Új privát üzeneted érkezett!

pammut: Üdv köztünk. Nekem is ilyen tüneteim vannak. A hasam alja fájdogál és hirtelen mozdulatra eléggé érzem, már a wc-ről is úgy kelek fel, mint egy nyugdíjas. :) Anyukám is 39 éves volt, mikor a húgom született.

nmarya: Most kezded a 9. hetet, mert a 0. hét +napok volt az első hét, nem?

szamibaba: Nekem is a savanykás gyümölcsök csúsznak. Minden rendben lesz az uh-n. Majd várjuk az adatokat és a képet, ha kapsz.

ronci: Nekem ma reggel majdnem kijött a reggelim, pedig még nem is ettem. Nagyonedős volt az inger, de visszatartottam.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Elkezdtük szervezni a nyaralást... Évek óta Olaszországba szoktunk menni kocsival, de most a férjem azt találta ki, hogy menjünk Mallorcára repülővel...
Van valakinek repülős tapasztalata terhesség elején?
Szerintetek lehet gond?

üdv,
Judit
szevasz
 
 


sziasztok,
Pammut, Adrienne gratulálok, és üdv a fórumon.
Jó kis csapat gyűlt itt össze... Hú... ennyi februári bébit!!!
Vicky,
ha jól emlékszem, írtad, hogy a Jánosban van az orvosod... ott is fogsz szülni? Ki a dokid?

Ronci, Pammut... itt mindenki fest??? Én is szobát festettem tegnap, kicsit meg is fájdul a pocakom, úgyhogy ebéd után ledőltem egy órácskára, aztán egy óra múlva hívott telefonon a párom, azt sem tudtam merre vagyok arccal, olyan mélyen aludtam. Nagyon jól esett... :)

Az éjszakai felkelések már elmúltak, és az a mindjárt megjön érzés is csillapodott mostanra, viszont szombat óta egész nap émelygek, tegnap este még a róka is meglátogatott 3x. Ma szerencsére csak az émelygés maradt.

Napközben nem nagyon tudok írkálni a lemóhelyről, de azért dugiban olvasgatlak benneteket.
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 

 
 

:D mi is festjük a vendégszobát, mert jönnek a szüleim meglátogatni, aztán nekiesünk a hálónknak is.
Ez lehet, hogy megint egy hülye, aggodalmaskodó kérdés, szerintetek nem lehet ránk nézve rossz hatással a rádiófrekvenciás szúnyogirtó? Én mindentől úgy be vagyok tojva.
szamibaba
 
 


Szevasz: en a terhessegnek minden fele stadiumaban repultem, eloszor ot hetesen, utoljara 32 hetesen, es kozte is tobbszor. Soha nem volt semmi gond, soha nem is mondta senki, hogy baj lehet. A 30. het korul mar csak orvosi igazolassal lehet repulni, ennyi a megkotes.
Kristof babaval is repkedtunk mar, az hatarozottan kenyelmetlenebb volt es igedorlobb. Azt hittem, hogy kihullik a hajam, annyit idegeskedtem, szoval pocakosan jobb repkedni.
Es az autozastol is jo. Egyszer harmincvalahany hetesen bwvallaltuk, hogy autoval jovunk vissza, Kereken 24 orat toltottem autoban. Harom-negy ot perces pisiszunet volt es a kompon volunk szabadok masfel orat. Nah, ez az ut mar nem volt vicces. Ettol fuggetlenul hamarosan ismet at kell majd elnem, mert szeptemberben autoval akar menni a ferjem. Jaj, neeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!
Vendég
 


Szami,
ezekután a mobiltelefon is ártalmas lehet, de ezek nyilván a se nem árt, se nem használ kategóriába tartoznak... szerintem.
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Egyebkent en meg mindig tunet mentes vagyok. Tegnap ota mar a libidom is visszatert szerencsere, mert az elmult masfel hetben a beka s.gge alatt sem volt es ez ram nayon nem jellemzo.
Viszont eleg alomkoros lettem es lusta. Ma ot ora helyett fel nyolckor ebredtem. Pedig este mar 11 korul aludtam szerintem. Nem volt kedvem se fozni, se mosogatni. Csak kitakaritittam es babaztam. Meg enni sem ettem, mert nem volt semmi sem szimpatikus, ebedre dinnyet ettem. Delutan a ferjem melett elaludt a fiunk egy utan, en is oda bujtam es fel negyig aludtunk. Otkor jutott eszembe, hogy farkas ehes vagyok, de mar nem volt idom fozni, igy jol behamburgereztunk. Szoval ma nagyon egeszsegcentrikusan taplalkoztam... :-S
Delelott tornaztam, de mar nem a regi modon, hanem eloszedtem Rubint Reka kismama dvd-jet. Hat, valamit ki kell talalni, mert ez nekem nagyon keves. Az a resz, amit az elso trimeszterben lehet csinalni osszesen 20 perc. Meg sem ereztem. Nem jo ez igy nekem.
Vendég
 


hbarbi80: A budai meddőségi központ van a jános kórházban. A volt máv kórházban szeretnék szülni.

szamibaba: Nem hiszem, hogy gond lenne belőle, ha fertőzött szúnyog csíp meg, az rosszabb.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár sort, a párom gépéről írok, és mindjárt megy dolgozni :(

Pammut, Adrienn jó hogy itt vagytok! :)

Nálam a tünetek egyre durvábbak, reggel-délben-este hányok... Ma a gyógyszertárban kaptam homeo-s Sepiát, remélem használ. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Na, mennem kell, indul! Jó éjszakát mindenikek!!!

Kép

Kép
husoka
 
 


Azt hiszem vonalzót csak akkor tennék fel, ha már jártam a dokinál. Örök aggodalmaskodó vagyok. Most, hogy váratlanul beköltözött a pocaklakó azon aggódom, nehogy itthagyjon. De azért megköszönném, ha valaki elárulná hogy is lehet vonalzót szerkeszteni :)!
Rosszullétre legutóbb gyömbéres teát ittam. Víz forralás, pár körömnyi gyömbérdarabot leforrázni, meginni. Talán kicsit csökkentette a hányingert.
Ananácska! Neked irígylésre méltóan sok energiád van. Pici babával kismamaként ilyen lelkesen tornázol!
A hasam ma kevésbé fájogat, cserébe fél óránként futok pisilni. A hányingeres rész még várathatna magára, mert az a férjemnek is szemet fog szúrni. Pedig legutóbb szinte a teljes 9 hónap alatt volt hányingerem.
Klafa! Van egy kicsi myomám, most az is szúrkod. 2 hónapja voltam a dokinál éves szűrésen épp rákérdeztem, hogy a myoma csinálhat e bajt terheségben. Sajna nincs rá egyértelmű válasz, majd kiderül. Remélem nem arra telepedett rá a baba!
pammut
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék ha lehet. :D
Legnagyobb megdöbbenésemre ma reggel teszteltem pozitívat.
Az első csemetém most 9 hónapos.
Dokihoz jövőhéten megyek, mert holnap elutazunk. Amúgy a naptár szerint 4+ 3 vagyok.

Mindenkinek kellemes és problémamentes babavárást!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok,
egy gyors bekukk... melóhleyen vagyok.

Honeymoon
Gratulálok két csíkhoz. Üdv a klubban... :D
9 hónapos a pici... gyorsan összehoztátok a másodikat, de nem baj, legalább egyszerrre nőnek fel...

Ananácska
A Rubint Rékás kismamatorna nekem is megvan, bár elő kell a szekrény mélyéről kotornom. Ezer éve írattam ki, hogy majd jó lesz egyszer.

Pammut,
drukk, hogy a myoma ne zavarjon be... Mikor mész dokihoz?

Husoka,
próbáld ki te is a gyömbért, álítólag jó, bár én valamelyik nap épp attól hánytam... lehet, hogy azért mert a szénsavas változatot ittam, és nem teát.

Még jövök
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Én is mindenhol a gyömbért olvastam, hogy bármilyen formában jó (aszalva, teaként, még kapszulában is), felbuzdultam a dolgon és vettem egy csomó aszalt gyömbért, azóta is ott áll a hűtőben, mert egy harapást tudtam belőle enni és egész nap durván hányingerem volt tőle :D Úgy látszik én a kivétel vagyok a gyömbér témában.
Ananácska; a libidóm nekem sem mérhető sehol (ez rám sem jellemző), mióta 5 hetes vagyok, a + tesztet még megünnepeltük, de azóta képtelen vagyok rá. Viszont azt olvastam, hogy az első trimeszterben nem is szabad hancúrozni.
Barbi! Igazad van, jobb, mint a csípés. A lehető legtávolabb tettük az ágytól, remélem így nem okoz semmi kárt a bébiben.
szamibaba
 
 


Gratulálok Honeymoon!!
szamibaba
 
 


Ananácska; nekem is megvan a Rubint Réka tornája, sőt a Béres Alexandráé is, de totál egyetértek, nagyon kevés nekem is, talán ha majd hatalmas lesz a pocim, de sztem akkor majd inkább sétára váltok futás helyett.
szamibaba
 
 


Hello lányok!
Egy gyors bekukk!
Gratulálok a pozitiv teszteseknek!Hajrá!

Voltam ma dokinál menzi szerint 8hetes vagyok,
a baba méretei pedig 7hetesnek felelnek meg,remélem ez nem gond....... :roll:
Amugy minden okés a petefészkek is rendbe vannak,hallottam a baba szívét!

Puszi lányok,késöbb jövök
:wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

orulok hogy mindenki jol elvan.

adrienn,honey pamut gratulalok.

Kép
monyo83
 
 


szintus ezek jo hirek:)

latszott mar hogy babaformaja van;olyan kivancsi vagyok hogy fog kinezni a babam majd egy het mulva.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!
Csak beköszönök, ma izgalmasan telik a nap, nem nagyon van időm netezni.
Tornáztam, babáztam, főztem, takarítottam, majd Kristófot altattam és közben filmezek. Megtaláltam a Szenvedélyek viharában-t, még csak a felénél járok és már egyszer bekönnyeztem. Tök jó! :-)
Kitaláltam valamit, hogy ne legyen kevés a Rubint Réka féle torna. Szerintem beszerzek még egy másikat is, mondjuk a Kállai Ildikóét és abból is megcsinálom az első trimeszteres részt a Rékás után. Együtt már hátha jobb lesz. Bár van táncolós salsa dvd-m is, szerintem az sem ártana és vicces is. Azon még Kristóf is jól szórakozna, lehet, hogy kipróbálom.
Más nem történt. Nincs se hasfájás, se émelygés, se semmi. Csak már érzem, hogy lassan kezdődik a délutáni álomkór.

Gratulálok minden friss tesztelőnek!
És neked is Szintus a pozitív UH miatt!
Nah, már nekem is csak durván hét hetet kell várnom rá... :-D
Vendég
 


lanyok volt mar valamelyikotoknek bakterium a vizeletben?ez vajon mitol lehet es mit lehet ezzel csinalni?

Kép
monyo83
 
 


monyo,
attól függ milyen baktérium... általában a végbélből kerülhet oda... ( tangától, nem jó popsitörléstől stb)
Én úgy tudom, hogy azt ki kell kezelni, főleg babásan! De a dokidat nem tudod megkérdezni?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Monyo83: nem akarok hulyeseget mondani, de nekem egyszer vagy bakterium, vagy feherje volt. Ez meg terhesseg elotti egyeb ellenorzesnel volt.
Megismeteltek a vizsgalatot, mert a dokim arra tippelt, hogy nincs semmi baj, csak eppen ott a korhaz mosdojaban produkaltam az uvegbe es esetleg a vizelet csak belemosta a bakteriumot/feherjet, tehat nem a holyagombol jott.
Ugy kellett vinnel legkozelebb vizeletet, hogy kozvetlenul zuhanyozas utan kozepsugaras vizeletbol gyujtsem, mert elvileg ez igy a legtisztabb es legmegbizhatobb, mert a nem zuhanyzas utani es nem kozepsugaras vizeletben benne lehet huvelyvaladek es minden egyeb, ami nap folyaman oda kerulhet.
Szoval nem biztos, hogy baj van.
Nem kell megismetelni a vizsgalatot?
Vendég
 


Monyo a baktériumot mindenképpen ellenöriztesd le mégegyszer!
Nekem a dokim nem törődött vele és ne mondjam,hogy baj lett belőle.... :?
Ja meg ahogy Ananácska is irta,a középsugaras vizelet kell tuss után,nem tudom ezt neked mondta-e valaki,mert nekem, anno nem és nem tudtam(akkor még netet sem böngésztem)
Ja és még nem látszott a babaforma(legalább is a képen nem,a monitort pedig nem mutatta :? )

Kép
Kép
szintus
 
 


Örülök a babád szívhangjának!!!! Biztosan óriási megkönnyebbülés volt :)
szamibaba
 
 


Monyo! Esetleg tőzegáfonya kapszula jót tenne, megerősítene azon a tájékon, persze sztem is ki kell kezelni, de esetleg aztán megelőzésként jól jöhet az áfonya.
szamibaba
 
 


Sziasztok.

Ide írok ezzel mert ti még fiatalka várandósok vagytok amihez nagy gratula. van kettő darab olyan kismama újságom amibe benne van a várandósok könyve de nem az a ronda fehér. ha kell valakinek szívesen elküldöm.

Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Monyo(most egy kicsit bövebben irok,ma nem érkeztem egész nap vendégeim voltak)te kaptál már beutalót az ekspertnire???
Mert én ma kaptam meg a bhcg-re is amit a 13-dik hétben kell megcsináltatnom a korházban(betania)akkor ott ingyen megcsinálják!
De azt mondta ma a dokinéni,hogy csak egy ekspertni kötelező :shock: Ezen igen meglepődtem,mivel a Fruzsikával 4-en voltam!
Háááát érdekes,mit ne mondjak!Abban az esetben neked más ha te mindent maszekul csináltatsz.......

Szami igen,én is örülök a szívhangnak,de viszont még annyira furcsa volt nekem! :oops: Hisz nemrégiben a Fruzsival jártam,most meg itt egy másik baba!Még el sem jutott az agyamig,de komolyan :oops:

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus!!! Jöhet az a vonalzó!!! Gratu a szivecskéhez!!! Mi az az ekspertni???

Honeymoon!!! Gratu a poritiv teszthez!!! Mutattam páromnak, hogy mennyi idős a párod, mondta, hogy az igen!!! Én meg rávezettem, hogy Ő is annyi idős volt, mikor az egy szem tesója megfogant... :lol: :lol: Úgyhogy jól kivigyorogtam...

Mmonyo!!! Avörös áfonyával egyetértek, a legjobb húgyuti fertőtlenítő..akár vörösáfonylé formájában, akár kapszulában...

Tegnap dolgoztam, mentünk egy csomót, nem tudom mi volt..talán front??? De ügyesen ettem, ugyhogy reggel kb 10percig voltam nem túl jól és aztán egésznap minden rendben volt.. Remélem így marad még egy ideig..vagy végig... :lol: :lol:

Kép
Kép
ronci
 
 


sziasztok.

koszonom a valaszokat.nem tudom milyen bakterium mert azt nem irja.csak anyit ir hogy a vizeletben bakterium:kicsi.
szerintem el kell mennem tenyeszteszre majd a doki megmondja.jovo heten viszem hozza az eredmenyeket.

szintus,tenyleg mi az az espertin?en meg nem tudom mikor es mi lesz a kovetkezo vizsgalat,ugyis megmondja majd a doki.
elhiszem hogy fura meg,hisz a lanyod is anyira kicsike.

annacska kiskoromban volt ilyen kozepsugaras vizeletvizsgalat,most nem mondta senki hogy ugy kell,en meg hulye nem ugy csinaltam.

honey moon,koszi neked is a valaszt.te mikor is megy dokihoz?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!
Valószínűleg tényleg üldözési mániám van, de normális, hogy egyik nap annyira fáj a hasam, hogy alig bírok állni, másnap meg gyakorlatilag semmi???? (a melleimről nem is beszélve...)
Azt olvastam, hogy ha a tünetek váratlanul elmúlnak, akkor orvoshoz kell menni... De talán ha baj lenne, akkor annak lenne más jele is (pl. vérzés), nem?

Gratula az újabb pozitív tesztekhez és a szívhangoz.
Jaj, már én is nagyon várom, hogy meghalljam. Jövő héten csütörtökön megyek vissza a dokihoz, így remélem, akkor már látunk, hallunk valamit.
Még 8 nap... :roll:

üdv,
Judit
szevasz
 
 


szevasz nyugi.
a tunetek hol elmulnak hol erosodnek.nekem napokig nem volt hanyingerem,le is tortem kicsit mert en is tudom ezt a tunet megszunes dolgot,aztan megint elojott.

kepzeljetek tegnap valaki bedobott hozzank egy ari kiskutyat,nekeunk mar van ketto igy nem tudtuk befogadni de senkinek nem kellet.anyira kikeszultem idegileg hogy csak na,imadom az allatokat es nagyon sajnaltam a kutyust es nem tudtam mi leassz vele.estere begorcsolt a hasam,rendesen menzisen gorcsolt,apjuk is jol megijedt.ittam a magneziumot attol elmult.
reggelre eltunt a kiskutya,nem tudom mi lett vele :roll:

Kép
monyo83
 
 


Szintus! bhcg és ekspertni ???? azok meg mi a csodák? Sztem mindenkinek furcsa még, hogy hamarosan (újra) anya lesz :)
Monyo! nekem ugyanez van ha ideges leszek, estére begörcsölök, sőt az első ilyennél volt egy rövid vérzés is (korábban már irtam, h ivartalanitattunk 2 lány cicánkat és nagyon aggódtam a műtét miatt) valahogy meg kell tanulnunk lazítani, de én olyan stresszelős és aggódós vagyok.
Judit! Nekem is hullámzik, 1-2 nap teljesen jól vagyok, aztán leterít az émelygés megint, persze ilyenkor kicsit örülünk is neki :)
szamibaba
 
 


Harivera: Ez olyan kiskönyv, mint amit a védőnő is adna? Akkor én elkérném az egyiket és ki is fizetem, ha adsz egy számlaszámot. A címemet megírom priviben. Köszi.

Szevasz: Én is pont ezt akartam kérdezni. Egyik napról a másikra összement egy kicsit a hasam és nem feszít annyira a cicim. A hányingerem sem olyan durva. A hasamat azért érzem, de nem annyira. Most arra gondoltam, hogy a múlt hetet végig feküdtem és már az nem eshetett jól, mert mióta dolgozom megint, azóta jobban bírom a napokat. Azt hittem, hogy lehet valami gond, de pont utána volt az uh és ott minden rendben volt.

Szamibaba: Sajnos én is a stresszelős-aggódós fajtából való vagyok. Próbálok nyugodt maradni, de most hogy elfogyott a magne b6-om és még nem vettem másikat, érzem hogy feszültebb vagyok alapból. Azt hiszem vissza kell állnom a 2x1-re belőle.

Kinéztem magamnak egy kiságyat, véleményeket kérek róla. Még persze nem rendelem meg vagy 20 hétig, de azért nézelődni jó. És szerintem az ára is korrekt, bár a honlapon csak az van, hogy 39.000 Ft-tól. Az ilyeneket szeretem.

Kép



vicky79
 
 


Sziasztok,
tegnap este nem tudtam írni, mert festettünk, aztán mikor késő este hazamentem, pisilésnél láttam egy kis barna pöttyöt, és a papíron is maradt... tökre megijedtem, mert 2 éve már volt egy vetélésem, hasonlóan kezdődött. Amikor lefeküdtem aludni, előtte mondogattam, hogy "most minden rendben lesz, nem fogok többet vérezni, a babának semmi baja nem lesz" stb... Úgyhogy szerencsére azóta nincs barna pötty, mindenesetre azért felhívtam a dokimat, mondta, hogy mivel pénteken lesz aktuális az UH, addig szedjek 3*2 Magne B6-ot, és 3*2 Rutascorbint. Ha erősödik, vagy visszajön a "vérzés", mindeképp hívjam vissza és megvizsgál, ha nem, akkor pénteken megnézzük.
Úgyhogy most eléggé parázok, de tuti, hogy péntekig semmit nem csinálok. Meló után haza, és fekvés... szigorúan. Szerencsére a melóm nem megerőltető. (ülőmunka, és nem is túl stresszes)
Úgyhogy most relax, és semmi para, minden rendben lesz...
Puszi
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Sziasztok lányok!
Hát, én ma nem vagyok túl vidám. Továbbra sem érzek semmit. Bizonytalankodom, hogy egyáltalán terhes vagyok-e még.
Azzal próbálom nyugtatni magam, hogy ha elment volna a baba, akkor csak jönne már valamilyen vérzés, vagy görcs, vagy hasonló, de hála Istennek semmi ilyesmi nincs.
De se hasfájás, se émelygés, se fejfájás, se cicifeszülés, a nagy semmi. Kristóffal ilyenkor már tényleg éreztem dolgokat.
Most az jutott eszembe, hogy 1-2 hétre napolom ezt a terhesség témát, igyekszem nem foglalkozni vele. Nem arra gondolok, hogy átpakolom a hűtőt egyedül, vigyázni fogok magamra, de nem gondolok rá, lehet, hogy ide sem jövök. Várok, hátha beindul valami. De beleélni még jobban nem szeretném magam...
Vendég
 


barbi: Remélem nem lesz semmi gond, én is jobban megijedtem legutóbb, mint kellett volna. Bár nálad van sajnos alapja, te már tudod milyen elveszíteni egy babát. :( Ő hány hetesen hagyott itt, ha megkérdezhetem?

ananácska: De azért majd írd meg, hogy mi újság, ha már tudsz valami bővebbet. Addig meg pihizz és babázz.



vicky79
 
 


Hát sajnos ott is hasonlóképp a 7. hét közepén kezdtem el vérezni, de akkor nem maradt abba, barnáztam 2-3 napig. Azonnal megvizsgált a doki, minden ok volt, láttam a szívhangját stb... azért kaptam Utrót, Rutascorbint, de sajnos pihenni nem nagyon tudtam, és a baba is rossz helyen tapadt meg. Legközelebb, mikor mentem, már nem volt szívhang, és a petezsák is szabálytalan alakú volt, ráadásul csak ici-picivel nagyobb, mint előtte. Úgyhogy műszeresen kellett befejezni a 9. héten.
De most ez nem így lesz... tudom... érzem...

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


Úgyhogy úgy döntöttünk a párommal, hogy a családi bejelentéssel mindenképp megvárjuk a péntek után következő UH-ot.
Nem tudom, hogy az mikor lesz... gondolom 2-3 hétel később.

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


barbi: Sajnálom, de ez a mostani babánál tényleg nem így lesz. Egy kicsit aggódom most akkor én is. A barnázás utáni uh-n minden rendben volt, lehet hogy most már nincs? Vagy ilyenre ne is gondoljak? Lehet, hogy mégiscsak megpróbálok a dokimhoz minél előbb benézni, biztosan csinál ő is egy uh-t. Azért mondjuk hetente 1 uh elég sok nem? azt hittem most ki tudok várni legalább kettőt. :) Paramami vagyok, igaz?



vicky79
 
 


Barbi; Remélem minden okés lesz veled!! Fontos, hogy tényleg úgy érzed ez a baba veled marad :)
Vicky; sztem nagyon jó ez a kiságy és az ára is kellemes, már ha tényleg annyi és az összetevők nem dupláznak rajta. Mi is nézegettük már a babaholmikat, hogy felmérjük mennyi pénz kellene,hááát nagyon sok. egy sima kiságy 1200 sekel (50-60 ft a sekel) és a pelenkázó majdnem 2x annyi, lehet, hogy ikea bútor lesz. Mi a babkocsikat is nézegettük, pedig még nagyon korai :)
szamibaba
 
 


szamibaba nekem sajnos a stressztol elojon a gombam,faj a fejem a gyomrom es most mar ugy nez ki a hasamra is eleg karos hatassal van igy probalom kerulni az ilyen helyzeteket,altalaban sikerul bar most a csaladban all a ball igy nem konnyu.
probalj meg neha te is lazitani,nekem bejon ha rahuzom afejemre a takarot es valami nyugtato dologra gondolok.

vicky nekem nagyon tetszik ez az agy.atalakithato junior agya?
ez igy azert eleg gaz hogy nem tudni pontosan mennyi az ara.
ti csak 20het utan vasaroltok?
mi ha lemegy az elso trimeszter es ha megtudjuk a baba nemet elkezdjuk csinalni a gyerekszobat,es lassacskan megvenni az aprobb dolgokat,egyszerre nem tudnank megvenni anyagilag,meg tuti hogy ossz utan en mar ki nem mozdulok itthonrol.

barbi,fekudj amenyit csak birsz es relax.

annamari,attol hogy nincs tuneted lehetsz terhes.hisz csinaltal tesztet es az is kimutatta.majd jonnek a tunetek is,de ha nem szerintem az sem baj,minden terheseg mas es mas,gondolom te is orulnel ha hanyas nelkul vegigcsinalnad a terheseged.

Kép
monyo83
 
 


Valahol egy hozzászólásban olvastam, hogy aki babát vár, mindenképp felejtse el a vetélést, nézegesse a babaholmikat és élje bele magát a babába, tervezgessen, mert akkor kisebb a vetélés kockázata, ha a mami nyugodt.
paramami :D ez cuki, rám is illik
szamibaba
 
 


nalunk anyosek majd kedden tudjak meg kivancsi vagyok a reakciora,egy honapja szuletett meg a masodik unokajuk es mindjart jon a harmadik:).anyuek es az en nagyimek mar tudjak.

vicky ilyen surun jarsz UH ra.en is szeretnek de a doki azt mondta juli elejen menjek,hat en mar juli elsejen megyek vagy 30an :lol: ugy szeretnem latni hogy mi a helyzet odabann.

Kép
monyo83
 
 


Igen, junior ággyá alakítható, de szerintem a baldachin és az ágynemű részei nincsenek benne az árban. A tartót láttam már 1200 Ft-ért is, a többire meg úgy gondoltam, hogy megpróbálnám megvarrni. De így tetszett, ahogy van.

Monyo: Ha nem leszek nagyon türelmetlen, akkor meg szeretném várni a 20. hetet, vagy még később. De szerintem ősszel mi is kezdünk majd vásárolgatni, ráadásul a párom szeptemberi és már megbeszéltük, hogy minden ünnepre vagy pénzt, vagy babacuccokat kérünk. Nekem utána még lesz szülinap, névnap és még jön a karácsony is.



vicky79
 
 


szamibaba igazad van,ilyenkor nem kell ilyesmivel foglalkozni.
bar en marciusban ugy biztam hogy minden okes lessz hogy majdnem megrendeltuk a babakocsit,aztan ugye elment a baba es meg nezegettem kicsit a kocsit de nagyon fajt.
A vicc az egeszben hogy azota se lattam olyan babakocsit ami tetszik,az a kocsi mindeketonknek azonnal megtetszett.

Kép
monyo83
 
 


monyo: Azért járok sűrűn, mert a meddőségibe most a barnázás miatt egyébként is 1 héttel hamarabb mentem és amikor a saját dokimhoz először megyek, akkor biztos meg akar nézni, pláne hogy +1petezsákom és 2 hatalmas cisztám van. Emiatt is szerintem sűrűbben fog ellenőrizni, de legalább a babát is sűrűbben fogom látni. :)



vicky79
 
 


Na szóval ez itt a paramami klub... :)
Tényleg mindenki zárja ki a vetélés gondolatát a fejéből... Én hiszek a tudat vonzásában... hogy amit nagyon szeretnénk, vagy amitől nagyon félünk, bekövetkezik...
Az első terhességemnél rögtön azt hittem, hogy elvetélek, elvetéltem, mert fájt a hasam, és mint rutintalan, tudatlan kismami, aggódni kezdtem ezerrel... hát meg is történt a baj.
Szóval csak a tiszta pozitív gondoltaokat szabad megőrizni az agyban... a többit TÖRÖLNI nagyon gyorsan!
Sok agykontrollos könyvet olvastam, és van benne valami... szóval hajrá pozitív gondolkodás!!!
MINDEN RENDBEN LESZ!!!

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


vicky tenyleg meg jon a karacsony is:)de szep unnep lessz ez nekunk igaz? :)

mi vagy az agyat vagy a babakocsit(valaszthatunk)azt kapjuk a szuleimtol,nekik is megvettek a nagyiek.
babaruhakat kapok a sogornomtol,mikor voltam naluk 3nagy zsak cucc volt felreteve nekunk,most szuletett megegy pici igy a tole felmaradt ruhakat is elkapjuk.Modjuk ket fia van de sok az unisex cucc igy ha lanyom lessz(jaj de fura ezt leirni :oops: )akkor is tudok majd raadni rucit.
en eldontottem ha jovo heti UH an minden okes lessz akkor megkapja a picur az elso par pici zoknijat,azok anyira edesek es anyira szeretnek mar venni neki valamit.

Kép
monyo83
 
 


Vicky, Barbi itt szorítok nektek. Hajdan 1. terhességemben én is rendesen véreztem ilyen korán, 4 hetet feküdtem a kórházban (enyhe nyugtatón kívül mást adni nem tudtak) és bár eleinte nem sok jóval bíztattak az a kis magzat ma 12 éves. Szóval nyugi, pihi minden rendben lesz.
Ananácska, most nekem is elmúlt a hasfájás, persze bennem is megfordulnak botor gondolatok, de inkább örvendj, hogy ama kevés szerencsés közé tartozol, aki nem nyűglődi végig a 9 hónapot! Pici baba mellett ez kész áldás lenne. De tegnap írtad, hogy álomkóros vagy. Az elég jellemző tünet. Én tegnap már 9-kor beszédültem az ágyba és aludtam 9 órát. Lehet, hogy ez előbb-utóbb szemet fog szúrni. Pedig csak jövő pénteken megyek dokihoz. Azt meg tapasztalatból mondhatom, ahogy minden gyermekünk más, úgy minden terhesség és szülés is más. Ne is várd ugyanazt! Várunk vissza a hírekkel!
A családi bejelentéssel én biztos megvárom a 12. hetet. Már csak azért is, mert a Down-kór első szűrése akkor van. Megtehetem, mert mindenki távol él, tehát nem látják a pocakomat. Mert addigra lesz. Minél többedik terhesség, annál előbb nő és sajna nagyobb is lesz. A 3. babánál édes-kedves emberek megkérdezték, hogy ikreim lesznek e :? ? Majdnem. 4150g-os kislány :D .
pammut
 
 


JA, Vicky elfelejtettem írni, az az ágy tényleg nagyon jól néz ki. Praktikus a pelenkázója (az enyémeknél rajta volt az ágyon és sokszor beverték a fejüket, amikor már felálltak) és amennyi fiókja van, elfér benne eleinte az egész babakelengye.
Én babaholmi terén nagy bajban vagyok. Egy hordkendőn kívül nincs semmim. Jól felszereltek voltunk, de hát nem terveztünk többet, továbbajándékoztam. Most megpróbálok kölcsönbe kéregetni ezt azt, az elsőnél is így volt. A baba születése előtt 2 hónappal még nem volt meg szinte semmi. Aztán pikk-pakk lett kiságy, kád, kocsi.
pammut
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: