Új privát üzeneted érkezett!

Na nekem tegnap óta tünetem is van! tegnap reggel egy kis hányással kezdtem majd egész nap émelyegtem, ma óvatosabb vagyok, nehogy kijöjjön a Duphaston is.
kaviar
 
 


Kaviar, üdv a klubban! És pont, a 6. héttől, mint a nagy könyvben... :D
Vendég
 


Honey!

Jó nyaralást ismét :wink:

mellméret:sztem sincs összefüggés hogy ha valakinek nagy melle van csak akkor lesz sok teje..a tesómnak pl.tök kicsi melle van és mindkét gyerekté 2 évig szoptatta,ebből egy évig kizárólag anyatejesek voltak.

Hát nekem is megnyúltak sajna a melleim a 3 gyerek szoptatástól..ez van :? ...de a push-up melltartók csodákra képesek :lol: :lol: :lol:

EDA:egy gondolat erejéig...nekem az a saját véleményem(ismétlen ez csak az enyém!!)hogy nekem igenis kell a fájdalom és a szenvedés ahhoz hogy a végét katarzisként éljem meg...én direkt nem kértem EDA-t mert nem akartam csillpítatni a fájdalmat...számomra nem áldozat akkor ott megélni azt a fájdalmat mert nem túlélni akarom hanem megélni és átélni ahogy születik a babauci..én akarom érezni pillanatról-pillanatra ahogy igyekszik lefelé :wink: Szóval egy pillanatra sem nézem le aki meg kér EDA-t,mások vagyunk... :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Csajok,nem akar valaki egy táblát csinálni??Én nem vok egy PC guru sajna :( Nincs esetleg valaki aki Excell profi és vállakozna rá?? :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni: azt hiszemmindenki ilyen szulesre vagyna mairol te irtal, csak sajna nem mindenkinek adatik meg. En konkretan nem akartam semmit erezni csak azt hogy aludhassak. 3ik ejjszakaja nem aludtam addigra tobb mint egy napja nem ettem( mert ugye huh szulunk) az en szulesemben semmi nem volt termeszetes( burokrepesztes, tagitas, oxitocin) igy az eda mar fel se tunt.En nem akartam kerni mert ugy voltam vele mindegy ugyis meghalok azon az ejjelen ha masnem vegkimerulesben de a ferjem mondta szo se lehet rola muszly kernem mert o nem birja tovabb nezni hogy semmi nem tortenik.
Persze ugy alltam hozza nem fogok kerni, sot semmilyen fajdalom csillapitast, de az adott szituban nem volt mind gondolkodni, es nem a fajdalom miatt az nem szunt meg akkor sem, csak az ember x napi szenvedes utan mar ugyvan vele mindne johet csak segitsen mar valami es valaki.
Amikor hajnal 3kor a szulesznok kertek a dokit legyen inkabb csaszar mar arra is igent mondtam volna csak vege legyen! Aztan a doki meg varni akart ennek az lett a vege hog ugyan huvelyi utaon de vacummal szultem es semmit nem ereztem, sem katarzist se oromot se megkonnyebbulest....Neztem a ferjemre es kerdeztem, most megszuletett, mondta igen aztan lattam vagy 2 percre az en angyalkamat majd egy nap mulva ujra( merthogy ezutan a rem "jo" szules utan meg jottek a komplikaciok is:(((()
Szoval tenyelg mindenki mas es minden szules is. En most mar eleve ugy indulok neki hogy kerni fogok es egy csoda lesz ha megsem kell!


Vivi: hat en sztksan nem tudok jarni mert nem vagyok keruleti. Felfogadni azt hiszem nem akarom. Inkabb csak szulesznot, de meg nincs meg a vegleges dontes.Hogy hogy elkuld az sztkba is uhra? csinal a rendeloben is nem?
En nagyon azt akarom megoldani hogy hozza jarjak vizsgalatokra uhra, de a vervetel vizelet, afp meg az ilyen labor dolgok itt nalunk a terhesgondozoba. Ok hogy akkor ide is be kell jelenkeznem meg a vedonom kivul is de legalabb helyeben felkelek hajnalba es megyek a laborba A nyanyak meg ugyis csak mernek meg beutalot irnak. Es teszem azt mikor ir beutalot ide uhra arra mar nem megyek el, csak ha nagyon kivancsi vagyok es meg tudom oldani a gyerekfelugyeletet. sajna ez a sarkallatos kerdes hogy nem tudom kire hagyni a picurt. Illetve anyosra hagyhatnam csak ra meg nem fogom, mert semmit nem tud kezdeni a gyerekkel, meg ugy felnek hogy mi lesz vele hogy mindig az egekbe lenne a vernyomasom:)
tavasziszel
 
 


Tavasziszel, ezekszerint Te a magán rendelőjébe fogsz járni. Én az Sztk-ba járok és eddig úgy volt, hogy bent a vizsgálóban volt egy ócska őskori ultrahang vizsgáló (ja, az őskorban még nem volt), és azt kidobták vagy nem tudom, mert már nincs. Viszont eddig a Bártfay utcában volt ultrahang (Szent Imre kórház oldala, ahol szakrendelők vannak, de most felújítás van), és oda kellett menni. Amit nem értek, hogy az ultrahang most is van a Bártfayban!!! És mégis ide kellett időpontot kérni, a Fehérvárira, valami csúcs gépet hoztak. Na mindegy. Hogy mitől függ? Nem tudom. De azt hiszem, a magánrendelőjében igen, van uh!
Vendég
 


Panni!
Én azt éltem meg katarzisként, hogy a szülés után olyan fitt voltam, hogy mondtam is a szülésznőnek, hogy jöhet a következő, sőt, úgy érzem, hogy még a félmaratont is le tudnám futni. Másnap már rohangáltam az osztályon, és kérdezték a csajok tőlem, hogy miért vagyok bent (ugyanis már a hasam sem nagyon látszott). Nekem ez volt az élmény. Ez is csak azt mutatja, hogy mennyire mások vagyunk, és másra vágyunk :) :)
Jó ötlet a táblázat. Én bevállalnám, mert értek is hozzá, csak nem igazán érek rá még az új melóhelyemen ilyenekkel foglalkozni. Ha más nem vállalkozik rá, akkor lehet, hogy jövő héttől bevállalom.

Tavasziszél!
Szerintem van ilyen megoldás is. Sok esetben csinálják a körzetedben a labort, csak úgy tudom, beutalót kell vinned a dokidtól, és neki kell szólnod, hogy hova irja a beutalót.

Lányok!
Képzeljétek, ma voltam UH-n a pecsételésem miatt, és mindent rendben találtak. 10 mm-es a babó, és még a szivverését is kihangositotta nekem az uh-s nő. Nagyon kedves volt, és alaposan megnézett és elmondott mindent. Egy hematóma okozza a barnázgatást, ami már nagyon kicsi, és azt mondta, hogy napokon belül fel fog szivódni. Tehát, nincs okom aggodalomra. Jó, hogy elmentem, mert aggódhattam volna addig, amig újból nem lát a dokim. Ja, és az is nagyon pozitivan érintett, hogy kiderült, hogy aki az ÁEKban szül, annak a kombinált tesztet (DOWN szűrést) ingyen megcsinálják. Szilárdnál még kemény 28 000-t perkáltam az Istenhegyi klinikán.
Vendég
 


Tavasziszél!

Természetesen megértem az olyan helyzetet amikor több napos-vajúdás után az embernek már minden mindegy csak vége legyen!!!De sztem nem mindig KELL az EDA...beszéltem olyan kismamákkal is akik már szültek így is meg úgy is..és azt mondták h EDA nélkül jobb és gyorsabb volt a szülés.Tehát én csak az átlagról beszéltem és nem a kirívó esetekről amilyen nálad is volt..ott természetesen muszáj volt!!Én csak azt mondom hogy nem kell mindegy egyes szülésnél..szal nem kell úgy indítani ,csak ha kell.

Angie!

Írtam egy szóval is hogy én nem voltam fitt a szülés után??? :wink:
Saját lábamon mentem le a gyermekágyra,a szülés után 3(!)órával már törökülésben ültem az ágyamon és szoptattam.Én épp a katarzis miatt voltam tele energiával és nem tudtam aludni sem...amúgy erről mások is így számolnak be...az adrenalintól teljesen tele van az ember lánya energiákkal :wink: :wink:

Tényleg nem okoskodom :wink: de nem mindig muszáj az EDA..lehet hogy nélküle is ki kéne próbálnod :wink: aztán ha nagyon gáz akkor még mindig lehet kérni,nem?!

Nagyon megköszönnénk ha lenne időd a táblira ha más nem vállaja!!Szupi vagy!! :wink:


Klassz hogy minden OK volt az UH-n :wink: Én is várom már a holnapot és remélem hogy hasonló jó híreket kapok.
A második fiammal nekem is egy hematóma miatt volt barnázgatásom a 11.hétig..akkora szívódott fel teljesen.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Angie! Jaj de jó! Nekem is haematoma miatt volt pecsételés! Huh akkor megnyugodtál!
HÁny éves vagy,h ogy ezt a kombinált vagy milyen tesztet már az előzőnél is kellett?
Tudjátok, mit próbáljatok ki szülés után? Hason aludni!!! Mert első nap még talán tudtok a ciciktől aludni (már aki), másnapra meg már úgy bedurran, hogy nem megy... én mindig egyből hasra feküdtem, hogy jó ég, milyen rég tudtam hason feküdni:D
Beszélünk itt a szülésről, pedig még igen messze van....
Vendég
 


Na, megyek biciklivel a postára!
Aztán ablakot pucolok.
Vendég
 


Panni!
Hát te egy külön eset vagy, mert aki vállallja a 4. babát, annak biztos nincsenek rossz szülési élményei. Lehet, hogy igazad van, mert én olyan gyorsan tágultam, hogy az EDA-t beadták, és nem is tudták csak egyszer feltölteni (óránként adnak újabb adagot). És lehet, hogy anélkül is simán ment volna ugyanilyen könnyen, de ezt már sosem tudom meg, maximum a mostaninál, ha minden olyan gyorsan zajlik, mint a Szilárdnál, és nem lesz idejük EDAzni. Egyébként elég keményen totyogott minden anyuka a folyosón még a harmadik napon is, és ülni sem birtak a fájdalomtól. Azért is mondom, hogy te erre születtél, mert elég sok anyuka barátnőm a szülés után azt mondta, hogy majd belehalt, és még egyet nem vállalna. Persze, azóta van már több gyerekük is, mert a természet úgy intézte, hogy a szülés utáni rossz élmény hamar a feledésbe vész. Az egyik barátnőm el is ájult a szülés alatt a fájdalomtól, merthogy neki valszinűleg nagyon alacsony a fájdalomküszöbe. Nekem azt mondták, hogy magas, mert 3 újnyinál még semmim sem fájt. Ekkor adták be az EDAt, utána meg már azért nem fájt. Nagyon sok tényezője van annak, hogy ki mit bir ki, és szerintem, aki tudja magáról, hogy nagyon rosszul viseli a fájdalmat, az inkább kérjen. Én például a fogászaton is csak végső esetben kérek. A kisebb tömésekhez soha.
Vendég
 


Vivi!
Tényleg érdekel a korom? Nem dicsekszem vele :wink: 38 vagyok, és már 35 voltam, amikor Szilárddal teherbe estem. De egyáltalán nem érzem annyinak magamat. Profi sportoló voltam 12 évig, és azon kivül, hogy tönkrementek az izületeim és lett egy 'gyönyörű' krónikus csonthártyagyulladásom, kaptam egy csomó pluszt is, testfelépitést, izomzatot, ami semmi utánpótlás nélkül kitartott 20 évig. Most már érzem, hogy valamit tenni is kellene azért, hogy ne löttyedjek szét, de majd csak Maszatkám születése után.
Vendég
 


Panni: hát bizony sokfélék vagyunk és minden szülés is más. Én élményként éltem meg óriási öröm volt bennem végig, nem is akartam Edát de az orvos ajánlotta (különben jöhetett volna a mechanikus tágítás) azt hiszem az kicsit drasztikusabb és az én estemben pont az Eda gyorsította meg a dolgot de arra sem lett volna szükségem, úgy éreztem kibírtam volna anélkül is (bár nekem összesen fél órát hatott és utána ugyan úgy volt fájdalom és csak azért vállaltam (mert kórházban szültem, orvosokra szakszemélyzetre bíztam magam) és ha ők így látták jónak akkor így kellet lenni. Amúgy a kitolási szak 8 perc volt összese és katartikus élmény volt mondhatom.
Amúgy a14 órából 13,5 órát volt fájásom azt hiszem az elég nagy élmény volt, mellesleg meg megjegyezte a nőgyógyász, nem látott még mosolyogva szülni nőt (és ezt nem az Eda alatt mondta)
kaviar
 
 


Angie, én kértem 3 ujjnyinál, de mivel harmadik baba volt, kiröhögtek :oops: :oops: :oops: Hú akkor ha 12 évig sportoltál, örülj, hogy simál szültél, azt hallottam, hogy sokkal nehezebb a kötött izomzat miatt szülni a sportolóknak! És mit sportoltál, ha nem titok?
Vendég
 


sziasztok!

Olvasgattam miket irtatok, igazából hozzászólni nem tudok mert még nem szültem. max tanulhatok belőle.

Hát tegnap megvolt az első hányásom. már elöző est hányingerem volt nagyon, de akkor kibirtam. Viszont mint mondtam teljesen bepöttyösödött az arcom. Nagyon csunya. A baj, csak az, hogy pont tegnap ünnepeltük a névnapomat. szóval mindenki láthatta az arcom. Próbáltam eltüntetni alapozóval de nem nagyon sikerült.
Rákérdezni úgyan nem mert senki, de biztos selytik.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Sziasztok!

Lassan egyedül maradok a tünet mentességemmel??? Kezdek komolyan izgulni... Nekem max. migrénem van (már megint kezdődik, de még nem komoly), és el van dugulva az orrom.

Vicces volt a szüléseket olvasni, főleg, hogy most még olyan messze van. Szerencsére nekem is elég gyorsan ment az első, összesen 4,5 óra alatt kint volt Alexa. Igaz, én már a 29. héttől tágultam, és a szülés előtt egy nappal már 3 ujjnyira nyitva voltam. Akkor azt mondta az orvos, hogy ezzel már 4 órát spóroltam. Másnap a CTG után megvizsgált, és akkor mondta, hogy menjek át a vajúdóba, mert szülök. Pedig akkor még semmit nem éreztem, és nem is szülni mentem, így semmi nem volt nálam. De én voltam a hülye, mert aznapra voltam kiírva. Az igaz, hogy a második, többedik szülés gyorsabb, mint az első?

Kép
Kép
detty74
 
 


Angie!

Az első szülés után és is kicsit le voltam amortizálva..az első zuhi előtt pl.elájultam....na meg akkor még volt gátmetszésem is és amiatt tényleg alíg bírtam járni is :shock: nemhogy ülni..de a második és a harmadik szülésem után tényleg nem volt semmi bajom..a saját lábamon mentem át a gyermekágyra és ahogy írtam már simán ültem törökülésben a szülés után pár órával.Én ezt betudom annak is hogy hamar tágultam és nem kellett órákig szenvedtem...és a hamar tágulást pedig hiszem hogy a homeopátiás cucc is okozta amit a 36.héttől szedtem és a vajúdáskor pedig félóránként.Mindenkinek nagyon ajánlom!!!Persze kell benne hinni egy kicsit :wink: Vannak olyan alkatú egyének akikre nagyon jól hatnak..nálunk szinte az egész családnak nagyon jók.

Kaviár!

Azért a 14 óra elég gáz lehetett :(

Detty!

Nem vagy egyedül..nekem sincsenek komoly tüneteim :shock:

Nálam speciel egyre hosszabb ideig tartattak a szüléseim..az első volt másfél óra cakk-pakk fájással kitolással együtt,a második 3 óra körül,a harmadik pedig 4-5 óra volt(ebből csak a kitolás volt másfél óra).
De általában az a tendencia hogy egyre rövidebbek és könnyebbek a többedik szülések.


Amúgy Mártiék nyaralni vannak..csak mert valaki kereste már hogy rég volt.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Túl sok minden kimaradt, így nem nagyon reagálgatok.

Illetve annyit, hogy Krisy nagyon sajnálom! :( És mielőbbi problémamentes babásodást kívánok! Én is sokszor úgy hallom, hogy amennyi idős volt a terhesség, annyi időt kell kihagyni a következő terhesség előtt. Szóval nekem is kicsit soknak tűnik ez a 6 hét + 3 hó... Persze biztos több féle elmélet van.

Detty! Nem vagy egydül a tünetmentességgel. :) Szerintem nem kell emiatt aggódni. Nekem Lucával sem volt semmi különleges tünetem. Enyhe émelygés, fáradtság most is van. De egy örökmozgó mellett, akit állandóan emelgetek és éjjel még sokszor dolgozom is, pocaklakó nélkül is fáradt lennék.
És au UH-on is 1 hete minden rendben volt. 1cm-es dobogószívű kistesót találtak. ;) Szóval inkább örüljön az akinek nincs tünete. Olyan is van hogy erősek a tünetek és mégis probléma van... (Juditnál is ez volt itt... :() Szóval nem feltétlenül lehet ebből semmire sem következtetni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2009.07.28 15:13-kor.

biribon
 
 


Hát, Panni! Jó lenne ha így lenne, ahogy nálad is volt. Én is nagyon megszenvedtem Lucával a szülést. Én is estem össze, ha lábra akartam állni és 10 napig alig tudtam ülni...
Pedig általában elég stramm csajszi vagyok. ;) És a fájdalomküszöböm sem kicsi szerintem.

biribon
 
 


Sári!

Itt is gratula a kicsi szívecskéhez!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni! Köszi! ;) Neked meg drukk a holnapi UH-hoz. Kíváncsi vagyok, mekkora már a babó. :)

Eszembe jutott, hogy régebben szó volt arról is, hogy sok gyerek rosszul eszik. Hát, Lucánál nekem is egy kínszenvedés már az etetés. :? Régebben olyan szépen evett. Nem kellett taktikázni, kínlódni. Volt, hogy egy nap több, mint 3 üveg kaját megevett, most meg ha üvegest bontok neki, azt általában dobálhatom ki. Jó esetben 2 nap alatt megeszik 1 üveggel. Úgy tűnik, egész nap jól el lenne kaja nélkül. Illetve a tápot azt rendesen eszi (most többet is kap, mint amikor rendesen evett mást is), de rendes ételt nem igazán. Első falatok után már tolja el magától a kaját és rázza a fejét. Már elegem van a kínlódásból...
Még gyümölcsöt is tudtam eddig adni neki, de tegnap abból is elég keveset evett. Pedig délután 5 felé kínáltam neki, úgy, hogy addig csak reggel és alvás előtt ivott tápot.
Remélem, csak időszakos dolog ez és visszatér a jól evő gyerekem. (Talán a mocorgó örlőfogai miatt van? 1 már ki is jött, de még csak összesen 8 fognál tart.) Mondjuk jó húsban van és nagyon energikus, nem látszik rajta, hogy nem eszik mostanában. :)

biribon
 
 


Sári!

Olika se nagyon kultiválja már az üveges kajákat...mondhatni egyátalán nem eszi meg...pedig emlékszel én is írtam hogy mennyire szereti és napi 2-3-at ő is megevett belőle.Mostmár csak azt akarja enni amit mi...gyümiket nagyon imádja..épp most érik a kertben a szeder és megy és szedi le és eszi :wink: van hogy még félig pirosan leszedi,iszonyat savanyúan de ő úgy is tolja be :lol: Minden gyümire vevő,ennek nagyon örülök.És érdekes mert nálunk is több tápot eszik...van hogy a délutáni alvás előtt is azt kap mert mást nem kér.És megiszsik basszus egyszerre 3dl-t :shock:

Olika 10 fagnál tart...érdkes mert alul van elől kettő középen,aztán 2 hely szünet és csak utána jött ki a napokban egy-egy két oldalt.Felül előlről hátra szépen jönnek ki a fogai.

Márk fiam ma 7 éves :wink: :wink: :wink:

Időszerű volt a szülés körüli élmények elemzgetése..ilyenkor amúgyis mindig eszembe jut a 7 évvel ezelőtti nap :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!

Boldog szülinapot a nagyfiadnak! :D Lesz buli?

Luca a saját készítésűből is keveset eszik. :?
De eddig azért szerencsére a gyümölcsre mindig kapható volt.
Most azért majdnem egy pohár Bio meggyes joghurtot elkanalazgatott az ölemben uzsonnára.

Lucának bal oldalon 5 foga van, jobb oldalon 3. :) Kicsit asszimetrikus. :lol:

biribon
 
 


Biribon: en is igy jartam napokig ulni sem birtam majd 10 hetig meg akora fajdalmaim voltak hogy minden sorban allaskor azt ereztem leszakad minden ott alul. Igy ha lehet en most mindekepp gatvedelemmel szeretnek szulni. Jo nekem a vakuum miatt elelg nagy volt a vagas, de egesz oszinten bevallom minden leulesnel felallasnal sikitottam meg otthon is a varratszedes utan:(
En az elozo szulesemet alapul veve en mar akkor boldog leszek ha nem 10 folotti lesz az orak szama:)))
tavasziszel
 
 


ja es eni s tunet mentes vagyok. Az alhasi gorcsoket leszamitva, ami viszont eleg ijeszto:(
tavasziszel
 
 


Sziasztok!
Hát nekem a szülések mind egyre gyorsabbak és egyre fájdalmasabbak voltak. Intenzívebben jöttek a fájások, de összességében egyre jobb volt, mert ugye egyre gyorsabban túl voltam rajta. Én már a harmadiknál is féltem, nehogy otthon szüljek. És jó, hogy épp a kórházban voltam. Én nem tudom, mi lett volna, ha otthon jön rám....
Nekem is csak az elsővel volt gátmetszés. Én homeos bogyót csak akkor kaptam, mikor megindult a szülés. Aztán fene tudja, hogy segített-e...
Panni, boldog szülinapot a fiadnak! Megkérdezhetem, hogy hány cm a fiad? Enyém júniusban volt 7 éves.
Vendég
 


Ma lemostam az egyik szoba ablakát, holnap jön a többi... csak szép komótosan! Megint estére lett erősebb az émelygés. De most nincs. Szotyit rágcsálok.
Vendég
 


Biribon!

Csak lájtos buli volt anyuéknál,most értünk haza.Pizzáztunk meg tortáztunk..anyának ma nem volt ideje főzni...hétvégén meg esküvőre megyünk az egész család,szal ezt most így tudtuk megoldani..de a srácok élvezték!Meg persze volt ajándék :wink:
Tripla köszöntés volt:Krizsi és én névnap,márk szülinap :wink:

Vivi!

Nem tudom pontosan hány centi de holnap megmérem neked,oksa?!Azt tudom hogy a korához képest nagyon magas,a csoportban ő volt a legnagyobb...ja és 8-9 évesre való ruhákat hord mert olyan magas......kilóban 31 kg...szép gyerek na :wink: olyan atléta alkat mint az apja..Krizsi meg tök más lesz..ő inkább erősebb típus mint én :oops: :wink:

Tavasziszél!

Én is megtudom erősíteni hogy milyen óriási különbség van a gátmetszéses és a gátvédelmes szülés utáni állapotban.Az eslő után nekem is fájt a asebem,nem bírtam ülni napokig és sokáig húzódott a seb.A másik kettővel ahogy írtam kutya bajom nem volt..azonnal tudtam ülni,menni ,feküdni..ég és föld!!!És ne higyjetek a gátvédelmes rémtörténetekben....egy-két orvos szereti a kismamikat rémísztgetni goyg gátvédelem után inkontinencia lesz vagy nem lesz olyan a házasélet mint előtte vagy ilyesmik...nálam semmi probléma nem volt...meg lehet apát is kérdezni :oops: :wink: minden olyan mint rég.Sajna inkontinencia gátmetszéssel is lehet ha nagyon megnyomódik a húgyhólyag :? A gátvédelemhez egy jó és ebben tapasztalt szülésznő a kulcsa az egésznek!!!Ha ő profi ebben akkor sikerülni fog!!És sztem a homeot is próbáld ki mert nagyon jól tágul tőle az ember hamar.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni: nem vészes a 14 óra első szülésnél (inkább te vagy nagyon szerencsés alkat) ha statisztikát nézzük kb átlagos. De nem éltem meg rossznak egy percét sem, annyira vártam már az én kicsimet!
kaviar
 
 


Panny: en is szedtem homeost es ittamamalnalevelet a 36ik hettol, sot hasznaltam gatmasszazs olajat is( aztan persze az hiaba valo volt mert a vekum miatt mindenkepp vagtak)ugy latszik hiaba. De lehet most kiprobalom milyen ha nem, igaz az is lehet hogy akkor meg ennel is rosszabb......
tavasziszel
 
 


Sziasztok!
Panni, a "pizzáztunk meg tortáztunk" helyett "pipáztunk"-at és "tornáztunk"-at olvastam hirtelen. Mondom de merész vagy, aztán gondolkodtam, nem lehet, hogy pipáztál... meg még tornáztál is... újra elolvastam. :D:D:D
Vendég
 


Szaisztok Lányok!
Látom, nagy volt a forgalom tegnap délután. Örülök, hogy aktivak vagytok!
Sajnos, ma nem tudok bekapcsolódni a társalgásba, mert csak fél napot vagyok, és rengeteg a meló.
Képzeljétek, tegnap megirtam a doktornőnek a reggeli uh eredményt (mert a korházban csinálták, és nem ő volt aznap az ügyeletes), és délután felhivott, hogy megnézte a rendszerben a leletemet, és a biztonság kedvéért jövő héten is megnézne, hogy lássa a hematóma állapotát, nőtt-e, eltűnt-e, stb. Meg is döbbentem, hogy ennyire lelkiismeretes, és alapos. Azt hiszem, jó kezekben leszek.

Vivi!
Atlétizáltam, és a csonthártyagyulladásom miatt kellett abbahagynom. Én is hallottam, hogy a sportolóknak nehezebb a szülés, de valahogy mégsem ezt tapasztalom sem a magam esetében, sem pedig az ismerettségi körömben, sőt. A kemény hasfalamnak köszönhetően pl. nem nyúlt meg a hasam, és szülés után egy héttel nyoma sem volt a baba-laknak :) Igaz, nehezen tágult a hasam a baba növésével, és elég sokat keményedtem a 20. héttől, de azt lehetett MagneB6-al orvosolni.

Na lépek is! Szép napot mindenkinek, és senki se aggódjon, hogy nincs tünete. Nálam is minden másképp van, mint Szilárdnál. Pl. vele a cicijeim ilyenkor iszonyatosan fájtak. Most csak fájdogálnak.
Vendég
 


Angie, húúú hát az nem semmi, hogy olyan gyorsan lement a hasad! Nekem pont az a gyenge pontom (bár 3 gyerek után...). Mikor már sehol nincs háj, ott még mindig van. Kemény tornával el lehetne tűntetni, de az meg áldozattal jár, ugye 3 gyerek, háztartás stb... mellett. Szoval kifogás az van :)
Lehet, lányod lesz, hogy más a tünet, nem?
Bár nekem minddel egyforma volt ;)
Vendég
 


Vivi!
Valahol olvastam egy kutatásról, hogy az Rh negativos nőknek általában egynemű gyerekeik lesznek. Én ismerek konkrét ellenpéldát, kettőt is.
Szerintem a kinyult bőrrel nem nagyon lehet, mit kezdeni. Ez mind genetika, de mit is foglalkozol te a hasaddal három gyerek után :wink: Biztos vagyok, hogy apa igy is nagyon szeret téged, ha ennyi gyereket vállal veled közösen.
Vendég
 


Vivi: hat a fityego hassal en is igy vagyok. a kilok vissamnetek a has maradt:(
Epp tegnap lattunk egy anyukat a jatszon 7 hetes babaval es olyan alakkal mint egy modell( ilyenkor tudok azert irigykedni) . Jo persze nem ez alenyeg mikor ott az a kis csoda meg a szerto ferj de en eleg kritikus vagyok magammal szemben es nagyon idegesit mait latok ha magamra nezek.
De majd jovo telen .....a fogyasban mar van bevalt utam majd csak a testformalasra kell nagyon rafekudnom!

Angie: jo hogy vannak meg ilyen orvosok!
tavasziszel
 
 


Hali!

Vivi!

Miket olvasol te :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lógó hasbőr:ne is mondjátok..az az igazság hogy az első után nekem is már a szülés után 2 héttel lapos hasam volt..rá is dolgoztam a 6 héttől és megint kockás is lett kicsit...amúgy rendszeresen kick-box aerobicoztam régen..aztán a második után kellet vagy 4-5 hó mire valamelyest rendeződött a hasam...és basszus a hármaska után sehogy sem akar a lógó bőr eltűnni..de sajna az a rossz hír hogy akármennyit tornázhatok is a bőr nem lesz feszes..lehet h alatta tuti izmos lesz,de a bőr nem fog eltűnni...én pedzeggettem apának a hasplasztikát,de miután meghallottam az árát letettem róla :? majd ha megnyerjük az ötöst :lol: Azért annyira nem gáz hogy ne mernék pl,.strandra menni...az már nem érdekel..annyira nem vok hiú...és apának is megfelelek így :wink:

Drukkoljatok,most indulok az UH-ra!!Este jövök a remélem jó hírekkel!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Bemerészkedek közétek, bár még csak 5 hetes vagyok+pár napos. :-)
Már nagyon vártam/várom a jövevényt. Viszont ez életem első terhessége és nagyon izgulok, persze írtó tudatlan is vagyok. :D Pár napja derült ki a dolog. Pénteken jöttünk haza nyaralásból, ahol ugye meg kellett volna jönnie, de nem jött... :)
Úgyhogy pénteken gyors tesztelés, pozitív!! Aztán, hogy tényleg elhiggyük, vasárnap még egy teszt, az is pozitív!!
Hétfőre eleve be voltam jelentkezve nőgyógyászhoz, úgyhogy fülig érő szájjal el is mentem, csinált is uh-t, amin jól látható petezsákocska van (azt mondta). Kaptam laborba és védőnőhöz beutalót, aztán jöjjek vissza 4 hét múlva.
Ezzel boldogan el is mentem, aztán hazafelé rámtört a bizonytalanság. Most akkor 4 hétig mit csináljak, nem kellene vitamint szedni, vagy valamit csinálnom, mikor mondhatom el mindenkinek a nagy újságot, még korai?? Hát fogalmam sincs. Ami kicsit idegesít ma, hogy tegnap, azaz kedden volt fejfájásom, kis hányingerem, egész nap elég vacakul éreztem magam, ma meg semmi... Normális ez?

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Szia Viggi!

Üdvözlünk köreinkben. Gratulálok a terhességhez. Mi is igy kezdtük 4-5 hetesen. És még nagyon az elején is vagyunk, hisz márciusban szülünk.
Te mikorra vagy kiirva? Nekem is ő lesz az első gyerekem. Ketten vagyunk igy ezzel itt.

Szerintem szedjél valami vitamint. Te döntöd el, hogy mit. Mindenki mást fog javasolni. Én elevitet szedek, mert a védőnő is és doktornő is ezt ajánlotta.
Az hogy elmondod e az a te döntésed. Én az első terhességemnél mindenkinel elmondtam, de az sajnos elment. Most nem mondtam még el csak anyukámnak meg a páromnak, de szerintem mindenki tudja a családban.
Tünetek kapcsán nekem is van jobb-rosszabb napom. Szerinem ezen ne aggodj.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


lányok olyat szeretnék kérdezlni, hogy hogy lehet új forumot-szobát nyitni?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Udv Viggi! En tuti nem birnam ki 4 hetig hogy ne lassam hogy pulzal a szive. Ha jo a kapcsolatod a dokiddal, hivd fel hogy szeretnel a 7 het kornyeken egy uh-t. Egyebkent a masodikkal is ugyan ugy lehet izgulni, sot! Mennyi idos vagy, ha nem vagyok indiszkret? Jo pocakosodast!
Vendég
 


Panny???? Mi volt uh-n???
Este jövök csajok, csak a nagyokat leviszem levegőzni!
Vendég
 


Szia Viggi! Ne izgulj nagyon és kérdéseid teljesen normálisak!
Angie: gondolom 30 éves Viggi a nick neve alapján.


Amúgy én is beparáztam, hogy én nem bírom ki a 12. hétig, főleg, hogy olyan bizonytalan hogy látta vagy nem látta a szívét (mert csak akkor mondta mikor rákérdeztem) amúgy nagyon jó ultrahangos doki, az Istvánban ő csinálja a genetikait is.
De most egy hónapig szabin lesz :( Máshoz ott meg nem akarok menni mert az látszik a számítógépes rendszerben. Szerintetek ilyenkor hová mehetnék? SZTK-ban nincs uh nálunk. Fizetni meg nem szeretnék ilyen 4D-s helyen 7-10000 ft-ot érte azért a 2 percért.
kaviar
 
 


Hali!

Hát bekövetkezett az amitől rettegtem és amit senkinek nem kívánok soha...nincs szívhang csak üres petezsák :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nem gondoltam hogy ez 3 gyerek után és problémamentes terhességek után is lehet..de tul.képp miért ne lehetne sajna :( :(

A petezsák nőtt de nincs benne embrió...ja és van mellett egy iszonyat nagy henatóma..99%hogy az okozta hogy nem tudott rendesen beágyazódni...mert anno Krizsinél is volt egy tized ekkora hematóma de fel is szívódott..hát ez meg rohadt nagy...majdnem körbe öleli a ptetzsákot.

Hívtam is azonnal a dokim a SOTE-n és pénteken meg is csinálja a műtétet.Tök rendes volt a dokim,már a telefonban is nyugtatgatott...bíztatott hogy mivel nagyon könnyen teherbe esem már a műtét utáni mensi után nyugodtan próbálkozzunk és sikerülni fog!Olikával is így volt és erre ő is emlékszik :wink:

Csak azt nem értem h miért nem vetéltem el előbb vérzéssel?Most is meg lehetne várni míg magától beindul a vetélés de azt mondja a dokim az lehet még 3 hét múlva lenne csak...így hamarabb túl leszek rajta...és csak vákummal csinálja mint az előzőt is és nem kaparást .

Hát ez van csajok...remélem engem már nem követ innen senki..elegen vagyunk már hárman akik így jártunk!!

Vigyázztaok magatokra és a babucikra,bagyobb gyerekekre!!!

Remélem szeptemberben vagy októberben jöhetek a jó hírrel :wink:

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Úgy látszik nálam a tünetmentesség tényleg azt mutatta h valami nincs rendebn..aggódtam is miatta mert a srácokkal hánytam meg émelygetem is...és egy ugyanazon embernél ez fura :?
A vizsgálat előtt még mondtam is anyunak h sztem üres petezsák lesz..anyum meg elhesegett a dolgot és bíztatott..hát sajna megérzetme.

Apa meg csodálatos...annyira bíztat és optimista..azt mondja ha ő csak rámnéz én már teherb esem :wink: ne csüggedjek mert a műtét után ahogy lehet próbálkozunk.Önti belém a lelket mert nagyon ki vagyok :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jaj Panny: nem is tudom mit mondjak! Annyira sajnálom! Tényleg túl sok ez a 3 ne legyen több!
Gyors felépülést kívánok!
kaviar
 
 


Panny: szornyu ezt olvasni, foleg ugy hogy nekem sincs semmi tunetem es holnap megyek dokihoz.
Nagyon sok erot kivanok a feldolgozashoz es a felepuleshez! Es mihamarabbi kistesot!
En eddig is nagyon be voltam parazva de most holnap estig kesz idegbeteg leszek.....
tavasziszel
 
 


Kaviar: menj valami maganrendelobe bar az is igaz az is 10000ft korul van:(
tavasziszel
 
 


NA NE!!! Panny, ezt nem hiszem el!!! :x :x :x :x :x :x
Na jó, én most már el se merek menni az ultrahangra!!! A fenébe!!!
Nagyon sajnálom Panni! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Jaj Panni! :( :(

Annyira sajnálom!!! :( :( :cry: :cry:
Olyan biztos voltam benne, hogy minden rendben lesz! :(
Remélem, hogy hamarosan jöhetsz majd az újabb baba hírrel, hiszen tényleg szinte mindig azonnal megfogantak a babók. Mondtam is már, hogy termékenységi Istennő vagy! Továbbra is az vagy!
Sok-sok ölelés és puszi! Bújj oda apához, hogy sokat vígasztaljon, babusgasson és áradjon szét benned az optimizmusa...

Vivi, Tavasziszél! Nektek mennek a drukkok holnapra! ++++++
Valaki megy még mostanában UH-ra?

biribon
 
 


Köszi,aranyosak vagytok!Nagyon próbálok optimista lenni és a srácokba próbálom vetni minden energiám és gondolatom..annyira aranyosak ők is...érzik hogy gáz van és olyan jól viselkednek.
Azért sokszor rámjön a sírógörcs:(
Tudom hogy túl lezsek rajta csak egy kis idő kell..és csakis egy újabb terhesség fog helyrehozni,azt is tudom...
Valamiért ilyen akadályok elé állít minket Isten,de állni fogom a sarat!!!!

Tavasziszél!

Kélek te meg ne idegeskedj!!
Veletek minden OK lesz!!!

Panni
panny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: