Új privát üzeneted érkezett!

Ha tanulmányaimból jól emlékszem, hivataloasn a betöltött 38. hét előtt koraszülött, de ha érett újszülöttről van szó, akkor azért pár napot elnéznek.

Migénre nincs csodaszerem, nekem legtöbbször bármi jó (lenne, ha nem várnék babát), csak néha van ez a nagyon durva. Igazából lassan egy külön szakma ez a migrén-kezelés. Van egy komplett lista, amit javasolnak a migrén különböző stádiumaiban. Abban van minden. Érdemes elmenni egy ilyen fejfájás-ambulanciára tanácsért, ha nem hatnak neki a gyógyszerek.
Együttérzek a pároddal. :cry:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


36 hetes kortól már nem számít koraszülöttnek, ha jól tudom....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


És mielőtt elfelejteném, Rekuja!
Nagyon szépen gömbölyödik már a pocid, és hűű de csini a világoskék felső :)

Tegnap este mértem a méhem findusát (kipuskáztam a kifejezést a kiskönyvemből) :D :D :D :D :D és 95 cm :) 05.25-én még csak 88 cm volt :lol:

Nektek hogy álla poci?

Köszönöm az infókat!

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 

 
 

Nekem annak idején 37 hetet mondtak, hogy az előtt koraszülött :roll:. Ahány ház :lol:

Nyuszuli, aszem a dokink annak idején azt mondta, hogy kb. a 34. hét után már az Istvánba menjünk, ha elfolyik a magzatvíz, előtte a sote2-re. De majd kérdezz rá egyszer nála. Abban eléggé bizti vagyok, hogy a kórházból hazaadás feltétele, hogy a gyerek elérje a 2 kg-t, szóval ha az uh ennyire becsüli, akkor már tuti megmenthető. 1 és 2 kg közt vannak azok a babák általában, akikért hónapokat küzdenek :cry:. 1 kg alatt meg... hát akkor még nagyon rosszak az esélyek :(. De itt mind 3 kg felett fogunk szülni :lol:
A lábfej nélküli rugdalódzókat én nem szerettem, folyton fel-le csúsztak és kintvolt a bokája :(

Bobek, éljen a fejfájás-mentesség :)

Na, felkeltem a csajszim, megyünk oltásra :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Én anno mindig néztem Youtube videókat, az adott hetemmel. Szörnyűűű.... Sokszor ott zokogtam a gép előtt, mert büszke voltam, hogy pl. 26 hetesek vagyunk, de akkor jöttem rá, hogy Dóri odabent mégis nagyon pici...... Aztán a vége felé szülésvideókat néztem, de akkor már treníroztam magam a nagy napra :)

Hozzátok képest mi még kisterhesek vagyunk, jó minden egyes betöltött hét. És bár nem 100%-ig tökéletes a várandósságom már most, de én igen is arra gondoltam ma, hogy mi van, ha a kiírt időpont után jön világra a tesó, mert akkor biza nyilas lesz, nem skorpió :) Persze álom, álom, de eszembe sem jut, hogy nem marad bent megfelelő ideig!!!

Rekuja, gonoszság ez, nagyon... Persze megértelek, de Apuka mit kíváncsiskodik :)

Nálunk a Bajcsyban a 37. betöltött hét után mindegy mikor jön a gyerek. De anno az autóbalesetkor, amikor hívtam a dokim (36+1), már arra is azt mondta, az már jó! Persze, lehet kicsike, de majd kint megerősödik ilyen esetben!

A hasam hol jobb, hol rosszabb, pedig Béres Magnéziumot szedek, napi 3-at. Aztán kezdek rájönni, lehet, nem is a méhemmel van a gond, hanem a bélrendszerrel.............. :roll:

Magam sem tudom...........

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Rekuja: Köszi, majd megnézem az ikerkocsikat a vaterán. Lehet azonban, hogy leteszünk az ikerkocsi ötletről, mert sehogy nem fog beférni a liftbe. Gondolkodunk az 1 kocsi, 1 kendő megoldáson.
Én is szeretném priviben megkapni a babuci nemét. Ha lehet.

sunflower77: Én ma raktam félre 2 tréningnadrágot amik még 2 hete jók voltak. :lol: Nekem kefírt javasolt a doki szorulásra.

Nyuszuli: Húúúú! Az a tigrises ruci nagyon tetszik. Menne a kinézett gyerekbútorhoz. :lol: Én is 24. hetet tudom.

Nyuszika: Akár még lehet nyilas is a kispasid. A skorpió nov. 22-ig tart, én aznapra vagyok kiírva, gondolom akkor te nov. 24-re. Simán bent maradhat addig nem? Nálunk nincs ilyen probléma, örülök, ha a 37. hétig kihúzzuk. Én elég sok magnéziumot szedek, de még e mellett is érzem, hogy feszül a hasam. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Igazatok van, én mondtam hülyeséget, a 24. héttől tartják életben a babákat. A koraszülöttségnek most utánanéztem a könyvemben és betöltött 37. hétnél fiatalabb, vagy 2500 grammnál kisebb súlyú baba koraszülöttnek számít. Elnézést, hogy orvos létemre hülyeségeket írok. :oops: Dehát annyi mindent töltenek a fejünkbe 6 év alatt, hogy amit nem használunk, az elhalványul.

Na, ti nem mentek szülésznőhöz? Senkit nem hoz lázba ez a téma? Mert engem igen. :D :D :D

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Sziasztok!

Nyuszika! Nekem is az volt a doki első kérdése a hasfájós panaszomra, hogy nem az emésztés lehet a ludas? De nekem sajnos tuti nem..nem mondom, hogy flottul megy minden, de nem az a baj.. elég sokszor keményedik a hasam és annyira, hogy kőkemény lesz..
Dokibá azt mondta, hogy mindenképp Magnerotot szedjek, napi 3x1, hanem javul, 3x2..
A bérest, meg a magneB6-ot azt mondta azért ne szedjem, mert a B6 miatt röpködni fognak felfele a kilók..:) Hát van benne valami.. magneB6-ot szedtem idáig és tényleg veszettül híztam..már 6 kiló felé járok :shock: :evil:
Én is nézegetem a youtube-ot, de elkaptam pár bőgős videót is..
És bizony jól mondod, minden baba bent marad szépen, ameddig kell 8)

Zafír! Te mennyi magnéziumot szedsz?

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Bobek!

Engem lázba hoz :lol: :lol: Csak sajna még nem túl sokat konyítok a témához...
A 24.hét mégjobb :) Rá se ránts, amúgy is annyi mindenben van eltérő infó orvos és orvos közt is.. Abba meg bele sem merek gondolni mennyi mennyi tudást kellett magadba erőltetni 6 év alatt..
Azt lehet tudni, hogy milyen orvos vagy? Vagy maradjon inkább titok ? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Szülésznő engem lázba hoz, nekem már a 13. hét óta le van zsírozva :) Ugyanaz a szülésznő lesz, mint Dórinál, nagyon kedves, aranyos, tudta is ki vagyok, sőt, pár héttel később véletlen futottunk össze a kórházban, odajött és kérdezte a múltkori vérvételem eredményét (akkor voltam cukorterhelésen), emlékezett rá, mit is csináltattam, holott nem én vagyok az egyetlen kismamija. Na meg ami megerősített, hogy tudja ki vagyok (nem most, hanem Dóri születése óta), az az, hogy még azt is tudta, hogy pünkösdkor született, senki nem volt a szülészeten és a B kórteremben voltunk :) Szimpi :)

Ő is azt mondta, ha kell vérvétel, szóljak, leveszi, nem kell sorban állni, de legközelebb szeptemberben beszéljünk, hogy minden ok-e. :)

Zafír, sajnálom a feszülést. Nekem jobb a nagyon magnézium adagtól, de mondom, érzem, hogy tekereg a pocakom odabent (nem a babó), így szerintem jó lesz egy pár nap lazító kaja, kiürül a pocak és meglátjuk!

Igen, még lehet nyilas is a kisember, de kötve hiszem, hogy túlhordanám! Mert igen, november 23-24 az időpont. Ha már most nyílik..... Nem is az a cél, most az, hogy a következő vizsgálatkor ne legyen rosszabb! Utána tervezek tovább!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Mit találtam:
http://szuloszoba.blogspot.hu/2010/02/1-resz.html

itt minden rész fent van..:) már most be vagyok rezelve, pedig csak az első résznél járok.. :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszuli Akkor a B6 miatt hízok? :evil: Nekem meg pont magne b6-ot írt fel :evil:. Na, aszem felezem, egy ilyen, egy olyan, de tényleg a bűvös határ alatt akarok maradni!
Szüléstől én is félek, pedig már volt egy :roll:. De akkor is az volt életünk legszebb élménye, tudom, hogy megint így lesz :wink:. Ahogy nektek is!!!

Bobek Szülésznő nem hoz lázba :roll:. Talán, mert Szaffinál se volt jelentős szerepe. Nekem apa kellett ott, no meg a végén a dokim, hogy biztonságban érezzem magam. Pátyolgatásra annyira nem vágytam. Örülnék, ha ugyanaz lenne a szülésznő, de egy kicsit tartok attól, ha felfogadok valakit, az majd folyton ott akar lenni. Nekem teljesen jó volt, hogy óránként egyszer zavart csak meg. Akkor viszont kedves volt, empatikus és jól kezelte a hisztit (úgy tűnt, nem először találkozott vele :lol:). Amúgy meg akart adni oxitocint én meg nem hagytam, mondtam, hívja a dokim. Ha felfogadott szülésznő lenne, ilyenben is kevésbé érezném magam jól. (dokim nem egyezett bele az oxitocinba).

Nyuszika Ne aggódj, itt fogsz szenvedni mikuláskor, hogy már mindenki babázik, csak te vagy még mindig egyben :lol:
Szülésznőd memóriája nem semmi :shock:.

Zafír Egy kocsi, egy kendő rövid távon jó, meg attól függően, hogy híznak. De azért Szaffi 1 évesen 9 kg volt, pedig vékony lányka. Na olyankor már nem nagy élmény kendőzni vele :roll:. Még ha jár is, nem bizti, hogy bármeddig elgyalogol. De ez ügyben még ráértek gondolkodni, hiszen az első fél évben tuti bírni fogod magadra kötve is :)

Zsuzsko Kemény lehetett a pici korababák mellett :( Én nagyon örülök, hogy kimaradt ez az élmény, remélem, sose látok ilyen picurkát, csak nagy babákat.
Egyik barátnőm 36+5 napra szült, a doki 3 nap híján nem koraszülötnek mondta.

Csajom megint nem az oltástól bőgött, hanem mert a doki belenézett a szájába :evil:. Vajon erről leszoktatható? Mi lesz, ha egyszer fogorvoshoz kell mennie?!
Ja megmondtam apának :D. Ennyit a remek anyai megérzésemről a gyerek nemével kapcsolatban :lol: :lol: :lol:. Megint puncisunk lesz :D:D:D:D:D:D:D:D:D Emese, becenevén Mesó :). Legalább nem kell fiúnéven egyezkednünk.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Juhujj, puncis , de jóóóó! És bocsi, most kicsit keverek, de Neked nem fiút mondtak az elején? Mármint a 12. héten?

Milyen bűvös határt nem akarsz átlépni Magnézium kapcsán? Vagy súly kapcsán?

Nálunk a szülésznő végig ott volt, Apa is, aki persze a legelején a burokrepesztésnél rosszul lett és mondta, az a baj, nem tudja mi lesz a végén, ha már a burokrepesztésnél szétszorítottam a kezét. :) De utána nem volt gond :) A dokim is végig ott volt, de elment negyedórákra, amíg tágultam, aztán ahogy alakult, egyre többet jött, majd maradt. Nekem meg nyomni kellett... :o Az vicces volt, amikor szóltam, hogy jön a fájás, majd mondták, jó, akkor nyomjak... Ők támasztották a szülésznővel a falat és a gyerekek évvégi bizijéről beszélgettek.... Mire én: Akkor most egyedül kell nyomnom?! Nem fogtam fel, hogy ez a meló csak rám vár :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszuli: Én 3x2 magnerotot szedek. Én sajnos a 7. héten 2x is begörcsöltem, akkor mondta a doki hogy szedjem. Én ehhez is szedek 1x1 B6-ot, mert az kell a magnézium felszívódásához. Nekem eddig nem jött fel + kiló a B6 miatt.

Rekuja: Inkább a mózes babakocsis részt szeretnénk túlélni kocsi nélkül. Utána már vannak kisebb kocsik is, amikre nem lehet mózest rakni, de talán beférnek a liftbe. Az első fél év úgyis havas, latyakos lesz, így nem hiszem, hogy egyedül egy ikerkocsival bárhová is mennék.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Rekuja! Ma mondta a doki, hogy azért kellett eddig a magneB6, hogy mérsékelje a hányingert, eddig nekem is ezt írta fel. Most a magnerotot írta, mondván, hogy szerinte a legjobb.. Sőt, azt is mondta, hogy ha nagyon bekeményednék, csapjak be 2 dl bort, vagy pezsgőt, mondom, akkor ma berugunk :D nekem annyi kb elég is :D
még a kis morci doki is nevetett :D

Hát nem volt a legjobb ötlet bolygatni a szülős youtube-os videókat..a szülőszoba még aranyos, megható, tetszik is, de a youtube :shock: :shock: :shock: :shock: igazi sokkolós :D

Tulajdonképpen nem is a fájdalomtól félek, hanem attól, hogy apja olyan állapotban lát, amit mindketten megbánhatunk..olyan kis finom lelkületű, még bizonyos szavakra, kifejezésekre is ki tud akadni :D
Viszont velem szeretne lenni, meg én is szeretném, hogy együtt csináljuk végig, de mi van, ha kijön belőlem a vadállat és mondjuk még vele is trágár módon ordibálok?? :D :shock: :D :shock:
na mindegy.. bár itt tarthatnám már a kezemben a kis Zorkus manóbabát :)

szép álmokat mindenkinek! Randizzunk egyet álmunkban a bébikékkel
8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Nyuszika Nem, nekem nem jósoltak fiút, sőt semilyet sem :roll:. Eddig nem is kérdeztük, szóval ha látszódott is, akkor se mondta a doki. Lehet, most se mondja, ha nem kérdezek rá :).
Súlyhatárt nem akarok átlépni, max 12 kg-t hízhatok!!!
Apa nálunk attól rosszul van, ha én rosszul vagyok, vagy Szaffi. Mikor vesehomokom volt, ő a másik szobában fetrengett, mert majd elájult. Most, hogy a tavasszal Szaffi volt nagyon lázas, apa annyira rosszul lett, hogy a végén még hányt is :roll:. A szülést viszont nagyon jól bírta, amikor el akart ájulni, leült egy székre és úgy fogdosta a kezemet :). Magát a kitolást meg a varrást premier plánból nézte :shock: :shock: :shock:. Közben meg kikérdezte a dokit, hogy mit csinál stb. mert ez neki nagyon tetszik :shock:.
Nálunk kb. az utsó 5-10 percre jött be a doki meg a szülésznő úgy, hogy ott is maradt. Akkor már segítettek, doki fogta az egyik lábam, apa a másikat, a szülésznő meg a gyereket 8). Nyomni viszont tényleg nekem kellett :D Ja meg levegőt venni is, ez nem volt számomra egyértelmű :lol: :lol: :lol:

Zafír Vannak olyan esernyőkocsik, amik vízszintesig dönthetőek. Az ilyen ikres kocsik is nagyok? És ha picik, akár egy mózesbe is beférnek ketten :). Szaffi mellé simán befért volna még egy ugyanakkora, mert bár 3,5 kgval született, lassan nőtt (most is).
Első fél évben bármilyen idő volt, örültem, hogy végre kimozdulhatok a lakásból, annyira jó volt embereket látni :oops:.

Nyuszuli Meggyőztél, átállok a magneroltra. Úgyis épp fogyóban van a magnéziumom. Azért napi egy még marad egy ideig :wink:.
Ha apa a fejednél áll, nem lát véres jelenetet. Én nem tartom hülyeségnek, hogy lássa az apa a szülést. Amíg nem vagy ott, egyikőtöknek sincs igazán képe arról, milyen ez (nekem nem volt, videóktól fgtlenül). Azóta apa jobban becsül :lol:. Én káromkodós vagyok, de ott nem jutott eszembe szentségelni :roll:.

Zsuzsko Köszi :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Sajnos azok is nagyok. :cry: Mi is azt nézegettük, hogy olyan nagyok azok a mózesek, hogy egy ideig mind a ketten bele fognak együtt férni. Az ikrek úgyis kisebbek szoktak lenni, mint az egy szem babókák.

Zsuzsko: Én is babonából nem mertem még semmit venni, de én is úgy vagyok mint te, hogy szeretném én berendezni a szobájukat. Félve a 7. hónapos befektetéstől vagyok igazán bajban, hogy mikor is kezdjük el, főleg, hogy a bútorra 6-8 hetet mondtak érkezésre. Doki szerint távirányítással a férjem majd megvesz mindent, ha be kell feküdnöm. :D Imádom a férjemet, de ebben én is részt szeretnék venni, mert valószínűleg ez az első és utolsó terhességem. De az a hülye babona!!!!! :x

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Rekuja: Az én figyelmemet elkerülte az új babád neve. Nem találom sehol. :( :shock:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Jó reggelt! Hú de termékenyek voltatok!

Rekuja! Gratula Emeséhez! Örülök, hogy elmondtad Apának, így legalább velünk is megosztottad:) De jó nektek, már meg van a nevetek is!

Én eddig nem szedtem magnéziumot, csak, amikor éreztem, hogy keményedik a pocó, de mivel itt majdnem mindenki írja, hogy szedi, hát én is elkezdtem, napi 2 szemmel:) Most meg majd utána járok a magnerotnak is:) csordaszellem mi?

Nálunk az Uram, igazi kőszikla mellettem. Én vagyok a gyengébb minden esetben, ha szigorúságról, következetességről van szó, akkor is. Én rábíztam a döntést, hogy bejön e a szülőszobára, hát bejött. Csak arra kértem, hogy maradjon a fejemnél, és ne nézze végig puncivégről. Erre nem odament! Mondta neki a doki, nézze csak ott van már a fejecskéje, és ott ragadt.... Azt mondta, nem riasztotta el a dolog. Én attól féltem, hogy ezután már nem úgy néz rám mint eddig (szex értelemben :oops: ), de nincs gond szerencsére. ÉN sem szóltam be, nem is kiabáltam, csak egyszer szóltam, hogy most már csöndbe maradhatna, amikor már utam, hogy folyton azt ismételgeti: "mindjárt meg van, ügyes vagy!".

Én még bizonytalan vagyok szülésznő témában. Esztert ugye kisvárosban szültem, nem volt gond, mert nem kilátás telt házra, és minden rendben zajlott. Itt kicsit más a helyzet, de így is bizonytalan vagyok, kell e nem e. Majd körbekérdezek anyukákat itt, hogy mi a tapasztalat.

Ikerbabakocsi, szerintem szükséged lesz egy ikerbabakocsira, nem lesz megkerülhető. Vacak, hogy nem fér be a liftbe. Nincs olyan hely, ahol ott hagyhatod biztonsággal lent?

Én soha nem néztem horror videókat szülésről, történeteket olvastam, de azt is abbahagytam egy idő után. Némelyik olyan rémisztő volt, hogy nem éri meg sokkolni magunkat. Ahogy minden terhesség más (ezt most tényleg saját magamon is megtapasztalom) minden szülés is más gondolom, habár én még reménykedek abban, hogy a második is olyan gyorsan fog menni, mint az első.
:shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsabo: Sajnos nincsen hol hagyni a babakocsit. Még beszélünk a közös képviselővel, hátha a takarítós helységbe bepofátlankodhatnánk. Ráadásul nehezíti a helyzetet a házból való kijutás is. Az ikerkocsi olyan hosszú, hogy nem fogok tudni ráfordulni a nem lépcsős részre. Az közvetlenül jobbra van a bejárati ajtótól gyönyörű oszloppal elválasztva a lépcsőtől. A lépcsős részen meg mókás levinni. Tudom hogy szükségem van rá, csak nem igazán látok egyenlőre kiutat. Kertes háznál nem lennék ekkora dilemmában.

Nekem már 3. napja napi 6 magnerot mellet is folyamatosan feszül a hasam. :cry:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír, nem vagy túl könnyű helyzetben a házatokkal. Nem irigyellek. Mi 10 emeletes panelben lakunk, és van egy olyan tároló ahol, csak néhány babakocsi van tárolva. Mázlisták vagyunk. Felvinni mi sem tudtuk volna a 7. emeletre a kocsit, mert 2 lépcsősor is vezet a liftig, az a nagyon okos aki kitalálta!!!!!! :evil:

Én mindig levettem a mózest a babakocsiról, és abban cipeltem fel a gyereket. Persze Te két babóval ebben is nehezebb szituban leszel. De ne feledd, milyen jól ellesznek majd a gyerekek egymással és dupla annyi szeretetet fogsz kapni, mit mi. :D

Feszülésről meg szerintem kérdezd meg a dokidat, két gyerkőc szét ne rúgja a ház oldalát!!!! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Nyuszuli családorvos vagyok, de még szakvizsga előtt állok, úgyhogy inkább csak leszek. :D

Rekuja! Kislány? Megint fel vagyok háborodva! :D Irígykedek azért. A fiúkat majd elviszi egyszer egy nőci, és utána már nem törődnek velünk többet. :(
Tudom, én is ezt csináltam Apával, de anyaként nagyon rossz érzés. :twisted:

Annyit beszéltetek a magnéziumról, hogy már én is vettem. :) Nekem olyan panaszom van, hogy lépcsőn járáskor remeg a lábam. Meg persze a hasam is feszül sokszor, meg a derekam. Úgyhogy beijedtem és szedni fogom. Meg azt is olvastam, hogy fejfájást is okozhat a Mg-hiány.

Szülésznő, a választott nekem nem ért be, ezért ügyeletesnél szültem, de ő nagyon szuper volt. A pátyolgatásra úgysem maradt idő. :D Hát, most kiváncsi leszek. Én is azt hiszem, a végén elég hisztis szülőnő vagyok, meg kiabáltam is, pedig álmomban nem gondoltam volna magamról. :oops: Tényleg egy önkívületi állapot ez, amikor nem is vagy önmagad. Ráadásul egy csomó mindenre csak homályosan emlékszem.
Jókat röhögtem a szüléssztorikon, amiket írtatok. Főleg, hogy "mostmár jó lenne, ha csenden maradna az apa" :D :D :D . Szegény apák. Az enyém is egy ideig simogatta a derekamat, amíg el nem löktem, hogy hagyjon már! Úgy sajnálom így utólag. Pedig olyan cukin tudnak biztatni, annak ellenére, hogy ez nagyon nem az ő világuk. Amúgy is, így szenvedni látni a feleségüket, és nem tudják megmenteni. Természetellenes.

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Én nem kiabáltam, én nyögtem :oops:. Olyan cikisen :oops:. Mi előre megbeszéltük apával, hogy tehetetlen lesz, és ez normális, ne akarjon mindenáron segíteni, mert nekem arra lesz leginkább szükségem, hogy csak ott legyen. Nekünk működött. Mondjuk ebből a szempontból nagyon jó volt a homeopatás bogyó, mert negyed óránként 5 db-ot kellett adnia, és ez őt eléggé lefoglalta. Meg a szülésznő mondta, hogy öt fájásig egyik oldalamon feküdjek, aztán forduljak, na ezt is apa számolta (én meg, hogy nem, még nem telt el 5 fájás, hadd ne kelljen megmoccanom! :D).

Bobek Pont ilyen okokból akartam, hogy legalább egy lányom legyen :). Eddigi összes pasim „érdekes” viszonyban volt az anyjával :roll:. Bár lehet, én választok mindig ilyeneket magamnak :roll:. Mivel Szaffival már megvan az egy lány, a többi baba neme nálam tényleg mindegy. Azon röhögtem, hogy minden babás cuccunk unisex, erre a végén tényleg összejön majd a 3 lány, ami apa vágya, és lehetne minden rózsaszín is 8).

Zsabó Nagymamámék is ilyen (nem panel) házban laknak, hogy fél emelet lépcső után jön a lift. Na az a fél emelet meg olyan magas :evil:. Ott még rámpa sincs :evil:. Jó erőben vagy, ha mózessel együtt cipelted a gyereket :shock:.
Én meg is kérdeztem apától, miközben a varrásomat szemlélte, hogy fogunk mi még szexelni azután, hogy ezt végignézi? Apa értetlenkedett, a doki meg röhögött :oops:. De nálunk se volt befolyásoló tényező.

Zafír Babóid mostanában kezdenek majd el nőni, gondolom te mindent, amit mi érzünk duplán érzel, hiszen turbótempóban kell tágulnia a méhednek.
Lépcsőn lehet „leléptetni” a babakocsit, én is úgy csináltam a 3kerekűvel, mert én se tudtam vele a rámpára ráfordulni (meg az olyan marha meredek nálunk, hogy bonyolultabb, mint a léptetés).
Pici lánykám Emese lesz hivatalosan, és Mesónak becézzük majd. Még lehet, hogy lesz második keresztneve is, mert hát Szaffi is Zsófia Szaffi-nak van anyakönyvezve, nehogy már Mesó beérje egy névvel :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Ez kimaradt: ma 3 nyanya, akik az egyik nyanya 8 hónapos unokáját szokták tologatni, megkérdezte, hogy tudjuk-e a pici nemét. Mondtam igen, kis copfos lesz az is. Erre: „nem baj, csak legyen egészséges” :shock: :shock: Épp be akartam szólni valami „kedveset”, mire valamelyik beszólt helyettem, hogy ő mindig lányt akart, mert 2 fia van :D. Örültem, mert nem bizti, hogy kulturált lettem volna :lol:Ez kimaradt: ma 3 nyanya, akik az egyik nyanya 8 hónapos unokáját szokták tologatni, megkérdezte, hogy tudjuk-e a pici nemét. Mondtam igen, kis copfos lesz az is. Erre: „nem baj, csak legyen egészséges” :shock: :shock: Épp be akartam szólni valami „kedveset”, mire valamelyik beszólt helyettem, hogy ő mindig lányt akart, mert 2 fia van :D. Örültem, mert nem bizti, hogy kulturált lettem volna :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


oké, sikerült kétszer bevágnom :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko Nyugtasson: Pár házzal odébb van egy csaj, akinek az anyósa szokott lejönni a kicsivel (a csaj betöltött 39 hetes a másodikkal). Náluk hiába van anyósnak két fia, ő az a nagymama mindkét ágról, aki babázik, néha főz nekik, és láthatóan a csaj is teljesen normális viszonyban van vele. Szóval van olyan anyós, akihez visszajárnak a fiúk családostól 8). Kétségtelen kell hozzá, hogy a lány anyukája Érden lakik, anyós meg 3 házzal odébb, de gondolom az se véletlen, hogy ide költöztek ők is :roll:.
Az én anyósom fél évesen lepasszolta apát a nagymamának, majd elköltözött egy másik városba :roll:. Nem csoda, ha „érdekes” viszonyban vannak :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja: Turbótempó? :lol: Ez tetszik. Az biztos, hogy már a 8. héttől látszódott a pocakom.
Fokozzam a babakocsi helyzetet? 2 ajtón kell átmenni mire az ember a lifthez ér. Mindkét ajtó olyan magától visszacsukódós, jó erős. Grrrrrrrrr! :evil: Szerintem a költözés lenne megoldás, de az előszocpol miatt még 2 évig nem adhatjuk el a lakást.
Hogy milyen bunkó emberek vannak????? Szerintem tök jó hogy leányzó lesz, sok mindent együtt tudnak majd Szaffival csinálni ha felnőnek. Buli meg minden. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Anya meg majd duplán aggódhatja halálra magát. :) Én nem esnék kétségbe ha a jövő héten kiderülne, hogy mégis leányzó a másik baba is. Csak neve nem lesz szegénynek, mert apának nem tetszenek a név ötleteim. Emese nagyon szép név. Szuper választás!

Zsabo: Nálunk is van egy helyiség a postaládák utáni ajtótól jobbra. Régen ott tartotta az építtető a megmaradt csempét. Én akkor azt hittem az lesz a bicikli és babakocsi tároló, de mégis eladták. :( Elnézve a mózeseket kettőt biztosan nem tudnék felvinni, de a hordozós fajtát majd már el fogom bírni, ha sikerül bekönyörögni magunkat a takarító helyiségbe. :lol:

Bobek: Családorvos? Nem irigyellek elnézve, hogy milyen "alakok" vannak nálunk néha a rendelőben, a legkülönbözőbb hülyeségekkel.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsuzsko: Logisztika tanárom mesélte: Egy házaspárnak volt egy kislánya, szerettek volna egy kisfiút. A nő terhes lett, ikerlányokat szült. De nem adták fel a reményt, majd a 4. gyerek biztosan fiú lesz. Szerinted mi lett? Természetesen ikerlányokat szült a nő megint. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír Nővérem és köztem 20 hónap van, szóval ismerős a kis korkülönbségű lányok helyzete :). Szerintem is praktikus :D
Drukkolok ennek a takarítóhelységnek, mert azért nagyon nem lenne mindegy! Fura, hogy új építésű és ilyen nyilvánvaló dolgokra nem gondoltak :roll:. Előzőleg új építésű önkormányzatiban laktunk, 6 lakás volt a lépcsőházban és egy kb. 3x3 méteres babakocsi tároló tartozott hozzá :shock:. Nem is tudtam, milyen jó dolgom volt :D
Én nem bánnék öt kislányt :wink:

Zsuzsko Hét lány már sok. Nem a lány, hanem a hét :D. Az már „nem fér bele az időmbe” :oops:. Hiába, a kor :oops:.

Feltettem a babakocsim Vaterára:
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 93805.html
Ha esetleg tudtok vkit, aki 3 kerekű kocsiban gondolkozik, nyugodtan küldjétek tovább a linket :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Jó reggelt ,
jaj, bakker, nagyon lemaradtam, jó sokat kellett visszaolvasnom, nem biztos, hogy mindenkinek tudok majd válaszolni.

Először is gratulálok a jó teszt eredményekhez és a kislányokhoz!! :lol: :lol: Akkor már ha jól számolom három a kislány a "csapatban"???

Azt hiszem a pelenka témát alaposan átgondolom, mert még hely sem lenne a mosható pelenkák áztatására, annyira pici a fűrdőszoba, na meg egyébként is, én is napi 2x mosok...ippeg elég!

A hordozós megoldás viszont egyre jobban tetszik!

Én még mindig hányok, a héten is háromszor, de azért már lényegesen jobb a helyzet!


Tegnap voltunk afp-n, és uh-n. Még mindig kisfiú!!!! Méretei alapján pont akkora, amekkora a terhességi nap és hét, úgyhogy látszólag minden ok.
Én hosszú rágódás után úgy döntöttem, hogy hétfőn levetettem a 16. heti vért és már bejelentkeztem az Istenhegyire uh-ra július 4-re. Dr. Bátorfihoz kaptam időpontot. Ha az eredményeim indokolják az amniot, akkor alávetem magam, egyébként nem kockáztatok.
Tekintve, hogy most is megállapította a szonográfus, hogy még mindig lent a méhszájnál tapad a méhlepény, ne csodálkozzam, ha barnázgattam (még 2 hete is előfordult) és hogy ugyan még vándorolhat a lepény fölfelé, de hát azért ez is egy kockázati tényező. Szóval ez miatt is úgy döntöttünk, hogy csak a legindokoltabb esetben lesz amnio.

Nagyon szép kislányneveket választottatok lányok!:) Zorka és Emese, nekem mindkettő nagyon tetszik:)))

Nekünk is van már nevünk...a semmiből egyszer csak befutó lett: Előd:)) Nekem akkor jött ez a név, mikor a 12 hetes uh-n nézegettük a babát! Volt egy csomó extra nevünk...de ahogy néztem a képeket a babáról, egyik sem illett rá, mind erőltetettnek tűnt.

Mindenkinek szép hétvégét!

Lilypie Pregnancy tickers
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Sziasztok!

Na tegnap óta hivatalosan is naplopó lettem :D Volt munkahely, nincs munkahely.. mondjuk annyira azért nem bánom, semmire nem volt időm..
Jövőhéttől elkezdek nyelvtanfolyamra járni, meg Péntek Enikő kismama tornáira járni :)
Azt esetleg nem tudja valaki közületek, hogy így, hogy megszűnt a munkahelyem, rögtön ugrott a tb-m, vagy van esetleg valami türelmi idő?

Zsuzskó! Gratulálok a félidőhöz :) Nekem majd hétfőn lesz :)

Gemini! Én is folyton mosok :shock: most is :D
Az Előd név nagyon jó..nekem eszembe sem jutott,amikor még fiura is gondoltunk, pedig tetszik.. Remélem az Istenhegyi majd jó hírrel szolgál, nagyon jó szakemberek dolgoznak, jó, hogy azt választottad!

Rekuja! A tapintatlan bunkó nyanyák...hát nem semmi... nálunk is le "impotens barom"-ozta páromat egy kedves barátja, persze szeretetteljes poénnak szánta, hogy kislányt tudott csak összehozni.. Annyi primitív ember van, Istenem...
Nagyon szép a GT3, remélem sikerül eladni..

Zafír!
Hát ez a lépcsőházas sztori nagyon nem jó, kezdek félni előre, én még azt sem tudom, hol fogunk lakni.. remélem valahogy sikerül majd megoldanod a babtaxiztatást :) Egek, két kis manóka odabenn :)

Júli 1-ére ígérik a kulcsátadást, de sajnos benne van a pakliban, hogy csak játszottak hónapokon át a sokmillió foglalónkkal, mert már ígértek párszor költözést... ez az uccsó, hogy várunk, ha nem történik semmi, visszakérjük a pénzt, valami kamatot kizsarolunk és keresünk lakást másfelé.. :(

Bobek! Családorvos? De jó..:) Gyönyörű hivatás! A vizsgához egy naaagy nagy kalappal :)

Pocakfotókat lassan hozunk?

:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Csajok, totál elkeseredtem! 1 hónapja vettem magamnak egy fürdőnadrágot (sort, derékban fűzős így nőhet bele a poci). Még egyszer se volt rajtam. Erre nem jön rám :cry: Annyit nőtt a seggem, hogy nem tudom felhúzni :shock:. Nem, nem a pocakomon akad el, még előbb :oops: :evil: :evil:. Majdnem bőgtem miatta :cry:. Mondjuk előtte a spanyol-ír meccs végén bőgtem, szóval ez nem lett volna olyan meglepő nálam :roll:. Na de akkor is! Bikinit nem akarok felvenni, szerintem abban nem vagyok szalonképes :oops:. Meg rég nem fazoníroztam már :oops: Nem látom a hasamtól :oops:. Az egybefürdőruhám meg nagyon szorítja a pocakot :oops:. Ti miben strandoltok?

Gemini na igen, mosható pelust mosni is kell ám :wink:. Remélem, gyorsan javul az állapotod! Méhszájon levő méhlepény nem császárt jelent? Vagy neked amúgy is az lenne? (nemtom ki írta, hogy a korábbi császár miatt most is az lesz :oops:).
Előd aranyos név :)

Zsuzsko Hajrá felezőbuli! :lol: Mindjárt követünk :wink:

Nyuszuli Megszűnt munkahellyel is lehet, érdemes táppénzen lenned és nem munkanélkülinek, kérdezz rá a könyvelőnél!
Tudod, ha meg fiú lenne, akkor arra kapnánk megjegyzéseket. Néhányan azt hiszik, elvárjuk, hogy valami „vicceset” mondjanak. Amúgy büszke vagyok apámra, nem tett semmi megjegyzést, hogy már megint lány születik a családba :lol: (két lány és két lányunoka után evidens, hogy megint lány jön, nem? :lol:).

Érdemes volt idetenne a babakocsi linkjét, egy csomóan megnéztétek vaterán, így úgy tűnik, hogy rengeteg ember érdeklődik :D Hátha emiatt jobban megy fel az ára :roll:. Szeretnék legalább 60-at kapni érte, az pont az eredeti ár fele lenne :oops:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko Kitartást, ne pánikolj, ne a legrosszabbra gondolj! A doki alapos, neki kell a legrosszabbra gondolnia, neked meg a legjobbra :wink:. Lehet egy húgyúti fertőzés is :wink:. Azért az egész napi vizeletgyűjtés a szememben egy kicsit morbid. Én ezt a részét jobban utálnám bárminél! Ha tényleg akkora gond lenne, azonnal vért venne stb.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Tényleg félidő!!!! :D

Gratulálok Gemini a pont méretes babóhoz. Biztosan nem lesz semmi baj és nem kell majd az az amnio. Méhszájnál tapadó méhlepényre vigyázni, csak óvatosan mindent és nem lesz semmi baj:)

Tegnap elmentem kismamatornára végre. Sajnos a kismama jóga nem mindig van megtartva, és nem szeretnék nagyon eltunyulni. Anyukám ment az Eszterért a bölcsibe, volt nagy sírás mikor rájött, hogy nem én mentem érte. Pedig nagyon szereti anyámat, jól megvannak. Mikor lesz már ennek a nagyon anyás időszaknak vége?? Jó lenne már elmenni otthonról úgy, hogy a lányom ne csapja ki a hepajt, hogy nem menjek sehova....
Szóval jó volt a kismama torna. Ez olyan kondiszerű volt, mindenféle kütyüvel, labdával, híddal kellett feladatokat végezni. Furi volt, mert az Eszterrel ahova jártam, ott nem szabadott a hasizmokat mozgatni, meg volt légzésgyakorlat és intim torna is benne. Ez csak konkrét torna. De nagyon jól esett, ma van is pici izomlázam....
Azt mondta nekem az oktató, hogy nincs is nagy pocakom. Én meg, hogy na ne már, szerintem óriási. Volt egy 30 hetes kismama, szerintem neki sem volt nagyobb mint nekem, illetve volt egy 18 hetes, azon viszont nem látszott, hogy terhes, nagyon furi volt.
Tehát, méghogy nincs nagy hasam???

Pocakfotó? Próbálok én is készíteni hétvégén.

Vigyázzatok magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Gemini: Gratulálok a fiúcskához. A bátyámat is Elődnek hívják. :D

Nyuszuli: Én a 8. héttől vagyok veszélyeztetetten. Nekem így a 15 nap TB-m ugrott, mert rögtön betegállományba kellett vennie a dokinak. Ha tudod beszéld meg a dokiddal, hogy sima betegállományba (8-as kód és nem 9-es mint a veszélyeztetettnél) vegyen a 15 napra, persze csak ha még nem voltál betegszabin az idén. A nőgyógyászod ad neked papírt veszélyeztetettről?
Remélem a lakással minden rendben lesz. Nekünk annó nagy szerencsénk volt. Vásárlástól számított 11 hónapra átadták a lakást, 1 hónappal az ígért határidő előtt.

Zsuzsko:
1. GRATULÁLOK a félidőhöz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Éljen éljen éljen éljen éljen!!!!!
2. Nem lesz semmi baj, ne aggódj!

Nekem ma megérkezett az utolsó vérvétel eredményem is. Hepa, CMV és AFP negítvak!!!!! Bár az AFP kicsit beparáztatott, mert magas lett, de mondtam a vérvétel előtt, hogy ikrek és így máshogy számolták a MoM értéket. A MoM a dokim szerint tökéletes.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!
Két napja nem neteztem, mire végigolvastam mindent...Pff.... :)

Először is, Zsuzsko, nyugi!!!! Nem jelent semmit még a fehérje! Próbálj meg Te is nem a legrosszabbra gondolni. Az egyik ismerősöm vizeletében aceton, fehérje volt. Kiderült, éheznek a lurkók (ikrek). Nézd úgy, észrevették, kezelik és hamarosan nem a félidőről fogsz örvendezni, hanem masszívan visszafelé számolsz :)

Zafír, tényleg gáz ez a babakocsi kérdés, márpedig megoldás kell, mert anélkül lenni kész öngyilkosság. Értem arra, hogy télen sem kell bezárkózni, de az ember talán óvatosabban viszi ki a gyereket, gyerekeket a hidegbe, influenza.... Viszont mire nyugiban kijutsz velük, akkor meg már lesz súlya is a babóknak.... Nehéz és eléggé reménytelen leírva. Az öngyilkosságot arra értem, hogy hónapokra bezárva a lakásba..... Jajjjj.....

Rekuja, szép neve lesz benti babának :) Én nem vagyok híve a 2. névnek, nálunk nagyon sokaknak van, de csak felesleges plusznak élik meg...

Úgy volt, hogy hétvégén megyünk a Balcsira, sajna betegség miatt a házaspár barátunk lemondta.... :( Mivel napok óta, avagy a héten nagyon rossz volt a hasam, sem ülni, sem állni, sem feküdni nem volt jó, olyan volt, mintha egy fél téglát lenyeltem volna, elmentem dokihoz. Először felhívtam, de azt mondta, ez lehet rossz jel is, nézzük meg. Megvizsgált, hála ég a méhszájam nem változott, és volt UH is. Még mindig kisfiú van Nálunk is :) :) :) 207 gramm a lelkem, és 17+3 napos minden testrésze :) Édi volt, szunyált, csak egyet ugrott :) Persze összességében nem talált semmi gondot, így most a kajával játszok, inkább többször keveset hamizok :)

AFP-met még nem tudom, majd szerintem elugrok a kórházba érte jövő héten, azért persze érdekel, de nem lesz semmi baj :)

Mi tegnap este hivatalosan is megvettük a családi házunkat, bő egy hónap múlva adják át, kezdődik egy kis alakítás és utána költözünk.

Mi most is tömör fenyőbútort rendelünk tesónak, majd ezt augusztus eleje felé, amikor várjuk, hogy a ház elkészüljön, akkor beülünk a szobákba, kitaláljuk, melyik szoba kié, és tervezünk, majd rendelünk! :)

Ki mit csinál hétvégén? Mi nem sokat így, de biztosan felavatjuk Dóri új, felfújható medencéjét, amit szülinapra kapott :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Csajok, most lesz holnap mozi vagy sem?! :shock:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Most megint nem voltam egy ideig, úgyhogy visszaolvasok :D

Sajnos most megy a családon keresztül valami hasmenéses hányásos betegség. Tegnap a kislánykám hányt kétszer, de azóta már jobban van, a párom meg én meg a wc-t járjuk :D

Vettünk a lánykámnak kiságyat: http://epitkezes-otthon.vatera.hu/butor ... 99121.html Legalább már nem kell emelgetnem a rácsos kiságyból ki-be :D Mikor megmutattuk neki a képet, nagyon örült neki. Csak azt hajtogatta, hogy szisza-szisza. :D

Ma már remélem, hogy megjön az afp. Holnap meg megyek - ha elmúlik a hasmenésem :D - vérvételre :? Meghatározzák a vércsoportot. Bár én már inkább ultrahangra mennék..

Na, akkor visszaolvasok!!!

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Rekuja
Gratulálok a kislányhoz!!! :D Nem tudom miért, de nekem is az van az emlékezetemben, hogy kisfiút mondtál valamikor :D Akkor csak lesz itt a fórumban több kislány is :D Én is tudni akarom!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Az Emese szép név. Egyébként nálunk is két név lesz. A kislányom is Lívia Ivett. :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Gittus, értem már mi ez a szisza-szisza megjegyzés :) Aranyos és praktikus is az ágy, ügyesek vagytok. Éppen ezen gondolkoztam, mikortól alszik egy gyerek ilyesmi ágyban. Nálunk még korai lenne, de annyira meg már nem.... :roll:

Jobbulást egyébként.

Ma is befűtöttek, mi már megint sötétben ülünk, redőny leengedve, de nem baj, reggel 7-kor már 28 fok volt... Mi lesz később??? :) Én mondjuk élvezem, csak csak nyár van :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok Lányok, Asszonyok!

Zsuzskó , tényleg nem izgulj előre, a fehérje miatt. Lehet, az is, hogy csak nagyon sűrű a pisi és koncentrált, biztosan azért is kell az egész napi, hogy ne csak egy "adag" után ítéljenek! Tuti, hogy minden rendben lesz.

Rekuja, nagyobb popsi miatt sem érdemes aggódni és mérgelődni, ezen most úgy sem lehet segíteni. Ezt nem igen lehet szabályozni. Én az előző terhességnél egészen a végéig bikiniben jártam strandra, egyszerűen semmit nem viseltem el magamon, ami nagyobb. Aztán szülés után, meg még tavaly is folyamatosan kis kánikularuhában jártam vízpartra, mert szégyelltem magam.....tiszta hülyeség.
Most még nincs fürdőrucim, még nem voltunk strandon idén. Ez a tortúra még előttem áll.
Én a fazonigazítást ekkora pocakkal már csak kis tükörrel tudtam (tudom) megoldani :oops:

Viszont a meleget most valahogy nagyon nem bírom. Már reggel ahogy jövök munkába, meg akarok pusztulni, úgy izzadok, a hajamat fel kell kötnöm mert melegít. Eszterrel semmi ilyen bajom nem volt pedig augusztus közepi gyerek, az utolsó hónapokat kánikulában töltöttem. Hú, elég nekem a 27 fok, de ez a hét brutál lesz. Ti hogy bírjátok a meleget?

A pocaklakó most hétvégén belevágott a lecsóba, most igazán kezdtem el érezni a mozgolódásait. Most már apa is érezte tegnap este kézrátétellel :D
Ezt az állapotot imádom!!!!

Nem tudom viszont, hogy miért, de ha kicsit gyorsabban sétálok, vagy tüsszentek akkor szúr, és mindig egy ugyanazon ponton, jobb oldalt lent. Nem tudom, hogy akkor éppen nyom ott valamit, vagy mi lehet, de már több napja ezt érzem. 2,5 hét még a köv UH-ig, akkor majd rákérdezek a dokinál, hogy lát e ott valamit.....

Legyen szép napotok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Gittus: Nagyon tetszik az ágy, nem csodálom, hogy odáig van érte a csajszi. :lol:

Nyuszika: Én áldom a férjem eszét, hogy a költözésnél beszereltette a légkondit a lakásba. Eddig nyaranta csak néha használtuk , de idén kiélvezem a kellemes hűvöset. :lol:

Lányok! Szombaton voltam az Ázsia Centerben. Az I. épületben (ahol a parkoló is van) a földszinten, a bejárati nagy téren vagy egy fürdőruhás, ahol nagy választék van tankinikből. Fazonban, színben és méretben is. Ár: 4000 Ft. A II. épület 1. emeletén, néhány üzletre az üveglifttől, van egy kis ruhaüzlet, ahol meg terhesnacikat lehet kapni. Elég sok van. Ott vettem egy fehér térdnacit. Az árára nem emlékszem, mert több mindent vettünk, de nem hiszem, hogy olyan rettenetes lenne.

Én tegnap délután megjártam a SOTE ambulanciát. :( Visszatért a hasfeszülés, de olyan erősen, hogy szombaton, már semmilyen testhelyzet sem volt jó. Doki szerint nincsen semmi gond. Szigorú pihenést javasolt és hogy ne simogassam sokat a pocimat. :shock: Azt mondta, az ikrek nagyon szépen nőnek, 17 hét 6 naposnak felelnek meg.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zsabo

Én is éreztem egy pár napja apróbb szúrkálásokat itt-ott. Mondtam is apának, hogy biztos valamimet gyötri odabent. :D :D
Amúgy az az érdekes, hogy én is sokkal jobban bírtam a meleget, mikor Livikével voltam terhes. Ráadásul dolgoztam is akkor egy olyan irodában, ahol megállt a levegő is. Most néztem, hogy 5 nap van Eszter és Livusom között :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsabo

Látod, megbolondít ez a meleg :D :D :D Nem 5 nap, hanem 1 év 5 nap :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Elnéztem!!!!

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem vagyok "itt", de ezt mindenképp szeretném felposztolni, nagyon jó ajánlat!

http://www.kuponvilag.hu/budapest/egy-k ... 162258_333

Mi megyünk, ennyiért tök jó :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Ez nagyon jól hangzik Nyuszuli, de ehhez BP-inek kell lenni:))))

Gittus, egy év ide oda:) valóba pár nap van a születésnapjuk között!:) Én is úgy gondolom, hogy a szúrkálás, azért van, mert ráül vagy ráfekszik a betyár valamire. :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Újra itthon! Megint Balcsin töltöttük a hétvégét 8). Nagyon jó volt! Csajok, eszméletlen jó a Balatonnal cipeltetni a pocit :lol:. Kinti babám is imádta, már lila volt a szája meg remegett a hidegtől, de ordított, hogy nem akar kimenni a vízből :lol:. Gonosz apa meg kicipelte persze :roll:. Az se utsó szempont, hogy a vályogház „klimatizált”, szóval a legnagyobb kánikulában is 21-23 fok van bent 8). A szomszéd vendéglőben kiraktak egy sárga pintyet egy kalitkában, a fél hétvégét a kalitka előtt kellett tölteni, ahol Szaffi ide-oda dülöngélve dúdolászot, miután apa botor módon megjegyezte, hogy ott van az árgyélus kismadár :lol:.

No de ami itthon van :shock:. Fél9kor mentünk le, 10 előtt már itthon voltunk, de ömlött rólunk a víz :shock:. Oké, a helyzetemet rontotta, hogy majd bepisiltem :oops:.
Ma nekem is volt nagy pocifájásom, beszorult a levegő, azt hittem tőrrel szurkálnak :(. Remekül nézhettem ki a közértben, amint tornagyakorlatokat végzek, próbálok mélyeket lélegezni és közben Szaffit szórakoztatom :lol:.
Balcsiban meg begörcsölt a talpam, két kézzel kapaszkodtam a nővérem vállába, hogy ne boruljak fel, közben meg nyögtem és szenvedtem, erre az jó hangosan elkezdte mondogatni a nővérem, hogy „ez az, nyomjad, így kell vízben szülni!” :roll: :lol: Alig bámultak ám meg minket :lol:

Zsabo Kismama tornára nagyon irigykedek! Nálunk van a kerületben ingyenes, csak kéne valaki, aki Szaffira vigyáz :roll:. Elvileg ha anyám nyugdíjba megy, bevállalta, gyakorlatilag ahogy ismerem, mindig közbejön valami és ha szerencsém van, kéthetente egyszer lejutok :roll:.
Szaffi sose volt nagyon anyás :roll:. Lehet, azért, mert elejétől fogva sokat van apával kettesben. Nem feltétlen, mert elmegyek. Az első hónapokban csináltuk azt, hogy ők ketten az egyik szobában 1-2 órát, én a másikban. Hétvégén néha teljes etetések közti időszakot csak apával volt. Egyrészt így nekem is volt egy kis saját időm, másrészt apának is volt „saját Szaffi ideje” :). Ha meg egy helységben voltunk, akkor folyton beleszóltam, hogy fogja, mit csináljon vele stb. :oops:. Egyszerűen tisztában voltam vele, hogy CSAK ÉN tudom, mi kell a gyereknek, ő tuti elrontja :lol: :lol: :lol:. Na ezért volt jobb, ha ott se vagyok :lol:
Egybefürdőruci marhára nem esett jól a pocaknak :( Most anyámtól kaptam egy bikini-alsót, ez remélem kihúzza egy darabig. Csini leszek fekete alsóban és halványkék felsőben :lol: :lol:. Amúgy amint kijöttem és megszáradt a rucim, felkaptam a strandruhám :oops:. De aztán körbenéztem, láttam néhány egyáltalán nem terhes nagyon gáz alkatú boldog embert, és ez jót tett a lelkemnek :lol:. Nővérem mesélte, hogy a Velencei tónál szabad strandon volt egy felirat, hogy „kellemetlen külsejű emberek megfelelő öltözékben” mehetnek csak be :shock: :shock: :evil: :evil:.
Lehet, hogy a babád vmi idegvégződésbe beletalál időnként, és azt érzed :(.

Zafír Épp most írta egy Amerikában élő ismerős a decemberi babaváróknál, aki szintén ikreket vár (Lombikbaba, ha ismered), hogy neki a véréből kiszűrik mindkét baba dns-ét, és az alapján nézik, egészségesek-e, úgyhogy nincs ez a paráztatás, meg ikrekre érték-átszámolás. Ja, és már a 12. héten biztosra tudja így a nemüket is :)
SOTE-látogatásért részvét :( De jó, hogy semmi gond :). Hol vannak megtapadva a picik? Elvileg akkor nem szabad simogatni, ha elöl van valamelyik, mert attól leválhat a méhlepény. Mondjuk kettőnél lehet, ez is más :roll:. Tiszta jó, hogy pont olyan nagyon, mint amennyi idősek! Ezek szerint abszolút nem érdekli a babákat, hogy ketten vannak, mindegyik fejlődik a maga ütemében 8).

Nyuszika 2 névnek mi se voltunk hívei, amíg el nem dőlt, hogy Szaffi lesz a nagylány. Mert amellé azért kell egy „felnőtt” név is. Tudod, hülyén nézne ki, ha vezérigazgató korában is Szaffinak szólítanák :D. Ezek után meg már a többi babának is kell a két név, hogy ne legyen féltékenység :lol:.
Örülök, hogy csak ijedtség volt, nem pedig baj :wink:. Legalább moziztál egyet :)
Felfújható medencét én is előkotrom és kiteszem az erkélyre :lol:

Zsuzsko Na mi lett a pisi-kör vége?

Gittus Hogy vált be a kiságy? Aludt már benne? Olyan nagy lány lesz hirtelen ettől, nem? Milyen huzattal vettétek? Ja, látom, szisza-szisza :D
Igazából azt írtam, hogy szerintem tuti fiú lesz, bizti emiatt emlékszik mindenki fiúra. De hát az anyai megérzés nem mindig jön be :lol: Szegény Mesó-tesó már egy életen át azt fogja hallgatni, hogy az anyja fiúnak hitte :lol:.

Nyuszika Szaffi 15 hónaposan (május elején) került „nagy” ágyba, egyszer se esett le, egyszer se mászott le ügyetlenül. Oké, egy éjjel elindult a lakásban barangolni, és már az előszobában csattogtak a kis Szaffancs-tappancsok, mire feltűnt :lol:. Egy délután meg a szívbajt kaptam, mert benéztem a szobájába, üres az ágy, gyerek sehol :shock: (az ajtó mögött játszott :shock:). De meglepően jól fogadta a nagyágyat, szerintem nekünk volt „nagyobb” lépés, hogy már „nem baba” :roll:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Lányok,
most csak egy gyors bejelentkezés, hogy azért nem tűntem el teljesen és végérvényesen... Az igazság az, hogy sokáig követtem az itt zajló eseményeket, csak írni nem volt időm, most meg már visszaolvasni sem tudok mindent, de ígérem, pótolni fogom....

Dióhéjban magunkról: távmunkában dolgozom, de mikor múltkor otthon voltunk, akkor bementem az irodába bejelenteni a Nagy Hírt. Tök jól fogadta a főnököm, mindenki aranyos volt. Ettől függetlenül továbbra is rengeteg a munkám, de mivel itthonról dolgozom, ez azért fizikailag nem megterhelő...
Pár hete járok birthlight-terhesjógára (http://www.jottodrevarva.hu/birthlight-kismama-joga.php), ami szuper. Ráadásul megismerkedhetek más kismamával is, meg csomót beszélgetünk, amire itt kint nagy szükségem van.
Még, ami a babával kapcsolatos komoly döntés, hogy úgy döntöttünk, otthagyom az orvosomat és a kórházat, ahová eddig jártam és egy fogadott szülésznőhöz fogok járni. A nő egyszerűen zseniális, sokkal jobban megbízom benne, mint a dokimban, és egy másik kórházban - ahova az ő pácienseként mehetünk -, fogok szülni. Ez azt jelenti, hogy ő végig velem lesz az első pillanattól az utolsóig, és ha nincs semmi komplikáció, akkor orvos nem is piszkál (persze, ha szükség lenne rá, akkor nyilván kéznél lesz, mert mégis egy kórházban leszek). Az is szimpatikus ennél a kórháznál, hogy - komplikáció mentes szülés esetén -, akár 4 órával a szülés után is hazamehetek, szemben a másik hellyel, ahol első gyereknél 6 napig benttartanak (nem tudok nem arra gondolni, hogy ez azért a pénzről -is?- szól). Persze nem hiszem, hogy ezt az ún. ambuláns szülést választom majd, de egy-két nap után lehet, hogy már inkább hazamennénk. A szülésznő pedig naponta fog itthon is minket látogatni még jó ideig, és segít a baba körüli teendőkben majd. Nagyon megnyugodtam, hogy meghoztuk ezt a döntést, valahogy a dokim túl konzervatívnak tűnt az első pillanattól...
Ja, és ráadásul költözünk is, juhéj!

Megpróbálok visszaolvasni, és kérlek ne haragudjatok, hogy ilyen önző módon most csak magamról írtam...

Jó gömbölyödést!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Jaj, nálunk is ágycsere van folyamatban. Igazából nem olyan nagy váltás, hiszen 60x120 rácsos helyett kap egy 70x140-es nem rácsosat, de mégis változás!
Nálunk az anyásság egyszerűen csak jött, egyik napról a másikra. Ha reggel felébred és az apja van mellette, kiabál és sír, hogy anya-anya gyere vissza, ha el szeretnék menni valahová akkor is megy a sírás, persze fokozatosan javul a helyzet, de azért lassan 3 évesen már vége kellene, hogy legyen a szeparációs időszaknak :?

Mimilee, ha így vagy nyugodt, akkor tényleg jó, hogy meghoztad ezt a döntést. Nekem is szimpatikus amit írtál. Ebben a szülős-nőgyógyászati témában a bizalom az első, ha nem bíztál meg a dokidban, jó, hogy lecserélted. És ha lesz doki, a baj esetén (ami persze nem lesz) az is megnyugtató. Egyben viszont biztos vagyok, négy órával a szülés után, nem akarsz majd haza menni. Ez tuti. Én csütörtökön éjjel szültem, hétfőn mentem haza, így pont jó volt. De ha arra gondolok, hogy pénteken reggel kirakják a szűrömet, az szörnyű lett volna....... Kell idő, mire feldolgozod mi is történt, és mit is kell majd kezdeni az új helyzettel, sebek, gát, szoptatás, babó.

Zsuzskó, mi a pisi-helyzet felétek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rekuja

Megvettük a kiságyat, de még két hét, mire leszállítják. Nem tudom, hogy hogy fogja majd benne megszokni, de muszáj lesz neki :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: