Új privát üzeneted érkezett!

Jo reggelt Kismamik!
Sehol senki??? merre bujkaltok?
Remelem mindenkinek kellemesen telt az ejszakaja. Hozzam tegnap este 11-kor varatlanul beallitott egy jo nagy rokacsorda. :lol: :lol: , a savas fajta. Naon rossz volt, megint csak Rennie-vel tudtam elaludni. Mar elore felek, ma estere vendegeink jonnek, egy ugyanolyan kismami, mint en, egy hetes kulonbseggel. Remeljuk ma este nem jonnek a savak meg a rokak... :lol: :lol:

Szep napot mindenkinek!
pocaklako
 
 


Na de lanyok, merre jartok?????
pocaklako
 
 


 
 

Bibar, a roka csorda a sarkamban van, es a barataink mindjart itt lesznek. :roll: :roll: :roll:
pocaklako
 
 


Sziasztok!Ma reggelre hozám is bekopogtatott rókakoma!
Ez a legszarabb az egészbe!FUUUJJJJ de utálom!
Hisztis lszek töle!!!:)
Vendég
 


Sziasztok!

Arra vonatkozóan van előírás, hogy mikor kell a védőnőt először felkeresni a kiskönyv kiadása kapcsán?
Én csak dec. 7-én tudok menni, mert hetente egyszer "rendel" a védőnő.
Gondolom a személyes iratokon, orvosi leleteken kívül nem kell más...

Szerencsére úgy 2 napja jobban vagyok, színezgetés, egész napos émelygés elmúlt, rókakoma elkerül. :)
Pocaklakó veled minden OK?

Üdv új kismamik!

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Hú ugy látom mindenki kikapcsolt a hétvégén :lol: :lol:

képzeljétek tegnap éjjel mintha lázas lettem volna,nem találtam a lázmérőt igy csak arra tudom alapozni hogy rázott a hideg aztán leizzadtam,nem tudom mi volt :cry: :cry: nagyon féltettem a manót :oops: mára már semmi nem volt csak 37 ami ugye terhes hő.
szóval nem tudom mi volt,de nagyon várom már a holnapi ultrahangot,remélem minden oké odabennt.
esetleg átfutott valami rajtam,nem tudom :oops: :oops:

Emi
ugy emlékszem a 12. hétig kell menni a védőnőhöz,és más nem kell azon kivül amit leirtál :wink: örülök hogy jobban vagy :wink:

Móni
jaj szegény :cry: :cry: hess rókakoma :wink:

Pocak
hogy birtad a társaságot??rókacsorda utolért?

Niki
hahóóóó!!mi van veled??

és Panny??és Tamara??és Antekirt??és még a többiek??hogy vagytok??

bibar
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 18:46-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Én is vendégségben voltam mindkét nap, sajnos rókakoma végig velem volt. Nem vagyok kellemes társaság mostanában, nagyon rossz a közérzetem az állandó émelygés miatt. Szegény párom meg el van keseredve, hogy már nem szeretgetem annyit.
Én egyébként Kispesten lakom.
Holnap reggel UH, elvileg 9 hetes leszek, nagyon kíváncsi vagyok!
Jó éjszakát!
Gabi

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Jo reggelt Lanyok!
A hetvegen nagyon csendes volt a topik. Hogy vagytok, remelem jol telt a hetvege mindenkinek.

Bibar: szerencsere elkerult a roka a hetvegen, de nagyon nagyon kell vigyaznom, hogy mit eszek es hogy ne legyen sav, mert kulonben jonnek azonnal. Te jobban vagy mar? Mi volt az a hoemelkedes, vegulis rajottel?
Nagyon nagy szoritas Neked mara, hanyra kell menned uh-ra? Siess a jo hirekkel!!! Es persze ha van foto akkor azzal is. :D :D :D

Moni: a hetvegen nalad is vendegek voltak, ugy lattam..a rokak..remelem mar elmentek :wink:

Emi: en ma reggel megint egy kicsit barnaztam..pedig nem is csinaltam semmi extrat a hetvegen. Jo, hogy nalad mar elmult. Nalam jon-megy.

Edi: persze, hogy csatlakozhatsz, udv koztunk. Meselj egy picit magatokrol!

Gabi: most olvasom, hogy ma kell menned Uh-ra, nagy nagy drukk
es szoritas, varunk a jo hirekkel, a rokak meg majd csak odebb allnak mar! :wink: :wink: :wink:
pocaklako
 
 


Pocak
örülök hogy elkerültek a rókák :wink: :wink: én jól vagyok,azóta nem volt hőemelkedés,nem is tudom mi volt ez :oops: :oops: ma este 6 ra megyek uh-ra,nagyon messze van,elötte hambuci parti,már annyira várom :lol: :lol: nagyon izgulok,szorits!!!

Edi
naná hogy csatlakozhatsz :lol: :lol:

lányok láttátok a hiradóba hogy 2 kismama kórházba gépi lélegeztetésen???atyaég nagyon bekakiltam,azt mondták a kismamák 10 szer veszélyeztettetebbek mint mások :twisted: :twisted: miért pont most van ez a rohadt virus??? :twisted: :twisted:

bibar
 
 


Szia Bibar,
Nem lattam, naon koran benyomtam a szunyat tegnap, de ra is keresek a neten.
Nyugi, nalunk nem lesz semmi baj, es persze, hogy nagyon szoritok Nektek :D :D :D
Hambuci.....nyami.... :lol: :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Huuu Bibar elolvastam..annyira durva! En kulonben a Naplo mult vasarnapi adasaban hallottam, hogy a kismamak a legveszelyeztetettebbek. Harom kismama van, az egyiket Szegeden apoljak, a honap eleje ota melyaltatasban tartjak. Jobbulast a Mamiknak! Jaj Csajok...
:cry: :cry: :cry:
pocaklako
 
 


Sziasztok!

Manorka, eltudnád küldeni privibe nekem is annak az uh illetőnek a számát?

Kép

Kép
antekirt
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 18:47-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Bibar, mennek a drukkok a mai UHra! :) Örülök, hogy jobban vagy, és nem lett semmi komoly! Nekem az új influenza kapcsán is a láz a parám, nem az egyéb körítés, és az is a pici miatt és nem miattam :roll:

Sakuram szia! :) Neked is mennek a drukkok mára! Gyere majd a hírekkel!

Isabo, Edi, üdv nektek is!

Pocak, én azóta nem tudok hason aludni mióta tudom, hogy terhes vagyok :oops: Nem a pocak miatt persze, valahogy pszichésen ;)

Látom Éva, neked is Emmád van ;)

Nálam a helyzet változatlan :? Ráadásul szombat este volt 1-2 csepp vér, meg kicsi barnázás másnap reggel, de szerencsére a sok pihi megtette hatását, és teljesen elmúlt! :)

Össze kéne írni a karácsonyi teendők listáját… :roll: Én még sehogy sem állok… :?

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Edi, szia! :) Nyugi, minden okés! Nekem a dokim külön elmondta, hogy még 1-2 csepp vér is normális! Ilyenkor szigorú fekvés, pihi, nem emelgetés! ;) Olvastam a múltkor a neten vmi statisztikát, hogy a terhes nők igen nagy százalékánál van vagy pici vér/rózsaszín/barnázás - szóval nem vagy egyedül :)
Nekem sajnos volt vetélésben részben... Az nem rózsaszín és nem is 1 csepp!

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Szia Barbuss!

De jo, hogy mar irtal, a hetvegen mindenki eltunk, senkirol semmi hir nem volt. Orulok, hogy rendben vagy. Megeroltetted magad, ezert lett a par csepp ver?
Edi: igen en vagyok a szinte allando barnazos. Elso babonk, es nagyon paras vagyok en is. Itt a csajok a forumon sokat segitettek nekem, nyugtatgattak. Igazabol szinte nulla a mozgasom, nagyon kimelem magam, tegnap annyi volt, hogy Apaval setaltunk 10 percet, nagyon lassan, reggelre mar volt barnam. Hat nem vagyunk egyformak. Emelni egyaltalan nem emelek meg egy kilot sem, es latod megis elo-elojon a barna, akkor nincs gond ha fekszek.
Lanyok epp akartam mondani nektek, egy par napja hatul a vese tajekon bal oldalt idonkent apro szuro fajast erzek, szerintetek ez normalis?
Amugy nagyon ugyelek a vesemre, konnyen felfazok, es meg egy erdekesseg, miota Babo van a hasamban ejszaka sokszor arra ebredek, hogy jeg hideg a hasam, pedgi teli pizsi, 2 vastag takaro van rajtam. A vese dologgal igy hogy terhes vagyok nem is merek villanyparnara fekudni, mert nem tudom, hogy a meleg jot tenne-e neki. Dec. 3-an megyunk dokihoz, majd irok listat a kerdesekrol.
A tobbiek ugyan merre jarnak????
pocaklako
 
 


Judit, nem csak te :-). Én is barnázgatok.

Sőt, kezdenek múlni az erős hányingereim és a gyomormarásom. Na én most parázom, hogy minden oké-e.

Kép

Kép
antekirt
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 18:48-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Bibar: Drukk az UH-hoz!

Minden újnak: Üdv köztünk, és grat a babóhoz!

Influenza: Én is hallottam, hogy a kismamák 10-szer veszélyeztetettebbek, ehhez képest 3 kismami van kórházba, és kb 5000 nem kismami....na, akkor hogy is van ez???? én még mindig nem parázok.:) Amég nme vagyok lázas, addig nincs gond!

Poci: Rudikkal hogy állsz?:)

Ki mit főz ebédre?? Megint ez a kaja dilemma....sosem tudom, hogy mit ennék.:(

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


000
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 18:49-kor.
Vendég
 


Meme, nálunk resztelt máj van. :-)

Én holnap oltatom be magam, vagy még lehet ha van idő akkor ma este.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Influenza... hát én azt gondolom, hogy túl van fújva... Eddig is voltak influenzák mégsem volt ennyire túl parázva. Véleményem szerint ebben elég nagy biznisz van bizonyos embereknek. Én úgy gondolom, hogy egy ilyen nem dönthet le minket, egészségesek vagyunk , szerintem itt mindenki, nem hinném, hogy bármi bajunk lenne. Persze ki kell hagyni ilyenkor a nagy tömegeket, de kár bezárkózva élni, szerintem megfelelő megelőzéssel nem lehet baj. Az a két kismami aki kórházban, biztos vagyok benne, hogy valami apró de igen fontos részletet kihagytak a beszámolóból... Véleményem szerint mindkét kismamánál volt valami krónikus betegség és azért gyengíthette le őket ennyire.... persze ez a szuverén véleményem, de nem szeretnék még ettől is élni, úgy is aggódhatunk éppen elég dolog miatt a 9 hónap végéig :D
Vendég
 


Pocak, az áfonya tényleg jó az ilyen húgyúti gondokra! ;) Én is felfázós vagyok, most extrán vigyázok magamra, mégis sikerült megint :? Vmilyen áfonya kapszulát (ilyen bio izé) szedtem én is egy ideig, valszeg megint elkezedem!

Influenza: egyetértek abban, hogy a szövődmények és komolyabb bajok valóban olyanoknál voltak, akiknek egyéb betegségük is van/volt. Aki egészséges, az biztos nincs túl rajta nehezebben mint egy sima influenzán, viszont egy kismama állapota, immunrendszere nem hasonlítható egy nem várandós emberhez szerintem. Már nem emlékszem hol volt téma, de figyeljétek meg, hogy a terhesség alatt mennyi mindent szed össze az ember, pedig sokkal jobban vigyázunk magunkra! Ez az egyik fele, a másik amit már írtam, hogy a láz a babára veszélyes!
Én sem gondolom, hogy be kéne zárkózni, de azért jó az óvatosság: lehetőleg ne a legnagyobb tömegben menjünk vásárolni, meg ilyenek.
Szerintem ;)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Antekirt, tenyleg, te is eleg barnamami vagy. Fekszel sokat, mint en? Asszem azt irtad, hogy Lidivel annak idejen nem volt ilyen gondod.

Edi: tyuuuuuuuuu....nem semmi, a baratnod, meg harom honapig jott nala a messias es mar babo volt a hasaban??? En ezt annyira elkepzelhetetlennek tartom, de elofordul, nekem is volt olyan ismeroson, aki csak a 4. honapban vette eszre, amikor mar meg kellett tartani a Babot. Es a doki mit mondott neki, miert volt ez? A kapszulara ra fogok keresni!

Meme: Te elveszett...... :lol: :lol: :lol: Reggel mar belottem magam egy rudival. De mivel "most nem kivanom annyira" (kepzelheted milyen voltam regen), igy lefagyasztottam a tobbit, majd inseges idokben eloveszem oket. :lol: :lol: :lol:

Mit fozunk????
Fogalmam sincs, valami nagyon egyszerut es konnyut.

Csajok, mar szerettem volna toletek megkerdezni, igaz nem babos tema, de mivel mindannyiunk haziasszonyka, hogy ti szoktatok-e kenyeret sutni otthon kenyersutoben.
Apatol tavaly karacsonyra kaptam kenyersutot, eddig kb. 5-6 x probalkoztam, es mindig a kukaban kotott ki, pedig a receptet szorol szora betartottam. Sajnalom, mert a gep tiszta uj, es jo lenne hasznalni, csak nem tudom, hogy mit szurok el. Olyan gancas lesz az egesz, meg nehez a tesztaja. Ezt sem tudom, hogy jobb a por eleszto vagy a masik. Fel kell-e futtatni vagy sem. Ha valaki otthon szokott kenyeret sutni, leccike ossza mar meg velem a tapasztalatait.
pocaklako
 
 


Ja igen. Nem erőltettem meg magam a hétvégén, inkább annak tudtam be a vért meg barnázást, hogy kb most maradt ki a második mensim ;) Azóta se semmi :)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Pocak, mi már régóta tervezzük a kenyérsütőt ;) Még nem valósítottuk meg, úgyhogy tanácsot sajna nem tudok adni :?

Kaja: Anyu csinált nekem krumpli főzit, ma az lesz :)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Barbuss: na ennek az afonya dolognak utana nezek. Gondolom ez egy homeopatias keszitmeny, tehat minden gond nelkul szedheto a terhesseg alatt itt. Drogeriaban kaphato ugye?
pocaklako
 
 


...és most húzok vissza dolgozni :oops: :lol:

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Barbuss!

Teljesen egyetértek... Nekem a családomban van pár gyógyszerész, ők abszolút ellenzik az oltás beadását várandós állapotban. Javaslatuk, hogy ha mégis oltásra kerül a sor várandósan, akkor szigorúan a 12. hét után. Persze én akkor sem fogom beoltatni magam, próbálok figyelni. Sok orvost végig jártam ezzel kapcsolatban, egyik sem javasolta, így nem. Persze nekem az a furcsa, hogy ha tényleg semmi ártalma nincsen a babára, akkor miért ellenzi annyi orvos.... :S persze nem akarom ezt a témát felhozni most, mert olvastam sokat beszéltetek róla, csak megosztottam a véleményem :D
Vendég
 


Pocaklako, bár nem engem kérdeztél, de én amit szedek patikában vettem...
Vendég
 


Nalunk van meg egy kicsi Apanak a tegnapi grillezett halbol, az jo lesz neki masodiknak, elsot meg valami nagyon egyszerut csinalok, lehet sajtos teszta. Apa hozott egy csomo tejfolt otthonrol , meg kellene enni, mert megromlik.
pocaklako
 
 


Pocaklako

Igen, a 4.hónapban úgy jött rá, hogy nőtt a pocak, és nem értette miért. Megtartotta a babát, de egyébként is megtartotta volna, nagyon boldog volt. Az orvos azt mondta neki, hogy ez genetika miatt van. Az anyukája is ilyen volt.... Teljesen egészséges lett a baba. Én totál elképedtem, hogy ilyen van, és igen....
Vendég
 


Koszi Edi, megnezem akkor majd mind a ket helyen.

Barbuss: meddig fogsz meg melozni???

Meme: na mit is fozol akkor?

Oltas: mi nem adatjuk be, az biztos. Mondjuk azt hallottam, hogy otthon sokkal tobb a megbetegedes, mint nalunk, igy ebbol a szempontbol kicsit nyugodtabb vagyok. De januarban nagyon haza szeretnek menni, remelem addigra lecseng otthon a virus.
pocaklako
 
 


Edi: nagyon durva..a lenyeg, hogy egeszseges a baba. Ahogy a szavaidbol kivettem, neked ez a Babo a masodik, vagy en ertettem felre valamit?
pocaklako
 
 


Sziasztok csajok :-)

Eloszor is udv. az újakat :-) sok sikert Nektek is!!!

Barbuss : Igen Nekem is Emmám van :-) hogy most mi lesz, nem tudom, ha választhatnék, azt hiszem maradnák a kislánynál :-) de mindegy, csak egészséges legyen :-) az a fontos.

Pocak: Felfázásra tényleg jó az áfonya én Aloe verás gélt iszom /áfonyásat - Berry Nectar-t/ tényleg hatásos, mikor még nem voltam pocakos, 2 nap alatt helyre hozott, igaz nagyobb adagokban ittam.

Edwig: Az infulenzával kapcs. szerintem is túl van reagálva a dolog, csakhát nekunk most nemcsak magunkra kell vigyázni, elsosorban a pocaklakónkra, úgyhogy szerintem azért vagyunk jobban betojva :-) fo az elovigyázatosság.


Csajok én hétfon megyek a dokihoz vért vesznek meg uh is lesz már nagyon kiváncsi vagyok !!!

Most mennem kell sziasztok és szép napot mindenkinek !!!!
eva28
 
 


000
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 18:50-kor.
Vendég
 


nálunk husileves lesz és krumplifőzi :wink: :wink:

Inflenza:ma mondták be hogy nem voltak krónikus tünetek,csak amit Barbus is irt a terhesség egy más kategória,mig egy szimpla emberre nem veszélyes a magas láz nálunk ugy végzetes is lehet a babára nézve stb...

Pocak
én sütöttem régen,majd keresek neked receptet azt próbáld ki :lol:

Barbus
karácsonyi teendőkre már én is gondoltam,meg is fogadtam hogy a mai uh után jobban belevetem magam :oops:

Edi
nyugi,nem lesz baj,pihenni kell azért sokat :wink: :wink:

Meme
mire jutottál mit főzöl ma??

Antekirt
én is ha nincs tünetem elkezdek parázni :oops: :oops: de nincs baj nyugi!!!!!

bibar
 
 


Edi, köszi hogy megosztottad velünk! :( Azt hiszem erre nem lehet okosat mondani... Meríts erőt ebből a babából! :)

Pocak, az áfonya minden formában jó! Ha kapsz bio szörpit, az is ;) Próbáltam rákeresni a neten, de nem találom amit én szedtem. Gyógynövény kapszula, tehát pocakosan is lehet! ;) Ha megtalálom, akkor felteszem!

Hogy meddig tervezek dolgozni? Jó kérdés... Júniusban már biztosan nem... A május attól függ, hogy hogy leszek, de akkor már max itthonról.

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Edi: Nagyon sajnalom ami veletek tortent! Kivanom Neked, hogy ez a babo probaljon vigasztalni.

Bibar: a receptet koszi elore is

Barbuss: Neked pedig az afonyainfot. Ugy irigy-irigy, hogy ilyen jol birod magad. :oops: :oops: :oops:

Na asszem kitalaltam mit fozok: rantott sajti es majonezes krumpli jo sok lilahagymaval. :wink: :wink: :wink:
pocaklako
 
 


Lányok.... olvasom itt munka közben, hogy miket főztök és csorog a nyálam :D:D:D:D:D
Egyik jobb mint a másik....

Akartam kérdezni, hogy mi az a hambuci??? Hamburger???

:D
Vendég
 


Jaj Edi..hat igen a hambuci..a hamburger. A mult heten mindenki hambuci lazban egett, es mindenki azt evett. Foleg Uh elott, azt vettuk eszre, hogy babonoveszto hatasa van. :lol: :lol: :lol:

Meme: meg mindig nem tudom, hogy Te mit fozol... :roll:
pocaklako
 
 


óóóó ééértem :D:D:D:D:D akkor mostantól csak hamburgert fogok enni uh-előtt:D :D :D
Vendég
 


Edi
nagyon sajnálom,nincs szó arra amit érzek,iszonyú lehetett :cry: :cry:
hambuci=hanburger :wink:

Pocak
azta de jól hangzik,imádom a rántott sajtot :wink: :wink:

bibar
 
 


Bibar: ezer eve nem csinaltam rantott sajtott, hat most ugy dontottem csinalok. Nem tudok mar mit kitalalni, most rantom..kuldjek egy darabot fenypostaval? :lol:
pocaklako
 
 


Edi :-( sajnálom, kívánom, hogy a 2.babó sok sok oromet okozzon, és picit átérzem a fájdalmadat, igaz az én esetem más volt, de én mikor a kislányomat vártam, az utolsó hónapban veszítettem el a kicsi apukáját, /páromat/ szornyu volt, foleg hogy annyira várta a kicsit... az már tobb mint 3 éve tortént, de akkor is szornyu.
Azóta megtaláltam újra a szerelmet /mostani férjemben/ és várjuk a kozos babucit :-).
Szorítok Neked nagyon!!!

De elég a szomorkodásból, fel a fejjel, hisz most a legfontosabb a pocaklakó babánk :-)))
eva28
 
 


qqq
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 18:50-kor.
Vendég
 


Poci:
Akkor te Rudi-kombájn lehettél:)
Bevallom hősiesen, hogy sonkás tojást ettünk, mert marhára megkívántam:) Ugyhogy gyors ebédünk volt:) Multkor hoztunk falusi tojcsit férjem nagymamájáéktól. feltörtünk 4-et, aminek 7 sárgája volt:) Örültem, mert imádom a sárgáját:)ugyhogy én 4-et, férjem 3-at kapott:)

Most sajna mennem kell, mert megyek a munkaügyibe...megint ott rügyezek ki...:( ÚÚÚÚTÁLOM! Aztán hazafelé meglepem magam lehet egy....gyrossal, vagy hambival, meg krumplival, meg colával:)De majd még elválik:)

Legyetek jók, ha hazaérek még ma, akkor jövök!:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Huuu csajok, annyira erosek vagytok, nekem Apa csak 4 napra ment haza, es mar akkor sem tudtam, hogy hova legyek. A hosszu utat vegig izgultam, hogy epsegben haza erjen. Nagyon sok boldogsagot es rengeteg erot kivanok nektek! Eva a te torteneted is borzaszto..en nem is tudom mit tettem volna a helyedben...
pocaklako
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: