Új privát üzeneted érkezett!

Bacilivi: Nekünk is szokott zöldes lenni a kaki szerintem ez nem kóros. De azért mondjon más is véleményt :):):)
Igaz mi két három naponta kaksizunk :D
Te mennyi tápit adsz dalmának? Nekünk most valahogy 4 napja kevesebb a tejcsi igy pótolnom kell de naponta össz úgy 200 ml biztosan van tápi a többi tejcsi.6* 7* biztosan eszik egy nap Gege alkalmanként kb 150-180 ml-t Nem is csodálkozom hogy ennyire gyorsan nö :D:D:D:

nika70
Salgótarján
 
 


Lányok:lenne megint egy kérdésem: volt valakinek szülés után vérszegénysége???

Kép
gyanixi
 
 


mármin, h mindig is kevés volt a vasa és a szülésnél is sok vért vesztett és így kialakult...és ez milyen tünettel jár??

Kép
gyanixi
 
 

 
 

rekanna:

én császárral szültem!!!!de mi csak 4 hetet vártunk(bírtunk várni :oops: :oops: :oops: )és minden ok volt,vagyis még annál is okébb :oops: :oops: :oops: :oops: :P .azóta jobb mint eddig bármikor.
kismama18
 
 


Hello Lányok!

Boszibaba: nagyon szép család vagytok! Örülök, hogy minden rendben ment!!! Jó egészséget és sok örömöt kívánok!

Zsu: nagyon szép nagy baba Bence. Mekkora most?

Nanett: nyugodtan hívj, ha nem veszem fel akkor épp elfoglalt vagyok de vissza foglak hívni. Remélem azóta sokminden rendeződött! Domi nagyon helyes csajszi! Nekem úgy tűnik, hogy jól érzi magát a bőrében!

Bacilivi: nekünk is folyamatosan zöldes a kaki. Ez a táptól van és addig amíg a baba rendesen gyarapszik nincs semmi gond!!!! Ezt a doki mondta, mert először én is megijedtem, de mivel Bálint szépen nő így nem izgatom magamat, úgyhogy szerintem te se tedd!!! Ja, és mi két naponta kakilunk egy hatalmasat, majdnem ugyanabban az időben. Ez is normális, hogy két naponta kakil.

Gyanixi: lehet persze, hogy vérszegény vagy. Én pl alapból aza vagyok, mindentől függetlenül. Lényegesen fáradékonyabb lehetsz. Pl ez az egyik tünete. Remélem jól vagytok. Képeket tehetnél fel!

Őzi: Levi még mondig nagyon édes kisherceg!!! Na, azért ott is vannak hurkák! :wink: nagyon kiegyensúlyozottnak túnik! Dögönyöznivaló!

Csajok: Nektek milyen volt a tegnapi napotok? Hú nálunk nem aludt szinte semmit Bálint.... nyügi is volt. Szerintem ez a hülye szeles idő lehetett az oka! Előbb kért enni kapott is, de így sem aludt, úgyhogy este fél 10 kor fürcsi... utána egy kis kaja, de már nem volt ereje enni, evett úgy 30-at (mondjuk este 7 kor meg 210-et...) és bealudt. NAgyon fáradt volt már, de mintha csak a fürcsit várta volna mert utána úgy tettük le mint egy darab fát.... reggel fél 8-ig aludt... most is alszik...bepótolja a tegnapot! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


gyanixi írta:Lányok:lenne megint egy kérdésem: volt valakinek szülés után vérszegénysége???


Gyanixi
nekem a terhesség alatt alakult ki...
Majndem vért is kaptam :shock: Aztán a szülésig "felturbóztam" magam, szedtem a vasat, a terhesvitamint, ettem a céklát, brokkolit és mindent amiben sok vas van. Plusz homeopátiás bogyót, hogy jobban felszívódjon a vas.
A Szülés után megint leestek az értékeim, most is szedem a vasat...

Tünetek? Én nagyon nem éreztem semmit, kicsit szédelegtem néha, meg sápadt voltam és fáradékony - de ez a 35. héten szerintem minden terhes nőre jelemmző...
Most meg leginkább azon mérem le dolgot, hogy a szám színe milyen... mert amikor nagyon "elfehéredik", akkor szoktam vacakabbul érezni magam...

nem tudom segített-e ez valamit... :roll:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok!

Kriszlány
nagyon szép a babád

Zsana
Bálint nagyon helyes

Kismama
van már tejed, vagy teljesen elment, és barnázol még?

rekanna
vérzésed meg van még? Ilyen tájt nekem is volt, elmúlt évisszajött 1.5-2 hetente, a 8-on elemnetem dokihoz, adott Rutascorbint és csinált uh-t. ha visszajönne megint te is menjél el hozzá, először engem is elküldött, hogy ez normális, de már másodjára megnézte. Niki orra szörcsögött elég sokáig. a dokinő írt fel orrcseppet, ami sima sóoldat az felztatta atrutyit és ki tudtam szívni, de volt, hogy nem jött semmi. nekem a baba hajas képe tetszik a legjobban, egész kis hajkorona.

Őzi
Levi hatalmas lehet 7 kg-an fekvős képe nagyon édi, szépen tartja a fejét. az 1.szuri nekünk simán ment, észre sem vette, utánna kezdett el bömbölni el kicsit.

Luisa
nekünk 2 hónap alatt állt be, már mostanában eszik és könnyen elalszik, magától 23.00 körül, de éjfélkor mindenképpen cumival. nappal én is keltegettem, az használ, meg minden abban az időben történjen. eleinte hajnalban, ha elaludt ugyanakkor felkeltettem enni ma már magától ébred és evés után visszaalszik.

Vicuska
grtaulálok a babához nagyon szép

Gyanixi
ilyen nekem is volt 2 napig voltam lázas, algopirint vettem be az levitte, nekem is fájt a cicim volt benne egy csomó, a fejéstől rendbejött, a doki szerint be volt gyulladva. nekem is szokott szurkálni, de nem etetéskor csak úgy néha rájön., nekem a szülés után nem de előtte volt vérszegénységem én vas pezsgőtablettát iszom az jó, a háziorvosoddal írathatsz vas rágótablettát, nekem ez a kettő hozta rendbe.

Nanett
nagyon szép a baba, nekem a komoly arcú tetszik

Boszibaba
nagyon helyesek vagytok a képen a video is nagyon tetszett, látszik, hogy apa milyen boldog.

Dojika
helyesek vagytok, nektek is mosolyogni kellene.

Zsu
neked is szép a baba a nyitott szájas kép tetszik nagyon.

Nika70
nekem is kevesebb a tejem pont 4 napja mint neked, de mi nem adunk tápszert a lefagyasztott tejet kapja. én laktoherb teát szoktam inni, az emelt a mennyiségen, de még nem az igazi.

tegnap Niki is pörgött egész nap, szinte semmit sem aludt, és este sem akart könnyen elaludni, rengeteget beszélt még a plüssállataihoz is, meg a forgóhoz az ágyán, meg hozzánk is persze. ma meg mint akit agyonütöttek, kipiheni a tegnapit. néha nálunk is zöldes a kaki, pedig csak tejet kap.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Zsana
Zsófi is nyűgös volt tegnap, csak a kezemben és hozzám bújva tudott aludni... Remélem ma már kicsit jobb lesz a hangulata...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Na nekem ma van valami,délutára belekezdett a bőgésbe és nem akarja abbahagyni.Most kiküldtem egy 10percre sétálni apuval-hátha...

KépKép
vicuska
 
 


Hoztam megint képeket:

1 hetesek vagyunk

Kép

Kép

Sírni is tudok ám:
Kép

Lábikó:
Kép

Kezecske:
Kép


Nekem elejétől fogva kevés sajnos a tejem,mert Gabika nagyon nagy étvágyú! 100-110 ml-t megeszik egy étkezésre. Potólom tápszerrel.
A védönő elég bunkó volt. Elmeséltem neki,és közölte,hogy nem érdekli,hogy kevés a tejem,akkor se fog felírni a dokinéni nekem tápszert,hanem etessem egyfolytában,óránként! IDIÓTA!!!!
Akkor mikor pihen,és én is mikor?
Holnap jön,majd mesélek,hogy mi volt!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba
Óránként ? :shock: az azért sok... a két óránként is egybefüggő szopizásnak tűnik... nem hogy az óránként...
Minden esetre ne idegeskedj, nekem is beindult a tejcsi végül, pedig már azt hittem ki kell váltanom a tápszert...
Mostmár Zsófi is 90-100-akat szopizik, és lassan eléri a születési súlyát... lassan le is állunk a mérésekkel, csak hetente fogom mérni.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Újabb videó,ami első nap készült a kórteremben:

http://www.youtube.com/watch?v=HMBVWphSkY8

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


beti nekem nem használt semmi csodaszer se alaktóherb se a homeopátiás.Annyi tejem meg sosem volt hogy le tudjam fagyasztani sajnos :(

Zsana: Te mennyi tápit adsz a babádnak van azért tejcsid is?

Mindenesetre nem aggódom más babaák is nQttek fel tápszeren csak nem jó hogy ekkorra mellekbQl mint ami nekem van nincs elég tejcsike:( Azért még 80 % -ban anyatejcsit kap csak nagyon falánk Gegi

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok BabásMamák!

Mindenkinek gratula a Manócskákhoz!!!

Anyatej ügyben: Anno én a Fitola teát ittam.Gyógnövényekből készült serkentő tea.Nekem se indult be az elején, harmadik otthon töltött napomtól ittam, 9 hónapig elég volt a tejem.Raktározni nem tudtam,de elég volt.
vedresandi
 
 


nika,
köszi az infot :D
Hááát bevallom mostanában nem számolom mennyit eszik...de úgy tűnik sokat :lol: :lol: Viszontvolt már olyan hogy akkor akartam neki kaját adni amikor nem éhes, azt egyértelmően visszautasítja.
Azért a 150-180ml az gyönyörű teljesítmény!!!!! Hoyghogy tejcsid csökkent?

r.zsana,
megnyugtattál!!!!! :D :D :D Csodálkoztam volna, ha túletetés miatt zöld... :shock: Nem tömöm.. :lol:
A tegnapi napunk nekünk ia BOTRÁNY volt!!! MAx fél órát aludt, 6 felvonásban... Dalmi eddig nem volt érzékeny fronra,szélre...

boszibaba,
hát mi két hétig csináltuk ezt, hogy folyamatosan cicin volt (inkább féloránként, mint óránként) mert a sok szopitól lesz sok tejcsi.Az a baj, hogy ha hozzátáplálsz akkor a szervezeted azt hiszi elég a tej és tuti nem lesz több.de....nekünk sem lett több sajna, pedig sokáig küzdöttem....KItartást. Homeopátiát próbáld ki , hátha...sokaknak segít. És rengeteg folyadék. NAGYON ÉDES A BABÁD!!!!!!!!!!!!!!!! Örülök, hogy itt vagy végre :lol: :lol: !

Őzi?????
Vendég
 


HAsonfekvésről senkinek infója???????
Vendég
 


Bacilivi
Nekem nincs infóm a hasonfekvésről, mert Niki szereti. kis kora óta így altatom, ő inkább hanyatt nem szeret feküdni. úgy szokott rá, hogy rajtam aludt el hason a vállamon, és így tettem le utána aludni. hát ha neked is megszokná.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok,
Nagyon édesek a babácskák!
Boszibaba, az egyik képen a Te vonásaidat véltem felfedezni :D
Óránkénti szoptatás? Hát nálunk is nagyjából ez volt a helyzet. 5-10 perceket tudott csak aludni 1-1 szopi után, aztán már sírt is, hogy éhes. Én sem szerettem volna neki tápszert adni, és próbáltam kitartóan szoptatni, de teljesen kikészültem. Nem volt időm sem enni sem inni, még wc-re menni sem. Pár nap után még depis is lettem a fáradtságtól, és nem is tudtam úgy szeretgetni a kis drágámat, ahogyan megérdemli. Azt hiszem ehhez képest az, hogy mit eszik már másodrendű, bár igaz, hogy fontos.... így kezdtük el a tápszert. Még mindig lelkiismeret furdalásom van miatta, hogy nem voltam elég kitartó. Azért most is mindig szopizunk 30-40 percet, és utána táp....

Rekanna, az én meglátásom szerint (könyvekben és a neten olvastam) a hason és oldalt fekvés biztonságosabb a babáknak. (bár ellenvélemény is van, ami szerint hasonfekve nagyobb az esély a túlmelegedésre)
Mi hason fektetjük a bukás miatt, és bevállt. A kórházban egyébként az oldalt fekvést erőltették. (nálunk így megfordul, és a takarót is leküzdi magáról)

Betti, nálatok nincs gond a bukással, ha hanyatt fekszik Niki?

Mi már a második héttől levegőzünk ha jó idő van.

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Jó estét!

hát nem írtatok sokat, de nem csodálom, én is egyre fáradtabb vagyok. Tegnap Niki alig aludt valamit az éjjel, csak sírt. Reggel 9 körül masszázzsal és szopival tudtam megnyugtatni.

Körkérdés:
A szemöldökén és a fülén sárgás, pikkelyes a bőre. Ez mi lehet? Az arca is szárazabb, pöttyös, de ott szerintem az egyértelműen tejkiütés.

És még egy kérdés: Boszibaba, Nika
meg akinek kevés a teje, Ti honnan tudjátok ezt? Az elején nem volt semmi problémám, de mintha mostanában nekem is kevesebb lenne. Most megint rendszeresebben fejem a mellem és sokat iszok, remélem ez segít.

Beti:
már nem vérzek, remélem nem is jön vissza. Nincsenek új képeid a kis Nikiről?

Ma vagyunk különben 7 hetesek!

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


34372
Nálunk nincs bukás, ha van akkor nagyon kevés, általában akkor, ha jól lakott és nekiállt csuklani. Volt, hogy hányt is, de az az én hibám volt, mert szintén jól lakott, és utánna hasrafektettem egy párnára és megnyomta a gyomrát.

Rekanna
milyen öregek vagytok!
nem semmi a maratoni fentlét. a képen nagyon édesek vagytok, cuki a baba frizurája, tök jó, hogy mosolyogsz.
a szemöldökén nálunk is szokott olyan lenni a bőr, én próbálom ledörzsölgetni ha lejön. fürdés előtt kenegettem neki a gyógyszertári babaolajjal, most éppen nincs ilyen gondunk.
vannak új képeim, holnap lekicsinyítettem a párommal rakok fel.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Bocs, most hulla vagyok, nem tudok irni, de majd jovok a valaszokkal!
Addig az eheti tabla:

Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


bacilivi: szerintem nem a tejem lett kevesebb hanem Gege eszik többet hiszen már lassan 7 kg lesz és egy ekkora baba sokat eszik nekem meg nem nQ a tejcsim hiába szoptatom ezerrel :)

Lilo : én meg azt olvastam hogy a bölcsöhalákban elhunyt kisbabák 80%-a hason feküdt és ezért szorgalmazzák a háton és oldalt fektetést. legalábbis én mindenhol ezt olvastam mikor utána olvastam a bölcsQhalálnak

Rekana: Onna sejtem csak hogy kevesebb hogy hiába szopik annyit mint eddig utána még éhes és többet szik mint eddig.EbbQl sejtettem hogy hogy vagy a tejem lett kevesebb vagy Gege lett nagyobb étvágyú. Amúgy szépek vagytok gratula a hét héthez

Na csajok apa most úgy ment el dolgozni hogy csak szerdán jön haza kiváncsi leszek hogy bírom majd hogy este nem lesz ott a fürdetésnél meg a többi segítség.Igaz anyós itt van és segít majd de az nem ugyanaz. Meg hát az ágyban azért mégsem fektetem be hogy ne egyedql aludjak :lol: :lol:

Furi lesz :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Lilla, Boszibaba:
köszi nektek a szüléstörténeteket!

Lilla:
nem semmi, amin átmentetek, olyan, mintha egyszerre kétszer szültél volna, egy normált és egy császárt, nem irigyellek.

Lányok:
a babók nagyon édik!!!

Mi jól vagyunk, hála már talán jobban alszunk, tegnap úgy kifárasztottuk, hogy aludt, mint a mormota 9től 2ig, ja és én keltettem, hogy egyen, mert már sajnáltam, hogy az álomkora miatt nem kér enni, pedig éhes lehetett... Ti felkeltitek éjszaka, ha úgy gondoljátok, hogy már ennije kéne, mert keveset evett? Ő 9kor 60-at szopizott, így felkeltettem, evett is rendesen.
Másik kérdés, látom, hogy a velünk egykorú babák jóval 100 fölött esznek, na mi 60-80ml között, napi 8szor. Viszont hála rendesen növekszünk, amióta hazajöttünk a kórházból 890g-ot, hetekre lebontva átlag 220g/hét. Lehet, hogy olyan tömény a tejem, hogy neki ilyen kis mennyiség elég? Volt valakinek így? Amúgy napi egyszer jön kaki.

Szép hetet mindenkinek!!! Sajna az idő nagyon elromlott, mi lesz a sétálással???? :(

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok lányok!

Elég rég jártam itt, idő hiány miatt. Nem sok időm van mostanában, Márk keveset alszik napközben...

Gratula az újdonsült anyukáknak!!!

luisa,
Mi ilyen70-90-et szoktunk enni, nagyon ritkán 100-at. És naponta 7-8 alkalommal. Én is keveslem, mert már több, mint 5 kiló a kissrác, enni meg nem nagyon szeret.

Amúgy tejcsim ugyan úgy alíg van. Napi 150, max 200 gramm. Kipróbáltam már az alkoholmentes sört, a Laktoherbet, a rengeteg folyadékot, a homeót, semmi nem segít. A szopizásról már szinte teljesen letettem. Néha-néha még mellre teszem, de Márknak nem megy, szenved a cicivel, és mivel éhes közben ordít. Szóval nem akarom kínozni a szopi próbákkal. Azt a keveset lefejem, és cumisüvegből adom neki.

Az arca tele van pici piros kiütésekkel. A doktornénink azt mondta meleg kiütések, de nincs is melege.... Van még valakinek ilyen problémája?

Van néhány SOS kérdésem. Nektek mikor kezdett szemkontaktust teremteni a babátok?!?!?! Márk pénteken lesz 6 hetes, és még nem néz a szemembe. Vagyis hát néha-néha belenéz, szerintem ez nem tudatos, hanem véletlenszerű, aztán inkább bámészkodik körbe-körbe. Valahol azt olvastam, hogy ilyen korban a babák már keresik a tekintetet, próbálják utánozni a felnőt mimikáját. NÁlunk abszolút nincs ilyen. Sőt a mi arcunk nagyon is érdektelen számára. A másik kérdésem az, hogy kinek mikor kezdett el tudatosan mosolyogni a babája. Én már nagyon várom, és még semmi... Tanácstalan vagyok... Szerintetek ez normális?!?!

Kép
dijcsi
 
 


Sziasztok lányok!
Dijcsi:bár nekem még csak ma 2 hetes,mindig néz valahova de nem rám...
Luisa:szerintem ha ilyen jól gyarapszik ne foglalkozz vele,hogy mennyit eszik grammban...Valahol azt olvastam,heti 15dkg az ideális súlynövekedés hetente(átlag)Tehát szerintem minden ok!!Egy pár kép a kéthetes Lottiról a ki 3320grammot nyom!!! Kép Kép

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok lányok!
ne haragudjatok, hogy megint betörök hozzátok így baba nélkül, de lenne egy kérdésem!

Van valaki akinek megindították a szülést? Mert ugye nálam fennáll ennek az esélye is, és szeretnék minnél többet tudni erről, csak nem igen tudom hol nézzek utána...mert hogy amiket eddig hallottam azok nem túl bizalomgerjesztőek...azt mondják, hogy nagyon gyorsan kinn van a bébi (kb.4 óra) de hogy 100x jobban fáj mint a normál szülés...vagyis hát hogy ugye ami jó esetbe legelejétől a legvégéig 8-10 óra az itt 4 órába tömörül... :shock:
Szóval van valaki aki tud nekem infot adni? :cry:

És bocsi, hogy itt zavarogtam!
További jó babázást nektek...gyönyörűek a kis drágák!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok !

Bacivili
Zsófi szokott hason aludni, ha Apa vagy az én pocakomon alszik el, és úgy tesszük le. Ilyenkor többször nézek rá a biztonság kedvéért. És az alvás vége felé már ő is nyöszörög, gondolom kényelmetlen neki, nem tud mozogni igy... ilyenkor megforditom.

Na, azthiszem vége az idegeskedésnek :)
Zsófi egy hét alatt majdnem 300 g-ot gyarapodott :)

Akíra
nekem a fiamat anno indította a doki, burokrepesztéssel, toxémia gyanu miatt... nem hiszem hogy rosszabb lett volna, mintha simán szültünk volna és időben se volt se túl gyors, se nagyon elhúzódó... nomrál szülésnek minősíteték.

Niki és Lotti elradagó két ifjú hölgy :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Ja, elfelejtettem ...

Ilyen egy okos, nagy, gondoskodó bátyus :) :)

Kép

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akíra

nekem Áron indíott szülés volt. Nekem ez a 4 óra nem volt igaz. Mondjuk nálam oxitocin infúzióval megindították a fájásokat, kb 2 óra infúzión. Aztán levettek, és mivel ez beindította a fájásokat, hagytak vajúdni. 20 óra volt, nem volt könnyű. Nehezen tágultam és ez sokáig tartott. De minden ugyanúgy zajlott mint most, csak nem magától indultak meg a fájások. Ne aggódj, csak akkor szar, ha az erős fájásoknál is rajtahagynak infúzión, és nem mozoghatsz, csak feküdhetsz.

Néhány új kép Zitáról Kép Kép Kép Kép

berzkat
 
 


Köszi lányok a válaszokat, lenne még egy kérdés: aki epidurálissal szült, annak van olyan, h többet fáj a feje? Mert nekem mostanában nagyon sűrűn fáj és ez lehet az epidurál miatt??
Luisa:mi sem szopizunk mindig 100 fölött...van, h 120, de van olyan is, h csak 60, a védőnő erre azt mondta, h mi sem eszünk mindig ugyanannyit...

Kép Kép

Kép
gyanixi
 
 


Gyanixi:
kérdezted a vashiányt... te nem szedsz semmilyen vitamint? én minden másnap Graidát és a többi napokon Ferroforgammát, nekem javasolta a dokim
Epidurálom volt nekem is, azóta nem fájt a fejem...
Evés:
mi még eddig 2szer ettünk 100-at, egyszer 110-et, amúgy mindig 80 vagy alatta...

Látom Réka is cumizik, nálatok mióta? Nálunk pár napja nem világ a világ cumi nélkül, eddig meg elvolt nélküle..
nagyon cuki amúgy Réka!!

Berzkat:
Zita is gyönyörű, látom neki is még nagy a haja :)

Dijcsi:
köszi az adatokat, már 5kg? nem semmi, nő, mint a bolondgomba
Szemkontaktus:
nálunk pár napja veszem észre, a mosolyt is kb 1-2 napja, de ritka nagyon, ne izgulj, ilyenkortájt kezdik a kicsik...

Dojuka:
de édi Máté Zsófival!!! Igazi bátyó.

Vicuska:
látom ti nyertétek a hajhosszúsági versenyt, nagyon cuki Lotti!!!

Kép Laura 5 hetes

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Vitte:
hol vagy? tegnap próbáltalak telcsin, de nem sikerült... :(

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


luisa:nagyon édi Laura és mennyi haja van...Rékámnak nem hogy nőne, inkább kopik...
De szedek én is mindennap gravidát és ferroforgammát is...remélem nem vagyok vashiányos...

Kép
gyanixi
 
 


Köszönöm lányok!
Remélem hamarosan itt lehetek én is köztetek és beszámolhatok az én szülésemről...hisz nekem már mindegy hogyan csak legyen már kinn az én babóm éppen és egészségesen!
További jó babázást nektek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


hello

r.zsana: tegnap mértem 6500g volt.

Berzkat,Gyanixi,Luisa:a lányok nagyon szépek.
Igazi kis tündérek!

Bence délelött nagyon nyűgös volt nem tudom hogy az időjárás viseli így meg, vagy valamilye fájhatott de nagyon keservesen sírt.
Közben meg én is vele.
Most alszik lassan 2 órája,nálunk ez is ritka napközben nem alszik valami sokat.
Ha még is 1 óra hosszákat és közben fel-fel ébred.
Éjszaka viszont szopizik és alszik,még az sem zavarja ha közben tisztába teszem utána durmol tovább.

Nika: neked is nagy Gergő, irtad hogy nem minden nap van kaki.
Nem fáj a pocija?
Bencének majdnem mindig van kaki a pelusba, és úgy veszem észre egyre hasfájosabb.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Hello Lányok!


Bacilivi: kezdem azt hinni, hogy a gyermekeink nagyban hasonlítanak egymáshoz, ami a szokásaikat illeti... :wink: , ugyanis Vackor sem szeret hason feküdni, így nem is erőltetem neki hosszútávon. Naponta azért 10 percre hasra teszem mert kell a hát és a nyakizmoknak, de elég nyügi tud lenni tőle... 8)

Berzkat: hát valami tünemény a lányod!!! és ez a hajkorona... igazi kislányos az arca! Bálint férfiasan kopaszodik :wink: , pedig ő is nagy hajjal született...

Gyanixi: tündéri a babód! A második kép nagyon jóóóó! Remélem Te is jól vagy!

Vicuska: Lotti is igazi kislány! Nagyon helyes baba. Úgy látszik a lányok vezetnek a frizurákban.... :wink:

Dojika: helyesek így együtt a gyerekek. Egyébként van féltékenység a fiad részéről, vagy már elég nagy ahhoz, hogy másképp álljon a dolgokhoz. Gondolom, mennyire várhatta már a kistesót. Jó dolga lesz a kiscsajszinak, ott lesz a nagy védő bátyuskája!

Luisa: Laura zabálni való. A hajakról már nem írok többet, na de az övé se semmi! Rakhatnál fel még képeket, hogy gyönyörködhessünk benne egy kicsit!

Nanett: Mi van veletek? Sokat gondolok rátok, remélem jól vagytok!

Zsu: hú jó nagy Bence! Ő csak anyatejet eszik?

Rekanna: nagyon helyesek vagytok! Olyan jó hogy mosolyogsz! Na, hát a Te lányod sem panaszkodhat a hajára!

Nika, Bacilivi: rég láttunk tőletek képeket!!!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!
Gyönyörűek a babák, főleg azok a hajkoronák. Kíváncsi leszek, mit szólnak majd ezekhez a képekhez, ha már felnőttek lesznek? Biztosan jót mosolyognak majd.

Niki úgy 2 hónapos kora óta mosolyog tudatosan és egyre többet beszélget a játékaihoz, ha tetszik neki valami. A plüssök nem nagyon érdeklik, inkább a csörgők és színes műanyag figurák. Ilyenkor veszettül rugdos, csüvcsörít és gügyög nekik.
A szemkontaktus kb. 1 1-5 hónapos kora óta van.

Mostanában elég sokat van a szájában a keze, rágja rendesen.

Mi sem eszünk még 100-t, főleg, hogy nincs is annyi tejem, de üvegből sem eszik hozzá annyit.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok, kalandos úton, de megjöttünk a kórházból, a hasi és koponya UH-ról. Megfejtettük a talányt, most azokat hívták be, akiknek szülés után nem volt ilyen téren semmi gondjuk. Mert a többieknek már a szülés után megcsinálták ezt a vizsgálatot. Férjem beteg lett sajnos, vénás gyulladás van a lábában, trombózis gyanúval. Jól megijedtünk, injekciózza magát meg keni a lábát. Így most együtt mentünk Domival a kórházba. Még szerencse, hazafelé nem akart működni az ablaktörlő, a fűtés és a világítás. Természetesen az eső meg esett. Ha egyedül lettem volna, biztos szívinfarktust kapok. Ő óvatosan hazavezetett. Mostanában minden összejön nekünk.

Megvizsgálták Domit, sajnos a jobb lábát nem húzza rendesen az egyik vizsgálatnál, így nekem kell otthon tornáztatnom, meg 10-15-ször hasra fektetnem (ébrenlétkor) egy nap. Szegény úgy ordított a vizsgálat alatt. Gondolom, az se fog tetszeni neki, ha én csinálom majd. Júniusban kell visszamennünk kontrollra.

Egyébként, Bacilivi, Domi is utál hason lenni. Érdekes, egyik baba szeret, másik nem. Nincs ötletem rá, hogy lehetne megszerettetni vele.

Van olyan baba, akinek híg a kakija és hasonló korú, mint Domi? Nekünk sajnos ilyen, a dokinő szerint mert túletetem (amit máig nem hiszek). Nem tudom, hogy ez nagy gond-e, de még mindig nem akar neki változni. Nem zöldes egyébként.

Gyanixi, szülés után nekem is tönkrement egy fogam, pedig az egész terhesség alatt semmi bajom sem volt a fogaimmal.

A szombati nap nálunk is katasztrofális volt, csak a kezemben tudott meglenni, de sokszor még ott is sírdogált (a végén a fáradtságtól már én is). Eszméletlen, mennyire megérzik a babák az időváltozást.

Bbetti, köszi a dicséretet.

Boszibaba, nagyon édes a babád. Nekem is ezt mondták, hogy ilyen sűrűn etessem, hogy legyen tejem. A végén már azt hittem, meghalok a fáradtságtól. Szerintem egy ponton túl már csak kínzás az egész, a fáradtságtól meg nem lesz tejed. Nekem a Fitolac tea segített egy csomót, most egész jól van tejem. A Lactoherb semmit sem ért.

Szegény Domi egészen megzavarodott ettől a tápszeres előetetéstől. Egy kis tápszer után jön a cici és nem érti, abból miért másképp jön a tej. Pedig Aventes cumiból kapja, nem jön nagyon a tápi belőle. Most nem adok neki minden evés előtt, remélem, ez segít. Kanállal, pohárból nem tudom beadni neki a tápszert, csak ordít és nem nyeli. Ezzel is szenvedünk rendesen. Volt másnál is ilyen, aki tápszert is ad?

Pannica bemutatta a pihenőszékét, mi is beszereztünk egyet, egyre több időt eltölt benne, nézegeti a játékokat, sőt, egyszer már nyúlt is utánuk (nagyon büszke voltam ám!). Tényleg jó dolog egy ilyen szerkentyű.

Dijcsi, nekünk hat hetesen már nézett minket Domi és mosolygott is, de ne aggódj, ez minden babánál más időben kezdődik szerintem. Azt is olvastam, a lányok jobban szeretik az arcokat nézni, mint a fiúk.

Lilo, Te hason fekteted a babád a bukás miatt? Mi épp ezért nem merjük. Az igaz, hogy nem is szereti, de azt gondoltam, akkor jobban is nyomja a hasát. Akkor ez nem igaz?

KépKép
nanett
 
 


Egyébként van másik olyan baba is Domin kívül, aki délutántól esti lefekvésig nem akar aludni, csak kézben szundikál? Letenni nem lehet, akkor rögtön sír. Már eléggé ki vagyok ettől készülve, nem tudom, meddig tart ez még így. Kis időket szundikál vagy a székében ül, de amúgy csak kézben akar lenni és még leülni sem lehet vele, állva kell ringatni. És nincs ötletem a megoldására.

KépKép
nanett
 
 


nanett,
hát nálunk ha nem sétálunk napközben akkor egész nap alig alszik. max fél órákat... Délelött alszik Domi?
Hoyghogy nem a cicivel kínálod először?

bbeti,
húú nálunk is cuppogatja rendesen a kezét. Sőt a legujjabb, hogy nyálbuborékokat fúj... :lol: :lol:
JA és ügyesek vagytok, hog ykezd átálni az éjjeli alvásra!!!!Gondolom nagy megkönnyebbülés.

rzsana
hmm...érdemes lenne összeismerteni őket :wink: :wink: :lol:

zsu,
eejhaa, 6,5 kiló az komoly!!

luisa,
bevallom elbővült a lányod! aannyira szép! még apát is idehívtam, nézze meg.Micsoda séró is van... :D :D

gyanixi
"felakezekkel " kép óriási :lol: :lol:
én ugyan nem szültem eda-val, de szülés után sokáig sokat fájt a fejem.

berzkat,
zita baba tünemény. MEsélj, tesó hogy fogadta el?

dojika,
de szép látni a tesókat!!! ilyenkor már alig vááárom, hogy szülhessem a következőt!!!!!!!!!!!

vicuska,
Lotti baba nagyon szépike!!! Jól látom hogy sötét szeme van? Hoyg telnek napjaitok?

dijcsi
tudatos mosoly 6-8 hetesen szokott jönni és utána keresik már szivesebben a szemkontaktust.
TEjcsid mitől ment el?

rekanna,
szépek vagytok, Gratula a 7 héthez!
Vendég
 


Kép Uncsitesóval :-)
Kép Kép Naagyon gondolkodom... Kép Naagyon kidőltem.. :lol:
Vendég
 


Csajok

Többen írjátok ezt a fitolac teát. Hát lehet hogy ki kéne próbálnom. Ezt hol lehet venni? Gyógyszertár, vagy gyógynövényes boltban?
A lactoherbet iszom, de nem nagyon változik semmi.

Tejcsi ügyben nem állunk valami jól. Zita maximum 70 gr-ot szív ki, azt is kb 1 óra alatt, és két mellből. Van hogy háromszori nekifutásra eszi meg ezt a mennyiséget. Elöször 40gr, aztán bealszik. 15 perc múlva 20 gr, aztán megint bealszik. 10 perc múlva megint éhes. Szóvl én meg csak etetek egész nap... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Komolyan mondom, már nem tudom hogy mikor kéne igazából ennie.( 3 óránként) Már nem tudom hogy mikor éhes, és mikor fáj a hasa. Ma már délben adtam neki tápot, azután aludt 3 órát. Este már 3 napja kipótolom a tejcsit táppal, mert különben óránként fennvan éjjel és enni kér. Én meg már hulla....
Szóval néha már legszívesebben hagynám ezt az egész szoptatást a fenébe. Ez szenvedés neki, szenvedés nekem, főleg mivel a bal mellbimbóm még mindig sebes, nem is tudom mikor fog egyáltalán begyógyulni az állandó szopizás miatt. Amióta meg mellgyulladásom volt, a bal mellemben szerintem még a tej is kevesebb.Hát igen, néha úgy érzem könnyebb volt megszülni mint szoptatni.


Nanett
Te miért szopi előtt adsz neki tápot? Azt nem pótlásnak adod szopi után?

berzkat
 
 


Sziasztok!

Én a FITOLA teára esküszöm, nincs annál jobb.
Aki szívesen veszi, annak tanácsolom, aki nem,nem.
Én napi 2 liter ilyen teát ittam pici mézzel, és 9 hónapig szoptattam.
Lefagyasztani nem tudtam, de elég volt.
vedresandi
 
 


Ja, a legfontosabb: gyógyszertárban, gyógynövény boltban, és talán DM ben is lehet kapni, de szűrni kell, nem filteres.
vedresandi
 
 


Bocsi hogy most csak panaszkodom, de most már belefáradtam ebbe tejcsi ügybe, és valahol ki kell mérgelődnöm magamat. Férjem mindig azt mondja hogy mit erőlködök, felnő Zita tápon is, Áron is azon nőtt fel. Tudom hogy igaza van, csak hát próbálkozom, és ez nálam ilyen kitörésekkel jár.......

berzkat
 
 


Érdekes, hogy mostanában mindenki kínlódik tejgondokkal. Én a laktoherbet iszom egy hete lesz lassan talán most kezdi növelni a tej mennyiségét. Én is kettőből etetek, most már azzal talán elég.
megrendeltem a oldogmama.hu oldalról a kapszulát ma kezdtem el szedni, meglátom, hogy használ-e.

berzkat
panaszkodj nyugodtan, természetes dolog itt azt is meghallgatjuk nem csk a jó dolgokat.
lehet, hogy a baba fejlődési ugrás közben van, akkor szoktak többet kérni. Nikinek is volt olyan mostanában, hogy evett bealudt és óránkért kaját. ez van sajnos.
ha lefejed és úgy adod neki oda? a cumin hátha nem aludna el.

bacilivi
nagyon szép a lányod, az bírom, mikor lehetetlen teshelyzetekben is képepsek bealudni. Nálunk is vannak nyálbuborékok, de csak ülve.

nanett
nem akarlak elkeseríteni, de van az ismerőseim közt olyan pár akinek a babája felekléstől lefekvésig szinte végig sírt és csak kézben aludt, mikor letették, felébredt. most lesz 3 hónapos és most kezd megnyugodni, de nappal nem alszik szinte semmit. vannak sajnos ilyen babák.

Kép
Kép
bbeti
 
 


zsu: Amióta nem iszom a laktoherb teát azóta megszüntek a hasfájások de gegének igy is 2-3 naponta van kaki

nanett: én a tápit mindig szopi után adom:) Ja és nekem is sokkal élénkebb délután Gege

Berzkat : nálunk is ez megy párom mindig mondja ne aggódjak más is felnött már tápon de engem idegesít hogy nem elég a tejem.

csajok a képek oriásiak mindenki nagyon szép
rakok fel majd mindjárt én is csak kicsinyitenem kell:)

nika70
Salgótarján
 
 


Gege 7 hetesen nagy nézi anyát :)

Kép

és most vasárnap 8 hetesen az uncsinövérekkel:)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Köszi, lányok, a hozzászólásokat, remélem pár héten belül én is élvezhetem Márk első mosolyát. Már nagyon várom!!!

bacilivi,
szülés után egy héttel a Heim Pálba kerültünk, mivel Márk nagyon-nagyon besárgult, és baromira magas volt a bilirubin színtje. Ott voltunk pár napot. Én végig sokat idegeskedtem, minden nap sírtam, mert eléggé beparáztattak a magas bilirubinszínt lehetséges következményeivel... Szóval a tejcsi be sem indult igazából, az is kezdett elapadni, ami addig volt. Az elején fejtem, mint az őrült, de nem lett több. Most is gyakran fejem, de már belenyugodtam abba, hogy kb 75 %-ban tápszeres a babám. Én is tápszeren nőttem fel, és itt vagyok, semmi bajom. És vagyunk még így egy páran. Ezzel nyugtatom magam :shock:

Márk néhány napja nagyon nyűgös, talán a front miatt? Ha ébren van, és általában napközben rengeteget van ébren, akkor csak nyöszörög, sirdogál, én meg nem tudom mi baja :oops:

Kép
dijcsi
 
 


Látom, mindenki kiakadt, hogy én a tápszerrel kezdem az etetést. Azért kell előetetnem egy kevés speciális gyógytápszert Domival, hogy lecsökkentsük a bukásokat. Egy hete kapja, most kb. harmadannyi a bukás, hányás szinte nincs is már. Csak nagyon kevés tápszert kap, 20-30 ml-t. Remélem, hogy így nem fog elmenni a tejem. Most már nem is adom minden etetés előtt, pl. éjjel és reggel nem kap.

Délelőtt (általában) alszik Domi. Nem is az a legnagyobb bajom, hogy délután nem alszik, hanem hogy ilyenkor NEM LEHET letenni, végig ringatni kell. Na, most megnyugtattatok, még pár hónapig ringathatom. Van, amikor du. 2-től az esti lefekvésig ez megy, az etetések szakítják csak meg a ringatást. Ha leül az, aki ringatja, azonnal sír, sikít. Ma már táncoltam is vele, hátha segít. Az tetszett neki. Csak már nem bírom sokszor energiával. Meg se enni, se semmi mást nem tudok csinálni. Főzésről meg ilyen luxus dolgokról már nem is beszélve.

KépKép
nanett
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: