Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Az előbb szokásosan nézem Roli ínyét mennyire van bedurranva,simizem ééééééééééés............

A jobb alsó foga áttört!!!!!!

Olyan boldog vagyok,majdnem sírtam is :oops: :lol: :oops: :roll:
Hogy lehet ennyire örülni egy fognak???? :oops: :roll: :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Gabi!
Gondoltam megcsináltatom, mert ingyenes és 3 évig nincs rá gond és ha esetleg nyaralás vagy egy sima ausztriai kirucc van akkor nincs gond, lehet vinni őt is. Soha nem tudhatjuk mikor kell.....

Szerintem próbáld meg Te is kanálból a vizet, teát vagy mást.....hátha!
Én is kezdem rászoktatni az itatókra, de eddig nem válik be...pedig megvettem Én is azt a Mamosat és most nyuszira Mamiéktól kap egy Aventosat is...szerintem idővel biztosan rászoknak majd.

Kaja:
Mint irtam Én még nem joghurtozok.....
Nálunk igy zajlik most:
5-5.40 között szopi max. 60-70 ml
8 óra 150 ml tápi+ 40 ml gyümölcs két lereszelt babakeksszel
12-12.30 között 1 egész üveg bébikaja vagy 200 ml sajátkezűleg készitett pép
16-16.30 között 150 ml tápi+ 40 ml zöldség vagy gyümölcs
20-20.30 200 ml vaniliás tejpép

A 8 és 16 órás tápit Dalma igényei szerint adom, ha megissza akkor adom, ha nem kéri nem adom, ez tőle függ......
A következő lépés a 16 órás tápi kiiktatása lesz.....

Szerencsére Dalmuska rengeteget iszik, tök mindegy mit adok neki...viz, tea, esetlegesen babavizzel higitott gyümilé....ezt úgy szoktam,hogy háromnegyed viz, egynegyed gyümilé.....cukor miatt....
Kb. 4 deci folyadékot tutira megiszik pluszba, de ez a legalja ennél csak többet szokott....

ÉÉssss elkezdett nőni a hajaaaaaaaaaaaaa!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Hurrráááááááááááááááá Roli első foga, sziaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Gratuláloook!
:lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 

 
 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Olyan édes ahogy ott figyel a maga kb 1 miliméterével! :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Orsi!
Haj :arrow: hát nekünk egyből ilyen focista sérósan nő!Oldalt alig,de középen már legalább 4 cm. :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Orsi!
Úgy irigylem,hogy Dalma megeszi a készített kaját és hogy annyit iszik!Pedig azt hittem,ha majd eszik rendesen szilárdat megjön a szomja is. :? Hát tévedtem (ebben is)!És pont ezeket próbáltam amiket Dalma iszik.

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


GAbi!

JUhééééj!!!! Éljen Roli első fogcskája!!!!!
Én is így örültem karácsonykor Dóri első fogának, abszolút megértem és átérzem az örömöd :D :D :D

andicsiga
 
 


Halihó :!:

Egy örömteli hírt hoztam Nektek, Yokka kicsiny fia, Viktor baba megszületett ma délután (17:36-kor jött az sms) 49cm és 3140g-al :D

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Gabi!
Jaj, ugyan, ha lenne rá igénye Rolinak tutira inna :!: , nyugalom :!: Ez is változni fog!
Én meg a fogatokat irigylem...naaaa? :lol: :lol: :wink:
Egyébként, durva, mert ha nem iszik meg annyit amennyit szokott rajtam is rajtam van picit a para, hogy eleget ivott-e, de azt is tudom,hogy elég nagy a szája ahhoz,hogy jelezze, ha valami nem stimmel... 8) :P
Szóval ha kiegyensúlyozott,jól fejlődő babák, márpedig azért egyikünk sem panaszkodhat, akkor nincs is nagy probléma ezzel az ivás dologgal, nem?! :wink: :)

Haj: mindenhol nől, persze hátul a kikopott részen tökre kopasz!!!!
És a szine....én nem mondom meg milyen, a képeken még vörös beütése is van, pedig ez élőben nem észrevehető.....olyan se szőke, se világos barna...

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Gabi
micsoda boldogság :D nagyon örülök Veled együtt :!: :lol:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Yokka!
Gratulálunk! Végre a picifiú is megérkezett hozzátok/hozzánk!
Jó egészséget, szeretetet és sok tejcsit kivánok!
Puszika

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Akkor most már azt hiszem, hogy átneveztetem a topikunkat :roll: :D

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Yokka!
Gratulálunk Viktor születéséhez!Jó egészséget és sok boldogságot nektek!!!!!



Suzy!
Mehet az átnevezés!!!! :wink: :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Csak gyorsan magunkról egy pár sort:
ma voltunk a Neisvac C oltáson, volt státusz vizsgálat is, nagy kedvence a dokinőnek Cipike, az első, hogy beletúr a hajába...már a férjemmel úgy szoktunk ezen előre nevetni :D 7560g, nagyon duzzadt, vérbő az ínye, de még nem tört át a foga, iszonyatosan dörzsöli, szinte egész nap...nagy kedvence az őszibarack, a 11-es etetésnél szoktam a hozzátápit adni 1/4-ed üveggel eszik meg belőle+150ml táp, még 6Xeszik egy nap, rengeteget nevet, sikongat, imád hintázni, éjszaka alszik végig továbbra is, napközben csak kint alszik 1, 1,5 órát :!: :wink: nagyon keveset tudok jönni mostanában, apa nem sokat van itthon, Pest és Szeged között ingázik most sokat, de ettől függetlenül rengeteget gondolok Rátok :!: :wink:

Puszillak Benneteket és a Babókat :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Yokka

Szívből gratulálok kisfiatok megérkezéséhez! Gyors felépülést és sok tejcsit! :D :) :D :)


(Várjuk majd a beszámolót! :) )



Itt van anyum szombat reggelig, utána jövök mesélni! :) :D
Annyival egyszerűbb így az élet! :)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Yokka, hatalmas gratula Nektek!

Isten hozott pici Viktorka!
:D :D :D


Hát elfogytunk. Szinte csalódott vagyok.

Roli fogacska, üdv a nagyvilágban. :D

Dalmus hajacska, hellobello. :D

Wivi, úgy irigyellek. Anyukámat akaroooooom :lol: :(

Suzy, kitartást, gondolok Rátok sokat :)
Cupcurupp Nektek és Szegednek is :wink: [/b]

KépKép

Kép
szandriii
 
 


kukucskálni jöttem mert amúgy jó sz@rul vagyok fáj a gigám már a nyálamat is alig bírom lenyelni...
szóvaaaal

yokka
nagyon sok boldogságot és főképp egészséget kívánok nektek és persze tejcsit!!!

Kép
menion
Budapest
 
 


Annyit nézegettem Roli fogát,hogy már elhúzza a fejét és a nyelvével direkt takarja az ínyét! :oops: :oops: :oops: :D :D :D

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


szandriii
ügyes vagy!nagyon ötletesen megoldottad!anno én is néztem ezeket a szilikon csodákat de őszintén fel nem tudom fogni hogy képes működni na de lényeg hogy nektek működik és mostmár ki is cselezed a manót :lol:

orsi
azt tudom mondani hogy: időőő...nincs az a baj amit az idő ne homályosítana el csak az a gond vele hogy ilyenkor nagyon lassan telik :(
személyi engem is elgondolkodtatott az hova elég?...na nem mintha most lenne pénz utazni de nyár végén számolhatunk a nyugdíjpénztáros pénzre....

evita
mi se voltunk oda a cumiért...kb 1-1,5 hósan kezdtük de mindig kiköpte de egyszr csak rájött hogy azért az is jó elfoglaltság és most én örülök hogy cumizik mert mostanában sokszor van hogy megnyugtatja és vígasztalja de nem eröltettem rá csak néha néha odakínáltam aztán egyszer csak nem köpte ki....Norinánál nem volt gond a cumi elhagyása fokozatosan szokott le végül csak elalváskor kellett neki aztán azt is elhagyta oda adta nekünk ünnepélyesen :D

cukigabi
jaaa hát ez a tapperolás dolog gondolom még lesz rosszabb is ha egyre többet megyünk emberek közé most még csak egy kezem elég hogy megszámoljam hányszor mentem vele de látod mik történnek így is miket írok :roll: nekem csak az a meglepő tényleg hogy veszik a bátorságot hogy megfogdossák...nekem soha ilyen eszembe se jutna egy idegen nő babáját tapizni at utcán :shock: egy ismerősöm vagy barátom gyerekét már természetesen megérinteném de azt se úgy hogy nem kérdezem meg hogy szabad-e....lehet hogy túl merev vagyok nem tudom :roll:
amúgy egyre jobban próbálom tudatosítani magamban hogy mostmár engednem kell és nem szabad olyan szigorúan óvni mert aztán meg attól lesz beteg úgyhogy mostmár nem nézem ki mos kezet ki nem csak azt figyelem hogy a szájába kezéhez ne nyúljon akkor...
pl a védőnő is legutóbb nem mosott kezet de felvette tartotta és mutatott egy olyat is hogy "repülőzik"a gyerek....vagyis hóna alatt fogta és feltartva a csajszi fejét lábát feszesen megtartotta....ez nagyon tetszett nekem mert valahogy ilyet sose csináltunk vele...mondta hogy ez is fontos infó hogy ezt ilyen korra kell tudnia :D
húúú ti mi mindent eszteeeeek!joghurt is és piskóta na nem semmi!talán a zöldségek nem is olyan fontosak ha ennyi mindent megeszik...na és a fogacska is megérkezett hát nagyon úttörők vagytok!gratulálok!

na végére értem pedig elhatároztam hogy csak megnézem yokkával mi van na de nem bírtam ki :oops: most majd reggel korán kelek és így betegen persze még nehezebben szedem össze magam de megyünk oltásra és félúton van az önkormányzat ezért azt is útba kell ejteni szóval úgy terveztem hogy korán lefekszem :roll: na ja :lol:

lányok ma is jól csúszott a krumpli :D hiába az ééééén lányom :lol:

köszi a drukkokat és még pár nap múlva kérek belőle :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 


Kedves Anyukák...

Köszönjük szépen a gratulációkat! :D

A Mama, és a Baba is jól vannak.

Mindenkinek jó egészséget, és örömteli pillanatokat kívánunk!!!

Üdv:

Papa :lol:

KépKép
yokka03
 
 


Yokka
HATALMAS GRATULA VIKTORHOZ! SOK BOLDOGSÁGOT, EGÉSZSÉGET ÉS SOK-SOK TEJCSIT!!!!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Nemsokára jön a barátnőm Lídia! Kicsit izgulok, hogy nem fogja-e megviselni a dolog, hogy pici babával van együtt! Bár ő egy erős csajszi, biztos megbirkózik vele! Azért drukkoljatok légyszi! Az éjszakánk egyre jobbak! Emma 2kor kelt, aztán reggel hétkor! Nagyon kis ügyeske! :lol: :lol: Este egyedül fürdettem, mert Laci moziban volt! Kicsit izgultam! De sikerült! Igazából csak azért kihívás, mert a szobában fürdetünk (ott van hely) és úgy szoktuk csinálni, hogy míg én vetkőztetem, meg bekenem Emmát, addig Laci hozza a vizet! De ez most így nem volt megvalósítható! Előbb kellett hoznom a vizet és utána vetkőztetni, kenni... Attól féltem, hogy addig ki ne hűljön a víz! De sikerült egyedül megcsinálnom! :lol: :lol:

Gabi
Gratula Roli első fogacskájához!!!
:lol: :lol:

Majd jövök később! Puszi

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok :!:

Most van egy kis időm...

Yokka
remélem jól vagy nem fáj nagyon a vágás helye, gyorsan gyógyul majd meglátod :!: :wink: örülök, hogy simán beindultak a dolgok :!: :wink:

Nomi
hogy bírod a munkát :?: ekcéma :shock: atya ég :shock: szegény gyermek, remélem mihamarabb rendbe jön a kis bőre :roll: szorítok :!: :!: :!: a köldöke hogy néz ki :?: mert Cipikének elég magas volt, azt mondták nekünk is, hogy sérv és műteni kell, de olyan jól helyre jött neki, hogy nem is látszik semmi, teljesen visszahúzódott neki :!: :roll: remélem nálatok is így lesz :!: :roll: itt nálunk 2 éves koráig nem nyúlnak hozzá :!:

Menion
örülök, hogy rendben van Anna baba :!: :wink: jól megjártad ezzel a tanúskodással :shock: :shock: :shock:
drukkjaim mennek+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
nálunk sem volt az alma magában nyerő :roll:

Szandri
elhiszem, hogy elfáradsz nem is csoda :roll: nekünk a gripe nagyon jó volt :!: hátha beválik nálatok is :!: :roll:
nagyon örülök, hogy megy a szopi és jól kicselezte a kis Imicit :lol: (nálunk sehogy nem ment "annak idején", pedig bevetettek a védőnénik minden féle praktikát és akkor sem)nagyon nagy öröm ez hát persze :D

folyt.köv.

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Hát Csajok nem jutok a végére az olvasásnak, mennem kell, szorít az idő, keddig magunk vagyunk Cipikémmel és rengeteg a melóm, elintézni valóm, ma meg még ráadásul már megint a láb dokihoz megyek :? majd egyszer csak jövök, addig is pusszantás mindenkinek :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Bakker...tényleg nincs több pocakos köztünk,jesszus...hát ez az idő is eljött!Nem gondoltam volna.... :)

Nagyon jó érzés, hogy "kiköltöttük" a Csibéinket és Kakaskáinkat, boldog vagyok! De ugyanúgy,mint Gabi....kicsit hiányozni fog nekem ez a "várjuk a következő Porontyot" cimű fejezet......!
Na de sebaj, tessék tervezni a tesóbabákat.....!!!! :wink:

Átnevezés, Suzy :arrow: kéretik új nevet adni a topiknak! :lol:
Igy lezárásképpen azért lehetne már tényleg egy találkozó....!!!! :?:
Uppsz, bár igy belegondolva innen Sopronból most nehezebben ficergünk, de nem számit! :D

Menion!
Az a baj az idővel, hogy amint elhomályosit egy rosszat addigra jön a következő.....
leirnám Én, csak még nem megy...majd ha eldöntöttem mit is akarok, vagyis Apa megérdemli-e,hogy megkapja az utolsó lehetőségét, akkor jelentkezem egy bő és fordulatoktól nem mentes levéllel, de akkor majd a szemeiteket meresztitek,hogy a francba adhattam esélyt....na mindegy! :shock:
Agytekervényeim igénybe vannak véve...és kőkeméány acélpáncélt növesztettem.... :wink:

Gabi!
Hagyd már azt a ygereket békében, meg a fogat is még a végén visszamegy! :lol:
Had szokja meg Roli,hogy van valami a szájacskájában.... :wink:
/Egyébként Én detto ugyanezt csinálom, minden egyes nap többször is, szugerálom kifelé azt a fogat, amit egyébként már az inyen keresztül látok.....szegény Dalma.....de ma eldöntöttem nem nyaggatom! :oops: /

Evita!
Ügyes voltál....Nekem már nagy rutinom van az egyedül fürdetésben...! Azt kivánom, azét Neked ne kelljen olyan sokat egyedül fürcsiztetned!!! :)

Suzy!
Cipike egyre férfiasabb Baba!!!! Jó kis karakteres pofija van, nagyon kis édes....! És a haja, elhiszem,hogy folyton turogatja a dokinéni,Én is megturkálnám.... :lol:
Jaj, Apa nálatok is sokat dolgozik, sajnálom! :?
Ráadásul olyan a szakmája, ami nem veszélyektől mentes...annyi barom mászkál az országban...az utakon...pffff!

Na megyek Dalmus felébredt!
Puszi Nektek!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Yokka

Tiszta szívből gratulálok kisfiatok megérkezéséhez! Mihamarabbi felépülést, egészséget és sok tejcsit!

Tényleg nincs már pocakosunk? El se hiszem!!!Hogy telik az idő....

Suzy
Jó, hogy jöttél, mehet a topik átnevezés!
Cipike nagyon szépen fejlődik, ahogy nézem a képeket én is úgy beletúrnék a hajába :D

Gabi!
Mi is úgy tudtuk lefényképezni az első fogakat, hogy megvártuk míg elalszik, egyébként nem mutatta meg :D

puszilok mindenkit, szép hétvégét!
Nem leszek hétvégén, családozunk, barátozunk stb.

andicsiga
 
 


Na elment Lídia! Elolvadt Emmától! Ki se adta a kezéből! :lol: :lol: Elméletileg június végétől próbálkozhatnak! Hát remélem hamar összejön nekik, sőt nem is egy hanem kettő! Gyönyörű egypetéjű lány ikerek! :lol: :lol: :lol:
Nem is mondtam nektek! De utálom a Pampers pelenkát! Nem az én gyerekemre gyártották! Rendszeresen kifolyik a kaki a hátán és öltöztethetem át Emmát! :twisted: :twisted: Persze mindenki ezt hozza ajándékba! :? :? De elfogom adni a másik fórumomba, mert én nem fogok ezzel szívni az tuti! :wink:

Gabi
Sajnálom,hogy Roli nem szereti a zöldségeket! Remélem rájön, hogy milyen finom is az! Viszont szuper, hogy még mindig ilyen jól alszik! :lol: :lol: Mamanap, apás hétvége :arrow: szuper :!: :!: :!:
MAM cumink van!

Orsi
Nagyon ügyik vagytok a kajálással! És milyen jó, hogy ilyen sokat iszik Dalmus! :lol: :lol: Hurrá a hajacskának!!! :lol: :lol: :lol:
Hát várjuk akkor türelmesen a levelet! Neked meg sok erőt és bölcsességet a döntéshez!!! :wink:

Suzy
Sajnálom,hogy kettecskén vagy Cipikével! Én is beletúrnék Cipike hajába!! :lol: :lol: Hajrá Cipike fogacska! REmélem hamar áttör most már! Szegénykém hogy fájhat neki! Jaj, de félek az első oltástól! :oops: :oops:

Menion
hát ma majd kiderül, hogy mit szól a cumihoz! De csak délután, este próbáljuk ki, maikor már Apácska is itthon van, mert hát ő is látni szeretné a "nagy" eseményt!
:lol: :lol: Szerintem se olyan nehéz a cumi elhagyás! Sokkal könnyebb, mint ujjszopiról leszoktatni egy gyereket!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Ez az idő kicsinál már teljesen, de a gyermekem is...egész nap szinte csak aludni akar, enni meg nem nagyon, nyügizik is...el van borulva, néha esik is az eső egy kicsit, a legutálatosabb, mert nem lehet kint sem semmit csinálni, az ember kedve is olyan rossz :? most is félbe vagyunk a kajcsival, mert bealudt :roll: addig olvaslak Titeket :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Orsi
akkor ezek szerint elmúlt a fog baj, ami volt a terhességed alatt :?: van még tejcsid :?: :arrow: lehet ettől a fogínyvérzés :!:
hol vannak azok az anyajegyek rajtad :?: nekem semmi tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban, biztos jó a lézeres is :roll:
hamarosan lesz ott is fogacska sztem :wink: :!:
nagyon jó, hogy ennyit iszik Dalma, ügyes nagyon :!: :wink:
nőjön is a hajacskája :wink: én most vettem Cipikének egy sampont(mert eddig csak a BABE-s fürdetővel mostuk neki), de azt hittem mentem betojok, a neve Gabi-tincsszelidítő :D hát még ilyet :roll: :lol:
nagyon jól megy már nálatok is a hozzátápi, tök ügyi vagy :!: :wink:
köszi a Cipike dicsiket :!: :wink: csak az a bajom apa szakmájával kapcsolatban, hogy nem lehet előre tervezni szinte soha, mert egyik pillanatban szólnak és azonnal mennie kell :evil: de :evil: ez már most nagyon kikészít :!: :?

Andi
akkor most már nyomás utána van :lol: , ügyes kiscsajszi :!: :wink:
köszi, kedves vagy :!: :wink:

Yokka hírek:

"eddig minden ok,sétálgatok is most már elég sokat, a babó szopizik, alszik :!: :lol: "reméli, hogy holnap haza mehetnek :!: :roll:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Evita
sajnálom, hogy Neked nem vált be a pampers pelus :!:
azt el is hiszem, hogy el olvadt Emmától :roll: :lol:
az biztos, hogy inkább cumi, mint ujjszopás-jómagam is jó sokáig szoptam az ujjam-, mert az könnyű elvenni és könnyebben tudja elhagyni :!: attól függetlenül, hogy nagyon sokáig szoptam az ujjam, nem lett baja a fogamnak elől és nem is kellett szabályoztatni hál istennek :!: :wink:
Cipike van, hogy szopja az ujját, de nem sokáig, most a foga miatt tuti, de sok mindent nem tudok neki csinálni :!: :roll:
kíváncsi vagyok mit szól a cumihoz majd :roll: :?: :wink:
akkor Neked is egy mosolygós, kiegyensúlyozott babócád van, örülök :!: :lol:


Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Gabi
nagyon ügyesen csinálod a hozzátáplálást :!: :wink: tök irigy vagyok :oops: :wink: akkor nem rád ütött a gyermek, mert Te szereted a zöldségeket, ha jól emlékszem és a húst nem annyira :!: :?: :wink:
végre együtt tudtok lenni a hétvégén :!: :wink: az elkövetkezendő apa mentes naphoz, sok erőt és kitartást Neked is :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Menion
remélem jobban vagy :!: :?: hogy sikerült a szuris nap :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Sziasztok!

Itt is pocsék az idő :(
Imike ma aludt napközben egy picikét, de nem tudtam jönni, mert 3 napos vasalnivalóm volt/van :? Még mindig nem végeztem, pedig hnap indulunk Imi szüleihez, újabb 150 km, de most egy másik irányba.

Képzeljétek, ha minden igaz, ma este veszek Imicimnek pihenőszéket. Ti is használtok ilyet ugyi? Mik a vélcsik :)
Ilyet veszek:

http://babyshoppecs.hu/spd/unas_244842/ ... henoszek_2

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Szandri
én nagyon szeretem, sokat van benne, ebben eszik és sokszor még el is alszik benne (szinte minden este a kajcsi után) :!: :wink: én nagyon kihasználom, sztem jó dolog :!:
jó (hosszú) utat Nektek, kellemes hétvégét :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulációkat!
Tettem fel gmailre egy fotócskát a pici lányról.
Ó, és egyébként Péter lett volna, ha kisfiú.
Majd írok és utánolvasok ha lesz időm, de még szokjuk egymást, a helyzetet... :oops: :lol:
Máris egy kérdés. Kiscsibém meg van fázva (nem tudom hogyan, de asszem még a kórházban szedtük össze). Szívogatjuk, de még van utánpótlás. Ha mindkét orrlyuk elzáródik, attól kap még rendesen levegőt? Hfőn jön majd a gyerekdoki, megkérdem, de addig is jó lenne tudni.

Yokka
Gratulálunk Nektek, Isten hozott Viktorka!

Még jövök!
Puszi mindenkinek!
manama
 
 


Manama!
De jó,hogy jelentkeztél!Szerintem a száján vesz levegőt,ha az orrán nem tud.Tengervizes orrspray-t használtok?
Gyere,ha tudsz majd mesélni,addig meg,ha van kérdésed azért!
Nagyon boldog első igazi otthoni baba-mama-(papa?) napokat kívánok!
De jó is vissza emlékezni!!!!

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Melinda baba gyönyörű kis tündér!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Manama
De jó, hogy itt vagy! Még egyszer gratulálok! Boldog együtt töltött első napokat! Nagyon jó! Laci is mondta, hogy visszapörgetné az időt, amikor haza hoztuk Emmát! Szuper lesz! Élvezzétek minden percét! Nekem ilyenben még nincs tapasztalatom, de biztos vesz levegőt a száján! ez csak szopikor nehezebb! Szerintem szopik előtt mindenképp szívd le, hogy akkor tudjon az orrán venni levegőt!
Melinda gyönyörű!! Annyira kis csajszis arca van! :lol: :lol: :lol: Szépséges!!!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


evita
hát egyedül nehezebb de azért nem ördöngősség :D

suzy
igen a krumpli és a répa egy hangyányival jobban tetszett....de tegnap és ma már elbizonytalanodtam az egésszel kapcsolatban valahogy az az érzésem támadt hogy talán nekünk ez még mindig korai és csak eröltetem...nem tudom...azért próbálkozom csak több megy pancsba mint a gyomrába...nem lehet hogy ha nincs egy baba "megérve"a dologra akkor még technikailag se képes együttműködni?úgy értem hogy nem nagyon nyel csak inkább tuszkolja ki a szájából s mivel én újra és újra pakolom be így kénytelen nyelni is ... :roll:
szurikat jól bírta este kapott egy kúpot mert 37,5re gondoltam aludjon jól...8kor már letettem aludni mert hogy reggeltől nem volt alkalma sokat aludni szegénykém...de amúgy nem volt semmi nyoma megint csak ez a hőemelkedés...

orsi
hát ebben igazad van...baj az mindig van és nem lehet arra apellálni hogy egyszer majd szünet lesz....ha már döntésre jutsz az már egyfajta könnyebbség talán...nekem legalábbis addig szokott nehéz lenni de ha már eldöntöttem akkor már kicsit könnyebben folytatom az életem...

evita
jaj most viisszarémlett az az idő mikor inkubátorban volt és a szájába eröltettek egy cumisüvegről leszedett cumit ami vattával volt kitömve :cry: szegénykém nem tudta kiköpni mert hason volt fektetve és ahoz fel kellett volna emelnie a fejét hogy kiköpje...csak kinlódott öklendett míg oda nem értem és ki nem szedtem a szájából....ezért én sokáig nem próbáltam csak vártam hogy ha jelét adja hogy igényli akkor legyen ott neki....szóval ne várd hogy aonnal rákapjon lehet hogy íígy lesz de az is lehet hogy eleinte nem kell majd neki

szandrii
nagyon szupi pihiszék de nem látom a leírásban hogy a játékhíd leszedhető-e ez nagyon hasznos lenne mert adott esetben ha benne eteted akkor útban van és a kicsi kikeni a kajával....ezt azért mondom mert én a hintában ülve etetem a miminőt és annak van egy asztalka része is de azt leszedtem mert most még nem kell...és a répás praclijával amit csak tud megfogdos és mosni kell...így aztán csak az előke bánja a pancsot....
ha viszont biztos vagy benne hogy ebben nem fogod etetni akkor mindegy.de jól gondold meg mert egy ilyen pihiszék annyira kínálja a lehetőséget :P

manama
sajnálom a náthát!sajnos nagyon rosszul viselik a babák ha nem átjárható az orrlyukuk de meg nem fulladnak csak nehéz nekik összehangolni a szájon való légvételt meg minden mást ezért küszködnek olyankor....hát ugye a szopiról már nem is beszélve...nagyon sok egészséget nektek meg tejcsikét és kiatrtást!!!

Kép
menion
Budapest
 
 


mi pedig tegnap oltás után egész jól voltunk csak az alvás hiányzott neki ezért korábban fektettem le....estére volt hőemelkedése így kapott egy kúpot aztán szuszókált...
kell menni majd vérévtelre mert kérdeztem hogy vaspótlás kell-e bárcsak ne kérdeztem volna így most kaptunk aktiferrin cseppeket de kell vérévtel amit nagyon nem szeretnék szegénykémnek...
és még nem értük el a 6 kilót 5960ok vagyunk 62centivel...azt mondta a doktornéni hogy jól gyarapszik

én meg belázasodtam és gondoltam ne kinlódjak a Laci horkolása mellett(mert éjszakázásból nem tudott aludni miattam mert én annyira szarul voltam hogy ő babázott)így tudtam hogy hangos lesz de altatóval is össze-vissza forogtam sokszor felébredtem és zavart voltam....végül jó sokáig nem keltem fel így most már egész jól vagyok...
viszont nap közben baromira szédültem így néztem 38fokos voltam(életemben ha max 5x voltam lázas) és a pulzusom 140 :shock: volt...úgyhogy nem csoda hogy olyan voltam mint a harmatos lepkefing....ezért a mai nap a pihenés jegyében telt....

de megkóstoltuk a répát és jól szétpancsikoltuk :roll: végülis pár kanállal lement...
szerintetek mikor kéne hogy tudjon kanállal enni?nem tátja a száját és kinyújtogatja a nyelvét és kilöki a kaját....már egy hete kanalazunk szóval már sejtenie kéne nem?mármint hogy ki kéne nyitni a száját meg hogy hogyan nyelje a kajcsit...tegnap pl cigányútra is ment gyorsan megfordítottam hogy kijöjjön a száján kicsit meg is ijedtem hoyg mit csinálok ha fuldoklana...persze tudom elvileg mit kéne de az csak almélet és látva hogy kapkod levegő után :shock: na szóval erős kétségeim támadtak hogy eröltessem-e ezt az egészet :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


na hát mindenki élvezi a hétvégét ezek szerint....
én sajnos nem :( reggel talán életem legmagasabb hőfokát mértem 39,2-t....
elkezdtem AB-t mert ennek fele se tréfa...még tüszős mandulával se volt ilyen lázam...meg amúgy se vagyok belázasodós tipus....nagy ritkán jutok csak a 38 közelébe is...
na most a sok lázcsillapító miatt izzadok mint egy versenyló és nagyon drukkolok hogy a gyerek ne kezdjen nyügösködni mert apa bár "bekényszerítettem"a házba most mégis hasal és horkol :wink:

holnap lesz a nagyremények napja számunkra jó lenne jó hírt kapni :roll: reménykedünk!

Kép
menion
Budapest
 
 


nem tudjátok hogy lehet kezdőlapnak beállítani a babanetet?

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion

eszközök, beállítások, általános fül
(ha firefox)


most értünk haza, majd jövök

Manama
ez a kislány gyönyörű :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Helló lányok!!!

Köszi mindenkinek az első fogas gratukat :oops: :lol: nyugtassatok meg,hogy ugye nem csinálok túl nagy ügyet belőle???? :oops:

Orsi!
Én is arra gondolok,ha lenne igénye a folyadékra akkor inna,de azért nagyon idegesít.
Hát Roli haja ilyen világos barna és barna közötti. :lol: A színe inkább az enyémre hasonlít.

Suzy!
Áááá nálatok se egyszerű apa munkája :cry: Jani annyira sajnálja,hogy sok mindenről lemarad ez miatt.
Cipike egy tündér fiú!!!!Hatalmas hajjal.Ha lány lenne,már lehetne coffolni is!!!! :lol:
Igen jól emlékszel,én zöldség párti vagyok,apa hús párti,így nagy valószínűséggel rá ütött.Ma mondjuk paradicsomos burgit evett hallal és tetszett neki. :lol: Lehet,hogy reménykedhetek még?

Menion!
Annyira írod ezt az erőltetett etetést,de nem lehet,hogy túl sűrűre csinálod?Rolinak többször is hígítanom kellett a kajákat,mert volt amit egyáltalán nem nyelt le.Próbáld meg!
Remélem jobban vagy!

Szandri!
Nekünk is van pihiszék és imádja,valamint etetésre is jó most (szerintem levehető a játékív).

Evita!
Jaj az első fürdetés egyedül...............hát nem volt egyszerű,de ügyesek vagyunk!
Cumi bevált?
És melyik pelust használjátok most?

Andi!
Lehet én is alvás közben kapom le a fogacskát,bár nehézkes,mert mindíg hason alszik. :roll:

Hú most ennyi maradt meg a fejemben,máskor kiírok pár szót az erre nyitott füzetemben,de most nem volt kedvem. :oops:

Holnap mamával csavargunk,meg intézem az adóbevallást.
És gondolatban elköltöm a rengeteg pénzt amit apa a sok túlórára fog kapni.( :cry: :roll: :? )

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már majdnem végeztem a visszaolvasással (márcsak ez az oldal van vissza), de elküldöm ameddig jutottam nehogy elvesszen!

Szandrii
Végig izgultam a szülés történetedet! Szegényem! Ijesztő lehetett! De az a lényeg, h mind a ketten jól vagytok!
Annyira jó, h ilyen jó alvó Imici! Büszke lehetsz rá! 
Hasfájást sajnálom! 
Szuper, h dumálgat a fiatal úr!
Milyen ügyesek vagytok, h 150km-ert beválaltátok! Gratttt!
Bimbóvédőről való leszokás: Nagyon szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Menion
Nagyon sajnálom azt kis állatkát! Jaj… tényleg nem való még az unokahugidnak ekkora felelősség! Ne haragudj meg érte, de a nővéred nem éppen felnőtt módra gondolkodik!
Autós sztori: elképesztő, h miket meg nem engednek maguknak egyes emberek!!!!! Totál felháborító!!!!!
(Idegen tapicskolást én is utálom!!!!! )
Sajnálom a betegséget! Hogy vagy? Javulgatsz?
Örülök, h Anna kezd barátkozni az almával! De szerintem nyugodtan lassíthatsz a tempón. (Én 2,5hétig csak almával barátkoztattam mire megszerette! És szerintem kihagyhatsz 1-1 napot is mert az izlésük napi szinten változik. Csak türelem!)
Szuper, h minden rendben van a „fejecskében”! :D :D :D

Suzy
Sajnálom, h a Párodnak fel kell járnia Pestre! Azért boldogultok?
Olyan furi, mindig te szoktál lenni reggel az első, és hiányoznak az írásaid. 
Barack: Barninál is nagy kedvenc!  Ami a jelenlegi legnagyobb sláger: alma-krumpli-barack. (Még cuppog is, ha ilyet kap!  )

Manama
Nagyon szép kislány Melinda!  Nagyon kis formás babóca!
Remélem azóta megjött az étvágya is!

Orsi
Hogy vagytok? Milyen Sopronba? Boldogultok?
Személyi: mi is megyünk húsvét után csináltatni. (Nekem rövidebb szlovákián keresztül hazamenni…)
Anyajegy: nekem többet is vettek le jópár éve, de a hagyományos nyesetelős módszerrel, arról tudok nyilatkozni.

Gabi
Sajnálom, h Apa ennyit túlórázik!
Nagyon jók a Roli fotók! (Az arcon alvós akár Barniról is készülhetett volna.  )
Felújítás: szerencsére talán vége mert csend lett, de borzasztó 2hét volt!  Nem irigyellek a szigetelés miatt! Mikor kezdik? Tudod már?
Evés: Remélem azért változni fog kicsit még az izlése és lesz kedvenc zöldsége is!
Ivás: Barni sem iszik… 
Örülök, a fogacskának! Grattt!!!!!!!!!!!!! :D

Evita
De jó, h Emma szereti a kendőt!  Nekem is van, de az a fajta amit nem kell kötni.
Nagyon szupii, h ilyen jó alvó a kishölgy!
De ügyi vagy, h tejadó lettél! (Nekem sajnos nem volt hozzá lelki erőm, h fejegessek. De mindenkire felnézek, aki csinálja!)
EDA: nem minden kórházban lehet kérni. (Nálunk se.)
Hízás: szerintem mindig havi szinten nézd. Mert simán előfordul, h egyik héten kevés, a másikon pedig behozza. Sőt ha heti 130-140g felett van az már tökéletes!

Yokka
Elképesztő a védőnőd! Szerintem ne hallgass rá! Sokkal jobban fogod magadtól csinálni! 

Andi
Csodaszépek vagytok Dórival! (Annyira jók az új fotók!) Nem tudom írtam-e, de gtar a nagylányodnak aki már egyedül áll!!!!!!  :D
Neked ezek szerint megkezdődőtt az az időszak, h nehéz a hölgyet szemmel tartani!  

Nomi
Sajnálom a sérvet!  Remélem mielőbb gyógyul magától!
Jó olvasni téged! Hiányzol nagyon a fórumról!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Bocsi, ha már nem aktuális, de egy ideje írom... :oops: :? 8)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Evita!Sajnálom nagyom ami a barátnőddel történt.És hogy van most a barátnőd?
Kívánom a legjobbakat neki és h mihamarabb meggyógyuljon...Drukkolok és Kitartást!

Orsi!elnézést kérek tőled a torta miatt mikor utólag írtam...siettem az írással és véletlenül össze kevertelek Gabival.Hupssz
Megnéztem G-n a képeket Dalmácskáról...nagyon édi és nagyon szép a torta.
Örülök h Dalma jókat alszik éjszakánként.Mennyi mindent eszik már és sok mindent gagyog...de jó.

Gabi!Örülök h minden rendben volt a dokinál.

Szandri!Hogy vagy? Sajnálom a bordafájdalmat nagyon.
Imicivel kapcsolatban meg látod h szép lassan rendeződni fog a dolog.Hidd el jó anya vagy ...szerintem is.
Én is elolvastam a szüléstörténeted...Meghatódtam...sok mindenen kereszül mentél,de most az a fontos h a karodban tarthatod Imicit és h túl vagy rajta .A kisfiad nagyon édi.Boldog 1 hónaposságot.

Esténként sokszor Én is az ölemben altattam Ádámkát vagy a babakocsiba és régebben pedig többször is köztünk aludt nem sikerült a kiságyába tennem,mert elaludtam mellette...volt h csak hajnali 2-4 órakkor sikerült a kiságyába tennem.
Mostanában néha meg magától elalszik...volt már 1x-2x h nappal nem kelet ringassam elaludt...meg is lepődtem.Tegnap este 21 óra körül mikor elálmosodott Ádámka el kezdett nyöszörögni és fel vettem ringattam egy kicsit,de nem sikerült elaltatnom...gondoltam be teszem a kiságyába hátha elalszik majd és láss csodát egy kis idő múltával elaludt,sajnos 2x felsírt oda hozzá rohantan és megsimiztem a hátát és tovább aludt...közben én vasaltam a ruciait.Hajnali 7 órakkor ébredt fel enni.
Kitartást!!!

Menion!Hát nem semmi mennyi mindent gagyog Anna baba.

Suzy!Sajnálom h fáj a kezed.Uhu-n voltál?Cipike nagyon ügyes.Sajnálom nagyon a megfázásokat.ÉS h vagytok?elmúlt a megfázás?

Yokka!Szívből gratulálok nektek,sok boldogságot egésszéget és tejcsit!!!

Sajnos nem sikerült végig olvasnom és válaszolnom nektek...jó le maradtam...bocsi mindenkitől.

Röviden rólunk:a dokinál minden rendben volt észre sem vette Ádámka a szurit...sírás nem volt....szerencsére éjszaka nem lázasodott be 1 kis hőemelkedés volt.
Sajnos a szuri helyén éreztem egy kis csomót...borogadtam szobahőmérsékeltű vízzel,de még mindig érzem 1 kicsit....remélem el fog múlni.

Most mennem kell jó idő van és ki menyünk sétálni,mert már nyűgös és álmos.


Folyt.köv

Szép napsütéses napot kívánok mindenkinek!

Kép
erika12
 
 


Rólunk:

Sajnos anyum hazament.  Sokkal nehezebb nélküle…. Nagyon hiányzik!!!!

De felújításnak vége! Képzeljétek abba a szeles sz@r időbe 3szor kellett kimennem naponta, h tudjon szegény gyerek aludni.  De szerencsére nem fázott meg! És talán én sem.

Barni ezerrel forog, tekereg. Sosem abba a pozícióba van, mint ahogy letettem. Kb. félórát is levan egyedül a játszón, ha hallja a hangom. (Nálunk ez EREDMÉNY! :D)

Apa megtanította puszit küldeni! Hallani ahogy cuppant. (Nagyon édi!) Viszont elsősorban Apánk osztogatja nem nekem…  És egyre erőteljesebben ad hangot a véleményének. Sikongat, magyaráz. :D :D .:D

Viszont a rossz hír: Apa megy egy hétre ismét Németországba… Nem tudom, h hogy fogom megoldani, de valószínű, arra az időre hazamegyek. (Szegény Apa nagyon ki van, h nem látja a kisfiát 1hétig….)
Viszont ha már otthon vagyunk, amikor értünk jön Apa lebonyolítjuk a keresztelőt is…

Hozzátápi: alma, krumpli, sütőtök, sárgarépa, őszi- és sárgabarack megvolt. A héten jön a borsó és a banán is.

Folyt. Köv. eddig bírta a Főnök!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy nem nagyon jöttem hétvégén! Olvasni olvastam, de időm nem volt írni! :oops: :oops:
Szombat délután Laci két haverja itt volt, valami elmebeteg horror filmet néztek, úgyhogy én Emmával a másik szobában voltam! :lol:
Elég húzós pár napon vagyunk túl! Péntek kora délutántól szenvedünk a szopival! Elkezdett üvölteni, amikor szopizni kellene! Ahogy beteszem abba a pózba már üvölt! A cici a szájban és üvölt, szopik kettőt, üvölt! Elég szörnyű! Egyértelműen tekereg közben, tehát fáj a hasa! Volt hogy kakilt közben, megkönnyebbült, szopizott picit, és kezdte előröl, aztán van hogy böfi segített, aztán megint pici szopi, üvöltés, és már engem is a sírás kerülget! Aztán észrevettem,hogy éjszaka és kora reggel ezt nem csinálta. Nem értettem,hogy mi van. :roll: Szombat délután megint kezdődött a műsor! :cry: Kész kínszenvedés volt! Aztán éjszaka megint nem! És rájöttem, hogy olyankor nem kap Gripe watert szopi előtt! Lehet,hogy olyan gyorsan kifejti hatását, hogy egyből elkezdi csikarni a hasát és azért nyűgös, és nem jó neki a szopi pozíció, csak a vízszintes, mert úgy nem jön ki belőle a levegő! Szóval tegnap nem adtunk neki, és minden rendben is volt egész nap, kivéve este a fürdés utáni szopit! Na az volt a legborzasztóbb! Úgy üvöltött! Nem tudtam mit csináljak! Alig evett! Igaz, hogy előtte egy csomót (fél12, 1, 3, fél6 és az esti fürdetés utáni szopi 8 körül lett volna) Már Lacinak szóltam, hogy segítsen, mert nem tudom,hogy mit csináljak! Aztán már én is sírtam! :cry: Megint fájt a pocakja! Meg szerintem az is közrejátszhatott, hogy hulla fáradt volt! Egész nap szinte semmit nem aludt, és szerintem már nem volt ereje, se kedve enni! Laci ringatta, aztán betettük a kiságyba, de látszott,hogy keresi a cicit! Megpróbáltam újra a szopit, és akkor már szopizott nyugodtan! Majd betettük a kiságyba, hogy aludjon, de sírt nagyon! Laci kivette, ringatta egy csomót, de úgy se volt jó neki! Már annyira fáradt volt, hogy amiatt nem tudott elaludni! Végül Laci betette a kiságyba, mivel kézben sem tudott megnyugodni! Így elkezdett üvölteni, de úgy, hogy borzasztó volt hallgatni! Nem szoktuk hagyni, hogy így sírjon a kiságyban, de nem tudtunk mást csinálni, hiszen kézben is nyugtalan volt nagyon! Gondoltuk várunk max 15 percet, hátha belealszik az üvöltésbe, de már úgy sírt, hogy alig volt hangja! Borzasztó volt hallgatni! :cry: 5 perc se kellett, és bealudt! Kiütötte magát! Aztán fél2kor kelt, majd negyed6kor, reggel háromnegyed9kor és most is alszik! Még csak át se tudtam öltöztetni a reggel szopi után, mert azonnal visszaaludt, pedig ilyenkor játszik, nézelődik, de még mindig nagyon fáradt! Úgyhogy most is alszik! ÉS az összes szopi sírás nélkül zajlott! :lol: Ja és a szombatról vasárnapra virradó éjszaka is alig aludt, nem csak vasárnap! Fél1kor felkelt és háromnegyed3ig nem aludt! Én már hulla voltam! Azon az éjszak 5,5 órát aludtam 3 részletben4 úgy fájt a fejem tegnap emiatt! Aztán mondták nekem, hogy telihold volt szóval könnyen lehet, hogy emiatt volt! Igaz nem panaszkodhatok, mert ez volt az első éjszakánk, amikor kicsi virrasztott! :roll:

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, majd nemsokára reagálok a hsz-ekre, meg teszek fel tegnap csini képeket! :lol:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: