Új privát üzeneted érkezett!

Heydie! Egészségedre! :D Én is szívesen megennék most 2-3 gombócot :roll:
Igen, én is ezzel nyugtatom magam, mert amúgy minden rendben, és érzem, hogy nincs baj!
De azért jó volna már egy vizsgálat.... :roll:

afra.h
 
 


Köszi Twist! Most még egy fokkal nyugodtabb vagyok :D Te hogy vagy ma? "Fürgerókaláb" ugye már nem gyakori vendég?

afra.h
 
 


Sziasztok lányok!

heydie: Köszi a gratulát a 8. héthez, én meg gratulálok neked a 7. héthez. Hogy telik az idő, mi? :) Örülök, hogy minden rendben volt a vendégségben. :)

afra.h: Köszönöm a gratulát, én is gratulálok neked a 8. héthez!!! :) Tök jó,hogy pont egy idősek vagyunk! :) A hasfájás miatt ne aggódj, nekem is szokott majdnem minden nap enyhén fájogatni kicsit a hasam, de aztán el is múlik. Mondták többen is és olvastam is róla, hogy ilyenkor ez normális, hiszen a pocakunkban elég nagy dolgok zajlanak. :D Ne izgulj emiatt, én nem izgulok már ezért. Én holnap megyek dokihoz végre! Most lesz az első vizsgálatom, remélem minden okés lesz. :) Te mikor mész dokihoz??

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 

 
 

Attól is lehet a fájdalom, h nő a méhünk, nyúlnak a szalagok...ahogy Adrienne is írta, elég nagy dolgok zajlanak odabent, és úgy tűnik, ebből rendesen jut olyan is, amit mi is megérzünk :) nyugi Csajok, csak gyertek ide és küldjük egymásnak a csííít ;)

Adrienne - bizony, nagyon megy az idő...furcsa, h még csak most csatlakozott mindenki egy halvány teszttel, aztán máris a 16. oldalon tartunk már az írással...és ez még csak egy nagyon kis dolog :)

Afra - és mi tart vissza attól a 2-3 gombóctól? ;)

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Sziasztok!

Na végre gépközelbe jutottam. Az alig 15 hónaposom teljes energia vámpír :D és én főzöm 7 emberre a vasárnapi ebédeket, no és utána a pakolás nagy része is az enyém, úgyhogy most szussz! Érdekes, nekem mind a két terhességemmel hányás volt addig, amíg meg nem szültem. Most viszont észre sem veszem, hogy ketten vagyok. Igaz az ebédből nézett vissza egy kevés, de nem hányinger kíséretében, ahogy eddig, hanem csak hirtelen rám tört és bumm... :)

Afra: Nekem minden terhességemnél - a mostaninál is - érzem a méhem, a petefészkem. Néha olyan, mintha húzódna, néha olyan, mintha feszülne. Teljesen normális. Lesznek még érdekesebb érzések is. Ez azt jelenti, hogy dolgozik a szervezeted. Nő a méhed, duzzadnak a mirigyek, nyúlik a méhszalag (ahogy a többiek is írják) stb. Ne izgulj, ez belefér. A vetélés teljesen más érzés. Én sajnos tudom. Akkor úgy görcsöl az ember, mint amikor szül. Úgyhogy nyugi, a feszülés, fájdogálás a várandósság velejárója :).

Hydie: Egyre jobb ötletek :) Azt hiszem, én is elnyalok egy Vienettát a hűtőből. Úgysem ettem ma sokat és az is visszanézett. :)

Minden hétfordulósnak hurrá! :) Nagy dolgok ezek. Az elején olyan messzinek tűnik, hogy 38 hét legyen kiírva a vonalzóra, aztán meg olyan hamar elrepül. Pont ma gondolkoztam azon - tiszta hülyeség - hogy az előző babival május 30-ra voltam kiírva. Amikor szeptemberben bemondták ezt az időpontot, akkor olyan távolinak tűnt, mintha két évig lennék terhes. Most, hogy májusban közlik, januárban szülés, az meg olyan, mintha a jövő hónap lenne. Valószínű azért, mert csak azt kell mondani, hogy év végén már majdnem baba lesz. A májusi kiírásnál meg az év vége után is olyan sok idő telik el :). Na ez zavaros és valóban hülyeség. Látszik, hogy pihennem kellene :D

Mindenkinek szép estét!
Vendég
 


Adrienne: Holnapra jó leskelődést, és hozz képet, ha lesz :)! Szorítok, hogy ne kelljen sokat várni és minden oké legyen :)!
Vendég
 


Köszi mindenkinek a megnyugtatást :D Igen, szerintem sincs baj...csak néha picit rámjön a para..
Heydie! Leginkább a lustaság tart vissza a fagyitól :oops:
Adrienn! Húúú, akkor drukk neked holnapra!
Mi is holnap megyünk, de még csak bejelentkezni (nem tudom, itt mi a rendszer), és REMÉLEM ( :!: ), h kedden, vagy szerdán mehetek már vizsgálatra végre!
Véletlenke! Hűű, nem semmi! 7 ember :shock: le a kalappal!

afra.h
 
 


Egyébként Véletlenke, ezen már én is gondolkodtam, hogy január elejére ír ki a kalkulátor, de akár még december végén is megszülethet a Picúrka...az meg még ez az év! Az meg mindjárt itt van :shock: :D

Amúgy egyik barátnőm is január 3.-ra volt kiírva és december 27.-én született meg a kislánya (2 éve lassan)

afra.h
 
 


Tényleg Csajok, én ezen még nem is gondolkodtam, h párunknál akár még ebben az évben is megérkezhetnek a babák :shock: az pedig tényleg mindjárt itt van, még csak most volt karácsony, és mindjárt június, nyár...durva :D

Véletlenke - tényleg nem semmi 7 emberre főzni...nagyon megerőltető?

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


Sziasztok!

Légyszi drukkoljatok, ma délután megyünk először dokihoz. Izgulok, hogy minden rendben legyen, na meg a doki is normális legyen. Új orvos, most látjuk először.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Uxi: megy a drukk! Tessék majd jönni beszámolni mindenről! :wink:

Arfa:
Most olvastam a blogodat! Istenem, Spország! De szívesen lennék ott. És találtam recepteket, amiket biztos megcsinálok. A török rizst már olyan sok helyen kerestem :)!

Heydie: Hozzád is eltaláltam :)! Ma úgy látszik ez egy ilyen nap :lol:

Remélem mindenki jól van. Egyébként 7 emberre főzni egy idő után, megszokható. Én már 3 éve csinálom vasárnaponként. Jó, néha van kimenőm és anyukám főz, de ha az anyósomékhoz megyünk akkor én főzök. Ő nagyon beteg, a sógornőm nem tud, így maradok én :).

Editke:
?????????? Jelentkezz! Hogy vagy? Aggódni kezdek!

Mindenkinek szép napot mára!

Puszi
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!!!

Köszönöm hogy engem is olyan szívélyesen fogadtatok, és sajnálom hogy aztán jól eltüntem pár napra...
De azért közben is olvastalak ám titeket!

Gratulálok nektek a növekedéshez, a sok új pozitív teszthez, a "zsákocskás" képekhez, a szívhanghoz! Nagyon várom már hogy én is megnézhessem kisbabót! :)
Végre sikerült beszélnem a dokimmal, és kaptam időpontot az első UH-ra, június 8-ra (kivételesen nem örültem pünkösd hétfőnek, mert már akkor mehettem volna ha az nem szünnap:))

Kitartás minden dolgozó kismamának a héthez! (Engem ma nem érintett túl jól hogy hétfő reggel van...)

Zsófi

Kép
Kép
sophie007
 
 


Szép napot Mindenkinek!

Afra: Mi Luxembourgban élünk, szintén fél éve. Én valószínüleg otthon fogok szülni, mert franciául nem beszélek annyira, hogy mindent megértsek, főleg nem szülés közben, hiába beszél a doki angolul, a nővérek azért annyira nem. :( illetve az otthoni dokit jól ismerem. tesóm 3szor szült nála, unokatesóm 2szer, csak az utazás miatt kétséges az egész, mert nem nagyon akarok repülgetni babával. olyan sokat vártunk rá, nehogy most legyen vmi gond.
a másik ok, hohgy otthon jogosult lennék gyed-re itt nem, de ezügyben még nyomoznunk kell, mert most 7végén olvastam olyat is, hogy el kell fogadniuk az otthoni munkában eltöltött időt is. Én itt 1 csak 1/2 évet dolgoztam, és 1 év kell a támogatásokhoz. Nálatok ez hogy lesz, tudsz már róla vmit?
Hogy érzitek magatoka t Spanyolországban? NEkem az itteni főnököm spanyol volt és nagyon nem csíptem :( terrorban tartott mindenkit :(

Nekem is szokott néha tompán, néha élesebben fájdogálni a hasam, főleg ha sokat ülök, de elmúlik :) már alig várom, hogy mehessek dokihoz!

Uxi: drukkk +++++++++++

Adrienne: jó babakukucst, hozz képeket!!!

Ti nem aludnátok át az egész napot, ha tehetnétek?

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Sziasztok, szép napot!

Kissgizi! Hát igen, a spanyollal nekem is gondjaim vannak, mivel csak kb 3 hónapja tanulom (tehát gondolhatod, milyen nyelvtudásom lehet :lol: ), ráadásul Katalóniában élünk, és errefelé katalánul is beszélnek (viszont angolul nem). Mégse gondoltuk azt, h otthon szüljek, mert az nagyon macerás lenne.
Támogatásról nem sokat tudok, én itt nem is dolgoztam (ugyebár ha nincs nyelvtudás, akkor nem nagyon talál az ember munkát).
Akkor ti most végleg hazaköltöztök? Vagy csak a vizsgálatokra, szülésre?

Amúgy jó itt, csak hiányoznak az otthoniak :cry: néha rossz, h nem értem, mit hablatyolnak körülöttem...de amúgy nagyon szép és jó itt. Lassan-lassan belerázódunk az itteni életbe :D

Uxi! Megy a drukk! Majd gyere a hírekkel mindenképp!

Mi is ma megyünk dokinézőbe, vagyis tulajdonképp bejelentkezni...kérlek szépen, nekem is drukkoljatok, h találjunk egy jó dokit éééés kapjak holnapra, vagy holnaputánra időpontot! Már annyira szeretném látni a Picikémet :roll:

Véletlenke! Örülök, h tetszett a sütis blogom :oops: :) A török tejberizs tényleg nagyon fincsi és tök olyan, mint amit a török étteremben lehet kapni :wink:

afra.h
 
 


Kissgizi! Nálam ez az egyik legtipikusabb tünet, h nagyon gyakran lefáradok, és akkor csak aludnék, csak aludnék....

Bár most előjött egy jó adag rosszkedv is...nem tudom, miért, tán a hormonok :?

afra.h
 
 


Sziasztok anyukák, és leendő anyukák!

Ha nem bánjátok, olvasgatnálak titeket (néha írnék is), rá kéne hangolódnom a témára. Ma ugyanis pozitívat teszteltem. Kicsit korábban a tervezettnél, kb. 2 évvel. :)
Szóval ha minden jól megy, én lennék a sereghajtó. (Jan. 31. lenne a nagy nap.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok kismamák!

Afra, Adrienne és Uxi!
Várlak benneteket a jó hírekkel!

Melike!
Hogy áll az építkezés?

Sophie!
Jó, hogy előkerültél!

Giz!
Már csak 19 nap! Jó Luxemburgban élni?
Tiszta EU-s fórum lettünk :lol:

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Boeske!

Kép De jó, hogy jöttél!
Gratulálok a gyönyörű családodhoz!!! Lehet, hogy most egy kislány érkezik :wink:

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Boeske! Isten hozott és GRATULÁLOK!!! ...a 3 fiadhoz is :wink:

Nonó-ka!
Hogy vagy? Mi újság?

afra.h
 
 


Boeske: negyedik gyerkőc, azta, nem semmi! én elvileg jan.30-án kellene hogy szüljek, ezek szerint egyidősek vagyunk :)

Afra: drukk megy, hogy kapjatok időpontot mielőbb! Egyelőre úgy tervezzük, hogy nem maradunk itt sokáig, ha Apa talál otthon jó állást, akkor hazaköltözünk. Talán, ha a válság enyhül.
Jó, nyugis ország ez, de hiányoznak a barátok, család, az otthoni élet.
Franciát én is tanulom, mert hiába beszélek németül - szintén hivatalos nyelv itt, és angolul, franciát szinte mindenhol kérnek, a hétköznapi életben azt használják leginkább.
A nyelvek keveredése miatt meg nem egyszerű itt. Van ugye a luxembourgi nyelv, ami pl. az iskolákban a hivatalos nyelv, hivatalos ügyeket franciául kell intézni, de beszélnek még németül is. Angolul is sokan jól beszélnek. DE pl. kisgyerekes magyaroktól hallottuk, hogy nem az van, hogy a ygerek a magyar meleltt megtanul még egy nyelvet, pl. franciát, hanem összevissza keveri a németet-franciát-luxembourgit és jó esetben még a rengeteg bevándorló miatt a portugál-olasz -angol stb nyelveket. Luxembourgiul megtanulni pedig semmi értelme.

Monó-ka: igeni is, meg nem is. hiányzik a család, a barátok, a kutyáim, a balatoni nyár stb. ez egy nyugdíjas ország, vagy idősek élnek itt, vagy családosok-kisgyerekesek. elég zárkózottan élenek itt, nehéz új kapcsolatokat kialakítni. jól érezzük magunkat, bár már várjuk, hogy menjünk haza, febr. eleje óta nem voltunk, akkor is csak az esküvő miatt rohatunk haza 2 napra :(
de azt látjuk, hogy örökre nem akarunk itt maradni. nem kizárt, hogy elmegyünk még máshova külföldre - ha rajtam múlik csak délre, mert elegem van az esőből, hidegből :)

Melike: építkezéssel hol tartotok? volt párommal mi is építkeztünk , ugyhogy átérzem a feladatot :)

mennem kell ebédet főzni :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Szia Afra!
Holnap lesz 1 hete a nagy ijedelemnek, úgyhogy lassan kezdek észhez térni. A lányomnak ma nincs tanítás, úgyhogy élvezzük egymás társaságát.
Miért vagy levert? Csak úgy? Ma doki, holnap, vagy holnapután babanézés, utána meg utazás haza. Meglásd! Minden rendben lesz!
Rosszkedv ellen neked: Kép
Na megyek, mert éhesek a gyerekeim :lol:

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


:lol: :lol: Köszi Nonó-ka, ez aranyos volt! Nem tudom, miért vagyok ilyen rosszkedvű, szerintem a hormonok...

Kissgizi! Huh, látom, felétek sem egyszerű a kommunikáció :shock: Hosszútávon mi is úgy tervezzük, h hazamennénk majd, de ugye jelen esetben ez igen nehézkes lenne :?

afra.h
 
 


Sziasztok!

Védőnőhöz csak a helyileg illetékeshez szabad menni? Szóval, ha a másik településen lévő szimpibb, akkor lehet hozzá is menni? Hogy van ez? És már 7 hetesen szabad jelentkezni nála?
Vendég
 


Giz, Luxemburg csodálatos lehet! Én is szívesen élnék ott! Nagy álmom, hogy EU köztisztviselőként kimehessek dolgozni pár évre a párommal és most már a picivel együtt. Végre használhatnám az angol és a francia nyelvet is.) Imádnám!:)
Na, mindegy, karrierépítés majd csak a baba után következik....
Vendég
 


Afra: nagyon nem :) de ált összehozzuk :) bár néha vicces szokott lenni,. az itteniek is simán használnak egy mondatban németet-franciát-luxembourgit :)
Nálatok Apa mit dolgozik? jelen eset a babára vonatkozik? vagy a válságra?
Mi eredetileg most év végén akartunk menni, de a baba miatt tolódik, hisz én nem mehetek dolgozni, sőt ha akarnék se kapnék igy állást; apa szakmájában meg csak most kezdődnek az elbocsátások otthon :( ugyhogy maradunk még min. 1 évet, de inkább jövő év végéig. aztán majd meglátjuk. igyekszünk többet hazajárni majd. ez most igy hosszú volt, de az exmunkahelyem kiszúrt velünk nagyon :(

Nem félsz repülni a babóval?

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Hali,

Twist: én is azt terveztem, mert most a privát szektorba jöttünk ki, bár a végzettségem alapján EU-s állásra ia pályázhatnék, de oda bekerülni nagyon nehéz, kb 1 év a kiválasztási folyamat, rengeteg teszt stb van. épp elkezdtem utánanézni a dolgoknak mikor bejelentkezett a Babó :) de nagyon drukkolok, hogy összejöjjön Nektek!

Jó látom, hogy gödöllői vagy? od ajártam gimibe :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Gizi, igazából Gödöllő mellett egy kis faluban lakunk, de mindenért Gödöllőre járunk be ügyintézni:) Klassz hely, imádom! Minden megvan, mint Bp-en, de ugyanakkor nincs az a tömeg. A kedvenc városom!
Nekem még a nyelvtudásomat kéne csiszolni, mert aszem kétnyelvű pályázatot kell írni és fent választják ki, hogy ki mehet. Tehát lehet, hogy nem is sikerülne. De nagy álmom akkor is.,)
Ott lehet pl. autóbontóban dolgoznia a páromnak, vagy ilyesmi helyen szerinted? Felvesznek külföldieket ilyen helyekre?
Vendég
 


sziasztok!

Twist:
Én is gödöllői vagyok :)! A tudomásom szerint ahhoz a védőnőhöz kell menned, ahol álomra hajtod a fejed. Megvannak a körzetek, és sajnos nem mehetsz át másikhoz. Nekem is ez volt a bajom az első gyerkőcnél. Annyira lepukkant, unszimpatikus nő volt a védőnőm, hogy menekültem csak előle. Át akartam menni másikhoz, de nem lehetett. Aztán szerencsére másikat kaptunk, és most a világ legédesebb védőnőjéhez tartozunk.

Az első gyerekkel már 7 hetesen mentem. A másodikkal csak 11 hetesen. A mostanival is csak 12-14 hetesen fogok eljutni, mert akkor leszek szabin... Azt szokták mondani, hogy életjelenségeket produkáló magzatnál már lehet kis könyvért menni :)
Vendég
 


twist: egy próbát mindenképp megér, szerintem próbáld meg, veszíteni nem veszítesz vele, a fizetésük nagyon jó, több mint a privát szektorban és nem adóznak utána. :wink: autóbontó? azt itt nem láttam, szerintem nincs, itt az átlag autó a vadiúj BMW, Mercedes, AUDy, Maseratti, Ferrari, Bentley stb. Olyan mint pl. Opel, Ford nincs is, max a bevándorlóknak. Külföldieket felvesznek simán, mert itt szinte mindenki külföldi, de szinte mindenhol kérik a francia nyelvtudást. :cry: de ha pl. Te dolgozol, akkor 1 fizuból simán megéltek addig, amíg ő megtanul franciául, vannak kedvezményes, államilag támogatott nyelvtanfolyamok.

ha jól emlékszem van a pályázat, aztán van egy 3 fordulós felvételi vizsga, ami a választott idegen nyelven zajlik, és esszt kell írni több EWU-s kérdésben, iletve érvelni kell vmi mellett, ellen. ha érdekel az eu honlapján találsz részleteket, csak az engol nyelvűt böngészd, mert a magyaron nincs fenn. de valahol meg is van a link :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Twist: most olvasom a blogod :) én is aa SOTE-ra jártam anno, csak az inszemig nem jutottam el. szerencsére jöttek a nyári szabadságolások, mi meg közben szétköltöztünk :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Helló Lányok!!

Nem akartam ijesztgetni senkit, hogy eltűntem, csak volt itt minden.Barnázgatás nagyon enyhén még van és nincs tőle jó kedvem :( Anyum nyugtatott tegnap, hogy neki 3 hónapig megvolt és nem csak barnázott.Mondjuk ezt tudtam, de most valahogy nem jutott eszembe.Vett nekem egy babavárós könyvet, ma elhozza. :D

Tüneteim mind elmúltak kivéve a pisilést ez se tett jót, erre tegnap este óta úgy megfájdultak a melleim...de most nagyon örülök neki.Enyhe hányingerem is van :D :D
Nagyon fáradt vagyok egész nap de éjjel meg nem tudok elaludni és ez nem jó.
Amúgy üdv az újaknak és a hétbetöltősöknek!!!!(ezt milyen szépen leírtam :shock: )
Most nézem holnap leszek 8 hetes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
editke28
 
 


Helló lányok! :-)

Én is ma megyek dokihoz, majd írok utána. Uh-ra kellene mennem minél előbb, hogy felvehessenek táppénzre a Gyes helyett... És valószínű megbeszéljük, hogy mikor kell Pestre mennem, mikor már látják a picur szívét (nem emlékszem, hogy írtam e, amit elvetettünk terhesség, ott szívbeteg lett volna a pici, ezért erre most jobban odafigyelnek, ami nem is baj!)

Építkezés, húúúúúúúúúúúú.... Ha megkérdezik, már nem tudok jó választ adni, hogy újra belevágnék e... Nálunk a párom reggeltől estig (7-8) dolgozik, így az építkezést én csináltam végig, ő kétszer, vagy háromszor jött veszekedni, meg a tárgyalásokra az elején, az áralkunál. Már elméletileg nincs sok hátra, július végén költöznénk. Burkoló szivat kissé, már 2 hete nálunk kellene lennie, de csak jövő hét hétfőn jön, de állítólag ez már tuti... Már megvettünk mindent, csak a csapok hiányoznak!

Szóval igazából örülni kéne, és örülök is, de annyira belefáradtam... Ha nem látnám a végét, hát nagyon nem érezném jól magamat.... Na mindegy, ez a fórum nem erról szól, erről kisregényt tudnék írni... :lol:

Terhesség így sajnos kicsit még "feledésbe" is merül, de legalább a család se kérdezgeti, mert a házzal vannak elfoglalva, így nem nehéz titokban tartani. :lol:

Az álmosság a legnagyobb gondom, mert mivel itthon vagyok gyesen, akár alhatnék is délutánonként, mikor a Betti lányom is alszik, de nem tudok, mert akkor általában jön anyum, és én megyek intézni az építkezést, vagy venni éppen azt ami kell... Pedig de aludnék inkább!!! :wink:

A repülésre visszatérve, én annó 28 hetesen repültem, és semmi bajom nem volt, igazából nem is tudom mikor okozhat gondot... :shock:

Rosszkedv... Nekem is ismerős... Tök boldognak kéne lennünk, és tényleg az is vagyok, de rosszkedvem van nekem is... :roll: Szóval a hormonok játéka tuti, mert én amúgy egy vidám csajnak ismerem magamat! :lol:

Most lárom mennyi az idő, bocsi, de gyereket kell altatnom, aztán irány a doki!!! :wink:
melike30
Győr
 
 


Sziasztok!

Egész hétvégén nem tudtam írni :( Nem voltam vmi jól, mindenen sírva fakadtam, a páromat kicsit ki is készítettem :shock: Azt mondta ha így folytatom ő inkább elköltözik egy időre, mert mindennel csak idegesít :cry: Remélem mihamarabb elmúlik ez az időszak!!!!
Remélem mindenkinek jó hírei vannak, akik mostanság voltak v mennek dokihoz :lol:

Én már voltam a védőnőnél, és igen a lakóhely szerinti kerületi védőnőhöz kell menni! Az enyém aranyos :lol: bár megmérte a súlyom és az nem nagyon tetszett :?
Most én is kicsit izgulok, mert még mindig nem tudom pontosan hány hetes is vagyok, elvileg dec.31-re lennék kiírva, de a vizsgálatok szerint kisebb a baba! Azért nem szertenénk szilveszterkor szülni :( A babának sem kívánom, h akkor legyen a szülinapja :lol:
bogaracska
 
 


Ja, még azt akartam kérdezni, h van esetleg vki olyan helyzetben mint én, vagy ismer vkit, aki jelenleg munkanélküli?
Februárban volt az esküvőnk és mivel a munkahelyemen nyílt titok volt, hogy utánna babát szeretnénk, a nászút után kirúgtak :cry: Lassan két hónapja itthon vagyok kerestem is munkát, de sikertelenül :( Most, hogy jön a baba szinte esélytelennek is tartom az elhelyezkedést.
Ilyenkor jár majd nekem vmi támogatás, Gyes, Gyed? Vagy semmi? :cry:
Egyébként biztos ez is tetőzi a rosszkedvem, sajnos!
bogaracska
 
 


Bogaracska, így azt hiszem sajna csak gyest kapsz, az meg baromi kevés.... 24500 azt hiszem...
melike30
Győr
 
 


bogracska, velem is ez a helyzet, amint megtudták, hogy esküvő lesz kirúgtak. 32 évesen, friss esküvővel meg gondolhatod hova pályázhattam, babóval meg sem próbálom ;) és ehhez jön még nálam az is, hogy külföldön dolgoztam, ami a 180 napba beleszámít ugyan, de a pénzt nem veszik figyelembe, hiába kerestem jól, csa a minimálbér után kapok majd gyed-et. de még nyomozunk!
kaphatsz mindent, ha a szülés előtt 2 évben van 180 nap munkaviszonyod :)

ha módosítják is a törvényt 365-napra, az minket már nem érint. :D

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


sőt, ha regisztrált munkanélküli vagy az is beleszámít a munkaviszonyba, ha jól tudom.

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Helloka!

Úristen, mennyi mindent írtatok, amíg én túléltem az utolsó vizsgámat is :D már csak az eredményekért meg pár órára kell bemennem, de féllábon is kibírom...megint visszafelé reagálnék.

Bogaracska - remélem, hozzászokik majd a párod...az enyém még jól tűri, bár az is hozzátartozik, h én még nem élek együtt a hirtelen hangulatváltozásokkal. Nekem inkább óriásira nőtt a szeretethiányom, de ez vhogy senkit nem zavar :mrgreen: amúgy nem voltam vmi bújos, csak ha a páromról volt szó.

Dokizóknak (Afra, Uxi, Melike; mást asszem nem olvastam) mennek a drukkok!!!

Repülés - én nem mernék, valószínűleg már most sem, de ez csak az én saját parám, ismeretes, h mindenen szét tudom izgulni magam...mondjuk nálunk talán nem is lesz aktuális az egész terhesség alatt, haza kocsival közlekedünk, és úgy néz ki, h a nyaralás is vagy a Balatonnál lesz (annyira örülnék, ha otthon töltenénk 1-2 hetet...), vagy Horvátországban, mindkettőt kocsival célozzuk be.

Amúgy én is azt néztem, h milyen nemzetközi lett a topic :D

Editke!!!
De örülök, h jelentkeztél, és h jól is vagy, már aggódtunk érted :) a barnázás után én is örültem a tüneteknek, a párom nem is értette, h hirtelen mitől dob fel annyira egy hányinger (neki nem mondtam meg a barnát, csak anyunak :roll:)...

Afra, Kissgizi - a kommunikációval néha nálunk is adódnak nehézségek, pedig itt mki nyelvvizsgákkal rendelkezik, és van, amit mi sem értünk. Mondjuk ez nyilván abból is adódik, h az osztrákok máshogy beszélnek kicsit, mint a németek...de meg lehet szokni. Nekünk is a dokinál volt vicces, nem értettünk minden szakkifejezést. De kedves volt, körülírta és így felfogtuk :D

Elvileg holnap meglesz a vérkép és vércsoport vizsgálatom eredménye, kíváncsi vagyok...vércsoportnál mit néznek? hogy termelek-e ellenanyagot? :roll:

Bubciles: júl. 29.
Kép
heydie
 
 


kissgizi- sajnálom, hogy veled is ez történt, úgy látszik, már mindent titokban kell tartani a mai világban !
Ez valamennyire megnyugtat, amit írtál, tehát a szülés előtti két év és a regisztrált munkanélküliség is számít. Bár vhol azt olvastam, hogy csak akkor, ha szülés előtt még közvetlenül részesülök ellátásban, viszont Nekem augusztusban lejár a segélyem
Én is próbálok még nyomozni, de nem nagy sikerrel!
bogaracska
 
 


bogracska: itt sajnos esélytelen volt a titokban tartás, mert:
1. kellett szabi hogy hazamenjünk esküvőt inzézni, legalább bejelentkezni az anyakönyvvezetőhöz, szinte minden mást anyuék csináltak
2, az esküvő után másik adócsoportba kerülsz, mert itt családi adózás van és emiatt tuti kiderül.
a pech az volt, hogy még próbaidő alaltt voltam, az itt fél év :cry: így nyugodtan elküldhettek. de nem akartunk várni 1 évet az esküvővel.

nem kell pont előtte lennie a munkaviszonynak. viszont a TGYÁs-t szülés előtt is ki lehet venni, és akkor pl a tavlayi kereseted alapján kell számolniuk az összegét. most nyomozok, olvasok utána pontosan mit mikor lehet, hogy kell kiszámolni, mit lehet (könyvelő vagyok :wink: ) majd szólok, mire jutottam. de így elvileg kaphatsz szerintem jó pénzt. az OEP oldalán utána tudsz olvasni Te is.


Heydie: mi jót csináltok Ausztriában? tényleg jó nemzetközi a topic :) én sem nagyon merek repülni, és nekünk is balatoni-horváto-i nyár lesz,m ha minden jól alakul. bár lehet, hogy az orvosi vizsgálatok miatt csak rövid lesz :(

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Sziasztok!

Juhúúúú, holnapután megyek dokihoz 14:30-ra!!!! Nagyon örülök :D :D :D

Viszont ebbe a kis sétában úgy elfáradtam, h majd' összeesek.

Visszaolvasok és reagálok, aztán megyek pihizni

afra.h
 
 


Sziasztok!

Bogaracska, Kissgizi:
A szülést megelőző két éven belül kell 180 nap munkaviszony, vagy biztosítási viszony. Biztosítási viszonynak számít a táppénz, a regisztrált munkanélkülin levés. Nem tudom, hogy hogyan akarják megváltoztatni a törvényt, de én úgy tudom, hogy a 2009. július 1. után fogant babákra nem lesz ez érvényes, hanem a szülést megelőző egy év a meghatározó. De ebben nem vagyok biztos, majd utána nézek, ha szeretnéd. Ha majd lesz időd, és elolvasod a blogom, akkor észreveszed, hogy milyen nehéz a gyerek, munka téma. Igaz, nekem most szerencsém volt, de a legtöbb helyen nem toleránsak.

Editke:
Örülök, hogy minden rendben! Az én unokatesóm 4 hónapos terhes volt, és még mindig úgy görcsölt, és néha barnázott, mintha megjött volna neki. Most már 7 éves a kisfia. Nyugalom! Ez most a legfontosabb!

Heydie:
Nagy gratula a vizsgához!!!! :) Akkor megint jöhet egy legális fagyis kényeztetés :D !

Nekem ma mennem kell dokihoz, mert igazolást kell kérjek, hogy terhes vagyok. Még 2003-ban vettünk fel szocpolt, és 6 év alatt vállaltuk be a 2 gyereket. Az időpont 2009. május 26-án jár le. A két gyerekből egy megvan, egy pedig jövő héten született volna... Kértünk halasztást az eset miatt, de nem adtak. No comment. Így viszont, hogy még az időpont lejárta előtt sikerült a baba - igaz nem számítottunk rá :wink: - beadok egy kérelmet, hogy tolják ki az időpontot. Bár a MÁK-tól se várjon az ember emberséget, de hátha... Úgyhogy ma lesz egy potya leskelődésem :)

A munkahelyemen is zajlik az élet. Nagyon sok meló van, a fiamat ma vittem 15 hónapos oltásra, utána szegényt bölcsibe, mert délre vissza kellett érjek dolgozni, majd holnap allergia vizsgálatra, mert 2 hónapja folyik az orra. És úgy aludnék egy kicsit :). Ez a legrosszabb az első trimeszterbe. Az alvásigény. A hányást én már megszoktam, és megtanultam, hogy milyen kajákat jó kihányni :lol: , így azzal nincs bajom, de az álmosság! Az embertelen!

Na majd este jövök és olvasok! :)
Vendég
 


véletlenke-előre is köszi, ha tudsz majd vmit szólj légyszi :lol: a 180 nap tuti meg van!


kissgizi-hát igen mi is vidékre jártunk intézkedni, és így tényleg nem lehet elsumákolni semmit :shock: Azért szomorú, hogy egy nő férjjel és gyerekkel így "leértekelődik" :(
Megnézem az OEP honlapját, kösziii
Egyébként Te hogy bírod az otthonlétet, én néha már nagyon unom :?
bogaracska
 
 


Afra!
De jóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép

Nonóka
Kép
nonó-ka
 
 


Kissgizi! Igazából én már 4X repültem, mióta kiderült, h babát várok :oops: Először közvetlen másnap, h először teszteltem pozitívat, s rá harmadnapra vissza. Majd ugye kb 6 hetesen Párizsba, s onnan vissza.
Kicsit tartottam tőle, h esetleg valami baja lesz a Picinek, de utánakérdeztem, utánaolvastam, és senkinek nem volt panasza. Nekem sem, hála Istennek. Nekem személy szerint a kocsi sokkal rosszabb...főleg ha jó kátyús az út :shock:

A párom biofizikus kutatóként dolgozik itt, a helyi egyetemen.
A jelen esetet a válságra értettem.

Gödöllő: wow, de jó! Keresztanyukám is ott lakik, anno, én is megfordultam arrafelé jópárszor...szeretem nagyon :D

Editke! Örülök, h bejelentkeztél. Remélem hamarosan megnyugodhatsz és elmúlik a barnázás is. Dokihoz mész mostanság?

Melike! Emelem kalapom előtted, nem lehet semmi kisgyerek mellett, s ráadásul most már várandósan egy építkezést végigcsinálni :o :roll:

Bogaracska! Kitartás, ez a "szeszélyes" állapot múló állapot..jönnek nemsokára a szebb napok :wink:

No, azt hiszem bevackolom magam az ágyikóba, pihizek egy kicsit. Hasamnak is jót fog tenni, megviselte őt is a séta...jó kis dolgok zajlódhatnak ott bent, h még én is érzem :D

afra.h
 
 


Ja és Heydie! Gratulálok az utolsó vizsgádhoz! Most már aztán pihi ezerrel :wink:

afra.h
 
 


Afra: szuper!!! kitartás, nemsokára megcsodálhatod a babád :)

Bográcska: én is untam nagyon, szererncsére múlt 7en itt volt anyu, volt program. most jönnek a szürke 7köznapok. még szerencse, hogy az egyik kutym itt van, legalább sétálni el kell vinnem :) ha nem jött volna a baba, tuti becsavarodok, már kezdtem bedepizni. most ez leköt, meg az esküvőszervezés, aztán meglátjuk. de nem bírtam volna sokáig itthon az tuti. ráadásul itt még ötyézni sem tudok :(

A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt (nem kell egybefüggő 180 napnak lenni, ha több részletben volt meg a 180 nap, az is számít) és

a biztosítás ideje alatt vagy
a biztosítás megszűnése utáni 42 napon belül vagy
a táppénz ideje alatt szült.

Mikor jár a GYED?

ha a szülést megelőző 2 évben legalább 180 napon át volt biztosításod
Ha TGYÁSt igényeltél és alatta szűnt meg a biztosításod (pl. munkahely megszűnése miatt)
GYED-et csak akkor kaphatsz, ha a gyereket a saját háztartásodban neveled. Ha napközben bölcsődébe teszed, akkor nem jár tovább a GYED, hanem GYES-t kell igényelned.

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Megszűnt a munkahelyem, lejárt a szerződésem
Ha megszűnt a munkahelyed vagy lejárt a szerződésed még a szülés előtt, akkor két dolgot kell figyelembevenned:

1. megvan-e a 180 napos biztosításod a szülés várható időpontja előtti 2 évben

2. mennyivel csökkenti az ellátás összegét, ha pár hétig, hónapig nem dolgozol
1. Az első esetre az a megoldás, ha arra a pár hónapra elmész munkanélkülire vagy magad után fizeted a TB-t egy darabig
2. A második esetben mérlegelned kell, hogy mennyivel kevesebb TGYÁS-t, illetve GYED-et kapsz majd a kimaradás miatt. Mivel a járadékokat az előző teljes naptári év alapján számolják, ezért közvetlenül a szülés után még az előző évi jövedelmed után járó összegeket fogod kapni és a munkanélküliség csak a következő naptári évben érezteti majd hatását.

Ha a szülés előtti évben összeadogatod a havi fizetéseidet (lehetőleg a bruttót) és megszorzod 0,7-el akkor megkapod, mennyi lenne a TGYÁS, illetve a GYED összege (ha 91700 Forintnál nagyobb, akkor 91700-at vegyél alapul). Ha a néhány havi kimaradás miatt jelentősen kevesebb lenne, akkor érdemes valahova bejelentetned magad (ismerős cégébe stb.) vagy szerződéses munkát vállalni arra a néhány hónapra, illetve -ha lehet- elmenni táppénzre, így magasabb összeget fogsz kapni.

Munkanélküli vagyok

Ha tartósan munkanélküli vagy, akkor is jogosult van a járandóságokra, de az összegük annyi lesz, mint a GYES-é, azaz az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét (2007-ben 26.830Ft) kapod majd.

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


egyelőre ezeket találtam a neten, illetve a most még érvényes szabályozást, de azt még át kell olvasnom, majd jövök :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Kissgizi-köszi szépen az infót :lol: majd áttanulmányozom!
Ja, hogy még csak most lesz a lagzi, gratula és kitartást :D
Hát igen, nekem is jó, hogy van egy kutyunk, a séta most jól jön :lol: Próbálom én is magam lefoglalni, de anyuék vidéken vannak meg a lgtöbb barátom is, már itt is van egy pár velük próbálok minnél többet találkozni!Remélem sikeresen átvészelem ezt a 9 hónapot, a babával bizotos nem fogok unatkozni :lol:
bogaracska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: