Új privát üzeneted érkezett!

Anita!
azért elküldtem!Hátha kell esetleg vkinek :wink:


Eszter!
szép pocak!Ez már a gyerekszoba?Látom fel vagytok pakolva rendesen!nekem is ilyen papírbúrám van a gyerekszobába,mindenhol máshol van már rendes búra...azt hiszem h ide nem veszek még mindig,majd ha elég nagy lesz a gyerkőc választ egyet!Viszont arra gondoltam h a papírbúrát megfestem! :wink:

Farkas!
Hát ezt az elképzelésemet megosztom majd a dokimmal,bizti tudja h mi van.Mondjuk akkor nem is értem...ha vki épp ügyel nem lehet szülést levezetnie?Vagy ezt hogy értetted?Mert akkor pláne nem érdemes előre fogadni,amekkora mákom van tuti kifognám h az enyém ügyel...

annus11
 
 


Na, találtam kocsikabátosat is, de nyárra nem kell ilyen vastag, illetve az sem baj, ha nincs kapucnija, mert kényelmesebb a babának.

Kép
Vendég
 


Annus, a Szent Imrében úgy van, hogy ha éppen ügyel, akkor be kell hívnia maga helyett egy kolleganőt, akinek ezt vissza kell adni. Elvileg. De az enyém speckó senkit nem tudott behívni, mert pont ünnep volt, de szerencsére gyorsan lezajlott minden, így bőven elég volt, amennyit mellettem volt, többet nem is igényeltem volna. Nekem a férj nagy segítség volt, örülök, hogy bent volt. 3 szülésznővel felért! :-)
Vendég
 

 
 

Annus, a Szent Imrében úgy van, hogy ha éppen ügyel, akkor be kell hívnia maga helyett egy kolleganőt, akinek ezt vissza kell adni. Elvileg. De az enyém speckó senkit nem tudott behívni, mert pont ünnep volt, de szerencsére gyorsan lezajlott minden, így bőven elég volt, amennyit mellettem volt, többet nem is igényeltem volna. Nekem a férj nagy segítség volt, örülök, hogy bent volt. 3 szülésznővel felért! :-)
Vendég
 


Annus, a Szent Imrében úgy van, hogy ha éppen ügyel, akkor be kell hívnia maga helyett egy kolleganőt, akinek ezt vissza kell adni. Elvileg. De az enyém speckó senkit nem tudott behívni, mert pont ünnep volt, de szerencsére gyorsan lezajlott minden, így bőven elég volt, amennyit mellettem volt, többet nem is igényeltem volna. Nekem a férj nagy segítség volt, örülök, hogy bent volt. 3 szülésznővel felért! :-)
Vendég
 


Farkas!
Nálam is benn lesz apcim!Nélküle nem is mennék!na de egy szülésznőnek azért más dolga lesz mint neki :lol:

annus11
 
 


Annus,
igen, ez már a gyerekszoba. Én direkt ilyen papír búrát vettem az ikeában, mert nagyon imádom. ilyen stílusú az egész szoba. Majd hétvégén lesz kész teljesen (mondjuk szekrény még nincs), lefotozom majd azt is.

Apa a hasonló papir álló lámpát kifestette , háát....:) elég érdekes lett...:) most már neki se tetszik igy kifestve. Én arra gondoltam hogy szines papirból csinálok figurákat, pillangót, virágot, és azt gombos tűvel ráillesztem .

Ha kifestetted, majd mutasd meg :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Helló csajok!

Na most fogom csak égetni magam, de mindegy:
- Böbi, összesen vagy külön-külön volt 10 db a bodyból meg a rugiból?
- Hean, a body-rugi együttes az azt jelenti, hogy egy body tetejére adsz rá egy rugit?
Jó hír: a kocsikabáttal már képben vagyok! :shock:
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Hú, emese, nekem nagyon kéne az asztalos!! Tudnád küldeni a számát?

Zsüci, tök jó, hogy jöv. héten jössz relaxra. Szerdán 3/4 9-kor találkozzunk a 7-es busz megállójánál lévő sorompós főkapunál. Ez a találkahely nekünk tegnap nagyon bejött! :wink:
Ki a szülésznőd?

Anita, az a 10 kg rád is fért!! Nehogy foglalkozz vele! :lol: Nem tudom, hogy azt a babakocsit néztem-e ki, amit Te... El tudod küldeni a linket a tiedről, ahol olcsóbb, és akkor rájövök! :lol: Köszi előre is.

Esztó, neked is milyen szép nagy pocakod van! Tinunak meg Hean-nek is tök nagy már. Én meg épp hogy gömbölyödök valamit... De hát már beletörődtem...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Eszter!
Én arra gondoltam h szalvétatechnikával csinálom meg.Csak nem tudom h ilyenkor bármilyen ragasztót lehet használni...na ennek utánanézek!Bár szerintem nem melegszik fel annyira a búra.
Képet várjuk!
Én kb március végén szándékozom betenni a bútorokat,majd akko hozunk át mindent tesóméktól.Bár mondtam ha nagyon nem férnek hozhatják bármikor!Én már most is úgy megyek be abba a szobába h eszembe jut a baba rögtön :lol:

Szofi!
Hamarosan belejössz ezekbe.Inkább kérdezz mint h vmi másra gondolj :wink:

Csadra!
Hát fogalmam nincs h van e olyan hely ahol jó áron be lehet szerezni a legtöbb mindent....Amúgy mire gondolsz pontosan?Ruhák?Vagy kiságy és társai is?

annus11
 
 


Hean, Szofi, a szülésznőmet Csizmadia Erikának hívják, nagyon kedves, halk szavú, idősebb (értsd: 40-50 közötti) nőci, és abszolút homeo- "megszállott". Nekem nagyon bejött!

Szofi, akkor jövő hét szerda 3/4 9-kor a sorompós bejáratnál! :D :D De jó, már alig várom!!!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Szofi itt is van:

http://www.gportal.hu/picview.php?prt=6 ... 78&index=8

http://www.babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=352


Én mikor Pesten voltam,néztem a minimanóba,meg a kenguruba.Mindkét helyen 80 felett mozgott az ára.Pedig egyes helyeken már 89-ért Cam combyt lehet kapni.

MAjd jövök,most megy férjem a ruhákért a padlásra!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Fiús kismamák, itt meg egy fiú napozó!! :D

Kép


Visszaolvasok, csak gondoltam ezt feldobom...
krém
 
 


Nem is mondtam, megkérdeztem a dokimat, és 70 rugó már a szülés :evil: Apa is csak nézett...
Gondolom vagyis remélem a szülésznőnek maradt 20 ezer.. :?

Annus nem hallottál valamit?
Meg amit még akartam kérdezni, hogy vinnünk kell a babóknak ruhát, vagy ott adnak, és pelust?
Irhattam volna privit...bocs akit untat.!

Esztó
Nagy a pocid!! :)
Nekünk is volt ilyen fehér papír lámpánk, csak idővel nagyon elsárgult :evil:

Farkas
Amit az előző oldalon felraktál (első is ari) második napozót, hát az tünemény!! Én is én is... :lol:

Szofi
Nekem jónak tűnik az ára amennyi minden van hozzá, hát ha még 20 eFt-kevesebb az szuper.
Nekünk 20 eFt volt, de csak tető van hozzá, meg lábzsák, móze ilyesmi nem.

Apa nálunk bennt volt szülésnél, de mi inkább arra készültünk hogy kimegy, nem akartam hogy végignézzen, tudom hogy valakinek ez furcsa, de én így éreztem, aztán mivel EDÁs voltam, nem szenvedtem, így bennt maradt. (na meg a szülésznő is mondta hogy ittmarad és kész :lol: ) Adott inni amikor kértem meg ilyesmi, de mást nem tudott segíteni, úgyhogy ha kiment volna se sértődök meg :wink:
Most még ez nem került szóba.

Tegnap telefonon bejelentkeztem a köv UH-ra, és csak márciusra kértem időpontot, mert addig még költözünk is, meg nem akarok 4 hetente járni, erre az aszisztensnő számonkért, hogy febr eleje van mért ilyen későre iratom be magam, meg hogy mért nem járok 4 hetente :shock:
Nahát, mert nem akarok előbb menni és kész! :)
Persze 4D-re megyek közte, de ezt nem kötöttem az orrára :wink:

K.
krém
 
 


Ami lemaradt..
Kérdezték Apcit hogy elvágja e a zsinórt, de mondta hogy nem, (én se vágtam volna el!ez nekünk horror!) viszont ő foghatta meg először, és azt mondta irtó jó volt..
krém
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a cukros löttyön. Igaz elég béna volt a nő, mert kapásból leverte az 1. ampulla véremet és persze én meg megittam a cukros vizet, mire szólt, hogy megint le kell vennie a vért így a másik karomat is megbökte. Nekem szerencsére saemmi gondom nem volt se előtte, se közben, se utánna. Nem szédültem és rókázni sem akartam. Hazajöttem ettem és aludtam 2-t órát.


Szülésznő:
Nekem nem lesz fogadott éppen azért amit elsoroltatok(mi van , ha ügyel, stb.). Na meg vagyok annyira nagyszájú, hogy helyrerakjam a modoráért, ha valami kedvesnek nem mondható szava lenne. Volt szerencsém már ilyenhez meg apa is ott lesz.

Kép
Kép
incike
 
 


Krém
Nálunk apa vágta el a köldökzsinórt és végig közvetített az alfelem és a fejem között.
Most is így lesz, legalább is készül rá.

Kép
Kép
incike
 
 


Krém!

Úgy tudom h babának nem kell vinni ruhát,kap ott.Csak hazahozatlnál kell elméletileg.Pelus viszont kell,meg minden ami az ellátásához kell.Igaz kapunk ugye vmi csomagot,de ami abban van kevés lesz...talán a köldök ápolásához adnak cuccot,de a többit vinni kell.de ha részletesen kitérnek h mi kell,akkor szólok!

annus11
 
 


Vanni! Nekünk csak egy sima komód volt a pelenkázó… A Tiétek milyen mély? A miénk 60 cm-es, és tök jó volt 3 gyerekhez! A tetejére rátettem egy lemosható pelenkázó izét –fogalmam sincs, mi a tisztességes neve…

Szülésfelkészítő: Szerintem tök jó, hogy van ilyen! Eleve megnyugat szerintem, hogy nem vadidegen helyre mész be, és azt sem tudod, mi történik Veled.. Bár, hozzáteszem, ez nekik is jobb így, mert sokkal könnyebben kezelhető egy „képzett” kismama. Szóval, akinek az első babája lesz, szerintem mindenképp menjen el!
Én a volt MÁV-ba szültem (most ÁEK), akkor egy több alkalmas sorozat volt, és minden alkalommal más témáról beszéltek/beszélgettünk.
Ha a doktornénim legutóbb nem a szülőszobára rendelt volna vissza – így tudtuk összehozni a találkát -, akkor biztosan elmentem volna, még így a 4. gyereknél is, hogy megnézzem az átépített szülőszobá(ka)t. Szerintem nagyon sokat számít, hogy már ismered, ahová kerülsz…

Doki: „Csak mert kérdezte a múltkor is, hogy szülésnél is szeretném, ha ott lenne?” –szerintem ez enyhe célzás volt a pénzre… :)

Csajok! Az NST olyan, mint a CTG? Bocsi, csak nekem ez tök új… :oops:

MSE! Igen, kérem szépen!!! Mármint az asztalos elérhetőségét... :)

Algopyrin: nekem is minden doki mindig ezt mondta, hogy az ok., mert régi szer, és már van tapasztalat vele… Tehát, ha gond lenne, az már kiderült volna az évek során.

Annus! Torkos csütörtök: Febr.26.
http://www.menjunkenni.hu/

–Bp.en nem sok hely van megjelölve, és azok között alig akad, ami nekem szimpi… Mi Budakalászra megyünk. Ott van egy nagyon dicsért vendéglő & borház, végre ki szeretném próbálni (Mármint a vendéglő–részét. A bort majd legközelebb…) Múlt héten hívtam őket, még volt hely. Még talizhatnánk is.. :)

Panndi! Gratula! Én Bencével ,és Bazsival is államvizsgáztam. Egyikkel a 6., másikkal a 7. hónapban voltam. Sajna, nem igazán hatotta meg őket. Inkább az átlagnál is bunkóbbak voltak. De drukkolok Neked, hogy normális bizottságot fogjál ki! (Én úgy tapasztaltam, hogy a legroszabbak az egyedülálló 40-50es nők. Brrr! Azt a rosszszándékú hozzáállást, amit azok művelni tudnak!!!)

Csadra! Ne izgulj!! Semmiről nem vagy lemaradva!!
Én biztosan nem az agyonreklámozott babaáruházakban vásárolnék, mert ott irtó drága minden! Pl.: Mikor a babakocsikat nézegettem, csak úgy,a múltkor, a Brendonban ugyanazok kb.20-30ezerrel drágábbak voltak, mint amilyen árakat a neten láttam. Én ált. kinézem a neten, aztán személyesen megtekintem. Ha még mindig ok., akkor veszem csak meg a kiszemelt dolgot. Babaholmik szerintem a Tesco-ban és az Auchanban is vannak. A minőségre figyelj, mert nem feltétlenül árfüggő! (Ez mindenhol igaz, bárhol vásárolsz!) Corában is vannak jó dolgok, de szerintem azok elég drágák. A Kengurus cuccok jók, csak húzós az áruk. De mindig van akció, azt érdemes nézni. (Ahová én szoktam belesni, ott mindig jól eldugják, hátra…) Hugicám pl.: 6000 Ft-os rugikat vett 1500 Ft-ért. Mert tavalyi modell. (Ettől a „tavalyi modell” meg „trendi” szövegektől mindig kiakadok… Nálam első a praktikusság, a könnyen kezelhetőség, kényelmesség, és hogy pamut legyen a babacucc. Általában mikor saját magamnak veszek v.mit, akkor is ezek alapján döntök.)

Kocsikabát = gombolós felsőrész. Kardigán, vagyis nem bebújós pulcsi, babának. Semmi extra. Fogalmam sincs, miért épp kocsikabátnak hívják…

Napozó = olyan mint a body, csak szellősebb, és ált. vékonyabb anyagból van. Lehet rövidujjú, vagy újatlan, vagy 2 pánttal rögzíthető -régebben ez utóbbi volt.

Szofi! Szerintem –ha nem akarsz folyton mosni – 10 bodyt szerezzél be. A rugit –ha nem lett maszatos, kakis, stb.. –másnap is ráadhatod, hiszen összekoszolni egy picibaba nem tudja. (Na, majd ha nagyobbacska lesz… Akkor aztán naponta többször is átöltöztetheted, ah bírod idegekkel. Nálam ez úgy működött, hogy amikor elmentünk otthonról, akkor ráadtam egy "tisztességes ruhát", és nem cseréltem le rögtön az első főzelékpöttynél.. Persze, ha pisis/kakis/ragad az egész gyerek -akkor muszáj..) Szerintem ha kezdésnek beszerzel 5 rugit, már jó vagy. Aztán biztos hoznak majd ajándékba… Csak mindig jelezd, mekkora méret kell. Inkább nagyobbat hozzanak. 2-3 hét alatt is már akkorát tud nőni egy ilyen pici baba!

Kép
szkitty
 
 


Annus,
az a szalvéta technika jó lehet. Ha megcsináltad kiváncsi lennék rá.
Én sajna annyira béna vagyok, nincs kézügyességem ilyenekhez.
A baba szoba még nálunk se lesz teljesen kész, csak szép lassan, apránként.

Szofi,
majd meglátod neked is jól beindul a poci növekedés :)

Panndi,
rég töltöttél pocak fotót :D

Krém,
cuki ez a foto :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Nálunk mind3-nál Apuci vágta el a köldökzsinórt. Az elsőnél reklamált, hogy hozzanak már egy olyan ollót, ami vág is... :) Remélem, most is így lesz.

Kép
szkitty
 
 


..mármint, hogy Ő vágja el...

Kép
szkitty
 
 


Na ezt most olvastam és muszály megosztanom veletek!

Férfiak szabályai

Állandóan halljuk "a szabályokat" a nők részéről. Na most itt a férfi oldal.
Ezek a MI szabályaink!

Jegyezd meg... mindegyik pont 1. SZÁNDÉKOSAN!

1. Tanuld meg használni a WC-ülőkét. Nagy lány vagy. Ha fel van hajtva, hajtsd le. Nekünk felhajtva kell, nektek lehajtva. Sosem hallotok minket arról panaszkodni, hogy megint lehajtva hagytátok.

1. Vasárnap = sportok. Ez olyan mint a holdciklus vagy az apály-dagály váltakozása. Törődj bele!

1. A bevásárlás NEM sport. És nem, soha nem fogunk rá akként gondolni.

1. A sírás zsarolás.

1. Azt kérd, amit akarsz. Tisztázzuk: A finom utalások nem működnek! A
nyomatékosított utalások nem működnek! Az egyértelmű utalások nem
működnek! Csak mondjad!

1. Az Igen és Nem tökéletesen megfelelő válaszok szinte minden kérdésre.

1. Csak olyan problémával gyertek hozzánk, aminek megoldásában a segítségünket kéritek. Erre vagyunk valók. Szimpátiáért ott vannak a barátnőitek.

1. Bármi, amit 6 hónapnál régebben mondtunk nem felhasználható vita közben.
Igazából minden megjegyzésünk érvényét veszti 7 nap után.

1. Ha azt gondolod, hogy kövér vagy, valószínűleg úgy is van. Ne kérdezz minket!

1. Ha az, amit mondunk kétféleképp érthető és az egyik megsért, elszomorít
vagy feldühít, akkor mi a másikra gondoltunk.

1. Megkérhettek, hogy csináljunk meg valamit vagy megmondhatjátok, hogy milyen legyen. De azt ne hogyan. Ha már tudod, hogyan lehet a legjobban megcsinálni, tedd meg magad!

1. Amikor csak lehet, a feltétlen szükséges mondanivalódat a reklámok alatt
mondjad el!

1. Kolumbusz Kristófnak nem volt szüksége iránymutatásokra. Nekünk sincs.

1. MINDEN férfi csak 16 színben lát, mint a Windows alapbeállításnál. Például a barack az egy gyümölcs, nem szín. A padlizsán az zöldség. Fogalmunk sincs mi az a mályva.

1. Ha viszket, megvakarjuk. Így szoktuk.

Kép
Kép
incike
 
 


Nálunk még hezitál Apa hogy bejön e.De mondtam neki hogy ha a fejemnél áll akkor nem fog sokat látni a véresebb részekből :lol:
Viszont amíg emgem ellátnak meg a picit is addig a kicsivel tud lenni.Foghatja, ott lehet mikor lefürdetik meg stb.Na ez már jobban tetszett neki.Leginkább azért nem akar bejönni mert nem szeretné látni ahogy "szenvedek".Neki már az is sok volt mikor az első trimeszterben nem bírtam felkelni se.nagyon félt szegénykém.

Aki már jár, attól kérdezném, hogy milyen a szülésfelkészítő?Én márciusban megyek ha minden jól megy.

Egy két öltöztetési tanácsot én is kérnék.Lehet hogy bután hangzanak majd de nekem még nincs tapasztalatom ezen a téren.Például ha orvoshoz viszitek akkor milyen ruhát adtok rá?A dédik szerint fehérbe vigyem mindíg ha orvoshoz megyek vele meg hasonlók.

KépKép
harhaj
 
 


Doki- szülésznő:
Kitty, a dokim a tarifát már az első alkalommal közölte velem, kérdezs nélkül... azért nem értettem, miért kérdezi, hogy a szülésnél is számítok -e rá. Talán akkor tervezte a szabadságait? Mondjuk én sem mennék szabira azon a héten, amikor tudom, hogy 80 ezer ft áll a házhoz max 2 óra alatt.. Na, most rossz volram :oops: Tudom, a szakértelmet kell megfizetni... ez nem kilóra megy... Életekről van szó. de akkor is, van, aki ingyen megcsinálja! Na, most kidühöngtem magam....
vanni
 
 


incike ez nagyon jó :lol: És igaz is.

KépKép
harhaj
 
 


Pozitív téma: édesek a ruhák amiket beszereztetek Anita és Annus...
Szofi, én sem tudtam, mi az a napozó.:) És azt sem, hogy milyen mennyiségű rucit kell beszerezni.. :)
vanni
 
 


Krém, nem emlékszem, hogy Te teszvesz-ezel-e, ha igen és szeretnél ilyen napozót, akkor itt van:

http://www.teszvesz.hu/item548614727_ne ... _3_ho.html

Ennél olcsóbban is lehet találni, a next napozók 500 és 1000 között szoktak menni, de most csak ezt találtam.

Nálunk is apa vágta el a zsinórt, de azt mondta, hogy semmi felemelő nem volt benne, nem is érti, hogy ezért miét vannak úgy oda, de az, hogy először Ő foghatta meg, az mindennel felért.

Szofi, ne butáskodj, kérdezz nyugodtan! 10 body és 10 rugi volt. Nekem ha átkakilt, akkor a rugi is kakis lett, ezért volt ugyanannyi. Hosszúújjú rugi alá ujjatlan v r.ujjú bodyt adtam, ujjatlan rugi alá pedig hosszúújjú bodyt (téli baba volt). Nekem plüss rugik voltak ezáltal, most pamutokat fogok beszerezni.

Kitty, igen, NST=CTG :lol:
Vendég
 


Emese, köszönöm, ma délutánra kicsit jobban vagyok, ha este rosszabb lesz, akkor Algopyrin..Pedig nem akartam...

Kitty, tulajdonképpen ugyanaz, egyik elnevezés a készülékre utal, másik a módszerre.Vagyis CardioTokoGráffal csinálják a NonStresszTesztet.

Magyarul van egy gép, a CTG, ami a magzati szívműködést érzékeli, és a méhösszehúzódásokat, ezeket rögzíti egy papíron, ez is CTG, csak kardiotokogram( tehát a papír, amit kiad)
Az NST az a módszer, hogy a bébit nem "stresszelik"(lépcsőzéssel, oxytocin-próbával), hanem a spontán reakciókat nézik.

Ha még nincs méhösszehúzódás, (35.-36. héten azért jó esetben nincs jelentős méhtevékenység) a magzatmozgásokat kell figyelni, megnyomni egy gombot( kezedbe adják, olyan, mint az időjárás-jelentők kezében a vezetékes kapcsoló), és azt nézik, hogy a mozgáskor felgyorsult-e a baba szívverése, mikor lassult vissza stb.

Kép
Kép
zili
 
 


Tessék, pocak fotó :lol:

Hatalmasat nőtt nagyon rövid idő alatt szerintem. Összehasonlításképp Zsófisat is hoztam :)

Kép Zsófival 26+2

Kép Fruzsival 26+3
Vendég
 


Kitty: hát majd meglátjuk mi lesz államvizsgán. Azt már elintéztem, hogy elsőnek mehessek be :wink:
Vendég
 


Harhaj, a dédik nagyon aranyosak! :-) Én ugyanolyan ruhában viszem, mint amiben itthon is van, a szebbek közül, de nem feltétlenül fehérben. Azt látom, hogy más anyukák sem viszik fehérben. Egy szép kék vagy barna vagy zöld rugiban is el tudod vinni!
Vinni kell textil-pelust is a dokihoz, arra van 2 csak dokihoz járásra használt pelusunk.
Vendég
 


Harhaj, az én anyósom máig büszke arra, hogy amikor az orvoshoz először vite a férjemet pár hetesen, a védőnő hangosan tudtára adta a környéken mindenkinek, hogy itt érkezik X.Y.-ka talpig hófehérben....Szerintem semmi értelme szín szerint vinni orvoshoz, tiszta legyen oszt jónapot. ( nekünk volt elrakva orvoshozjárós, nem volt extra, csak abban sohasem evett főzeléket, mert azt alig lehet kimosni :lol: :lol: )

Kép
Kép
zili
 
 


Panndi,
:shock: :D hol van Fruzsi? :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Panndi, úgy nézel ki, mintha csak jóllaktál volna! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Panndi hol van Fruzsi??? :lol:

Majd rakok én is pocakfotót.

Hát a pakolásból sem lett semmi.Férjem behozta a létrát,ami egy kétágú fa létra volt.Szépen felment a legtetejére,és egyszercsak lezuhant.4 fok kitört alatta.Én egyből bőgtem,de semmi baja nem lett.NAgyon megijedtem,de Gréti is sírt.

Képzeljétek vasárnap utazik 10 napra Svájcba dolgozni.500 ezer ft körül kap majd de lehet többet is.Csak nem lesz velünk. :cry: Pedig pont menni kell vérvételre,dokihoz.Szülés előtt ki akar menni vagy 3-4 alkalommal így,hogy anyagilag helyre zökkenjünk,meg mindent megvegyünk a manóknak.Már a 4D-t is mondta hogy lehet mégis kéne.
Nagyon rossz lesz nélküle,de kibírjuk.

Megyek mert éhes Grétkó.

Szép estét.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Halihó!

Én továbbra is erősítem a terheléses cukis löttyös rémesetek számát.....aki ezt a ......-t kitalálta, azzal minden nap megitatnám ezt rettenetet! :evil:
Totál beszédültem tőle, hullaszínben bekúsztam a vérvételre, aztán rá egy órára kijött minden.... :x
Eg. nap szarul voltam/vagyok..... :?
Ráadásul a napi folyadéklimitemet már 3-ig betermeltem....vattát köpök.... :(
Azt nem értem, hogy miért nem lehet kiszámolni, hogy 75g cukis lötyi pl. hány Mars szeletnek felel meg....azt legalább élvezném. :)
No, mind1, nem dühöngök tovább.....

Vanni!
Szerintem jó ötlet a komódra szerelhető pelenkázó lap, sok helyen láttam. De az IKEA-ban egy egyszerű pelenkázó komód 6900Ft! És eddig az tetszik a legjobban ( simán veri a 'mackófej-kilincses' 80 000Ft-osat)
Nagyon jó a 4D kép a babócádról...nem volt szégyenlős. :)

Annus!
Én ruci ügyben tökéletesen megértelek! Én is vettem újszülöttekre való miniszoknyát már! :)
Nekem a body-rugi párosításnál pl. szimpibb a body-naci páros. :)
Rugikat én éjszakára pizsiként adnék rá.

Csadra!
Én sem tudtam mi az a napozó.... :D :oops:
De nagyon tetszik! Főleg az a kis csini pántos, amit Böbi tett fel! :D

Panndi!
Hú, 'hatalmas' a pocid! Hogy fér el benne az a kiscsaj??????? Annyira kiváncsi vagyok, hogy szemből mekkora, csinálj majd olyat is, lécccccccci-léccccccccci! :D

Esztó!
Neked viszont kb. akkora a pockód, mint az enyém. :) De érdekes módon, egy pár hete kicsit stagnál a növekedése. (azt olvastam, hogy a 36 héttől sem nő már sokat- ez igaz?????)

Csajok...én lassan már elérem a 30.hetet.....izgi. :)

Dobok én is pociképet:
Kép Kép

Kép
mozza
 
 


Farkas
köszi, de én azt se tudom hogy kell megrendelni :oops: (na majd szánok rá időt és csak rájövök)
és a másik??

Eszter
köszi :)
krém
 
 


Krém, nem értem ezt a másik kérdést!!! :oops:

Regisztrálni kell a teszveszen, kapsz egy kódot, utána lehet megvenni. Ott lesz ez a napozó még egy hónap múlva is, mert először inkább az 1 Ft-osok meg 500 Ft-osok fognak elmenni, csak nekem bejöttek a cicák....

Mozza, sajnálom a cukros lötyidet! De most már több nem lesz, igaz?

Anita, elhiszem, hogy megijedtetek, én is megijedtem volna! Ez tök jó, hogy lett ilyen munkája a párodnak, és szerencsére anyukádék közel vannak, így nem lesztek teljesen egyedül! hamar elmegy majd az idő, majd sokat lógsz velünk! :lol:
Vendég
 


Anita!

Ennyi pénzért én is kimennék 10 napra :lol: Vagy kiküldeném öcsémet,úgyis ráér és kérnék tőle százalékot :lol: :lol:
Én spec röhögtem volna ha leesik a férjem a létráról :oops: Minden ilyenen röhögök 8) Ha meg velem történik akkor pláne!Volt h becsípődött vmi a derekamnál,és kurvára fájt napokig,alig tudtam megmoccani!De én annyit nem röhögtem 2 nap alatt egész életemben!
Amúgy ezért nem mászom létrára mióta terhes vagyok....tuti most esnék le én is!Na lehet azon nem röhögnék.. :roll:

Mozza!
Szép pocak!Huu lassan nekem is aktuális lesz egy frissebb!Mondjuk nekem is mintha lelassult volna a növekedés.

Panndi!
Hát el is hiszem h nem hiszik el h terhes vagy...Télleg olyan mintha jóllaktál volna :lol:

Kitty!
Na majd megnézem a lehetőségeket!Kérdeztem apcimat h menjük e,persze rögtön rávágta h velem ez nem túl kifizetődő!Nem tok egyszerre sokat enni :oops:

annus11
 
 


Sziasztok!

Szofi, Kitty,
átküldtem a számot!

Panndi,
nagyobb a pocid, mint Zsófinál! volt egy kolleganőm, neki sem volt túl nagy pocija, ő is vékony, törékeny volt, mint Te! A végén született egy 3,5 kilós kisfia! Nekem sincs túl nagy hasam amúgy, szerintem befele nő a kiscsaj :) Jövő szombaton megyünk 4D-re, kiváncsi vagyok, mekkora, remélem szépen fejlődik :)

Eszti,
Mozart aki a lámpán lóg? :)

Mozza,
néztem én is az ikea honlapját, jó dolgok vannak fent.
lehet kapni kis fehér tötlőkendőt (30*30 cm pamut) 990 10 db.ill. az ágyneműk is elég jó árban vannak.

A babatörölköző csak annyiban hasonlít a norméltól, hogy kisebb? Vagy azok puhább anyagból is készülnek?

emese1979
 
 


Farkas
Hát az a virágos, másik napozó! :)

Annus
köszi a választ!
krém
 
 


Emese,
igen, Mozart aki a lámpán lóg :D
morbid, szegény...:)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszti,
olyan, mintha megöngyilkolta volna magát a szerencsétlen :)
Szép nagy pocid van már Neked is!!

emese1979
 
 


Panndi
Te még engem is túlszárnyalsz hasméretben! :)
ma összefutottam egy ismerősömmel, fekete pulcsiban voltam és nem vette észre a pocakomat!

Emese
babatörölköző vagy a kifogóra gondolsz?
Nekünk olyan van aminek van kapucnija, és igen elég puha, de hasonló puhaságú nekem is van :)

öltöztetés
Márknál kb 2 hónapos koráig volt csak rugiban, utána kezdtem venni gatyót, meg pulcsit (persze alatta body volt), az első kantáros farmerját kb 4 hós korában kapta.
Zoénál gondolom előbb lesz kis fodros ruha, már csak a nyár miatt is, meg hát a kislány mááás, kis szoknya harisnyával, ruhácskák... na ezért féltem hogy lányom lesz :lol: :lol:

dokihoz öltözés
Nekünk mindig volt egy olyan body+textilpelus, amit hétköznapra nem nagyon használtam, csak dokihoz adtam fel,mármint tanácsadásnál (oltás stb)
Ami először nagy hibám volt :oops: , nem vittem sima pelust, és mikor mérlegelték, és visszaöltöztettem, a pisis pelust adtam rá vissza, még jó hogy nem kakilt :?
Apa mondta is hogy lehet ennyi eszem?

K.
krém
 
 


Annus,
a turiban nem tudod véletlenül, baba-ágyneműt is lehet kapni?

emese1979
 
 


Eszter
Képzeld elmérték a konyhabútorunkat, és csak jövő hétre tudják másikra kicserélni az elmért részt :twisted:
krém
 
 


Szerintem a kocsikabát csak attól kocsi, mert a babakocsiban adod a babára, nem?
Amúgy én is kicsit bajban vagyok ezzel a tavaszi babával öltözködés szempontból. Mert hát ugye átmeneti évszak, akármilyen idő is lehet. Kell vastagabb rugi is, vékonyabb is, hosszúujjú és rövid ujjú body is, szóval mindenből egy kicsit melegebb és egy szellősebb is, ha már májusban 30 fok lesz. Arról nem beszélve, hogy most másodjára más nemű lesz a bébi, ennek megfelelően lehet, hogy más ütemben fog hízni. Tüci elég lassan gyarapodott, nem nőtt ki túl gyorsan semmit. De egy fiú lehet, hogy gyorsabban nő, vagy nem így van?

Szofi: ne szégyenkezz, mikor Tücivel voltam terhes, én ugyanígy voltam, mint te. Azt se tudtam, hogy mi a rugi és a body között a különbség. :lol: Mi csak kb. a legvégén vásárolgattunk, én dolgoztam szinte végig, nem értem rá böngészni a netet stb.

Csadra: nekem általában a mária nagykert ajánlották, az a Visegrádi utcában van. Ott sokmindent lehet kapni és általában olcsóbban, mint máshol egy kicsivel. AZért nagy olcsóságra ne számíts. :lol: Kenguru felejtős, kivéve ha akció van. Én még a Minimanóban vásároltam néhány dolgot anno.

Harhaj: hát számomra az egyetlen szempont a dokihoz járásnál az, hogy hamar le lehessen vetkőztetni a gyereket. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Na akkor most nekem magyarázza el már valaki, hogy mi az a kifogó???

Szerintem a kislányoknak a szoknya, meg a ruha olyan hülyeség még mielőtt járni kezdenének. Hiszen felcsúszik seccperc alatt és kint van a segge, pelusa. Az meg olyan béna. Szerintem vannak nagyon kis csini, lányos rugik is. A legjobban azok a rövidgatyók tetszenek, amik egyben szoknyák is. Meg a kötényruha. Az egyben nadrág és szoknya is.

Kép
Kép
tinu
 
 


Kedves Kismamaik!

Azért nem semmi, amit összeírtatok... :) Alig győztem olvasni... De becsülettel végigolvastam. :)

Asszem én is megijedtem volna, ha férjem lezuhan a létráról, de belőlem is a nevetés tört volna elő... :)

Mindenkinek nagyon szép a pocija, de én nem hiszem el Panndit! :) Gratulálok a márcsak 1 vizsgához! Aztán ne legyen túl későn... :)

Mindenkinek nagyon szépen alakulnak a beszerzések, meg a szobák is, ahogy olvastam-láttam. :) A komódos ügylet nekem is tetszik. :) Mi íróasztalból csináltunk pelenkázót... :oops:

Esztó, Vanni - vigyázzatok!

Betegeink, jobbulást!!!

Ruhák: nem tudom, én olyan ruhát szoktam orvoshoz ráadni Samura, ami tisztának tiszta, de már volt rajta... És aztán itthon megmosdatom alaposan, és teljesen tiszta ruhába bújtatom... :oops:

Nem tudom, most mennyi cuccra lenne szükség, van amennyi van jelenleg, aztán ha kevés, majd veszünk még hozzá, mert fogalmam sincs, hogy mennyi időnként fogok mosni 4 emberre... :) Samu extra fázós volt, de téli is, mindenesetre nyáron egész másképp öltöztettem, mint barátnőim az ő gyerekeiket, mert amikben ők voltak, aban Samu megfagyott... :) Mostmár kinőtte a nagyon fázósságot, de nem minden gyerek egyforma ebből a szempontból sem... Viszont a saját anyukája a babónak majd látni fogja, mi a jó neki... :) Szóval mindenki ki fogja tapasztalni, mire van szükség. :)

A praktikusság, Mozza, nagyon fontos. Harisnyát huzogatni fel-le, mikor gyakran kell pelusozni, még nem a legideálisabb... De aztán később mindenképp jó, ha csinik a manók. :) Legalábbis tényleg, mikor vendégek vannak. De vannak olyan rugik, amik szerintem igazán nagyon helyesek. Sokszor jobban tetszettek, mint a csini ruhák. :)

Na, megkaptam a privit, hogy mennyi a szülésznő. Még nem olvastam, nem mertem... :)

Most ennyi, majd meglátjuk, jövök-e még. Ha nem, jó éjt! :)
Vendég
 


Krém
babatörölközőre gondoltam! A kifogóval kifogtál rajtam, néha még annak is utána kell gondolnom, hogy mi a különbség body és rugdalózó között :oops:

emese1979
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: