Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

jelentkezem lassan, ha még emlékszik rám valaki.. :oops:
egy kicsit eltűntem Levi születése után.
Folyamatosan olvasgattalak titeket, de nem volt erőm írni.Amikor elhatároztam, hogy írok, akkor Macs Kittikéjéről olvastam a híreket, és a részvéten kívül nem is tudtam mást írni..

Volt egy pár probléma, amivel meg kellett birkóznom.. nekem ugye a császár metszés után is volt egy kis komplikáció, és sajnos a 6 hét gyerekágy leteltével is.. megint erősen véreztem..szerencsére rendbe jöttem..
Levi babám se az a minta gyerek, de látom, nem vagyok egyedül ezzel a problémával. :)
Szegénynek gond volt a köldökével is, így sebészetre jártunk, lápiszolták neki..
Csatlakozom a hasfájós és sírós babák klubjához.
Mi is nagyon hasfájósak vagyunk, talán most kezdünk kimenni belőle :oops:

Van még aki szülés utáni depresszióban szenved/szenvedett?

megpróbálok most már gyakrabban jönni.. :) (ha még visszafogadtok ;) )

a babócák gyönyörűek ;)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Ebba, nekünk van a Tefál Baby home párásítója, én mondjuk nem szeretem, mert sztem olyan szúrós szaga van, de tény, h kell… A dokink szerint is ez a fő okozója a szörcsögésnek, a túl meleg, fűtött levegő. Mi 1ébként 19-21 fokban alszunk éjszaka, fürcsi előtt szoktam becsukni az ablakot akkor van 16 fok a hálóban és mire megyünk felmelegszik 20 fokra… Megjegyzem Apa két takaróval nyomja, mi meg Boldival így is izzadunk! :-)

Üdv ismét közöttünk Henne! :-) :-)

Kép

Kép
vikoo
 
 


A hétvégét megint Sopronban töltöttük :lol:
Nagymami kényezteti a kicsi unokáját ezerrel :lol: :lol: :lol: :lol:
(és egy kicsit engem is :oops: )


Vizsgázóknak drukkok mennek!
Vendég
 

 
 

sziasztok!

elveszett bárányka bejelentkezik... :oops:

bocsánatot kérek tőletek, de egyáltalán nem volt időm olvasni, írni meg végképp...

a régi fórumunk elköltözött az anyatanyára bizonyos nézeteltérések miatt, oda próbálok menegetni, nem egyszerű!

egyedül vagyok a gyerekekkel, becsömörlöttem már anyósomtól is, majd mesélek, bár nem túl izgalmas...

Eszter cuki bébike, holnap lesz 2 hónapos! a legifjabb topic tagunk! :)

szerdán megyünk tanácsadásra, oltásra! :cry:

próbálnék visszazökkenni, nem ígérek semmit! jó lenne, ha visszafogadnátok, mert érdekel, hogy kivel, mi van, csak annyira káoszos még az életünk!

én jól vagyok, a 6 hetes kontroll is okés volt, igaz, apával még nem sokszor voltunk együtt... kipukkanok estére! Eszti 11kor alszik el, vagy picit hamarabb, igaz, jól nyomja az éjszakát, de napközben nem igen alszik. akkor max., ha lemegyünk babakocsizni, akkor elnyomja az álom, és jókat alszik, miután hazajövünk, akkor is.

az evészet is nehézkes. sokszor nem fogadja el a cumisüveget, ciciben nem tudom, hogy mennyi van! kicsit aggódom, hogy keveset eszik, de amúgy meg jól néz ki, meg van pisis, kakis pelusunk is, szóval biztos csak túlreagálom! :S

dobok egy képet a kisasszonyról!

próbálok visszazökkenni...

Adélkának utólag is boldog névnapot!!!

Kép

Kép

sophie27
 
 


Sophie:Esztike gyönyörű,és nagyon sokat változott ő is.Szerintem,ne aggódj az evés miatt,amíg kiegyensúlyozott,tuti ,h nem kevés neki amit kap.Cumisüveg téma érdekes,mert Bekinek annak idején megvettük az Aventos meg a mindenféle flancos üvegeket,aztán nem hajlandó másból enni,csak a 2 eurós xxxlutz-os üvegből. :lol:

Alvás nálunk is egyre kevesebb van napközben,mondhatni semmi,esetleg a sétákat végig alussza aztán annyi.Estére persze nagyon dinka,és ettől még nehezebben alszik el mint általában.
A foga vagyis az ínye is gyötri rendesen.Kenem neki,de így is állandóan rágja a kis kezét.

Szisszka:sok sikert+++++++++++++++drukkk!!!!

Hol van mindenki????Nem ám kihal a topikunk,nagyon szomorú lennék :cry:

Henne:sajnálom,h ennyire összejöttek a dolgaitok!De csak pozitívan!Az mit jelent,h lápiszolták??Bocsi,csak még nem hallottam ezt a kifejezést. :oops:

Ebba:nálunk 23fok van mindig mindenhol.

Tv függőség nálunk is meg van.Ha nagyon rákattanik akkor beszoktam tenni valami szép színes Walt Disney mesét(anyukája is imádja őket)Tarzan,Szépség és a szörnyeteg stb.. :lol: Imádja az énekeket.

Macs: a kekszet nekünk is ajánlotta a védőnő,de mi csak 2 hét múlva kezdjük az új ízek ismertetését.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


sziasztok,

sophie:nagyon édes Eszter! :)

aranyoska: lápisz: ilyen kis pálcika, ezüst-nitrátot tartalmaz..azzal kenegették a köldökét. vagyis kinőtt neki egy sarjszövet, és ez szárította le neki (ettől húzódott vissza)

Levi is imád tévézni.:) bár próbálok minél kevesebbet engedni neki. :)

nekünk a délelőttünk általában eléggé hisztis, most 1,5 órás sírás ringatáson vagyunk túl. talán most alszik egy picit. de ő sem szeret aludni napközben..

érdekes ez a kekszes dolog, még nem mondta a védőnő, bár még csak 2,5 hónaposak vagyunk. :)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziaszok!

Mike,
sajnos nincs autóm, nem tudok menni szerdán. Tavasztól apa motorozik és akkor majd könnyebb lesz. Addig is ha van kedvetek itt Veresen a Gombaiban (cuki) találkozni oda simán ki tudunk sétálni.

Eta,
enyém baba sem óhajt forgolódni csak dumálni. Ugye mondják aztat, hogy ne hasonlítgassuk a gyerekeket mert csak beparázunk, de hát könnyű ezt mondani. :twisted:

Ebba,
nekünk van hideg párásítonk. Nem mondhatnám, hogy észrevettem valami változást. Annál inkább bejött a kiságy lábának megemelése. Nálunk 21 fok van. 19-ben alszik a legjobbakat.

Henne,
ne hívd depressziónak mert kimondott szónak teremtő értéke van. Hívjuk inkább rosszkedvnek vagy letargiának. Igen nekem is volt, van és remélem nem lesz. :cry:

Kép
Kép
haynii
 
 


Kép

Kép [/img]

Kép
Kép
haynii
 
 


Rodi,
minden okés?

Kép
Kép
haynii
 
 


Ma megyünk venni párásítót, akinek van valami tapasztalata még, szívesen meghallgatnám!!!!!!!!!!!!!!!!!
Még mindig szívni kell Kócom orrát :(

hajnii! A hálóban nagyon száraz a levegő, a vizes pelus semmit nem ér, a kamilla teás víz sem nagyon...


Janka is állandóan ülni akar! Megőrülök tőle, már van, hogy a kendő sem jó neki, mert ő ÜL ...Tudom, hogy nem tesz pedig jót a gerincének, de ez van..na, azért nem esünk túlzásba, inkább az apja :)

aranyosk! Nekünk az a baj, hogy megváltozott a lakás klímája, mert új bejárati ajtót csináltattunk és nem tettünk az új előszobába radiátort, most húz be a hideg. Így nagy különbségek vannak a hők között, ezért is szeretem a kis sapkát ráadni, mikor a szobákban vagyunk, leveszem. Fürdéshez 24-25 fok van, alváshoz meg 21-22-t próbálunk teremteni, alatta én fázok. Tudom, hogy Jnaka nem, de én több takaró alatt is vacogok.

csajok! Nektek miben alszik a babó?
Nálunk: Body, textil ujjatlan rugdalózó, plüss ujjas hálózsák, és takaró.
Ha ujjatlan a hálózsák, akkor meg a rugi ujjas.
Most alszik Janka, elaludt a cicin, én aztán nem keltettem fel büfizni!! Kicsit ki akartam vinni, de mondják Miskolcon a szmogriadót megint.ÁÁÁ HOL A TAVASZ ????
Már egy órája alszik, tök jó volt nyugisan fejni, meg lassan megebédelni. Csak csörögni nem akarok a mosogató gép pakolásával, így halomba áll az edény, de le van...

Kép
ebba
 
 


sziasztok!

köszi lányok a dícséretet!

ez a kekszes dolog nem olyan új! a kismamát szoktam venni, illetve olvasni, és ott van egy gasztros doki, aki mindig ír benne, és ő is azt mondja, hogy a glutént 4 hónapos kor körül be kell vezetni, természetesen anyatejes babáknál csak 6 hónap után, mert így esetleg kiküszöbölhető az allergia! de nem tudom. mi Benivel 4 hónaposan elkezdtük a gyümikkel, de semmit nem fogadott el, egészen 7 hónapos koráig, akkor kezdtük neki el adogatni a cuccokat, addig csak tápszer volt egész nap! :)

Henne, ez a sarjszövetes dolog nem hangzik túl jól, bár gondolnám, hogy LEvinek nem fájt. ugye?

Szisszka, drukk a vizsgákhoz!

Aranyoska, nem tudom, hogy a cumisüveg, illetve a cumi a baja, vagy a tápszer nem ízlik neki!? passz. holnap megyünk tanácsadásra, akkor rákérdezek! nem hinném, bár ki tudja, hogy hirtelen ennyivel több tejem lett volna... :roll: komolyan, egyébként kész kínszevedés a tápszert odaadni szopi után neki... olyan, mint, aki ki van akadva, hogy már megint enni kell! ráadásul nem 3 vagy 4 óránként eszik, hanem riktábban! :S

sophie27
 
 


Beki egy hosszú újju bodyban,meg harisnyában alszik.plussz takaró.ennyi

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Ebba, a mi védőnénink azt mondja, hogy amit magától csinált a baba, az nem ártalmas, szóval, ha magától ül fel mondjuk az öledben, attól nem lesz baja, de te, direkbe ne ültesd! :)

hidegpárásító szerintem jó! mi Beninél akkor használtuk, amikor kijiött a kruppja! :S szóval érdemes beruházni, tényleg! és a másik, ha nagyon sok trutyi van a nóziban, akkor az ágyat, a fejnél meg kell emelni könyvvel, vagy valamivel, ahogyan Haynii is írja, hogy ne csorogjon le a sok cucc, mert attól meg köhögni fog!

jobbulást nektek!!!

Haynii, nagyon szép baba Máté! hány kiló?

sophie27
 
 


kép: Kép


Janka fürcsi után

Kép
ebba
 
 


aranyoska! és hány fok van éjjel?


Kép
ebba
 
 


ebba:nálunk 23 vagy 24re van állítva a termosztát,mert nálunk is hasonló a helyzet
A hálónkban megdögleni,de Bekinél csak így jó a hőmérséklet,szóval nála 22,23 szokott lenni.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Ebba, sztem Jankán túl sok ruha van alváshoz… én adok rá egy rövid bodyt, és egy pamut hosszú ujjú rugit és ennyi. Néha még így is melege van, érzem a kis hátán, h izzadt! Ha pedig hálózsákot adok rá, akkor meg alá egy body és ennyi! És mi is 19-21 fokban alszunk!

Édesek a babák!

Gyerekem ma is nagyon nyűgős, állandóan ülni és állni akar, már nincs gügyögés szopi után, rögtön megfordulás ás nézelődés! Ma épp semmi sem jó neki… :-( Remélem csak ez a szutyok idő!

Én is gondolkodtam, h kiviszem, de pocsék idő van, nem is biztos, h jót tenne a szörcsögésének, a szmogról már nem is beszélve… :-( Utálom ezt az időt! Tavaszt akarok!

Kép

Kép
vikoo
 
 


sophie: azt mondták, nem fájt neki..de amikor lápiszolták bizony utána sírt szegény.. :(
nekem sem akarja mostanában cici után elfogadni Levi a tápszert.. ha csak magában adom, nincs tejcsi, megeszi..de ha pótlásként, 10-20 ml-t megeszik is elég neki.. nálunk most volt tápszerváltás, lehet visszaállunk a régire..

ebba: Levi éjszaka hosszú ujjú bodyban és rugiban alszik plusz a takaró. éjszak nálunk 20-21 fok van, napközben 22-23.
Nagyon édes Janka. :)

hayni:ok, akkor hívjuk időnkénti rosszkedvnek?

mikortól lehet ültetni picit a babát? én még nem merem..

nekünk is van párásítónk, de szerintem annyit ér amennyi az ára volt...tud valaki valami jót ajánlani?

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Vikoo, nálatok szmog van? mármint, hogy rossz a levegő?

amúgy szerintem a hideg/hűvös idő jót tesz a szörcsinek, mert ilyenkor az orrnyálkahártya duzzanat lejjebb apad, vagy mi! :) lehet, hogy nem az változik a hűvös hatására, de mindenképpen tuti, hogy az orrfolyós gyereknek kint kevésbé folyik az orra! :)

jobbulást nektek!

Ebba, nagyon édes Jankóci!

Aranyoska, akkor jó a fűtés számlátok is... gondolom! mi Beninél még szívtunk, konkrétan izzadtunk, mert hülye volt a termosztátunk, aztán cseréltünk egy digitálisra, most már szuper minden! 22,5 fok van éjjelre is beállítva!

sophie27
 
 


Ebba,
mindenféleképpen hideg párásítót vegyél, azt ajánlják babákhoz.

Zsófi,
Máté baba 6050g volt múlt héten. Ezen a héten még nem tudtam megmérni, nagyon izgága. :?

Kép
Kép
haynii
 
 


Ebba, ruha nálunk is hasonló Vikooékéhoz! vagy hosszú ujjú body, és ujjatlan pamut, vagy plüss rugi! :) és két vékonka takaró.

Henne, nem hinném, hogy feltétlen a márkájától függ a párásító hatékonysága! nekem bionaire van, anyumtól kaptam még egyszer régen, mert allergiás vagyok, és talán jót tesz, alapon! :)

nem ismerem őket nagyon! de biztosan van valahol ilyesmi teszt a neten! hm?

ültetni, háááát, amíg nem ül magától, addig nem nagyon ajánlják! mire gondolsz? hogy a babakocsiban nem full vízszintben fekteted? vagy mire?

sophie27
 
 


Sophie:
az a helyzet nálunk a fűtéssel,h mivel le lett választva a gyerekszoba miatt a nappali,így nincs a nappalinak külön fűtőtestje.Ezért ahhoz,h ha a nappaliban akarunk héderezni,rá kell picit pirítani a fűtésre,mert itt lassabban melegszik fel,hiszen csak a többi helységből és a folyosóról jön ide a meleg.Én állandóan kapcsolgatom fel-le,egyszer fázom,egyszer melegem van :lol: Bekinél is néha hüvösebbet érzeknéha meg megdögleni ott bent.
A számlánk valóban nem kevés.11ezret fizetünk havonta ,de ez általánydíj.Aztán majd jön a nagy elszámolás(tavaly+60ezret kellett kicsengetnünk) :evil: Sarokkád,sok mosás,mosogatógép,a medencét ami volt a kertbe felengedtük párszor,és innen locsoljuk a kertet is.

Kép

picibaba.hu vonalzó
aranyoska001
Sopron
 
 


Sziasztok Csajszik és Babócák!

Ég a pofám, hogy ilyen ritkán jövök :oops: ...Nem is tudtam mindent visszaolvasni, pedig senkit sem szeretek kihagyni....Csak magunkról pedig nem szeretek írni :wink:

Szobahőmérséklet: Nálunk is kb 21-22 fok van Lilipók szobájában, fürcsihez és masszázshoz meg kicsit rásegítünk egy hősugárzóval :wink: ...A kisasszony nálunk rövid ujjú bodyban és hosszú újjú rugiban alszik és ujjatlan hálózsákban!

Ülés és fordulás: Enyém lányom egyiket sem műveli, csak nézelődik és vigyorog, gagyog :D ha megfogom a kezecskéjét akkor próbálja magát felhúzni ülésbe, de ennyi....Mondjuk én nem is erőltetek semmit, majd csinálja ha akarja :wink: ...Mondjuk ezt a nagy testet ami neki van ( 54 cm-hez 5260 gramm volt egy hete :D ), nem csodálom, hogy nehezen mozgatja :D

Eta-Február 24-től március 6-ig leszünk otthon, jó lenne tényleg egy talit összehozni :wink:

Ti szoktatok játszani a babátokkal??Mondjatok már egy pár játékot , hogy miket....Én próbálok Lilikének mondókázni, meg letakarom az arcocskáját, aztán leveszem róla a pelust és "kukucs"olok, de nem igazán izgatja a dolog, érdektelen arccal néz rám :D

Megszült Melinda barátnőm, 3120 gramm és 50 cm lett Ruben baba :wink: Remélhetőleg holnap haza mehetnek...És képzeljétek azt mondta,hogy inkább rendes szülés 100-szor, mint a császár ( pedig a rendes szülése sem volt egyszerű) :shock: ...Mondjuk nekem is ez a véleményem, csak hát én nem vagyok kompetens a dologban, mert csak az egyiket éltem át :wink:

Jajj, már most elfelejtettem, hogy miket olvastam :D Agyam, mint a szita :D

A babócák mindenhol gyönyörűségesek :D :D

Na megyek, ebédet adok a Zuramnak :D

Mindenkit pussszantunk innen a messzeségből!

Lili baba és Muterja :D

KépKép
gyancsi
 
 


sophie: van a ki már ilyenkor meri ültetni a babát..úgy hogy kitámasztja pl..
de én még azért várok ezzel..

a fűtés számlától én is tartok.. mi is átalányt fizetünk, eddig 15000-et, de most egész nap megy a fűtés.. így majd nyár végén mi is fizethetünk rá szerintem :(

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok!

Barni ÁTFORDULT!!!!!! Hasról hátra!!! :D :D :D :D
Leteszem a kiságyba kinyomta magát, egyre feljebb, aztán meg átbillent! Olyan aranyos volt, ahogy meglepődött magán! :D :) :D :D :D Visszafordítottam, de nem ismételte meg a mutatványt. Nem baj, majd talán holnap. 8) :D :)

Holnap próbálok jönni rendesen is ígérem, de ezt muszáj volt megosztanom veletek!!!!! :D :)

sok puszi mindenkinek!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok Lányok!

Még mindig nem tudtam visszaolvasni csak ezt az egy oldalt :oops: :oops: :oops:

Gyancsi,
tényleg kis pufi lányod van, tündérfalat :D :D
Csak úgy összehasonlításképp a testsúly/hosszúság adatokkal: enyim 3 hónap 1 hetesen 66cm és 5560 gramm! :lol: De megdicsérték, hogy hosszúcombú, hosszúlábú kislány, lehet könnyű atléta alkata lesz mint az apjának!

Henne,
nekünk lekötötte a sebész doktor bácsi a sarjadzás tövét, mert ő nem szeret lápiszolni. És 5 nap alatt leszáradt minden nélkül.

Wivi,
gratula a forruláshoz!

Macs,
gratula a fogacskához, és a kis fogas szájba menő ételekhez! :D :D

Majd igyekszem utolérni magam.

Pussz

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Vivi, Barni nagyon ügyes :D :D :D :D :D :D

Maccs
vörösmacska
 
 


Hajrá Barnibaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
haynii
 
 


Sziasztok!

Fél kézzel próbálok írni gyorsan, mert itt "táncoltatom" a maciját, h addig tudjak írni. :)

Mikegirl
Köszönöm! Nagyon bízom benne, h le tudom küzdeni, mert ez így ne állapot!:cry: :( :?
Elküldöm privibe a számom, ha Vácon jártok szívesen látunk Titeket, vagy szervezhetünk egy kis babakocsizát is! (Angie, Hajni rátok is áll, meg a többiekre is!)

Macs
Balu is nagyon ügyes! Mintha mindig kanállal evett volna! :) Igazi nagy fiú! :D :)

Eclipse
Gratttttt a vizsgákhoz! :D :D :D

Ancsi
Szerintem is csodaszép kis gombóc a lánykád!
Grat a barátnődnek!
Játék: Barni a süti-süti kalácsot élvezi, :)

Ebba
Nálunk 22°C van, Barninál: 23 fürcsinél: 24°C
Éjjelre én adok rá hosszúujjú bodyt, vékony pulcsit és kisgatót. Ha kevesebb van rajta, akkor nyugtalan. Ja és betakarom egy kis takaróval.... (Hát igen... fázós baba, mint az anyja.... :wink: )

Megunta Barni az egyedül játékot.:(
Majd folyt köv.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Letettem aludni...

Hajni
Nagyon édes Máté baba!
Tetszik a pólója!!!!!

Lucuzs
Mennyire szerencsés vagy, h ilyen jó lelkű kis tündéred van, mint Bogi! Nagyon büszke lehetsz rá!

Ebba
Jankóci nagyon aranyos!

Ninin
Ne haragudj, a múltkor kifelejtettelek! Üdv köztünk!

Sophie
De jó, h lassan visszatérsz te is, és lassan megoldódnak a kezdeti gondok!

Dorka
Irigy vagyok kicsit ma fallabda miatt :oops: De nagyon büszke vagyok rád, h ennyi plussz mozgásra van még energiád!

Jaj, felsírt...
Ismét flyt. köv.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


helló csajok!

Tegnap este beugrottam az Auchanba, megvettem a hideg párásítót...hát, hazahozom (mondanom sem kell, senki sem segített, nem értettek hozzá)Összeszereljük, és orrán, száján jön a víz. Újra próba, megint, azt hittem, Csabi földhöz vágja...Úgyhogy ma vissza, és veszek másikat. Pedig ez volt az akciós, így 13000Ft, és ultrahangos, ionizáló funkció, meg tök jól néz ki..Na de nem ilyen lesz a köv. Ááááá

Éjjelre nem adtam Jankámra hálózsákot, ő jól aludt, én nem , mert néztem mindig a kezét. Ugye, tudjátok, hogy velem alszik..és arra keltem hajnalban, hogy én hanyatt, ő meg a hónom alá kupászkodott :9 Összebújtunk :)
Hát igen, régen én voltam így apjával... :)

vivi! Na? megtáncoltattad a macit? :) Nekem alszik épp 1.5 órája. Kivittem, ott bealudt, behoztam, és folytatja .:)
Nekem Janka fordítva csinálja, de rendszeresen. hátról hasra, mindkét irányba.

Ancsa! Ne aggódj, nem is kell még neki semmi különöset csinálni, de hát Jankám csak 4440g sajnos nem sok hurka van rajta...ezért tud forogni :)

Kép
ebba
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon ritkán jövök hozzátok,de mentségünkre legyen szólva,megjártuk a hadak útját Mátémmal, na meg amúgy sem vagyok egy nagy szószátyár itt a topikban.:)
Egyébként titkon olvaslak Benneteket, úgyhogy képben vagyok, hogy kivel mi a helyzet.
Gondoltam, megosztom Veletek a tapasztalataimat, hátha a későbbiekben valakinek a segítségére lehet, bár remélem, hogy nem lesz rá szükség.

Véres kaki:egyik este véres cérnaszerű csíkokat találtam a pelusban.Mivel már késő volt ,ezért a Madarász utcai Gyermekkórházat hívtam.Ők azt mondták, hogy nyomás befelé,és bent is tartottak.
Mindenféle vizsgálat negatív volt, mire kiderült, hogy aznap ittam 2 csésze tejet,amúgy meg nem szoktam, és ez okozhatta a problémát.Volt bent egy másik kisfiú ugyanezzel a véres kakival,és ahogy az anyuka elhagyta a tejet, megszűnt.
Úgy örültem, hogy minden OK. Összesen 2 napot töltöttünk bent. Erre mikor hazajöttünk belázasodott Máté. Benyalt vmi vírust a kórházban.3 napig lázas volt,aztán jól lett.Szerencsére végig evett,de mégis fogyott 10 dekát, mert ment közben a hasa.Meggyógyult!SZUPER! Aztán én következtem 38,6 fokos láz, hányás, hasmenés.
Mindenkit felhívtam,akit csak tudtam(orvos, védőnő, kórház, ismerősök), hogy lehet-e szoptatni, mit lehet bevenni stb.
A válaszok:szoptatni lehet,de csillapítani kell a lázat (rubophen, nurofen).Hozzáteszem,hogy amíg nagyon magas volt a lázam,addig a gyerekem ordított a cicin.A két gyógyszert akár kétóránként be lehet venni felváltva. Ugyanez a helyzet a gyereknél is. Máténak csak szirupot tudtam adni, mert ment a hasa. Panadol nurofen váltakozva,de szigorúan csak popsiban mért 38,5 fok felett.
Ez a hányós,hasmenés vírus cseppfertőzéssel terjed,úgyhogy maszkot kell viselni mindig.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe, jövök gyakrabban,és mi is megyünk a talira, ha nem lesz már járvány.
Puszi

Akra


Kép Mátébaba
akra
 
 


Sziasztok Lányok!

Kéréssel, kérdéssel fordulok hozzátok!

Ha bármelyikőtök családjában van olyan vállalkozó, aki adójából egy összeget leírni szeretne, adományigazolással, jótékony cél érdekében, akkor szóljon nekem és írok privit!!! Minden forint számít.
Erős személyes érintettségem van....

Előre is köszi!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Ezt nem hiszem eeeel :cry: írtam egy rakattal és elszállt :twisted:

Akkor újra kezdem.... de most nem eresztem olyan bő lére!

Akra, örülök, h. jobban vagytok!

Májki, igen, szerintem is inkább 6 hónap, mint 6 hét :roll: Már azért jobb, de öléggggé szűk vagyok :oops:
Örülök, h. Ati kezd betörni és segít!
Adélkának utólag is boldog nevenapját! :D

Ebba, szerintem is túl sok a hálócucc Jankán! Mi is csak hosszú ujjú kombidressz + hálózsák, ill. mostanában térdzokni, nappalra is, mert hideg a lába :? mint az anyjának!

Zsófi, gyere csak, amikor tudsz, én kivi vagyok rád is!!!
Gyerkőcök gyönyörűek! :D
Anyatanyán én is nyomulok... kb. 1 hónapban 1x :oops: Egyszerűen nincs időm és már a régi topikomba sem nagyon írok sajna :roll:

Vivi, Barni szuper ügyes!!!
Zorka a hátáról fordul a hasára "csak"!
Viszont a kezeit elmélyülten nézegeti és magyaráz!!!

Ma megyünk oltásra: kérnék szépen egy kis drukkot, h. jobban viselje, mint a múltkor!!! :( Szerintem most én is sírni fogok vele együtt, amikor megkapja :cry:

Henne, jó hallani rólatok is!!!

Azt hiszem most csak ennyi, mert lassan készülődnöm kell... áááá...

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Ja tv: hát Zorkát is nehéz lepattintani róla :lol: eszméletlenül érdekli, ahogy villog, meg színes, stb... :lol:

Szissz, mikor is végzel a vizsgáiddal??? Kalappal!

Hihetetlen!!! Zorka eddig kizárólag 45 percet aludt napközban egyhuzamban itthon (babakocsiban többet szokott) és most, h. mennünk kell és előtte nem ártana ennie, alszik, mint a bunda! Hát ilyen az én formám! :D
Na majd én is megkérdezem a védőnőt erről a kekszes dologról!

Na puszi, pá! :D

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 


Sziasztok!

Akra
Sajnálom nagyon a kálváriát! De örülök, h jól vagytok már!

Navi
Megy a drukkkkkkkkkkk!!!!!!!!
Barni is nézegeti ezerrel a kezét és folyton a szájába van szinte az egész ökle. Múltkor pedig egyesével végig kóstolta az ujjait, h mind egyforma ízű-e. :) :D :D Meg a másik, h felhúzza a lábát majdnem a nyakába és dülöngél jobbra balra és kacag közbe. :D :D

Valami lehet a levegőben...Enyim gyerek is alszik már majdnem egy órája....

TV: Hasonló a helyzet. Ha nem megy a TV még akkor is érdeklődve bámulja.....

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Hátha valakit érdekel:

Itt már azt is írják, h kizárólag szoptatott babáknál ráérünk 6hónap után a keksz etetést, vagy liszttel habarást:
http://www.babasmamas.hu/hir.php?hir=hi ... etoen-1864


Ez meg még egy verzió a mit nem és mit lehet ennire: Bár lassan tényleg csak a kenyér marad. (Bár akkor meg nem lesz elég vitamin dús a tejcsi.... :roll: :roll: :roll: )
http://www.babasmamas.hu/hir.php?hir=mi ... smama-1862

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


sziasztok

nálunk megint krupp volt.. de megúsztuk a kórházat, hála a lélekjelenlétnek és a rutinnak. :( Apa még mindig gipszben, egyedül nyomom a 4 gyerekkel, Marcika rettenetes hurutos lett most a krupp után, kezd belázasodni, lehet megint antibio lesz belőle. Az oviba is el kéne mennem a lányomért, és persze itt van Hanna is... A nagyfiam is köhög, lázas volt, ő is itthon van. LEGYEN MÁR VÉGE ENNEK A BETEGESKEDÉSNEK !!!! :evil: :evil: :evil:

Erőm kifogyóban, bocs', hogy csak panaszkodom. :( :cry:
gigii
Budapest
 
 


Hali!

Gigi:
Küldök enerdzsit ok?
Nem irigyellek a mostani napjaidért....Reméljük hogy már nincs sok hátra a lázkorszakból!

Akra:
Köszi hogy akkor is arra gondolsz hogy tudsz segíteni a megelőzésben amikor rátok jár a rúd.
Remélem most már egy ideig egészséges híreket kapunk!

NAvi:
Mennek a drukkok! Ne sírj, mert akkor " nem mutatsz jó példát"
:lol: Ez a kedvenc anyai Illetve nagyanyai mondatom....
Örülj neki hogy alszik:)

Wivi:
Mondta is a Tied gyerek hogy milyen ízűek az ujjai?
Málnás epres..... hmm én szerintem nagyon finom a kis kezecskéjük... Én állandoan azt zabálgatom, meg a kis puha pofikáját: )

Csajok Tök ügyesek a gyerkőcök! EZek szerint mi nm csak súlyban vagyunk lemaradva: (
Képzeljétek azt hiszem hogy Gizus fogyott.....
Hmm azt hiszem holnap bemegyek leméretni, mert ez nekem nagyon nem tetszik!!! Pedig eszik!
Ti babóitok mennyi ideig szopiznak?
mert a gizus 25-30 perc után elfordul, nem eszik..... de én azt hittem ez azért van mert jól lakott... de akkor meg nem fogyna.
egyébként egy csomót alszik...
De én ennek örülök, csak lehet hogy nem kéne?
jajj ez a kéne nem kéne megŐRITTTT

na megyek kihasználom az időt míg alszik.. Kajálok valamit............

pussza

JA Eclipse: megkérdezem a jóapámat az ügyről
dobsz egy privit bővebben??

Kép
Kép
eta
 
 


csatlakozom a panasz áradathoz... :(
3. napja éjjel 2 óránként kelünk. Orrszívás, evés, orrszívás, evés....elegem van!! Tudom, h nem tehet róla, de miért ne akar éjjel aludni? Most bezzeg 2.5 órája nyomja a babakocsiban!!!


Isten éltesse Balázst!!!!!!!!!!!!!!!





Kép
ebba
 
 


Sziasztok!

Kicsit kimaradtam, újabban sokat pihenek (konkrétan délben kelek), és tartottunk néhány szopinapot is. Bencének nem jött be, tök nyűgös volt tőle. Vmennyire megint visszajött a tejem, de ma megint keveset ebédelt :twisted: Megőrülök ettől!!!

Eclipse: Gratula a vizsgákhoz!!!

Mike, Wivi: köszi a segítséget, most már jó Benci popsija és redői - kiváltottuk az új testápolót (ezt se tudom elolvasni :P ), és olajozom is neki.

Bedoha, Mike: Közös babakocsizás nekem nagyon okés, de csak dél után... :D

Eta: Remélem nem fogyott Gizus!!! Mi is hasonlóan vagyunk. Bence "dolgozik", azt hiszem, hogy hű, de sokat evett, és csak 30g... Néha meg azt, hogy semmit sem evett, akkor meg tök sokat tud enni. Fura. Szerintem ha rajta múlna éppen hogy nem halna éhen :(. Tegnap este is kemény 20g-ot evett vacsira. Ilyenkor persze cumisüveg, ördögi kör. Szóval vannak gondok.
És még ő se forog. Most veszünk neki járókát, talán a hétvégén el tudjuk hozni, alig várom. Abban több helye lesz, hátha kedvet kap!!

Tök ügyesek a babócák!! Ennyire ügyesen forgolódnak!!!

Gigi: Kitartás! Mikor utazik apa?

Akra: Ennyi minden nálatok is :( Mennyi galibát okozhat a tej!!!

TV: Persze Benci is imádja. Kis függő mind egytől egyig :D :D

Ebba: Én szívesen küldök párát :D Tuti nálunk van a Tőletek hiányzó adag!!!

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Ja, még vmi:

Hétvégén mélyhűtőzni kellett, nem akartam neki tápot adni, amíg van fagyasztott tejci. Ééés.... Felbontottam egy régi zacsit, és mi förtelem volt :S. Kiöntöttem. Majd ezt eljátszottam még 2x, végül felbontottam egy másik márkájú zacsit - ez nem volt olyan régi. Az kevésbé volt borzalmas. Végigolvastam a netet, mindenhol azt írják, hogy ez normális. De attól még nem adnám neki olyan szívesen. Jártatok már így? Ha rossz a tej, akkor azt érzi a baba és nem eszi meg? vagy megeszi?????? :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Macs! Tényleg! Balázsodnak boldog névnapot! :wink: :lol:

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Boldog névnapot Lucuzs és Maccs a fiaitoknak!!! És Mike, Adélnak is utólag... :oops:

Kép

Kép
amidaalah
 
 


Balázsoknak sok boldog névnapot!!!

sophie27
 
 


lucuzs!! bocsikaaaaaa
A te Balázsodnak is természetesen csókjainkat küldjük :oops: :lol:

Kép
ebba
 
 


Rabbe - decemberben kezdem el az olvasást, pár naponta benéztem, de nem mindig tudtam mindent elolvasni. Mostanában már majdnem minden nap zugolvastam :D , aztán erőt és bárorságot merítettem a bejelentkezéshez;).
Sikerül betartanod a nasimegvonást?

Vörösmacska - mit szólt Balázsod a kekszes almához?

Sziszka - drukkolok nagyon a vizsgáidhoz! Előtted is le a kalappal!!!! Két gyerkőc, plusz vizsgák….

Dorka – eddig egyszer hagytam itthon Olivért hosszabb időre (fodrászhoz mentem), és pont hazaértem, mire megéhezett. 8) Szóval, lehet, hogy tényleg meg kéne próbálkoznom hamarabb ezzel a fallabda dologgal :wink: Játszótérrel ne szerénykedj, tedd csak fel azt a képet!!

Ebba - nálunk van pára minden rásegítés nélkül, de Olivér így is nagyon szörcsög már több mint egy hete. Még mindig napi 1-2x szívom neki :( . Estére bodyt szoktam ráadni, hosszú ujjú rugit, és egy ujjatlan zsákot. Sikerült a párásítót kicserélni? Nem alvást sajnálom, szerencsére mi azért éjjel tudunk aludni. Általában reggelre telítődik meg a pici orrocskája!

Sophie - nagyon édesek a gyerkőcök :) ! Az együtt fotón meg kell őket zabálni!

Gyancsi – Olivérnek énekelni szoktam, csörgőt adok a kezébe (tudom, még nem tudatosan fogja meg, de olyan édes, ahogy akaratlanul rázza), tegnap újságot olvastunk (kismamát) :wink: , meg van egy oldal a neten, brillkids.com onnan töltöttem le neki fekete-fehér ábrákat, azokat nagyon szereti nézegetni (ha gondolod, átdobom). Melinda barátnődnek gratula!

Wivianne - Barninak hatttttalmas gratula!!!!!

Navi - gratula a kisasszonynak a „csak” hátáról hasra forduláshoz :D ! Oltásnál mi volt? Nálunk a két hósnál én nem néztem, Apa igen, na azóta nagyon tiszteli a fiát :D :D ! Mindenkinek eldicsekedte, hogy milyen ügyes a fia, hogy ilyen mélyre beszúrták neki a tűt, és csak egy kicsit sírt! De mondanom sem kell, őt napokig kísértette a látvány!

Gigi - sajnálom a betegeskedéseket. Jobbulást mindenkinek!!!!

Balázsoknak nagyon sok boldogságos névnapot kívánok!
Puszi mindenkinek!

Kép
Lilypie Maternity tickers
ninin
Dorog
 
 


Eta,
köszi, dobtam privit!

Eclipse
eclipse
Budapest
 
 


Névnapi jókívánságokat Balázsom nevében köszönjük. :D

Kekszes alma nagyon ízlik Bazsinak, növelem az adagot, de csak picit adok így is, nem akarom leterheli vele hirtelen. Csináltam neki sütőtököt, az valahogy eddig nem jött be neki, nagyon bömbölt ma, még nem adom fel, mert szerintem olyan fini :wink:

na ma eljutottunk csípőszűrésre, minden ok, nem kell kontrollra mennünk. :D

Maccs
vörösmacska
 
 


Köszike Lányok!!! Oltás túlélve :wink:
Most csak egyet kapott, 4 hónaposan kap megint kettőt. Sírt mint állat, de hamar elfelejtette! Mikor hazaértünk evett, utána nyüglődött és adtam neki egy fél kúpot, amitől kicsit bágyadt lett, de hamar feléledt!
Meg lettünk dicsérve: 5340 g és 60 cm, a kis zabagépem :lol: El voltak halva, mennyire kis erős, rúgja ki magát folyamatosan és minden érdekli!

Macs, csípőszűrés???

BALÁZSOKNAK én is BOLDOG NÉVNAPOT!!!!! :D

Vivi, tényleg, milyen ízűűűűű? Kóstold már meg az ujjacskáit :lol:

Ami, büdi a fagyis tejci vagy gusztustalan állagú? :? Ne ijesztgess, mert nekem tele van a mélyhűtőm! :shock:

Képzeljétek! Zorkát megszállta valami álomkór-féle!!!
Este 8-kor evett, aztán reggel 6-kor minimálisan és azóta újra alszik :shock: a mellem meg tele van... mindkettő :roll:
Nem tudom, mi lelte :D Örülök is, mert jól kipiheni magát és nekem is van egy kis időm, meg nem is annyira örülök, mert így napközben nem lesz sok alvás és estére tök hulla!

Na mindegy, hát ez van... felkelteni nem fogom, éhen nem hal, az tuti :wink:

Kép
Kép
navared
Szfvár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: