Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Bocsi, hogy én is ilyen ritkán jövök, de... nincs mentségem, max. kicsit elfoglalt vagyok. Meg aztán, nem is hiányol soha senki... :(

Bee!

Városunkban a dokim a legszakavatottabb ultrahangos, s ő azt mondta, hogy a tarkóredő igazából a 11. héten látszik jobban, a 12. héten a végtagok, s rajtuk az ujjacskák vizsgálata miatt célszerű a vizsgálat, de mivel nem lehet minden héten, általánosságban a 12. heti terjedt el. Tehát a tarkóredő tutira jól fog látszani. De szerintem a végtagok is. Minden rendben lesz.

Üdv.

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mirosz!
Az Istenhegyi úton az apuka is bemehet az ultrahangvizsgálatra. Sajna nem tudom, hogy pontosan hogyan lehet parkolni, mert én BKV-val mentem.

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Times!

Védőnő-ügyben nálunk pont fordított a helyzet :)
Amíg Benivel várandós voltam, eljött 3-szor is talán, mióta megszületett, 1-2-szer volt itt.
Most, hogy újra "esemény van", elvileg jön hétfőn. Azt hiszem végighallgathatom a válásának történetét.
Az első terhességemkor ő kapott tőlem egy kelengye-listát, amit azóta továbbad a kismamáinak. Na, erről ennyit. Amúgy jó fej, meg minden...

Kép
Kép
pfranciska
 
 

 
 

Jó reggelt Kismamik!
:oops: Köszi a nyugtatást! :oops:
Tegnap este olyan rosszul lettem, hogy már bőgtem. Elbúcsúztam a világtól is. Soha eddig még nem fájt ennyire a hasam. Nem bírtam felkelni az ágyból, ha megmozdultam beleszúrt egy iszonyatost. Először a jobb oldal görcsölt ( vagy szúrt ), aztán a bal. Egy idő után meg középen. Úgy voltam vele, ha nem múlik és jobban fog fájni irány darány megyek az ügyeletre nem érdekel. Szerencsére 1-2óra múlva kicsivel jobb lett. Az életben nem akarom ezt átélni mégegyszer. Nem is fájdalom, hanem az az érzés......
Szerencsére apácska megnyugtatott, hogy egy Hegedűstől nem fogok én olyan könnyen megszabadulni :lol: Olyan drága volt. :lol:
Reggel még fájt, de lekopogom mostmár jól vagyok.

Mona: igen nekem is van egy 2,5 centis cisztám. 7 hetesen vette észre a doki, azt mondta majd felszívódik, utána amikor a szívhangot nézték akkor még mindig ott volt, és még akkor is 2,5 centi volt. Dokibát kérdeztem, azt mondta mit zavar az ott engem?? 12-hétig fel kell szívodnia. Csak ennyit tudok, többet nem mondott nekem sem.

Legyetek jók!
Sok-sok pusz
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Az enyém csodálatosan indult! Az előbb értem haza az uh-ról és hatalmas élmény volt! Láttam a kis ficánkoló babócánkat amint bukfencezett, forgolódott, tornázott. A tarkóredő rendben, 1,1 mm, pont akkora mint Bazsóé volt. Ülőmagasság 5 cm, gyomor-és hólyagtelítődés látható. Látható volt a 4 végtag, kavart is velük nagyon! Emelgette a karjait, lábait, eltakarta az arcát! Ennek a nagy kavarásnak köszönhetően nem lehetett rendesen látni az orrcsontot és hétfőn vissza kell mennünk, hátha akkor úgy fordul, hogy profilból lehessen látni a pofiját. Remélem a sok uh nem árt, de a dokim nagyon alapos ilyen téren. Azt viszont sajnálom, hogy nem kaptam képet. A kórház-átszervezés miatt olyan kavar van nálunk, hogy osztályokat vonnak össze, az ultrahangot állandóan szétszedik, költöztetik, és azt mondta a doki most nem tud képet csinálni. :cry:

Franciska!

Köszi a megnyugtatást! Nagyon jó, hogy írtál, rég hallottunk rólad.
És képzeld el, én igenis hiányoltalak és akár hiszed, akár nem éppen ma készültem rákérdezni, hogy mi van veletek.

Zsuzsi, Dimet!

Képzeljétek, még nem kaptam meg a beutalót Gyulára, azt mondta a dokim, hogy először felhívja őket, hogy informálódjon. Előfordul ugyanis, hogy bár azt a tájékoztatást adják, hogy a vizsgálatot a TB finanszírozza, valójában leszámlázzák a vizsgálat összegét a beutalót adó kórháznak. A mi kórházunk így is szörnyű helyzetben van, nem tud átvállalni kismamánként 40.000 forintot. Az viszont előfordulhat, hogy a gyulai kórház nyert vmi pályázati pénzt és valóban meg tudja ingyen csinálni a vizsgálatot. Erről szeretne érdeklődni a dokim. Hát, érdekes...

Lányok!

Úgy tűnik az én védőnőm jár ki legtöbbször. Amikor Bazsót vártam havonta jött, szülés után pedig kezdetben hetente, majd ritkábban. Most eddig kétszer volt, szerintem havonta 1-szer biztos eljön. Egyébként rendes, sokat segít. Az ember azt hinné, hogy 3. terhességnél már nem mondhatnak neki sok újat, és mégis! Mindig vannak új tippek, fortélyok. Bezzeg amikor az 1. babót vártam! Az akkori védőnőm mindenre azt mondta " Majd kialakul." Egyetlen épkézláb tanácsot nem kaptam tőle, pedig jól jött volna. Egy tapasztalt, segítőkész védőnő nem "szükséges rossz" , tényleg jól jön, ha gondunk van.

Szép napot mindenkinek!
bee73
 
 


Sziasztok!

nyuszifül, ilyenkor ha nagyon görcsöl a hasad akkor vegyél be egy Magne B6-ot, vagy ami még jobb a Béres Magnézium, mert abban több a magnézium, mint a Magne B6-ban.

Bee, gratula a jó uh-hoz. Én pont 16 hetes leszem amikor legközelebb megyek dokihoz, akkor nem lenne uh, de én szeretnék majd, hogy a méhlepény elindult-e jó irányba.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Bee, azért mondtam,hogy menj el, nem kell időpont. menj át a szülészetre, mond el,hogy mi van, és kérj beutalót :)
dimet
 
 


Sziasztok!

Ma állandóan ásítozom, egésznap aludnék, de nem lehet.
Nincs tippetek, hogy rázzam fel magam?

Kép
Kép
times
 
 


Kedves Times!

Én is pont így érzek, majd összecsuklom az álmosságtól....
Mivel kávét nem ihatunk, így fogalmam sincs mit tehetünk.
Én a munkahelyemen a gyakori szellőztetés technikájával próbálkozom, de úgy kell tartani az ablakot, nehogy tokostol kitépje a szél :P
Azt olvastam még, hogyha a fülünket dörzsöljük, maszírozzuk, az serkenti punnyadt állapotunkat. Nekem még nem jött be.
Szerintem a legjobb lenne egy puha, hideg párnás, paplanos ágyikóba belehuppanni és durmolni míg jólesik :shock:
h.bogesz
 
 


nekem is aludhatnékom van, ráadásul fáj a fejem+fáj a torkom is. nemsokára lépek haza...brrrr
dimet
 
 


Sziasztok!

Most értem haza az uh-ról. Nagy élmény volt, és a cisztám teljesen felszívódott :lol: :lol: :lol:
Képzeljétek el, felhívtam az istenhegyi klinikát, és kérdezték, hogy hány hetes vagyok,hogy mikor volt az útolsó mensim, mikor voltam útoljára uh-n? Mondtam, hogy ma, és kérdezte a crl-t, mondtam hogy 5,7. Azt mondta, hogy az nagy, és hogy az 12hetes babának felel meg, ne várjuk meg a 2hetet, hanem 9.-én kell mennem. De nagyon parázok, és olyan nagyon gyomoridegem lett :cry:
Nektek mekkora volt a babó a 10.-hét körül?

Kép
mona76
 
 


csatlakozom én is ! Kispárna...kispárna.....pihi-puha paplan......roló lehúzva.....csönd....nyugalom......szieszta......!

Hm....pityipűűűűű, hrr....pityipűűű...........hmmmm pityipűű ( :arrow: itt már horkoltam) :lol: :lol: :lol:

Horpasszunk!!!! :lol:
nyuszifülû
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GRATULA MONA!!!!! HURRÁ!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Arról nem tudsz mi van ha nem szívódik fel a ciszta??? :shock:

Pusz
nyuszifülû
 
 


Mona tök jó, hogy felszívódott a ciszta.

Én pont 12 hetesen voltam és nekem 5,91-nek mérte a gép és szerinte ez 12+3-nak felel meg. 10 hetesen nem tudom mekkorának kellene lennie, de nézzed meg a mamaneten.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


nyuszifülü, akkor adnak rá gyógyszert :( de az nagyon ritka eset azt mondta.

Kép
mona76
 
 


Kétségbeesésemben felhívtam a páromat, elmeséltem neki, és felhívta a Gasztonyi doktor barátját, az istenhegyi klinikán. Ő azt mondta, hogy szerinte 12hetes vagyok, de nem akar a fellegekbe beszélni, és holnap vár minket bejelentkezés nélkül.

Kép
mona76
 
 


Mona76
Elvileg a 10. héten 3cm, a 11. héten 4,4cm, 12. héten 5,6cm, a 13. héten 7cm!!!
Úgyhogy a mérete alapján pont 12 hetes kell, hogy legyen.
Igaz én 12 hetes + 2 naposan voltam uh-n és az egyik babám 6,6cm a másik pedig 6,8cm volt, nekem is megjegyezte az orvosom, hogy 13 hetesnek felel meg, lehet, hogy egy héttel előbbrébb vannak. A pontos fogantatást nem igazán lehet tudni. (csak ha valaki nagyon ritkán van együtt a párjával :oops: )

Kép
Kép
times
 
 


köszi times az adatokat. Csak az az érthetetlen számomra, hogy ma voltam a nődokimnál, azt mondta 10hetes vagyok, és hogy 2hét múlva menjek a vizsgálatra. Már tiszta gyagya vagyok.

Kép
mona76
 
 


Kell szedned valamilyen vitamint, pl.: ELEVIT, mivel úgy hallottam, persze nem bizonyítottan, de akik szedik azoknak ált. nagyobb babájuk születik...

Kép
Kép
times
 
 


Bocsi elfelejtettem odaírni az előbbihez, hogy azt Mona-nak üziztem!!!

Kép
Kép
times
 
 


igen szedem a Gravidát, de én azt olvastam hogy az hogy nagyobb vagy kisebb lesz a baba, az csak késöbb alakúl ki. De nemtudom. :roll:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Kismamák!

Nemrég jöttem haza a munkából, és olyan fáradt vagyok én is, délután a tárgyaláson majdnem elaludtam, a szemeimet alig bírtam nyitva tartani. Pedig éjszaka alszom rendesen.

Ma akartam venni kismamanacit és/vagy szoknyát, de a nagyáruházban már nincs kismamabolt, így majd holnapra vagy szombatra marad a vásárlás.

Mona, Bee: gratula a jó UH-hoz, én majd kedden megyek a 12 hetesre, akkor lesz meg a tarkóredő.

Mona: nekem 10+6-nál volt az ülőmagasság 3,96 cm.

Pfranciska: nem igaz, hogy nem hiányol senki, de én is mire hazajövök egy csomó hozzászólást el kell olvasnom, és mire a végére érek, már nem is tudom, hogy kinek mit szerettem volna válaszolni. Meg szerencsére most már elég sokan vagyunk, így elég nehéz nyomon követni, hogy ki mikor volt utoljára. Remélem nem bántottalak meg, nem állt szándékomban.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, ma valami van a levegőben, mert én is szokatlanul álmos voltam, főleg délután - kis híján elaludtam a saját órámon, ami azért elég ciki lett volna. :roll: Szerencsére azért sikerült fenntartanom a látszatot. Pedig az utóbbi időben mintha már kevésbé éreztem volna magam aluszékonynak...
Úgy látom, sokan megyünk a jövő héten 12. hetes UH-ra, lesz ám nagy fogvacogtatás! :lol:

italoman
 
 


Sziasztok!

Bee!

Szuper, hogy neked is ilyen jó élmény volt az uh.
Én elhatároztam, hogy legközelebb magammal viszem Benust, mert nagyon érdekli a tesó... az előbb dugdosott be 1 csörgőt+ 3 autót neki a pólóm alá, hogy legyen mivel játszania :) Mondjuk a kocsikat visszakérte...

Csatlakozom a ma álomkórosokhoz, én dettó bírnék aludni egész délután... A héten suliban voltam (nem, mintha muszáj volna, de nekem most ez a kikapcsolódás), s a délutáni előadáson sikerült is néhány pillanatra elaludnom. :)

Mennem kell rajzolni...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Bee!
Gratulálok! Remélem holnap én is hasonlókat élhetek át.
Mona!
Nekem 10 hetesen 30mm-es volt a babóka. A www.mamanet.hu-n van egy táblázat, amelyben napokra lebontva benne van a baba CRL-je. Egyébként miért aggódsz? Az miért baj, hogy picit idősebb a babóka?
Mi is holnap megyünk az Istenhegyire. Ti mikor mentek?

Lányok!
Tudja valaki, hogy az Elevitet vagy a Gravidát meddig kell szedni?
Vagyis meddig szokták javasolni a dokik?

Kép
mirosz
 
 


Mirosz,
én csak azt tudom, ami például az Elevit a papírjára van írva: még szoptatás alatt is ajánlják. De tényleg érdemes megkérdezni a dokikat is.

italoman
 
 


Mirosz,
a mamaneten pontosan hol van az a táblázat?

italoman
 
 


Mirosz
Nekem az orvosom azt javasolta, hogy elég tavaszig szednem az Elevitet. A Gergővel nem is kellett szednem, most is csak azért ajánlotta, merthogy ikreket várok, és tél van kevesebb vitaminhoz jut a szervezet.

Kép
Kép
times
 
 


Nekem bent van a kedvencekben és valamelyik babás lapról jutottam hozzá, csak már nem emlékszem honnan.
Megpróbáltam bemásolni, de nem táblázatként másolja be és így elég áttekinthetetlen.
Ja, de eszembe jutott még vmi., beírom azt a hosszú címet:

http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Remélem így megtalálja, aki szeretné.
mirosz
 
 


Köszi, megvan! :)

italoman
 
 


mirosz, csak azért aggódom, mert eddig annyira biztam a dokimban, nem akarom hogy csalódjak benne. :(
Még nemtudom mikor megyünk,a párom nem ért haza, hogy megbeszélnénk, szerintem bizti délelőtt, vagy délkörül. Te mikor leszel ott? Lehet, hogy összefutunk, de jó, hűű de izgi. :wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó, hogy Ti már holnap mentek az Istenhegyire! Én jövő szerdán, másnap pedig az itteni kórházba a 12. heti uh-ra.

Nekem nagyon fáj ma a fejem. Vettem be homeopátiás bogyót, de semmi.

Az Elevitre majd én is rákérdezek, bár most vásároltam be a második dobozzal. Vagyis most Gravidát vettem, hátha nem hízok jobban. Bár lehet, hogy nem az Elevit tehet róla... :shock: :lol:

Kép
nap12
 
 


nap, én a Gravidától nagyon meghíztam, mikor elkezdtem az első hónapokban. Én már szeptember óta szedem. :(

Kép
mona76
 
 


Csak azért kérdeztem az Elevitet, mert vhonnan. úgy rémlett, hogy csak a 3. hónapig kell szedni. Egyébként én rövidebb megszakításokkal már 3 éve szedem.

Mona!
Mi 11.40-re megyünk. Majd megpróbállak felismerni a rengeteg külső tulajdonság alapján, amit tudok rólad...
mirosz
 
 


Többen írtátok már, hogy éreztek "valamit" a pocakban. No, hát 1-2 napja én is érzek valamit, mégpedig olyan ficánkolás-féleséget. Biztos hülyeség és csak beképzelem, nem? Túl korán lenne még mocorgást érezni... Még akkor is, ha második babó...

Próbáltam kicsit pihenni, de a srácok akkora orditozással voltak, hogy eddig nem jött össze. Na, talán egy fél órán belül... Kisfiam eléggé késői elalvó (egyelőre), de talán 10 után egy kicsivel hajlandó lesz szunyálni. Szép álmokat mindenkinek!

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Nektek is látszik már a pocakotok? Nekem már rendesen, igaz a mérleg még nem mutat többet (szerencsére, igaz ez biztos a rendszeres rosszulléteknek köszönhető). De a pocakom már rendesen kidudorodik. Félek hogy most tényleg nagyon nagy pocakom lesz...

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Times, nem akarlak elkeseríteni, de valszeg hatalmas hasad lesz :D

Én Rékával szinte végig szedtem az Elevitet az orvos tanácsára. De mint annyi mindent ezt is orvosa válogatja. Valakinek egyáltalán nem ajánlja, van akinek a 3. hónap végéieg, van akinek végig. (bár én azért csak 3-4 naponta vettem be).

Majd meglátjátok, hogy ahogy halad előre az idő majd az egyikünk azt írja neki ezt mondta a doki, a másikunk meg azt, hogy neki pont az ellenkezőjét. Ez egyébként a gyerekorvosokkal se lesz másképp.

Mona, én is úgy tudom, hogy a 20. hétig kb. azonos a bébik fejlődése és ez után kezd majd eltérni.
Amikor először voltam uh-n 6+3 volta, a gép 6+1-nek mérte, most pont 1 hete meg 12 hetes voltam és átlagban 12+4-nek mérte a gép. Azért 2 hét eltérés már sok.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Köszi Robcsi!

Csak abban reménykedem, hogy a bőröm bírja!

Ti használtok valamilyen kenőcsöt pocakra???

Kép
Kép
times
 
 


Tegnap este néztem a Házon kívül műsorát, s mikor a lombik programról volt szó, s amikor a doki mondta a csajnak, hogy fekete napunk van, nem sikerült a beültetés én is sírni kezdtem, és a pocakomban mintha a babákat éreztem volna mocorogni. Lehet, hogy jelezni próbáltak, hogy nyugi anyu mi itt vagyunk!!!

Vagy csak hüle vagyok???

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok Mamik!!!

Times! Ez szörnyű és szomorú amúgy is. :( Nem szabad ilyen dolgokat nézni, különben is ilyen későn már aludni kell !!! Babók mindent megéreznek. :):) :lol: :lol:
Tegnap apácska megpuszilgatta a pockómat, és olyan érzés volt, mintha valami áramütés ért volna, és valami inger végigszaladt belül. Olyan mintha csiklandozott volna, de belül. Ez nagyon érdekes. Veletek volt már így?? :shock:

:?: Kérdés: torokfájásra egyéb betegségekre miket szedhetünk ami nem árt?? Valami tanács vagy tipp van valakinek??? Már két csomat negrót elszopogattam, de nem fog sokat érni úgy érzem. Szerintetek ilyen szopogató torokfertőtlenítőt ehetünk?????? :shock: :shock: :shock:

Nekem már dagad a hasam. :lol: Azt olvastam, hogy a belek miatt, és a felfúvódás miatt....., de nem baj,,,,,az érzés az megvan.......:):):) :lol: :lol: :lol: EGy hónap múlva már mindenkin látszódni fog szerintem. ( volt kolléganőmmel találkoztam 4 hónaposan elég már konkrét pocakja volt. :lol: )

Pusszancs!!!
Nyusz

UI: az is lehet, hogy az elevittől lett anyaformánk. :shock:
nyuszifülû
 
 


Nyuszifül, állítólag ez az ossiloccossinum izé baromi jó, ez homeós bogyó, úgyhogy ártani bizti nem árt. Voltál aztán végül is dokinál tegnap?

Times én még nem kenem, de lassan el kell kezdeni :D

Ez a lombikdolog elég felháborító :cry:

Ma megyel belgyogyis vizsgálatra, aztán már csak a fogdoki lesz hátra. Majd az is meglesz, egyszer :D

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Pussszancs!
Nem voltam dokinál, tegnap este már nem volt semmi bajom ( lekopogom: kopp kopp), azóta semmi gáz :lol: : :lol:

Ezt a bogyót vény nélkül adják????
Akkor ilyen szirup szir-szarokat (párdon) elfelejthetjük? :shock:

Csók
nyuszifülû
 
 


Na harmadszorra csak sikerül leírni.

Szóval ez recept nélkül kapható.

De ha bemész egy patikába és megmondod, mi a baj + terhes vagy tuti tudnak ajánlani valamit.

Azért a gyógyszerek nagy része az első harmad után már szedhető.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyönyörő az idő és már túl vagyok az ebéden és tök jól vagyok! :lol: Pedig reggel nem így indult a nap!

A pocak kérdés érdekes, pár napja úgy látom, mintha valami kezdene látszani, bár eddig is volt egy kicsi hasam, sikerült még ősszel egy-két kiló pluszt felszedni, de most már határozottan kereknek látom. A párom is mondta, hogy már nagyon olyan a formája! :lol:

Nyuszifülű, nekem azt mondta a védőnő, hogy septofort nyugodtan lehet szopogatni, de gondolom az a biztos, ha gyógyszertárban rákérdezel!
Nem mintha nem bíznék a védőnőben, de még csak egyszer találkoztunk, szóval nem tudom. Főleg, hogy egy csomó mindenről annyi féle információt mondanak és néha azt sem tudom hogy most kinek higgyek.

Az Elevittel kapcsolatban is annyi mindent hallottam. A védőnőm azt mondta, nem ettől függ, hogy nagyobb lesz a bébi, vagy nem és nyugodtan szedjem. Aztán olyat is hallottam, hogy talán a 3. hónap után csak minden másnap szedjük. Szóval fogalmam sincs, hogy mi a helyes!

Mona, nekem az a véleményem az alapján amit a doki mondott, hogy az első 12 hétben a CRL alapján elég pontosan meg lehet határozni a terhesség korát. Szerintem is a méretbeli különbségek később alakulnak ki, ahol már nagyobb eltéréseket is mutathatnak egymáshoz képest.

Eddig 3 UH-on voltam, ahol CRL-t mértek. Kétszer a Schöpf-Merei-ben és utoljára másfél hete a dokimnál, akkor volt 36 mm. A mamanetes táblázat szerint tehát akkor voltam 10+1, az előző értékeket is összevetve ez így jó is. Ennek ellenére a doki a kiskönyvembe a mensi szerint írta, hogy 11. hét. Szóval ez is káosz! Szerintem az a fontos, hogy szépen fejlődnek, növekszenek. Aztán meg kibújni úgyis akkor fognak amikor ők akarnak! :)

További szép napot mindenkinek!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


Ja és még valami a Corában baba-mama hetek vannak! A cora.hu-n meg lehet nézni a katalógust, bár nekünk való ruha csak egy oldalon van, de gondolom az áruházban azért nagyobb a választék!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


Sziasztok!

Torokfájás
Én a Gergőmmel voltam nagyon megfázva, (igaz már az 5.-6. hónapban jártunk) az orvos azt mondta este egy fájdalomcsillapító mehet - de amíg bírom addig inkább ne. Ő is ajánlotta a homeopátiás készítményeket + tea melegen sok mézzel és sok citrommal.
Sajnos nekem nem vált be a homeopátiás bogyó, pedig amennyit lehetett annyit bevettem, de semmi haszna. Aztán gondoltam mielőtt még gyógyszerhez nyúlnék kipróbálom a teás módszert - csak sajnos én utálom a teát!!! De az bevált, úgyhogy merem mindenkinek ajánlani.
A kisfiamnak is, ha egy kicsit köhögősebb akkor a teájába teszek jól mézet, citromot 2 nap és kutyabaja. Októberben voltunk utoljára orvosnál akkor is csak a 2 éves felülvizsgálatra, pedig sokat csavargunk, és rendszeresen járunk babaklubba is.

Kép
Kép
times
 
 


Lányok!

A homeopátiás bogyók tényleg nagyon jók, csak fontos betartani, hogy a bevétel körül +/- 1 óra ne fogyasszatok koffeint, mentholos v. erősen fűszeres ételeket, mert befolyásoljatják a hatást, Mindig el kell szopogatni a golyócskákat, a száj nyálkahártyáról szívódnak fel. Én 10 éve használom őket, és mindig hatnak. Már a gyerekek is csak homeobogyókat kapnak, tüszős mandulagyull. 3 nap alatt teljesen helyrejött! Az Echinaceáról már írtam, immunerősítő, segít a már meglévő fertőzés leküzdésében. Én télen mindig adom a manóknak, sőt most én is szedem. Az Oscillococcinum -amit Robcsi írt -is hatásos, köhögésre pedig a Stodal szirup. Karácsonyra kaptam 2 homeopátiás könyvet, próbálom tanulmányozni őket. Tudjátok mennyi homeopátiás bogyó van ami szülés alatt segíthet! Én most tutira ki fogom őket próbálni.
Elevit... Mindkét terhességem alatt szedtem, nem lettek óriások a fiaim.( 3600g és 3380g)
Szép hétvégét!

bee
bee73
 
 


Sziasztok Kismamák!

Ma nagyon szép idő volt, ki is használtuk a kolleganőimmel az ebédidőt és sétáltunk egy jót a városban. Olyan mintha már április lenne, csak nehogy aztán jöjjön a rossz idő, én már nem akarom. Egy pár hónapig maradhat még ez a kellemes idő, nyáron meg majd szenvedünk. Bár én a Márkkal is végigvittem egy nyarat, hiszen szeptemberben született, de nem volt semmi bajom, nem szenvedtem.

Ma sem sikerült kismamaruhát vennem, na de majd holnap.

Képzeljétek vettem a boltban egy csomag Haribo joghurtos gumicukrot, és sajnos mindet meg is ettem, egyszerűen nem bírtam abbahagyni. Különben is kezdek aggódni a súlyom miatt, mert már 2-2,5 kilót híztam. Egy kicsit vissza kell fognom magam, hiszen a Márkkal 6 hónapig semmit nem szedtem fel, most meg olyan leszek, mint egy bálna. Pedig még vitamint sem eszek.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, velünk minden rendben. Késöbb jövök, most rohanok a szüleimhez, mert apukám rosszúl van.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Ma én is próbálkoztam kismamacuccal, de jól el is képedtem az árakon. Elsősorban nadrágot szerettem volna nézni, és a legolcsóbbakat egy butikban láttam kb. 8000 forintért. Aztán megnéztem a C & A-ban, ott is van néhány, na, ott már 10.000-nél jártak az árak. Igaz, néhány hordhatatlan küllemű vagy minőségű nadrág le volt értékelve 5000 körülre, szinte csupa 46-48-as méret, meg egy 34-es - közte semmi. Ezek után már csak betetőzte a képet, hogy egy kismamabutikban 10.000 alatt még felső sem volt, egy farmer vagy egyéb nadrág pedig 15.000 körül járt. :evil:

italoman
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: