Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lafie: Nagyon rám ijesztett még anno az első problémánál a doki néni a kórházban, hogy akár attól is beindulhatott a spontán vetélés, hogy nem ittam eleget, úgyhogy én azóta nem kockáztatok. A napi 3 l az fix, de inkább több. Nagyon hamar rászoktam, most már szomjas vagyok ,ha esetleg kevesebbet iszom.
Közben kiderült, hogy a Szabolcsban fogunk szülni és nem a Kovács dokival, de az új még nem fix.

Szirom: Pont ma voltak Anyuék a babyoutletben, és elég sok mindent sikerült megvenni. Tegnap a brendonban és a minimanó-ban voltak, de csak néhány dolgot vettek (a kiságyon , pelenkázón kívül - azt a minimanóban vettük), mert baromira drága volt minden (különösen a brendonban). A babyoutlet jobb volt, pl pelenkázótatyit , cumisüvegeket jóval olcsóbban vettek. De teljesen normál áron vették pl a paplant, plédeket is. A plédek nem voltak olyan olcsók, viszont nagyon jó minőségűek és pl a brendonban hasonló minőségű pár ezerrel drágább volt. Sikerült sok apróságot is megvenni , pl lázmérő, körömvágó olló, hajkefe, stb. Valahogy emészthetőbb volt árügyileg a hely. A brendonban is sikerült már pár dolgot venni, de azok leginkább akciósok voltak, mert nekem elég drága sajnos. Főleg a kisruhák. Úgyhogy alakulunk :)
Rucikat Anya még meg akarja nézni pl a Corában meg az Auchan-ban is, azt hallottuk ott is lehet normálisat találni egész jó áron. Meg pl a c&a-ban is vett már kis rugit 600-700 ft körül.
Sajnos csak hétvégéken tudnak menni nézelődni, úgyhogy ezért is örülök, hogy már megvan jó néhány dolog, már nincs sok hétvége hátra! Főleg, hogy a 37.hétig kell csak gyógyszert szednem, aztán már nem és utána valószínűleg be is indul majd a szülés. Remélem addig bent marad a babóca!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok :)

Ezek szerint már mindenhol alakul a babaszoba :) A brendon az én ízlésemnek is elég drága, de a babyoutlet nekem is nagyon tetszett. A brendonban kinézett babakocsit 30,000-rel olcsóbban tudtuk megvenni, csak más színben. Hordozót is majdnem 10ezerrel olcsóbban kaptunk és nem sérült, csak outlet termékek voltak.

Az ötletet én is köszönöm a bébiboltra, nagyon jó cuccok vannak ott is viszonylag jó áron!! :)

Ti hogy álltok a hízással? És a striákkal?

Én eddig 12 kg-ot híztam... a hasamon megjelentek a striák... benne volt a pakliban, mert hajlamos a bőröm a csíkokra, de néha (ha mondjuk jól bekajálok :) ) rendesen érzem, hogy feszül és reped szét a bőröm... ég meg viszket... ennek az egynek nem örülök.... :(

Eszter!! Nagyon örülök, hogy minden rendben van!! :)

Mi még tervezzük egyszer a 4D-t... szerintetek érdemes elmenni még 1x a 35. hét körül??

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Én is szedek vasat, de nincs tôle semmi bajom. Én úgy tudom, h inkább csak székrekedést okoz, savat nem... Mindenestere és most majdnem minden nap iszom egy actimel, én képzeljétek, hogy tök rendbehozta az emésztésem és a bélmuködésem. Nem puffadok annyira, wc-re is normálisan járok, mintha keményedni sem keményednék annyit, szóval tényleg muködik! :)

Annyian írjátok a szopipárnát. Miért olyan jó az? Egy sima, nagyobb méret? párna nem felel meg a célnak?

Jahra! Én is gratula az esküvôhöz! Hahotáztam rajta, fel is olvastam kis "kalandotokat" a kollégáimnak, nem volt egy szokványos történet! :D

Szirom! Köszi a linkeket, nagyon hasznosak.

Babuci! Én eddig 6 kg-t híztam (az elején fogytam 2-3at, így kb. a 17-18. héten voltam nullán, a 6 kg azóta jött föl), és csíkjaim sincsenek, igaz én kb. 3 hete szorgalmasan kenegetem a pocóm. Mamma Donna krémet használok, a 3. gyereket szült kozmetikus barátnôm tanácsára, neked is ajánlom, jónak tunik.

Kép
Kép
tusimi
 
 

 
 

Sziasztok,

Hétvégén mi is összerakjuk a kiságyat. :)

Olyan jóóó már. Meg elmegyünk vásárolni Ikeába is pár dolgot.

VargaViki, nem sok azért a 3 liter??? Nem is vizesedsz egyáltalán tőle?
Ezekről én elég eltérő véleményt hallottam. Nem is tudnék ennyit meginni, tuti.

Kisfiam meg beteg :( Remélem hétvégére meggyógyul mert hivatalosak vagyunk kis barátjának szülinapjára.

Van akinek lesz pólyája?

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!
Eltűntem kicsit,de azért olvastalak titeket,csak írni nem volt energiám.
Kissé nehézkes volt az óvodai beszoktatás napokig sírva hagytam ott Lizit,én meg itthon sírtam :roll: Próbáltam sokkal többet foglalkozni vele itthon délután,beszélgettünk,mostmár pár napja vidáman megy.Úgy volt holnaptól ottalszik,de óvó néni azt mondta ma várjunk még vele ui. 2x délkörül elkezd sírni,nem eszik,de nem mondja mi baja.Azt mondta lehet az ottalvástól fél,így várunk még vele.

Jahra!Először is gartula nektek,sok boldogságot!Nagyon tettszett a történet!!!!! :lol:

Eszter örülök,hogy minden oké,sajna már én is tudom,milyen kiborulni,halálra aggódni magad,ha rosszat mondanak az uh.-n.

Csikken,remélem kicsi fiad már jobban van!Mi baja volt?

Csajok,ti aztán belehúztatok!Nálunk még semmi,de semmi sincs előkészítve bevásárolva öcsikének!Mentségemre legyen,én a "szülési lista" végén vagyok,meg mindig úgyérzem annyi időm van még,aztán mégsem!De hozzáfogok,én is nemsoká!Babaszoba nem lesz,kiságy a mi hálónkban lesz,pelenkázó,pedig az egyenlőre közös gyerekszobában,ill. a szekrény is!Nekünk még nevünk sincs,apának még mindig nem jó semmi.Múltkor aval állított haza,hogy Adorján legyen.Na mondom az nem lesz...Bocs minden Adorjántól...Nekem a Balázs,Bálint,Barnabás,Bertold,Donát tettszene.

Hízás,én 7 kg híztam,stria nincs,bár Lizinél is szülés előtt 3 nappal jött ki 3 picike.Nem is viszket,semmi.Én dm-essel kenem.
Gyomrom nekem is sokmindentől ég,székrekedésem nincs,szedem a Ferrofolgammát,így sem.Lizivel vmi másik vasat szedtem akkor attól volt mindenbajom.

A Brendon egyébként nekem is baromi drága!Kissebb bababoltokba is lehet venni jó cuccokat,sokkal olcsóbban!

Mi babónk elég sokat mozog,de nem csinál akkora mutatványokat,mint Lizi.Viszont rengeteget csuklik!

Pólya nekünk nem lesz,nem is volt,nem szeretem.Munkahelyemen volt lehetőségem kipróbálni.Veszek egy jó kis meleg plédet,Lizit is abba tekertem bele,ha végképp nem tudtam vele mit kezdeni.Ami az első 8 hétben általános volt,folyamatosan üvöltött :shock:

Na eldugulok,legyetek jók!

Ja még azt akartam nekem is sokszor görcsöl mensiszerűen a pocim,meg egyre többet keményedik,de néha úgy,hogy ajaj.Vki írta homeós bogyót szed rá...elkérhetném a nevét!

Egyébként szedtek már valamit ami a méhizmot felkészíti a szülésre,meg hasonlók.Valakinek van valami tapasztalata infója ezekről?

Na tényleg megyek!
Sziasztok!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok!

Hízás: A doki mérlege szerint már 11 kilónál tartok. 55-el indultam, most vagyok 66. Itthon nem méretkezem, nem nagyon akarok foglalkozni a dologgal. Ahogy így átgondolom, egyáltalán nem eszem többet, mint a terhesség előtt, úgyhogy a folyamatos fekvésre fogom a dolgot :). 15-öt valószínűleg el fogom érni, de csak a fenekemen/combomon látszik egy kicsit a hízás, máshol nem.
Striák nincsenek egyenlőre a pocimon. A combomon sok van sajnos, de az már nagyon rég óta. Én is sokszor érzem, hogy néha olyan a pocim mintha szétszakadna, pl akkor ha levegőt veszek, de egyenlőre még nem repedezem.

Csikken: Szerencsére egyáltalán nem vizesedem és mivel a kórházban többször is felhívta a figyelmemet rá több orvos is, ezért én iszom. Szerinted lehet belőle probléma? (vizesedésen kívül)

Pólya: nekünk van egy hagyományos pólyánk, családi ereklye. Úgyhogy fogjuk használni az elején, hacsak a babának nem lesz kifogása ellene. :)

Lizoka: Milyen készítményre gondolsz, ami felkészíti a méhizmot? Én még nem hallottam ilyenről. :(

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok,

köszönjük a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok. Amúgy a mi életünkben nem ritka az ilyen hirtelen nagy meglepetésszerű döntés, okoztunk már a családnak egy-két hihetetlen pillanatot. Ilyen volt hogy tavaly decemberben összejöttünk, holott 8 éve ismerjük egymást, rokonaink házassága révén szegről-végről egy család is voltunk eleve....pl anno az előző házzasságomnál a lagziban ő volt a menyasszonyrabló...mondtam is neki utána amikor összejöttünk, hogy jobban is elbújtathatott volna anno, megspóroltuk volna ezt a 3 évet :wink: Aztán én az elmúlt 4 évben külföldön éltem/dolgoztam, csak karácsonyra jöttem haza, akkor történt a nagy egymásratalálás, pláne hogy először voltunk mindketten szabadok (végre). Úgyhogy karácsony után visszautaztam és december 31-én küldtem neki egy sms-t, hogy másnap reggel Ferihegy, 9-kor. Ott volt :lol: Képzelhetitek aznap a családot amikor beállítottam. Másnap estére az albérletet is megtaláltuk. Aztán megbeszéltük hogy mi a fenére várjunk, régóta ismerjük egymást, fiatalabbak sem leszünk, mindketten azért vagyunk szabadok, mert az előző kapcsolatainkba nem akart a másik gyereket. Na ahogy ezt kimondtuk jött is a Lackó. Most meg az esküvő. Erre kiderül, hogy a babánk is hasonlóan nagy meglepetés okozó lesz, mert 2 hete lánynak nézték az utolsó UH-n, pedig 2O. hétről még fütyis képünk is van.... hát ez egy ilyen család. 8)

Ma voltam kismamatornán. Az utolsó fél óra légzéstechnika volt, de nekem maga a hanyatt fekvés sem megy. Nem tudom mi lesz így, hogy a fenében fogok szülni majd? Holnap megyek a dokihoz, meg kell beszélnünk ezt a dolgot. Azt hittem a terhességtől vannak ilyen fájdalmaim, de ma láttam a többi kismamát és tudták csinálni a gyakorlatokat. Nekem meg ki tudja mi miatt fáj jobban mint nekik. Vagy a gerincsérvem aktiválódott megint, vagy a csípőizületem gyulladt be megint.....mindegy, nem aggódom miatta, más is szült már fájós háttal.

Maltofer Fol-t nekem is kell szednem, vashiány miatt. Nem mondom, hogy nincs mellékhatása, mert az emberbe szinte beleköt a .....értitek, de a sok gyümölcs azért használ.

Vettem 3 kínais hálóinget, amit jól szét lehet gombolni. A hideg ráz ki, hogy azt kell majd bent hordanom, de sajnos muszaj, itt ez szabály.

Eddig én is 7-8 kilónál vagyok, striák nincsenek, de igazából nem nagyon lehet befolyásolni. Én búzacsíraolajat használok, gusztustalan egy érzés, olajos krumplinak érzem magam bekenve, de állítólag hatékony..... :wink:

Nekem két kérdésem lenne. Kinek milyen infója van a málnalevél teáról? Van értelme vajon inni? A másik a fogzáskönnyítő borostyánkő nyaklánc babáknak. Használtatok ilyesmit? Mármint akinek van már babája. Az ismerőseim nagyon dicsérik és őszintén szólva én a NAGY HITETLEN kénytelen vagyok elismerni, hogy egyik ismerős babánál sincs semmi különös a fogzás kapcsán azoknál, akiknek van és használják. Azt olvasom szülésnél is sokat segít.

Na abbahagyom, elnézést, hogy ilyen hosszú voltam. Aludjatok jól! (Te is kisfiam itt a pocakomban légyszi, csak legalább ma éjjel)

:lol:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Huhh, csak gyorsan, mert már ledőlök a székről.
Manó, igen kíváncsi vagyok milyen volt a skarlát nálatok. Már megnyugodtam, hogy a másik doki is azt mondta,hogy nem az. Ráadásul a párom is és az uram is elkaptuk a kórságot. Úgyhogy bizti vírus volt.

Jahra, jó volt olvsani a törpénetet:-) Gratulálok Nektek!

Irígykedem csajszik, én sem eszek többet, sőt Balázs még néha diétáztat is, van hogy csak kétszer tudok enni. Na mindegy én most 18nál tartok, nem nagyon kencézek. Barnival sem volt csíkos a pocim. Most sem az még, habár nagyobb lesz a mértet mint vele.
A combomon meg volt a kis hízékony habtestem miatt. Mindíg oda megy, meg a popóra. Fogyni meg szinte csak felülről. Bizzzzar látvány vagyok:-((( Nem baj, majd a két pasi után lefutkosom:-)

Manó kérdeztél a kutyikról. Ez kedvenc témám:-))) Igen tenyésztő vagyok:-) a Barni előtt ők voltak a mindenem. Meg tudod nézni a honlapunkat ha érdekel, igaz nagyon frissítésre vár. Szóval jó kis elfoglaltságom van. Most éppen 17 francia bulldogunk van, és egy canecorso. De bizti szaporodunk, mivel pénteken az uhun kiderült, hogy vemhes az egyik csajszi. Okt. végén szül, ugyhogy már ráedzhetek az éjszakázásra, mielőtt jön Balázs novemberben. Mert bizony hozzájuk is kőkeményen kell 2 óránként kellni:-)) na meg számos éredekesség amit halandó ember nem is gondolna:-))) na de nem fárasztalak benneteket Vele.

Kutyához szoktatás is kérdezte valaki, de már nem emlékszem, arról ís szívesen írok, ha még érdekel valakit. Nekem van tapasztalatom:-)))

na megyek gyorsan aludni, mert mindjárt óbégatás lesz a reggeli tápiért:-)
barnusanyus
 
 


Jó reggelt :-)

Barnusanyus, engem is érdekelne a kutyához szoktatás, légyszíves mindenképpen írj róla. Nálunk várhatóan 1 éves lesz a Lackó, mire kiköltözhetünk a kertes házba és akkor szeretnénk kutyát is a házhoz hozni.

Legyen szép a napotok! :P

Kép
jahra
 
 


Sziasztok,

Jahra, még nem is gratuláltam nektek :) Sok boldogságot, bár gondolom az már megvan egy ideje.

Pólyát nem használtam Rolinál, de most kaptam kettőt is és mivel úgyis hidegben születendő baba lesz ezért kipróbálom.

Rolihoz meg ma kijön majd a dokinéni. Elég elesett szegénykém. :(

Málnalevéltea, én ittam. Mikor bementem szülni már 3 ujjnyi volt a méhszájam. Fog sincs ettől e, de most is fogok majd.

Borostyán: nincs tapasztalatom róla.

Stírám nekem van, de ezek megmaradtak még egyenlőre előző terhességemből. Majd jönnek az újak is :)

Hízás, egyenlőre minusz 1 kilónál tartok. Szóval semmit nem híztam.

Hétvégén megcsináljuk már a kiságyat és akkor majd fotózok.
Meg a rucikat is. :)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Mi van a málnalevélteával?
Segíti kinyílni a méhszájat?

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

benyaltam valami ovis kórságot és köhögök, meg fáj a torkom, taknyos vagyok, szóval :roll: Próbálom mmagam kúrálni homeopátiás szerekkel egyenlőre, remélem elég lesz.

Málnalevél tea: Én nem ittam emmánál, igazából kipróbálnám de én nem kapok a környéken sehol. H avalaki elárulja hol lehet beszerezni, akkor lehet kipróbálom...


Csikken!

-1 kiló :shock: ilyeneket ne is írj :D Én +10 8)


Pólyát én nem használtam, most sem tervezem.

Jahra!

nem semmi történet :D Gartulálok én is az esküvőhöz.

Tusimi!

Anno én egy nagypárnán próbáltam szoptatni emmát, az is jó volt, ez a szopipárna nekem most az alváshoz jött be nagyon, szoptatáshoz majd kiderül.

Stírák: nekem azok jöttek ki újra amik Emmánál keletkeztek. csak most pár hete bevörösödtek megint, pedig már fehérek voltak ugye.

Új szerintem nincs.
Viszont emmánál a belső combomnál lévők fájtak nagyon, most azokkal nincs gond.

Vas: Én is ferrofogammán vagyok, lennék pontosabban, nem si volt vele semmi gond, de most hogy tartanom kell ezta cukros diétát, hát most lett gondom:((((((((( Most nem is nagyon merem pluszba a vasat szedni. Bár most elkezdtem búzakorpát tenni a joghurtba ilyesmi, most rendeződni látszik a dolog, d emég az előző eset utóhatásait heverem kifelé. :oops: Nem is tudom hogy írjam le, de borzalmas volt, képzeljétek úgy jártam hogy gáttájékon mintha kifordult volna az egész, mintha ott lett volna aranyerem az erölködéstől, nagyon fájt, azt hittem megszülök, kb fél nap alatt rendbejött :oops: Én nem tudom mi volt ez, de nagyon félek a szülésnél nehogy gond legyen. Majd lehet mondom is a dokinak pénteken.

Ja, tényleg, cukrom enyhének ítéltetett, szóval egyenlőre elég a diéta,aztán 2 hét múlva kontroll vérvétel. Közben ugye babáról nem tudjuk eldönteni hogy most mennyi idős is, pénteken uh lesz, mert rájöttem hogy korábbi állításommal szemben, lehet simán bébike kb 8 nappal idősebb, mint a számolt, mert nekem akkor nagyon éppenhogycsak jött meg, tul képp csak barnáztam 3 napot. Szóval lehet bébi idősebb és akkor már 36 hetes vagyok kb ami meg is felel az uh és a méh nagyságából következtethetőnek. csak épp félidőben voltunk nyaralni és valahogy meg voltam győződve róla hogy akkor lett a bébi, csak most gondoltam át a dolgot...

barnusanyus!

de szupi lehet, nekem is a kedvenc témám a kutya:))))) Majd írok róla csak úgy hallom megjött a csajom az oviból...

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


ja, és honlap cím jöhet:) A farncia bulldog nem szül nehezen, mintha ezt olvastam volna valahol :?

Mondjuk nálunk kiskutyák sosem voltam, mert sosem volt olyan kutyám akit érdemes lett volna tenyészteni, mi csak hobbiból tartjuk őket, az állatmentés is érdekel nagyon, sajnos a férjem kevésbé, anyukám meg kifejezetten ellenzi, így csak egy befogadott kutyánk van, meg egy volt nálunk ideiglenesben akit gazdihoz adtunk, de anyukám nagyjából ennyitől ki is borult, sajnos együtt lakunk, így nem is lehet többször :cry:

Emma is imádja a kutyákat, összeszoktatásról majd írok, bár nekünk amikor ő született csak egy kis shih-tzunk volt, most érdekesebb lesz a dolog, egy biztos hogy azonnal be kell mutatni szerintem a kis jövevényt, nem szabad teljesen elzárni tőle, meg ilyesmi, mert akkor jön a baj ha véletlen mégis összetalálkoznak ugye...

Nagy kutya nálunk apósoméknál volt, de vele sem volt gond, két hónapos volt Emma mikor először ott jártunk, neki is rögtön enegdtük hogy megszaglássza ilyesmi.

Amit jahhra ír hogy már megvana baba és úgy jön a kutyus az megint más eset, majd később arról is bővebben.

Nálunk mindhárom kutyával nagy a barátság, a legnagyobb próbákozott be Emmánál ahogy serdült (márminta kutya, kan) de csírájában elfolytottuk a dolgot, tudja hol a helye a rangsorban. Ez a lényeg azt hiszem, De Barnusanyus biztos jobban ért hozzá, hogy a kutya elfogadja hogy a gyerkőc az előrébb vagy max vele egy szinten van, ne tartsa maga alattinak a falka rangsorban. És ezt a legkisebb jelnél tudtaosítani kell benne, mert később nehéz korrigálni.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Kérdeztétek mi az a homeos szer amit a keményedésekre szedek.Magnesium phosporicum D6 (Schüssler-só).Forró vízben fel kell oldani 5 tablettát és kortyonként iszogatni görcsök esetén.Általában puha a hasam mire az utolsó kortyot iszom.Ha nincs keményedés napi egyet szopogatok megelőzésképpen.Nekem müködik ,ha valamiért elfelejtem reggel,tuti hogy délutánra jön a kőpoci.
A málnalevél-tea nagyon jó,de csak a 36.héttől szabad iszogatni és akkor is csak napi 3 bögrével!!!

Szirom! Szerintem az ambuláns szülés nem bátorság a részemről.Nem az első szülésem lesz,tehát tudom milyen a normális vérzés szülés után.Hőmérő otthon is van és ha bármi nem stimmelne bármikor vissza lehet menni a kórházba.A baba miatt sem aggódom,a nővérem gyermekorvos.Én nagyobb veszélynek ítélem meg a kórházat:látogatók hada a kórtermekben,közös wc,zuhanyzó stb. Természetesen nem ragaszkodom a hazamenetelhez mindenáron.Nem tudhatom akkor és ott hogyan fogom gondolni,hiszen minden olyan más lehet,mint ahogyan én azt előre elképzeltem.

Lányok!Én alig alszom éjjelenként.Ha éppen nem pisilni kell,akkor levegőért kapkodok.Nektek nincs ilyen problémátok?



Sziasztok!
Még új vagyok itt a babaneten.
Én is novemberben fogok szülni 15-re vagyok kiírva.
A málnalevélteáról szeretnék kérdezni, hogy azt előtte mennyivel kell inni?
A babyoutletről is olvastam.Arról beszéltek ami a Soroksári úton van, azért kérdezem mert én is megtaláltam a neten és tervezzük, hogy megnézzük.
Köszönöm előre is a választ.
Mindenkinek Szép Napot kívánok.
Szilvi
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Én kérdeztem a múltkor a kutyához való szoktatásról, kiváncsi voltam ki hogy csinálja. Szerintünk is az a legjobb, ha megismertetjük vele a babát már az elején, attól, hogy megszaglássza, nem lesz semmi baja. Remélem , hogy minden zökkenőmentesen megy majd, egyenlőre más gyerekekért nagyon odavan a kuty. Úgyhogy Barnusanyus, kíváncsi vagyok a beszámolódra!

Szilvi: üdv a fedélzeten! Igen, a soroksári úti babyoutletről beszéltünk, én nem is tudok másikról.

Manó: jobbulást neked!

Kép
vargaviki
 
 


Lilith!

Nekem most az a fura hogy pár napja nem fáj a csípőm sem éjjel. És a légszomj sem. Szerintem lejebb ment a baba. majd bizti nálad is így lesz. Helyett emondjuk az állandó wc-r ejárás meg most a nátha bőven elég, szóval azért nem mondom hogy jól alszom, de rosszul sem, csak ugye a sok megszakítás. Ráaádásul a lányom állandóan felébred amikor lemegyek, pedig külön szobában van és megejelenik nálunk. Mindíg épp mire visszafekszem. Kelhetek fel újra visszakísérni. Mondjuk most éjjel sikerült az ágyból elintéznem, szerintem ő is félig aludt: anya, becsuktátok az ajtómat, mondta. mire én, jó , akkor nyisd ki és menj aludni. Ő: Jó, és aludt reggelig :lol:

Szilvi!

Üdv itt! kellenek is a novemberiek, mert egyenlőre úgy néz ki én nem húzom ki addig:)))) A baby outlet a sorosksári úti igen, én is mindíg tervezem, de nem fog ez már szerintem összejönni nekem. Ma is ki se mozdultam,a nyukám ment bevásásrolni nekem meg Emmáért is, és ez már a vég mert amúgy imádok egyedül vásárolni.

Málnalevél teát én úgy tudom 36. héttől szabad csak, de én nem ittam. Mint írtam nem is tudom hol lehetne venni.

Viki!

Köszi:)

Nekünk le van videózva mikro hazavittük Emmát a kórházból, körüláll az össze snagyszülő, a shih-tzunk meg ott ugrál a lábunknál annyira kiváncsi volt. Anyukám meg felvett eés jól megszaglázat Emmát. Aztán leültem a fotelbe, kutya fel a karfára, tisza extázisban volt. Kb 1 hónapig ő volt az első aki Emma nyikkanására már rohant is, előbb odaért mint én. Aztán megszokta és már bőghetett, a füle botját sem mozdította :lol:

Most viszont van két kinti kutyánk akik azért időnként bejönnek, ebből egy elég féltékeny rám, mert az utcáról lett összeszedve és valamiért engem tart az Istennek :oops: . emmát imádja, de ha másik kuytát símogatok vagy megfogtam a szomszéd kisfiú kezét, már dúródott is közénk. Szóval vele lesz egy menetünk azt gondolom.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lilith!

Nekem most az a fura hogy pár napja nem fáj a csípőm sem éjjel. És a légszomj sem. Szerintem lejebb ment a baba. majd bizti nálad is így lesz. Helyett emondjuk az állandó wc-r ejárás meg most a nátha bőven elég, szóval azért nem mondom hogy jól alszom, de rosszul sem, csak ugye a sok megszakítás. Ráaádásul a lányom állandóan felébred amikor lemegyek, pedig külön szobában van és megejelenik nálunk. Mindíg épp mire visszafekszem. Kelhetek fel újra visszakísérni. Mondjuk most éjjel sikerült az ágyból elintéznem, szerintem ő is félig aludt: anya, becsuktátok az ajtómat, mondta. mire én, jó , akkor nyisd ki és menj aludni. Ő: Jó, és aludt reggelig :lol:

Szilvi!

Üdv itt! kellenek is a novemberiek, mert egyenlőre úgy néz ki én nem húzom ki addig:)))) A baby outlet a sorosksári úti igen, én is mindíg tervezem, de nem fog ez már szerintem összejönni nekem. Ma is ki se mozdultam,a nyukám ment bevásásrolni nekem meg Emmáért is, és ez már a vég mert amúgy imádok egyedül vásárolni.

Málnalevél teát én úgy tudom 36. héttől szabad csak, de én nem ittam. Mint írtam nem is tudom hol lehetne venni.

Viki!

Köszi:)

Nekünk le van videózva mikro hazavittük Emmát a kórházból, körüláll az össze snagyszülő, a shih-tzunk meg ott ugrál a lábunknál annyira kiváncsi volt. Anyukám meg felvett eés jól megszaglázat Emmát. Aztán leültem a fotelbe, kutya fel a karfára, tisza extázisban volt. Kb 1 hónapig ő volt az első aki Emma nyikkanására már rohant is, előbb odaért mint én. Aztán megszokta és már bőghetett, a füle botját sem mozdította :lol:

Most viszont van két kinti kutyánk akik azért időnként bejönnek, ebből egy elég féltékeny rám, mert az utcáról lett összeszedve és valamiért engem tart az Istennek :oops: . emmát imádja, de ha másik kuytát símogatok vagy megfogtam a szomszéd kisfiú kezét, már dúródott is közénk. Szóval vele lesz egy menetünk azt gondolom.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lilith!

Nekem most az a fura hogy pár napja nem fáj a csípőm sem éjjel. És a légszomj sem. Szerintem lejebb ment a baba. majd bizti nálad is így lesz. Helyett emondjuk az állandó wc-r ejárás meg most a nátha bőven elég, szóval azért nem mondom hogy jól alszom, de rosszul sem, csak ugye a sok megszakítás. Ráaádásul a lányom állandóan felébred amikor lemegyek, pedig külön szobában van és megejelenik nálunk. Mindíg épp mire visszafekszem. Kelhetek fel újra visszakísérni. Mondjuk most éjjel sikerült az ágyból elintéznem, szerintem ő is félig aludt: anya, becsuktátok az ajtómat, mondta. mire én, jó , akkor nyisd ki és menj aludni. Ő: Jó, és aludt reggelig :lol:

Szilvi!

Üdv itt! kellenek is a novemberiek, mert egyenlőre úgy néz ki én nem húzom ki addig:)))) A baby outlet a sorosksári úti igen, én is mindíg tervezem, de nem fog ez már szerintem összejönni nekem. Ma is ki se mozdultam,a nyukám ment bevásásrolni nekem meg Emmáért is, és ez már a vég mert amúgy imádok egyedül vásárolni.

Málnalevél teát én úgy tudom 36. héttől szabad csak, de én nem ittam. Mint írtam nem is tudom hol lehetne venni.

Viki!

Köszi:)

Nekünk le van videózva mikro hazavittük Emmát a kórházból, körüláll az össze snagyszülő, a shih-tzunk meg ott ugrál a lábunknál annyira kiváncsi volt. Anyukám meg felvett eés jól megszaglázat Emmát. Aztán leültem a fotelbe, kutya fel a karfára, tisza extázisban volt. Kb 1 hónapig ő volt az első aki Emma nyikkanására már rohant is, előbb odaért mint én. Aztán megszokta és már bőghetett, a füle botját sem mozdította :lol:

Most viszont van két kinti kutyánk akik azért időnként bejönnek, ebből egy elég féltékeny rám, mert az utcáról lett összeszedve és valamiért engem tart az Istennek :oops: . emmát imádja, de ha másik kuytát símogatok vagy megfogtam a szomszéd kisfiú kezét, már dúródott is közénk. Szóval vele lesz egy menetünk azt gondolom.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Málnalevélteát szerintem bármelyik Herbáriában, gyógynövényboltban, bioboltban kapsz. Ugyanolyan csomagolásban van, mint más gyógyteák, és kerül vagy 170 forintba :D Nekem a 36. héttől mondta a szülésznő.

Szilvi! Üdv itt! Írjál sokat!

Lilith! Köszi a homeós cucc nevét! Ambuláns szülés: értelek és megértelek, mondjuk nagy könnyebbség, hogy a tesód gyermekorvos. Akkor meg tudjátok oldani, ami ilyenkor nehézség szokott lenni.
Pisi éjszaka: én az egész terhesség alatt min. 4-szer mentem ki egy éjszaka, mostanában ez inkább 6 alkalom... :roll: De fulladni nem fulladok szerencsére :wink: savam van inkább, az is elég xar.

Valaki kérdezte a pólyát, nekünk nem volt és most sem lesz. Viszont egy viszonylag kemény, stabil díszpárnán sokat feküdt a kölyök, leginkább az apja érezte biztonságosnak úgy felemelni :wink:

Szopispárna: nekem Miksával az elején egy hónapig nem volt, és egy nagypárnát állítottam be, ami szintén jó, de a szopispárna sokkal jobb, talán a stabil töltete miatt. Aludni rajta vagy vele meg tényleg zseniális.

Barnusanyus! megkaptad a privit a skarlátról?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Lilith!
Éjszakánként én sem alszom, de nem tudom az okát és maximum fél5 - 5 óra ameddig tudok aludni... :( bár pisilni nekem nem kell kimenni, de az összes fordulásomra felkelek és több mozdulatra tudok átfordulni egyik oldalamról a másikra. Rendesen érzem, ahogy a kicsi átcsúszik egyik oldalról a másikra :D utána ő is fészkelődik és akkor mehet tovább az alvás. Már ha vissza tudok aludni...

Szilvi!
Érdemes megnézni a soroksári úti outletet!! Ott vettünk babakocsit 30e-rel olcsóbban, mint a Brendonban ugyanazt. Annyi különbséggel, hogy más a színe, mint amit a Brendonban kinéztünk. Kérdeztük, hogy miért ez a nagy különbség és mondta az eladó, hogy azért, mert már nem gyártják ezt a színt.. de a hordozók és egyéb más dolgok is sokkal olcsóbban vannak mint a Brendonban.
Ha tudtok mindenképp menjetek el!!

Tegnap voltam a dokibácsinál és megnézte a méhszájamat, teljesen zárt. Megnézte a babucit is, fejjel lefelé van és azt mondta mindent rendben lát :) És jövő hét csütörtökön kell már mennem az első CTG-re!!

Volt már valaki közületek CTG-n? Bár ez most hülyeség mert a nem első babások biztos
:oops: :) Mit csinálnak itt pontosan??

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen Szirom megkaptam, csak időm nincs válaszolni. Nem hagy pintyő, épp csak olvsani tudok, aztán rohannom kell:-)
Barninak is voltak ilyen piros foltok az arcán, de az hamar el is múlt. A doki szerint arcon nem jellemző.. na mindegy... a másik doki is állította, hogy tuti nem az, hátttt. mit tegyek. Muszáj hinnem nekik:-9 igaz már ütöttem meg a bokám az első háziorvossal, de ezt most hagyjuk.
Kutya téren rengeteg infóm van, ugyhogy, megpróbálok ma még jönni és regélni, de most megint rohanás van, rengeteg elintézni valóm van, holnap reggel megyünk anyumékhoz vidékre, és csak kedden akarok haza jönni, viszont akkor éjszaka dolgoznom kell, mert meg kell csinálnom egy előtársasági adóbevallást. Szóval majd jövök ígérem és beszámolok kutyatéren.,
Annyit azért hozzá teszek, hogy a világ legjobb dolga, ha egy gyerek kutya mellett nő fel!!! Rengeteg pluszt ad, amit még én magam sem gondoltam volna:-)))
na majd jövök és oldalakat regélek:-))))))))))))))))))))))))
barnusanyus
 
 


Szirom!

Itt nem ismerek ilyen boltot:( DM-ben, patikában meg nincs, én emg mostanában nem jutok el sehová, eszméletlenül nyomja a bébi már a hólyagom, olyna vagyok mint egy totyogó öregasszony néha. Férjem ma elment az utolsó versenyre, vasárnap éjjel jön, ma este anyukám sem alszik itthon, és holnap is csak éjfél körül jön, remélem megleszünk.
Vasárnap meg mennénk búcsúba Emma keresztszüleivel, de már előre félek hogy fogom bírni, de Emma nagyon várja.

Babuci!

Nem si tudod milyen jó hogy nem kell pisitúrákra járnod 8) Persze tudom így sem alszol jól.

Ctg: Hát semmi extrára nem számíts, rád tesznek egy kutyüt, mint az ekg kb csak a hasadra és akkor hallod a baba szívverését folyamatosan,a mi végülis tök szupi , lés amikor érzed hogy mozdul a baba akkor nyomni kell egy gombot. Ezen vagy kb 20-30 percet, és kiad egy papírt, mint az ekg amin rajta vana baba szívverése, amikor nyomtada gombot azt megjelöli és akkor azt hiszem fel kell mennie a pulzus vonalnak za ajó, plusz külön méri a méhtevékenységet, van e összehúzódás ilyesmi.

Csak nagyon halkan jegyzem meg hogy én a méhösszehúzódás mérésben én nem hiszek, mármint hogy tényleg jelez valamit, arra nagyon jó hogy lássák a baba jól érzi e magát, de nekem a szülés előtti este, sőt még éjjel sem mutatott az anyamvadt ctg semmi extra méhtevékenységet, közben meg már vajúdtam rendesen, ezért küldtek fel a szülőszobáról aludni. Közben tényleg vajúdtam, csak állítólag nem jó helyen fájt és így nem érzékelte a gép, de tényleg szülés volt és délelőtt meg si lett Emma. Szóval a nénikéjét a gépnek :evil:

Barnusanyus!

Kuty atémában egyet értek! Annyi de annyi pluszt ad, az enyém tényleg úgy nőtt fel, szerencsére se a gyerekdokinak se a védőnőnek egy rossz szava nem volt miatta, együtt csúszott mászott vele , néha beleevett a kuytakajába :lol: Emlékszem épp jött a gyerekdoki és mondtam neki hogy nem vettem észre és Emma megette a tápot, erre a gyerekdoki teljes nyugalommal: és akkor mi van? Mi baja lesz tőle? 8) Nálunk anyukám van nagyon ellen de már megszokta Emmánál hogy belefekszik a kuytaágyvab meg bújik hozzájuk , meg bemászik a kutyaházba. De most a kicsivel kapcsolatban megint próbálkozik, hogy ha meglesz a kicsi így meg úgy legyen, mondtam neki hogy jobb ha beletörődik hogy az én gyerekeim már csak ilyen kutyásan nőnek fel :lol:

Egyébként meggyőződésem hogy ennek köszönhető hogy Emma nem volt soha beteges, jó néha náthás, de pl a bölcsiből is alig hiányzott míg más gyerekek folyamatosan betegek voltak, kell az immunrendszer, az meg csak úgy alakul ki ha érik hatások. Amire nagyon figyelni kell kuytánál hogy ha kisgyerek van a háznál, akkor 3 havonta féregteleníteni kell, nem elég évenet vagy fél évente. De nagyjából ennyi.

A védőnőtől kaptam egy reklám csomagot, biztos ti is, volt benen pár melltartó betét meg pelus, meg reklámanyagok. na a domestosos füzetecskén pl teljesen kiakadtam. Tul képp szerintük majdnem mindnet folyamatosan domestossal kell sikálni a gyerek körül, beleértev naponta a kiskádját, a játékait, felmosni azzal, sőt azt írják a gyerekszoba falát is tegyük lemoshatóvá és mossuk domestossal :shock: Hát normálisak? egyrészt ha fertőtleníteni akarok egy gyerek körül tuti nem domestost használok napi rendszerességgel, hanem pl chicco hideg sterilizáló oldatot, ami mégiscsak gyerekbarátabb. Másrész szerintem ha eg ygyerek ilyen domestosos környezetben van tartva , akkor az első alkalommal ahogy társaságba kerül vége lesz, ő lesz a legbetegesebb gyerek.
És társaság alatt itt nem bölcsit értek, hanem egy szimpla játszóházat vagy játszóteret, vagy csak egy utazást a metrón pl.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


teszekbe pár képet:) remélem nem untatlak titeket vele 8) Kép Ilyen kiváncsi volt

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ezen Emma 1 hónapos volt:) Ha belegondolok hogy hamarosan megint lesz egy ilyen picikénk:)))

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Itt fél éves Kép Nagy a barátság

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


8 hónaposan már játszottak is Kép .

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


na ez meg már a csipet csapat

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép .

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,

nagyon aranyosak a képek :-)

Olvasom, hogy Ti sem alszotok. Anyum szerint ez még korai, mert mi lesz majd 1 hónap múlva.... Pedig én pár hete szintén csak nyomokban alszom. Ugyanaz az helyzet mint Nálad Babuci, egy-egy fordulás éjszaka külön tervezést igényel.... és akkor hagyján hogy én fészkelődök, de aztán a Lackó is mire beállítja magának a cuccokat odabent hogy kényelmesen feküdjön, nekem már teljesen ki van pattanva a szemem. Aztán a fészkelődésétől persze pisilnem kell, úgyhogy kétszer is meggondolom, hogy mozdulok-e. :roll:

Tegnap voltam az utolsó kismamaklubb előadáson, a szoptatásról volt szó. Nagyon jó volt, érdekes. Semmi új infó, hiszen állandóan ilyesmiket olvasok, de azért érdekes volt. Semmi horror nem volt ezúttal :lol:

Voltam hétfőn terhestornán is, nagyon tettszik. Kár hogy nem kezdtem el előbb. Ma kell hívnom a szülésznőt, hogy mikor mehetek be hozzá megbeszélni a részleteket, meg körbejárni a szülőszobát. Voltam kedden dokinál, mondja a végén, hogy a következő alkalommal (havonta kellett mennem) már nem a rendelőben találkozunk, hanem a kórházban, mert a finish-be értünk és onnantól már hetente kell majd járnom. Mondom nem korai ez még? Azt mondja ne vicceljen, mindjárt szülünk! És tényleg. Nagyon közel a vége. Mire mennem kell legközelebb a 37. héten leszek. :P Alig akarom elhinni, hogy már itt tartunk. Mondom Apának ezt otthon, hát az lesápadt, hogy jesszus ebbe bele se gondolt. Sajnos az új lakásba költözés elhúzódik, még ha Lackó időben is születik akkor is innen az albiból megyünk szülni és a kórházból oda megyünk már haza. Ami azt jelenti, hogy semmit nem tudok majd előkészíteni, mindent Anyunak és Anyósomnak kell megcsinálnia majd. Mosnom sem érdemes mert aztán hetekre dobozokba kerülnek a holmik, kezdhetném előről. Ez miatt kicsit el vagyok szontyolodva, jó lett volna kész babaszobával várni a Lackót. Na mindí, ennél nagyobb bajom sose legyen.

Lépek főzni. :wink:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!
Én már nem teljesen új vagyok, mert a János kórházas topikba már írogattam, de most hosszú ideig nem volt internet, most végre megint van, megragadom az alkalmat és csatlakozom hozzátok.
Én november 18-ra vagyok kiírva, próbáltam egy jó pár oldalt visszaolvasgatni, amit nagy élvezettel tettem.

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül alvási és "helyezkedési" nehézségeimmel, én is háromszor meggondolom, hogy forduljak -e, pláne mivel a kis manóka is éjjeli bagoly és minden mozdulatra még inkább felélénkül.

Egyébként kislányunk lesz, a vonalzómon szerepló Laura időközben Anna Laurára változott. /Mivel nem sikerült dűlőre jutni egy névvel./

Én most azon vagyok nagy izgalomban, hogy szoptathatok -e vagy sem, mert egy bélbetegség (crohn) miatt kénytelen vagyok gyógyszert szedni, ez mellett viszont nem biztos hogy lehet majd szoptatni. A szülész doki azt mondta, hogy a 35 hetes kontrollon összeülünk és megbeszéljük hogy legyen, addig is gyűjtsem az infókat én is a belgyógy dokitól, háziorvostól, védőnőtől.

Tegnap közben egy csodálatos dologban volt részünk a párommal, mert házvásárlásba vágtunk bele és tegnap volt a naaagy kulcsátadás! Mikor magunk maradtunk a konyhában összeölelkezve sírtunk a boldogságtól! Egyébként is olyan érzékeny vagyok mióta terhes vagyok, de úgy látszik, hogy a "kispapa" is. Még egy kis festés, szépítgetés és költözünk!

Remélem nem untattalak benneteket!

Mindenkinek csodás napot kívánok!!! :D

Kép
bvica
 
 


Sziasztok!
Úgy látom mindenkinél komoly elôkészítést és gondolkodást igényel egy-egy éjszakai átfordulás. Nekem szabályosan fáj a szeméremcsontomnál, mégha fogom is a pocim közben. Viszont az éjszakai pisidömbing meglepett. Én is nagyon pisis vagyok, de max. 1x kell felkelnem, de ha nem iszom sokat lefekvés elôtt, akkor egyszer sem. Úgyhogy mostmár látom, hogy nagyon szerencsés vagyok, remélem így marad késôbb is. Viszont, ha felkelek mégis, akkor utána legalább 1 óráig nem tudok visszaaludni, ez viszont szörnyu.

Van itt valami amit meg szeretnék osztani veletek, biztos, hogy mindenki számára nagyon fontos lesz.

Képzeljétek el, hogy vettek tôlem kenetet, és múlt héten kiderült, hogy streptococcus van a hüvelyemben. Ez normális esetben nincsen, de terhesség alatt elôfordul. Alapból nem okoz a világon semmi problémát, de szülésnél nem szerencsés, mert ugyabár ott jön át a baba, és simán benyalhat belôle, ami fertôzést okozhat nála. Gyorsan utánaolvastam, és kiderült, hogy 1000 terhességbôl 100-nál van ilyen baci, ebbôl pedig 1-3 esetben okoz fertôzést a babánál (tüdôgyuszi lesz belôle általában), ami nagyon sok szerintem, fôleg hogy benne vagyok abben a francos 100-ban... :cry:
Szóval most maripent kell szednem 1 hétig, hogy csökkenjen a csíraszám, majd megismételjük a viszgálatot a 36. hét környékén. Állítólag egy-két éve alapból el kell végezniük a vizsgálatot a 36. hét környékén, de persze jobb ha a kismama is tud róla, és kéri.
Szóval a gyógyszer nem tudja teljesen kiírtani a bacit, ezért amikor majd beindul a szülés kapásból kapok egy adag antibiotikumot vénásan, amit majd 4 óránként ismételnek végig, hogy a gyógyszer bejusson a baba vérkeringésébe és ellenállóbbá tegye. Majd a születés után aszthiszem a baba is kap, ill. az elbocsájtás elôtt vesznek az orrnyálkahártyájából kenetet, hogy nem bacis -e. Ez utóbbit egyébként szintét rutinból el kell végezni minden babánál.

Azért írtam le ilyen részletesen, mert sajnos az én baráti körömben történt egy szörnyu eset pont a streptococcus miatt. 4 éve még nem nézték sem nála, sem a babánál, így a az ismerôsöm picije fertôzött lett. Megszületett egészségesen, majd 2 hét múlva beteg lett, agyhártya majd agyvelôgyulladás. Csoda, hogy túl élte, de most nagyon súlyos fogyatékos szegény. Szóval a dolog nem játék, el is vagyok rendesen kenôdve a dolog miatt, de azért bízom benne, hogy az antibiotikumos kezelés segít, és nem lesz semmi probléma. A dokim nagyon könnyedén veszi a dolgot, azt mondja, hogy nem kell aggódni emiatt, nem lesz semmi baj, a császárról szó sem lehet, nem akkora a rizikófaktor. Próbálok bízni benne, orvos ismerôsöm is ezt mondja. Valószínuleg én sem aggódnék, ha nem történt volna ez az eset a környezetemben.

Természetesen nem akartam senkit sem megijeszteni, de szerintem jobb mindenkinek, ha tisztában van vele, hogy milyen vizsgálatok járnak nekünk, és remélem, hogy közületek senkinél sem lesz ilyen baci.

Mindenesetre arra jó volt ez a dolog, hogy átértékeljek magamban néhány dolgot már most. Eddig azon aggódtam, hogy milyen nehezen fogom bírni szülés után az éjszakázást, mostmár nevetségesnek t?nik az aggodalmam. Bánom is én, ha 6x is fel kell keljek, ordítson kedvére, csak minden rendben legyen az én kis picikémmel.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!!!

Varga Viki:Köszönöm szépen a válaszodat :)

Manó:Miért nem húzod ki novemberig?Remélem nincs nagy baj.

Ismertek a Sote1.Klinikán szülésznőt, tudnátok nekem ajánlani valakit.Tegnap voltunk ultrahangon és a dokimtól kérdeztük, hogy tudna ajánlani szülésznőt és flegmán válaszolt, hogy tud de neki fizetni kell, nem tudom mit gondolt, hogy nem adunk neki, sajnos ebben az esetben ha pénz van akkor minden van.És úgy gondoltuk a kedvesemmel, hogy inkább nézünk mi szülésznőt de nem ismerek senki, azért fordulok hozzátok hátha ismertek valakit.
Mekkora(súlyba) a babátok?Azért kérdezem mert tegnap 2130g volt és azt mondta a doki, hogy nagy baba lesz:)

Mindenkinek szép Napot és vigyázzatok magatokra.
szilvi17
 
 


Sziasztok!

No itt vagyok.
Tehát kutyatéma:-)))))
Manó nagyon jók a képek, én is nagyon szeretnék feltenni, de nem tom hogy kell. A görbémet is megcsináltam és azt sem tudom feltenni:-)) segítség???:-) ha valakinek lesz rá ideje:-)
Na szóval nálunk a gyerkőc előtt a kutyi volt a minden, velünk aludtak, stb. szóval minden meg volt engedve. Aztán egyre többen lettek, a pocóm egyre nagyobb lett, már nem tudtam idebennt és kinnt is mindent megcsinálni, és tudtam hogy le kell szoktatni őket az ágybanalvásról:-((( így szépen lassan lettek leszoktatva a dolgokról, és így nem esett nekik zokon. Kaptak egy szupi vityillót, nagy udvart, csak az én lelkemmel voltak gondok, szerettem volna velük többet foglalkozni, de a Barnira is kevés idő jutott a sok munka mellett. Egyedül az öreglány maradt bent(Dolcsika) aki már 8 lemúlt, és Ő volt az első blökink. Aki szobatiszta, rendi gyerek. Sajna a többikről nem mondható el.:-((
Ahogy haza jöttünk a kórházból rögtön megmutattuk az érintett kutyiknak, főleg a nagy canecorso(Brúnó), aki ugye első az ajtónál:-)) tudomásul vették, hogy van egy apróságunk, aki lefoglalja egész napjainkat. Dolcsika rendszeresen a lábamnál ült szoptatásnál, vagy a kiságy mellett feküdt. Ha a nagy belógott a házba, akkor bement a szobába, ahova egyébként nem szokott, és lefeküdt a kiságya mellé. Szóval első perctől jól fogadták a dolgot.
Aztán ugye vannak azok a kutyik akiket egy éves korukig tartok, és voltak azok akik már nem benti kutyként kezdték, és őket felváltva 2-3-4 kutyát engedtem a babkocsihoz. Mindenki megnézte, és soha nem bántották!!!! Aztán nagyobbacska lett, és már ücsörgött a kocsiban, és rettentően élvezte a körülötte nyüzsgő állathadot:-) Aztán mégnagyobb, és már jött be velem a kennelekhez. Végigszalad a soron, és bárhova benyúlhat nem harapná meg egyik sem. Aztán még nagyobb lett:-))) és már együtt etetünk, kenneltakarítunk, medencét engedünk, kutyit fürdetünk,,,, szóval mindent! És nagyon élvezi, hatalmas kutyabolond, aminek nagyon örülök! Ha álllatorvoshoz megyünk Pestre nagyon rendi első perctől kezdve. Oda pedig rengeteget megyünk együtt, és megérti, hogy várni kell, ha éppen reggel-este infuzióni kell a kicsiket, hogy megmaradjanak. Volt egy nagyon beteg kicsi, és annyira tudta, és annyira finoman bánt vele, simogatta, etette, dédelgette. Szóval fantasztikus. Amikor kezdett mászni együtt kotor Dolcsival, tudta meddig lehet elmenni nála, pedig hozzáteszem az öreg úúúúútálta a gyerekeket!!!! Egydül tesóm két gyerkét fogadta el, senki mást!! De tudtam, hogy nem lesz gond:-))
barnusanyus
 
 


Bvica!
Üdv közöttünk! :D Gratulálok a házhoz, biztosan nagyon jó érzés lehet! Merre felé vettétek? Ha mi megvesszük a elsô házunkat, mi is biztos bôgni fogunk...

Kép
Kép
tusimi
 
 


közben küldöm, mert rosszalkodik a gépem:-))

Nagyon tudják egymást kezelni:-))) Mint két jó testvér olyanok. Ezt én magam sem hittem volna:-) Hat hónaposan megkülönböztette, hogy ki a Dolcsi és ki a Béb , ja az anyját kérdeztem rám nem nézett volna:-)))
Sajnos az a jó szokása lett a csemetkémnek, hogy mindenre ráül, és ezelől Dolcsika sem menekül:((( így szegényt ki kellett zárnom, mivel gerincsérves már régóta, és nem szeretném ha nagyobb lenne a baj, már nagyon idős, és ez már bulldogéknál sajnos szép kornak számít. Hoztam be másik játszós kutyit neki, de sajna nem szobatiszták, és már energiám nincs utánuk is puceválni, főleg hogy mindenhol szőnyeg van. Kinnt annyi minden van, így nem akar rajtuk lovagolni, így egyész délelőtt és délután kutyázhat kinnt. De most hogy jön a rosszidő, jövőhéttől megint bentlakás lesz Dolcsikának, majd a lelkére beszélek törpikémnek:-))
A nagykutyi még a nagy kedvenc, imádják egymást, csak sajna Ő meg olyan mafla, hogy fordul egyet és véletlen fellöki:-)) Ennek ellenére Barninak nagy kedvence, viszont felügyelet nélkül vele nem lehet hagyni.
Én azt gondolom, hogy mindegy egyes kutyána normálisan fogadja az új családtag jövetelét, ha a kutya normális körülmények között van tartva és szeretve, és nem akarják kirekeszteni Őket az életükből. nem akarják elszigetelni a gyermektől!!!
Eleinte én is sokat paráztam az esetleges betegségek miatt, de persze tök alaptalan, emiatt egy másik fórumon összetűzésbe is kerültem egy altatóorvossal. Aki a kutyáját még a kocsija közelébe sem engedte, nehogy megbetegedjen. Aztán az én fiam bronchitises lett, és állította, hogy azért mert én szar ember vagyok, a kutyáim fontosabbak, és biztos amiatt beteg:-))))) Na a végére jártam a dologknak több felől is, kezdve az állatorvosunknál, aki jót röhögött!!! A gyerkőcöt kivizsgáltattam allergiára, protekciósan eljutottam a gyerekklinikán az egyik legjobb egyetemi docenshez, aki szintén a hasát fogta!!!!!!! Na akkor végleg én is megnyugodtam,. mivel mondta a docens, hogy manapság azok a gyerekek sokkal erősebbek immunilag akik kutya mellett nőnek fel!!!!!!
Manó!!! Teljesen jól tudod, a titok nyitja a FÉREGTELENÍTÉS!!! Azonban vannak olyan férgek amik hamarabb kialakulhatnak, akár 1 hó alatt, úgyhogy mostmár én sem várom meg a negyedévet, hanem általában 1-1,5 havonta féreghatom a csapatot. Igaz nem kevés zsé, de iígy nyugodtan alszom:-))) Ill,. kiskutyáknál fokozott figyelem, mert azokat ugye 2hetente kell féreghajtani, tehát velük azért óvatosabb az ember, amíg legalább 6 hetes nem lesz,és 3* nem lett féreghajtva. NO meg egyébként sem kell őket piszkálni addig, mert ők aztán érzékenyebbek , mint egy csecsemő:-))
barnusanyus
 
 


Vargaviki!!! Legyél nyugodt, biztos imádni fogják egymást!! Főleg, ha egyébként is gyerekbarát a blöki. Csak ne akarjátok őt kizárni az életetekből, azért mert lett egy babótok! Nyugodtan mutassátok meg neki, ahogy haza viszitek, nem lesz semmi baja:-))) Érdeklődve fogja majd nézni a kis kapálózó micsodát a babakocsiba:-)) Én mindíg engedtem nekik, hogy bekuksizzanak a kocsiba, a kicsiket ugyan emelgetni kellett, a nagynak pont fejmagasság:-)) Soha senki nem akarta bántani! Sőttt!!! ha többen voltak, tolongtak a kocsinál, mindenki védeni akarta a babát:-)) Szóval szuper jó fejek ám ezek a blökik!:-))
Ja és nagy segítség, amikor dolgod van:-)))) pl amikor pici volt, és épp csinálsz valamit, a legjobb dolog volt, hogy a nagykutyit beengedtem ez előszobába, és Barni 2-3 méter távolságból figyelte őt, és addig sem reklamált, hanem rettentő boldog volt:-))) Aztán meg sokat játszottak együtt idebennt Dolcsival, fél szem mindíg rajta, de teljes nyugodsággal mondhatom, hogy eszébe nem jutna bántani, mert inkább fogja és arrébb megy, ha nem tetszik neki valami:-))))
Na most aztán olvashattok:-)))))) Manó asszem Te is ilyen kutyaboldond vagy, mint én!:-)))) Örülök, hogy mindíg akadok ilyen eberkékre:-)))
a honlapunk címe, ami ugyan nagyon frissítésre vár:
www.smilingthunder.fw.hu
Ha van kedved, kedvetek nézzétek meg:-)))
barnusanyus
 
 


és akkor most pocaklakóról:-)))
Nekem is fáj a csípőm, néha alig tudok menni, ez kicsit elszomorít, de ez van. Este én is legalább 2-3* pisijáraton vagyok, és sajna van , hogy én is nem tudok visszaaludni. Vagy épp hajnalban jön rám a gyomorégés. ugyhogy átaludni egy éjszakát, háttt... nem is tudom mikor volt ilyen. Nekem BArni rossz alvó volt, most is van hogy 1-2* felsír, cumival visszaalszik. Ugyhogy majd jó 10év múlva biztos megint jól fogok aludni:-))) ÉN a nagyalvó aki simán tudott 10-12 órákat lehúzni.
Én sokszor azon veszem észre, hogy meg sem fordulok éjszaka:-)) Elis szoktam zsibbadni:-) A Barni ágya felé fordulok, mert ott van mellettem, és ha jajgat akkor nem kell megfurdulnom, hanem egyből nyomom a cummost a szájába:-))))
Sajna nekem Volt Barninál streptococcusom, de kopp-kopp nem volt gond. Most kérdeztem a dokinőmet, mert Barninál szülésnél derült ki, hogy most jó lenne levenni hamarabb, ugyhogy 3 hét múlva megyek, és akkor fogja megcsinálni. Én is nagyon remélem, hogy nem lesz gond, mert ráadásul állandóan küzdök valami fertőzéssel. Már kaptam néhány dolgot, most okés a helyzet, én is nagyon remélem, hogy ezt most kihagyjuk.
áÁÁÁÁÁ én ilyeneken nem is parázok, hogy nem aludni:-))) hullának lenni:-))) zombiként mozogni:-))) csak a pici legyen egészséges!! A többi nem számít:-))))))
Na mennem kell, felébredt a törpim.
Most jól kicsevegtem magam, jó néhány napra előre:-)))
Legyetek rosszak és írjatok, hogy jövőhéten legyen mit olvasnom!!:-)))
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy keresetlenül jelentkezem. Azért írok, mert vannak gyönyörű kombizsákok eladók. Nagyon praktikus, először bundazsák, később overall. A gyerkőceim három éves korukig hordták, szóval meghozza az árát. A "2007. augusztusában szülök" topicban a 182. lapon megtalálhatjátok a fotókat arról hogyan néz ki, és hogyan kell használni. A Brendonban a hasonló overallok ára 17 ezer forint körül jár, nálunk megrendelve 8 ezer, és ha van különleges kívánság, az is megoldható, ugyanis anyósom készíti őket. Ha érdekel benneteket, keressetek meg priviben.
Mindenkinek boldog babavárást, könnyű szülést és sok boldogságot kívánok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok lányok!

A segítségeteket kérem. Nyitottam egy új topikot a Fogamzás/Megterveztük a baba nemét címmel. Azt kérném, ha van valami tapasztalatotok a témával kapcsolatban akkor gyűjtsük össze azok kedvéért akik nagyon szeretnének kisfiút vagy egy kislányt. Kérlek, gyertek oda egy hozzászólás erejéig, és mondjátok el a tapasztalatotokat.

Nekem már volt két császárom, úgyhogy csak egy lehetőségem van egy kislányra. Nagyon sokat segítenétek, ha a tapasztalatotokat megosztanátok velem. Köszönöm!! Jó egészséget kívánok a gyönyörű kisbabáitoknak!!

Vissza az elejére
reménykedõ
 
 


Tusimi!
Visszaaludni pisilés után... ?? :D Én is próbálom visszafogni magam, hogy ne igyak sokat, de ha mégis fel kellene kelnem, hogy pisilnem kell, már egyáltalán nem tudok visszaaludni!! Nagyon sokszor van, hogy hajnal 3-4 órakor felkelek, kimegyek tévézni és talán visszaalszom 6-7 óra körül egy kicsit... iszonyat!! Pedig én is jó alvó voltam!! :?

Bejelenkeztem ma reggel én is a szülésznőhöz, jövő héten szerdán találkozom vele. Szilvi én a Sote II-re járok, ott talizom szülésznővel... sajna az I-en nem tudok... :(

Streptococcus... hát ez ijesztően hangzik... :( Remélem Tusimi, hogy nem lesz semmi gond de az fura, hogy ennyire azt mondja, hogy császár kizárva... de ha a dokid azt mondja, hogy okés lesz így, akkor bízz benne!!

Tőlem csak a terhesség elején vettek kenetet... de jövő héten úgyis találkozom a dokival és felvetem neki, hogy nem kellene?? Ráadásul képzeljétek, hogy én szedem az elejétől fogva napi 2x a ferrofolgammát és 4x a magne b6-ot és nem nézette meg a vérképembe se a vasat, se a folsavat, se a magnéziumot... ezért is kicsit mérges vagyok... :?

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Szió Babuci99!

Szerintem jobb a Maltofer+folsav, mint a ferrorolgamma,legalább nekem egy gyógyszerész ismerősöm ezt mondta.
Magne b6-ot csak akkor szedek ha bekeményedik a hasam.
Nekem is csak egyszer az elején nézték a vérképembe, de tegnap azt mondta a dokim, hogy a 36.héten lesz vérvétel.
Halat szoktál enni?
Mikorra vagy kiírva?

Szia
Szilvi17
szilvi17
 
 


Szia Szilvi 17!

Már az elejétől a ferrofolgammát szedem... lehet, hogy jobb a maltofer+folsav, pont ezért is vagyok mérges a dokira egy kicsit, mert legalább ha most megnéztük volna, akkor tudnánk, hogy hogy állok vassal + folsavval és akkor lehetne váltani, ha valamelyik nem jó... magne b6-ot is folyamatosan szedem. Mondjuk ezáltal nekem soha nem keményszik a hasam... és szerintem az idegeimre is jó hatással van :) bár nem vagyok egyébként sem egy idegeskedő típus, de a terhesség alatt kifejezetten kiegyensúlyozott voltam szinte végig és alig voltak hangulatingadozásaim. :) Nekem tavaly volt egy terhességem, ami a 16. héten elhalt és annál a terhességnél nem szedtem magne b6-ot. Nem tudom, hogy annak tudható-e be, de akkor végig nagyon ingerült voltam és nagy hangulatingadozásaim is voltak... pedig alapjaiban egy nagyon nyugis-derűs ember vagyok...

Halat szoktam enni, de nem viszem túlzásba... kb kétheti rendszerességgel... annyira nagyon nem szeretem és nem is kívánom... :(

Egyébként november 16-ra vagyok kiírva :) Szóval már csak 7 hét!! :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok

Bocs hogy igy bepofátlankodok áés mindenkinek örömteli babavárást és könnyű szülést kivánok először.

Van egy uj mellszivóm medela mini electric én nem használtam mert problémánk volt/van az evéssel és féláron szivesen eladnám ha érdekel vkit.

e mail: sapi.rita@freemail.hu

Kép
bóbita3
 
 


Bvica,

én is nov 18-ra vagyok kiírva :lol: eredetileg...... a Crohn betegséged nem lett picit jobb a terhességgel? Itt egy fórum pont erről, érdemes végignézni. http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic ... action=new
Gratula a házikóhoz, mi is költözés előtt vagyunk, de sajna majd csak akkor kerülhet rá sor, amíg én majd a kórházban leszek, úgyhogy nem tudok benne majd résztvenni.

Tényleg Csajok, Titeket nem szoktak rémísztgetni azzal, hogy "jesszus, skorpió lesz!" :twisted: Kezdke kicsit parázni, mert eddig még senki nem mondta, hogy a skorpió könnyű eset lenne...

Tusimi,
köszi a részletes leírásért, nagyon hasznosnak tartom amit írtál. Nekem kedden mondta a doki, hogy majd legközelebb ha megyek vizsgálatra akkor már a kórházba kell mennem, mert először vesz hüvelykenetet aztán UH és NST. Én hülye elfelejtettem megkérdezni, hogy mi ez a hüvelykenet dolog, de nyilván erről van szó, amit írtál. Köszönöm mégegyszer!

Szilvi, talán 2 hete sorban leírogattuk az éppen aktuális méreteket a friss Uh-król, ott meg tudod nézni. Hányadik héten vagy?

Barnusanyus, írj privit, hogy mi a baj a vonalzóval, szívesen segítek! A féregtelenítésseal kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy ez csak az otthoni kutyikra igaz, vagy beszéljek anyósomékkal is, hogy erre figyeljünk az ő kutyáiknál is?

Ez a nem-alvás téma nagyon hasonló mindenkinél. Létre kéne hoznunk egy privát chat szobát, aztán aki amikor fent van éjjel bekapcsolódhat
:wink:

Aludjatok jól! Jó éjt!

Kép
jahra
 
 


Jahra!

Én szoktam gondoskodni a család azon kutymijairól akikkel érintkezik Barni, anyukáméknál, anyósnál, szomszédban.:-) Idegen kutyihoz soha nem engedem oda, főleg nem egy kóbor ebhez. Az itthoniak úgy nyalják falják ahogy akarják, az nem zavar. :-)
Nyugodtan figyelmeztesed anyósodékat! Nem árt az óvatosság!

Ugy látszik, hogy ezzel a nem alvással már készülünk az éjszakázáshoz???!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyéként a vasra én is kíváncsi vagyok, annak idején már rég szedtem Barnival, most nekem sem nézték legutóbb. Majd a köv vérvételen fog kiderülni. Egyébként én is ferrof. szedtem.

Jó éjt
barnusanyus
 
 


Sziasztok!! :D

Képzeljétek ahogy tegnap panaszkodtam, hogy milyen rosszul alszom, most éjszaka alig 2x ébredtem fel 1-1 fordulás erejéig és este 10-től reggel 8-ig durmoltam egy jó nagyot!! :D Nem is emlékszem, hogy utoljára mikor volt ilyen :) És akkor mondjam azt, hogy nem lesz nekem jó gyerekem???? :)

Jahra!
Skorpió gyerek :D :D :D Na igen... én saját magamat rémiszgetem, hogy Úristen, jól meggondolták a fentiek, hogy skorpió gyereket (ráadásul kislányt ) adnak egy erőteljes bika anyuka mellé??? :D
Nekem elég sok skorpió lány/nő van a környezetemben, de be kell valljam, azért nem rosszak :) Mindegyik határozott, talpraesett, önálló véleménnyel rendelkező, de a nagyon érzékeny és jószívű. Szóval ha a szülő a makacsságát/önfejűségét jól tudja kezelni, akkor nagyon értékes és jó emberkék lesznek :)

A keresztgyerekeim ikrek (szintén skorpiók és egy fiú egy llány) most 8 évesek és remekül kijövünk. Nagyon sokat vannak nálunk (pl most is a szülők hosszúhétvégéznek :) ) és hétközben is sokat találkozunk és tényleg nagyon aranyosak ha nem parancsolsz nekik, hanem megbeszéled VELÜK a dolgokat. Azt utálja mind2 ha kimaradnak és csak a végét tudják meg a dolgoknak :D :D :D

Ugyhogy belőlük kiindulva úgy gondolom, hogy jó kis jegy ez a skorpió :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Voltunk az outletben, és tényleg érdemes kimenni. Vettük autós hordozót, bébiőrt, plédet, pelenkázólapot, és elég jól jártunk. Igazából főleg a nagyobb dolgoknál - autósülés, babakocsi - lehet szerintem szép összeget megtakarítani.

Kutya: hát csajok, én bevallom, nem szeretem a kutyákat a lakásban, szőnyegen, konyhában, ágyban, meg úgy hosszú távon nagyon a gyerek közelében sem. Alapvetően kedvelem a kutyákat, jóban is vagyunk, Miksának bármikor és bármennyit szabad a szomszédok vagy az ismerősök kutyáival játszani (egy rotit kivéve, mert benne nem bízom), de nekünk nincs és valszeg nem is lesz. Többen most biztos megköveznek, de nem baj :D

Barnusanyus! ha a kiütéseket nem követte a málnanyelv, meg esetleg tenyérhámlás, akkor biztos tényleg nem skarlát volt.

Jahra! Nem ismerek közelebbről skorpiót, nálunk itthon a pasik mérlegek, és végülis a november 4-emmel még ez a kölyök is lehet mérleg, ha kicsit előbb jön :wink:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Az alváshoz még: én kihagynám ezt az előre edzést (ébredéseket, pisitúrákat), mert nekem egyáltalán nem kellett sokat kelnem a fiamhoz, ő átaludta az éjszakát az elejétől. Remélem, a kicsi is ilyen lesz :D

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Remélem öcsike csak kicsivel,de jobb alvó leszSziasztok!

Üdv az újaknak!

Bvica!Nekem egyik jó ismerősöm chron beteg!Most 4 éves a lánya.Terhesség allatt sokat volt kórházban inf. hányások miatt.Aztán megszületett a baba és sokkal,sokkal jobban lett.3 évig szoptatta a lányát,6 hó.-s koráig csak szopizott a baba.Ő egy erre specializálódott dokihoz járt,ő változtatta meg a gyógyszereit,amit lehet szedni szoptatás mellett is.Viszont mióta nem szoptat rosszabbul lett,annyira hogy operálni kellett :cry: Szóval tuti van olyan gyógyszer ami mellett lehet szoptatni.

Csajok,én is alig alszom,vagy fulladok ezerrel,vagy nehéz megfordulni,vagy pisi.Persze a babó is ébred velem,aztán meg rendezkedik odabenn.Napközben is fulladok+ a pulzosom jól felmegy.Úgy járkálok,mint egy kiskacsa,néha baromora fáj a medencém.szeméremcsontom.Ez nem panaszkodás akart lenni,csak a tények!Alig alszom,persze ez így volt Lizivel is,aztánmeg 2 éves korában aludta végig először az éjszakát,néha alig aludt éjjel :shock: Remélem öcsike ha csak kicsivel is,de jobb alvó lesz!

Kutyakérdésben csatlakozom Sziromhoz.Úgyhogy én tuti nem kövezlek meg.Igaz én a kertbe szerettem volna Lizinek egy kutyust,mert ő is szeretne,de apája aszonta aztmá ugyan nem!!

Szülésznővel én egyenlőre csak telefonon beszéltem,mert épp szabin van,október közepén talizunk majd!

Skorpió gyerek?Nemhiszem,hogy az én vízöntő lányomnál önfejűbb,akaratosabb gyerek létezik :D Persze mondák előre...Ha öcsike is ilyen lesz?Talán már edzett leszek??? :roll:

Málnalevéltea.Én Lizivel ittam.Azt mondják erősíti a méhizmokat,a 36. héttől érdemes inni.Napi 1-2 pohárral.Én egy kisvárosban lakom itt van a drogériában is,és a patikában is.Ha véletlen épp nincs megrendelik nekem.
Homeós cuccok,sokminden van,egy részét a szülés előtt kell szedni,másik részét a szülés alatt ami segít tágulni,szülést könníti és van amit szülés után kell szedni,segíti az összehúzódát,sebgyógyulást+vérzést csillapít.Csak nem tudom egyenlőre mik ezek és hogyan mennyit kell szedni,de kiderítem!!

Na megyek főzni,aztán meg az oviba.Reggel nagy sírás volt,már azon gondolkodom kiveszem a gyereket tényleg,tegnap még hányt is annyira sírt! :(

Jobb időt mindenkének és alvósabb éjszakákat!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: