Új privát üzeneted érkezett!

csak gyorsan bele olvastam mert persze nem bírtam ki...csak önzően a nekem szólókat így aztán

evita:
én nem szedem szét az ágyat mert akkor minden nap csinálhatnám és elég macerás amúgy az ágy mert a szivacson egy gumilepi azon meg a rendes lepi van és mindet mire kisimogatom hogy ne legyen ráncos :roll:
szóval mi olyankor légzésfigyi nélkül vagyunk és van hogy hason alszik ott van hogy csak háton játszik a felette lógó játékokkal...
akkor azért ott vagyok körülötte szóval azért szemmel van tartva...

szandrii
nem tudom azért kérdeztem hogy lehet-e....de én is gondolom hogy lehet menni csak vinni kell krémeket meg napernyőt gondolom...
azért puhatolózok mert a nyugdíjpénztári pénzt megkapjuk és akkor lehet hogy abból elmennék valami olcsó akciós útra...de ez még csak egy gondolat...

Kép
menion
Budapest
 
 


sziasztok
megint csak az utolsókat olvasva írok mert holnap nagyon sűrű napunk lesz és próbálok rápihenni

ma az ortopédián voltunk és képzeljétek bár a lábujja még mindig olyan behúzott tartásban van amit le is írt de a lábfejének a tengelye már egyenes ami az utolsó vizsgálatkor befelé volt vagyis szépen lassanként haladunk a jó irányba :lol: az ujja miatt pedig elküldött az ottani gyógytornászokhoz írt javaslatot így oda is tudunk menni és azt mondta hogy "bár ez nem dévényes torna de van olyan jó ez is" úgyhogy lehet hogy hamarosan gyógytorna túlkínálatban lesz részünk :wink:
és a hátát pedig megdícsérte mert mondtam hogy az "gyatra"volt a neurológus szerint de a 2 torna után az is nagyon sokat javult most ő azt mondta hogy azzal már semmi baj nincs nagyon szépen tartja magát de nagyot csodálkozott hogy 2x voltunk tornán én azt hittem keveselte ezért mondtam hogy "mert 5000/alkalom" végül utólag lehet hogy nem azért csodálkozott hanem lehet hogy azért mert hogy 2 után ennyit fejlődött nem tudom...mindenesetre ez is segített abban hogy kiírja a gyógytornát aminek én nagyon örülök!
holnap pedig már reggel el kell indulni beutalóért a gyerekdokihoz hogy vigyük a bethesdába aztán elötte el kell érjem az immun dokimat ami nem lesz sétagalopp(orvost elérni telefonon szinte lehetetlen)aztán a most javasolt gyógytornászt is el kell csípni telefonon és utána mehetünk majd a bethesdába...
amúgy hívtam azt is ahol várólistán vagyunk torna ügyben de már látom miért ilyen hosszú a sor :? pénteken egész nap nem dolgoztak hétfőn meg a még nem még nem már nem esete volt vagyis mindenhol lófrált a gyógytornász csak ott nem volt a helyén..aztán 2ig volt bent és 14.08perckor is megpróbáltam és akkor már nem volt a rendelőben :shock: szóval nehéz bármit intézni telefonon...végül elértem másnap és akkor meg a pultnál volt így nem tudta megnézni a listát hogy hol tartunk de nagyon kedvesen ismét javasolta hogy keressem fel a dévény alapítványt :twisted: nem okosítottam ki hogy ha lenne rá pénzem akkor nem kinlódnék a telefonvégen napokig hogy elérjem őket és kösz a semmit...
na de holnap lehet hogy ez is megoldódik...majd írok...meg akkor végre olvasni is lesz időm sziasztok!

Kép
menion
Budapest
 
 


evita
írtam emailt de lehet hogy ide hamarabb benézel bár ahogy nézem nagy a pangás...szinte csak én írtam mostanság ide....na lényeg hogy kéne a számod mert sajnos nem mentettem el és így nem tud csörgetni a Laci! köszi

Kép
menion
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok :!:

Gabi
köszi a hozzátápis segítséget :!: :wink: nagyon ügyes Roli, mennyi mindent tud már :shock: :D
milyen volt a mama nap :?:

Evita
már elég sok neve van Cipikének, de igen is mostanában igyekszem a saját nevén is szólítani, mert muszáj, hogy a nevére hallgasson :P még is csak Ádám a becsületes neve :D

Többiek hogy vagytok :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Menion
sajnálom a láz dolgot nagyon :!: :( drukk, hogy megoldódjanak a problémák minél előbb :!: gyógytornához kitartást, biztosan jó lesz kicsi Anna baba lábacskája :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Tegnap kipróbáltam, délutáni kajcsinál kevertem egy nagyon híg Sinlac pépet és raktam bele őszibarack üvegeset majd ezt cumis üvegbe öntöttem és kíváncsi voltam megissza-e :?: és igen, megitta a pépet 180ml-t :wink: ha egy pár napig ezt megissza, megpróbálom sűrűbbre keverni és kanállal adni, hátha elfogadja és akkor már 2 étkezést ki fogunk váltani :roll: :wink:

Ma takarítás, délután doki :!:

Elég rossz az idő, hideg van és még mindig fűteni kell :evil:

Szép napot, remélem jól vagytok :!: :roll:

pusszantás

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Hát sziasztok!

Már annyiszor szerettem volna irni, de olyan nehézkes vagyok mostanában....vagyis olyan fáradt! :x :?
Pesten vagyunk....utolsó utolsó esélyen!!!!!! :oops:
Most már tényleg megirom azt a levelet G-re a mai nap folyamán.... :wink:
Igy erről többet itt nem is beszélnék!

Olvastalak Titeket és annyira örültem minden hirnek a babákról és Rólatok!
Nem reagálok most külön-külön, mert nem érnék a végére.... :lol:
Mindenkinél minden rendben és ez a legcsodásabb hir!

Lassan újra felzárkózok..... :P

Rólunk:
Dalma még mindig szenved a fogával.... :shock: :? :cry: , már nagyon kikészit engem is! De talán a héten megszüljük őket....nagyon dudorodik neki és tiszta vörös, a fogakat már látni a hús alatt, szóval tényleg remélem,hogy nemsokára kint lesznek...és este észrevettem hogy a alul a két első fog mellett is gyulladt a foginy, bár ez lehet már a sok dörzyöléstől...mert egész nap ott a keze vagy amit be tud tömni.
Kenem neki, de azt hiszem valójában nem sokat segitek vele.... :( igy inkább a kezemmel masszirozom sokat!
Alvókánk jó, szerencsére az éjszakákba nem sokat zavar be a fogzás....ugyanúgy végigalussza, mex. felsir alkalmanként, de nem ébred fel szerencsére.....! :)
Hozzátápi: Kiváltottuk a 4 órási tápit is, igy már csak reggel van tápszer és az esti tejpép. Dalmuska továbbra is mindenevő....zöldség, husi, gyümi, tejpép, joghurt,keksz....hogy betöltötte a 7 hónapot elkezdtem a zöldfűszereket adni neki: petrezselyem, metélőhagyma és a főzelékekbe a husit már egy kis olajon megforgatom a párolás után, vettem Floriol Omega 3-as olajat, szerintem nagyon jó és ugye most már fontos az idegi fejlődés miatt is. Sokáig elég lesz az egy üveg! Az első két alkalommap picit lágyabb lett tőle a kaki, de aztán visszaállt és meg sem kottyant neki... először egy mokkáskanálnyival csináltam, majd mostanra egy főzelékadagba kb. két teáskanál olajat teszek bele. :)
Ja és két hete először adtam neki halat, kétpofira tömte....de utána egész nap olyan szaga volt szegénykémnek, pedig megmosdattam stb.....alig vártam, hogy este legyen és a fürdéssel eltűnjön az az illat..... :lol:
Nagyon kis aktiv baba, a helyváltoztatás mostmár pillanatok műve....félrenézek és vissza már máshol van....!!!! :shock: Továbbra is a hátrafelé kúszás, alkalmankánt mászás megy a legjobban és sokszor feltámaszkodik a könyökére,mint aki fel akarja tolni magát. Ülni is elég stabilan ül, de hamar elfárad, persze egyensúlyozik, de többszégében az eldőlés a vége... :lol:
Nagyokat vigyorog, vihorászik és pár napja rájött,hogy csikis a nyelve, a kis ujjával birizgálja majd belerázkódk utána meg nagyokat kacag.....édes nagyon!
És átváltozik néha Nyuszikává, mert olyat csinál, hogy felhúzza az orrát a száját is és az orrán ilyen gyorsan ki-be fújja a levegőt....olyan az arcocskája közben, hogy mindig röhögőgörcsöt kapok tőle....haláli....! :lol: :lol: :P :D
Sokat iszik továbbra is, vizet, gyümilevet felengedve, teát.

Ma kuglófot szeretnék sütni, márványosat....nem nagy kunszt, de régen csináltam, tegnap este megkivántam nagyon! :)

Visszajöttünk, persze tegnap végigtakaritottam a lakást, erkélyt,postán voltam, plázában, mert elfogyott a parfümje Apának és feltöltettem neki...
Ültettem egy csomó virágot és bánatomra csak 2 féle kelt ki.... :cry:
Vettünk muskátli palántát, azt ki kell ültetnem...megyek is, mert Dalma alszik, igy van még egy kis időm!

Puszillak Benneteket!
Jövök!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Szamóca nem lázasodott be, még csak hőemelkedése sem lett! Nagyon erős, stramm csajszim van! :lol: :lol: :lol:
Viszont napok óta nyűgösebb! Jobban fáj a hasa! :cry: :cry: Ezt annak tudom be, hogy eddig napi 2-3 kakink volt, ami mostanában lecsökkent egyre! :cry: :cry: Ez mitől lehet??? Emiatt szegénykém jobban szenved, nem tud olyan jól aludni, sokszor felébred a pocakjára! De csak nappal, ez az éjszakát nem befolyásolja szerencsére!

Menion
Azért nem írtam meg amúgy a számom, mert fent van G-én, gondoltam ott megnézed! :oops: :lol: :lol: Persze szívesen elküldtem! Ugyan olyan telcsink van Lacival! Ő mondta! Sajnálom, hogy nem te tudtál jönni, mert úúúgy megismertelek volna, meg Anna babát is! Majd ha meggyógyulsz, akkor most már tényleg megszervezhetnénk a talit! Most már én is mennék!!! :lol: :lol:
Örülök, hogy a Mininő ilyen szépen fejlődik és hogy most több lehetőségetek van tornára!! Ez szuper!!
Remélem a dokidat is hamarosan eléred!!!

Suzy
Mi is annyiféleképpen hívjuk Emmát...Annyi neve van! :lol: :lol: De ez tök jó szerintem! Tök ügyes Cipike, hogy megette és lassan még egy kajcsit ki tudtok majd váltani! Hát kíváncsi leszek majd nálunk mi lesz!! :roll: :roll: Most,hogy írtad a fűtést! Most gondoltam bele igazán, hogy május van és tényleg még mindig fűtünk! Tök durva! :shock: :shock: :shock:

Yokka
Sok különbség nincs köztük!Ez a Flora könnyebb, mint az ultra! Nekem az ultra design-ja jobban tetszett,de nem a mostanié, hanem az előző szériáé, a 2010es! Mi azért vettük azt!
Hát nem is tudom pontosan mikor! Talán 2 hetesen jött elő a pocifájás! Nagyon utálom már, remélem hamar elmúlik!!! Nekünk bevált a kendő! Szerintem azért is,mert úgy be van bugyolálva! A hasunk összeér és az melegíti, na meg anya közelsége!
És amúgy Te eszel tejterméket? Mert arra is érzékeny lehet a pocakjuk! Nekem a gyerekorvos nem ajánlotta. Semmilyen tejtermék csoki sem! :cry: :cry: Néha elcsábulok azért! :oops: :oops:

Orsi
De jó, hogy itt vagy és írtál! Akkor várjuk a levelet! Milyen ügyes Dalma baba! Hipp-hopp olyan gyorsan eltelik az idő! Már hét hónapos! Mindjárt rohangálni fog, óvoda, iskola és érettségiznek! :shock: :lol: :lol: Nagyon ügyes vagy a hozzátápival és milyen jó, hogy Dalmus ilyen jól megeszik mindent! Remélem Emóca sem lesz válogatós! :lol: :lol:
Jó sütést! Küldj nekem légyszi légpostán a kuglófból!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Evita! Hát nem igazán...ma ittam egy kis tejet, édeset csak a hétvégén ettem egy kicsit...nagyon kívánom pedig. Mást nem...sőt étvágyam sincs, de valami édes olyan jól esne. Nem vagyok benne biztos hogy nálunk a hasfájósság jött elő...látom hogy néha erölködik, de 2 napja egész nap nyügi. Eszik és utánna kezdődik...de nem sírás amit produkál, hanem szünetekkel ad hangot, elaludni csak ha az ölemben ül. Nem értem...jó lenne ha a front után visszarendeződnénk.Így semmit nem tudok tőle csinálni, na meg a kedvem is elmegy mindentől. Meg bánt az is hogy igazából senki nem nyitja rám az ajtót sem és egész nap egyedül vok Viktorkával.

KépKép
yokka03
 
 


Sziasztok!

Mea culpa...
Már bocsánatot sem kérek, csak némán szégyenkezek :oops: :oops: :oops:

Megvolt az oltás. Mind2.
Csak annyit, hogy sikítva sírt szegény gyerekem. Aztán fölvettem és úgy kapaszkodott belém :( Alig tudtam figyelni a dokira, csak szorítottam szegényemet és végig arra gondolta, h tök ciki lenne, ha elbőgném magam.
Alig vártam, h kimenjünk a rendelőből, mert ott aztán kijött belőlem. Imike már rég nem sírt, talán nem is emlékezett rá, h egyáltalán megbökték, én meg csak sírtam :oops: :cry:
Tiszta szégyen.

Evita, nálunk is könnycsatornás gondok vannak, mi kaptunk szemcseppet, remélem használni fog nálatok is és nem kerül sor átmosásra.

Yokka, nálunk a pocifájás csak 3 hetesen kezdődött kb, de lekopogom nem olyan gáz a helyzet. Már nem is adok neki semmit.
Viktorka biztos a front miatt nyüszi.
Azt mi is megéreztük, tegnapra virradólag elég rosszul aludt, de ma már megint átaludta az éjszakát.
A rossz kedv és az egyedüllét ismerős, ne csüggedj én is így vagyok. És Vivi is egyedül van. De később jobb lesz. A házimunkát meg sz*rd le. Bár engem is idegesít, ha kupi van, szal bagoly mondja...

Szegediek és környék: kullancsinvázió van, vigyázzatok nagyon. Az a vidék veszélyzóna. Mi is jókor megyünk oda. Szóval fokozottan ellenőrizzétek magatokat és a babákat, ha sokat vagytok a szabadban. :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, most is csak gyors életjel, még nem tudok jönni hosszabban, de igyekszem majd!

Hál'Isten rendeződtek a dolgok,Barni megszokta az itteni kiságyát 2nap alatt és jókat alszik és ismét nagyon vidám kiegyensúlyozott TörpeÖrdög! :D :D :)
Az étvágya hihetetlen, van h 200-at is benyom egy-egy általam kreált bébipapiból ebédre! (Most a friss salátás almás krumplit nyomatjuk.) Holnap fog kapni falusi csirke mellet :D :) Kíváncsi leszek!

A szüleim nagyon élvezik a nagyszülő létet és nagyon elkényeztetik Barnit. (Dehát most ez is a dolguk. :) ) Csak attól félek, h Vácon ki fogok emiatt nyiffanni mire "visszaprogramozom" a gyerekemet, de nem baj!

Egyenlőre csak olvasok, de ha lesz időm pótolom a "hiányzást"! :D :) :D

Vigyázzatok magatokra!
Pussssssssssssz mindenkinek!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Na, hát én meg sosem jutok el oda, h érdemben reagáljak, most is csak úgy futtában fogok, amire emlékszem, mert olvasni szoktunk.

Hétfőn házidoki, minden rendben, kisasszony 3450 gramm, 3000-re jöttünk ki, úgyhogy okés. hasifájás maradt, de néha jobb. Masszás, torna sokszor használ, de az evésnél még mindig izgatott az elején. Ilyenkor csak a türelem marad... Tegnap kaptunk kengurut (még szárad), de Evita, sztem beszerzek egy kendőt is és köszi a tippet.
Jövő héten egy hónapos státuszra megyünk (te jó ég...) védőnőhöz.
Mérleget likvidáltam, csal párszor mérünk pucér súlyt fürdés után. És akkor eszik, amikor akar. Ha négy óra telik el, akkor annyi, nem érdekel (legalábbis azt mondom... :oops: ), ha fejlődik.

Hú és ami eszembe jut.
Fogicákhoz gratula.
Yokka nekünk a hasfájás már az első héten megvolt, elég tipikus jelekkel, nem lehetett összekeverni. Hát, én is várom a végét... :oops: De a front is okozhatja ezt Viktorkánál. Amúgy a kézben alvás ismerős. ma kezdtem el azt h leteszem és nézgelődik, így is elvan de nem mindig. Nálunk azért nem megy h majd elalszik, mert sokszor fáj a hasija, így esélytelen.
Könnycsatorna-probléma. Másik topikban írta egyik csaj h náluk is ez volt a gond és fiziológiás sóoldat (ha jól emlékszem) és fültisztító pálcikával masszírozni a könnycsatorna mentén. Ez a trutyiürülésre tuti jó, de ha jól tudom, általános jó hatása van, tehát talán a szűkületen is segít. Csak egy tipp...
Menion
Ez durva, ami a gyógyszereddel van... :shock: :shock: Nem is értem hogy bírod. Döbbenet! Ja, kérdezted a fehér izét a gmailes fotómon. Ha nem tévedek, arra gondolsz, ami mozgásérzékelő volt. (előző bérlőktől maradt itt, mi nem szedtük le, de nem működik)
Tök jó olvasgatni a hozzátápis dolgokat. Igyekszem észben tartani mindent! Majd kelleni fog... :D

Itt is hideg van, ma sétánál meg is lepődtem, szerencsére alapból jól felöltöztettem, szóval nem votl gond, de akkor is...május... :roll:

Most megyek pihizni, mert szégyen ide vagy oda, nekem állandó alváshiányom van, mert egyhuzamban nem tudok sokat aludni... :oops: :lol:

Pusszantás
manama
 
 


Levem Gn, a titkosok között!
Puszi Nektek!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Hu Lányok!
Dalma foginye naggyon durva.....vörös dudros....tiszta nyűg.....megyek is...puszi!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi
olvastalak és írtam is :!: :cry: ...csak még a levélhez ennyit "szólnék":

http://www.youtube.com/watch?v=D6RaU9n4 ... re=related

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Jaj lányok!
Orsi leveléhez írtam én is,de eltűnt Suzy írása meg Orsi levelének a vége!!!!Mit rontottam el!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :oops: :oops: :oops:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Csajok nem látom mit irtatok sajna!

Suzy!
Ezt a számot ezerszer meghallgattam már....értem értem....köszönöm! Ölellek!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Gabi
nem tudom hova tűnhetett :shock: de ne aggódj emiatt egy percet sem :!: :wink: majd megírom még egyszer, ha lesz időm ma :!:

Orsi
gondoltam, hogy ismered, nagyon szeretem és szerintem ez most nagyon találó volt úgy gondolom :roll: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Evita!
MAM cumit én eddig a brendon-ba,dm-be,auchan-ba és a csepeli bababoltban vettem.De a minimanóban van a legnagyobb választék! :wink:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Orsi
Kimondhatatlanul sajnálom...:( :cry: :(
Nagyon sok lelkierőt és kitartást kívánok a jó döntés meghozásához!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Köszi Csajok! :oops:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Orsi
Más okosat nem tudok mondani, csak azt, hogy lélekben Veled vagyok!!!!!

Na, én is kérnék tippet. Nálunk most a böfizés megy nehezen. Sokszor bealszik a cicin, olyankor hiába ébresztgetem, álmában meg ugye nem megy a böfi. Evés közben is van, hogy leveszem, de nem mindig sikerül böfiztetni. Vállon tartva lenne a leghatékonyabb, de az ellen nagyon tiltakozik, ha a térdemen tartom, akkor elvan, de nem olyan jó. Azért aggaszt, mert bukik (szerencsére általában keveset) és furi hangokat is hallat, mintha sóhaj lenne a böfiből. Szóval nem szeretném, ha félrenyelné, ha bukik és gondolom a hasiját is kínozza a levgő.
Ti hogyan büfiztettek és van-e valami jó ötletetek?
manama
 
 


Szüléstörténetem:
Ahogy írtam előre, 11-én be kellett feküdnöm a klinikára azzal, hogy megindítják a szülést, mert egy hetet túlhordtam. Előtte a szokásos oxitocinos ctg, utána felvettek osztályra, ja meg a dokim is megvizsgált. Egy ujjhegynyire voltam csak nyitva, nem örült neki, de én sem. Kiderült, hogy leghamarabb csak csütörtökön indítanak, mert túl sokan vannak előjegyezve. A dokim azzal bíztatott, hogy legalább szem előtt leszek! Aznap semmi nem történt, csak éjszaka voltak fájásaim, de elmaradtak. Elég csalódottnak éreztem magam, mint aki rosszul működik…
Kedden reggel megint ctg, de csak ennyi volt az aznapi tennivalóm. Délután volt kismamatorna, oda mentem, mert hátha… mindenki csak nézett, hogy én még egyben… Torna alatt megint előjöttek a fájások, de nem érdekelt, mert már beetettek a jóslók párszor. Aztán csak nem múltak el, úgyhogy kezdtem mérni az időt. Bár nem óramű pontossággal, de ötperceseim voltak. Délután jött be a párom, amíg vele beszélgettem, néztük megint a fájásokat és egész erősek, szabályosak voltak. Megbeszéltük h megnézetem magam, ő hazamegy, aztán utánaszólok, hogy mi volt. Ctg-re tettek, jöttek szépen a görbék. Szerencsém volt, mert pont egy ismerős dokinő volt ügyeletes, ő megvizsgált és lám: bő kétujjnyira nyitva voltam, méhnyak felszedődött. Irány a szülőszoba, egy emelettel feljebb. Beöntésre nem volt idő, csak gyorsan összerámoltam a cuccaimat. Szülőszobán egyből ctg (úgyhogy fekve kellett vajúdnom), közben hívták a dokimat én meg a páromat, hogy irány vissza, szülünk! Én 20.20-kor feküdtem fel a szülőágyra, a dokim és a párom szinte egy időben, egy órával később érkeztek meg. Dokim egyből burkot repesztett. Kértem eda-t, pedig nem terveztem, de kicsit tartottam attól, hogy nem marad erőm a végére. Nálam amúgy nem mulasztotta el a fájásokat, mindent éreztem, csak nem olyan erősen. Az érzéstelenítő olyan 22.20 körül kezdett el hatni, kb egy óra múlva kezdődött a kitolási szak és 23.53-ra kibújt a kisasszony. Volt gátmetszés, de nem is éreztem, csak akkor tudtam meg, amikor elővette a doki a tűt-cérnát. Nagyon remek csapatot fogtam ki, mondták mikor mit csináljak és így flottul is ment minden. Összességében nagyon pozitív élmény volt és tényleg elmúlt minden fájdalom, amikor a kicsi lány a világra jött… :oops:
Hű, jó hosszú lettem… :oops:
manama
 
 


el akartam olvasni amit elmulasztottam de ez most nem fog menni ha még aludni is akarok bocsi mindenkitől !!!!!!

ma vagyunk fél évesek :D

na szóval kedden az ortopédiával zártam a soraim...
azóta az történt hogy voltunk a bethesdában és mivel vittem beutalót az így ingyenes lesz...legközelebb kedden megyünk....itt is egy órát forgatta nyomogatta de mivel az első 5 perc után irdatlan ordításba kezdett és olyan görcsbe feszült így nem nagyon tudott vele dolgozni...szerinte nem csak a lába hanem az egész gyerek testszerte túl feszes és ebből is adódik az is hogy nem nagyon forog nem támaszt stb.próbálta a karjait kimozgatni de nem nagyon sikerült(mondjuk nekem ma simán ment a fülei mellé mert éppen elkaptam egy jó hangulatú alkalmat)de ott ez nem ment mert annyira bekrenkölte magát :cry: azt is mondta hogy nincs helyén az izület szóval lehet hogy tényleg nem oldja meg a masszírozás és a torna :cry: de lényegében csinált egy csomó nyújtó és lazító mozdulatot a vállával mellkas izmaival és a lábát is kimasszírozta ami már jó :? jöttek be kollégák is az osztályról mert annyira üvöltött és nyomogatták oda a plüssöket erölködtek pedig mindketten mondtuk hogy ilyenkor ezekkel már nem lehet lenyugtatni na de úgylátszik ott is vannak okosok :roll: lényegében egy órán át ordított úgyhogy utána a kocsiban már azonnal kidőlt és utána is aludt otthon :?

közben felhívtam a másik gyogytornászt az meg szabira megy de azt mondta csütörtökön van ideje így hát elmentünk.....
na hát az is volt valami mert semminek azért nem mondanám :roll:
eleve fél óra volt...meg hát semmijét meg se nézte csak a lábujjára koncentrált(ami amúgy nem baj csak mint tudjuk nem külön lábból állunk hanem összekapcsolódó testrészekből)na de mind1...
fél órát "böngyörgette" a lábikáját amit nagyon jókedvűen viselt a mininő vigyorgott és tetszett minden neki :wink: persze hisz itt nem feszegette senki a feszülő izmait inait itt csak feküdni kellett oszt jónapot....hát nem volt azért ez se hasztalan mutatta miket csináljak
dumáltunk közben a dévényes módszerről...mesélte hogy vidéken csomó helyen ingyenes és emiatt leköltöznek családok oda :shock: mondta a képzést is hogy megy és egyre nehezebb bekerülni...

na én velem meg az van amit mondtam...nehezen de tudtam beszélni a dokival persze gyorsan mondjam mert ő rendel :roll: mondtam mi van erre hát ha még nem szedtem a gyógyszert akkor nem attól van a láz...mondtam de újra kezdtem és megint lázas lettem...jó akkor ne szedjem :idea: jöjjek majd a megbeszélt időpontban addig szteroid...mondtam nincs időpontom mert nem beszéltük meg az új szer miatt...akkor tartsam ad a nővérnek...legközelebbi időpont másfél hónap múlva....KÖSZÍÍÍ
antitesteket utoljára nyáron néztünk most majd 6 hetet várok és utána ír ki labort az megint min 6-8hét mire lesz eredmény....hát és ne pusztuljon meg az ember :cry:

na és egész héten bnónt ettünk :lol: az nagyon ott volt a szeren!győztem mosogatni a nagy pancsot de úgy szívta mintha az lenne a manna...ma viszont vettem kecskeméti üveges sütőtököt :shock: hát az valami borzadály...Laci szerint nem nekem kell tessen ezért ment a manónak na de ő is azt mondta hogy c@r!szívott 2-t aztán legörbült a szája sírt...na emmán nem banán :P :cry: holnap tejcsivel keverem hátha úgy lecsúszik de szerintem nem gyerebe...
sikerült vennem natúr gesztenyét úgyhogy az lesz a következő és utána meg a céklát akarom kipróbálni...
jaaaa ééééés vettünk tejpépet is(mert ugye megjött a fizetés) IGAZI vaniliával(milupa) azt este megette csak mivel nem mertem csak fél adagot adni elsőre(hisz sok új dolog van benne neki kukorica rizs vanilia) nagy kiabálás volt a vége hogy méééééééég....amúgy az a bizonyos igazi vanilia mindössze 0,2% aroma de az legalább fincsi!
bár úgy adagoltam ahogy a dobozon írták de nekem nem állt össze totál folyékony volt....de mivel cumival adtam ez így nem is gond

holnap pedig megyek az uncsihugi anyáknapi műsorára :lol: lesz pityergés :P

ennek örömére hajat festettünk persze éjszaka altatás után :lol: aztán hogy a pólóm ne legyen festékes zacskót húztam a fejemre...ekkor még a kutyákat meg kellett etetni szóval kint álltam fél 10kor zacskózott fejjel mikor egy srác vadul sms-ezve battyogott az utcán :lol: gondoltam ha nem mozgok akkor nem vesz észre de nem így lett....rámnézett aztán onnantól sehova :lol: majd keresztül esett a saját lábán....eszembe jutott hogy mondhatnám hogy az ufók ellen véd a zacskó de már szerintem így is sokkoltam...lehet hogy ezentúl tömböt kerül :P
na szép reggelt mindenkinek talán ezzel az utolsó sztoryval megalapoztam :P

Kép
menion
Budapest
 
 


orsi
nézd meg eltelt egy óra....azt hiszem ezt azzal töltöttem hogy néha csorgó könnyekkel bambultam magam elé rád gondolva és kis önvizsgálatot tartva...
nem lehet erre már mit mondanom...nem elég azt ide írnom hogy részvétem....
nem is érzem helyénvalónak így már az elöző "regényemet" se...mert a leveled után síri csönd telepedett rám és nem is tudom hogy fogok én napi marhaságokról fecsegni mikor te a poklot járod éppen...erre szavak nincsenek n i n c s e n e k

bár nem szeretem de a dal igaz
http://www.youtube.com/watch?v=YToK204N4h8

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma ráálltam a mérlegre....- 3 kg...., haladok a versenysúlyom felé....bár utoljára fiatal csitriként voltam annyi...nem tudok enni....
:(

Drágák vagytok,köszönöm, minden pozitiv szó,mondat jólesik most....kicsit kipihentebb vagyok ma, mint tegnap, mert sikerült este negyed tizkor elaludnom...persze szegény Kincsem ismét kétóránként ébredt, felsirt....és két napja elfogadja a cumit :shock: , ami ugye furi, mert nem nagyon cumizott, bár most tutira jó a foginyének....éjjel is majdnem egész végig a szájában volt és akkor sirt fel szerintem amikor kiesett...mert visszadugtam neki és már aludt is tovább... :oops: :!:

Tegnap jó nagyot sétáltunk, összevissza Csepelen....azt sem tudtam merre járok, csak mentem....Dalma aludt, az Én agyam meg kattogott-kattogott....phűűűha...!
Közben gyönyörű házakat láttam, gyönyörű családokkal...kertben hancúrral, mosolygással és összeszoritott fogakkal mentem el mellettük, mert Nekem ilyen már soha nem lesz.....két választásom van....gondolom ezt tudjátok....mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya.....De :!: :arrow: Dalma az első és,hogy neki mi a legjobb!

Ma is megyünk egy nagyobb körre, de lehet jön a házból a kisbarátunk,aki 1,5 hónappal fiatalabb Dalmusnál.
Apa itthonról dolgozik :arrow: hangulat: kripta, siri csend......no comment!

Manama!
Jó kis törénet! :wink:
Büfire nincs tippem, nálunk nem volt vele gond/talán picit paskolgasd a fencijét,vagy tartsd az alkarodona feje a könyöked fele, a kezeddel átkulcsolod a comiját!/....és a bukás, szerintem ez mindenkinél volt...ne ijedj meg tőle...!!!!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Manama! Büfi tipp sajna nincs..nekünk se megy vállon, térden lovagolva sikerül :) ....tegnap mértem súlyt 3590...alakulgat. Nekünk az egyedül elalvás nem megy...a kezemben beájul, mellettem elalszik...de ha leteszem 5 perc és kippattan a szeme.
Manion! grat a 6 hónapossághoz! Szegénykém...jó sok időre kaptál időpontot....pfff....
Orsi! Inkább nem fűzök hozzá semmit. Tudni fogod mi lesz a legjobb Dalmusnak...vagyis Nektek. Az idő az orvosság szerintem elég sok mindenre.Nagyon erős vagy...én ezt így nem tudtam volna eddig se csinálni. Próbáljátok élvezni ezt a javulgató időt, már csak a szél ne fújna ennyire. Szülés után sem sok maradt rajtad,csini voltál végig, óvatosan nehogy az egészséged rovására menjen!
Többiek???
Jujj még én is jövök egy szüléstörténettel...ahogy telik az idő a negatív dolgok egyre halványabbak.

KépKép
yokka03
 
 


Sziasztok :!:

Látom mindenki hétvégézik :roll: :wink:

Manama
Cipike sosem tudott vállon büfizni, nekünk az vált be, ha felálltam vele és magam felé fordítottam és egy picit paskoltam a fenekét vagy a hátát simogattam, de ütemesen :arrow: nekem ezt tanácsolták bent a klinikán és ez be is vált :!: de fontos, hogy kijöjjön a levegő, ne fájjon utána a pocakja :!:
örülök, hogy TE is pozitívan élted meg a szülésedet :!: :lol: szopi megy :?:

Vivi
hogy vagytok, apa hazaért :?:

Orsi
megírom priviben amit szerettem volna :!: ölellek((((((((((()))))))))))

Menion
jól megkínozták Anna babát :shock: :cry: sokkal nem lettél előrébb, hogy most akkor mit is csinál, szedjed vagy ne :roll: :?: egyik sem jó...várakozás az eredményekre, remek :!: :shock: jól nézhettél ki zacskóval a fejeden :roll: :D fénykép :?:
gratulálok a fél évességhez :!: :wink:

Yokka
várom a szülés történeted :!: :wink:
a férjed lánya most is meg hétvégente :?:

Gabi
hogy vagytok :?: régen írtál magatokról :roll: :?

Evita
apás hétvége van, volt
:?: :lol:

Szandri
milyen volt Szegeden :?:

és akit még kihagytam :roll: :oops: :?:

Mi jól vagyunk, Cipike péntek óta bekapja a lábujját és én meg olvadozok, hogy miket tud már :roll: :lol: fordulni még mindig nem, csak oldalra, de át nem :roll: na majd :wink: már csak kétszer iszik tápot, reggel és este, a többi hozzátápi :!: :wink:

További szép napot :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


orsi
lehet hogy azért aludtál mert én akkor nem :roll: mikor innen a netről kiléptem még sokáig agyaltam a dolgokon és valahogy nem bírtam napirendre térni....végül asszem 5ig rágódtam a gyerek pedig fél 6kor ébredt enni így a reggeli evést végig dúdoltam a suzy álltal belinkelt dallal és nem tudtam a könnyeimet elapasztani...nem tudom mi lelt tényleg...valahogy nagyon megborult a lelkem

yokka
hát mindig sokára kapok időpontot ez van...

suzy
nincs fénykép róla...az ilyesmit nem örökítem meg ha lehet :lol:

mi is tudunk új dolgokat....fogdossuk a lábunkat és most az a módi hogy a gatya szárát jól megmarkolva ülésbe akarja húzni magát :lol: mindenképp ülni akar de persze az is jó ha ölben van csak lényeg hogy üljön :roll: a lába már olyan erős hogy leszaggatja a plüssöket a zsinórról majd vissza kell varrnom az akasztóikat....
megettük a sütőtökös üveget de csak tejcsivel bírta mert jó vacak volt...ma a gesztenyét próbáltuk ki végül is elfogyott de délután elkezdett nyűgösködni így többszöri evésre ment csak le....
és mostmár 4 napja milupa tejpépet vacsorázunk ami szintén cumisüvegből megy mert elég híg de nagyon laktató mert 100ml-től már jóllakik :D
viszont ezek a HT-s kakik nem jöttek ki a mosásban :( majd még beáztatom újra a rucikat de lehet hogy nem jön így már ki...

mindenkinek köszönöm a féléves gartulációkat...beöltöztettem ezalkalomból tündérnek a csajszit és láss csodát egész nap úgy is viselkedett mint egy tündérke :D sokat aludt és mikor ébren is volt csöndesen szemlélte hogy mi megint kolbászt sütünk aztán beszélgetünk és a gyerekek meg szaladgálnak...annyira gyanús volt már hogy vártam mikor kezdi a cirkuszt de aznap elmarad :shock:
viszont ma bepótolta mert már fél 6kor elkezdte a sírást és a nyüglődést...de aztán a hajszárító megint segített :lol:

nagy a pangás itt most lányok!azt hittem sokat kell majd visszaolvasnom ennyi távolmaradás után :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi,hogy eltűntem! Velünk minden oké! Pénteken csavarogtunk egy csomót Emmával! Megjött Laci könyve is,a mit megrendeltem neki, és elmentünk érte Szamócával! Ügy örült neki Laci! :lol: :lol: Pénteken vette meg Laci Emma fülbevalóját! Holnap lesz kiszúrva és betéve! Félek tőle kicsit, de azt már várom,hogy a fülében legyen! Tényleg lányos anyukák, Ti nem terveztek fülcsit Babáitoknak? Ha igen, mikorra?
Szombaton kb egész nap nem voltam itthon! Lacit egyedül hagytam a két tesójával! :lol: :lol:
Képzeljétek szombat este 10kor elaludt Emma és másnap reggel 6ig aludt! :lol: :lol: Szopizott, és utána visszaaludt fél10ig! Tegnap este is elaludt nem sokkal 10 előtt és most is reggel 6ig aludt, szopi és még mindig alszik! Talán most kezd ébredezni! Ez már átaludt éjszakának számít, nem?? Úgy örülök! Tiszta kipihent vagyok! :lol: :lol:

Picit később reagálok majd bocsika!

:oops: :oops:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, nem jelentkeztünk, mert Apa Velünk töltött minden percet, nagyon fura volt.....! :shock:
Hát, nem tom!
Egyenlőre csend! :x

Dalmuskának az alső bal foga megjelent, nagyon szenved vele, és már látom a másikat is mellette.....az éjszaka első felét gond nélkül végigaludta, de fél egytől....beindult a nagyműszak....felsirt, orditott,kivettem, itattam, cumi be :!: :shock: , alvás, tiz perc múlva ugyanez a menet.....és 2kor kiájult...reggel 7ig aludt szerencsére....most is nyügi, délelőtt 10 percet sem aludt...!

Amúgy minden rendben, kúszunk.....és megy a dumagép, mint egy kereplő, be sem áll a szája!

Főznöm kellene, de nincs kedvem, ezért összekaparom a maradékokat és holnap főzök frissen..... :roll:

Yokka!
Köszi, de megmondom őszintén lövésem sincs, mi lenne a legjobb.....most csak úgy vagyok....!

Suzy!
Várom a prividet!
Cipike úgy "megférifiasodott" ezzel a hajjal, Édeske nagyon...ééés igy már nagyon Apucira hasonlit azért! :wink:

Menion!
De Drága vagy,hogy igy átérzed a helyzetemet....sajnos Én most olyan stádiumomban vagyok, mint akit múmifikáltak...megállt az idő bennem....és csak lesek ki a fejemből!Meghülyültem....mint a robot végzem a dolgomat és már sirni sem tudok, nincs mi kifollyon....

Drága Anna babának boldog félévességet! Remélem ez a gyógytorna sokat segit Neki!!!!

Evita!
Jó olvasni a soraidat! :oops:
Csupa szeretet, családiasság......szerelem....!
Irigykedem.... :oops: :?
Szamócának pusziiiiii!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy eltűntem egy kicsit, de keveset netezek mostanában! Előre is bocsi, ha nem reagálok mindenkinek!

Rólunk
Velünk minden rendben van, Dóri baba szépen növöget (71cm, 8650 gramm), olyan nagy lány már...épp ma 10 hónapos, hihetetlen, hogy repül az idő.
Már nem szopizik, április 27-én volt az utolsó szopis napja, egyszerűen nem fogadja el a cicit, ha oda rakom vagy fintorog egyet, vagy egyszerűen csak nevet. A védőnőm mondta, hogy azért még 1 éves koráig adjak neki tápszert napi 2X, mert ugyebár tejet még nem kaphat. Aztán ha betöltötte az egy évet, szépen kiválthatjuk a tápszert Junior italra, majd tejre.
Egyébként mindent eszik már, szerencsére imád minden kaját, akár én főzőm akár bébiétel, mindegy neki. Szépen vezetem be neki a "puffasztós" kajákat is (karfiol, karalábé stb.)
Megtanult négykézláb mászni mostmár stabilan, villámgyors :D, megtanult "pápá"-t inteni és "tánci"-zni is (erről van video a blogomba). Egyébként bárhol feláll, ahol meg tud kapaszkodni, és körbe sétálja így kapaszkodva a lakást. Szerencsére nagyon jól eljátszik egyedül a járókájába, ha vele vagyok a szobába akkor akár 1-1 1/2 órát is, ha én a konyhába vagyok, akkor kb 1/2 órát van el magába.
Ami nekem nagyon nagy eredmény, hogy kb 1 hónapja egyedül alszik el este és nem kell ölbe ringatni, ennek én hihetetlenül örülök :D Szerencsére általában 21-től 5-6ig alszik, néha sír fel csak.
Esti program, Apa nyaggatása :D, amikor hazaér munkából, onnantól le se tudja vakarni magáról, folyton a lába alatt van, mászik rá. Persze Apa imádja, és nagyokat játszanak, viháncolnak.
Egyfolytában magyaráz, vigyorog, kiabál. Bohóckodik, huncutkodik. Továbbra is 4 foga van és most egyelőre nem is látom, hogy jönne neki újabb és nem is nagyon nyálzik.
Járunk a játszótérre hintázni és most már itthon is van hintája.

Lányok!
A babák egyszerűen gyönyörűek és hihetetlen milyen gyorsan nőnek!

Orsi!
Neked külön: sajnálom ezt az egészet, csak gondolni tudom milyen nehéz lehet most neked. Meríts erőt Dalmusból, szükségetek van egymásra!!! Ölellek és lélekben veled vagyok, sok pozitív erőt küldök neked!!!!!

Evita!
Emóca, egyszerűen szuper kiscsaj!Bizony ez már átaludt éjszaka!!!Emlékszem én is a mi első pár átaludt éjszakánkra, el se akartam hinni, úgy riadtam fel reggel, hogy úristen átaludtuk az éjszakát :D Remélem sokáig így marad még!
Én is terveztem neki fülbevalót, de aztán nem lett neki és most már úgy vagyok vele, hogy majd ha ő szeretne akkor lesz neki.

Manama!
Örülök,hogy ilyen pozitívan élted meg a szülést!

Suzy!
Cipike hihetetlen aranyos az új frizurájával, kész férfi :D

Menion!
Mi is gratulálunk a fél évességhez!

Azt hiszem, most ennyi, mégegyszer bocsi akinek nem írtam, mindenkit puszilok, ölelek és ha van időm/kedvem géphez ülni, jövök hozzátok is!

szép napot!

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


evita
gratulálok az átalvós éjszakához!lehet hogy lesz még kelés de amúgy így szokott kezdődni és nemsokára minden éjszaka ilyen lesz :D
a héten lövik ki a Norina fülét mert szombaton lesz a 4.szülinapja és akkorra akar már "igazi"fülbevalót...meglátom hogy fog zajlani a dolog mert nekünk még nincs lukasztva de van egy baba fülbevaló még a dédimtől ha esetleg rászánnám magam...most még amúgy nem akaródzik

orsi
sokat gondolok rád nap közben! tudom hogy rengeteg energiád megy el a nap túlélésére :cry: bárcsak tudnék segíteni benne

andicsiga
de jó nektek hogy már ilyen nagy dolgokat tudtok csinálni! szuper! az meg hogy 10 hónapig tudtad szoptatni egyenesen főnyeremény :D
mi is a tejcsit részesítjük előnyben bár minden nap valamit próbálok neki adni hogy lassan ismerkedjen az ízekkel de kanállal nem nagyon megy az evés...

Kép
menion
Budapest
 
 


Kinn van a jobb alsó fogacska teteje!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D 8) :) :) :) :) VÉGRE!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D


(tettem fotókat a keresztelőről g-re, ha valaki kíváncsi :) :wink: 8) :D )

Olvasok vissza!:)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors életjel! :oops:

Meg persze:

Fogacskákhoz,átalvós éjszakákhoz,ügyi hozzátápihoz gratula!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

4 egész apanapunk volt,így holnap lehet,hogy végre tudok írni!
Meg volt a nagy ebéd apósékkal is.Na de majd leírom részletesen!

Nagy cuppanós anyáknak és babáknak is!!!! Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, csak hát a kisasszony szereti, ha minden ébren töltött percében mellette vagyok és nem jó alvó, szóval gondolhatjátok... :oops: :lol:
Ma vagyunk négy hetesek (Menion, gratula a félévességhez! :wink: ), védőnéninél 3610 gramm és 54 centi volt. Szopi úgy néz ki h rendben, de az alváson lenne mit javítani, mert nehezen alszik el és ha összeszámolom, szopival együtt fél napot ébren tölti. Igyekszem minden praktikát bevetni!

Gratula az új fogakhoz!
Most hortelen ennyi jutott eszembe. Azért igyekszem jönni!

Pusszantás mindenkinek!
manama
 
 


hajnalban keltünk tegnap elött fél 6-kor tegnap fél 5-kor és mot már fél 4-kor ébredt a mininő ma jött mailen a 6 hónapos vida ágis tanács és elolvastam hát simán leírta ami velünk van...
vagyis azt hogy "szopi sztrájk"van és növekedési ugrás
napok óta este felé már nem evett rendesen és kiköpte meg kilökte a cumit meg a tejcsit
aztán ezek után persze egyre kevésbé bírta ki reggelig...
azt írta hogy este az etetést csendes félhomályban csináljuk mert a körülmények mostanra már annyira érdeklik és lekötik hogy azért nem eszik...hát ezen kívül megpróbálkoztam megint a kanalazással a tejpépet sűrűbbre csináltam...megint elég balul sikeredett tolja ki a nyelvével a kaját én meg kétségbeesetten kanalazom befelé...a közepén valahogy sikerült belecsapnia a tálkába ami beleborult az ölébe totál kiakadtam mert a drága jó pép a rugin meg a hinta huzatán volt és minden ragadt
aztán utána a többit nagy kanálcsörtével de belelapátoltam a gyerekbe...utána még 60ml tejcsit akartam megitatni vele de megint kezdte ezt a "játszást" hogy úgy csinált mintha szopizna de közben nem fogyott a tejcsi...apa felment készíteni a fürdővizet na akkor elkezdett ténylegesen enni addig láthatóan élénkebb volt és ahogy ketten maradtunk úgy már csak engem bámult és szépen evett...nagy lassan 40-et megivott aztán mentünk fürdeni.....
a fürdésnél nagyon cuki pocakos volt....kis gömböc hasú volt és még jól ki is nyomta
most kíváncsi vagyok ezek után mikor fog ébredni mert látványra jól be lett kajáltatva...

amúgy egész nap kint vagyunk a teraszon a tornát is ott csináltuk de nem volt kevésbé sírós a nyújtó gyakorlat...de biztosan használt mert utána nagy örömömre nagyon sokáig 10-15percig is könyökölt és nézte a játékokat....

nemsokára kelleni fognak majd a 68-as rucik..nem akarom megvárni hogy kinövi a 62-eseket most még jók de ki tudja meddig én meg nem tudom mikor lesz pénzünk is úgyhogy megyek talán holnap a hádába ameddig még tart a fizetésünk....
úgy sajnálom hogy kihagytam 2-4.éig féláron voltak a ruhák na de mindegy

Kép
menion
Budapest
 
 


manama
én is garatulálok a 4 hetességhez :D

és éljen éljen a sok fogacska!
nekünk nincs és bár ma bekentem dentinoxal az ínyét mert a "népek"állítják hogy attól még jön az de semmi hatását nem tapasztaltam :roll:
dőőőőőőőőőőőőől a nyáááááááál :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 


Manama! Grat a 4 hetességhez :) Mi ma megyünk védőnénihez...inkább nem saccolok mennyit nőttünk, de body+rugi+pelussal együtt szoktunk szopi előtt mostanság 4kg lenni minimum. Örülök hogy a szopi beállt. Fejegetsz plusszba? Általában nekünk is nehézkes az altatás...amikor már beájul berakom a kiságyba. Olyan 6-7 órát kibír benne aztán muszáj egy peluscsere...utánna meg kipattan a szeme. Pocakfájással hogy álltok? Ha ébren van én sem tudom otthagyni nyekegés nélkül. És sokat van fent már nappal 2 szopi közt minimum 1,5 órát.
Wivi! Gratula a fogacskához! meglesem a képeket gyors :)
Menion! Már lassan nem is mininő :) Nálunk már felejtős az 56-os és a 62 is a végét járja (hosszú lábai vannak Vikócának) Lassan mi is indulhatunk felfedező útra.
többiek???

KépKép
yokka03
 
 


gyorsan egy szüléstörténet:
Hát ahony utoljára még meséltem elméletileg 13-án kellett volna befeküdnöm, de az orvos reggel hazaküldött hogy milyen sok embert vettek már föl reggel és majd inkább holnap..nem is bántam.Másnap reggel megint csomag és irány be a klinikára. 7:30-ra kellett mennem és 1 órát vártam az ambulancián a betegfelvételi lapomra :( Aztán meg a huza-vona hol van üres ágy. Mikor már beraktak a postoperatívra, addigra szóltak a patológiáról hogy van egy hely...irány föl még egy emeletet.10 után már ismerkedhettem az ideiglenes szobatársakkal. Kb a sírógörcs kerülgetett hogy azért megy ez a ráncigálás meg várakozás mert nincs fogadott orvosom. Felvették az adataim és mondta az orvos hogy úgy tervezték hogy 22-én indítanak. :shock: Addig bent kell lennem. 11-kor már jöttek a fájások amire még oda se figyeltem a trauma miatt....1-kor leküldtek ctg-re, ahol már 3 perceseknél jártam. Deee mondták hogy menjek az ambulanciára hogy valaki kiértékelje.... :shock: Háát az ottani csajszi szólt fel telefonon hogy ne hülyéskedjenek már jöjjön fel egy orvos és ne én várjam ki a sort, ami 2 körül megtörtént. Aztán méhszájat néztek, uhu, flowmetria (valami nem stimmelt, mert baba már nem mocorgott) Aztán mégegyszer méhszáj és megnézték mégegyszer a fekvést....és pont váltás. 5 óraát vajúdtam, ami nem fájt...és nagy nehezen lett műtő-orvos-ésss még a gyerekorvos is befutott. Apácskát mikor hívtam 3 körül hogy megyünk szülni azt hitte viccelek...így még ő is beért és még foghattuk egymás kezét.
A császárról meg van a véleményem és nem jó :cry: Az is közrejátszhatott hogy lelkileg nem voltam felkészülve rá. Jobb szerettem volna altatásban, de nem kívánság műsor.Végül nagy nehezen kiszabadították picurt a bordáim közül (3,9,10-es apgarral) Apukának is gyorsan megmutatták...összestoppoltak aztán jött a hosszú 12 óra :( Másnap délben olyan jó volt felkelni, sétálni, tusolni. Utánna meg teltek a napok és én csak várakoztam 5:30-tól 21:30-ig lestem a 3 órákat és mindig kaptam egy alvós babát...
Összességében mindenki nagyon rendes és segítőkész volt, legalább is velem. A csecsemősöket is sokan szídták, de velük sem volt különösebb bajom, elfogadtam, beletörődtem abba a kiszolgáltatott helyzetbe. Majdnem minden nap bejött hozzánk Apuka is egy kicsit.Kedden meg jöhettünk haza délután és azóta megállás nélkül babázok :)

KépKép
yokka03
 
 


Most voltunk 1 hós státuszon és 3060-ból 3960 lett, 49 cm-ből pedig 52 cm. Hát ennyire futotta ennyi idő alatt
Ezek szerint mindenki élvezi a jóidőt :)

KépKép
yokka03
 
 


Tettem fel G-re új képeket!

puszi mindenkinek, élvezzétek a jó időt!!!

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Yokka
Szép nagyot nőtt Viktorka!
Nem fejek pluszba, most annyi van, amennyi a kisasszonynak kell (ha minden igaz). Majd meglátom, hogy hogyan alakul. Hát nálunk az altatás nagyon nehézkes. Uhh, este van, hogy bő egy órát kézben van és mindent bevetek...
Szüléstörténeted nem semmi, de bizti megédesít mindent a kisfiad.

Menion
Hát, neked is megvannak a magad harcaid a mininővel... :D

Nyugicumit használó mamikat kérdezném! Ti miért döntöttetek a használata mellett? Nálam azért merült fel a használata, mert nagyon nehezen alszik el a kisasszony, de tényleg... talán Vivi írta egyszer tippnek a takaróba bugyolálást, hogy ne ijedjen meg a hadonászó kis kezecskéitől, kipróbáltam, egy darabig jó volt, de az sem vált be teljesen. Ringatás, mellkasra fektetés, séta, mondóka, ének, mellre tétel, satöbbi, de mindig megy a "harc". Na és kínomban előszedtem egy mam cumit, ami a Felicitas-os csomiban volt (igaz kettes méret vagy mi a szösz...) és úgy néz ki h az megnyugtatja. Ja, ha meg cicire teszem, van h elkezd eszegetni (böfiigény, újból kezdődik az altatás...) vagy ha nem, akkor borzasztó felszínesen alszik és van h fél órát alszik cicivel a szájában amin néha cummog. Na és ez már nem jó a cicinek sem...
Szóval lehet h nyugicumihoz folyamodok. Ti is ezért használjátok? Csak este altaláskor? Bocsi h a hülye kérdéseimmel jövök, de örülnék, ha a kiscsaj rendesen aludna, kell neki h fejlődjön... :oops:
//Ja, és bebonyolít a képbe, hogy nehezen megy a puki - és egyebek - kaja után, úgyhogy ha ébren van, egy idő után elkezd erőlködni és attól méginkább felébred... :roll: //

És azok a mamik, akik nem használtok, hogy vélekedtek erről a kérdésről?
Köszi előre is mindenkinek!

Ja és imádom a kiscsajt, mielőtt még azt hiszitek h csak panaszkodok... :oops: :lol:

Ölelés
manama
 
 


Halihó!

Jól el van tűnve mindenki, de ki kell használni a jó időt és a babókkal töltött minden egyes percet, mert olyan gyorsan eltelik ez a bébi kor :roll: :wink:

Manama
én nem használtam nyugtató cumit, de egy próbát mindenképp megér sztem...nagyon sajnálom, hogy ennyire nyugtalan és nem jó alvó a kis babád :cry: Ti a férjeddel milyenek vagytok/voltatok :?:
Nálunk nagyon bevált, ha az esti fürcsinél a meleg vízben volt a torna, mert utána egyből volt sok-sok puki is :!: :wink:

Yokka
sajnos ez van, ha nincs dokid (de ezt azt hiszem többször írtam is :!: :oops: )
szép nagyot nőtt már a babócád :roll: :wink: ügyesek vagytok :!:

Orsi
gratulálok a fogacskához, csak kibújt már végre :P :lol:
remélem alakulgat a helyzet apával :roll: :roll: :roll:

Gabi
ki is kell használni minden egyes apa napot, gyere majd, ha lesz időd, mesélj milyen volt a kajcsizás együtt és persze Roli baba híreket is írj :!: :wink:

Evita,Szandri
Kép

Menion
van küzdés a Mininővel :shock: :wink: én azt hiszem, hogy lassan alakulni fog a kanállal evés is, kitartást hozzá :!: :wink: Te hogy vagy :?: láz, hőemelkedés elmúlt :?:

Andi
köszi a Cipike dicsit, kedves vagy :!: :wink:
húúú, Dóri már milyen nagy és mennyi mindent eszik, nagyon szuper, hogy van még mindig tejcsid :!: :wink:

Rólunk:
Cipikével tegnap voltunk a 6 hónapos státusz vizsgálaton, igaz, hogy még nem töltötte be, de most kellett mennünk a védőbe :!: minden a legnagyobb rendben, szinte a nagy könyv szerint fejlődik :arrow: 7870g, 66cm :!:
-már nincs kutacsa, becsontosodott
-hozzátápi: tízórait és az ebédet ki tudtuk már váltani
-egyedül elalszik este 9-kor és reggel 6-ig fél 7-ig nyomja, ritka, hogy felébred éjszaka
-foga még nem tört elő, de nagyon nyálzik
-még mindig nem fordul át (na ebben nem nagy könyv szerinti a dolog :P )
-minden érdekli :arrow: babakocsiban feljebb emeltük
-ha eszek etetése közben, saját kajcsija nem kell, az kellene, amit én eszek persze :P
-napi 2x,3x kakil :arrow: mint a felnőttek :lol: (én még ezt is lefotóztam magamnak :oops: :D )
-nagyon ügyesen eszik kanállal rég óta
-megeszik mindent, saját általam készített kajcsi, üveges, mindegy :wink:
-nagyon szeret aludni :arrow: apja fajta :lol:
-minden etetés után alszik, 3/4 vagy 1 órát
-5x eszik egy nap:
6óra: tápszer :arrow: 170ml
fél10: gyümi kicsi Sinlac-al dúsítva
13óra: ebéd :arrow: saját általam készített főzelék :arrow: itt krumplival dúsítok
16:30: tápszer :arrow: 170ml
20 óra: tápszer :arrow: 170-180ml

Vitaminok:
Cebion :arrow: c-vitamin
Vigantol egy csepp :arrow: d-vitamin

Ennyit Rólunk, élvezzük a jó időt, kihasználjuk az apa napokat, jól vagyunk mindhárman :!: :wink:

Sokszor puszilok Mindenkit, babókat különösen :!: :wink:

Szép, vidám napot :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Manama! Mi is MAM de 1-es cumit használunk, de csak idézőjelesen. 1-2-szer jó, de látszik hogy csak azért mert a szájába tömöm, na meg éjszakára ott van a hálózsák...de nem mindig jön be, de nálunk ami bezavar a nyugiba az erölködés. Ma hajnalba beraktam a kenguruba járkáltam vele 5 percet és bealudt. Lehet ez a lógós pozició lesz a megoldás..."Evita megy a köszönet"
Én is hagytam hogy beálljon, de amikor többet kért akkor hirtelen kevés lett. Így hát maradok a fejésnél...az a biztos.

KépKép
yokka03
 
 


Suzy!
Csupa jó hírek! Micsoda katonás rend :) szépen nőttök nagyon....ügyik vagytok

KépKép
yokka03
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam, de azért ezt azt olvasgattam.
Nem írok senkinek külön :arrow: káosz van a köbön.
Képzeljétek, költözünk.
Férjemet áthelyezték Székesfehérvárra. Kb 30 kmre a szüleimtől, plusz csomó unokatesóm lakik Szfvn, plusz ott végeztem gimit, így barátok is akadnak, szal jeeeeeeeeee
vége a magánynak.
Június 1től már ott kezd Imi, így pakolásban és lakáskeresésben vagyunk.
Ezért is tűntem így el.

De egy kérdés.
Látom többen tornáztatjátok a babákat.
Hogyan és miért? Ki tanította hogy kell? Én is szeretném :)
És Szfvn már babausziba is megyünk. Már alig várom.
:lol: :lol: :lol:

Puszi mindenkinek :)
És bocsi tényleg. :oops:

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Jaj lányok!

Valahogy nem érem utol magam!!!! :oops: :oops: :oops:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


tettem föl vidit :)

KépKép
yokka03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: