Új privát üzeneted érkezett!

Sabine

Msn: privibe megy

GRatulálok a gyorsvonatokhoz!:-)
Sziszike nagyon ügyi voltál te is.
Robcsi hurrá ügyike vagy!

Drukk Márkaanyunak,Juditnak és a többieknek.

Végre most 5.45 től 7 -ig bírta szegényke a 30ml-al.20.30 tól 21.15 ig két ciciből evett 110 ml,talán elég lesz neki.De sztem is pocója fáj.....bizti ettől az óránkénti cicitől.De ha azt mondják ezt kell tenni,hogy ismét legyen elég tejci....viszont neki ez nem jó...
Most kicsit apa kezébe van ..azt hiszem ma egyágyba alszom vele,mert sebem is kezd fájni.
RÁadásul jól rámijesztett lent egy csajszi,hogy mutassam meg sebésznek is nézzék meg és tenyésztést csináljanak mert csúnya fertőzést lehet kapni.ŐT sebész kezelte 2 hétig miután nőgyógyásza azzal elengedte ,hogy majd abbamarad ha kiürül a váladék.
De meddig normális hogy ürül kérdem én????Ma annyira megpiszkálta megint doki ,hogy most már kicsit véres jött,de ma annyira elhavaztam ráadásul,hogy kötést is csak délután cseréltem úgyahogy fertőtlenítve a sebet.
SAbine Neonatológus?laktációs szaktanácsadó?

Kép

Kép
jucu
 
 


Mamiblue,
ne aggódj, rám számíthatsz. Keményedések vannak, de semmi több. A baba meg jól fenn a hasamban. És se fájás, se görcsölés, se semmi, amiről itt mindenki annyit írt. :( A nagynéném ma azzal biztatott, hogy biztosan be akarja tartani a kiírt dátumot - az ő első lánya, vagyis az unokatesóm is így született, szóval "családi hagyomány". Hát, akkor sincs már túl sok ideje... De ma a dokim is azt mondta, hogy aznap épp ő lesz az ügyeletes, szóval minden szempontból jól jönne, ha tényleg betartaná a napot. Na de most már jelezhetné valahogy, nem? :shock:

Mona,
priviben ment a válasz. :wink:

italoman
 
 


Mona
Semmi gond... Bevállalom Danit is :lol: :lol: :lol: :lol:

Jucu
Neonatológus= újszülöttek ellétására specializálódott gyerekorvos
Lactációs tanácsadó= szoptatási tanácsadó
Írtam privit...
Vendég
 

 
 

Babacsitító módszerek
Ha a baba már nem akar szopni, megbüfiztetted, tisztába tetted és még mindig sír, mit tehetsz még? Nos, levetkőztetheted tetőtől talpig, hogy lásd, nem a ruhája zavarja-e. Lehet, hogy egy biztosítótű vagy egy címke szúrja vagy dörzsöli a bőrét. Lehet, hogy egy cérna vagy hajszál tekeredett az egyik lábujjára. Furcsán hangzik, de többször találtam a kisbabám lábujjára szorosan rácsavarodott hajszálat, és halvány fogalmam sem volt róla, hogyan kerülhetett oda.

Ha kisbabád folytatja a sírást, te is levetkőzhetsz és beülhettek egy kád meleg vízbe. A víz nagyon megnyugtató és pihentető lehet mindkettőtöknek. Egyik kezedet a feje, másik kezedet a popsija alá téve úsztathatod előre-hátra a vízben. Ha jobban tetszik, dőlj hátra és tedd a babádat a mellkasodra, hogy hallja a szívverésedet. Gyengéden locsolj vizet a testére, hogy ellazuljon.

Természetesen vigyázz, hogy az arca kint legyen a vízből, és a fürdőszoba ne legyen túl hideg - hiszen nem akarod, hogy még jobban sírjon azért, mert fázik.

A csecsemőmasszázs is nagyon megnyugtató lehet kisbabád számára. The Crying Baby című könyvében Sheila Kitzinger beszámol a koraszülött babákkal folytatott kutatásokról. "Ezek a tanulmányok alátámasztották, hogy a gyakran kézbe vett, simogatott babák kevesebbet sírnak, gyorsabban híznak, jobban fejlődnek. Motoros képességeik és viselkedésük is érettebb." Azt hiszem, a legtöbben egyetértünk azzal, hogy egy szeretett személy érintése még egy felnőttnek is jó érzés. Ugyanígy az emberi hang is megnyugtató, tehát az éneklés is jó módszer lehet gyermeked lecsillapításához.

Sok kisbabát megvigasztal, ha édesanyja (vagy édesapja) puha babahordozóba rakja és viszi, így mindig közel van szülője mellkasához. Ez különösen akkor hasznos, ha már zavar, hogy semmit nem tudsz megcsinálni, mert egész nap a babával kell foglalkoznod. A legtöbb ember csak akkor gondol a babahordozóra, ha elmegy otthonról, pedig otthoni használata nagyszerű módszer a nyűgös kisbaba megnyugtatására. Ugyanakkor folytathatod a munkát, amit el kell végezned. Ne aggódj, hogy örökre "rászoktatod"a kicsit. A kisbaba felnő, akár akarjuk, akár nem, és ha egyszer mászni és járni kezd, valószínűleg hiányozni fognak majd neked azok a napok, amikor még elégedett és boldog volt a karjaidban.

Néha azért sír a baba, mert túl sok inger éri. Ebben az esetben átviheted egy másik szobába, ahol kevesebb ember van vagy nagyobb a csend. Ha gondolod, hogy csak egyedül szeretne lenni, lefektetheted, de ha a sírás nem marad abba, vedd fel újra. Van olyan baba, akinek kell néhány percnyi nyüglődés ahhoz, hogy megnyugodjon és elaludjon, de ha még hangosabban és keservesebben kezd sírni, akkor valószínűleg nem erre van szüksége.

A hintaszék csodálatosan meg tudja nyugtatni a kisbabát és édesanyját egyaránt. Ha a hintaszék nem válik be, felállhatsz és ringathatod a babát jobbra-balra, vagy a válladra fektetve gyengéden fel-aIá rugózva. A babák sokszor ezt szeretik a legjobban: fektesd hasra az alkarodon, kezeddel a mellkasát megtámasztva. Ebben a helyzetben a baba a padlót nézi, keze és lába lecsüng. (Ezt gyakran hasfájós tartásnak is hívják, mert különösen hatékony a hasfájós babák esetében.) Egy másik babát talán az nyugtat meg, ha leülsz és keresztbe fekteted a combodon, gyengéden masszírozod a hátát, miközben lassan emelgeted a sarkadat.

Mivel a kisbabákat születésük előtt víz veszi körül, legtöbbjük nem sír, ha nedves a pelenkájuk. Ugyanakkor sokszor sírnak, ha pelenkakiütésük van. Erre a megelőzés a legjobb gyógymód. (A gyakori tisztába tevés jó módszer arra, hogy elkerüljük a pelenkakiütést.) Ha a kisbabádnak sok kiütése van, amikor eldobható pelenkát használsz, az a logikus, hogy áttérj a textilpelenkára. De ha textilpelenkával lesz kiütése a kisbabának, kipróbálhatsz egy másik mosóport, vagy kiöblítheted a pelenkát kétszer. Kerüld a műanyag pelenkaborítókat, ezek benntartják a nedvességet, és meggátolják a levegő áramlását. Ha ez nem válik be, kipróbálhatod az eldobható pelenkát egy rövid időre. Ha a kisbabádnak kiütése van, nagyon fájhat a popsija. Kérdezd meg orvosod, mivel kell kezelni, és amíg el nem múlik, a baba valószínúleg meztelen popsival lesz a legboldogabb.

Nem ritka jelenség, hogy a baba székletürítését mindig sírás előzi meg. Ez nem azt jelenti, hogy székrekedése van. Még a majdnem folyékony állagú anyatejes széklet továbbítása is erőfeszítésbe kerül némely kisbabának. Segíthet, ha a válladra fekteted, és hagyod, hogy a talpát a karodnak feszítse, miközben kakil.

Éjszakai sírás
Ha a babád akkor sír legtöbbet, amikor szerinted aludnia kellene, próbálj meg együtt aludni vele. Sheila Kitzinger The Crying Baby című könyvében egy mama elmondja kisbabája történetét, aki átlagosan hat óra hosszat sírt éjszakánként, amíg egyedül kellett aludnia a kiságyban. Amikor azonban maga mellé fektette, a sírás teljesen abbamaradt. Sok mama azért vonakodik maga mellé venni kisbabáját, mert attól fél, hogy "rossz szokást" alakít ki ezzel. Pedig megszületése előtt kisbabád minden éjjel veled aludt. A tested gyengéden tartotta őt, hallgatta a szívverésed és lélegzésed. Vannak babák, akiknek ez nem hiányzik születésük után, de a legtöbbjüknek fokozatosabb elválásra van szükségük. Ijedtek, és nem érzik magukat biztonságban, amikor hirtelen azt várják tőlük, hogy egy hideg, csendes kiságyban aludjanak egészen egyedül.

Néhány mamának az is problémát okoz, hogyan tegye le kisbabáját aludni napközben: a baba békésen elalszik édesanyja karjában, de amint hozzáér a hideg lepedőhöz, sírva felébred. Gyakran könnyebben alszik el, ha mindketten lefekszetek a szoptatáshoz, és amikor a baba már elaludt, csendesen felkelhetsz mellőle anélkül, hogy megzavarnád.

Egy másik lehetőség az édesanya számára, ha szoptatás előtt a kényelmét szolgáló dolgokat a keze ügyébe helyezi. Készíts elő egy nagy pohár vizet, egy jó könyvet vagy a telefont, és nyugodtan dajkáld a kisbabádat, míg alszik. Ha túl sok a dolgod ahhoz, hogy ilyen szünetet megengedj magadnak, babahordozóba (babahordozó kendőbe) is rakhatod a babát a nappali alvás idejére. A legtöbb baba elalszik így, és fel sem ébred, míg te a napi teendőidet végzed. A kisbabák általában így alszanak, mielőtt megszületnének. Sok babát az is megnyugtat, ha puha takaróba bugyolálják: ez emlékezteti őket arra, amikor még édesanyjuk teste ölelte őket körül.

A hasfájós kisbaba
Dr. Sears az alábbiakban jellemzi a legjobban, milyen is a hasfájós kisbaba: "Ha kétségeid vannak afelől, hogy kisbabád hasfájós-e vagy nem, akkor valószínűleg nem az. A hasfájós csecsemő tökéletesen meggyőzi gondozóját afelől, hogy valóban szenved." Az emberek évekig próbálkoztak azzal, hogy meghatározzák, mi is az a hasfájósság. Ma a legtöbben egyetértenek abban, hogy a hasfájós babáknak valóban "nagyfokú fizikai kényelmetlenség" érzésük van. Sokféle elmélet létezik a kényelmetlenségérzés okainak magyarázatára.

A hasfájós babának az egész teste megfeszül. Általában felhúzza a térdét a hasa felé, ökölbe szorítja a kezét, arckifejezése szenvedő és közben magas hangon ordít. Ez az állapot leginkább délután vagy estefelé szokott bekövetkezni, és percekig vagy akár órákig is eltarthat. Különösen fontos, hogy a hasfájós baba sírására azonnal reagáljunk, mert sírás közben hajlamos arra, hogy sok levegőt nyeljen. Így a baba még rosszabbul érzi magát, és még nehezebb lesz megvigasztalni.

Amikor semmi sem használ
Sok babánál a sírás elkerülhető, ha az édesanya odafigyel a kisbaba sírását megelőző jelzésre. Dr. Sears szerint a legtöbb baba jellegzetesen viselkedik sírás előtt, és ha az édesanya reagál ezekre a jelekre, a babának szükségtelen lesz sírnia. Ha odafigyelsz erre, akkor megtaníthatod őt eredményesen együttműködni. Megtanulja, hogy sírás nélkül is ki tudja elégíteni az igényeit, így ritkábban fog sími.

Van olyan baba is, aki elkezd sírni és fokozódó intenzitással folytatja egészen addig, amíg teljesen lehetetlen lesz lecsillapítani, bármit is csinálsz. Az ilyen babának valószínűleg "ki kell engednie a gőzt" időnként, és jó darabig sír, amíg meg tud nyugodni. Egy idő után majd átesik ezen az érzékeny időszakon. Ez persze nem azt jelenti, hogy szegény babát magára kellene hagynod a kiságyban, míg visszanyeri az önuralmát. Fontos, hogy karodba vedd kisbabádat, hiszen amikor újra lecsillapodik, valószínűleg szüksége lesz arra a dologra, ami miatt elkezdte a sírást. Ha nem vagy ott, hogy eleget tégy kívánságának, az egész kezdődhet elölről. És ki tudja? Lehet, hogy éppen az fogja megnyugtatni, amit legközelebb próbálsz ki.

Ha már mindent kipróbáltál, ami csak eszedbe jutott, és a kisbabád még mindig sír, lehet, hogy tehetetlennek érzed magad: mintha mindaz, amit tettél, semmit sem érne. Lehet, hogy kísértést érzel, hogy hagyd egyedül sírni a babádat. Könnyű elképzelni, hogy egy édesanyában ilyen érzés alakulhat ki, de fontos emlékezni rá, hogy akkor is teszel valamit, ha csak egyszerűen kézbe veszed a kisbabádat. Tudatod vele, hogy szereted, hogy nincs egyedül, akár kedvesen gügyög, akár hisztérikusan sír. Nem mindig könnyű egy egyfolytában síró kisbabát szeretni, de pont ők azok, akiknek a legnagyobb szükségük van a szeretetre. Ha sírós kisbabád van, úgy tűnhet, hogy megállt az idő, de egy év múlva, ahogy elnézed a boldogan játszó-totyogó gyermekedet, csodálkozni fogsz majd, milyen gyorsan múlnak a hónapok.

Írta:Deborah Boehle
Fordította:Ágoston Anikó
Vendég
 


Az anyatej összetétele nemcsak a baba növekedésével változik, hanem egy napon belül is változik. Reggelre mindenkinek nagyobb mennyiségű, laktózban gazdagabb teje termelődik, a nap folyamán picit csökken a mennyiség, és egyre zsírosodik a tej, és estére van a legzsírosabb, de a reggelinél kisebb menyniségű tej. Sőt, egy szoptatáson belül is ugyanígy változik, először a vizesebb, laktózban gazdagabb tej ürül, majd a zsírosabb hátsó tej, a babáknak mindkettőre szüksége van. Az éjjeli szoptatás a tapasztalatok szerint fontos a tejtermelés szempontjából, és a babák szempontjából is élettani jelentősége.

Rövid időn belül (egy-másfél óra) és ha a baba nem ürítette ki rendesen az első mellet, ugyanarra az oldalra érdemes visszarakni, egyrészt, mert akkor már nem lesznek olyan erős tejleadó reflexek, egyre inkább cumiszerepet tölt tehát be a mell, másrészt pedig, mert a hasfájások egy részéért az felelős, ha az anya nagyon gyakran cserélgeti a mellét, és a baba így folyton csak a laktózban gazdag első tejhez jut hozzá - ez a túlzott laktózmenyniség, a zsíros hátsó tej kompenzáló hatása nélkül, okozhat hasfájást.
Vendég
 


Bocs... csak azért, hátha másnak is hasznos...
Vendég
 


Szabina
Nagyon boldog szülinapot kívánok!
Vendég
 


Jó reggelt!

Köszi Sabine :-) Megfogadom ha sűrűn jön cicire akkor csak uazt kapja majd meg.
Nagyon sok hazsnos dolgot másoltál be,sztem sokan hasznát vesszük,még így gyerekestül is már :lol:

Szintén minden jót és sok boldogságot kívánok szülinapod alkalmából.

Most akkor keressek egy sebészt is ???aki megnézi hasam??

Van újabb bébike?Rajta csajok babaesőt kérünk!!!!

Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Hello!

Szabine: Boldog szülinapot! :)

Csak bekukk, látom nem szült senki, és nagyban megy a babás téma!:D

Ildikó: most nálam is csak keményedések, de mostmár szerda estig maradjon is bent!

Majd jelentkezem! Addig is megy a drukk...gondolom Dincuska , Rita és Edit lassan szülnek! De inkább gyorsat kívánok nekik!:D

Judit

mamiblue
 
 


Lányok,
hamarosan folytatódik a babaeső, Márkanyuka most írt:

"Oxitocinpróba közben magzatvíz elfolyt, ma még szülünk. Puszi!"

De jóóóóó, nemsokára már ő is babázhat, és nem idegeskedik többet a vérnyomása miatt. :D

Sabine,
köszi a sok hasznos infót, és nagyon boldog szülinapot! :) (Meg sem merem kérdezni, hányadik, annyira fiatalka vagy... :lol: )

Mamiblue,
szerintem ezekkel a mezei keményedésekkel holnap estig simán kihúzzuk. :wink:

italoman
 
 


Márkanyauka!
Mennek a drukok!!!

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Na, hogy fokozzam a hangulatot, még egy üzi, ezúttal Dincuskától (legalábbis gondolom, merthogy más számról írt, és nem írta alá, de az üzenet alapján csak ő lehet :wink: ):


"Megszületett Emma lányunk, 6.15-kor, gyönyörű szép, 3560 g, 51 cm, sok-sok haja van! Anyukája is rendben van, természetes úton sikerült a szülés."


Nagy gratula a babaeső újabb tagjának! :D

italoman
 
 


Sziasztok!

Tettem fel képeket!

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Dincuska!
Gratulálok Emmácskához! Sok örömöt és tejcsit kívánok!
Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Még ilyen hírekre jönni :D .Legalább jobb lesz a kedvem.

Dincuska!Nagyon-nagyon gratulálok!Jó egészséget,sok-sok tejcsit!!!

Márkanyuka,mennek a drukkoK!!Beelőztél... :lol:

Sabine,nagyon boldog születésnapot!!!

Jucu,nekem annak idején miután a doki jól kinyomkodta a sebet,csak nagyon minimális váladék jött a sebből,de az is csak 1-2 napig.Én kaptam rá gyógyszert is,augmentint.Te szedsz valamit?

NA és,hogy miért volt/van rossz kedvem :? .Az egészségügy...Gáborom pár napja nagyon sűrűn pislog,de szerintem nincs benne semmi,mert begyulladva nincs.Elhatároztuk,hogy elvisszük szemészetre megnézetni a látását.Apósomnak elég rossz volt a szeme míg meg nem műtette,és félő az öröklődés :? .Úgy gondoltuk a Heim Pálba visszük,mert mikor fémdarab volt a szemében oda hordtuk,ott vették ki,meg oda jártunk kezelésre utána.Kiderült,hogy az új rendszernek köszönhetően nem is oda tartozunk,és ha odavinnénk fizetnünk kellenne.Fizetnék,mert nagyon aranyos doktornő van ott.De időpont jó esetben csak szeptemberben lenne :twisted: .Na akkor marad az sztk :? ,de...Délután van csak rendelés,de már most menjünk,és adjuk be a kartont,mert csak 30 beteget fogadnak egy nap,talán még sorra kerülünk.2,5 éves gyerekkel üljek ott órákig,és vagy sorra kerülünk vagy se :twisted: .Na akkor magándoki keresés.Egyet találtunk itt a környéken....Csütörtökön érdeklődjünk,hogy jövőhétre tudnak e időpontot adni,mert olyan sokan vannak.... :twisted: .Végülis ennél a verziónál maradtunk.Ha meg addigra szülök,apa el tudja oda vinni egyedül is.Ennyi röviden és tömören.A vérnyomásomat meg sem mertem mérni :?
Bocs a panaszkodásért :oops:

Kép
Kép
huni
 
 


Hello!

Huni: Szomorúan hallom , hogy nem alig találtatok dokit! :( Ez csak egyre rosszabb lesz!

Dincuska: Gratulálok a lánykádhoz, legyen sok örömötök benne! :)

Márkanyuka: Hajrá!


Várakozóknak: Kitartás!!!

Én továbbra is próbálom lefogllani magam, most pld. keksztekercset csináltam...evvel együtt jó sok mosatlant és takaríthatok is! :cry:

Judit

mamiblue
 
 


Na, elmentem babanázőbe!

Nagyon tündér minden kisbabó!
mikegirl: Olyan édes azokon a képeken amin olyan mintha dühösen nézne!:)

J.

mamiblue
 
 


Robcsi, Sziszike, Dincuska hatalmas gartula nektek!
Vigyázzatok nagyon magatokra és mielőbbi hazatérést és pesrze sok.sok tejcsit kívánok mindnekinek:) De irigyelek titeket....jó bab ázást!!! :lol:


Márkanyuka nagyon drukkolok neked és gyors szülést kívánok! De jó neked te is hamarosan a kezedben tarthatód manókádat!! :lol:

Szabina: Nagyon boldog születésnapot kívánok!!!És ksözönjük a sok jó tanácsot ismét:)

Csajok ha néha rózsaszíneset pisilek( Eddig kétszre) az mit jelent és normális egyáltalán??? :shock:
Puszika

Kép
kis pupu
 
 


Huni

MÁr akartam kérdezni neked volt lázad ,hogy augmentitn kaptál?
Én semmit nem szedek ,nem kaptam....... mert állítólag nem kell mivel nincs lázam. :shock:
Nekem már múlt kedd óta folyamatosan jön a trutyi....kevesebb ,de napi 2-3-4 kötés kell.
Jah már annyira idegesít ez az egész...lehet csak lecarja a dokim.

MÁrkaanyu drukk drukk drukk ügyike legyél!!!!!!

Dincuska neked is gratula,sok tejcsit kívánok!!!!!

Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!

Még egyben, csak hétvégén átköltöztünk végre az új lakásba, és egyenlőre ott még nincs internetünk :( Most anyuékhoz jöttem fel, gyorsan irok nektek. Gratula a babákhoz. Tegnap voltam orvosnál, még nem lesz baba, azt mondta lehet ünnepekre sem :( Pedig péntekre vagyok kiirva. Én azért megcéloztam a péntek délutánt :) Csütörtökön megint megyek, meglátjuk akkor mi a helyzet.

horvviki
 
 


Jucu,nem volt lázam,de még csak hőemelkedésem sem.CSak mivel elég piros,és püffedt volt,muszáj volt gyulladás csökkentőt szednem.Én ezért csodálkoztam,hogy te nem szedsz gyógyszert.Biztos dokija válogatja :shock: Remélem minél hamarabb túl leszel rajta te is.Én még hetekkel utána is azt néztem a bugyim nem e váladékos a sebemnél :( .Ezért tartok a császártól(ha arra kerülne a sor),hogy nehogy megint ilyen rémálomba torkolljon az egész.

Kép
Kép
huni
 
 


dincuska, nagyon gratúlálok!
márkanyuka mennek a drúkkok, mondtuk tegnap, hogy ne keseregj, gyorsan kibújik a babód :D

nálunk reggel óta megy a hiszti, alvás nélkül. Mindenképpen a cicin akar aludni, de bekeményítettem, és nem engedem. Bár a szívem szakad meg, mert már a cumi sem vigasztalja :cry:

Kép
mona76
 
 


DINCUSKA!
Gratulálok Emma babához !


Huni!
Sajnos ez a magyar egészségügy...

Tipetupa!
Írtam neked mailt.

Most jöttem a kórházból, minden rendben, de sajna holnap be kell feküdnöm. Teljesen padlón vagyok, mert ettől rettegtem nehogy szülés előtt be kelljen akár egy napot is feküdnöm... itthonról szerettem volna menni szülni... azért még bízom benne, hogy éjjel elindul babóka... annyira szeretném...

Majd este még benézek...

Kép
mirosz
 
 


Huhhhhhh Csajok, micsoda babaesső....... :D

Dincuska, nagyon ügyi vagy, gratula!
Márkanyuka, végre eljött a pillnat, kitartás, ügyes legyél!
Gyönyörűséges a gyerkőc, olyan jó, hogy ilyen szépek az augusztusi babák!!!!!!!

SABINE, NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!

Nekem hajnal 5-kor mehetett el teljesen a nyákdugó, mert pocifájásra ébredtem, kimentem pisilni és amikor töröltem magamat rózsaszín nyálkás cucc volt a papíron. Ez még 2 pisiig így volt, de semmi egyéb. Valszeg darabokban jön. Édibaba azóta meg sem moccan, nekem meg semmi bajom, várom a csodát!
Nem tudom ezek után mikor fog végre beindulni!

Kép
h.bogesz
 
 


Dincuska! Gratulálok! Végre kezedben tarthatod a várva várt kislányod! Sok Boldogságot és sok-sok tejecskét kívánok!

[b]Márkanyuka! Mennek a drukkok, mostmár hamarosan te is babázhatsz!
[/b]

KépKép
dudu_84
 
 


Kép

Sabinenak küldöm a jelképes kis csokrot!

Kép
h.bogesz
 
 


Ugye a nyákdugi eltűnésével nem érdemes bemenni a kórházba???

Kép
h.bogesz
 
 


Sziasztok!
Nem sok időm van netezni, visszaolvasni főképp :oops: :oops: :oops:
Gratulálok az újdonsült Anyukáknak, sok tejcsit kívánok.
Mi szokjuk egymást, szopiba kezdünk rendesen belejönni, fürcsit nem nagyon szeretjük, az öltöztetést már jobban. Szerencse, hogy a Férjem itthon van és segít, illetve ha elkeseredek, vígasztal. Ez egy arany Ember.

Puszi mindenkinek, egyben lévőknek kitartás!!! Ha tudok, jelentkezem.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Bogesz,várj szerintem amíg a fájások is beindulnak.Inkább otthon légy,,mint a kórházban....

Mirosz,szugeráld azt a babót hátha meggondolja magát,és elindul kifelé :lol: !Szorítok neked is!
Az egészségügy....tudtam,hogy ilyen trágyadomb.Na de ennyire :shock: :twisted:

Ági,jó ilyen sorokat olvasni :D

Kép
Kép
huni
 
 


SABINE, BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT

mirosz drúkkolunk hogy elindúljon az a babó még ma kifelé, márkanyukánál is bejött :wink:

Kép
mona76
 
 


Gratula az ujdonsült anyukákhoz és a babákhoz!

Kicsit elvesztettem a fonalat olyan sok a történés itt a babaesőőőőőő!
Szabina boldog szülinapot!

Márkanyuka megy a drukk!
Pattogóról mi hír?????

Ma voltunk usziban! Zajlik tovább az életünk, most már 2 gyerkőccel próbálom ua. a tempót tartani, a nagyot elég nehéz itthon "szórakoztatni".
Na persze én és Geri nem úsztunk sajnos..... :shock: Kép

Kép
Kép
zeze
 
 


Zeze,
bűbájos ez a kép! :D

Mikegirl,
már neked is akartam írni, Babszikád mennyire édes a morcis képeken! :D

italoman
 
 


Köszönöm... :lol: :lol: :lol: :lol:

Italoman
Negyed százados vagyok...

Dincuska
Gratulálok!

A többi kismamiinak meg nagy drukk...
Vendég
 


Sziasztok Kismamik, Anyukák!

Dincuska gratula Emmához, jó egészséget sok tejcsit!

Márkanyuka ügyes legyél, gyors szülést!

Sabine boldog szülinapot!

Csajok nekem már nagyon elegem van, mára vagyok kiírva, de semmi, vártam a csodát, hogy hátha, de semmi. Este megint szarul voltam, derekam fájt, keményedések, méhszájnál szurkálások, Ákos baba ezerrel tekert, de lefeküdtem és aludtam viszonylag jól és minden elmúlt reggelre. Délelőtt voltam ctg-n a gép szar volt és a doki nem tartotta értékelhetőnek, ezért meg kellett ismételni! Az már jó volt, persze lépcsőzés után! Holnap megint megyek és egy hétig minden nap! Persze a dokim a héten sincs, nem tudom, hogy a múlt héten miről beszéltek a szülésznők!

Na megyek is nem rontom itt a hangulatot!

Üdv Móni

Kép
szamo
 
 


Nem nagyon akarnak ezek a babók kifelé jönni :lol: .
Apa hazajön és elmegyünk a tescóba,hátha... :lol: .Bár már rég nem hiszek a csodákban :D .

Zeze,nagyon édes Geri :D

Kép
Kép
huni
 
 


Sziasztok!
GYORS SEGÍTSÉGET KÉREK! 38 FOKOS LÁZAM VAN. MIT VEGYEK BE HOGY NE ÁRTSAK A BABÓCÁMNAK!?
kRISZTI

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Lányok, most írt Márkanyuka:

"2007. 08. 14-én 16 óra 20 perckor megszülettem. Súlyom: 3820 gramm, hosszúságom: 54 centiméter. Anyukámmal együtt jól vagyunk. Marosi Ádám Dávid"

Babaesőőőőőőőőőőőőő! :D:D:D

italoman
 
 


Krisztike,
én úgy tudom, a 38 fok épp határérték. Esetleg várhatnál egy kicsit, hátha lemegy. Vagy próbáld hideg vizes borogatással lehúzni, azzal biztosan nem ártasz a babónak. Ha nem lesz jobb, Sabine tutira tud neked valamilyen gyógyszert ajánlani. Egyébként mitől van lázad? Beteg vagy?

italoman
 
 


Szia Ildi!

Nem tudom mitől lehet délelőtt még semmi bajom nem volt! 1/2 óra alatt 36.9-ről 38-ra ment fel! Megpróbálom a hidegvizes borogatást, hátha segít!

Sabine!
Ha tudsz légyszi segíts!

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


[color=red]Márkanyuka gratulálok!![/color]
Szabine Boldog szülinapot!

KépKép
dudu_84
 
 


Úgy látszik nem megy nekem ez a színes szöveg nagy betűkkel.

KépKép
dudu_84
 
 


Krisztike, nekem még a terhesség elején volt magas lázam és a doki a Panadolt ajánlotta, semmi mást és abból már egy fél is levitte nekem! Nem vagyok orvos, de nekem akkor használt! Dokidat nem tudod felhvni??

De jóóóóóóóóó Márkanyukának! Micsoda "óriásbébi", remélem hamarosan kapunk róla képet!!!

Nekem azóta sincs semmi fájás, de folyamatosan jön a rózsaszín nyálkás cucc. Ebből ilyen sok van? EZ biztos a nyákdugó még mindig? Egész nap ilyen kocsonyás, vagy átlátszó, vagy rózsaszín. Babó meg meg sem mozdul, biztos bevágta a durcit :?

Kép
h.bogesz
 
 


Hello!

Krisztike: Vehetsz be egy algopirint pld. Azt lehet szedni terhesség alatt is, szerintem szoptatás alatt is! Igyál sokat mellé!

Márkanyuka: Gratulálok!

Kis pupu: Merre vagy? Úgy látom a mi fiaink a leglustibbak! Nem baj, szerintem az enyim lesz vagy 4 kiló ha nem több, gyorsan behozza méretileg a lemaradást!

Ma elvittük a csajokat usziba, persze én nem fürödtem, de ők jól kifáradtak!:D

Judit

mamiblue
 
 


Bogesz: nekem is folyamatosan jön a nyákdugó...mondjuk nekem teljesen viztiszta zselés, de pld. Tamarával zöld volt, Matival meg pirosas-rózsaszines! De ezt jót jelent mert legalább tágulunk! :D

Judit

mamiblue
 
 


Bogesz: Te mikor fekszel be? Én holnap megyek CTG-re...aztán meglátjuk!

J.

mamiblue
 
 


Mamiblue, én is holnap megyek CTG-re, meg akkor ott meg is vizsgál a doki, de azt mondta, ha mindent rendben talál akkor nem tart bennt, mert így is teltház van a kórházban!
Pedig lehet biztonságosabb lenne ott, dehát az egészségügy nem engedi! :?

Most voltunk a Pataki cukiba Érden, bevertem egy nagy adag fagyikelyhet :P Egész nap nem mozgott a babó, de a fagyitól egészen beindult!

Krisztike, jobban vagy már??????

Kép
h.bogesz
 
 


Sziasztok Csajok!

Figyelem, Figyelem NAP írt:
" Sziasztok! Holnap reggel lesz a császár! Félek, de remélem minden rendben lesz...Kiről mi hír? Dincuska, Mamiblue, Sziszike, Pattogó, Bogesz, Többiek? Hiányoztok! Puszi

Mamiblue én vagyok! Csak ma végre apával voltunk:) :lol:
nekem még 16 napm lenne, és Manókám ma nagyon aktív volt, semmi jele, hogy ő kiakarna bújni!
Bár mint írtam már volt hogy rózsaszíneset pisiltem :shock:
Csütörtökön Uh, majd pénteken doki és Ctg kiváncsi vagyok már mit mond!!!
Jaj csajok én már annyira várom,hogy a kezemben legyen..... :shock: :lol:

Kép
kis pupu
 
 


[/b]Márkanyuka nagyon nagy gratula neked a kisfiadhoz!!!Puszi

Kép
kis pupu
 
 


Ismét babaeső :D :D :D

Robcsi, Sziszike, Dincuska, Márkanyuka, GRATULA! Sok örömet a kicsikhez!:lol:

Sabine, isten éltessen sokáig!

zeze, tündéri a babód! :D

Bogesz, azt olvastam valahol, hogy ha rózsaszínes vagy pirosas a nyákdugó, akkor 1-2 napon belül szülés követi. Ha más színű, akkor nem feltétlenül. Szóval ez jó jel!:lol:

Krisztike, remélem, jobban vagy. Ha nem múlik, szerintem menj el dokihoz.

Kép
tipetupa
 
 


Hát ezt nem hiszem el, engem már mindenki lehajráz? :cry: Akinek még viszonylag sok ideje van, már az is rózsaszínes nyákdugókkal jön, nekem meg nemhogy rózsaszínes, hanem semmilyen sincs.
Lassan már mindenki babázik, aki meg nem, az is már a kórház felé tart... Miért pont én fogok még szeptemberben is a gép előtt görnyedni? :shock: Ha nem bújik ki néhány napon belül a babó, én tutira ki fogok akadni. Kép

italoman
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?