyen ügyes Cipike! Már nagyfiú nagyon! :lol: Olyan gyorsan megnőnek a babáink! Ez szörnyűű! :cry: Nemsokára nálatok is megjelenik a fogacska!! Szupi,hogy ilyen jó evő!! Csak így tovább! Élvezzétek Ti is a jó időt, és az apa napokat!! :lol: :lol:

Akit kihagytam bocsika, de mennem kell!!

Puszi Mindenkinek!!!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 

 
 

Ha-ha végre sikerült!!!!!!! :D

Menion!
Gyógyszer dolog durva,doki még durvább!!!!!!!! :twisted:
Sütőtököt Roli imádja,én burival és csirkemellel szoktam neki keverni.
Fél éves tündérlányod gyönyörűűűűű! :lol: :lol:
Dentinox :arrow: nekünk se sokat hat,de néha bekenem/bekentem,hátha.

Orsi!
Rolinak eddig csak üvegesből adtam halat,de szeretnék én csinálni neki.Te milyen halat vettél?
Fogyás :arrow: egyél,mert a végén elfogysz!!!!!!!Tudom nehéz most,de,ha kicsit eszel is akkor valami hízlalót!!!!
Séta :arrow: na akkor erre is elsétálhatnátok egyszer!!!!Végig a Kossuth L-on és ott balra!!!!! :wink:
Mászás :arrow: áááá ne is mondd :lol: :lol: :lol:
Első fogacskához HURRÁÁÁ!!!!Kép


Evita!
Emócánál helyre állt a kaki?Vagy még mindig "csak" 1 van?
Fülbevalót én is raknék,ha lányom lenne. :lol:

Yokka!
Neked amúgy is császár lett volna ugye?Mert akkor nem értem miért hagytak vajúdni 5 órát????? :shock:
Egyedüllét :arrow: sajnos ezzel sokan vagyunk így! :(

Szandri!
Szuri :arrow: én is majd nem sírtam az elsőknél! :oops: Ez nem szégyelni való dolog. :wink:
Költözés :arrow: jupiiiiiiii,hát veled örülök!!!!Végre vége az "örök magánynak" és lesznek minden féle barátok-rokonok a közelben!!!! :lol: :lol: :lol:

Manama!
Cumi :arrow: nyugtatás képpen kezdtük használni elalváshoz,de mostanra felcserélődött majd nemhogy a szerep,mert az esti alváshoz nem kell,csak délután.Viszont nap közben egyre többet :roll:
Csinálj már egy vonalzóóóóóóót!!!!!!!!

Andi!
Sajnálom a szopit,de szerintem is jobb,hogy magától szokott le a ciciről,mert van egy barátnőm aki egyszerűen nem tudta a fiát "leválasztani" magáról.Mindent kipróbált és végül a cumi vált be.Szerencsére azóta azt is elhagyták,de nehéz volt nagyon.
A 10 hónap meg szerintem nagyon jó. :wink:

Vivi!
Hát nálatok is megvan az első fog!Hurrrrrááááá!!!!!!! :D Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Suzy!
Nagyon szépen sikerült kiváltanod ÁDÁMnál a tápit.Végülis mit főzöl és hogyan?

Evita!
Emmának jobbulást!!!!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Rólunk!
Most már mindent megeszik Roli amit főzök neki,csak jó alaposan le kell turmixolnom,mert a daraboktól öklendezik.Eddig azt hittem,hogy azért csinálja ezt,mert nem ízlik neki,de nem így van.
Általában 2 napi ebédet készítek el egyszerre.
Naponta 2-3 kaki van,de volt már 4 is :shock:
Ivás még mindig nem nagyon :cry:
Tegnap voltunk védőnéninél 7650g és 69,5 cm.Kutacsa ici-picike.
Meg dicsért a védőnő,hogy milyen kiegyensúlyozott és vidám anyuka vagyok :oops: :lol: :shock: .Nem is tudtam,hogy ezt is nézi.
Valamint azért is meg dicsért,hogy mindent nagyon jól csinálok és,hogy Rolin is látszik,hogy boldog,kiegyensúlyozott baba. :lol: És,hogy szépen fejlődik.
Végre mi is váltottunk tápszer.2-est eszik már,de csak reggel és este,nekem azt mondta a védőnő,hogy ez maradjon is így legalább 1 éves koráig.
Kúszik-mászik-pörög-forog-ül segítséggel.
Éjjel alszik 21-06-ig általában,de ma pl 05-kor ébredt enni,aztán alvás vissza fél9-ig.

Ebéd apósékkal:
Nagyon jól telt,Roli ajándékot is kapott,járássegítőt, amit most még sima zenélős-nyomogatós játékká lehetett alakítani.Tetszik neki.
Menü:rántott karaj+csirkemell,kapros juhtúróval töltött rántott gomba,baconbe tekert csirkemáj,rizibizi,kukoricasaláta.SÜTIIIII!!!!cukiból :oops:
Siker volt minden.Jól elbeszélgettünk.Hamar eltelt a délután.

Hát mi délutánonként olyan nagyokat sétálunk.............nem is csoda,hogy el vagyok állandóan úszva a teendőimmel. :oops: De nem baj,mert ki kell használni ezt az időszakot is.Aztán majd jön nekünk is a játszótér,na akkor meg aztán lesz elúszás dögivel.

Vettünk Roli szobájába szőnyeget,apa kívánsága szerint városos-autóutas.Láttátok volna Rolit amikor először letettem rá..................fel akarta szedni a házakat,utakat.Olyan édes volt.És a kiságy rácsi között is azt nézi. :lol: Azt hiszem lesz sikere majd,ha már autókkal játszik.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Nagy pusz-pusz mindenkinek,gyönyörű babáknak meg dupla pusz-pusz!!!!! Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Halihó!

Jöttem egy hosszabb bejelentkezéssel...

Olyan Drágák vagytok, hogy igy izgultok értem, értünk...!
Szandri, köszönöm az smst, ne haragudj,hogy nem válaszoltam, úszok a napokban.....megértettem.....puszillak! :oops:
Suzy, köszönöm a levelet....választ megirtam! Emésztek.... :?
Gabi! Megvagyoook, séta beiktatva! Alig várom.... :)
Menion!Nincs könnyem..elsirtam...most épitkezem, úgyis érted...
Andi!Köszönöm Neked is! :shock:
Yokka! Puszillak! :arrow: :)
Manama! Nincs rá szó..... :oops:
Evita!Nagy ölelés....most... :oops: :wink:

Többieknek is cupp! Megmaradok! :wink:

Sokkal jobban vagyok, nem tudom mi történt, de az összeomlásból éledezek....pedig nem látom a végét.... :oops: :evil:
Na erről ennyit!

Rólunk:
Ahogy irtam Dalmuska tegnap végérvényesen elindult...azaz elkezdett mászni.......de igazán ma tudatosult bennem a dolog, hogy Úristen....nem hagyhatom már 1 percre sem magára.....!!!! :shock:
Na de hogy megyek pipilni :wink: ............uhhhhh!
Olyan édes ahogy mászik.....látszik a fejecskéjén, hogy erősen koncentrálnia kell a mozgássorozat ismétlésekor, de sikerül neki mindig.....és ha megszerzi,amit kinézett magának....bőszen nevetgél... :lol:

Hozzátápi:
Maradt az időbeosztásunk a régi.....
8-12-16-20- alkalmanként hajnalban, de ez mostanra nem jellemző már.....tejcsi minimális még van, azt reggel megkapja....de lehet vagy 30 ml.... :roll:
A husik mellé beépitettem egy ideje a metélőhagymát, petrezselymet, lestyánt! Mindegyiket megeszi.
8- a mini tejcsi, tápszer kb. 100 ml és gyümölcs, babakeksszel 80 ml
12- főzelékek, husik, olajon futtatott zöldfűszernövényekkel 200 ml
16- tápszer 100 ml, bébidesszertek vagy gyümölcs+gabonapép vagy joghurt.......80 ml
20- vaniliás tejpép, phuuu ebből simán bevág 200-230 ml, persze azért Én az arányokat picit átvariáltam......kicsit kevesebb pép, több viz.....

Aztán, ahogy a Kisasszonynak jólesik, van,hogy kevesebb mindenből van, hogy repetázunk.....imádja a banánt....IS!

Tegnap vettem kölesgolyókat, persze még nem adom neki, de ha már picit nagyobb a fogacska akkor megpróbálom, egyébként lehetne simán adni neki most is, mert a nyáltól elpépesedik teljesen....!

A múlt héten volt pár nap,hogy a zöldséges dolgok nem annyira csúsztak...de mostanra elmúlt!
Foggal még kinlódunk....bár kint van a teteje...de jön a másik is mellette....és tegnap este volt egy kis hőemelkedése, adtam Phanadolt! Jól ki is ütötte a Drágát, aludt 20.30tól 6.30ig, majd itatás, cumi be és 8ig húzta a lóbőrt....Édes Cucukám!

