Új privát üzeneted érkezett!

:)

nekem is van listám, de Csöppke honlapján lévő lista is szuper.
szívesen elküldöm emailben, akit érdekel, írjon priviben emailcímet.

valakinek képkeret? :) még mindig

hopihe79
Budapest
 
 


Na azt hiszem nekem is sikerült egyet aludnom. Lassan Levit is kelteni kellene, ha még meg akarom kajáztatni orvos előtt.

addisz,
oda fogok találni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Anabique :lol: ez nagyon jó...

Kivancsika, hogy vagy?

Majga, azért néha jelentkezz...minden rendben?
20140901114303
 
 

 
 

Sziasztok!

Én ma iszonyat kómás vagyok. Hajnali 1/2 5-kor arra keltem, hogy a fejem majd szét robban. Nem is tudtam vissza aludni, pláne hogy Emma is rákezdett. Aztán mire sikerült - kelni kellett. :evil:

Áronnak meg meg kellett ma vennem a szandit, mert olyan meleg van. A brendonban vettem még, és ott láttam, hogy van kupon ahhoz a pelenka csomaghoz, amit meg szeretnék venni.

http://www.brendon.hu/Products/List/all/all?&campaign=1

A Tomi pelenka csomag az. Ha valakinek van felesleges, elküldené nekem? Priviben írok postacímet. Természetesen a postaköltséget utalom.
:D

Amit még megtudtam, hogy valóban nincs olyan babakocsi, amit megálmodtam, úgyhogy valószínűleg marad az az opció, hogy veszek használtan egy quinny buzzt mózessel, ha kinőtte Emma, eladom és veszek egy Peg Perego Ariat.

Gil, drukkolok neked, hogy jövő héten még kapj egy hetet.
Addisz, most már kezdek aggódni én is. Ha ennyire nem dolognak nyáron, akkor nagy felfordulás lesz.
Én ma megyek a szülésznőhöz. Remélem élőben szimpatikus lesz.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Ez az Anyák lapjás kupon? Szerintem nekem van!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ha már ilyen felajánlgatós hetünk van, akkor nincs szüksége valakinek Elevitre? Egy 100 db-os csomagból megmaradt 65, amit nagy valószínűség szerint nem fogok felhasználni, mert iszonyú székrekedésem van tőle :oops: Kár lenne kidobni, valaki?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Noémi
Te nem jössz a talira? A szülésznőről majd mesélj, remélem Neked összejön :) Viszont tényleg hihetetlen, hogy eddig akárhánnyal beszéltem, senki nem lesz bent július végén...és a doki se. Remélem azért csak ellát minket valaki...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, az Elevitet szülés után is lehet szedni.. Én is így csináltam, ami megmaradt, azt szülés után vettem be, a vitamin sosem árt, főleg szoptatásnál...

Szülésznő miatt pedig ne legyél elkeseredve..az, hogy egyik sem vállal, nem jelenti azt, hogy nem lesz szülésznő a szülésnél :) értem én, hogy mivel orvosod nem lesz, szeretnél szülésznőt, de lehet, hogy pont a legjobbat fogod ki majd :wink: (és nem azt, aki vadászni jár :wink: ). Én egyszer se fogadtam, de azt aki éppen ott volt, megkérdeztem, hogy marad-e végig, számíthatok-e rá? Általában megértik, hogy ezzel jól járnak, és odateszik magukat..(ha azt mondja, hogy marad és szimpatikus, oda is adhatod neki az elején a pénzt, akkor biztos nagyon kedves lesz veled)
20140901114303
 
 


Panndi, igen az! :D :D :D

Addisz, sajnos nekem nem jó a tali időpont. Péntekig dolgozom, és aznap tartjuk Áron szülinapi zsúrját. Szóval a délelőtt rohanással, készülődéssel telik. Szereztünk kölcsön, egy dög nagy ugrálóvárat, azt fel kell állítani a kertben, felrakni a dekorációt, lehordani a cuccokat, és még kaját is kell csinálni.
A férjem fotóz egy cukrászdának, így reméljük torta onnan lesz, a nagyik pedig besegítenek a kajába.
Ha valami csoda folytán meg tudom oldani, leszaladok, mert a Margit híd másik oldalán lakom, de inkább nem jelentkeztem.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Brunhild
Ha lenne dokim, akkor nyugodtabb lennék... Lucánál óriási segítség volt a szülésznő, 12 órán keresztül ott volt mellettem, mindenre figyelt, bátorított, magyarázott, nyugtatott. Aznap rajtam kívül 6-an szültek, telt ház volt, szóval az ügyeletes akkor sem maradhatott volna mellettem, ha adok pénzt, mert nem lett volna rá lehetősége. Másrészt fogadott szülésznővel az utolsó egy hónap is könnyebb, hozzá járhatok ctg-re és minden egyébre (vizelet stb.) a kórházba, nem kell a dokihoz magánba mennem. Szóval mindenképpen szeretnék :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, Sz. dr. mindenképp a kórházba hív a 36. hét után. Velem is ezt beszélte meg. Még 1x megyek magánba, utána a 36-tól a kórházba. Igaz ott ki kell várni a sort, de a terhesgondozóban 4 ctg van, én sosem vártam sokat. Utána a dokira...hát igen, volt hogy 1 órát is, de mondjuk ha azt nézzük, hogy a gondozás 7000/alkalom lenne a magánrendelőben akkor megéri.

Viszont én is a szülésznő mellett vagyok, ahogyan ezt már meg is beszéltük: Jó ha van kit felhívni, ha bármi van, és doki nem is lesz jún 27-júl 14-ig.

Egyedül az lenne a gáz, ha a szülésznő ügyeletes is, mikor szülök. Mondjuk tudom nem tehet róla...
Ettől függ majd a lóvé is, ha miattam lesz ott végig, biztosan többet adok, mintha ügyeletes, és természetesen másokat is el kell látnia.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi, írd meg priviben a címedet, és küldöm! A többi nem kell? Meg nézd meg a baba-magazinosat is, mert az is van, hátha az is kell :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ja, azóta olvastam privit :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ne haragudjatok, hogy ennyire eltüntem, de zenekari het van es reggeltöl estig benn ülök a hülye ertelmetlen orakon (ma elvileg fel10-este 9ig).

Gil, drukkolok en is, hogy minel tovabb benn maradjon meg a kicsi!!! Irj majd neha, ha tudsz!

A vadaszatos mondatot en is felreertettem, csak nem mertem megkerdezni ... tudatlan elsö babasnak mindig lehet ujdonsagot mondani :wink:

Panndi, de jo nektek, hogy mar keszen vagytok :) Mondjuk, ha jol szamolom, neked csak masfel honap van hatra, ugye?
El tudnad nekem is küldeni a listadat?
Egyebkent attol, hogy adnak a korhazban mindent jobb ha az ember visz, ugye?

Kfnoemi, sajnos en sem talaltam olyan babakocsit, amit szeretnek. Ferjem beizitott. Valoszinüleg veszünk egy Bebettot, aztan majd kiderül. Ismeri valaki?

28an akkor megprobalok hamarabb indulni Becsböl es fel11 körül lehet, hogy be tudok nezni. Sajnos pentek este meg jatszom egy operettben, igy marad a 6 oras indulas, de mivel a cukitol 3 percre lakom, igy azt hiszem valahogy megoldom! Nagyon kivancsi vagyok Ratok :)

Na, megyek vissza szenvedni .. aztan a pisiszünetekben olvasgatlak meg Titeket :wink:

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


HEllo

Voltam Vilikénél tegnap is és ma is a dokibácsi azt mondta, hogy a kezdetekhez képest (az életéért küzdött egy méhen belüli fertőzés miatt) már kezd jobban lenni. Holnap kap vért és valószinűleg 1-2 napon belül lekapcsolják a lélegeztetőről a fertőzés is kezd elmúlni, már önállóan tud pisilni, de sajna még nem emészti meg mindig az előírt 6 gr-os adagot. Én ezerrel fejek legyen neki elég. Az orrocskája már tele van tejpöttyökkel.

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza! Nagyon jó hírek, annyira örülök. Ügyesek vagytok!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Klarissza! A fertőzés összefüggésbe hozható a koraszüléssel?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Klarissza, csak így tovább, hajrá Vilike!

Nem lista alapján vásároltam, csak emlékezetbő (mert mint tudjuk, a terhes memória kifejezetten híres :lol: )l, így lehet, hogy majd pofára esek a kórházban, hogy ez sincs meg az sincs :lol: De a lényeg megvan: betét, eldobható bugyi, nedves és sima Wc papír, piperecuccok, mellbimbóra krém (nekem az eddig mindig kellett), melltartóbetét, szoptatós melltartó, ilyesmik.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Klarissza, ugy örülök, hogy ilyen jo hireitek vannak!!! Csak igy tovabb!

Itt a meleg :) de ezzel együtt egyre büdösebbek az emberek ... raadasul a hülye osztrakok nem fürdenek :(

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


Klarissza
Vili harcos, küzd, hamarosan veletek lehet! :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


addisz írta:Leo
Egy kis segítséget kérnék egy kismama társamnak.
Zsemle+tejes terheléses vizsgálaton volt, az eredményei elvileg a referencia tartományon belül vannak, de a terhesgondozóban azt mondták neki, hogy nem jó az egy órás értéke. Szerinted?

éhgyomri 4,4 mmol/l ( ref. érték: 4,2-6,1 )
60 perces 7,9 mmol/l (ref. érték: 4,2-8,8 )

Köszönöm :)


Zsemle+tej nem terheléses vizsgálat, csak sima étkezés utáni vércukor-meghatározás.
Referenciahatárok az átlag populációra vannak meghatározva. Kismamáknál szigorúbban veszzük.
7,9-es étkezés utáni olyan határeset. Én megcsináltatnám a rendes, 75g glukózos terhelést!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Klarissza, nagyon jó ezt olvasni! Nagyon ügyes baba és nagyon aranyos lehet, főleg az orrocskája :D Csak így tovább!

Rokakoma, kitartás! :?

Ami nekem még eszembe jut, listaügyileg, az a papir wc-ülöke, ami szülés után nagyon hasznos! Mellbimbóra én mindig Bepanthent használtam(amikor kellett)...

Én ma voltam anyák napi műsoron 5-től (egyedül, férjem vigyázott a két kicsire), háromnegyed hétre hazarohantam Etelével (ekkor már éreztem, hogy keményedik nagyon a hasam), pisiltem, elrohantam a buszhoz és el a dokihoz... Az orvos azt mondta, nincs gond a magzatvízzel, vagyis nem kell ezzel fogllakozni, méhszáj zárt, mint a beton 8) , keményedésre, fájásra szedjek magnéziumot és pihenjek... Vizelet negativ, vérnyomás rendben, szívhang is jó. Találkozunk kb 5 hét múlva. Örülök, hogy minden rendben van, de ki vagyok nyiffanva :?
20140901114303
 
 


Ja, és a dokinál a mérleg 80 kg-ot mutatott! :shock: Másfél hónappal ezelőtt ha jól emlékszem 75-76 voltam :cry: Reggel megméretkezem itthon is, de nincsenek túl nagy reményeim...Pénteken pedig megyek a védőnőhöz, ő is megmér..kíváncsi vagyok :roll: Úgy reménykedtem, hogy nem lépem túl a 80 kg-ot.... (68 kg-ról indultam, itthoni mérleg szerint)
20140901114303
 
 


Itt egy mai pocakfotó!
Bocsika nem a legjobban sikerült!


Kép

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Klarissza, örülök a jó híreknek!Kitartás Vilike nemsokára otthon lesz veletek!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Rokakoma
De jó lenne, ha Te is benéznél a találkozóra! Kitartást a hét hátralévő részéhez.

Klarissza
De jó, hogy Vilmos túl van a nehezén! Hamar belejön az emésztésbe és a többi dologba is, meglátod! Gyere minél gyakrabban ilyen jó hírekkel!

Leo
Köszi a segítséget, továbbítottam a kismamatársnak.


Végre-végre van szülésznőm!!! A reggeli (vadászatos :D) ugyan nem tudott elvállalni, de megadta egy kolléganője számát, akivel ő tulajdonképpen párban dolgozik, teljesen egyformán állnak a szüléshez (egyik sem szereti sürgetni erőszakkal a folyamatot, igyekeznek gátvédelmet alkalmazni, partnerek a homeopátiában, alternatív módszerekben, ha a kismama igényli stb.) és ő végre nem lesz szabin :) Fel is hívtam, iszonyú kedves volt, kapásból negyed órát trécseltünk, május 26-án pedig találkozunk. Kérte, hogy ha apás szülés lesz, akkor próbáljon a párom is eljönni, őt is szeretné megismerni. Ez is szimpi :) Most nagyon boldog vagyok!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Klarissza,
hogy derült ki a fertőzés? Már csak akkor mikor megszületett Vilike,
vagy ezért akartak veled antibiotikumot szedeteni?

Én ma nagyon nem vagyok jól. A gasztro kontrollon pont bent a rendelőben valahogy rosszul emeltem meg Levit, és körben a derekam, hátam, meg a hasam teteje is nagyon elkezdett fájni. Erre jött még a meleg, szóval nem volt az igazi. Doktornéni szerencsére ott helyben megnyugtatott, hogy elvileg a babák bírják, ha a nagyobbat emelgetik, de inkább most 5 hétig ne emelgessem, 36-37 hetesen meg már nyugodtan :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Klarissza: De jó hírek, hidd el hamarosan beindul az emésztése is. Ez már óriási előrelépés, és hidd el, lassan majd arról szól a fáma, h leszekad a karod a cipeléstől, úgy belehúz az evésbe.

Addisz: látod, nincsenek véletlenek, minden okkal történik :-) erre a szülésznőre van szükséged, még nekem is szimpi látatlanul is :-)

Én anno adtam pénzt a szülésznőnek, mikor lementem a szülőszobára, igaz tudtam, h hatkor kezdett, én nyolckor mentem, de onnantól nem tágított az ágy mellől, bezzeg előtte... Hát mindegy, mindennek ára van, most is így készülünk :-)

Brunhild :örülök, h minden oké Brunival. És milyen volt az Anyák napja? Kép?

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Addisz, na látod, minden rosszban van valami jó is :wink: :lol:

Linacska :(
20140901114303
 
 


Brunhild
Ne keseregj a kilók miatt, ez a várandósság most más, mint a fiúknál. Én abban reménykedek, hogy a nagy melegben majd kevésbé lesz kedvem enni, jönnek a friss gyümölcsök, zöldségek, majd esténként salátázok. (a sajtos, olajbogyós bagett helyett, amit fél 8-kor tömtem a számba :oops:)

Vivcsen
Szép nagy pocak :)

Linacska
Vigyázz magadra, most egy darabig tényleg ne emelgess!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Netty, jó volt, sokat nevettünk :lol: Énekeltek, táncoltak, a végén pedig mindenki elmondta, hogy ő miért szereti az anyukáját :) , pl: mert ő főzi a legjobb húslevest, mert mesét olvas nekem stb...
Etele pedig: "mert ő csinálja a legjobb nutellás palacsintát és parizeres szendvicset!" Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2011.05.30 20:19-kor.
20140901114303
 
 


Leo,
én ebben a cukorkérdésben már teljesen elbizonytalanodtam. Azt írod a 7,9-re, hogy az határeset. Elvileg zsömle+tej, vagyis 40g CH után. Itt Kecskeméten ha a 30g-os diétás reggeli után 6,9, akkor már inzulint adnak. Ahova én járok, ott szeretik, ha 6,7-en belül van.
Gondolom nem az a lényeg, hogy mennyi kaját, lötyit... eszik meg az ember, hanem az, hogy bármennyit is eszik, egy bizonyos szint fölé már ne menjen fel a cukorérték, mert az károsítja az anyát, a magzatot. Szerinted mi ez az érték??? Én néha már komolyan olyan ingerült vagyok az éhségtől, hogy nagyon. Este a legrosszabb, mikor már ennem kellene, de persze a család apraja is akkor akar enni, apa meg b*szik segíteni, már bocsánat :oops:
Néha annyira ennék valami édességet, de nem akarok ártani Botinak. UH-n mondjuk semmi nem látszik a cukorból se a lepényen, se a magzatvíz mennyiségén.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, ilyenkor úgy sajnállak, nagyon szar lehet :( Diabetikus dolgokat sem ehetsz? Tudom, hogy rohadt drágák, de hát enni kell :(
20140901114303
 
 


Brunhild: köszi, már teljesen jól vagyok :)
Vajon Klarisszának ez a méhen belüli fertőzés hogy derülhetett ki, most kicsit aggódok, remélem minden rendben van odabent, és nem bántotta a bacim a babát... :( Biztos lenne valami jele, nem???
Még azt szeretném kérdezni, hogy ezt a papír wc ülőkét hol lehet kapni??
Ti mi alapján adtok pénzt a szülésznőnek?
kivancsika
Budapest
 
 


brunhild,
azért nem olyan drágák, de az ízük sem az igazi. A gyerek Kinder-szeletét szoktam lenyúlni, ami nem tojás alakú, hanem az a 8 kis rúd, abban darabjában 7g cH van, éa olyat néha eszek. Meg mikor Klarisszánál voltunk, a cukros szobatársa mondta, hogy ő kapott krémest ebédre, gondolom akkor azt is lehetne, ha a kórházban azt adják. Végül is tésztarésze alig van, a krémje mondjuk fogalmam sincs hogy készül.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kivancsika, örülünk, hogy helyrejöttél!
Wc ülőkét és DM-ben vettem, de mintha láttam volna az Auchanban is, a Tena betétek környékén. DM-ben biztos van, és főleg gátsebnél (de anélkül is), a korházban nagyon hasznos, le tudsz ülni a wc-re...

Linacska, a Kinder szelet tényleg finom, én is szeretem :D De ha éhes vagy, gondolom azzal nem laksz jól :(
20140901114303
 
 


Brunhild: ez ám az elismerés! Édes kis szívem, de tündér :-) imádja a pocakját! Azért nagy szó így kiállni mikrofon elé, ügyes nagyfiad van.

Kiváncsika: Én előre adok neki,amikor bemegyek a szülőszobára. A doki csak ritkán néz rád, amíg a tágulás zajlik. Ő majd akkor jön,ha már tolni kell, meg varrni. Szóval a szülésznő van veled a nehezén, ő nézi a tágulás mértékét, a gépeket stb... Persze más az, ha valaki zsúfolt kórházban szül, és kénytelen osztozni a szülésznőn, ott nem biztos h segít az előre adott pénz, hisz ezer fele kell mennie. BÁr erre az egészre ne lenne szükség....

Barátnőm ma anyuka lesz, most indították a szülését, kerek 41 hetes :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty :D Barátnődnek minden jót és könnyű szülést!

Szülésznő, ez előbb kimaradt... Elsőnél megkérdeztem, marad-e végig, mondta hogy igen, akkor adtam neki. Nagyon kedves volt/lett, még a gátmetszés előtt is kaptam zsibbasztó inekciót :wink: Másodiknál mindez elmaradt, harmadiknál is elég gyorsan ment minden, nem volt időm ilyesmire, de mivel nagyon rendes volt, és gátvédelemmel szültem (anélkül, hogy beszéltünk volna róla), én nagyon boldog voltam :lol: . Akkor mégsem sikerült beszélnem vele, igazából másnap sikerült elcsipnem a folyóson és adtam neki 20-at... Szerintem megérdemelte, főleg, hogy nem volt előre megbeszélve, nem kérte, én sem kértem, egyszerűen alapból rendes volt.
Most, ha lesz idő rá, szeretném előtte lerendezni az anyagiakat, úgy mégis nyugodtabb az ember....
20140901114303
 
 


Brunhild igazi férfi lesz a fiad, a hasán keresztül lehet majd megfogni. Az én fiam tegnap ordítva jött haza, esett egyet, persze csak a könyökét horzsolta le egy kicsit, de mostanában minden kicsi seb nagy ordítással jár. Szóval miután leragasztottam a sebet, megkérdezte: " Anya van palacsinta?" Szóval este 7-kor palacsintát sütöttem, egy kissé bekeményedett a hasam tőle.
Wc ülőkét, tena betétet, meg tenafix nadrágot én a gyógyszertárban vettem 3,5 éve gondolom most is lehet kapni.
Nekem is volt/van fogadott szülésznőm. Én mindig utólag adtam oda a pénzt és nem is a szülés napján, hanem amikor utána meglátogatott a gyerekágyas osztályon.
Linácska én a fiamnál nem bírtam ki, hogy ne egyek csokit. Egy kocka milka csokit engedélyeztem magamnak, amit cukorként elszopogattam. Így olyan érzés volt, mintha megettem volna egy fél tábla csokit. Nekem a terheléses akkor 8,4 volt, szóval én is számolgattam.
Szülés után meg a férjem egy táska kinder buenot hozott nekem a kórhzba, mert annyira ki voltam már éhezve. Azóta se volt gondom a cukorral, se az éhgyomri, se a terheléses nem ment határérték főlé.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
lucababa75
Szeged
 
 


Hu ... nem lehet könnyü szülesznöt talalni.
Addisz, gratulalok a predahoz :wink:
En biztos azon aggodnek, hogy kinek mennyit adjak, mit mondjak, nem sok-e, keves-e ... jo, hogy nalunk nem szokas! Ezt mondogatom magamnak, hogy ne parazzak be, amiert csupa idegen lesz körülöttem :wink: )

Brunhild, neked is potyogtak a könnyeid az anyaknapi müsoron?
Nagyon aranyos Etele :)

Szerintetek lehet, hogy gombam van, ha nem erzek semmi furat, de sargas folyasom van? Gyanus a dolog, de csak kedden megyek az orvoshoz ...

Netty, majd szamolj be az uj jövevenyröl :)

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


rókakoma,
nekem kezdetektől van gombám sajnos, hol erősebb, hol enyhébb, de nem okoz szerencsére semmilyen kellemetlen tünetet.

Szülésznő: ma megkérdezem az orvosom, hogy mennyire kellene nekem olyat választani. Ugye nálunk csak április 1-től lehet, a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy még annyira nem alakult ki a gyakorlata, az orvosok annyira nem szeretik (féltik a pénzüket)...
Mikor Lilit szültem, akkor nagyon aranyos szülésznőm volt, de még csak a nevét sem tudtam. A 6 hetes kontrollon kérdeztem meg az orvosom, hogy emlékszik-e rá, hogy ki volt, akkor derítettem ki nagy nehezen a nevét. Mivel a főnővérhelyettes a barátnőm anyósa, így utólag annyit tudtam, hogy küldtem be neki egy nagy tábla Merci csokit. Ez ugye 5,5 éve volt, szerintem akkor még ennyit sem kaptak a szülésznők nálunk. Azóta sem találkoztam vele, de őt lehet, hogy felfogadnám.
Amúgy Levinél nem voltam igazán semmilyen kapcsolatban a szülésznővel, jött, ha kellett, de mi a férjemmel nagyon jól elvoltunk nélküle is. Nálunk a tágulást az orvos nézi, nem csak a végére jön be. Jó, nem ül ott végig, de fél-1 óránként azért megjelenik. Gátmetszéshez így is kaptam érzéstelenítőt, viszonylag kedvesek is voltak, szóval tanácstalan vagyok. Kibírhatták volna augusztusig, hogy nem lehet választani, akkor olyan egyértelmű lenne :lol:

Képzeljétek, ma festettem. Ha este hazajön a férjem, és észreveszi, (ha észreveszi), szerintem jól kikapok :lol: És azt még el sem mondom neki, hogy felálltam a kanapéra, hogy elérjem a tetejét az ablaknak, az meg nem volt jól összecsukva, és kigurult alólam. Festék a kezemben, lábaim gurulnak, nem sok hiányzott, hogy hasraessek, de azért meg tudtam kapaszkodni.
Most meg pakolom be az új gyerekszobába a játékokat. Hogy ezeknek mennyi kacatjuk van....

Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Brunhild
Milyen nagyfiú Etele! És a nutellás palacsinta valóban nyomós érv, teljesen egyetértek a fiaddal :D

Kivancsika
WC ülőkét én patikában szoktam venni, a 10 db-os olyan 200 forint körül van, nagyon hasznos találmány!

Rokakoma
A szülésznőknek adott kórházon belül ugyanannyit szoktak kb. adni, ezt könnyű kideríteni fórumokról, szobatársaktól. És itt tényleg sokat számít, hogy van-e vagy nincs, persze kifoghatsz szuper kedveset ügyeletben is, csak ha sok szülés van aznap, akkor ugye nem tud ott maradni veled végig.
Várandósság alatt - bizonyos szintig - normális a bő, sárgás folyás, ez velejárója a dolgoknak. Ha nem viszket/csíp nincs kellemetlen szaga, akkor nem valószínű, hogy gomba.

Linacska
Milyen klassz lett a gyerkőcök szobája, igazi kuckó, és tökéletes rend van :) De azért máskor ne billegj a kanapén, tényleg csúnyán meg is üthetted volna magad!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekem is megvan a szülésznőm. Tegnap voltam nála. Nem ilyenre számítottam, de szimpatikus, határozott nő.
Azt mondta, hogy a tapasztalatai alapján, ha valaki elhatározza, hogy császár után hüvelyi úton szül, szokott is menni - persze egyéb körülmények is számítanak - de ha bepánikol, akkor biztosan nem.
Tuti, hogy edám lesz, mivel a szülés után megnézik a hegemet, és ahhoz kell. Mondjuk én nem voltam ellene, most meg már kimondottan akarom. (ha nem lenne eda altatnának, amit nem szeretnék)
Május végén kell majd hívnom az első ctg időpont egyeztetése miatt. Én már nagyon várom! :D

Linácska, nagyon jó a szoba! A pici ezek szerint nem itt lesz.

Én kinéztem egy babakocsit. Tök tanácstalan vagyok...a férjem gyorsan nemet mondott rá telefonban, mert hogy bazi nagy. De én mózeseset szeretnék, az pedig ekkora. Decemberben - januárban pedig úgy is eladom, mert addigra már akarni fogok egy kisebbet, a barátnőm meg pont kb. addigra fogja eladni az övét.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi
Milyen babakocsit néztél ki végül?
A szülésznőről írtam privit :lol:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Linacska
Egyszer említettél egy bizonyos (talán szeletelt) kenyeret, amiben kevés a szénhidrát. Megírnád a nevét nekem? Köszi :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz,
hát igen, a rend...most kezdtem behordani a játékokat.... :lol:
Én a Ceres sütő Graham kenyerét eszem. Abból reggelire 2, vacsorára 3 szeletet (egyel többet lehetne, vagyis 3 és 4, de biztos, ami biztos.)

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


kfnoémi,
a kicsi egyenlőre velem lesz egy szobában. Aztán majd kiderül, hogy beépítjük-e a tetőteret, vagy hogy sikerül elférnünk. De erre még van kb. 2-3 évünk. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Peg perego skate.
A régebbi verzió, ehhez nem kell külön mózes - átalakítható az ülőrésze.
Egyedül annyi a hátránya, hogy bazi nagy - tehát ha autóval megyünk valahova, tele a csomagtartó. Viszont az kiküszöbölhető annyival, hogy a meglévő sportkocsimra (quinny zapp) rakjuk rá a hordozót. Viszont akkor Áron nem tudja használni - nem mintha annyira akarná, de még néha - néha jól jön.
Szóval dilemma....de azt hiszem el kell.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Linacska
Köszi szépen :D

Noémi
Hú, ez a kocsi nagggyon jól néz ki! A Chipolino Luminát nézted? Az is hasonlóan átalakítható mózeses, bár a két kocsi méreteit nem ismerem, de hátha...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, nekem az a lényeg, hogy a kocsi értékálló legyen - mivel tudom, hogy úgy is el fogom adni.
Ez egy minimum 120 ezres kocsi, 60-ért tudom most megvenni, ha nagyon elhasználom, akkor is 50-ért eladom. Tehát nem bukok sokat. De ezt csak az ilyenekkel lehet megtenni - szerintem.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: