Új privát üzeneted érkezett!

Bibi, az utófájások csak a harmadik szülés után szoktak jelentkezni :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


A szeméremcsontfájás is teljesen természetes. A csontoknak kicsit szét kell csúszni, hogy kiférjen a baba. Ez elsőrsorban a keresztcsontot, a csípőket és a szeméremcsontot érinti. Kb. a 6. hónapnál kezdődnek ezek a fájdalmak és szülés után még kb. fél évig jelentkezhetnek újra, amikor visszatérnek a helyükre. Sajnos, ez van :(

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Hello kismamik! :)

Biztos unjátok már a "bepofátlankodókat", én is egy vagyok a sok közül, 8) de hátha valakit érdekel és még nem vett pelenkázó komódot. IKEA termék, 3 fiók, fölötte egy kis pakolós rész, a tetején pedig egy visszahajtható/ összecsukható pelenkázó. Mindez 20.000,-Ft.
Kép Kép

Ha valakit érdekel, írjon privit!
További gondtalan babavárást! :wink:
Vendég
 

 
 

Erika,sajna én is csak a netről tudok lekvárreceptet.
Astrid,nagyon jól néz ki a lekváros üveg,esetleg tudnál mellé egy receptet is ajánlani????
Vagy valaki más????

Nekem nincsenek ilyen fájdalmaim,talán mert így is elég széles a csípőm,talán mert még nem tartok ott,ki tudja.

sutimano76
 
 


[quote="laki papné"]B írta:laki papnéibi, az utófájások csak a harmadik szülés után szoktak jelentkezni :wink:


jaaaaaaa, akkor jó :oops: :lol: :lol: :lol: ...akkor ilyen valószínűleg nekem soha nem lesz, mert nem tervezünk több babót
(az más kérdés, hogy ha mégis jön, akkor lesz :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


t-pk, nagyon köszi! Holnap fel is hajtok egy kis aszalt szilvát.

Erika, fogalmam sincs mennyi valóságalapja van, ahogy így Annát és Astridot olvasom gyanítom semmi :) :) Én inkább azt programozom, h mindegyik szülés gyors volt, remélem a mostani is az lesz. Mondjuk vajúdni itthon szeretnék, s most jó lenne kihagyni az oxit is. Atit ugye indították, mert dacolt az elemekkel /na meg nem sikerült elindulnia, nyakára volt tekeredve a zsinór, Hála az Istennek h nem lett semmi baja...! /

Anna, van egy tuti tejszínhab, az nem fog szétfolyni, nem esik össze, akár több napig is tartja magát, ez a Hu-la-la tejszín. Növényi eredetű, én már csak ezt használom, a többit utálom. Ez megbízhatóan tökéletes!!!! Próbáld ki!

Astrid, ez valami csodaszép!!!!!!!!!!!!!!!!

Süti mennek a drukkok, sikerülni fog. Tavaly én epret főztem be tonnaszámra lekvárnak, isteni finom lett nyaaaaaaammmmm, most sajnos vacak az epertermés, itt a miskolci dédiék telkén, ahhoz pedig horrorisztikus áron van, h lekvárnak vegyek... :( :(

Rita, azt a filmet még nem láttam.. Engem iszonyatos módon fel tudnak kavarni az ilyen "falanszter" filmek, mert annyira szörnyű, h valóban effelé tendál a világ... nekem ez nem kell. Már egy csomószor elmondtam, h veszünk egy tanyát és kizárunk mindent, lehet, h egyszer még ez jön ;)

vicger
 
 


Emlékeim szerint nekem a másodiknál is voltak utófájások, de nem vészesek...
azt viszont nem tudom, és nagyon érdekelne, h ugye most is ergam cseppeket kapunk /4. nél/ s nem pedig szurit, méhösszehúzódásra? Mert h én iszonyatos módon félek a tűtől :oops: Szóval azt vallom, had fájjon, legalább húzódik vissza a méh :) s nem kell tű..

Ja, szülés után nagyon jó szolgálatot tehet a hasszorítós bugyi, pl az Anitától! Nekem Atinál vett Atesz, segít gyorsabban regenerálni a meglazult izmokat, gyorsabban húzódik vissza a poc /már amennyire vissza tud húzódni ugye pl nálam :lol: / Arra kell vigyázni, h mivel szorítja a pocakot, így a vérzés is erősebb. Mindezzel együtt ajánlom nagyon. Az első 6 hétben ajánlatos viselni.

vicger
 
 


bibi, megkaptad a pü-t? itt soha nem lehet tudni :)

Na, jól teleírtam az oldalt, kussolok egy kicsit :oops:

vicger
 
 


Bex, nekünk Bergon verdánk van, nagyon szeretem, nem adnám semmi pénzért! :)))))))

vicger
 
 


Köszi, nekem is nagyon megtetszett. Mondhatni szerelem első látásra. Ti ajánlottátok itt a vecsési bababoltot és ott találtam. Tüzetesen meg tudtam nézni, jó tágas, állítható magasságú kormány, szép nagy felnik, hatalmas csomagtér, hátul pakolótér :D :D Szúnyogháló benne és könnyen kezelhető. Nem is kell a bolygókerék, nem is voltam odáig érte és a csaj elmondta, hogy tök jó,bent a szobában, de kint, ha belemegy egy kis por meg kavics, többet lesz szervízben mint nálad.
Az Anmar teljesen ugyanaz. Meglepődtem, de teljesen úgy néz ki, az eladó szerint annyi a különbség, hogy jobb a rugózása. Ami szemmel látható, hogy van benne textilmózes. Kb. 3000 forinttal drágább. Persze abból is van egy új fajta, na az aztán kocsi, de az már 50.
bex13
 
 


Sziasztok!

Bocsi, délután elrohantunk családi összejövetelre, de aztán hamar hazahúztunk, édesek voltak, csak bombáztak a kérdéseikkel, az első bébi az én generációmban...

Köszi az infót Süti és Mabe!!!

Süti, nagyon csábító a cseri!! A szomszéd tegnap mondta, hogy szedjük le nála a cserit, nagy fekete szemű, ők nem bírnak annyit... hát ma délelőtt átszabadultunk hozzájuk, a párom fel a fa tetejére, én a földről, illetve a létra második fokáról... ment bőven a szánkba is, teljesen rosszul vagyok, valamint most a lakás tele van cseresznyével.... rengeteget ettünk a fáról, nagyon jól esett, meglátjuk, lesz -e böjtje!!! :D

Astrid, nagyon jól néz ki a kis lekváros üveged, ügyi vagy!!

Vicger, pont tegnap mondtam a páromnak, ciki v nem, én bizony varrni nem nagyon tudok, apró kis javításokat se nagyon, de bele kell jönnöm!!! Én is gondolkodtam valamilyen tanfolyamon!

A tanfolyam engem is érdekelne, lányok! Mondjuk a júli 31. nem tudom, jó-e, mert pont akkor mennénk nyaralni, júli 25. körül indulnánk. Ha van valahol előbb júliusban, vki nem jönne?

Zsófi, nagyon örülök, hogy jelentkeztél és jól vagytok!! Csak így tovább, kitartás, erőt és egészséget!!!!

Erika, lányod munkája :evil:

Süti, sajnos a csípőtől nem függ sztem a fájás, nekem is elég széles, és lassan 1 hónapja szenvedek a szeméremcsont fájásától, és néha a derekam is beindul :( igaz, nekem eleve gyenge és lumbágós a derekam... És egyre nehezebben kelek reggel fel. Viszont hason-félhason jól alszom még mindig, a doki mondta, hogy amíg nekem jó, addig a babának sem árt... azért kérdeztem meg, mert nem vagyok egy kis darab.... de akkor jó.
Valamit mozogni is kellene, teljesen ellustultam az elmúlt hónapokban.

floranan
 
 


Kriszti,kérem a lekvár receptet,főleg így hogy nagyon fincsi lett.

Floranan,hátha nem attól függ hogy milyen széles a csípőm,akkor egyenlőre a szerencsének tudom be,hogy még nincs ilyen fájdalom.Nálam a derékfájás,már pár éve elég gyakori,azt fel se veszem annyira hozzászoktam,viszont tegnapelőtt úgy begörcsölt a vádlim éjszaka,hogy másnap nem is nagyon álltam rá,erre harmadnap olyan izomlázszerű miatt fájt.remélem ha szedek majd calcuimot akkor ez is megszűnik.

No megyek ,kiglancolom a lakást,mert 1 körül jön a védőnéni,hogy megbeszéljük "hova tegyük a kiságyat".remélem hamar elmegy.

sutimano76
 
 


[quote="bex13"]K írta:bex13öszi, nekem is nagyon megtetszett. Mondhatni szerelem első látásra. Ti ajánlottátok itt a vecsési bababoltot és ott találtam. Tüzetesen meg tudtam nézni, jó tágas, állítható magasságú kormány, szép nagy felnik, hatalmas csomagtér, hátul pakolótér :D :D Szúnyogháló benne és könnyen kezelhető. Nem is kell a bolygókerék, nem is voltam odáig érte és a csaj elmondta, hogy tök jó,bent a szobában, de kint, ha belemegy egy kis por meg kavics, többet lesz szervízben mint nálad.
Az Anmar teljesen ugyanaz. Meglepődtem, de teljesen úgy néz ki, az eladó szerint annyi a különbség, hogy jobb a rugózása. Ami szemmel látható, hogy van benne textilmózes. Kb. 3000 forinttal drágább. Persze abból is van egy új fajta, na az aztán kocsi, de az már 50.


Bex: nagyon jók a Bergonok, biztosan nem fogsz csalódni :) ... de azért azt zárójelben hozzátenném: nekem csak bolygókerekes babakocsijaim voltak eddig (4 különböző márka), és soha egyikkel sem volt semmi gond, viszont a bolygókerék nagyon meg tudja könnyíteni a kocsi irányítását, főleg, ha kanyarodsz, és ha egy kézzel kell tolnod valami miatt ... szóval csak annyit akartam kinyögni: nagyon jó a bolygókerék, és nem kell félni tőle ... ;)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

Nekünk is bolygókerekes a kocsink. El nem tudom képzelni, hogy boldogulnék egy boltban nélkülük. És soha, semmi probléma nem volt velük. Az rég rossz egy kocsinál ha egy kis por már tönkretenné. :wink:

Most is csak magunk miatt fogjuk lecseréltetni, mert azért Andris 2,5 évig csak ezt a kocsit használta, hóban, fagyban, napsütésben. A boltban ahol vettük rögtön kicserélik. Már elkoptak, pont úgy, mint a rendes autógumik.

Astrid: De guszti a lekvárod! Micsoda ajándék lehet belőle!

Kép

Kép
hgrita
 
 


Szép napot! :)

Rita, el is felejtettem megköszönni a linkeket, teljesen jó ez a polcrendszer is, de már totál belezúgtam a trofastba, :oops: :oops: :oops:

Süti óóó na ne gondolj semmilyen ördöngősségre lekvár ügyben, h jól emlékszem így kell írni, h Quintin befőző tartósító, ezt vettem, s annak a hátulján volt rajta a lekvár receptje. Tény és való, h nem a diétás variációt csináltam az eperből ;)

De van egy oldal, ahol teljesen természetesen lehet eltenni gyümölcsöket:

http://taplalkozas.blogspot.com/2008/07/telire-sargabarack-eltevese.html

vicger
 
 


Jó reggelt!

Kis kreatív anyucik! :) Astrid az a lekváros üveg, áááá olyan kis gusztusos abban az üvegben. Minden elismerésem a tiéd, hogy még ilyenekre is van energiád. Nekem aránylag elég jó a kézügyességem (iparművészetibe készültem anno 8. után), régebben mindig bütyköltem vagy rajzoltam valamit... Na az mostanában nem jellemző rám. Egyszerűen nincs rá időm... ha meg mégis lenne egy kis szabadidőm, inkább pihivel töltöm. Talán majd pár év múlva bepótolom. Persze, karácsony, meg húsvét meg név- és születésnapok azok kivételek, olyankor azért összeszedem magam.

Varrás, én is szerettem volna megtanulni... mondjuk egy függöny felvarrása és hasonló egyszerűbb dolgok mennek, de ennél komplikáltabbakra még nem vállalkoztam. Nincs ehhez kitartásom. Valszeg azért mert anyum nagyon profi benne és inkább vele csináltatom meg. ;) Pár éve nagyon beleszerelmesedett a patchworkbe. Hogy micsudi takarókat meg párnákat meg mindent csinál! Azt látni kellene. :shock:

Cseresznye.... én szombaton olyan rosszul voltam :oops: Azt hittem ki fogok pukkadni. Szinte egész nap csak cseresznyét, dinnyét meg gyümilevest ettem... nem csoda, ha bajom volt tőle, de sajna ez az a 3 dolog, amiből nem ismerek mértéket. :oops:

Tegnap apóséknál volt fini halászlé bográcsban főzve. :P

Bolygósítható kerekek... már bocsi, de bármelyikbe bele mehet a kosz. Sajna vannak olyan eladók, akik ilyen furmányos módon próbálnak meg rávenni dolgokra. Én személy szerint el nem tudnám képzelni egy szűk boltban egyik kezemben a kosár, és a másikkal meg próbálom kormányozni a babakocsit, ami ugye simánál csak úgy lehetséges, ha megemelem az elejét... Na, de ez csak az én véleményem. Nekem csak bolygósíthatóak voltak eddig és semmi gondom se volt velük. most is olyan lesz.

Kép Kép
manósziget
 
 


Kriszti én is ezt a Trofastos rendszert néztem ki, majd ha családiban leszünk tuti ilyet kapnak a gyerkők. Én alapból nem szeretem, ha csak úgy fel van pakolva a polcra... úgy olyan kupi hatása van mindig, így már nálunk is nyolcmillió dobozka van a játékoknak Így néha egész rend van a lakásban. :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!

Kriszti:
nagyon ügyes vaaaagy, olyan szépek ezek a mézeskalácsok! :) utólag... :oops: :oops: Boldog 18. :wink: szülinapot! :)

Anna: örülök, hogy már minden ok a cukroddal. Most akkor többször fogják ellenőrizni?

Astrid: De ügyes vagy! Biztos fini is ami az üvegben van! :)

Zsófi: Örülök, hogy jól vannak a babákok és, hogy jelentkeztél! továbbra is mennek a drukkok! Sokat gondolok rátok!

Süti: nekem is görcsölt a vádlim, de azóta magnézium pezsgőtablettát iszom minden nap ... és elmúlott... kopp-kopp-kopp... :)

Én is voltam cukorterhelésen... és a nőgyógyászom azt mondta mielőtt elmentem, hogy ha nem éri el a 6,8-at akkor minden ok... az enyém az éhgyomri 4,45 lett... a terheléses 6,57... Erre a háziorvosom beutalt a diabetológushoz... :( mert szerintem ez magas... úgyhogy szerdára kaptam időpontot és oda kell mennem.... :) Kíváncsi vagyok mit mond... :roll: :roll: :roll: :roll:

Közben a hitelünket intézem... mindig van valami ami elmarad... de érdekes, hogy egyszerre nem tudják mondani... :(
Na mindegy...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikiviktor 2009.06.08 09:10-kor.
vikiviktor
 
 


Süti, 1 körül jön a védőnéni,hogy megbeszéljük "hova tegyük a kiságyat"?? Ezért megy? Ez normális, vagy tényleg fura, mert nekem az :shock:

Biztos jó a széles csípő, azt aláírom, de nem egyenes arányban függ tőle a fájás előtte, utána, közben...

Vicger, a mézeskalácsok beindították a nyálképződésemet, nagyon guszták és dekoratívak, ezt még elfejtettem írni tegnap :)
Megnézem a lekváros linket, még soha nem csináltam, lehet, h bepróbálkozom a cseresznyével.

Álmos vagyok ma is, ti hogy vagytok?

floranan
 
 


Én is álmos vok... :? :? :? :?

Manó: szombaton voltunk Kaposújlakon (csak este...) gondoltam rád amikor átmentünk Kaposváron! :)
Pont elindultunk... és hívott a barátnőm, hogy nem e vagyunk otthon... pfff. nem... könyörgött, hogy forduljunk vissza... naa megtettük... és képzeljétek kaptunk egy lagzi meghívót juni 27-re... :) Imádunk lagziba menni... :) Most agyalhatok, hogy mit huzok fel... mert ugye kismami-farmerben, vagy lengatyóban... nem fogok menni... :wink: :wink: :wink: :wink:
Már ki is terveltem, hogy hétvégén megyek barátnőkkel Pestre... és ott fogok körülnézni valami csini-ruha ügyben... :) :) :)
vikiviktor
 
 


Floranan hát valamit csak kellett mondania,azt nem mondhatta "megyek megnézem nem-e egy putriban laktok".Gondolom én.Pedig aztán meg se kérdeztem minek jön,de mondta azt is,hogy csak azért hogyha megszületik a gyerek már ne kelljen keresgetni a házat.Merthogy addig már nem jön többször.

Kriszti du megnézem a linket,hátha tudok olyan lekvárt amit nyugodtan adhatok a páromnak,mert én annyira nem rajongok,de a sok cukros megoldás helyett akartam már kertesni valami egészségesebbet.

sutimano76
 
 


Viki: Nekem azt mondta a dokim, ha a terheléses 7.8 fölött van, akkor jelentkezzem nála, egyébként ha ennél alacsonyabb, akkor csak 4 hét múlva találkozunk. Érdekes, hogy mennyiféleképpen állnak a dokik ehhez a dologhoz (is).

Süti: Nekem is volt már nagyon durva vádligörcsöm még terhesség előtt. Egyszer 2 órán keresztül görcsölt hajnalban, szinte nem bírtam ráállni reggel. Mikor bementem a munkahelyre, csak vonszolni tudtam magam. Szerencsére pont az a csoportom volt reggel, akik között volt egy profi gyógytornász, aki fél órán keresztül masszírozott. :oops: :lol: Utána hozott speckó krémet is, és így 2 nap alatt nagyjából rendbe is jöttem. Így együttérzek. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Rita: mikor mondta a házidokinak, hogy a nődoki nem vette ilyen tragikusan ezt az eredményt... jól lehurrogott, hogy ő akkor is jobban tudja... stb... így én nem vitáztam tovább... egyébként is mostanában kicsit flugos lett a házidokim... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
vikiviktor
 
 


Asszem alszom egy kicsit.... :) :oops:
vikiviktor
 
 


Nekem még egyszer sem mondta, h jönne, na kíváncsi vagyok 8) Azt hittem, szülésig nem jönnek, csak utána. Na, majd belejövök ebbe is.

floranan
 
 


Jah, vádligörcs, nekem is volt néha, de szerencsére nem komoly, de a magnézium jó rá, mindenféle görcsre. Ami érdekes, hogy egyszer a sípcsontom görcsölt be, ilyet sem tapasztaltam még soha... és kb 1 hete, a bal tenyerem a kisujj oldalán zsibbad néha... :shock:

Vikiviktor, de jó, én is aludni akarooooookkk!! De az irodában érdekes lenne, bár februárban, mikor hazajöttünk Brazíliából, egyedül voltam, és arra ébrebdtem egyszer csak, hogy csörög a telefon :D :D :D

floranan
 
 


Süti cukor mindenképpen kell bele, max kevesebb.
A link amit adtam attól természetes módon főzi be a gyümit akár kompótnak, akár lekvárnak, h a gyümölcs nem érintkezik a szalicillel, amit tartósítónak használ, hanem dupla celofán réteg megy a dunsztos üvegre, s két celofán között figyel a szalicil. Cukrot ízlés szerint írja.
A haas-nak, knorrnak, quintin-nek mindegyiknek van diabetikus befőzőtartósítója, de ezt a gyümölcshöz kell hozzáadni. Én most már nagyon nagyon haragszom a tartósítókra, úgyhogy reményeim szerint a fenti módszert fogom alkalmazni, igaz, h iszonyú macerás és pepecs és senki nem érhet az ecettel lefertőtlenített dunsztos üvegekhez, merőkanálhoz stb, de ennyit megér :)

Nem tudom, idén sikerül e vmi gyümölcsöt eltennem... a cseresznyét nem szeretem, eper ugye vacak most, az otthoniból az Anyu szörpöt gyárt.. majd talán ha huzamosabb ideig Anyuéknál leszek akkor ribizlilekvárt teszek el, bár úgy néz ki, h abból sem lesz hű de sok termés /az Apu megnyírta a bokrokat/. na meglátjuk.

Én is hulla vagyok, Luca is nyom, most már 3 napja a melleim is fájnak. Lassan jön a 3. trimeszter :D

vicger
 
 


[quote="vikiviktor"]
írta:
vikiviktorÉn is voltam cukorterhelésen... és a nőgyógyászom azt mondta mielőtt elmentem, hogy ha nem éri el a 6,8-at akkor minden ok... az enyém az éhgyomri 4,45 lett... a terheléses 6,57... Erre a háziorvosom beutalt a diabetológushoz... :( mert szerintem ez magas... úgyhogy szerdára kaptam időpontot és oda kell mennem.... :) Kíváncsi vagyok mit mond... :roll: :roll: :roll: :roll:


Hmmm, ezt nem értem. Épp most hívtam a védőnőm az eredményem miatt. Nekem 4,4 és 6,2 lett. Azt mondta nagyon jó. Nem hinném, hogy neked a 6,57-tel kellene diabetológiára menned. :shock: Úgy tudom 7, valameddig jó. Mabe már írta mi a határ.. meg már többen is. Bár én majd csak szerdán beszélek a dokimmal, de nem aggódom emiatt.

Kép Kép
manósziget
 
 


Süti, görcsre egyértelműen magnézium. Nekem Míránál a végefelé elég gyakran volt. Nekem is elég széles a csípőm, de épp tegnap reggel óta ébredek úgy, hogy fáj a szeméremcsontom. ez már nem okozott meglepetést, mivel már végigszenvedtem így jópár hetet. De szülés után el fog múlni. ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


Viki, kááár, hogy olyankor voltatok. De ha majd egyszer napközben jársz errefelé, akkor jó lenne talizni egyet.

Apropóóóó, HOL VAN DORKA????????????????????? :shock: :cry:

Kép Kép
manósziget
 
 


Floranan a védőnőknek legalább egyszer ki kell menni szülés előtt az anyukához körülnézni, mert bizony van olyan, h a körülmények miatt nem adhatók haza a kórházból a babák... Én gyerekjólétis vagyok, volt már rá példa.. S ha ilyenkor valami hiányzik, pl vezetékes víz, fűtés akkor a védőnő felhívja a figyelmét a szülőnek arra, h milyen következményekkel jár, ha a helyzet nem javul. S persze jelez a gyejónak.

Manó, ami kupi nálunk a nagyok szobájában van, az felülmúlhatatlan :evil: :evil: :evil: :evil: Tegnap már majdnem kivágtam minden játékot, ma kapnak még egy uccsó esélyt a rendrakásra. Csak valahogy az a fixa ideájuk, hogy ha a földről felszedik a játékokat, s felhányják a polcokra, akkor az már rend. Én pedig téphetem a számat, h köze nincs hozzá. De most már rohadtul elegem van.
Lehet, h azt a polcrendszert, amit Rita linkelt be, majd valahogy kinyögjük a nagyoknak... most egy jyrsk-es polcrendszer választja a szét a szobát a két nagynak, de nem az igazi... Még nem adtam fel a reményt, h a fali polcok felkerülnek valaha is, Atesz megígérte, h vizsgaidőszak után felteszi. Ámen :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicger 2009.06.08 10:10-kor.

vicger
 
 


Ezt nem tudtam, Vicger, akkor biztos hozzánk is jön majd... szerencsére az alapok azért megvannak ;) hely meg..... hát teremtünk

floranan
 
 


Vicger: Teszek majd fel arról is képet, hogy Andris szobája hogy néz ki. Az alsó két polcon csak nagy dobozok vannak (Lego, autók, favasút, edények, gyurma, stb), amikben az apróbb cuccok vannak. A 3-on pedig a dobozos dolgok, kirakók, pénztárgép, szóval csupa olyan cucc, amit nem nehéz rendberakni. Én nem ringatom magam abba a tudatba, hogy egy gyerekszoba lehet igazán rendezett. Ha a polcon nagyjából rend van, nekem az már elég nagy rend egy gyerekszobához. :lol:

Én a Trofastnál igazából a dobozokat tartom drágának. Ha már két gyerek játékait kell eltenni, az nem kevés doboz. Mi ezért döntöttünk a sima átlátszó dobozok mellett, mert így színes a játékoktól és látja kintről mi van benne.

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="hgrita"]
írta:
hgrita
Én a Trofastnál igazából a dobozokat tartom drágának. Ha már két gyerek játékait kell eltenni, az nem kevés doboz. Mi ezért döntöttünk a sima átlátszó dobozok mellett, mert így színes a játékoktól és látja kintről mi van benne.


Látszik, hogy különbözünk. :D:D Én pont azért a tárolókért szeretem a Trofastot. De lehet, hogy azért, mert nekünk több előzményünk volt, mire megvettük, és látványos volt a rendkülönbség. Meg nálunk a legtöbb gondot a Duplo és Lego dolgok okozzák, az elmúlt 10 évben összegyűlt csomó kocka, kerék, stb. állandó zűr volt. Ebben meg rendezetten el lehet rakodni (nem ömlesztve, mert úgy soha nem lehetne semmit megtalálni, már sikerült rászoktatni őket, hogy pl. az egyikben legyenek a kockák, másikban emberek, harmadikban kiegészítők (fák, stb.), stb.)
És nekünk a 4 gyerekre van 15 dobozunk, szóval tényleg kész vagyon. :D:D De nem láttam még mást, amivel hasonlóan meg tudtunk volna oldani (így is van még a polcon egy csomó játék, amik dobozosok (társas), meg a tároló tetején olyan, ami nem dobozolható (pl. Fisher Price játékok, repülő, dömper)...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Sziasztok!

Új felhasználó vagyok, elnézést, hogy csak úgy "bepofátlankodom" ide ... Van már egy kislányom, Julcsi 5 és féléves, és hosszas küzdelem után - de talán ez egy másik topicba tartozna - augusztus végére várjuk a második kislányunkat :D

Látom, hogy többeteknek már van gyermeke, nem is egy-kettő, így biztos rengeteg hasznos tapasztalatotok van, hogy lehet jól kezelni az esetleges féltékenységet .. bár próbálok nagyon pozitívan hozzáállni, de tény, hogy Julcsi számára az 5,5 évig tartó "egyeduralom" ezennel véget ér ... ha lehet erre felkészüli, hát szeretnék ... :roll:

Szóva, minden tapasztalatot, jó tanácsot szívesen veszek.

Köszönöm
madar
madar
 
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek, én meg nem jegyzeteltem, úgyhogy csak fejből pár dolog: :lol:

Astrid, nagyon jól nézett ki a befőttes üveg, és gondolom ami benne van az is finom nagyon :lol: :lol:

Lányok, mindenki nagyon ügyeseket kreál :lol:
Kriszti, a mézeskalács házikó nagyon jól néz ki. Gondolom nem kis munka volt elkészíteni.

Én is nagyon de nagyon kétbalkezes vagyok :oops: :oops: Az egyik barátnőmmel csináltunk egyszer szalvétatechnikával pár képet, azok nagyon jól sikerültek, magam is meglepődtem rajta. Bár egyedül még nem próbálkoztam ilyen mutatványokkal :lol:

Süti, mehetünk együtt majd a felkészítőre, még majd visszakeresem az időpontokat, és nemsokára egyeztetünk.

Floranan, Móka, Aranynap, akkor holnap ok a felkészítő meg a fagyizás utána?
Süti, te tudsz jönni holnap?

Madar, üdv itt, én sajna nem tudok testvér ügyben tanácsot adni, de a csajok tuti, hogy tudnak majd segíteni neked.
Vendég
 


Sziasztok!

Vikiviktor!

Nekem 6.9 a cukor én is szerdán megyek,majd cserélünk tapasztalatot!!!

Mabe írta!

7.8 -ig jó, és sok helyen én is ezt olvasom. Van ahol 7-et írnak, de még én is alatta vagyok, nemhogy a 6.57 ???

Zsófiéknak további drukk!!!

Én sem vagyok kreatív, csak a tesóm és az jól jön!!!

Kép
babcika
 
 


Sziasztok!

Vikiviktor!

Nekem 6.9 a cukor én is szerdán megyek,majd cserélünk tapasztalatot!!!

Mabe írta!

7.8 -ig jó, és sok helyen én is ezt olvasom. Van ahol 7-et írnak, de még én is alatta vagyok, nemhogy a 6.57 ???

Zsófiéknak további drukk!!!

Én sem vagyok kreatív, csak a tesóm és az jól jön!!!

Kép
babcika
 
 


Sziasztok!

Csak ezt az oldalt olvasgattam vissza. :)
Remélem, mindenki jól van!

Hogy vannak Zsófi ikrei??????


Megyek felkészítőre holnap, de nekem mennem kell előtte háziorvoshoz, úgyhogy megint nem tudunk talizni előtte Boboka. :D De utána rendben van a fagyi!!! :)

Terhelésesre végül majd csak jövő héten megyek, mert akkor leszek a 26. hétben, azt meg akkor ajánlják elvégezni. :)

Viszont voltam ma fogorvosnál, két fogam kilyukadt. :( De tök rendes volt a Doki (egy arab ipse). Kérdezte, hogy jövő hét hétfőig felkészülök-e lelkileg. :D Mondtam, hogy igen. Aztán még megnyugtatott, hogy különben nem nagy kunszt, mert csak két aprócska lyuk.
Ééééééééés nem piszkált, hogy fogkő meg régi tömések kiszedése meg stb. Szóval nem kínzós fajta. :D Első látásra szimpi volt különben is. :D

Párologtató so-so bevált, bár desztillált vizet kell majd veszegetni hozzá. :roll:

KépKép
aranynap
 
 


Madar üdv köztünk,nekem sincs gyerelem,de már most mpróbáld belevonni a kistesó érkezésébe,és születés után is minnél több dologba,ugyan akkor fontosnak tartom,ha már lehetséges,naponta fél-egy órákat próbálj vele kettesbe is eltölteni.Én így fogom csinálni,de azért kiváncsi vagyok a tapasztalt anyukák véleményére is.

Boboka,ezt ma nem tudom még,de ha igen akkor felhívlak!!!!Illetve valószínű hogy igen hisz reggel már úgyis vérvétellel indítok,remélem kibírom ájulás nélkül,mert én attól félek hogy az éjség dönt le a lábamról.Én felkelés után kb 1 órával eszek,ott meg ugye rögtön 2 óra+ a beút.Na majd Aranynap segít ha baj lesz.

sutimano76
 
 


Boboka, igen, tőlem mehetünk!! :) Én már nem tudom követni, mi lesz holnap a progi.

Szia Madar, sajnos tesó ügyben nem tudok segíteni!

floranan
 
 


[quote="vicger"]S írta:vicgerzép napot! :)

Rita, el is felejtettem megköszönni a linkeket, teljesen jó ez a polcrendszer is, de már totál belezúgtam a trofastba, :oops: :oops: :oops:

Süti óóó na ne gondolj semmilyen ördöngősségre lekvár ügyben, h jól emlékszem így kell írni, h Quintin befőző tartósító, ezt vettem, s annak a hátulján volt rajta a lekvár receptje. Tény és való, h nem a diétás variációt csináltam az eperből ;)

De van egy oldal, ahol teljesen természetesen lehet eltenni gyümölcsöket:

http://taplalkozas.blogspot.com/2008/07/telire-sargabarack-eltevese.html


abba én is beleszerelmesedtem :)...mármint a trofastba :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti!
Jajj, még nem írtam ide?? Nem holnap megyek a terhelésesre, csak jövő héten!!! Házidokihoz megyek csak a táppénzes papíromért. :(
De ha ájulós vagy, akkor odamehetek az SZTK-hoz, csak írd meg, mikorra, mert a házidokitól nincs messze, cirka 5 perc.

KépKép
aranynap
 
 


Ok csajszik, akkor kettőkor a szokásos helyen tali a metrónál holnap.

Sütivel meg még megdumáljuk.

Igen, én is ettől félek, hogy én is felkelés után nem sokkal kajcsizni szoktam. De valahogy majd csak eltelik az a két óra.
Gondolom vizet lehet közben inni.

Csajok, még valami. Nem parázok, mert gondolom semmi gáz nem lehet, de akkor is:lol: :lol: :lol:
ha a pocit kívülről kicsit megütjük attól semmi baja nem lesz a babának, ugye?
tegnap sikerült rájönnöm, hogy a szokásos ráfordulással már nem férek be a wc-be (lassan tolatnom kell:):):)) :oops: :oops: :oops: és a wc-papír tartóval egy pár centin jól meghúztam a pocót :oops: :oops: :oops:

Ma megyek Niki kukkra a dokihoz, már nagyon várom :)
Vendég
 


Semmi baj Aranynap,miattam ne gyere.a doki azt mondta lehet vizet inni,hát majd azzal jóllakom.
Boboka mi is lesz a téma???

sutimano76
 
 


Boboka sztem nem lett semmi baja Nikibabának.A legrosszabb ami történhet,hogy születése után a hasán egy vékonyka csík lesz.Az édesanyámat mikor várandós volt megcsípte egy méhecske a hasán,és nekem pont ott van egy 2 forintos nagyságú halvány foltocska.

sutimano76
 
 


Én azt hittem, ezek csak "városi legendák". Ez tényleg számít?? Szerdán megkérdezem a védőnőt. Mert én meg a minap vasalás közben picit megégettem magam a karomon.

KépKép
aranynap
 
 


HellóHalló Mindenki!!

Úgy látom nem volt olyan jó idő most a hétvégén, annyit írtatok!:D

Zsófi, éljen éljen?! és mennek a drukkok!!++++++++

Vicger, Bódóttágos Szülinapot!! :D

Manó, mit sürügsz forogsz? És melyik kocsi lett végül a győztes?!
Én kezdem feladni ezt a babakocsi története.. nem lesz kocsija a gyereknek.!! Túl nagy a választék és még több az igényem :shock:

Én is kerestem a múlt héten a Dorkát.. de semmi... mi lehet vele?!
BrékóBrékó jeletkezz!!!

Madar üdv köztünK! És gratulálok az ÚjJövevényhez!!:D
biztos örülni fog a tesó, h anyáskodhat a hugi felett!!

Dittit vajon elüldöztük?

Nálunk annyi történt, h kiGubacsunk pörög forog ezerrel, tök cuki, de már felébredek miatta éjszaka... és sajna fáradtka is vagyok emiatt..
dajjing.. most le is esett a fejem az iróasztalra.. sosenem lesz vége a napnak!! :x :x
Általában a hidegfrontkor szoktam aludni és Babó is.. most a melegfrontnál Ő pörög én meg szintén fáradt vagyok... ohhh, nagyon nehéz az élet!!:D
És nekem is van olyan érzésem , mintha a csontjaiim fájnának... :shock:

Cajok, holnap nem tudok jönni.. vendégek jönnek, s tolmácsolnom kell :( :( peeedig úgy ennék egy fagyit veletek!!! persze az elődás is hasznos:) :wink:

Kép

Kép
móka:)
 
 


Ja, Süti Floranan, hozzám is jött már a védőnéni.. pedig nem is olyan régen az előző lakónál már járt itt.. (két kisfiúk volt ,akiktől vettem a lakást!) és Ő is mondta, h akkor is ki kell menni! nem nézett körbe ( pedig nem lett volna nehéz a 41,5 nm2-en :lol:)
Persze azért ha oooolyan helyre megy, akkor visz magával kíséretet is :wink:

Kép

Kép
móka:)
 
 


Boboka, sztem ne aggódj, nem lesz baja!! Ha én hason alhatok a teljes súlyommal, akkor egy karcolástól semmi nem lesz. Érdekes Süti foltja, hogy pont ott lett??

Süti és Boboka, arra gondoljatok erősen, hogy biztos kibírod a 2 órát, én felkelek, utána rögtön kv és valami keksz, utána nem sokkal reggeli... aznap próbáltam pszichésen bemagyarázni, hogy kibírom... mondjuk hányingerem az volt, de egész jól ment!!!
És pl mi a 2 óra alatt hajnalban elmentünk a Tescoba bevásárolni, pont végeztünk is, és a kaják között sem jutott nagyon eszembe, hogy éhen akarok halni. Próbálj meg valamit intézni közben, persze, ha lehet így korán. De a táskámban nekem is ott volt 2 sajtos kifli, amit utána rögtön még a kocsiban betoltam ;)

floranan
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?