Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

A jános kórházban is van ilyen életmentő "tanfolyam". Egy alkalmas és kb. egy órán át magyarázzák a dolgokat.
Az angelcare honlapján van egy jelentkezési lap, júni végére.

Enyém baba megint kb. olyan lusti volt az elmúlt napokban mint az anyukája :oops: :oops: :oops: :oops:
Volt egy-két jelzés, hogy anya itt vagyok, de nem nagyon intenzív.

Tényleg, hányadik héttől is kell majd figyelni a napi babamozgásokat? 30.? Vagy még később?
Vendég
 


Na, az előbb rosszul írtam a cégnek a nevét:

http://www.tiva-med.hu/index1.html

Itt lehet bérelni és venni is dolgokat, van tanfolyam. Használtan is lehet légzésfigyelőket kapni, ha valaki nem engedhetne meg újat.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Mérleg: én is azt gondolom, mint itt többek, hogy a mérleg a szopi ellensége. Akinek van, és bizonytalan, szerintem óhatatlanul megméri a szopit, aztán elkezdi összeadogatni, keveselni. Mert van rá szám is, mennyit "kellene" enniük (bár azt nem tudom, szopis babákra hogy lehet érvényes egy olyan szám, amit tápszerrel táplált babákra találtak ki, az anyatejnek nem gondolnám, hogy ugyanakkora a kalóriatartalma, sőt igaziból megmondhatatlan, mert még egy szopin belül is változik). Aztán az anyuka stresszel, nem pihen, és tényleg csökken a teje. Pótolni kezd, amitől szintén nem több lesz... Ahelyett, hogy gyorsan mindent eldobna a kezéből, befeküdne a babával az ágyba, és minden nyikkanáskor szoptatna.
Ez egy öngerjesztő kör, amiből nem egyszerű kijutni.
Szóval mérleget csak különleges esetekben (mint Ritáéknál).
(Nekem a 4. csak akkor volt mérve, ha a védőnő hozta a mérleget (felkészült, van hordozható mérlege ilyen anyákra készülve, mint én :D), illetve oltásokkor az egészséges rendelésen. Amúgy meg a derekamon éreztem a popója cipelésekor a hízását.)

Boboka!

Én most is figyelem a mozgását! :D:D Mondjuk számolni egyiknél sem kellett, de azt hiszem ezt az ember önkéntelenül is teszi olyan szinten, hogy zavar, ha nem éreztem x ideig, vagy csak nem figyeltem rá, akkor próbálok valamit tenni, hogy mocorogjon.
Pont a páromnak mondtam tegnap, hogy mivel éjjel alszom, ezért nem szoktam érezni, mit csinál, de reggel az az első gondolatom, hogy minden rendben van-e, a jó az, hogy ha ébredek, akkor nagyon hamar ő is jelentkezik.
Nem is tudom, hogy tudnám-e számolni, mert ha valamit nagyon csinálok, akkor nem tudatosul, hogy mozog, csak ha nagyon rugdos vagy kellemetlen, amit csinál. Rendesen figyelni és számolni csak akkor tudnám, ha nem csinálnék egész nap semmit.

Astrid

Kép
astrid
 
 

 
 

És az nem gáz, hogy a 24. héten csak napi kb. három-négy alkalommal éreztem (az elmúlt napokban), akkor is csak egy egy kis bökdösés volt.
Ez ilyenkor még normális?

Voltak már olyan heteink/napjaink, amikor szinte meg sem állt, de most...

Elmaradt a reggeli meg az esti szokásos rugi :cry:

Szívhang tökéletes, emiatt nem parázok, csak annyira furi, hogy így megérezhetik ők is a frontot, vagy mi a fene?
Vendég
 


Boboka, legutóbb a védőnő azt mondta nekem hogy nem kell számolgatni a mozgást, csak legyen benne rendszer. :roll: Nekem szerencsém van mert van rendszer, mindennap kb ugyanazokban az időpontokban aktív.

Kép
kata05
 
 


Boboka!

Nem tudom. És biztos, ha valami aggasztana, akkor megkérdezném az orvost.
Annál nincs rosszabb, mintha aggódsz.
Én már pár héttel előrébb járok, babám nagyobb, erősebb, talán kevésbé fér el (azt is érzem, ha csuklik), csak az zavarna, ha nagyon nem csinálna semmit. Időnként hullámzik a hasam, máskor meg csak kaparászik. :D Végülis mindkettő mozgás...
Lehet, hogy esetleg elfordult a babád, de miért ne lehetne az is, hogy vannak mozgásosabb periódusai, máskor meg kevésbé az? Annyira nem ismerjük a méhen belüli életet...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Jövő hét hétfőn megyünk úgyis dokihoz, majd rákérdezek.
Vendég
 


Boboka a babák is nagyon érzékenyek a frontokra. Tapasztald ki, figyeld meg, hogy melyik frontra, hogy reagál. Most pár napig hideg front volt, lehet, hogy ő nem aktív ilyenkor, illetve meleg frontra is máshogy reagálnak.

Nekem is az egyik frontnál aktívak, a másiknál szunyokálnak inkább.

Ma nincs front, hétvégén meg jön a meleg - figyeld a mozgás intenzitást, hogy hogy változik.

t-pk
 
 


Sziasztok!!

Vikiviktor! Jól hangzik a nyaralás!! A háztartás miatt ne aggódj, főleg most ne!! Mindenki belejön, én sem vagyok 100%, plusz a lustaságom... :? a baba mellett úgysem tudunk majd lazítani, az ő és saját érdekünkben.

Nekem eszembe sem jutott mérleget meg pihenőszéket venni :shock: A szopipárna érdekelne, valakivel beszéltük még március körül, hogy tud olcsón, 2000 körül... bocsika, nem emlékszem pontosan, hogy ki volt :oops: :oops: :oops:

Süti! Köszi az érdeklődést, igen, minden nap érzem már!! :) Főleg kora délután, akkor elkezdi, és egész késő estig érzem. Néha bejelentkezik reggel is.

Akkor ezt most rendszeresnek vehetem, ugye?
Tegnap biztos ő is érezte a frontot, mi sem tudtunk aludni igazán, párom egész éjjel forgolódott, én meg eleve nagyon frontérzékeny vagyok, és a hidegre duplán. A bébike is egész este randalírozott a pocakomban, olyanokat rúgott...... nem fájt, csak éreztem, hogy erősebb. Ilyenkor, ha mozognak, akkor változtatják is a fekvésüket vagy csak kapálóznak? Mert mindig érzem, hogy a jobb oldalon a köldököm felett kemény a pocim és simább a bőr, mint a bal oldalon, volt, hogy ki is állt picit ott. Tehát mindig ott van a kis popsija? Akkor keresztben lehet? Vagy esetleg fejjel már lefelé?

Boboka, figyeld, biztos jelentkezik, lehet, hogy ő tompább az időtől, és ha mész dokihoz, kérdezd meg őt is!
Nem is mesélted, mi volt az előkészítőn??

floranan
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a linket, már csak tudnunk kell választani a nevek közül!

Kata: őszinte részvétem :( !

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Sziasztok!

Az én Lánykám sokat mozgolódik, imádja az édességet, úgyhogy Anyu már mondta, hogy Neki gyanús, nem fiú-e. :D Vicces lenne. :) Kaptunk egy csomó rózsaszín cuccot már. :)
Ma vettünk párologtatót, kíváncsi vagyok, milyen. 11.900 forint volt, Dyras, 4l-es, ultrahangos, szabályozható stb., remélem, beválik, mert a panelban olyan száraz a levegő, hogy a víz a radiátoron-variáció annyi, mint halottnak a csók. :roll: Ha ez beválik, veszünk egyet a gyerekszobába is, ha nem, akkor keresni kell valami jobbat. Nektek van ilyesmiről valami tapasztalat?

Visszatérve a babamozgásra. Én még erről a rendszerességről sem hallottam. Nálunk úgy van, ha valami ízlik Neki, vagy megijed, vagy csak szimplán rosszul helyezkedem, akkor rögtön jelez. Igazából egész nap ficereg, úgyhogy én nem nézem, hogy most kéne, meg most nem kéne stb. :)
Édességre mindig jelez, tegnap a mozi alatt végig tolta ki magát, nem tetszett Neki, aztán meg elaludt, és csak este kezdett megint mocorogni. Szóval szerintem nem feltétlenül kell lennie ennek a rendszeres dolognak, csak mocorogjon minden nap valamennyit. Boboka, ne is aggódj emiatt, Ők is elfáradnak, meg érzékenyek, és akkor oda a rendszeresség. :wink:

KépKép
aranynap
 
 


Aranynap múlt hét keddig én sem hallottam erről a rendszerességről. Meg is lepődtem. Még azt is mondta a védőnő h nekik is van egy életritmusuk az anyaméhben.

Boboka, nekem ha hidegfront jön keményedek, ha nincs front akkor nem. A babák is érzik a frontot.

Pihiszékből, láttam vízszintesbe dönthetőt, ami tetszik nekem az ez:

http://bolthely.hu/manojatek/id/00231_2 ... noszek_kek

mérleget nem veszek, max kölcsönzök, légzésfigyut, sem veszek újonnan, hanem vaterázok

Kép
kata05
 
 


[quote="sutimano76"]A írta:sutimano76 kezdés attól is függ mennyien jönnek melóból,nekem jó a kettő is.Én sütök nektek muffint,meg viszem a tuti fagyiskanalam,meg gyümiket.Saját cserkót,ha még nem érik le.
Brumi fagyiskelyhet vigyek?????

Kata,részvétem.Én ilyen esetekben azt gondolom,hogy a picikéd apukád lelkét kapja meg,ahogy cseperedik figyeld,mert ha így lesz az abszolút észrevehető.

Pihenőszék:én örököltem olyat a nővéremtől,ő még etette benne az unokaöcsémet-mikor már tud ülni,de még nem jár- időszak között.Ő nagyon szerette.Aztán jöhet az etetőszék.Szerintem jó ha van,de feltétlenül szükséges.

Zenélőforgó:szerintem a picibabával érdemes kiválasztani,mert mi van utálni fogja a hangját,és nem megnyugtatja,hanem hisztis lesz tőle.Én hallottam már ilyet.

Orrszívó:nekem is olyan van amit Boboka rakott fel,csak talán más márka,de az is 18 éves,de még jó!!!

Hőmérő,tuti nem dugdosok popsiba lázmérőt,digitális pont jó,meg kell mérni mikor egészséges,és akkor lehet tudni,milyen eltérést mutathat ha lázas.Tudom nekik nem fáj,de én mikor kórházba voltam kaptam glicerineskupot,borzasztó car érzés volt,ilyet nem okozok neki,csak ha kúp kell,az is elég rossz lesz.Tudom saját hülyeség ez hisz minket így hőmérőztek(biztos csecsemőkori emlékek miatt odzkodok) :lol:

Boboka a teszveszen és hasonló oldalakon tuti olcsóbbért is megkapod a mérleget,és szerintem azt még el is tudod majd adni.Én egyenlőre nem veszek,majd a háziorvos leméri,és ha gondok lesznek,akkor majd beszerzek egyet.Nekem ajánlgatnak egy ilyen hintát,de még nem mondtak rá árat,sztem 10-20e lesz kb.Még átgondolom.

Megyek tévézni,majd később még benézek.


Süti: igen, fagyikelyhet hozz, ha tudsz, mert nekem nincsen, csak kompótos üvegtálkákat tudok a célra felajánlani :)

Pihenőszék: kaptuk ajándékba, nem rezgett, de mivel nekünk akkor nem fért be egy járóka a lakásba, jó szolgálatot tett pár hétig: jól elnézelődött benne ... viszont nagyon hamar eljött az idő, amikor már le kellett tenni a földre (vagy járókába), mert a mozgásigényét jelezte :) ... mi is etetésre használtuk az elején (6 hóig csak tejcsi volt, kb 8 hós volt, amikor megvettük az etetőszéket, abból viszont dönthetőt vettünk, amibe Brumika már 6 hós korától betehető lesz ... tehát: mivel most van járókánk és etetőszékünk, nekünk nincs szükség pihenőszékre :) ... majd addigra Lillának kell kitalálni egy újabb ülőalkalmatosságot, amivel feléri az asztalt :):):)

Hőmérő: egy lázas, vergődő gyereknek elég nehéz művelet hónaljban pontos hőt mérni ... nekem is vékony, hajlékony gumisvégű lázmérőm van, de sajnos nálunk a tapasztalat azt mutatta:popiban a leggyorsabb és legpontosabb ... kiváncsi vagyok, Manó mit mond a homlokra tehetőről, mert az viszont tényleg tuti lenne, ha ennyivel meg lehetne hajnal 2kor úszni a lázmérést, levetkőztetés nélkül ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Kata:

http://babaszoba.hu/services/smallad?k= ... &x=39&y=12

Fisher Price pihenőszék eladó

Eladó 1db használt állapotú Fisher Price pihenőszék, rezgő, zenélő funkcióval, 2 figurával, 9 kg-os súlyig, 8.000.-Ft-ért. Éreklődni az alábbi számon lehet: 70-7768432

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!
Kata! Isten adjon vígasztalást nektek!

Holnap megint be kell feküdnöm :( :( :( :( :(
9,4 lett a cukrom. Mi lett volna, ha az egészet megiszom :?: :!: :roll:
Most megint teljesen be vagyok ijedve :(

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, ne aggódj!! Kitartás!!

floranan
 
 


Sziasztok!

Vikiviktor: tavaly ott nyaraltunk Mohácson a lovaspanzióban. Nagyon jó volt! A lányom lovagolt is, nagyon élvezte. Szép a hely, meg nagyon kedvesek az ottaniak! Az idén ment volna lovastáborba a lányom oda vissza, de közbejött a kistesó így marad a családi 5 nap Balatonfüreden. Jún.29-től megyünk már alig várom!

Erről a rendszerességről még én se hallottam. Az én babócám nagyon sokat mozog. Igazából nem is figyeltem idáig, az bizti, hogy este mindig aktívabb. Valamint a hidegfrontra érzékenyebb. De most majd figyelem, hátha észreveszek valami rendszert.

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


[quote="laki papné"]S írta:laki papnéziasztok!
Kata! Isten adjon vígasztalást nektek!

Holnap megint be kell feküdnöm :( :( :( :( :(
9,4 lett a cukrom. Mi lett volna, ha az egészet megiszom :?: :!: :roll:
Most megint teljesen be vagyok ijedve :(


Anna: nagyon sajnálom, sokat fogunk rád gondolni, minden rendben lesz !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok! :)

Ma reggel visszafeküdtem aludni, s 10-ig henyéltem :D :D :D Párom vitte a srácokat suliba, s foglalkozott Atival. Jujj de jó volt :)

Anna, nagyon sajnálom, h be kell feküdnöd! :( Hogy a csudiba lett ekkora cukrod, hisz nem is nassolsz, hanem odafigyelsz az étkezésre!!! :shock:

Szerintem a rendszerességen a napi életciklust értik. Ilyen az alvási és ébrenléti periódus, ami azért megfigyelhetően váltakozik a babáknál már pocakban is ;) A mozgás kevésbé intenzív érzékelésének az is lehet az oka, ha a baba az anya gerince felé néz, s befelé kalimpál :)
Számolni a 34. héttől érdemes reggeli, ebéd és vacsi után egy egy órát, a babához képest túl kevés mozgás jelezhet problémát. Tehát nincs egy bizonyos elvárható szám, pl 24-nek meg kell lennie, hisz egyik baba élénkebb, a másik lustibb. A kiskönyvekben hátul van is erre rendszeresített oldal. Ha jól emlékszem, a 10nél kevesebbnél kell odafigyelni.

Mérleg, nekem soha nem volt, első gyereknél sem. De ez is olyan, amit mindenki maga dönt el. Persze a kis súlyú babáknál kell. Szerintem a mérlegnél óhatatlanul elkezdi az ember méricskélni akár az összes etetés előtt és után, s frankón be lehet kattanni. S ahogy Astrid is írta, innentől jön a táblázatok keresése, hogy mennyit kell/???????/ ennie egy x hetes babának. Nézzétek csak a májusi, vagy márciusi, vagy korábbi topikokat, gyönyörűen látszik ez a tendencia. A blogom statisztikájában pedig számtalan ilyen google keresési találat van, h mennyit kell ennie egy pl 3 hetes gyereknek. /van egy két anyatejes bejegyzésem / ahogy nincs két egyforma ember, úgy nem lehet a gyerekekre sem azt mondani, hogy egy x hetes, hónapos gyereknek y grammnyi tejet kell szopnia, mert az egyik baba falánkabb, a másik pedig kevésbé. De a tej mennyisége és minősége mindig olyan, amilyenre az adott babának az adott életkorban és napszakban szüksége van.

vicger
 
 


Viki, ez a lovaspanzió nagyon szimpatikus! :) Lehet jövőre megnézzük közelebbről, Vicám amúgy is egy lóbolond :)

Zsófiékról tudunk valami újat?

Babamocorgás ismét. Nekem Luca nem preferálja az édeset, meg sem moccan rá :) /tésztanapon néha eszem, ha már nagyon hiányzik. / Ellenben a zöldség s a gyümölcs nagy kedvenc ! :) Ennek nagyon örülök, így legalább nem lesz gond majd az étkezésnél, nem fog fújjolni a zöldségre, s nem csokival akar majd jól lakni. Mint Vicám, akivel amíg terhes voltam, majd megvesztem az édességért, a kompótokért stb :oops: :D a darástészta volt a kedvencem sárgabarackkompóttal :) Meg is látszik, Vicának a tészta lenne a minden, és az édesség. sajnos. Azért rá van kényszerítve, h normálisan egyen, de egy kínlódás az egész.

vicger
 
 


Floranan: Szopipárnát én (és Viki is) a szopipárna.hu-ról rendeltem. Gyorsan kihozta futár, szerintem jó minőségű, bár összehasonlítási alapom csak olyan szinten van, hogy Andrisnál is volt, de azt nem lehetett hosszában "szétnyitni", hanem fixen U alakú volt, illetve nem golyócskákkal, hanem pamuttal volt töltve. Ezt annyira széthasználtuk, hogy most azért próbálkozom majd a golyóssal.

Andris egyébként elővetette a sajátját és most sokszor azon pihenget. :lol:

Anna: Vigyázz magatokra, sokat gondolok majd Rád!

Kép

Kép
hgrita
 
 


Az én szopipárnám is golyós, nem fixen U alakú, összeköthető a két vége. Babaexpón vettem, szerintem nem többért, mint 3ezer. Érdemes expón megnézni. Ja, és utántöltőt is venni bele, mert a golyók összesüppednek azért másfél év alatt.

Ma fél 5re megyünk dokkerhoz, remélem minden okés Lucával. Elvileg jövő hét meg a cukros löttyé...

vicger
 
 


Anna!

A magas cukor sajna életkorral is öszefügg, nemcsak a táplálkozással.
Nekem pár napja nagyon megugrott, én is megyek diab-ra, mert alig eszem valamit, mégis magas. Szerintem ebből inzulin lesz! Neked valószínű csinálnak egy 24 órás profilt (kaják után vérvétel)és utána döntenek.
Ugye, csak emiatt kell befeküdnöd?

Kép
arvaerika
 
 


Köszi a párnainfókat lányok!

Vicger, mi is ma fél 5-re megyünk! :D Remélem meg tudjuk kuksizni a picurkánkat!!

Jah, én a nagy édességpusztító, a normál cukrom 4,4 a terheléses 4,6, meg is lepődtem! Ez teljesen oké, nem?
Ami kevesebb, mint a határértékek (de csak 0,1-el mind), a vörösvérsejt, hemoglobin, hematokrit. Az vashiány lehet, ugye? Ma biztos mond rá valamit.

Megyek is a dokihoz, este infó!

Pusssz!!!

floranan
 
 


T-pk: A sógornőm látott ikreknek való kengurut! Ha lesz képem, elküldöm, én egy babával is nagyon szerettem, könnyebben boldogultam a boltban, mint kocsival. Most meg hajót kell tolni :lol:

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Anna, köszönöm . Pont rólad nem gondoltam volna h magas lesz a cukrod, annyira tudatosan figyeltél rá. Sajnálom a kórházat, de ott beállítják. Nem idegeskedtél sokat, nem lehet h attól ugrott meg ennyire, vagy ez már túl sok ahhoz?! :? Vigyázz magatokra.

Vicger, köszönöm a "rendszeresség" összefoglalót, na kb ezt mondta a védőnő, csak rosszul fogalmaztam.

Brumi, köszi a linket.

Még valami eszembe jutott, játszószőnyeget vesz valaki közülünk? Hugim szerint elég 3-4 hósan ők sokat használták Marci babával.

Kép
kata05
 
 


Anna
Sajnálom! Kitartást a kórházhoz!

Pihenőszék, hinta, játszószőnyeg
Nekünk minden lesz :wink:
Vendég
 


Kata nekem játszó szönyegem úgy van,hogy volt unokaöcsémnek egy behúzott 1m×1m-es szivacsa,arra fektették,és fölé meg volt olyan logós játék,és azt piszkálgatta.Hát ilyesmi,csak 17 évvel ezelőttről:
http://www.chicco.hu/product.php?item_id=CH065712&age=0

sutimano76
 
 


Anna sajnálom,remélem hamar hazajöhetsz!!!!

sutimano76
 
 


Köszönöm a sok szeretetet, amit kapok tőletek!
Most "csak" azért kell befeküdnöm, hogy holnap 7x vegyenek tőlem vért és nézzék a cukrot, tovább nem tudom. Csak éppen Lillának pont holnap van a születésnapja, és a vasárnapi bulira szombaton kéne tortát sütni, meg rendet is kéne csinálni... Szombaton van a gyerekek táncévzárója, öten fellépnek, hárman hegedülnek színpadon (szeptemberben kezdték tanulni - első fellépés) - talán a műsorra kiengednek.
Szép hétvégét nektek!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok csajok!

Emlékeztek még rám??? Én a fonalat kb. 100 oldallal ezelőtt vesztettem el. :D
Nem egyszerű. Azt tudjátok, hogy visszamentem melózni, meg hogy fiacskám lesz. Semmire nincs időm. Ha 4-kor végzek se érünk haza fél 6-6 nál előbb, mert mindig van valami. Hát még ha 6-kor végzek. Még vásárolni, főzni..... nem kell meséljem nektek miből áll.
Hétvégén mosás, főzés, takarítás, de ezt is ismeritek. :D :D
Most is még sül a vacsi.
Meséljetek kivel mi van, ha vezetitek még a táblázatot azt is átküldhetnétek, mert nem tudom kinek ki lakik a pocijában. Anyu mondta, hogy Zsófinak meg vannak a babák. Jól vannak? Írjatok, aztán megpróbálok jönni, de van, hogy be sem kapcsolom a gépet 4-5 napig.
Meséljetek! Kinél van már meg a tuti név?
Puszi
bex13
 
 


Találtam egy nagyon édi linket:

http://www.youtube.com/watch?v=beF7ayuKx1w

sutimano76
 
 


Szia Bex,üdv újra köztünk.A picasan van a táblázat,ha nem kaptál email-be új jelszót,akkor szólj és küldjük,nagyon sok új kép van fennt,a róladkészülteket te raktad fel???Szépen nő a pocakod neked is.Gratula és remélem hamarosan abbahagyod a munkát és csak a kicsibaára koncentrálsz majd.

Nekem a táblázatba még fiú van,mert várok még egy megerősítést a lányra,úgy néz ki váltottunk nemet.Ha lány Bernadett.De ezek az infók is benne vannak a táblázatba

sutimano76
 
 


Nem kaptam új jelszót, azt küldd át légyszi. Mikor kapod a megerősítést?
Nekem nagyon hamar egyértelmű volt. A 14 héten voltam uh-on és akkor láttam meg. Nevettem, erre a doki: Hát, nem hiszem el, már megint nevet. Min nevet már megint? -Láttam valamit! -És mit látott? Azt, hogy kisfiú.... Aha, szerintem is. Ja, még előtte rácsaptam párom térdére, hogy megnyugodhatsz drágám. Mert ő fiút akart. :D Ő akkor látta először, mert a 12 hetire nem engedték be. Nem hiszem, hogy írtam, de már nem emléxem.... Gáz volt a hely és a helyzet nagyon! Soha többet oda. Azóta sincs dokim. Az sztk-ba járok, ott jó fej a doki. Őt felfogadnám, ha lenne miből. 100 a szülés. A terhesgondozó szólt, hogy döntsük el, hogy szeretnénk-e a dokit. Aztán úgy döntöttem szülésznőt fogadok.
Meló? Elvileg júli végéig, az már csak 7 hét, mert 1 hét szabi lesz, mert tényleg rámfér a pihi.
Hamar dűlőre jutottatok a nevét illetően? Szép név és sokféleképpen lehet becézni.
bex13
 
 


Anna
Elhiszem, hogy nehéz ez a kórházasdi neked most, szeretnél a gyerekeid mellett lenni. DE ezzel a cukorral nem szabad játszani!

Bex
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


bex
Nekünk Imolánk lesz :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


A 18 (genetikai)hetin mondták hogy lány,előtte a saját dokim fiút látott.Mikor májusba voltam nem volt uh,így majd júni 12-én megyek újra,akkor lesz,és akkora már biztos tuti lesz.

sutimano76
 
 


Tudom. Nem is fogok "játszani" vele. Tulajdonképpen megnyugodnék, ha kiderülne, hogy az állandó rosszullét ettől van és nem "csak" pszichés eredetű.

Szia Bex! Üdvözlöm Beatrixot is. Én még nem tudom, mi lesz a babánk, legutóbb úgy tűnt, kislány. Sajnos én nem vagyok jól, mindig van valami, most pl. a cukor.

Egyébként fura. Az eddigi várandósságaimkor szépnek és fiatalnak láttam magam, most meg öregnek és csúnyának (mondjuk elég sokat sírok is). Egyre többet gondolkodom azon, hogy nem 12, nem 10, hanem 9 lesz a határ. Egyik várandósság sem viselt meg ennyire, mint a mostani.

Babcika, pont aznap reggel gondoltam rád, hogy mi lehet veled, amikor az aranyeres (ugye az?) gondod volt.

ja, és megálmodtam a vérvétel előtti éjszaka, hogy rossz lesz a cukrom. Valami buli volt a rédei ref. templomban(!), és Bárdosi Sándor, a birkózó keverte a koktélokat és én is ittam egy jó tejszínes, mézes, kávésat valamikor hajnali 3 körül, és amikor enni akartam, eszembe jutott, hogy reggel cukorteszt, és hogy jaj, most biztos rossz lesz az eredmény a koktél miatt...
Ilyeneket álmodok :lol: :lol: :lol:

Hát most nyugodalmas jó éjszakát, majd ha kijövök a kórházból, jelentkezem ismét!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Mabe :D Az nem mindennapi név. De ez rémlik, ez már akkor megvolt ugye?
Anna, veled leszünk és nem vagy öreg és csúnya! Várom én is, hogy jelentkezz.
Süti, hol voltál 18. hetin? Köszi a jelszót. De a táblázatot nem találom.
bex13
 
 


Bex,a mávba voltam Bátorfy dokinál.a táblázat a dokumentumok közt van.De Manó ide is rak majd fel,de azon személyes adatok nem lesznek láthatóak.

sutimano76
 
 


Mi az Istenhegyin voltunk és ott megkérdezte, hogy tudjuk-e a nemét. Ott is teljesen egyértelműen látszott.
Te láttál valamit vagy csak a doki? Nem mutatja magát rendesen? Kiváncsi leszek miben erősítenek meg, már csak pár nap.
A barátnőm a mávba szült 1 hónapja.
Jó éjt, lassan bealszok.
bex13
 
 


Az én barátnőm is májusban szült ott.Mindketten láttuk,ill.ő mutizta meg,és szerinte eltéveszthetetlen.

sutimano76
 
 


Süti: itt vagyok,nem tűntem el,de mivel beköltöztünk szerdán,azóta csak pakolok meg takarítok,meg pakolok...:)
Júni végéig dolgozok,de már nagyon várom a végét.

Kata:Őszinte részvétem!

Aranynap:nagyon jók a képek!

Zsófinak megy a drukk ezerrel!

Anna: kitartás,minden rendben lesz!:)

Játszószőnyeg,pihenőszék,mérleg: pihenőszékem tuti lesz.Játszószőnyeget is szeretnék,az egy éves keresztfiam is nagyon szerette. Mérleget pedig szerintem csak kölcsönzünk.Majd meglátjuk.

Tali: Sajna nem tudok menni,mert aznap dolgozok és már szabim sincs,de fagyizás közben gondoljatok rám.:)
Vendég
 


Sziasztok!

Andrisnak volt játszószőnyege, de mivel nem volt túl élénk színű, így nem igazán szerette. Ellenben nagyon tetszett neki a járókára vagy kiságyra tehető textilkönyv. Abból van olyanunk, aminek az egyik oldala fekete-fehér (ahogy Vicger is írta eleinte ezt a két színt látják), a másik oldala pedig nagyon színes. Van rajta mindenféle anyag, csörgő-zörgő. Ez volt az első mesekönyve, sokat dumáltam neki a képekről.

Most úgy csináljuk majd, hogy az 1x1m-es járókában lesz napközben, annak az aljára sima plédet terítek és én is játszóállványt vettem a teszvesz-en, ez lesz fölötte. Ilyen:

http://www.teszvesz.hu/item645411869_wu ... oz_uj.html

Hintát olyat vennék most már, ami 20kg-ig használható, mert Andris tiszta hintamániás, így megszakadna a szíve, ha a kicsi hontájába nem ülhetne bele. Ha láttok ilyet, szóltok?

Boboka: Szerintem is érdemes lenne használtan is nézned ilyen drága hintát, mert bár kifizetik a szülők, de hidd el másra is jó lesz elkölteni a fennmaradó pénzt. Nagyon szépeket lehet harmad, negyed áron kapni, alig használtak, hisz egy éves koruk után már nem használják rendszeresen. Előtte sem biztos. Több olyan babát ismerek, akik kimondottan nem szeretnek hintázni. De ez csak én véleményem! :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Elszállt egy csomó írásom :evil: :evil: :evil: és mindig kikopizom előtte, ma persze nem. :evil: :evil: :evil:

floranan
 
 


Sziasztok,

nem volt tegnap uhum, mert szülésre hívták dokikámat...:(:(
túléljük, csak már úúúgy beleéltem magam... no mindegy!!

Anna, :( , kitartás a kórházban!! Szépen beállítják a dokik a cukrot, s minden rendben lesz!! és ez a csúnya vagyok s öreg vagyok hangulat meg majd elmúlik!!

Bex, üdv újra itt!:) Nem tudom, h megtaláltad-e a táblázatot, ha nem, akkor nálunk MórBaba érkezik, bár az elmúlt napokban kicsit ráparádéztam, h mi van ha lány:)..lánynév nincs :shock:

Tegnap volt még valaki uhun, mi volt??

Kép

Kép
móka:)
 
 


Szóval, újra:

Kata, a változatosság kedvéért, nem tudom, hogy lesz-e játszószőnyegem :D van még valaki, aki ennyire nem tudja, mit akar?? Mondjuk járókát szeretnék, tehát talán szőnyeg nem lesz.

Hello Bex! Naná, h emlékszünk! :) Nálunk Márk Ébano növöget (magyar-brazil remix :wink: )!

Anna csini vagy, ne aggódj!! És a cukor miatt se, beállítják hamar, és minden oks lesz!! Én szerdán akadtam ki, mert amit kinéztem, sem melltartót, sem pólót, sem cicanadrágot nem találtam olyat, mi rám jött volna! :evil: Először éreztem magam bálnának, hazamentem panaszkodni, mire Apa: hééé, terhes vagy! Szóval mindannyian gyönyörűséges kismamik vagyunk, igaaaaaazzz????????!!!!

Lina, költözés, de jó!! :)

Tegnap voltam dokinál!! Tök jól sikerült, minden okés!!! Megkukkantottuk 2D UH-n a picurt, nagyon mozgott, édes volt!! Majdnem teljesen fejjel lefelé van már, az jó, csak az arca van még rossz irányban, de majd úgyis megfordul!! Minden mérete alapján egy héttel idősebbnek nézte a doki, így 3 hét múlva kell menjek a 28. heti UH-ra (4D!!!), és ha akkor is nagyobb, előrébb hoz egy héttel!! Sok a magzatvíz, ez jó állítólag!! Méhszáj teljesen zárt!!Még mindig határozottan fiú :D Júli 1 tuti táppénz!! :) A vérképem is teljesen oké, a terhesség miatt van a minimális eltérés, nem írt fel semmit! Szóval határozottan pozitív élmény volt, sztem jól választottam a dokit is! Az egyetlen negatívumnak nevezhető dolog, hogy drágább, mint a másik, illetve ő nem nyomtatott nekem papírt a vizsgálatról, mint az előző, így nem tudok centiket és grammokat, de sebaj, legközelebb kérek, és az UH-n úgyis ad majd!

Vicger, nálad mi volt?

Boboka, és a többi eltűnt kismami!! Jól vagytok???????

floranan
 
 


Hálapénz : a dokim mesélte, megtörtént eseten alapszik..:

Szülés után a jómódú cigány családhoz bemegy a doki, s érdeklődik, h minden rendben van-e , megvannak-e elégedve mindennel..
Válasz: Persze köszönjünk, s fogadja el tőlünk köszönetképpen - s átnyújtott egy bonbonos dobozt...
A doki húzza a szját, s végül kiböki:
- Háááát itt nem ez a szokás.
- Miért mi itt a szokás?!
- Itt pénzt szoktak adni.
- igen?! Mennyit?!
- Úgy 30-40 ezret..
Erre emberünk kiveszi a dobozt a doki kezéből, kihajtja, kiveszi a köteg pénzt, leszámol 40e-t , s a többit zsebre teszi..

:D:D

Hát ennyit az elvárásokról:)

Kép

Kép
móka:)
 
 


Tegnap voltam dokinál, szerencsére a méhszáj teljesen zárt .
Vérképemre is azt mondta jó és már ne szedjek elevitet, max heti 1-et.

A lányok óriásiak -szerintem- 880g és 1060 g. Igazából mindegyik nagyobb a "rendes" koránál. A doki azt mondta, hogy nem is látott még ilyet szinte ikreknél, hogy a fej átmérőre kiadta a gép, hogy 26+pár napos a poci átmérő pedig 30 hetesnek felel meg. Szóval kis gombócok.
Meg is állapítottuk, hogy a duci az én családomra üt, a másik pedig a férjemére.

Csunyeszka előre is köszi. Én is gondolkodtam már a kengurun, gondoltam egyet viszek én, a másikat a férjem.

t-pk
 
 


Móka, ezt a hálapénzes sztorit már én is hallottam :lol: :lol: :lol: Jót derültem rajta :lol:

Rita, olyan hintát nem láttam még használtan, ami előre-hátra és jobbra balra is hintázna.
Amúgy meg úgy vagyok vele, hogy babakocsiból is bár szerintem nagyon jót, de viszonylag olcsót vettünk, hordozóból is, + mindenből igyekeztem eddig a minőséget de jó áron beszerezni, szóval ha a hintát újonnan és ennyiért vesszük / kapjuk meg, belefér. Úgyis ebben a hónapban van nekem is a szülinapom, apának akkor amikorra Nikivel vagyok kiírva, azokra úgy sem kérünk semmit, inkább majd Niki megkapja helyettünk az ajándékokat :)
(ebbe a hintába amúgy már tavaly óta szerelmes vagyok :) )

Ha meg a kisasszony nem szereti majd, legfeljebb elcsomagoljuk és jó lesz a leendő tesónak.

Mozgás: Úgy tűnik tényleg a hideg frontot nem szereti a kiccsaj. Én is azt nem bírtam eddig, mindig fájt a fejem. Most fejfájás nem volt, csak a lányom sztrájkolt pár napig. De tegnap este-ma reggel már aktívabb volt szerencsére.
Azért a dokinak majd megemlítem.

Floranan:
Nem voltam én sem a felkészítőn :oops:

Sok magzatvíz: nem feltétlenül baj, de azért oda kell rá figyelni. Persze a kevés magzatvíz sem jó, de ha extrém sok van, lehet attól is, hogy nem cserélődik megfelelő ütemben a víz.
De hál Istennek a dokikád mindent rendben talált, meg így, hogy még nagyobb is Csokika tuti, hogy tényleg semmi baj a vízzel.

Anna, kórház :cry: :cry: :cry:

Bex: üdv újra itt :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?