Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, szép hetet! Üdv az újaknak!

Szuper jó idő volt tegnap, nem, csajok? Mi elmentünk Egerbe kirándulni, jót ettünk a főtéren, mellette szólt a muzsika, sütött a nap, Gyöngy tündérlányként viselkedett, szóval tökéletes nap volt! :-)

nekem egy icipicit sem feszül a mellem, nem érzékeny, mintha nem is lennék terhes. Még jó, hogy egész nap hányingerem van, így legalább van valami jele....

Az elsőnél én sem ragaszkodtam az apás szüléshez, rábíztam a férjemre a döntést, aztán olyan gyorsan pörögtek a események (szerencsére), hogy bent maradt és nagyon hálás érte, most már ki nem hagyná! utána napokig másról sem tudott beszélni! :-) Bár Ő azt mondta, hogy a köldökzsinór elvágása nem volt egy nagy szám, Ő arról beszél a mai napig, hogy látta jönni ki a haját. Először arra gondoltam, hogy ne mozdulhat el majd a fejem mellől, de ott bent már nem érdekelt. Számomra sokkal kellemetlenebb volt pl, hogy én nem kaptam beöntést és ugye tolásnál más is kijött, Ő állítja, hogy észre sem vette. Ezt akárhol is van a szobán belül, orron át lehet érezni! :-)

Pumukli, nálunk is hasonló feladatokat látott el Apa, szerintem is nagyon jó, ha bent van, de meg kell érteni azt is, ha nem akar, hallani olyanról, hogy erőltetve volt és elszakadt benne valami. barátnőmmel az anyukája volt bent.

Én gravidát szedek, már ha szedek, ma pl még a vizet sem kívánom.
Vendég
 


Van még olyan kórház, ahol adnak beöntést?
Én úgy olvastam előtte egy könyvben, hogy a természet megoldja ezt is. Mert szülés előtt (biztos az izgalomtól is) kiürül a szervezet. Nálam is így volt, megvizsgált a szülésznő, aztán siettem a wc-re :-)
Persze biztosan nem mindig így van.

Természetesen egyetértek Böbivel, Apuka dolga eldönteni, hogy ott szeretne-e lenni.
pumuklii
 
 


Sziasztok! :lol:

ti aztán tudtok termelni :shock: :D , az újaknak üdv itt :lol:
nekem van kiskönyvem, a védőnő megmérte a súlyom(ennek nagyon örültem :oops: ) meg a vérnyomim és kitöltötte a kiskönyvet+az övét.
adott ingyen prospektusokat + Babamagazint.
szombaton meg voltam vérvételen ( a házidoki adott rá beutalót, toxoplazma, hepatitis, wssermann vizsg+teljes vérkép)+ vittem pisit (üledéket néznek)

már hányingerem is alig van, csak a cicim feszül és telt, remélem minden okés odabent, majd jövőhéten megyek ujra uhura. :D
Vendég
 

 
 

Én kaptam beöntést, mert kértem. :) Nekem magamtól nem lett volna hasmenésem egyáltalán. Mondjuk én pisiltem szülés közben. :D Mondtam a kitolásnál, hogy nem tudok tolni, mert pisilnem kell. Kimenni már nem tudtam volna. :wink: Kakit nem tudom, mert Tünci ahogy megszületett, lepisilt, lekakilt, úgyhogy láttam a képeken utólag, hogy volt ott mindenféle színű folt a lepedőn, de nem tudom, hogy kié volt. :P De tényleg olyan, hogy ott bent, mikor már vajúdsz, szülsz, elmúlnak a szégyenérzetek, meg hogy mit szól majd ez, meg az. Egyetlen cél létezik csak, hogy mindjárt megszületik a baba. Nem tudom, hogy ki hogy szült, de én spec. teljesen meztelenül, mert kádban vajúdtam és onnan szálltam ki a kitoláshoz. Eszembe se jutott szemérmeskedni, pedig amúgy nem vagyok exhibicionista. De ott senkit nem érdekel ez, mindennapos. Szerintem ez ráragad a férjekre is. Most gondoljatok bele, nekem pl. semmit nem érne egy olyan kapcsolat, ahol a párom undorodna tőlem, ha hányok és fognia kellene a fejem. Nekem ez is az intimitás része, hogy ne kelljen szégyenkeznem előtte semmilyen testi folyamatért. Mondjuk az érdekes, hogy Tüncit nem szívesen pelenkázza, meg szívja az orrát, de megcsinálja, ha muszáj.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Húúúúú, de vad! Komolyan, én, mint kezdő kismama, tök örülök, hogy ilyen leplezetlenül meg tudunk beszélni pisi-kaki-vér témákat, legalább tudom, mire számíthatok.
A barátnőm, akit már emlegettem, mert júliusban szült, szintén közölte, hogy az ő szeméremérzete megszünt a szülés közben. És ez a férjét sem zavarta.
Jaj csajok, holnaputánig még megőrülök... Mondogatom, hogy ez a 48 óra ugyanúgy eltelik, mint a legklasszabb nyaralás 48 órája, de már NEM BÍROK VÁRNI! Világ életemben a türelmetlenség volt a legnagyobb gyengeségem. Úgy szeretném látni, hogy tényleg ott van a Babócám, és minden rendben van vele...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Tinu, teljesen igazad van, ott lehullanak a gátlások és ha ebben a férj is partner, már rögtön a szülés után csodálatos emlékek maradnak. Az én férjem sem szeret pelenkázni, de azért, mert fél, hogy elront valamit. A legnagyobb kakinál is végig ott áll, tehát nem hiszem, hogy attól undorodna, csak fél minden újtól. Mondtam, hogy a másodikra fel kell pörögnie, mert mit csinálok, ha egyszerre mind a kettő bekakil??? A többi apuka pelenkázik?

Szofi, lesz ez még vadabb is! :P Majd amikor jönnek a székrekedési problémák vagy pl a barátnőm a 6. hónaptól állandóan pukizott, lesz még mit megbeszélni, de erre való ez a fórum, hogy egymással megosszuk örömünket, bánatunkat, félelmünket és Kérdéseinket! Nyugi, már csak 48 óra!!!! :-) Nekem még 11 nap!!!! :-)

Vicus, de jó, hogy múlik a hányingered, irigyellek!
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Vanni!
Nekem a terhesség elejétől volt barnázásom, ezért kaptam Utrogestant. a 12. héten kezdtem erősen vérezni, mensi szerű volt. Akkor volt először bevérzés és akkor tenyésztették ki a sreptot is. Egy hetet kórházban feküdtem, utána jött az otthoni négy hónap. Eközben gyakorlatilag folyamatosan vérezgettem, de már nem olyan erősen. Ezeknél már nem tudták megállapítani az okot, de a biztonság kedvéért feküdnöm kellett. Naponta fél órára kelhettem fel sétálni és Wc-re. Komolyan vettem, mert nagyon féltettem a babát. Nekem minden hónapban csináltak tenyésztést és a rengeteg antibiotikum ellenére mindig ott volt a fránya streptococcus meg mások is. Bevérzésem azt hiszem még kétszer volt ez alatt. Aztán az utolsó két hónapban egyszer csak elmúlt a vérzés, illetve akkor meg a vizsgálatok után véreztem, de arra azt mondták, normális az érzékeny méhszáj miatt.
Szóval ne izgulj, Neked biztosan nem kell ilyeneket végigélned és nem lesz semmi baj! :)

Nálunk is apás szüléskénz indult, a vajúdás alatt végig ott volt a férjem és sokat segített, de aztán a végén sajnos császár lett belőle. A műtőbe nem engedték be, de az ablakból mindent nézhetet. Remélem, most sikerül a természetes szülés!


Ma végre eljutok dokihoz! :D

Kép

Kép
hean
 
 


Sziasztok, ez igen jó sokat irtatok tegnap óta...mi a tegnap végig jártuk a nagzmamákat vidéken, de általában hétvégén nálunk mindig ez a program csak ne úljúnk itthon a tömházat nem nagyon szeressúk igy hát örülünk ha kicsit ki moccanhatunk.

Szofi,
Eltelik az a 48 óra meglátod hamar

Évi,
a Jázmint nem nagzon lehet becézni ezért is tetszett annyira mert szerintem ez igz szép de van aki becézi is pld.Jázi, Mina ilyesmiket halottam még apa szokott vele viccelődni ás van mikor Jázkónak hivja de nekem csak simán Jázmin.

Moni,
hello neked is!

Hát itt nálunk sajna nem engedik be az apukákat igz hát csak telefonon nyugtatgatott Jázminnál is.Ez van szeretném én is ha bent lehetne!
Beöntést nálunk sem szoktak de én peldául vajudás közben gyakran latogattam a Wc-t

Hú ma is szuper idő van voltunk kint piacolni aztán játszótereztúnk nagyon el telt az idó ép csak oda raktam a kaját.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Kár volt elkiabálnom, a mai nap újra hányós... de nagyon :(

Én kaptam beöntést, egyrészt mert indított szülés volt, másrészt amúgyis kértem volna :D Én úgy gondolom, hogy így a kitolásnál abszolút nem fogtam vissza magam, tudtam, hogy nagy valószínűséggel csak a baba fog kijönni :lol:

Tinu: hát a holnapi vérvétel izgi lesz, de a terv az, hogy viszem magammal kézen fogva, és remélhetőleg a vérvétel pár pillanatát kibírja az ölemben ülve :roll: Majd holnap beszámolok :lol: Védőnőhöz október 15-én megyek, a dokimmal meg a hét vége felé beszélek, hogy mikor menjek hozzá.
Vendég
 


Pandi: majd meséld el, hogy sikerült a vérvétel, mert szerintem a következőnél majd nekem is muszáj lesz vinnem Tüncit. Csak féltem, hogy nem ijed-e meg, ha azt látja, hogy anyába tűt döfnek. :roll:

Ha valaki szeretne Down-szűrést, nézzétek meg ezt is:
www.downszures.hu

Nem tudom, mennyire titkos vagy sem (a honlapon nem tüntették fel), de itt ingyenes a kombinált teszt és csak a további tesztekért, vagy UH-ért vagy bármiért kell fizetni. Vinni kell a 12. hetes UH eredményét. Én most jelentkeztem be. A dokinőm azt mondta, hogy utána javasolt az integrált teszt is, mert azzal együtt 95-98 %-os az eredmény, de még így is sokkal olcsóbban jön ki, mint az Istenhegyi. Legalábbis nekem ezt mondta a dokim. Majd meglátjuk, telefonon nem kérdeztem rá, de rögtön kérdezték, hogy viszek-e UH eredményt.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Üdv. az újaknak! :lol:
Annyira szeretnék már 2 héttel arrébb lenni! :) 8)
Képzeljétek ma a húgom és a főnököm is bejelentette, hogy kisbabát vár! Micsoda nap! :D :shock: :D :shock:
Én egész nap szarul vagyok, illetve émelygek és nagyon rossz a gyomrom! De sebaj!! :)
Olyan jó lenne, ha most tényleg minden rendben menne! :oops:
Szerintetek nem fog morogni a dokim, ha megkérem, hogy a 8. héten is nézzünk rá a picurkára, mert a múltkor az volt a max. amíg élt a picikém!? :oops:

KépKép
ancsika80
 
 


Sziasztok Csajok!

Tinu, én ettől a down szűréstől kifeszülök... Egy csomót gondolkodtam rajta. Mert megcsináltatod, és mi van, ha down gyanus, de közben mégsem az?? Illetve kicsi az esélye, de mi van, ha jó eredmény jön ki, és mégis down-os lesz...? Szóval a bizonytalanság érzet csökken, de megmarad... Vagy én tökre hülye vagyok? Többiek, nektek mi a véleményetek?

Ancsika, szerintem csak a magad megnyugtatása végett menj el a dokihoz a 8. héten. De most minden másképp lesz, mint legutóbb. Nagyon szorítunk neked!!

Panndi, kitartás... :roll:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


SZofi: igen, kockázat mindig van, de kockázat nélkül nincs élet sem. Én megelégedek a 95 %-os valószínűséggel is. De ha gyanús a dolog, akkor még mindig ott az amniocentézis, ami 100 %-os eredményt ad, mert kromoszómavizsgálatot csinálnak.

Kép
Kép
tinu
 
 


szofi: én már leírtam, hogy a kötelezőkön kívül semmiféle vizsgálatot nem fogok elvégeztetni. A 12. heti Down szűrés kötelező, de ha kiderül, hogy beteg, akkoris a mi babánk.
Vendég
 


Pumukli, Vicus! Köszi a válaszokat. Egy vérnyomás méréssel és egy 40!!!perces beszélgetéssel megúsztam a védőnénit. És végre megvan a kiskönyvem.

A beöntéshez visszatérve, az én anyukám beöntés nélkül szült engem, én áll. tiszta kakis-pisis voltam. Nem tudom miért, de én nem feltétlenül szeretném ha a férjem végig velem lenne. A vajúdáskor még ok, de a végén...hát nem tudom....
Borzasztó ellenpélda: egy barátnőmnek a szülésnél ott volt a férje, végigcsinálta vele az egészet. A szülés után pár héttel közölte, hogy ő már nem nagyon kívánja a feleségét, mivel már nem látja benne a szexi nőt, hanem a szülőágyon fekvő anya van a szeme előtt...több hónap szexuálpszichológus, azóta is vergődnek ( bár nem mondom hogy csak ezért, a pasi egyébként sem mintaférj...)
Persze én el nem tudom képzelni, hogy a férjemnél ez lenne, de olyan rossz így távolról is egy ilyet végigkövetni....

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Mozza, hát ez brutál, amit írtál! Jó kis firma lehet az a férj... Mondjuk gondolom, hogyha egyébként szép és harmónikus a pár kapcsolata, akkor ez nem fordulhat elő. Ugyanakkor két érzés viaskodik bennem:
- hadd legyen velem a párom, osszuk meg egymással az élményt (a jót és a rosszat is), amikor születik a közös gyermekünk
- hagyjuk meg a születés misztériumát, az nem tartozik férfira, ráadásul szenvedni úgyis én csak egyedül "szeretek", a férjem csak idegesíteni fog. Minek lásson úgy, amikor segíteni úgysem tud.
Aztán majd elválik. Azt tartom valószínűnek, hogy menet közben fogjuk érezni, hogy mi lesz nekünk jó...

Tinu, köszi az infót!

Puszilok mindenkit. 2 nap múlva pont a dokinál leszek!! :roll:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szerintem is a szitu eldönti h ki mennyit marad benn,egyáltalán be megy e az apuka!De szerintem sokat tud ilyenkor segíteni!Nekem tuti szükségem lesz arra hogy ott legyen!És ő tuti ki nem hagyná!
Kivételek mindig vannak,de azt hiszem h az a kapcsolat vhol nem működött jól eleinte se...ennyi erővel a nagy pocak se túl sexi,vagy hogy nem tuod még a cipődet se bekötni :roll:

Én még nem gondolkozom a szülésen,beöntés és társai.Ráérek én még ezen parázni :wink: :lol:

annus11
 
 


Szofi, teljesen jó dolgod van, hisz te már órában számolsz vissza. Nekem még 8 hosszú nap.

Tinu, majd a down-ról írj még, ha megtudsz többet. Meg úgyis hamarabb fogsz menni, mint én, majd tudok dönteni, hogy melyiket válasszam.
pumuklii
 
 


Jaj csajok!

Nekem már 2 napja minden este egy kínszenvedés! :?
Akkor jön rám a hányinger, de nagyon durva, VUK nem jön, de már ott tartok bárcsak jönne, hátha megkönnyebbülnék! Felfúvódom estére, mint egy lufi! :cry:
Van még valaki, akinek még inkább este van hányingere, vagy csak én vagyok ilyen szerencsés? :?:

KépKép
ancsika80
 
 


Sziasztok!

Ancsika, hát nekem reggel van csak hányingerem, de akkor se valami sok. 2 szem keksztől elmúlik. De ezt nem is részléetezem tovább, mert Panndival megvertek! :lol: Mondjuk én azt olvastam, hogy a "reggeli rosszullét" egyáltalán nem csak reggeli lehet. A 6-8. héten már bármikor rád törhet!
Pumukli, még Te se láttad egyáltalán a babádat?
Annus tök igazad van. Én is nevetségesnek érzem az ilyen témákon való gondolkodást, még tök korai. Csak imádok tervezgetni. Ha így haladunk, a 9. hónap végére meglesz a gyerekem életrajza a nyugdíjig. Mindháromé! :D :oops:
Szép álmokat nektek. Ancsi remélem jobban leszel!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi :lol: :lol: Ahhoz télleg kell a 9 hónap.Amúgy lehet azért tart ennyi ideig a terhesség,h az anyuka megtervezhesse szegény gyermek jövőjét :lol: :lol:

Ancsa!
Én is esténként vagyok szarabbul.Ma is szarul aludtam.Fel is voltam puffadva,hányingerem szinte egész nap van....rókakoma viszont elkerül.1 szer hánytam,azt hittem milyen jó megkönnyebbülés....de nem.Utána ugyan úgy folytatódott a hányinger.Azzal nyugtatom magamat h már csak pár hét!Remélem h folyamatosan csökken majd ez.Puffadásra beveszek néha espumisant,sokszor úgy érzem h emiatt van hányingerem is(mármint a puffadás miatt)

annus11
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál! A baba 26 mm, még picit nagyobb is, mint elvileg kellene, dobog a szivecskéje és minden OK! :D

Tinu!
nagyon szimpi volt a doktornő, tényleg nagyon korrekt és mindent elmagyaráz, szinte kérés nélkül. Nem volt bajom a stílusával. Alaposan kivesézte az előző terhességemet és szülésemet, és elmondta mire számíthatok egy előző császár után. Csak egyet hiányoltam, hogy nem kaptam UH képet a babáról. Később sem ad?
Nekem is mondta az ingyenes kombinált tesztet. Én már előzőleg is rájuk gondoltam, mármint a Czeizelékre, mert valahogy szimpibb volt, mint az istenhegyi. Telefonon azt mondták a kombinált teszt ingyenes, de az integrált nem, de azt mondták, hogy a többit majd személyesen elmagyarázzák. Remélem azért legalább olcsóbb, ha már a fele ingyen megvan. Én ma kérek időpontot.

Szofi! Más extra vizsgálatot én sem kérek. Igaz, hogy kockázat így is marad, de egy kicsit megnyugtat, ha ennek jó lesz az eredménye.

Annus! A köv. vizsgálat október 27.

Kép

Kép
hean
 
 


Hean: örülök, hogy meg voltál elégedve UM-val. :) Nem tudtam, hogy ezek a Czeizelék, szóval köszi az infót. Biztos, hogy olcsóbb lesz így, nekem a doktornő mondta, persze árat nem kérdeztem.
Szuper, hogy a babával minden rendben! Nem szokott adni képet, de ha viszel videókazit, akkor felveszi neked az UH-t.

Kép
Kép
tinu
 
 


SZiasztok!

Megjöttünk a vérvételről, nem volt semmi gond, Zsófi nagyon jól viselkedett :D Örülök, hogy nem vittem babakocsit, sokkal egyszerűbb volt így közlekedni vele, máskor is így fogom csinálni :)

Jól elfáradtunk, de Zsófi a hazautat végigaludta, rendes volt, akkor aludt el, mikor arra a villamosra szálltunk fel, ami már végig hoz, így azon aludt 35 percet, meg a kocsiban hazafele még 10-et :)
Vendég
 


Szofi, én még csak petezsákot láttam 5 hetesen. A héten kellene mennem, csak pár napot elutazik doki, ezért következő hét.

Hean, mi a különbség a kombinált meg az integrált teszt között?
pumuklii
 
 


megnéztem

Kombinált-teszt

A terhesség első harmadában - a 11. és a 14. hét között - két, anyai vérben vizsgálható jelző (terhesség alatt előforduló fehérje (PAPP-A/, valamint a ß-hCG) illetve az ultrahangvizsgálattal mérhető magzati tarkóredő vastagsága kerül számbavételre. A vizsgálat átlagosan 85%-os hatékonysággal szűri a Down-kórral sújtott terhességeket.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

No, velem minden OK, este megyek színházba, sztán már holnap is lesz, és végre először láthatk valamit a babócámból - remélhetőleg. Pumukli, én még petezsákot se láttam! :cry: Szóval nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen...
Na jólvan, dolgozgatok tovább. Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


szofi: az már mindjárt itt van! :)

Mi ma este megyünk vacsizni, ma van a második házassági évfordulónk :)

tinu: Neked akartam még írni. Vérvételnél semmi gond nem volt, Zsófi ült az ölemben közben, jött velem a WC-re pisilni, de jól viselkedett mindenhol :D
Vendég
 


Panndi!

Nagyon ügyes Zsófi!Na és persze te is :wink:

Szofi!
Holnap az már nincs messze!Nekem még 1 hét!Iga én már láttam a babát 2szer is :oops:

Hean!
Örülök h minden oké!Szép nagy már a baba!

Én ma a kopaszi gáton voltam,nagyon szép volt!Igazi kellemes őszi idő volt!

annus11
 
 


Tinu!Úgy látom egy napon megyünk legközelebb vizsgálatra.

Panndi!
Gratulálok a házassági évfordulóhoz! Zsófi tényleg nagyon ügyes és jó kislány, azt hiszem Alízzal én ezt nem merném bevállalni, felforgatná az egész labort.

Pumukli!
Látom már megnézted. A www.downszures.hu oldalon minden elég jól le van írva. Én mindenképpen az integráltat szeretném, az pontosabb. Tavaly a sógornőm először csak kombináltat csináltatott és elég nagy kockázatot jósoltak vele, de miután a második vérvétel is megvolt (integrált) már sokkal kedvezőbb lett az eredmény, azóta megvan a baba és egészséges.

Annus! Délután megint a Kopaszi gátra megyünk a lányom kívánságára.

Kép

Kép
hean
 
 


Sziasztok!

Móni,
Nagyon kedves vagy, köszi az érdeklődést!!!!:):)

Köszönöm jól vagyok, már nem szedem az antibiotikumot! :) Holnap reggel kell ismét leadnom vizeletet, hogy megnézzék a baktériumszámot, illetve ultrahanggal is megnéz dokibácsi, hogy minden rendben van-e a babával, cisztával. Már nagyon várom, ez lesz az első vizsgálat, ahol láthatom a kicsi szívhangját! :P Persze, én a magabiztos 5. babát váró kismami rettenetesen izgulok is, :roll: hogy minden rendben legyen, úgyhogy kérek, kérek egy kis drukkot holnapra, lányok! :)

Ági, köszi, abszolút igazad van, a Jázmin úgy szép ahogy van! :)

Apás szülésről: bár tényleg kicsit korai még, ugyanakkor természetes szerintem, hogy, ha felmerül bennünk a kérdés. Szerintem szuper, hogy itt lehetőségünk van rá, hogy megbeszéljük! :)
Nekem a 2 utolsó szülésemnél volt jelen a férjem, és nekem csodálatos volt! Az utolsónál, nagyon elhúzódott a vajúdás (egy fél napot vajúdtam :cry: ) nem is tudom, hogy bírtam volna nélküle! Rengeteg erőt adott, megnyugtatott, hogy abban a "félelmetes" környezetben ott volt ő, mint biztos pont és támasz, ráadásul az örömöm is abszolút megduplázódott, amikor láttam az elérzékenyült tekintetét, ahogy fogta a karjaiban az újszülött kicsi csemetéjét! :):)

A beöntés szerintem jó dolog (ha nincs közvetlenül a szülés előtt hasmenés, akkor tényleg felesleges), én nagyon szégyelleném magam, :oops: de különbözőek vagyunk,végülis tényleg természetes dolog!!

Remélem mindannyian jól vagytok!!!

Mindenkinek nagyon szép napot kívánok! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Sziasztok csajok!

Köszi, a biztatást, no még 27 óra... Sztem nem vok normális már! :oops: :shock: :D

Hean, Annus, hol van ez a Kopaszi gát, annyit emlegetitek, mostmár én is szeretném megnézni!

Panndi, én is gratulálok! A mi két évesünk augusztusban volt! Akkor Zsófival szinte rögtön utána teherbe estél, nem?

Evemama! Nagyon szorítok! Úgy örülök, hogy lassan Te is meggyógyulsz!

Puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Panndi, gratula az évfordulóhoz, jó étvágyat estére! Viszitek Zsófit is vagy vigyáz rá valaki?

Évi, drukkolok holnapra, írj majd!

Én sem tudom, hogyan oldom még meg a vérvételt, nekem nem ül meg az ölemben, olyan, mint egy kis kukac. Arra gondoltam, hogy az esernyő babakocsit bedobom a kocsiba, azzal megyünk be, csak nem fognak érte morogni.
Vendég
 


Tinu,
Köszi a többiek nevében is, hogy megosztottad velünk a szűréssel kapcsolatos helyekről az infót!

Hean,
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataid... valahol megnyugató volt amit írtál... én is keresztülmennék ennyi mindenen, csak legyen meg az a baba...

Evamama,
Küldöm a drukkokat holnapra! :)

Lányok ez a Kopaszi Gát egyre jobban izgat... :9 Kár, hogy most szobafogságon vagyok, megnéznénk mi is, nagyon szeretünk kirándulni...

Szofi , szerintem ez normális.. :) Meglásd, hamar elmegy a ma este a színházban, aztán már itt is van a holnap! Küldöm neked is a drukkokat!

Örültem, ma délelőtt egyáltalán nem éreztem a pocim, de most ismét órák óta fáj, a derekam is leszakad.. Érthetetlen, pedig még nem is nagy a pocink.. Mondjuk az emésztésem is lelassult a sok fekvéstől, alig mozgok vlamit, plusz vasat szedek, nem is csoda, hogy nehéz a pocakom...
vanni
 
 


Én is voltam ma vérvételen. Hát nem tudom, itt a piros, hol a pirosoztak a kémcsöveimmel, úgyhogy kicsit izgulok, hogy nem kevertek-e el valamit. :shock: AZ EKG rendben ment és gyorsan.

Hean: és hány órára mész? Hátha találkozunk a váróban. Én 17.45-re megyek.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok! :lol:

Hean!
gratula a szép nagy babához 8)

Szofi!
már mindjárt holnap van! :D

Vanni!
nekem is leszakad a derekam....bár nekem a mensikor is mindíg ez volt, na de most miért ilyen korán?meg néha hol a bal, hol a jobb oldaét a pf-m táján úgy belenyilall, mintha kést szúrtak volna be.. :? ez attól van, hogy nyúlnak a méhszalagok?a cicim meg egyre érzékenyebb :roll: , ja, és hányingerem is van újra :roll:

és voltam ma a laborleleteimért...hát kicsit magasabba fvs számom a vérben, de a pisi az szerintem brutál :shock: ....mindenféle csúnyaság van benne..baci, gomba...vér, fehérvérsejt...stb :?
most ezzel a lelettel hova kell mennem,a nődokihoz vagy a házihoz vagy a védőnőhöz? :oops: :roll:

és már engem is izgat hol az a kopaszi gát :?: :lol:

Panndi!
Zsófi ügyes kis csajszi :wink:
Vendég
 


Sziasztok Csajok:)

Olyan sokat írtatok,h nem győztem olvasni :D ezért ne haragudjatok ha nem sorolok fel név szerint Mindenkit:9...nagyon örülök,h jól vagytok...sajnálom Akit nem kerül el a Vuk....mielött elkezdtem szedni a Femibiont Én is mindig este,éjjel voltam rosszul....azt hittem nem élem túl:(
Beöntés:mivel 16 és 14 éve szültem akkor kötelezően adták szülés elött,akkor még apás szülés sem volt,amit nem bántam,de most lehet örülnék ha nem egyedül kéne "szenvednem"(bárcsak megérném már)
nagyon várom a pénteket,hogy láthassam a Picurit és szívhangját:)
Még kiskönyvem nincs,nem is csináltatok 10.hétig az a kritikus időszak számomra :cry: csak azt éljük túl :)
Downszűrés:most már nekem is kötelező,sógornőmmel az Istenhegyi úton voltunk februárban az árra nem emlékszem pontosan,de megnyugtató volt,h 1 óra múlva megkaptuk az eredményt 3.keresztfiam is egészséges:)
Szép estét Mindenkinek!:) és VUK mentes reggelt:)

Kép
mónika36
 
 


Ja, nekem is leszakad a derekam:(...nagyon fáj a cicim:(....hányingerem már nincs és farkaséhes vok állandóan!!+2kg sikerült e röpke idő alatt felszednem,mi lessz még később??

Elteszem magam....jó éjt Mindenkinek!:)
Puszika

Kép
mónika36
 
 


Én is múltkor Istenhegyin voltam, de ha a Czeizel tényleg ingyen van, akkor oda megyek.
Néztem mi a különbség a kettő közt, minimális. Azt nem értem , hogy az istenhegyisek azt mondják, h a kombinált teszt 95%-ban ad pontos eredményt, a czeizel meg, hogy 85%-ban. És ugyanaz a vizsgálat....

Holnap drukkolok mindenkiért!
pumuklii
 
 


Pumukli:)

az eredményt is azonnal megmondják??akkor én is azt választanám:)
Szorítok holnap Mindenkiért:)

Jók legyetek:)

Kép
mónika36
 
 


Hár csajok, most véletlenül ekrültem csak gép közelébe, és teljesen ledöbbentem. Lehet, hogyha mindig ilyen sokat írtok, nem fogom bírni az iramot. De azért nagyon igyekszem.

Az apás szüléshez csak annyit, hogy az én férjem is ájulós volt, ha vért látott és vért kellett adnia, aztán maga mondta, hogy szertene bent lenni, és egyáltalán nem bánta. Nekem nagyon jó volt, hogy mellettem állt, de sajnos nekem is császár lett a vége (pedig már a tolófájásoknál tartottunk), úgyhogy arról lemaradt, de mivel engem altattak, ezért ő látta először a babánkat, és ő tudta meg először hogy fiú lett. (mert nem kérdeztük meg). De mindenki maga dönti el, és még sok idő van vissza, bőven változhat.
Beöntést én is kíptam, de nam fájdalmas volt, inkább ciki, kellemetlen, de én ennek ellenér végig csak azt mondogattam, hogy nagyon kell kakilnom, és mi van, ha odakakilok. De a doki csak nyugtatott, hogy az nem lehet, ha meg mégis, akkor sincs semmi.

Én elevitet és folsavat szedek. Hányingerem nekem is van, de nem ezektől, már szinte mióta felkelek és szinte egész nap tart. Hát nem kellemes ... Remélem, nem tart soká. Máténál reggel egyből jött ébredés után az inger, aztán a semmit hánytam, utána már jöhetett a reggeli. Most bár tudok enni, nem nagyon kívánom a kaját.

Mozza!
Szerintem is nagyon durva, amit írtál, még belegondolni is szörnyű, de nem vagyunk egyformák.

Hétfőn megyek a dokihoz, majd utána többet tudok. Hétvégén még igyekszem majd bejelentkezni.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Zsófi is állandóan mozog, ezért nem tudtunk babakocsizni, mert ő abban nem ül meg, mióta tud menni, utálja :roll: Így jó volt, mert a kb fél percet, amíg a vérvétel tartott, kibírta, aztán már jöhetett gyalog :lol:

Zsófit is vittük vacsizni, nem volt ma kire bízni, de nem is baj, ez neki is ünnep :wink:

Igen, Zsófi is, meg a kistesó is viszonylag hamar jött, harmadik hónapban lettem velük terhes.

Na most alszom :)
Vendég
 


Sziasztok csajok! Gondoltam benézek, mielőtt lefexem. Még 19,5 óra. Tuti nem bírok elaludni, de azért bepróbálkozom! Majd holnap délelőtt még jelentkezem.
A színház sajnos nem volt olyan jó, mint vártam... :?
Jók legyetek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Jó reggelt :)

szofi, hányra mész ma dokihoz?
Vendég
 


Sziasztok!

Már vagy 2-3 órája fent vagyok :o . Mostanában egyszerüen nem tudok aludni, pontosabban elalszom, mitöbb beájulok :lol: este, viszont hajnalban felébredek és nem tudok visszaaludni. :?

Szofi, már mindjárt mehetsz a dokihoz, és meglátod minden rendben lesz!!!

Vicuska, nem biztos, hogy olyan rossz ám a leleted ahogy kinéz :wink: , majd a dokid megmondja, addig kár izgulni (mondom én he, he, he :twisted: ), de tényleg! Egyébként szerintem oda kell vinned az eredményt, ahol a beutalót kaptad, én tul. képpen csak a nőgyógyászhoz járok, minden beutalót tőle kapok és az eredményt is ő nézi át, gyógyszert is ő ír. Csak nyugi kismami!!! :)

Tinu, most akkor ez tényleg ingyenes??

Várom a drukkokat, majd írok, ha megjöttünk!

Szép napot mamák, babák! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Na én is felkeltem...Drága férjem talafonált hogy küldjek el vmi emailt :? Pedig tudtam volna még aludni....Tegnap este 8 kor jöttem haza,a szomszéd kisfiúra vigyáztam :lol: Ő 13 hónapos,és mostmár ő se marad a babakocsiban szivesen,csak ha elfáradt.De így...órákba telik egy 10 perces út is,mindent megnéz :lol:
Délután azért pihentem kicsit,szerintem most is megyek fekszem vissza még.
Hányinge továbbra is van...poci is szurkál néha.Ma kérek időpontot a dokitól!!!És már csak 1 hét és megtudom mi van odabenn :wink:

A Kopaszi gát a lágymányosi híd lábnál van a budai oldalon!Azon belül is a déli lábánál.Van parkoló is,mi kocsoval szoktunk átmenni.

Na még jövök!

annus11
 
 


Szép jó reggelt Mamák:)

Én se tudok aludni....5kor felébredek,olvastam,h ilyenkor annyira sok a boldogság hormon,tele vunk izgalommal a terhesség miatt.ezért alszunk keveset....este meg elájulok 1 filmet nem tudtam még megnézni már 3 hete :D
Évi-szorítunk,ha megjöttél írjál!!!
Vuk mentes napot...kicsit megyek melozni...
Vigyázzatok Magatokra:)
puszi:Móni

Kép
mónika36
 
 


Sziasztok,csak bekukk. Hétfőn voltam dokinál. 22,3mm-esek voltunk,a gép szerint 9+1. Már látszottak a kicsi kezecskék és lábacskák.És hogy mozgatta őket. Olyan hihetetlen volt.Bent mozgolódik valaki,én meg észre sem veszem.Na majd 4 hónap múlva!!! Egyébként tegnap nem tudtam jönni,mert egész nap hasogatott a fejem,nem győztem aludni.Igyekszem majd visszaolvasni titeket

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle:)

Gratulálok a Babához:)milyen nagy már?!én múlthétem még csak petezsákot láttam:4/5mm...Pénteken megyek UH-ra meg vérvételre.

puszi

Kép
mónika36
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól. Eléggé össze-vissza érzem magam a következő játszódott le:

Doki nézi, nézi a monitort hosszan, láthatóan keresgél, mindezt faarccal, egyszer csak megszólal mogorva képpel: "látja csak ennyi maradt itt!" Én bennem megállt minden, pontosan ugyanígy viselkedett, amikor pár éve elveszítettem a kisbabámat, ugyanígy keresgélt hosszan, majd mogorván mondta: nincs szívhang.
Tehát én ott feküdtem halálraváltan, miközen ő elkezdte diktálni az adatokat az asszisztensnek, mekkora az uterus, mekkora a petezsák és szívhang kimutatható! Na én ekkor elkezdtem bőgni, ő meg mintha semmi nem történt volna közölte, hogy látja minden rendben van. ÁÁÁÁÁÁÁ
Végül közölte, hogy 6 hetes Pindurka! :shock: Amit nem értek, hiszen 2 hete is gyanezt mondta, pedig akkor fele ekkora volt.
Lányok, akik a 8. hét köröl voltak UH-on megnéznétek mekkora volt a pici?

Nekem azt írta, hogy 27,6 mm-es petezsák, szívhang kimutatható.

Most nem is tudok többet írni, olyan zaklatott vagyok, de jövök még!

Kutyafüle, gratulálok a szép nagy babócádhoz! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: