Új privát üzeneted érkezett!

Koszonom Lányok!
Olyan rendesek vagytok,hogy mindig segitetek meg megnyugtattok a hulyeségeimmel kapcsolatba :lol:
Én is szeretlek titeket!!!!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Pástétom??? Most olvasom először, hogy nem lehet enni! Hát én biz ettem...imádom. Egy dolgot hagytam ki, a tatárbifszteket (tudom, nem így írják :-)) Nekem azt mondták, hogy amint valamilyen kaja kiüt rajtam, abba kell hagyni, pl. gomba, majonéz esetén, de nekem hál isten semmitől sem voltak sem kiütések, sem más izgalmak, úgyhogy én mindent ettem. A málnalevél teáról nem hallottam, de érdekelne a téma, szülésnél segít? Vagy mire is jó?

Igen, amint kész lesz a szoba, rakok fel képeket :-)

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
baba30
Győr
 
 


Baba

Egy par dolgot nemkene fogyasztani.
En is onnan tudom, hogy kaptunk 8hetes terhesen eloadast, es elmeseltek mennyire artalmas amit nem szabad enni, es ez nem wicc, mert 3 anyuka volt aklik nemtartottak be, es ok is ott voltak az eloadason, es elmondtak milyen problemak vannak a bebikkel
Ugyhogy en szigoruan betartottam!!

Puszi!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Most ertunk haza, ma voltunk a szuloszoba latogatason.
Egy nagy szoba, amiben van egy szep nagy agyiko, mellette a bebinek uveg agy, van bent furdeto, sajat tusolo, es wce, a bebinek tisztalkodoszerek, pelus, torolkozo nekem, es a bebinek is, magno.
Azt hittem olyan a szuloszoba, mint a mikor vizsgalnak, szet teszed a labad, es fel rakjak , de ez egy szupi agy.
Nem felelmetes.
Mindenki nagyon kedves volt, ha jon a fejesod, hivni kell a szulesznot, az kijon a lakasra, megnez, es beszol a korhazba, hogy keszitsek elo a szobat, mert jovunk, es a szuleszno, jon velunk a korhazba.
Itt a nok 75%a otthon szul, nekem azert van korhaz, mert 5szor mutottek mar, es jobb ha bent szulok.
Nalunk ma szuper szep ido van, sut a nap ezerrel!!
Ja es nem adnak soha senkinek beontest, mert azert van az apolo, ha gondd lenne takaritsa el amit kell.
Aztmondjak igy is fajdalmad van, nem adnak beontest.
Egyenlore ennyi!!

Puszi mindenkinek!!
Vendég
 


Sziasztok!

Megint nem tudok aludni, csak forgolodok az ágyban már régóta...:(.

Baba: van néhány étel, amit ilyenkor tényleg nem szabad enni, bár ennek is megvannak a tradicioi szerintem. Pl. a szabályok szerint nem lehet rákot enni, ugyanakkor ahonnan az én anyukám jött, ott még esznek rákot a terhesek, szóval ki tudja, mi hogy van. De azèrt a nyers hústól és tojástól tényleg ovakodj!

Caramel: mi volt a vércsoport szerológián? Találtak valamit?

Georgia: nagyon jó kis szuloszobanak hangzik amiket írtál! Bárcsak jó idő lenne már nálunk is! Mindent beszereztetek már? Függönyök?

Bea: rendben vagy? Félsz még a szüléstől?

A malnalevèl tea állítólag segíti a szülés lefolyását, mert erősíti és puhitja a méh izomzatat, azt hiszem. Van Persze olyan is, aki szerint ez hülyeség. Én ittam Marcival is és most is fogom.
Homeopatiazni fog valaki?
Azt hiszem, jövő héten elkezdem összepakolni a szülős csomagomat. A babaruhákat legalább már kimostam és a hazahozóst ki is vasaltam. Még pelust is beszereztem egy keveset, mert azèrt az elején még nem fogok moshatózni. majd ha beállt a napirend.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Georgia!Szerinem kiutazok hozzátok szulni rendesen kedvet csinálsz hozzá!
Én inkább nem megyek megnézni a kórház szulészetét itt álunk ,mert el megy a kedvem majd csak megróbálok szobát foglalni de ha nem aznap szulok az is lényegtelen!

Linh:Igen még félek!Változó mikor mennyire!Már vettem málna levél teát meg homeopátiás golyókat meg gát masszázsra olajat hogy ouhuljon.Mindenre felkészulok a szomszédai már rohognek rajtam,meg hogy milyen rendes kismama vagyok.A rákkal kapcsolatban én az elso trimeszterbe vagy 4-szer biztos ettem meg minden féle halat.Nyaralásokkor is mást nem eszek csak ezeket,nálunk benne van a heti étrendbe.

Tegnap ugy kifáradtam.Reggel 10-tol este 6-ig talpon voltam már a vége felé eléggé keményedett a pocim de minden ok :lol:
Elmentunk még meg venni a hiányzó dolgokat a matracon meg a kocsin kivul minden meg van.
M8r kocsikkal álmodok!Nem birunk zoldágra vergodni.
Az a helyzet hogy én a Jane mellett vagyok stabil,biztonságos és a sport rész teljesen lefegtetheto,de a legdrágább,és nehéz a váza a sport résszel ja és alig van szin belole.
A Quinni szép szinek ,konnyu ,praktikus,olcsobb,de nincs pakoló rész az alján és sportkocsi rész kagylo nem fektetheto vizszintesre,és nem látom olyan stabilnak-páromnak ez jobban tetszik.Concord stabil,a szinek sotétek,van pakoló része,olcsobb,majdnem olyan nehéz mint a Jane viszont szintén kagylós a sportrész-páromnak ez nagyon bejon mert az ára is jó.Ezenkivul még néztuk a Hauc-ot és a Cam-et.

Szerintetek mennyire fontos a sportkocsi rész ,hogy teljesen vízszintes legyen,mert én attol félek a kagylósak nem olyan kényelmesek a kicsinek ha alszik benne mert fog benne aludni.Segitsetek!!

Bocsi,hogy ilyen hosszú lettem,de gondoltam a véleményetek segit donnteni! :lol:

:lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Linhbaba

Mindent beszereztunk, csak itt mikor megveszed a cuccokat, 6-8 hetre szallitjak ki , mert az uzletek csak modelleket raknak ki, es nemszallitanak.
Ja klassz a szuloszoba.
En is kiprobalnam, de itt malnaleveles teat nemlehet kapni!!

Bresbea

Mondtam a multkor, barmelyikotoket szivesen latom nalam, es ez nem vicc, amikor jonnetek, irjatok elotte, vagy hivjatok, es varlak benneteket.

0031-684396075 a szamom, vagy msn cimem rbikkes@hotmail.com

Pusszancs mindenkinek!!
Vendég
 


Bea, tedd be a linkeket, árakkal, és majd mi döntünk Linhbabával:) Nekem is elég határozott elképzeléseim vannak a babakocsit illetően. (csak egy ötlet, ha utaztok is majd a babával: nekünk nagyon bejött a vízszintesre fektethető mózes rész, mert jó fél éves koráig abban simán elfért a baba, és jót is aludt benne, és amikor utaztunk, nem kellett külön kiságyat vinnünk magunkkal, hanem ott volt a jó öreg mózes, és simán abban altattuk a szobában is, még ismerős is volt neki)

Linh: nem volt meg a vérvétel, a doki megint megnyugtatott, hogy ez most nem oszt nem szoroz, és csak ugyanúgy egy következő babánál okozhatna gondot, mint a "rendes" ellenanyag, vagy hogy is írtad:) Bár, azt mondta, ha a másik vérvétel is kimutatja, akkor mindenképpen fognak nekem ellenanyag lekötőt adni. Ja, és a következő alkalommal csinálja meg, mert akkor (állítólag) úgyis újra aktuális lesz egy komolyabb vérvétel, az olyan 34-35. héten lesz.

Olvasom itt, hogy mennyire elő vagytok már készülve, kórházi csomag, stb... Én egyelőre odáig látok, hogy mához 2 hétre költözünk, és majd amikor az új lakásban kipakolok, szerintem akkor kezdem el külön rakni a kórházas, meg babás cuccokat. Nem kapkodjuk el, az biztos:) Főleg úgy, hogy a programozott császár miatt nekem a május első hete az kvázi fix időpont lesz...
caramel
 
 


Sziasztok!
Visszatértem!!!!!!! :D
Üdv. az újaknak, köszönet a részletes listáért!
Az eltűnésem oka a gépünk, ugyanis egyik napról a másikra elromlott, és odavolt szervizelni, ma hozták vissza, alig vártam már!
Sokszor eszembe jutottatok, még nem olvastam vissza mindent, amit írtatok, remélem mindenki jól van!

Mielőbb igyekszem visszaolvasni mindent, és jövök mostmár!

Holnap megyünk 4D-re, annyira nagyon várom!

Sok-sok puszi mindenkinek, jó újra köztetek!:D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Knzs

De jo hogy jelentkeztel :D :D !!
Holnap hozz kepeket a 4Des ultrahangrol :D :D !!

Puszi!!
Vendég
 


Sziasztok!

Georgia:Nagyon rendes vagy!HA majd ugy adódik egyszer nagyon szivesen meglátogatnánk titeket :lol: Páromat ugy is vonza Hollandia,majd ha arra járunk beugrunk.

Caramel:én is ugy vagyok vele,hogy fo a kicsi kényelme és nemaz enyém.Nehéz a babakocsi,de a leg kényelmesebb és biztonságosabb.Tudom,hogy nehéz,de hát ki kell birnom !Árakkal nem tudom betenni mert mindenhol más Aa Brendonban meg az Elefani bababoltba néztuk,meg tegnap kuldtem egy mail a jane centrumba az meg Gyorbe meg Sopronban van.Majd kiváncsi vagyok mit írnak vissza.
Akkorcsak óvatosan a koltozésnél,ne emelgess vigyázz magatokra!

ZSu:Bizony kérjuk a képeket!Jó hogy visszatértél!

A mai programom pihenés a hétvégén elég sokat futtunk!Voltunk babanézobe.Úgy kifáradtam ott,hiperaktívak a szulok és minden egyes kis cumit meg minden képet meg kellett néznunk :lol: aranyosak voltak csak fárasztóak.A kiscsajnak nagyon bejott a párom csak ugy kapaszkodott rá!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Na, csak eljutottam ide! Komolyan már azt hittem, sose tudok a géphez ülni. Persze ez is csak úgy lehetséges, hogy a párom edzésen van... hurrá... Utálok egyedül lenni itthon, főleg mióta kutya sincs.

Bea: én is sokat gondolok mostanában a szülésre. Marcival az is annyira simán ment (vele a várandósság is teljesen izgalommentes volt!)! Amennyire ez a lurkó megdolgoztatott minket, néha elgondolkozom, hogy parázzak-e, hogy majd ki fog találni megint valamit vagy kivételesen simán és rendben fognak menni a dolgok...
Ha nagyon félsz, szerintem olvass utána szülés menetének (vajúdás, kitolás, méhlepény megszületése), mert szerintem attól, amit ismerünk, kevésbé félünk!
Babakocsi ügyben szívesen döntünk helyetted Caramellel!!! :lol: :lol: :lol: Ahogy láttam, elég eltérő az ízlésünk, az övé meg az enyém, úgyhogy ha mi dűlőre jutunk, azt tutira a legjobb, mindenttudó babakocsi lesz a világon!!!
Egyébként elég ha belinkeled a kocsikat a Brendonról, ha ott fent vannak (bár szerintem Janét ők nem forgalmaznak) és megnézzük, hogy milyen. Az ár... hát az már úgyis a ti dolgotok! :wink: :wink:
Ja, és szeritnem nem olyan fontos, hogy vízszintesig dönthető legyen az a sportrész, elvégre nem abban fog aludni a gyerek 8-10 órát. Az, hogy csak 150 fokig dönthető hátra, szerintem nem gáz!

Georgia: ha a dolgok így haladnak továbbra is ebben az országban, legalábbis egészségügy fronton, akkor számíthatsz ránk Hollandiában! De nem csak átmenetileg... mármint nem akarunk hozzátok költözni! :wink: De lehet, hogy meglépümk innen 2-3 év múlva...
Remélem azért hamarosan az összes bútorotok megérkezik lassan, mert te is nemsokára már bekanyarodsz velem a finishbe! El se hiszem, hogy már csak kb. 6 hét!!!! (remélem nem több!!!)

Caramel: igen, a 36. hét környékén úgyis aktuális egy vérvétel! Miért lesz neked programozott császárod? (ha meg szabad kérdezni)
A költözésnél tényleg nagyon vigyázz!!! Hova költöztök?

Zsuzsi: de jó hogy visszatértél!!! A többi elveszett bárány is követhetné a példádat! :)
Hogy vagy? Mi volt a 4D-n?

Puszi

linhbaba
 
 


Linhbaba

Gyertek nyugodtan, varlak titeket.
Segitek amiben tudok, es kb juliusban megyunk haza keresztelni a kislanyt, maradunk ugy 2 hetet, es hatha akkor is jotttok Gyongyos fele, es ossze tudunk futni.

Zsuzsi

Varjuk a kepeket!!

Caramel

Huuuuuuu vigyazz nagyon a koltozesnel!!

Bea

En szinte minden nap a szulesre gondolok, es neha orommel, neha parazok :D :D !!

Puszi nektek!!
Vendég
 


Sziasztok!
Itt a linkek:http://bababolt.echt.hu/babakocsi/jane?cid=69990
ez a Jane,és a szurke lilát néztem,
A Concord:http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/27747?storetype=store&store=25
és a Quinny:http://bababolt.echt.hu/babakocsi/quinny?cid=57455
ez azért nem tetszik mert nincs pakoló tere meg nagyon inog a mozes.Nálunk meg rosszak az utak

LInh:Ez az egyedul lét elhiszem hogy nem jó,én sem szeretem.Egésznap egyedul vagyok este jon csak a párom.Jovohéten meg megint hetezik :cry:
Azért szeretném ,hogy teljesen lehajtható legyen mert lesz hogy egésznapokat nem tudom ot lefektetni és akkor kénytelen lesz a akocsiban szundizni.

Georgia:Akkor nem csak én vagyok így vele,ez megnyugtató!

Hogy birjátok ezt a meleget,meg a nagy homérséklet ingadozásokat?Tegnap szinte egésznap fekudtem engem nagyon nyom,mindenem fájt nem kaptam levegot már teljesen megvoltam ilyedve ,hogy most mi lesz.Picur az mocorgott az megnyugtatott :lol: Remélem ma már jobb lesz!

Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Megvolt tegnap a 4D, bár jövőhét hétfőn ismétlünk :D
4-re mentünk, bent voltunk 45 percet, átnézett a doki mindent, az agyi vérellátást, a gerincet, a gyomrot, a vesét, a húgyhólyagot, a szívet, a köldökzsinórt. Minden rendben. A súlyunk 2 kiló (!!!), és a hossza, vagy magassága is átlagon felüli, azt mondta a doki, hogy ezek kb. 34 hetes méretnek felelnek meg. Úgyhogy vagy gyorsabban fejlődik, vagy átlagon felüli magasságú baba lesz, ne számítsak rá, hogy 49 centivel fog születni.
Megbizonyosodtunk róla, hogy kisfiú, erről készült az első kép, nem volt szégyenlős a drágám! Bezzeg az arcát nem mutatta meg!
El is küldött a doki sétálni 45 perc után, egy félórára. Ettem közben diab. csokit, ittam diab. üdítőt, hátha reagál rá valamit, mert a doki hiába nyüstölte, nyúzta a hasamat, nem volt hajlandó elvenni a kis kezét. Na, visszamentünk a félóra elteltével, újabb haspiszkálás vagy 20 percig, megint semmi... És újra félóra séta. Akkor már vettünk az egyik boltban sima cukros üdítőt, azt ittam, meg ettem chipset, hátha majd ez hat, meg se álltam a félórában, még wc-n is voltam, de megint csak nem lett eredménye a dolognak, talán annyi, hogy felébredt a Picikém, de a kezét csak egy-két másodpercre vette el, így készült róla 2 jobb kép, meg 2 kevésbé éles. Aztán a végén, mikor a doki kiírta a dvd-t, kipróbálta, hogy lejátszható-e. És nem. Úgyhogy azt mondta, hogy menjünk vissza hétfőn, mert Isten is úgy akarja, hogy megismételjük.
Akartam felrakni képeket már tegnap este, de egyszerűen nem sikerült, mindig azt írta ki, hogy túl nagyok. Most megpróbálok nektek linket beilleszteni, hátha úgy meg tudjátok nézni, mert facebookra fel tudtam pakolni.

http://www.facebook.com/album.php?id=10 ... 01&theater

http://www.facebook.com/album.php?id=10 ... 01&theater

http://www.facebook.com/album.php?id=10 ... 01&theater

Linh, ha nem sikerülne ez a linkes dolog, légyszi írd meg, hogy te hogy tudtál felrakni képeket! Köszi előre is! :)

Georgia, Bea, én is így vagyok a szüléssel, nagyon sokszor eszembe jut, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy ritka az a pillanat, amikor nem a szülés jár a fejemben... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


ZSu!Nagyon helyes a kis pocaklakó!Nem olyan rossz képek,szépen lehet ot látni. :lol: Akkor rendesen lefárasztottátok egymást hogy megmutassa magát. :lol:
Mindenkinek ilyen nagy babócája van csak az én hercegnom lesz picuri.
Ha nem gond bejeloltelek ismerosnek a fb-on :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Persze, persze, vigyázok a költözésnél! A 13 kg-os gyerekemnél nehezebbet ígérem, hogy nem fogok emelni:)))

A programozott császár az előző császár miatt lesz...
caramel
 
 


Georgia: köszi, aranyos vagy!!! Meglátjuk, hogy hogy leszünk majd a lurkókkal, de mindenképp megpróbálhatunk összehozni valamit a nyáron, mikor itthon lesztek!

Zsuzsi: nagyon cukik a képek! Nem kis időt töltöttetek bent!! Hátha legközelebb jobban sikerül, de szerintem így is jó képek készültek! Hol voltatok?
Képet úgy tudsz feltölteni, hogy egyszerűen csak megváltoztatod a kép méretét. Mivel ide 600x600-as képet lehet csak felrakni, ezért én át szoktam méretezni a képeket és a nagyobbik dimenzióba beírom, hogy 600, így általában 600x450-es képek lesznek.
Szerintem Paint-tel is meg lehet csinálni, vagy valami fotószerkesztővel! De ebben már nem tudok segíteni, mert nekünk Ubuntu van a gépen.

Bea: neked kislányod lesz! A lányok azért kisebbek általában, mint a fiúk! Főleg meg gondolom te se vagy valami nagy és magas csajszi!!! (már a pocakfotó alapján, amit 1x láttam rólad).
Babakocsiban én még mindig a Concord-ra szavazok! A Quinny egyáltalán nem tetszik (legalábbis nekem), a Jané meg olyan... szóval olyan kevésnek tűnik benne az anyag. De te tudod, milyet szeretnél.
Viszont amit írtál, azt azért nem nagyon lehet/nem szerencsés egy 6-8 hónapos gyerekkel egész nap úton lenni. Azért a babakocsiban aludnia 3-4 óránál többet annyira nem jó szerintem.

linhbaba
 
 


Bea, köszi szépen! Nem baj az, ha nem olyan nagy súlyú a baba, inkább kint nőjön nagyra :D
Örültem, hogy megjelöltél, nagyon jók a képeid!

Linh, köszi az infót, majd rakok fel képet, Georgiának úgyis ígértem pocakfotót. Hogy álltok a csuklással? Mert múltkor ahogy írtad, hogy nem nagyon csuklik, nekünk is olyan időszakunk volt, de mostanában megint egyre többet, és hosszabb ideig.

A mai napot nehezen viseltem, fáradt voltam, meg alig csináltam valamit, mégis úgy megfájdult a derekam, hogy csak na...
Megyek is, fürdök, aztán fekszek.

Jó éjt nektek!

Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Ja, majdnem elfelejtettem, BEA, BOLDOG NÉVNAPOT!!!
knzs
Csongrád
 
 


Bea boldog nevnapot!

En iwiwes vagyok, nemtudtam a kepeket megnezni :cry: :oops: !!
Vendég
 


Georgia, iwiwen is fent vagyok, Keresztes-Nagy Zsuzsanna a teljes nevem, ketten vagyunk csak fent ilyen néven, csongrádi vagyok. Oda is felraktam a képeket. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Koszonom a névnapi koszontéseket!

Linh:Ha élobe nézed a Jane babakocsikat,a legtobb anyag abban van és a leg stabilabb és strapabíróbb ,egyik ismerosomnek van ez és nagyon dicséri két éves neki a kicsi és agyonra használja nagyon dicséri.Ezért is húzok e felé meg hát a színe :lol: -tudom nobol vagyok :oops:
Hát igen ezt az agg´dást a sulya miatt be kéne felyeznem tudom.Csak félek nem hogy elobb akar kibujni és akkor sokat számit a sulya.Nem vagyok egy nagy 171cm meg alap kg 52-57 kozott mozog,de most megutottem a buvos 70kg a héten :lol: :oops: Párom azzal piszkál ,hogy vastagabbak a kezeim mint az ove/de ez nem igaz/

Zsu:Jobban érzed ma magad?Nekem valahogy most reggel keményedett a pocim,de talán már befejezte.

Ma festjuk a baba szobát,anyut hívtam takaritani még jó hogy vanaki segít.Párom már a bútorokat is be akarja rakni ,mert hhogy nem fog rá érni de még korainak tartom :oops:

Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Kép

Ez 3 hete készult itt még nem voltam 70 csak 69 :lol: :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea

Aranyos a pocakod, neked nincs iwiwed?
Nyugodtan rakd be a butort, nem plessz semmi gondd.
Mi is beraktuk :D :D !!

Zsuzsi

Megjeloltelek, majd fogadd el.
Edi a bebi, klasszak a fenykepeitek :D :D !!
Vendég
 


Sziasztok!

Linh, elfelejtettem leírni, hogy Kiskunfélegyházán voltunk Dr. Kurai Istvánnál, nagyon rendes, és alapos orvosnak tűnik.

Bea, ma különösen jó kedvem van, annyira szép idő van, meg ki is pihentem magam, pörögtem itthon délelőtt, mosás, takarítás, főzés :)
Bár reggel nehezen ébredtem, de jó napom van, és a hasam is most mintha "könnyebb" lenne, lehet máshogy fekszik, a derekam sem fáj.
Nagyon jó ez a kép, amit felraktál, és a facebookos képeid is nagyon tetszettek! :)
A bútorokat szerintem is nyugodtan berakhatjátok, nincs már olyan sok idő hátra a szülésig.

Georgia, köszi szépen, visszaigazoltalak, jó hogy így bejelöltetek Beával, jó volt megnézni a képeiteket! :)

Szép délutánt mindenkinek!

Puszi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!
ZSu:Orulok neki hogy jól vagy és hogy minden ok.MA én nem vagyok jól délelott keményedett a pocim,most meg ugy fájt mint mikor a menzeszem akar megjonni fekudtem vettem be MgB6-ot most jó.Remélem már nem lesz gond.

Georgia:Az iwiwen is fent vagyok de azt nem használom.Sokszor nem mukodik.Gyere a Fb-ra :lol:

Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea, megnéztem a babakocsikat. Anélkül írom le a véleményemet, hogy megnézném, melyik is tetszett neked legjobban:)
A Jane egyáltalán nem tetszik, kicsinek tűnik a mózese, és nem látok rajta szellőzési lehetőséget. Nyáron fogod a legtöbbet használni, amikor fog kelleni az árnyékolási lehetőség is, de a szellőzés is egyben.... Concord: nekem ez tetszik legjobban, egy csomó olyant tud, ami plusz kényelem, pl. a bármelyik irányba feltehető sport rész. Nekem nagy szomorúságom volt, amikor áttértünk a sport kocsi használatára, és onnantól nem nézett velem szemben a babám. Bár, megoszlanak a vélemények, hogy miért az uncsi anyját nézze, a táj helyett, de valahogy akkor még olyan korainak tűnt elfordítani magamtól. (mert az enyémnek a sport része fixen csak menetirányba tud nézni) Lábzsák, bundazsáknak nagy hasznát fogod venni a télen. Nagyon drága itt a Brendonban, de ha ti számotokra elérhető áron tudjátok beszerezni, én ezt ajánlom. Quinny: erre emlékszem, hogy írtad, hogy billeg a mózes. A képeken mózes nincs is, csak sport rész. Sport-babakocsinak tudom, hogy nagyon jó, sokan szeretik, de nem ezzel fogtok kezdeni, nagyon is lényeges az, hogy a mózes, vagyis a fekvő rész milyen. Tartsd szem előtt, hogy nyár lesz, és ha sok időt fog benne tölteni a baba, akkor bizony legyen vízszintesre fektethető. (az én gyerekem nagyon szerette, volt, hogy csak az erkélyre toltam ki benne, és simán aludt ott a friss levegőn 2-3 órát babakocsiban, vagy mint fent írtam, vendégségben, akár éjszaka is - persze ilyenkor a "kupola" nélkül, csak mint egy ici-pici ágyikóban.)
caramel
 
 


Caramel:A jane mozese ugyanazt tudja mint a Concord - é Jane mózesén mindkét oldalt 2 -2 szellozo nyilás van,és a sport kocsi rész is fordítható.A concord és a jane egy gyártó a jane megvette a concordot.Az az igazság hogy ha élobe látod a JAne jobb tobb mindent tud csak ezek nincsenek leírva nekem .Ezért is drágább a JAne int a concord,itt a gondom csak az,hogy nehéz de mondjuk a concord talán 1kg-val konnyebb,és az ár ,na meg hogy a JAne fektetheto vizre de a Concord nem .Nem tudom mi legyen!De koszonom a tanácsokat sokat segitetek!

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Nnnnna. Látod, már el is döntöttük:) Utólag megnéztem, hogy Linh is a Concord mellett tette le a voksát. Mindezek ellenére te a Jane-t dícséred. Akkor miről beszélünk? Egyértelmű, hogy az kell neked!:)
caramel
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Szisztok!MA valahogy mindenki el van veszve!
Biztos a jó ido miatt!

Nekem ez a meleg nem paszol.MA kimentem hugommal sétálni benéztunk 2 uzletbe de alig birtam meg keményedett a hasam. :(
Tegnap meglett a festés nagyon tetszik olyan szép szín lett vidám,babás,más mint a lakásunk tobbi része a napokba Peti a bútorokat is ossze rakja.

Leveteti valaki a koldogzsinór vért?
Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Tényleg mindenki el van tűnve, én is el voltam ma egész nap. Kint voltunk, egészen délutánig. A kiságy, amit kaptunk, renoválásra szorul, azzal bíbelődtünk, apa szétszedte, csiszoltunk mind a ketten, még egyszer ennyi idő, és kész is lesz! Olyan szép lesz, már úgy várom, hogy kész legyen!

Bea, örülök, hogy jó lett a szín, majd ha készen lesztek a bútorokkal is tegyél fel fotót!
Mi nem vetetjük le a köldökzsinórvért, bár nagyon sajnálom, hogy nem futja rá. Remélem majd ha lesz kistesó, az övét le tudjuk vetetni. Ti levetetitek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Bea: eléggé úgy látom, hogy nem nekünk kell téged "rábeszélni" valamelyik babakocsira, hanem te már eldöntötted, hogy Janét veszel és meg akarod magadat is győzni, hogy az a jó. :) :) :) Ha az tetszik, akkor az a jó, vedd meg és kész!
Látom Caramel is ezen a véleményen van! ;)

Zsuzsi: mi nem vetetjük le a kzs.-vért. Marcinál is sokat gondolkoztam rajta és megkérdeztem egy kolléganőt, aki megkérdezett egy másikat aki ezzel kapcsolatban TDK-zott valahol és ő azt mondta, hogy szerinte egyelőre nem érdemes, mert itthon ez az egész őssejt terápia még nagyon gyerekcipőben jár (kivéve a csontvelő-átültetéseket). Persze az megint máshogy nézne ki, ha mondjuk nem többszázezer forintos tételről lenne szó, vagy az állam is támogatná valamennyire a dolgot...

Tegnap enyhe hidegfront volt, ami engem is megviselt nagyon, merteste már gondolkoztam, hogy hívjam-e a dokimat, mert 10 perces fájásaim voltak kb. 3 órán keresztül... Úgyhogy bevettem egy csomó (2x2) Magne B6-ot meg ettem a Magnesium Phosphoricumot, hogy megszűnjenek a görcsök, mert még nagyon nincs itt az idő. De arra viszont jó volt a dolog, hogy rendesen beijedtem és összepakoltam a kórházas-szülős csomagot meg felírtam, hogy mit kell még vennem.
Szerencsére anyukám közel van, így nem kell 4 napra előre főzni a fiúknak, sem.

Most olvastam, hogy Geréb Ágnest letöltendő börtönre ítélték. Mit szóltok hozzá?

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan jottem.
Itt ma gyonyoru ido volt, de a mi kis bebink 2 napja nem mozog, vagyis nem ereztem.
A ferjem szolt hogy hivjam a szulesznot, az azonnal utalt a korhazba, ott rogtonlefektettek a szuloszobaba az agyra, es raraktak a hasamra keszulekeket, aminn a bebi szivet neztek ugy feloraig, de mutattakma peapiron hogy oke, utana ultrahangoztak, es ismet kerezbe van a bebi bennem, es megneztek a magzatvizet, minden oke, DE holnap reggel8kor kell hivnom a korhazat, hanyra mehetek ismet kontrolra, mert ha nem erzem, akkor nemtom kontrolalni a bebit hogy minden oke e vele, igy mennem kell holnap is a korhazba.
Most ertunk haza, majd jelentkezek!!
Puszi!!
Vendég
 


Tudom vannak hibaim az irasban, de sietek, plussz nekem holland a glaviaturam azert benazok annyit :D :D
Bocsi!!
Vendég
 


Sziasztok!
Georgia, örülök, hogy minden oké veletek, és remélem így is marad, mindenképp írj majd a fejleményekről!!!

Linh, a kórházas csomag engem is nyomaszt, hogy még sehogy sem állok vele, lassan tényleg össze kellene pakolni. Geréb Ágnes ügyét annyiból nem értem, hogy annyi meg annyi orvosi műhiba történik, azokról nem szokott ilyen ítélet születni, pedig hány ember életét keserítik meg a következmények, vagy túl sem élik. Az otthonszülést én nem értem, valahogy azt gondolom, így hogy még nem szültem, hogy nem lehet az első az anyuka kényelme! A baba egészsége kell hogy a legfontosabb legyen, és arra egyedül egy kórház alkalmas, hogyha ne adja az ég, baj történik, vagy valami komplikáció lép fel, akár az anyánál, akár a babánál, közbe tudjanak lépni. Felelőtlenségnek tartom az otthonszülést.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Zsuzsa

Voltunk ma is vizsgalatokon szivet hallgattak a bebinek feloraig, aztan uhu volt, majd magzatvizat vizsgaltak.
Minden jo, de sziv hallgatas kozben nem akart felebredni, es almalevet itattak velem, es ra 10 percre felebredt :D :D !!
Vasarnap ismet ellenorzes, majd kedden, aztan majd mondjak mi kovetkezik.
Szerencsere 5 percre lakunk a korhaztol autoval.
Igazad van, en is ugy gondolom, hogy mas orvost is el lehetne itelni, mert mas is vet.
Pl ismerosunket mutott egy doki magyarorszagon, vegbelet, annyit tudok elrontott valamit a doki, es belso verzese lett az ismerorunknek, es meghalt.
Borzaszto!!
Viszont!!
Otthoni szules?
Regen a nagymamaink, es par embernek falun ugy a 70es evekben is otthon szultek az asszonyok, babak vezetteek a szulest, es minden oke volt.
Itt nalunk mar tobb 10eve, otthon szulnek a nok, es ez itt teljesen normalis, es felvannak a szulesznok keszitve jol, ha valami tortenik, azonnal viszik a korhazba aki szul, mert minden szulesznonek, sajat vagyis szulesz autoja van, amit a korhaz ad nekik.
Itt szinte 10bol, 9 otthon szul.
En azert szulok korhazba, mert lombik a bebink, es elotte 5 mutetem volt.
De ha jonnek a fejesok, elotte a szulesznot hivom, az kijon, megnez, es ha keso mert ugy kitagultam, akkor otthon megszuleszt.
Ha viszont tagulgatok, akkor marad nalunk, es varunk, aztan megint megnez, es beszol a korhazba, hogy erkezunk, keszitsek az agyat.
Tegnap is ugy volt.
Megnezett a szuleszno, es azonnal telefonalt a korhazba, hogy mi a problema, es keszitsek az agyat, es ahogy oda erunk, mar fektettek is le a szuloszobara, a ferjem meg mellettem ult vegig.
Bocsi a hosszu sorokert!!
Vendég
 


Georgia, örülök hogy rendben vagytok, jó hogy így odafigyelnek rátok, és nagyon jónak tűnik az ottani eü rendszer.
Ez az almalés dolog tök jó, én is ittam mikor 4D-n voltunk, második sétánk során, és nekem is felébredt a Picikém, csak hát nem volt pózolós kedvében :D
Igen, tudom hogy régen is otthon szültek a nők, de ma már, ha van lehetőség kórházban szülni, ahol elvileg minden adott, ha gond van, szerintem felelőtlenség nem ezt választani. Ezt konkrétan az itteni dolgokra értem, ahogy leírtad, nálatok tényleg rendesen odafigyelnek a kismamákra, és egy bejáratott rendszer van. Az otthon szülés itthon még eléggé gyerekcipőben jár (amit igazából csak a tévéből, és a hírekből tudok). Nyilván egy problémamentes szülés otthon is simán megy, meg a kórházban is, de előre nem lehet megjósolni, hogy minden rendben lesz. Én most még úgy gondolom, hogy a kórházban leszek a legjobb kezekben.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Georgia: örülök, hogy minden rendben!!! :)
Mondtak valamit, hogy miért nem érzed a magzatmozgásokat? Ez elöl lévő placenta miatt?

Otthonszülés témában: egészséges, normál lefolyású terhességek esetén szeritem sem elvetendő alternatíva az otthonszülés, de pl. egy ikerszülést (és az egyik ilyen, amiért Geréb Ágnest elítélték egy szomorú kimenetelű ikerszülés volt) nem engednék otthon lefolytatni. A másik pedig szerintem a szülő nőnek is felelősséget kéne vállalnia, mert szerintem az ő döntése volt, hogy otthon akarja szülni a gyerekét. Ha neki fontosabb a saját kényelme, mint a baba biztonsága, akkor én gondatlanság miatt az édesanyákat is felelősségre vonnám.
Meg azt sem értem, hogy miért hívják otthon szülésnek pl. azt, amikor az ember ún. "születésházban" szül. Mert az már nem otthon szerintem...
Egyébként nem tudom tudjátok-e, de mi már szülhetünk otthon (az új rendelet szerint a májusi szüléseknél már lehet választani az otthon szülést). Azért megnézném a dokim arcát, ha előállnék egy ilyennel, hehe :lol: :lol:

na, ordít a gyerekem, mindjárt jövök

linhbaba
 
 


Na szóval, abban teljesen egyet értek veled Zsuzsi, hogy bizonyos esetekben igenis felelőtlenség egy anya részéről az otthonszülés, főleg ha az olyan indokkal történik, hogy nem akar beöntést/gátmetszést/oxitocint meg mittudomén.

Ma végre elmásztunk a 19. kerületi anyakönyvi hivatalba és kértünk egy friss házassági anyakönyvi kivonatot. Ezen a szabályon is egyébként eléggé fel vagyok háborodva, hogy miért nem jó a házassági anyakönyvi kivonat eredeti példánya az anyakönyvezéshez, illetve hogy miért nincs egy adatbázis, ahol az anyakönyvezést végző hivatal utána tudna nézni, hogy érvényes-e még ez a házasság?
Erről jut eszembe:
Zsuzsi: ha jól láttam a facebookon, ti még nem vagytok házasok. Utána jártál már, mit kell csinálnotok, hogy apa nevére anyakönyvezzék a gyereket? Mert az egyszerű apasági nyilatkozat már nem elég!!! Bürokrácia... Csak szólok, nehogy aztán gond legyen.

Bea: elfelejtettem írni, hogy édi a pocakod és nagyon szép vagy!!! (panaszkodásul mondom, az enyém 3x ekkora... :oops: ) Hogy áll a babakocsi tender?

Puszilok mindenkit!

linhbaba
 
 


Sziasztok!!

Azert ellenoriznek tovabbra is, mert eddig ereztem huuuuuuuu nem is kicsit, es tobbszor is.
De nem is banom hogy ellenoriznek.
En sem szulnek szivesen itthon, de ha azt mondana a szuleszno akkor az volna.
Mar egy par baratnom szult, es mindd otthon, es minden oke volt.
Egy baratnom szult a korhazba.
Ha en szulok, es problema mentes lessz, es nappal, akkor 2 ora mulva, lehet tavozni, es itthin vagyunk a bebivel.
De ha ejszaka szulopk, akkor megvarhatom a reggelt, es utana haza.
En is kiakadtam ezeken, nem is kicsit!!!!!!!!!!!!!
De a ferjem vigasztalt, hogy mukodik a rendszer, ne aggodjak.
Es beletorodtem.
Hiaba mondom en itt hogy otthon hogy mint mukodik a rendszer, meghallgatjak, es kesz.
Es eddig rossz tapasztalatom nem volt, es mindenki kedves velem, es segitenek ezerrel, es azt nezik mi jo nekem.
Bocsi hosszu lettem.

Linhbaba

Hogy
van a kis gyonyoru kisfiad?

Csajok holnap jon a kerti butorunk, az ebedloasztal 6 szekkel, es a mosogatogepunk!!!!!!!!!!!!1
Ugy izgulok, vagyis orulok neki!!!!!!!!!
Vegre hozzak!!!!!!!!!!
A nappaliba tartjak a bebiket egesz nap itt az a szokas, es este teszik a szobaba.
Egy kepet kuldok linhbaba rakd fel legyszi.
Ez a mi jarokank a nappaliba a bebikenknek!!
Puszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!1
Vendég
 


Kép


Kép

puszi

linhbaba
 
 


Linhbaba

Koszi szepem :D :D !!
Puszi!!
Vendég
 


Georgia:én is nagyon várnám,olyan jó mikor valami új dolog kerul a lakásba.NAgyon érdekes szokások vannak ott nálatok.Mindenesetre ez az egészségugyi hozzá állás nagyon tetszik.érdekes,hogy ilyen gyorsan haza engednek,Nálunk csak azért engednek gyorsan mert nincs hely! :? Orulok hogy minden rendben!!!

Linh:Koszonom a bókot jól esik,ma amugy is olyan nem jó napom van.Párom is jól le toltam :oops: De mos tvalahogy tobb figyelemre bágyom.BAbakocsi áll!Azt mondták hétfo -keddig várjak aztán jjeleznek ha nincs és kereshetek máshol ,ha nincs marad a Concord.

Képzeljétek,tegnap végre azt mondták milyen nagy a pocakom,úgy orultem neki vigyorogtam mint a napocska. :lol:

Otthon szulés?Hát nem tudom,de tlán a kórház biztonságosabb mert ha gond van akkor amásodpercek is számítanak.Nem szeretem a kórházakat irtózom toluk ,de ilyen helyzetbe ezt látom jobbank,meg ennyit kilehet bírni!Nem?Azt nem is tudom ,hogy nállunk mi a helyzet az otthon szuléssel.
Meg ez az ezt nem akarom meg azt nem akarom mint amiket Linh is írt ezt teljes hulyeségnem tartom.Mert szerintem ne azért csinálják ezeket ,hogy neked ne legyen jó hanem mert tudják mi a az ami kell akkor,hogy a baba is és a mama is rndben legyen.

Multkor még szóba kerult a koldokzsinórvír levétele,nem kevés pénz az biztos nálunk 800 Eur +havi 59Eur-nem tudom meddig.én szeretném levetetni,mert nem szeretném utána bánni.De a változatosság kedvéért ebben se értunk egyet apárommal,szerinte mind ketten egészségesek vagyunk és folosleges.

Bocsi,a regényért! :D :D

Kellemes hétvégét!!Puszi
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bresbea

Ma mar jobban ereztem, vagyis igy este tobbszor, 2 napig semmi nem volt.
De vasarnap ujabb kontrol.
En mikor megyek a korhazba, olyan mintha bevasarlo centerben setalnek, egyalltalan nincs korhaz szag bent.
Nem mondom hogy szeretek korhazba jarni, de legalabb ha menni kell kulturalt nem?
Maj vasarnap csinalok kepet.
Szegeny Linhbaba mar ki lehet tolem.
Puszi, es gyertek hetvegen is, mert meg van egy par hetunk, aztan a bebilessz az elso!!!!!!!!!!
Vendég
 


Na, az otthon szuleshez en is hozzaszolnek. En azt gondolom, hogy ha valaki igy erzi jol magat, vagy korhaz fobiaja van, vagy el tudtak vele hitetni, hogy igy lesz a legjobb a gyerekenek, am legyen. Mindenki donthessen maga, ne legyenek kenyszerek. Tudnek rola meselni, hogy szuper korhazban is megtortenhet a baj , hiaba van a szomszed szobaban a muto, lehet, hogy semmi jel nem utal arra, hogy vagni kene, es megis tragedia tortenik. DE!!!! Azt ne felejtsuk el, hogy regen, mikor a felmenoink otthon szultek, mekkora volt a szuleteskori halalozas, ill komplikaciok, es mennyi ma. Es georgia, ezt gondolom te is tudod, es hozza kell tenni a leirtakhoz, hogy teny, hogy Hollandiaban a legnagyobb az otthon szulesek aranya, DE ott a legmagasabb a szuleteskori halalozas is:( Ugyhogy en orulok, hogy te korhazban szulsz, es igy odafigyelnek rad:)
caramel
 
 


Caramel

Ez nemigaz hogy a legmagasabb a szuleteskori halalozasa.
Ezt honnan veszed?
Es ha lehetne itthon szulnek.
Latom a sajat szememmel itt hogy megy ez az egesz.
Plussz ha van sajat dokid otthon, vagynaki foglalkozik veled, az jo nagyon, de hidd el itt az sem szokas, hanem 16 szuleszno van ahova en jarok, es mikor kihez kerulok kontrolra, es be van minden irva a szamitogepben rolunk, es mindenki ezerrel segit.
Es eloszor idegenkedtem tole, de mukodik, es jo.
Es mikor haza telefonalok Gyongyosre a korzeti orvosomhoz, vagy a nogyogyaszomhoz, azt mondjak ne aggodjak, mert a legjobb kezekben vagyok :D :D !!
Amikor megmutottek tobbszor itt, es mondtak hogy mennyek haza ra 2-3 orara, ki voltam akadva, de vegul azt beszeltuk a ferjemmel, jobb is volt, es meg gyogyultam :D :D .
Na mindeggy, mindenki sajat maga tudja, mit hogy lat jonak, de ha itt elnel, vagy mas orszagban, teljesen mindeggy hol, ugyis azt csinalnad ami rendszer itt.
Hidd el!!

Puszi!!
Vendég
 


Sziasztok!

Érdekes ez a mai délután, már kb. egy órája néha nyilall a hasam, meg feszülget, de nem keményedik, csak olyan, mintha feszítené belülről a baba. Ez a nyilallás főként jobb oldalon van, remélem csak annyi, hogy most fordul be teljesen a drágám, és semmi más komolyabb. Párom elment éjjelre dolgozni, de nem vagyok egyedül, apósom itthon van, a lelkére is kötötte, hogy nézzen rám néha. Hirtelen átfutott az agyamon, hogy összepakolok egy kisebb kórházi pakkot, mert egy csomó mindent nem vettem még meg, de aztán arra jutottam, hogy inkább pihenek, esetleg ágyban fekve írok egy listát, hogy mit kapkodjak majd össze, ha indulni kell.
Szóval remélem, hogy nem lesz semmi, kérdezte is apa, hogy bemenjünk-e a kórházba, de mondtam neki, hogy ezek biztos csak ilyen jósló dolgok lehetnek, semmi komoly. Ha már nem az első baba lenne, tudnám hova tenni ezt az egészet, de így még nem. Úgyhogy most megyek, és le is fekszek.
Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: