Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
Gil! Mennek a drukkok!!!!

ma voltam UH-on.
Korának megfelelőméretű , minden okés vele.
1271gr - ez lehet hogy kisebb az átlagnál?

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


BKrisztike
Nekem 27+4-nél kalkuláltak 1220 grammot, ami alapján másfél héttel nagyobb a koránál, tehát a Te értéked szerintem pont ideális :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Nekem 29+1-en mondtak 1300-at, és azt írta a gép, hogy 30+5-nek felel meg.
Ilyenkor már nagyok az eltérések, de szerintem becslésnek jó.
Egyébként meg sokat nem jelent
Az egyik barátnőmnek végig mondták milyen nagy baba lesz, végül 3050 gr és 52 cm lett. A másiknak nem mondták, hogy nagy lenne, és 4 kg felett volt.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

 
 

Megjöttem én is az uh-ról. 1790gr 32+2 papíron. És faros, pedig 3 hete még fordítva volt. 8)
Lepényemről semmi hír, egy külföldi doki vizsgált, alig értettem, mit mond....de majd kedden megyek a magánba, ott majd kiokosodom :-)

Bizonyíték a lány mivoltra nincs, mert a csipőcsontomhoz beseggelt, és nem látni semmit..... :cry: hetedikéhez egy hónapra meg van az első időpont az nstre. :wink:

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Ma ultrahangos-nap van? :lol: Jó, hogy mindenkinél rendben van minden! Amúgy a súlybecslés tényleg relativ...
Ilyenkor eszembe jut az anyuka, aki Nimródnál szobatársam volt . Szegény 2 napig vajúdott és nem tudott szülni, kapott mindenfélét, beindultak a fájások, de mégsem indult be a szülés..az orvosok szerint azért nem tudott szülni, mert túl nagy volt a baba...Két nap szenvedés után megcsászározták és kiderült hogy azért nem tudta megszülni, mert a zsinor a nyakára és a lábára is rá volt tekeredve, tehát jóformán fel volt kötve, nem tudott elindulni; ja, és 50 cm-es, 2700 g-os apró kislány volt... :)
20140901114303
 
 


Kiváncsika
Miért akartak volna befektetni?
Salmonella? Vagy a köldökzsinór miatt?

Ana
Akkor elképzelhető, hogy valamennyire megduzzadt a pajzsmirigyed, és esetleg nyom valamit. UH lehet, hogy nem ártana...
(látatlanba én is csak találgatok... :oops: :? )

Noémi
Pedig nem is beszéltem a doktoroddal :lol: :wink:

Brunhild
Mennyivel mérték nagyobbnak a babádat az átlagnál? (ÁTLAG: 40. héten, 3000g és 50cm :wink: )
Vércukrod rendben van?
Neten ne olvasgass!!!!!!

Panndi
Lenyeltél egy meggymagot? :oops: :lol: :lol: :lol: :wink:

Krisztike
Kalkulált súllyal nem érdemes foglalkozni!!!!! Azok a lényegesek, amiket közvetlenül mérni lehet! És abban is az, hogy önmagához képest fejlődjöm megfelelő ütemben, arányosan a gyerek!!!!
Súlybecslés: akár fél kiló eltérés is lehet!!!!
És a súly igazából nem sokat jelent! Az érettség a döntő!!!!!!!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Súlybecslés: BPD és a haskörfogat az alapja... de nem veszi figyelembe, hogy a babaának gólyó vagy oválisabb a feje, kis tömzsi, vagy hosszúkásabb a teste...

Én nem is szoktam azt a programot használni a gépen... :oops:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Nalunk nem is mondjak meg, hogy mennyinek felel meg a baba, csak akkor szolnak, ha nem fejlödik, vagy valami baj van. Az elejen kiszamitjak az utolso menstruaciobol es utana kesz passz :)

Ma estere összerakjuk az agyunkat es a szuper kemeny matracon fogunk mar aludni, nem kell atmasznom ejszaka a ferjemen :) :)

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


rokakoma2 írta:Nalunk nem is mondjak meg, hogy mennyinek felel meg a baba, csak akkor szolnak, ha nem fejlödik, vagy valami baj van. Az elejen kiszamitjak az utolso menstruaciobol es utana kesz passz :)




Ez a tiszta sor.... nem kell megkeverni szegény kismamákat :wink:

Minden baba, már a legelső pillanattól kezdve más ütemben fejlődhet.
Lombik beavatkozásnál lehet látni, hogy az érett petesejtek se egyforma nagyságúak. A megtermékenyítés után se egyforma ütemben osztódnak az embriók.
Pl: 72 óra múlva van 4 sejtes, de van 8-9 sejtes is...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Kép
Kép

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Leo, 28+6 hetes voltam tegnap és 30+3-nak mérték, ehhez hozzájön a több magzatvíz, ezért mondta az ultrahangot végző orvos, hogy majd a saját orvosom el fog küldeni valami analízisekre.
Azt írja még: szabályos négyüregű szív, szabályos szerkezetű vesék, BPD 76 mm, AC 265 mm, FL 58 mm, jó áramlás a zsinorban.
Szerintem ez mind rendben van..
Vérképemet még nem látta az orvos, szerintem ott is (nagyjából) minden okés..? Kevés az eltérő érték:
Hemoglobin 116
hematocrit 0,34
Granulocyta 73,30
Lymphocyta 21,30
az összes többi érték a normális határokon belül van
120 perces vércukrom pedig 4,7

Ez mind rendben van, ugye? Köszi! :oops:
20140901114303
 
 


Leo, szuperek a képek! Nagyon édes! és már szopja az ujját!! :lol: :lol:
20140901114303
 
 


Rokakoma: az én férjem nem bánná, ha néha átmásznék rajta :wink: :lol:
20140901114303
 
 


29+4-es Maddy méretek...
BPD:77mm
FRO: 90mm
AC:260mm
FEM: 55mm

Kb. egyforma Bruni és Maddy :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Laborod jó.
Akkor szokott nagyobb lenni a baba, meg a több magzatvíz is akkor fordul elő leginkább, ha anyuka vércukra magas...

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


ÁTLAG értékek: ahány táblázatot megnéz az ember, annyiféle van.... :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Kösz! :)
20140901114303
 
 


Súlybecslésnél nekem nagyon alul szoktak lőni: Mindkét gyerekemet nézték szülés előtt közvetlenül, mindkettőt 3600-ra becsülték, Lili 3950 lett, Levi 4500. De nálunk a család többi tagjáról sem hiszik el, hogy hány kilók. A full csinos hugom is több, mint 60 kiló, pedig ilyen alakkal 50 körül szoktak mozogni. Rólam sem szokták a 80-at elhinni, pedig sokszor járok a közelében.

Húúú, vége lehetne már a lakásfelújításnak. jó anyunál, de kezd elég lenni. Mindent túlaggódik, mikor meg már nem veszem komolyan, vagy nem úgy reagálok az aggódására, akkor meg megsértődik. Háromszor jobban túlbonyolít mindent, mint mi csinálnánk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska , ismerős :) Amúgy sok van még hátra? Mikor fejezitek be?
20140901114303
 
 


Vasárnap én már Pesten alszok, hétfő reggel megyek vérvételre. Aztán hétfő este már otthon alszok.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Most a folyamatos hasmenés és hányás miatt akartak beküldeni a fertőző osztályra, de nem sok kedvem van még valamit összeszedni onnan :(
Viszont most már harmadik napja tart a hasmenésem, tegnap még hánytam is. Lehet nem is szalmonella, hanem calici, amiről sokkal rosszabbakat olvastam, kismamák körében nagy a halálozási arány, pláne hogy a vírus átjut a placentán, és ott is elszaporodik :( Nem tudom mit csináljak, lehet mégis kéne egy szakember.... :roll:
kivancsika
Budapest
 
 


Hú Lina nem irigyellek. De gondolj arra, milyen jó lesz, ha kész lesz :-) Anyukádhoz meg kitartást. :wink:

Hű micsoda pocak fotók voltak itt. Ezt nevezem, mindenki nagyon belehúzott.

Leo: Lioton gélt is lehet használni ugye?

Fiuk lementek a Balcsira horgászni, olyan csend van, h nem is találom a helyem. Már alig várom h holnap este legyen :-)

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Linácska..az már nem olyan sok idő..eltelik valahogy :roll:

Kivancsika, a fertőzéshez nem tudok nyílván hozzászólni, de a kiszáradás ellen nagyon jó a Sodioral! Por amit vízben kell feloldani, rossz az íze szerintem), de csodákra képes, olyasmi mint az infúzió, csak kortyolgatni kell, erőt ad! Háziorvosoddal nem beszéltél?
20140901114303
 
 


Panndi, én is akartam írni, csak kimaradt, hogy most már végre látszik, hogy babát vársz! :D

Netty, azért nem esik jól egy kis nyugi? :wink:
20140901114303
 
 


Kiváncsika: leoltást nem csináltak? Az biztos egyértelmű választ adna.
Valami ásványianyag pőtlást feltétlen igyál.

Brunhild: Jó pihenni és nyugiban kúrálni magam. Csak jobb lenne ha aktívabban tölthettem volna a napot, de még a sejhajom nem engedte. Talán holnap már bele fér egy kis pakolászás, szekrény rendezés.

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Netty :(

Pakolászni én is szeretnék, de még nincs szekrényem...viszont van szőnyegem :lol: Ma érkezett meg, ki sem csomagoltam, félek, hogy kidobnak szőnyeggel együtt :oops: :wink: És elvileg lesz függönyöm is hozzá ... És mindez a MI hálószobánkban :roll: :lol:
függöny: http://www.bonprix.hu/bh/offer.htm?pr=43403
szőnyeg: http://www.babavar.hu/babaszoba/babaszoba-kiegeszitok/szonyegek/rozsaszin-bekas-gyerekszonyeg.html
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat, ma sem kaptam túl jó híreket, de legalább a dokim elutazott egy hétre, aki már a jövő heti császár mellett érvelt, aki pedig ma nézett, azt mondta, két hét múlva dől el, mi lesz. Ma a többször elhangzó nyugtató mondat az volt, hogy legrosszabb esetben egy vesével is lehet majd élni... képzelhetitek... tegnap délután óta férjemmel csak lézengünk, és csak erről tudunk beszélni, teljesen kiborultunk... örülök, ha néhány órán át kibírom sírás nélkül. Hétfőn megyünk a SOTE II-re, reménykedünk még a csodában, meg hogy ott még profibb az UH gép, és valami jobb hírt hallunk.
Na, nem is ragozom tovább.

Találkoztam Klarisszával, holnap ő hazamehet, baba nyilván marad még, de nem mondanak semmit, próbálják táplálni. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz. Valami fertőzést is elkapott a babácskája. Szegény Klarissza - érthető módon - eléggé kivan. De majd jelentkezik biztos és mesél. Nem akarok hülyeségeket írni, mert én sem voltam teljesen magamnál, mikor találkoztunk.

Örülök, hogy jól vagytok, jók a képek. Én most kicsit ritkábban jövök majd. Vigyázzatok magatokra! És Ti csak pozitív dolgokra gondoljatok!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Gil, nagyon sajnálom, hogy ilyesmin kell átmennetek! :( Olyan szép és jó volt minden -mindenkinél-mostanig.. most pedig egymás után jönnek a bajok, komplikációk, váratlan fordulatok :( Nagyon remélem, hogy Klarisszánál és Nálad is végül minden jóra fordul és nyugodtan babázhattok!
Teljesen érthető, hogy most ki vagytok borulva és hogy nincs hangulatod itt írogatni, de azért néha adjál életjelet magadról, főleg ha van valami változás..mert ismeretlenül is izgulunk és szorítunk!
20140901114303
 
 


Gil
Azért kérlek ne tűnj el teljesen, jó lenne, ha adnál hírt magatokról! Most tényleg minden nap, hét sokat számít, két hét múlva már betöltöd a 33. hetet, egyre inkább nő a súlya Dominiknek. Az az orvos, aki meg már most egy vesét emleget, elmehet a sunyiba...most komolyan, idióta.

Netty
Detralexet végül elkezdted szedni? Javult azért valamit a helyzet?

Kivancsika
Én mindenképpen felkeresnék egy orvost a helyedben, ha más nem, legalább azért, hogy megnyugodj. Jó lenne biztosan tudni, hogy milyen fertőzéssel állsz szemben. Addig meg - ahogy a lányok is írták - sok-sok folyadék, ásványianyag pótlás, Normaflore és társai!

Brunhild
De klassz szőnyeget találtál!!! Nagyon tetszik, meg a függöny is. Azt hiszem el kell mentenem a linkeket, ki tudja... 8)

Leo
Gyönyörű képek! :lol:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


A dokim annyit mondott, hogy semmit ne szedjek, mert a bacinak ki kell ürülnie. Be akart küldeni a kórházba infúzióra, de mondtam, hogy ha rosszabbul lennék, majd akkor, nehogy a fertőző osztályon még valamit elkapjak.
A pótlás nem olyan könnyű, mikor minden kijön az emberből, hiába próbálkozik. A folyadékot csak kortyonként, és még úgy is mire leér, már rohanás a wc-re, hát senkinek sem kívánom. A nyílás ég a sok akciótól, már el sem tudom mondani milyen fájdalommal jár... Sajna még most is megy a hasam, de talán most már a hasam nem görcsöl, reménykedem... :( És már lázam sincs.
Gil, szurkolok nektek, izgulunk értetek is :(
kivancsika
Budapest
 
 


Tegnap nagyon megijedtem, a babuka is úgy mocorgott, hogy érezni lehetett, neki is rossz... Meg hát az interneten amiket olvas ilyenkor az ember. Hát igaz, hogy jobb, ha az ember nem netezik ilyenkor, mert csak jobban stresszeli :(
De most már úgy döntöttem én vagyok az erősebb és elbírok ezzel a bacival :)
kivancsika
Budapest
 
 


Kivancsika, ez a Sodioral pont erre van, kortyolgatni kell, talán egy nap egy adagot kell valahogy elnyalogatni és tényleg segít. A fájdalomra pedig Bepanthen nagyon jó, minden vécézés után kend be... Remélem hamarosan jobban leszel! :(
20140901114303
 
 


Gil: Milyen érzéketlen emberek vannak. Egy vese.... Hát már csak azért se! Hidd el, jóra fordul minden bizakodjatok a fordulatban. Remélhetőleg a SOTEn jobb hírekkel szolgálnak. Elhiszem, h ki vagy, de azért vagyunk, h ha másban nem is tudunk, meghallgassunk, és azzal is segítsünk. Nagyon drukkolok, és kérlek jelentkezz mihamarabb.

Kiváncsika: Basszus, jól elkapott ez a fránya kór. A bizti kedvéért valami aranyeres kúpot( Sperti, Mastu) használjál vagy ezeknek a kenőcseit, nehogy még az a kórság is elérjen. És ha tudod, sdzellőztesd meg a fenekedet, h a felpuhult bőr jobban regenerálódhasson. Remélem ma már a hányás is elmúlik.

Brunhild: A szőnyeg nagyon cuki. De a függönyre bedobott 4 oldalt. Melyik lenne a választott?

Leo: Ezek a képek? Tiszta Amerika :-) Gyönyörű kislány szuper minőségben. Gratulálok :P

Addisz: Elkezdtem szedni, de azért ettől azonnal ilyen fokú kizáródásnál meggyógyulni nem lehet. Inkább majd innentől kezdve mint megelőzés használom majd. A punci visszeremre rá is fog férni, én még ilyet nem láttam :oops: Kenegetem magam, sokat pihenek, h a duzzanat visszább menjen, de elég lassan haladok. 6500.-ot hagytam most ott a gyógyszertárban, hétfőn meg 5400et. :? Ez majd nem a tervezett tapétám ára volt. :cry:

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


SZIASZTOK TEGNAP ÉN IS VOLTAM UH-ON EGY HÉTTEL NAGYOBB 1280GRAMM PERSZE BE ALUDT ÉS FEL SE LEHETETT ÉBRESZTENI :D :D Kép Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 80olgi 2011.05.07 11:40-kor.

80olgi
 
 


Netty: a békás függyöny, de nem földig érőt rendeltem, hanem 175 cm-eset( az ablak aljáig ér)
Hoppá, most látom, hogy a függönyöm nincs is köztük, sőt nem is találom...

Kép

Olgi :D Kis lustaság
20140901114303
 
 


jaja :D nagyon jo kis szönyeg plusz a függöny is tetszik nagyon

80olgi
 
 


Hű, én nem vagyok ma túl jól, iszonyatosan görcsöl a hasam, mintha meg akarna jönni :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi, az bizony nem jó :shock: vegyél be sok magnéziumot és feküdj!
20140901114303
 
 


szerintem a front miatt volt multkor nekem volt igy

80olgi
 
 


Brunhild: hát ez meseszép :) tényleg csodás,Bruni királykisasszony lesz :wink:

Panndi: megerőltetted magad? Tessék lepihenni.

Olgi: kisvszégyenlős, nagyon cuki

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901114303 2011.05.30 20:13-kor.
20140901114303
 
 


Addisz! Bocs,hogy megint ezzel jövök, de mivel nem vagyok Pesti, nézem az utvonal tervezőben a Jászai Mari teret és a Margithidnál lévőt V.kerületnek hozza. A XIII. kerületi valahol máshol van nem?

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Vettem be magnéziumot, feküdtem, most jobb. Ebédeltünk, csináltam holnapra sütit, most megint pihi lesz :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ejnye-bejnye, Panndi, az a süti még várhatott volna! Jó, hogy jobban vagy!

Mi később megyünk babát látogatni (aki 37. hétre született) :) Azért ilyen korán, mert a nagyobbik leányzó a keresztlányom és most volt a szülinapja, fel szeretnénk köszönteni :) Különben még vártunk volna, de ők erősködtek, hogy menjünk nyugodtan... úgyhogy beugrunk egy fél órára...

És fáj a fogam :?
20140901114303
 
 


Mi Fruzsi keresztszülei kisbabájánál aznap voltunk először, mikor hazajöttek a kórházból :oops: De ők is anno Fruzsinál :) A lányok azóta is minden nap átlógnak megnézni Katát. Fruzsi mindig mondja, hogy "Taka, nézni, jó?" :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi :D
20140901114303
 
 


Kiváncsika
Főzzél bővebb sós vízben nagyon el rízst (olyan rízsnyák szerűre). A rizsnyák egy védőbevonatot képez a bélfalon...
És próbáljál azért inni! Nem édes, hanem inkább sós folyadékot (zacskós leves)
Lehet, hogy csak kellene az az infúzió, és egy flow-metria, hogy a baba keringése milyen! (a benned levő folyadékból lesz a babának is vére, magzatvize...)

Gydavid
Jászai Mari tér a 4-6 villamos útvonalán van. Margit-híd pesti hídfőjénél. Lényegében az V. és a XIII. kerület határán. :wink:

Olgi
Szép a babád! Hogy vagytok? Olyan ritkán írsz!

Gil
Ne olvasgassad a netet te sem! Doktor :cry: :evil:
Az egyszerű veseciszták nem okoznak általában gondot. Akkor van probléma, ha sok ciszta van és tönkreteszik a vese állományát.

Brunhild
Békás függöny :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Klarissza! Gratulálok a kicsikéhez! Bízom benne, hogy nem lesz baj. A tüdőérlelő elvileg hatott és a krónikus oxigénhiányhoz is hozzászokott a méhben és már nem is olyan kicsi. Rendben kell, hogy legyen, bár a most következő időszak húzós lesz, pláne 3 másik gyerek mellett. kitartást!


Kíváncsika! Egyetértek Leoval. Nem nagy cucc egy kis infúzió és sokat segíthet.

Gil! Kitartást! Jó időben vagy, nem lesz már annak a babának semmi baja! Nálunk Egerben a 32-34 hetes babák ha jól vannak már nem is viszik őket centrumba, itt vannak az anyukájukkal. Kitartást!


Többieknek is puszi!

Én egyszerűen megoldom a dolgot...nem megyek vizsgálatra.Pszt...
18. héten volt UH és majd a 32-en megyek megint, a szülésznél eddig 2x voltam...de a védőnőhöz járok havonta 1x. Bízom benne, hogy minden rendben lesz.

Házunk táján egy újság van. A kutyánk kezd hozzám a pozitív kontrollhoz hasonlítani...azaz terhes. A jövő hétre becsülöm a szaporulatot. vizsga előtt ez még nagyon hiányzott. :shock:

jjucuss
Eger
 
 


Jjucuss
Kitartást!
Vizsgálatokat nem is kell túlzásba vinni :wink:
Kutya :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Voltunk babát nézni....hát nagyon picuri, mint egy játékbaba :lol: Végig aludt, de meg sem mertem volna fogni..Állítólag 51 cm és 3300 g , de a feje is akkora volt mint az öklöm...Pöttöm Panna :lol:
20140901114303
 
 


Köszi lányok, most már egy picit jobban vagyok. Bár éjszaka még ment a hasam, most úgy érzem már túlélem :)
kivancsika
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: