Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Kukucsi:) Igen, szerintük a gyerek rendben, de hétfőn úgyis megyünk a genetikaira. A pajzsmirigyem is rendben.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsófi

Ez biztosan jó lehetett, megkukkantani a babát, és ráadásul ki is derült, hogy fiúcska, gratula!


Kristin


Nem, nem fizikai munkát végzek, egy magánoviban vagyok, de kihajtják belõlönk az utolsó szuszt is. állandóan talpon kell lenni, kb olyan mint amikor a rabszolgák mögött ott van a felügyelõ, s ha picit megpihenünk, ránk csapnak az ostorral. Csak itt ordibálás és lekiabálás megy eléggé megalázó módon... Meg általában 8, 5 óra munka...persze szünettel. Na de hagyjuk, nem sokáig kell már ott lenni, ez vigasztal. :)

Én is ezért gondolkodom, hogy mikor hagyjam abba a munkát, mert 9 hónap otthonlét az nem vmi sok...de még utánajárunk milyen opciók vannak.
Amúgy február 26-ra vagyunk kiírva.
:)
csekom
Zsurk
 
 


Kristin!

Sikerült!!!!!! Köszi a segítséget!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 

 
 

Sziasztok!
Csekom tudják a munkahelyeden, hogy babát vársz? Vagy annak ellenére is hajtanak, mint a lovat? Szerintem próbáld megbeszélni a főnököddel, hogy ha szükséges, akkor munka közben is tarthass kis szünetet. Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy amíg bírod, és jól érzed magad addig dolgozz. Ha eddig aktív voltál, akkor ha most hirtelen kiíratnád magad, tuti begolyóznál otthon.

Én ma pont ezen a témán (is) jól összevesztem anyuval. Nem érti minek dolgozok még (már mikor megmondtuk, hogy jön a baba, már akkor csodálkozott, hogy még dolgozom). Ő külföldön dolgozik, nőgyógyász asszisztense, és hozzájuk azért mennek a nők, hogy adjon a doki valamit, hogy minél előbb teherbe essenek, hogy ne kelljen dolgozniuk. Nem vagyok előítéletes, de azért ne vegyen már egy lapra azokkal, akik azért csinálnak gyereket, hogy ne kelljen dolgozni :evil:

Ma jártunk egy bababoltban, azt hiszem megvan A babakocsi :) Bár még körbenézünk máshol is, meg még le kell mérni a lifteket :lol: meg a kocsit, hogy vajon beférne vagy sem, de ez nagyon tetszett. Jó nagyok a kerekei, szuper a rugózása, terepen jól használható. Bergon Q12 a neve. Persze elárultam anyunak, aki első körben azon akadt ki, hogy minek nézünk még babakocsikat, ráérünk arra, mikor mondtam, hogy karácsonyra szeretném ha meglenne, akkor azt mondta addig amíg meg nem született nem szabad megvenni. Másodszorra azon akadt ki, hogy nekem a fekete kocsi tetszik.

Ja és egyáltalán nem örül, hogy kisfiú :cry: és ezt ki is nyilvánította. Szerinte biztosan elnézték, és a KISLÁNYOM odarakta az ujját, azt nézték fütyinek :( Mikor mondtam, hogy nem, mert tuti, akkor azzal jött, hogy ne vegyem el tőle a reményt.

Nah végére tökre el is szomorodtam. De nem érdekel, én már most imádom a fiamat, és örülök, hogy nem lány :lol: (pedig kb. 3 éves korom óta azt hangoztattam, hogy nekem csak kislányom lehet )

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Csekom!

Kitartás a munkahelyen, próbálj meg egy kicsit hatni rájuk, nem tehetik ezt veled, kismama vagy tekintettel kell lenniük rád!
Nekem szerencsém van, nagyon normálisak velem, szó nélkül elengednek, ha orvoshoz kell mennem, plusz engedményeket is kaptam, egyenruhába kellett dolgoznom, most már ezt sem várják el tőlem.
Látom, szupi a vonalzód!

Zsófi!

Gratula a kisfiadhoz, ne aggódj anyud miatt, amint kibújik a pici fiú imádni fogja ő is!!!Ne hagyd magad, Ő a te pici fiad, ki kell harcolni, hogy anyud elfogadja a döntéseid, választásod.
Nálunk anyu nem akar befolyásolni, de anyós...nah ő kemény dió, azt is megmondaná, hogy mit egyek...túlstresszeli az egészet!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Zsófi!

Minden részvétem, így nem lehet könnyű!
De lehet anyukád csak izgul miattad és így jön ki rajta.... :)
De tökéletesen megértem, hogy nehéz lehet neked.
Kitartás! Ez a te kis családod lesz! :)
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Suss, üdvözlet! Majdnem egy napra vagyunk kiírva, mert nekem feb. 22-e a dátumom!

Nahát, én szülői fronton épp fordítva tapasztalom. Nálam mindenki azt hangoztatja az idősebb generációból, hogy ők jóformán a munkahelyről mentek szülni, nem volt divat hónapokat otthon lenni terhesen.
Én szeretnék még januárban dolgozni, mert jól jönne a rendes fizetés. Igen kevés a táppénz, ezt megtapasztaltam, mikor ki voltam írva a nyáron... Mondjuk nekem megoldható az otthonról dolgozás, könnyen beszélek. Ha nap mint nap be kéne járni télen, hóban-fagyban, valószínű nem csinálnám.

De jó nektek, akik már tudjátok a nemét! Én is rettentő kiváncsi vagyok, de csak jövő hét végén megyünk UH-ra, addig ki kell bírni. És nem tudom, mi lesz, ha szégyenlős a kicsike, és nem mutatja magát!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Ma gazdagabb lettem egy számomra rendkívül hasznos információval, megosztom veletek, hátha van vki, aki hozzám hasonlóan nem tudott a lehetőségről.
Ha picuri a pocakban betölti a 90.napot és ezt orvosilag igazolni tudja a kismama, akkor adóalapcsökkentésre jogosult.
1-2 hónapot elbuktam, de még most is van értelme igényelni. A munkáltatónál kell kitöltetni egy nyilatkozatot+ orvosi igazolást kell mellékelni.
És ha jól számoltam, akkor nálam kb havi +15e-t jelent.

Melóval kapcsolatban egyébként nagyon megoszlanak a vélemények.
Nekem az első védőnőm javasolta, hogy min.1 hónapot adjak magamnak a felkészülésre, amit nyugiban töltök el otthon. A nőgyógyászom is mindig kérdezgeti, hogy dolgozom-e még, mert szerinte sem kellene a melóhelyről menni szülni.
Én úgy tervezem, hogy ha jól leszek és bírom, akkor jan. 1 hetében bejövök elindítani az évet, aztán maradok otthon pihizni.
Fontos a pénz persze, de nem hiszem, hogy azon az egy hónapon már olyan sok múlik.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,


Csak egy kérdés, nem tudom ti mennyire tapasztaltok hasonló tüneteket, de ti is egyre többször éreztek szédülést? Tudom ez normális, de meddig fog ez tartani?

Én mostmár kezdem azt hinni, hogy lányunk lesz. Egyrészt mindenki ezt mondja, csak lány nevek jutnak eszünkbe és elvileg a hasam is gömbölyű, nem csúcsos, bár tudom, mindez nem igazán mérvadó. :)

Szerintem maradok én is január végéig dolgozni, persze kevesebb órával....majd csak kibírjuk valahogy. :)

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Nem bukod, mert adóbevalláskor is lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt:)

kristin27 írta:Sziasztok!

Ma gazdagabb lettem egy számomra rendkívül hasznos információval, megosztom veletek, hátha van vki, aki hozzám hasonlóan nem tudott a lehetőségről.
Ha picuri a pocakban betölti a 90.napot és ezt orvosilag igazolni tudja a kismama, akkor adóalapcsökkentésre jogosult.
1-2 hónapot elbuktam, de még most is van értelme igényelni. A munkáltatónál kell kitöltetni egy nyilatkozatot+ orvosi igazolást kell mellékelni.
És ha jól számoltam, akkor nálam kb havi +15e-t jelent.

Melóval kapcsolatban egyébként nagyon megoszlanak a vélemények.
Nekem az első védőnőm javasolta, hogy min.1 hónapot adjak magamnak a felkészülésre, amit nyugiban töltök el otthon. A nőgyógyászom is mindig kérdezgeti, hogy dolgozom-e még, mert szerinte sem kellene a melóhelyről menni szülni.
Én úgy tervezem, hogy ha jól leszek és bírom, akkor jan. 1 hetében bejövök elindítani az évet, aztán maradok otthon pihizni.
Fontos a pénz persze, de nem hiszem, hogy azon az egy hónapon már olyan sok múlik.
majacka
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Sajnos mostanában nagyon sok dolgom volt, nem is tudtam jelentkezni.
Örülök, hogy mindenki jól van, nőnek a babócák és az anyukák pocakja! :lol:

kristin!
Köszi az infót, már el is felejtettem, hogy elmúlt a 90 nap! :wink:
Én mondjuk mindig az év végi adóbevallásnál szoktam érvényesíteni, amit én készítek.
Szóval, ahogy majacka is írta, nem veszett el, csak majd szólni kell a munkáltatódnak, hogy ne felejtsék jóváírni utólag.

csekom!
A szédülés az alacsony vérnyomás számlájára írható. Ha van rá módod, ilyenkor mérd meg, hogy tudd mondani az orvosodnak.

Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de a hasam nekem minden lányomnál csúcsos volt. Sőt, ahogy visszaemlékszem még a fiamnál is.
Ez mondjuk csak a magánvéleményem, de szerintem a baba fekvésétől (ami ugye nagyban attól függ, hogy hol van a méhlepény) és az anyuka alkatától függő dolog.

Azt is szokták mondani az "öregek", hogy akinek széles a csípője, az könnyen szül. Na nekem elég széles és minden gyerekkel egyre nehezebben kínlódok meg. :(

Aki bírja a munkát terhesen, én csak tanácsolni tudom, hogy az mindenképpen húzza ki a végéig, ugyanis a GYED-et a munkabér után számolják.
Mint tudjuk a táppénz lecsökkent 60%-ra, szóval ha az utolsó hónapokat csak azon tölti le az ember, jócskán kevesebbet fog kapni majd.

Zsófi!

Részvétem, neked sem könnyű anyuddal. Gondolom nem vigasz, de én már 21 éve elköltöztem otthonról és élem a saját életemet, mégis az anyám a mai napig beleszól mindenbe.
És nem mondhatnám, hogy minden alkalommal jóindulattal.
A legjobb, amit tehetsz, egyik füleden be, a másikon ki.
Konfliktus elkerülésre ez a legjobb módszer. Hadd mondja, te úgyis úgy csinálod, ahogy neked jó. :lol:

Nekem a nagymamám még sírt is bánatában, amikor megtudta, hogy fiam lesz. Mégis őt imádta az összes dédunoka közül. :wink:

Én most voltam AFP-n, két hét múlva lesz eredmény. Aztán kapom a beutalót a genetikai uh-ra, már nagyon várom, akkor biztosan látszik majd, hogy mije van a gyerkőcünknek! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Köszi az infót lányok, ha nem buktam el semmit, akkor mégjobb:D

Csekom!

én nem tapasztaltam szédüléses tüneteket, esetleg hireteln mozdulattól fordul elő, de az már terhesség előtt is előfordult.
Lehet, hogy a vérnyomásod rendetlenkedik, ahogy yusz is mondta. Nekem általában alacsony a vérnyomásom, a fejem szokott ilyenkor jelezni, mert elég rendesen meg bír fájdulni. Egy kávé segít ilyenkor a dolgon!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
Krisztin nem kell mellékelni orvosi igazolást. Legalábbis tőlünk nem kértek.

Én is szoktam szédülni, de csak úgy , mint Kristin. Igaz tegnap munka közben végig szédültem, pedig ültem, de előtte nem tudtam reggelizni, és front is volt.

Dolgozni én is épp ezért szeretnék december végéig, mert a Gyedet az előző évi összes fizu alapján számítják. De ha teszemazt áprilisban szülnék, akkor is január elejétől maradnék itthon.

Nálunk elkezdődött a lakásfelújítás, igaz még semmi látványos, csak vezetékek cseréje. Mondhatnám úgyis, hogy csak a kosz látványos:D (vésni is kellett a falakat)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én november közepéig fogok dolgozni. Igazából azért döntöttem így, hogy szépen fel tudjak készülni a karácsonyra :) Tudom egy kicsit túlzásba viszem, de annyi mindent szeretnék megcsinálni, amire nincs időm, mióta dolgozom és még családom is van. Szóval elterveztem, hogy varrok patchwork-ös takarót a keresztlányomnak, a férjem fiának meg a születendő babának; szeretnék karácsonyfa gömböket festeni, és szeretném ha még a ház is rendben lenne :)
Aztán januárban meg tanulok gőzerővel, mert február elején meg szeretnék elmenni szakvizsgázni. Remélem az, hogy kilenc hónapos terhes leszek, egy kicsit nyom majd a latba ... :)
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Werdine!

Én is szívem szerint már novemberben befejezném a melót, főleg hogy még ebben az évben be kellene ülnöm egy 6 hetes tanfolyamra sztem november körül...én is nagyon remélem, hogy a pocakra tekintettel lesznek és elsőre sikerül majd levizsgáznom.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek gratulálok!

Másodszor meg szeretném figyelmetekbe ajánlani eladó kislány ruháimat.
Jó kis kezdőcsomagot lehet belőlük összeállítani. Mindegyik ruha szép állapotú. 50-56-os méretek, nemsokára a 62-eseket is felteszem.

https://picasaweb.google.com/1057910333 ... x07rK_q8J#

Ha tetszenek, kérlek e-mailt írjatok: hmaya@freemail.hu

Köszönöm, hogy megnéztétek!
Tira
tirana
 
 


Sziasztok!

Ti gondolkodtatok őssejt levételen? Akinek már van gyereke, levetette? Mi most erősen ezen dilemmázunk, hogy levetessük, vagy ne.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült eljutni odáig,h egy pocakos fotót fel tudjak tenni.
Nem kinevetni!!!Szerintetek is túl nagy?:D Kép 18 hetes pocak



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Zsófi!

Mi biztos nem vetetünk le őssejtet...kissé húzós az ára..plusz, ha jól tudom, akkor még eléggé kísérleti fázisban vannak a dolgok.
Szóval lesz elég más dolog, amire lehet költeni bőven sztem:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!


Nem Kristin, nem nagy az a poci, az enyém is kb akkora, úgyhogy nyugi, bár mostmár abbahagyta ezt a látványosan gyors növekedést, s csak fokozatosan növekszik. :)

Tudom, hogy már páran érzitek a babamozgást, főleg akinek nem az első, de én még nem. Mondjuk én Február 26-ra vagyok kíirva, tehát 18ik hétben vagyok, de olyan jó lenne már érezni, így mindig izgulok, hogy vajon minden rendben van e odabenn. Próbálok ellazulni, meg koncentrálni esténként az égyban, de inkább csak elalszom... :D Mindenki érzi már?

Hogy áltok a súlygarapodással? Szerintem nálunk rossz a mérleg, még mindig 1-2 kiló plusz mínuszban táncol...

És még vmi, kinek mennyire vannak terhességi tünetei? Tehát májfoltok esetleg, gyors mellnövekedés, gyomorégés, székrekedés, folyás, barna vonal a hasfalon, striák? Vagy ezek mikor jönnek?
csekom
Zsurk
 
 


Ja és lehet lemaradtam valamiről, de hol van cserfes?
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Az én pocim is kb ekkora :)

És én sem érzem még a babamozgást. Csekom, mi pont egyidősek vagyunk! Engem is február 24-28ra szokott mondani a doki. (Naptár szerint 28. ultrahang szerint korábbi)
De mondták, hogy azt kell figyelni, hogy mikor bugyborékol a hasam ;) A férjem tök lelkes - fél órákon át a hasamon tartja a kezét, hátha érez valamit :))))

Az őssejt témán mi is sokat gondolkodtunk - mivel még gyermekcipőben jár + húzós az ára. Aztán édesanyám eldöntötte a kérdést, mondván: "Ezé a jövő". Szóval finanszírozza a dolgot, így mi levetetjük. Mondjuk még pontosan nem jártam utána, hogy hogy is van ez, de ha ajánlotok valamit, azt megköszönöm!

Terhességi tünetek? Egyre inkább kívánós vagyok :) És nő a mellem .... meg a hasam :)))))
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
Kristin mivel én nem látom magam (sajnos csak arcos tükör van a lakásban, még egy darabig :D ) ezért utólagos engedelmeddel megmutattam a férjemnek, szerinte nekem még nincs ekkora hasam. Igaz, már többen is kérdezték, hogy ugyan hol rejtegetem a gyereket :lol: Majd a jövő héten tervezek egy pocakfotót, akkor leszek 20 hetes. Majd feltöltöm.

Nálunk is eldőlt az őssejt téma, szintén a nagymami döntött a kérdésben, tőle kapja a gyerek ajándékba. Illetve kaptunk tőle pár tájékoztató lapot, és az egyiken arról írtak, hogy cukorbeteg kisgyerekeknél jó eredményeket értek el őssejt-terápiával. Mivel minket érint a dolog, ezért mi is levetetjük.
Én két helyet találtam eddig, vagyis a kórházban 2féle tájékoztató volt kitéve. Azért majd még utánajárok, hogy mi van akkor, ha nem tudják levenni valamilyen okból, akkor visszakapjuk-e a pénzünk, mert úgy már tényleg drága lenne :roll:

Terhességi tünetek: orrdugulás sajnos, már nagyon elegem van belőle, és a mellbimbóm csúnya színű lett.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Annyira fura egyébként, mert sokan azzal bombáznak a melóhelyen, hogy milyen óriási a pocakom, így néha már tényleg el is hiszem, hogy túl nagy.
De ha a pici jól érzi magát benne, akkor nem érdekel:D

Én az első mocorgásokat nem este éreztem, hanem nap közben, amikor nyugiban ültem a melóhelyen. Este sokáig nem lehetett érezni, szerintem korán elszunnyad a pici este, még korábban, mint az anyukája.

Ha pici csokit esztek, attól nagyon beindul, és nagyokat rugizik, de nálam elég a tej is, megiszok egy bögre tejet és rá 5-6 percre olyan meccs indul odabent...már párom is érzi, ha megfogja a pocit és tegnap anyósnak is megmutattam:)

Csekom!

súlygyarapodással én jól állok:)+ 5kg van, amióta yusz féle szénhidrát megvonást csinálom délutánonként megállt a hízásom, s dekára pontosan ugyanannyi vagyok.

Terhességi tünetek: mellnövekedés, szembetűnő a mellbimbó sötétedése+ óriási lett:)néha azon röhögünk párommal, hogy szegény pici, alig fog beférni a szájába:), sajna már a székrekedés is jellemző néha, reggel-este orfolyás, dugulás, néha vérzés, + egyéb folyás, csíkjaim szerencsére még nincsenek(kenegetem a hasam rendesen)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Nyugi, Csekom, én sem érzem. Illetve ha érzek is valamit, nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy a baba-e, vagy a gyomrom. Szerintem ez normális, mások is mondják, hogy csak a 20. hét körül kezdték érezni a rugásokat. Persze van 1-2 szerencsés, aki jóval előbb érzi, meg a tapasztalt kismamák már tudják, mire kell figyelni, de első gyereknél simán belefér, ha csak 20 hetesen érzed.
A tünetekkel kapcsolatban nálam is van mellnövekedés, meg nekem is sötétebb lett a mellbimbón, de csíkok, foltok nincsenek. Egyelőre... Amúgy nekem nem székrekedésem van, hanem épp ellenkezőleg! Irtó gyors lett az emésztésem, pedig előtte sem volt lassú! :lol:

Kristin, az enyémnél talán valamivel nagyobb a pocakod, de előrébb is jársz 10 nappal. Nem érdemes hasonlítgatni, ez alkati dolog. És ha a hízásoddal is elégedett vagy, akkor minden OK! 8)
Amúgy te mivel kenegeted a hasad? Én kakaóvajjal szoktam néha, ha eszembe jut.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

kristin!
Szép pocak!! :lol: Ne izgulj, egyáltalán nem nagy. Az enyém is kb ekkora, pedig még csak most kezdtem a 18. hetet. :lol:

Súlygyarapodás: 2,5 kg eddig a kezdetek óta. Nagyon remélem a végén sem fogom "elengedni" magam. :wink:

Bevallom én tornázom, na nem rendszeresen, inkább amikor eszembe jut. Na, meg hétvégenként a telken a munka.
Plusz nem nagyon kívánom a kaját, inkább gyümölcsöt ennék folyton. Pénteken is este 7 kor ment szegény párom a tescoba, mert nem volt itthon szőlő én meg úúúúúgy ettem volna.... :roll:

Őssejt levétel: én egyik gyereknél sem kértem, most sem fogom. A levétel árát még csak kitudnánk nyögni, de az évenkénti tárolási díj már húzós kategória.
Na meg a csontvelőből bármikor nyerhető őssejt.

Terhességi tünetem szinte csak a gyomorégés, de néha éjjel is úgy rámtör, hogy muszáj vagyok megenni egy-két kekszet.

A picurka már ezerrel rúgkapál, főleg az esti órákban érzem, vagy lefekvés után közvetlenül.

Már nagyon várom a következő uh-ot, vajon ki lakik a pocakban?? :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Lilly!

Egy dm-es bioolajjal szoktam kenegetni a pocakot, melleket, feneket, szóval majdnem mindent:Da nevét nem tudom, amit először vettem az alverde volt, kókuszos krém, de olyan rosszúl voltam a szagától, hogy másikat kellett vennem.

Yusz!

Én még nem tudtam magam rávenni a rendszeres tornára, de elég mozgalmassak a napjaim, tegnap pl diótszedni voltunk, 2 órán keresztül nyomtuk, rendesen elfáradtam, + szinte minden másnap sétálunk egyet párommal+ házimunka és 10-kor már ki is nyúlok:)

Hétfőn megyünk megint nődokihoz, uh-is lesz, remélem mostmár megmutatja nekünk is a pici, hogy mit rejteget:)mert előzőleg csak nagyon óvatosan mondott valamit a doki, és kihangsúlyozta, hogy ez még egyáltalán nem biztos. Nagyon várom már...totál rá vagyok pörögve!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, tünetileg mind egyformák vagyunk!
Orrdugulás, de főleg orrvérzés az nálam is van, általában ez okozza a dugulást... :(
Igen, mellbimbók sötétebbek, foltok meg striák még nincsenek.
Székrekedés nincs, inkább nálam is gyors emésztés.
A férjem jobban izgul a hízástól mint én. Valahol olvastam, hogy mostanában megugorhatnak a kilók, mert a baba is hízik egyre jobban. Na érdemes volt elmondani a férjemnek, már előre tervezgeti hogyan egyek, hogy ne hízzak el nagyon és felesleges kilókkal ne gyarapodjunk. :D
Kicsit izgul, mert egy 50 kilós ismerősünk aki Karácsonyra van kiírva már 9 kilót felszedett...én persze nem 50 kilóval vágtam neki, hanem majd 70-nel, szóval szerintem tart egy kicsit, nehogy 90 legyen belőle. Dehát lesz ami lesz, koplalni és fogyókúrázni nem fogunk.

Jaj, vett-e valaki kismama melltartót? Mert én igen, jó drágán, de kellett, mert amik voltak már kicsik, és nyomtak is. De ettől meg viszketek, meg sehogy sem áll. Meglepődtem azon is, hogy inkább összenyomja a melleimet... pedig semmi extrásat nem vettem, csak egy egszerű pamut melltartót.

Mi is jövőhét hétfőn megyünk UH-ra, én még kitartok, hogy nem akarom tudni, fiú vagy lány lakik a pocakban, a férjem egyre bizonytalanabb. Itt nálunk ez lesz az utolsó UH ha nem lesz semmi gond. De szerintem ha hazalátogatunk Mo-ra, ott biztos elmegyünk még egyre.

Úgy érzem megfáztam, a torkom is fáj. Persze elég kevés a választék mivel kúrálhatom magam... A torkomra lándzsás útifű szirupot iszom, úgy tudom ezt lehet, meg segít is. Jó lenne ennyivel megúszni. Bár itt azt mondják Paracetomolt lehet bevenni, akár többet is egy nap...otthon meg talán pont ezt nem szabad, hanem csak ibuprofen tartalmú gyógszert mint az Algoflex?
Valaki biztos tudja mi az igazság. :D

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
csekom
Zsurk
 
 


Csekom!

A hízással kapcsolatosan nálunk is hasonló a helyzet. Párom annyira izgul a kilóim miatt, mint még soha, állandó ellenőrzés van:D
Én is 70-nel kezdtem, de előre próbáltam készíteni párom, hogy min. 10-15 kg fel fog jönni, mert amúgy is hízásra hajlamos vagyok.
Nekem is mondta a doki, hogy vigyázzak a kilókkal meg a 20 hét után durván beindul a dolog, s addigra be kellene állni egy normál hízásra.
Kiemelte hogy +15kg felett jön a cukor + vérnyomásprobléma....nah páromnak egyből elkerekedtek a szemei, ami persze hatással vana a picire is.
Én sem fogok koplalni...az se nekem se a picúrnak nem tesz jót.

Én szoptatós melltartót vettem, egész jó áron akcióban, finom pamut anyag.
Sajna nem tudom rávenni magam arra, hogy más típusú melltartót hordjak, csak a szivacsos jöhet szóba, rettenetesen zavar, ha átlátszik a mellbimbó:DD

Hasonló cipőben járunk...én is megfáztam vagy beszedtem vmi bacit...nekem is fáj a torkom, meg a közérzetem is pocsék emiatt, éjszaka úgy leizzadtam...
Délután veszek homeopátiás cuccokat és megpróbálom kikúrálni magam, remélem nem lázasodok be.Olyan ritkán vagyok beteg...baromi mérges vagyok, hogy pont most.
Én stodalt, oscilococcillumot meg coryzáliát szoktam szedni megfázásra, úgy tudom, hogy ezeket lehet szedni terhesen is.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
Szerintem a hízással ne nagyon törődjetek, arra ügyeljetek, hogy ne legyen 15-nél több, én úgy tudom 10-15 kilót KELL hízni, hogy a baba is meg az anyuka is egészséggel megússza a terhességet.

Nem tudom, biztos van valami a levegőben, én is meg vagyok fázva már jó ideje, és ma egy kismama barátnőm is panaszkodott. Én kamillateát szoktam inni, meg grépfrútos forró italt (kicsavarok 1 grépfrút levét, hozzá egy vérnarancsét, hogy elvegye a keserű ízt, 1 felmelegítem jó forróra, aztán elkeverek benne egy kanál mézet) Finom, jól megizzaszt, és nagyon remélem, hogy használ is.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekem is dugul az orrom, meg sebes is, és így időnként vérzik, de eddig eszembe sem jutott, hogy ez is tünet lehet...
viszont ami tuti: tiszta csíkos máris a hasam .... :(
Zsófi! Ez a grépfrutos forró csoda ütősnek hangzik! :)

Tegnap este éreztem valamit, de fogalmam sincs, hogy a baba volt-e? Olyan volt, mintha egy kicsit dobolna a belemben valami ...

Ma voltam a dokinál, és nagyon bíztam benne, de végül nem mutatta meg magát ... de jövő szombaton újra megyek, szóval reménykedem, hogy akkor látjuk már :)

Kép
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Werdine!

Tudom, hogy ez nem vigasztal, de nekünk sem mutatja meg magát a kis huncut, pedig már én is szeretném tudni:)a dokim azt mondta, h ne aggódjak, mert néhány hét és nem lesz annyi helye, hogy elforduljon előlünk:D
Én az első mocorgást nagyon haloványan éreztem alhasba, minta vki 1 ujjal picit megérintette volna a pocakom:)

Szinte minden reggel úgy ébredek, hogy be van dugulva az orrom, nyár eleje óta.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Én azon szerencsések között vagyok, akiknek nem szemérmeskedett a gyermeke: tegnap az UH-on elég egyértelmű jelét láthattuk, hogy kisfiú! :lol:
Még én is láttam, pedig nekem nagyon nem áll rá a szemem ezekre az UH-képekre... Én a tutira mentem, és megettem egy túró rudit a vizsgálat előtt, hogy felpörögjön a kicsike. :)

Én még nem vettem kismama melltartót, mert egy barátnőm szerint majd a szülés után még nőni fog 1-2 számot, gondoltam, addig valahogy kihúzom a régi kollekcióval. De tény, hogy hamar kigurulok belőle, ha hajolgatok, szóval lehet, hogy mégis kell majd vennem még február előtt. Amúgy a kismama melltartó mit tud? Csak annyi, hogy pamut, és nem műszál?

Ha valakit érdekel: torokfájásra én azt a tanácsot kaptam, hogy a Tantum Verdét szabad várandósan is szedni. Nem tudom, mennyire hatásos, mert sosem használtam, mindenesetre jó észben tartani, mert lassan jön a torokfájós időszak.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is kis csoportotokhoz, ha lehet! :D
41 éves vagyok, most várom a második babámat, van már egy 14 éves fantasztikus fiam. Az első UH szerint február 29-e lesz a nagy nap! Jó kis dátum, főleg, hogy szökőév lesz a következő!:))


Kép
kisssziporka
Tárnok
 
 


Sziasztok!

lilly!
Gratulálok a fiúcskához!

Nekem sosem volt kismama melltartóm, végig kihúztam a hétköznapi melltartóimmal.
Egyedül szoptatós melltartót vettem, az tényleg jó, nem kell levenni, csak gyorsan lecsatolod az elejét.

kissziporka!

Üdv a csapatban! Örülök, hogy van velem korabeli kismami! :lol: Én 71-es vagyok. :wink:
Márc 02-re vagyok kiírva, de nagyon sanszos a febr. 29 nekünk is! :lol:

De emiatt ne izgulj, nagyon kevés kismama szül a kiírási időpontban.
Én a négy gyerkőcből hármat jócskán (2héttel) túlhordtam, egy pedig 4 héttel előbb jött.

Nekem is elkezdődött az orrdugulás és orrvérzés. Úúúúúúúúúgy utálom. :cry:
Hétvégén telkeztünk, betonoztunk. Most olyan izomlázam van, alig vonszolom magam.
Holnap megyek terhesrendelésre, kapom a beutalót az uh-ra. Már nagyon kíváncsi vagyok a picurra. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szurkolok nektek yusz, remélem minden rendben lesz! És telejsül a titkos vágyatok! :wink:
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


kukucsi!

Köszi! Aranyos vagy! :wink:

Én most úgy érzem, hogy teljesen más a szitu mint a három lánnyal. Valahogy kisfiúnak érzem.
De lehet, hogy már csak bemagyarázom. :(

Viszont ha kislány, akkor is imádom! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Tegnap este voltunk megint uh-n, hulla fáradt voltam mire sorra kerültünk, de megérte. Végre megmutatta mit rejtegetett, sőt a doki le is fotózta nekünk. Mostmár biztos, hogy kisfiú lesz!!!

Nagyon boldogok vagyunk!Jah plusz kicsit stresszeltem, (mert elég rendesen lebetegedtem, torokfájás+ szupernátha, ágynak is estem)hogy jól van-e a pici. De minden rendeben a kis kukissal.
Mondta a doki, hogy olyan hosszú lábai vannak...én 178 párom 196 cm...várható volt, hogy Ő sem lesz picike:D A kis fejecskéje pedig már 5cm...óriásít nőt.

Szia Kissziporka!

Gratula Picikéhez és Üdv köztünk!

Yusz!

Én már az eleje óta úgy érzem, hogy kisfiú lesz, ha ilyen érzésed van, akkor biztosan kisfiú lesz! Mondjuk nekem annó kiingázták, hogy fiú lesz az első babám:D



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Köszi, hogy befogadtatok! :lol:

YUSZ!

Nem aggódom a február 29.-e miatt...poénos lenne, mert a fiam május elsején született, két ilyen különleges dátum...nehéz nem emlékezni rá! Valaki mondta az elmúlt napokban, hogy az én gyerekem lesz az egyetlen az ismerőseim közül, aki 4 évesen már középiskolás lesz!:) Amúgy a nagyobb is korábban érkezett 8 nappal!
Hát...majd meglátjuk!

Lilypie Second Birthday tickers
kisssziporka
Tárnok
 
 


Na, Yusz, megkaptad a beutalót? Mikor lesz a napja, hogy megkukkolhatjátok a babát?
Ahogy látom, elég "fiús" lett ez a topic, szóval nektek is minden esélyetek megvan a tökös legényre! :lol:
Nekem amúgy megjelent pár hosszabb szőrszál a hasamon, és olvastam, hogy ez tipikus fiúbaba tünet - termeli a tesztoszteront bennem! Más is tapasztalt ilyet? Nálam nem olyan feltűnő, mert szőke típus vagyok, de azért ki lehet szúrni, ha nagyon megfigyelem.

Kristin, akkor te ezek miatt a hosszú virgácsok miatt érezted olyan jól a rugásokat korábban, nem? :lol:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Látom gyarapszik a fiúk száma!:) Kislány még nincs is a fúrumon?

Kissziporka gratula a picihez, és üdv köztünk! Nagy bátorságra vall, hogy bevállaltátok, ennyi év "kihagyás" után :) Majd elmeséled, hogy miben más a terhesség/anyaság élménye az előzőhöz képest?

Lilly erről én is hallottam, és tapasztalom is. Először azt hittem, hogy szimplán csak a terhesség miatt (kismamáknak a hajuk is sűrűbb, gondoltam a többi szőrzet is), de az érdekes, hogy amióta terhes vagyok a lábamon nagyon lassan és ritkán nő a szőr! Tök kényelmes, hogy nem kell minden nap sövényt nyírni :D

Van az egyik kereskedelmi csatornán egy új műsor Ceizellel. Elég érdekes, bár az első rész nem nagyon mondott újdonságot számomra...

Nálunk a múlt héten volt egy kis ijedtség, kicsit alacsony lett az AFP eredményem, ezért tegnap elmentem megint UH-ra, de nem találtak szerencsére semmit. Az a pár nap kikészített, nem is nagyon azért, mert attól féltem, hogy baj van, mert azt az első sokkot leszámítva végig tudtam, hogy ha baj lenne azt már korábban is jelezték volna az eredményeim. Anyuval nehezen bírtam, minden nap felhívott és ezzel zaklatott (mikor megyünk már UH-ra? megkérdezte csütörtökön, pénteken, szombaton, vasárnap, én meg minden nap elmondtam, hogy hétfőn... De minél hamarabb menjünk el, mert nehogy kicsússzunk az időből mert ha baja van akkor még el lehet veteni... HIába mondtam, hogy az eredmény nem változtat semmin, és különben sem lesz semmi baja .... De ha mégis... Hugom is mondta már naki, hogy állítsa le magát, ne idegeljen ezzel... Tegnap este meg hívogatott az eredményért, pedig tudta, hogy úgysem veszem fel a telefont, mert dolgozom... ) Na mindegy, remélem most már leszáll a témáról.

Másfél hete pedig már tisztán és biztosan érzem a mozgásokat, és szerintem előtte is azokat éreztem, csak azok még olyanok voltak, hogy ha nyugiban feküdtem, és a kezem a hasamon volt, akkor elcsíptem 1-1 rúgást. Most már munka, séta közben is érzem.
NAgyon rafkós kis kölyök, öntörvényű. Egyik este ment a rodeózás odabent, egy egy mozdulata még fájt is, ahogy feszült tőle a méhem, ezt csinálta hosszasan, akkor szóltam az apjának, hogy tegye a kezét a hasamra. Amint hozzámért odabent csönd lett, és lapítás. :lol: ELég hosszú időbe beletelt, mire 1-2 gyenge kis rúgást produkált. Tegnap meg a védőnő próbált szívhangot hallgatni, jó sokára sikerült elcsípni, mert mindig belerúgott a készülékbe, és odébb mászott :lol:

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Lilly!

Nekem is megjelent a pocakomon néhány sötétebb szőrszál, mondtam is, hogy tök ciki minden alkalommal, amikor megyek dokihoz uh, a végére már nem találjuk meg a szőrök között a pocakom:DDD Reméljük, hogy a szülés után kihullik:D

Hát igen, hosszú baba lesz az tuti, a kis vasgyúróm:D



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok Kismamák !

Ne haragudjatok ha zavarok van egy fiam és egy lányom és az ő kis és nagyobbacska ruháit árulom. Az egészen picitől nagyobb méretig van ez meg az , hátha valami megtetszik.

Keressetek bizalommal vmiraeszter@gmail.com ha valaki szeretne valamit! Budapesti vagyok de szívesen is postázok. Több ruha vásárlása esetén engedmény vagy posta fele.

További szép napot nektek!

Vagyok itt is
http://www.facebook.com/media/set/?id=1 ... 5757892149

és itt is
https://picasaweb.google.com/1078773812 ... zeptember9

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... jToltes369

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... sOverallok

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... oRuhakFius

https://picasaweb.google.com/1078773812 ... EladoRuhak

Üdv MEcsi

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Sziasztok!

Megvan az afp eredmény, MOM 2,07. Szóval jó lett, bár picit magasabb, mint a többi gyerkőcömnél, viszont még a határértéken belül van.
Pénteken megyek uh-ra. Majd jövök a hírekkel.

Nekem nincs szőrszál a hasamon, de egyik babánál sem volt. Még a fiamnál sem. :roll:
Vagy csak nem emlékszem. :shock: Ja, nem vagyok már mai csirke és a memóriám.... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Jó az az afp érték! Amúgy sincs sok értelme ennek a vizsgálatnak, ahogy olvastam, a legszuperebb eredmény sem zárhatja ki teljesen a rendellenességek esélyét. És ugyanez igaz fordítva is. Hány ismerősömet paráztatták be, hogy nem jó az eredmény, aztán tök egészséges babájuk lett!

Most olvastam, hogy a 21. héten a baba kb. akkora, mint egy banán. Épp van itt egy banán az asztalomon; fura, hogy már ekkora bennem a gyerek. :shock:

Nektek szokott lüktetni a hasatok? Én tök erősen érzem egy csomószor, hogy ritmikusan lüktet. Ez vajon a köldökzsinór lüktetése, vagy érezhetem a baba szívverését? Vagy ez hülyeség? :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


lilly!

Szerintem a csuklását érzed. Már javában kortyolgatja a magzatvizet és elég gyakori jelenség a csuklás.

Minél nagyobb lesz ( és kevesebb helye a pociban) annál jobban fogod ezt érzeni.
Sőt nemsokára már látható is lesz, ahogy ugrál a has a csuklásától.
Nagyon furi látvány. :lol:

De a kedvencem az, amikor kb 8-9 hónapban a picur úgy dönt, hogy ő oldalt akar feküdni. Ettől az ember hasa átköltözik középről az oldalára és olyan groteszk látványt nyújt, mintha púpos lenne, csak valamiért elcsúszott a púpja:lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!


Nálunk is megvolt az UH még hétfőn. Nagyon jó volt látni picibabát, és minden egyes apró részletet. nagyon mozgékony volt, nem is lehetett rendes kéept készíteni róla, azaz az arca csak egy folt. Pedig én pont arra lettem volna kíváncsi, mennyire fejlődött ki neki, mert az 12 hetes UH-n még eléggé kis ufo arca volt. Persze az látszódott, hogy már nem olyan és minden a helyére került.
Kb 14, 5 cm már a lábak nélkül, tényleg fura, hogy ekkora baba van bennünk.

Nekewm nem volt afp tesztem, de valószínűleg azért, mert itt még a 12 hetes down szindróma szűrésnél vettek vért is, és így ez a kombinált eredményt jónak találták.

Fájásai kinek vannak? Az elmúlt pár napban többször éreztem éles szúró nyilaló féjdalmat vagy köldökből felfelé, vagy ágyéktól felfele.
Yusz, te biztos jobban tudod ez mitől van. A szalagok nyúlnak és ez teljesen normális? Vagy inkább szólni kellene dokinak?

Mi még mindig nem vettünk semmit, valahogy még mindig bennem van a félsz a vetélés miatt...meg mi egyébként sem szeretnénk tudni fiú lesz-e vayg lányka. Bár elég lányos pocim van.
Úgy látom itt mindenki fiút vár...talán titokban én is, persze nem számít, csak egészséges legyen.
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

Nekem is szúr néha a hasam - jellemzően, amikor túlhajtom magam. Meg éjszaka, amikor hirtelen fordulok az ágyban, az nagyon rossz tud lenni ...
Szombaton 9re megyek UHra :) Kiderülhet, hogy kivétel leszek-e egy kislánnyal :))))
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az uh-ról. Minden rendben a picivel, teljesen a számított időnek megfelelőek a méretei.
Viszont én most megtöröm a fiú inváziót, leányzót várok.

Dokibácsi kereste a kukacot, de sehol nem találta. A párom hősiesen küzdött a hírrel, én bevallom örültem.
Már annyira el vagyok lányosodva, teljesen furi lett volna egy kisfiú.
Na meg mit csináltam volna a rengeteg rózsaszín cuccal??? :roll:

csekom!

A méhszalag húzódás hirtelen fellépő fájdalom, általában a méh bal vagy jobb oldalán érezhető, pár másodperc alatt múlni szokott. Minden esetben hirtelen mozdulat generálja.

A köldökből kiinduló fájdalom nem valószínű, hogy az lenne.
Figyeld meg a rendszerességét, hogy mikor jelentkezik, meddig tart stb... és abból is lehet következtetni dolgokra. De mindenképpen említsd meg a dokinak!!!
Szedsz magnéziumot??

Az ágyék felé történő fájdalom az lehet a méhszájra nehezedő nyomás a megnövekedett súly miatt, hiszen nő a baba, nő a magzatvíz mennyisége és bizony egyre nehezebb tartani. Valószínűleg végig megmarad, nem tudsz vele mit kezdeni.
Nagyon gyakori jelenség és nem okoz gondot, inkább csak kellemetlen.
Sokszor párosul olyan érzéssel, mintha ki akarna szakadni minden. Persze nem fog, csak rossz érzés. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Ez a vándorló has viccesen hangzik! :lol:

Éles, szúró fájdalmaim nekem is voltak. Elég íjesztő volt, mintha késsel bökdösték volna a hasamat. A 18-19. hétig volt a legtöbbször, de mostanra már nagyjából elmúlt. Néha még belenyilallik, de már nem annyiszor és nem olyan élesen. Én sokmindenkitől hallottam, hogy nála is volt ilyen, szóval ez valószínűleg normális jelenség. Elég durva átalakulások zajlanak odabent, nem csoda, hogy ez néha fájdalmakkal jár. Csak valahogy erről nem szoktak beszélni. Én kis tudatlan azt hittem, a terhesség egyetlen kellemetlen velejárója a reggeli rosszullét; az, hogy a méh növekedése is különféle érzésekkel, esetleg fájdalmakkal jár, valahogy új infóként ért! :shock:

Csekom, még mi sem szereztünk be semmit. Még én sem merem beleélni magam teljesen. Valószínűleg csak akkor fogom 100%-ig elhinni, hogy babánk van, ha már a kezemben tartom a kicsit. :roll:
Én arra gondoltam, hogy decemberben kezdem majd el összeszedni a dolgokat. Csomó mindent ígértek a rokonok, ismerősök, de azt nem akarom, hogy az utolsó pillanatban derüljön ki, hogy ezt vagy azt mégsem tudnak adni, és akkor kelljen kapkodni. Meg nem lenne rossz, ha karácsonyra hasznos dolgokat tudnánk kérni, ha valaki ajándékozni szeretne a családból.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: