Új privát üzeneted érkezett!

Linacska, szép a szoba, de azért vigyázz magadra! (mondom én, aki előző terhességemnél átrendeztem a gyerekszobát, szekrényeket tologattam, ágyat átfordítottam stb :oops: )

Rokakoma, elvileg normális a sárga folyás is...ha csíp, szerintem az sem gomba, hanem csak megváltozik a ph érték és savasabb :roll: Ha begyullad, bedagad és viszket, na az gomba :?
20140901114303
 
 


Kórházi cucc
Én csak a személyes holmimat viszem, itt lényegében mindent adnak, és pár óra után haza is lehet jönni...

Rókakoma
Barátnőm most szült Salzburgban, ott is adtak mindent, nem kellett vinnie.
Folyás: normálisan fehér, szagtalan.

Vivcsen
Nincs is nagy pocid :wink:

Addisz
Szülésznő :lol:

Brunhild
Etele :lol: :lol: :lol: :lol:

Linácska
Az nem jó, ha éhes vagy!
Érték: egyéni... :?
Édesség: egy csomó olyant lehet csinálni, amiben szinte nulla szénhidrát van. Vagy egy-egy kockányi csokoládé.
Klaszz a szoba :lol: :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Voltam dokinál. Háááát....
Valamit nagyon nem jól tudhat az UH gépe. A 31+2 hetes babámat 36 hetesnek és 2700g-nak mérte. Szerintem ez nagyjából lehetetlen. 28+3-on a 4D Genesisben 1200g volt, és pont napra pontosan akkora, amekkora ténylegesen a kora. Egy baba csak nem hízik 2 hét 6 nap alatt 1,5 kilót, nem????????
Na mindegy, 6 nap múlva megyek 4d-re 32 hetes UH-ra, majd ott megmondják a tutit. A vesetágulata nem nőtt, most 1 mm-rel kisebb, de csak az egyik oldalt nézte meg.
Amúgy minden rendben, pH is, zárt a méhszáj, fejvégű Boti.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Na megnéztem a magzati méretek táblázatot, a mért adatok alapján 31-32 hetes, ami a tényleges kora. Valami akkor tényleg nagyon el lehet állítódva a gépén. Ezt már múltkor is sejtettük, de akkor még csak 2 héttel mérte nagyobbnak.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska, ha tényleg akkora lenne, már szülhetnél is :shock: Sőt, akkor szülésig kb 5 kilós lenne :shock: Reméljük, hogy rossz a gép, különben..nem irigyellek majd szülésnél :oops: Jó, hogy megnézeted magánban is...

Nálunk a kórházban az óra van elállítódva, már pár éve, mármint a számítógépeken... Persze ez más, és az óra nem is annyira fontos, de azért vicces, hogy a zárójelentésemen a burokrepesztés, ctg, stb mind szülés után történtek :roll: Az uh-leleteken pedig véletlenül sem a valós idő áll, általában egy olyan korai időpont, amikor az orvos és a nővér még fogat mostak otthon, nemhogy rendeljenek :oops: Pedig az órát/időpontot nem kézzel írják be, hanem a gép magától... :? Vagy így számolják el azt az időt, amig nincs orvos, és az időpontos kismamák órákat várnak? :(
20140901114303
 
 


Óra
A babanet órája se tökéletesen jár :oops: :lol: :wink:

Linácska
Lehet mérési hiba is :? BPD-nél 2-3 mm már akár egy hetes eltérést jelezhet... (DE... ahány táblázat, annyiféle méret :wink: )

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Leo,
BPD 81 mm volt. Ahol én néztem ez 32 hetesnek felel meg. A gép meg valahova 34-35 közé tette. És ugyanígy a többi méretét is. A hasát valami 38 hetesnek, így jött ki átlagban a 36, meg a 2700g. 6 nap múlva majd kiderül az igazság.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska
Most megnéztem 2 szakkönyvet...
-BPD: 81 mm--- 30. hét
-BPD: 81 mm---33. hét
:wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Linácska: :) 5 héttel elnézni, nem semmi, szerencse, hogy 6 nap múlva mész megint.

nálunk 2 napja céges költözés van, mindenhol csupa felfordulás, legalább rákészülök az itthoni pakolásra :) sokat keményedtem, pedig alig pakoltam valamit.

Majga? rég voltál!

rokakoma: annyira jó lenne, ha tényleg jönnél Te is! :) Mekkora most a hasad? nem teszel fel képet?

klarissza: :) de jó! Reméljük mihamarabb kis vasgyúró lesz! :) szuper, hogy így beindult a tejed.

vivcsen: tényleg nincs nagy hasad! kisebb, mint múltkor volt?

képzeljétek, tegnap barátnőm mesélte, hogy egy kolléganője a 9. hónapban van, és terhességi cukros, nem eszik szinte semmit, és 3 kilóval kevesebb, mint terhessége előtt volt. :( mondtam Neki, hogy máshogy is meg lehetett volna oldani :(

hopihe79
Budapest
 
 


Addisz: saláta? :) megyek csinálok egy gombás omlettet! :) változatosság kedvéért éhes vagyok!

hopihe79
Budapest
 
 


Brunhild: megkívántam a parizeres szendvicset! :) jól hangzik! :)

hopihe79
Budapest
 
 


linácska: tök jó a szoba! :) van saját tv-jük? ;)

hopihe79
Budapest
 
 


Hopihe, nekem a parizeres szendvics már a fülemen jön ki, mert Etele csak ezt eszik :? Sem szalámit, sem sonkát, sem valami más párizsit, csak egy féle, egyszerű párizsit ...néha vajas kenyeret vagy májast, és sajtot...de 85 %-ban mindig ugyanazt a parizeres kenyeret :roll:
Szóval Te csak egyed, de nekem elegem van belőle :wink: Mondjuk a palacsintát szeretem, csokisan is és lekvárosan is :D
20140901114303
 
 


Pihe
Hú, gombás omlett... Fincsi lehetett :) Nekem nagymamim csinált isteni majonézes krumplisalátát lilahagymával...hmmm :) "Kénytelen" voltam a tálat is kitunkolni a végén egy kis bagettel :oops:


Teszek fel pocakfotót, tegnapi:

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Hú, egy jó félórája a kicsikém úgy beindult, hogy az az érzésem, vagy alul vagy felül mindjárt kirúgja egy szervemet :? Mintha boxolna vagy karatézna odabenn :shock:
20140901114303
 
 


Brunhild
Mostanában nálunk is durva az esti programja Johannának. Mondtam is a páromnak, hogy a gyerkőc vagy szteppelni tanulni odabent, vagy 8 lába van :lol:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz :lol: :lol: :lol:
20140901114303
 
 


fincsi volt :)

nekem is úgy hullámzik esténként a hasam, mint egy vízágy. :)

brunhild: úgy olvastam, hogy alul vagy felül mindjárt kirúgja egy szemedet. Gondolkoztam egy ideig, hogy alul hol lehet szemed :) aztán elolvastam még egyszer :)

Addisz: nagyon csini vagy, olyan, mintha vékonyabb lennél, nagyobb pocakkal :)

hopihe79
Budapest
 
 


Hopihe: Nézőpont kérdése :lol: :lol: :lol:

Addisz, én nem látom, hogy változott volna a pocakod :oops:
Ha lesz kis időm, én is fotózik egyet..én már úgy érzem magam, amikor tükörbe nézek, mint egy kötözött sonka :oops: :lol:
20140901114303
 
 


Addisz,
hozzád képest én egy bálna vagyok. :lol: Holnap csinálok pocakfotót, szerintem ekkorából már simán megszületnek a gyerekek, nekem meg még két hónap hátra van.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Brunhild
Szerintem határozottan nagyobb :) Legalábbis cipelni sokkal nehezebb, mint egy-két hete :D

Amúgy tök csalóka ez a perspektíva, mikor magamról csinálok így felemelt kézzel fotót, akkor tényleg viszonylag szolidak a méreteim, de ha más készít képet, akkor azért látni, hogy én sem állok messze a bálnától :roll: No de majd a cukrászdában kiderül az igazság :D

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Lányok! Ha ti bálnák vagytok, akkor én a 112kilómmal hogyan merjek veletek cukiba menni?
Nekem sem semmi cipelni ezt a súlyt, és még dolgozom is . Most jöttem be a kocsmából.

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


gydavid,
tényleg, végül voltál cukros vérvételen?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


HEllo

Tegnap még kaptunk egy jó és egy rossz hírt. Lekerült a lélegeztető gépről így saját maga lélegzik, de sajnos nem emészt már csak 3-5 ml et, de azt se mindig és fel van puffadva a pocija a gázokat egy köldökön keresztül bevezetett szondán át vezetik le. Ó bárcsak még ez is rendbe jönne minél hamarabb akkor már nem aggódnék ennyire.

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza: nagy harcos a fiad, hidd el ezen is túl lesz majd, nem fogja hagyni magát. Mi okozza a nem emésztést? Mivel tudják a folyamatot majd elősegíteni?

Lina: csak óvatosan, ne pörögd túl magad!!!! A szoba szuper lett, ügyi vagy, és jó h Botival minden oké.

Tegnap du megszületett a barátnőm kislánya: Réka 3700gr 56cm. Zéti is pont ekkora volt és ő is 41 hétre született :wink:
Képzeljétek, ő a második barátnőm, aki fájdalommentesen szült, mert nem hatott az oxitocin indításkor....hihetetlen

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Klarissza, az tényleg jó hír, hogy önállóan lélegzik!
De vajon miért nem emészt rendesen? :( Szegény pici ember, már mennyi baja van szegénykének... Szorítok, hogy ez is hamar rendbe jöjjön!!!
20140901114303
 
 


Sajnos fogalmam sincs miért nem emészt, de a doktornő szerint ez sajnos előfordul szerinte ne aggódjak!
Még mindig mosolyog vagy ráncolja a homlokát ha meghallja a hangom annyira megható :D

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza, milyen édes lehet a kis drága! :lol:
Ha pedig a doktornő azt mondja, hogy előfordul ilyesmi és helyrejön, akkor nem lehet nagy baj!

Én megjártam a védőnőt, nagyon meg van elégedve velem :D Az ő mérlegén ruhástól 78 kg vagyok, utoljára 75, azt mondta ez tökéletes. Itthoni mérleg szerint, levetközve, 77,5 kg-ot mértem, ez még rendben van...és mégsem 80 :shock:

Gydavid, ne haragudj ránk :oops: , neked biztos sokkal nehezebb :(. csak hát mindenki magához képest viszonyítja a hízást... :oops:

És..megjött a békás függönyöm :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2011.05.30 20:21-kor.
20140901114303
 
 


Klarissza
De jó, hogy Vilmos már mosolyog, nem csodálom, hogy meghatódsz! És az is nagy lépés, hogy lekerült a lélegeztetőről. Sok helyen olvastam, hogy a koraszülött babák emésztésével tényleg sok gond lehet, az idő majd biztos segít és ezt is ügyesen megoldja egyedül.

Netty
Gratulálok a barátnődnek, szép nagy baba lett!

Gydavid
Nem számít, hogy nézünk ki, tök jó lesz találkozni, beszélgetni, úgyhogy mindenképpen gyere el a cukiba!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, elhiszem, hogy neked egyre nagyobb és nehezebb a pocakod :lol: Én is így vagyok vele, holott képeken nézve, hát nem is olyan óriási, amilyennek én érzem :roll: :lol:

Kicsit mérges vagyok, mert a pocaktartóm még nem érkezett meg (és egy másik csomag sem, babcipőkkel), pedig már kellett volna :? Múltkor a posta 3 hetet ült egy csomagomon, ki sem hozták, ki sem adták, és magyarázatot sem tudtak adni :?
20140901114303
 
 


Brunhild: kaptál tőlem privit?

hopihe79
Budapest
 
 


Arra a fájdalommentes szülésre én is pályáznék :D
kivancsika
Budapest
 
 


Klarissza: Vilike mennyire aranyos! Biztos nagyon örül Neked! :) én meg persze elsírtam magam, ahogy olvastam, amit írtál, olyan megható!

hopihe79
Budapest
 
 


Sziasztok!

Klarissza, nagyon drukkolok hogy ez a probléma is mielőbb megoldódjon. Gondolom akkor fog hízásnak indulni a kislegény, és elérhető közelségbe kerül a hazatérés.
Te fizikailag már jól vagy?

Én megvettem a babakocsit! Végre!
Remélem vasárnap el is tudunk menni érte, és a valóságban is olyan szép, mint a képeken.

Hétvégén programozunk, de hétfőn jövök.

Jó hétvégét!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Hopihe, igen, most értünk haza oviból, suliból, ezért olvastam csak most - és válaszoltam is :D
20140901114303
 
 


Sziaszok!
Elnézést, hogy zavarok.
Tudom milyen nehéz a legjobb ultrahang rendelőket kiválasztani ezért szertném a figyelmetekbe ajánlani ezt: http://www.humanhealth.hu/pid1/4d-ultrahang

Nagyon jó áron van és sok kedvezményt biztosít ami ugyebár ilyenkor nem hátrány. :lol:

Üdv

Kép
Kép
beusmimi
 
 


Sziasztok!

Vilikének továbbra is nagyon drukkolok!

Én annyira furán vagyok... Fáradt vagyok, nincs kedvem semmihez, fáj a hasam, nyűűűűűűgös vagyok :(

Tegnap volt csanás anyák napja, nagyon jó volt, Zsófi olyan vagányan szerepelt, annyira édesek voltak :) Fruzsi is kiállt a többiek közé, ugyan nem csinált semmit, de végig ott állt, ami nagy szó, mert 7-en vannak kicsik, és ebből három gyerek az anyukája ölében sírt :lol:

Szóval büszke voltam rájuk :oops:

Holnap meg esküvői délutáni kajára vagyunk hivatalosak, de nem sok kedvem van :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatok?? Én júli 10re vagyok kiírva. Első baba. :)
fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sajnos visszakapcsolták a gépre. :cry:

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza :( Szegénykém, úgy sajnállak, ennél rosszabb nem is létezik, mint a gyermekedért aggódni :cry: Férjem is szokta kérdezgetni, mi van veletek, hogy van Vili? Sokat gondolunk Rátok és szorítunk!


Panndi, 2 napja én is hasonlóan vagyok :?


Üdv. Fairytale! Írnál még valamit magadról? Hány éves vagy, hol fogsz szülni, fiú vagy kislány lesz?
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Klarissza,annyira sajnálom.Szorítok nektek hogy monél hamarabb rendbejöjön Vilike és hazavihesétek!

Fairytale20, üdv köztünk!

Lányok nekem annyira fáj a szemérem csontom hogy már sírásig vagyok!

Panndi,sajnálom!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Vivcsen,
elvileg azért fáj a szeméremcsont, mert a baba szétnyomja a benne lévő álizületet, aminek merevnek kellene lennie, de elkezd mozogni. Nekem Levi születésekor ment szét, 3 hétig olyan volt, mint ami eltört, a bal lábamon állva el sem bírtam a súlyom. Most újra érzem, de ha ez vigasztal 5 hete majd megbolondultam, most egy két hete alakult a dolog, és fájdogál, de egyáltalán nem vészes. Gondolom függ a baba fekvésétől is.

Klarissza,
drukkolok Vilikének!!! Nektek pedig továbbra is kitartást, és sok erőt.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok!
Egy ideje olvaslak titeket, bár elég későn tévedtem ide.
Olyan kedvesen fogadtátok fairytale20-at is, gondoltam talán én is beférek...

Magamról: 28 éves vagyok, az első babánkat várjuk, aki kislány lesz, a neve pedig Kinga. Most 29+5 napos, július 23-ra várjuk. A Szent Imrében fogok szülni.
krisztinka28
Etyek
 
 


Jajj aranyosak vagytok nagyon. :))
Szóval én 21 leszek augusztusban, így gondolom nem meglepő, hogy első baba. :P
Jelenleg 31hetes 5 napos, és borzalmasan aktív a baba. Neve sajnos még mindig nincs. Annyit viszont már a 12. héttől tudni, hogy kislány lesz.
Szülni a Péterfyben fogok. Báár már kételkedem a döntésem helyességében, de csak nem lesz semmi baj.
fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Klarissza! Kitartás, szorítunk!
üdv az újaknak!

krisztinka28!
Én is a Szent Imrében fogok szülni?
Ki a dokid ? van szülésznőd is?
Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


bkrisztike!
Dr. Tamási Ferenc a dokim. Azt ajánlotta, hogy ő választ egy "hozzámillő" szülésznőt a 32. hét körül. A végén kibökte, hogy van akivel ő nem szeretne szülést vezetni... :D , tehát ezért választ ő.

És neked ki az orvosod? Szülésznőd?

Lilypie Pregnancy tickers
krisztinka28
Etyek
 
 


fairytale, krisztinka, üdv köztünk :)

Hűűű, Fruzsi ma annyira hisztis volt, nem bánom, hogy már alszanak :roll:

Klarissza: sajnálom :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


krisztinka28+
Dr Urbán Márta a dokim, és Váradi Sándorné -Ica a szülésznőm.
Ők voltak a nagyobbik lányomnál is 2007-ben. Teljesen szuper volt minden.
k

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Szia Krisztinka!

Panndi :( ..talán a szeles idő miatt? :roll:
20140901114303
 
 


bkrisztike,
örülök, hogy akkor minden jól ment!
Csupa jókat olvastam eddig is a Szent Imréről, de azért izgulok kicsit...
Annyi kérdésem lenne, a kórházzal kapcsolatban... Fáraszthatlak vele holnap, hogy priviben megírom őket?

Bocs, hogy így lerohanlak, csak ma eléggé megijesztettek 4D-n, a szonográfus szerint 2 érettségű a lepény, (nem lehet tudni, hogy mitől, nem magas a vérnyomásom, soha nem dohányoztam, cukorbetegség is kizárva) és félek, nehogy meg kelljen indítani a szülést idő előtt.
Hirtelen elkezdtem a kórházi csomagot is összepakolni... :)

Lilypie Pregnancy tickers
krisztinka28
Etyek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: