Új privát üzeneted érkezett!

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1313076283.0238.jpg[/img] [/img]

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


A föld kóstolástól ilyen boldog :)

Nekünk is van már 4 fogunk, ezt elfelejtettem.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rekus!
Nóra gyönyörű kislány!!!!!

Sissy!
Lili nagyon menő a napszemcsiben,nagyon helyes!!!

Kri!
Hát Bettina egy hős. Nálunk botrány szokott lenni az orrszívás. további gyors gyógyulást!!!!

Kép
mók
 
 

 
 

Ice: mindegy, túl vagyunk rajta azt hiszem. Minden csoda 3 napig tart... Du már nem volt vele semmi probléma. Most aludt el, és egyáltalán nem is nyöszögött már. Nem szoktam hagyni sírni, de most az égadta világon semmi baja nem volt, így hagytam, muszáj volt, különben se éjjelem se nappalom. Dokinéni is azt mondta, ha dolgom van, nem baj ha sír, meg kell szokja, és egy idő után, már látja, hogy nem mentünk sehova, ott vagyunk. Az Ő érdekében nem érek rá. Ennivalót kell neki csinálni. Ezt majd megérti. Amúgy nem anyu után sírt :) ha nyafog és bemész hozzá, mégjobban rákezd, hogy Ő neki mekkora baja van :D raffinált ám :) Tietek ezt nem csinálja? Én is ilyen voltam :D

Nóri nagyon édes :) az a nevetés :) én nem tudok ilyen képet csinálni, mert ha elővesszük a gépet, tudományosan néz :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


rekus:nagyon jól sikerült ez a fotó :wink: szőke haj,szép pofi.gratulálok nagyon édi bébi!milyen színű a szeme?kék vagy szürkés kék?így képen olyannak látom.

kri:de jó neked,h így engedi Betti!Balázs nem szereti,de már Máténál megszoktam amikor ő kicsi volt ő sem szerette le kellett fognom a kezét lábát :lol: Balázsnál még nem tartunk ott,de ő már a porszívót sem szereti,mondjuk ezt a porszívót én sem!remélem hamar felmondja a szolgálatot :roll:
iceberg
Budapest
 
 


Jajj,ezt elfelejtettem:képzeljétek,ma már Lili háromszor pisilt a bilibe!!!Merthogy elkezdtünk bilizni.Ébredések után általában van pisi,ma az esti fürcsi előtt is volt.Amikor kakil a pelusba,meg pukizik,szoktuk neki mondani,hogy ez az,nyomjad,adj neki.És a bilin ugyanezt mondjuk neki,és puki is jött már,csak a kaki időpobtját még nem találtam el.

Szerintem nem csak attól függ,hogy érzi-e,hogy számíthat Rád,ha minden sírásnál felveszed.Azt gondolom,tudnunk kell megállapítani,hogy mi hiszti,és mikor van "anya-hiányos"sírás,amikor tényleg csak megnyugtatásra vágyik.

Rékus:csodaszép!!Mekkora haja van!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Rékus, klassz, hogy írtál :) Nórika nagyon szép!!!! Nekünk is négy fogunk van, és Andris is lassabban hízik már egy ideje, de így is jó egy éves súlyban van, ő 10,5 kiló. Szóval még mindig sokmindenben hasonlítnak, csak Andris lustibb. DE ma már egy csomószor felült, de olyAN LAZÁN, MINTHA MINDIG EZT CSINÁLTA VOLNA.
De jó neked, hogy férjed kel. Lehet, hogy én is rádumálom :)

Sissy, ha elfogadsz egy tanácsot, szerintem még ne biliztesd (de persze te tudod). Nem azért mert baj lenne, hanem mert csak magadnak csinálsz plussz gondot. Ilyenkor még nem tudják kontrolálni a pisit. JUlival először két éves korában próbálkoztunk, és annyi bugyit meg padlót mostam, hogy csak na. Aztán rá 4 hónapra magától leszokott, szinte egyik hónapról a másikra. Tudom,hogy van akik a korai szoktatást javasoljálk (pl a Suttogó is ), de nekem ez furi. Andris még el sem tudom képzelni bilin ülve :)

Andriska imád előrefelé nézni az autóban. Eddig sem rinyált, de most csak les mint Rozi a moziban.

Cherryke, hát a nyűglődést én is hagyom,de a sírásnál én azért mindig felveszem.

Ice, hát az orszi-porszi nálunk sem nyerő. Szerencsére rég volt rá szükség (de ezt gyorsan lekopogom).
Na most már majd én is dobok egy képet.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Kép

Kép
Kép
etus79
 
 


Édesek a babák :)


Na szóval. Visszaállt a rend itthon. Reggel 6 után ébredt úgy, hogy este apja lerakta, egy hang nélkül elaludt, és egész éjjel aludt a kiságyba. Reggelre pont elfogyott a tápom, úgyhogy pépet csináltam neki 1 almával. Megette. Majd visszaraktam a iságyba és alszik. Én meg letusoltam, elkészültem és indulásra készen vagyok :) Felébred és megyünk vásárolni.

Este beszéltem anyuval, és elmondta, hogy péntek este vacsi után nem akart aludni a gyerek, nagyon sírt a kiságyba, ezért odavette maga mellé, ott meg pár perc múlva elaludt. És nem rakta vissza az ágyába. Anyu nem hagyja egyáltalán sírni. Van nálunk is, hogy nem akar aludni este, akkor még játszás van, aztán amikor dörzsöli a szemét és helyezkedik, berakjuk a helyére. Anyu nem rakta. Másnap sem. Úgyhogy ennyi elég is volt a gyereknek. Nem baj, rend van, ez a lényeg.

Amúgy megkérdeztem tegnap du, mennyire szereted anyát? Vigyorgott és átólelt, még puszit is kaptam. Úgyhogy nincs haraga a részéről :D

A széknél felállt és elkezdte tolni maga előtt, úgy közlekedik :D Nagyon édes :D Apja meg állandóan megijed, amikor elesik, vagy imbolyog. Pedig nagyon ügyesen esik. Vagy leül, vagy ha dől akármerre, úgy fordul, hogy a hátára essen, a fejét előre dönti, ami lassítja az esést és nem is üti meg. Na meg a kezét hátra nyújtja picit. Szóval a pasik nálatok is ilyen ijedősek? Ez engem kiborít, mert amikor itthon, állandóan megy a gyerek után, hogy elkapja :D

Bilizés: van itt egy kislány, most volt 2 éves. Még nem volt 1, amikor anyuci szoktatta a bilire. Minden oké volt, megszokta. Csak épp még mindig pelenkás :D Valóban plussz munka. Mi úgy döntöttünk, wc-re veszünk ilyen lépcsős szűkítőt. Majd tavasszal elkezdem odaszoktatni. Nincs előbb értelme. Ha elmegyünk valahova, kell a pelus. Éjszakára kell a pelus. Nem szólnak, ha pisilni kell, eljátszák az időt. Mindenhova pisilnek, takaríthat az ember. Ha meg észre sem veszed, hát büdi lesz egy idő után.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ja, orrszívó: sírás után mindig kiszívóm neki, nálunk nincs gond, megfogja és én vezetem a dolgokat :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok,jó reggelt :)

etus:háát,nagyon édi bogár Andris,nagyon cuki :D :D olyan mintha szégyenlős lenne :D kis zabálni való :D ezért gondolkodtam már az ülésen,hogy tudjon előre nézni Balázs,mert szegény mindig csak a hátsó szélvédőt látja vagy egy kicsit ki lát az ablakon

kri:még nem vettem meg a cipőt :roll: ,majd kövi hónapban akarok bevásárolni a gyerkőcöknek melegebb ruhát is kell sok minden mind kettőnek.
iceberg
Budapest
 
 


jaaa
sissy:nem lesz egyszerű a bilizés ,de hátha sikerül én 2 éves kor körül próbáltam Máténak fokozatosan,persze volt mit takarítanom alig jött ki a kaki a szőnyegből :lol: még szőnyeg tisztító géppel is :lol:
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Etus,Ice,Cherryke:én vállalom a "gondot",még úgyis pelus van fönt,de Lili is úgy veszem észre,hogy szereti.Ma reggel ráült,sokat pukizott,vigyorgott,aztán pisilt egyet.Én nem bánom az időt erre szánni.Általában nálam sok minden ösztönből jött,hogy mit,hogyan csinálok,úgy érzem,ez is jó így.Aztán meglátom,hogy mikor lesz,hogy nincs pelus.De már a sikerélmények is jók.Neki is,nekem is.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy én szorítok nektek :)

Vásároltunk, megetettem, játszottunk és most alszik... Főzöm hétvégére a milánóit. Jön a Riki, az a kedvenc.
Magamnak és babunak sütök pipimájat és petrezselymes krumplit csinálok mellé. Ja meg az elmaradhatatlan húsleves. Azt holnap főzöm meg. Nagyon régen ettem húslevest.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy ezt neked találtam.

"Tizenöt hónapos koráig a gyermek önkéntelenül üríti a székletét és a vizeletét, és nem tudja előre, mikor fog pisilni vagy kakilni. A második év közepe táján fedezi fel az összefüggéseket. Ilyenkor még nem elég nagy a gyermek ahhoz, hogy rendszeresen használja a bilit, de ahhoz már igen, hogy megismerkedjen vele. "

Tehát nem szoktatás kérdése az egész, hanem egyszerüen még nem tudják irányitani ezeket a dolgokat. De természetesen a ti döntésetek.

Az autósüléshez nem szóltam. Mi már 5 hónapos korától használjuk a nagy ülést amit lehet dönteni, nagyon élvezi hogy magasan ül és elöre lát.

Köszi a bókokat, Nóri szeme kék, csak a foton látszik szürkésnek.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rékus:Én is olvastam már ilyet,de azt gondolom,ez neki még "játék".Ma Anyuéknál van,felmentek a sétából (alvás után),száraz volt a pelus,ráültette a bilire és belepisilt.És örül magának ilyenkor.Én hiszek a türelemben,minket ugyanígy szoktattak annak idején.Nem gondolom,hogy eröltetni kell,de szerintem a szoktatásához nem pici már most sem.Hiszen látom az eredményt!Hidd el,ha nem látnám,én is hagynám még. :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Kri: Volt olyan, hogy a védőnő mondta nekem, hogy ki kellene váltani kaját teljesen, maradjon el a szopi, és erre Bence rém csúnyán nézett rá! Ennyit arról, mit gondol Bence a védőnő elméleteiről :) De ma csak negyed 6-kor evett. (Na, jó 11-kor volt egy kis felsírás...)

Rékus: Nagyon szép Nóri! Az a kacaj :lol:
Én mindig a méh- és darázscsípésektől rettegek...

Etus: Balázs is nagyon édi!

Sissy: Én is korainak találom még Bencénél a bilit, de nektek sok sikert :) Kíváncsi vagyok, hogy fog menni!

Orrszívó: Én korábban elég sokszor használtam, akkor szerette. Volt hogy sírt, már nem tudtam mit kitalálni, így kiszívtam az orrát, és csend lett az élménytől :lol: Egy ismerős tanácsolta, mert hogy biztos nagyon idegesíti őket, ha van benne vmi. Hát nem tudom, mostmár nem szívom neki, de mindig van benne vmi... Lehet néha azért kellene, hogy ne szokjon el tőle. De ő, emiatt vagy sem a porszívót is szereti, mostanában az a szórakozása, hogy túlkiabálja.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ma vettem babónak gumicsónakot, remélem tudjuk használni a Balcsin. Nem tudom, mennyire lesz meleg, bele merjem-e vinni...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Réka
gyönyörű Nóra baba.

Ice,
teljesen egyetértek Veled. Én sem hagyom sírni. Sőt felveszem, ha azt szeretné. Igaz lassabban megy a házimunka, a férjem szerint nem is kellene, de én így érzem jónak. Most picik, ki kell használni ezt az időszakot. Ha a babák hordozási igénye ilyen pici korban ki van elégítve, később sokkal kevesebbszer kívánkoznak kézbe.

Edit,
Andris is nagyon édes.

Rita,
milyen a csónak? Lyukas a lábainál vagy teli aljú? Nekünk lyukas van, Brigi nagyon szereti, Bettivel nem próbáltuk, mert nem nagyon van jó idő a sajnos. Merre mentek?

Az orrszívót már kezdi unni, de még engedi. Remélem lassan már kilábalunk belőle.

Bilizéssel kapcsolatban hasonló a véleményem mint a többgyerekes anyukának. Nálunk anyós vette le Brigiről a pelust amikor elmúlt 2 éves - pont dokinál voltam, mire hazajöttem nem volt pelus és szépen pisilt is bilibe - addigra a kaka már rendszeresen bilibe ment, de a pisit nehezebb érezni és irányítani. Ez tavasszal volt és kb 2 hétig bírtuk. Amennyi bodyt, harisnyát, bugyit mostam én akkor. Volt, hogy szólt, de akkor már nem volt idő ráülni a bilire. Kb két hónappal később szépen le is szokott a pelusról, bár alvásnál sokáig volt még délután és éjjel is.
A suttogót nem olvastam, az is korán írja?

Sissy,
kitartást hozzá, ügyes nagyon Lili.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kri07 2011.08.12 15:41-kor.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Életünk első kakija is meg volt!!!!(Mármint a bilibe... :) )

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Hunort nem lehetne rá ültetni a bilire. A labdázás is úgy zajlik, hogy leültetem, gurítgatunk 2-3-at és már megy is tovább :D Addig van nyugton, amíg eszik és evés után még 10 percig kb, amíg lefekszem mellé, hogy lemenjen amit evett.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Etus!
Andris nagyon helyes kis krapek!!! :D :D :D Jó hosszúnak tűnik...

Sissy!
Sok sikert a bilihez,én láttam a tv-ben régebben hogy vannak akik újszülött kortól biliztetnek. Valahogy látták a gyereken mikor kell neki.
Ilyen szempontból akár sikerülhet is a szoktatás.

Kép
mók
 
 


Kri: Van neki egy lábainál lyukas úszógumija, de még nem használtuk, használtan kaptuk. Amit most vettem csónak nem lyukas. Igazából inkább azért vettem, mert zuhanyzós szobánk lesz (ha jól emlékszem), és ebben be tudom tenni a zuhanyzóba megfürdetni. De remélem a Balcsiban is tudjuk használni :) Balatonszéplak-Alsóra megyünk, nagyon szeretjük ott a strandot.
Én sem hagyom sírni Bencét, néha ha úgy jön ki a lépés, hogy nem tudok rögtön menni, max akkor, de akkor is csak, ha nem nagyon sír.

Sissy: Gratula!

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ma sehol senki?

Na én is csak elköszönni jöttem, mert megyünk vidékre aztán meg a Balcsihoz,szóval most kb két hétig nem leszek net közelben. Addig is mindenkinek sok-sok napsütést :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Ma kimentünk a Margit szigetre. Margit hídtól Árpád hídig és vissza volt a séta. A fiúk annyira nem bírták mint én :D nekem hétvégén hiányzik a nagy gyaloglás, amiket hétköznap teszek a gyerekkel.

Este nem akar a kiságyba elaludni :( csak mellettem a nagyágyon. Aztán beteszem a helyére és semmi gond. De nem akar ott elaludni. Mit csináljak? Tegnap és ma este volt ilyen.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Halihó!

Cherryke:szerintem próbálkozz a kisággyal!Akár úgy,hogy ottmaradsz mellette,simized,amíg elalszik.Nekünk volt olyan,hogy Lili pityergett,miután letettük.Akkor az Apja ottmaradt a szobában,hogy lássa a sziluettjét,és akkor megnyugodott.Aztán volt,hogy közelítettünk az ágy felé,és sírni kezdett.Akkor én eljátszottam,hogy örülök az ágynak,hogy éljen,ott az ágyikó,nézd csak megyünk (kicsit infantilisen hangzik),azóta,amikor szopi után megyünk az ágy felé (előtte kis játék Apa elkap),mindig nevetve teszem le.Apa lesben,nem szól,de ottmarad picit.De,ha átszoktatod szerintem nehéz lesz visszaszoktatni.És reggel egyébként furcsálni fogja,hogy került máshova,és lehet,megijeszti.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: hiába :( ott vagyunk vele, vagy mindketten, vagy egyikünk. Ordít, aztán feláll és úgy ordít. És iszonyat hisztis :D

Volt/van valakinek hisztis gyereke? Ma reggel is. Kiságyba nem, földre nem akar, ölbe akar. Nekem meg tusolni kell és készülni a menésre. Nem tudom mit csináljak, el vagyok keseredve. Én voltam ilyen hisztis, úgy látszik genetika :D visszakapom.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :)

cherryke:Balázs akkor ilyen nyűgös ha pl éhes vagy álmos.Akkor van ez,h sehol sem jó,de amikor nem volt itthon Máté 2 hétig akkor is nyűgös volt és azt hittem,h a foga,de ahogy haza ért Máté mint akit elvágtak megint ugyan olyan édi baba lett.Lehet ám,h csak a közelségedre vágyik és én Balázsnál is észrevettem,h változik időnként ami eddig jó volt aztán már másképp szereti csak először én sem kapcsolok,de amikor rájövök mit is akar szegénykém utána már semmi gond.
Nekünk pl mostanában nincs nyugodt éjszakánk,mert mindig felébred amikor fordul és nem tud fordulni akkor elkezd nyűgösködni aztán persze felébred és az lesz a vége ,h magunkhoz vesszük ,ott pedig alszik reggelig.Nem szeretném magunk közé szoktatni.De olvastam valahol,ha pár napig magunk mellett altatjuk és megszokja a nyugodt alvást és a következő napon már a kis ágyba rakjuk le akkor nem lesz gond.
Tegnap direkt közénk raktuk és nem ébredt fel éjszaka sőt el aludtunk reggel! :D Mindig 6-kor kel Balázs ,de most 1/4 8-kor keltünk föl :D

Kipróbáljuk ezt pár napig kb 3-4,ha be jön be jön,ha nem nem!
iceberg
Budapest
 
 


Amikor még nem mászott, volt, hogy vlem aludt, mert Ő kezdetektől hangosan aludt, meg cumi kiesik, akkor ugrálnom kellett és baromira fájt a hátam. Így amikor mellettem aludt, nem kellett ugrálnom. Jó is volt. De most, hogy mászik, nem igazán merem magam mellett altatni. Így is előfordult, de nem volt gond soha a kiságyban alvással. Én reggel 1/2 6kor ébredek, meklegítem a tápot, kávézok, bekapok néhány falatot. Ő 6- 1/2 7 kor ébred, és leesne az ágyról. Ezért reggel mindenképp be kell rakjam a kiságyba, ha velem alszik. Akkor felébred és ordít. Szóval semmi nem jó neki, csak, ha ölbe van. Most is 10órai után játszani akartam vele. Nem lehet. Hisztizik és mászik rám. Lefeküdtünk a nagyágyra, elvolt, aztán beraktam akiságyba, most elaludt sírás nélkül.

Ráadásul a héten egész végig egyedül leszek, mert páromék játszanak jövőhéten a Fenyő koncerten és próbálnak. Hazajön eszik fürdik és próba a másik zenekarral. Már előre félek az esti lefekvés stb. Na meg nem tudok takarítani. Anyám nem ér rá átjönni, mert nyugdíjas :D És most nem csak takarítani kéne, de pakolni is, hogy a baba biztonságosan tudjon mászkálni. Állandóan ezt hallja: nem szabad, gyere ide, gyere ki onnan... stb. Ha neki állnék egyedül, 2 hét lenne, mire át és elpakolok. Ez a 2 órányi szabadidő, amit nekem a gyerek naponta ad. De úgy vagyok vele, hogy mivel úgysem tudok semmit csinálni, inkább lefekszem vele és én is alszom.

Szóval nem tudom mi lesz, de nekem kell valaki segítség mert meg fogok őrülni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Este hang nélkül elaludt a kiságyba. 1 óra múlva felébredt és sírt. Padig most sem fog sem semmi nincs. Lefeküdtem vele, 2 perc alatt elaludt. Nem tudom mi baja a kisággyal.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok! Uh de régen voltam! Látom növögettek és fejlődtök szépen...ti és a babáitok is! :D
Megvolt a nyaralás.Jó volt csak rövid. :( Akinek engedi a pénztárcája és ideje javaslom Alsópáhok Kolping hotel. De 7 nap alatt ne menjetek! Mi 4 napig voltunk ami igazából 2 :? Gergő sajna vasárnap estére belázasodott, azóta gyakorlatilag folyamatosan sír. Doki néni szerint....ma elvittem...3 napos láz. Szerintem fog. Mindegy, kiderül. Nagyon sajnálom szegénykém, mert egyébként olyan vidám baba :(
Ügyes is ám! Percekig álldogál kapaszkodás nélkül, vezetve jár pedig nem örülök neki. Néha azt hiszi egyedül is megy neki, ilyenkor tesz 2-3 lépést és totty. Alapvetően nagyon ügyesen esik :D. Ja és lett 7 fogunk mostanra. :D
Élvezzétek a jó időt! Puszi és babasimi.

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Voltam a védőnőnél, de nem a mienknél, hanem aki mindig a dokival van. Ő is kezdetek óta isemri Hunort és tudja, hogy egy nyugodt jókedvű baba volt. Elmondtam neki mindent. Az alvástól kezdve az egész napot. Ajánlott egy homeos bogyót, amit végig fogzás alatt lehet adni neki. De ne adjam egész nap, uzsonna előtt és fürdés előtt 5-5 bogyót. Chamomille ch 15. Na ezt tegnap ki is próbáltuk. Leraktam a kiságyba és elaludt. Reggelig aludt.
Azt mondta Katika (védőnő), hogy azért mert nem látjuk, hogy jön a foga, az attól még mocorog neki. Úgyhogy most ezt a bogyót fogjuk használni. Napközbe el hisztizget, ha épp csinálom neki a hamit, azt kész. De legalább nyugodtan alszik. Na meg én is.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok

cherryke:én is alkalmazok Homeopátiás szereket,de én mindig Homeos orvostól kérek segítséget nem minden orvos jártas ebben pontosan vigyázni kell!
Ezt olvasd át,ha gondolod.
http://www.kismamablog.hu/fogzas/fogzas-homeopatia

Például nekem azt mondta a Homeos orvos,hogy 1 éves korig a Stodal szirupot nem adjuk babának.De a gyógyszertáros ajánlotta,de én a dokira hallgatok!Most mind a 2 gyerekem köhög már, hurutos jellegűen,de lázuk nincs,orruk nem folyik csak köhögnek először Máté kezdte.Máténak adom a Stodalt ,Balázsnak Ambroxin szirupot,ha nem javulnak hétfőig akkor doki a lelke!
iceberg
Budapest
 
 


cherryke! nekünk nem vált be a chamomille :( . Sajna. Bár nem is nagyon bíztam benne. Van borostyán láncunk is, hát mit mondjak ...jól áll neki, ennyi. :?
Mondjuk ma már jobban van. Már evett is. Nagy szó, vasárnap óta először. :?
Narazzatok amíg lehet. Húúú hamarosan suli, anyám egy vagyon lesz :shock:

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ja a lényeg, nem háromnapos láz volt :D "csak" fog :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ice: én is homeo párti vagyok. Ha rekedt volt megfázás miatt, akkor is azt adtam neki. Takonyoldót is azt adtam. Stodalt is adtam neki már. nagyon köhögött, másnapra nem köhögött. Ambroxoltól fájt a hasa :(

Mai nap csak reggel volt nyafi. Nem hiszti, nyafi. Az meg nem zavar :) persze az ebédjéhez pucoltam a zöldségeket, akkor nyafizott :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Azt hiszem visszakaptam a fiamat :) gyorsan le is kopogtam. Nagyon jó kedvű ismét, és nincs hiszti. Anyámtól bocsit kértem.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke, örülök, hogy Hunor végre jobban érzi magát. Mire az ember beleörülne a sok hisztibe, nyafogásba arra minden rendbe jön, ezért olyan szép a gyereknevelés. :) De most komolyan, azért nem szoktat a babák ok nélkül igy összezavaradoni, valami oka van, vagy fog vagy valami egyéb, mire ez elmulik általában visszanyerik eredeti "formájukat" :)
A homeopatiát én is szeretem alkalmazni, nagyon hasznos, de csak ha bizik benne az ember. Nem tudom Magyarországon hogy van, de itt már a korházakban is alkalmazzák a homeopátiás gyógyszereket, sokszor még antibiotikum helyett is, ezen én is meglepödtem.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok!

Végre megjöttem én is. A pár napos pihi nagyon jól sikerült, jó időt fogtunk ki, végülis Bencével is bementünk a vízbe. Nagyon élvezte. Először a gumicsónakba tettünk vizet, abban pancsizott. Az összes vizet kipacsálta :lol:
Most pedig vendégünk van, párom huga, hétfőn megy el, kedden pedig már jönnek a szüleim. Most nem fogok unatkozni...

Cherryke: Örülök, hogy rendbe jöttetek :D
Iceberg: Hogy álltok az alvással? Bejött a köztetek alvás?

Bence éjszakái hol ilyenek, hol olyanok, de most nem viselte meg az átállás, az utazás.
A Balcsi parton pedig mászott is egy keveset, de azóta itthon megint csak kúszik. Mindenesetre megmutatta, tudna ő ilyet is :lol:
Próbálok képet is tenni, remélem nem kell fel addig...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Kép
Kép
Kép

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


jaj de édes :) :) Örülök, hogy jól síkerült és Bence ilyen ügyes volt :) általában jól alkalmazkodnak. Nekünk sem volt gondunk sem az utazással, sem az ott léttel.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok

varitus:Örülök,hogy jól éreztétek magatokat!!Nagyon aranyos és szép pofija van Bencének!!!!Kis cuki!3 napig aludt köztünk Balázs és mind a 3 nap 7-fél 8 ig aludt.Előtte a kiságyában 6-fél 6 felé ébredt mindig,de amióta köztünk aludt és már vissza raktuk azóta is 7óra negyed 8ig alszik és nincs az ami eddig volt!!Volt olyan,h felébredt és nem aludt vissza csak 1 másfél óra múlva,de volt olyan is hogy 3x felébredt éjjel.Nagyon jó lenne,ha ez így maradna,mert kimerítő amúgy nagyon!Így is állandóan fáradtnak érem magamat sztem megint vérszegény vagyok nagyon egyeznek a tünetek!

prücök:nagyon szép helyen voltatok megnéztem,de nagyon szép az ára is kértem próbára egy ajánlatot,de igen húzós lenne nekünk 4 személyre 45-47ezr Ft/éj :shock: egy kis apartman mini konyhával,külön gyerek szobával.De tényleg nagyon szép hely és baba-gyerek barát!
iceberg
Budapest
 
 


Voltunk a szigeten, nagyon jó idő volt. Féltem, hogy baromi meleg lesz, de fújt a szél, így nem volt melegünk. Babu nagyon élvezte :) megint szedett füvet, de most meg is kostolta :D

Ettünk lángost, nagyon nézte és tátogott. beraktam a szájába, csak hogy megnyalogassa. És evett volna :D csak én fokhagymásan és nagyon sósín eszem, így nem mertem neki adni belőle.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Nem vagyunk ám teljesen elveszve. :)
Szóval hazaértünk a nyaralásból, lassan már el is felejtsük hogy voltunk. :roll:
Az elején kezdve: 5-én mentünk nyaralni Alsópáhokra. Még aznap voltunk a férjem unokatesójának az esküvőjén és onnan indultunk nyaralni. Mondhatom, mi voltunk a legcsinosabbak amikor megérkeztünk :lol:
A nyaralás jó volt, mint ahogy Prücök is írta ez egy nagyon bababarát hely, bár én véltem felfedezni némi hiányosságot is. Pl a pelenkázó a szobákban egy pelenkázó lapból és egy dohányzó asztalból állt amire a lapot tették, amivel az volt a gond, hogy a törpéket kivéve, szerintem mindenkinek alacsony. A fürdőszobába olyan páratartalom volt, hogy a fürdőrucik nem kicsit nedvesek hanem csurom vizesek maradtak. Később már a szobában szárítottuk őket, de ott sem tudtak másnapra megszáradni. Vagy 2-3 alkalommal amíg ott voltunk (10 nap) előfordult, hogy nem volt előke az étteremben, ami azért nem szerencsés, mert ha számít rá az ember, hogy lesz akkor nem visz magával a kajálásra fölöslegesen, így viszont kulloghattam érte vissza az étteremtől elég távol eső szobánkba. A bébi pancsolóban ahol 0-20 cm között változott a vízmélység, senki nem nézte, hogy nagyobb 5-7 éves gyerekek ne rohangáljanak, így egy picit sem tudtál eltávolodni a gyerekedtől, folyamatosan követni kellett, valaki nehogy felrúgja. Ugyan ez volt a gond a bölcsődénék nevezett játszóval is, hogy lazán bejöttek 3 évesnék jóval idősebb gyerekek is, a szülőknek esze ágában sem volt szólni a gyerekének, hogy menjen át az "oviba", már meg nem figyelt és ők már azért jóval vehemensebben játszanak mint a picik.
A fenti zavaró dolgokat leszámítva jól éreztük magunkat és Nikinek is nagyon tetszett, a rengeteg gyerekért is odavolt.
Sajnos a 6. napon belázasodott délutánra, elvittük az ügyeletre, mert a lázcsillapító szirupra nem reagált szerintem kellően, ott először azt mondták, hogy vírusos torokgyuszi, de miután szombaton visszamentünk, mert bár akkorra láza nem volt, de a lábán és a kezén kijött egy csomó tűszúrásnyi nagyságú pötty, ezek után azt mondták, hogy 3 napos láz volt. Így sajnos már csütörtök után nem fürödtünk. Szerencsére szombat reggel után már nem volt lázas és itthon már a pöttyök is elmúltak. A vicc az volt, hogy gondolt a doki a 3 napos lázra is, ezért is írt fel neki fenistil cseppeket, előre a pöttyökre, de mivel velünk nem közölte, az első amire gondoltam, hogy gyógyszer allergia és azonnal mindent abbahagytunk aminek a mellékhatása között szerepelt a bőrkiütés, így a fenistil cseppeket is.
Miután hazaértünk, már el sem tudtam képzelni, hogy mit csinálunk majd itthon kettesben. Máris rettenetesen unalmasnak tűnt minden. :? Bár a mostani hétvégére nem panaszkodhatunk, mert pénteken villámlátogatást tettünk a barátnőméknél, szombaton, ismét esküvőn voltunk ahol mindenki oda meg vissza volt Nikitől :D, itt volt lakodalom is, majd vasárnap Niki unokatesója 5. szülinapját ünnepeltük.
Ami a fejlődést illeti, mozgásilag nem sok van, most leginkább a mászásra gyúrt rá megint, na nem a vízszintes talajon, mert azt már tovább tökéletesíteni nem tudja, hanem a dolgokra föl és bele mászásra. Az ágyról minden segítség nélkül teljes biztonsággal mászik le, ezt nyaralás alatt tanítottuk neki, mert nagyon magas volt az ágy, nagyot esett volna. Itthon a lépcsőn hiba nélkül felmászik, na persze visszafelé még lennének gondok. A gurolós pampers-ös doboz tetejére felmászik az egyik oldalt és le a másikon. Dolgok mellett megy, akár 1 kézzel kapaszkodva is. Minket nyüstöl, hogy fogjuk a kezét és vezessük, pl az esküvőn, azt hittem leszakad a derekam. Pedig már alig kell fogni, de még ragaszkodik hozzá. Ha valamire támaszkodva áll és én a háta mögött vagyok a tárgyat elengedve meg fordul és tesz felém egy fél lépést, majd a karjaimba dől. :)
A beszéd az jobban megy, végül is nőből van a lelkem. Most már mondja az anya, apa szót is. Néha fel is cseréli. :lol: A halaknak mondja hogy "haka" ez lenne a halacska, a kutyának, hogy Igyor (Igor) és ha olyan kedvében van, bármit elutánoz amit mondunk neki, persze több-kevesebb sikerrel. A kedvencünk még mindig az "egyél", amit alkalmaz akkor is ha éhes és akkor is ha már jól lakott. Azt imádom még, amikor reggel ébredés után folyamatosan beszél "japánul". Majd egyszer megpróbálom felvenni. Ilyenkor dőlünk a röhögéstől. A kedvenc babaszavam tőle a: "kaptyiloptyika" :D
Mindjárt teszek fel képeket.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


A témákra még reagálva ami eszembe jut:

Hát én sem gondolom, hogy Niki megülne a bilin, hacsak rá nem szikszalagozom. :D
A babák nagyon aranyosak! Tényleg, csak kapkodom a fejem, hogy milyen nagyok már.
Bence nagyon aranyos a képeken, igazi kis nyugodt babának tűnik.
Andris zabálni való! Nagyon édi!
Nóra nagyon cuki! Milyen szép kék szemei vannak!
Lili nagyon kis tündér! Neki is szépek a szemei. Jól látom tapsol?

Iceberg,
Majdnem elfelejtettem. Nagyon ügyes Balázs, hogy már jár! :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Az esküvő nyaralás előtt: /Apát ne nézzétek Ő hülye fejet vág éppen./
Kép

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Kép Kép
Bele ugorjak a vízbe? ___________________ Már bent is vagyok. :D

Kép Kép
Kinti pancsi

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Kép Kép

Kép

Kép
Van itthon valaki?

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


KépKép
Na lássuk mi a mai program? _______ Ennyi elfoglaltság után fáradt lesz az ember lánya! :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Bocsi, nem tudtam választani. :oops:
A mostani esküvős képeket majd holnap töltöm fel, ha még nincs teljesen elegetek belőlem. :oops:
Puszi jó éjt, megyek alszom egy kicsit, mert a kisasszony mindjárt ébred. :?

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: