Új privát üzeneted érkezett!

Na, még egyszer!
Konkri is írt az AFP-ről: az én dokim azt mondta,hogy ezt a vizsgálatot már egyik környező országban sem csinálják. Valamiért a magyar rendszerben benne maradt, majd ez is elmarad,mint a májfunkció vizsgálata.
Pusza
Vendég
 


Mitől van a keményedés????Nekemvan, de még olyan jelentéktelen érzéssel, de mégis van egy picike.
A babát még nem érzem....
Vendég
 


Sziasztok!

Vörösbegy!
Köszi, megvagyok. Sajnos volt egy erős vérzésem, kialakult egy haematóma a magzatburok mellett, így szigorú fekvésre vagyok ítélve 3-4 hétig. Kórházba nem voltam hajlandó befeküdni. Kerestümk gyerekpásztort, meg takarítónőt, mert máshogy nem tudtuk megoldani.

Keményedés: aki már érzi szedjen magnéziumot. A Béres Mg + B6 olcsóbb, és nagyobb dózisú is, mint a MagneB6.

A magzatmozgással kapcsolatban meg ne higgyetek az orvosnak, csak magatoknak. Igenis, van aki már a 13. héten is érzi, de olyan is, aki csak a 18-20. hét környékén. Aki érzi, örüljön aki még nem, ne keseredjen el, nemsokára fogja.

Örülök, hogy túljutottatok az émelygős időszakon, nekem még kell hozzá 1-2 hét. Egyelőre 4 kg-t fogytam, de megint el fogom érni a -5 kg-t is, már látom. Úgy látszik, ilyen alkat vagyok.

Szép vasárnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

 
 

Sziasztok!

Vörösbegy!
Köszi, megvagyok. Sajnos volt egy erős vérzésem, kialakult egy haematóma a magzatburok mellett, így szigorú fekvésre vagyok ítélve 3-4 hétig. Kórházba nem voltam hajlandó befeküdni. Kerestümk gyerekpásztort, meg takarítónőt, mert máshogy nem tudtuk megoldani.

Keményedés: aki már érzi szedjen magnéziumot. A Béres Mg + B6 olcsóbb, és nagyobb dózisú is, mint a MagneB6.

A magzatmozgással kapcsolatban meg ne higgyetek az orvosnak, csak magatoknak. Igenis, van aki már a 13. héten is érzi, de olyan is, aki csak a 18-20. hét környékén. Aki érzi, örüljön aki még nem, ne keseredjen el, nemsokára fogja.

Örülök, hogy túljutottatok az émelygős időszakon, nekem még kell hozzá 1-2 hét. Egyelőre 4 kg-t fogytam, de megint el fogom érni a -5 kg-t is, már látom. Úgy látszik, ilyen alkat vagyok.

Szép vasárnapot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske: akkor csak pihizz, és pihizz. Biztos nem egy leányálom, főleg,hogy ott van még 2 csemete is. Kell gyógyszert is szedned, vagy ez olyan dolog,hogy felszívódik vagy mit tudom én? :oops:
Vigyázz magatokra! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Boeske:
Sajnálom,de örülök,hogy nincs " nagyobb baj"!Pihizz sokat!!Bizti fel fog szívódni!Kaptál valami gyógyszert?Milyet?

Lafead:(nnna,most jól írtam :lol: )
Tényleg jó kérdés:de mitől van???
Van aki előbb,van aki később,de fogod érezni a babád ne aggódj!!


Puszi mindenkinek!!

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!
olyan sokan írtatok, most nem tudok mindenkihez személyesen szólni! :lol:
Konkri! neked nagyon nagy drukk holnapra a főnöködhöz!

nálunk kecskeméten a kora terhességi UH-ok (12 hétig) mindig vaginálisak...jobb a kép felbontása, az apró részletek jobban megítélhetőek...azért örülök, hogy a következő már hasi lesz :lol:
az AFP valóban egy elavult szűrőmódszer, de még csinálják, nekem már mondta is az orvosom, hogy a chorionbiopsziától biztosan magasabb lesz az érték...köszi...
szerintem teljesen természetes, hogy érezzük a mozgást, főleg aki már volt terhes tudja is, hogy ez csak az lehet...én lefekvés után szoktam határozottam érezni a drágám mutatványait :)
Lekopogom, keményedést nem szoktam érezni...vagyis mikor túlterhelem magam, akkor jön egy olyan érdekes alhasi érzés, de ahogy lefekszem el is múlik...ez az?
Boeske! örülök, hogy jobban vagy, remélem szigorúan fekszel!!!!!! de jó neked, hogy fogytál :o vigyázz magadra!!!!

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Most találtam:

"Tizennégy hetes terhes vagyok és az elmúlt két hétben többször jelentkezett a méh megkeményedése, feszessége. Ezek a jelek főleg akkor tapasztalhatóak, ha többet dolgozom vagy jobban elfáradok. Általában csak pár percig tart és egy kis nyugalom hatására el is múlik. Tudom, hogy többet kell pihennem, de ezen kívül mit jelenthet még ez a keményedés? Én még csak a terhesség végén hallottam ilyen jelekről.

Válasz:
Nem: a koraterhes méh akár naponta több ezerszer is összehúzódik. Az is egy terhességi jel a hagyományos vizsgálatnál, ha a puha terhes méh a tapintás hatására megkeményedik. Ha nem jelentkezik vérzés, ártalmatlan jelenség, a baba sorsát nem befolyásolja.
A megoldást pedig úgyis tudja: pihenni kell. A "saját" terheseimnek azt szoktam tanácsolni, iktassunk be rövid megszakításokat (akár egyhetes táppénz), kapcsolódjon ki. Volt olyan (fodrász) terhesem, aki 1-1 hetes pihenésekkel végig tudta dolgozni szinte az egész terhességét és 3,5 kilós gyermeket szült, pedig munka mellett előbb-utóbb keményen görcsölt.
Tehát: jó időben egy kis szieszta. Nálam minden terhesnek van egy "biankó"
táppénzes papírja arra, ha úgy érzi, jó lenne egy kicsit megpihenni..."

Dr. Nagy László

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Köszi Vörösbegy! Szerintem megnyugodhatunk. Te mész boholyvételre? (Elnézést, ha nem tudom összekapcsolni a neveket és a történéseket , nemrégen cseppentem ide :oops: )
Vendég
 


Blogyinka! szívesen én is megnyugodtam, hogy ez természetes :)
igen sajnos én megyek 18-án...pénteken beszéltem a biológusnővel (eü-ben dolgozom) és azt mondta hogy az hogy egészsége-e a baba az több mint egy hét után mondható ki, de a nemét másnap megmondja nekem...ugyanis 22-én lesz a párom szülinapja és akkor egy kiscipőt is kap...rózsaszínt, vagy kéket...BAJ PEDIG NEM LESZ, KISKRUMPLI EGÉSZSÉGES!!!!!
én már rég itt vagyok, de lassan én is keverem az embereket, szerencsére jó sokan lettünk :)

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Igen, az az alhasi érzés. Ha olyankor megtapogatod a pocakot alul akor valamennyire érzed a méhed kontúrját, rosszabb esetben az egész gombócot.

Azért csak kiderül, hogy nincsen új a nap alatt, egész egyforma jelenségek vannak közöttünk, én úgy látom.

Boeske: kitartás! Reméljük nem kell végig feküdnöd, azért az húzós lenne . Mikor mész megnézetni a haematomát?

Melltartó téma: nekem 70A helyett 75B kellett Botival, nem volt hú de nagy növekedés. Most még semmi változás, pár napja kezd érzékenyedni meg viszketni a cicc.

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Szerintetek az mitől van,hogy ma egész nap nyilalt a jobboldalam???Kicsit beszúrt és elmúlt, de azt elég gyakran. Aztán nagy levegővel enyhítettem és elmúlt, majd megint előlről és ez egész nap....
Ezt éreztem 12 hét előt is, akkor a méh nőtt és nyúlt a szala, legalábbis így tudom ,de most mi ez???
Vendég
 


Helloka!
Vörösbegy: én is így tervezem,hogy a párom szülinapjára (07.15) olyan színűt veszek amilyen a pocaklakó neme :D Csak lehet,hogy én addig nem tudom meg. Igaz,hogy 12-én megyek az Istenhegyi útra arra a bizonyos vérvételre, de nem tudom,hogy kimutatható-e a baba neme is :(
szerintem se izgulj, igenis a BABÁDDAL MINDEN RENDBEN VAN!!!! Ez a vizsgálat csak alá fogja támasztani ezt :D

Lafead: szerintem nem lehet komoly dolog ha légzéssel el tudtad lazítani ill. abba is maradt. Úgy gondolom, ahogyan fejlődik a baba, és mindennek a térfogata nő ott belül, uezek a tünetek. Rémlik, hogy nekem is volt ilyen kb 1 hete, én is kicsit begazoltam, de elmúlt.
Vendég
 


Jó reggelt!

Még nem voltam a főnöknél. Nagyon izgulok. (mert néha leb.szós, és hajcsár) Félek, hogy mit fog szólni. Mert ha a határidőkkel jön, meg hasonlóval és nem a gratulációs, velemegyütt örülős oldalról közelíti meg a dolgokat, akkor az elég szarul fog esni.
Meg várom míg ebédel... :oops:

Uh.: az utolsón a megmutatta így is, úgy is, hüvelyin és hasin is... hát látszott a különbség. a hasin nem is igazán volt kivehető a kis Fletó. A vizsgálat előtt el akart küldeni pisilni is, mert hogy a hüvelyit üres hólyaggal jó nézni, de szólt, hogy a következő hasi lesz (tudtam) és oda viszont ne üres hólyaggal menjek.

A babám mérete: én 12+2 voltam, mikor a crlt 51mm-re mondta (bár nekem az előzőhöz képest ez is óriási változás volt) azért kicsinek tartom. (nem 11+5 voltam mikor nézte)

Tojások: tyúkokkal is foglalkozunk (9000 db) és ezt tanultam. szóval nem tudom, hogy mi baj volt a tojással, ha büdi volt, az gáz. Egyébként most így nyáron a meleg miatt előfordulhat, hogy a tojások folyósak. (felütitek és a sárgája nem marad egyben, hanem szétfolyik, és a fehérje se a megszokott "taknyos" formáját hozza)- szóval ettől nem kell megilyedni, mert ennek az az oka, hogy a meleg miatt a tyúkok is többet isznak, és vizesebb lesz a tojás, mint télen. Egyébként pedig a tojás sokáig eláll (több hétig), ha nincs megmosva. Ez fontos! Mert a víz, főleg ha mosószer is van benne, eltömíti a tojás pórusait és igy nem tud "lélegezni"-bepálik. A tojást gyárilag nem mosság, hanem csiszoló papírral áttörlik, ha cuccos, de ez a batériás tojásoknál nem nagyon fordul elő. Ezért javaslom, hogy a bolti tojást feltörés előtt mossátok meg, mert ki tudja, hogy törés közben hogy érintkezik a héjjával és mit sodor magával.
Ha valakinek otthon van tyúkja, akkor javasolom nekik is a csiszoló papíros megoldást, ha nem túl cuccos a tojás és azt szeretné, hogy elálljon sokáig (akár szobahőmérsékleten is). Ha gyorsan fogy a tojás, akkor lehet mostni, de én a felhasználás előtt közvetlenül mosást javasolnám! És ha nincs szaga és nem véres, nem barna, akkor semmi baja sincs a tojásnak.
Hát a tojás témát kiveséztem. :)
Egyéb mezőgazdasági termékek: sokat eszünk most gyümölcsöt. Tegyük. De leginkább a házit javasolom! Hiába mossuk meg, a boltin nagyon sok a vegyszer. Még ha otthon volt is permetezve, tuti, hogy kevesebb van rajta, mint a boltin. A boltba minden úgy kerül, hogy tartósítóval lefújják... Muszáj. Ezt saját szememmel látam. Úgy hogy ha kényszer a bolti, akkor nagyon meg kell mosni.
De megjegyezném, hogy egy csokor rózsán is van annyi tartósítószer, mint egy kiló almán...
konkri
 
 


Kép
Vendég
 


Konkri, ne vedd magadra, ha nem a gratulálos oldalró áll hozzád.
Nekem azt mondta: gratulálhatnék, de nem fogok, és tudom, hogy fiút kellett volna felvennem helyetted....na oszt akkor mi van. Semmi. Nem is foglalkoztam vele, te se foglalkozz vele, nem fog annyit érni!A babád fontosabb!!!!!!!!!
Vendég
 


Lafead
majd légyszi ird be nekem hogy a korház a schöpfi,köszi :D :D

Vörösbegy
hát persze hogy minden rendben lesz a picurkával :P :P

Boeske
nekem is volt vérömlenyem,de felszivodott hála az égnek :oops: :oops: feküdni sokat,fürdeni nem szabad,meleget kerülni kell,ha 40 fok van nem szabad ilyenkor kimenni,és rutascorbin,nekem ezeket mondta az orvosom és el is mult :oops: :oops: neked nehéz azért a gyerekek mellett,de kitarás :oops: :oops:

nekem keményedésem nincs,és nagyon várom már hogy megmozduljon :lol: :lol:

bibar
 
 


Lafead: Köszi! (de azért tiszta ideg vagyok - hiába nyugtatom magam azzal, hogy ha gáz van elmegyek betegácsiba...) Majd írok, ha túl leszek a vallomáson.
Hozzá kell tennem, hogy én kijöttem az iskolából és köv. héten már itt dolgoztam. És ez az első munkahelyem (rgo nincs rutinom a felmondásban sem...) Most volt a 7. éves itt létem.
Most nézem a táblát: ma vagyok 13+1 - mint a totó :) amúgy a 13-as számot utálom és héten pénteken pont 13. lesz.

A nevekem gondolkodás folyamatban van. (leírom az apuka vezetéknevével- kivételesen, mert így hangzik jól) Ferenczi Bence - ez mindenkinek tetszett volna, kivéve az apukának. Tehát nem lesz Bence. Pedig sztem tök jól hangzik. Így a Marcell van most az első helyen (+József, mert mindenki József, apuka, papák, sógor... :).
Ha lány, akkor én Eszter Liza nevet szeretnék. Így együtt. Anyukám szerette volna nekem az Eszter nevet adni, de 'öreganyám' leszólta, hogy az zsidó név (nem mintha a vezeték nevünk -öreganyámé is - nem lenne zsidós. - Konrád) Szóval ezért szeretném az Eszter nevet, bár a mama most is leszólta - hogy az paraszt név és RONDA. (némi fejlődés mutatkozik, már nem fajgyűlölet, csak egzisztenciális ellentét nyilvánítás) (de mama neve Irén- szerintem ez sem egy királyi név). A Liza-Lizi, pedig tetszik :).
Én neveket már nem szólok le, mióta egyszer egy Iván nevet lehurrogtam. Utána szégyeltem is magam. Ez olyan, mintha leszólnám a babát. Ez rosszul esik egy szülőnek. Mindenkinek a maga gyereke szép és mindenkinek a maga gyereke neve tetszik - hisz manapság már nagy családi gondolkodás előzi meg a névválasztást és már magzat korban "nevén nevezik a gyereket" :)
konkri
 
 


Konkri????Na mi volt????

Sztem nektek, a pároddal kell eldöntenetek, mi lesz a gyerek neve, ha ti ezt meg azt akarjátok, az lesz!!!
Nálunk sem örülnek egyik választásnak sem.De a mi, ti döntésetek ez!!!
Vendég
 


Na voltam a főnöknél.
Hát mondta, hogy örült volna, ha nem mástól tudja meg. Én mondtam, hogy gondoltam, hogy a "jobbkeze" elmondta már - de tagadta, hogy tőle tudja. Hát mástól nem tudhatta meg. De már elég sokszor letagadott ezt azt, úgy hogy ezt már megszokhattam.
Amúgy azt mondta, hogy egy részről örül (de ezt nem láttam az arcán), más részről sajnálja, mert meg kell oldania a hiányt. És egyébként meg hogy állok a vállással - volt a kérdés (jó indulat).
Szóval az ideget még nem sikerült kiűzni magamból...
Még remegek.
Szóval, aki olvasta korábban a családi intrikáim - hát igen... unokahúgomnak (aki még nem igazán dolgozott sehol) sikerült elintéznie, hogy legyen pár jó pillanatom... ez a pletykálás... Tudtam, hogy nem fog örülni a főnök, ha nem tőlem tudja meg először.
Hiába mondtam, hogy még volt néhány vizsgálat, amit szerettem volna megvárni... hisz a 12. hétig bármi történhet...

Na megyek eszek inkább valamit.

Ha nem lenne itt babus, akkor inkább innék :)
konkri
 
 


Sziasztok!

Megint itt, de megint csak egy gyors kérdésre futja. :?
Nem tudjátok véletlenül, hol van a neten az a fórum (???), ahol táppénzzel, munkaügyi, pénzes témákkal kapcsoltatos kérdésekre tudnak válaszolni?

Bibar, te melyik körzetbe tartozol és melyik nap van védő nénid?

meri
 
 


Konkri,

a lényeg, hogy már túl vagy rajta és csak-csak leesett egy kő a szívedről:) Innentől kezdve csak a babudra gondolj!:)

Nálam elég hamar a főnökség fülébe jutott, hogy terhes vagyok, persze a kisebb góréknak el is mondtam,mert jó a viszony de a legfelsőbb nem tőlem tudta meg. Szerencsére itt jól fogadták és örülnek is, bár kicsit kétségbe vannak esve, hogy mi lesz ha nem leszek.

Lafead,

neked ki a dokid a Schöpfiben? Te oda tartozol vagy neked is fizetős?

Én holnap megyek a 12hetes uh-ra...már úgy várom:)

bingii
 
 


Meri
a körzetet nem tudom de az enyém péntekenként 8-10 ig rendel

Konkri
nem semmi lehetett,olyan jó ez a "jóindulat".egyél valami finomat,kárpotold egy kicsit magad :oops: :oops:

Bingii
szerintem Lafead nem ott fog szülni,én viszont igen,dr Villányinál :oops: :oops:

bibar
 
 


Bingii, nekem senki,én onnan eljöttem, amióta fizetős.MÁV-ban vagyok.

Konkri, sajnálom, üsse kavics, legalább legördült a kő a szívedről. Ne idegesítsd magad!!!!Szard le a kedves rokont, nem te válogattad be a rokonság közé.

Meri, szülészetek topikban rögtön legfelül lesz.
Vendég
 


Jaj Bingii, köszönöm!

És próbálok nyugodt lenni, de ez egy eléggé feszült munkahely (mondjuk manapság mi nem).

Jaj Istenem, csak add, hogy minden rendben legyen. Ne kelljen idegeskednem és a babus is egészséges legyen!

Tudjátok a barátnőmmel sokszor viccelődtünk a szülésen, meg a terhességen, és féltem is a szüléstől - az a gátszakadás v. metszés tuti nem kellemes és egyéb hasonló dolgok... de most azt mondom, hogy lesz.rom a mindenféle fájdalmat, csak a babus legyen egészséges!

De azt hiszem inkább követem a pár hete megkezdett utat és csak ezt mondogatom: szép leszel, okos leszel és egészséges leszel!!! Csak is ilyen gyerek lehetsz! Mert ha nem, akkor lesz kapsz! Egyél rendesen, ficánkoljál, dobogtasd a kis szived, fejlődjél szépen, me memollak apádnak!
konkri
 
 


Jaj, gravida:
ha beveszem, és amíg nem ér le a gyomromba, émelygés, majd a hányás helyyett jön pár tüsszentés - ez már így megy napok óta.
konkri
 
 


Bibar,

kicsit összemosódtak a dolgok:)) Én még mindig nagyon nem tudom, hogy hol szüljek. Szerencsére még van egy kis dőm :D A dokimat annyira szeretem és Schöpfis,de ott 135e lenne a szülés +hálapénz persze. Amúgy meg István kórház....

Lafead,

bocsi, kicsit összekutyultam a dolgokat:)

Nevek:
nálunk egyelőre a lány a tuti, Kárpáti Szonja-Maya.
Fiúban nekem is nagyon tetszik a Bence, de párom leszavazta,mert neki ez komolytalan. Mondtam a Dávidod, Balázst, Milánt de vhogy egyik sem tetszik neki.....

bingii
 
 


konkri,

én is Gravidát szedtem és nekem is volt tőle hányingerem. Aztán rászoktam, hogy este lefekvés előtt veszem be, úgy nem volt semmi probléma! Próbáld ki, hátha nálad is beválik.

bingii
 
 


Konkri:
Neked milyen egy tirpák főnököd van!!! Hihetetlen, hogy ezek azt hiszik mindent megengedhetnek maguknak. Én elegánsan, úri nő módjára, de bealáztam volna, mert borzasztóan megérdemli. NA mind1, NE IDEGESKEDJ!!!

Nálunk fiú névben esélyes volt a Barnabás, de a barátnőmnek ezen a héten születik meg a kisfia és Benedek után lesz egy Barnabásuk, így kiesett. Most a Gergő a nyerő, bár én Gergelyt szeretnék, apának az túl komoly. Nekem is nagyon tetszik a Milán név, mire nagymamám megkérdezte, hogy mégis miért akarok szláv nevet adni a gyereknek???? Na, hát úgy se lesz jó egyszerre mindenkinek!

Lány névben évek óta megvétózhatatlan a Csenge. Bár én szerettem volna Izabel-t szigorúan 1 L-el(és nem Izabellát, mert az nekem nem szép, más a csengése), mire apjuk közölte, hogy az cigány név :?
Azért megsúgtam neki, hogy ez a Spanyol királynőnek volt a neve, de mindegy :)

KépKép

KépKép
boo
 
 


Helló Csajok!

Remélem mindenkinek viszonylag jól telt a hétvége!!Mi szombaton nagytakarítást csináltunk a párommal ketten, 8 óra hosszat tartott, de megérte...:) Mondjuk voltam olyan fáradt még vasárnap is, mint a fene!! Jelen állapotom még elbírta ezt a munkatempót, de később már nem biztos, hogy mernék rá vállalkozni, de majd meglátjuk!

Konkri: tök jó, hogy végre túl vagy rajta!!! Én is nagyon paráztam a főnöknek való beadástól (pedig az enyém tök normális)!! Valahol meg lehet érteni, hogy nem örül annak, hogy "elveszít" egy jó munkaerőt, de azért örülhetett volna veled kicsit, a negatív megjegyzései helyett :(
Kár, hogy a párodnak nem tetszik a Bence, mert a vezetéknevéhez jól menne, az Eszter viszont szuper! Nekem is tetszett volna, de a párom leszavazta. Nálunk is talonba volt a Marcell, de Márton lett belőle, és lánynévnek pedig Boglárka. A mama nálunk is leszólta a Márton ("Márton!!! Milyenn név az???") :)

Gravida: Én is a beszedés időpontján változtattam, mert eddig reggeli előtt vettem be, ami tuti hányingert csinált, de most a reggeli után fél órával veszem be már két napja, és most (lekopogom) nem voltam rosszul!!

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Gravidától én is öklendeztem és hánytam.
Vendég
 


Hát nem egyszerű úgy nevet választani, hogy az az egész családnak tetsszen. Nehezebb mint babát csinálni:D

bingii
 
 


Köszönöm a főnökös együtt érzéseket! Ezek nagyon megvígasztaltak! Jól esett!

Látom a nevekben vannak egyetértéseink és az is hasonlóság, hogy a nagymamák kritikusak.

Bingii: nem értem, hogy a pasiknak mi nem tetszik a Bencében? Pedig még becézni is lehet - Bebe, Beni...

A Milán nálunk is talonban volt - de én csak "nem szép" Milánt ismertem :( Azt hiszem kitartok a Marcell mellett, az tetszik a vezeték névvel együtt is és ez talán 50 éves korára is jól fog hangozni. (Anyukám a Napsugárt ilyen indítatással szavazta le-hogy mi lesz, ha öreg és ráncos lesz majd egyszer, akkor hogy áll neki a Napsugár név)
Marcell-esek: januárban két Marcell nap is van. De van áprilisban és augusztusban is.

Közben eszembe jutott, hogy a főnöknek megmondhattam volna, hogy akkor hoztuk össze a babust, mikor áprilsban a szombati munkanapon hamarabb haza engedett minket... :)
konkri
 
 


És látom, hogy a lánynevek mintha már kislány korunkban kőbe vésődtek :)
konkri
 
 


Bibar, az enyém csütörtökön. :) Így nemigen fogunk összefutni. :D

Lefead, köszi!!!

Bingii, a 135E mellé miért még hálapénz is??? Miről maradtam le?

Nevek: szerintem ne sajnáljátok annyira, ha a Bence helyett mást találtok, mert mostanában rengeteg a Bence! A másik a Levente: a sulinkban az alsósok között van vagy 6 (pedig csak 2 párhuzamos osztály van). Nekem külön nehéz választani, mert annyi gyerek került már az utamba, hogy majdnem minden névhez konkrét arc(ok) is társul(nak). :D
Nálunk a férjemnem konkrét nevei voltak már a megismerkedésünk előtt. :D:D:D De most ott tartunk, hogy ha lány, akkor én választhatok. :D:D:D

meri
 
 


Hello Lányok!
Érdekes ez a névválasztás. Nálunk a férjem családja teljesen ki volt borulva a fiunk neve miatt. Mondjuk ők egy külön "állatfaj", de ezt hagyjuk :D
A szomszéd is beszólt, hogy: "jaj, nem fogja szeretni a nevét!!!" Persze nekik 4 gyermekük van, és tuti jó nevek: Ferike, Tomika, Ágika meg Zsuzsika. :lol:
No, a gyerek ovis lett . Mindenki szereti őt az oviban, és valahogy a neve is tetszik a szülőknek, óvónéniknek és a gyerekeknek is.
Vendég
 


Meri,

135a szülés, amit szerintem lenyel a kórház vagy nem tudom, hogy hogyan oszlik majd meg ez az összeg az ottdolgozók körében, de vhogy azt gondolom, hogy nem igen. Szóval szerintem e felett az ember adna még némi pluszt a dokinak, szülőnőnek...de lehet, hogy rosszul gondolom. Tényleg nem tudom, hogy mit szokás ilyen fizetős helyeken.

bingii
 
 


Blongyinka,

nekem nagyon tetszik a Vince név, de uram azt is leszavazta. Mikor kértem, hogy akkor mondjon egyet is ami tetszik neki akkor nem volt válasz csak annyi, hogy rövid és férfias legyen....ki érti a pasikat?:)

bingii
 
 


Bingii: Hát ezek a pasik már csak ilyenek... :) dettó.
Azt hiszem ez a Ferike név megfontolandó :)
És visszatérve az apukákhoz és a fantázia dús nevekhez, az én uram a Lali-t simán benyelte volna - Üvegtigris fan... :)
konkri
 
 


Ennyi erővel vmi sör márkába is tuti belemennének:D

bingii
 
 


Bingii, ja, hogy ez magánkórház lett??? Akkor erről maradtam le.

Sörmárka... ha visszaemlékeztek, hogy a Fradikát nem is olyan régen engedélyeztették... :D:D:D

A mi (leendő) fiunk egyébként Ricsi. Ezt azóta tudom, mióta ismerem a férjem. :D:D:D Vita nincs. :D

meri
 
 


Lafead: tegnap olvastam egy babaújságban, a jobb oldali szurka okát. Ahogy nő a méh nyomhatja a májat, ami a jobb oldalon van, az pedig nyomhatja a vesét, és mivel a vese nyomásra elég érzékeny és fájdalommal reagál ez lehet a szurka oka... Azt írták, hogy ha ez sokszor és rendszeresen fordul elő, akkor orvoshoz kell fordulni, mert ez befolyásolhatja a vese működését. Talán lehett ez. De ha többet nem tapasztalsz ilyet, akkor szerintem nincs gáz.
Áh mi pont most nem tudjuk eldönteni, hogy mi van, hogy a dolgokat csak túlképzeljük, és aggódunk, vagy inkább menjünk a jobb félni, mint meijedni elven...
Ez a 9 hónap tiszta cidir.
De nem lehet baj, ugye!? Ugye nem lesz semmi gond és minden szép és jó lesz?!?
konkri
 
 


Konkri, köszi.
Asszem az lesz, hogy nő megint a méh, mert tegnap meg a baloldalt szúrt egy kicsit,nagyjából egész nap folyamatosan, de csak rövid ideig.
Aggódok ilyenkor nagyon, de ez az érzés ismerős még korábbról, amikor olyan ilyesztően szúrt a hasam, hol egyik, hol a másik oldal.ekkor azt mondták, nő a méh, remélem, most is az történik.
Természetesen, ha gáz lesz, mondani fogom a dokinak, de remélem, nem lesz gond.

És veled sem lesz gond, nyugi, de tényleg érdekes, az ember hol azon parázik, mi miért van, hol azért , mi miért nincs....
Vendég
 


Lafead: sztem, ha mindkét oldalon szúr az jó. A jót persze nem úgy értem. Csak hát az egy oldali fájdalom az gáz.
Ha hasonlót érzel, mint menstruáció előtt/közben, az a méh növekedés. Lazulnak az izmok, nyúlnak a szalagok. Én már egy ideje nem érzem, nem fáj semmi. Na akkor most kinek jó? Te érzed, hogy történik valami bent... Most azzal vígasztalom magam, hogy amúgy se vagyok egy 'fájdalmas típus'. Kemény vagyok mint a vidia! :)
Nekem tegnap a lábam görcsölgetet. Nem izom, inkább szerintem a viszerek. Tisztára beképzeltem a trombózist :)
Néha megfeledkezek a babusról, vagyis inkább, hogy nem ő jár mindig a fejemben, DE felelősségteljesebb lettem, mert amúgy pedig figyelek magamra, csak mosott gyümölcsöt eszek, megmosom a kezem, nem iszok szénsavast...
konkri
 
 


Sziasztok!

A terhességre mindenki egyedileg reagál, sokat nyom latba, hogy mennyi súlyfelesleg van, sportolt-e rendszeresen a kismama előtte, ha igen mit. A méh elhelyezkedése sem egyforma, tehát a növekedéssel van akinek inkább befelé indul meg (extra eset amikor valaki végig titkolni tudja a terhességet!!!, és tényleg van ilyen, a szomszédasszonyom 36 hétre szült és bizony max azt hihette az ember, hogy fel van fújódva, a baba 2800 gr volt). Van akinek rögtön nyomul kifelé. Ami a lényeg, hogy a 30. héttől kezd majd kényelmetlenedni a fíling, azutolsó 4 hét pedig várhatóan rémes lesz, ez van. Akkorra már olyan súlya van a pocaknak , hogy sem feküdni sem állni , sem ülni nem igazán kényelmes és alig várod, hogy ki akarjon bújni a picurod. Persze ennek elviselése is egyedi, de a nagy átlag kínlódik a végén.
Én Botival soha semmit nem éreztem, nem fájt sehol, pár napja elmúltak a keményedések is, kop-kop. Viszont cickók kezdenek életre kelni, kezd érzékeny lenni az egész, estére bedurvulva.

Hálapénz a fizetősben: én rákérdeznék konkrétan, nem ciki az, jobb tisztán látni

Konkri: no para. Odafenn dől el minden, a bébidnek nyugi kell , attól, hogy aggódsz nem lesz jobb, sőt. A 12. hét után már ritkán van baj, szerencsére.

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 


Norma: tudom, de aggaszt, hogy tulajdonkép semmi sem 100%. Én mindent rendben érzek, eddig semmi baj nem volt, de ahogy a múltkor a védőnővel is beszéltünk... rábólintott a kérdésemre, hogy végül is lehet, hogy csak a születés után derül ki, hogy bármi... tudom nem szabad ezt gondolni, de még is ott van az emberben a félsz. Csúnya dolog a védőnőtől, hogy ezt mondta, de nem hazudott. Vagy jobb lett volna a kegyes hazugság? Bár ahogy néztem a csajszit, ő egy lexikon, de még nem szült.
Ilyenkor gondolom mindig azt, hogy szép lesz, okos lesz, és egészséges!!! Csak így lehet! És hál istennek az apukája is mindig ezzel nyugtat.
Ami még bánt, hogy egyébként vannak emberek, akiknek érzem a rosszindulatát. Ez bánt, mert olyan mintha a gyerekemet bántanák. És ezek az emberek itt vannak a közelemben, az aorámban. Legszívesebben leköpném őket, de szívnom kell az általuk kifújt levegőt. + ugye a család. Mármint egy-két ember... bánt, hogy félre ismertem embereket, hogy eddig csak "pazaroltam rájuk a szeretetem"... Van aki meg se kérdezi, h hogy vagyok, vagy hol járok... Vagy nekem kéne újságolnom??? Szerintetek? Én úgy gondolom, hogy azzal kell megosztanom, akit érdekel. Nem? Hisz, ha tudom, hogy ellenezte, akkor mit ujonkodjak neki.
konkri
 
 


És, ami pozitívum a mai napban, és "Isteni jelnek" nevezném, hogy a főoldalon, az első cikk: Csecsemő h......., nem akartam megnézni, de ma még se bírtam tovább, de nekem hiába is kattintgattam, nem ez jött be, hanem egy pelenkás oldal és egy cikk az apukákról. :)
konkri
 
 


Sziasztok!

Megjártam ma ún. 12 hetes uh-ot. Szerencsére minden rendben van:)

CRL:50mm
Nyaki redő:1,3mm
zárt hasfal
hiánytalan végtagok
BPD18mm

Párom is bent volt velem és olyan jókat kacagott mikor a kis zsebibabánk ficánkolni kezdett:) Aztán hazafelé azt hallgattam, hogy ez mennyire hihetetlen:)

Majd ha lesz időm teszek fel képet.


Konkri:

próbálj csak a szépre, jóra és kedves emberekre koncentrálni,mert ez tesz jót neked és a babádnak is... a többiek le vannak sz*rva:)

bingii
 
 


Konkri, ne foglalkozz mással, mert az árthat!!!!Magaddal törődj és a babáddal mást meg sz....rj le magas ívből!!!!!

Bingii, gratulálok!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is túl vagyok a 12 hetes uh-on, crl:57,9mm, nyaki redő:1,6, mindene megvan, tök édes volt, láttam, ahogy issza a magzatvizet, hihetetlen...és 2 nappal előbbre hoztak, jan. 22re írtak ki.
Csak az a kár, hogy a férjem nem látta, itthon vigyázott az alvó Botondra.
Zsófi
zs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: