Új privát üzeneted érkezett!

8400gr 75 cm. Írt fel tejpépet. Jó hogy eszébe jutott ennyi idő után. vagy 2 hónapja biztos nem adtam a gyereknek tejpépet, mert már nem ette meg.
Nem szólt semmit a doki, hogy még nem jár egyetemre a gyerek... A védőnő meg tök normális, kedves. Nem a mi védőnőnk. Sajnos. Homeos dolgokat ajánlott, ha nyugtalanul alszik. De még alszik rendesen. Sőt. Most éjjel, csak egyszer keltem fel hozzá, felsírt, cumi. Nem kellett neki. Víz. Az kellett. Aludt tovább.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 



Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke,
Hát igen, nálunk is mostanában alkudozás tárgya a sapka. Pillanatok alatt leveszi a fejéről. :(
Niki is csak ritkán eszi meg a saját kezéből a bulátát, szívesebben majszolja ha én fogom. :) Bezzeg minden mást a szájába vesz és megkóstol!
Na beelőztetek súlyban rendesen. Nikit ma néztem 8100 gramm. Bár legalább 75 cm már van ő is szerintem, majd lemérem ha lesz rá időm.
Kár, hogy csak orvost lehet választani, védőnőt nem.

Kfmares,
Én sem vagyok az a pikk-pakk terhes leszek típus. Nikire három hónapot vártunk, tudom ez nem sok azért, de akkor rohadt soknak tűnt. :)

Rékus,
Már az is jó hír, hogy el tudjátok valahogy hozni a mobilokat. Szerintem ha ez itthon fordul elő, akkor le is mondhatnátok róluk.

Etus,
"hát akkor jöjjön a tesó, mikor szeretnétek" ez jó kívánság. :D
"azért most még mi sem szeretnénk" de később igen?

Mók,
Köszi, hogy leírtad. Sajnos azt nem tudom Niki mennyit eszik meg a ciciből, de ebédre sajna tuti kevesebbet eszik. Főleg tegnap. Egész egyszerűen kihagyta. Nem fogadott el semmit sem. Ma sem volt sokkal jobb talán ha 1/3-ad üveggel evett meg. :(

Sissy,
Nagyon jó képek! Nagyon ari Lili. Látszik, hogy vannak rendesen a strandon.
Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön a kistesó. Talán ha már én is a súlyomnál lennék és nem akarnék bedolgozni 1 évet akkor már nálunk is jöhetne. :)

Varitus,
Az a jó játék amivel eljátszik a baba! Nálunk apa mindent összeszed a boltokból amit lát. Elküldöm vásárolni és hazajön valami gyerekjátékkal. Éppen ma kifogásolta, hogy miért nincsenek ebben a korosztályban kirakós játékok. :lol: Mondtam neki, hogy talán azért mert még nem tudják kirakni őket.
8 fog? :shock: Ez a nem semmi! Akkor a te babád most 13-14 hós. :D http://www.babaszoba.hu/articles/A_fogz ... 1120184340
Most látom mikor írtál! Hát tényleg ideje aludni! Ejnye! :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 

 
 

Megint éjszakai bagoly vagyok :roll:

Na, az utóbbi pár napban Bencunak sem tetszik semmi, nyűgös, sírós, pedig most van kézben eleget. Mi lesz, ha megint otthon ketten leszünk? :?

Milyen szép hosszúak a babák. Bence még nincs ekkora, de nehezebb. Most megint hízott szerintem, látszik a combján, de ma rájöttem, biztos azért, mert mindenki kézben kényezteti, nincs módja lemozogni :)

Cherryke: Hunor nagyon édi! A távirányítóért mindent, ez ismerős :lol:

Ceyla: Hát, mi rendesen átírtuk ezt a táblázatot, de mondtam Bencének, mostmár álljon kicsit le. Néhány hónapot pihenhet ez a fogzás :lol:
Jófej a párod, fértek még a játékoktól? :wink: És akkor mi lesz még ezután, majd ha jönnek is a kívánságok...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Távirányítóért fordult hasra is.

Ceyla: azért előztünk be súlyba, mert 1 hétig semmit nem akart megenni csak a tápszert. És eléggé megnyomta most a súlyát. 400gr-ot hízott 1 hónap alatt ami sok. De most kb 1 hete újra mindent eszik :) Ezt így jobb szeretem, mert legalább a már neki való mennyiségű vitamin is belekerül.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla: mi 8 hónapot vártunk első babára úgy, hogy 2001 óta nem szedtem gyógyszert és csak természetes módon védekeztem... sajna első baba nem maradt velünk, műtét, aztán rá 30 nappal megfogant Gergő... :)

mindenkit látom, hogy babák milyen normális súlyba vannak... basszus, legutóbb Gergő 9 kg volt :shock: és az június 22én volt! Azóta itt nem mértem még Keszthelyen, de rá se merem rakni mérlegre... még kiakad!!!!

Sissy: Dévény tornás lányka mondta nekem mindig Gergőre: Akarat Benő :)))) de tényleg.. képes volt az egészet végig sírni, mert nem játszhatott hanem ott "dolgoznia" ( kúszni - mászni tanította meg előtte volt bevezető masszír) kellett :)

Cherry: Hunor vizet iszik vagy teát?

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares: csak vízet. Próbáltam teát, de nem kellett neki.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla: kint van a 2 alsó középső metsző, a bal felső szem, és jön a jobb felső szélső metsző... :shock: gyönyörű lesz :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke: tutti vigyor :)))) mert Gergő is mintha a vizet inná most... néha tea, inkább éjszaka...


húúúúúúúúúúúú demelegvan!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares!
Lilla 10 kiló!!!! Nem tartom extrémnek....,igaz jó kis husis! :wink:
Keresztlányom 10 hónaposan 12 kiló volt!!!! Most 7 éves és 22 kiló,nagyon vékony!!!!! Ennyit a babasúlyról. Örülj neki hogy nem a miatt izgulsz,hogy túl vékonyka...

Kép
mók
 
 


Andris is csak vizet iszik a tejcsin kívül.

Mares, Andris is túl van már a 10 kilón. DE most már eléggé lelassult a gyarapodása. Most inkább nyúlik, mondjuk még így is jó kis dundi.

Ceyla, jól érted, mi nem zárjuk ki a harmadik babát, de azért annyit szeretnék várni, mint Juli után.

Andriskám most kezd el besokallni a melegtől. Inkább iszik, mint eszik, aludni sem alszik valami fényesen. Ja és persze egyszerre jön épp az összes első foga.

Jó éjt!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Túl vagyunk a kánikulán, ma már csak 27 fok lesz :twisted: állítólag.
Ma jön a fodrász, festeni és vágni. Új színt találtam. Már meguntam a meglévőt...

Párom elment Ausztriába :(
Babukám tegnap a kompba, jött utánam és sírt. Amikor utolért, megfogta a szoknyámat és nem akarta elengedni :D de közbe sírt. Persze baja nem volt neki, csak a hiszti. Sajnos olyan mint én voltam, hiszti szempontjából. Visszakapom tőle, amit anyámnak kellett tőlem elviselni :D Iszonyat hisztis. SZerintem ilyet még nem láttatok. De én nem veszem föl. Apja hurcibálja állandóan. Meg a nagyi.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Éjjel nem sokat aludtam. 1kor fent voltam, ki mentem a kertbe, mert nem bírtam ebbe a melegbe aludni. 3kor megint kimentem. Babukám fél4-4ig dumált és megitattam. Aztán elaludt Ő is, én is. De 5:15kor ébrezstett :D

Töltött parikát csinálok és túrógombit. Túrót adok babunak is.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke! Nálunk ma éjjel nagy vihar volt, szerencsére lehült a levegö is kb. 17 fokra. Most pillanatnyilag 22 fok van ami joval kevesebb az elözö napokhoz képest. Vagy 10 fokkal kevesebb mint a tegnap reggel ilyenkor. Szeretem a meleget, de ezt a höséget ami volt, nem nagyon birom.

Töltött paprika Hmmm, de fincsi, ugy föznék én is , de a fiuk mára betegek lettek , az egyiknek hasmenése van és láza, a másiknak nincs láza csak hányt. Remélem Nóri nem kapja el. Igy marad jövöhétre a töltött paprika, most mindenki diétázik, ami nekem se árt :)

Edit! Nórának is most jön az felsö kettö egyszerre, néha besokall a kiscsaj, azt sem tudja mi a baja, enne is meg nem is. Ejszaka szerencsére még jól alszik. Igaz 2 napig volt höemelkedése is, de remélem most már kibujnak ezek a fogacskák.

Mares. Az én kisebbik fiam is 8 hónaposan 12 kilós volt és most 3,5 éves és csinosabb mint a bátyja. :) Nóra jelenleg 11,5 kg. , de már ö sem hizik egy ideje, minek is, elég ennyi ebben a nagy melegben :)

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rékus, remélem hamar meggyógyulnak a fiúk.

Itt is volt éjszaka egy akkora dörgés, hogy frászt kaptam, és JUli is. Arra bezzeg Andris nem ébredt fel :)

Méghogy ma nincs kánikula...

Hétvégén anyuéknál leszünk, és az ő számítógépük mindig letiltja a babanetet (nem tudom miért), úgyhogy majd hétfőn jövök.

Jó hétvégét!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Edit szép hétvégét nektek!

Itt ma egész nap esik az esö, nagyon jól esik ez a lehülés.
A fiukkal nem tudom mi lehet, a nagyobbik ma is lázas, jön és megy ez a rosszullét, biztosan valami jó kis virust összeszedtek, csak nem tudom honnan, mert a héten nem is voltak oviban.

Elfelejtettem irni, hogy Nóra felfedezte a lépcsöt és meg is tanult felmászni rá, azt hiszem eljött az ideje, hogy lezárjuk a feljárót :)
A kanapénál már rég feláll, de csak egy pár napja szépen lépeget, néha egy kézzel is, persze ilyenkor mindig fenékre suppan. :)

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rékus jobbulást a fiúknak.

Hát itt nem nagyon hűlt le. Nem 27 fok van. 32. Eső éjjel 2 csepp esett :DDDD a babakocsi kint maradt, nem volt vízes egyáltalán.

Fiam felállt a kiságyba. Most várom a szomséd mikor ér rá, hogy le rakjuk. Párom nagyon meghúzta a csavart, nem bírom kicsavarni :(
Hunorkám jól belehúzott. Ma úgy tepert a lakásba. De úgy élvezi :) én is, mert hátha kevesebb hiszti lesz. Mostantól minden reggel felmosok a lakásba mindenhol. A szőnyegeket kell majd csak porszívózni. Na meg elfárad és felül. Nem mindig sikerül neki, de megtanulta, hogy lassítsa le a dőlést, így nem üti be a fejét.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Meg vagyunk mi is.Lili rendületlenül mászkál,persze kézfogva állva,mászni azt nem.Amúgy minden ok.

Mares:nem csak azért mondják,hogy menjetek sok pénzért?Mindent úgyis megtanulnak,ki előbb,ki később.

Szerencsére nem volt nálunk vihar.Megyek most,vacsit adok a Férjemnek.Holnap jövök!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: a mellkasánál előlről a két hóna alatt vezess át egy textil pelust, hátul tekerd össze, fogd meg és úgy sétáltasd. Hagyd ha dőlöngél, jobban ráérez az egyensúlyra és nem kell a kezét fogni. Neki is kényelmesebb, ha akar lehajol és megfog valamit, nem akadályozod a mozgásában azzal, hogy fogod a kezét. Minket is így sétáltattak anyáink. Bnőm is a 2 nagyobbat így sétáltatta. Lariont már nem tudta így, mert idő előtt elindult.
Hunor jobb szereti ezt, mint a kompot.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


JA! tegnap nem jött a szomszéd, úgyhogy egész éjjel fél füllel a gyereken voltam. Nehogy kiessen. De csak reggel állt fel, addigra már ugrásra készen voltam.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Jóreggeeeeeeeeeeelt!

Cherryke: na , tessék lassítani, mert amire összetalálkozunk, Hunor már futni fog!!!! és akkor szegény Gergő meg majd visít :)))) nem ám, de tényleg nagyon ügyes :))))

Sissy: még "adok" GErgőnek pár napot... mit tud kihozni magából, és csak majd utána fogok telózni a csajszinak... de tegnap is már ülésből szépen ki tud fordulni jobbra-balra a játékért, de néha kufferkája nehéz, hogy megemelje.. kicsit ott van 4kézláb, aztán már nem orra esve, hanem ügyesen hárítva hasra "esik" és úgy folytatja az útját a kiszemelt játékért... bezzek a falból kiálló drótért bármikor bárhonnan képes odakúszni :))) ez az új motiváló eszköz nálunk .( ja és a zsinór el van rejtve egy fotel mögé mégis megtalálja

Rékus: esett nálatok??? dejó nektek... itt csak fújt a szél ezerrel, semmi eső, inkább por a széltől.... Jaj, akkor most Nóra ott fog lépcsőzni :))))

Etus: hát bakker, Gergő mindig tud enni, hőmérséklettől függetlenül... inni csak éjjel-reggel-hajnalban... akkor jöhet rá, hogy "jé egész nap nem ittam!"

Mók: rendicsek, akkor nem parázok, csak elnézve más gyerekeket, ... neki megveszem a 1,5 éveseknek való felsőket, hogy rá tudjam adni a kis "vékonyka" hátára :)))

na kíváncsi leszek mennyire lesz hüvike a 7végén ...:)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares: mi elhatároztuk, több játékot nem kap egy jó darabig. Nem érdekli. Csak az, amit te is írsz. Ami nem az övé. Az összes műszaki cikk. Apja a héten elhozta a papírjait egy jó vaskos dossziéba otthonról. Majd rendszerezni kell, addig csak úgy le van téve. Azzal el volt fél órát. Persze nem a papírokat piszkálta, ahhoz nem fér hozzá. Mind nejlon bugyiba van, azzal volt el.
Amúgy mostmár hiába rejtitek el. Tudja, hogy ott van :D Egy picit kilátszott a távirányító a párna alól, amint észrevette, azonnal tepert érte :D Nekem is páromnak is van tetkónk. Ha pólóba vagyok, felhúzza a póló újját :D Tudja, hogy ott van valami :D

Most labdáztunk. Tepert a földön, odagurítottam, megfogta a bal kezével és eldobta. Közbe 4kézláb állt. Vagyis 3kézláb :D Már 5 hós kora óta nagyon ügyes a labdával. Hogy tud megfogni 1 kézzel ekkora labdát, nem értem. Jaj meg Agárdon. Letettem mezítláb a murvás talajra, hogy lássa, nem mindenhol sima. Úgy tipegett :D Mármint a pelenkás módszerrel. Nem érdekelte, hogy szúrja. Meg a fű :D nagyon élvezte. Azt sajnálom, hogy ott nem csináltunk képeket. Valahogy elmaradt...
Úgy volt, hogy apja hobby zenekara játszik vasárnap du 4kor a vízparti színpadon. Na aztán nagyon meleg volt, úgyhogy csak este zenéltek. Pedig kiváncsi lettem volna, hogyan reagál, ha látja apját a dob mögött :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Megnéztem Keszthely honlapját. Jó program lesz hétvégén ott. Lent a parton népzene-néptánc 3 napig :) Megnézzük a baba múzeumot, ott több kiállítás is van. A kastélykertbe is el akarok menni, na meg a strandra :) Mondtam páromnak, hogy Keszthelyen minimum 1 hetet el kell tölteni, hogy mindent megnézzünk, mert tele van jó dolgokkal. De sajna nem engedik el a munkahelyéről csak csüt-péntek :( A Sztupára is el akarnék menni, azt nem tudom sikerül-e. Ott egy Buddha szobor van és amit kívánsz, teljesül.
Mares: oda feltétlen menjetek el.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke: ezen a pakolós dolgon meg a tetkón jót nevettem :) nekem meg tépi a pólómat és kandikál be, hogy ott mi van :) tiszta pasi :) Sztupa... nem tudom miaz-holvan :cry: :shock: ... ott még nem voltam... de lenne mit kívánnom, dögivel, az tutti! Keszthely tényleg szép, nekem tetszik, bejárható, most, hogy feltúrták sajna a főteret, inkább gyalog-babakocsival, mint autóval érdemes egyáltalán bemenni a "belvárosba".... kastély szép, sétálóutca ami oda vezet nagyon aranyos, kastély előtt a sétálóutcában van hüllő kiállítás... oda remélem eljutunk, főleg , ha nincs jó idő ... aztán mi a városi strandra járunk, nekem tetszik, Gergőnek is, és itt hiába keresek strandon kívül jó játszóteret, ahol van legalább egy hinta, ahova beteszem a kis drágámat, leginkább ilyen a strandon van!!!! A parton most lesz program, pont szombaton... de mi pénteken délután megyünk haza Pécsre, nem voltunk 2 hete már otthon .. nagyon remélem h össze tudunk futni!!!!!!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares: Fecske utcába fogunk lakni az unokahugoméknál. Nincs messze a belvárostól, sőt a strand is 30perc gyalog, úgyhogy amennyire csak tudjuk, autót mellőzzük. Elég itthon autózni. Mi is a városi strandra akarunk menni. Ha nem lesz valami jó idő, akkor is lemegyünk. Mert baromi jól megcsinálták és a gyereknek biztos tetszeni fog.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Itt semmi lehűlés nem volt, ráadásul újra itthon vagyunk a panelban, na itt még rosszabb. Pedig én szeretem a meleget, de ennyire...
Bencust kicsit megviselte a visszatérés, első két éjszaka rengetegszer ébred, a mostani már kicsit jobb volt. Pedig mikor elutaztunk, azt meg sem érezte, semmi gond nem volt. De most nem tudom másra fogni a nyűgijét. Talán még a melegre. Na, mert fogra már gondolni sem akarok!

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Most van lehűlés egy pár fok :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke: nézem mindjárt h milyen messze van tőlünk az utca :) Fecske utca megtalálva... jó kis bevásárló helyekhez közel lesztek, LIDL is nyílt 7én! :) ti északon mi nyugaton vagyunk a várost nézve... de központi helyen, mondjuk a városi strand előtti parkban már össze tudunk futni, vagy a sétáló utcában... ( főtér ugye a túrások miatt kizárva)... de igazad van, a strand játszók a legjobbak a városban, mert vagy nincs játszó vagy még egy darab bébihinta sincs rajta!

Varitus: honnan - hova utaztatok, hogy így megviselte szegényt?

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Kint már jobb a levegő, de a lakás nem akar hűlni :( Nagy huzatot meg nem akarok, de mostmár nem süt ide a nap, remélem jobb lesz :?

Kfmares: Anyukáméknál voltunk 2 hétig Békés megyében. Amúgy meg Pesten lakunk. Nem is az utazás maga viselhette meg, hanem a visszaállás a rendes kerékvágásba. Meg gondolom hozzászokott ott a csendhez, itt meg jönnek mennek az őrült motorosok, meg a mentők. De ma már jól aludt, 5-kor kelt először :lol: Tegnap meg napközben egyhuzamban aludt 2 órát. Ilyen még soha nem volt :lol: Bár ehhez képest ma még csak 10 percet, és itt szenved...

Nagy a csönd itt...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus: értem, csak azért kérdeztem, mert ugye mi Pécsről költöztünk KEszthelyre, az itt létet hamar megszokta, nem is volt semmi gond, de most 7végére hazamegyünk, és remélem a régi otthon alvással nem lesz gond, illetve akkor sem ha ismét vasárnap este már itt alszik megint Keszthelyen... tegnap GErgő is 49 percet aludt egész nap!!! :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


a lakásba ugyanúgy 27-30 fok van. hajnalba olyan jó idő volt.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Húúúú, sorozatos villámlások voltak, egyfolytában több oldalról támadtak, remélem meg is lesz az eredménye!

Kfmares: Szerintem nem lesz gond az alvással, ha Keszthelyet is hamar megszokta. Szerintem a nyugodt környezet a fontos, meg biztos, ami biztos én vittem a kiságyáról a zenélő bohócát, hogy legyen vmi ismerős neki. Bence is ma a 10 perce mellé még aludt egyszer 40 percet :?

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Na jó hüvi lett. Remélem azért nem marad így, ha már balcsira megyünk holnap. Legalább 1 napot legyen strand idő :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Hol van mindenki? Sissy jól vagytok?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Cherryke:köszi az aggódást,jól esik! :)

Bocsánat,hogy eltűntem,de kint voltunk a kertben egész nap.Köszi az ötletet a pelussal,kipróbálta,de úgy húzza előre magát Lili,mint a kiskutya,amelyiken póráz van.Nagyon kemény most így vele,mert,ha ébren van,nincs megállás.Van a kertben medencénk,azt is használtuk most,meg kint strandoltunk.Nem tudom,Ti hogy vagytok vele,de most Lili szinte "egész napos" program... :)

Éjjel durva vihar volt,alig aludtam,elment,majd megint visszajött.Nem szeretem éjjel a vihart.Nappal még elmegy,de éjjel nem bírom.

Keszthely szép,játszottunk ott előadást.Szép a színházterme is!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Cherryke: Meddig lesztek a Balcsin? Drukk a strandidőhöz!

Bence még mindig csak kúszik... De így is csak addig van kis nyugtom, amíg kaja után még elvan az etetőszékben. Mikor alszik, meg igyekszem csendben lenni, mert bár kezd már helyreállni az alvása, de még mindig érzékenyebb a zajokra.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Keszthely mostanság : süt a nap-beborul-dörög-esik... és kezdődik elölről... ááááá én is utálom a dörgést...


Sissy: úgy úgy, ha ébren van, akkor vele kell lenni :)

Cherryke: hmm, én néztem, de egész végig azt mutatja, hogy nem lesz jó idő, sajna, vasárnapig....:( azért jaj, villámlott...áááááááá összefutunk?

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Varitus: Gergő is szintén csak kúszik :) lusta pasik? :shock:

Sissy: milyen előadást játszottatok??

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Cherryke, hát sajnálom a rossz időt, de azért jó Balcsizást.

Hát bizony, nem semmi vihar volt tegnap.

Andris is kezd elég bújós lenni, de én nem panaszkodhatok, mert azért elég jól el tud lenni egyedül is (egy ideig :), és aludni is alszik napközben. Éjszaka is, de akkor azért keleget mostanában.

És ami tök érdekes, hogy ha túl sok az inger, néha kicsit igényli, hogy hagyjuk békén. Olyankor kicsit odébb lerakom valami játékkal, és tökre megnyugszik.

Mi nem lépegetünk, és még soha nem állítottam fel, de nem is nagyon érdekli a dolog gondolom. De ma már nagyon ügyesen tornázott négykézláb, úgyhogy gondolom hamarosan mászni is fog.

Jó éjt!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok!

Hát,Lili is kúszik, mászni nem akar,viszont nem adok neki 1 hónapot és önállóan fog menni.Nagyon durván nyomja.

Mostmár kezdődik a szétpakolás a lakásban,édesen játszik egyedül is egy darabig.Aztán megy.

Mares:"Leszállás Párizsban",meg "Isten éltessen,Drágám!" francia,és olasz vígjátékok.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: Gergő is egyre jobban "szeret" állni :) pedig örültem volna, ha mint a nagy könyvben => kúszik-mászik-áll programot csinálja végig :) ... és ezekben te játszottál? nem is tudtam h ilyen csudiügyes vagy!

Etus: ahogy Andriska is, néha Gergő is jobban elvan , ha egy játék van körülötte, mint mikor sokat teszek...:)

7végn irány haza mamázni meg este ma színház, ha csak nem ázunk el :)

pusszi

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sziasztok!

Kfmares: Igen, lusta pasik :shock:
Milyen volt a színház? Mit néztetek? Jó utat nektek!

Etus: Bence sem áll még, a négykézlábat kb három hete kicsit próbálgatta, de azóta semmi... De egyébként meg mozgékony, amit tud, azt nagyon űzi.

Sissy: Szétpakolás már nálunk is megy. Annyi újságot kiolvasott már, hogy húha :)

Az éjszakai ébredésünk mégsem állt még helyre :( Most nagyot nőtt szerintem, lehet kevés neki a kajcsi? Próbálkozom jobban megtömni délután. :?

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok,

Jöttem panaszkodni. :(
Szerdán a Balcsinál voltunk a férjem volt osztálytársát és családját látogattuk meg, mert most itthon nyaraltak, egyébként Angliában laknak. Három lányuk van, a legkisebb 1 éves lesz Aug. 4-én. Érdekes volt, hogy kb akkora volt mind Niki, sőt talán Niki egy kicsit magasabb is. Még nem mászik, csak valami furcsa mód ülésben húzza magát előre a lábával.
Holnapra vendégséget terveztünk, a barátnőm és családja jött volna át, ilyenkor mindig nagy sütés-főzésben vagyunk. A hét elején még a pontos menüt sem tudtam, de végül tök jót sikerült kitalálnom szerintem.
Tegnap mindent be is vásároltunk és 1-2 kisebb dologba már bele is kezdtem, nehogy az utolsó pillanatban kelljen hajrázni. Ma gyakorlatilag, csak annyi időre mozdultam ki a konyhából amíg Nikit elvittük az usziba.
Erre este 9 után jön az sms azoktól akiknél szerdán voltunk, hogy a középső lányuk bárányhimlős lett. :shock: :evil: :evil:
Persze hívtam a barátnőmet, hogy mi a helyzet és persze így nem jönnek. :cry: :cry:
Teljesem kivagyok, hogy annyi munkám kárba veszett.
Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg elkaptuk akkor kb nyaralásra jön ki és én sem vagyok védett, én is elkaphattam, :(
Bár sok oldalon a neten olyan is van, hogy nem fertőz, csak mielőtt a himlő kijön 1-2 nappal, mi meg ugye 3 napja voltunk.
Na meg ott van, hogy 14-21 nap a lappangási idő. Mi meg 2 hét múlva mennénk nyaralni, már március óta leelőlegeztük a helyet. Ha a feltételezett fertőzéshez nézem akkor pont a 17. napon mennénk nyaralni.
Akkor most visszamondjam? Mert lehet fertőződött vagy nem? Végül is a 21 nap nem telik le még akkorra! :?
Elegem van! :evil:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla!
Nagyon sajnálom. Sajna nem vagyok "otthon" bárányhimlő ügyében. Kérdezd meg szerintem a gyerekorvost,aztán hátha ,mond is valami okosat.

Varitus!
Tudom nem vigasztal de Lilla sem alussza át az éjszakát,sőt "szórakoztat" minket. Átlag 4x kelünk éjszaka,ebből 1x eszik,a többi a szórakoztatás. Csak meg kell igazítanunk,vagy megsimizni,meg ilyenek,de elég fárasztó... Én már nem is álmodom átaludt éjszakáról... :( :( :( :(

Ja és ráadásul Lilla valami borzasztó dac korszakát éli. Nagyon nehéz vele bánni!!! Időnként olyan akaratos,ketten alig bírunk vele! :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
mók
 
 


Ceyla,
most olvastam mi történt. Én is azt mondom kérdezd meg a gyerekorvosod. Te sem voltál himlős? Az terhesség alatt gázos, múltkor beszéltem róla a védőnővel , hogy beoltassam-e a lányokat, de ő azt mondta, hogy nem beszél le, de a lányoknak jobb átesni rajta, nehogy terhesen kapják el.

Mók,
Betti is nagyon dacos. Mi az öltözködéssel és a pelusozással küzdünk reggelente, és ő sem alszik éjjel. Kb háromszor szopizik reggelig.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Hazaértünk Keszthelyről. Holnap jövök olvasni és írok is. Nagyon kellemes volt babuval ez a pár nap :) Nem gondoltam, hogy ennyire alkalmazkodó és ilyen ügyes :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla: Én sem voltam bárányhimlős, előre rettegek a járványoktól :( Reméljük nem kaptátok el!

Mók, Kri: Bencének is legtöbbször elég a cumit a szájába adni, de min.2-szer szopizik is most. Pedig már volt jobb is, és azt úgy élveztem! :? De valahol azt olvastam, hogy ez azt jelenti, hogy még éjszaka is nagy szüksége van ránk, és csak ránk! Vagyis fogjuk fel pozitívan, van ennek szépsége is :roll:

Cherryke: Várjuk a beszámolót!

Bence végre megint próbálkozik a négykézlábbal :)

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Csütörtökön dél körül értünk oda, az úton is nagyon aranyos volt, semmi gond nem volt vele. Kipakoltunk, megetettük, elaludt, mi is ettünk. Felébredt, elmentünk a babamúzaumba, a panoptikumba és a csigaparlamentet is megnéztük. Közbe megetettem a babakocsiba. Még sétáltunk, hazamentünk, vacsiztunk. Babu elmászkált a házba, találkozott a cicával is. A cica megszagolta, majd Hunor meg akarta fogni, cica elmenekült. Aztán a cica jött megint és incselkedett a fiammal. Babu ment állandóan a cica után. Fürdés evés alvás. Először aludt ebben az utazóágyban, ami nem ágy, hanem járóka. Nagyon örült mindenkinek. Barátságos volt és mindig vigyorgott. Egyszer sem sírt. Csak éjjel sírt fel, ahogy itthon is szokott. Pénteken 10órai után lementünk a strandra. Leraktuk a plédre, mászkált, majd leült a pléd szélére és tépkedte a füvet. Nézegette, majd eldobta. Újat tépett. Nem akarta megenni. Majd mivel láttuk a felhőket, apja gyorsan elvitte a vízhez, ott sétálgattak a balcsiba. Nagyon élvezte :) taposta a vízet. Azt sajnálom, hogy fürdeni nem tudtunk vele. Aztán gyorsan mindent a sátorba dobtunk mert leszakadt az ég. Egy kajáldának a sátra alá húzódtunk be. De nem volt gond a gyerekkel itt sem. Megvártuk míg eláll, összecsomagoltunk, kivittünk mindent a kocsiba, majd elsétáltunk a mólóra és ott is ücsörögtünk. Babu elaludt. Aztán haza, evés. 6ra kimentünk vissza a partra, mert néptáncosok és zenészek voltak. Szakadt az eső, beálltunk a sátor alá. Fiam nagyon élvezte a sok embert. Aztán 8kor haza, fürdés evés alvás. Szombaton a Kastélykertbe voltunk és a sétáló utcában. Útközben evett, tisztába raktuk. 6körül elmentünk a Margarétába vacsizni. Etetőszékbe beraktuk, a díszítésről kapott egy szelet narancsot, azzal elvolt. Meg a sör alátéttel játszott. Megvacsiztunk, kávéztunk. Haza, fürdés vacsi és alvás.
A keresztanyját imádja. És az egész családot. Szombat reggel, amikor vissza aludt, mi kint ültünk a nappaliba. Cica jött, népszámlálást tartott. Majd nézte a földet. Annyira megszokta Hunort, hogy kereste :D Én még ilyet nem láttam. A keresztapját eddig csak képről látta, de neki is vigyorgott, vele is nagyon jól elvolt. Mindenki azt mondta, hogy ilyen jó babát még nem láttak :D
Szóval semmi gond nem volt, nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű lesz. Ja és minden 10 órai előtt kapott vajas kenyeret sajttal. Úgy ette :) De ha a kezébe adtuk, csak nézegette. Nem akarta enni. A játékokat végigcsócsálja, de úgy ahogy a füvet sem ette meg, a kezéből a vajas kenyeret sem.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla: mi is voltunk úgy, hogy csüt voltunk egy barátunknál, szombaton hívott, hogy péntekre bárányhimlős lett a gyerek. De Hunor nem kapta el, nem jött ki rajta.

Kri: Hunor is az elmúlt, talán 2 hónapja kezdte, hogy öltözködés tisztába tevés egy harc.

Mares: azt hittem pénteken már utaztok haza.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kri!
Örülök neked! :D
Egyébként nekünk meg pont azt mondta a védőnő hogy oltassuk be. Én nem akartam. Védőnőnek 3 gyereke van,kettővel simán átvészelték, harmadikkal,még 15 évesen is ideggyógyászatra jártak a bárányhimlő szövődményei miatt. Abban tuti igaza van hogy ez már nem biztos hogy az az egyszerű vírus,amit még mi elkaptunk,ezek már mutálódtak,meg minden.....
Én azt kérdőjeleztem meg,hogy nincs még olyan régóta az oltás,honnan tudják hogy beválik???!!! Azt mondja van kontroll csoport akiket figyelnek már évek óta...
Engem meggyőzött hogy oltassam be Lillát. 8) :?

Cherryke!
Örülök hogy jól sikerült a kiruccanás.


Jaj képzeljétek: MA Lilla elengedett mindent és magától állt!!!!
Annyira megdöbbent,hogy nem mert megmozdulni!
Tök helyes volt. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mók
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: