Új privát üzeneted érkezett!

Cherryke: Én azért gondoltam, hogy ellene a járókában, mert a kiságyban elvan, ha valamiért bele kell rakjam. Ezek szerint ez nem garancia :? De így most az etetőszékben ül, amíg főzök, takarítok, azért a járókában szabadabban mozogna...

Iceberg: Akkor azért Balázs sem tartozik itt a legnagyobbak közé. Bár mondom ezt én, a legutóbbi mérés 71 cm-t mutatott :) És Bencére is sokan mondják, hogy milyen nagy :lol:
De hát tényleg rengeteget nőttek, ma gondoltam bele, hogy mindjárt 1 évesek, nagyon lerepült az idő.

Járókát eldöntöttem, veszünk. Nem tudom, Bence még meddig fogja használni, de jó lesz kistesónak is majd. Láttam a neten utazó járókát, jó kicsire össze lehet csomagolni, meg azt írta utazóágynak is jó. Csak nem tudom, milyen lehet az alja, mennyire stabil. Nem láttatok még ilyet élőben?

A gyümiket én is villával töröm csak. Egyben nem merem, mert egyszer a banánnal pórul jártunk. Ebédre külön főzök neki, sajna nem vagyunk túl zöldségesek, még meg kell reformáljam az étkezésünket, hogy azt ehesse, amit mi... Rá kell szokjunk a zöldségekre és leszokni a delikátról... De párom mindenbe akar tenni, én meg még nem akarom ezzel terhelni a szervezetét.
Van, hogy pépesítem még a főzijét, de inkább csak azért mert gyorsabb, mint törni.
Kiflit, zsömlét, kenyeret néha kap a kezébe, de inkább csak azért, hogy csönd legyen, amíg mi eszünk. Pl nyaralásnál jól jött :) Illetve babakekszet szoktam még ilyenkor. Fosfovit márkájút (ha jól emlékszem), meg a Hippet próbáltuk még. Ügyesen megeszi őket, persze van hogy jól betömi, de megbirkózik vele. Igazából Bencének nem számít, milyen ízű, csak legyen mit enni :lol:
Kölesgolyót és bulátát is szokott kapni, de ezeket már csak akkor fogadja el, ha nem lát más kaját.
Ja, és ma vettem hamletet, kipróbálom majd. A kenyér-zsömle helyett gondoltam a kezébe nyomni, mert azokból tényleg képes nagyokat harapni... Nem tudom, ez mennyire fog bevállni.
Sült krumplit Bence is kóstolta már, és a hekket is :)

Na megyek, megint későn fekszem :roll:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus nekünk is olyan utazóágy-járóka van. Alváshoz alá kell rakni pléd+lepedő, vagy veszel bele matracot. Mi nem kaptunk 90 x 90es matracot :( Nagyon jól elaludt benne. De mint járóka 2 napig használta :D

Szerintem, fiam ismeri az órát :D este 9kor értünk haza vendégségből. Pancsi-vacsi, elájult és 5:27kor fel kelt :D ilyet... Reggeli, beraktam a kiságyba míg a mosogatógépet és a mosógépet intéztem, most elaldut. Elkészülök azt ha felébred megyünk postára meg vásárolni. Mért kel fel ilyen korán?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Facebookon update norbi dolgok is jönnek nekem (időnként jó receptek vannak) és dicsekedett, hogy mogyoróvaj megjelent stb... lényeg az 5 hónapos fia is ezt eszi :D na gondoltam büszke lehetsz rékára :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

 
 

Cherryke: Milyen az alja a járókának? A képeken a neten nem látom. Ahhoz is kell venni hozzá valamit, hogy járókának lehessen használni?

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Szisztok!

Na megjöttünk, csak még nem volt időm írni. Nagyon jó volt a nyaralás :)

Andriska már tuti jól mászik :)

Sajna éjszaka még midig sokat szenvedünk, de már csak reggel eszik. Reggel meg este van cici, a többi hami - már amennyi. Még nem nagyon olvastam vissza, de ti hogy álltok hami téren? Mert Andrisnak zöldség undora van. MÁr nem tudok neki külön főzni, mert azt tutira nem eszi meg, szóval most trükközök, És már azt sem szereti, ha összenyomkodom, mindent csak darabosan. Zöldséget, tejterméket, kenxérfélkéket, husit jól megeszi. Hát én megpróbálom nem erőltetni, de így ebédre van hogy alig eszik valamit.
Nyugtassatok meg, hogy másnál is van ilyen.

Na majd még olvasok, és jövök most már rendszeresen.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Fogzás ideje alatt nem úgy esznek ahogy kellene. Bnőm fia csak anyatejet eszik időnként egész nap, mégsem fogy. Nem kell aggódni. Van, hogy HUnor sem eszi meg a kanalasat, olyankor tápit adok neki, azt minden esetben megeszi. Doki is mondta, hogy nem kell megijedni, ilyenkor a kanalasat hanyagolják. Mondjuk én ezt már 6hós korában megtapasztaltam.

Nem kell hozzá semmit beszerezni, hogy járóka legyen. AZ alja csak egy anyag, abba kell belerakni az összecsukhatós alját. Ami keményebb, de szivacsos. Mint írtam, alváshoz kevés az az alj. Matracot kell beszerezni, de még nekünk idáig nem sikerült. Volt Lőrincen egy matracos, ott méretre levágta a szivacsot és huzatot varrt rá. De nem találjuk :D

Holnap lesz 11 hós :) És még mindig nem áll egyedül :D csináltam felvételeket, az apja megőrült amikor meglátta. Mondtam neki, rajta múlna, még csak feküdne a gyerek :D állandóan aggódik, hogy elesik megüti leesik stb. Nálatok is apuka aggódja túl a dolgokat?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na feltöltöm a videót, azt berakom ide. Előre szólok, gyenge idegzetűek ne nézzék meg :D Biztos sokan mondjátok majd, hogy mért engedem ezt. Azért, mert ott voltam vele. Van egy elvem. Ha akkor csinálhatja amikor ott vagyok, nem fogja amikor nem vagyok ott. Nem esett le és nem is fog. A szék nem tudott felborulni, mert úgy van berakva, nem véletlenül.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 



Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Halihó!

Cherryke:nem semmi... :)

Képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Hú,bocsi,de,ha egyszer hozzá jutok,nem tudok választani...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: nagyon szép Lili :)
ilyen a mi úszónk is csak kerek.
Rajtad már semmi fölös nincs Sissy. Én nagyon küzdök a hasam nem akar lemenni :( most voltam 42 és szerintem nem is fog. Csak azt sajnálom, hogy a sok szép csináltatott ruhám a nagyböröndbe marad :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke: Nem semmi Hunor :)
Bence még fel sem áll egyedül. Pár napja kipróbáltam, hogy ha felállítottam, akkor megállt. Egyelőre ennyi...

Sissy: Nagyon édes Lili :lol:

Etus: Ebben a melegben nem csoda, ha nem eszik rendesen Andris, és a fogzás miatt is lehet.

Tegnap voltunk védőnőnél, Bence még mindig 71 cm :roll: , és 8930 g.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Cherryke!
Bátor fiad van,nem semmi....
Lilla már áll egyedül,tegnap el akart indulni,de leragadt a talpa,és hasas lett belőle! :? :lol: Viszont kapaszkodás nélkül fel tud állni!

Sissy!
Lili nagyon helyes baba. Lilla nem túri meg az ilyen úszó szerkezeteket,megszokta már a babaúszást,mármint hogy ott nem használnak ilyet. Persze mi is vettünk egy repülő alakút,de mint az oktató is mondta /csak nem hittem el/ nincs meg benne a gyerek.

Varitus!
Úgy néz ki meggyógyult Lilla,még a nyirokcsomója duzzadt,azon kívül rendbe van.

Kép
mók
 
 


Varitus: neked volt koraszülött Bence?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Halihó!

Nagy a csönd...

Cherryke:köszi,de még lenne két-három kiló fölösleg...

Mók:Lili is csak azért élvezte ezt egy darabig,mert ahol leért a lába ott önállóan tudott ezzel menni.Viszont képzeljétek,már van,hogy beleteszi a buksiját egyedül a vízbe egy másodpercre.Tök ari!

Többiek?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Mók: :)

Cherryke: Bence a 38. hétre született, nem volt koraszülött. Miért?

Sissy: Hol rejtegeted azt a fölösleget? Mert a képen sehol sem látszik :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sissy,nagyon édes Lili!

Varitus,én is a fogakra gyanakszom. Meg az is van, hogy mindent egyedül szeretne enni. Mert ami nem kell a kanálból, azt simán elnyammogja, ha ő szedegetheti fel. Úgyhogy én már sokszor ezért nem is nagyon pürésítek. De ma meg megette a paradicsomos-husis-krumplis pürét. Mikor milyenje van.

Julikám ma elkezdte az ovit. Hát szegény nagyon kiakadt, amikor ott hagytam, úgy sajnáltam szegénykét. De azt mondták, hogy tíz perc alatt megnyugodott, és után már semmi gond nem volt. Tényleg nagyon jókedvű volt, amikor mentem érte, és lelkesen mesélt. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz holnap.
Kri, Briginek hogy tetszett az ovi?

Jó éjt!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Varitus: akkor nem jól emlékszem. Van itt egy baba aki koraszülött, de akkor nem tudom melyik babu az.

Tegnap itt volt a kőmüves: 2-2és fél hét múlva jön dolgozni, de előtte még átjön összeírja milyen és mennyi anyag kell. 2 ablakot cserél. 20. Párom is annyit saccolt, úgy hogy az jó. Azt mondta 2 nap, de készüljünk 3 napos munkára. Úgyhogy anyu lakása (szomszéd lakás) üresen áll, kitakarítok és oda költözünk át a gyerekkel az egyik szobába. De csak alvásilag. Úgyis séta, a játék meg mehet otthon a nagyszobába.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Nem messze tőlünk lakik egy házaspár, van egy 5 éves fiú, aki 32. hétre született. Most a csajszi 33. hétben van ikrekkel :) és képzeljétek, rendes súlyban van mindkettő. 10-50 gr eltérés van a 2 baba közt. Mindkettő lány. A csajszinak akkora pocakja van, mint a barátnőmnek nem volt a 41. hétben a 4kg-os babával. Szegény már nem nagyon tud mozogni. De nagyon úgy érzi, hogy a napokban megszül.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Varitus:édes vagy,hát,derékon,combon... :)

Lili már néha elengedi amibe kapaszkodik,és,ha hívom,odaszalad.Most volt egy kis hasmenése,de mondta a doki néni,mit adja neki,és talán múlik.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Hát sziasztok csajok!!!!

Tudom hogy pofátlan vagyok igy ennyi idő után, de rászántam magam hogy benézzek, nem tudom vissza e fogadtok!? :-)

Előszöris végignézve egy két utobbi oldalt csodaszépek a "babák"mindenkié!!
Másodrészben szeretném ugymond kimagyarázni magam de nem tudom és modom sincs rá mert betelne pár oldal :-)
Azért röviden annyit hogy arra biztosan emlékeztek (talán valaki) hogy apukámnak le amputálták a lábát mikor Vivike született.
Jöttek sorra a bajok, ugye elősőzör a visszaköltözés, aztán apu veserákos lett, a végén beszélni sem tudott, én ápoltam két gyerek mellett :-( Mignem Április 19.-én elhunyt egy rehabilitációs központban :-((((((((((((((((
Nagyon megviselte mindegyikőnket a halála, sokáig depressziós voltam a mai napig nem tudok tökéletes anya és ember lenni :-(( (egyszer majd jobb lesz) A fiamat pszihologushoz kell vinnem :-(( Szóval ez nálunk nem marad erős nyomok nélül.
Aztán ezek után ugy egy honapja ismét elköltöztünk mert jött egy jo lehetőség olcsobban nagyobb lakás.
Nagyon sok minden volt ezen kivül is de nem ragozom a szót, most sincs tul sok lelki erőm semmihez, de gondoltam megnézem mi van veletek, mert gondolotam rátok, gondoltam sokat de nem akartam irni nem tudom mért. Biztosan furán hangzik de igy van.

Egyébként ha még szoba álltok velem irhatnátok magatokrol rööviden hogy mi ujság veletek és a gyerkőcökkel.
Megprobálok jönni ha még számba vesztek ezek után :-(

Egyébként Vivike szuper nyugodt okos ügyes baba, nagyon jo evő 11,5 kg a gyönyörűm. Kisfiam is szépen fejldik de ugye a leirtak alapján gondolhatjátok nem könnyű bele :-(
Teszek fel pár képek mutassak roluk :-)

Üdv mindenkinek és megegyszer sorry!!!!

dinuci01
 
 


Kép

dinuci01
 
 


Kép

dinuci01
 
 


Kép

dinuci01
 
 


Kép

dinuci01
 
 


Szia Dinuci :)

Sajnálom amik történtek :(
A gyerekeid gyönyörűek :)

Most csak ennyi, aztán még... :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Fú éppen, hogy beugrottam és mit látok?
:D Szia Dinuci! Én gondoltam ám rád! Sőt, gondolkodtam azon, hogy fel is hívlak, mi történt veled.
Lányod valóságos Michelin baba! Nagyon cuki! Egyem azt a húsos pofiját!
Valószínű Niki úgy festene mellette mint aki munkatáborból szökött. :D
Őszinte részvétem apukád miatt. :( Nagyon nehéz időszak lehetett.
Most ennyit, majd még írok, Nikiről is, de most a hétvégén kedves vendégeim lesznek és kicsit robotolok a konyhába, de utána jövök.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Na.

Dinuci, öszinte részvétem. Nem tudok ezzel kapcsolatba mit írni... nem is lehet. Meg könnyeztem ahogy olvastalak :(

Fiadnak is biztos nehéz időszak, hisz nem baba már.

Vivike hatalmas :) nem lehet könnyű cipelni :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Dinuci!!!!!
De jó, hogy jeleneztél! Iwiw-en az írtad előbb jössz! :lol: :lol: :lol: Nagyon sajnálom Apukádat. Emlékszem mi történt még Vivi születése körül.
Nagyon szépek a gyerkőcök! Atikának nem lehet könnyű, hiszen ő már tudja mi történik körülötte.

Sisy
nagyon édes Lilike. Te pedig nagyon vékony vagy. Ha rajtam már csak 2-3 kg lenne..........

Edit,
Briginek még tetszik az ovi. Bár mondjuk ő előnnyel indul, mert a szomszéd kisfiúval együtt szoktak játszani és együtt kezdték most az ovit is, és ő már 3,5 múlt, szerintem sokat számít az a fél év is. Majd hétfőtől ott is eszik, most még reggeli után vittük őket és ebéd előtt hoztuk. De már többször vittük őket augusztusban játszani, hogy szokják.

Mók,
ügyes nagyon Lilla is! Olyan vagányan ült a motoron!

Cherryke,
nem semmi a videó. Csak ezzel az a baj, hogy Hunor nem tudni különbséget tenni, hogy mikor lehet és mikor nem.

Ice?

Bettit voltunk méretni de csak súlyt mért a védőnő 9500 gramm. Hosszra olyan 74 cm körül lehet.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: Még nem, de késöbb igen. Amúgy meg, ha ott vagyok és csinálhatja, hamarabb megunja. Mint pl: 1 hónapig volt a küzdés: egy elosztót nem tudunk hova tenni. Tegnap már csak odaszóltam neki: Nem! gyere onnan kifelé. Megfordult és kijött. Amúgy meg pár évesen fára mászik majd, nem csak itthon, a szomszéd előtt is stb... 10 évesen nem fogom kísérgetni a játszótérre, amikor a barátjával megy oda. Szóval... Én így látom jónak.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na, hogy jártam :D gyereket beraktam a kiságyba, hogy amíg kiteregetek, elvan ott. Elaludt :D gondoltam meg 10óraiztatom és elmegyünk a népligetbe a gyerekbirodalomba. 1 órája alszik :D
Most éjjel fel sem kellett kelnem hozzá, úgy aludt reggelig. Felébredtem többször, hol volt cumi a szájába hol nem :D Önkiszolgálta magát :D ja és mindig be volt takarózva :D Holott mindig takargatnom kell, mióta nincs 25 fok sem a szobába.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Szió Mindenkinek!

Köszi a kedves fogadtatást, nagyon tündériek vagytok! :-)

Cherryke köszi édi vagy!Hát ja nem egy könnyű baba de élvezem nagyon :-) A fiam nehézkes evő igy örülök hogy ő jokat falatozik :-D

Ceyla köszi! De ne mond ilyent Niki ahogy látom pont átlagos és gyönyörűű :-) Mi ettük tul magunkat a mai napig :-D Bolognai, pörkölt mi egyebek ne csodálkozz :-D

kRI: Igen irtam de aztán oda is csak inkább nézegettem :-) Amugy most facebookon nyomom sokat! Jol vagytok?

Cherryke Hunor ügyes ha már ilyen önellátó :-))

Mégegyszere köszike mindenkinek!!!


Majd jelentkezem most menek énis főzőcskézni :-))

dinuci01
 
 


Ice,
neked akartam írni, hogy Betti már régóta eszik kiflit, kenyeret, almát, körtét. Banánt is kapott már, de mivel egy idő után turmixolja hanyagolom. :lol: Tegnap tökfőzeléket evett a mienkből. Én rántással csinálom. És nem is törtem össze szépen megette.

Edit,
Betti is nagyon változóan eszik. Nálunk fogacska most nem bújik, már kb 2 hónapja a 6 van neki azt ennyi. De lehet hogy készülődnek.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


sziasztok :)

dinuci:először is őszinte részvétem!!!azt mondta egy drnő a gyász feldolgozás 5 év minimum nem könnyű feldolgozni én tudom!mái napig úgy érzem nem sikerült még nekem sem.
nagyon szépek vagytok a fotón :D de édi pofija van Vivinek!!bele harapni való :D
igazán megérthető,h miért nem jöttél sokszor vagyok ám én is úgy,h nincs kedvem írni vagy nem is tudom mit írjak.nagyon sajnálom a kisfiadat ez nem lesz könnyű neki,biztos emlékszel,h Mátét meséltem legalább 2 év kellett mire helyre jött!költözés a halálom pedig nekünk is kell még költözni majd,de hát ez van.
emlékszem valaki írta,h majd jössz csak sok minden van körülötted meg tán internet sem volt nem tudom pontosan ki mondta!Azt tanácsolom neked,h beszélgess sokat és beszéld ki magadból a fájdalmat,mert bent tartani nem szabad 1x úgy is kijön ,de az rosszabb!

kri:már én is hiányoltalak :D na ez ismerős!Balázs szokta pépesíteni vagy kopogtatni a kajcsit,de akkor ha már nem kell neki és olyankor én is elveszem,mert akkor újúj mi van körülötte :lol: vett a párom hinta állványt az udvarra oda szoktunk kimenni késő délután és akkor szoktam neki szedni körtét :) nna kint már nem izgat a dolog ,utána meg úgy is nemsoká fürdés lesz
én is csináltam már tök főzeléket igaz konkrétan csak neki akkor éppen,de most vettem étkezési keményítőt és glutén mentes,ráadásul keményítővel krémesebb a főzelék is sokkal finomabb.

Mi most megálltunk a fogzásban,folyik a nyála ,de nem biztos ,h azért.Balázs már hosszabb távokat megtesz kapaszkodás nélkül és még sietni is akar a drágám
:lol: ha érzi,h elvesztette az egyensúlyát akkor megáll koncentrál és totty leül a földre :lol: látszik,h mérleg a horoszkópja ,mert nagyon megfontolt! :D
iceberg
Budapest
 
 


Kri: nagyon jo szerintem hogy adsz neki ilyeneket :-) Nálunk már mindent eszik :-D És olyan jo nézni nem?
6fog???? de jo nektek! nekünk még csak kettő van talán a felsők is jönnek már majd idővel.

Iceberg: köszi a támogatást aranyos vagy., Na akkor neked nem kell mondani mi van! Nekünk is jön még egy költözés sajnos és nem tudom hogy fogja kibirni a fiam de muszáj lesz neki!
Amugy Ti hoggy vagytok? :-)

dinuci01
 
 


Sziasztok!

Szia Dinuci! Mi még nem találkoztunk :) , Ceyla barátnője vagyok és mi vagyunk a kedves vendégek a hétvégére akik miatt a konyhában robotol ahelyett, hogy itt csacsogna :D :D :D . Jegyzem meg halkan a nő zseni a konyhában. :P Én ma délutántól már nem eszem, hogy holnap férjen a cucc :wink: .

Az én pici fiam szept.21-én lesz egy éves. Jelenleg hét foga van amiról tudok...nem enged kotorni :D harap mint egy buldog. Minden mozgás fejlődési lépés előbb volt nála mint amit mondanak vagy megszokott. Most például már szalad :lol:. Felmászik a kanapéra onnan a kanapé tetejére és meg van győződve róla, hogy a hátulján le tud ereszkedni...na ja. Szóval egy pillanatra sem vehetem le róla a szemem. Esni nem szokott max. popsira huppan. Ha elveszíti járás közben az egyensúlyát megáll és javít rajta majd újra elindul. Ez most tök új. :lol:. Most biztos jön a foga mert étvágy tegnap óta nuku és elég vizes a széklete. Retttttenetes hangon énekel a kocsiban ha szól a zene de tényleg szörnyű. Nem tudom milyen hangja lesz. A nagyfiam szépen énekel és gitárvirtuóz saját zenekarral :oops:. A lány sajna nagyon hamis de nem veszem el a kedvét, a Csillag születikbe is elengedtem :oops:. A kicsire kíváncsi vagyok. Ha a hangját nem is de remélem legalább a hallását tőlem örökölte és lesz ritmusérzéke is. Az apja botfülű és falábú :D. Majd táncolok a gyerekkel :P :lol:.
Az evés...már amikor eszik, szóval mindent én mondjuk Kecskeméti bébiételt adok neki mert mi nagyon fűszeresen étkezünk. Én nem tudok lemondani a sóról ( a cigit 2 éve letettem, valamitől meg kell halni majd 50 év múlva), így ezt jobbnak látom adni neki. Bár igazából mindent megkóstol. A mi kajánkból azonban nem eszik nagyobb mennyiséget inkább kóstolgat csak. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Sziasztok!

Dinuci! Hát örülök, hogy jöttél, ezt még én sem tudom szó nélkül hagyni. Bár mostanában zugolvasó lettem.... Sajna mára elég kevesen maradtunk itt a fórumon.
Hiányzott a "mit főzzünk ebédre" téma, mindig tökjókat találtál ki. Most elkelne pár ötlet.
Nagyon sajnálom, ami veletek történt! De a fontos, hogy előre nézz, a gyerekeidre gondolj!
Vendég
 


Dinuci!
Örülök hogy visszatértél közénk. nagyon sajnálom apukádat,és természetesen a kisfiadat is.Remélem hamarosan rendeződnek a dolgok. Vivike gyönyörű baba!!! :D :D :D :D

Lina84!
Hát rólatok is régen olvastam. Hogy halad Frici???? Nagyon jó lenne róla is látni képet.

Nálunk ma nagy dolog történt: Lilla megtette első önálló lépteit!!!!! :D :D :D :D :D Olyan büszke vagyok rá!

Kri!
Nálunk sajna csak 4 fog van,még mindig!!!! :?

Kép
mók
 
 


Sziasztok,
Hogy összejött hirtelen a csapat, hogy Dinuci megjelent! :lol:
Nekem is az jutott eszembe mint Linának, hogy olyan jó ebéd ötleteket lehetett lopni Dinucitól. :lol:

Prücök,
Ne már! Persze, "zseni a konyhában"... :oops: Ne hozz zavarba!

Dinuci,
Sajna Niki nem túl átlagos súly ügyileg. Éppen írni akartam a csajoknak, hogy kezdek kétségbe esni. Valószínű sereghajtók leszünk ami a súlyt illeti. Eddig Lili volt a legvékonyabb, de már nem vagyok benne biztos.
Augusztus közepén 8250 grammal jöttünk haza nyaralásból, ami nem túl sok, de legalább több mint amivel elmentünk. Viszont azóta fogyott!! :( Most már csak 8060 gramm volt szerdán. Fél évesen volt 7150 gramm (és még így sem duplázta meg a súlyát), most ehhez képest 1 kg-al sem több. Soha nem volt nagy evő, de amióta hazajöttünk, csak kenyeret, bulátát, dinnyét és néha kevés körtét (csak bébiételben) eszik. Ezekből sem sokat. A tejcsi meg úgy látszik már nem elég neki kalóriában. Most úgy vagyok vele, ha keddre megint fogy, akkor irány a doki. :(
Egyébként szépen fejlődik és ehhez a súlyhoz elég magas is.
Már 1-2 lépéseket régebb óta megy, de a héten elkezdett többet is menni egyedül. Igazából ma húzott bele, fel is sikerült vennem, majd lehet felteszem valahová, ha időm engedi.
Neki 4 foga van, de nagyon nyáladzik mostanában is, lehet jön majd még.
Mond már pár szót, vau-vau, baba, egyél, anya, apa, ajtó, haaka (halacska). Ennyi jut most eszembe, de szépen elutánoz sok mindent, ha kedve van.

Mára ennyit, azt hiszem megyek aludni, mert holnap egész nap egyedül leszek, mert apa Bécsbe megy. :(

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!

Dinuci: Velem sem találkoztál még :)
Nagyon sajnálom apukádat, fogadd részvétemet!
Bencéről röviden: sereghajtó a mozgás terén, már mászik, de még éppen nem áll fel :lol: , viszont a fogaknál még azt hiszem mindig élen állunk a 8 db-bal... Jó étvágyú, és napközben borzasztó rossz alvó :roll:

Mók: Gratula Lillának!

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Hunornak 6 foga van és ömlik a nyála. 1 hónapja nem jött neki újabb.
Csak mászik. Kapaszkodva áll, felmászik mindenhova, kapaszkodva lépeget. Sok mindent megért. Pl.: fordulj meg és mennyél kifelé :D Sokat huncutkodik :D Öltözés-vetkőzésnél segít. Húzza ki a kezét, tolja be a kezét. Lábát emeli és kihűzza stb. Sapkát nem szereti, leveszi.

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/s ... FDQIDyEsmf

Nagyon jó evő. Augusztusba amikor dokinál voltunk: 8600gr (vagy 8400 már nem emlékszem) 77cm volt. Ha fogzás miatt nem eszik kanalasat, tápszert kap, azt megeszi. Fogat mosunk minden nap. Általában gyümilé ivászat után. Este fürdéskor csak sima vízzel mossuk neki, csak a szokás kedvéért.

Reggeli után kiságy, amíg anyának dolga van. Vagy alszik vagy csak elpihenget. Aztán séta vásárlással. Alvás, 10 órai, játék, alvás ebéd. Aztán már csak este alvás. Lassan megkezdem az ebédelőtti alvást áttenni ebédutánra :D akkor én is tudok vele aludni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Csajok: torta recept. Babatorta recept érdekelne. Gyűjtöm, nemsokára szükség lesz rá.

Ja amúgy a tojás sárgáját nem eszi meg. Picit eszik, de aztán nem kell neki. Viszont a sajt a kefír.... natúr actívia. Imádja.
Szombaton elmentünk a népligetbe, ott voltak sajtkészítők is. Zöldhagymás sajtot kóstoltattam vele :) Nagyon ette :)

Ma megyünk dokihoz, receptekért. Megkérdezem tőle, mikor ehet már a mi főztünkből. Merthogy én is fűszeresen főzök, de legfeljebb visszafogom magam.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Szép jó reggelt!

Tegnap nem voltam de látom nem maradtam le sok mindenről :-) Bakonyban voltunk rokonoknál most volt két éves a kislány szülinapoztunk!

Hát nagyon örülök hoigy hiányoztam nektek! Mára nincs kaja ötletem krumplistésztát meg tojáslevest csinálok Vivike imádja! :-D

Csajok olvasom hogy mindenkinek milyen gyorsan jönnek a fogak! Ez nagyon jo :-) Hát ha mi sulyba előbbre vagyunk akkor Ti fogakba! :-D

Cherryke: sajnos látod baba torta recit nem tudok de a neten szerintem bizztosan van! Mi rendes tortát veszünk Vivinek, tegnap is nagyon falatozta a csokitortát :-D
Hm a sajtok.......... :-) Van izlése Hunornak meg kell hagyni :-) És nagyon ügyes baba!!! A napirendünk nekünk is hasonloan van!

Reggel egyedül megissza a tápszert olyan (7 kor kel) majd átöltöztetem és kiságy amig összerámolok felmosok ha kell. Reggeli neki ismét :-)Aztán bolt, felteszem a kaját közben egy kis játék. :-) Ebéd után alvás, aztán már csak este! Délután egy kis séta, csavargás 3asban.

Varitus: köszi!nagyon ügyesek vagytok, és ez a sok fog.... :-)

Ceyla: köcce! Ne aggódj én csak azt tudom mondani!!! Annyit eszik amennyi jol esik hidd el nem kevés!Talán emlékszel hogy Attikával mindig evés problémák voltak!!?És sajnos a mai napig nem tudok mit tenni! Kis számú étel abbol is kevés. 5éves lesz és 17 kiló! Mégegyszer ne aggodj! :) Mi meg nézd meg tul vagyok nőve :-D 11.5kg meg nem mértem mostanában hány cm.
Amugy probáltál neki tésztát husit meg ilyeneket? Eszik olyant már?

Mók: köszi neked is! Nagyon ügyik vagytok! Akkor hamarosan már lehet szaladni utána! Élmény lesz :-)


Lina: aranyos vagy! :-D Hát ja szembe kell nézni az életben pár dologgal, ha másért nem a gyerekeimért vagyok tovább! ( én nagyon apás voltam anyámmal a mai napig nem jo a kapcsoltatom). Cukik vagytok ti is!

Prücök: Tehetségek a babaneten :-) Üdv! :-) Aranyos lehet a lányod!

Na megyek kezdődik a nap, Vivike meg azthiszem betojt :)
Szép napot!

dinuci01
 
 


elfelejtettem megkérdezni mikor ehet velünk :D
Ez az én formám. Viszont fürdetőt a hülye asszisztens nem írt :( cserébe viszont a krémből, amit a fülé mögé kenünk, kettőt is :D mindegy. Jó lesz recept nélkül is, csak úgy drágább azt hiszem.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke!
Szerintem láttalak tegnap titeket a Népligetben. Babakocsival, apán fekete póló volt, rajtad meg valami kék azt hiszem. Az Alma együttes koncertjének épp akkor volt vége, szóval talán fél 12 körül lehetett? Mi biciklivel mentünk már hazafele, felismertem Hunort, de csak méterekkel később esett le, hogy ti lehettetek.
Vendég
 


Sziasztok!

Dinuci:nagyon hiányoltunk ám,miután eltűntél.Részvétem,hát,kitartás,az ilyen nem könnyű.Vivi gyönyörű,és Atika is!

Kri:Köszi!

Lina:Téged is rég hallottunk!!

Lilinek most egy hétig ment a hasa,ma ,meg tegnap diéta,de talán múlik.Szerintem vírust nyelt be,kicsit az orra is folyik.Én tegnap lázas voltam este. :( Pár lépést már Lili is megtesz egyedül,úgyhogy figyelni kell,mert,ha arrébb állok,simán odajön,persze még instabil.

Ceyla:ne aggódj a súly miatt,persze,ha fogy,akkor tényleg doki.De én nem aggódom azért,hogy Lili a legkisebb súlyú itt.Ő is szépen eszik,aztán gyarapszik a saját ütemében!

Cherryke:milyen fogkrémmel?Mi is mossuk fürdésnél,de csak vízzel.Lili azt eszi,amit mi,csak én sem fűszerezem túl.

Mók:gratula a lépésekhez!

Lili délelőtt alszik,meg ebéd után,és van,hogy 5 körül fél órát.Ma éjjel fél egykor felkelt,nehezen aludt vissza,ilyen nem szokott lenni.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!
Én is rég voltam, de gondoltam, ha Dinuci ír, akkor nekem is muszáj :lol: Nagyon sokat vagyunk kint, illetve ha csak lehet, a Balatonnál, ezért inkább csak olvasgatni volt időm mostanában.
Szia Dinuci, nagyon sokat gondoltam én is rád! Részvétem apukád miatt, nagyon nehéz időszakotok lehet most... Vivi, nagyon aranyos, jó nagy baba! Nagyon hasonlít rád!

Rólunk: Emma 9 kiló körül van, kb. 3 hete kezdett el kapaszkodva felállni, ülni is ügyesen tud már, de még mindig csak kúszik. Már kezdek kicsit aggódni, nem lenne jó, ha kimaradna a mászás. Nem értem, mert nagyon ügyesen áll négykézláb már hónapok óta, de ha valahová el akar jutni, akkor csak hason kúszva.
Kajálással le vagyunk maradva, darabosat még mindig kiköpi, így még mindig pépesítek neki. Zöldfűszereket rakok a kajájába, de sótlanul eszik, és mivel pár hónapja ekcémája volt, nem kap tejterméket. 6 foga van.

Etus, Emma pont a gyümölcsökben válogat, főzeléket jobban szereti. De neki is nagyon változó, amit egyik nap megeszik, azt másnap nem hajlandó.

Mók, de ügyes Lilla, gratula neki!

nagylányok hogy bírják az ovit?

lynnn
 
 


Lina: igen :) valszeg mi voltunk. Biciklivel? Ketten voltatok Babával? Odajöhettetek volna :)
Apa nem bírja az Alma együttest. Tv-be látta egyszer és azt mondta: ha meglátná az embert megcsapkodná :D :D amúgy jó hangja van, de lemaradtunk róla :D Aztán mentünk a country együtteshez, az meg nem igazán volt country, úgyhogy hazamentünk. Ettünk lángost meg fagyit. Lángossal másodszor jártam úgy itthon pesten, hogy rosszul voltam tőle :( Agárdon kétszer ekkora feleennyiért nagyon jó lángos volt. Azt hiszem a lángost is kihúzom a listáról :D

Sissy: kiszaladok megnézem a nevét a fogkrémnek...nenedent-baby. Dm-be vettem. 6hós kortól, nem fájt a hasa tőle és nem lett pöttyös sem, úgyhogy használom. Lényeg, hogy fluorid mentes legyen, megsúgom csendben: az teszi tönkre a fogat és ahogy jut be a szervezetbe lassan mérgez. Ezért van vízbe is :D Jobbulást nektek.
Na akkor hétvégén kap az ebédünkből. Én hétközbe még mindig nem főzök, csak ha megkívánunk valamit azt megcsinálom.

Szerdán reggel 8kor apa elmegy és csak szombaton du jön haza :( ausztriába harley fesztiválon játszanak. Anyu meg jön szerda reggel és csüt este megy haza. Én nem tudom mért, nem tudok egész napot lenni a gyerekkel. Ne értsétek félre, szeretem imádom és szeretek vele lenni. Egyszerűen fizikailag és agyilag vagyok képtelen ott lenni a gyerek mellett. Szóval a péntek húzós lesz :D ne öregedjetek meg :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


En is vagyok csak nagyon ritkán :)

Az elsö dolgom, hogy üdvözöljelek ujra köztünk Dinuci, igazán hiányoztál ebböl a fórumból, nem csak a jó ötletes ebédeid miatt ;)
Nagyon sajnálom ami veletek történt az utóbbi idöben, dé meglátod, mi is jók leszünk valamire, ird ki bátran magadból a dolgokat, ha éppen ugy érzed. Nagyon szépek a gyerekek, Vivi igazi kis husi mint Nóra, ö most éppen 12 kg, lehet, hogy átvettük a vezetést :) Remélem nem marad mindig ilyen kis duci, bár a fiuk is ilyen husosak voltak, csak rajtuk nem aggódtam annyit, Nóri mégiscsak lány, neki csinosnak kell lenni :)

En is mindenböl adok Nórinak, persze amiböl lehet neki enni. Van 3-4 dolog amit semmiképp nem adnék neki 1 éves kora elött, de a többi mehet. Mindent ledarál, nem turmixolok semmit elég szép nagy darabokkal eldolgozik a drágám. Nekünk is 6 fogunk van már, egyre kevesebbet szopizik estére tápszert kap, igy reggelig alszik, ha megszoptatom akkor éjszaka többször sir és enni szeretne. Ez most elég jól bevállt.

Nóra már rég áll egyyedül anélkül, hogy fogna valamit, most meg egy pár napja próbálkozik a lépésekkel is néha összejön neki kettö is, olyankor nagyon boldog. Többször is leguggol és feláll kapaszkodás nélkül, nagyon jól csinálja.


Akkor most egy kis magyarázat, hogy miért nem jöttem már rég.
Voltunk egy hétre a hegyekben hármasban egy kis utónyaralásra. Hazaértünk alig pakoltam ki az autót hiv az unokahugom hogy menjek azonnal mert elindult a szülés és én voltam berendelve mellé a szülöszobára. Lassan már kitanulhatnék szülésznönek :) A növéremnél is én voltam bent , most meg az unokahugom. Ugyhogy ilyen mozgalmas heteim vannak itt 3 gyerek mellett :) Ráadásul ma 4 gyerekem volt, a barátnöm reggel beadta a 4 éves kislányát , mert temetésre kellett menni. Hát nem mondom, 4 gyerek az már egy kicsit sok lenne :)

Cherryke, megnéztem a videot, hát nagyon élvezte Hunor :)

Sissy, igazán csinos vagy, azt hiszem sokan örülnénk ha csak 2-3 kg lenne még rajtunk

Lina, Lynn, tényleg rég nem voltatok, de azért jó hallani rólatok is.

Lányok tegyétek bátran a fotokat, olyan jó nézegetni a babákat, lassan már jól ismerjük öket. En is felismerném az utcán mindeniket :)

Nálunk ma kezdödött az ovoda, egész jól megszokta már Máté is, emlékeztek nagyon sokáig szokta meg szegénykém, szerintem beletellt egy fél évbe. Ezért kitartást akinek most megy elösször a gyereke.
Edit, ne izgulj, biztosan megszokja Juli is mert a lányok sokkal ügyesebbek, mint a fiuk, na meg idöre is több mint az én fiam volt. Máté 2,5 éves volt amikor kezdtünk, szerintem pont az a fél év hiányzott, na de már mindegy.

Egy picit hosszura sikerültem, de olyan ritkán tudok jönni.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1315254952.5047.jpg[/img] [/img]

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rekus: nagyon csajos Nóra :) ez a haj :) gyönyörű kislány :)

Észrevettem: ebben a korban a legszebbek :) Nem babák már, gyerekek :)

Valamelyik nap megnézegettük a pici baba kori képeit az elejétől. Hunornak olyan hosszúkás tojás feje volt :D de a szeme az nem változott :) Az apai nagymamámnak volt ilyen formájú és színű szeme :) Nekem is valami ilyesmi a formája, de ennyire nem ilyen. Jól megmondtam :D A családba csak a dédunokái örökölték, abból is csak 3 :) Végig azt akartam, hogy olyan szeme legyen, mint a párom anyukájáé volt. Világítós zöldszem gyönyörű formával. Erre kék :D és az én családomé. Keresztlányomnak van ilyen szeme és az öccsének. De a Betti aztán ki is használja rendesen :D 20 éves nagylány az is. Vele volt egy akkora poén mikor picike volt. Kapott tőlem egy rózsaszín szettet. Szépen felöltöztettük, elmentünk sétálni. Úgy bekakált :D minden kakás volt mire hazaértünk még a háta is. Felavatta a kis ruhát rendesen :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: