Új privát üzeneted érkezett!

Ja, még annyi:
Dec. 16-án, Édesanyám névnapján derült ki, hogy babánk lesz.
Dec. 25-én, Karácsonykor kaptak tőlünk egy pár bébicipőt becsomagolva, és mikor kiszedték, elkezdtek zokogni az újdonsült Nagyszülők, bátyám, sógornőm, mindenki, aki ott volt. Nagyon meghatódtam. :oops:
Párom szülei is boldogok voltak. Nekik másnap mondtuk el.

Amúgy meg mensi alapján aug. 15. lenne a szülés, de mivel később volt pé-m, így aug. 26-28. körülre tippelünk :D

Kép
bububébi
 
 


sziasztok....gratula minden babóhoz!!!!!!!!!!!de jo lesz ha már hozzuk a képeket a picikről........... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi a fogadtatást!
Bubu! Nekem is terhesen volt az esküvőm tavaly karácsonykor. azóta is amikor nézem a képeket, arra gondolok, hogy Ártemisz már ott volt velünk :) .
Remélem én is, hogy lesz már szivhang. Majd csütörtökön megyünk, akkor kiderül.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát vigyázzatok is az influenzával.
Én már 3 napja szenvedek vele. Általában 38 körüli a hőm., de akkor veszek be Algopirynt, mert inkább 1-2 gyógyszer, mint tartós láz, ezt a doki mondta. Köhögök mintha muszáj lenne, meg fáj a torkom, ja és ha orron veszek levegőt az már luxus.
:?

Ez a betegség várhatott volna , még egy másfél évet minimum. :roll:

Én hétfőn megyek védőnőhöz, hogy utána el tudjak menni vérvételre, mert ugye PCOS vagyok és nem ártana tudni a hormonértékeimet..., majd csütörtökön magánrendelésre, már csak, hogy megtudjam, hogy a betegség befolyásol-e valamit. (Na, de minden rendben van ezt úgy is tudom! :) ) Aztán 25-én Pestre endokrinológiára, h. megtudjam szedjem-e a meforalt... Szóval felém is zajlik az élet.

Várpalotáról annyit most kb. fél éve költöztem ide előtte Pesten éltem, de amúgy Bács-Kiskun megye, ill. Baja a szülőföldem... :)

Vonalzót, hogy lehet csinálni? Mert már próbáltam.
Neirda
Görögországban milyen most az idő? Elég fiatalon elkerültél oda... :wink:
hajnalocska
 
 


Hajnalocska!

Nem túl bonyolult... Keresd meg, hol akarsz vonalzót csinálni. (Ha valakinek tetszik a vonalzója, és rákattintasz, akkor megnyitja az a lapot, ahol az készült.) Pl. a www.nagyonbaba.hu -n elég egyszerű.)
Ott lépésenként elkészíted a vonalzót, majd a legvégén kapott PHPBB kódot (többfélét is csinálnak, csak ez a kód jó) bemásolod a profilodba az aláíráshoz. (Az itt fönt a lap tetején a Segédletek legördülő menüben van.) Ne felejtsd el a profil lap alján a változtatásokat elmenteni.
Utána elvileg minden hozzászóláskor odateszi, de bármikor meg is tudod változtatni.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Neirda!
Üdv itt és gratulálok a Pocaklakóhoz!!! Görögországban merre éltek??? :lol: Én imádom Görögo-t, persze csak nyaralni voltunk. :lol:

Ne rémisztgessetek a védőnőkkel. Én szerdán megyek és igaz, hogy a kórházba kell menni a terhesgondozóba, de az a védőnéni lesz ott, akihez tartozom.

KépKép
zsófikukac
 
 


sziasztok......ma annyira elfáradtam....mi lesz később? :D :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszi a segítséget Astrid!

Jó éjt!
hajnalocska
 
 


Köszi a segítséget Astrid!

Jó éjt!
hajnalocska
 
 


Köszi a segítséget Astrid!

Jó éjt!
hajnalocska
 
 


Sziasztok lányok!
Látom nem sokan vagyunk betegek szerencsére,de a betegeknek jobbulást!
Sajnos nekem is sikerült elkapnom az influenzát ezért nem is írtam és persze ehhez hozzátársul a hányinger és az émelygés ez tart már 3-4 napja,közben a kislányom is beteg és jön egy fogacskája is. :cry: Bocsi a siránkozásért.
Orsi!Én is nagyon sajnálom a történteket!
Megvallom én is félek egy kicsit hogy minden rendben van-e a picurral a betegség miatt.
Arvaerika igen elég közel lakunk egymáshoz.
Fogadott dokim nincs és nem is tervezek,az elsőnél sem volt pedig ő faros baba volt.Szerencsére rendes volt az ügyeletes a szülésznőt meg nagyjából ismertem.
Neidra látom nálatok is elég kicsi lesz a korkülönbség mint nálunk. :wink:

Nekünk szerencsére nagyon rendes a védőnőnk és nagyon sokat segített az első terhességemnél is. :)
Kér hogy nem mindegyik ilyen jó fej.
Mostmár eldugulok. :lol: [/b]

phpBB: Kép
phpBB: Kép
ildi2285@freemail.hu
 
 


most nekem is uj védőnő lesz mert aki a pöcsösömnél volt az kiköltözött siófokra.. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hajnalocska és Ildi! mihamarabbi gyógyulást!

Nitácska! Te a kisfiadról nem raksz fel vonalzót?

Mi Korfun élünk, az idő most (és tulajdonképpen egész télen) kb. 13-20 fok között ingadozik. Sokszor borult, és esik, de azért van napocska is:). Azért annyira nem vagyok fiatal, :), 3 éve élek itt, és most leszek 32 éves.

Ildi! Igen, mi igy is terveztük, mármint, hogy kicsi legyen a korkülönbség :) . Remélem később sem fogjuk megbánni :) Ti is igy terveztétek?

Ja! itt nincs védőnő egyáltalán :(

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Korfu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó lehet ott élni :wink:
Vendég
 


Én is elfáradtam ma, délelőtt főzés, vasalás, pakolgatás, délután meg kicsit elmentem mozogni is, de az nagyon jól esett.
Most meg készülök a hétfői, mindig bolondokháza munkanapra.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Mabe!
Korfun nyáron nagyon jó, télen kicsit unalmas lakni. A nyaralóhelyen sem nyaralás az élet az ottlakóknak ám :) :wink: Aki turizmusban dolgozik (mint itt a legtöbben) pl. a férjem is májustól októberig szabadnap és hétvége nélkül dolgozik minimum 8 órát. Akinek saját vállalkozása van az még többet.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


neirda mindjárt rakok fel vonalzot a mátéról!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

En is vagyok,de mostanaban nagyon hamar elfaradok es estere kidolok hamar.

Neirda
Korfu :D Biztos jobb ott neked, mint nekunk itt a kodos angliaba.
Mostanaba havas. Most is eppen szakad a ho. Ki latott meg ilyet?
Nalatok mennyi ultrahangot csinalnak? Nincs vedodno? :shock: Az azert furi.

Orsi
Nagyon sajnalom ami tortent. :(


Lanyok nekem reggel ota nyilal a hasam jobb oldalon.Van valakinek valami tippje mi lehet ez?

Egyebkent mindenkinek a pocaklakoja nagyon szep :D

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Adatok

1980 09.30
Anglia(doncaster)
Doncaster Woman Hospital
2009. 09.23.

Teso: Lily, 2006. 12.04

Kép
]Kép
sziszka27
 
 


Sziszka!

A nyilallás a méhszalagok nyúlása miatt van :D

Kép
arvaerika
 
 


Bemutatom Óriás Bocit :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép

UH alapján 2 nappal idősebb, mint a valóságban :wink:
Vendég
 


Kép

Íme a mi kis Drágáink. Álló babának úgy járt a keze-lába és bukfencezett, forgolódott egyfolytában, hogy a doktorbácsi alig tudta lemérni. Nagyon édes volt mindkettő, elmondhatatlanul boldog vagyok! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Mabe!
Boci gyönyörű!!!! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Zsófi
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Szépek a Babák.
És persze ilyenkor boldognak kellene lenni minden percnek.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Gratulálok Bocikához és az Ikrekhez is!
Nagyon nőttek :wink:

Kép
v.andi
 
 


[quote="zsófikukac"][ írta:zsófikukacimg]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1234202660.6533.jpg[/img]

Íme a mi kis Drágáink. Álló babának úgy járt a keze-lába és bukfencezett, forgolódott egyfolytában, hogy a doktorbácsi alig tudta lemérni. Nagyon édes volt mindkettő, elmondhatatlanul boldog vagyok! :lol:






Nagyon szép babák!
Képzeld, én is ma vagyok 11+5 :))
Mennyi volt ma a CRL méret??

Kép
bububébi
 
 


Jó rég voltam.... :oops:

Nitácska, gratula a babához!!

Zsófi, Mabe, nagyon jó képek! Szép nagyok már a babák!!

Andi, holnap várunk téged is sztárfotóval! :wink:

Neirda, biztos szép hely Korfu, én még nem voltam...majd egyszer! Ti biztos más szemmel nézitek, mint akik pihenni mennek. De ez így van rendjén. Szép neve van a kislányodnak! Én is ismerek egy ilyen nevű kislányt.

Sziszka nekem is szokott szúrogatni a jobb oldalam. Mindenki még a doki is azt mondja természetes ( én néha elég kellemetlennek érzem).

Ma ki fogom deríteni ki a védőnőm! Tegnap nem vették fel a telefont! :evil:

És ma mennem kell diabetológiára is.

Kép
kata05
 
 


De jó nézni ezeket a gyönyörű babákat!!!!
És már olyan szépen látszik, hogy már nem bogyókák, hanem igazi babaformájuk van!Meg, hogy már így mozognak! Ennél már csak az jobb, ha érezzük is a pocóban.

Kata!

Neked miért is kell menned a diab-ra?(bocs ha már írtad)
Én is holnap megyek. Elvileg írnom kellett volna minden étkezést, meg az eredményt is, de nem volt hozzá erőm. Egyedül vagyok, párom Angliában, így minden rám marad, örülök, ha a 3 óránkénti kajálást be tudom tartani, meg a CH-kat nagyjából.Most nagyon nehéznek érzem ezt a diétát, remélem majd könnyebb lesz....

Kép
arvaerika
 
 


Erika, Ir-em és csökkentett glükóztoleranciám van.

Kép
kata05
 
 


Kata!

És akkor diétáznod kell, vagy az mennyire komoly? Volt terheléses vizsgálatod?

És az Ir az mi?Bocs, de ezen a téren elég tudatlan vagyok!

Kép
arvaerika
 
 


Igen diétázom+ gyógyszert szedtem, míg babás nem lettem........Most a diéta maradt.
Ir=inzulinrezisztencia, sok inzulint termel a szervezetem(20 a határ nekem volt 110-es értékem is), de nekem már ennek ellenére a cukrot nem viszi le. Majd 20 kg-t fogytam tavaly május óta, mióta kiderült.

Kép
kata05
 
 


Szerintetek, ha pisilek és belenyilal egy picit a hasam oldalt, az mitől van?

Kép
kata05
 
 


Neirda üdv! S én irigykedek a 10 fok feletti hőmérséklet miatt :D

Nekem a dokikám a védőnénihez a 12. uhu után küld, azt mondta, addig nem kell menni… Azért kiharcoltam egy vérvételt tőle, h nézzük meg, h mi újság.

Próbáltam utána járni, de nem találok választ a kérdésemre..
Ha apuka anyuka vére összeférhetetlen az RH faktor miatt ugye, az csak a szülésnél okozhat problémát, vagy már a terhességnél is ?! /Nekem 0 rh- , apukának 0 rh+/

Bububébi , gratulálok Neked is.. és sok erőt kívánok már most az esküvőhöz.. Lesz lagzi is? Mert akkor kell több erő :D
Nekünk nagy murink volt, és annyira örülök, h nem volt senki odabent, mert asszem kicsit féltem volna, h ki jön nekem , vagy ki könyököl belém..
Na, nem volt azért ilyen durva a buli, de most, h lekeveredtünk egy italra egy buli helyre a hétvégén, a táskám végig a pocim előtt volt, h tényleg vigyázzak..

A szülőknek aranyosan mondtátok el..
Nálunk is hasonlóképpen lesz bejelentve, mert még csak az én szüleim tudják.. Ez a lányos szülők előnye :wink:

Hajnalocska, Ildi, jobbulást!!! Vigyázz magatokra nagyon!!

Mabe, gratula óriás bocihoz!!!
Kis gubacsom is idősebb a „valósághoz” képest!

Zsófi, Neked is óriásiak már a babóid!! Szépek vagytok!! Tényleg most elég gyakran láthatjátok őket, de jó Nektek!!

Diéta nekem is kéne, mert kezd hordó lenni a hasam, de érdekes, mert este óriási reggelre, meg pici… őrület ez a puffadás :?
A beleim meg az emésztésem eltűnt :x Ti hogy vagytok ezzel?

Kép

Kép
móka:)
 
 


a beleim összekuszálódtak, ami ugye a doki szerint normális, az emésztésem meg eltűnt :x
/valahogy kimaradtak sorok, sorry/

Kép

Kép
móka:)
 
 


Kata!

Akkor én inkább befogom a szám és nem panaszkodok a diéta miatt, neked nehezebb lehet :(
A pisiléskori nyillalás is a szalagok nyúlása miatt van, azt érezzük ilyenkor. Hirtelen mozdulat, tüsszentés, stb, vagy akár csak úgy is.
Szóval állítólag természetes.

Móka: a puffadás is a terhességgel jár :?

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Jöhetek én is?
Ma léptem be a 12-dik hétbe, aug. végére, szept. elejére várjuk a babát.
Nekem az a legnagyobb bajom hogy képtelen vagyok normálisan enni. Az egy dolog hogy folytonosan hányingerem van, émelygek, de nincs is étvágyam. ha van, akkor ha eszek valamit, akkor attól rosszul vagyok. Ha rágondolok bármilyen kajára, undorodom. Ez normális? Van akinek hasonló bajai vannak?
Állítólag sok fehérjét, húst kéne enni, az orvosom szerint, de én, aki imádtam a húst korábban most szinte rá se tudok nézni.
Már kezdek azon aggódni hogy szegény babának nem jut elég tápanyag. Zöldséget egyáltalán nem tudok enni (undorodom) gyümölcsöt nagy nehezen valamennyit.
Ti hogy vagytok az étkezésekkel?

Kép
tifa
 
 


Tifa!

Gratula neked, jó, hogy ilyen sokan vagyunk már!

A baba miatt ne aggódj, ő mindent elvesz tőled, amire szüksége van, természetes, hogy önző ilyenkor. Azért próbálj meg többször keveset enni, akár pár falatot. Tapasztald ki, mi esik jól és edd azt. Én már rá sem tudok nézni a felvágottakra meg a sajtokra, holott ezeket imádtam. Most joghurtot, kefírt eszem inkább, husit meg sütök magamnak(csirkecici)a felvágott helyett.

Kép
arvaerika
 
 


Én is imádtam a felvágottakat korábban, sokszor ettem szendvicset vacsorára, sajttal, jó sok paradicsommal. Most ezt sem szeretem.
A folyékony dolgoktól (joghurtok, gyümölcslevek) gyomorégésem van.
Persze azért igyekszem erőltetni a meleg ételt is, de nagyon nehéz. Azt mondják, a 12 hét után ez elvileg megváltozik, megszűnik ez a folyamatos émelygés. Remélem így lesz!
Idáig kétszer voltam UH-on, és jövő héten kedden megyek újra. Addigra el kell döntenem hoyg menni akarok e a magzatvíz vételes vizsgálatra (mivel 32 éves vagyok, még dönthetek)
Ti mit javasoltok? Mi alapján döntsem el a dolgot?

Kép
tifa
 
 


Sziasztok Lányok!
Remélem nem gond, hogy kis körötökhöz csatlakozom. Sajnos melóból írok, és nem lesz túl sok időm, de most van egy kicsi, ezért beszélgetnék...
Én is 10 hetes babás vagyok szeptember 5-re vagyok kiírva.
Persze, ahogy Ti is, tele vagyok állandó félelemmel, kíváncsisággal.
merci83
 
 


Szia merci!

Én is melóból írok! :) De nem nagyon tudok koncentrálni, folyton máson jár az eszem, nem a munkán! Ez is a terhesség óta van így... :)

Kép
tifa
 
 


Merci, de jó, hogy te is csatlakoztál!

Csak egy nap van köztünk :lol:

Tifa!

Ige, általában elmúlik a 12. hét után :lol:

Ac: Dokid mit mond? Nálatok nincs a közelben olyan hely, ahol ingyen csinálják a kombinált tesztet? Ez kb.90%ban szűri a rendellenességeket. A semminél jobb, bár nem olyan biztos, mint az ac. Nekem mennem kell, én már 39 vagyok, nem merek kockáztatni. viszont a vetéléstől is félek. De azt hiszem beteg gyereket nem tudnék vállalni :cry:

Kép
arvaerika
 
 


Köszi a fogadtatást!!!
Nem akarok közbe pofátlankodni, de azért rem. nem baj, ha kérdezgetek?...
Nálatok a meló helyen tudják már, hogy pocosok vagytok.
Én egyenlőre még nem merek szólni , bár az itteni közeg egyre "terhessebb" nekem.
merci83
 
 


Erika!

A dokim azt mondja, hoyg nekem kell eldöntenem. AZt mondja hogy a kettő közül (vérvétel vagy magzatvíz vétel) az egyiket ki kell választanom. Ennyit mond. Meg hogy 2% a vetélés a magzatvíz vételnél, de a vérvételnél 85% a találati arány egy kromoszómára, a másiknál meg 95% 3 kromoszómára. És hogy döntsem el. Jó fej, mi? :(

Nekem is nagyon nagyon terhes a melóhely, én február végéig akarok dolgozni, mert már minden bajom van itt bent.

Itt én már bejelentettem, mert azzal csak nyer az ember. Mért nem mondod el? Mit veszíthetsz? Mitől tartasz? Szerintem minél előbb be kell jelenteni. Egyrészt akkor nem rúghatnak ki, másrészt meg nem izélgethetnek a a melóval. :lol: :lol:

Kép
tifa
 
 


Sajna itt izélgetnek amúgy is elget! Az az igazság, hogy áprilisban kezdtem, aki helyett felvettek szintén babázni ment, és megmondták, hogy "Mi a helyzet a baba témával?" Már ezzel kezdték. Persze én megmondtam, hgoy akarok, de még kicsit tudunk várni. Jó mondjuk szívoznak, akkor aztán kiíratom magam az tuti!Most még félek, hogy valami gáz lesz (jöv.héten megyek dokihoz igaz 2.szorra) esetleg és akkor egyből kiraknának...
Amúgy jövő héten megyek 2.UH-ra. Utána v.mikor megmondom. Csak bizonyosodjak meg, hogy minden rendben a babócánkkal.
Nektek is szúr a hasatok oldalt. Nekem van amikor egész erősen (jobbra lennt) . Ez normális????
merci83
 
 


Arvaerika,én még nem jártam utána,de az ac kötelező bizonyos kor felett?Én erről beszéltem a dokimmal,és azt mondta,nem "kötelező".Persze ha már volt olyan előzmény,ami miatt teljesen indokolt,akkor igen,de nekem azt mondta,nem muszáj.Én 37 leszek júniusban.

Merci,Tifa üdv közöttünk. :D

Kép
v.andi
 
 


Tifa!

Sajnos tényleg neked kell eldöntened, gondolj bele, ha rábeszél valamelyikre és valami gond van, akkor őt hibáztatod!
A vetélés inkább 1% körüli, és azt is azért írják, mert semmi sem 100%. Amúgy nálunk(de gondolom mindenhol)rá van írva a leletre, hogy nem vállalnak semmiért felelősséget és még alá is íraják veled. Ez van, sajna.
Arról nem beszélt a dokod, hogy ingyen lehet kérni a vérvételes vizsgálatot?

Merci!

Ha terhesnek érzed a melót, inkább jelentsd be, ha hivatalosan dolgozol, nem rúghat ki.

Kép
arvaerika
 
 


Andi!

nem kötelező!Semmilyen kor felett sem!

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Igazad van, ezt a döntést nekem kell meghoznom.
Erről még nem volt szó hogy ingyenes e vagy nem, de szerintem nem lesz ingyenes, mert magán kórházba fog küldeni, mert a dokim is magán doki. Valami Istenhegyi úti klinikát emlegetett, de nem nagyon emlékszem, gondolom majd kedden elmondja részletesen. Az AFP az a vérvételes vizsgálat rövidítése?

Andi!

Én úgy tudom hogy 35 év felett kötelező, bár ezt én sem értem, hogy ha valaki nagyon nem akarja akkor hoyg kötelezhetik rá?

Kép
tifa
 
 


Tifa!

Az Istenhegyi klinika nagyon jó, profik dolgoznak , szuper! Van honlapjuk, azon tájékozódhatsz.

AFP.az egy másik, eléggé elavult vizsgálat. Na ez tényleg kötelező, de annyira sokszor ad téves eredményt, hogy sokan már nem is vesznek róla tudomást. Ennél az alacsony eredmény a Down-kórra, a magas pedig velőcsőzáródási rendellenességekre utal(hat).

Az ac bizti nem kötelező, érintett vagyok a témában,a 2.gyerkőcnél 34, a 3.nál 37 voltam , most meg 39.

Kép
arvaerika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?