Új privát üzeneted érkezett!

Szió!

Bruck: köszi, lehet, hogy kipróbálom, majd meglátjuk marad-e rá idő..

jajj, Matyi ma nagyon rám ijesztett, mert miután felkelt délután, mindenért csak sírt, de nagyon keservesen, és sehogy sem akarta kibökni, hogy mi a baja.. :? :( a végén, már veszekedtem vele:oops: :cry: , hogy miért nem mondja meg, hogy mi a gond, mert így nem tudok segíteni... :( majdnem frászt kaptam, mert ő sosem szokott így viselkedni.. :? végül felhívtuk a dokinénit, aki mondta, hogy azonnal menjünk be (pedig már letelt a rendelési idő).. :roll: elkezdett Matyival beszélgetni és neki egyből megmondta, hogy a füle fáj, és azt is, hogy a bal.. :roll: meg is nézte, és tényleg nagyon csúnya neki, remélem nem kell hétvégén fülészetre rohangálnunk.. :roll: kapott antibiotikumot, meg fájdalomcsillapítót, remélem használni fog.. :roll: most meg tiszta lelki beteg vagyok, hogy balhéztam vele, pedig nem is rá haragudtam, hanem csak éreztem, hogy valami nagyon nem stimmel és ideges voltam, ő meg csak sírt mindenért, pedig végig kérdeztem minden lehetőséget... :roll: :cry: bár megbeszéltem ezt vele, és jobban is van, de én most nagyon szarul érzem magam emiatt.. :cry: :cry:

na megyek, mert fürdenek és addig össze kell szednem a cuccaikat az alváshoz.. :roll:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Nozavi, Mka!!!

nagyon jó utat nektek hazafelé, és nagyon vigyázzatok magatokra.. :!: :!: :!: :wink: 8)

amint tudtok, jelentkezzetek!! :!: 8)

addig is:

KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!!

MATYI, ÁKOS, MÓNI


puszika

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Ideértem! :lol:
Megjártuk az otthont, de már itthon vagyunk!! Vilike amennyire csak lehet el van cs*szerintve, nem hajlandó egy percig sem meg lenni egyedül! :roll: Amióta hazaértünk mosok, vasalok, takarítok! áááá

Kivel mizu?
Hogy telnek az ünnepek??? Nálunk jó volt, szép volt minden! Vilike meg volt lepődve a fán, tetszett neki nagyon!

Na gyertek szépen vissza, most két ünnep köze van, nyugodtan mehet a topic!!! Puszi

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 

 
 

Morca-édesek a kispasik!!!! Tömik ám befele a majonézes csokit! Édes!

Most visszaolvastam!

mka-örülök, hogy januárban kezdessz!!! Na látod, látod!!!

Bruck-tényleg jó tudományosra sikeredett a tojásfehérjebaktériumok kiírtásának elmélete!
:lol: :lol: :lol:

Na puszika, mert a Drága csillag mindjárt ébred és addigra még van egy kis szaladgálni valóm a lakásban... ááá cupp, cupp,

GYERTEK ELŐ!!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!!

Nozavi: de jó, hogy újra itt vagy... :D :D :D örülök, hogy minden jól sikerült, nekünk is nagyon jól telnek az ünnepek.. :D :D

később jövök és írok bővebben.. :wink:

Mka: most már te is jelentkezhetnél.. :D

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok!

mi is 2011-ben szeretnénk kistesót Nórinak!
csatlakozhatok hozzátok?

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szia Ninike!!

naná, hogy csatlakozhatsz!!! :wink: :lol: gyere és írj magatokról.. 8)

Nozavi: igyekszem jönni, csak apa itthon van velünk a héten, így csak piciket tudok jönni.. :wink: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok!

hát rólunk röviden annyit, hogy Nóri 2007.dec.3-án született.
Azóta voltunk itthon, aminek sajnos nem sokára vége. Jan. közepén kezdjük a bölcsibe szokást. Úgyhogy akinek van v0alami jó trükkje, tippje a könnyebb beszokáshoz, azt szívesen fogadnám.
sajnos vissza kell most mennem dolgozni. :) A munkáltatóm eléggé bekavart.

De így legalább előbb jöhet majd a tesó. Egy évet szeretnék dolgozni,aztán jöhet a baba. Meg még szakvizsgázni is kéne közben.
:)


szóval remélem 2011-ben összejön majd a babóka. :)

Egyébként Budapesten élünk.

Mindenkinek nagyon boldog, sikerekben gazdag új évet kívánunk!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

Ninike:ilyenek ezek a munkáltatók.. mivel foglalkozol, mikor dolgozol??

Nozavi: láttam a képeket az iwiw-en..:wink: :lol: :lol: nagggyon jóóóók..:wink: :lol: :lol:

Mka: hiáááááányzoooool..:wink: :lol: :lol:

rólunk "röviden":

a fiaim továbbra is hatalmas zsiványok és ez napról napra csak fokozódik.. :D Matyi változatlanul löki a sódert, nem győzöm felírni a dumáit.. :D
íme a legfrissebb terméseink.. :lol:

Matyi már olyan nagy fiú, hogy nem lehet ám vele csak úgy veszekedni, komolyan kikéri magának.. :lol: :lol:

valamelyik nap is összebalhéztam vele, mert bele ugrált a sáros pocsolyába, pedig egy perce kértem meg rá, hogy ne tegye.. :roll: erre elém állt, és rám kiabált, hogy "miért veszekszel velem, nem szeretem ha így beszélsz velem.." ezután ebéd közben megegyeztünk, hogy nem fogunk egymással kiabálni.. 8) persze 3 perc múlva megint kiabálva reklamált valamit.. :lol: kérdeztem is tőle, hogy "na, akkor most ki is kiabál?" erre Matyi:
" hát én.. de nem kiabáltam, csak hangosan beszéltem.." :D :D :D

tegnap reggel meg oda hajítottam neki a pólóját, hogy vegye fel, mire Matyi:

anya, a mindenit neked, hogy adtad ezt ide??:D :D :D :D

valamelyik nap, meg a kulacsát kereste:

"basszus, hol van a kulacsom..":D

néztük a Süsüt, aminek az elején a szélkakast mutatták éppen, miközben "kukorékolt".. erre Matyi rám néz és azt mondja:
" anya, ez vaskakas, nem tud kukorékolni.. nem élő.." :D :D

szintén Süsü nézés közben (Ákos kedvence), Matyi átlag fél percenként kérdezget, hogy mikor lesz már vége, meg, hogy mikor tesszük be amit ő szeretne nézni.. mikor "végre" vége lett, és éppen az általa hőn áhított mesét tettem be éppen, megkönnyebbülve jegyzi meg, hogy:
" mikor kicsi voltam imádtam a Süsüt, de most már nagy fiú vagyok, már nem szeretem.. :D :D

egyik nap, meg hallom, ahogy Ákossal perel:

Matyi: mit dobtál el??
Matyi: Ákos válaszolj!!
Matyi: mit dobtál el a pacit??
Ákos: igent bólint..
Matyi: azt nem szabad!! nyakon öntelek!!:D :D :D

ja, és a káromkodást sem úsztuk meg:

fürdés közben mindig a pacikon megy a vita, mikor ugyancsak vita közben Matyi így szól bosszankodva:

"a csipába":D :D :D gondolom nem kell lefordítanom..:D :D :D
azóta mi is így használjuk, bár nem szoktunk káromkodni...:D :D :D

valamelyik nap épp arról beszéltünk a párommal, hogy rossz nekem, mert nincs igazán társaságom, "csak" az anyukám..

erre Matyi rám néz és azt mondja.. " de anya, én is itt vagyok" :D :D :D

lyukat beszél a hasamba.. :D :D :D

ja, és Ákos is nagyon durván elkezdett beszélni.. :lol: pár hónap és jajjj, lesz nekem.. :lol: :lol: tegnap óta, meg mindenkinek köszönget, hogy "szia", meg "csáá".. :lol: :lol: ja, és folyamatosan kiabál nekem, hogy "anyaaaa, gyereeeee.." :D :D

képeket is hozok nem sokára..:wink: :D

addig is:

MINDENKINEK NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!!!!

MATYI , ÁKOS, MÓNI

Kép

Kép
morca
 
 


Mindenkinek boldog új évet még1x!

Nem tud valaki egy jó fül-orr-gégészt Budapesten?
Kellene nekem egy.

Morca,
hát nem csodálom hogy néha kifáradsz. Én is Nórin. Hihetetlen mennyit tudnak ezek a manók dumálni. Nekem még csak 2 éves, de egész nap folyamatosan mondja. Néha teljesen lefáraszt.
Ráadásul Nóri még álmában is beszél. :)

Jogászként dolgozom az állami szférában. Hát még nem dőlt el , vagy febr. 1-től, vagy márc. 4-től fogok dolgozni.

Nórival jövő hétfőn kezdjük a bölcsit, illetve ez nem is bölcsi hanem ovi, és ovi előkészítő csoportjuk. :)
Na szóval a közösséget. Hát remélem majd könnyen fogja fogadni.
Na most mennem kell, mert még nem is ebédeltem.

Meg már 3. napja jár ide folyamatosan a tv-szerelő. Egyszerűen nem tudják rendesen összerakni. :)
Remélem még a héten végez vele.

ja és egy kép Nóriról:

Kép

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


sziasztok lányok!

Nincs semmi metségem ezer bocsi... :oops: :oops: :oops:

Utólag is boldog új évet kívánpk mindenkinek!!!!!

Nálam teljes a rohanás, ahogy visszajöttünk, rögtön kezdtem a gyakorlatot. Este hét után érek haza, most csak azért vagyok itt, mert behavazott és korábban eljöttünk a melóból, hogy ne érjünk nagyon későn haza. Persze késnek a vonatok....

Szóval, azt hiszem, hogy nem írtam, hogy a nődokim csináltatott robeola és toxoplazma vizsgálatot, plussz megnéztük a vércsoportomat is, mert nem ismertem. Hááááááááát.... Rubeola ok, az ellen védett vagyok. Toxoplazma, nem egyértelmű, egyik értékem a pozitívba, másik a negatívban van. Pont ez az eredmény érdekelt volna a legjobban márcsak Timo miatt is :twisted: Szombaton megyek a házidokimhoz, megmutatom neki az eredményt, gondolom kéri majd a vizsgálta megismétlését, hátha akkor el tudják dönteni mi a szitu... És a hab a tortán: Rh- vagyok, párom persze Rh+, szóval jó eséllyel lesz vércsoport összeférhetetlenség köztem és majd a baba között. Ok, tudom, hogy nem a világ vége, nem én leszek az első terhes nő, akinek ez van, de legalább lesz majd mégegy vmi, ami miatt stresszelni lehet :evil: :evil:

Nem nagyon van időm visszaolvasni, de látom mindenkinél minden ok. Morcáéknél zajlik az élet, mint mindig :lol: , Noriék sikeresen megérkeztek...

Ninike üdv a csapatban!!!!


pusszantás

mka
mka
 
 


Na hahó!

Nekem se sok mentségem van, de totál el vagyok havazódva! Egyszerűen Vilike totál leköt! Este meg alig várom, hogy ágyba zuhanhassak! Bocsi!!! :oops: :oops:

Ninike üdv a csapatban!!! :D Gyönyörű neve van a kislányodnak! :D :wink:

morca-Matyi, de édes!!! Én is megnéztem az iwiwedet, hintapacis kép szupi! Hát tényleg dumagépek!

mka-Örülök a gyakszinak! Az összeférhetetlenség meg szerintem nem is biztos, hogy kialakul, szerintem ne stresszelj rá előre! A toxora kiváncsi leszek, hogy mit hoznak ki belőle!

Mi ma megyünk gyerekülést venni Vilikének, mert a hordót most már kinőtte, de annyira nincs választék, hogy nagyon utána kell járjunk! A Britaxra mondják, hogy nagyon jó, meg a törésteszteken is jól szerepelt, de olyan a hordókánk is, és nagyon szűk! Attól félek, hogy most még biztos nagyon kényelmes lesz a legénynek, de mi lesz 1-2 év múlva!? Na majd látjuk, szorítsatok!

Puszika, ígérem jövök sűrűbben, de ha elmaradok akkor se felejtkezzetek meg rólam léccike!! Puszi

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék (újra), ha lehet :roll: :lol:

Nagyon nehéz időszakon vagyunk túl. De osztottunk, szoroztunk, jöhet a harmadik. Már csak heti egyszer-kétszer érzem úgy hogy itt a világvége, kicsinálnak a fiaim, így belefér már egy harmadik a csapatba :D

Remélem befogadtok újra :P :P
Sajnos egyáltalán nem követtelek titeket, így nem tudom kivel mi van :oops: :cry: Remélem megbocsájtható eme tettem 8) 8) 8)

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Én is 2011 ben szeretném megszülni a 2. gyermekemet.
Csatlakozhatok hozzátok?
Vendég
 


Sziasztok!

most csak nagyon röviden.. :wink:

Mka, Nozavi: jajj, nagyon örülök, hogy megvagytok.. :D :D azért tessék egy picit sűrűbben jelentkezni, ha csak pár szóra is.. irgum-burgum.. :wink: 8) már úúúúgy hiányoztatok..

Momi: viccelsz?? nagyon örülök, hogy visszatértél közénk.. :D gyere amilyen gyakran csak tudsz.. :wink: :lol:

Piroska: üdv közöttünk.. :D mesélj magatokról.. :wink: 8)

puszi

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Köszönöm hogy befogadtatok, vagyis Morca köszike!

Röviden rólunk: 23 éves vagyok, 2 éve vagyok férjnél, 2009. aug. 5-én született meg első gyermekünk Hajnalka és ha lehet akkor minnél hamarabb szeretnénk neki egy öcsikét de ha hugika lesz az sem baj :lol:

Mire vagy még kíváncsi Morca? Bármi kérdésed van szivesen válaszolok rá :D
Látom neked 2 fiad van a harmadikat lánynak szeretnétek?
Vendég
 


Szióka!

Piroska: hát tényleg jó lenne egy kis csajszi, de az sem lenne baj, ha fiú lenne.. :lol: de egyenlőre elég ez a két kisördög is.. nem győzöm őket rosszalkodásra tanítani..:wink: :lol: :lol:

hát olyasmire lennék kíváncsi, hogy mivel foglalkozol mikor nem babázol, vagyis amíg nem babáztál, mert gondolom most egy ideig leköt Hajnalka.. :lol: meg, hogy milyen csajszi a lányocskád, meg ilyesmi.. a többi meg úgyis jön menet közben.. :lol: esetleg fénykép rólatok:roll: :lol: :?:

én sűrűn benézek és örülök, ha van kivel dumcsizni, úgyhogy gyere minél gyakrabban..:wink: :D :D

Ninike: ne haragudj, de tegnap lemaradtál.. :oops:
sajnos fül-orr-gégészt nem tudok, pedig a múltkor nekünk is nagy szükségünk lett volna rá.. :roll:
a foglalkozásod nagyon érdekes lehet, és nagyon komoly is.. én ennél lazább dologgal foglalkozom, ( vagyis, hát remélem, hogy tavasztól újra kezdhetem megint) kutyusokat szépítek.. :lol: :lol: de imádom.. :D :D
hát igen szövegelés az megy folyamatosan, és a napokban szembesültem azzal, hogy Ákos is pár hónapon belül folyamatosan beszélni fog, mert rohamosan ragad rá minden (pláne a "hülyeség" :D :D valamelyik nap is kiszakadt a kezemben a kenyér zacsija és az összes szelet kenyér a földre esett.. kicsúszott a számon, hogy basszus, és onnantól kezdve Ákos fél órán keresztül ezt hajtogatta.. :lol: :lol: ), és ha egyszerre fogják mondani, na az lesz igen izgalmas..:D már most is, amikor egyszerre kiabálják, hogy "anyaaaa", miközben azt sem tudom mibe fogjak először.. :D hát vannak vicces jelenetek.. :D :D

kíváncsi leszek a bölcsis életetekre.. :wink:

Nóri nagyon szép kis csajszi.. :wink: :D

na, most mennem kell, mert fürdés van, később jövök még.. 8)

Kép

Kép
morca
 
 


Morca: babavárás előtt egy festéküzletben dolgoztam, júniusban és júliusban táppénzen voltam aztán augusztus elején meg jött Hajnus, 19-től már gyeden leszek.
A hétköznapjaimat Hajnus nagyon leköti állandóan foglalkoztatni kell, de örülök is amikor elalszik napközben, áldott pillanatok :lol:
Csak sajnos nem sűrűn van, mert napközben 2x-3x alszik de csak fél órákat :cry:
Éjszaka nagyon változó, van hogy éjfélig semmi gond alszik tök nyugisan majd éjfélkor felkel enni aztán csak 4-kor és reggel olyan 8 körül ébred. De van a másiok véglet hogy éjféltől kezdve 2 óránként kel enni és akkor általában napközben nem is eszik sokat. Most meg pláne mert beindult a fogzás nála. Már elég ritkán ráharap a bimbómra és hát nem kell mondanom hogy milyen fájdalmas. Még csak anyatejet kap, szerencsére van és nem kell tápit kutyulgatnom. De majd biztos eljön annak az ideje is.
Kép rólunk, jelenleg ez a legfrissebb: Kép Hajnus és én
Vendég
 


Halihalihóóó!

Piroska-Üdv. köztünk! Nekünk hasonló korú gyermekünk van, na jó 3 hónappal idősebbek vagyunk! :D
Tudom javasolni a Suttogó könyveket, mert nagyon jók!!! Etetésről, altatásról mindenről okosan! Nekem bevált! Vilikével a nappali alvásokkal voltak bajaink, de mára pedig nincs egy hónapja, ogy alkalmazom és máris beállt a rend! Pedig egy lassan 8 hónapos csimotánál nehezebb bevezetni minden újat, sőleg a rossz szokásokról nehéz leszoktatni! DE SIKERÜLT! Hippiájééé!

morca-jajj lesz neked nem soká tényleg ha beindulnak dumeszgyárék! :lol: :lol:

momi-Isten hozott újra köztünk!
Tény, hogy morca a legaktívabb, de azért néha én is befittyenek!

Halló, halló! Lassan össze kellene hozni egy péntek esti partyt, amikor mindenki ráér, és "dumálhatnánk" írogatva online! Na?

Na menek, mert hí Vili!

Ja megvettük álmaink gyerekülését, Akta Graco DuoLogic 2, nagyon jó! Kár, hogy nem találtunk rá hamarabb, mondjuk Vilike születése előtt :oops: :roll: , mert átalakítható, hordókává, és úgy tudom húzni, mint egy bőröndöt és 4 éves koráig jó a gyereknek, isofixes, de simán is beköthető, szóval tuti f*sza!

Hozok nektek egy kis havat...

Kép

Kép

Na puszi

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


sziasztok!

Hát nekem kéne a fül-orr-gégész, mert lassan 5 éve nem tudok kigyógyulni a torokfájásból. Kb. 2 hetente begyullad, de nem a mandulám, hanem a garatív. Szóval kéne valami.

Piroska,
üdv köztünk! Örülök hogy jottél. Nagyon szép neve van a Kislányodnak. (Engem is így hívnak :) )

Morca,
hát sajnos nagyon stresszes a melóm. de amellett érdekes is, bár néha túl komoly. :) De szeretem csinálni.
Bár most nagyon nincs kedvem visszamenni dolgozni, de sajnos így alakult, és muszáj.
Ha mindkét gyerkőcöd dumálni fog, akkor aztán hajjjjajjj, azt hiszem egy perc csönd nem lesz nálatok. :)

Ja, ha valaki tud valami tuti tippet, hogy hogyan gyártsunk kisfiút. Azt szívesen venném.
Természetesen egy második kislánynak is nagyon fogunk örülni, de azért jó lenne egy kisfiú is. Bár Nóri felér egy fiúval, van olyan eleven, meg vannak olyan ötletei, hogy néha azt hiszem egy fiú veszett el benne. A környékbeli fiúkat simán rendezi.
Mondjuk a dumája alapján igazi kislány. Reggeltől estig folyamatosan szövegel. (ja és ha ez nem lenne elég, még éjjel is folyamatosan mondja, ugyanis beszél álmában. :) )

Nozavi,
mennyi hó van nálatok! Irigy vagyok kicsit! :)

Hát igen, megvolt az első napunk a bölcsiben. Illetve ez ovi, csak van ovi előtti csoportjuk.
Hát az érzések vegyesek: Nórinak tetszettek a játékok, meg hogy gomba lett a jele, meg kapott szép fogkefét, meg jó volt a kaja. De 1 méternél messzebb nem ment tőlem.
Szóval majd meglátjuk. Holnap már ott kell hagynom egy kis időre. Nem tudom hogy fogja majd viselni.
Na mennem kell, mert ébred a Kisasszony!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

Nóri-Hajni köszönöm az üdvözléseket :!:

Nóri: már hallottam a suttogó könyvekről épp a múltkor néztem a neten hogy lehet e kapni az Alexandrába és hogy mennyibe kerül.
Már mondtam a páromnak is hogy szerezzen be egyet.

Hol voltatok ekkora hóban :?: Mazsi élvezte a havat :?: Ő még nem kostólgatja meg ilyesmi ugye :?: :?:

Hajni: sajnos ez a név nagyon ritka de nem is baj mert aki meghalja hogy így hívják a kislányomat mindíg elcsodálkozik hogy milyen szép és ritka név. Épp ezt mondta a babaúszást oktató tanárnő is mert őt is így hívják. Pláne azért nagyon illik a babócámhoz mert a vezetékneve Virág.
Kisfiú gyártás: nézd meg a kínai fogamzás naptárat, meg van adva hogy melyik hónapban milyen nemű gyermek a legesélyesebb. Nekünk bejött, bár utólag néztem meg a lányomat, de bárkinek néztem meg így utólag mindenkinek bejött.
Mi is fiút szeretnénk :!: :!: :!:

http://bebilap.hu/terhesseg/knaptar.htm

itt meg is tudod nézni :lol:

Morca: sajnálom hogy nem jöttél :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást! Újra! :wink: :D

Megpróbálok ha nem is minden nap de minden másnap benézni, nincs kifogás jövök :twisted: (ez magamnak szól) :lol:

Vicces szituk nálunk is vannak, a minap volt egy akkora:
A Ricsi kedvenc meséje a kismalac és a farkas, van is ilyen mesekönyve. Pár nappal ezelőtt jött velünk ez a könyv ebédelni. Letette a konyhaasztalra. Elkezdtünk ebédelni, jött a szokásos fesztivál, ő nem eszik, mindent kiszór, kiborít, hisztizik, stb. Bejött a papa, leült az asztalhoz és szörnyűlködött. Kiszúrta a könyvet és szerintem poénos akart lenni, benyögte, hogy a Ricsi olyan mint a malac. A Ricsi és a farkas, és mutatta a Ricsinek a könyvet. Na több sem kellet a Ricsinek, megfogta a poharát, ami tele volt szörppel és elkiálltotta magát: forró vizet a kopaszra! és nyakonöntötte a papát :lol: :o :lol: :lol:

Piroska!
Nagyon szépek vagytok Hajnussal!
A hugim is Hajni, szép név :wink: :P
Gratula a csak szopiért!!! :D Jó is ez még, nekem már a hajam kihullik az etetésekkor, folyamatos válogatás, hiszti hogy ez kell az kell, ez nem kell, kaja kiköp, nem eszik semmit vagy rágás nélkül nyel és kihány... annyira egyszerű volt a csak szopi :lol: 8) Nem ám rémiszgetés ez, de nekünk nem egyszerű ez a része :? :wink:
Harapás nálunk is van, én ilyenkor akkorát üvöltök :shock: félek hogy leharapja, olyan élesek ezek a fogacskák :shock: A kis szenyóka meg figyeli a reakcióimat, harap finoman és néz, nem szólok, akkor harap erősebben néz és vigyorog. Irgum-burgum, na harap akkorát hogy jííííííííííííj, cici büntibe rak és rákezd a cirkuszra a Peti, hogy "sziszi keeee" :lol: :lol:
Hajnus miket csinál már? Ül, mászik? Majd ha beindul könnyebb lesz vele, jön-megy felfedez :wink:

Morca!
Jót nevettem a fiaidon, aranyosak! :lol:

Nozavi!
Mekkora hóóóó :shock: :D Aranyosak vagytok így beöltözve, élvezte Vilike a havat? Szánkóztatok?
A hordozóról légyszi tegyél már képet, főleg olyat amit átalakítva húzol. El nem tudom képzelni, ilyekor ül benne a gyerek háttal te meg húzod mit egy bőröndöt :shock: :lol: :lol: :lol: :oops:
A suttógóban van olyanra is tanács (megnéznéd ha nagyon kérlek!? 8) ), hogy hogy szoktassuk vissza a három éves gyereket éjjelre a szobájába az ágyába? A Ricsi kicsinál minket, lassan egy éve minden éjjel adja a cirkuszt. Beengedtük az ágyunkba, de kitúrt, volt hogy tépkedte éjjel a hajam, rugdosott,és hasonlók. Így kitettük, gondoltuk, cirkuszol egy darabig, majd beleun és elalszik. Aha reggelig üvölött és ahogy kiléptem a szobából jött utánam, ha meg ott voltam vele az istenért nem akart elaludni. Apa megunta és másnap éjjelre visszaengedte a szobánkba de az ágyunkból kitettük. Most a Peti ágya mellett ki van húzva a sarokgarnitúra és azon alszik. De így is éjjel háromszor bepróbálkozik, átmászik és befészkeli magát közénk. Én meg visszakisérem az ágyába és mellé kell feküdnöm amíg elalszik aztán vissza apa mellé. Már nagyon unom, a Peti kell háromszor, a Ricsi megint háromszor és alig tudok pihenni :twisted: :cry: Valamit sürgősen ki kell találnunk mert ez így nagyon nem pihentető :roll: :oops:


Ninike!
Sajnálom, hogy nem tudsz kigyógyulni ebből az izéből :shock: :(
Sajnos pesten már nem vagyok otthon az orvosokban a nődokim kivételével, itt battán tudnék...
Drukkolok az ovi-bölcsihez, remélem hamar beszokik a kislányod! :D
Mi mindkétszer pont a peteéréskor voltunk együtt, mindkettő fiú lett. Hogy ennek köszönhető e? :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


A kínai szerint az első lány :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


mármint nekem, anno én is néztem amíg ki nem derült hogy fiú a Ricsi és azt hittem lány lesz ez miatt meg főleg, de végül fiú lett :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Piroska: Matyi is igényelte az állandó szórakoztatást, és ő is rossz alvó volt az elején (elég sokáig).. 8) nem sokat aludtam az első másfél évben.. 8) aztán egyszer csak kinőtte és elkezdte átaludni az éjszakákat.. :lol: :lol: utána persze Ákos érkezése egy picit bezavart, de csak nagyon rövid ideig, és azóta sincs gond az éjszakákkal.. :lol: :lol: éppen ma ámultam-bámultam, hogy milyen nagy lett már Matyim.. ő az a típus, akivel mindig játszani kell, ott lenni, ahol ő van, szeret a figyelem központjában lenni, ma meg mi Ákossal hátul játszottunk a hálószobában, Matyi meg elől nézett egy Jackie Chan filmet, és mikor mondtam neki, hogy mi hátra megyünk, azt válaszolta, hogy oké és a legnagyobb nyugalomban filmezett tovább.. :lol: :lol: pedig nem is az a leülős fajta.. :lol: :lol: nagyon sokat változott az utóbbi hetekben (is).. hihetetlen, hogy nem rég még olyan csöpp kis baba volt.. 8) szoktam is neki mondani, hogy hova lett az én kis babácskám, mire mondja, hogy "itt vagyok anya.." :D :D
és tegnap este, meg olyan kedveset mondott nekem.. :lol: rám várt a folyosón állva (Ákost vettem ki éppen a kádból) és kérdezte tőlem, hogy " mikor jössz már édesanyám??" hát ezt olyan szívmelengető volt hallani.. :D :D na, jól elkalandoztam.. :lol: a lényeg, hogy olyan hamar megnőnek, és akkor meg hiányozni kezd ez a fajta ragaszkodás.. Ákos viszont más.. ő is nagyon szereti, ha együtt játszunk, de ha már ránk unt, akkor képes fél órákat egyedül melózni, pl a legóval.. :lol: és ő már kis korától fogva ilyen.. nagyon önálló.. van, hogy próbál felmászni az ágyra, de nem sikerül, ezért nyög, sír, minden baja van, de nem engedi, hogy segítsek.. :D addig próbálkozik, míg össze nem hozza.. :lol: de hát ebben már benne van, ugye az, hogy "nehogy már én ne tudjam amit a tesó csinál".. :lol: :lol:

tök jó, hogy szopiztok még.. de jó húsban is van a csajszid, nagyon helyesek vagytok :D Matyi 18 hós volt, mikor úgy döntött, hogy elég lesz.. :lol: Ákos a múlt héten vett búcsút, egyik napról a másikra a szopitól.. 8) bár még időnként emlegeti a cicit, de megelégszik azzal, hogy dob neki egy puszit.. :lol: :lol:

Nozavi: na, szuper, hogy megoldódtak a napközbeni alvások.. a Suttogókat én is elolvastam kíváncsiságból (minden ilyesmit elolvastam már.. :D ), és bár nem minden jön be, ami benne van, de azért "loptam" én is belőle ötleteket.. :wink: :D :D hát igen a dumagyárak üzem képesek már most is.. :wink: :lol: Ákos olyan komolyan elkezdett beszélni, hogy csak lesek.. 8) ma este is hívta az apját, hogy játsszon vele a pacis játékkal a gépen, ami Matyi nagy kedvence.. így hívta: "apa, gyere, csüccs, gyite" és közben a székre majd a gépre mutatott.. :lol:

én továbbra is benne vagyok a péntek esti partyban.. :wink: :D rajtam ne múljon.. :wink: :lol:

a gyerekülésről kérek szépen képet.. :wink: és hatalmas puszi Vili manónak.. :wink: :D

tényleg jó nagy hó van nálatok.. :D nálunk is volt, bár nem ekkora, de nagyobb mint az elmúlt években.. :lol: jól ki is használtuk.. :lol: bár most elolvadt, azért biztos lesz még.. :lol:

Ninike: húú hát az nem jó, remélem találsz hamar egy orvost, aki segíteni tud.. :roll:

ha elárulod a kislány "gyártás" titkát, akkor én megadom a fiúét.. :wink: :lol:

hát igen komoly változás ez Nóri életében, de biztos hamar belejön a "bölcsizésbe".. :wink: itt nálunk nincs bölcsi, és Matyi még oviba sem jár egyenlőre.. de lehet, hogy fel sem vennék, mivel itthon vagyok Ákossal és hát elég sok a gyerek.. :roll: 8) de én így is fogok tudni dolgozni, mert anyukám mindig itt van és nagyon sokat segít, ráadásul itthon dolgozom majd.. :lol: most is tudnék, ha lenne hol, csak most alakítottuk, újítottuk a házat, és ahol eddig dolgoztam, az fürdőszoba lesz tavasszal.. :roll: 8) de megígérte a férjem, hogy megoldja a dolgot.. :lol: hát remélem.. :lol: majd mesélj, hogy sikerült a holnap a bölcsiben.. :wink: nagyon szorítok, hogy minden simán menjen.. :wink: :D

na, most már mennem kell, mert apa rám vár, már legalább egy órája :oops: , mert filmet szeretne velem nézni.. 8)

puszi

Kép

Kép
morca
 
 


Piroska: de jöttem.. :wink: :D

Kép

Kép
morca
 
 


Momi: Ricsi sztori: itt ülünk a férjemmel és sírunk a röhögéstől.. :D :D :D
húú, ez az éjszakai mizéria nem lehet túl egyszerű.. :shock: Matyi is nagyon sokáig velünk aludt egy ágyban, aztán amikor már kényelmetlen volt kb 1,5 éves korában, először kapott egy saját "nagyfiús" ágyat, majd a nappali alvásokat ott töltötte.. 8) pár hét múlva a mi szobánkban ugyan, de már külön aludt.. 8) aztán mikor Ákossal hazamentünk, egy időre visszaköltözött, mert nagyon megviselte a kis lelkét úgy láttam és ezért visszaköltöztettem magunkhoz.. 8) ettől meg is nyugodott, és mikor Ákos két hónapos lett varázsütésre a "féltékenység" is elmúlt, úgyhogy vissza is költöztettem az ágyába.. 8) Ákos egy éves volt, amikor kimászott az utazóágyból, úgyhogy még aznap kapott egy fotelágyat, és ebből kifolyólag átköltöztettem őket a saját szobájukba.. :lol: (igaz még én is ott vagyok velük, de csak azért, mert a folyosón nincs ajtó, és ha Ákos elindul éjszaka, akkor félő, hogy a 20centis szintkülönbségnél leesik, a szobaajtót meg nem csukhatom rájuk, mert akkor nem hallom őket ha hívnak.. :roll: de tudom, hogy akkor sem lesz gond, ha vissza költözöm apához.. :lol:
úgyhogy kitartás van remény.. :wink: szerintem a kis tesó miatt megy neki nehezen ez a dolog.. :roll: nagyon szorítok nektek, hogy hamar megoldódjon ez a dolog, mert így nagyon fárasztó helyzetben vagytok.. :roll: én is beleolvasok a könyvbe, mert kíváncsi vagyok van-e benne valami erről.. :wink: arra emlékszem, hogy ennek a korosztálynak kifejezetten jó tanácsok voltak benne.. :wink: 8)

a kínai naptár szerint nekem is fiúk jártak.. :wink: :lol:

na, most már tényleg lelépek, mert apa már egyedül nézi a filmet.. :roll: 8)

puszi

Kép

Kép
morca
 
 


na, még pár kép, aztán tényleg eltűntem mára.. :wink: :lol:

Kép

kb 2 percig nem figyeltem, és már főzött is Ákos.. :D :D


Kép

olyan rendes gyerekek, segítenek teregetni.. :D :D


Kép

Ákos akcióban.. :D


Kép

ritka pillanatok egyike.. :D

na, most már tényleg megyek, mert apa felfalja az összes joghurtot bánatában.. :lol: :lol:

jó éjt.. 8)

Kép

Kép
morca
 
 


Mka: tessék jelentkezni.. :!: :!: :!: :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Nozavi: most nézem.. Vili már mindjárt nyolc hónapos.. :shock: :shock: de durva, én még ötnél tartok.. :lol: :lol: :lol: :oops: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


Halihó!

Momi- A Suttogóban vannak szoktatási módszerek, ami igaz 3 éves korban már jóval tovább tart mire megszokja a Manó, de ha kitart az emberlánya akkor siker övezi a dolgot! Majd elolvasom, hogy konkrétan mit javasol!

Hát ekkora hóban jó autókázni, mert gyönyörű tájak vannak ám errefelé, amiket nem szabad kihagyni télen sem!
:D

Ja, hordóka! IMÁDOM!

Így ülés rendesen! Kép

Így hordozó Kép

Így meg "bőrönd"! Kép

Az a jó benne, hogy isofixes, de simán is belehet kötni!!!

Ja és akkor még egy pár kép a Drágámról, tegnap voltunk először szánkózni!



Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Na befejeztem! Puszika, ha hamarabb nem, holnap jövök!

morca-akkor péntek!! Még valaki?????

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Na jól belendültetek tegnap este :lol:
Én utána már elraktam magam mára, csak most olvastam el hogy mit írtatok. Most anyuméknál vagyunk ezért van időm írni.

Momi: te szopiztatnád még a Petit :?: Nem tudom, én úgy tervezem hogy 1 éves korára le akarom szoktatni a szopizásról ha még akkorra lenne tejem mert ugye az sem biztos hogy addig lesz.
Sajnos Hajnus nem nagyon akar mozgolódni! Elég jó súlyban van és lehet hogy ezért de lehet hogy másért csak annyit csinál !ha nincs rajta pelus! oldalra fordul majd hasra, kezét még nem tudja kivenni maga alól. Ha fel van öltözve akkor nem nagyon szokott még oldalra fordulni sem csak nagyon ritkán. Fekszik a hátán és így elvan. Ezért szoktunk olyat csinálni napjában többször hogy amikor tisztába teszem egy kicsit meztelenkedünk hogy tudjon mozogni.

Te vagy egy példa arra hogy a kínai sem 100%-os, mondjuk ez sehol nem is volt leírva hogy az lenne :lol:
Látom Ricsi fiad nem sokára 3 éves lesz :!:


Morca: ma úgy döntött a lányom hajnali fél 3-kor hogy ő fél 5-ig nem alszik, még az apját is felkeltette a hisztijével. Mondta a szomszédom, ott 1 éves múlt decemberben a kislány hogy neki akkor kezdte átaludni a lánya az éjszakát amikor az anyatejen kívűl már más is adott neki. Nálunk az lehet a probléma hogy este ugye fürdés után szopizik olyan fél 8 körül azzal kibírja éjfélig és aztán állandóan kel enni. Lehet ha én is majd adok neki más kaját is főleg estére akkor jobban fogja bírni.

Ákos igazi rosszcsont kisgyerek, de nem baj az ilyenek életre valók :lol:
És milyen kis háziasak :lol:
Milyen márkájú etetőszéketek van :?: Tök szupi mi is hasonlót akarunk venni :lol:

Nozavi: látom Mazsolád 7 hónapos. Neked mikor kezdett el hasra fordulni :?: Mászni :?: Ülni tud már :?:
Vendég
 


Sziasztok!

Nozavi: de jót szánkózhattatok.. :lol: néztem az iwiw-es képeket, volt dolga a párodnak azzal a sok hóval.. :lol: és Vili a fiókban, csúúúúúcs.. :D :D tök jó ez az ülés, én még nem is láttam ilyet.. 8)

akkor péntek.. 9 és fél10 között fogok ideérni.. :wink:

Piroska: hát igen ezek az éjszakázások kemények tudnak lenni, de mindig gondolj arra, hogy nem a ti bosszantásotokra csinálja, hanem valami "gondja" van.. :roll: így talán könnyebb átvészelni.. :roll: lehet, hogy a fogacskák zavarnak, be, de egy-egy fejlődési ugrás is csúnyán be tud kavarni az alvásba.. :roll: az időjárás változásokról nem is beszélve.. :roll: és mennyi minden lehet még.. :roll: de szerintem ezek a dolgok szinte senkit nem kerülnek el, úgyhogy kitartás.. :wink:

na, most mennem kell, mert ki kell pecáznom a fiúkat a kádból, később vissza jövök és folyt.köv... :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Piroska: folyt.köv.: :wink:

és az is igaz, hogy a szopis babák sűrűbben ébrednek éjjel, amíg szopiznak.. 8) legalábbis a fiaim, ezt a statisztikát javították.. :wink: :lol: de szerintem nem is a tejcsi miatt ébrednek, hanem csak az "élvezetekért", a cicizés okozta biztonság érzéséért.. :lol: de ez is normál, egyszerűen így vannak beprogramozva.. 8) ezért is csak addig "célszerű" a szopi, amíg mindkettőtöknek jól esik, de ezt úgyis te érzed majd, hogy meddig bírod, mert az tény, hogy nagyon strapás folyton készenlétben lenni.. :wink: én is azt mondtam anno, hogy 1 éves koráig tervezem ciciztetni Ákost, de aztán hagytam, mert annyira imádta, hogy nem volt szívem megvonni tőle.. :lol: :lol: végül ő döntött úgy, hogy már elég, amit annyira nem is bántam, mert már úgy éreztem, nekem is elég volt.. :lol: mondjuk, ez nem is csoda, mert én gyakorlatilag 4 éve vagy terhes voltam, vagy szoptattam, most meg úgy érzem visszakaptam a testemet, és élvezem, hogy csak én használom... :oops: :lol: :lol:

az etetőszék Top Rider, nagyon szeretem... :D ja, és Ákos is.. :lol: :lol:

na, megint mennem kell, de még jövök ma.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


na, még egy kör.. :wink: :lol: :lol:

még mindig Piroska: :lol:

na, szóval, még azt akartam írni, hogy Matyi is elég későn kezdett el "mocorogni", de aztán egyszer csak megunta a "tétlenséget" és úgy beindult, hogy 1-2 hét alatt behozta a "lemaradását", sőt, még hamarabb is indult el mint az átlag.. :lol: még, hogy indult.. 8) rohant.. :D :D és azóta is.. :D :D sosem ér rá, mindig dolga van.. :D :D Ákos viszont, mindent nagyon korán kezdett, 4hósan már négykézláb állt, 5hósan mászott, és 6hósan már felállt.. :D és nagyon hamar el is indult.. :lol: de azért ebben nagy szerepe volt Matyinak, aki állandó kihívást jelent Ákosnak.. :lol: :lol: úgyhogy Hajnus baba is ráér, majd beindul, ha elérkezettnek érzi az időt.. :wink: 8)

amúgy tényleg nagy zsiványok a fiacskáim, és azt látom, hogy egyre inkább szövetkeznek is, persze leginkább ellenem.. :D :D de alapjáraton, meg nagyon könnyű velük, mert szófogadó, kompromisszum kész kis pasik, könnyen alkalmazkodnak, és fel is találják magukat minden helyzetben.. 8) persze "hiszti" nálunk is akad, de azért nem az a jellemző.. 8) Ákos sokkal akaratosabb, mint Matyi, de már ő is nagy fiú, egyre inkább meg tudjuk beszélni a nézeteltéréseinket, és egyre inkább tudunk egyezkedni.. :lol: és ami nekem nagyon tetszik, hogy egymással is egész jól meg tudnak egyezni, ha problémájuk van.. :lol:

izgalmas dolog ám a mosógépbe mászni, ez minden házimunkát megér nekik.. :D :D

Momi: holnap jelenésed van.. :wink: :lol: :lol:

Ninike: mi volt ma a bölcsiben?? nagyon kíváncsi vagyok, hogy Nóri hogy bírta.. :roll: :lol:

Mka: MI VAN VELED???????? :roll: 8)


hoztam videót a fiúkról, ha nem bánjátok..

birkózás közben.. :D :D

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=59394

na, jó éjt.. :wink: :lol:

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Csak belestem, rögtön indulok dolgozni.

Nagyon cukik a lépek a gyerkőcökről. Ráadásul folyamatosan bővülünk, üdv az újaknak, szia momi :D

Én megvagyok, egésznap a melóban. Voltam a házidokimnál, megnézte az eredményeket, az ismétlését kérte a toxonak. Azt mondta, hogy inkább pozitív, de azért ismételjük meg. Majd megyek vérvételre ha lesz időm. Páromnak most szombaton vesznek le egy anyajegyet a hátáról, majd ápolgatni kell. :lol: :lol:

na lépek, nincs több időm.

pussz

mka
mka
 
 


sziasztok!

termeltetek ám rendesen!!! :)

hát megnéztem, nekem nem jött be a kínai fogamzásnaptár. Nóri fiú kéne legyen. :)
Így aztán nem tudom mi a tuti módszer a lányhoz, mert úgy tűnik nekünk a fiú helyett is lány lett. :)

nálunk a cicizés, 23 hónapig tartott. De addig éjjel nappal. Majd egyszer csak 2 hét alatt teljesen leszokott róla. pedig nem erőltettem.
Addig Nórinak az volt a vígasz is, ha gond volt cici kellett. Most meg kezem-kezem van. Ha gáz van, akkor fogni kell a csuklóját . :)

Hát a bölcsiről annyit, hogy tegnap kellett otthagynom először. De én többet sírtam mint ő.
fél 10kor hagytam ott, de nem mentem el, a folyosón sétáltam, aztán meg az emeleten. De mondták hogy annyira jól elvan, hogy jöjjek el. Azt mondták hogy néha eszébe jutottam és akkor pityergett, de mondták neki hogy vásárolok, és majd megyek érte, és elfogadta. Ebédelni rendesen evett, sőt rizsből 2x is kért. :)

szóval jól elvolt. De ma reggel közölte hogy akkor ő nem akar menni. De végül bement a csoportba. Mikor jöttem el, hallottam hogy sírt, de eddig még nem szóltak hogy rohanjak, mert gáz van. Így gondolom hogy meg tudták nyugtatni.

na most ennyit tudtam írni, mert mennem kell teregetni, aztán megyek érte ebéd után.
Majd délután még írok, hogy mi volt.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Na sziasztok!

Piroska- megnyugtatásul közlöm, hogy az én ViliManóm a Világ leglustább kiskrapekja! Itt van kérlek mindjárt 8 hónapos, de még NEM FOROG!!!! Hasról hátra, és ennyi! Semmit nem csinál magától, inkább rinyál, hogy ültessem, vagy állítsam fel! A dokik szerint minden rendben van vele, csak LUSTA!!! Épp most voltunk babatalin, két pici babával, az egyik 5 hónapos kisfiú, a másik 6 hónapos kislány, és mind a kettő forog, az enyimgyerök meg csak ült a pihiszékben, mint egy király, és onnan dumált nekik! Aranyos volt, csak na, azért neki már mászni kellene! Nem az, mert az első kisfiamnak is kimaradtak ezek a dolgok aztán meg 10 hósan felállt, majd 11hósan elindult, és ment. Szóval nyugi!


Isteni volt a babatali, ez a két lány Norvégiából jött. Az egyik 5, a másik 6 éve, és itt alapitottak családod! Kész röhejes amikor társalgunk, mert én még nagyon semmit nem beszélek svédül! Alig van időm foglalkozni vele Vili mellett, este meg már áááááá.

ninike-Örülök, hogy alakul a bölcsi Nórikának! :wink: Nagyon nehéz, ezen én is keresztül mentem, nálunk is én 100x jobban bőgtem, mint a gyerek pedig Ő szörnyen anyás volt, de szinte egyből bizalmába fogadta a dadanénit!

mka-örülök, hogy veletek minden rendben, azért próbálj meg sűrűbben lejelentkezni, mert csontig rágjuk a körmünket, hogy mi van! :D :wink:

morca-oké péntek este 9-fél10!!!

Na most megyek, mert leselkedek az ablakból, mert ott felejtettem a táskámat a babatalin, és a csajli visszahozza, csak le kell szaladnom érte! Remélem Babókám nem ébred fel amíg kislisszanok! Na puszi

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Írtatok ám :!: :lol:
Ma már nem tudok reagálni, mennem kell pihizni mert holnap korán kelek mert megyünk babauszira. Holnap megpróbálok jönni.
Addig mindenkinek kellemes gyerkőczést :roll: kívánok :!:
pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az első babaúszás óránkon :!:
Tök szuper volt :lol: szerintem Hajnus nagyon élvezte :lol:
Nagyon kultúrált helyen van itt Cegléden egy ****os hotelben, ahol most jártam előszőr :wink:

Morca: visszatérve a kelésekre az elmúlt éjjel 1kor és 4kor volt fent Hajnus, 1kor visssza aludt de 4kor nem csak 5kor amikor átmentem hozzá és lefeküdtem mellé az ágyra. Olyan édes :lol: volt egy hangja sem volt csak hozzámbújt :!: és már pár perc múlva aludt is.

Test visszakapás nálam még távol áll mert ha már nem fog szopizni Hajnus akkor szeretnék egy pár kilkót leadni és csak úgy teherbe esni a 2. gyerkőccel.
Vendég
 


Szióka!

Piroska: tök jó lehet az úszás.. 8) Matyival nem tudtam volna menni, mert utálta a vizet, most nyáron érzett rá az úszás-pancsolás örömeire.. 8) Ákos viszont egy igazi vizipaci.. :lol: :lol: a kádból is alig lehet kikönyörögni esténként.. :lol: erre nincs ilyesmi lehetőség sajnos, úgyhogy marad a nyáron a strand, meg a balcsi.. :lol: :lol:

most, hogy nem szopizik Ákos, nálunk lecsökkent az éjszakai ébredések száma.. 8) bár azért még elő fordul, hogy felébred inni, meg ilyesmi, de nem olyan sokszor.. 8) ha hív, én is oda szoktam bújni mellé, ő meg odabújik és alszik is tovább.. :lol: :lol:

mennyit szeretnél leadni, ha nem vagyok indiszkrét.. :oops: 8) mi is nagy fogyiban vagyunk Nozavival (UGYE??), meg elvileg mka-val (bár szerintem ő már elérte a súlyát, mert jóval kevesebbtől kellett megszabadulnia.. :D ) nekem még nagyon sok van hátra, de már 7kg így is lement 2 hónap alatt, bár az ünnepek nem tettek jót, de már ott folytatom, ahol abbahagytam.. :D :D

az iwiw-en fent vagy??

többiek??

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Szia Morca!

Fent vagyok iwiw-en majd keress meg.
Hu hú nekem nagyon sokat kell majd fogynom :oops: . Azért írom hogy majd mert hamar szeretnénk a második babát és annyi időm nincs hogy annyit fogyjak amennyit majd szeretnék. Egyenlőre 10kg a cél mert ha erre a súlyra hízok még a terhesség alatt akkor az nagyon dúrva lenne. Megpróbálok majd nem annyit hízni mint Hajnussal :?
Aztán a második baba után intenzív fogyásba akarok kezdeni.
Az ideális testsúlyom 60 és 75kg között lenne a 175cm-hez.
Mikor Hajnussal várandós lettem 87.5kg voltam, már akkor is volt rajtam felesleg :cry: és arra nagyon sokat híztam 20-21g-ot :!: :!: :!:

Van valami tuti tippetek :?:
Szerintem annyi súlyfelesleget amennyit én szertnék leadni 31-35kg csak ésszerűen lehet, mert holmi koplalással nem megyek semmire.

Tényleg a többiek hol vannak :?: Nagyon eltűntetek :!:
Vendég
 


Piroska: nekem 20-at kell még leadnom.. :? 60 a cél.. rajtam is volt Matyi előtt valamennyi plusz, de nem olyan sok.. :roll: viszont vele szinte az elejétől szigorúan feküdnöm kellett.. :? sokat voltam egyedül itthon és hát egy idő után már unalmamban ettem.. :oops: :roll: Ákossal nem sokat híztam, mert terhességi cukrom volt és szigorú diétán voltam, aminek meg is volt az eredménye, de a szopi alatt visszamászott még talán több is.. :roll:
mivel eddig én is szoptattam, koplalásról szó sem lehetett (de attól hosszútávon amúgy is csak hízni lehet).. 8) az volt (és most is az) a "stratégiám", hogy cukrosat egyáltalán nem ettem, nem ittam, reggelire mindig jól laktam, igyekeztem onnantól kezdve többször kevesebbet enni, és hat után már semmit nem kajáltam.. 8) ja, és szinte mindenhez ettem valamilyen zöldséget.. 8) néha egy kis bűnözés is belefért délelőtt.. :wink: jó sokat ittam (vizet), mert a dietetikus nő azt mondta anno, hogy az éhség érzését, nagyon könnyű összekeverni a szomjúsággal, és először mindig inni kell, ha úgy érzem, éhes vagyok.. 8)
így egy picivel több mint két hónap alatt 7kg-tól szabadultam meg, ami kb heti 0,5-1kg mínuszt jelentett.. ennyi teljesen "ésszerű", és elég lassú ahhoz, hogy ne induljon be a yoyo-effektus.. :lol: ja, és onnantól kezdve, hogy megszoktam, hogy hat után nincs kaja, már egyáltalán nem is volt kínlódás (ez kb két hét volt nálam).. addig is csak azért volt nehéz, mert én este szerettem enni igazán.. 8)

most is eszerint próbálok fogyni, annyi változtatással, hogy sok levest eszem (mindenféle zöldségből), ami nagyon laktató, viszont nem annyira kalóriadús.. 8).. és már van is eredménye megint.. :D

próbálok tornázni is, de ez csak nagyon ritkán sikerül, mert vagy időm nem jut rá a fiúk, a háztartás, meg a kutyák végett, vagy mire odajutnék már erőm nem marad.. :oops: de azért igyekszem.. 8)

remélem neked is sikerül attól a 10kg-tól hamar megszabadulni..:wink: én mindenesetre szorítok.. 8)

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


Piroska: jelentem, az iwiw-en megkerestelek, és bejelöltelek.. :wink: :D

megnéztem a képeket.. :wink: hát Hajnus csodaszép, csoda édes, és az a hatalmas vigyor.. :D :D :D :D
és Te milyen szép menyasszony voltál.. :D :D :D nagyon helyes kis család vagytok.. :wink: :lol:

puszi

Kép

Kép
morca
 
 


Szia Morca!

Visszaigazoltam a bejelölésedet :lol:
Megnéztem a képeidet :P
A gyerekek nagyon elevenek :lol: ami nem baj :lol: nem csoda ha az embernek nincs ideje magára két ilyen örökmozgó gyerkőc mellett :lol:
Arik a kutyusok is :!: Amikor a régi házunkban laktunk ott nekünk is volt 2 vizslánk és egy cicánk is. Ahol most lakunk, ide nem hozhattuk őket el, sajnos a kutyusokat is szét kellett választanunk (testvérek voltak). A lány kutyu ment a gazdájához (férjem volt élettársa, volt menyasszonya) csak elfelejtette magával vinni mikor lekoccolt, a fiú kutyu ment anyósomékhoz a cicával együtt aki eltünt :cry: szegény Besz macsóm.

Na de aztán találtunk az Aldinál egy cicát ő a Dolly, hazavittük és most ő van nekünk.

Ahogy mondod múlt időben tényleg szép menyasszony voltam.
Azóta már sokat változtam, meghíztam, és a héten szerdán levágattam a hajam is. Ez most nagyon kényelmes és teccik is, vállig érő fazon.

Kár hogy a többiek nem jönnek :!: :!: :!:
Pedig Nozavitól is akartam kérdezni hogy milyen dokikhoz vitte el ViliManót :?:

Puszi
Vendég
 


Piroska: a többiek is jönni fognak ám, mindig jönnek csak nem ilyen sűrűn.. :wink: amúgy ha minden jól megy este 9-fél 10 körül, itt leszünk egyszerre Nozavival, előfordul, hogy így is sikerül dumcsiznunk.. gyere te is ha tudsz.. :wink:

a múlt idő, csak a menyasszonyságnak szólt, szerintem most is nagyon szép nő vagy, a plusz kilók meg úgyis lemennek majd.. :wink: :lol:

megmutatod az új frizurádat?? :roll: :lol: én is úúúúúgy szeretnék új frizurát... :roll: :lol: már tervezem egy ideje, lassan csak összejön.. :D

a kutyusokat, meg a cicust sajnálom, biztos nem lehetett könnyű elválni tőlük.. :(

Nozavi: akkor este??? én itt leszek.. :!: :!: :wink:

többiek: irgum-burgum, tessék előkerülni.. :roll: :lol: :lol:

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok!

bocsi ha eltűnök néha, de elég nehéz mostanság az élet nálunk. :)

Nóri ezerrel szokik az oviba. Reggel megy a sírás, először nála, aztán itthon nálam. :oops: :(

de azt mondják az óvónők, hogy egész délelőtt nem sír, szépen eljátszik. Csak nyitva kell hagyni neki az ajtót, hogy néha ki tudjon nézni. Gondolom ez megnyugtatja hogy nincs bezárva . :)
Enni eszik szépen, és képzeljétek egyre többször használja a wc-t. Szól az óvónéniknek. :)
Szóval alakul.

Délelőtt nagy takarításban voltam, hgoy mire megyek érte kész legyek. :)

Fogyókúra: én is nagy fogyózásban vagyok. kb. olyan 6-7 kg-ot kéne leadnom.
Érdekes én Nórival nem sokat híztam, összesen 10 kg-ot. Ami egyáltalán nem látszott, mert az elején 1 hónapig csak hánytam Nórival. ekkor lefogytam 8 kg-ot. Úgyhogy végül szülés után kevesebb voltam , mint mikor Nórival terhes lettem. :)
Viszont a szoptatás alatt szépen jöttek rám a kilók. Na ezt kéne most leadni. :)

Megkereslek én is titeket iwiw-en. :)

ma este nem tudok jönni, de szombat este jó nekem, ha ráértek. Meg hétközben 2-3 között is ráérek. :)

kellemes hétvégét!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Ninike: várom, hogy bejelölj.. :wink: :lol:

háát, azért húzós lehet ez a beszoktatás Nórival.. :? szegény kis manóci és persze szegény anyuci, ezek olyan kemény dolgok.. :? én emlékszem, hogy sosem szoktam meg igazán az ovit, nem találtam a helyem.. :roll: nem is szerettem meg később sem .. :roll: de nincs mit tenni, sajnos vannak dolgok, amiket nem lehet kikerülni.. :roll:

na, de majd lesznek barátai, és akkor biztos könnyebb lesz neki is..
:wink: :lol: és nagyon-nagyon ügyes Nóri, hogy szól és használja a wc-t..

délelőtt én is takarítottam, most alszanak a fiúk, úgyhogy lazítok egy kicsit.. :lol: aztán este folyt. köv. mikor a fiúk alszanak és "kifórumoztam" magam.. :wink: :lol:

6-7kg.. :roll: 8) de jó lenne, ha nekem is már csak ennyi lenne.. 8) de eljutok oda is az tuti.. :wink: viszont neked akkor nincs is olyan nehéz dolgod, úgyhogy hajrá, hajrá.. :wink: :D

szombat estét is megpróbálhatjuk.. :wink: amúgy hét közben 2-3 között én is itt vagyok az esetek nagy többségében, úgyhogy gyere csak dumcsizni.. :wink:

puszika

Kép

Kép
morca
 
 


Na halihó!

Én már itt vagyok!!!!

Engem is jelölgessetek iwiwen, Pintérné Molnár Nóra vagyok! :D

Piroska-miket szeretnél kérdezni? Kérdezz bátran!! :D

Olyan édesek ezek a Manócskák!!!

Nórika nagyon ügyike a szobatisztaság gyakorlásával! :wink:

Képzeljétek tiszta idegben vagyok, mert két napja nem jött meg a menzim! Eddig halálpontosan megjött mindig! Ma csináltam tesztet, de negatív! Mit mondjak most még nem érzem magam elég erősnek még a babóhoz! :oops: Elég a kis Drágám, majd augusztus tájékán! Mert ha most terhes lennék, akkor az idén szeptemberben megszületne, és Vilikémnek akkor kezd nyílni Isten igazából a kis agya, és nekem arra szükségem van, hogy akkor csak rá tudjak figyelni! Hülye vagyok?

Ja egyébként szerdán megkapta a második oltását a H1N1 ellen, észre sem vette. Olyan kis ügyeske!

Na gyertek, gyertek....

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: egy picit kések, de jövök, ha tudsz várj meg.. 8)

puszi

Kép

Kép
morca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: