Új privát üzeneted érkezett!

Drukk a dokihoz!
20150601134430
 
 


ma meg nem jartam itt, most meg mar mindjart keszulodnom kell, mert 5kor eloadas, es eleg hosszas eljutni odaig.

Nekem a vas es a magnezium egyutt szedeserol csak annyit mondott a doki, hogy ket ora teljen el a ketto kozott. De oszinten orulok ha eszembe jut hogy be kell vennem. En 3x2 ot szedek a magne b 6bol, de igazibol a magnezit citratot irjak fel nekem mindig, csak azt annyira utalom lenyelni, hog yneha mg b 6al szunetet tartok.
A vasat kettore emeltek a mostani labor alapjan es en meg Gravidat szedek. Egy ideig ittam a Hipp magzatvedo vitamint, de azt konnyebben elfelejtettem mint a tablettat ezert tertem vissza erre.
Egy idoben meg e vitamint szedtem a gorcsokre, de nem segitet, igy nem vettem ujabb adagot, mert azt tul lehet adagolni, a gravidaban meg van. a calcium tablin is gondolkodom, de annyira utalom a pezsgotablettakat, hogy elmondani sem tudom:)


NA tenyleg megyek, nehogy ne keszuljek el.
Vendég
 


Nekem is a Gravida jött be.
20150601134430
 
 

 
 

sziasztok Anyácskák,

ismét itt..voltak megint keményedésim, így kicsit eltűntem.

DE képzeljétek el: FFFFFFFFFIIIIIIIIIIIÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!!!!!! :D
annnnniyra boldogok vagyunk!!! látnotok kellett volna Apát, 2 méterrel a föld felett lebegett! mert ő fiút szeretett volna, már egyből megírta mindenkinek, még a főnökének is :P
annyira cuki volt a kicsikém, csak úgy izgett-mozgott az anyja hasában, mondta is a doki, h nem szereti ha UH-zák.. már nem kis babszemJankó, hanem egy igazi baba.
annyira mákom volt, mert a kórházi UH-ra várva, a párom pont időben érkezett, így be tudott jönni velem..én minden kis részét láttam és értettem, a párom azt mondta, h ő nem vett ki belőle semmit ;) de én igen! és tökéletes :D azt mondta a doki, h megfelel a 26. hétnek, és minden rendben van.

na megyek, alszom egy jót ezekre az izgalmakra.

annyi még, h a cukrom tényleg magas, így a diéta kihagyhatatlan..de kit érdekel, ezekután? köszönöm mindenkinek a táblázatokat!

pusz,

¤mia¤
Vendég
 


Mia!
Isten hozott a fiús mamik táborában!

Nálunk a nagypapik voltak elszállva a kis tökitől!
20150601134430
 
 


Sziasztok, Kismamák!

Örülök, hogy a kisebb kellemetlenségektől eltekintve jól vagytok. Itt is csendesen múlnak a napok, várjuk a tavaszt (havas eső esik épp). A pocakom rohamosan nő, már vettem sima (nem fűzős) tavaszi cipőt és cipőkanalat. :D

Lassan a babának is szeretnék venni pár dolgot, ehhez kérek szépen tőletek listát: mit érdemes, mit nem. A húgom is ígért egy listát, amin szerepelni fog az összes felesleges dolog is, amit megvett, de sohasem használt.

Vérlázító, amiket az orvosokról írtok! :x

Tegnap megvarrtam a szopipárnát (az anyagot interneten rendeltem hozzá). Élveztem a pepecselést, kivéve amikor a 33 liter mikrogyöngyöt kellett belevarázsolni a belső huzatba. A fürdőkádban csináltam, hogy baj esetén könnyű legyen összeporszívózni. Hát, úgy egy-két liter így is kiszabadult, de egész jó lett, íme:
Kép
Svedbaba[/img]

Kép
svedbaba
 
 


Baba!
Bemásolom a listámat:

• babakocsi
• kiságy,
• matrac,
• pelenkázó, pelus alátét
• légzésfigyelő
• mellszívó
• szopipárna
• kád, állvány
• biztonsági fürdető
• pelus vödör
• sterilizáló
• fertőtlenítő folyadék
• orrszívó (porszívó)
• babaruha szennyestartó
• ágynemű huzat (2-3)
• ágynemű garnitúra
• fejvédő
• hálózsák
• pléd (vékony, vastag)
• baba törölközők,
• gumis lepedő
• gumi lepedő, vagy betét
• textil pelus (20-30 db)
• lázmérő,
• vízhőmérő
• körömvágó olló
• baba hajkefe
• cumis üveg
• cumi
• előke
• pelus,
• műanyag kiskanál
• éjjeli fény, vagy minilámpa,
• babakozmetikumok (fürdető, sampon, hintőpor, popsikrém, popsitörlő, testápoló / babaolaj, steril vatta, steril gézlapok, hexacloropohen hintőpor, 70 %-os alkohol,
• baba ruhához mosópor, öblítő
• szoptatós melltartó, melltartóhoz betétek,
• babaruhák..
o 56-os body (hosszú és rövid ujjú),
o 62-es body (hosszú és rövid ujjú),
o 56-os és 62-es rugdalózók, (hosszú és rövid ujjú),
o kis pulóverek / kardigán,
o sapka,
o kiskabát,
o zoknik,
o hálózsák,
o harisnyanadrág,
o levegőztető zsák, hűvösebb időre

Otthonról még teszek fel linkeket, amiken az van, hogy mi kell a mamának a kórházba.
20150601134430
 
 


Halihó!

Svédbaba, nagyon ügyi vagy!!!! Szép lett a párnácskád!!!

Pindi, hihetetlen, hogy milyen dokik vannak. Te Maglódon fogsz szülni?

Desviki, a listádat én is külön köszönöm, még én sem gondolkodtam azon, hogy mit kell majd megvenni, ill. mi az ami felesleges. :lol:

Írtatok magnéziumról és vitaminokról. Én a hipp natalt iszom naponta (amikor nem felejtem el), ezen kívül pedig nem Magne b6-ot kell szednem, hanem Magnerot tablettát eszem 2X1-et. Illetve, ha érzem, hogy feszül a hasam, erősebben fáj esetleg keményedik, akkor bármikor vehetek be belőle, a fájdalomtól függően többet is.

Csajok, sajnos Magyarországon sok helyen az van, amit írtatok a dokikról. Én Vácon fogok szülni, és a kötelező 12. heti UH-n nem az én orvosom volt, hanem helyettesítették. Az a doki már öreg csontnak számít ott, és híre is van, én még sem voltam pozítív véleménnyel. Az asszisztenseiről nem is beszélve.
De szerencsére az én dokimnál a 18. heti kötelező uh-n továbbra is meg voltam elégedve, és a mai napig meg Én jobban bízom benne, mint a korábbi nőgyógyászomban..... Hát ezek vannak.

Jajaj, képzeljétek!!! Drága Édesanyám mutatott nekem egy ruhácskát, hogy már mit vett Hannának!!! :lol: :lol:
Hát az a ruhácska valami tünemény. Már most divatozik a kiccsaj!!!! :lol: :lol:
Mondtam is Apának, hogy észre sem fogjuk venni, és a pici lányunk diktál, hogy mit mivel vesz majd fel!!!! "Apa, ezt te nem értheted, ez ezzel nem jó..!!! Azt akarom felvenni és kész!!! "
Valami ilyesmire számítok...... :lol: :lol: :lol:

Pusz

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány!
A listámat megversenyeztettem a babás barátnőimmel, és ez már a jóváhagyott.

Az én anyum is kikötötte, hogy ő veszi meg a legénykénk keresztelő ruháját.
20150601134430
 
 


Sziasztok Lányok!

Dejó, hogy hazaérve ennyit kellett olvasnom! :)

Viki! Köszönöm a drukkot! A doki megdicsért, a kilók miatt, és mindent rendben talált. Méhszáj tök zárt, babóca szívhangja tökéletes. Amitől elszállt az agyam, hogy még mindig nem vagyok biztosítva! Csak nem úszom meg az EOP Teve utcát! Kicsit már unom a dolgot! Pénteken vezethetek be pestre, isteni!
A párocskám meg megbetegedik lehet, úgyhogy drukkoljatok, h péntek estig átfusson rajta, ha már elkapta szegénykém....

Anyjuk! Meg tudlak érteni a pezsgőtabi utálatban :)

Mia! Üdv közöttünk, most hogy tuti Martin van a pocidban :) Tipikus kisfiú, utálja, ha fotózzák és lesik :D
Nálunk apósom örült nagyon, hogy kisfiú, az összes többi rokonnak tök mindegy volt :) Örülök, hogy minden oké veletek !

Svedbaba! Nagyon ügyes vagy! Én úgy irigykedem, amikor látom, hogy valaki ilyen kézügyességgel rendelkezik :) Viki listájával nem tudom felvenni a versenyt, mert hasonló van nekem is, annyi, hogy még napozó van felírva az enyémre a rucik közé! A mamás listát meg beírom igérem! :)

Kislány! Na igen, errefelé az orvosok... katasztrófa, ez az a kifejezés, amit még elbír a nyomdafesték :)
Kerepestarcsán fogok szülni, területileg oda tartozunk, és ugye mint írtam én ügyeletesnél fogok szülni.
:) mennyi trendi baba lesz itt július végére :) Gondoskodnak a szülők és a hozzátartozók :D

Na majd még jelentkezem, most megyek, és felfalok mindent :) Szép estét addig is, és aztán nem eltűnni :) ;)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindi!
Gratula a kilókhoz! Na és természetesen ahhoz, hogy minden oké!

Jó, hogy említetted a mamás listát, linkelem, ami nekem van.

http://www.anyaleszek.hu/korhazi-csomag--cikk
20150601134430
 
 


Köszönöm a gratulációt Viki :)

Innen írtam ki a mamacsomagot :)
Még annyit hozzáfűznék, hogy tök jó hogy írják a dobozos üdítőt, de pl. körtét, barackot mellőzni, mert az a tejbe jutva hasigörcsit okozhat a tökmagnak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Amúgy jó, hogy beleolvastam, utána kell néznem az apaságinak!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Ne is mond az apaságit......

Engem dűhít, hogy házasságban vagyunk, és még ezt is igazolnom kell, nem elég ha az origi házassági anyakönyvit bemtatom.
20150601134430
 
 


Ezt nem mondod... De hogy-hogy nem elég? Úgy tudtam, hogy vagy házassági anyakönyvi kivonat, vagy apasági nyilatkozat.

Kép

Kép
pindimano
 
 


Mert 180 napnál nem régibb igazolás kell a házassági anyakönyvi kivonatról!

Ezért menjek be külön az anyakönyvi hivatalba, küzdjek meg időpontért a fiatal párokkal, akik esküvői időpontra várnak.
20150601134430
 
 


Úristen, már semmi nem normális ebben az országban! Fölösleges lótás-futás! Jah és legyél stressz mentes a terhesség alatt, mikor terhelnek ilyen hülyeségekkel!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Na jóccakát mindenkinek! Megyek Dr House-t nézni :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Svédbaba!
Nagyon jó a párna!
Írok én is egy listát....amit már azt itteni magyar barátnőm (akinek 2 gyereke van) is átnézett, és azt mondta hogy jó ez a lista, minden benne van ami kell.
Babaruhák:
- body 56-os és 62-es is (hosszu és rövid ujju egyaránt)
- rugdalózó (ujjatlan, és hosszuujju is ) És az alul kikapcsolható a legparaktikusabb a pelenkacsere szempontjából.
- póló
- pulóver
- kiskabát
- sapka
- zokni
- harisnya
- levegőztető zsák

Felszerelések:
- babakocsi
- babakocsiba való kistakaró vagy pokróc
- kiságy
- matrac
- ágynemű garnitura
- ágynemű huzat (több váltás)
- 1 vastag takaró
- 1-2 vékony pokróc
- gumírozott lepedő
- gumilepedő (pisifelfogó)
- 2-3 fürdőlepedő
- Anyagpelenka 15-20 db (fej alá ágyba, babakocsiba, bukósrongynak)
- autósülés
- műanyag vődőr (zárható- pelenkának)
- szennyestároló
- kisszekrény
- pelenkázó
- tusfürdő, habfürdő
- sampon
- babaolaj
- púder
- testápoló
- popsikrém
- vattakorongok
- nedves törlőkendő
- pelenka
- éjjeli kisfényű lámpa (éjjeli szopihoz)
- szobahőmérő
- cumi
- cumisüveg (2 kicsi, 2 nagy)
- cumisveg mosó kefe
- pelenkázótáska (sétákra, utazásokra)
- előke
- kiskád
- közömvágó olló (lekerekített végű)
- vízhőmérő (első időkban praktikus)
- lázmérő
- orrszívó
- vatta
- tiszta gézlap (köldökcsonkhoz kellhet)
- fültisztító (van babáknak való)
- bébyhajkefe
- műanyag kiskanál
- lázcsillapító kúp
- szopis párna
- 70%-os alkohol (köldökcsonkhoz)
- játékok
- hősugárzó ( míg pici, addig fürdetéshez jól jöhet)
- mellszívó
- melltartóba betét

nekem ennyi van felírva! Van még egy kérdésem hozzád..... nem tudod véletlenül, hogy ha megszületik a baba, akkor utána hol lehet neki utlevelet csináltatni?? Mert rögtön el kéne kezdenünk a procedúrát (bár itt elég hamar mennek az ügyintézések), de ugye már decemberben mennénk Magyarba karácsonyra. A Försekrings kassánál? Vagy a Skatteverketnél? Vagy valahol egészen máshol??
Itt ha jól tudom nem kell friss házassági anyakönyvi kivonat, ugye??

d.dodó
 
 


Bocs, hogy hosszú lettem!

d.dodó
 
 


szerintem a listaban azert vannak nem feltetlen szukseges dolgok, vagyis az elso hetekre tuti nem kell: ilyenek a kencek, eleinte ott vannak a patikai szerek, es van akinek vegig az valik be.hajkefe sem feltetlen kell, jatek egyaltalan nem kell eleinte, vizhomero teljesen folosleges, jobb esetben cumisuveg nem kell ennyi, eloke egyaltalan nem kell, csak ha nagyobb lesz, meg alt azt kap az ember ajandekba mikor jonnek a latogatok, hosugarzo nyaron annyira nem kell, mellszivo egyeni valasztas, lehet kezzel is fejni, sot a csecsemos noverek azt tanitjak a korhazban, muanyag vodor- a nelkul is meg lehet oldani, hisz szemetese mindenkinek van es vannak a szuper pelus zacsik, amik illatositva vannak( MAgyarorszagon meg nem kaphato) , zennyestarto sem kell kulon, errre mondta tegnap a csecsemos, hogy a babat nem sterilen kell tartani, csak tisztan.
De amugy mindenkinek sajat dontese hogy mennyit bir el a penztarcaja. Apiac teljesen telitett anyacsabito olykor megteveszto dologokkal. Epp most msneztem unokatesommal( ferfi), 7 honapos a babajuk, es o maga mondta mennyi szarsagra csabitjak el az embert, majd rajon tok folosleges.


Nekem inkabb a gondom, hogy hogyan kell a nyari babakat oltoztetni....
Vendég
 


Jó reggelt!

Anyjuk! csak a nyári babák ruhatárát tudjuk eddig mi is szerintem
Nyári babák ruhatára:

· 4-6 db body (1-2 hosszú ujjú sem árt altatáshoz vagy hidegebb időre)

· 4-6 db rugdalózó (vékonyabb plüss vagy pamut anyag ujjatlan darabok és 1 db hosszú)

· 2-3 db napozó

· 2-3 db póló

· 1-2 db kardigán vagy pulcsi a hűvösebb napokra

· 1-2 db kocsikabát

· 1-2 db sapka (megkötős pamut)

· 4 pár zokni vagy kiscipő

Az meg hogy ezeket hogyan kombináljuk, kiderül és tapasztaljuk. A mama is együtt tanul a babával :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Anyjuk!
Itt nem szólnak patikai kencéről.... hősugárzó - na ha olyan lesz itt a nyár mint a tavalyi, akkor bőven kell, mert volt hogy teljes gőzzel mentek a radiátorok is nyáron, és igy is hideg volt! Vízhőmérőt én azért vettem, mert én nagyon forró vízban szeretek fürdeni...és igy biztos nem tudnám megállípítani, hogy a babának mi a jó meleg...mert a kezem rettentő forrót is bír...de a baba nem. Szóval itt nyáron mág lehet hogy vastag levegőztető zsák is kell a babára, nemhogy esetleg csak kispokróc, amit egy Magyarországi nyárban kellene....sajna!

d.dodó
 
 


Látom gyűlnek a listák! :D

Nálunk ma bolondokháza van a cégnél, mindenki idegbajos, nyűgös és dili. Alig várom a nap végét.
20150601134430
 
 


Viki! Hát nem irigyellek, sok nyügi ember között! Drukk, hogy kibírd!
Én meglátom ma mi lesz bent a suliban, már ha eljutok odáig :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a listákat! Lesz mit összehasonlítani.

D Dodó: Ha te vagy a férjed svéd állampolgár, akkor a baba is az lesz és egyszerű az ügyintézés, kb egy hét alatt kész az útlevél. Ha viszont mind a ketten magyar állampolgárok vagytok, akkor a baba is az lesz. Kérdezd meg a Bevándorlási Hivatalt (Migrationsverket) vagy a Stockholmi Magyar Nagykövetséget, hogy mi a teendő, mit kell beküldeni stb. Szólj, ha valamiben segíthetek.

Egy örökké éhes
Svedbaba

U.i.: Két tuti nass-tipp, amire talán még azt is rá lehet fogni, hogy egészségesek: :D
1. tejes banánturmix pici cukorral és fahéjjal :D
2. egyhén porcukrozott gyümölcs (eper, málna, szeder, áfonya) omlós keksszel (Albert, Digestive) és mézes túróval :D

Kép
svedbaba
 
 


Szerbusztok!!! :lol:

Gyönyörű napunk volt ma is!!! :lol: :lol:

Svédbaba, hát igen, ami a Ti nyaratokat illeti.... de reméljük azért nem kell majd fűtenetek teljes gőzzel. :shock:

Jut eszembe, Svédbaba, vagy Dodócska, mikor is jöttök Magyarországra???
Mit nem adnék egy pici tőzegáfonyáért....... :roll: :roll: :roll: :roll: Magyarországon egyáltalán nem találtam, semmilyen formában túzeg áfonyát, és mivel a most nyári finn-svéd körutazásunk tolódik, valszeg nem is fogok..... :cry: :cry: Pedig az annyira fincsi, és olyan nagyon egészséges!!! Tele C vitaminnal!!! Remélem legalább Ti esztek. Ha még nem, akkor tessék gyorsan szedni az erdőkben, vagy vásárolni valahol!!!!! Vitaminbomba!!!!
Ja, és Svédbaba, egyél csak!!! Egészségetekre!!! :lol: :lol:

Pindi.
Mennyit is híztál pontosan??
Őszintén szólva megdöbbentem a választott kórházadat illetően. Állítólag tavaly újították fel a a k.tarcsai kórház szülészetét, és csudaszép lett!!! Bár ez sajna nem jelenti azt, hogy az orvosokat is lecserélték. (A kórházat onnan ismerem, hogy a közelben lakom, Őrbottyánban, de én Vácon fogok szülni)


Csajok, mi ez az apasági dolog??? 4 éve házasok vagyunk, és ha jól értettem a szavaitokból, akkor még külön igazolni kell, hogy a férjem a gyerek apja, és ezt vállalja?????? :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány!
Legutóbbi mérlegelés szerint 3 kg plussz van rajtam! De rendesen kicsi is a hasam :) Szerintem csak most kezdek alakot formálni magamnak :)
A tarcsai kórház nem a választottam, csak területileg oda tartozunk, és mivel nincs választott orvosom, így ott fogok szülni! Nagyjából vágom, hogy milyenek ott az orvosok, amennyit kettőből le tudtam szűrni. De nem gond, ennyit kibírok!
A házassági és apasági együttesét Vikitől kérdezd. Ebben nem tudok mit mondani, mert én csak menyasszony vagyok!

Svédbaba! Köszike a nasi cuccosokat :) asszem tesztelni fogom őket :)

pussz mindenkinek

Kép

Kép
pindimano
 
 


Kislány!

Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi) kell. Vagyis igazolást kell kérni a helyi anyakönyvvezetőktől, ha ettől régebben vagytok házasok. Nekünk még be kell szerezni.

Bocsi, rosszul mondtam tegnap a 180 napot. Akik nem házasok, annak apasági nyilatkozatot kell tenni (bár azt nem tudom hol).
20150601134430
 
 


dodo: meg mindig nem 100% hogy lany, takarja magat, laba felhuzva, keze azarca elott.


Valaki tud valmi megnyugtatot, mivel magyarazhato, hogy bar eddig az uhkon a terhessegi hetnek megfelelo nagysagu volt, most meg 2 het "lemaradasa" van?
Elegge megijedtem az adatok olvasasa alapjan. Osszessegeben az adatok altal becsult hetek szama majdnem 26, de a legtobb merete, igy a sulya is, 24 het, viszont a homlok tarko kozti tavolsag 28 het. Ugy izgulok nehogy valami rosszat jelentsen ez. Mert aki csinalta az uh-t egy szot nem szolt a mereteirol, csak odaadta kinyomtatva, es en itthon atneztem, hogy minek mennyinek kene lennie a 26ik heten.
Akit utd valamit, elore is koszonom! Nem szeretnek a 30.hetig izgulni!
Vendég
 


anyjuk:
ezt ne csináld magaddal!! minden baba más.. ha nem felelne meg a mérete szólnának. különben is, lehet az is, h el van számolva a szülési időpontod. nálam például a has körmérete kisebb mint az "átlag". de ez nem jelenti azt, h valami baja lenne. nem mindig annyi a gyerek, mint amit az átlag előír.. van egy hasonlítási táblázat, http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8
de ez nem szentírás, nem cm-re kell megegyeznie.. nincs olyan, h ennyinek kell lennie..

irgum-burgum!! nem pánikolunk!!


¤mia¤
Vendég
 


Anyjuk! Miának igaza van! Ne izgulj, nem lesz semmi gond a babáddal, nem egyforma ütemben fejlődnek a babuk már odabent. Mint ahogy változó, hogy ki mekkora súllyal születik, hány centivel, mikor nő ki a foga... folytathatnám, ez így megy pociban is. Majd megnő a picúrod, lehet mire megszületik óriásbaba lesz!

Csak nyugi!!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


koszonom a nyugtatast, igyekszem egy szemlelni a dolgot!
Tudom nem kell annyit agyalni.
Megyek is ki a szaada majd ez a nagy szel kifujja a fejembol a hulyesegeket!:)
Vendég
 


Kedves Lanyok :)

ELADO :

1.,
hasznalt HAROMKEREKU Quinny babakocsi, nagyon jo allapotban.
Futni is lehet vele, konnyen osszecsukhato, modern, praktikus.
http://www.quinny.com/quinny/productdetail.aspx?id=3
autosulessel, mozeskosar -fekvo resszel, ulos resszel, kb 6 hos kortol hasznalhato, labzsakkal, es minden tartozekkal ( szonyoghalo, esovedo, kistaska...stb)
Ara : :) :) 60 000 ft :):) !!!!!
( autosules Maxi cosi, de a Qunny alapra szerelheto, 9 kg is hasznalhato, szine : drapp es sotetkek.
Mozeskosar resz szine vilagoskek/turkiszes arnyalattal ,
Ulos resz es labzsak piros. )

2.,
Avent Urban Bag = pelenkazos taska
meg eredeti csomagolasban, egyszer sem hasznalt, vadonatuj
annyi a kulonbseg , hogy a kepen csikos szerepel, nekunk tiszta feketenk van.
Ara : 12 000 ft ( Brendonban 16 450 ft )
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =2&whid=25

3.,
Avent kezi mellszivo szett hasznalt, de fertotlenitett, tarolopoharakkal, kis cumisuveggel.
Ara 5 000 ft ( DM ben 14 000 ft korul )

4.,
Kenguru hordozo 1 napos kortol is akar
http://babaslings.com/
parszor hasznalt, tokeletes allapotban
Ara 6 000 ft ( eredeti ara: 13 000 ft )
Szine : meregzold

5.,
Amit a baba kerdezne c. konyv
vadonatuj
1 500 ft ( eredeti ara : 3 399 ft )
http://www.antikkonyv.hu/cgi-bin/antikk ... 9637054297

Ha valaki a babakocsit es a pelenkazotaskat egyutt megveszi, annak a konyv ajandek + fekete M es meretu kismama jogging is.

akit erdekel, kerem NE ide, hanem a
bogyogyorgyi@gmail.com ra irjon

A termekek Bp. VI. keruletben megnezhetoek, barmi kerdesre szivesen valaszolok.

Jo babavarst !
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!

A hiedelmekkel ellentétben néha jó idő is lehet Svédországban nyáron. Főleg, mióta itt is érezni a klímaváltozást. Az viszont igaz, hogy a tavalyi nyár klasszikusan hűvös és esős volt. Én a nyarakat eddig javarészt Magyarországon töltöttem (megtehettem, ugye a tanárok ... :D ), de az idén nem utazunk haza karácsony előtt.

Kislány: Szívesen viszek neked akkor tőzegáfonya-lekvárt. (Majd még emlékeztess addig!) Remélem, egyre gondolunk: svédül hjortron és egy sárga málnára hasonlít. Amúgy én nem szeretem. :(

anyjuk1: Nyugi, minden rendben lesz. A mi babánkat is kisebbnek mérték az átlagosnál, de ez még annyit változhat! Minden babának megvan a saját tempója.

Szép napot mindenkinek!

Svedbaba

U.i.: A babakocsis apróhirdetést olvasva felvetődött bennem a kérdés: Ki a fene akar babakocsival futni? :lol:

Kép
svedbaba
 
 


Svédbaba! Jó kérdés, én az előbb futottam a porszívóval, és totál kifulladtam, pedig mennyivel kisebb, mint egy babakocsi :D

Kép

Kép
pindimano
 
 


mi eleg nagy bajban vagyunk a babakocsival Konnyu kene, de az ritka, meg iszonyat draga. Es hat nem akarunk/ tudunk 100 valamennyit kolteni a babkocsira... De remenykedem valami csak lesz!
Vendég
 


Sziasztok!

Anyjuk!!! Először is próbálj meg nem aggódni, nem negatív gondolatokat teremteni!!! ok???
Másodszor: az ultrahangokon nem mindig tudják pontosan lemérni a babácska méretét, amiből adódhat az eltérés.
Harmadszor: mikor voltál vércsoport vizsgálatotn ellenanyag vizsgálattal???

Óh, Svédbaba!!! Ha valóban hoznál nekem tőzegáfonya lekvárt, bármit kérhetsz tőlem!!!!!! :lol: :lol: Próbáld ki vanília fagyival!!! Isteni finom!! Bár picit fanyar és savanykás, de tényleg egy vitamin bomba!!!!!

Csajok!!! Ti nem dagadtok??? Éjjel azt hittem a csillagokig felmászom az égen, annyira feszült a kezem és a lábam a dagadástól!!! És a lábikom sajna még mindig feszül!!! Jövőhéten esküvőre kell mennünk, kénytelen leszek papucsban menni, mert semmi nem férek bele.... :shock: :shock: :shock: Valami tanács azon kívül, hogy este ne igyak, és mellőzzem a sót???

Puszi Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Kislány!

Nekem is "szorít a cipő", a múlt héten egy számmal nagyobbat vettem, mint amit szoktam. :roll: (Közben ideszemtelenkedett a férjem, ő azt üzeni, menj tolókocsiban az esküvőre. :wink: ) Komolyabbra fordítva a szót: polcold fel a lábad, esetleg húzz szorító térdzoknit.

Hmmm.... karácsonyig még van időm kigondolni, mit is kérjek tőled a lekvárért 8) . Amúgy a vaníliafagyit sem szeretem.

Pá,

Svedbaba

Kép
svedbaba
 
 


Kislány!
Én is dagadok kicsit estére. A sót ha nem is mellőzöd, de csökkentsd.
20150601134430
 
 


kislany: ellenanyagot mult heten a cukorral egyutt vettek le, de eredmenyt meg nem tudok, bar a terhesgondozoba mar lehet atkuldtek az eredmenyt.
Miert kerded?
Nem aggodni pedig megprobalok!
Vendég
 


kesz a kisszoba! MArmint mindem ami koszos munka!:)
MAjd a berendezes meg odebb van, mert elobb a nagyszobanak is kesz kel lennie...
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Én is dagadok, de nekem mostanában a hasam szokott lufi lenni néha, biztos akkor költözik előre a babuci!
ismét a derekam szokott fájni, vagyis inkább a medence csontom, tegnap pedig csak sétáltunk egyet a párommal amíg levittük Roxykát ( a kutyit) oltásra, meg párocskám nyírta a füvet, én meg fogtam neki a zsinórt, estére már felülni nehezemre esett.
Kislány, én is a láb felpolcolásról tudok!
Tegnap megint vettünk rucikat, de ezek már 62-esek, egyet kivéve, nagyon vagány rucik rakok fel róluk képeket! Tescoban 50%-os leárazás volt rájuk!
anyjuk! ügyesek vagytok :) majd kérjük a képeket a szobáról :D

Mindenkinek szép vasárnapot, itt csodásan süt a napocska!:)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Kép

Kép Előző gatyó hátsó része

Kép

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindimanóó!! Édesek a rucik!!! :lol: :lol:

Svédbaba!!! Nyugodtan gondolkodj csak, mit is kérjél cserébe!!! Karácsonyig van idő!!!! :lol: :lol:

Anyjuk! Azért kérdeztem az ellenanyagot, mert bizonyára tudod, hogy ha ott eltérés van, akkor okot adhat arra, hogy a magzat esetleg más vérű, mint az anyja. De ennek már ki kelllett volna derülnie. Szerintem ne aggódj!!! Úgyis mindjárt mehetsz megint ultrahangra, és ki fog derülni, mi a helyzet!!!!

A dagadásról!! Az éjszakai pócolás nagyon jót tesz!!! kipróbáltam már 2 éjjen át, és most minden ok!!! :lol: Köszi az infókat Mindenkinek!

Legyen nagyon szép napotok!! Én most rohanok a házacskánk után, ami éppen nagyon szalad..... :lol: :lol: :lol:

Puszi

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


Sziasztok!

Örülök, h mindenki jól van. nálunk most kezdődik az őrület.. lakásfelújítás..eddig nagyon vártam, mert azt hittem, h besegíthetek, de ez sajna nem így alakult..bár lehet, h jobb is így..én elköltözöm pár hétre, nem veszek részt az őrületben. nálam eddig minden oké, szerdán megyek megint cukorra, meglátjuk, h a diétámmal elértem-e valamit.
ruhácskáim nekem már vannak, egy zsákravaló, meg babakocsi és autósülés is, igazából már csak pár dolog hiányzik (mellszívó, légzésfigyelő, sterilizáló), de azzal majd akkor fogok foglalkozni, ha már kész Martin szobája és lesz hová tenni ezeket.

nekem most a gyomorégés jött elő..elég kellemetlen.. múltkor elsétáltam a Tescóig a párommal és vissza..alig vártam, h hazaérjek és bezuhanjak az ágyba..kifáradtam..kész röhej..régen ezt az utat volt, h 2x jártam meg megpakolva.. ez van. puhány lettem :D

Jók lenni!!

pusz, ¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok!

Kislány, örülök, hogy jobban vagy, azért óvatosan a "ház megfékezésével" :)
Mia! Drukk a cukorhoz! Én akkor leszek UH-n :D De gondolok rád! Szóval te jobban haladsz a ruhácskákkal :) nekem még csak két szatyornyi van :)
Ég a gyomrod? Lehet hajas lesz Martin :) Legalábbis ezt mondják!
Nem vagyunk puhányak, az út lett hosszabb:D :D :D

Legyen további szép napotok!

pusszantás

Kép

Kép
pindimano
 
 


Lányok, mindenkinek jó éjt, remélem jól vagytok! Megint nagyon kihaltunk! :S :(

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jól vagytok!

Cukorterheléshez egy alappal nekem újra csinálták mert 3.3 lett a terhelés éhgyomorra 4.1 az új se lett jobb :oops: .Ez van.

Mi is kezdünk rendezkedni mert a védőnő nem hagy békén elakar jönni megnézni a törpi helyét :roll: de nins kedvünk pakolászni szerelgtni mégkorán van, ....na mindegy ez van.

MIA
nem is vagy puhány mi elakartaunk menni sétálni a törpökkel egy hete hétvégén egy medvepark nevű helyre és kajakra összacsuklottam annyira fájt a hasam így berakott apa a kocsiba ahol aludtam egyett míg ők jólérezték magukat.No akkor én mit mondjak.

Jaj mennem kell mert oviba viszem a nagyot és utána védőnőhöz :roll:

Még valami voltunk UH-n és a fejecske kb 30 hetes méretű a többi eredmény 1 héttel nagyobb Dokikánk annyit mondott Ő se lesz kicsi baba :wink: :lol: :lol: hát nem is szeretnénk ha elmaradna a családi méretektől min. 4600-nak kel lennie :lol: :wink: akkor a növekedési ráta egyenesarányú.Na jó ez vicc volt

Szép napot mindenkinek sziasztok

tappancs28
 
 


Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: