Új privát üzeneted érkezett!

Pár napja, egy ismerősöm 4hós kislánya meghalt :( este 11kor megetette, büfi, és reggel nem ébredt fel :( :( bölcsőhalál :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok :)

Olvastam,hogy a bárányhimlőről beszélgettetek.Én Mátét sem oltattam be és Balázst sem fogom beoltatni.Egyszer egy Dr Nő azt mondta,hogy a szövődmények miatt ajánlják beoltatni a gyerekeket,mert egész komoly szövődmények alakulhatnak ki,ettől függetlenül elkapják csak enyhébb a lefolyása!.De én akkor sem oltattam be Mátét és át esett már rajta még az oviban!Állítólag ott a legkönnyűbb elkapni,mivel nagyobb a közösség és összebújnak játék közben vagy fogják egymás után a játékokat!Csak 1-2 pötty volt először Mátén ez volt gyanús aztán betelefonáltam az oviba ,hogy nincs e himlő járvány és akkor mondta az óvónéni,hogy bárányhimlő járvány van az oviba.Máté még lázas is volt nem is egy napig ,de sűrűn kell hintőporozni,hogy száradjon és persze vakarni nem szabad!

etus:itt vagyok,"jól vagyunk" csak regenerálódok.aranyos vagy,hogy keresel!Balázs már nagyon ügyi,próbálkozik,hogy elengedi amibe éppen kapaszkodik sztem ő is elindul 1 évesen mint Máté:))
74cm és 9600gr(jóó étvágyú baba)
Milyen itthon?Hogy érzed magad?Nem furcsa kicsit?Bár sokat jártatok haza azért,de itt lakni újra biztos fura volt először nem?

kri:ti,hogy vagytok?? :) raktál el lekvárt?nekem úgy néz ki,hogy az idén nem rakunk pedig őszit is akartam elrakni.
iceberg
Budapest
 
 


Ice,
jól vagyunk köszi :lol: . Igen, főztünk be, plussz befőttet is tettünk egy pár üveggel. Annyi volt a fán, hogy szerintem most pár évig biztos nem terem. :roll: Fincsi lett nagyon.

Edit,
Betti is rosszul alszik. Nem látom, hogy jönne a foga. Fene tudja mi van vele. :cry:

Cherryke,
szörnyű.

nekünk is kell majd rács a lépcsőre, ráadásul kettő. :evil: :? Kész anyagi csőd.

Ceyla,
Nikivel minden rendben?

Többiek?
Mók, Réka, Lina, Lynn, Sissy, Mares? Merre vagytok?

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 

 
 

Látom ti is a rossz alvással vagytok bajban!Én utána olvastam,mert nem kimondottan a fogára gondoltam!Azt olvastam,hogy ebben az időszakban mikor kúsznak,másznak,kapaszkodva mennek a mozgások miatt nem alszanak jót,mert álmukban is menni akarnak és az ideg rángásokra ébrednek fel.Sztem van is ebben valami!Elég sok helyen ezt írják,hogy a fogzás mellett ez az amiért fel ébrednek a babák nem kell megijedni.A másik dolog amit olvastam ,hogy ha egy éjszaka többször is felébred a baba akkor jobb már az elsőnél magunkhoz rakni :roll: :) ,mert akkor meg fog nyugodni és már nem ébred fel azon a éjszakán.Ez tényleg így van!Mi akkor tettük ezt amikor Balázs már 3x ébredt fel!Mi meg hűségesen odamentünk,simi,szeretgetés,de nem sokkal később újra fel kelt.Ekkor már úgy voltunk vele inkább aludjon köztünk csak így sem a legjobb egyszer ráfeküdt a párom Balázs kezére úgy húztam ki alóla :?
De azt írják,hogy nyugodtan rakjuk oda le fog erről szokni! :roll:
iceberg
Budapest
 
 


jaa és kri!!!!!nem adsz el belőle? :D biztos finom lehet :roll: :D
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Hát "nagyszerű anyuka" vagyok....,legalább 3 hete kenem Lilla ínyét a bal felső kettesnél,mert van egy nagy pukli /jön egy fog /,erre párom tegnap közli,hogy kinn van a gyerek foga, de jobb felül a kettes!!!! :shock: :shock: :oops: :oops: :oops:

Na ennyit rólam...csoda hogy a gyerek nyüszögött??!!!

Kri!
Vagyogatok...Teszel majd fel Bettináról új képet????

Iceberg!
Lehet ebben a mozgás-alvás dologban valami....Lányoknál veszélyesebb a bárányhimlő,de még én se köteleztem el magam teljesen. Apa mellette áll,nekem kicsit sok ez,hogy már ennyi mindenre van oltás,jó ez vajon???!!!!

Kép
mók
 
 


Ice: Én pár hetes kora óta vele aludtam. Aztán mikor kinőtte a refluxot, bekerült a kiságyba éjszakára is. De mivel állandóan nyöszörgött álmában, a 2. nyösz után, kivettem, és magam mellé raktam. Így nem kellett felugrálnom. Most már nem nyöszörög, volt olyan, csak 1szer sírt fel. Cumi takaró és ennyi. Max 3szor kelek hozzá: cumi takaró, esetleg simi, ha nem nyugszik meg. De mióta mászik és feláll, még nem volt olyan, hogy éjszaka sírva álldogált volna az ágyba. Hunor, ha alszik, akkor alszik. Viszont napközbe már nem alszik a kiságyba. Elalszik mellettem a nagyágyon. Aztán én is elalszom vele 1-2 órát :D ha csak 1et, akkor berakom a kiságyba és ott alszik tovább. Én addig eszek, kávézok, rendet rakok, ebédjét bekészítem. Ez az egyetlen alvása mostmár :D fáradt is vagyok. Ebéd előttre időzíti. 2-3 órát alszik egy húzamba.

Ennyi mára...
Holnap nem tudom jövök-e. Anyu jön. Ő csinál mindent én babázok, mert holnap éjjel megyünk Berlinbe és vasárnap este jövünk haza. Anyu megfőz magának, megcsinálja nekünk a rántott húst az útra és porszívóz. Én majd felmosok.

Kész a hálóajtó :) nagyon szuper lett :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mók: ez vicces :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Hali!

Cherryke:: (

Anyu csinálta,van benne kevés dió,de nem tudtam,hogy azt nem lehet...De semmi nem lett.

7760 g,és 76 cm.Komoly... : ) Majd rakok képet,most megyek,hulla vagyok.Ez a mászkálás durva... :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ice,
persze küldök. :lol: Igazad lehet az alvással kapcsolatban. Betti is sokszor köt ki nálunk, főleg most, hogy sűrűn ébred. Brigi is ilyen volt, de 2 éves kora körül szépen átszokott a saját ágyába, most pedig már nem is akar hozzánk átjönni. És éjszaka sem mászkál. Remélem, ha Betti látja, hogy a tesó a sajátban milyen jól elalszik, ő is hamar átszokik majd. :wink:

Mók,
:o Briginél volt olyan, hogy én is már csak a kibújt fogacskát vettem észre, mondjuk ott ahol kijött nem vártam. (3 volt felül, 2 alul, erre kijött 6.-nak a bal alsó metsző. Édes volt 3-3 foggal.
Pont azért mondta a védőnő, hogy inkább ne oltassak, mert a lányoknál veszélyes ha pl. terhesség alatt kapják el. :o Szóval eddig úgy van, mi nem oltatunk.

Sissy,
szép hosszú Lili. Bettit tegnap mérték: 9300 és 73 cm. Olyan kis gombóc.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Mók,
majd teszek képet is.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok

http://www.kismamablog.hu/hozzataplalas ... -vacsorara

http://www.kismamablog.hu/hozzataplalas ... -reggelije

http://finomvolt.freeblog.hu/categories/Hasznos_cikk/

Úgy volt,hogy bemásolom nektek,de annyi érdekességet írnak és "tanulni" valót,hogy majd látjátok kit mi érdekel!De nagyon hasznosak én mindet olvastam.

http://www.babaszoba.hu/articles/Gyakra ... 1110173459
iceberg
Budapest
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép (fincsi barack:))))
iceberg
Budapest
 
 


Elfelejtettem írni,hogy az első kép egy Hotelben készült(baba barát hely és egy cuki kis ágyat adtak Balázsnak.régi antik stílusú bútorok voltak nagyok és kényelmesek,ráadásul nem volt drága egy hosszú hétvégén voltunk,de nagyon jó volt,van beltéri medence is ajánlom nektek :) )
iceberg
Budapest
 
 


Ice,
nagyon szépek! Azok a nagy barna szemek! Hol voltatok nyaralni?

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Ma:
Kép

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Nagyon cukik a babák :) Hogy eszi a barackot :shock: én még nem merem neki így oda adni. Én meghámozom és turmixolom másokkal. Na meg nekem úgy "tisztább" :D :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


kri:nagyon édi Betti!!! :D egyedül áll vagy kapaszkodik a bal kezével? :D ,mert nagyon ügyes!
hááát igen barna szemű bébi lett,pedig azt hittem zöld lesz,de ha jól emlékszem te is ezt írtad már egyszer!?nézegettem ma cipőt(siestat),mert minden kép kell most már!azt olvastam kb 6 hónapig kell hordani,de nem egész nap.te ,hogy gondolod?

cherryke:köszi :)
iceberg
Budapest
 
 


Kri!
Nagyon komoly...,gyönyörű ez a "nagy" lány!!!!! :D :D :D

Iceberg!
Balázy nem semmi pasi...,írnám hogy nagyon szép baba,de már olyan "nagy fiús",tehát szép nagy fiú!!!!! :D :D :D :D

Kép
mók
 
 


Ice,
nálunk úgy néz ki zöld lesz. Belül kicsit barnás, de a közepe felől már zöldül. Kapaszkodik a bal kezével, de már elég sokáig megáll egyedül is. Csak akkor nem nagyon lehet fényképezni, mert irány négykézláb a fényképező fele. :lol:
Én bentre nem adok rá normális cipőt, csak ha megyünk valahova, akkor is csak azért mert már álldogál és sokszor lekéredzkedik. Tescos tutyit vettem neki bentre, kicsit látszik is a képen.

Mók,
:D :D :D

Én is adtam neki kézbe barackot, ringló szilvát. Minden csupa maszat, de édesen eszi. Sokszor én is. :lol: :o

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!

Ice:köszi a cikkeket,édes a Babó!

Kri:cuki nagyon!!!

Képek még?Majd dobok fel Lilről is.

Én szandit adok rá,auchan-os,bár a doki néni ajánlgatott egy cipő fajtát,de 10 000 körül van.Két hónap múlva meg kinövi...Kicsit "biznisz" szaga van...

A gyümit picikre vágva adom már Lilinek délelőtt.

Jajj,Mók!Lilla is szép nagylány lett!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, de azért reagálok a régiekre is.

Babák nagyon édesek!

Cherryke: Bence folyton ül a babakocsiban, ha megyünk valahova. Ritkán alszik el benne, csak akkor fekszik. Ma majdnem egész délután mentünk, mondjuk emiatt kicsit bűntudatom is volt.
Mi is voltunk ikeában, és én is néztem, hogy csavarozni kell a fiókzárat. Nem is vettünk. Bár nálunk még nem húzogatta ki, de szerintem ez már nem tart sokáig. :)

Ceyla: Nagyon szörnyű volt ez a történet. Annyi várakozás után... :(

Mók: Lilla nyakában borostyánlánc van? Bevált?
Nálunk az utolsó két fognál a dokinő is mondta, hogy jön a bal szélső alsó és felső, de a felső lesz kint hamarabb, na persze, hogy az alsó jött először :) De a jobb szélsőket meg már akkor vettem észre, amikor kint voltak.

Kri: Szerintem azért van a motorunkra 3 éves kor írva, mert elég nagy, mármint vannak annál kisebbek is. Erről még soká fog a lába leérni :D

Iceberg: Köszi a linkeket!
Én is olvastam, hogy ha sokszor ébred a baba tegyük inkább magunk mellé, hogy szokjon vissza az éjszakai nyugodt alvásra, és ha mellettünk nyugodtan alszik már, akkor próbáljuk visszaszoktatni. Talán azzal magyarázták, hogy a nyugodt éjszakai alvást is meg tudja szokni. De én még nem próbáltam, még bírom az ébredéseket (főleg, amikor kevesebb van), félek, hogy akkor meg nem mernék rendesen aludni. A doktornéni mondta, hogy szépen elindultak a rágófogak is, majd mikor hallotta, hogy a védőnővel Bence rosszalvásáról beszéltünk, egyből mondta, hogy simán lehetnek a rágófogak miatt, mert bár még soká fog kijönni, de ahogy húzódnak lefelé, akkor is nyomnak idegeket, meg feszülnek nagyon.
Hol voltatok nyaralni?


Bence semmit sem mutat még, a pápázás már kétszer sikerült, legalábbis olyasmi volt. Tegnapelőtt felült magától kétszer is, de azóta nem. Voltunk méretkőzni is, 71 cm és 8660 g. Alig hízott 1 hónap alatt (60 g-ot), talán kicsit többet, mert eddig ebéd után mentünk általában, most pedig tízórai előtt és kaksi után, vagyis teljesen üres gyomorral :) Úgy látom a számok alapján, hogy hosszban a sor végén kullogunk. Mondjuk párom és én is alacsonyak vagyunk. Azért remélem minket túl fog nőni :)

Én nem nagyon merek még gyümölcsöt a kezébe adni, mert mindent egyben be akar tömni a szájába. Talán a babakeksszel a legtürelmesebb, meg a bulátát is rágcsálja. Ma barackkal próbálkoztam, de rágni nem nagyon rágott rajta, csak tömködte, meg próbált nagyokat nyelni. Rossz volt nézni. Ha meg kicsikre vágom, akkor tényleg csak nyeli. Hogy fog így rászokni, hogy rágjon?

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok,

Kri,
Köszi az aggódást, úgy néz ki megússzuk a himlőt. A vicces, hogy pont szerdára megcsípte valami, de valszeg nem szúnyog, hanem valami egyéb bogár és nem tudtuk eldönteni, hogy akkor most az himlő vagy nem. :? Így persze még paráztunk egy ideig, de mivel nem volt lázas sem nyűgös na meg később sem jött ki semmi egyéb rajta és most hogy elolvastam hogyan is néz ki és változik a pötty, így nem az szerencsére.
Most már itt vagyunk Alsópáhokon. Rengeteg gyerek van, Niki csak kapkodja a fejét. :lol: Az út nehéz volt, mert előtte voltunk esküvőn és át kellett utazni egész Budapesten, majd az esküvő után vissza megint az M7-ig. Egész úton ébren volt és volt, hogy nagyon nyügi is volt, már csak az utolsó 15 km-en aludt be.
Üröm az örömben, hogy mára nekem megjött. :( Eredetileg pont nem lett volna meg, de legutóbb késett 6 napot és így viszont pont most van meg. :evil:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Varitus!

Igen borostyán lánc van a nyakába. Meg kell mondanom,én nem hiszek az ilyen dolgokba,de régebben a rádióba hallottam hogy bejött valakinek. Na gondoltam kipróbáljuk / Lilla sokat szenvedett/,és bejött!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ez eddig a leghatásosabb.

Kép
mók
 
 


Mók: Én is gondolkoztam rajta, hogy vegyek-e, vajon hatásos-e. Te hol vetted? Mindig rajta van? Nem zavarja?

Ceyla: Mensi :( Mi jövő hét végén megyünk a Balatonra (mostmár le merem írni, mert sikerült szállást is szerezni :) ), és én is paráztam, mert nekem újabban kéthetente jön meg :shock: Na, erre 2 napja megint megjött, szal remélem a jövő hét végét megúszom.
Érezzétek nagyon jól magatokat!

Kérdezni is akartam már tőletek, hogy aki szoptat mindenkinek rendesen beállt a mensi? Nekem először pont a szülinapomon jött meg :? , aztán rá két hétre megint volt vmi. Utána kb másfél hónap pihi, azóta kb kéthetente van vmi kicsi. Bár sosem viszi túlzásba szerencsére. Nem akarok most emiatt dokihoz menni, ősszel úgyis kell rákszűrésre... Nem tom, mennyire lehet ez normális :shock: , gondolom a szopi még bezavar...

Még azt akartam kérdezni, hogy kocsiban mindenki autósülést használ már? Mi legutóbb még a hordozóval utaztunk, de már van gyerekülése. Még nem próbáltuk ki, nem tudom, hogy melyikkel induljunk el most hosszabb útra. Talán most hétvégén kicsit kocsikázunk, hogy kipróbálja. A hordozónál szimpatikus, hogy háttal van, valahogy biztonságosabbnak tűnik. Csak már lehet nem túl kényelmes, bár ugye Bence nem túl hosszú baba.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus!

Eleinte mindig ,és mindenhol rajta volt,de aztán eléggé izgultam az éjszakák miatt,és mivel többször megnéztem nincs-e baj,nem aludtam jól. Így inkább éjszakára most már levesszük. De például úszáson is rajta van,nappali alvásnál...stb.

Mi hamar kezdtünk menetiránnyal megegyező ülést használni. Egyrészt,és ez volt a legfontosabb,Lilla nagy baba,és már nem fért el a lába,másrészt valamiért állandó "cirkusz"volt ha autóval mentünk,azt hiszem szűk volt már az ülése,vagy nem is tudom....
A mostanit jobban szereti,de azért még van hogy nem szeret utazni. Ja és Lilla elég korán ült magától. De nekünk azóta boldogabb az élet! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
mók
 
 


Mók: Köszi!
Ma kipróbáltuk a gyermekülést az autóba, nem volt vele gond, de Bence a hordozóban is szeretett autózni. Azt hiszem, mostmár mi is hanyagoljuk a hordozót.

Bence egyre többször ül fel magától :) és néha már próbálgatja feljebb is húzni magát :lol: majd csak haladunk :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus,
Nálam már beállt a mensi tavaly decemberben. :( Azóta teljesen pontos, kivéve a múlt hónapot amikor 6 napot késett.
Ja és nagyon bőséges is. :( Szerintem a szoptatás miatt nálad a 2 hét is oké, nálam mint látható nem sokat zavar be.
Valóban biztonságosabb menetiránynak háttal mert a legtöbb baleset frontálisan történik és így a nyakuk kevesebb terhelésnek van kitéve. Már nálunk is gyerekülés van, de nem régen, viszont nincs el benne jobban mint a hordozóban, pedig jobban ki is lát. :roll:
Mostanában elég balhés az utazás, mert nem hajlandó aludni, de baromira tud unatkozni. Idefelé is csak az utolsó 15 km-en aludt, pedig jöttünk jó sokat. :(
Ma meg úgy látom, maga az altatás is balhés mert nem óhajt aludni, az apja most ment ki vele sétálni.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!

Menszi:nekem 8 hónap után jött meg,kb pontos azóta,a múlt hónapban 28.nap reggelén már jött...nekem is bőséges... :(

Gyerekülés:nekünk még nincs,de Lili lába is már nehezen fér el.

Képzeljétek,vettünk az Auchanban tojást múltkor,és a 30 db-ból már vagy 8-at ki kellett dobnom,mert romlott volt!Felháborító!!!!!
Tegnap sütöttem palacsintát,Lili imádja.

Pár kép:

Kép
Kép
Kép
Kép

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Mi is vagyunk, csak sokminden van.

Szombaton volt Juli 3 éves, volt nálunk nagy családi buli. Jól sikerült.

Andriskánál próbálkoznk leszokni az éjszakai hamiról. Hát elég fárasztó, sokszor úgy érzem, hogy csak magamat szivataom, mert van hogy egy órát is fent vagyunk, de volt már 3 egész jó éjszakánk is, szóval megpróbálok ktartani.

Fogak nálunk is jönnek ezerrel, már van négy.

Nyralóknak sok napsütést. Mi is szerdán megyünka a Balcsihoz.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok!

Na, akkor nekem a bőséges helyett gyakori a menszi :?
Köszi a válaszokat!

Sissy: Nagyon édes Lili, hatalmas szemei vannak! És az a napszemcsi :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok!

Ezt az iwiwen kaptam!
SZÜLŐK FIGYELEM ! A NESTLÉ ARRA KÉR MINDENKIT, HOGY VIGYEN VISSZA MINDEN 2012 LEJARATÚ BANÁNOS BÉBIÉTELT ,- MERT ÜVEGSZILÁNKOT TARTALMAZHAT ! A TERMEK VONALKÓDJA : 7613033089 73 .
KÉRLEK MÁSOLD LE ES OSSZD MEG A KISBABÁK BIZTONSÁGA ÉRDEKÉBEN , MÉG HA NEM IS VAGY SZÜLÖ, KERLEK SEGÍTS ES POST-OLD, MERT SEGITHET MEGMENTENI EGY KISGYEREKET!!!
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg: Ezt már én is olvastam közösségi oldalakon, de amúgy más forrásból meg még nem hallottam... Mondjuk minket nem érint, nincs Nestlés bébiételünk.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ceyla,
nálunk tavaly volt hasonló, mielőtt mentünk volna a húgomékhoz, Brigi kijött egypár pötty. Olyan vízzel teli hólyagoknak látszottak, de szerencsére csak megcsípte valami. Én is izgultam.

Rita,
lehet, hogy nincs is olyan sok vissza a rágófogaknak. Bence nagyon korán kezdett fogzani, és a barátnőm kisfiának az egy éves státuszon már jött a 9. foga ez egyik rágó.
Nekem még nincs menszesz szerencsére, Brigivel is 1,5 év után jött meg először.
Mi is pindurkák vagyunk a 73 centivel.
Mi is áttettük már a gyerekülést, de Betti így sem szeret nagyon utazni, de talán egy fokkal jobban bírja. Én is szerettem a hordozót, mert jóval biztonságosabb.

Sissy,
nagyon szép Lili baba.
A tojás nagyon bosszantó, én a nagynénémtől veszem, neki házi van szerencsére. :wink:

Edit,
boldog szülinapot Julinak. Oviba nem fog majd járni? Jó pihenést.

Ice,
köszi, szerencsére már egyre többet eszik házit, bár van nestlés bébiétel, de zöldséges.

Mi lebetegedtünk Bettivel. Brigi kezdte, egy éjszaka volt rossz, mert el volt dugulva az orra, de másnapra semmi baja nem volt. Erre most nekem már fáj a torkom és folyik az orrom, Betticsnek éjjel már láza volt, de a kúp szépen levitte és folyamatosan el volt dugulva az orra, alig aludtunk. :cry: :cry: Most is kicsit meleg, remélem estére nem lesz megint lázas. Még az a jó, hogy nem egyszerre a két csajszi, mert így, hogy én sem vagyok százas, nem egyszerű. Betti folyton kézben akar lenni. Remélem hamar átmegy rajta.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Megjöttünk vasárnap este Berlinből. Nagyon jó volt. 4kg-ot ott hagytam :D

Anyu jól elvolt Hunorral. Viszont, márcsak estétől reggelig alszik :( Nem tudom, hogy mikor fogok tudni jönni, estére hulla vagyok :D
Mindenhova felmászik, mindent megszerez... Állandóan a seggembe van és órdít, ha nem vagyok mellette. Ha meg ott vagyok vele, nem is foglalkozik velem, eljátszik. Nem értem. Úgyhogy apja hazajön és úgy csinálom a dolgokat. De nagyon sokat sír :( el vagyok keseredve.

Visszaolvasni nem tudtam, Lili nagyon szép és nagyon édes :)

Gyerekülés: igen már azt használjuk 3 hete. Sokkal jobban el van benne, mint a hordozóba. Na puszi, mennem kell :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kri!
Bettinek,és neked is jobbulást!!!!

Kép
mók
 
 


Kri: Jobbulást nektek!!
Akkor jöjjenek ki azok a fogak, de gyorsan, legyünk túl rajta! :)
Úgy tűnik, akkor szerencsés vagyok Bencuval, ő elvan a kocsiban, ritkán nyűgös benne :)

Cherryke: Biztos hiányoztál neki, és most követeli anyát maga mellé :)
Azért ez durva, hogy nem alszik napközben. De nem is tűnik fáradtnak? Nem azért sír sokat, hogy fáradt, csak nem akar aludni? Csak belegondoltam, én milyen nyűgös vagyok, ha nem vagyok kipihent :) Őket meg szerintem most annyira lekötik a dolgok, hogy nem szeretnének semmiről az alvás miatt lemaradni.

Na megyek, aludni kellene...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Csajok... Vissza aludt a gyerekem reggeli után :) le is kopogom :)

Varitus: remélem igazad van és pár napon belül vissza áll a rend :) Nem tűnt fáradtnak. Állandóan felfedez és ha talál magának valamit, tudományosan megvizsgálja.
Azért anyukám nagyon nem jól csinálja a dolgokat. Ő nem hagyja egyáltalán sírni. Jó, megértem, nem tudja miért sír. Én kipróbálok pár dolgot, azt ha akkor is sír, akkor nem tudok vele mit csinálni. Abból lesz a hiszti :D Az meg nem érdekel.
Anyu meg azt csinálta, amikor elkezdett sírni, berakta a babakocsiba és mentek. Nem baj, csak anyám lába kikészült, a gyerek meg, mivel a kocsiba nem alszik rendesen, fáradt volt.

Sissy: palacsintát én nem mertem neki adni, pedig épp tegnapelőtt csináltam. Tej van benne meg teljes tojás. Én nem merem. Valszeg én aggódom túl. Viszont rántott húst adtam neki :D én liszt nélkül panírozom a gyomrom miatt, és neki csináltam külön egy darabot, amit csak a sárgájába és a zsemlemorzsába hempergettem. A morzsa meg ilyen maradék kenyerek, ami teljes kiőrlésű és rozskenyérből van.
Utóbbi időbe megint nem jól vagyok a rendes pékárútól :( ezért ilyen rozs meg magvas meg ilyeneket veszünk.

Viszont, 4-5 évesen elvisszük a gyereket egy ilyen western városba, ahol mi is voltunk most :) csak nem ilyen messzire, hanem Pullman citybe, az csak 600 km. Annyi sok kis gyerek volt. Napközbe elmennek oda a családok, cowboy bemutatók vannak, aranyat lehet mosni (keresni) és minden ilyesmi. A helyről rakok majd fel néhány képet. Mi rock and roll fesztiválra mentünk oda, este volt mindig a buli. 4 zenekar lépett fel pénteken is szombaton is. Azért fogytam 4kg-t, mert órákat táncoltunk :) Na meg hatalmas a hely és naponta többször sétáltuk körbe :) volt egy nagy bika, Luther. Kiabáltuk a nevét, Luther odanézett és odajött :D Kitaláltuk, hogy megszerezzük az orrából a karikát :D de nem volt egyikünk sem olyan bátor :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok :)

sissy:mekkora kék szemek,nagyon édi pofija van Lilinek!!!ha tudsz inkább házi tojást vegyél a boltokban mindig alul van a friss a tetejére rakják a régebbit és biztos még át is pakolásszák ha hiányzik a tálcáról és össze keverik a még régebbivel.mi is háztól vesszük hál isten amúgy nem is tudom hol venném talán nagyobb forgalmú zöldségesnél ahol jobban megy a tojás.

kri:valami lehet a levegőben,mert Máté is elég hurutosan köhög,de szopogattatok vele torok fertőtlenítőt hátha megússzuk(jön a suli is lassan és pont ilyenkor :roll: )nem könnyű betegen még a gyerekekkel is törődni és éjszakázni :? én most semmi banános hamit nem adok Balázsnak,mert úgy vettem észre,hogy megunta a banánt.jaa már írni akartam neked,h milyen szőke hajú Betti:))jól látom ugye?

varitus:nem tudom igaz e az a hír,de egyből erre gondoltam,hogy ide be másolom,de azért arra is gondoltam,ha már egy nagy cégről van szó és pici babákról akkor miért nem megy a tv-ben felhívásként!?reméljük semmi baj nem lesz!én főzök Balázsnak a nyaraláskor vittem bébi kaját,mert az praktikusabb volt,meg most vettem egy bolognaisat ,mert későn értünk haza a boltból,(Máténak vásároltam be a suliba),de mind megette ízlett neki :D

Gyerek ülés:én még nem veszek,mert abban sztem még görnyedten ülne és sokszor el alszik a kocsiban még ,így is sajnálom mikor alszik és előre lóg a kis feje.de még 13kg-ig jó a baba hordozó és lehet állítani a vállán,hogy ne legyen szűk.

mók:nem lehet,hogy azt nem szereti,h ki van kötve benne?és olyan szűknek érzi!?én sem szeretném,ha engem kikötnének és bevallom az övet sem szeretem zavar olyan mintha nem kapnék levegőt tőle.vagy pl a garbót fel sem húzom...

etus:amúgy nem alszik vissza Andris csak kajával?
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Iceberg, de most azon vagyok, hogy ne csak kajával tudjon visszaaludni :) Szóval néha nehéz az éjszaka, de haladunk. Most azt találtam ki, hogy 8 órát ki kell bírnia, szóval ha 8-kor feküdt 4 előtt nincs hami. Még ez is messze van attól, ahogy sokan alszanak, de én ezzel már boldog lennék, de mondom most már egyre jobb.

Képzeljétek, Andriska felült, és annyira büszke volt magára. 4szer is csinálta, de én mindig csak a végeredményt láttam, pedig a végén már tökre figyreltem.

Babaülést ma megyünk venni, mert már Andris is nagyon kilóg.

Lilike tényleg nagyon szép baba.

Cherryke, nem tudod kicsit eröltetni az alvást? Tudom, nem könnyű, de én nem is tudom, hogy mit csinálnék, ha Andris nem aludna. Amikor elkezd nyügizni én is próbálkozok, és, ha semmi nem segít, akkor megyünk aludni. Tegnap is meg ma is egy órávala reggeli feleklés után már aludt, és aludt tegnap 2 órát. Általában 1,5 órát alszik délelőtt meg délután is, és este így is tök álmos már 8 felé. Szerintem neked biztos megint fog aludni, csak anyukádnak nem akart, mert érezte, hogy most más a heélyzet.

Kri, gyorsan gyógyuljatok meg!!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Ice: a gyerekülést úgy raktuk be, mivel nem dönthető támlás, hogy az ülés része mögé becsavartunk egy pokrócot, az jól kitámasztja az ülő részét és így előrébb csúszik, majd bekötöttük rendesen a támlát az ővvel. Ugyan nem dönthetős, de fekvésig le lehet nyomni a háttámlát. Így mégis dönthetős. És nagyon szépen elücsörög benne. Sőt alszik is :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Nagy hírem van lányok :D
Balázs ma már harmadjára lépkedett egyedül 2-3 lépést!!!!!!!Olyan cuki,úgy koncentrál :D meg egyensúlyozik!
iceberg
Budapest
 
 


Hali!

Ice:gratula,ügyi Balázs!!

Cherryke:én adtam neki.Tegnap sóskát ettünk,krumplival,mi tükörtojit,neki főztem tojást,és kiszedtem a sárgáját,és azt adtam,De ma pl nokedlit csináltam paprikáscsirkével,és azt ette.Meg gombalevest,de abból a gombát nem adtam,csak a lét répával.

Én nem szeretnék pl.tejpépet adni Lilinek,hanem majd,ha az esti,reggeli szopi nem lesz,akkor feles bocitejet.

Az a baj a tojással,hogy nem tudom,hol tudnék venni házi tojást...

:(

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Cherryke: Na, Bence is nagyon tud komoly arccal vizsgálódni, imádom olyankor! Főleg, ha jó sokáig elvizsgálgat egy dolgot :) Ez a western város nagyon jól hangzik, és ez azért nagyon kellemes módja lehetett a kilók elvesztésének :lol:

Iceberg: Nagy gratula Balázsnak!!
Én is többnyire főzök neki, de azért ha megyünk valahova, vagy ha valamiért itthon nincs idő, akkor üvegeset eszik. Most is bevásároltam már a Balcsira. Szerencsére megeszi azt is és az én főztömet is :)
A mi autósülésünk dönthető. Szerencsénk volt vele, mert nézegettem mindig, hogy ez jó lehet, és az ismerőseinknek, akik mondták, hogy szívesen eladják nekünk az övékét, ilyen volt. Csak nagyon magas, a kocsink meg alacsonyabb típus, így nem tudom, később hogy fogom beletenni... Vagy csak még most voltam rutintalan a beleültetéssel :)
De mostmár teljesen elbizonytalanodtam, hogy a hordozóval vagy ezzel induljunk el...

Etus: Nagyon ügyes Andris is. Bence is így produkálta az első felüléseit, pedig ott voltam mellette, mégis csak azt vettem észre, hogy már ül.
Nekünk is azt mondta a védőnő, hogy jó lenne, ha olyan 3-4-ig nem enne éjszaka. Hát, nekem is jó lenne... De ha felkel 1-2 körül, akkor sem alszik vissza csak cicin. De már inkább nem is izgatom magam rajta...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sissy: elég sok pépet kipróbáltunk, 2 alkalommal megeszi, aztán nem. Úgyhogy pépet nem adok neki egyáltalán. Ma megyünk dokihoz, majd megírom mekkora.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Köszi csajok, úgy tűnik túl vagyunk a nehezén. Már jobban alszik éjjel, mert nem szörcsög annyira. Olyan édes, hagyja, hogy porszívózzam neki és a tengervizes sprayt is engedi fújkálni.


Ice,
nagyon ügyes Balázs. Máté jobban van? Igen, kis szöszke. Van a hajában egy kis vöröses beütés is. :lol:
Nekünk 9-25 kg-ig jó pierre cardin ülésünk van, 6 fokozatban dönthető, jól meg lehet emelni ha elalszik benne. Brigié volt, ő kapott egyel nagyobb kategóriásat. Szerintem lassan majd vennetek kell, mert a hordozónál inkább az a gond, hogy a lába nem fér el rendesen. Vették siestát?

Edit,
ügyes Andris baba.

Sissy,
én sem adok tejpépet amíg van tejci. Amit Ice belinkelt a múltkor abban is arról írtak, hogy attól nem alszik jobban a gyerek, ha vacsira degeszre tömjük.

Rita,
persze, hogy jó lenne ha nem kelne fel. Megbeszéli a védőnő a gyerekkel is? :lol: Mert elintézhetné nálunk is, hogy csak 4 körül keljen. :wink:

Cherryke,
szerintem nem fair, hogy anyudat "hibáztatod", hogy elrontja Hunort ha ő vigyáz rá. Lehet, hogy megviseli a babát, hogy többször is elszakad Tőled napokra és nehezen rázódik vissza. Valószínű azért sír érted, mert fél, hogy megint nem leszel a közelében.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: sajna nem... Ma itt volt nálam. Gyrek álmos volt, leraktam. Elkezdett nyafizni. Anyu már szaladt be. Mondtam neki, be ne menj, altatja magát a gyerek. Persze meglátta anyámat és elkezdett sírni. Ő bemegy kiveszi. Mondtam nem. SZóval, gondolom 3 napig anyám nem evett nem fürdött nem pisilt, mert akkor sír a gyerek. Ennyit erről.

Voltunk dokinál, 8600gr 77cm. Mászott keresztül mindenen, és a falnál is felállt. Dokinéni nem kérdezte mit csinál a gyerek. Megbeszéltünk mindent, már csak 2 hónap múlva kell vinni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


cheryke:én sztem azért sírt anyud után,mert úgy érzi számíthat rá és benne bízik most meg,gondolom főleg most ,hogy együtt voltak és nem hagyta magára.ebben az időszakban a picik elsőként az anyukájukat akarják és ha nem megyünk oda akkor azt fogják megszokni,hogy nem számíthatnak ránk.én nem hagyom sírni oda megyek és ha kell igen is kiveszem és megnyugtatom.miért zaklatottan aludjon el,úgy hogy nem kapta meg az anyukáját?ő ilyenkor azt hiszi,hogy nem fog téged látni többet!
iceberg
Budapest
 
 


En is megvagyok, csak sok a dolog 3 gyerekkel most hogy nincs ovoda :) Na, jó meg állandóan uton vagyunk valahol.

Megpróbálok egy két dologra reagálni is :)

Csherryke. Nálunk is ugyanez volt amikor elösször hagytuk Nórát egy éjszakára a nagyszülöknél. Másnap amikor meglátott , na onnantól 3-4 napig nem szállt le rólam, egyszerüen le sem tehettem a kezemböl, nem hogy kimenjek a szobából. De szerencsére elmult, mert jött rá a következö nagyszülözés, ezután még kétszer volt 2 napot távol és szerintem rájött, hogy mindig visszajövünk igy nem volt semmi gond. Megszokja, ha gyakrabban hagyod anyudnál. Szerintem érdemes lenne kipróbálni most még amig friss a dolog :)

Csajok nagyon szépek a fotok, hogy megnöttek a babáink.

Edit. Most éppen mi is ott tartunk, hogy próbáljuk leszoktatni az éjszakai evésröl. A tegnap éjjel volt az elsö, a férjem kelt fel hozzá amikor 2 fele felébredt, persze egy órai küzdelem után szépen elaludt az apján és reggel fél 7-ig egy hang sem volt. Ma is ugyanez a program, én elég jól birom, apa kérdése, hogy meddig fogja birni :)

Na, a tejpótláshoz annyit, hogy amikor a nagyszülöknél volt 1 napot az rendben, hogy tudtam annyi tejcsit fejni, de 2 napra, mi vagyok én ? Szerintem semmi baja nem lett a tápszertöl Nórinak, mi baja lenne, más gyerek csak azt kap ha nincs anyatej. Tehéntejet fog majd egyéves kora után kapni természetesen, de addig szó sem lehet róla, inkább a tápszer.

Kriszta, nagyon ügyes Bettina, hogy hagyja szivni az orrát. Nóra szerintem nem engedné, nem nagyon lehet hozzapiszkálni :)

Ice, ez igen, na akkor tudod már nincs sok hátra, ha Balázs rájön a titokra.

Na akkor magunkról is egy pár sor. Nóra most 74 cm és 11,2 kg. Nem sokat hizott egy pár hónapja. Ha sikerül dobok fotot az én angyalkámról. Ezt meg gyorsan elküldöm, amig el nem száll az egész :)

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Nóra is már nagyon sok mindent tud, már ö is megáll anélkül, hogy kapaszkodna, azért még nem szeretném ha elindulna, igy is annyit kell menni utána, hát majd akkor.
A mászási technikáját már a csucsra fejlesztette, nagyon ovatos, minden alá bebujik, az ágyról is tudja már hogy hátrafele tolatva kell lejönni.

Ma délben éppen megcsipte egy méhecske jól bedagadt neki a bokája, de már jobban néz ki szerencsére.

Na keresek gyorsan egy fotot is.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: