Új privát üzeneted érkezett!

Hát, az biztos , h azok csodababák!! Én az ilyentől mindig nagyon izgatott vagyok. Talán azért is, mert tanítom a magzati fejlődést is, persze nem olyan részletesen, mint az orvosin, de azért mégis tudom, h mikor hol tartanak kb. Meg tanultam mozgásterápiát, ott elég jól látszott, hogy miből milyen probléma lehet, ennél sokkal kisebb traumáktól is, szóval már a gondolat, amikor alig 1kg-os 30 hét alatti porontyokat megmentenek, akkor mindig csodálom, és aggódom egyszerre!Még akkor is, ha tiudom, h van aki ezt simán megússza, és minden OK vele.

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Köszi Claire,megkaptam.

Gondolkodunk a férjemmel, hogy beszerezzünk kengurut a piciknek. A babakocsit nem tudjuk szállítani, mert nem fér a kocsiba, és kenguruval könyebbnek tűnik a mozgás. Volt vknek? Kenguru vagy hordozó?

Iszonyú meleg van. Picik is szenvednek. Azért örülök, hogy jön a hűvös. Kegyetlen nyár volt, főleg, hogy menni se mentünk sehova. És azért itt a lakásban iszonyú volt a hőség.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


A kenguru igaziból akkor jó, amikor már tud ülni, tartja a hátát, addig nem az igazi a gerincének! Fektethető kenguru, vagy kendő jobb ilyenkor. nekem van olyan hordozóm, amiben fekszik, te meg viheted válladon, nyakadban, stb. Mi varázsdoboznak hívjuk. De abból is csak egyet tudsz vinni egyszerre, tehát 2 emberes feladat.
azt nagyon szeretik (innen a neve :) ) csak sztem most még nagyon zárt és meleg. én vittem őket háticipelőben is, de az is később van, sőt úgy is, h egy hátul hátiban, egy elől egy előrevehető beülős hordozóban! akkor már 2 év körül voltak, az komoly teljesítmény volt :lol: :lol: .
Nekem nagyon tetszik még az a háti cipelő, ami alul egy nagy hátizsák, és a teteje cipelő, csak marha drága.

Milyen babakocsid van, és milyen autóba kellbetenni?
Claire
claire
 
 

 
 

Abbey!
Nekem mei-tai volt az ikrekkel, sokkal jobb, mint a kenguru. Imádtuk.
vovanda
 
 


Claire, bergon ikerkocsink van, és suzuki swiftünk. A kettő nem kompatibilis :D
Igen, azt sejtettük, hogy két emberes, de amúgy is általában együtt járunk mindenhova. Bár jó lenne már ha egyedül is mennék. Jó-jó, hogy itthon van, de kicsit sok. Mióta itthon vagyok, május közepe óta folyton össze vagyunk zárva. Jó volt ez a másfél hét, vártam haza minden délután, de jó volt, hogy napközben úgy babázhattam ahogy én akarok.
Bocs a kitérőért.
MEgnézem ezt a mei-tai-t, nem tudom mi az.

Amúgy már megint fáj a torkom napok óta :( Másfél éve ez van... elmúlik-előjön...

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! A suziku swift ismerős(egyébként nagyon szerettem)nekünk is az volt, amikor az előző ikrek születtek. Úgy vettük az akkori ikerkocsit, h kinéztem, a párom elment érte később kocsival, ott belepróbálta, mondta csak akkor veszi meg, ha befér :lol: :lol:
Aztán nagyobb kocsit kellett vennünk, ez 9 személyes, de a hátsó üléssor mögött már nincs túl mély hely, szóval ott is szempont volt, h befér-e egy ikerkocsi. Most is keresek egy egymásmellettit, mert a régit még akkor eladtam, a hirdetéseknél fontos kérdésem: mekkora kinyitva (beférek-e ide-oda), illetve öcsukva :arrow: autó.
Néha tiszta hülyének néznek, de sebaj!

Torok: góc a mandulád? Egyébként a forró zsályateás gargalizálás nagyon tuti, de ha ilyen visszatérő, az azért gáz !

Mei-tai: így névről én sem tudom :arrow: Vanda! Mi az? Meg lehet vhol nézni?

Claire
claire
 
 


Claire, megnéztem a mei-tai-t, www.mei-tai.hu. Elég borsos az ára, főleg két babánál, de elég jónak tűnik. Meg is mutatom a férjemnek majd holnap.
Nekem sincs bajom a suzukival, de sztem nem létezik olyan ikerkocsi, ami belefér. Mi is méregettük ám az összes kocsit, nálunk a lift meg az ajtó volt a mérvadó.
Hát igen, nektek kell a 9 személyes kocsi. De az már kisbusz nem? Vagy van 9 személyes személyautó?

Nem, a mandulámnak semmi baja sincs. Nem az gyullad be, hanem a garat. Gargarizálok én mindennel, sós víz, tantum verde, kamilla tea. El is múlik, de mindig visszajön amint megiszom egy pohár hideg vizet vagy fagyit eszek, néha csak úgy is.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Lányok!
Mei-tait tudtok használtan is venni (még egy nekem is van). Amikor Dani lázasan ordított, 2 órát cipeltem benne (közel 12 kiló), nem volt gond. Balut kenguruban meg már 7 kilósan nem tudtam vinni.
vovanda
 
 


Köszi! Én is megnézem!
Suzuki: nekünk befért, ha a kalaptartót levettük. Mondjuk nekünk régi fajta volt. Ja, és akkor más már nem került a csomtartóba.
Torok: zsályatea erősebb, mint a kamilla. azt nem igérem, h nem tér vissza, mindenesetre erős antibiotikus hatású. Talán egy homeopata tudna vmi okosat mondani.
Claire
claire
 
 


Macs hírek!

CTG-re kell mennie minden nap, ami vicces, mert ezek a picúr babák annyit úszkálnak, hogy egyszerűen képtelenség egy normális eredményt kihajtani a gépből. Tegnap 3-4 óra alatt lett egy normális eredményük, addig többen hajkurászták őket!
Beszéltek a dokival, és átvették a lehetőségeket a legrosszabbtól a legjobbig!
A legrosszabb, hogy ha nem segítene valamiért az infúzió, akkor dönteniük kell, hogy a kisfiú érdekében hagyják a dolgokat maguktól történni, vagy mindkettő baba mentésére szavaznak. Mindkettőnek megvan a kockázata. Ha a kisfiú érdekeit nézik, akkor valószínű a kislány állapota tovább romlana, hogy meddig, azt az határozná meg, hogy meddig marad bent a kis fiúcska. Ha mindkettőjüket mentik, akkor császár lenne azonnal, de nagyon kis súlyúak még, így csak a szülés után derülne ki, hogy jó döntés volt-e!
Nem irígylem őket, már csak a döntéshelyzet lehetősége miatt sem, de hála Istennek, Macsék is arra koncentrálnak, hogy ne ez történjen, hanem működjön az infúzió és minden rendben mehessen minimum a 32-34-dik hétig!!!
Hétfőn végre már itt lesz a dokija és akkor ismét a megszokott orvosa szakértő kezeibe kerül!
Hétfő-kedd magasságában uh lesz és újra nézik majd a keringést is szerda-csütörtök magasságában!
Most még szigorúbb pihire van ítélva, mivel a CTG-s kínlódás miatt a fél napja rámegy arra, hogy igyekeznek valami értékelhetőt alkotni a gépen és az sem kifejezetten az aktív pihenést segíti elő!!!

Hétfőn beszélünk ismét, akkor természetesen jövök a hírekke!
Mindenkinek nagyon köszöni a drukkokat és a sok pozitív energiát!


puszi

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Autó:- citroën jumpy, 9 személyes személyautó. (és pont most 10 éves :) ) 12főtől kisbusz. Claire
claire
 
 


Eszter köszi! Remélem a kisfiú is érzi, hogy nekiis az a jobb, ha a tesó is jól van, és nem kell dönteni!
claire
claire
 
 


Megnéztem, hát nem lehet könnyű parkolni vele :)

Kipróbálom a zsályateát. Vettem szopogatós gyógyszert meg gargarizálósat, de hétfőn teát is veszek.

Kellemes idő lett, a picik is különösen jól aludtak. Kezd beállni a napunk :) Éjjel kétszer 6 órát alszanak egy éjfél v hajnali 1es evéssel.

Vanda, te milyen koruktól vitted benne őket? Egyszerre a kettőt tudtad, vagy mindig egyet? A honlapon volt egy olyan kép, ahol két gyerek volt a nőre aggatva.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok,
kis segítséget kérek illetve tapasztalatot.
Irtó sokat keményedik a pocakom és a babák is non-stop mozognak, nagyon kevés a pihis szakasz. Nagyon rossz, mert olyan amikor bekeményedik, mintha egy nagy követ hordanék.
A fiammal is sokat keményedett a hasam, de azért az csak más volt.
Nálatok mi volt? Ha lefekszem pihenni is mocorognak és akkor is keményedik párszor...lehet csak túlparázom, de be vagyok....
Köszi előre is.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi, nekem a 20. héttől keméyedett a pocim, eleinte ritkábban, aztán egyre gyakrabban. Olyan kemény lett,h akár diót is lehetett volna rajta törni. :)Nekem sem segített a pihenés. De azon kívül,h kellemetlen volt, semmi baj nem lett szerencsére.
De biztos ami biztos alapon szólj a dokinak, nézzen meg, h nálad se legyen gond!!!!
A mocizás sztem nem baj, Eszti folyton rugdosott, izgett-mozgott. Most is ilyen :) Folyton vele kell foglalkozni, szabályosan féltékeny, ha Lillát etetem, végig visít. Ha vk foglalkozik vele, csend van.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Én egyszerre csak egyet vittem, kb. 2 hónapos koruktól raktuk bele őket. Kettőt ölben alapban nem nagyon hurcoltam. Ha itthon nagy volt a nyüszi, akkor az egyiket felkötöttem, a másikat simán ölbe vettem. De lehet a kettőt egyszerre felkötni, amíg bírod. Mi játszóterezni vittük úgy a nagyokat, hogy az ikrek mei-taiban voltak, így volt két szaad kezünk, és nem kellett a babakocsival birkózni.

Szivvi!
Magnéziumot mit szedsz? Én a 13. héttől Magnerotot szedtem, lórúgásnyi adag, a végén már 3*2vel ment, nyugodtan szedheted, recept nélkül adják.
vovanda
 
 


Szilvi!
Magnézium tényleg fontos, esetleg egyéb ásványianyag (Ca, K)!
Nekem mocorogtak, de ennyire nem keményedett, én a melegvizes fürdőkádban elfekvés-lazítást éreztem jónak, bár a kádfürdőt sokan nem ajánlják, a méhszáj zárt volt, és ott tök jól tudtam relaxálni, lazítani.

Vovanda!
Jól nézhettél ki a játszóterezésnél :D !

Abbey!
Jobbulást!
Autó: először nagyon aggódtam, h mit fogok kezdeni ekkora járművel, de nagyon könnyű volt megszokni. Szeretem, h kicsit magasabban van az út felett, jobb a rálátás, és a parkolás sem akkora gond (persze méretes hely esetén), mert szervo kormányos, könnyen fordul. Ja, és kevésbé nyomnak le az utakról :D , mint anno "szőkenő kis suzukiban" :lol: . bent meg nagyobb a légtér, kibírhatóbb a sok hangos kölyköm :lol: . Jó "kis" autó, csak húzza még!

Claire
claire
 
 


Claire!
Én a Zafiránkat is nagynak érzem... :D
vovanda
 
 


Nekem a doki folyton azt mondta, hogy a magnézium semmire se jó, nem előzi meg a koraszülést, ergo ne szedjem. De annyira görcsölt a vádlim folyton, hogy amiatt kezdtem el szedni. Én a dr lenkei féle magnéziumot szedtem, 3x1-et, és 3x1 szintén lenkei féle kalciumot. A pocak keményedésem nem javult, de a vádlim nem görcsölt többet.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Én meg, amikor már nem hánytam ki mindent, akkor aloés (foreveres) ásványi anyagot szedtem, meg kalciumot, és némi képp még a rosszulléteket is enyhítette a magne B6, amit viszont a dokim ajánlott. Nem koraszülés ellen, mert az nem tűnt fenyegetőnek, hanem a rossullétekre, meg a gyengeségre.

Autó: a Zafira nem sokkal kisebb, kicsit alacsonyabb, de pl parkolási szempontból nincs lényeges különbség szerintem.

Claire
claire
 
 


Lillának kifakadt a bcg oltás helye, és nagyon gyennyes. Ez normális? Ráadásul nagyon nyűgös is, nem tudom, hogy más baja van, vagy fáj a karja esetleg.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Eszter!
Elfelejtettem délelőtt írni: sokat gondolok Macsra. Sajnálom, hogy ne mtudok tenni értük semmit. Szorítunk változatlanul. Ha korák lesznek a babái, és valamit nem ért, szóljatok, hála a sógoromnak eléggé képben vagyok (sógorom volt a tolmács, amikor nem ment át rendesen, amit a dokik mondtak 8) )

Claire!
Na ez az. Képtelen vagyok vele normálisan parkolni, ha nincs legalább kétautónyi hely. :oops:

Abbey!
Teljesen normális mindkét jelenség, ne aggódj. Az jó, a rendesen kifakadt, Rékáét nagyon lestük, hogy nem kell -e újra szúrni.
vovanda
 
 


köszi mindenkinek a segítséget, csak a front lehetett a bűnös, hívtam a szülésznőt is, hogy mi legyen bemenjek egy vizsgálatra vagy sem, mondta, hogy előbb próbáljuk a fekvés-pihi-magnézium együttest, mert szerinte bent fognak tartani, ha bemegyek. Szerencsére hallgattam rá és enyhült is a pocak keményedés a baba bugi.
Ma már sokkal jobb volt éjjel is jobban aludtam már. Most kissé az idegeimre hat a kettős front, ami szintén megérkezni látszik, nagyon feszült vagyok, már elegem van.

abbey,
megnéztük szombaton a Bergon boltban a babakocsi kínálatot és valóban nem kicsit ezek a kocsik, viszont nagyon lakájosak. :-)
Főleg télre meg a hidegben meggyőző, mert olyan kis pufis a külseje.
Nem is könnyű, valóban igazad van, nagyon ugrálni nem lehet vele. Egyelőre tetszik, a másik amit itt is mutattam nagyon drága és nem hiszem, hogy költünk majd rá ennyit.
Nekünk a kombiba befér a kocsi, szóval ez sem lehet akadály. Mi a közel 80 ezrest néztük, mert az tud mindent. Vagyis a bolygós kerék azért szerintem fontos, csak az aggaszt, hogy az csak akkor szuperál, ha neked háttal tolod a bébiket, na most eleinte ez nem így történik, akkor meg a járdán le és fel tolás már nem olyan egyszerű. Mondta ott a nő, hogy a bolygós kereket nem lehet úgy terhelni, hogy lenyomd a kocsit a járdára felemelésnél, tehát akkor csak megfordulva háttal tudod felhúzni nem?
Neked milyen van bolygós vagy nem? Neked hogy megy ez?
A színeteket láttam a lila virágost, hát az tényleg lányos, nem is értem az embereket.

Macsnak nagyon sok drukk megy, nagyon összeszorul a szívem, mikor itt olvasom a híreket, hisz nagyon átérzem, hogy ez milyen brutális érzés lehet. Szóval kitartást nekik!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi. Így van, nagyon lakájos, és kényelmes a babáknak, szeretnek benne aludni. Nálam is fontos szempont volt, hogy télen jó meleg, nem kell agyon öltöztetni a babát, hogy mozdulni se tudjon. Nyugodt szívvel ki lehet rakni őket a levegőre. Ha nem kell lépcsőzni vele, sztem akkor nem okoz gondot a súlya, nekem nem kell emelgetni, nem is zavaró.
Nekünk is a majdnem 80e-s van. Bolygós kerékkel. Fantasztikusan könnyű irányítani. Egyáltalán nem zavaró, hogy eleinte hátul van a bolygókerék. Járdára úgy megyünk fel, hogy megfordítom a kocsit, és felhúzom, de mivel nagyon könnyű irányítani, egyáltalán nem zavaró. Így 2 hónap után is bátran ajánlom, én nagyon örülök, hogy ezt vettük.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Nem akarlak benneteket elkeseríteni lányok, de nem adok egy évet, és le fogjátok cserélni a Bergont, mert meg fogtok szakadni a tolásban. Nem vicc. A mi járgányunk 11 kiló, gyerekekkel együtt 30. Tolni is elég izmos minka... Persze ne legyen igazam.

Silver!
Mindenképp mérd meg a bolt ajtaját, ahova jártok napi szinten, mert szívás, ha nem fér be. Én anno még az oviban is megmértem az összes ajtót, az óvónők meg jókat röhögtek. :lol:
vovanda
 
 


sziasztok
Macs
sokat gondolok rátok, nagyon sok erőt ++++++ !!!

Én elégedett vagyok a járgánnyal (pp duette sw), igaz az én autómba nem fér be, így ha menni kell apával cserélünk, szeretem a buszt is vezetni :) de ha itt is meglesz a járda, sztem lecserélem.

van/volt vkinél olyan, hogy a ded akár kaja után 2 órával is képes akkorákat bukni, hogy orrán-száján jön a cucc?? nem kevés..
holnap megyünk tanácsadásra, lehet megkapják az oltást is.

Lotion mi újs felétek????

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi, Lillus folyton ezt csinálja. Sőt, nálunk olyankor már nem sima tej, hanem darabos már. Én sem tudom mitől lehet. Enyimek is holnap kapják az oltást. Kicsit ideges is vagyok. Mik a tapasztalatok, nagyon nyűgösek lesznek utána?
Megnéztem a te járgányod, egymás mögötti, nem?

Vanda, nálunk ráadásul bárhovaa megyek hegynek le-fel kell tologati, uh tuti megcombosodok. Az esprit egymás melletti ikerkocsi 60e ft újonnan, és elég könnyű, de nekem az nagyon kis labilisnak tűnt. A szél is átfúj rajta, a babáknak sem olyan tágas, és az volt az érzésem, hogy ha 10 kg-sa beleülnek összerogy alattuk.

Vettem ma egy vadi új gremese mei-tait tesz-veszen 6700Ft-ért. Remélem a héten megkapjuk, és kipróbálom, ha jó, veszek még egyet.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Bukás: nekem Réka voltrettentő bukós, órákkal kaja után is előfordult, meg a túrós változat is. Ha gyarapszik szépen, és nincs más tünet, akkor nincs vele tennivaló, a gyomorszáj még nem zár rendesen, ahogy nő, ez ,egszűnik. Majd akkor jön elő megint, amikor forogni és kúszni kezd. Nálunk Réka nappal mindig a pihiszékben aludt olyan 3 hós koráig, picit meg volt emelve a háttámla, ez sokat javított a helyzeten. Éjjel meg szigorúan hason, hogy kifollyon, ami ki akar.

Abbey!
Nekünk Hauck van, ugyanaz, mint az Esprit (szín-súly minden stimmel). Amikor egész picik voltak, egyszerűen becsavartam őket az overall fölött 1-1 meleg takaróba, most tavaly télen meg varrattam hozzá lábzsákot (Balu esernyőkocsijának a lábzsákjáról koppintották). Takarót is kaptak alá, ha nagyon hüvi volt, így nem fáztak meg. A járgány meg eddig elment árkon-bokron. :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok!
Nekem Ádám volt ilyen "túró rudi", aki órákkal evés után is vissza tudta adni a cuccot. végül elég volt annyi, hogy evés után vagy szopis párnára támasztva, vagy autós ülésben feküdt. mivel szépen gyarapodott is, így nem kellett sűrítő tápit kapnia, aztán meg kinőtte.
Ok: laza, gyenge még a gyomor felső záróizma, így visszajön a kajcsi. Általában kinövik, megerősödik ez az izom, és kész.

claire
claire
 
 


Köszi csajok! Csak az a furi, hogy kb 2-3 hete van ez, előtte is bukott, de nem ennyit és nem 2 órával kajcsi után.
Abbey
nekem Lili sose vette észre a szurikat, remélem a törpök se fogják..

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szörnyű volt az oltás. Szegény Esztinek a dokinő 3szor szúrta a 2 oltását. Eltalált egy eret, és állítólag abba nem szabad beadni. De olyan sokáig szarakodott vele, közben a gyerek üvöltött. annyira sírt, hogy teljesen belilult a feje a végére. Borzasztóan sajnáltam, már majdnem én is elsírtam magam :oops: Aszondja: jajj anyuka, ez nagyon ritkán fordul elő... na mondom süsse meg, pont az én gyerekemnél. Látták a fejemen, h nagyon morcos vagyok, alig merték újra megszúrni.
Lillus szerencsére jól viselte, vele a férjem ment be. Kicsit felsírt, de rögtön megnyugodott.

Vanda, nem tudtam, h nektek olyan kocsitok van, én nem mertem bevállalni. De ezek szerint az is jó, mostmár mindegy.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,
nagyon sajnálom a rosszul sikerült szurit, bevallom én ilyenről még sosem hallottam, hogy elszúrják a szuriadást.
Akkor most extra kényeztetés Esztinek és sok gyógypuszi a bibikre.

Fú lányok, izgulok, holnap reggel megyünk súlybecslésre, meg flowmetria UH-ra. Nagyon kiváncsi vagyok mi van, mert utoljára a 24 héten voltunk ilyen nagy UH-n.
Remélem már szép súlyban vannak ahhoz képest....:-)

Húúú a babakocsi választás nem lesz egyszerű. Tudom sok kritériumnak kell megfelelnie, sőt a fiamnál addig válogattunk, míg jól beválasztottunk...:-( nem lett túl jó a kocsi, legalábbis nekünk, majd meg akarom hirdetni a neten, hátha valaki meg ilyenre vágyik.
Csak az a baj, hogy megveszed egy vagyonért és aztán kevés használat után fillérekért lehet csak eladni.
Nekem az nagyon fontos, hogy két irányba állítható legyen a tolókar, ezzel a másiknál sokat szenvedtem, persze a súly és a méretek is, meg hogy elég nagy is legyen. Nincs sok elvárásom.
Vovanda, persze mérek majd mindent.
Most költözünk másik albiba, ott mérem majd a kisközértet, amit már láttam, hogy van, meg a lakást is.
Csak elméletben szeretném kiválasztani a kocsit, hogy pontosan tudjuk melyik kell, most az ikreknél nagyon parás és babonás lettem, szóval majd ha megszülettek és minden oké, akkor a férjem megveszi majd a babakocsit, olyan korán úgysem kell.

szivvi,
nem hiszem, hogy különösebb oka lenne a bukásnak...várjál aztán majd ha nem szűnik vagy javul vagy rosszabb lesz akkor érdemes majd megkérdezni szakorvost.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey!
Szegény kiscsaj. Puszi neki.

Silver!
Liftajtót is mérjél, liftet, rámpát. Nekünk olyan picike a liftünk, hogy a Marco Skye-t leszámatva (ami icipici, újszülött kortól nem használható) semmiféle ikerkocsi nem fér bele. A beszállás-liftezés úgy néz ki, hogy a lurkók ülnek a járgányban, és kicsit megcsukom alattuk. Aztán lent szétnyitom. :D
vovanda
 
 


Helló Lányok!

Macsról csütörtök este, péntek reggel lesznek híreim!
Tolmácsolok neki folyamatosan! :)

Tegnap óta már itt van a saját dokija is, és csütörtökön ő nézi meg majd!
Néznek méreteket is, és keringést is ismét, hogy lássák, mit javított múlt hét óta az infúzió!
Új osztályos orvos van náluk, aki nagyon pesszimista, de szerencsére Macsék optimisták és noszogatják a picikéket! :)
A Ctg-vel sokat kínlódnak, mert lehetetlenség normálisan becserkészni vele a babákat, de próbálkoznak! Csak az a baj, hogy ez bő fél napos program nekik és így nehéz pihenniük! De csinálják, mert a dokik szerint fontos!

Jövök majd a hírekkel!

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Eszter!
Nagyon szorítok nekik. Meg neked és a fagyibabónak is!
vovanda
 
 


Sziasztok!
Tegnap du vendégségben voltunk az összes kölyökkel, Üllőn. Hát mire kijutottunk Bp-ről....
Egyébként tök jól bírták a picik is!
Én meg el tudtam indulni 6 gyerekkel, nem is nagy késéssel!!szerencsére közben felvettük apjukat :)

Babakocsi: sok szempont van, valóban azt kell felmérni, hol és hogyan használod. Én meg úgy jártam, h a gyerekrendelőbe nem lehetett vele bemenni, hiába volt dupla szárnyú ajtó, mivel vmi hülye lefestette a zárat, egy szimpla ajtószárnyon meg nem fért be :( :lol: :lol:

Használt mei-taira lehet, h én is vevő lennék. Ki kéne tapasztalnom ezt a tesz-veszt, még sosem használtam :oops:



Oltás: béna doki, legalább bocsánatot kérne! Szegény pici! Milyen 2 oltást kaptak most? kenheted nekik a helyét árnika krémmel, nekünk azt szokta javasolni a dr néni. Ki ez a gyereksintér nálatok?

Claire
claire
 
 


Eszter!
Sajnos sokkal többet nem tehetünk, de drukkolunk Macsekéknak (reméljük szívósak, mint a macska :) ), és nektek is (meleg gyerekrucit nem is kell beszerezni, ő biztos jól fogja bírni a hideget :) )
Claire
claire
 
 


Claire!
Van egy eladó mei-taiom, ha érdekel.
Hülye festő. :lol: Én a közeli DM ajtajával jártam így, szegény csajok nem győztek szabadkozni, szerencsére azóta felújítás volt, az ajtót meg kicserélték.
vovanda
 
 


Eszter, hajrá a picúrkának, Macsnak továbbra is a legjobbakat.

Szilvi, mi is ezt csináltuk. Mindent kinéztünk, és csak az utolsó pillanatba vettük meg. Babakocsit, babahordozükat a 37. héten (mondanom sem kell alig bírtam odavonszolni magam), kiskádat amíg mi kórházban voltunk anyu vette meg. Alap ruhakészletet is a végén, de mivel mind nagyra sikerült, szintén anyu szerezte be a kórház alatt.

Claire, dr Kövér Katalin. Hát azt fűzte hozzá, hogy ilyen nagyon ritkán van... Egész nap nyűgös volt a lelkem, dajkáltam is. Lillus meg mint a kis kavics alszik egész nap, enni is úgy kell felkelteni. Egyelőre nincs láz. Az meddig fordulhat elő?

Jópofa a tesz-vesz, bár mostanában inkább a vatera a menő. Amúgy tök ugyanaz. Elég ritkán használom, eddig csak eladtam rajta. De pl két csizmámat is megvették. (én sose vennék így cipőt)
Most két íróasztalt hírdetek. Nem kell vknek két nagy fehér íróasztal? Az átalakítás miatt nem fér már el nálunk, kidobni meg kár lenne, jó. Ja, adok hozzá két fiókos szekrényt is, ami alá való.

mei-tai: Végül a csaj nagyon rendi volt, 2t is csinál nekünk 6700ft/db, és még a posta ktg-t is elengedi.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Köszi Lányok, a drukkokat Macsekéknak átadom :)

Claire!
:lol: :lol: :lol: igen, azt mondják, hogy szinte "vonzódnak" a hideghez a fagyi babók :D
A rádióban meséltek egy picúrról, aki bújócskánál a hűtőbe bújt! Ott találták meg a szülei! :D

holnap hozom a híreket amint elérem Macsekot!

eszter82
Budapest
 
 
 
 


Vovanda! Köszi, lehet, h érdekel, csak még le kell zongoráznom a babakocsi témát.
Egyébként anno mi is csak kinéztük az ikerkocsit, és később vette meg anyám, meg a párom.
A nagyok 1 személyesével nem volt gond, mert azt a nővéreméktől örököltük.
:)
Hogy bírják a szeles időt nálatok? Nálunk főként Joni elég nyűgös!
Claire
claire
 
 


Nálunk nagy a nyugi. Eléggé aluszékonyak a picik, gondolom még a tegnapi oltás. Lillust ahogy letesszük abba a pózba el is alszik, enni sem könnyű felkelteni. Eszti is magához képest nagyon nyugis. Így legalább el tudok menni squasholni :D

Claire, nincs még babakocsitok?
Parkolt ma mellettünk egy jumpy... hát nem egy rövidke autó. :) Meg egy zafira is, a kettő valóban kb egy méret. Mondtam is a férjemnek, ha egyszer lesz egy ilyen autónk, szereljen be nekem tolató radart, anélkül meg sem próbálok parkolni :D

Ti ilyen időbe mibe öltöztetitek a babákat? (otthon/sétakor)

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Claire!
Szólj, és megdumáljuk.

Abbey!
Enyémeken hosszú ujjú body+meleg őszi kabát/pulcsi kombó, meg vékonyabb sapka van. De az enyémek már mozognak, neked még egy takaró mindenképpen kell pluszba. Alap felállás: úgy öltöztesd a gyerekeket, mint magadat+ egy réteg.
vovanda
 
 


Sziasztok.

Voltunk ma az UH-n és a babók elég extrán fejlődnek szerencsére és minden rendben van.
Két harántból befordultak A baba fejjel beilleszkedve a B baba pedig egyelőre farral, de még ugye fordulhat ő is. Azt mondták, hogy legalább most már megvan az esély a rendes szülésre.
A baba a kislány, ő becsült súlyra 1701 gramm, B baba a kisfiú 1848 gramm, persze tudom ez nem szentírás, mindenesetre megnyugtató.

Szóval minden rendben, leszámítva ezt az őrült szelet, ez megvisel, de ma bearanyozták a napom ezek a jó hírek.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Solver!
Szuper hírek! Ha a B baba marad faros, bevállalod spontán a szülést? Nekem rémálmom volt a faros szülés, annak ellenére, hogy a dokim régi motoros, és le tudja vezetni.
vovanda
 
 


Vovanda,
nem igazán tudom, majd még konzultálok a dokival, meg megvárom, hogy forgolódik-e még a törpe valahova.
Nagyon szeretnék rendesen szülni, tudod félek a műtéttől...:-) de természetesen megfogadom az orvos tanácsát majd.
Most tudod annak örülök, bárhogy is lesz, hogy már kb. tök jó súlyban vannak és így egyre csökken a kockázat bármikor is születnek, ez megnyugtat.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Egy szempont, ami saját tapasztalat: a B baba akkor is fordulhat, ha az A már kint van. Nálam is ez történt, felvételkor mindketten fejvégűek voltak, Danit kiemelték, és mire a doki visszafordult, hogy kivegye Rékát, addigra faros volt. Dokim azt mondta, amilyen picike volt a lányom, nagyon összetört volna, ha farral megszülöm.
vovanda
 
 


Vovanda,
hát igen, gondolom erre van az embernek a dokija, hogy ezeket mérlegelje. Én semmiképpen nem fogok dirigálni neki, vagy akadékoskodni, hogy nem akarok műtétet, mert ha azzal kell, hogy megszülessenek, akkor úgy lesz. A lényeg nekem is a babák egészsége, csak azért örülnék, ha simán is menne, de ha nem akkor nem.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey! Ne viccelj, ha én tudok vele parkolni, akkor bárki, nem vagyok egy Schumaher :lol: :lol: , igaz, magas vagyok, így nem veszek el a nagy autóban annyira :D !
Babakocsi: egész gyűjteményem van :D :D , csak az egymásmelettis ikresünket eladtam anno, van egy egymás előtti, meg vannak egyszemélyes kocsijaink, így nemtudom igazánm eldönteni, hogy kell-e nekünk egymásmelletti. ÁMikor azt mondtam, ok legyen , és kerestem használtan, találtam is, megbeszéltük, most meg nem kapcsolható a csaj telefonja. Lehet, tovább lépek, ezért írtam , hogy le kell játszani. Csak a napokban 1000 más intzni valóm van!
Mindenesetre ma letakarítottam a másik ikerkocsit, ki fogom próbálni, így könnyebb lesz eldönteni, kell-e egyáltalán másik is!
Pároddal mizújs?


Silver! vicces, de én pont így álltam ilyenkorú terhesen, ezek tényleg jó hírek. Az én dokim is azt mondta, nem gond, ha faros a "B", de az bsem, ha megfordul, amikor a másik kijött. Mondjuk Noémi is 1 perc alatt keresztbe fordult, amikor JOnit kiemelték, de zat mondták, hogy szülés közben is tudtak volna rajta fordítani. Erre ugyan azt mondta egy ikres anyuka, h neki azt csinálták, de nem kívánja senkinek :( . Mindenesetre remélem nekled sikerül természetes úton, és én is pont így álltam hozzá, kivártuk az idejét, de aztán nem akadékoskodtam a császárral.
Mostmár tényleg egyre bíztatóbb minden, egyre tutibb hogy minden rendben lesz velük, azért még kb 6 hetet kívánom, hogy bent maradjanak :) !

Vovanda! Köszi, fejben tartom, és jelentkezem!

Claire
claire
 
 


Ja, öltözteteés: enyémek most ujjatlan kombidressz, hosszúujjú plüss rugiban vannak itthon, ha viszem du ki őket, kapnak ehy kis pulcsi, meg egy nem túl vastag (pamut, nem orkán, nem bélelet) kezes-lábast, sapit, és teszek rájuk takarót.
Én mindig nehezen ítélem meg, mert én alapból kevés cuccot hordok, de azért mert én nem vagyok fázós, a gyerek még lehet. a nagypbbaknál persze kialakul, pl a nagyfiamról egész hamar lehetett tudni, h egyáltalán nem fázós, megfázni meg nem szokott, így nála most sem aggódom, még ha látom is, h alig vett fek vmit. néha még szerintem is kevés az a cucc, amiben ő jár, de nehéz ráimádkozni még 1 réteget.

claire
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: