Új privát üzeneted érkezett!

Bobo: oké megpróbálom :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Csajok, most értem haza, akartam a telefonomról írni, de valamiért nem jött össze.

Minden rendben volt, hatalmas élmény volt, már gyerek formája van! És láttam mozogni, a kezét, a lábát, a fejét így bólogatta :) Kb ilyen volt, de még ennyire valahogy nem volt kivehető: http://www.youtube.com/watch?v=RbjwTsDWHlo

Úgyhogy nagyon megnyugodtam :) A doki is nagyon aranyos volt, nyugtatott, meg mondta, hogy ha máskor aggódom, akkor hívjam fel inkább. Úgyhogy én ma elmondtam pár barátnőmnek, hétfőn meg megmondom a munkahelyen is :) Szívem szerint hetente mennék uh-ra. Következőre július 4-én megyek, eltoltuk egy héttel.
Hát Csajok, ez a doki egy álom, annyira örülök, hogy rátaláltam :)

Ja, rákérdeztem a védőnőre, hogy mikor kell menni, és ő azt mondta, hogy ő mindenkit csak a 12. hét után küld, mert annyira felesleges időpocsékolásnak tartja.

Kérdeztem, hogy mi a véleménye a kombinált tesztről, azt mondta, hogy felesleges pénzkidobásnak tartja, a súlyozásban a legnagyobb szerepet a nyaki redő mérete adja, ha az jó, akkor 35 év alatt jó eredmény fog kijönni, 35 felett meg csökkenő. A többi adat nagyon alacsony súlyú, érdemben nem befolyásolja a végeredményt. Azt mondta, hogy a 12. héten nagyon alapos az uh, és ha ott minden rendben van, akkor felesleges tényleg megcsináltatni. Úgyhogy hiszek neki, nem erőltetem, legalább nem kerül pénzbe :)

Doki után a barátnőmnél voltam babázni, és kaptam tőle kölcsönbe a terhesség idejére egy ilyen bola láncot: http://tisztababa.hu/?oldal=2&kat=156&termek=1654
Anno még én vettem neki, amikor terhes lett, és most odaadta kölcsönbe :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Bobojszka, igyál kólát, abban van koffein is, és a hányást/hányingert is csökkenti! Kitartás. Én már kb egy hete sokkal jobban vagyok, a hányingerem szinte teljesen elmúlt, az egész világot fel tudnám szó szerint zabálni. Egyedül a puffadással küzdök, de azzal nagyon. Pár napja olyan szinten növésnek indult a hasam, hogy már reggel is látszik, délutánra meg a puffadással együtt egyenesen hatalmas.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

 
 

Jaj Viki, de jó :)
És nagyon örülök, hogy így szereted a dokidat, ez a lényeg. És hallgass rá mindenben, ha a védőnő még ráér, akkor ráér :)
Na, most vigyorgok ezerrel :) Legyen már 25-e... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Igen, kòla alacsony vérnyomàs ellen!

viki, de jò neked, ìgy biztos szuper lesz a hétvégéd.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziazstok!

Viki, Gratulálok a jó hírekhez!!!!! :D


Én is most jöttem meg az UH-ról, CRL:50mm NT:0,5mm BPD:18mm zárt hasfal, telődő gyomor, hiánytalan végtagok és azt mondta a doki, hogy 12.hét elején vagyok már. Minden rendben volt, de aludt, úgy hogy fél óra azzal telt el, hogy felébresszük....:-) A végén azért felébredt és jó nagyokat rúgkapált :lol: :lol:

Nekem a korom miatt elvégezték az integrált szűrést, mert azt mondta a doktornő, hogy ez nem csak a Down kór, hanem más genetikai rendellenesség kiszűrésére is alkalmas, 4 hét múlva veszik le a következő vért és akkor lesz az UH is. Most azt mondta, hogy a számítások alpján dec.25, de volt már dec.27, 28, 31 és 2013.jan.01 is :lol: :lol: szóval hát nem tudom.... egyszer csak...... :D

Jah és azt mondta,hogy lehet bevenni epegörcs esetén nospát és algoflexet is, de csak ha nagy a baj persze.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Jó reggelt!!!!

Viki jajj de jó!!!!!!!Nagyon vartalak!!!!Nagyon édes a videó!!!!!

Képzeljétek tegnap férjem átment orvosba...van szívhang figyelőm...meg kerestük meg hallgattuk az enyémet hogy tudjuk az ütemet :wink:
Majd áll közép táján egyszer csak hopp pont el találtam a Mini manó szivhangját :lol: Halgatuk de biztos i volt mert valóban gyors hang volt és kicsit galopp szerű is meg bugyborék :lol: Nagyon cuki volt :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


De jó, egy olyat én is elbírnék viselni itthon :) Bár a barátnőm vett, és azt mondta, hogy csak pár hétig használták, mert miután megmozdult, már nem jutott eszükbe, mert érezte mindig, hogy jól van a baba!

Dana, hát ez nem semmi, hogy pár hét alatt ekkorát nőnek, hogy már 5 cm :) Hihetetlen ez a természet :)

Én még mindig fellegekben, mindig eszembe jut a kép, ahogy lubickolt, mindene mozgott, és megállapítottam, hogy jól érzi magát bent, és olyan jó érzés :) Szívem szerint ha nem is minden nap, de hetente mennék uh-ra :) Mondtam is a dokinak, hogy kéne venni egy uh gépet itthonra :) Mondjuk kicsit talán túlzás lenne :oops:

Ki mit csinál a hétvégén? Én mindjárt indulok fodrászhoz, aztán mivel egész nap egyedül vagyok itthon, pakolászni fogok, csomó nadrágom-felsőm már nem kényelmes, ezeket akarom elpakolni, hogy lássam a továbbiakban "miből élünk".

Nektek nő már a pocakotok? Nekem most kezd egyre egyértelműbb lenni már reggel is, délutánra meg a puffadástól már hatalmas!

Ja. "Fontos" infó, hogy voltam benn a mom parkban a H&M-ben, és ott nincs kismama ruházat. Azt mondta az eladó csajszi, hogy csak a Vörösmarty téren van.

A C&A-ban pedig nem nagyon volt kínálat, rám konkrétan nem is volt méret, és ami volt, az is ronda volt.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok Csajok,

Sajnos az összes Kenguru babaüzlet csődbe ment. :cry: Még a Mammutos is bezárt. Pedig imádtam a rugijaikat, azok voltak a legkênyelmesebbek a babának.

Nóci, azért fenntartásokkal használjátok a szívhangfigyelőt, főleg, amíg kicsi a baba!!! Nagyon sokszor lesz, hogy nem taLáljátok meg, mert még nem érzed hogy hol van, milyen pozicióban. Na és ilyenkor a frász jön az emberre!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nagyon jó kismamarucik vannak a Bon prix oldalán, nézzétek meg!!
Jó tanács: nacit, főleg farmert jobb élőben venni, mert nagyon fontos hogy a fazonja passzoljon a pockakod méretéhez, " típusához" . Hiába kismamanaci, ha nem jót választasz, iszonyat kényelmetlen tud lenni!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Igen, bon prix nagyon jó, onnan akarok majd rendelni pár dolgot, mert nagyon tetszenek. Régebben már rendeltem magamnak és a férjemnek is, és meg voltam elégedve!

Amúgy mikor érdemes nadrágot venni? Én nem bírom már begombolni rendesen a farmerjaimat és a melóba muszáj vagyok normálisban járni.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Honeymoon: persze amugy már lassan 2 hete nálam van és őszinte leszek egyszer sem használtam...mondtam is 13 hét elott nem és el is raktam a szekrénybe amit nem használok :wink: De ferj tegnap abban kutatott és mondtam is neki kicsi ehez nem biztos, hogy hallani fogjuk de aztán pont bele találtam :wink:

Viki: ahogy nézte a csöppségedet, ránézésre mit mondtál, mondanák a nemére!?!?Nekem olyan fiú amúgy!!!!! :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Bobojszka! Ugyanúgy vagyok, mint te. Borzalmas ez a szagérzékenység!:(
Már a kávé gondolatától is rosszul vagyok.
A colával óvatosan, mert sok káros anyag is van benne. Inkább tea.

Viki! Örülök, hogy minden rendben, és végre láthattad lubickolni a babádat!

Dana! Gratulálok, hogy már ilyen szép nagy a babád! :)

Noémi! Gratulálok a vizsgádhoz! Nekem is nagy megkönnyebbülés volt, hogy letudtam őket. :)

Kitartás mindenkinek, akit valamilyen kellemetlen tünet kínoz! Hamarosan elmúlik, és jön a babavárás legszebb időszaka! :)

Kellemes hétvégét Nektek!
andi1982
 
 
 
 
 


sziasztok!

még nem tudtam mindent visszaolvasni. most csak vikinek annyit h az Alle-ban a H&M ben van kismamaruha. a második emeleten, hátul a babaruháknál.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Csajok, én azt hiszem, hogy mostmár kijelenthetem, hogy vége van a rosszulléteknek, állati jól vagyok, jóízűen eszem, jó a közérzetem. Biztos a tegnapi ultrahang is hozzátesz, de most tényleg olyan mosolygós föld felett járó kismama vagyok, nagyon élvezem :)

Kár, hogy nem lehetek most itthon pár hétig, jó lenne pihenni, rendezkedni :) És állatira parázom, hogy mit fognak szólni a munkahelyen, úgyhogy várom a hétfőt, hogy túl legyek rajta!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


nagyon csini dolgozòs kismamacuccok vannak a hello baby-ben. és nem az enyém a bolt, nem azért reklâmozom!:)

Viki de jò, hogy jobban vagy, nekem is küldj egy kis étvàgyat:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Mi a helyzet veletek lányok? Hétvégére jól eltűnik mindenki.

Velem minden oké, hétvégén jól voltam, ma már volt kedven tenni-venni is, ezért rendet raktam három konyhaszekrényben. Nem bánnám, ha ez a fészekrakó ösztön lenne és kitartana jó sokáig, mert a lakás az elmúlt időszaknak köszönhetően romokban van...

Tegnap még a szekrényemet is átválogattam, elővettem a nagyon nyári cuccokat, és eltettem a nagyon télieket, plusz azokat a nyáriakat, amik nyomnak már most, vagy hamarosan már nem tudom hordani, hogy lássam mégis miből élünk reggelente :) Találtam két lazább farmert, úgyhogy még lesz mit hordanom egy darabig :)

Kérek szépen szurkolást, mert holnap elmondom a főnökségnek, és utána a közvetlen kollégáknak. Izgulok nagyon.

Remélem mindenki jól van, jóéjt :wink:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Viki! Örülök a jó hírekkel és majd írd meg, hogy mit szóltak bent... biztos vagyok benne, hogy örülnek majd!!! :)

Lányok! Rosszullétben csúcsokat döntögetek! :evil: :shock: :x :cry: :?

Kismamaruha!
Megnéztem a neten az összes márkt, hát mit mondjak, az elmúlt 4 évben nem változott semmit...
Az én terveim: 1-2 farmer (kék-fekete), 1-2 csini nadrág, 1 farmer szoknya és 1 sima csini szoknya, felső csinosabb polók és bolero, meg 2-3 kardigán, 2-3 végony pulcsi/blúz.

Ahol lakom ott van egy szuper turi és bementem pénteken és HM Kismama blúzok vannak, gyönyörűek 2-3 ezer és nadrág 4-5 ezer körül, szerintem maradok a turisnál, mert dolgozom, így sok cucc kell. Trikót, csinosabb polót nem láttam, de azt majd veszek, az már nem olyan gázos.

Nadrgás-szoknyánál figyeljetek, hogy elgyen benn gumi, amit odébb lehet gombolni, az én B.boom farmerom olyan és nagyon szerettem, mert a csípő széelsedéséhez lehet igazítani.

Kabáttal meg nem tudom mi lesz, terveim sezrint decemebr eleéij dolgozom majd, így valószínűleg kell vennem, de lehet, hogy a tesóm egyik kabiját kölcsön kérem... :(

Szép napot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára latogato1983 2012.06.18 14:00-kor.



latogato1983
Pomáz
 
 


Sziasztok,

bocsánat, hogy nem jövök, de én haldoklom ebben a melegben. Annyira nem bírom, most meg aztán végképp nem. :)

Viki,
szorítok ma, majd mesélj! Régóta dolgozol már ott?
Örülök, hogy elmúlt a rosszullét, és jobban vagy.
Szerintem ha csak annyi van, hogy kicsit szűk a gombolás, akkor megpróbálkozhatsz azzal a haspánttal,nemtom mi a neve, amit ráhúzol a nadrágra, és akkor nem kell begombolni, de az megtartja.

Dana,
de jó neked is :) Nem úgy van, hogy ezzel a szűréssel már automatikusan megmondják a nemét is? Volt egy barátnőm, ő kétszer is 35 fölött szült, és neki mindkétszer kellett valami ilyen vizsgálat, és mindig megmondták a nemét is.

Ma muszáj bemennünk a városba vásárolni, annyira nincs kedvem :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Sziasztok!

Remélem, mindenkinek jól telt a hétvége!
Viki, majd írd le, mi volt bent a bejelentéskor:).

Mi hétvégén strandoltunk, szombaton a dunaharaszti strandon, vasárnap a csillaghegyin, és igazán szuper volt mind a 2 hely, a gyerekeknek kifejezett paradicsom:). Sajnos nekünk nincs nyaralónk, így a hétvégi strandolást csak így tudjuk megoldani.:) Majd 3 hét múlva megyünk a tengerre, remélem addigra a rosszullét elmúlik!!!

Másfél hete voltam vérvételen, és kész röhej, de az eredményért még nem jutottam el... most majd megkérem, hogy emailben küldjék el, mert ma sem lesz esélyem, hogy eljussak a munka meg 2 gyerek mellett.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Jó reggel!!!

Mi a hétvégén Grilleztünk :wink: Ma jég nem is tudom, hogy ebben a hőségben ki akarok e mozdulni :roll: :wink:
Sajnos én nekeme nem lehet strandolni és medencézni :oops: :( Ez van...

Viki: gyere amit beszéltél bent a főnökkel!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Oui,
én sem jutottam még el az eredményekért, pedig már múlt hét közepén ott voltak. De ma megpróbálom.
Hova mentek tengerre?
Mi júli első hetében megyünk Dubrovnikba. Lesz ott egy workshop, amire én megyek, és akkor már jön a család is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Nóci,
grillezni? De hát hétvégén is nagyon meleg volt már, hogy bírtad? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi, mi Olaszországba megyünk a keleti részre, Lignano Sabbiadoro-ba. 18 éve oda járunk, és még nem voltam terhes, mikor lefoglaltuk:). Nem szívesen hagyom ki, mondjuk a sok órás autóút nem hiányzik.
Ti repülővel mentek? Dubrovnik elég messze van autóval, nem? És te dolgozni fogsz, míg a család nyaral?:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui,
repülő nem megy Dubrovnikba sajnos :( Szóval autó, kb. 10-12 óra. Éjjel megyünk, hátha úgy jobb E-nek. Nekem nem lesz vele bajom, a gyereket féltem :)
Igen, én kb. 9-től 5-ig bent leszek :) De az csak 5 nap, és 8-at leszünk ott. Barátok is jönnek, majd ők szórakoztatják addig a maradék családom :)
Ez a sorsom.... :)

Megnéztem, Lignano Sabbiadoro gyönyörű helyen van! Férjem Triesztbe jár néha, munkaügyben, az nincs olyan messze. Sajnos én ezen a részen még nem jártam.
De jó lesz nektek :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi: szombaton nem volt még akkor annyira meleg :wink: Szep helyre mentek 10 óra éjszaka mentek bírót kibírja E! Mi nagyon sokat jártunk német és magyar ország között mivel kint éltünk 8 évig...igy mi is már kis korom óta állandóan autóban utaztunk 1000 km..8-9 óra mindig este mentünk és át aludtam reggel meg mindig jó volt nézelődni és barkobázni a szülőkkel meg mi egyébb mesét hallgatni :wink:

Oui: jujjjj de nő lesz nektek is!!!!!!! :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Azt nem is írtam, hogy vasárnap délelőtt a Szimplában voltunk, volt ott vasárnapi piac, sok lekvárral, sajttal, kolbásszal, zöldséggel.
A gyerekek (is) nagyon élvezték!
(De hogy ez a Szimpla milyen koszos... nappal gondolom jobban látszik:)).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Tiszta ideg vagyok, már remegek, de egy másik kolléganő "fossa bent a szót"... Úgyhogy várnom kell.

Régóta dolgozom itt, 7 éve, kiemelt munkakörben, nem lesz egyszerű a távozásom, bár tudom, hogy senki nem pótolhatatlan.

A kismama bandázzsal (és amúgy a kismama nadrágokkal) az a bajom, hogy ez tök oké októberben, de 35 fokban nem bírok felvenni még egy réteget, mert így is mindjárt megsülök!

Megkérdezhetem, hogy merre van ez a turi? Vagy hogy hova érdemes menni turiba kismama ruha miatt? Nálunk a turiba, ahova járok, nincs semmi ilyesmi :(

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki én van hogy azt csinálom, hogy nem gombolom be a nacit, egy övet húzok bele, és azzal takarom el a gomblyukat...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Te jó ég hogy felidegesítettem magam!

Ez a hülye labor nem küldi ki emailben a vérvétel eredményét, komolyan nem hiszem el! ilyet mond, hogy bármely más scaládtagom is el tud menni érte, ha én nem tudok... nem tudom ilyenkor kire gondol: a 6 éves gyerekemre, vagy az estig dolgozó férjemre:((

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Na, reggel túlestem a beszélgetésen, csak azóta nem volt időm beesni ide :)

A főnökség nagyon jól fogadta, sokkal jobban, mint amire számítottam, sikerült is megegyeznünk nagyjából a továbbiakban, egyet értünk, hogy mihamarabb át akarom adni a feladataimat, de egyenlőre november 15-ben állapodtunk meg, ha jól vagyok. Aztán persze ez még változhat (mármint korábbra nyilván). A héten ki is jelöljük, hogy ki kerül a helyemre és megkezdődhet az átadás. Elmondtam a kollégáknak is. Tök fura, hogy mindenki tudja már és nem titkos, mint eddig. Olyan más az egész. Meg a tudat is, hogy már nem fogok dolgozni örökre. Na fura egy nap, mondjuk sok időm nem volt rajta tépelődni, mert tele vagyok munkával.

Közérzet: hasam puffad, görcsölget, jobb lenne otthon pihengetni, pedig munka után még dolgom is van, későn fogok hazaérni.

Oui: nem csodálom, hogy kiborultál... Pedig nekik is egyszerűbb lenne!
Az övesdi jó ötlet, lehet kipróbálom!

Noémi, tök jó ez az utazás, még ha napközben ne is tudsz pihenni, délután kárpótol a hely :) Az utazást meg majd szépen óvatosan, miattad is meg kell állni pihenni.

Én is pont ma foglalkoztam a nyári kérdésekkel, mi a telekre fogunk menni, egyszer egy teljes hétre, egyszer meg 4-5 napra a férjemmel. Meg most hétvégén is megyünk, már alig várom, hogy pihenjünk egy kicsit :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki: pont ősz akartam kérdezni, hogy na mi volt!!!Erre meg előztél :lol:
Örülök, Hogy Jol fogadták!!!Novemener közepén hány hetes leszel amugy!?!

Képzeld nekem is görcsöl ma egy kicsit hasam :roll:

3 nap és uh :lol: :lol: :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Viki, de jó, hogy ilyen jól fogadták a hírt! Most fogják a kollégák remélhetőleg lesni a kívánságaidat :)

Mi ma elmentünk a kiskönyvemért, f11-re értünk haza, de már iszonyat melegünk volt. Kincső meg persze megállt és minden virágszirmot felszedegetett az úton. Olyan jó, mert a rendelőhöz odafelé menet összefutottam egy ezer éve nem látott középiskolai osztálytársammal.
Én jövő szerdán megyek uh, már nagyon várom.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Viki,
de jó, akkor ezek szerint gördülékenyen ment eddig! :) Furi érzés lehet, hogy már mindenki tudja, hogy egy baba van a pocakodban :)
Hol van telketek?


Oui,
ez nem semmi, persze, nyilván tele vagy ugrásra kész családtagokkal. El tudsz valamikor azért menni érte? :(

Füles,
Kincső cuki lehetett a virágszirmokkal :)

Férjem hívott, hogy ha hazaér, nem megyünk-e le tollasozni. Hát nem megyünk :D Örülök, hogy élek. Szegény, majd máskor pótoljuk, megígértem neki :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Viki! Örülök, hogy jól fogadták a hírt! :)

Lányok, van valakinek valami tippje, hogy hogyan lehet túlélni ezt a hőséget? A hálónkban már ma délután is 30 fok volt. A nappaliban egész nap megy a ventilátor, meg a mobilklíma, de kb. halottnak a csók. Egész nap ide tűz a nap... Nagyon utálom a hőséget... :(
andi1982
 
 
 
 
 


Szia Andi! Hát nálunk is ezer fok van, én óránként bedugom a fejem a csap alá, az teljesen lehűt :lol: :lol: A munkahelyen szoktak nézni rám fura szemmel, de nem érdekel..... :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Noci, nem tudom hány hetes leszek, az 2 hónappal van a kiírás előtt. Igazából nem ebből indultam ki, hanem abból, hogy egy hónap jó lenne karácsony előtt. Nem nagyon akarok ősszel/télen itthon ülni egymagamban...

Andi, reggel korán kell egy nagyot szellőztetni, és sajnos ablakokat becsukni, sötétítőt behúzni... Így nem jön be a meleg. Amikor meg lehet, akkor menni levegőre - árnyékba és vagy víz mellé. Igyál sokat, az is jót tesz. Nekünk szerencsére a lakás ilyen félszuterén, vagy ahogy én hívom: pince (normális lakás, csak a hátsó fele a földben van) és olyan hűvös van, hogy este vastag takaróval, pizsamában, hosszúújjúban, zokniban alszom... Melóhelyen klíma. Egyedül a kocsiban döglök meg, elromlott a klíma... Ma több, mint egy órát álltam a dugóban... Azt hittem meggyulladok :roll:

Noémi, a telek igazából egy parasztház, Egertől kb 30-40 km-re egy kis faluban. Nagyon nyugis ott :)

Jaj Csajok, megértem, hogy várjátok az uh-t, én most annyira megnyugodtam már pár napja. Jó oda járni
:lol: :oops: :oops:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jó reggelt!!!!

Viki; igazad van :wink: Legyen is időd karácsony elott!!!!

Lakás, meleg: nekünk klíma be van állítva 25 fokára hogy a kutyák és én se fázzunk meg!!!!
Este rosszul lettem a kutya sétánál pedig már lement a nap szerencsére férj ott volt...először azt éreztem szomjan halok, majd szédülés, fül sipolás, épp kiturta nyügni, mindjárt el ájulok,haza fele kezdtem jobban lenni de erős hányinger nyomott...haza értem és egyből Vuk....majd jégen hideg zuhany...nagyon megijedtem...igy én ma ki sem mozdulok!!!!!!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Nóci, remélem hamar túlesel ezen a szakaszon, a 12. hétig már nincs olyan sok hátra... És igyál sokat, ekkora kánikulában még nem terhesen is nagyon oda kell rá figyelni!!!!
Nekem is pocsék, tegnap egy szorítós szoknyában jöttem be (reggel még nem szorított:)), és egész estig abban kellett lennem ovis ballagás miatt. Mire hazaértem, úgy görcsölt a hasam és a fejem, hogy csak nyögtem a fejemre húzott párna alatt, miközben a 2 gyerkőc szétszedte a lakást teljesen koszosan. Ha nem lenne a férjem, nem is tudom mit csinálnék így az első trimeszterben. Elég későn ér haza, az igaz, de pl megfürdette a gyerekeket...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Meleg: mi is besötétítünk nappalra teljesen, én még a függőfolyosóra néző ablakra kívülről is tettem egy sötétítőt, hogy az ablakokat ne érje a napsugár, mert hiába van bent extra sötétítő, a meleg bejön ahogy átsüt az ablakon. A redőny a legjobb, a többin az van, de ide nem tudunk tetetni a rács miatt.
Este 8 után kinyitjuk az ablakokat, addig nem is nagyon vagyunk otthon. Reggel 6-7-kor pedig becsukjuk.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Nálunk is csak éjszaka van nyitva az ablak, nappal be van sötétítve és be van minden zárva. Sajnos nincs még redőnyünk (vicces sztori, mert tavaly megrendeltünk és a pasi eltűnt az előleggel egy fél évre, aztán visszaküldte az előleget, hogy bocs nem tudja megcsinálni).
A kertben semmi árnyék, viszont a nap reggeltől estig ide süt. Éjjel sem ment le a hőmérséklet 26 fok alá a lakásban. :( Csak mobil klímánk van, az viszont kevés hozzá, hogy lehűtse a lakást.
Ráadásul folyamatosan fáj a fejem...
Legyen már vége a kánikulának!!!!
andi1982
 
 
 
 
 


Ventillátor nem használ? Én azzal alszom tavasztól őszig...
A kertbe nem tudsz letenni napernyőt? Az azért csak segítene valamit, 2-t egymás mellé, és akkor beücsörögsz vagy befekszel alá az árnyékba. Én kint valahogy sokkal jobban vagyok.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


A ventilátor kicsit javít csak a helyzeten. Sajnos mivel folyamatosan (reggeltől-estig) tűz a nap a kertben, hiába van napernyő is, illetve még pavilont is vettünk erre a célra, iszonyú meleg van, jó 5 fokkal több, mint bent. Semmi légmozgás nincs kint, csak az a perzselő, fojtó hőség...
Szegény kislányomat is csak reggel, meg este tudjuk kivinni a levegőre. Van egy nagy játszótér a közelben, de ott sincs sehol semmi árnyék, oda sem mehetünk.
andi1982
 
 
 
 
 


valami gyors növésű fát tudtok ültetni a kertben? Már 1-2 év alatt megnő akkorára, hogy valami árnyékot adjon. Én biztos ezt tenném:). Jön a kicsi is, sok nyaratok lesz még abban a kertben, nem?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Andi, ventillátor elé bepakolsz műanyag flakonba fagyasztott vizet. Csak valamire persze rá kell rakni a palackokat, hogy felérje a ventillátort. Rakhatod duplán is, ha elfér. Meg persze gondoskodni kell az utánpótlásról.

Mi már f8-kor a játszótéren voltunk, mert Kincső f7-kor ébresztett. f10-ig bírtuk, utána indultunk is haza, mert iszonyat meleg volt.
Vasárnap tudtuk meg, hogy a férjem egyik unokatestvérééknél is januárban érkezik a baba. Vicces volna, ha egy napon szülnénk. Bár már volt ilyen a családban, a férjem jan. 19-én született, meg a nagymamája is :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Sziasztok!

Igen, valahol még én is itt vagyok, de most vagy 2 hétig nem tudtam olvasgatni a fórumot, mert vagy én nem voltam itthon, vagy nálunk voltak vendégek. (Mármint a család, akik nem azért jöttek, hogy kiszolgáljam őket, hanem azért, hogy segítsenek.)
Ha emlékeztek még, kicsit zűrösen indult a babavárásom, mert a barna pecsételés és a piros vérzés váltogatta egymást, néha naponta többször is...
Még mindig vízszintesben töltöm a nap nagyobbik részét, de a helyzetem javulni látszik: néhány napja teljesen megszűnt a pecsételésem! Pénteken megyek UH-ra. Nagyon remélem, hogy pozitív élményekkel jövök ki :)

Ami a rosszulléteket illeti, érdekes módon mostanában talán kicsit gyakrabban van hányingerem, mint az elején, de az is inkább csak reggel. Ha a nap első néhány óráját "túlélem", akkor nincs gond.

A meleg ellen, pedig hosszútávon csak szigeteléssel lehet védekezni... Tavaly nálunk is 26-27 fok volt a házban, aztán ablakcsere, szigetelés, és most 23 van. (Persze redőnyös sötétítés, éjszakai szellőztetés mellett.) Kitartás!
ekruzs
 
 


Ekruzs,
de jó! Az is, hogy megszűnt a pecsételés, és az is, hogy jöttél! Pénteken is gyere majd! :)

Andi,
sajnálom, nem tudok okosabbat mondani, mint a többiek. Én is megőrülök, a lakásban ezer fok van, keleti, nagyon meleg. Éjjel ablak nyitva, nappal zárva, redőny le, de hát ez nem ment meg. Mondtam is a férjemnek, hogy nagy hassal sokkal jobban viseltem, mint most az első trimeszterben - a következőt télen csináljuk :)

Kitartás mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Igazad van Noémi, az eleje sokkal nehezebbnek tűnik, mint a vége:).
Aztán a végén biztos mást mondok:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ja, még annyit, hogy bent dogozom a Parlamentben, az ország házában, stb... Na: ITT NINCS LÉGKONDI!!!!!!!!!!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui :D :D

Tényleg, a leletért már sikerült elmenni?
Én ma hoztam el. Na persze nem volt asszisztens - csak a dokihoz lehetett bemenni, oda meg ugye sorszám kell. Most kopogjak be hozzá, miközben valaki fekszik az asztalon, ő meg vizsgálja, hogy "hello, a leletemért jöttem" ?
Szóval elkaptam valami fehérruhást a folyosón, és addig nyüstöltem, míg megkaptam a papíromat :)
Csak egyetlen csillagocska van rajta, nagyon szép :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: