Új privát üzeneted érkezett!

Mók: te tudod, hogy beoltatod-e... de az, hogy van kontroll csoport, még nem garancia arra, hogy 20 évesen nem lesz baja tőle, pont azért, mert nem régóta van az oltás.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Nem akarom elkiabálni, de a fiam vasárnap óta 1/2 6 helyett, 1/2 7ig alszik. Lehet beáll az óra visszaállításra és akkor megint 1/2 6 lesz :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Cherryke: semmi baj, én most megtapasztaltam, hogy hazamenni, ááá, fárasztó, és barátaimra semmi idő nem volt...( pénteken 6kor indultunk haza... örülök hogy Hunor minta gyerek volt :))) ( képek)

Mók: az igen, álll gratula :) ( képek?)

Varitus: Nagy Ervin-Vári Éva darabot, Csókol Anyád néztük volna meg, de a pénteki előadás eső miatt elmaradt, amire rohantunk haza, és a szombati esőnap is... de sebaj... legalább család megnyúzta GErgőt :))

Ceyla: helyzet a bárányhimlő dologgal????

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 

 
 

Kép
Kép Kép Kép

Az első kép: strandon füvet szed
Második: Ennyit tudott pancsizni a Balatonba
Harmadik: Keresztanyjának rötyög
Negyedik: étteremben

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mók: Gratula az álláshoz!

Kfmares: Pedig jó darab lehet, elolvastam miről szól :)
Mikor haza megyünk, én is úgy érzem, hogy semmire sincs idő, főleg, ha csak egy hétvégére...

Cherryke: Nagyon édi Hunor a képeken! Hogy elvan a naranccsal :)
Bence most reggelente egész jól alszik, ma fél 9-kor ébredtünk, na persze előtte már volt fent egy kicsit, de elvolt a kiságyban, majd szopin visszaaludt mellettem :)

Végre egyre többet próbálkozik a négykézlábbal :lol: Na, és mostmár annyira kúszik, hogy mindent bejár :)

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Cherryke: de édes Hunor!!! jaj,bármikor legközelebb jöttök, csak csörizz meg, adok számot... mert délelőtt mi is voltunk a városban, csak a partik nem jutottunk már le az eső miatt :)

Varitus: Gergő csak kúszik... hogy lehetne rávenni h másszon is??? Nálatok hogy sikerült??? Mert mindenhova jön velem kúszva :) de mászni még véletlenül sem :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Kfmares: Bence sem mászik még, csak a négykézláb állással próbálkozik... Én sem tudtam eddig sehogy rávenni a mászásra, de mostmár talán egyszer menni fog :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Mares!
Előbb ülni fog magától,aztán fog majd mászni. De nálunk például a kúszás kimaradt,ideges is voltam hogy ez gáz...,aztán a védőnő azt mondta a mászás a legfontosabb mert az kell az agy fejlődéséhez.
Ha ez kimarad akkor lehetne később tanulási nehézség.
Hát Lilla is nehezen kezdett mászni,na ez volt a következő amin izgultam a védőnő szövege után. És egyszer csak mintha mi se lenne természetesebb nekiindult mászva...
Mostanában már átszeli a lakást pikk-pakk.
Szerintem ne izgulj,a fiúk állítólag később érnek,és nem is maradtok le semmiről. Gergő majd annál gyorsabban fog fejlődni mozgásügyileg,ha nekikezd. Majd csak kapkodod a fejed, vagyis inkább a lábad!!! :lol: Hogy elkapd...

Kép
mók
 
 


Mók: igen, most ez a trend, hogy ráfogják, ha nem mászik, tanulási nehézségei lehetnek. Párom fia nem mászott, most megy 8.-ba, soha nem volt 5nél rosszabb jegye, csak a torna 4-es. Dobol, gitárotik, zongorázik, apjának karácsonyra csinált egy lemezt, amin a saját szövegeivel saját zenéivel készült dalok vannak. Hunor keresztanyjának a lánya, nem mászott, kitűnő tanuló, zongorázik, hegedül, lovagol, népdalénekel. Én időben másztam és 4 sort nem tudok megtanulni egy versből, csak ha zene is van hozzá. Soha nem tudtam egy verset sem megtanulni. Érdekes dolgok ezek :D

Most itt egy anyukát elküldtek a 8hónapos gyerekkel ilyen tornára, mert nem mászik. Ugyanúgy,mint minket akartak küldeni, csak Hunor aztán elkezdett mászni. A baráti körömben az anyukák nem értik, mi ez a: gyereknek 8 hósan mászni kell dolog. 10 évvel ezelőtt ilyen nem volt. Azt hiszik, mert előbb érnek a gyerekek, majd mindent előbb csinálnak a babák?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ha minden jól megy, ma bemegyünk a munkahelyemre. Mivel ugye bkv-val nem tudok menni, jó kis gyalogtúra vár rám :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na voltunk a munkahelyemen. Oda felé busszal kitudtunk menni az Ecseri útra, úgyhogy csak 40perc gyaloglás volt, vissza viszont nem volt alacsony busz, több mint 1 órát gyalogoltam. Úgy elfáradtam...
Vaterán sikerült eladnom a mellszívót, és ma jönnek a hintáért :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Mászás...., ne izguljatok, Andriska még csak nem is kúszik, max visszafelé. Irtó kényelmes egy alak, inkább percekig nyög (mert most már azért hagyom kicsit), hogy tegyük odébb :) De izgulni én nem izgulok, mert látom, hogy nincs gond a mozgásával, csak lusti, meg még talán nem jött rá, hogyan kéne.

Bárányhimlőt én sem adattam be, asszem nem is fogom. Előző dokiink elég oltásellenesek voltak, az ittenit meg még csak egyszer láttam, de akkor nem került szóba.

Andris mióta kapott a levesünkből, a bébikajáktól nincs valami nagyon oda, pedig azt is én főzöm, dehát az nem olyan finom ízes. Úgyhogy most ügyeskedek, hogy mindig legyen valami leves is, amiből ő is ehet.

Holnap este jön haza férjem, és már marad is :) Hát nem mondom, most már épp itt az ideje :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Nem tudom mit csináljak...
Találkoztam a szomszédcsajszival. Kérdeztem, hogy halad Bence. Mondja: 6 hónapos 6500gr. Mondon jól beindult. Mit adsz neki enni?
Ezt figyeljétek. Virslit, tojásfehérjét, párizsit, mézet minden gyümölcshöz.

Mit csináljak csajok? Ez olyan elkeserítő :( mostanában sokat sírt a Bence. Nem láttam őket sűrűn, de hallottam a babát. Azonkívül, hogy mindenre allergiás lesz, lehet valami baja? Mert akkor névtelenül feljelentem. Nincs kedvem hozzá, de ha a baba életét veszélyezteti.... nincs más. Mért nem ad neki bébiételt? vagy ha nem teheti meg, főzzön neki. Nem értem mire jó ez...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Én azt gondolom,hogy jobb,ha túl lesznek a bárányhimlőn,én nem oltatnám.De biztos nem lesz majd kellemes... :(

Lili ebben a hónapban nagyon sokat fejlődött.Ma reggel ő is azzal fogadott,hogy állt a kiságyban,ma van a névnapja,ajándék nekünk....Egyedül fogja a cumisüveget,iszik.Kapaszkodva mászkál,és két napja bizonytalanul ugyan,de mászni kezdett,eddig ő is csak kúszott.Nekünk is mondták az "ideális sorrendet",de az én Férjem is előbb állt,mint mászott,és nem lettek agyi problémái... :lol: És mindenki tud már mászni,nem?? :) Persze arra jók ezek a dumák,hogy agyon izguljuk magunkat,ha nem úgy megy minden.Szóval Lili is néha elengedi a kezem,vagy megáll pár másodpercre egyedül.Akarata neki is van,de próbáljuk kezelni.Sajnos éjjel ő is fel-felsír,akkor átvonszolom magam,cumi be,és alszik tovább,de mondjuk ez volt ideálisabb is.

Cherryke:éde Hunor nagyon!!!Miért nem tudsz BKV-zni?Ez hülye szerintem,már bocsánat.Én azt hiszem,elég lazán kezelem ezeket a kaja dolgokat,de amit ő csinál,ez durva.Csak olyanokat ad neki,ami tényleg gáz szerintem!!!!!Védőnővel nem kommunikál?????

Csajok!Gombát mikortól lehet adni?És főtt tésztát?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: tésztát adhatsz neki, durum tésztát. Én már adtam neki túrós tésztát pár hete. Gombát 11 hóig nem írja, hogy lehetne adni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy: most megtaláltam. 2 éves kortól lehet adni gombát, mert nehezen emészthető.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Sissy: Boldog névnapot Lilinek!

Cherryke: Én múlt héten voltam a munkahelyemen, a sok csaj csak úgy körülzsongta Bencét, nagyon élvezte. Mi BKV-ztunk, így is egy óra az út, Pest egyik végéből a másikba. Először utazott metrón, féltem, hogy mit fog szólni hozzá, de nem volt gond, visszafelé aludt is rajta. Na, meg a mozgólépcső izgultam, de azt is túléltük.
Ez a csaj nagyon gáz... Nekem ma azt ajánlották, hogy ha rosszul alszik babóm, adjak neki langyos tejet mézzel. Egy idősebb nőci volt, lelkemre kötötte, hogy mindenképp próbáljam ki. Mondtam jó... :roll:

Mászás: Én úgy tudom, hogy nem baj, ha most kimarad, később be lehet pótolni. Nem emlékszem pontosan, meddig írják, csak hogy ha most kimarad a mászás, akkor később a játékok során próbáljuk minél gyakrabban mászatni őket.

Etus: De jó, hogy mostmár végleg marad a férjed is :lol: Hogy viselik a gyerekek az új környezetet?

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sissy,
boldog névnapot Lilinek. Pont gondoltam is rá, hogy mikor tartjátok amikor néztem a mai névnapot.

Mók,
én is úgy tudom, hogy szerencsésebb ha mászik is a baba. A mászással az agyuk is fejlődik.

Cherryke,
miért nem beszélsz a csajjal? Nem lenne jobb megoldás mint feljelenteni? Vagy nem egy a védőnőtök? Neki is szólhatnál.

Rita,
tej mézzel, persze. :?

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: átgondoltam. szólok a védőnőnek. Felhívom, hogy valamikor jöjjön ki, beszélnünk kell. De Móni úgysem fogja megmondani neki, hogy mit ad enni Bencének :( és itt ez a probléma. Hogy szólok, de hogyan tovább?

BKV-zni nem tudok, nem tudom a metróba levinni a babakocsit. Üresen is nehéz :D Ha nem lenne eső, beraknám a sportkocsiba, de ahhoz nincs esővédő :( Na meg nem tudom mit szólna, ha rendesen be lenne kötve és nem tudna előre hajolni, mert ennek a sportkocsinak nincs ilyen bigyója elől.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Helyzetjelentés a bárányhimlőről: :)

Még a hétvégén beszéltem a férjem unokatesójával aki orvos. Éppen ügyelt és ott volt a gyerekdoki is és őt is meg tudta kérdezni. Azt mondta, hogy a bárányhimlő akkor fertőz, ha már kint vannak a pöttyök. Előtte 1-2 nappal fertőzhet, de csak cseppfertőzéssel. Mivel mi bő 3 nappal előtte találkoztunk, így nagyon kicsi az esély, hogy Niki elkapta.
Azért volt már muszáj dokival beszélnem, mert a neten mindenhol mást ír. Valahol egyenesen azt, hogy az egész lappangási időben fertőz ami ugye 2 hét, ami inkább hiedelem, mert akkor már azért mindenki átesett volna a fertőzésen ezen a bolygón. :)
Ja és még egy nagyon érdekes dolgot mondott a doki! Ha volt egy fertőző kontaktunk, akkor utána még 72 órával be lehet adatni a védőoltást. Persze ez nálunk két okból sem játszott, az egyik az, hogy már több mint 72 óra telt el mire a kislányon akivel találkoztunk kijött a bárányhimlő, a másik az, hogy csak 10 hónapos kortól ajánlották az oltást. Ez utóbbiban az a vicces, hogy hallottam már olyat is, hogy fél éves kortól már ajánlják, meg olyat is, hogy csak 1,5 éves kortól.
Én végül mindenképpen be fogom adatni Nikinek, meg magamnak is, mert nem lenne jó ha pl a következő terhességem alatt kapnám el ugye. Egyébként az USA-ban kötelező ha jól tudtom. Magától a normál lefolyású himlőtől én sem tartok, csak a szövődményeitől, na meg ha elkaparja a sebeket, hát egy kislányon az sem mutat ám jól és állítólag meg is maradnak a nyomai.
Ami a védőoltásokat illeti én sem vagyok az a mindent adjunk be a gyereknek fajta, mindent egyébként sem lehet, inkább szerintem mindenki azt adatja be amitől jobban tart. Én pl soha az életben nem adattam be a szezonális influenza elleni védőoltást, nem is igen voltam soha beteg, a sógoromék mindig beadatják, ugyan ők sem kapják el így a betegséget, viszont az egész telet takonykorral húzzák ki.
Ja, és még egy szösszenet: Én és anyám sem voltunk bárányhimlősek és mindezt úgy, hogy az öcsém közben volt! :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ja és ami még a védőoltás mellett szól: Ha valaki pont egy olyan helyzetben kapja el, mint mi vagyunk, hogy pont nyaralás előtt, akkor fuccs a nyaralásnak és a pénznek is amit a nyaralásra szánt az ember, mert ilyenkor már (nem néztem meg, de ha jól tudom) szinte a teljes összeget bukja az ember. :( Persze tudom, hogy bármilyen egyéb betegség is közbejöhet, de a nyári időszakban annyira "népszerű" hasmenéses megbetegedéseken azért sokkal gyorsabban átesik az ember és nem annyira fertőző mint a himlő.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Mók,
Nagyon sajnálom, hogy még mindig sokszor keltek este. Sajnos semmi okosat nem tudok mondani. Valószínű minden alvásciklusában felébred és magától nem tud visszaaludni :(
A védőnőtök jól megjárta akkor a lányával. :( A bárányhimlőnél állítólag az sem mindegy, hogy hanyadikként kapod el, pl egy családban. Ha utoljára akkor lehet a leggázosabb. Persze ez is lehet csak hiedelem.
Nagyon ügyes Lilla, hogy már így álldogál. Látod, hogy aggódtál és mennyire belelendült! :)


Kri,
Na látod én sem estem át rajta hiába nem oltattak (nem is tudtak volna ugye), teljesen esélyes volt, hogy terhesen is elkaphatom, sajnos előtte nem hallottam a védőoltásról, mert akkor beadattam volna magamnak. Egyébként valahol azt olvasta, hogy ha csecsemő vagy nagyon fiatal korban kapja el valaki a himlőt akkor nem biztos, hogy a védettség kitart az élete végéig.
Majdnem idegbajt kaptam amikor a sógoromék át akartak jönni a bárányhimlő gyanús lányukkal, amikor terhes voltam. Rajta már voltak pöttyök is, de végül kiderült lepkehimlő volt. Ja és az anyja is elkapta aki akkor szoptatta a kisebbet, de szerencsére ez egy egyszerű betegség, nem volt gond, gyorsan átestek rajta.
Látom, hogy írod, Betti sem szereti a pelusozást. Hát Niki is iszonyú patáliát tud csapni. Már megbeszéltük az apjával, hogy ez a pelenkázás biztosan nagyon fáj :lol:

Varitus,
Én a helyedben beoltatnám magam, ha a gyereket nem is akkor is. Mert a felnőtteknél azért sokkal gázosabb ez a betegség állítólag mint a gyerekeknél.

Cherryke,
Örülök, hogy ilyen jól alkalmazkodott Hunor a nyaraláson. :) Niki mostanában nagyon nehezen viseli az autót, pedig már előrefelé néz, de nem bírja a kötöttséget. :)
1/2 6-kor kelt a fiad? Még olvasni is szörnyű. Niki mostanában beszúrt egy reggel 5 órás kelést, teljesen ki is voltam, most meg olyan 7-kor kelt. Úgy néz ki elhagy egy alvást délután, ezért kicsit korábban alszik el :), de korábban is ébred :(.
Nagyon ari a képeken Hunor! Niki kicsit tart a fűtől, ha leteszem a fűbe a kertbe akkor látszik, hogy nem boldog az ötlettől :) Lehet úgy gondolja "ez ÉL, mozog!" :lol:
Amit a szomszéd csajról írtál elég gáz. Lehet ugyan, hogy semmi baja nem lesz tőle a gyereknek, de ha igen??? akkor már nem lehet visszacsinálni. Ezekkel a virsli és társaival egyébként az a fő gond, hogy tömegélelmezésre készültek. Itthon teljesen fölösleges, mert azért Mo-on van elég kaja :). Minden sz*rt beletolnak ezekbe a kajákba, hogy több legyen, de ez látszik az összetevőkből is. Pl: víz, zselésítő anyag (valamivel meg kell kötni a vizet ugye), térfogatnövelő, állományjavító, ízfokozó, tartósítószer. Ezek mind kellenek, hogy pl 1 kg nyesedék maradék húsból és bőrből 2 kg gusztusos illatú ízű valamit csináljanak.

Mászás: Én is úgy tudom, mint ahogyan Varitus írta. Nem gond ha előbb áll vagy előbb jár, csak akkor is másznia kell egy kicsit, pl játékból egy bizonyos kor előtt, mert kell az agy fejlődéséhez.

Látom sokan ellátogattatok a munkahelyre. Nekem is be kellene ugrani, mert feszt nyúz a kolléganőm, hogy menjek már be, de egész Budapesten át kell autózni, így nehezen indulok neki.

Nikiről pár szó:
Kibújt a bal felső metszőfoga is, eddig ugye csak a két lenti középső fogacskák voltak. Ha jól láttam már kint van a hegye a jobb felső metszőfognak is.
Már egész sokat áll egyedül kapaszkodás nélkül. Lépni még előre komolyabban nem próbált inkább csak arra dől, ha valaki hívja, de oldalra már lépett egyet és már tett egy fél fordulatot 180°-ot, mert pont mögötte álltam. Az ágyról már le tud mászni egyedül ha akar, de persze azért mindig figyelem, le ne essen.
A "Baba" és "Vau-vau" szavakhoz csatlakozott az "egyél" szó. Bizonyára azért mert az apja gyakran mondja neki :) Ezen kívül néha mondja azt, hogy "kettő" (háromra szoktuk kivenni a kádból :)) és ha olyan kedve van bármit ügyesen elismétel, máskor meg egy szót sem lehet kihúzni belőle.
Tegnap történt, hogy összebalhéztunk kicsit, mert kajálás alatt csapkodott, na meg rájött hogyan lehet vizet engedni a ballonos vízből, így most odamegy, feláll és lenyomja a kart és nézi, hogyan folyik a víz a földre. Hiába mondom neki, hogy nem szabad. Szóval ezek után betettem a járókába, nem érdekelt, hogy nyűglődik. Persze a patáliára megjelent az apja, kivette a járókából és az ölébe ültette. Niki meg elkezd nekem gagyarászni, olyan kifejezéssel mint aki éppen beszól. Mondtam is neki, hogy mekkora lett az arcod ott az apádnál, egyből beszólsz? Vigyázz mert odamegyek. Mire a férjem mondta, hogy mond anyának, hogy gyere. Mire a drága lányom ugyanazzal a kifejezéssel az arcán: "Gyere-gyere!" Majd be pisiltünk a röhögéstől. :lol:
Az evés ebből is látszik, hogy nagyon hektikus. Van, hogy többet, van hogy kevesebbet eszik. Cicizni viszont rendkívül sokat, olyan napi 8 meg szokott lenni 24 órára nézve. Gyarapodni sem gyarapszik valami eszeveszett ütemben, tegnap 8170 grammot mértem.
Az esti alvás is változó, persze most jött a foga is. Még mindig későn fekszik és este legalább 1-szer kel enni, majd olyan 5-6 körül megint eszik. Hogy mikor kel az is változó, többnyire reggel 7-8:30 között. Napközben is össze-vissza alszik. Valamelyik nap pl 3 órát aludt 11-14-ig és este 10-ig már nem aludt többször!
Most azon ritka esetek egyike van amikor az apjával alszik Már vagy 1,5 órája. El sem hiszem. Csak velem hajlandó az esetek többségében több órát aludni. Ha a kiságyba teszem akkor fél órán belül fent van és bár fáradt, de nem alszik vissza.

Na ennyit belőlem mára. Adtam nektek olvasnivalót. :oops:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Niki egy zseni. Ennyi idősen beszélni... akár értelmes szót mondani... Nem igazán szoktak.

Igen, Hunor 5 és fél6 közt kelt egész vasárnapig. De reggeli után visszaaludt. Tehát nem volt gond. Most fél7ig alszik, viszont a reggeli alvás elmaradt ezzel együtt. 10 órai után alszik 1 órát, meg ebéd előtt vagy után 2 órát. Attól függ, hogy eszik 10 óraira. Ha rendesen, akkor 5 órát kibír simán ebédig és ebéd előtt alszik.

Tegnap próbaképp, mivel nem volt időm főzni, 8hós darabosat adtam neki. Megette :) szépen elnyammogta :) ma kenyérhéjat adtam neki, azt is megette :) aztán a hülye anyja adott neki egy babaújságot, hogy amíg elmegy wc-re lekösse magát a gyerek. Mire visszamentem, a sarka hiányzott. Alig bírtam a szájából kiszedni :D
Ma beleraktam egy nagy dobozba. Felállt benne és a szélébe kapaszkodva, oldalazva lépegetett. Meg nyitva hagytam a szekrénye ajtaját, amíg összehajtom a leszáradt ruhákat. Kipakolt amit elért. Hú de örültem neki :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke,

Hát kétlem, hogy zseni lenne. Ne is legyen, mert azokkal a gyerekekkel nem könnyű.
Nem hiszem, hogy értené is a szavakat amit mond, pl a babát nem mondta még kifejezetten magára pedig mondjuk neki, hogy Ő az. A vau-vau-t egyértelműen a kutyára mondja és ha azt mondjuk hogy Igor akkor is mondja, tehát az a kutyára vonatkozik tuti. Az egyél, az nagy kérdés, mert mondogatja csak úgy is, de ha kajál is eszébe jut... hát nem tudom, lehet sejti, hogy az evéshez köze van, de azt tuti nem tudja mit jelent. A "gyere"-t meg csak akkor egyszer mondta. Majd kíváncsi leszek mit mond a védőnő ha jövőhéten jön, persze kérdés, hogy akkor milyen hangulatban lesz Niki.
Szerintem ezek a "szavak" a szájára állnak, könnyű neki kimondani. De pl a cici-t, cicát, macit, anyát! még soha nem mondott. :?
A papírral már én is jártam így. Imádja a papírokat. Már nem egyszer vettem ki én is a szájából Először úgy néz ki csak nézegeti, gyűrögeti, aztán amikor nem figyelek! ... Szerintem a kajákat papír alakúra kellene nyomtatni, mert azt a szájába veszi, de amit a kezébe adok kaját azt ledobja. :roll:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!!

Lili kapott egy nyuszis lábbal hajtható motort névnapjára,de,mivel a komphoz van szokva,édes,hogy feláll,és úgy hajtaná,de úgy meg nem megy...

Egyszer nekünk is mondta a kutyusnak,hogy va-va.Ha mondom neki,szia,pá-pá,integet.Mostmár mászik is.De sok mindent megért nagyon.Az okos fej a z egyik kedvenc!Mikor lesz nyár??????

Döbbenetes,hogy ilyen nagyok a Babáink,Csajok.Csak ámulok,amikor olvaslak Titeket!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ceyla!
Örülök hogy azért pozitívak a kilátásaitok a himlővel kapcsolatban. Ma voltam Lillát beoltatni agyhártya ellen,és a doki néni csak 15 hó fölött mondta a himlő elleni oltást. Azért én se oltatom be például influenza ellen,vagy a h1n1 ellen. Én egyszer beoltattam magam az influenza ellen,mert egészségügyis voltam,ingyen volt...,hát olyan beteg voltam hogy csak na!!!! :evil:
Ezért sem,de a himlő ellenit beadattam,meg rota,és most a agyhártya gyulladás ellenit.
Niki nagyon ügyes,és igen Lilla nagyon szépen fejlődik! :lol:
Csak az a fránya éjszaka...Pont ma mondtam a páromnak hogy már biztos nemsokára átalussza,már 9 hónapos!!!! 8) 8) 8)
Én nagyon reménykedem.
Ma ,érték egyébként: 77 centi,és 10900 gramm. Doki néni elégedett volt vele. Ja és Lillának is eddig csak a 2 alsó foga volt kinn, most jön a felső metsző!

Sissy!
Lillának nagyon tetszenek a motorok, mindegy hogy nyuszis,vagy sima! én nem vettem még neki,mert van egy járássegítő készségfejlesztője ami hasonlóan is tud működni mint a motor,tehát rá lehet ülni,és lábbal hajtani,ülni rá ül,de hajtani nem tudja,legalábbis nem tudatosan. Én még várok ezért.
Lili nagyon aranyos lehetett ahogy próbálkozott! :lol:

Kép
mók
 
 


Sziasztok!

Cherryke: Én is azt hittem, hogy cipelhetem a babakocsit a metróból kifelé a lépcsőn, de észrevettem, hogy az egyik oldalon van rámpa, így ott toltam fel-le. De nem mindegyik feljárónál volt...
Az újságokat Bence is szereti. Érdekes, mert már régóta nézegeti őket, de csak az utóbbi időben kezdte enni. Először, mikor az apja kezében volt. Ő nem vette észre, hogy már egy fél lap "elfogyott"...

Ceyla: Nagyot nevettem a beszólós sztorin :lol: Nagyon ügyes Niki, hogy már így beszél. A vau-vau-t már én is felfedezni véltem néha a sok mondanivaló között.
Az oltáson én is gondolkodom.

Sissy: Édes lehetett Lili próbálkozás közben :)
A nyár már nekem is hiányzik, megőrülök már az esőtől :(

Mók: Hajrá éjszakaátalvás!!!! Bence tegnap csak egyszer sírt fel, majd 5.20-kor kért enni. Mostanában nagyon változóak az éjszakáink, hol nagyon ilyen, hol nagyon olyan, és nem tudom, mitől függ.

Bence is kapott egy motort, de olyat, ami 3 éves kortól jó :lol: Az ismerőseink otthon vették észre, és ahol vették, nem tudták kisebbre cserélni, így elhozták ezt. Amíg nem nő bele, szerelgeti, meg mamáéknál hagytuk addig, ott jobban fér. :lol: De Bence szerintem még nem tudná használni, még nem áll, nem lépeget.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus: a metróba sajna, úgy tudom 2 helyen van rámpa... Próbáltam, hogy vízszintbe tartva letolom a hátsó kerekein, bírtam volna, de a fék mindig megakadt a lépcsőn és befékezett :D így minden lépcsőfoknál ki a féket.... hosszű idő kell mire leér az ember :D Nem baj. Kipróbálom már a sport kocsit. 1-2 órát biztos ülhet benne, míg odaérek valahova.

Nálunk: ha kutyust lát, mondja, hogy vuvu. De én nem is figyeltem, hogy az vau-vau lenne. Meg Keszthelyen a cilunak mondta egyszer hogy cica. Meg nekem szokta, ha nagyon sír a foga miatt, hogy aju-aju. De nem tudom mire vélni. Így jött ki belőle a hang biztos. Sose mondom, hogy anyu, anyát mondok.

Tegnap voltunk egy barátunknál. 5 hónapos a kisfiú. Mit dumáltak ezek egymásnak. Nem tudom miről, de volt he, hő, hú. Édesek voltak :) fiam még mutogatott is :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Tegnap befűszereztem a májat a husit.
Most megsütöttem, petrezselymes krumpli kész, paprikasaláta kész. Gyerek 10 óraia, ebédje kész. És még reggeliztem is :D Úgy, hogy fent volt a gyerek :) most raktam le aludni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kerestem 10 hós babára vonatkozó dolgokat, mert lassan semmi nem köti le :(
Ezt találtam: 10 hónapos a kisbabád


Most már bármikor megeshet, hogy a kicsi feláll. Így sokkal könnyebben felfedezi a környezetét. Előszeretettel mászik fel a székekre, magasabb helyekre, mivel még nem alakul ki a félelemérzete. A kezedbe kapaszkodva stabilan áll, rugózik, esetleg lépeget. Rohamosan fejlődik a kézügyessége. Apróbb tárgyakat kiszedeget a tartójukból. Beszéde, értelme ugrásszerűen fejlődésnek indul. Folyamatosan ismételget, utánoz, egy-egy szót már ki tud mondani. A szeme láttára elrejtett tárgyakat mindig ugyanazon a helyen keresi. Ismeri, és rámutat testrészeire.

Mire figyelj!
Kicsikéd egyre veszélyesebb mutatványokat hajt végre, felmászik mindenre, lerángatja az asztalterítőt, fiókokat nyitogat, így most már elengedhetetlen, hogy gyerekbiztossá tedd a lakást! Ha van rá lehetőség, alakíts ki egy szobában egy kis kuckót neki, ahol akadálymentesen, bátran indulhat felfedező útra.


Mit játssz a kisbabáddal?
Állíts fel sátrat ahová elbújhat, de ha nincs, akkor egy nagyobb kartondoboz is megteszi, amire ajtót, ablakot vágsz.

Fedezzétek fel együtt az udvart, a háziállatokat!

Mehet továbbra is a babamasszázs, a hancúrozás, apával bírkózás, babatorna.

A plüssökkel játssz el neki egy kis történetet, beszélj mókás hangon.

Olvass neki estimesét.

Énekelj, mondókázz a babának. Tapsoljatok a dalocska ütemére.

Kérdezz rá a testrészeire, s ő mutassa meg mi hol van.

Versenyezzetek egy játékért. Természetesen hagyd, hogy ő érjen oda előbb.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ez a testrész dolog nálatok megy? A nozit azt rajtam megmutatja, de magán nem :( Pedig úgy csináltam, hogy megfogtam a kis kezét, hol van anya nózija... hol van Hunor nózija. És oda raktam a mutatóújját. Mivel mutatni már remekül tud vele :D Kérdezem anya nózit. Megmutatja. Hunor nózit... nem mutatja. Mi még csak a nózinál tartunk.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Halihó!

Cherryke:Lili az okos fejét mutatja,tapsizik,és,ha mondom,szia,pápá,integet.Ha leteszem a békát és még 2 játékot,és kérem a békát,odaadja.De a pocakját tanítom,orrát,azt még nem akarja.Ma mondtam reggel közben,hogy igyál teát,és odanyúlt a cumisüvegért,ivott.

Ma ő is fél hat után kelt...Álmos vagyok nagyon!!!!

Viszont picit szörcsög és be van rekedve.Kedden védő néni.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!!

Mók: persze, tudom , pasi, meg minden, csak hát elkeserítő, hogy Dévény tornára is vittem meg babúszni, mondjuk tornán nem volt mióta Keszthelyen vagyunk, de annyi "javult" , hogy nem kicsit kúszik, hanem mindenhova.... meg a balcsiba ha fogom meg a homokba, ott áll.... ennyi... és látod, te is mondod, hogy a mászás fontosabb... augusztus 3án 10 hónapos lesz és hol van ő még a mászástól! :( azért reménykedek, de ha 3ig nem lesz semmi, akkor viszem itt is tornára, van elérhetőségem, eddig hagytam "nyaralni" Gergőt, most jön a torna :)

Sissy: jaj, utólag boldogat Lilinek! és milyen szép "ajándékot" adott nektek :) kis drága!!!! :) igen, nőnek, ahhoz képes h milyen picikék voltak, amikor megszülettek :D

Ceyla: az igen, beszél Niki??? :shock: mi még csak a dej dej, titá titá-nál tartunk :)...örülök, hogy himlő téren azért megnyugodtál, gondolom, hogy mennyire aggódtál Niki miatt!

Cherryke: fene tudja, hogy mi a jobb, ha beleszólsz a dolgokba, vagy ha nem... de tény, azért mindenfélét ideje korán nem biztos hogy kell kisbabának adni, aztán ott a másik véglet, ÉN, aki 8 hónaposan töltött káposztát reggeliztem apummal mert nem akartam a tejet ( nem tudom, hogy cicis-rendes-vagy-táp volt) meginni!... aztán itt vagyok, úgymond semmi bajom...

Varitus: 3 éves kortól jó :) ez jó :) előre látó volt az ismerős :)

Etus: mennyi ideje nem voltatok uraddal együtt? mármint otthon együtt? Édes lehet Andris :) Gergő is csinált így, nyüszít , hogy na, mennék én,de nem megy :) inkább kiabált a játékoknak, gondolta, majd csak közelebb jönnek hozzá :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Cherryke: mi meg sehol.... :oops: én ilyet nem is csináltam még vele...na tessék , ebben is le vagyok maradva .. bár a nem-re szokta rázni a fejét, mint én amikor mondom, hogy nem :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sissy: tapsi pápá megy. maci, tigris, labda, zsiri (alvórongy) cucli vagy cucili (cumi) iszol? hami? tisztába teszem a sejhajt, gyere, mindjárt jövök, dobd ide... ezek mennek. Megérti mit akarunk.
Akkor még ráér ez a testrész dolog... Ja meg a nem szabad és a nem. azt is megérti.

Mászik, labdát megfogja és eldobja. Mint a vízilabdások :)
Tegnap belerakta anyám egy nagy dobozba és felállt a dobozba. Ma reggel meg a kiságyba. És ott állt a tetejét fogva. Keresztül mászik rajtam, íncselkedik, bújik, puszit ad. Anya kér egy puszit, és ha olyanja van, vigyorog és ad.

Jó. Most hogy így kibeszéltem mit csinál és mit ért, teljesen jó. Igazából fel sem tűnt, mert amikor valamit először csinál, nagyon örülünk, aztán 3 nap után már természetes :D minden csoda 3 napig tart :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Ceyla, nagyon ügyi Niki!!!! Juli volt hasonló, 10 hónaposan már ő is mondott ezt azt, de azért ne legyél telhetetlen, méghogy anya :) Julinak az volt az egyik utolsó szava :) Na jó azért nem, de már egy csomó mindent mondott addigra. Azt mondják azért van ez így sok gyereknél, mert mi mindig ott vagyunk, és nem nagyon kell megnevezni.

Andris is jól álla beszéddel :) Ezerrel megy a gá-gá-gá. Neki ez a szava járása. Meg a ke-ke, kö-kö.

És Andris még különösebb kunsztokat sem tud, nem tapsol, nem mutatja a fejét, nem kúszik, stb. De szerintem olyan kis értelmeske, csak őt a pakolás meg a kiabálás köti le a legjobban. Én biztos vagyok benne, hogy ő is majd szépen lassan mindet okosságot megtanul, de ezt már tényleg a második gyerekes anyuka mondja belőlem. Julival én is mindig türelmetlen voltam :)

Ami viszont vicces, hogy ő egy ilyen kis "agyas" gyerek. Pl ugyanaz a kaja anya kanalában valami csodás átváltozáson megy keresztül, mert ha úgy adom, akkor csúszik, minta csuda. Vagy ma pl megint ellenkezett az ebédnél (de keményen ellökdözi a kanalat), én meg gondoltam egyet és áttettem a pihiszékbe, mert amíg nem volt etetőszék sokáig abban evett, és ott meg az egészet szó nélkül betolta. Uzsira pépeset már egyáltalán nem hajlandó enni, csak a barack, meg a banán, meg a sültalma darabok csúsznak, de azok nagyon. És mindent erőből csinál, nagyon vehemens típus. Kíváncsi vagyok milyen kisgyerek lesz, mert van benne valami alap nyugodtság, de ha valaminek nekilát, akkor aztán kő kövön nem marad. Nálunk a gá-gá-tól is zeng a ház, szerintem még a legfelső szomszéd is hallja :)

Na rég írtam már ilyen litániát :)

Sissy, Lilikének nagyon boldog névnapot utólag is.

Éjszaka nem alvók, hát vagyon együtt érzek. Bár pár napja csak egyszer kel enni, de azért mégis. Biztos voltam benne, hogy én aztán a 9 hónapos gyerekemet már nem fogom éjszaka etetgetni (jUlit nem kellett), oszt tessék. Mondjuk én elhatároztam, hogy max 1 éves koráig kap haladékot, hogy magától leszokjon, utána valami azért tenni fogok (mondjuk azt még nem tudom, hogy mit).

Ja és van már 3 foga alul (nagyon belehúzott).
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


1/4 7kor elaludt, 8kor keltenem kellett, hogy megyünk pancsizni. Nem volt se hiszti se semmi. Levetköztettem, addig felébredt, pancsiztunk, megetettem, kicsit összebújtunk az ágyon és letettem aludni. Tegnap ugyanezt csinálta. Nem tudom, lehet át akar állni 4 evésre???????? de muszáj felkeltenem pancsizni, mert csúszik mászik és hiába mosok fel 3-4 alkalommal, akkor is tiszta kosz :D elég szar idő volt ma, de nagyot sétáltunk ebéd után. Aztán 5-6ig sírt a foga miatt :( adtam neki sárga barit nyammogni, azzal el is aludt.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy,
Niki is pápázik, de mondani nem mondja. :)
Hihetetlen szerintem is, hogy pikk-pakk 1 évesek lesznek. Néha siettetném az időt, néha meg megállítanám ahol van. :?

Mók,
Érdekes tényleg, hogy ennyire különböző dolgokat mondanak a dokik. Prücök fiát Gergőt a héten oltották be.
Az agyhártya ellenit, majd 1 éves kora után szeretném én beadatni, bár volt egy pillanat amikor elbizonytalanodtam, mert a férjem unokatesója írt, hogy amikor ügyeletben volt akkor bevittek pár agyhártyagyulladásos kisgyereket. Ez már vagy 1 hónapja volt, de végül nem oltattunk.
Nem akarlak lelombozni az alvással kapcsolatban, de az ismerősünknek márciusban volt 2 éves a fia és még mindig ébred. :( Azért remélem mi szerencsésebbek leszünk.
77 cm? Tényleg nagy Lilla! Nikiről gőzöm sincs, fél éves kora óta nem mértük, de már kellene mert nagyon kíváncsi vagyok.

Varitus,
A vau-vau volt az első "szava". Ha hallja a kutyát azonnal mondja, na meg ha meghallja az Igor szót. :)
A mi éjszakáink is változóak. Valójában az egész napirendben a fürdetés az egyetlen fix pont, minden más változik napról-napra. Így lehetetlen előre tervezni :(
Nikinek egy búgócsigája van 3 éves kortól. Már volt, hogy el sikerült indítania. :) Mondjuk szerintem az apja magának vette. :D

Cherryke,
Na látod, a cicát nem mondja Niki, pedig sokszor nézegetjük a falon, meg a peluson is.
Elolvastam amit bemásoltál a 10 hós babákról. Na Nikit nem foglalkoztatják a testrészei, mondjuk nem is nagyon gyakoroltuk, de az a párra ami gyakrabban szóba kerül sem mutat rá.
Ezt a plüssökkel való játékot már 3 hónapos korában játszottam neki. Az apja roppant jól szórakozott. Nagyon figyelte, de most már inkább engem néz nem a plüss-t. Rájött, hogy én beszélek :D

Kfmares,
Igazán csak csütörtökön nyugszom meg himlő téren. :)
Meglátod, majd Gergő is belelendül ebbe a mozgás dologba!

Etus,
Hát igen, igazából én is úgy gondoltam ahogy te írtad, hogy anya mindig ott van, nehogy már szólni is kelljen neki?! :D
Legalább Andrist meg lehet győzni kaja téren. Nikit nem. Ha nem kell, hát nem kell és kész. :(

Más. Niki nem mutat rá semmire. Csak ránéz, ha meg akarja érinteni akkor kinyújtja a kezét és ennyi. :? Majd megkérdezem a védőnőt jövőhéten, hogy próbáljam e valahogy a mutatásra ösztökélni. Pedig én mindent mutatok neki.

Lányok /csak erős idegzetűeknek!/,
Mi itt parázunk, meg ezerrel figyeljük a babák mozgás és egyéb készségfejlődését és aggódunk pár nap, hét különbségeken. Utána mindig megmutatja az élet, hogy valójában mennyie szerencsések is vagyunk és ezek a "problémák" mennyire porszemek és jelentéktelenek.
A héten úgy jártam, hogy betört a körmöm a körömágy közepén. Ha az teljesen elreped akkor ott igencsak fájdalmas lett volna, nem is beszélve, hogy a széle is beleakad mindenbe. A szomszédasszonyom kutyafuttában ajánlott egy manikűröst aki megmentheti, mondta, hogy "a háras ikres anyuka" és megadta a számát meg a keresztnevét, majd tovább robogott, mert az út közepén beszélgettünk és az autókkal eltorlaszoltuk a kereszteződést.
A lényeg, hogy elmentem a manikűröshöz, kint is volt az egyik lánya az udvaron, olyan 4-5 éves forma lehetett. Miután bementünk láttam meg a másik két lányt, a nappaliban hasaltak a földön. Kérdeztem is, hogy mit játszanak. De hamar rá kellett jönnöm, hogy nem játszanak. :oops: Nem tudtak járni. A szemük is össze-vissza állt és a kezükkel húzták előrre magukat kúszva, így közlekedtek. Beszélni beszéltek, egész sokat és értelmesen is, bár nem egy 4-5 éves szintjén, de úgy nézett ki mindent megértenek. Végül megtudtam az anyukájuktól, hogy a 8. lombikra lett 3-as iker, minden rendben volt a terhesség 27. hetéig amikor valamilyen fertőzés miatt, amit nem vettek észre, megindult a szülés. A 3 babából kettő agyvérzést kapott. Vagy 8-szor operálták az agyukat még egészen kicsin. Rengetegszer mondták nekik, hogy nem fognak életben maradni, hogy soha nem tudnak majd járni, etc. Most ahhoz képest nagyon jól fejlődnek. Nagyon szomorú látni, hogy a másik két lánynak hol kellene tartani a fejlődésben. Az állapotukat leszámítva teljes hasonmások. Na ezek a valódi problémák. :(

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla: a bábozást én is régóta csinálom, és nem érdekli, hgy én beszélek :D

szörnyű amit leírtál

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na, tegnap apja du 1 körül elment csehbe, aztán ma 4re hazajött, és ment is Taksonyba tovább. Én mondtam nekik, hogy 1/2 8nál előbb nem fognak színpadra kerülni, mert Karda Bea lesz előttük :D de nem hitte el. 1/2 7re voltak kiírva, fél6ra oda kellett menni. Na ez a szívás.

Mindegy. Olyan jól elvoltunk babuval :) olyan édes és jó gyerek, ha apja nincs itthon :D felfedezte az egész lakást (konyha kivételével) minden fiókot amit elért négykézlábról, kihúzta és visszatolta. Aztán, ha talált valamit, felkapaszkodott és felállt. Ma 3 x 1 órát aludt, a többi mászkerálás volt. Kicsiszívem jól elfáradt estére :) és úgy aludt, hogy együtt aludtunk :) odabújt hozzám, piszkálgatta a pólómon a gombot, vagy a kezemet és elaludt. Nekem is jól jött ez a néhány óra alvás :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ma el kell mennünk ikeába, fiókokra ilyen bigyót venni, hogy ne tudja kihúzni. De néztem, azt csak csavarozva lehet felrakni. Tehát tönkre kell tennünk a szekrényt ezek miatt? mert akkor inkább rácsot rakok oda... Ráadásul 17 fiók van, 5 db-os 1 csomag, 1400 ft körül van. Ja és még a konyhához is kell rácsot vennünk, ami 13ezer :shock:

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Köszi a névnapi jókívánságokat!

Ma Lili husilevest és aranygaluskát evett...Ízlett neki nagyon.Ő egész nap enne a fürdőkádban ülve.Vagy,ha jó az idő,medencében ülve.

A va-va nálunk is megy.És kidugott nyelvvel a nem-nem.Ma nézi meg Anyu a Dm-ben,hogy mivel tudunk fogat mosni,3 fog jön egyszerre.

Én éjjel csak simizek,meg cumit adok,nem etetek.

Ceyla:szörnyű a történet!

Holnap doki néni,én is kiváncsi vagyok.Lili nagyon sétál már,szerencsére mászik is,mondjuk,ha leteszem a szoba közepén,elmászik a járókáig,és feláll.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ceyla!

Ez a történet borzalmas! Nagyon sajnálom,főleg hogy ennyire akarták a babát,és utána....


Sissy!
Nekünk olyan a fogkeféje Lillának hogy az egyik vége rágóka. Nagyon szereti,rágja mindkét végét! :D Mi is Dm-be vettük.

Hoztam pár új képet Lilláról,annyira "nagylány" lett.... Kép Kép Kép

Kép
mók
 
 


Sziasztok,

Ceyla,
nagyon ügyes Niki. Szomorú a történet. :cry: Akkor mentek nyaralni? Nem mondtad le?
Én is úgy tudtam, hogy a pöttyök előtt fertőz. Jó tudni, hogy nem.
Én sem vagyok az a nagyon oltatós fajta. :o A pneumot és a rotát kaptak meg a nem kötelezőek közül.

Rita,
érdekes, hogy 3 éves kortól ajánlott a motor, bár vannak méretbeli különbségek közöttük, de nem hinném, hogy nem tudná előbb is használni. Brigi már tavaly nyáron is inkább bicózott, bár a motor is bejön, de már kezdi kinőni. Ő 1,5 évesen kapta, azóta nyúzza. Remélem Bettinek is jó lesz. Betticsnek van a mamánál egy nyuszimotoros, de nem érdekli. Szerintem még kicsi hozzá.

Mók,
igazad van, szerintem is ráér később a motor, inkább egy olyan amit tovább tud nyúzni.

Nálunk Betti még nem igazán beszél. Az órát mutogatja neki az apja állandóan és szépen ránéz és mutatja is ha kérdezzük, hol a tik-tak. Valami hasonlót már kezd mondani is. Pá-pát int, ha van kedve, pogácsát is süt. Álldogálni már jó pár másodpercre megáll egyedül, már próbált is lépni egyedül, de az még nem megy. Ő is mindenhol feláll és kapaszkodótól kapaszkodóig közlekedik. Brigi egy éves kora után mondott szavakat, 15 hósan már egész sokat tudott. Bár akkor még leginkább mi értettük mit beszél. Nekem nem mondta először, hogy anya, nenét mondott. Az apa bezzeg ment. :wink:
A sógornőm kislánya (2 héttel idősebb Bettinél) szépen inti a fejével a nemet és az igent (nem tudom, hogy mennyire tudatosan) a gyerét is kezni mondani.

Hétvégén falunapok voltak nálunk, Brigi nagyon élvezte a ringlispieket. Húzos lesz két gyereknél jövőre. :oops:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Mók,
gyönyörűséges!!!!

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Cherryke,
Nem hinném, hogy csak csavarozós lenne. Nagy marhaság lenne azért tönkretenni a bútort. Mi még nem vettünk, mert nem húzza ki a fiókot, illetve ma pont kicsit kihúzta és rá is tolta az ujjára, de szerencsére nem vette annyira zokon. :)

Sissy,
Az aranygaluskában nincs dió?

Mók,
Nagyon édes Lilla. Tényleg már nagylány! :)
Tényleg szörnyű a történet amit írtam, rettenetes lehet, hogy min mentek keresztül.

Kri,
A nyaralást nem mondtam le, mert elég kevés az esély arra, hogy elkaptuk és szerdán egyébként is kiderül, még akkor mindig lemondhatjuk. :(
Betti pogácsát süt? Milyet? Túrósat vagy tepertőset? Csak vicceltem. Niki a nagyival szokott pogácsát sütni. :)

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla: nálunk amit elér fiókot kinyit. Pedig nem könnyű kinyitni, 100x100as fiókok, tele cd-vel :D

Tegnap este írtam jó sokat és elszállt :D

Kri: a gyártó ajánlja őket 3 éves kortól, így védi le magát a perlekedéstől.

Fogkefe: nekünk van rendes fogkeféje és babafogkeféje, ami egy szilikonos újjra húzható egyik oldalán kefe van ugyanúgy szilikonból. Dm-be lehet kapni, fog géllel együtt. Naponta 2szer szoktam neki de csak tiszta vízzel kimosni vele a száját, csak hogy szokja :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mók, nyagyon édes Lillus :)

Ceyla, ez tényleg szörnyű, olyan igazságtalan a sors. Tényleg nagyon szerencsések vagyunk!!!

Sissy, téynleg nagyon nagylányos kaják, de a diót azt tényleg nem szokták ajánlani. Vagy azt kihagytad?

Kri, nálunk is inkább már a bicaj megy, de nagyon szerette a motort. De ügyi Betti is,hogy már ácsorog :)

Iceberggel mi lehet? tudja valaki?

Andriskám nagyon rosszul alszik mostanában, irtó fáradt vagyok, úgyhogy megyek is gyorsan.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Tegnap fel raktuk a rácsot, hogy a konyhába ne tudjon kijönni. Volt hiszti rendesen :D Az ikeába a kasszás nagyon rendes volt. 12990 volt a rács, 8990, ha family kártyád van. Nekünk nincs. Keresett egy olyan blokkot (nem értem mért hagyják ott) amit ilyen family kártyával kedvezményesen vásároltak, azt lehúzta (gondolom valami szám van rajta) és így olcsóbban megtudtuk venni.

Összeraktam a sportkocsit, ha bkv-val kell menni, azt letudom vinni a metróhoz. Vagyis le nem biztos, de fel mindenképp :D ha nem látom a lépcsőt, én már nem tudok lemenni. Kenguruval is ez a bajom. Azt is jó, hogy megvettük. 2szer volt benne a gyerek. Nem nagyon tetszett neki, mert korlátozva van.

Ma jön a szunyogos, kész a szunyogajtó. 2szer megijesztette a gyereket a kutya. Megy ki Hunor, kutya meg játszani akarna vele és vakkantott egy nagyot örömében. Így, ha fent lesz az ajtó, nem látják egymást. Nem lesz gond. Na meg nem jönnek be a darazsak meg a legyek. És a kutya sem teszi be a fejét és a lábát... sok előnye lesz :D

Tegnap 9kor elindultunk itthonról, délbe értünk haza... Még jó hogy vittem gyümit magammal a gyereknek. Meg kellett etessem a buszmegállóba.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla: de csavarozós :( mindegy párom azt mondta ma felrakja.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: