Új privát üzeneted érkezett!

mágnes: Márk vagy Martin lesz, még versenyben van a két név...

A ruhákon én is nagyon tipródok, mert szinte csak lányka ruháink vannak, és kevés az olyan darab, amit egy kisfiúra is rá lehet adni...

A többi dologgal viszonylag előrelátóak voltunk, babakocsi, hordozó, gyerekülés, kiskád mind semleges színű, vagy fehér, vagy narancs-szürke, így azokkal nem lesz gond :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sziasztok!

Konkri
Köszönjük a tanácsokat! Ezt a ládásat ki fogom próbálni!

Witch
Jobbulást! Nagyon elkapott benneteket ez a betegség! :cry:
Én még fordulok hasra :oops: Bízom benne, hogy a babáink nagyon kényelmes, védett helyükön biztonságban vannak!

Molly, Babee
Teljesen igazatok van!
Nézzük pozitívan a világot!
Hiszem, hogy nem véletlenül "kaptam" én három kisbabát :lol: :wink:

Anya-magzat kapcsolat: nagyon jó a Lelki köldökzsinór c. könyv :lol: :lol: :lol: :lol:
Érdemes azt olvasgatni!

Egy kis könyvajánló:
http://perinatus.hu/ajanlo/konyvek/
Időnként irigylem a pestieket, mert annyi programlehetőség van! :oops:

Galex
Én már kezdem nézegetni a különböző listákat, hogy írjak egy saját listát. Aztán kezdek vásárolgatni. Inkább most, amíg könnyebben mozgok, amíg esetleg nem kerülök kórházba.
A babakocsi lesz a legnehezebb... alig van hármas modell :cry: :cry: :cry:

Rizsmike
Gratulálok a kisfiúhoz! Nagyon jó a kép!
Az avatarodon a kislányoddal vagytok? :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Sziasztok!

Na képzelhetitek nálunk mennyi fiú ruha lesz két lány után. Én pont egy éve sírtam ki egy rózsaszín babakocsit, ami Bibu óta vágyam volt. Azt hiszem most ismét csere lesz. :lol:
Nekem annyiban mákom van, hogy sógornőmnek meg két fia van, így rucik lesznek, de mit sinálok két adag lány rucikkal????? Valószínű átválogatom és egy gyerekre valót meghagyok (hátha Hugomnak vagy unokatesóim közül valakinek lánya lesz), aztán a többit eladom.
Én egy kicsit túlzásba vittem a rucikat, főleg, hogy az egyik téli, másik tavaszi, így pl. vannak rucik/szoknyák/pólók amikből dupla van és eléggé hasonlóak, mert nem bírtam otthagyni... :shock:

Rizsmike, nagyon édes a kép! Jók a nevek. Nálam is lányt szeretnének a csajok, a nagyobbik veszekedett is velem, hogy akkor is lány lesz, de hát ez van... :lol:

Elkezdtem dobozolni, húsvét után VÉGRE költözünk!!!! Szeptember óta várunk erre. Igaz még nem a mi nevünkön a ház, de nagyon rendesek az eladók és mivel ők most költöznek, addig mi beköltözhetünk.Alig várom!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 

 
 


http://www.diapers.com/p/baby-jogger-su ... lack-25086

Úgy nézem, hogy babakocsink nem lesz... vagy előtte bankot kell rabolnunk... :oops: :cry:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Kép

Ekkora a pocakom. Szinte még észre sem lehet venni, hogy várandós vagyok :oops: :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


rizsmike!
Gratu a kisfiúhoz és üdv. újra itt!
Az én lánykám is kislányt szeretne,de most már ő is kezdi elfogadni,hogy egy öcsit is ugyan úgy lehet terelgetni,szeretgetni mint egy kislányt.

Trigemini!
Gratu a két kukishoz,szorítok neked,hogy egyeske kiscsajszi legyen,megy a drukk+++++++++++++++++++++++++++++Szép poci :) Nekem már a sarki kis boltba kiszúrták a növekvő pocimat,én is meglepődtem.Majd,ha lekerülnek a kabátok akkor aztán már tuti látványos lesz,de a buszon azért még nekem sem adjákát a helyet :) :)

Gratu mindenkinek az UH-képekhez olyan jó látni is már őket :D :D

sti!
Gratulálok a kukishoz :D :D Én nem értem,hogy a pasik nagy része rávan állva a lánygyermekre.Szerintem az én férjem is újra kislányt szeretne,igaz aszt mondja mindegy neki,de én úgy érzem lány párti ismét.Költözés nem irigyellek :shock:

Ruha:
Nálunk se lenne gond a lány ruhával,mert mindkét húgomnak lánya van,sőt a kisebbiké 2 éves.Igazából a fiú ruhával se,mert anyu húgának van egy fél éves kisfia így tőle is sokat kapunk majd.

Lányok!
Aki még otthon van és tisztába van az új szabályokkal a TGYÁS és a GYED mennyi ideig jár ?

Rólunk!
A vérnyomim talán rendeződött,megszűntek a szédülések.Igazából semmi extra,magzatmozgást még mindig nem érzem sajnos,pedig már nagyon várom.Voltam védő néninél javasolta,hogy a sonkával óvatosan húsvétkor,mert sok utána a folyadék bevitel.Na,de könyörgöm kitudja megállni húsvétkor,hogy ne egyen sonkát kedve szerint?? :shock: :shock:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sziasztok!

Örülök, ha valaki hasznosítja a kertészeti tanácsaim.

Ibici: a tgyás napra pontosan nem tudom, de kb fél év, pár hét híján. után a gyed 2 évig, ha volt két év biztosításod.

Akik most még gyed-en vannak vagy gyes-en esetleg, azoknak ajánlom, hogy vegyék ki a gyed után a szabikat vagy a betegácsi is többet fizet mint a gyes. és megyek júniusba szabira + remélem anyósom felveheti majd a gyes-t.

félelmeim: arra jutottam, hogy a lepényem feljebb húzódott és mellső falon tapad és ezért nem érzem Rozit :) na ennyi az én doktori megállapításom :) tuti mocorog, csak a lepény biztos eltakarja a hasfalam. :)

Trigemini: az első kocsit én azért nem ajánlom, mert ha jól látom fixek a kerekei, ami egy sima kocsinál még csak csak elmegy de egy hármas kocsival nehezebb fordulni. viszont pozitívum, hogy egysíkban vannak az ülőkék, mert így könnyebben bemész bárhová. gondold át a viszonyokat, hogy hova jársz boltba, orvoshoz, tudsz e ezekkel közlekedni olyan terepen. de neked tutira nehéz lesz találni :(

Amúgy ajánlom az e-bay-t vásárlásra, aki jól tud angolul.

Nekünk minden megvan ami kell, csak ruhákat fogok venni, ha fiú, ha lány, de most már remélem lány :) mivel hogy a kezdő rugi kollekció érkezik. és én csak a csemegékre megyek, csak tuti rucikat veszek, mivel másra nem kell energiát fordítanom. kocsi, kád, ágy, hordozó... elektromos hinta meg van- ez utóbbit nagyon ajánlom mindenkinek, nekünk nagyon bejött és aki látta mindenki vett.
talán egy pihi széket veszek majd még, meg lányos takarókat.

Nekem a kórházi cuccom is össze van készítve- ezt mindig így csinálom, hogy már korán kész van (ne adj isten-kellhet) és menet közben a terhesség előre haladtával egészítem ki az akkor szükséges dolgokkal. mert hát ebbe is kell jó sok cucc. +apa táska +baba táska...

Áprilisban apa itthon lesz szabin, lehet hogy ráveszem én is a 4d-re... de az a kukis kép nagyon állat!

Martin név nálunk ugye már fut, ha fiú, akkor a Márk lesz a kövi remélem.

Pocak méret: nekem este nagy, ha jó kajálós napom volt.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ibici. és miért baj a sok folyadék bevitel? vagy Neked konkrétan keveset szabad inni,

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ja ruhákhoz meg ajánlom a teszvesz-vaterán kívül a különböző webshop-okat, ha egy helyről többet rendelsz úgy egész megéri.
ajánlom a ruhafalvát, az ideababaruhát és az e-baby-t
http://www.ruhafalva.hu/
http://www.ideababaruhat.hu/
http://ebaby.hu/
www.lucakacorturi.hu

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Na,voltam terhelésesen,meg Afp-n.Érdekes,hogy UH-ra csak ápr.25-re adott időpontot,előbb nem volt,pedig reméltem,hogy jövő héten megyünk.Nagyon sokat romlott a rendszer 2 év alatt...Vagy csak sok a kismama?

Tri:szép a pocid!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Hoztam Nektek egy hivatalos linket a nevekkel kapcsolatban-
nálam a Rozi miatt merült fel, mert több oldal ilyen formában nem jegyzi , pedig de :)

szóval:
http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/ut ... index.html

pdf, úgy hogy ki is nyomtatható...

fú nekem még hogy le kell "nyomnom" ezt a Rozi témát apa torkán :) ráadásul tegnap a Márkot megint lefújta és lánynevet még egyet se találtunk közöset- mondjuk szerinte még ráérünk (de én nevén akarom nevezni a gyereket :) )

ja azzal, hogy doktor kriszti megállapította saját diagnózisát, hogy mellső fali a lepény, most megint ráparáztam, hogy ez azért nem túl jó, de most próbálom szugizni, hogy úgy is feljebb megy.:)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri
Nem akarok neten venni babakocsit. Azt szeretném látni, kipróbálni... csak nagyon kevés a 3-as ikres modell :cry: :evil:
Az áruk meg :roll: :evil: :twisted:

Mellső fali lepénnyel mi a gond? :roll:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Mellső fali lepény: elvileg az idővel feljebb csúszik/húzza a méh a tágulással. (ha nem, de ez kizárt :), akkor, ha mellső falon és mélyen tapad, akkor a császárnál figyelni kell- de ilyen kizárt hogy legyen :) )
akinek mellső falon tapad a lepény az vszínű később érzi a mocorgást. szóval megállapítottam, hogy eddig éreztem a mocorgást határozottan, alul volt a lepényem és sztem most hogy elérte a méretét és a 14. hét is eltelt talán megindult feljebb és én úgy képzelem, hogy pont a hasfalam alatt van- korábbiak hátul illetve oldalt voltak és akkor ilyen tájt frankón éreztem a lepkéket- most is volt jó pár hete, de egy ideje csak nagyon nagyon haloványul, ha nagyon nagyon figyelek és szerintem tuti hogy mellső falon van a lepényem, mert a mocorgás megszűnésének okának csak ezt tudom be, másra nem is gondolok (ha érted mire gondolok, vagy nem gondolok... olyan nem lehet)
és én úgy képzelem, hogy ez így van! és a lepényem sincs már méhszájon, mert lefele éreztem szurkát.
szóval vonzás és gondolat és miegymás... remélem a lepényem megindult felfelé, de remélem nem áll meg itt középen, hanem felmegy teljesen :) így lesz és kész. én mondtam neki!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri
Mellső fali lepény is csak akkor okoz bármi gondot, ha mélyen tapad (méhszáj közelében). Egyébként teljesen mindegy, hogy a hátsó falon, vagy a mellső falon, vagy a fundusban tapad.
Császárnál is csak a mélyen tapadó lepény okoz gondot!
Baba mozgását akkor érzed, ha kellő erővel nekiütődik a méhfal belső felületének!
Most még van a babáknak bőségesen helyük a mozgásra, nem ütődnek gyakran a méh falának... és még nagyon kis gyengécskék :wink:

molly80
 
 


Kép
a 20. héten kb. így néz ki a belső rendszerünk :cry:

molly80
 
 


Konkri!
Köszi az infót!
Semmi problémám nincs szerencsére ami miatt kevesebbet ihatnék.Azt mondta a védő néni,hogy már most gyönyörű kis ödémát összelehet szedni,ha az ember rengeteget iszik.Először én se nagyon értettem,de biztos igaza van. :shock: :shock:

sissy!
Tényleg jó késő ez az idő pont :shock: :? Addigra hány hetes is leszel?

Kép
Kép
a.ibici
 
 



Ibici
Ezer éve túlhaladott már az a nézet, hogy kevesebbet szabad inni terhesség alatt.
Húsvéti sonkánál a sótartalom az, ami inkább nem javasolt.

molly80
 
 


Molly: Én is ezt írtam- hogy az a gáz, ha mélyen is tapad... az enyém előző uh-n még a méhszájon volt- előző terhességnél csak rálógott, de most totálba rajta volt, de ezért is képzeltem/em, hogy megindult és mellső falon (érzésem szerint) főleg hogy elmúlt a 14. hét is. a mocorgást korábban már éreztem, főleg esténként- általában ilyenkor indulnak be a babák, mikor anyuka megpihen. korábbi terhességeimnél Marcellt a 16-héttől éreztem konkrétan, gondolom azért ilyen "későn" mert még nem tudtam, hogy mit kell figyelni, de Martin már a 12. hét körül nyilván való volt, leginkább mikor Marcell bele ült az ölembe.8nála már a testrészeit is meg tudtam különböztetni) most is éreztem korán- de pár hete szakadozik a dolog. majd jövő hét kedden kiderül a dolog, illetve másként érzem, érzem, hogy ott van, de én tutira érzem, hogy ott a lepény kettőnk közt.
én nem aggódok a lepényem miatt, a 30. hétig még van ideje felhúzódni és látom a lelki szemeim előtt ahogy nő a méhem és viszi magával a lepénykém. persze beleolvastam én hülye a témába és van aki ezzel kapcsolatban riogatja az embert, ráadásul orvos- vagy annak adja ki magát.
múlt hét csütörtök- szombatig nagyon vacakul voltam, volt nap mikor azt éreztem kiesik a gyerek, de tegnap és ma csupa pozitív vagyok :)

képzeljétek írtam, hogy Martinnak a testrészeit is meg tudtam különböztetni- értsd popó, hát, tudtam, hogy a feje szétfeszíti a méhszájam, de a legjobb a lába volt- néha éreztem, hogy a végén a jobb oldalamon iszonyat valami dudorodik ki, tudtam, hogy a tappancsa- doki beharangozta, hogy lesz vagy 3,5 kiló, de ehez képest 3 se volt és nekem iszonyú picinek tűnt, DE a talpa nem fért bele a rugik talpába, nem volt rá adható tutyim- el is neveztük "Zsákosfrodónak", mert ráncos volt, a keze hideg , manó orra volt és óriási talpa volt. de ehhez képest azt is megírtam apának, hogy kék a szeme arca csupa derű és ehhez tartja is magát azóta is. a teste viszont kigömbölyödött és már a talpa se óriási :)
Kép

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


konkri!
Édes tappancska :lol: :lol:

molly!
Igen gondolom ő is a sok só bevitellel kötötte össze a folyadékot.Mindegy,végül is nem tudom megállni,igyse,úgyse a sonka evést :roll: :lol: :lol:

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Én se tudnám megállni- én fogyókúrázni se tudok, ha azt érzem, hogy nem ehetek k éhes tudok lenni, még el is ájulok :)
most ép mexikóit vagy indián kaját ennék...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Hát én sajnos kidőltem rendesen a sorból, elkapott a takonykór, és most már köhögök is. Nagyon nem örülök neki, főleg hogy a doki a P3 rossz leletettel kapcsolatban abban bizakodik, hogy majd az immunrendszerem megoldja. Hát, jelen pillanatban nem a legjobb az immunrendszerem.
:cry: Remélem, hogy a következő rákszűrésre azért rendbejövök....

trigemini2012: igen, az avataromon a kislányommal, Csengével vagyok, itt még igencsak rövíd volt a haja. Most növeszti, mert az oviban a legjobb barátnőjének hosszú haja van. Kíváncsi vagyok meddig fogja bírni. :)
Hihetetlen milyen pici a pocakod, de biztos, hogy nem marad így sokáig...
:D
A babakocsi áron kicsit sokkot kaptam, ebből már lassan vesztek egy rendes kocsit. A használt oldalakat nézted már??

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Nekem is mellső fali a lepény, azért sem lehetett látni a pocaklakó arcát rendesen, mert mindig oda bújt el. :) Nekem sehol sem mondták, hogy ez gond lenne... én is kevésbé érzem mostanában a mocorgást, de mivel láttam az uh-t, megnyugodtam...és nemsokára jön a genetikai uh....

konkri: nagyon aranyos ez a tappancs kép :D
Nekem Csenge 3850 grammal született, remélem most egy kicsit visszább veszünk a méretekből

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Trigemini!
Bár jóval könnyebb a dolgunk, mint nektek, de már én is úgy érzem belehülyülök ebbe a babakocsimizériába. Baromi drágák!
Először ezen szeretnék túl lenni, a többi ehhez képest sétagalopp lesz úgy érzem.

Légzésfigyelőnk, mérlegünk, motoroshintánk :lol: van.
Elvileg kapunk kádat állvánnyal, pihenőszéket (és ha kiscsaj, akkor egy csomó ruhát).
A kiságyból nem akarok nagy cécót, bár apafejet nem lehet ledumálni a kombi kiságyról. Még úgysem, hogy tényleg nem fér el.
Merevfalú pelenkázólapot tervezek a kiságyra az első időszakra, aztán úgyis ott pelusozunk, ahol érjük :) Alexel volt ilyen pelenkázó-fürdőkádas állványunk, de nem használtuk ki, nem szerettem. Jaj de nehéz!

Mielőtt elfelejtem! Voltunk ma itt: http://www.astikids.com/asti-bababoltok a pestiben. Szombatig nagy ruhakiárusítás van. Disney-s minden cucc. 500-800.-ért bodyk, rugik és minden féle. Vannak ágyneműk is. Nem bent az üzletben, hanem mellette. Hátha valakit érdekel most. Azt mondták lesz tavasz végén is, majd kapok hírlevelet róla. Ha gondoljátok szólok akkor is. Szerintem én főként akkor fogok támadni!
:lol:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Mellső fali lepény:
Akkor én cáfolok késő érző mozgást illetőn. :) Annával és Bencénél mellső fali lepényem volt, és ugyan Annával a 20. héten éreztem bármit is, de Bencénél a 12-13. héten határozottan éreztem mozgást.
Most hátsó fali lepényem van, ill. kifli formában előre nyúlik egy kis része, és ennek ellenére a 15. héten éreztem úgy határozottan..


Babakocsi:
Az lesz az ,amit mi legkésőbbre hagyunk. Konkrétan annyira, hogy az egyszeri anyaságiból tervezem megvenni. Én tudom a típust, ami bejött nekünk (nagy babakocsi fogyasztók vagyunk,így van tapasztalatom velük kapcsolatban), így nem kell kipróbálnom :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Rizsmike: nem gond a mellsőfali lepény! nehogy megijedj! :) Amit Molly is írt, ha száz évvel ezelőtt lennénk és nem lenne uh, és mellső, ÉS MÉLYEN TAPADÓ- na száz éve ez gáz volt. most nem okozhat gondot már ez sem a tudomány mai állása szerint.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


amúgy meg hagyjuk, mert mindenkinek fasza lepénye van :)

most eszembe jutott erről egy régi-régi cikk. egy család elkérte, kiszárították és azt csipegették, meg porítva ették- azért sztem ez kemény :o :lol: :roll: de bocs ha valakinek ilyen irányú tervei lennének és ezzel megbántottam :) ugye ma már tudjuk, hogy a köldökzsinórvér és egyebek...
tényleg valaki tervezi a levétet? én a nyári keresettől teszem függővé, a kiro-nál, azt hiszem ott a legoccóbb. a rippelék reklámozzák.
az eüsök mit mondanak erről?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Lepény tapadása
Az teljesen mindegy, hogy a mellső falon, a hátsó falon, vagy oldalt tapad... a probléma az, ha a méhszájon, vagy a méhszáj közelében van!!!!
Képzeljetek el egy felfújt lufit, ahhoz hasonlít a méh is, a felfújós rész kb. a méhnyak... az az alsó rész a veszélyes... egyébként a belső felületen BÁRHOL tapadhat.

Mellső fali lepény esetleg UH-nál okoz nehézséget. Vagy az lehet még, hogy a hasfalon kivülről esetleg kicsit később érezhető a baba mozgása. (nem lesz olyan látványos :wink: )

Köldökzsinórvér
Mi nem vetetjük le. Ár/érték arány nincs egyensúlyban :cry:

Állati méhlepényt sokféle kozmetikai termékben felhasználják
http://velvet.hu/blogok/tejbenvajban/20 ... otoelemek/

molly80
 
 



Én mint eü végzett (de nem dolgoztam benne soha) elmesélem nektek, hogy az emberi méhlepényt a legdrágább arckrémekben is felhasználják. Sőt a szülőszobán őrülten kenik a magzatmázzal az arcukat a szülésznők :D

Biztos jó dolog a köldökzsinórvér levétel, meg őssejt, meg minden, De állítólag az a mennyiség, amit le tudnak venni, az kb. egy 8 éves gyereknek elég bármire is. Így innentől kezdve engem nem dob fel annyira, még ha ki is fizetném mellényzsebből, akkor sem. (hahaha, de jó is lenne :lol: )

Babakocsi: Nekem a Graco symbio a nagy szerelmem, de kb. 200 ezer :cry: Ma találtam egy tök olyat 100-ért. Erre hajtanék, de még ez sem tuti. Szóval mi is tudjuk mit akarunk, de olcsóbban kéne :lol: Tegnap azt mondták a minimanóban, hogy amit szeretnénk, azt 160-170-alatt tuti nem kapjuk meg :cry: Azért én próbálkozom.

Amúgy valakinek van tapasztalata a multifunkciósokkal? Nekem annyira tetszik mikor a vázon mondjuk csak a hordozó van. Ráadásul sokat autózom, praktikus is lenne.

A lepény nekem legutóbb méhszájon volt, majd 8 nap múlva azt mondták nagyon mellette. Szóval már haladt.
Ezen aztán tényleg kár parázni szerintem. Messze még a végleges helye úgyis. Nyugi Konkri!!! :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Köszi a sok gartut!!!!

Nálunk Bibu és Apjuk beteg. Remek!! :roll:

Sajnos a méhlepény tapadásokhoz nem tudok hozzászólni, nekem mindig a hátsó falon tapad. Gondolom az a jó, mert nem szokták kivesézni. Holnap amúgy doki. letesztelem, hogy milyen neműt lát. :mrgreen: Még szerencse, hogy mehetek hozzá, lehet lassan kiteszi a szűröm... :lol: :lol: :lol: :lol:

Babakocsi: Galex, nekünk anno ez volt a fontos szempont, hogy csak a vázt kelljen ipelni és egy multifunkciósunk volt (Cam Cortina X3). IMÁDTAM!!!! Sajnos muszáj volt eladnom, a tesó kocsi miatt. :cry: De nagyon jó volt. Most egy Quinní Zappem van, ehhez is lehet csak hordozót tenni. Ez pii és könnyű (nem megy a c betűm időnként!!! Bocsi!!!)

Trigermini, huh, szegény, sajnálom. Az ebay tényleg jó ötlet, előtte meg kipróbálhatnád a boltban melyik a jó. Az első Pegperegónak mi a hasonló tesós részén gondolkodtunkés az nagyon jó, fordulékony volt, csak az ára nem tetszett.

Mennem kell!!!!
Mindenkinek para-mentes napokat!!! Egészségesek lesznek a babáink!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Ibibici:19,majdnem 20...kérdeztem,nem gáz-e,azt mondta,nem,csak kivárni....

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


A használtruhás oldalakról csak annyit mondanék (én is csináltam 4 évig), hogy menjetek be egy hádába (ne darabárasba) És a töredékéért tudjátok ezeket a ruhákat megvenni. Sőt, mindenki bőven válogathat is.
A honlapjukon fent van, hogy mikor hol van árucsere és egy reggelt-délelőttöt rászánva olcsóbban vehettek gyönyörű rucikat.
De ez csak az én véleményem. (én is onnan szereztem be a legtöbb rucit annak idején, mint a legtöbb ilyen weboldal).

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Köldökzsinór vér:
Nem vetetjük le. Szerintem nagyon gyerekcipőben jár még az egész, ráadásul csodákat nem tud tenni. A minőségét előre nem lehet garantálni.
Én első gyereknél még azt hittem, hogy leveszik, aztán attól fogva, akár 30-60 éves korában is hozzányúlhat az ember. Aztán csak pislogtam, amikor a szobatársamat hívták a sejtbankból ,hogy 12 éves korig megfelelő mintát sikerült levenni.Ő nagyon örült.. A betegség viszont nem áll meg 12 éves kornál.

Babakocsi:
Kezdtük egy Bergon típusúval, hamar kiderült, hogy klassz, hogy széles, de ez a hátránya is, folyton beakadtam vele a boltban a sorok között, és olyan nehéz volt, hogy nem tudtam emelni. Aztán jött egy Graco Mirage, őt nagyon szerettük Bence 6 hónapos korában megkapta az ÉN nagy álmomat, egy Quinny Speedyt.Hát, mit mondjak, nem volt egy nagy durranás, a gyerekfolyton csúszott belőle, mert teljesen nem lehetett felültetni. Ez után jött egy ABC Design Take off. Ezt csíptük, meg is van, mert a lehető legkisebbre összecsukható sportkocsi.
Ja és volt egy tesókocsink, amitől nagyon hamar meg is szabadultunk, mert nehéz is volt, és Annának sem a legjobb.
Az összeset nézve Graconk lesz, Graco quatto tour Deluxe. Erre csatlakoztatható hordozó, mózes. Szerintem nagyon jók ezek a megoldások, sokkal könnyebbé teszi az utazást a babával.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Elvittük Marcut oviba, aztán tesco, most meg megint úgy érzem, hogy kiesik hármaska + lefele szurkált :roll: most pihi, majd később folytatom a dolgom. (meg mondom őszintén én ilyen szempontból élvezem az itthon létet, mert mindent el tudok intézni és nem szakadok meg)

Babakocsi: nekünk espiro vector van, ilyen:
http://www.google.hu/search?q=espiro+ve ... 80&bih=933

nem az air típus, mert az jóval drágább volt, de ez is szuper, ráadásul direkt a zöldet akartam (hátha alapon :) - micsoda megérzés ) nekem ő volt az álom babakocsi- mármint ha az árát is nézem, mert persze biztos találtam volna mást, ha nincs keret, ráadásul akciósa 70 volt. előtte egy szintén multifunkciós volt, de az nem szétszedhető, hanem csak dönthető, hordozó rátehető. de azt nem tudtam szembe tolni és a hordozót csak rátenni lehetett, bepattintani nem és az alap kocsi is maradt.

ez az espiro olyan, hogy mind a 3 rész külön és nekem ez nagy szempont volt, mert sokat járok ide-oda, boltba, pláza, könnyű séta... és az első 6 hónap egy ilyen hordozós megoldással álom. persze be lehet tenni a hordozót a bevásárló kocsiba, de akkor nem tudok betenni mást rendesen. így apával ketten gyerekekkel frankó. a mózesa is jó, mert könnyű levenni, így ha gyerek kint elaludt, akkor nem kellett betolni az egész kocsit a szobába, hanem elég volt levenni a mózest. és könnyű a váz is, én is felvittem gyerekestől a lépcsőn. jó nem ideális a fogása, de bírható.
hátránya, hogy aluminium és nem hagynám ott sehol... :) vettem egy bicó lakatot hozzá. + a bevásárló táskája egy szar, pici, de én nem vagyok az a babakocsiteletömős fajta.

turi: én is járok, és lehet kincseket találni, főleg bálabontás után- én azért írtam a webshop-ot, mert pl most nem megyek kajtatni + gyerekkel nehéz, de itthon gép előtt tudok csemegézni.

ebay: itt pedig jobban lehet kifogni dolgokat, mint a tesz-veszen, mert ott is van ugye 1ft-os cucc, de az e-bay-en sokkal gyakoribb, hogy potom pénzért veszik a dolgokat. másik forumon volt csaj, aki 10 fontért vette meg a hintát és sokan 1 fontokért a ruhacsomagokat. csak jól kell tudni angolul, hogy a posta és egyéb jól lebeszélhető legyen.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Na elő kerülök én is végre... Vasárnap lázas lettem így feküdtem és pihentem, még mindig köhögök és döglődök de ez van...

Babakocsi:
Nekünk Jamival volt multifunkciós, de nem vált be, amíg a bébihordó jó volt addig használtuk, mert hamar kinőtte. Fél éves korára el kellett adnom. A sport rész szük lett. Akkor vettem egy extra széles pierre cardin babakocsit, ami mélykocsi is lehet. Aztán amikor az már nagyon nehéz volt, vettem egy espirot...(ezt használjuk a fáradékonysága miatt még mindig...). Godnolkodom én is a babakocsin, de anyagilag most a kórház meg minden miatt nem vagyok tulzottan elengedve, főleg hogy én az őssejtet is levetetem, mert Jaminak szüksége lehet rá...
Így az maradt, hogy vagy bébihordót veszek csak, de az is van olyan drága mint egy babakocsi, vagy babakocsit, de nem igazán szeretném eladni egyik meglévőt sem mert azok meg később jók... olyan nehéz megtalálni a megfelelő megoldást...

Bébihordó: Szerintetek melyik a jó? Mert ami a babakocsinkhoz volt, abba össze hajlott a gyerek... a többségükben 40 percet lehet max a gyerek... na de a dugó közepé-n nem állhatok meg hogy most ki kell vennem a gyereket... :oops:

turi: Sokat vettem én is ott Jaminak, manapság már nem tudok, mert ő 116-122-es ruhákat hord, és azokat még sehol sem találtam, meg rá rá kell próbálni, mert elég husicombi (bár most 2-3kg-ot fogyott a kórház miatt), és baromi hosszú lábai vannak (ez mondjuk később előny :)). Csodaszép ruháink vannak turiból. A szerenécsm az hogy nekem a bébihordón kívül minden megvan Jamiról :) Na jó cumigumi amit venni kell, esetleg egy két cumisüveg.., meg egy mellszívó, mert az tönkre ment :(

Amúgy aki babakocsit akar venni, annak érdemes ezt az oldalt megnézni:
http://babaholmiolcson.hu/
Csak annyi, hogy nem lehet kártyával fizetni, csak kp-val, de 5-20eFt eltérések is vannak bizonyos termékekben. Sokat vásároltam itt Jaminak :)

Jövök még de ovit is intézek Jaminak...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch: mi van veletek? szüleid? csajszid?

Ekata: ????

Barbazso:? milyen volt a wellnesskedés? én eléggé taknyos vagyok, de talán csütörtök, vagy péntek délelőtt? majd kereslek ez ügyben.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


na pont írtál :) ezt az üzletet az első forumról is sokan látogatták, nekünk eléggé kiesett a tájból.

a mihordozónkat azért szerettem, mert volt hozzá popó betét... a feneke alá tettem, míg picibb volt. amúgy a réginél meg takaróval pócoltam ki a seggét.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Jami megvan most egész jól van :) Anyum apum és én még döglődünk...

Mellsőfali lepényhez annyit, hogy nekem is az van :) Ritkábban érzem mostanában én is manókát, általában csak este egy kicsit... De bízom abban hogy jól van :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Konkri!

Én is azzal támasztottam ki, törölközővel, takaróval, mikor mivel, de a baj az hogy szerintem az sem épp egészséges...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Betegeknek javulást kívánok!

Vagyok én is, csak annyira nincs kedvem semmihez...

Én is folyamatosan parázok, depizek, elegem van saját magamból is.
Még mindig nem érzek semmilyen mocorgást :(

Tegnap voltam dokinál, babus szép nagy, több mint egy héttel nagyobb a koránál, de elég nehezen lehetett mérni, nekem is mellső fali a tapadásom. Nemét most nem látta doki néni.

Babakocsi nekem azért szívás, mert anno Nonónál megvetettem egy peg perego multis kocsit, jó drágán :oops: de másikat szeretnék, mert esernyőre csukható és nem szerettem. De persze 100 alatt lehetne csak eladni.
Mi is 7végén nézegettünk a brendonban és sajna csak egy felel meg annak a követelménynek h a gerincműtétes páromnak ne kelljen nagyon lehajolni, és ez méreg drága, használtan is az, és ezt nem venném lutriba az tuti :oops:

Köldökzsinórvér nálunk is ugrott, egyrészt mert Nonónak se vették le, akkor ketteskének se ildomos, nem akarok különbséget tenni köztük, másrészt meg nem hiszek nagyon benne...

Rizsmike!

bizony bizony sikerült összebeszélnünk, mi ismerjük ám egymást a 2008 júliusi topikból :wink: Örülök h ti is babásodtok megint.

Én is vettem néhány babaruhát már tesókának, H&M és tesco leértékelések vannak, és Nono nyári baba, kellett néhány melegebb holmi ketteskének. :oops:

Nevek: ha tényleg fiú (3 doki csak nézheti ennyire félre) akkor én is a Márk Benjámin és Martin, Marcell neveken gondolkodom, de eléggé riasztó h itt mindenki ugyanezt teszi :lol:
Azért eléggé tucat a családnév.
Nem tucat nevek is tetszenek, de azok meg nagyon extrák, véleményeznétek őket lécci?
Larion Belián az egyik összeállítás a másik pedig Maximilián.
Pont néztem neten és a Maximilián sógoréknál a vezető fiúnév, vicces mert nem vagyok nagy osztrák rajongó.
Köszi előre is.

Trigemini, szép a pocid. És a peg perego kocsi a legpraktikusabb, és első kerekek bolygósíthatóak, szóval azért nem olyan bonyi közlekedni vele.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Witch:
Jobbulást nektek!!

Hordozó:
Hát, ami elérhető árkategóriában van, azok sajnos mind olyanok, hogy olyan furcsán fekszik benne a baba. Bár sokan azt mondják, csak nekünk furcsa, nekik baromi kényelmes. Tény, hogy a hordozóban mindig jól érezte magát.:)
Nekünk most Graconk lesz rögzítőtalppal.
Nagyon dícsérik a besafe üléseket, dehát ezek nem az középkategóriás árfekvésükről híresek... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hát én először elszomorodtam mikor már nem éreztem úgy a mocorgást (valahogy ez olyan csodás érzés nekem 2007. július 24 óta) nekem onnantól hogy megérzem annyira más minden, mert számomra ez egy kommunikáció az ő részéről. most meg ugye olyan határozatlan egy pár hete a dolog. remélem minden úgy van ahogy én sejtem, de keddig ez még egy örökké valóság... :(

én is azért örültem hogy az új hordinkánkhoz adták ezt a párnát.

jaj én már úgy várom, hogy a kórházból hazafele jöjjünk. vagy csak legyek már ott a kórházban, vagy csak mondja meg a doki, hogy mikor fekszek be. én úgy szeretek a szülészeten lenni :) jó hiányoznak a fiúk, de akkor is.

gondolkodtam is rajta hogy kivegyem e a magán szobát, mert oda bejöhet bárki, viszont akkor a bébit nem tudom majd kire bízni, ha pisilni kell vagy ilyesmi. ezt hülyén oldották meg itt. át tolhatom a szembe sima rooming be, de gondolhatjátok, hogy hogy örülnének neki. itt az van: rooming in-t kértél, akkor nesze a gyerek. csak annyit vigyáznak rá, m,látogatási időben elviszik a kamerához, azt csá. nem mehetsz büfébe, sétálni, csak ha vigyáz rá a szobatársad. na Martinnal volt másfél nap, ráadásul az első nap, míg egyedül voltam. akkor jött egy kis depi, a tej se úgy jött még akkor, ami lehangolt- na de másnapra lettek d-s cicik és én vígasztaltam a szobatársam... képzeljétek ezen a napon, mikor így "be voltam zárva egyedül", azzal mentettem magam- mert már teli volt az agyam volt hogy babás újság és cici és egyedül vagyok és nagyon nagyon egyedül, hogy lakberendezős újságot bújtam- nekem amúgy is ez a szenvedélyem, mákomra volt egy a babacsomagban- életmentő volt :) de ehhez a fene nagy roominghoz hozzá tartozik, hogy délelőtt szültem, délután csitti-fitti voltam (még szépnek is éreztem magam) de azt mondták- éjjelre elviszik a babám, mert még nem írtam alá a tanfolyam papírt (2. gyerek után)
na ha most szülök és délelőtt, akkor tuti kiverem a balhét már első éjjelre a gyerekemért, ha ez lesz az indok. oké, ha lámpa alá viszik, vagy bármi, ami az ő érdekét szolgálja, de harmadszorra még következetesebb leszek mint másodszor.

nagyon várom már az én kis Rozi babám :) (jaj, hogy érem el, hogy tényleg ez legyen a neve :) )

tegnap megjött az első ruhája:
http://divat-ruha.teszvesz.hu/babaruhaz ... 39489.html
de eldugtam egyenlőre.

Sti és aki benne van:
az előző fórumon, mikor ellentétes baba született csináltunk helyi értékesítést- aki gondolja és van elfekvő rucija és most nem arra lesz szüksége, az tegye fel ide, aztán megbeszéljük. ha nekem lány lesz tutira, akkor dobok fel én is fiú cuccokat.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Nálatok csak rooming-in-ben van veletek a baba?
Nálunk nincs, az 5 ágyasban is kezdettől fogva velünk van éjjel-nappal. Nincs beadás, látogatáskor is velem van,a szülőszobáról felkerülve az első 3 órát tölti külön tőlem, akkor vizsgálják, de aztán mehetek is érte, és a kékfényt és fürdetést eltekintve sosincs bent, hacsak nincs valami gond ne adj Isten.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Manoka. én véleményezem a Marcell, Martint :) jó nevek:) és a Márk lenne a kövi befutó nálunk is :)
Maximilián- én Maxim-ot ismerek.a Belián jobban tetszik.

én kitartok lányban a Rozi nál, csak az a kérdés mi kerüljön elé. szerintem képes leszek bediktálni fusiba az anyakönyvisnek :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ági. hát gondolom azért rooming in, mert ott van a baba. a másik oldalon a simák vannak- nem tudom én úgy vettem észre hogy nálunk oda a csaszisok mentek első napokra és a hogy mondjam- kevésbé iskolázott anyukák. de ez csak nálunk volt így. megértem azt is ha valaki pihenni akar. én nem. legalábbis én tudok gyerekekkel is. én mióta itthon vagyok a Marcellos első rutintalan napokat leszámítva nem vagyok fáradt. (aztán magam mellé vettem az ágyba és nem voltam fáradt :) )
szóval nálunk szobába nem jöhet be látogató, amit nem bánok, mert nem biztos hogy kíváncsi vagyok más pereputtyára. rooming in ben 3 mama+baba, saját fürdő és wc. fürdetés is itt. babákat csak a monitor alá viszik el látogatási időben 4-7 ig ha jól emlékszem + ha szükséges, szuri, mérés, gyerekorvos, bilirubin... hallás vizsgálat a szobában van. ha kérem elviszik éjjel, de roominosnál nem minden csecsemős kedves és örül. mondjuk az utolsó szériában mind az volt. a sima szobákba 3 óráként viszik a babákat szoptatni és ennyi. hát én meg nem 3 óránként szoptatok...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Én voltam Jamival 5 ágyasban és különszobában is... ennek hosszú a története, de az eslő két éjszakát 5 ágyasban töltöttük a második 2őt meg külön, de a fürdetésre kellett csak levinni Jamit, amúgy velem volt, ja és ha WC-re mentem (ez a szobán beül volt), akkor kicsit nyitva hagytam a WC ajtót, és oda toltam Jamit :) Zuhanyozni akkor zuhiztam ha anyu ott volt, hogy figyeljen rá, mert oda bejöhetett... Az 5 ágyashoz nem jöhetnek be...

Ruhák: HOgy nekem mekkora szerencse hogy a második is lány :) Legalább ezt megúsztam :)

Ági!

Baromi drága ami már jó... én egy Pierre cardint néztem, ami mózesre fektethető... meglátom... De ami tényleg tuti az már 40-50eFt annyiért meg ha megpótolom kicsit babakocsit veszek...

Manóka!

Larion-t még nem hallottam :) de szép, a Belián tetszik :) A Maximilián nekem nem jön be de ez én vagyok :) Nekem túl erőszakos név, de lehet hogy én látom rosszul :) Nálunk az Adelina miatt van gond, mert apum nem tudja megemészteni... Közölte ő Lilinek vagy Adának fogja hívni, én meg megmondta akkor nyakon vágom... Komolyan hogy lehet valaki ilyen, bár a Jaminánál is ez volt, aztán megszokta. De azzal jön, hogy miért nem Erzsike meg ilyenek... tiszta zizi...
Nekem Jami téli baba, de remélem tesókának sok minden jó lesz, meg nem egyforma a két gyerek, Jami gyorsan nőtt, és nagynak is született, meglátjuk tesókánál :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Én az Istvánban alapítványos szobában voltam, külön le kellett foglalni, mivel tudtam mikor szülök így viszonylag egyszerű volt.
Férjem ott volt velem végig, egy ágyas volt, pótágy apukának, a másik szobával közös füri. Szóval jó dolgom volt.
De most már ott lesz Nonó, nem lehet h párom is végig bent legyen velem. Csak az a baj h Istvánban beengedik a látogatók egész napra, és a kisebbség pereputtyára nem nagyon vagyok kiváncsi... :oops:
Így h egyedül leszek talán jobb lesz ha lesznek szobatársak. csak az a baj ha dömping van előfordul h még a nőgyógyászatra is visznek le kismamákat, még császárosokat is, ő meg menjen minden szVrért fel a szülészetre :evil:
Emiatt mondjuk utálom az Istvánt.

Köszi a véleményeket név ügyben. Az a baj h ami szép név, az általában gyakori is, és valahogy kevesebb szép fiú név van mint lány...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Witch: a rooing nálunk is így volt, mivel a fürdő wc a szobában van mikor egyedül voltam úgy fürödtem, wcztem, hogy nyitva volt az ajtó, mikor már nem egyedül akkor a szobatárs ott volt- ekkor tudtam büfébe is menni, meg látogatási időben (mikor elvitték a babát, ha kértem, hogy tegyék monitorra, hogy lássák a látogatók...)
de ezek a magán szobát úgy csinálták meg hogy annak wc-fürdője a másik magán szobával közös, ami a folyosón van, így ha kell, akkor a babát át kell tolni a 3 ágyasokhoz- gondolhatjátok hogy örülnének.

képzeljétek, betoltak nekünk 3.nak egy 3-at szülő nőt. ki volt borulva, hogy ő előtte csaszis volt, most miért nem vágták és ez nagyon fájt... na a egy sima kis betét volt neki egy tangába ragasztva, ami átázott és kiborult, hogy ő megmondta hogy vágják, mert ez nemnormális, hogy ő ennyire vérzik... az összes bugyija tanga volt.
de a legbrutálabb az volt amit a gyerekkel csinált. nem is kérte ki, mondta csak másnap 8 után hozzák, még látni se akarta. meg se próbálta szoptatni, illetve csak úgy tett, kb 2szer, mire mondta, hogy ő megmondta hogy nincs teje (de hát tudjuk, hogy ez nem így megy azonnal) erre csempésztetett be a férjével tápot, amit ott a kórtermi zuhanyzóban csinált meg (wc-fürdő egyben) és a csapi meleg vízzel keverte be... na a baba próbált inni belőle, de hogy annak a hangját nem lehetett hallani, csak aludt... már enni se ébredt, és pisije se volt. már azon voltam, hogy szólok a szülésznőnek, de jöttem haza. aztán telefonon beszéltem a másik szobatársammal és mondta hogy elvitték a babát, mert vmi fertőzést mutattak ki nála, a csaj meg csak hápogott. és ekkor értettem meg, hogy mi szükség van a heti védőnő vizitre és egyebek... hogy 3. at nevelő nő ilyen... ki voltam borulva. pedig láthatta volna hogy mi mit küzdünk a Timivel, hogy szopi legyen, meg mértünk ezerrel, meg babusgattuk... ez meg csak feküdt, azt végül bepróbálkozott a sterilizálatlan táppal.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: