Új privát üzeneted érkezett!

Ceyla: örülök, hogy jól sikerült a nyaralás :) a lányod nem úgy néz ki, mint egy 10 hós baba, vagy csak az enyém után nagyon komoly :D


Ma úgy sétáltunk, hogy ugyan fogta a kezem, de nem éreztem súlyt. Egy idő után elkezdett billegni, de ez tegnap még nem ment így. Megálmodta az éjjel, hogy hogyan kell? :D ez így egyik napról a másikra megy nekik? Még nem ment sose így mint ma.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Ceyla! De jó képek :D Imádom nézegetni a csajost!
Nagyon várom már, hogy megöleljem :D

Csak azért ugrottam be, hogy valaki aki már mensizik ugyan mesélje már el mennyire rendszeres a mensije és mi változott mióta megjött neki. Gondolok itt a tej mennyiségére stb...köszi, este jövök!

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ceyla!
Örülök hogy jól sikerült a a nyaralás. Alsópáhok nagyon jó helynek tűnik,mi is kértünk kb.1 hónapja ajánlatot, 4 nap 3 éjszaka: 107.000!
Majdnem leájultam. Értem hogy wellness meg,bababarát...
Azért irigykedem egy kicsit,mert tényleg jó a képek a alapján is.
Niki nagyon szép lányzó!!!! :D


Mi tegnap kínunkban elmentünk a Dagály strandra,kellemeset csalódtam. Lilla reggeltől késő délutánig nagyon jól bírta,és hát persze imádja a vizet. A héten is jó lenne menni,de nekem "női bajom" jön,és nem merek neki indulni. Naná hogy a 38 fokos kánikulába!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Prücök!
Sajna nem tudok segíteni,nekem teljesen gallyra ment a hormonrendszerem,most is norcolutot szedek hogy helyrejöjjön,na de attól aztán dől aminek nem kéne!!!!!

Kép
mók
 
 

 
 

Sziasztok,

Ceyla,
Niki nagyon édes!

Alsópáhokról én is csak jót hallottam, de így olvasva azért húzós árak vannak.

Prücök,
nálam még szerencsére semmi, így nem tudok segíteni.

Betti már elég szépen megy egyedül is, majd megpróbálok feltenni videót is, de azt csak a fényképezővel tudok csinálni. Még soha nem próbáltam netre feltölteni, de azért remélem sikerül.

Briginek tart a beszoktatás az oviba, ez annyit tesz, hogy a héten 1-2 nap lenézünk, hogy mégis szokja. Élesben majd 5-től.

Hétvégén voltunk családi napon a férjem melóhelyén rendezték, Brigi élvezte. Cicának ki is festették, majd teszek képet.

Ice,
ha még nem írtam nagyon ügyi Balázs.

Rita,
jók a képek, Bence nagyon szép baba.

Mók,
jól vagytok?

Többiek? A nyaralóknak jó pihenést, szép idejük van.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri,
Bettina már nagyon ügyes! Teljesen le vagyunk maradva. :)
Tehetnél fel képet!

Mók,
Hát igen, valóban nagyon drága Alsópáhok. :( Igazság szerint akciót kell kifogni és akkor lehet valamivel olcsóbb.
Sonnentherme az osztrákoknál amit szintén nagyon jónak mondanak, de az is marha drága.
Köszöni Niki a dicséretet. :) A Dagályról én is jót olvastam a neten. Most én Tatabányára a gyémánt fürdőre próbáltam apát befűzni a hétre, jó lenne elmenni, mert ott is jó a babapancsoló állítólag.

Prücök,
Gondolom nem mondok újdonságot, hogy nálam is kevesebb a tej a mensi előtti napon és amikor 1-szer késett 5 napot, akkor is végig kevesebb volt. :(

Cherryke,
Valóban idősebbnek néz ki Niki. Már régen nem babás, inkább kislányos. Simán beadnám bárkinek, hogy már 1 éves. Múltkor a párom egyik volt sulistársával találkoztunk és az Ő lánya akkor volt majdnem 1 éves, de amikor egymás mellett voltak, Niki idősebbnek tűnt. 8)

Ma voltunk a Camponában a játszóházban. Amíg nem volt Niki, soha nem értettem ez az intézmény mire való. Hát nem tudnak a gyerekükkel játszani az anyukák? :lol: De a nyaralás óta látom, hogy mennyire jól érezte ott is magát Niki a játszókban a többi gyerekkel. A sógorom felesége ajánlott ezt a játszóházat, mert 1 éves kor alatt is mehetnek be babák. A 4 év alattiaknak van egy félig meddig elkülönített játszósarok és oda elvileg nagyobbak nem is mehetnek be.
És a slusszpoén, hogy 1 év alatt INGYEN van a játszóház, tehát még fizetni sem kell. Persze, tudom, hogy ez csak a beetetés, hogy később majd akarjon menni a gyerek, de akkor is nagyon jó. Ja és a felnőttek is használhatják a játékokat. A férjemnek régi álma vált valóra, amikor belecsúszdázhatott a labdafürdőbe :lol: és mászkálhatott ezeken a modern mászókákon. Akit érdekel, bár a képek nem sokat mondanak: http://www.camponakalandpark.hu/
Ja és amit írni akartam, hogy volt ott egy kisfiú akinek az anyukájával beszéltem pár szót. Kiderült, hogy 1 napon születtek a gyerekek, mi több neki is császárral, sőt szintén a SOTE II-n. :lol: De a gyereke nem járt, hanem egyenesen szaladt már! :shock: Azt mondta 9 hónapos kora óta jár önállóan. Teljesen le voltam döbbenve.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Na és az esküvős kép: Nadon szép ruhában

Kép

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Oh köszi. Sajna nem lettem okosabb. Ma 1x volt egy picuri barnázás azóta semmi. Ma 9 napja, hogy késik...mindjárt 10. Nem tom :) , ha nem jön meg még 2 napig akkor tesztelek :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ceyla! A szavam eláll :shock: kismenyem egy tünemény :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Én is elmennék ilyen játszóházba a gyerekkel napközbe. A lurdy van hozzánk közelebb. Légvonalba kb 2 km, bkv-val 1 óra, gyalog meg hosszú az út, mert körbe kell menni :( villamosra nem tudok felszállni. Nagyon unom már ezt a 3km-es körzetet, ahol tudok mozogni a gyerekkel. Főleg, hogy kánikula van megint és ki sem lehet menni velük. Nem mintha nagyon akarnék ilyen melegbe bárhova is menni. Most alszik, aztán megyünk postára, dm-be azt haza. Örülök, ha 11re hazaérünk. Aztán majd ebéd előtt pancsizik a kertbe.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Beszéltem a bnőmmel, jövőhéten elnézünk egy ilyen játszóházba. Náluk 2 autó van, így azzal tudunk menni.

Rájöttem, hagyom, hogy a gyerek csináljon amit akar :D nincs hiszti :D na jó, azért a konnektorba nem nyúlkálhat :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a Balcsiról,még nem volt időm visszaolvasni,de nem sokára jövök,mesélek,reagálok,hozok képet! :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Prücök!Nekem 8 hónap után jött meg,és azóta viszonylag rendszeres 28-31 napra,csak jóval több. A tejre nekem nem tűnt úgy,hogy hatással van...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Bencének nagyon boldog névnapot!

Ceyla,
nagyon szépséges!

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Cherryke,
Hát igen, kocsi nélkül nehéz. Mi sem tudnánk elmenni úgy szinte semerre, még egy normális boltba sem. :roll: Hosszú túrára babakocsival meg nem vállalkozok a meleg miatt sem, meg Niki sem bírja a kötöttséget. Pedig én elsétálgatnék.
Tegyél a konnektorba vakdugót és akkor abba is nyúlkálhat. :D

Prücök,
Hát Gergőnek résen kell lenni, mert Niki vonzza a fiúkat. :D Lesz kikkel elbánnia.
Én nagyon drukkolok a tesónak!

Sissy,
Jó időtök volt a Balcsin. Kíváncsian várom a képeket.

Varitus,
Boldog Bence napot. :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Mire megy oviba, veszünk még egy autót. Egy nagy 7 személyest, és akkor minden befér a kocsiba. Hangszerek is, csomagok is és mi is. És enyém lesz a toyota. Azzal hordom majd a gyereket és járok dolgozni. Nem akarjuk a toyotát eladni. 5 éve van meg, 12 éves, de soha semmi baja még nem volt. Azt leszámítva, hogy időnként beletolatnak, vagy hátulról belénk jöttek.

Megjött a pénzem a nyugdíjpénztártól. Kis szobába ablakcsere, minden ablakra új szunyi háló és redőny lesz. Nagy meló előtt állunk. Nem az ablakcsere a nagy meló. A takarítás :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :)

kri:köszönöm!!azóta új fejlemény is van,egyedül felmegy Balázs az ágyra és mától le is jön bár még rizikósan,de alakul majd. :) ovibeszoktatás olyan fájó két részről is én mikor Mátét vittem a beszoktatásnál még kicsit ott lehettem,de aztán látták ,hogy szépen el van és eljöhettem.az első nap mikor élesbe mentünk és haza jöttem sírtam,mert úgy hiányzott!sztem ez most is így lesz csak lehet,hogy Balázs anyásabb és neki nehéz,persze így nekem is ,de neki fájóbb.

ceyla:köszönöm!csinos nagyon Niki szép ruhája volt!Ahol mi voltunk ott egyedi papír anyagú előkét kaptunk minden nap amikor az asztalhoz ültünk és már oda volt készítve az etető szék is.a szoba nagyon jó volt nem volt párás.mi elsőre voltunk ilyen helyen,de nagyon pozitív volt minden.péntektől-vasárnapi 39ezer Ft volt a szállás fél panzióval,ami svéd asztalos reggeli-vacsora volt.kint is bent is medence,játszósarok,óvónő is jött,de mi nem vettük igénybe,ingyen volt csak mi kimentünk.

Szárcsa Hotelban voltunk,ha valaki szeretné megnézni milyen hely.

mensi:nekem még akkor megjött amikor volt tejem és azóta is pontosan jön mindig.nem tart most 6 napig mint máskor és változó a mennyiség.

cherryke:egy ablak csere olyan mintha robbantanának a lakásban én tudom párom ablakos,műanyag nyílászárokkal foglalkozik.figyeljétek,h elég púrhabot fújnak e mikor berakják az ablakokat és mikor kész te is nyisd meg a kilincset,h szépen nyílik e nem e akad!!

varitus:BOLDOG NÉVNAPOT BENCÉNEK!!!!! :)
iceberg
Budapest
 
 


Ice: köszi a tanácsot :) ismerős kőmüves csinálja. Ajtót cserélt már nálam. Itt lakik valamelyik házba. Anyuéknál is Ő cserélt ajtót-ablakot. Idegenre nem nagyon merném rábízni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kri!
Bettina csuda ügyes hogy egyedül megy már!!!! :D :D :D
Mi megint nem túl jól, Lillának 2 napig hőemelkedése volt,doki néninek fogalma sincs mi ez. Vagy fog,vagy valami könnyed vírus,de lehet valami nagyobb dolog előszele. Na köszi.... Ma nem volt hőemelkedés,viszont has-mas igen. :evil: :evil: :evil:

Kép
mók
 
 


Varitus: boldog Bencét!
Mók! Nagyon remélem, hogy fogacska. Nálunk hasonló volt. Én bevallom adtam a Gergőnek Normaflort. :oops:
Nagggggggggggyon meleg van! 8)
Ma csak pancsi oszt csá!
Nos örömmel jelentem, hogy Gergő babánk tegnap óta hivatalosan is megy...és imádja. Nem lehet lelőni. :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Halihó!

Ceyla!Édes nagyon a Kiscsaj!

Prücök:gratula a járáshoz!

Ice:Balázs is ügyi nagyon!

Mók:Lilla hogy van?

Cherryke:kitartás!!

Tegnap strandoltunk,Lili mostmár csinálja azt is,hogy ő maga beleteszi az arcát a vízbe.Imád merülni,és "úszkálni"!Még nem tettem be a képeket a gépbe,talán jövő hét elején hozzá jutok.Most kicsit sűrű lesz a hétvége!

Varitus:boldog Bence napot!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ice,
ovitól már én is előre félek. Még az a jó, ha nem lesz kedve menni, maradhat itthon is, hiszen én is itthon leszek. De azért remélem szépen ellesz, hiszen csak fél napról van szó. De biztos hiányozni fog. :cry: :cry:

Mók,
jobbulást Lillának. Hány foga van? Remélhetőleg semmi komoly. Kép?

Prücök,
ügyes nagyon Gergő! Betti is már szinte csak állva közlekedik, de még nem az igazi, de szépen alakul. Mezítláb jobban megy mint szandiban. De édesen totyog.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kép

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Ezt kaptam:

Sok szülő még a másfél éves gyermekét is kisbabának tartja, miközben a pszichológusok szerint a kisgyermekkor már 8-11 hónapos kor körül megkezdődik. Honnan tudhatod babádról, hogy már átlépte a kisgyermekkor küszöbét?

Egyre akaratosabb Olykor már hisztizik is, ha valami nem az elképzeléseinek megfelelően alakul. Követelőzik. Játék közben, ha valami nem sikerül neki, bosszankodik, sír.

Fix alvásideje van Általában már csak naponta egyszer alszik, de ha az alvásidő elcsúszik, lerövidül vagy kimarad, akkor nyűgös lesz. Minden programot ahhoz kell igazítani, mikor alszik a gyerek, különben gond van.

Nem lehet vele étterembe menni Meg úgy általában semmilyen olyan helyre nem lehet bevinni, ahol nyugton kell maradni, mert erre már nem képes. Most már nem lehet a figyelmét lekötni valamilyen játékkal, új helyen azonnal felfedezőkörútra akar indulni és fel van háborodva, ha ebben korlátozzák.

Folyton rohangálni kell utána Mert mindent megnéz, kipróbál, megfog, szétpakol, újra és újra bajba keveri magát. Percről percre újabb meglepő ötleteket tartogat, mindig valami olyat csinál, amire nem számítottál volna.

Állandóan nemet mondasz neki Mert úgy tűnik, szinte csak rosszat tud csinálni, csak olyasvalamit, amivel kárt okozhat magában vagy másban, vagy a nagymama porcelán étkészletében.

Mindent tud Naponta többször megdöbbensz azon, hogy pontosan tudja, minek hol a helye, hogyan működik, hol kell bekapcsolni, mit szoktunk csinálni vele.

Utánoz A gyerek utánozva tanul, a kisgyermek pedig még inkább utánozva tanul. Ha fésülködsz, akkor ő is fésülködni akar. Veled takarít, veled főz, ő is tolni akarja a bevásárlókocsit a boltban.

Megérteti magát Talán még nem beszél, de pontosan el tudja mondani, mutogatni, hogy mit akar. Felemeli a kezét, ha azt szeretné, hogy vedd fel, rámutat arra az ételre, amit meg szeretne enni, arra a játékra, amit meg szeretne kapni.

Egyetértesz? Tiltakozol? Szólj hozzá!

Szép napot neked!

Vida Ágnes
A www.kismamablog.hu szerzője

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Az én fiam ilyen.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kri!
Bettina micsoda nagylány lett!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Majd rakok új képet,csak ma is olyan nehezen aludt el Lilla hogy lelkierőm nincsen....Ez a meleg,meg hát még nincs jól.

Kri,Sissy!
Hát délelőtt minden rendben volt,délután ismét has-mas. Ja és kiütéses lett,ami aztán kezdett halványodni,magától.... :shock: :shock: :shock:
Foga jelenleg 4 van ténylegesen kinn,de nagyon sok "be van robbanva" érezni az ínyén.

Kép
mók
 
 


Kép Kép Kép

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ma tetőzik a meleg. Már voltunk vásárolni, most alszik. Kérdés meddig...
Este 30fok volt a lakásba mindenhol. Este még melegebb lesz :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Szomszéd kis csaj, aki hülyén eteti a kisfiát, mondja nekem, hogy mászik a gyerek. És állandóan menni akar. Most 7 hónapos. Beszélgetünk, erre kiderül, hogy nem mászik, kúszik. És teljesen oké, hogy lépeget, ha a lába a földet éri. Azt hiszi, hogy minden olyan gyorsan megy és simán. Mondom neki, hogy most Hunor abban a korban van, amikor is sok a hiszti, akaratos lett és sokat is sír.
Az övé nem sír és nem hisztizik. Mondtam neki, majd fog. Kösse fel a gatyát. És nála még csak ezekután lesz az, hogy ha nem látja az anyját, égzengés lesz. Nem, az ő fia nem ilyen. Mondtam neki, úgy legyen. Egyébként sokat hallom sírni a fiát. De ő mindig is hagyja, hogy sírjon. Én csak a hisztit hagyom. Ha Hunor sír, mindig foltos lesz az arca. Így könnyen rájövök, hogy hiszti vagy sem. Tényleg. Miért lesz foltos szegénykém, ha sír?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Lilla egyik mama melóhelyén: Kép
Lilla másik mamánál: Kép

És a Balcsiban,enyhén fáradtan.... Kép

Kép
mók
 
 


jaj de édes :) :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :D

mók:nagyon édi Lilla,de még mindig nem akar nőni a haja :) barátnőm kislányának volt ilyen és elég soká kezdett el nőni.kis vékony szálú haja lett.motorozik?? :D

kri:mekkora csajszi Betti :D neki aztán van haja és arányosan.Balázsnak is van,de a feje tetején hosszabb mint oldalt vagy hátul.nagyon helyes ,aranyos pofija van Bettinek :)

sissy:mizujs a bilivel,hogy alakul azóta? :) jövő nyáron talán én is megpróbálom,mert pont őszre jön a 2 év és akkor meg kezd hűvös lenne és nyáron a legjobb leszoktatni a piciket.

cherryke:milyen pofis Hunor,látszik,h neki is melege van még a kis nyaka is piros.

Kép Állatkertben voltunk:))

Kép otthon a medencében:))

Kicsit nagyobb medence volt a másik ,de ugyan ilyen amit tönkretett a szomszéd kutyája!De jó ez is :)
iceberg
Budapest
 
 


Cherryke!
Hunor is nagyon édes, úgy tűnik igen csak apás a drága!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Lilla is az!


Iceberg!
Édes pasik,és szerintem a kicsi még mindig rád hasonlít!!!! :D :D :D
Nagyon "nagyfiús". Sajna még kevés a haj,bár már sűrűsödik.
Egy kis sábesz nő a feje tetején... :roll: :roll: :roll:

Kép
mók
 
 


Iceberg!
A hajas rész Lillára vonatkozik!!!! :oops:

Kép
mók
 
 


Ja és a motor csak imitáció,ül rajta,meg ide-oda teszi a lábát,de nem tudja hogyan is megy,pedig rajong értük.

Kép
mók
 
 


Na megvolt az első bulija :) végre látta apját színpadon :) nézte a zenekart, mindenkit ismer, megismerte őket, de nem értette :D táncoltunk és szólóban is táncolt és nagyon élvezte :) 8 után értünk haza, pancsi, vacsi és elaludt. Nagyon elfáradt. De olyan ügyi volt :) nem zavarta a hangos zene sem. Na nagyon nem volt hangos, akkor nem vittem volna el. És mindenkivel incselkedett :) jöttek a barátaink is és nagyon édes barátságos volt mindenkivel, akin nem volt napszemüveg :D szóval nálunk a napszemcsi a mumus :D :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Hiába a késői elalvás, 5kor kelt :D jaj mi lesz ebből :D most ráfogom a melegre, de ha elmegy a meleg és így marad megint? :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ice: valóban melege volt Hunornak. 30 fok volt a lakásban este :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Nem igazán hűlt le a levegő :( holnap strandolunk :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket és a dicséreteket! :lol:

Iceberg: Örülök, hogy bejött a módszer az alvásra! Nagyon ügyes Balázs! És milyen nagyfiú már az elefánton!

Ceyla, Prücök: Idegenforgalmat tanultam, ott nagyon sokat emlegették Alsópáhokot, mint a családbarát-bababarát szálloda mintapéldáját. Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok! :)

Ceyla: Niki nagyon csini csajszi, és nagyon ügyes is!

Prücök: Én nem érzek változást a tejcsin menszinél, viszont nekem kb 2 hetente jön meg újabban... Most bepótolhatom, amit eddig elmulasztottam :?

Kri: Bettina nagyon ügyes, hogy már egyedül megy és milyen szép a pofija!

Cherryke: Hunor baba is nagyon édes :) Bence is nagyon akaratos mostanság, és gondolom, ez még csak a kezdet... Mi is voltunk a hétvégén szabadtéri programokon és koncerten, Bence képes volt hangos dobszólóra is rezzenéstelenül is aludni. Lehet, hogy itthon is ezt kellene kipróbálnom napközben :lol:

Mók: Nagyon szép Lilla szeme! Hogy van Lilla? 4 fog bedurranva, az nem semmi lehet szegénynek :(

Itt voltak a héten a szüleim, jól éreztük magunkat. Voltunk családlátogatóban és a Velencei tónál.
Bence egyre ügyesebb, már látom a jeleit, hogy lassan fel fog állni. Hát, mi még itt tartunk :) A héten már a nagykádban fürdött, annyit pancsolt. Nagyon élvezi, kicsit hosszabb lett így a fürdésidő :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Tudtam, hogy valamit még akartam!
Ti használtok járókát? Vajon meddig viselik el a gyerekek?
Nekünk nincs, de már régóta gondolkozom rajta (csak minél tovább gondolkozom, annál kevesebb ideig használhatjuk). Szerintem Bence ellene benne, és én is többre haladnék itthon. :roll: Meg végülis eltehetjük kistesónak. De mégiscsak akkor látnám értelmét most venni, ha még hónapokig használhatnánk...
És milyet használtok? Fát, hálósat?

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Tegnap strandoltunk. Nagyon élvezte. Gyerekmedencébe beraktuk a beülős úszógumiba, majd ahogy a lába talajt ért, elkezdett futni a vízbe :D úgy szaladgált, majdnem bepisiltem a röhögéstől :D Egy 4 éves kislányt is megkergetett :D aztán megúsztattuk, háton lebegtettük és nyomta a lábtempót :D labdát eldobta és ment utána :D szóval nagyon élvezte a kis drága :)

Varitus. Járókát nem tudok hazsnálni, mert nincs el benne. Kompba szintén nincs el. Kívülről eljátszik vele, de ha belerakjuk eltörik a mécses :D Korlátozzuk a szabad mozgásában, így nem szereti az ilyen dolgokat. Kiságyba jobban el van. Ha dolgom van berakom oda Ő meg körbe sétálgat és pakolja a takaróját :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :)

varitus:köszi :) Balázst mindig egy 2 hónappal nagyobb babának nézik a Drnő is azt mondta már 3 hónaposan,h akkora mint egy 5 hós :) ,de hát 59cm-vel született és 4300gr-mal.mi használunk sztem nagyon jó,h van,mert ha pl takarítok, öltözök vagy wc-re megyek stb jól jön amúgy félnék ,h pont akkor lenne valami,ha nem vagyok ott!így is ha lent vagyunk a konyhában és sütök a sütőben akkor jobban szeretem most még a babakocsiba rakni,mert nagyon érdekli a sütő be szokta állítani a programozót és csipog :D ez még nem gond csak ,ha forró a sütő akkor ajaj.hálós van nekünk fát nem akartam,mert így is a kiságyba annyiszor beüti a kis fejét alvásközben ,gondol el játék közben mi lenne :roll:
nagy kádban fürödtetek :D nem rossz csak nagyot kell hajolni vagy 2-en?

mók:nagy fiús igen olyan nagy baba és nehéz a súlyát nem tudom most pontosan,de 73cm.legutóbb amikor mértük 9kg 60dkg volt :roll: ez 1 hónapja!

cherryke:akkor tényleg jó meleg lehet nálatok és gondolom még éjszaka is!rossz fekvésű a lakás?

Lányok ti miket adtok már a babáknak enni?Én van amikor főzök neki,de ha olyat főzök amiből ehet akkor azt adom.uzsira vajkrémes zsemle,ezt nagyon szereti meg margarinos zsemi.sajtot nem mindig kéri,de szereti a sajt krémet csak nem mindegy melyik,mert van amelyiknek az utóíze olyan savanykás és ezért nem ette a sima joghurtot sem.gyümölcs joghurtot szoktam még adni úgy,h falatozok bele zsemlét.más most nem jut eszembe hirtelen :) majd amikor már elküldtem :roll: :D
iceberg
Budapest
 
 


Ice: vakrém? margarin? én úgy tudom vajat lehet neki. és joghurtba is csak a natúrt, én teszek bele gyümit. én sem kiflit sem zsemlét. Nekem fáj a ygomrom a sima lisztes dolgoktól. rozs és egyéb kenyeret adok neki. sajtot kiló számra és a túrót is zabálja.
Azt hittem nagyobb. 73cm? 77 cm volt mikor utoljára voltunk :shock:

A lakás egyik oldala DK-i a másik Ny-i fekvésű. egyszerúen csak nagyon öreg ház.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


cherryke:először én is rozsos meg teljes kiörlésű zsemlét adtam Balázsnak,de többször volt neki lazább széklete és utána mondta a védőnő,h nem szabad mindig azt adni,mert hasmenést csinált a sok rost és amióta nem adom nincs is ilyen!a vaj elég zsíros ezért jobb a margarin,mert az növényi eredetű.na Balázs a túrót sem eszi meg!sajtból sem mind1 ,h melyiket :roll:
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg!

Én is adok neki zsömlét,kiflit,néha már egyedül eszi ezeket,csak a kezébe nyomom,persze az etetőszékbe,hogy szem előtt legyen. :wink: Ezeket nagyon szereti.Én nem problémázok már régóta sok mindenen,mert ugye például amikor én 6 hós voltam,már boci tejet ittam. Persze azért tejet még nem kapott,de babapiskótát kap,kenyérfélét kap,sajtokat kap,a túrót kapja,már evett sült krumplit is,igaz csak egy ici-picit.De én sok mindent adok neki amit látom hogy akarna. Nem izgulok ezek miatt,szerintem nagyon "túlspirázzák"ezt a hozzátáplálás dolgot,mi mindent ne adjunk a babának.... :?

Kép
mók
 
 


Amikor egyedül ette a pékárút, majdnem megfulladt :( egy fél hüvelykújnyi darab esett ki a gyerekből, amikor megütögettük a hátát :( egy darabig nem ehet egyedül ilyesmit.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


mók:én is oda adom a kezébe a kiflit.ma is míg haza felé jöttünk a dokitól megevett egy fél kiflit és olyan ügyesen,ha nagyobb van a szájába akkor kiveszi a kis kezével és "harap" abból a többit meg fogja.
persze ilyenkor miden tiszta kifli,de kitakarítom :D a körtét is olyan szépen eszi egyedül csak közben én is figyelem.baba piskótát még nem mertem adni neki!milyet szoktál venni?melyik fajtát?van a puhább meg van a keményebb fajta.már én sem aggódom túl csak a felvágottakat azért még kerülöm teli vannak adalékkal.a szomszéd csajszi kisfia 2 éves és ő már kapott májast is,ami azért elég necces sztem és bizonyára telítődött a szervezete,mert pöttyös lesz,ha azt ad neki :shock: meg voltam lepődve mikor másfél évesen adott neki reggelire debrecenit :shock: és még nevetve mondta,h kenyér nélkül ette! :roll: azért ez már dúrva!
azt olvastam jobb minőségű pulykamell sonkát vagy csirke mell sonkát lehet adni.csak jó lenne,ha tudnánk pontosan mikor készült ,hogyan tárolták.... :roll:
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg!
Én a Manner teljes kiőrlésű /sárga dobozos/ piskótáját részesítem előnyben,de nem vagyunk finnyásak. Már vettem nevesincset is.
babakekszekből is vannak jók,van aminek kifejezetten tápszeres íze van. Azokból is érdemes próbálkozni,ha mégse jön be akkor bele lehet aprítani tejbegrízbe,gyümölcsbe....stb.
Nekem a védőnő mondta nem ügyetlenek már ezek a gyerekek,felköhögik ha nagy darab akar lecsúszni,persze ijesztő,már nálunk is volt,de Lilla maga oldotta meg. Ez egyébként ritka. tanulniuk kell a szilárd táplálék rágását. Ja és a kiflit meg ilyesmit elötte megásztatják a nyálukkal,olya aranyosan szopogatják! :wink: :wink: :D :D :D

Kép
mók
 
 


Pont, hogy szétázott a szájába és le esett az a darab, ami aztán a torkán akadt. Csak szólt, hogy bajban van, de nem tudott semmit csinálni. Kivettem az etetőszékből hasra fordítottam, párom meg néhányszor megütögette a hátát. Alig akart kijönni. Utána pár percig tiszta könny volt a szeme. Nem a sírástól. Az ilyen még fáj is. Ezért nem erőltetem, ráér még ezzel. Azt is csak akkor adtam neki, ha valaki itthon volt még rajtam kívül. Egyedül nem mertem adni, nem véletlenül. Bnőm fia is elég későn kezdte ezeket de ma már azt eszi amit az anyja főz maguknak és nem kell neki összenyomkodni sem.
A gyümit sem és az ebédjét sem turmixolom már rég. Csak összetöröm villával egy kicsit. De az a kenyér héja úgy néz ki nem vált be.

A vajas kenyeret sajtot stb, csak nasinak kapja, amíg mi eszünk. Kenyeret nem minden nap kap, ezért nincs semmi baja tőle. Egyik nap sajt, másik nap vajas kenyér, aztán túró gyümivel vagy csak a rudiból.
Lángost evett már pár falatkát.

Ha májast ilyesmit akartok adni neki, csak házit. Csirke máj nálunk már rendszeres. Hetente kap. Nagyon szereti. Csak a sima liszttől lett pöttyös eddig a gyerek...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Meg vagyunk,csak hétvégén elmentünk Tesómékhoz Velencére.Ő is,Férjem is allergiás,szóval gázos volt kicsit,de Lili élvezte.

Ice:bilizgetünk,amikor éppen kell neki,belemegy a kaki,pisi,de mondtam,még nem erőltetem,csak szokja,.De,ha ráül,édes,mindig nyom,és röhög.Evés:szinte mindent...,egyetértek Mókkal.Babapiskótát én Auchanban vettem,és a májkrémet is imádja... :oops:

Tegnap azt mondtam,épp sírt,"Ana,ana"...és nézett rám.Most nem nagyon tudom,mi van,kb három napja,ha lát,akkor csak nálam akar lenni.Senkivel (Nagyikkal sem) nincs el,kapaszkodik belém.Onnan koketál persze.De nem nagyon vágom,hogy ez most miért van.Ha nem lát,el van,ha nem vagyok ott.Ötlet?

Cherryke:Lili max fél hétig alszik...és az már jó... :(

Varitus:nekünk a konyhában hálós van,fent fa.A fa nagyobb.El van benne egy darabig,de most a "menetel" a menő.Már a komp sem jó.De néha muszáj bele tennem a járókába,hogy végezhessem a dolgom.Jó dolog.

Holnap talán be tudom tenni a képeket.Ma voltunk Dédi szülinapon Trófeában,hát fél felnőtt adag lecsúszott...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: