Új privát üzeneted érkezett!

Sajnos egyébként is szülés után szoktam meghízni - bár, ezt a diétát szülés után még 6 hétig tartani kell, és akkor a legkritikusabb időszakon túl leszek. Az előbb már elsírtam magam, amikor nézegettem, hogy mit és hogy. Majd lesz valahogy...

Kriszti, még egyik gyereked sincs 13 éves - ez még nem a kamaszkor, csak a tanév végi megbolondulás!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Süti: Mi leszek? Valamilyen pedagógus :lol: :lol: Óvónéniből, tanítónéni, az ikrekkel 6 évet lehetek "szabadlábon", pszichológiát szerettem volna tanulni ez idő alatt, de nagyon drága :cry:
Most még egy magyar tanár elképzelésem van, de 5 gyerek mellett lehet örülök, ha sikerül az államvizsgám :lol: és nem akarok tovább tanulni.

A párom 2 szakos tanár, ő egyetemet végzett, így nekem a főiskolai tanulmányaimat le "büfé-ruhatározza" :cry: De 2010 szeptemberben ha felvesznek az egyetemre :wink: ...még megmutathatom neki, hogy én is képes vagyok elvégezni azt is!

(nem versenyzünk, de kilátástalan a munkaerőpiacon elhelyezkedni, így gyűjtöm a diplomákat)

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Anna, jaj ne keseredj nagyon el! amit tudunk, segítünk majd, okés?

hogy ez még nem kamaszkori "nemfoglalkozom mit tépi a száját az anyám" eset??? Na, akkor lesz itt cudar világ pár év múlva :shock: :shock:

vicger
 
 

 
 

Meg volt a nap fénypontja... a srácokat elvitte anyósom sütizni gyereknap alkalmából, s mivel Ati maradt itthon velem, hoztak nekünk haza párat. Vacsi után éppen mondtam Atesznek, h ne tegye messzire a sütiket, megkóstolnám /tésztanap van/, erre Gergő közli, h ő sütit akar enni reggelire. Ezeket a sütiket. Teljesen ledöbbentem, ennyire még nem esett rosszul semmi :cry: :cry: :cry:
Gergőnél amúgy is észre lehetett venni mostanában, h erős birtoklási hajlama van, csak az enyém, nem adom oda, neki több van stb, de ez nagyon durva volt...
Baszki most itt bőgök, mint lánc... fogalmam sincs mit rontottam el, mit csináljak..
Ha egyik kapott szülinapra ajándékot, kapott a másik is, soha nem volt olyan, h csak az egyik, v csak a másik...

vicger
 
 


Szép estét!

Jó sokat írtatok :roll: :lol:
És mire végigolvastam, elfelejtettem, hogy mit is akartam...


Csunyeszka
Nővérem tanítóképzőt végzett, aztán kieg.magyart, most megcsinálta a gyógypeden a nyelv- és beszédfejlesztőt, meg a ped.szakvizsgát :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Húúú, tényleg jó sokat írtatok. :)

Bibiesbrumi: igen, én is azt gondoltam, hogy fontos, hogy sokat legyek a nagylánnyal, hisz napközben úgyis a kismanóval leszek (még nevünk nincs, de Julcsi is az utolsó héten lett Júlia :oops:
Szóval, próbáljuk majd mi is úgy alakítani, hogy ne azt érezze, hogy egy csomó dologról le kell majd mondani a hugica miatt. :)

Suti: gyönyörűek ezek a cseresznyék :lol:

Kriszti: jó ötlet az ajándék, igen, ezt biztosan bevetjük :) csak nehogy annyira megkedvelje ezt a dolgot, hogy az ajándék reményében újabb tesókat követeljen :lol:

Csunyeszka: először is gratulálok a vizsgáidhoz, ügyes vagy ... én is a napokban tudtam le az utolsó vizsgát ... most gőzerővel akarok szakdolgozatot írni, határnidő nov. 20.,de a nagyját el akarom készíteni, még a baba érkezése előtt :roll:
Nagyon igazad van, a ló túlsó oldala nagyon közel van ... megpróbálunk majd egészséges közép úton lavírozni ... bár amikor ezekről a dolgokról gondolkodom, no akkor jönnek, a "hogy tudok két gyereket ugyanúgy szeretni" stb. aggodalmak, amiken gondolom minden többgyermekes anyuka átmegy
:roll:

Kicsit hosszú lettem talán, megyek mesét mondani ...

madar
madar
 
 


Sziasztok!

Bocs, de most csak Annához szólnék, ne haragudjatok ,de Janókám itt van a sarkamban, de olvastam ám.

Szóval Anna, megtennéd, ha van időd, hogy priviben elmondod mit kell tartanod, mit ehetsz stb. Tudod nálam is a cukor a baj, és már most szeretnék némi diétát tartani, hogy nehogy ez az időszak míg eljutok a dokihoz rosszat tegyen!!

Köszi

Kép
babcika
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, már órák óta csak olvasok. Sikerült elbizonytalanítani a kerekekkel kapcsolatban. Igazából az eladónak az érné meg jobban, ha a drágábbat adja el. Az pedig a bolygós. Akkor miért akar lebeszélni róla? Itt nálunk elég gáz a helyzet, mert ez egy szántóföld volt és évek óta ígérik az utat. Mi ősszel lesz 3 éve, hogy megvettük a telket, de még nem történt semmi, ezért igazi sártenger van esőben. Szárazságban meg por. Ezért is gondoltam, hogy nem kell a bolygó. Bevásárlás? Itt nálunk a kisközértekbe horror árak vannak és oda be sem megyek. Az Auchanba szoktunk vásárolni 2-en, ha meg kell valami, akkor van itt egy kis Tesco, választék alig, de tej, kenyér van. :) És én nagyon el vagyok kényeztetve..... vagy csak jól választottam? Párom nagyon soxor egyedül vásárol be, főleg, ha én későn végzek. Vagy amikor itthon voltam betegállományban, akkor hazafelé beugrott ide-oda, attól függ mi kellett. Szóval nálam ez nem szempont. Igyexem úgy vásárolni, hogy legyen itthon többféle dolog, legyen mihez nyúlnom, ha nincs kedvem kimozdulni sem. Legrosszabb esetben tészta. :oops: :oops: Szóval passz!
Na szép. Én melózok ti meg fagyizni mentek?
Az a cseresznyefa....... Ennék cserit én is.
Napok óta nekem is ehetnékem van. Nem tudom mit, csak valami finomat, borzalmas. Próbálok ellenállni, eddig nem panaszkodom. lekopogjam gyorsan? :D
bex13
 
 


Madar,Gödöllőn laksz,akkor nem is olyan messze tőlem,Brumitól meg Anditól.
balőled mi lesz ha nagy leszek???
Párod mit csinál???
Jönnél te is a talira??utközben felveszlek téged is,ha kell??

sutimano76
 
 


Babcika,barátnőm így étkezett a terhessége alatt:
http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/cont ... rticle.137

Kép
v.andi
 
 


Bex ha ilyen közel laksz(az útvonal tervező szerint 15 perc)akkor kijöhettek,még ezen a héten tuti jó a cserkó.Bár egy jobb létra nem ártana,de azért még van honnan szedni.szóval valamelyik du gyertek ki.A talira nem jössz????

sutimano76
 
 


Andi nektek nem kell cserkó,ti is átjöhettek valamelyik du.?????
Talira tudsz jönni???

sutimano76
 
 


Suti: Bizony Gödöllőn ... és Ti?
Tali? Szívesen ... már persze ha a sok-sok program engedi, de igyekszem úgy alakítani, hogy jó legyen. Szóval, mikor és hol? 8)

Én alapvetően jogász lennék, csak dolgoztam épp eleget jogászok között ahhoz, hogy ne legyen nagy kedvem hozzá ... bocs, ha köztetek van jogász :roll: aztán meg - vmikor évszazadokkal ezelőtt :lol: - megszületett Julcsi és gondoltam, hogy ahhoz túl kevés az idő, hogy valami értelmesbe kezdjek, ahhoz viszont túl sok, hogy csak úgy elmenjen .. ezért elkezdtem egy közgaz-turizmus kombinációt egy főiskolán, no ennek lesz/lett most vége :lol: ... és hát mi tagadás vénségemre rájöttem, hogy ez az, ami engem érdekel, szeretem ... meg a párom cége is kötődik ehhez a területhez, szóval azt hiszem erre fog kanyarodni a pályafutásom.
Párom? Sokáig egy autóalkatrészekkel foglalkozó cége volt, aztán amikor azt eladta (a csúcson kell abbahagyni :lol: ) akkor azt mondta, hogy most már csak a hobbijának fog élni (vitorlázás)... jót mosolyogtam, tudtam, hogy ez kb. 3 hónapig fog tartani ... így is lett. Horvátországban van egy cégünk, ami hajókat ad bérbe.

Most mondanám, hogy röviden ennyi ... de megint nem tudtam rövid lenni ... bocs :roll:
madar
 
 


Bex, terepre /s rossz utakhoz, huplis járdákhoz jobb a nagy kerék, mint a kicsi /most leszámítva, h bolygósítható e vagy nem, hisz azt is lehet fixálni./ Én voltam bevásárolni a bergonnal egyedül is, kosárral a kézben, nem sokkal nehezebb, mint a sport kocsi bolygósítható kerekessel. olyan is van.

vicger
 
 


[quote="sutimano76"]M írta:sutimano76adar,Gödöllőn laksz,akkor nem is olyan messze tőlem,Brumitól meg Anditól.
balőled mi lesz ha nagy leszek???
Párod mit csinál???
Jönnél te is a talira??utközben felveszlek téged is,ha kell??


Madar, mi Szadán lakunk, a Gödöllő felőli végén, a Margita részen :):):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Madar,akkor gondolom ott nyaralgattok.Jó lehet!
Mi pécelen lakunk.A tali Bruminál lenne júni 26-án vagy júli 3-án(ezt még meg kell beszélnünk),Szadán.kis fagyizás.Ez lenne nekünk is a második tali,tehát nem fogod idegennek érezni magad.Meghát nagyon kedves csajok vagyunk :lol: :oops: .

sutimano76
 
 


[quote="sutimano76"]A írta:sutimano76ndi nektek nem kell cserkó,ti is átjöhettek valamelyik du.?????
Talira tudsz jönni???


Andi, Bex: SÜTI EGY TÜNDÉR, mi voltunk ma náluk, a cserit vétek lenne kihagyni ... de persze a legjobb az volt, hogy végre személyesen is megismerkedtünk :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi remélem jól vagy???Vagy már megettétek az össz cserkót.
Lilla egy tünemény kiscsaj.Már várom a következő talit.

sutimano76
 
 


Kriszti!

Szerintem ha úgy érzed, nem helyes amit csinál, akkor ezt vele is közölni kell, és határt kell szabni. Még most, még nincs késő.
Pl. a sütiről meg lehet mondani, hogy "ne haragudj, te ettél, ez az enyém és az öcsédé".
A szülinapoknál én eléggé más állásponton vagyok, szerintem a szülinap az ünnepelté, senki másnak nem jár ajándék, csak az ünnepeltnek, csak ha marcipán van a tortán, arra szoktam figyelni, az mindenkinek jusson. Nálunk egy picivel van csak nagyobb korkülönbség a nagyok között, mint nálad (3 év 2 hó), a kicsiknél még kevesebb (2 év 2 hó, 2 év 3 hó), de ebbe mindnek bele kellett tanulni, szerencsére sok gond nem volt.
Talán épp az hiányzik nálatok, hogy ne legyen egyenlőség, nem is lehet. Legalábbis nálunk nem, nem az ajándékokban, hanem minden másban sem. Nem egyszerre van szükségük pl. cipőre, ruhára, és mivel kapni jó, természetes, hogy mind szeretne, de ezt nem lehet. Én mondnani is szoktam, hogy mindenki akkor kap, amikor szüksége van rá.
Természetesen ha nem együtt vagyunk valahol (pl. nélkülük pihenünk (sajnos nem túl gyakori)), akkor mind kap "vásárfiát", csokiból, stb. is egyformán jár, de nem törekszem patikaegyensúlyra, csak arra, hogy mind legyen "kivételezett" helyzetben időnként.
Ha pedig valamit szeretnél tőlük, és nem figyelnek rád, lehet némi nyomatékot adni a szavaidnak. Lehet, hogy kegyetlennek hangzik, de nálunk bizony előfordult, hogy hiába kértem, hogy rakjanak rendet este a szobájukban, hülyéskedtek helyette egy-másfél órát, hát elmaradt a vacsora. (Nem első alkalommal, hanem sokadszorra, korábban mindig "megesett" rajtuk a szívem.) Volt nagy nyekergés! Na gondolod, hogy azóta nem tudják, hogy nemcsak tépem a szám, hanem a saját bőrükre mehet? És mint a kisangyalok rakják a rendet...
De azért nálunk sem egyszerű, borzasztó, milyen ereszd el a hajamat korszakban vannak!

Astrid

Kép
astrid
 
 


Hát ez mindent elárul,egy időben ugyanazt írtuk.

sutimano76
 
 


[quote="bex13"]S írta:bex13ziasztok!

Jó sokat írtatok, már órák óta csak olvasok. Sikerült elbizonytalanítani a kerekekkel kapcsolatban. Igazából az eladónak az érné meg jobban, ha a drágábbat adja el. Az pedig a bolygós. Akkor miért akar lebeszélni róla? Itt nálunk elég gáz a helyzet, mert ez egy szántóföld volt és évek óta ígérik az utat. Mi ősszel lesz 3 éve, hogy megvettük a telket, de még nem történt semmi, ezért igazi sártenger van esőben. Szárazságban meg por. Ezért is gondoltam, hogy nem kell a bolygó. Bevásárlás? Itt nálunk a kisközértekbe horror árak vannak és oda be sem megyek. Az Auchanba szoktunk vásárolni 2-en, ha meg kell valami, akkor van itt egy kis Tesco, választék alig, de tej, kenyér van. :) És én nagyon el vagyok kényeztetve..... vagy csak jól választottam? Párom nagyon soxor egyedül vásárol be, főleg, ha én későn végzek. Vagy amikor itthon voltam betegállományban, akkor hazafelé beugrott ide-oda, attól függ mi kellett. Szóval nálam ez nem szempont. Igyexem úgy vásárolni, hogy legyen itthon többféle dolog, legyen mihez nyúlnom, ha nincs kedvem kimozdulni sem. Legrosszabb esetben tészta. :oops: :oops: Szóval passz!
Na szép. Én melózok ti meg fagyizni mentek?
Az a cseresznyefa....... Ennék cserit én is.
Napok óta nekem is ehetnékem van. Nem tudom mit, csak valami finomat, borzalmas. Próbálok ellenállni, eddig nem panaszkodom. lekopogjam gyorsan? :D


Bex: bolygókerék nélkül is jó lehet egy babakocsi, terepen pedig kifejezetten hátráltat a bolygósítás (ezért jó, ha fixálni is lehet) ... ha neked nem kell napi szinten bevásárolni járni, és üzletekben, sorok között fél kézzel lavírozni, a babakocsit arra fogod használni, hogy nagy sétákat teszel vele a környéken, akkor simán megleszel bolygókerék nélkül !!! (ha bemész egy boltba, és megpróbálod egy kézzel visszafelé fordítani a kocsit, mintha kanyarodnál vele, akkor érezni fogod a különbséget ... de ha a fentiekhez kell neked a babakocsi, akkor hajrá, ne hagyd magad lebeszélni (én azért továbbra is bolygósítás párti vagyok ... ufff :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="sutimano76"]B írta:sutimano76rumi remélem jól vagy???Vagy már megettétek az össz cserkót.
Lilla egy tünemény kiscsaj.Már várom a következő talit.


Süti :):):) .. még csak 5 kilót ettünk meg, a többi 15 holnapra vár, hogy betegyem a fagyóba :lol: :lol: :lol: ... na jóóóóóóó, ez csak vicc volt, de degeszre ettük magunkat, Lilla nem is vacsizott mást :shock: :shock: :lol: ... lesz majd nagy családi pukizás :oops: :lol: :lol:

Én is várom a köv talit, és még egyszer KÖSZÖNÖM a mai vendéglátást, a muffin is isteni volt :)!!!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi: mi meg Gödöllő Szada felőli végén :lol: lehet, hogy pár utcára vagyunk egymástól??? :D

Suti, Brumi és akit még érint: nem lehetetlen egyik időpont sem :lol: pont 26-á megyek reggel UH-ra, de utána nincs programom (ezt csak óvatosan mondom, egyelőre) ... ja, és csak halkan ezt is, 25-én lesz a szülinapom

De jó, nagyon örülök Nektek ... :D :D :D

madar
madar
 
 


[quote="astrid"]K írta:astridriszti!

Szerintem ha úgy érzed, nem helyes amit csinál, akkor ezt vele is közölni kell, és határt kell szabni. Még most, még nincs késő.
Pl. a sütiről meg lehet mondani, hogy "ne haragudj, te ettél, ez az enyém és az öcsédé".
A szülinapoknál én eléggé más állásponton vagyok, szerintem a szülinap az ünnepelté, senki másnak nem jár ajándék, csak az ünnepeltnek, csak ha marcipán van a tortán, arra szoktam figyelni, az mindenkinek jusson. Nálunk egy picivel van csak nagyobb korkülönbség a nagyok között, mint nálad (3 év 2 hó), a kicsiknél még kevesebb (2 év 2 hó, 2 év 3 hó), de ebbe mindnek bele kellett tanulni, szerencsére sok gond nem volt.
Talán épp az hiányzik nálatok, hogy ne legyen egyenlőség, nem is lehet. Legalábbis nálunk nem, nem az ajándékokban, hanem minden másban sem. Nem egyszerre van szükségük pl. cipőre, ruhára, és mivel kapni jó, természetes, hogy mind szeretne, de ezt nem lehet. Én mondnani is szoktam, hogy mindenki akkor kap, amikor szüksége van rá.
Természetesen ha nem együtt vagyunk valahol (pl. nélkülük pihenünk (sajnos nem túl gyakori)), akkor mind kap "vásárfiát", csokiból, stb. is egyformán jár, de nem törekszem patikaegyensúlyra, csak arra, hogy mind legyen "kivételezett" helyzetben időnként.
Ha pedig valamit szeretnél tőlük, és nem figyelnek rád, lehet némi nyomatékot adni a szavaidnak. Lehet, hogy kegyetlennek hangzik, de nálunk bizony előfordult, hogy hiába kértem, hogy rakjanak rendet este a szobájukban, hülyéskedtek helyette egy-másfél órát, hát elmaradt a vacsora. (Nem első alkalommal, hanem sokadszorra, korábban mindig "megesett" rajtuk a szívem.) Volt nagy nyekergés! Na gondolod, hogy azóta nem tudják, hogy nemcsak tépem a szám, hanem a saját bőrükre mehet? És mint a kisangyalok rakják a rendet...
De azért nálunk sem egyszerű, borzasztó, milyen ereszd el a hajamat korszakban vannak!


Astrid: én korábban azt gondoltam, hogy sokkal liberálisabb anyuka leszek (nekem nagyon bejön a Waldorf irány) DE: amióta beléptünk a dackorszakba, felül kellett vizsgálnom ezt az álláspontomat ... a gyerek pikk-pakk a fejemre nő, ha most nem teszek valamit ... néha tényleg kellenek drasztikusabb megoldások, hogy komolyan vegye: az nem vicc, amit anya mond ... kevés olyan dolog van megjegyzem, amihez nagyon következetesen ragaszkodom, de ahhoz a párhoz igen ... és lassan kezdi megtanulni, hogy abban nincs apelláta :):):) ... de a határokat állandó jelleggel feszegeti, mindig bepróbálkozik, hátha ... :)

Szóval: én nagyon egyetértek veled: 4 gyerekkel nem is nagyon lehet másképp ... és abban is osztom a véleményed, hogy nem egyenlősdi lesz, hanem mindenki azt kapja, amire igazán vágyik ... az egyiknek baba kell, a másik nem kap automatikusan egyet, ha ő mesekönyvet szeretne ... ez sarkított példa, de így szeretném, és igen, a szülinap a szülinaposé, az az ő ünnepe (meg az enyém ;) ... csak Kriszti Atija még elég kicsi, másfél éves korban még én sem tudtam bekeményíteni Lillával :):):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="madar"]B írta:madarrumi: mi meg Gödöllő Szada felőli végén :lol: lehet, hogy pár utcára vagyunk egymástól??? :D

Suti, Brumi és akit még érint: nem lehetetlen egyik időpont sem :lol: pont 26-á megyek reggel UH-ra, de utána nincs programom (ezt csak óvatosan mondom, egyelőre) ... ja, és csak halkan ezt is, 25-én lesz a szülinapom

De jó, nagyon örülök Nektek ... :D :D :D

madar


Mi a Csapás u-n :):) :) Ti ???? A Szada Centerbe járok bevásásrolni, onnan kb 3 perc ... :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Astrid: tetszett, amit Krisztinek írtál, jó gondolatok ... nekem is tanulságos volt. Köszönöm.
madar
madar
 
 


Hát akkor ne csinálj programot utána Madar.Sztem ez tök hogy páran ilyen közel lakunk egymáshoz,én szeretek összejárni barátokkal.Nekünk nincs sok,azok is inkább a nővéreméké.Nekem csak szingli barátnőim vannak,és mióta összejöttem a párommal azóta nagyrészt hanyagolnak.Már vagy ezerszer hívtam őket vendégségbe ,de nem jönnek,pedig sztem nem lakunk a világvégén.
Kisgyermekes barátunknincs.A párom barátai (vagy hívjuk inkább ismerősnek)se barátok ,egy évben egyszer összejönnek,megvacsiznak,majd elmennek bulizni.A párom ilyenkor arra figyel hogy lehetőleg ne olyan csajt tapizzanak(így 40 körül jó mi)akinek a barátja is ott van,nehogy bunyó legyen.Szóval már kezdem azt hinni velünk van a baj.

Én se vacsiztam,csak a cserkót nyomom magamba.

sutimano76
 
 


Brumi: Napsugár étterem megvan? Mi Hegy utca :)
Szadai CBA-tól 2 perc autóval :)
madar
 
 


Süti: ahogy látom, nincs baj Veletek :)

Kezdem azt hinni, hogy ma reggel nem véletlenül keveredtem ide, a topicba ... :) .... ja, tudom ... nincsenek véletlenek :)

OK, igyekszem szabadon hagyni a napot. Gyerekkel vagy nélküle tervezitek?
madar
 
 


[quote="madar"]B írta:madarrumi: Napsugár étterem megvan? Mi Hegy utca :)
Szadai CBA-tól 2 perc autóval :)


A Napsugár étterem megvan, a Hegy u-t nem tudom ... mi a pazsaki-csapás sarkon lakunk majdnem, ha a Pazsakin végigmegyek, a Napsugárnál jövök ki (most az útépítés miatt sokszor járok arra :) ...akkor mi szinte szomszédok vagyunk ,de jóóóóóó , és hasonló korú babáink lesznek !!!! :):):): ... én is nagyon örülök neked !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Astrid,nagyon jó a nevelési stílusod.És egyáltalán nem kegyetlen,ha nem teszed pár év múlva napi 22 órában pakolhatnál utánuk.
Velem megcsinálta a nővérem hogy 12-13 évesen 2 órát ültem a lecsó felett,nem mehettem sehova,ott kellett ülnöm az asztalnál,2 óra és fél kg kenyér kellett egy gyerekadag megevéséhez..Akkor nem szerettem,mostmeg igen.Megkérdezte mit nem szeretek benne,a parit szeretem,a paprikát szeretem,a tojást szeretem,akkor ?????Igaza volt,bár a paprika főve volt a ludas,de mostmár megeszem.

sutimano76
 
 


Brumi: lehet, hogy már adtál nekem elsőbbséget abban kerszteződésben? :)) .. no, amikor kijönnél a Napsugár felé, akkor egy balos és ott már majdnem nálunk vagy :)

Erről eszembe jutott egy történet, igyekszem röviden: Fogarasi úti síiskola, szülők pálya szélén, beszélgetésbe elegyedtem egy anyukával ... "mi messziről jöttünk" - mondja Ő, "hát, mi is" .. "honnan" ... "Gödöllő" .. "Tényleg, mi is" .... hát, néhány mondat után kiderült, hogy kb. 10 házra lakunk egymástól :)

Ja, és lányok! Nálunk is lehet, majd tali, van nagy kert :)
madar
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, majd holnap írok bővebben :)

Voltam dokinál, éééés, minden a legnagyobb rendben van hál Istennek :lol:
Ásított is egy nagyot a kis drágám mielőtt nagy bugiba kezdett (bár én ebből semmit nem éreztem - mármint a bugiból :lol: )
765 grammot nyom Nikim, pont a korának megfelelő mindene :lol:

Madarat lehetne fogatni velem, annyira szeretem a kis drágát :) :) :) :) :)

Én nem tudom, hogy a júli 3 ok-e, mert valamikor szeretnénk menni nyaralni, de pontos időpontot még nem tudok.

Szerintem, ha mindenkinek jobb a júli 3, akkor fixáljuk / fixáljátok le azt.
Ilyet szerintem még csinálhatunk szeptemberig, ha benne vagytok :wink: , legfeljebb majd arra megyek el (meg persze igyekszek erre is, de téllleg nem tudom még, hogy mikor megyünk nyaralni).

Anna, sajnálom a szigorú diétát :(

Süti, olyan haspántot én is vettem, szerintem nagyon jó.

Puszi nektek, holnap jövök
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.08 20:51-kor.
Vendég
 


Süti: én sem szerettem a paprikát főzve ... sőt most sem, pedig nyersen .. :lol:
madar
 
 


Boboka gratula Nikibabához,holnap hívlak,mert nem valószínű hogy odaérek az előadásra,de utána ha még együtt maradtok akkor oda tudok menni.

sutimano76
 
 


Tali: szívesen találkoznék veletek, ha sikeül elszabadulnom megyek.
Süti: Köszi a meghívást cserkó ügyben, :D :D majd még megróbálom párom rávenni. (Küldesz nekem telefonszámot?) De sajna mindig van valami. Ma rohantunk, hogy hazaérjünk időben, mert 5-ig vannak a vízügynél és be kellett menni. Sikerült előtte 5 perccel, vágott is egy pofát a csaj.
Brumi köszi. Én sem vagyok bolygó ellenes, csak a körülményeimet néztem és megosztottam veletek mit mondott az eladó.
Kriszti, csakis a nagykerekes jöhet szóba, az a mindenem. :D :D
Egyébként a Bergon xspr-t néztem ki, ha jól emléxem.
Egyébként ki volt ott vecsésen a bababoltban? Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de a nőt lelőni nem lehetett. Aranyos volt, csak nekem nagyon sok. Úgy kellett készenlétben állni, hogy mikor vesz levegőt , hogy kérdezhessek. Emiatt sok kérdést el is felejtettem, mert megállás nélkül beszélt. Gondoltam beszaladunk körbenézünk max 10-15 perc. Aha, másfél óra és akkor is nehezen szabadultunk.
bex13
 
 


Astrid nagyon köszi! Igen, a szülinapos mindenki kap buli már kiderült, h nem működik, a leépítése folyamatban van... Persze azonnal közöltem Gergővel, h nagyon nem helyes amit tesz, nem csak most, korábban is mindig elmondom, ha valami olyan történik, s nem csak neki, hanem Vicának is.. De nála, valahogy nem esik le, vagy nem érdekli nem tudom. Most a sütinél is elmondtam, h nem is lett volna semmi gond /vagy nem ilyen jellegű, mert ugye reggelire nem eszünk sütit/, ha nem azzal állítanak haza, hogy nézd Anya, hoztunk nektek sütit. Tisztában van azzal, hogy ennek a mostani szitunak nagy súlya van, mert aztán ugye egyből, h egyed meg Anya, de köszöntem szépen s nem kértem.Sőt nagyon szemét voltam, mert kértem, hogy egye meg mindet, az lesz a vacsorája. Azóta is ott van az asztalon.
Napok óta beszélgetjük Atesszal, h bizony szigorítani kell, s a nagy liberalizmus nem vezet sehova / félre értés ne essék, eddig sem csinálhattak bármit, voltak, vannak határok az életükben, de bizony elkényeztetés is rendesen/, s ezen változtatunk.
Csak remélni tudom, h tényleg nem késő...

Bibi, na Gergő sem babát kapott mikor Vica azt kért, csak ő is kapott pl egy kisebb legót, vagy mittomén mit, s fordítva.
Évinél a dackorszaknál pl volt olyan, hogy Vicám ment a hideg víz alá egy orbitális hisztis-földhöz vágom magam és üvöltök, mint a fába szorult féreg-szitunál, nem is volt utána semmi gond a dilivel.

Tehát azért határok voltak vannak.. csak talán mostanában elszaladt a ló, kicsit el lettek engedve... ugye új család /2 éve/, új otthon, új lakhely, új iskola stb, hát szegény gyerek így és úgy... ja, most pedig szegény szülő így és úgy....

vicger
 
 


Hát mintmár említettem nem igazán a pihenésé volt a nap.én azt hittem ha én hulla vagyok akkor babó is elfáradt,és nyugi lesz.Na már most vagy a cserkó vagy nemtom mi de egy ideje,mintha buli és sportrendezvény lenne egy időben odabennt.Plussz olyan rumlit csinál mintha barátokat is hívott volna.Hihetetlen.remélem mire aludnék elnyugszik,mert holnap korán kelünk.

Megvettem a glükózt,jesszus én azt hittem 75 g kisebb mennyiség.Én imádom a cukrot,de ez lehet hogy mostig tartott.Bár tudom többen túléltétek már.

sutimano76
 
 


Látom mindenki elment alukálni,én is megyek,jóccakát!!!

sutimano76
 
 


én még nem ... csak dolgoztam kicsit ... de megyek én is ... jó éjt :)
madar
madar
 
 


Városi legenda: én is hallottam már több ilyen történetet is. Az biztos, hogy mióta velem van, én nem gyógyulok. Szerencsételen módon úgy ültem le, hogy a körmömmel végigszántottam a térdem. Nem ér nevetni, fogalmam sincs, hogy csináltam épp, hogy hozzáért, de szép mély lett és vérzett. Még megvan és nem is nagyon halványult, hónapok óta. A csuklómon van egy pötty, felfröccsent az olaj, csa halványult, de nem múlt el. És az alkaromon is van valami... Egyszercsak nagyon elkezdett viszketni és lett ott folt. Hiába mostam, kentem be fenistillel semmi. Kicsit kisebb lett és halványult ez is, de nem múlt el. Ma meg a combom vertem oda, már látszik a folt, holnapra még jobb lesz! :D :D :D
Szóval ha igaz, jó sok kis folt lesz rajta.
bex13
 
 


Jó éjt mindenkinek!
bex13
 
 


Sziasztok :D

Végigolvastam azt az x oldal lemaradást, amit felhalmoztam. Hááát, nem volt egyszerű, de jegyzeteltem. (remélem nem marad ki semmi). :roll:

Tali: nem tudom mi lesz, mert Apa tudna csak elvinni. Addig még bármi lehet, ígérgetni pedig nem szeretek.

Építkezés: az építkezés rejtelmeiről én is tudnék mesélni. Negatív dolgok nálunk is voltak. Sajnos. :cry: Így nem igazán lett minden úgy, ahogy elterveztük, megálmodtuk. A kerítés nálunk is most készül, Férjem csinálgatja hétvégenként. Járda, terasz még nincs, de az is tervben van már. Majd apránként haladunk. :D
Valaki írta, hogy nem menne ikerházba. Mi abban lakunk, és semmi gond. Szerencsére külön utcáról járunk be. A két ház is egy-egy tárolóval találkozik. Így még a hangok sem hallatszanak át. :D

Szalvétatechnika: szeretem a kreatív dolgokat. Sajna a boltban kaptam 1-2 rossz tanácsot is. Pl.: amikor lekenem ragasztóval, ráhelyezem a szalvétát, majd száradás után megint lekenem ragasztóval. Eddig nem is lett volna gond, Ám a második réteg olyan csúnya fényes réteget hagyott maga után, hogy elment a kedvem. Most viszont azon gondolkodom, hogy a régi (gyermekkori) szekrényemet fogom átfesteni a lányoknak. Jó lenne pár motívumot rátenni. Barátnőm szerint matt ragasztót használjak, akkor szebb lesz. Tapasztalatotok nagyon érdekelne!! :wink: Ti hogy csináljátok? Próbálta valaki a repesztést? (amitől olyan antik jellegű lesz)
Egyébként Astrid: valami meseszép az a kis üveg. :lol:
Kriszti: én sosem mertem elkezdeni egy házikót, pedig minden karácsonykor tervezem. Sajna az én cukor díszítésem túl vastag, és folyós. :( Mindig attól félek, hogy a házikó darabjai szétesnek. Tudnál küldeni egy jó receptet + 1-2 praktikát? (karácsonyig csinálnék pár próbát. Bizti elfogyna :D )

Egyenlőre ennyi.

Ja, és holnap megyek terhelésesre. Nekem kifli + 2dl tejes változatra kell menni. Jöv héten pedig dokinéni. :)


Jó éjt mindenkinek. :)

spickey
 
 


Süti: na, tudtál aludni? Nemtomér ... de nálam is őrült mozgolódás volt hajnalban ... lehet, hogy az én pocakomban folytatódott a buli ... :lol:
Nagyon tömény ez a cukros lötty, de ha megnyugtat én is egy bizonyíték vagyok, hogy túl lehet élni ... na jó, hát nem a legfiomabb ... :roll:

Ma rohangálós, ügyintézős napom lesz, de este biztosan benézek :D

Szép napot Mindenkinek!
madar
madar
 
 


Jó reggelt!

Na, én már túl vagyok a reggeli vérvételen, most itthon várjuk, hogy leteljen a 2 óra, aztán megyek vissza Andrissal a másodikra. Itt jó volt, már bekeverték előre a cuccost jó hideg vízbe citrommal, így teljesen iható volt. Remélem az eredményem is jó lesz!

Ajándékozás: Mi sem fogjuk bevezetni azt, hogy mindkét gyerek kap ajándékot. Mi gyerekkorunkban mindig így kaptunk (a szülinap nem volt gond, mert 6 nap volt közöttünk az öcsémmel, de pl névnapra mindig mindketten kaptunk), és azért rendesen elvette a "báját" az ünnepnek az, hogy nem érezhettük aznap kivételezettnek magunkat. Én szeretném, ha a szülinap főleg az ünnepeltről szólna. Még nem tudom, mennyit változik majd Andris a következő pár évben, de jelenleg hihetetlen nagylelkű. Sokszor még mi "erőltetjük", hogy kapjon valamit, mert ő soha sem kér. Ha csokit kap, azt is rögtön osztja meg velünk, ha vásárolunk, mindenkire gondol, ha beülünk enni valahova és én pl. nem eszem, rámszól, hogy 'Anya, egyél te is". Remélem ez nála az alaptermészetéből adódik és nagyot változni nem fog.

Én is azt a tanácsot kaptam 2-3 gyerekes barátnőktől, hogy ha a kicsi megszületik, akkor is próbáljunk meg sokat kettesben lenni Andrissal, olyan családi programokat szervezni, ahol érezheti, hogy az neki szól (pl mind a négyen elmegyünk fagyizni, és a baba ugye nem ehet, ezért ő majd úgy érzi, hogy az a program az övé). Hisz azért ő is több, mint 3 évig egyedül "uralkodik" itthon, így nem várhatom, hogy hirtelen mindenről lemondjon, ami eddig szokásban volt.

Süti: Leírnád nekem is a szalvátatechnikához alapvetően szükséges eszközöket? Én csak kis keretes képeket szeretnék Máté szobájába, nem kell, hogy antik hatású legyen. Gondolom kell képkeret, szalvéta, és még mi? Milyen ragasztó?

Kép

Kép
hgrita
 
 


Boboka: Örülök, hogy Nikibabával minden rendben! :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Ti aztán termeltetek, amig nem voltam.

Nem is tudok mindenre reagálni, az uh-soknak garatula. :D
Én is voltam tegnap 4D-n. De szinte alig lehet látni valamit, az arcát végig takarta(mindkét kéz+láb+zsinór) A doki annyira megsajnált, hogy azt mondta, jöjjek vissza 15 perc múlva, mert ebből semmi nem látszik. Akkor valamival jobb lett, de képet nem is kértem. Úgy látszik én minegyik gyerekeknél így járok 4D-n. iszonyú eleven, ott bezzeg aludt a drága!
De ami a lényeg, rendben van minden, a súlya 1193 gr.

Elvileg 27+3 napon voltam, de egy pár nappal nagyobb Lotti. Pl a pocija 28+1, buksija 27+6. Így remélem bejön, hogy elsejei lesz. Nálunk az a szokás, hogy vagy elsején, vagy 13-án születnek. (Balázs, Fanni, párom 13, Viki, én, 1.)

Anna!

Figyu!

Én tudok segíteni, hasonló cipőben járunk, szólj nyugodtan. Egyébként én mindig szülések után hízom meg, mert akkor végre ehetek!!!!!

Pl. reggel tejet ne igyál, mert iszonyúan viszi fel a cukrot. Mindig egyél valami lassan felszívódót a gyors mellé, pl gyümit kölesgolyóval, vagy pici zsömivel. Most csak ennyi, de tényleg kérdezz nyugodtan!!!!!!
Kenyérből van egy GLYX nevű, szuper, csak baromi drága. :cry:

Na, mentem! Ezer a dolgom!

Kép
arvaerika
 
 


Boboka! Gratula!

Erika, sajnálom, hogy Lotti nem akart mutatkozni nagyon! De a lényeg, h minden oké!

Lányok, ha Bobokának nem jó, akkor hagyjuk az időpontmódosítást!!! Ő az egyik első, aki ígérte, h jön!!!! Brumi egyébként még nem is nyilatkozott, hogy 3-án is ellephetjük-e a házukat :D Akkor én (és akik még 3-án jöttek volna :( ) majd a következő turnusban fagyizunk.

Anna, ne aggódd túl magad a cukor-problémán, biztos megtalálod a leghatékonyabb és legkibírhatóbb formáját a rendbentartásának!

Örülök a nevelési tapasztalatok megosztásának, én annyira tapasztalatlan vagyok e téren, hogy csak na... még tesóm sincs.

floranan
 
 


Madar: ne izgulj, hogy melyik gyermeked hogyan, mennyire fogod szeretni, mert egyformán lehetetlen, szerintem. Kérdezd meg a sokgyerekeseket, minden gyerekünk valamivel másabb, minden gyermekünk valami miatt szerethetőbb, de NINCS KÜLÖNBSÉG, anyai ösztönünk egyforma és a szeretetünk is, nem oszt, hatványoz :wink:
Vicger sem gondolja komolyan, hogy fúj a gyerkőcre, csak a hormonok, amiktől sokszor kiborulunk és a környezet áll értetlenül előtte, ugye csajok?
Vicger: És nekem erre pedagógusok(akiknek nincs gyereke sem, mert nem értek rá ilyen alacsony rendű dolgokkal foglalkozni, na meg persze a karrier...)mondták, hogy minek adok ajándékot másiknak, mikor az egyiknek. Én paraszti aggyal csak ennyit mondtam: olyan lehet több gyereknek lenni,mint több szeretőnek, melyiket csalnám meg, hisz imádom mindet. (mivel anya csak egy van)

Mabe: diplomák: Kérdés, ennyi gyerekkel valaha is el tudok e helyezkedni? A barátnőm már harmadik diplomát tette zsebre, de műkörmözésből él. Erre azt mondta:" Több szükség van a szépségre az embereknek, mint a tudásra" No comment... :lol: :lol:

Arvaerika: Gratula, szép eredmények. Én most tervezek megint uh-ra menni, de előtte csokit fogok enni! Múltkor már engem forgattak, hogy a babákat látni lehessen. Most kényelmesen eldőlök és mozizok( ember tervez...)

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Szép napot mindenkinek!


Spickey
micsoda mázlista vagy a tej-zsemle kombóval! :) :) :) mézes: okés, majd előkeresem a recepteket :)

Rita, a közös ajándékozásnak ezt az oldalát látod nem is gondoltam át.... :( De talán jobb később, mint soha...
Na, meg a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve... csak h a közhelyeknél maradjak :?

Erika, micsoda szép súlya van Lottinak! :) Nálunk Ati bújt el állandóan 4D-n :)

Na, kb másfél óra alatt sikerült ez a hozzászólást megírnom :lol:

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?