Csajok!
Még nem vettem meg a naptejet Dalmánbak, pedig már kéne....nem tudom eldönteni milyet vegyek..uténaolvastam már minden márkának....és nem tudok dönteni, mindegyik más....mindenki mást mond...az egyértelmű,hogy 50es faktor....na de....
Segitsetek!?
Köszike!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Phuuu....
Itt Csepelen éppen hóhullás van.... :lol:
Hullik ez a pelyhes fehér szar a fákról....a kis izém kivan vele, nem lehet szellőztetni sem....hullik, száll....és a séta közben is.....szörnyű!
Gabi, Te tapasztaltad?

A Kossuth L. utcában kupacokban áll ez a szar....nagyon gáz!
Szegény allergiások.....sajnálom őket!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 



lányok!
ha most fél éves de a korrigált kora meg 4,5hónap akkor a glutént mikor kéne neki adnom?


na ma a torna olyan volt hogy elötte adtam neki egy kis nyugtatót hátha nem üvölti végig :? bementünk az ajtóig vigyorgás 1000el aztán ahogy letettem a szőnyegre oááááááá...szabályosan recsegett a fülem szóval nem viccel a kiscsaj ha kiengedi a hangját :shock:
kezdtem magyarázkodni hogy ilyet sehol és senkinél...ahhhh nagyon borzalmas mert nem tud dolgozni se vele annyira atom erősen görcsbe van mindene....hát szóval már azt beszéltük a lánnyal hogy szintte ijesztő ahogy forgatja a fejét a szoba minden pontára és látványosan rémült...kezdte mondani hogy talán a szobában vannak olyan "lények"amit ő érzékel....hát én nagyon nem foglalkoztam ilyesmikkel de akkor ott nekem is ez jutott eszembe hisz semmi másra nem foghattuk még hozzá se ért a csaj szóval se fájdalom se más baja nem lehetett...késöbb ölemben nagy nehezen elcsendesült addig a lány a lábujját nyomogatta aztán talán a nyugtató cseppek is beértek mert bealudt a kis harcos....végül kaptunk egy "izét"ami eredetileg ujjsín lenne és megbeszéltük hogy nappal majd gézzel ráerősítem a lábujjkájára hogy az kiegyenesítve tartsa...talán az segít nem tudom....de abban egyetértettünk hogy hetek óta gyömöszöljük már és a lábujja nem halad sehova nem úgy mint a mellkes és váll izmai mert azt meg halálba dícsérte ugyanis mivel itthon is csináltam a nyújtásokat a mostani tornán már szinte füléhez húztam mindkét karját és sokkal lazább és szépen könyökölt is szóval az meg szépen fejlődik látványos a javulás...na szóval volt jó is rossz is a tornában

aztán ezzel kapcsolatban az is szöget ütött a fejemben hogy ha meg nincs a helyén az ízület akkor miért nem röntgenezzük meg? :idea: mert akkor hiába is maszírozzuk nem lesz jobb...akkor meg csak cipelem tornáról tornára a semmiért szóval ezt majd a dokinak benyögöm hogy ő mit mond rá talán ad egy rtg beutalót vagy ha nem akkor meg megmondja miért nincs értelme az ötletnek :roll:
nem akarom a műtétet de feleslegesen hónapokig a tornákra cipelést se szeretném mert azért ezek sosem nagy örömök a gyereknek :( jobb szeretném már tisztán látni hogy akkor mi a helyzet...

Kép
menion
Budapest
 
 


yokka
hát igen rémisztő is hogy milyen hamar elment 6 hónap...ma Laci azt kérdezte mit szólnék ha hirtelen már 6 éves lenne :shock: még a gondolattól is irtózok :shock: mondtam hogy én most nagyon szeretek babázni...erre azt mondta "no akkor hozok neked babot ázni"
húúú én az altatást semmiképp nem akartam volna bár ez a gerincen szúrás is iszonyat para volt de akkor is inkább lássak halljak mindent...

manama
én nem is gondolkodtam hogy adjak vagy ne...nekünk már az inkubátorban a szájába paszírozták a cumit :( de akkoriban totál nem kellett neki csak jóval késöbb de én néha néha próbálgattam adni neki és 1x csak rákapott....most meg a tejcsi után a 2.számú nyugtatószerré avanzsált de ugye mivel a tornákra is járunk és ott forgatások miatt nem lehet tejcsit adni neki így ilyenkor ez az egyetlen segítségem már ha nem akkora a tragédia hogy már az se segít...úgyhogy én mindenképp nyugicumi párti vagyok!

suzy
én megvagyok...(kopp-kopp)fejfájás azért már játszik de még nem durvult el a dolog....de jó nektek hogy ilyen szépen esztek is és ilyen sokat alszotok!mi se válogatunk csak a kanalazás megy tréfásan :wink:

szandriii
torna nekünk azért kell mert a neurológus küldött dévényeshez...nekünk a mellkes és hát-váll izmok túl feszesek és emiatt nem tud könyökölni hason fekve illetve nagyon kötött volt a karja és fájt neki ha a hónaalját poroztam is...így nekünk nyújtani kell de a fő gond nem ez volt hanem a lábujja amit behúzva tart....emiatt kezdtünk mindenfelé tornára járni hogy ne legyen műtét a vége...
ha a te babádnak nincs semmi baja akkor nem kell torna legfeljebb tudod csinálni a babamasszázst ami van tanfolyamon de könyvből is megtanulhatod...tornára akkor nincs szükségetek ha mindent időrendben csinál a gyerek...figyelni kell hogy annyi idősen csinálja-e azokat a mozgásformákat amit akkorra kell és ha nem csinálja akkor kell nézni hogy annak mi az oka...pl van baba akinek meg túl laza az izomzata és annak meg erősíteni kell hogy pl meg tudjon fordulni ....
nem semmi hogy ilyen hipp-hopp költöztök!én nem tudnék...én nagyon röghöz kötött vagyok :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


evita
akkor mi is hülyék vagyunk! Laci naponta állapítja meg hogy"a mi gyerekünk a legszebb" én meg oda vagyok meg vissza amikor már kukuccsot játszunk és nagyokat kacag ha meglát...már rendesen lehet vele játszani nagyon cuki

cukigabi
az üveges sütitök szerintem "sportkiszerelés" :arrow: minent bele!
olyan íze volt legalább is mintha az égett héjjat is bedarálták volna :? biztos vagyok benne hogy jövőre ha sütök az majd izlik neki....
bírom amúgy a gyári kajákat de nincs illúzióm hogy készülnek mióta sulival voltunk gyárlátogatáson meg szüreten :wink: a szüret konkrétan olyan volt hogy amit bedaráltak abba tán még fagyott kutya lába is volt :lol: addig se volt szimpi a bor de utána...
na mindegy lényeg hogy így látom azért hogy van némi ízlése a csajszinak de különben tejcsivel a sütőtököt is megette szóval azért nem is finnyás :D
hűha jó ki menü :wink
Kúszik-mászik-pörög-forog-ül segítséggel ül

le a kalappal!van hova felzárkóznunk :lol:

orsi
gyógyít az idő csak ennyi! az ember nem tud hetekig se sírni se mélyponton lenni mert kifárad bele és így valami valahogyan előre viszi...ez a valami meg csakis az idő lehet...
remélem van mire építkezni! jól mérd fel hogy az alapok jók legyenek...most még amíg kicsi a pici addig nem olyan trauma késöbb már sokkal rosszabb minden változtatás!!!nagyon szorítok neked!!!!!!!!!!!
230 :shock: :shock: :shock: hát így nem csoda ha 4x esztek...így már át lehet vészelni az éjszakát :lol:
ez az olajon futtatott fűszer dolog nagyon izgalmas nekem...mi még se olajjal se fűszerekkel nem találkoztunk :roll:
naptejbe nem tudok szólni még odáig nem jutottam

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

No csak ideérek én is lassan! Gyermekem alvás sztrájkba kezdett nappal. (De szerencsére (kopp-kopp-kopp) most először 3-4között ébred, nincs felsírás nyüglődés stb. 8kor magától alszik eddig. Ez már nálunk nagy-nagy haladás!

Kúszás: hátrafelé! :) :D :D :D És teljesen ki van akadva, h nem közelít hanem távolodik mindentől! Pörög forog ezerrel, életveszélyes amit művel, egy percre nem figyelek és már a csatttttt, valahova odaütödött a buki. :( Szóval: mindenki örüljön akinek még ott marad a gyerek ahol hagyta! :)

Szandri
Szuper!!!!!!!!!!!!!!!!! Annyira örülök, h vége a magánynak!!!!
(Tök vicces mert a Párom is Szfv melletti faluból jött. És Szfv-ra járt suliba (Teleki), még az is lehet, h találkoztatok már! :) )

Menion
Örülök, h jobban vagy és, h szépen fejlődik Anna! (Nagyon cukiiii kistündérnek!)
Tetszett ez a „sütőtöksport kiszerelés!” :D :D :D Barni sem szereti! :(

Gabi
Nagyon vagány az a szőnyeg! :) Tetszik nagyon!
Örülök, h apósoddal ennyire jó a helyzet! Nagyon jó, h Rolinak lesz papája is! :)

Orsi
Hogy vagy/vagytok Drága?
Nagyon ügyi Dalmus! Ő is csinált ilyet, h először hátrafelé indult el? Egyik pill-ről a másikra kezdett kúszni?
A héten én is el akarom kezdeni ezt az olaj dolgot. Én úgy gondoltam, h veszek biorizst, és azt futtatom meg picike olajon, és utána puhára főzőm majd pürésítem. Ha ez bejön, akkor utána jön majd a húsi dolog is.

Nálatok nem okozott kaki fenn akadást a hús?

Yokka
Nagyon szép méretei vannak a fiatalembernek! :) Nagyon édes a horgászos fotó! :D :D :D Vagány a napszemcsi!!!! :) :D

Evita
Ne aggódj, mi is így vagyunk vele, h miénk a világ legszebb és legokosabb kisbabája. :) :D De szerintem nyugodtan lehet egy szülő maximálisan elfogult a sajátjával szemben! :) Azért szülő a szülő! :D :D :D

Manama
Cumi: én totál ellene voltam, de miután a gyermekem sehogy máshogy nem tudott elaludni, csak cicivel a szájába muszáj volt bevetni. Azóta csak elalváshoz kell neki míg megnyugtatja magát, utána ki is esik a szájából. :)

Suzy
Nagyon jól áll Cipikének az új frizurája! :D Igazi nagy fiú lett vele! (Bár elhiszem, h hiányzik neked az gyönyörű séró! :D :) )

Andi
Nagyon ügyesek vagytok, h eddig tudtad szoptatni! (Dórika pedig nagyon ügyi, h magától abbahagyta!!!) Én most a déli szopit próbálom kiváltani, de Barni ha degeszre eszi magát , akkor is követeli a cicit, -és rendszerint mérges, h már nem fér bele tejcsi.. De nem baj, majd változik ez is. (remélem magától!)
Néztem nálatok is a fotókat! Gyönyörű kis lány Dórika! :) Nem is csoda, h Apa szeme fénye! :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Halihó!

Menion!
Igen, de van,hogy bekivánja az 5. kajcit is....mondjuk a délutáni séta közbe, ezért, oda mindig viszünk magunkkal némi tápszert....mert ha nincs égszakadás földindulás....
Tegnap elmentem a Dmbe, szokásos kör....vettem pár dolgot, Dalma meg egész végig hangosan, deeeeeee oltári hangosan nyögdécsel.....már az összes eladó jött megnézni mit csinál....!

Szegény Mininő.....annyira sajnálom, és valóban ha nincs helyén az az izület, akkor a torna csak kinozza.....legyen egy rtg....bár nem is értem miért nem ezzel kezdték.... :shock:

Glutén: hajajj, lehet a többiek tudnak segiteni.....én azt ajánlom várj még egy picit, korrigált kor ide vagy oda....., de aztán lehet hogy simán adhatod már.... :?
Őőőő, nincs tanácsom...bocsika! :roll:

Vivi!
Köszönöm megvagyunk!
Dalmának végre áttört a foga...de most jön már a másik és szerintem a hétvévén az is áttörni látszik...kicsit szenvedősek ezek a napok...de azért le a kalappal Cucu előtt!!! :wink:
Igen, előszőr hátrafelé indult el....aztán képzeld, betértem egy amolyan olcsó diszkontba és ott láttam olyan gagyi labdát, amit ha megrázol világit....pirosan, kéken, gondoltam megveszem mert gurul stb, hátha csalogatónak jó lesz...hazavittem, lefertőtlenitettem stb...és letettem Dalmának...és láss csodát....elkezdett előre mászni érte, azóta teper.....tempója....hajajj....!!! :lol: :lol:
Olaj: jó ötlet.....figyeld a kakiját...lehet az elsők kicsit lágyabbak lesznek és mindenképpen mértékkel az olajat...előszőr mokkáskanálnyit majd, növeld...! :wink:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi
Köszi a tippet! :wink: :) Kipróbálom ezt a labda dolgot! :)

Menion
Az előbb az maradt le, h 4 és 7hónapos kora között kell találkoznia gluténnal, lehetőleg úgy, h előtte is és utána is kapjon anyatejcsit. És azt mondják, h a kizárólag anyatejjel táplált babuknál meg lehet várni a 6hónapos kort, amikor elkezded a hozzátápit, akkor jöhet a glutén is.
Mivel Anna már kap mást is nem csak anyatejet, szerintem akár adhatod is neki. De nagyon fokozatosan! (Én fosfovit keksszel adom neki, mert a lisztezéstől mindennek olyan egyforma liszt íze lesz...)
De úgyis tudni fogod, h mikor jön el nálatok az idő, és hogyan jobb Nektek! :) :D

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi!
Motiváció mindig kell.....!! :lol:
Ki tudja mit tartanak érdekesnek és mit nem.....
Én pl. Anyukám elmondása alapján egy banánért indultam el egyedül... :wink: :oops:

Ma megtörtént ez első közvetlen ismerkedés a porszivóval....nézegette nézegette, kicsit tartott tőle, tudta, hogy a hangos izé...aztán odament és megrángatva odébbhúzta.... :lol:
Közben, mint aki jól végezte dolgát....hangosan kiabálta: NAAAAAAAAAAA....NAAAAAAAAAAAA....NAAAAAAAAAAAAA....!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :P

Ma elmentem szoláriumba.....minek???, amikor ezerrel sütött a nap...ezt magam sem értem...de be kellett mennem....!
És hétfőn körmös, csütörtökön kozmetikus........azt hiszem Én igy kaparom magamat össze.....vagy nem tudom.... :shock: :x :shock: :shock: :roll: :oops:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Halihó :!:

Először is gyönyörű napsütéses, vidám hétvégét kívánok Mindenkinek :!: :wink:

Andi
a barátnőmnek pont így "lett vége" a szopiztatásának :wink: azt hiszem elmondhatod, hogy nagyon szerencsés vagy ezzel a mai világban :roll: :wink:

Orsi
de jó, hogy már így mászik Dalma :wink: porszívó :roll: Ádibádi már jól ismeri a hangját sajnos :? de a hajszárítóét még jobban :wink:
egy szép, ápolt köröm, sima arc, mindig jót tesz az ember lánya lelkének, nem igaz :?: :roll: :wink: örülök, hogy sokkal jobban vagy drága :wink: csak így tovább :!:

Vivi
Barnus is nagyon ügyike :wink: édesek a képek róla :wink:

Gabi
igen, nekem is ezt mondta a védő nő, hogy a 2szeri tápszer maradjon 1 éves koráig :!:
majd csak jön a nagy meleg, hátha több folyadékot fog elfogadni :roll:
Nekem is volt, hogy jó sokáig kellett turmixolnom a cuccost, mert meg nem ette, ha egy pici darab is volt benne :arrow: a múltkor áramszünet volt 8-16 óráig, felpakolva mentünk máshova enni :P
Eddig még csak gyümit, répát, tököt főztem neki és krumplival sűrítettem, de hál istennek mindent megeszik, csak akkor fújja ki, ha már nem kéri...és olyan jó, hogy tudom mikor nem kell neki több tápi vagy kajcsi, mert egyértelműen ellöki a kezem :!: :wink: egyébként azt vettem észre, hogy olyan erő van benne :arrow: pl:állandóan ülni akar, ezzel kiakaszt :!: :oops: :wink:

Menion
reméljük Mininőnek helyre áll a sok-sok tornával a kis ízülete :!: :roll: :wink:

Evita
egyáltalán nem vagytok azok, a Ti kicsi édes kis babókátok, legyetek is elájulva Tőle :P jobban van :?:

Egy nagy pusszantás Mindenkinek, de legfőképpen a babóknak :P

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Rólunk:
Vettem új baba kocsit, Chipolino sport, vateráztam 8ezerért, zöld színű, tetszik nagyon és végre lehet a kocsi csomagtartóba mást is tenni :P
Még mindig nem fordul át, csak oldalra, de a babakocsiban is fordul az oldalára...minden nap motiválás van többször, de eredmény még semmi, pedig már úgy érzem mindent bevetettem, mindennel csalogattam :roll: :)
Olyan édes kaja időben, mikor még csak kavarom neki a kajcsit, már nyitja a száját, de akkorára :shock: :lol:

Szeretném kérdezni, hogy Ti milyen popsi krémet használtok és mennyire vastagon kenitek be a popit :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


wiwi
hát mi nem pörgünk forgunk de már minap 3 mini foltocska lett a kobakon szóval azért ő is dolgozik titokban a kiságyban és ezek szerint a fejvédő se óvta meg :roll:
de én már nagyon érzem a vesztem ahogy titeket olvaslak és már látom előre hogy hamarosan vége a jóvilágnak és mindent ezerrel sikálhatok amit elér és ahova eljut
és a tündér ruha hátán szárnyak vannak varrva :lol: csak azt már nem sikerült fotózni mert megelégelte a kishölgy a pózolást
akkor szerintem mostanában majd beleteszek picikét neki a kajába....most a cékla megy éppen de elfér mellette :D

orsi
háááát én is félek hogy lesz ilyen helyzet egy csomó...ilyenkor az emberek azt hiszik hogy okosabbak nálad és "na majd én megnézem...."és aztán ott állnak hülyén...és ez még csak egy hangos deee és mi lesz majd ha hisztizni fognak mert kell nekik valami a polcról :shock: hűűű azt már kóstoltam 1x az uncsihugimmal egy bankban ahol síri csend volt ráadásul úgy vízhangzott mint fene...a Norina meg verte a palávert és mindenki minket nézett....
de sajnos ezeket nem fogjuk kihagyni mert én már most ezzel vagyok zsarolva...tesóm mondja hogy rendesen terrorizál a gyerek az ordításával :P addigra immunissá kell válnom a sírására mert akkor vissza fog élni a hatalmával....most még hagyom neki mert kicsi de ha nagyobb lesz biztosan muszáj majd erőt vennem magamon ez ügyben különben végem!
hát és erre nekem kell rákérdeznem?meg én intézkedjek hogy rtg-zzék meg?olyan szar már itt az eügy hogy az már el sem mondható

suzy
hát nagyon szeretném mert operálni nem tudom hogy hagynám-e hiszen ezek se tudják sokszor ki kivel van... szóval félek...már arra is gondoltam hogy lehet hogy ha lábra állna akkor meg is oldódna a gond mert mikor a talpára teszem akkor autómatikusan kinyúlik az ujja mert ahogy ránehezedik a súly az az izület nyomva van és attól kiegyenesedik szóval az is lehet hogy nem is kéne eza sok turtúra csak meg kéne várni hogy járjon :roll: :roll: :roll: csak azért vagyok kiakadva mert azt látom hogy a "szakemberek"se okosabbak nálam és hát azért elvárnám hogy többet tudjanak vagy legalább egyfélét nyilatkozzanak...na mindegy asszem ezt is csak az idő dönti majd el hogy mi lesz
mi is ülni akarunk és azt mondta a gytornász hogy "ez a leg rosszabb amit tehet" :( szóval minél többet legyen síkban és ne a hordozóban és játékok meg minden motiválás hogy másszon forduljon érte...mondtam hogy akkor kitör a botrány...azt mondta tudja és minden gyerek addig cirkuszol amíg még nem sikerül úgy mozognia ahogy akar utána már nem lesz tüntetés csak addig bírjuk idegekkel :roll:
popikrém:gyógyszertári és én csak a végbélnél nehogy a nuniba menjen...legfeljebb kicsit a hajlatot is vékonyan hogy ne pirosodjon a pelus szélétől


én meg azt kérdezném hogy szerintetek mit adjak még neki?
volt már :répa krumpli banán barack borsó cékla geszti tök alma tejpép körte ....
asszem mindent felsoroltam ha igaz szóval most mit adjak neki? a cukkinire gondoltam de utána ha azt is ettük akkor mi legyen a következő?

ja és nem dicsekedtem mit vettem a hádában multkor!
képzeljétek 35 db body+2 db napozó+1-1 rugi,nadrág,kertész farmer,poló,bársony ruha+2 db farmer gatya...
olyan boldog vagyok miatta már kimostam most ki kell vasalni majd
viszont az egy rugin kívül égen-földön nem volt több :( tudom hogy nyár jön és meleg lesz de azért lesznek hűvös napok is és azért akartam párat....mondjuk van 4 db még akkor vettem a tekkóban mikor akció volt de azok meg vékonyak....nem tudom elég lesz e nyárra....
nektek milyen a ruhatárotok nyárra?van melegebb db?

Kép
menion
Budapest
 
 


Nagyon aranyosak vagytok, köszi a dicsiket, minden téren :D

Glutén: 4-7 hónap között kell megismertetni vele, úgyh Menion a korrigált kor is elérte már ezt, sztem szép fokozatosan mehet neki. Én babakekszet javaslok, nem lisztet, ezt szépen pépesíteni lehet, így akár még cumisüvegbe is lehet tenni. Itt is fontos a fokozatosság

Popsikrém: mi sokáig a sima kék naturlandos gyógyszertárost használtuk, aztán valamiért el kezdett kipirulni a popija, ekkor váltottunk a Sudorcremre, ezzel meg vagyok elégedve, csak drága Viszont én nagyon vékonyan kenem be neki, szinte csak épphogy látszik, hogy be van kenve (ez a védőnőm tanácsa volt), amióta ezt használjuk nincs pirosság egyáltalán.

Nálunk most elfelhősödött, de nincs hideg, remélem ma még nem fog esni, mert mindjárt indulunk a Duna partra a barátainkhoz :D

Mindenkinek puszi és szép hétvégét!

andicsiga
 
 


Suzy!
Köszönöm szépen! :P
Ne aggódj a fordolódás miatt, ha Ádi akarja, úgyis átfordul majd....de, addig is játszatok egy picit...hátha ezzel mégis motiválod majd...
Vegyél egy takarót...hajtsd össze egy szélesebb csikra, hogy ha Ádit a közepére teszed túlérjen a fején és a lábán, majd a sarkait fogd a két kezedbe, majd kezd el jobbra balra görgetni benne Ádámot...igy elforgatos hasra-hátra-oldalaira...közben mondókázzatok stb.
Dalma nagyon élvezte ezt a játékot, nagyokat sikogatott közben! :wink: :lol:
Hátha segit a motivációban..... :wink:

Mi sima gyógyszertári posikrémet használunk....és se nem vastagon, se nem vékonyan kenem, bár most a fogzásnál volt hasmenés illetve popópirosodás és akkor vastagabban kentem neki....!

Menion!
Spenót szerintem mehetne, gyümik közül....szilva,sárga dinnye... :)
Szilvával óvatosan az elején....! :?
Magyar eügy...szót sem érdemel....pffff!
Engem bosszant most a nyugdijjal való variálás is....mire mi nyugdijasok leszünk :roll: ....khm...hát a melóhelyről visznek el koporsóban.... :!: Röhej.....a köbön!

Nekem is vannak nyárra "vastagabb" rugijaim...de van sok vékony felső,rövidujjú body, napozók, vékony kendők....nem tudom mi kell majd még, de majd kiderül...!

Andi!
Jó mulatást a Dunaparton! Nem estett! :D

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi
köszi, köszi a tippet, ki fogom próbálni :!: :wink: már én is forogtam vele az ágyon, úgy, hogy a kezemben volt, de semmi eredménye még... :?

Köszi, hogy megírtátok a popi krémes dolgot :!:

Ádibádi nem eszi meg a s.barackot, úgy fújta kifelé és olyan fancsali képet vágott, mint még soha :shock:

További szép hétvégét :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Helló!!!

Orsi!
Én naptej ügyben megint a barátnőket interjúvoltam meg és dm-eset vettem 50 faktorosat.De Rolinak amúgy is nagyon jó bőre van,nem hinném,hogy pl leégne,de persze fő az óvatosság meg a védelem.
Hóhullás..........ááá kész vagyok tőle és hát előjött durván az allergiám,így már lehet,hogy ez is kikészít.
Szoli :arrow: én nyáron 40 fokban is inkább szoliba megyek 6-10 percre,mint a napon dögöljek 2 órát :oops:

Menion!
Glutén simán mehet már szerintem is.
Cukkini-brokkoli-spenót(heti1×)-paradicsom burival-szilva.Ééééés a husit mikor akarod elkezdeni?????
Hú te aztán jól bevásároltál a hádában.Én is voltam múlt héten nyári ruhára vadásztam és sikerült is jó pár darabot találni.Nekünk nagyon vegyes a ruhatárunk,van vastagabb meg nagyon lenge is.Plusz pont tegnap vittem vissza a kölcsönkapott 56-62-es rucikat és ma kapom meg a következő méreteket,így szerintem megint tele lesz a szekrény :lol: :lol: :lol: :lol:
Anna baba remélem rendbejön!!!!!!!

Vivi!
Húsos kakira nem emlékszem :oops: ,de mostanra annyira rendbe hozta a házikoszt vagy a hús,hogy napi 2-3-4 van. :shock:
Kúszást nekünk a távirányító és a papucsom motiválta,Roli nem is ment hátra egyáltalán.

Evita!
Persze nekünk is a mi babánk a legszebb.Jól néznénk ki mindannyian,ha nem a sajátunk lenne a leggyönyörűbb! :wink: :lol:

Suzy!
Roli is jelzi,ha elég volt a kajából,cumisüveget kiköpi kanalat meg kitolja vagy elkezdi rágni :roll: :lol:
Babakocsi :arrow: nem hiába cseréltük le mi olyan korán,egyszerűbb a közlekedés is meg a kocsiban is jobban elfér.Egy képet tehetnél,mert kiváncsi vagyok,ugyanis én is néztem annó a chippolino sportokat.
Popsikrém :arrow: nappal a gyógyszertárit kenem közepesen,éjszakára sudocrem vastagon,muszáj mindkettőt bővebben kennem,mert Rolinak eléggé piros volt a bőre ahol összeért,de mióta így használjuk azóta nincs probléma.
Forgás :arrow: és úgy késztettem,hogy megfogtam a két karját,maga mellé szorítottam és fogtam és úgy görgettem.Nagyon élvezte,hangosan röhögött.Aztán már magától is csinálta.


Hát lányok én kész vagyok ettől az időjárástól,tegnap megdöglöttünk,ma meg megint lehet beöltözni. :twisted:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi!
Én nem kockáztatok, azért, annyi szart hallani a káros nasugárzásról és nekik olyan fincsi-érzékeny a bőrük....egyik ismerősöm is Dmeset vett...tudod van patikakártyánk, igy utánaérdeklődök,hogy mit lehet megvenni arra....!
Allergia, na szerencsére az Nekem nincs....legalábbis eddig nem volt, remélem elkerül...sajnállak érte! De ez tényleg durva, hogy itt a belvárost ezzel a fával ültették be....hihetetlen! :shock:
Szoli-én sem vagyok nagy napozós, de ha strandra mentem annak idején, mindig nagyon leégtem, igy a nyár előtt szolizni szoktam párszor, de most ez kimaradt, bár talán nem késtem el....nem vol időm szolizni SEM..... :oops: :wink:
Behozom a lemaradást... :wink:

Édes Roli két fogacskája! Puszi Neki!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Ó, hát én sosem fogom utolérni magam… vagyis titeket…. :oops:
Először is köszi a kérdéseimre a válaszokat!!!!
Gyorsan rólunk:
- hasifájás továbbra is van, így minden ébredés sírással kezdődik, ami minimum egy pukiig/kaiig tart (úgy sajnálom ilyenkor), amúgy Espumisant próbáltuk de nem használt
- éber alvó és nehezen alszik el, így cumit is vettünk (főleg mert megtalálta a kezét), de az sem mindig jön be
- imádja, ha ringatják – legalább fejlődik a kp-i idegrendszere
- tudatosan mosolyog és ezer grimasza van
- fürdeni szeret, öltözni nem (Suzy a meleg fürdőt-masszírt próbáltam én is, de nagy változást nem hozott)
- szopi megy, de tekereg közben, mert attól is fáj a hasija
- néha már elég ügyesen megpofozza a plüssöket, amiket elélógatok
- pelusozás közben sokszor dumál a macinak, ami ott figyel
- sokat alszik velem, mert ha felületes alvás szakaszában van és kínozza a hasa, akkor sokszor elég megsimizni a fejét, és attól megnyugszik
- általában napi egy órát sétálunk és rendszerint jókislány és alszik

Rólatok:
- megnéztem a fotókat, egyre édesebbek ezek a babák
- fogakhoz gratula ismét (hajjaj, mik várnak még ránk…)
- Andi, klassz, h eddig tudtál szoptatni
- Orsi, tessék csak így feltöltődni, a lelkedre (is) igazán rád fér a kényeztetés
- Menion, tök jó, h ennyi rucit beszereztél! Rtg ötletet én is támogatom, állj a sarkadra, ahogy szoktál
- Szandri, egyik szemem nevet, a másik sír a költözés miatt. Hát, a gyerkőcök így nem fognak randizni…
- Suzy. Ne aggódj, Ádi baba tuti hamarosan rákap a forgás ízére!
- Evita, naná, hogy el vagy olvadva Emmától, ez a szülők „dolga” :lol:

Hát, most ennyire futotta.
Legyetek jók!
Pusszantás!
manama
 
 


Ja, vonalzó is lesz hamarosan... :oops:
manama
 
 


andicsiga
majd elmegyek megnézem a boltban a babakekszet de már tegnap kóstoltunk egy pici lisztet a tejcsibe téve mert hogy mindenki mondta hogy kezdhetem...

orsi
én se félek tőle hogy majd kevés lesz a nyögdíj mert meg se élem :evil:
megnéztem 3db tekkós rugim van 1-2 napozóm és ezek nem vastagak ezért gondoltam hogy azért kelleni fog még nyáron is azért ha lesz hideg idő..body nagyon sok van hosszú-rövid ujjú és ujjatlan is az biztos nem kell már több

cukigabi
nem tudom :roll: lehetne már adni csirkét de nem tudom hogy adjam ha minden csak cumin át sikerül...talán ha majd kicsit jobban fog menni a kanállal evés akkor adok neki husit is mert az a cumi lukon tuti nem megy át

manama
ne is szabadkozz mert az is szép hogy ennyire követed a dolgokat ilyen hasfájásos nemalvós babó mellett!drukkolok hogy megoldódjon!


nem meséltem hogy napok óta fogja a lábát és húzza magához és már párszor a szájához is bírta húzni...ezzel van elfoglalva ahogy vízszintesbe teszem és így oldalra is dől sokszor...
tegnap kaptunk egy csomó játékot köztük plüss rongyit csörgőket nagyon jó színeseket és rágókákat de a favorit egy textil könyv amit ahogy a mosógépből kiszedtem azóta folyamatosan "olvas" :lol: ezek nem olcsók ha meg akarnám venni és nagyon tetszik a kisasszonynak...úgyhogy nagyon örülök nekik!

tegnap tesóm zsúrt csinált a Norinának szülinapjára...elhívták az egész ovodát meg a régi barátokat így volt vagy 40-50fő :shock:
volt is tömeghisztéria meg hangzavar...órákig csináltuk a szendvicseket és fújtuk a lufikat....jó volt az egész csak a végén nem tetszett tesómnak hogy azt mondtam hogy veszélyes volt ennyi gyereket a medencébe engedni és a többség nem tudott úszni...be is ment 2 apuka nehogy baj legyen pedig nagyon nem akaródzott nekik...aztán kitalálták hogy elmennek bepiálni és táncolni én meg maradjak ügyeletben a gyerekekkel....hát mikor épp vittem a bébiőrt hogy bekapcsoljam hogyha felsír éjjel velemelyik hát hallom hogy fröcsögő szájjal szid hogy én milyen "nagy bunkó" vagyok meg hogy "megélem magam"...
ezek után megint távolságot fogok tartani ahogy lehet mert én bunkó vagyok hogy a gyerekét féltem...
csak annyit kell mindehez hozzátenni hogy a Norinát a 4 éve alatt 3x kellett a medencéből kimenteni és 1xse a tesóm érdeme volt hogy nem fulladt meg úgy emlékszem szóval lehet hogy megélem magam de talán nem alaptalanul :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion
ezek a babakönyvek nagyon jó találmányok sztem, hihetetlne, hogy mennyire leköti őket és még meg is lehet "enni" :roll: :lol: ez külön jó dolog :!: :wink:
a Tesóhoz csak annyit :arrow: no comment :?

Manama
minden gyerek utál sztem öltözni :roll: sajnálom a pocakfájást, kitartás, mert el fog múlni hamarosan :!: :roll: mást nem próbáltok, nekünk Gabi javaslatára a gripe water vált be :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Gabi
na ezt a forgás technikát is kipróbálom, köszi, hogy megírtad :!: :wink: képet majd teszek a kocsiról, nem felejtettem el :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Manama!
Hűűű. szegény Melinda, ez a hasfájás nem jó dolog! Főleg, ha nincs rá megoldás, "csak", ha kinövi....sajnálom! :? Simi-simi Neki!
Köszi, kényeztettetem magamat..... :)
Van két szó, amit mostanában sokat ismételtem magamban....ezek pedig: " MERT MEGÉRDEMLEM!!!!"
:( :lol: :oops:

Menion!
Én nem értem a tesódat.....főleg ilyen előzmények után,hogy többször is ki kellett menteni Norinát...és sajnállak Téged.....!
Azt hiszem a legjobb megoldás, valóban a távolságtartás és ha becsukod a füled, törödj magatokkal!!!
A tesódat meg nem minősitem, ha kibeszél a hátad mögött......!!!! :x :roll: / Bocsika!!!!! :oops: /
Te olyan ERŐS NŐ vagy.......!!!!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Talán itt választ és segítséget kapok :(

Olyan kismamát keresek, aki nem feltétlen első babáját várja, a Jahn Ferenc kórházban szült/ nyáron/szeptemberben várható a szülése.
Sajnos én egy nagyon aggódó kismama vagyok, mert nem tervezett baba, és most költöztem fel Pestre, és az első 16 hétben oros csak addig látott amíg megállapították a terhességet és úgy döntöttem megmarad. Röviden annyit: nem volt bpi lakcímem és ezért védőnő és asszisztensek elküldtek, munkanélküli voltam és nem volt hova menni.
Most van pesti címem és voltam nem területileg illetékes sztkban, a kirendelt védőnőnél, de tanácstalan vagyok mert nem kapok választ a kérdéseimre.
Nem engedhetek meg magamnak magánorvosi rendelőbe járást, sem fogadott orvost szülést, ebben az esetben, hogy néz ki a szülés? Voltam 16. heti vérvételen, ott a leletekből kiderült minden rendben meg az orvos is mondta, de annyit sem kérdezett meg van-e panaszom.
A terhesgondozás mellett nőgyógyászatra is kell járnom, hogy a kérdéseimre választ kapjak?
Ha valakinek esetleg van türelme, egy aggódó kismama kérdéseire válaszolgatni, vagy csak leírná, hogy ha nincs fogadott orvosom/szülésznőm mi mikor hogy megy nagyon-nagyon sokat segítene, mert az állandó sírással és idegeskedéssel tudom, hogy magamat és a gyermeket is tönkreteszem. Hiába keresgéltem neten, 2 dolgot látok: vagy orvosokról írnak tapasztalatot vagy a különböző panaszokra. De sehol nincs leírva, hogy kismamaként hova mikor kihez kell fordulni. lehet normális esetben az orvos elmondja ezt, de sajnos nekem nem volt aki elmondja, és édesanyám, pedig nem tud segíteni mert messze lakok tőlük, és ott másképp van minden.
Várom a segítőkész anyukákat, leendő anyukákat. Nem szeretném, ha én lennék a központi téma fórumon mert nyilván mindenkinek van gondja baja, ezért privát üzeneteket szívesen fogadnék.

Segítségeteket előre is köszönöm
-Szilvi-
bszilvi09
Budapest XVIII. kerület
 
 


Jóó reggelt Mindenkinek!
Látom még kómás mindenki.... :wink: , bár ilyen időben...huhh!

Szilvi!
Nagyon sajnálom a kálváriádat, remélem mostanra rendeződik minden!
Nem hiszem, hogy szükséges fogadot orvos vagy szülésznő, hiszen ha beindul a szülés bemész az ügyeletre és ott úgyis lesz vki....viszont a terhesgondozás miatt feltétlenül kellene kiválasztanod egy orvost akihez jársz, nem kell megfogadnod, de az Ő rendelésére járj be a kórházba....hiszen Ő fog irányitani majd a vérvételekre és a többi vizsgálatra......
Ajánlanám, hogy kérdezd meg a védőndet, ha van, hogy kihez járj, illetve itt az interneten ha beirod a keresőbe találsz majd fórumokat,ahol orvosokat ajánlanak egymásnak a Kismamik!
De mindjárt utánananézek Neked.....
Addig is, nyugodtan gyere ide minden kérdéseddel, itt már mindenkinek van babaája, de szivesen segitünk mindenben, vagy ha csak pár nyugtató szó kell, Tőlünk azt is megkapod!
Mindjárt jövök vissza!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Szilvi!

http://www.jahndelpest.hu/szuleszet.html

És itt a Babaneten is van fórum a Jahn Ferenceseknek, szerintem oda is ij, hátha tudnak Neked segiteni szülészorvos ügyben, kérdezd meg Őket is!

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... tart=10450

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Mint ahogy olvasod is (Orsi linkjéből) a Jáhn Ferencben,ha nincs fogadott orvosod akkor szülésznő lesz bent a szülésnél,de a terhesgondozáson nyugodtan járhatsz egy orvoshoz.Egyébként most melyik a területi sztk amibe járnod kell?
A terhesgondozáson minden kérdésedre válaszolnak/válaszolniuk kell...........ez a dolguk,legyél egy kicsit erőszakosabb!!!!!Ugyan ez vonatkozik a védőnőre is!!!!!Külön nőgyógyászhoz,ha nem fogadsz fel dokit akkor nem kell menned.
Itt a neten sok oldal van ahol le van írva,hogy mikor mi a köv vizsgálat. http://szuloklapja.hu/baba/body/hetrol_ ... hp?HETEK=5
Gyere nyugodtan kérdezni,ha tudunk segítünk!!!!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Kedves Szilvi!

Úgy tudom, h 12.heti Down szűrésednek, és a 16.heti AFP vérvételed kell mindenképpen meglennie h később jogosult legyél támogatásokra (anyasági stb.), és azt hiszem a kiskönyvedbe pedig 3pecsétnek (védőnő, doki pecsételhet).
Ha már van bejelentett lakcímed, akkor fel kellene keresnek az illetékes védőnőt, és tőle informálódhatsz a vérvételekről. (Utána ezeket a beutalókat majd a háziorvosoddal kell aláíratnod pecsételtetned. Tehát ez a része rendeb is van, mert ezek eredményét akár Ő is kiértékelheti.)
Ha már túl vagy a 16.héten utána 18-20.hét körül, (Amikor kézhez kaptad az AFP eredményt) akkor fel kell keresned egy nőgyógyászt (akár a terhesgondozáson) és neki meg kell csinálnia az ekkor aktuális úgynevezett genetikai ultrahangot. Ezzel is rendellenességeket szűrnek ki.
Ezután igazából ráérsz havonta másfélhavonta menni ált. ellenőrzésre. Ami fontos, az a 36.héttől jön. Ezek az ún. CTG/NST vizsgálatok hetente,itt a szívhangot nézik. Ezt a kórházba csinálják meg.

Remélem jól emlékszem a dolgokra...
De mindenképpen nézz utána neten. HA beírod, h terhesgondozás, vizsgálatok biztosan találsz olyat ami érdekel.
De ha kérdésed van és tudunk akkor szívesen segítünk!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Menion
Tesód...... :roll: :shock: :( Sajnálom nagyon.
Kajcsik: hát én még nem adtam Barninak se tököt, se gesztenyét...
Viszont ami volt már: sóska, rizs, csirkemell te meg nem írtad.
(csirkemell párolod vagy levesnek főződ (és miután kivetted ízesíted be a levest,) nekem van ilyen késes aprítom azzal pici szemcsésre lehet aprítani. olyan finomra, h ez átmenne cumisüvegből is. Vagy ha picire vágod össze utána lehet, h a botmixer is elviszi....)

Rugik: Barninak egy darab sincs... :oops: Nem jöttek be nekünk. Kihúzta a lábát és utána nem tudta visszadugni. Utálta őket. Helyette zoki, nadrág van. De vettem rövidujjú bodykat, napozót, polót, kisnadrágot. De van 2 vastagabb nadrág, és kapucnis pulcsi is. és kis pulcsik is.

Suzy
Mi is sudokrémet használunk, nagyon vékonyan kenem neki a popiját.

Türelem! Minden babunak más a tempója! Barni ugyan korán fordult (3,5hónap), viszont Ádi mennyivel gyorsabban gyarapodik nála! :)

Ügyesek vagytok az evéssel!

Gabi
Nálunk is kedvenc a távirányító, mobiltelefon, és az egér! :D :)
Lassan talán alakul ez az előre menet is nálunk! :)
Szoli: kicsit irigyellek titeket, mert nekem tilos a szoli. :( :( Így hófehér vagyok még a nyár végére is. :(

Folyt. köv.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


suzy
nagyon imádjuk ezt a könyvet hát jelenleg majdnem minden játékot űberel :lol: kivétel csak a zörgős karácsonyi arany-piros csomipapír :lol: na azzal akár elvan egy órát is

orsi
nem vagyok én erős :( sajnos nagyon sok szomorú és nagyon durva dolgon mentem már keresztül életemben az biztos és nyilván megerősített és kicsit érzéketlenné is tett de azért az ember nem fordul ki magából teljesen ígyhát miután kisunnyogtam a "véletlen halgatózásból" ott pityeregtem a kertben hogy már megint milyen barom voltam hogy közel engedtem pedig már a 33 év alatt bőven megtanulhattam volna hogy milyen...de nem tudok teljesen elzárkózni sem mert a felelősség érzetem se engedi hogy ne aggódjak a Norináért amikor tudom hogy a tesóm milyen felületesen tud rá vigyázni...
mostanában a kutyákhoz is kiengedte egyedül pedig győzködtem hogy ne csinálja(4 évest egy rotti +németj. és+ bordeauxi doghoz) :shock: imádom az én kutyámat na de a gyerekbe se tudok bízni hát még a 3 baromi nagy állatban...
szerencsére most hogy volt ez a tragédia azzal a 6 éves gyerekkel akit a saját kutyájuk tépett szét így most eljutott az agyáig a veszély érzése és megtiltotta..de az én kérésemet nem vette figyelembe csak miután egy ilyen esetet megtudott...
szóval nehéz szeparálódnom mert szeretem is őket minden ellenére és hiába tudom az agyammal hogy ha baj történne az nem az én hibám lenne de mindig arra gondolok hogy ha megvan a baj akkor már oly mindegy ki a felelős :cry:

wiwi
igen az a baj hogy csak botmixerem van és emiatt nem is akarok turmixot venni meg nincs is rá keret...de most vett Laci egy olyan üvegest ami "zöldséges csirkés rizs" 5 hótól adható és azt írja hogy répa és borsó van a rizsben....ezzel csak az a bajom hogy vajon a borsó héjja is benne van-e mert azt azthiszem nem lehet még csak a belső részét ettük mi is :roll:
majd azért párolok neki és a botmixerrel pépesíteni fogom amennyire lehet és amikor jobban megy majd a kanállal akkor megpróbálom...
sóskát amit mi szoktunk mirelitből azt megnéztem és abban még valami tejszármazék is van úgyhogy azt nem adhatom csak ha piacon veszünk rendes levelet....de azt is felírtam! és sorra kerül majd köszi :D

nekünk a rugik nagyon kényelmesek és nagyon praktikusak....a zokni ha párszor rá is tettem mindig lejött róla letornászta a gatyesz meg a gumi miatt nekem nem tetszik de azért turiztam egy párat hogy hátha rákapunk :wink: na meg a sok ing és poló miatt is kell nem venném szívemre ha azok érintetlenül mennének a dobozba
most le is ütöttem 2 rugit és 2 napozót a vaterán100/db áron úgyhogy a dilemma el is múlt ezzel már biztos megleszünk pár hónapig...
bezavart ez az idő nekünk...éjszaka párszor felsírt de nem ébredt fel aztán 5kor keltünk és utána 9kor és onnan végig egész nap nem aludt csak 2x20 percet ami miatt nagyon nyűgös volt s végül 8-kor elaludt most ezek után tuti hajnalban fog kelni na de ez van!
holnap megint torna...
péntekre megvettük a meningo oltást
ma adtam utoljára céklát már elég volt neki is nekem is :oops:
még mindig ott fityeg a szárítón a sok új ruci a vasalásra vár de nem bírom rávenni magam...inkább nekiálltam a rakottkrumplinak is meg a varrásnak csak ne kelljen vasalnom :?

Kép
menion
Budapest
 
 


Halihó :!:

Ádibádi szurtyog, tüsszög, betett neki a rossz szeles idő :cry: de egyébként nagyon jó kedve van, olyan, mint szokott :wink:
A hétvégén rájött, hogy neki milyen éles és vékony hangja van, úgyhogy most azt próbálgatja állandóan, nagyon édes, apával nem győzzük nevetni, ha látnátok Ő meg néz, hogy nekünk meg mi a fene bajunk van :D

Köszi, hogy a popi krémes dolgot megírtátok mindannyian :!: csak azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy mitől, de Ádónak a zacsi mellett az egyik oldalon egy pici csíkban ki van száradva és akárhogy kenem nem múlik el neki...azt hittem túl vastagon viszem fel a krémet és attól, de továbbra is ott van, meg kell mutatnom a dokinéninek :!: lehet, hogy a törlőkendő okozza :?: :roll: mostanában elég sok fajtát használok, mert sokat kaptunk ajándékba :roll: valakinek valami ötlete esetleg :?:

Szilvi
a Csajok nagyon frappánsan megírták neked a segítséget, Én már nem is tudok hozzászolni :!: :wink:

Menion
látom tettél két vonit :wink:
a céklát hogy ettétek :?:
hajrá torna :!: :wink:

Ádó még mindig minden kajcsi után (nem közvetlen) 1 órákat alszik :!: :wink:

Megkóstolta a meggyet, de ment a kukába :?

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Esetleg, ha valakit érdekel :roll:
http://www.kuklamu.hu/

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


ööööööööö ezt nem lesz nehéz visszaolvasni :wink: mi történt?hol van mindenki?

suzy
céklát megfőztem turmixoltam és ezt a pépet tejjel kutyultam(igazából kamuzok mert mindezt Laci csinálta :oops: )...mikor már csak nyomokban volt benne a tejcsi akkor már nem volt olyan jó :P kell ez a voni mert mindig mindenhol kérdezik a dokik szakik én meg nem mindig tudom rávágni így meg itt minden nap látom és így bevésem hol is tartunk :wink:

na és mi ma cukkinit ettünk éééééés KANÁLLAL! na de úúúúúgy hogy bevágta az egész cukkini felét! :D
láttam hogy adtok kanalat a manóknak hát én is adtam neki úgyhogy egy ideig azzal hadonászott 1x sikerült betolnia úgy hogy a domború felével felfelé és jól lenyomta a nyelvét miközben én meg épp betettem az enyémet :shock: na az érdekes pillanat volt...
és megismerkedtünk az olajjal is mert tettem bele egy mk-al lisztet és olajat mint ahogy a rántás készül csak miniatűr adagban...lisztel már taliztunk 1x úgyhogy ez csak emlékeztető volt...
hát én ezen úgy fellelkesültem hogy az esti tejpépet is kanállal adtam és azt is nagyon ügyin bevágta....nem mondom hogy nem volt kis maszatolás de közel se annyi mint legutóbb....most vagy a cukkini tetszett ennyire vagy én kaptam el a jó pillanatot nem tudom :roll:
nagyon örülök :lol:
torna jó volt mert csak a félórás "böngyörgészésre"mentünk nem a másik helyre ahol 2x is nagy sírást rendezett...itt még a közepén el is aludt miközben a csaj matatta a lábát :D édes volt!mikor felébredt nagyon meg volt lepődve hogy hol van :P
dévényes tornásokat is hívtam hogy sorra kerülünk-e már és jó hííírt mondtak véééégre...harmadikok lettünk ami azt jelenti hogy 2 hét múlva időpontért kell telefonálnom nekik....
oltásra megyünk 20.-án úgyhogy akkor a rtg-t is megkérdezem és ha rábólint kérek beutalót...

most olvastam egy HT kisfüzetben hogy sóskát és spenótot csak heti 1x szabad adni a magas oxalát tartalma miatt!!!
meg azt hogy a husi csak leghamarabb 6 hós kortól mehet....ezért mi akkor ezt még halasztjuk :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom Mindenki el van tűnve, velem együtt! :oops: Velünk minden oké! Szamóca 2 napja belelendült a dumálásba! Annyira édes,hogy megzabálom! Plusz csomót mozog és rendszeresen a hátáról oldalra fordult, egyszer már annyira, hogy már azt hittem,hogy hasra fog fordulni! :shock: Írtam régebben,hogy a kaki mennyiség lecsökkent napi egyre, hát ez tovább csökkent és 2-3 naponta kakil, sőt most 4 nap is eltelt! :cry: Tudom,hogy anyatejes babáknál ez normális, de akkor se túl jó! Ilyenkor akkora mennyiséget kipakol, hogy mindenhol folyik ki! Nekem a mosógép még 60 fokon is nagyon nehezen mossa ki! Viszont ajánlották a DM-es folttisztítót! Hát lányok, zseniális! Beáztatom 1-2 órára a kakis rucit és a kaki el is tűnt! Szuper jó!!
Tegnap ki lett fúrva Emma füle! Nagyon kis cuki a fülbevalóval! Szerintem nagyon hátul fúrták ki! Ez eléggé zavar! De egyszer csak majd beletörődök! Laci szerint nem vészes! Majd max, ha felnő és zavarja, előrébb kilöveti és hagyja,hogy benőjön a másik vagy lesz 2-2 fülbevalója! :lol: :lol: :lol:

Gabi
Ügyes Roli nagyon! Bizony kiegyensúlyozott vagy és vidám! Jó lenne talizni babákkal is már, nem? Sőt most Orsi is csepelen van! Lehetne szervezni egy hármas/hatos randit! :lol: :lol:
Biztos jó az a szőnyeg! Milyen jó lesz majd azon az autókat tologatni! :lol: :lol:

Orsi
Hát igen! Az már kemény dió,ha mászkálnak! Egy perc nyugtunk nem lesz! Neked már most nincs! :lol: :lol:
Amikor írtad,hogy hóhullás van, egy percre megállt bennem az ütő, hogy ne már!!! De aztán olvastam tovább és megnyugodtam, hogy nem jött vissza a tél! :lol: :lol:

Menion
Sajnálom,hogy szegény Anna baba így végig ordítja a tornákat! :cry: Milyen édes lehet a kukucsolós játékban!! :lol: :lol:

Folyt. köv. mielőtt elszáll, amit írtam! :lol:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Vivi
Milyen édes lehet, ahogy kiakad Barni,hogy nem éri el a célját, mert hátrafelé kúszik!! :lol: :lol:

Orsi
Kényeztesd is magad! Tényleg megérdemled, mondja csak nyugodtan, mert így van! Jót tesz kicsit a lelkednek!!! :lol: :lol:

Suzy
Jobban van Emma, de még kell szívni egy kicsit az orrát! Hú de kíváncsi vagyok a babakocsira! Miénk is Chippolino márkájú! :lol: Képet kérünk róla! Jó az új vonalzód!! :lol: Bár már írták a többiek,hogy ki mit használ! Én sima gyógyszertárit használom és ha kipirosodik a popsija akkor sudocremet! Én úgy hallottam,hogy a sudocremet nem szabad hosszú távon használni, főleg lányoknak nem! :roll: :roll: Úgyhogy én csak akkor használom, ha piros lesz! És hát se nem túl vastagon, se nem túl vékonyan! Ezzel sokat nem segítettem! :oops: :oops:

Menion
Jól bevásároltál! Ügyi vagy! Hát nekünk mindenféle ruci van nyárra! Rugi, nadrág, hosszú és rövid ujjú body, meg nyári rucik: napozó, ruhácska, ilyesmi! De nem tudom,hogy mi az a melegség, amikor már rövid nadrágban/szoknyába lehetne és mikor még hosszú nadrág! Egyelőre úgy döntöttem,hogy amíg nekem nincs melegem hosszú nadrágban, addig ő sem kap rövidet! :roll: :roll:

Manama
Sajnálom a hasfájást! Olyan rossz! :cry: Kis Drágaság! Hát igen az öltözés! Szamóca is utál! A fürdést ő is úgy szereti! Ahogy ráteszem este a pelenkázóra, látszik a fején, hogy tudja,hogy mi jön és elkezd örömködni, mosolyog ezerrel, dumál! Élvezi, ha puccos! :lol: :lol:

Menion
Hát a tesód nem semmi! Nem is értem őt! :roll: :roll: Inkább ne is törődj vele! Elég felelőtlen! :roll: Milyen ügyes,hogy cukkinit evett kanállal!! :lol: :lol: Milyen édes lehetett, ahogy bealudt a Drága masszír közben, úgy látszik élvezte nagyon! :lol: :lol:
Szuper,hogy harmadikok vagytok! JEJEJE!!

Suzy
Jobbulást Ádinak! Sajnálom,hogy ő is megfázott, de nem csoda ebben a hülye időben! :cry: :cry:
Nem tudom mi okozhatja a szárazságot! Mutasd meg a doki néninek, majd ő megmondja! :lol: :lol: Túl savanyú volt neki a meggy vagy csak szimplán nem ízlett neki?

Na asszem sikerült végig olvasni mindent és reagálni! Ha valakit kifelejtettem bocsika! :oops:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Köszönöm a válaszokat!

Szorgosan keresgetek meg olvasgatok neten.
Akkor a támogatást el is felejthetem, ha tényleg kell hozzá a 12. heti uh.
Közben rendeződött a dolog, eljutottam a területileg illetékes sztkba és ott voltam nőgyógyászaton, ahol rögtön kaptam időpontot is terhesgondozásra. Most már hozzá fogok járni a XVIII. kerületbe.
Aztán majd az ügyeletes orvosnál/szülésznőnél szülés. Úgyis el fognak látni minket, remélem :) Bár sokan írják, hogy nem fogadtak orvost. Meg azt is, hogy feleslegesen. Majd meglátjuk, remélem minden rendben lesz. Az a fontos, hogy egészségesek legyünk :)
Esetleg olyanba tudtok-e segíteni, hogy kismama ruhát hol érdemes venni? Mert neten amiket találgattam, nagyon meg tudtam lepődni, hogy egy rövid nadrágért elkérnek 12-14e ft-ot és sajnos ennyim nincs, a poci meg most kezdett el nőni és nem férünk semmibe :(

Köszönöm mindenkinek a válaszát :)
bszilvi09
Budapest XVIII. kerület
 
 


Helló lányok!

Most csak panaszkodni jöttem! :oops:

Borzasztó éjszakánk volt.Roli nagyon ki volt,nem tudom...............talán megint telihold volt éjjel.Fél3-3-ig nyűgizett,fél óra alvás,aztán fél4-fél5-ig nyügi,megetettem és utána kb fél 7-ig aludt,majd megint fél óránként volt fent.Volt amikor csak cumi kellett,de volt,hogy cumival a szájában nyöszörgött. :cry: Végül fél10-kor kelt fel jókedvűen és azóta sincs egy hangja se. :roll:
A felső foga még szerintem nem lehet,mert egyáltalán semmit nem látok és érzek az ínyén és hát ugye az első alsóval se volt ilyen probléma. :roll: Nem tudom............ :roll:

Volt másnak is ilyesmi az éjjel????

Később jövök!!!!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi
Nekem fél4kor kelt fel, de vidáman, dumált, nehezen aludt vissza. Kicsit sírdogált, aztán dumált. Majd visszaaludt és ötkor felsírt, cumi szájban és aludt tovább. Máskor egyből visszaalszik és nem sír fel 1 óra múlva. Bár utána aludt 9ig, de mégsem a megszokott "rendszer" szerint aludt! Elméletileg telihold szerdára virradóra volt! :roll:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztook!

Suzy és Ádám!
Nagyon Boldog Félévességet Nektek!
Hatalmas öleléseket küldünk! Pusziika!

Menion!
Hűűű, cukkinievőbajnok a Csajszika!
Örülök a kanalazásnak! Hurrráááá, látod csak alakul! :lol:

Csajok!
Kösziiiiiiii! :D
Ma még a kozmi hátravan.....jókor, mert lassan előveszem a rövidgatyákat....! :lol:

BSzilvi!
Örülök, hogy rendeződtek a dolgok....nem hinném, hogy a 12. heti vizsgálat miatt buktad az ellátást, Én úgy tudom, hogy a kiskönyvben 3 igazolt alkalom a minimun, aminek lennie kell és akkor jogosult vagy a járadékokra...szóval járj rendszeresen terhesgindozásra, vidd a kiskönyvet és mindig pecsételtess bele!
Ruha: pont tegnap voltam az itteni Hádában..../turi/, és ott láttam kismami ruhákat, szerintem nagyon jók voltak, nacik, felsők, szoknyák....szerintem nyugodtan nézz be turkálókba, és kérdezd meg hogy van-e kismami ruci...igy olcsóbban megúszod! :P

Gabi!
Nem tudom mi lehetett, bár Dalma is 3 napja éjszaka folyamatosan neszez....nyögdécsel, főleg hajnalban....de megitatom, cumi be és általában csend lesz.....de van, hogy fél óra múlva ismét, még szerencse, hogy nem ébred fel teljesen.... :?
Lehet a melegtől is van nem?
Én már be sem takarom.....mert szakad róla a viz akkor....olyan meleg van nálunk a lakásba...most is 26, 3 fok.... :shock:
Klimázni nem merek....! :?

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi csak gyorsba!
Szintén zenész! :(
Tegnapelőtt éjfélkor úgy el kezdett sírni, h nem bírtam megnyugtatni. Már kb. 1hónapja nem szopizott 3előtt, de ekkor muszáj volt, csak úgy nyugodott meg...
És tegnap éjjel is (illetve ma hajnalban) teljesen kész voltam. A szokásos 3as ébresztő után nem akart visszaaludni!
Végül nehezen sikerült, de 5:30kor már nem volt menekvés! Pedig már úgy megszoktam, h kicsivel 7 előtt kelünk ki az ágyból... :( :? :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Halihó :!:

Orsi
köszönjük szépen, nagyon kedves vagy :wink:

Nem sok időm van, ketten vagyunk Ádóval, apa 3 napig dolgozik most egy huzamban...még szívnom kell az orrát, de nem vészes egyáltalán, dokinál voltunk tegnap, egy kis megfázás van, láz továbbra sincs, alszik éjszaka :!: sokat vagyunk kint a járókában nyomja Ádibádi :!: :lol:

Szép napot Nektek, majd jövök, addig is pusszantás :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


evita
pontosan ahogy írod...ahogy mi érezzük magunkat úgy kell őket is öltöztetni csak mivel ők annyit nem mozognak ezért kell csak egy réteggel több ruci rájuk de úgyis fogod látni ha melege van...kipirul vagy izzad szóval rájössz majd

cukigabi
nekünk nem votl ilyen sajnálom!

na megint ordít uncsizik mennem kell

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!!!

Nem tudok hosszabban írni :oops:

Suzy!
Ádámnak utólag is boldog 1/2.szülinapot!!!!Nagyon-nagyon rohan az idő.Ettől teljesen kész vagyok!

Evita!
Szerintem is randizhatnánk babókákkal együtt végre!!!!ORSI????
Nagyon csini Emma a fülivel! :wink:

Roli éjjel elég jól aludt,csak 3-kor nyügizett,de cumi be és aludt fél7-ig. :lol: Remélem csak ennyi volt a rossz éjszaka.


Mindenkinek nagy pusz Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


evita
na ezért nem akaródzik nekem ez a fülbelövésdi :roll: nézem-nézem próbálok barátkozni a gondolattal de csak nem jön a hajlandóság...Norinának most lőtték ki mult héten a szülinapjára kérte akarta...nagyon szép irtó csajos apró fülcsit kapott tényleg gyönyörű de asszem én megvárom míg nagyobb lesz és ráveszem magam...
nagyon tartok én is az ilyentől hogy amíg ilyen picike addig rosszul csinálhatják meg neki és azt nem bírnám nézni...

orsi
hogy hogy alakult ma azt lefényképeztem :P a feje búbja is olyan volt de most hogy egy szál ruciban nyaralunk a teraszon nem is bánom!most simán lekaptam róla és a csapnál lemostam még jól is esett neki mert széles jó kedve lett :lol:

voltunk ma oltáson nm is sírt nagyon már kezd stramm lenni :lol:
6590 a súlyunk...megkérdeztem hogy nem baj-e hogy csak 800ml a napi penzum...azt mondta "nagyon jól néz ki" szóval ne foglalkozzak ezzel...
rtg-re azt mondta inkább egy ortopéd sebész nézze meg ezért telefonon beprotezsált valami dokihoz 10.-én kaptunk hozzá időpontot aztán majd talán megmondja hogy érdemes-e tornára cipelni vagy nincs értelme...remélem azt mondja hogy nem kell operálni :?
csináltam egy csomó képet megint otthoni torna közben is meg "evés"közben majd felrakom hogy nevessetek és csodálkozzatok is hog milyen szépen tudunk mi már hason támaszkodni...tiszta kaucsuk babát csinálok a mininőből a végén :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: