Új privát üzeneted érkezett!

Andinet: Szegény Ádám! Nem értem a doktornénit :x Nekünk mutatta a dokinéni, hogy kicsit húzogassuk fürcsinél a kukit, de tényleg picit, nem erőltetve. Na nekem mostanában egyszer sikerült picit erőltetni :oops: De azóta nagyon vigyázok, hétfőn pedig megyünk mérésre, akkor majd megnézi.

Mók: Nagyon ügyi Lilla, a jobbulás és a mászás miatt is!!

Etus: Várjuk a jelentkezést itthonról!! :lol:

Na, Bencének nem számít, hogy meleg van, ha kajáról van szó :lol: Ma is követelte volna még a főzit, pedig jó kis adag volt! Ő tízóraira és ebédre is kap egy teljes adagot (kb üveges adagnyit), és ebéd után még szopizik is (bár ez gondolom, már csak "ivás"). A darabosabbat is ügyesen eszi. Igaz, most nagyon elcsúsztunk a kajákkal. Ma délben volt a tízórai gyümi és 3 körül az ebéd. 7-kor szopi, majd fél 9-kor fekvés előtti vacsi-szopi. Azért csúszkálunk ennyire el, mert minden kajcsi előtt alszik, és így jön ki. Próbáltam alvás előtt etetni, de csak sírás volt belőle, gondolom a fáradság miatt.

Tegnap végre úgy láttam, hogy van remény arra, hogy egyszer előre is fog haladni kúszva, (vagy mászva). Illetve, hogy egyszer a négykézláb is meglesz. Bár még egyik sem volt konkrét, de csinált erre utaló mozdulatokat. Na, és most folyton ülne, a babakocsiban és a fürdőkádban is egyfolytában húzza fel magát. A pelenkázón pedig egyből fordul hasra. Nem egyszerű most vele :lol:

Most olvasom (ha séta közben elalszik, a padon kint) Ranschburg Jenő: Szülők kis könyve című könyvét. Sajnálom, hogy nem hamarabb került a kezembe, nekem nagyon tetszik. Nem csak leírja, hogy mikor mit csinálnak a babák, gyerekek, hanem azt is, hogy miért, mi ennek a háttere. Sőt, már a pocaklétről is ír. Egyébként is nagyon szerettem a stílusát, személyesen is volt szerencsém előadását végigülni

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Cherryke,
Pedig ez a vízszünetes cucc azt gondoltam már azért túlzás ebben a leírásban. :lol:
A darabos kajáról jutott eszembe, hogy én bulátát szoktam adni Nikinek és nincs vele gond, szépen elolvad a szájában. Először nem akartam elhinni a védőnőnek amikor mondta, hogy nyugodtan adhatom, de végül is igaza volt. :)

Iceberg,
Mivel Niki két kaja között cicizik is, ezért szerintem mindegy neki, hogy gyümit vagy valami mást kap.
Akkor mit adsz Balázsodnak tízóraira?

Ede,
Én sem hiszem, hogy a babák olyat tennének ami számukra káros. Nem lenne túl életszerű.

Etus,
Nagyon izgi lehet, bár gondolom kifelé még izgalmasabb volt annak idején :).

Cherryke,
Nem vagytok semmivel sem elmaradva, sok baba még most ül fel és kezd mászni. És már Hunor is felült magától. Milyen ügyes! :)

Prücök,
Én meg már megdöbbentem, hogy tényleg már a következő babát "gyártjátok". Tényleg, amint befejeződik a szopi, már nekifogtok élesben?
Majd én is megkérdezem a részleteket, ha megyek dokihoz, kíváncsi vagyok van-e peteérésem, vagy csak sok hűhó semmiért az hogy már december óta megvan. :( Bár a dokit majd csak télen tervezem meglátogatni.

Mók,
Nagyon örülök, hogy Lilla jobban van! És milyen kis ügyes. :D
Na én nem is merem beletenni a bevásárlókocsi elejébe Nikit. Pedig az apja már többször mondta, hogy tegyük oda. De Ő még elfér a hordozóban, így azt rakjuk rá inkább a bevásárlókocsira.
Nem semmi súlya van a kiscsajnak! :D Niki most 8 kg majdnem kereken.

Varitus,
Szerencsés vagy! Én csak mostanában olvastam pár cikket Ranschburg Jenőről, hogy felkapták az újságokban egy kicsit most a szomorú eset kapcsán.

Tészta: Szerintem már ehetnek tésztát, mármint durumtésztát már tervezek adni Nikinek, mert ugye abba nincs tojás.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Varitus: Hunornak is minden etetés előtt aludni kell, ezért előfordul, hogy csak 4szer eszik 1 nap. Átalussza simán az evés időt :D

Holnap csinálok túrős tésztát, Hunornak külön főzök durumtésztát, abból kap.

Ceyla: Megnézem már mi az a buláta...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cherryke 2011.06.24 09:37-kor.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

 
 

Kép
A Keresztanyjával :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ha anyukám durumlisztból csinál tésztát, akkor abba nem kell tojás és a baba is eheti?
Csak mert anyu mondta, csinál neki, ne vegyek a boltba és Ő amúgyis szokott csusza és metélt tésztát gyártani.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


2010. 10.29.-én készült. milyen aprólék volt még :) Kép
2400gr volt itt.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok lányok!

Az elöbb irtam , de sajnos mind elszállt, olyan ideges vagyok ilyenkor, mert már egy hete készülök irni, erre tessék.
Na megpróbálom ujra kezdeni.

Prücök, üdv nálunk. Sok szerencsét a babaprojekthez :) Nálunk is az elsö gyerek Gergö és olyan ügyes volt, hogy egy fél év után már én is szerettem volna egy másik babát , de azért mégis elhuzodott az ügy igy 2 év 1 hónap köz van a fiuk közt. Na, de a második az ki tesz magáért a mai napig, még szerencs nem ö lett az elsö mert akkor most nem 3 gyereknél tartanánk :)

Mók, hála za égnek, jobban van Lilla, meg tudlak érteni milyen rossz nézni mikor egy ilyen pici baba beteg, annyira tudom sajnálni öket. Jobbulást neki.

Edit, na akkor nagy az izgalom nálatok, várunk otthonról, hogy sikerült a költözés.

Csajok , itt nálunk sem foglalkoznak ilyen korán a fütyi hátrahuzással, a fiuknak 3 éves korukban a doki egy kis helyi érzéstelenitövel hátrahuzta, azóta meg minden fürdésnél kell csinálni, nagyon szépen müködik. Na de mindenhol másképp szokás.

Na nekem is megjött a héten a havim, igaz nem nagyon örülök, nagyon jól meg voltam nélküle, amugy se tervezünk több babát, igy még várhatott volna :)

Nóra már szépen körbemássza az egész házat, csak mindig ki kell szedni az asztal, meg a knapé alól :)

Mi az evéssel ugy vagyunk, hogy mindent enne amit mi eszünk, annyira kivánja, de hát persze nem szabad igy mindig be kell érje az övével.

Jövö héten meg ´repülünk Barcelonába hármasban, a fiuk maradnak a nagyszülöknél, ök ugysem élveznék a városnézést. Ezzel vigasztalom magam. :) Nórit meg muszáj vinni a szopi miatt, de vele amugy sincs semmi gond. Igaz, hogy egy picit izgulok már elöre, mindenkinek bepakolni, meg hogy a kissebbik fiam, hoyg fogja birni a nagyszülöknél, mert mostanában nem nagyon akar ott maradni. Na, majd meglátjuk.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Cherryke, nagyon aranyos Hunor, tényleg milyen picike volt, na látjátok csajok, ilyen gyorsan nagyok lesznek a babáink :)

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


sziasztok

cherrke:nagyon picike volt Hunor,kis pici :) nagyon telik az idő tényleg már nem soká itt lesz a szülinapjuk is!ma leraktam Balázst a konyhában mivel már nem hason kúszik így lemertem rakni.

ceyla:neked még van tejcsid és elég a pótlás.pépet vagy főzök gyümi rizst,vagy pépbe rakok gyümölcsöt,de érdekes ,mert ma adtam neki bébi desszertet amit a párom hozott(őszi-alma-banán) és elég volt neki az 1 üveg.de igazából sütőtök pürét kértem a páromtól,h hozzon és azt akartam husival kiegészítve adni Balázsnak ebédre,de a drágám nem nézte és desszertet hozott :roll: úgy ,h el kell fogyasztanunk.6 sütőtök pürét kértem és mind desszertes amit hozott :roll:
iceberg
Budapest
 
 


Vettem múltkor manner babapiskotát. Már evett belőle néhányszor. Most néztem mi van benne: méz is. Úgyhogy babapiskotát nem kap egy darabig. 6 hós kortól írta, hogy adható. vitaminnal ásványi anyagokkal. Ezért vettem. És méz van benne. Mindegy megeszem én... de remélem attól a pár darabtól nem lesz baja.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke, az egyik barátnöm most végzett egy iskolát a gyerekek egészséges táplálkozásáról, (ovonö itt Bécsben), hát amiket töle tudok, lassan már a bébiételt se merem megvenni. Az a sok reklám amiben mind azt fujják, hogy mennyi vitamin van például a Kinder tejszeletben, a gyümölcs joghurtokban, stb. minden amit a gyerekeknek reklámoznak, hazugság. Több a káros anyag benne mint a vitamin. Például azt mondja a reklám, hogy a kinder tejszelet fedezi a gyerek napi kálcium szükségletét mert hogy olyan sok tej van benne, az igazság az, hogy egy szeletben egy kanál tej van a többi mind cukor tartósitószer meg egyebek. A másik dolog meg az, hogy nincs olyan hogy egészséges nassolás a gyereknek, mert minden nassolni való ha sós ha édes nem egészséges. Na , egy kicsit hosszura sikerültem, de a lényeg az, hogy a szülöre van bizva, mit ad a gyerekének, gondosan el kell olvasni az összetevöket mert amit nagybetüvel ir rajta az éppen az átverés.

De ne izgulj attól a pár darabtól nem lesz semmi baja Hunornak.

Milyen idö volt ma nálatok? Itt egy picit hüvös, de azért néha a nap is kisütött.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok!
Nagyon lehűlt a levegő...
Lilla napról napra jobban van. Még picit köhög,és rekedt a hangja,de ez már szinte semmiség az eddigiekhez képest.
Ma este felállt magától az ágyában!!!!! :D :D :D :D :D
Úgy fejlődik napról napra hogy hihetetlen,tegnap megmutatta hogy tud mászni,ma meg felállt....
Ja és ma már egész rendesen evett is. Főleg délután.

Kép
mók
 
 


Cherryke,
Hát Hunornak igen jó alvókája van. Nekem ma Niki napközben 1-szer aludt 1 óra 15 percet és kész. Pedig volt, hogy álmos volt, de amint altatni akartam, azonnal ellenállt és inkább felébredt. :(
Hát igen, a képeken látni, milyen gyorsan is nőnek ezek a gyerkőcök :D
Ezt találtam a tésztakérdésre: http://www.sulinet.hu/eletestudomany/ar ... eszta.html
"Hazánkban a száraztésztát általában a jó minőségű közönséges búza lisztjéből tojással készítik. A hagyományosan „tésztafaló” országokban a durumbúzát, a belőle őrölhető darát (szemolinát) részesítik előnyben....A szemolinából tojás és egyéb adalék anyagok felhasználása nélkül is szép sárga színű, ízes, illatos és jól „harapható” tészta készíthető."
A mézet a botulinum toxin esetleges előfordulása miatt nem lehet adni a babáknak, mert akkor botolizmust kaphatnának tőle. Merem remélni, hogy az általad említett termékben azért bevizsgálták a mézet erre az anyagra, főleg, ha ajánlják csecsemőknek fogyasztásra.

Rékus,
Jó neked, hogy még csak most jött meg. :)
Izgi lesz majd az utazás és fura lesz majd 1 babával. Csak aztán meg ne szokja, hogy most csak Ő van. :lol:
A barátnődnek teljesen igaza van. Ezekről a dolgokról már én is olvastam. A dolgot még tetézi, amikor megküldik vitaminokkal a terméket, hogy ráírhassák, hogy milyen egészséges, pedig a vitaminok nagy többsége nem tud felszívódni rendesen, ha a környezet nem adott hozzá. Pl, egy sima C vitamin tablettából nem úgy szívódik fel a C vitamin, mint pl a paprikából.
Azért a bébiételek miatt nem aggódnék, bár természetesen itt is kötelező elolvasni az összetevők listáját, de jól tudom milyen szigorú követelményeknek kell megfelelnie egy élelmiszer-ipari cégnek, remélem ez a bébiételgyártókra négyzetesen igaz.
Nálunk is hüvi volt és ez mard is vasárnapig, majd hétfőtől megy fel ismét, kedd-szerda-csütörtök tetőzik, majd milyen meglepetés! ismét lehülés a hétvégére.

Iceberg,
Értelek. Akkor én is adok pótlást a gyümi mellé, csak nekem az-az anyatej. :) A párod nem semmi! A banánban mondjuk van kalória!
Ezt neked találtam:
8-9 hónapos babákhoz írják. A fiúknál állítólag jobban érvényesül:
"Közösségi kapcsolatok Félelmi reakciókkal tartja távol magát az idegenektől. Egyértelmű ragaszkodó megnyilvánulásokkal fordul édesanyja felé. Állandóan a közelében tartózkodik, mindenfelé követni próbálja. Félelemmel gondol elszakadásuk lehetőségére. Az édesanya szavaira érdeklődő figyelemmel reagál, nyűgös időszakaiban pedig megnyugszik a jól ismert hang meghitt melegétől."

Mók,
Nagyon örülök, hogy Lilla jobban van! Milyen mozgásfejlődési ugrást hozott ki belőle ez a betegség! :D Lehet arra gondol legközelebb elszalad előle! :D Viccen kívül, nagyon ügyes a csajszi! :)

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Már többször meg akartam kérdezni, de mindig elfelejtem.
Nálatok is van Mumus?
Nálunk van. Pontosabban csak Nikinek. Valamiért a párom egyik ismerősétől, aki füvet szokott jönni nyírni hozzánk, Niki nagyon fél, vagy nem tudom... Amint meglátja, elkezd sírni.
Először (ez már több hónapja volt), arra gondoltunk, hogy biztos fáradt volt, mert még senkire nem reagált így. Majd legközelebb, hogy biztosan megijedt a fűnyírótól. Utána már teljesen egyértelmű volt, hogy őt nem kedveli, de annyira, hogy pár másodperc után sírni kezd és olyan keservesen, hogy alig tudom megnyugtatni, mintha legalább szurit kapott volna. Ilyenkor a legbiztosabb, ha már többet nem látja, de még ha a teraszajtón keresztül is kiszúrja, 10 méteres távolságban, akkor is ismét sírvafakad.
Az ember egyébként tök normális. Teljesen átlagos testalkatú, nincs rajta semmi feltűnő és a hangja is tök átlagos. Niki senki másra nem reagál így és Ő meg tök szarul érzi magát, hogy Niki folyton sír ha meglátja, pedig neki is van pont egy kislánya aki 1 hónappal fiatalabb Nikinél. :?

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Nálunk még nincs mumus :D

Viszont, ha az ölembe van és úgy nyitom ki a szekrényét, úgy örül, majd elrepül :D nem tudom mért. Van, hogy nem is veszek ki semmit, csak megnézem, mennyi cucca van tiszta, mossak-e neki... :D Meg a szekrénye tetején van a babyhordozó, annak szokott még nevetve gügyögni :D
Tegnap jó napja volt, nagyi is és a papa is volt. Mindkettőnek nagyon tud dumálni :)
Ha az apja meg hazajön, onnantól én már nem kellek neki. Csakhogy apja eszik-fürdik, tehát eltűnik egy kicsit és hú de tud nyfogni és hisztizni :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!
Gergő azt mondta már nekem 3x, hogy Any! :D
Kapaszkodva feláll úgy, hogy játék van a kezében. Majd elengedi azt amiben kapaszkodott cserélgeti a játékot a kezében és újra megkapaszkodik. Ez a fajta álldogálás most már percekig is eltart.

Ceyla! Méééé nem alszol?
:D
Kész a töltött paprika? :)
Nekem a nagyfiamnak volt mumusa! A Halls cukros reklám jégkorongos bírója. Imádta a reklámokat, a haját úgy vágtam hogy reklámokat vettem fel videóra, de ha azt meglátta sikítva sírt. :lol:

Örülök, hogy Lillus jobban van. Hú az olyan szörnyű mikor egy gyerek beteg. Nekem a két nagyobb egyszerre volt kórházban. 8 és 28 hósak voltak. ROTA . A lányom utána már évekig rágta a körmét. Sajna nem maradhattam éjszakára velük. Reggelre kiszaggatták magukból az infúziót. Kikötözték őket. Jajj szörnyű volt. Gergőt be is oltattam Rota ellen. :D

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ceyla! Niki lehet a fűnyírótól ijedt meg és összekapcsolta az élményt a pasassal.

Na megyek csiripörit meg nokit csinálok :D. Mindenkinek szép napot!

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Andinet,
tényleg régen jártál már felénk. Tényleg nem százas a dokinőtök. Bár nem értek hozzá - még nincs fiam :lol: - de durva még olvasni is.

Ceyla,
én is próbálgatom már a kicsit darabosabbat, a répát, krumplit villával töröm én is. Édesek a babák együtt. Mumus nálunk nincs, még.

Edit,
majd jelentkezz ám ha tudsz.

Prücök,
én is alig vártam Brigi után, hogy megjöjjön (1,5 év után sikerült is). Most jól megvagyok nélküle. :lol: Nálunk még kérdéses a 3. baba, a férjem nagyon szeretne egy kisfiú is. :roll:
A rota tényleg durva tud lenni. Nálunk is be vannak oltva a lányok. Ez az egyetlen ami fizetős volt és megkapták.

Ice,
Betti is alig eszik, cici szerencsére megy. Valószínű a fogzás miatt lehet. Jön a 4 felső egyszerre. Rákszűrésre nekem majd nyáron kellene mennem. :o

Mók,
örülök, hogy jobban van a lánykád. Gratula a mászáshoz és a felálláshoz. Egykettőre be fog indulni. :lol:

Rita,
Ranschburg Jenő írásait én is szeretem. Könyvét még nem olvastam, csak cikkeit. Könyvet már lassan 3 éven nem olvastam. Pedig nagyon szeretek, csak nem jut rá idő. :cry:

Cherrke,
aranyos Hunor, nagyon nagyot nőttek. Ilyenkor látszik.

Réka,
érezzétek jól magatokat. Brigi sem akar a mamáknál aludni. Napközben még elvan, de aludni nem akar náluk. Szerintem a féltékenység jön így ki rajta.

Babapiskóta,
én még nem adtam, mert a hagyományosban van tojás is. Az viszont durva, hogy mézet is tesznek bele.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kép Kép

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Túrós tésztát nem ette meg, úgyhogy csináltam neki tápot. Rá 1 órára adtam neki túrót kézből. Megette. Tészta nem kell neki. Kanalaztam neki tejfölt is. Tátotta a száját :D
Holnap a maradék túróba rakok neki őszit és cserit.
Ja. Valamelyik nap gyümölcsrizst csináltam. meggyet is raktam bele, csak magozva. Most nem hámoztam meg. Nem lett baja. Ma a cseresznyét is úgy adtam neki. Nem lett baja.

Viszont darabosat nem tudok neki adni, mert vagy fuldoklik tőle, vagy kiköpi.

Anyukám kitalálta: amikor Agárdra megyünk, inkább Ő jön a gyerekre vigyázni, ne vigyük át hozzájuk. Sok a cucc, a gyereknek is jobb itthon stb.
Mondom neki: én ugyanezt mondtam 2 hónappal ezelőtt... Most már nyugodtabban megyek el. De mivel nem egészséges, beszélnem kell a szomszéddal és a bnőmmel, hogy időnként nézzenek rájuk. A szomszéd úgyis hallja ha sír a gyerek, és ha már keservesen sír percek óta, kiabáljon már be anyunak, hogy minden oké-e. Nehogy itt nekem rosszul lesz vagy valami, a babu meg órákig ne adj isten napokig... még belegondolni is szőrnyű.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok

ceyla:köszi a cikket nagyon és tényleg így van és én szeretem is ,h jön hozzám engem akar.annyira édi mikor jön és kapaszkodik belém úgy áll fel ,közben magyaráz.a fiúkra azt szokták mondani,h anyásabbak mint a lányok,de sztem ez eltérő is lehet.

Mók:örülök,hogy Lilla jobban van ,tényleg szörnyű mikor beteg a gyermekünk és olyankor mindig ideges vagyok,aggódom!

kri:nagyon aranyosak a lányok :) milyen szépen ül már Brigi is :) biztos a foguk is közre játszik!van olyan amikor felébred Balázs nem sokkal utána mikor elaludt és sír nagyon kicsit még be is van dugulva az orra,de lehet,h csak a sírástól és nagyon sír nehéz meg nyugtatni,de aztán szépen el alszik vissza és utána már nem ébred fel.egyik délután is történt ilyen!nagyon,de nagyon sírt néztem az órát megcsináltam a kajcsit neki és nem kérte csak sírt!olyan rossz volt nem tudtam mi lehet a baj,de láttam,hogy álmos is és el is aludt a kezemben.sztem a foga lehet biztos fájt neki.

cherryke:máskor inkább nézd meg előre inkább,h mi van benne lehet,h most elfelejtetted meg nézni,de reméljük nem lesz semmi baj.Balázs sem igazán szereti a darabos kajcsit,de azért próbálom fokozatosan rá szoktatni,h fejlődjön a rágó technikája.szoktam neki kis almát megpucolni és oda adni úgy egészben és reszeli a fogával,de csak úgy,hogy ott vagyok mellette!az az igazság talán,ha első gyermekem lenne ezt még nem merném megcsinálni.egyszer egy ismim adott Máténak egy golyó szerű cukrot ami megakadt a torkán gondolom leszaladt,de jó volt lélek jelenlétem és fejre fordítottam gyorsan és ki is jött a cukor!

prücök:nekem a csirke pöri a kedvencem,de a többiek is szeretik itthon
iceberg
Budapest
 
 


Kri: szépek a lányok :)

Ice: igen elfelejtettem megnézni :( de mindegy már...
Ha egyedül vagyok itthon, enm merek kipróbálni darabosat, de minden hétvégén próbálkozunk vele.

Jön a 4. foga. Jobb felső kettes metsző. Már érzem az újjammal és látszik is. Gyönyörűen fog kinézni :D A két középsőnek kéne felül, hogy tudjon harapni...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kri!
Lányok csoda szépek!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Látszik hogy imádják egymást! :D
Ja,és nagyon hasonlítanak egymásra!

Kép
mók
 
 


Mindenkinek jó reggelt! :D

Kri! Nagyon édesek a csajok! :D

Cherryke! Gergő sem eszik darabosat, ami azért érdekes mert 1-1 falat amit mi eszünk viszont lemegy. Van ilyen csócsálós hálónk is de valahogy nem szereti pedig Ceyla tök sokat ment utánna :oops: .
Engem személy szerint szabályosan frászol amikor fuldoklik.

Iceberg! Hát az ismerősödnek nem sok esze volt ne haragudj! Cukrot adni...
Én egyébként mindig megkérdezem a gyerek anyukáját, hogy kaphat-e a baba-gyerek azt amit adni szeretnék neki vagy sem? Hiszen nem tudhatja az ember, a gyerek lehet allergiás meg mindenkinél mésok az étkezési szokások. Na ezt jó bő lére eresztettem. :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Cherrxke,
Lehet Hunor már menne pakolni, ezért örül annyira a szekrény nyitásnak. :D

Prücök,
Nagyon ügyi Gergőci!
Niki csak annyit mond, hogy "baba", meg "vau-vau", na meg pápázik ha mondjuk neki lelkesen.
Mé nem alszok? Na mé nem? Én sem tudom, csak egy pillanatra ülök le a gép elé este és máris ott ülök 1,5 órát. A neten egy vicces e-mailben érkezett egy kép egy számítógépről és az volt alá írva, hogy "időgép". Hát tényleg. Csak bekapcsolod és husss! A poén, hogy utána amikor lefekszem sem tudok aludni, van, hogy 1-1,5 óráig tart mire elalszom. Bezzeg reggel! Na akkor tudnék! :(
Tegnap anyuéknál voltunk, hazafelé a kocsiban aludt vagy 20 percet Niki, majd etetés és altatás. Fél 11 volt mire ágyba került! Hajnal 3/4 4-kor ébredt, evett, majd reggel 5-kor úgy döntött, hogy ennyit aludt és kész. Nem voltam feldobva. Reggel 7-kor aludt vissza 10-ig, majd 14-től 16-ig. Tehát napközben ma jól aludt legalább. :roll:
Ja, a töltött paprika kész lett, ízlett is Nikinek. A paprikát a töltelékkel összeturmixoltam, a krumplit pedig csak villával nyomkodtam össze, hogy kicsit darabos maradjon.

Kri,
A csajok nagyon édesek! Akár meddig elnézegetném őket. Brigi, olyan ari ahogy fogja Bettina kezét :)
4 fog egyszerre? Nagyon brutális. Honnan látod? Én az alsóknál is csak utólag tudtam megállapítani, hogy a foga volt. :D

Prücök,
Ne aggódj, Niki sem szereti mostanában az etetőhálót. Bár most a fogára gyanakodtam, hogy lehet azért nem mert jön a foga, de nem tudom biztosra.

Mók,
Téged, ha jól tudom nem altattak császárkor. Mi történt a műtét után? Mármint addig tudom, hogy megmutatták neked a babát és azután kivitték az apukának amíg a műtétet befejezték, de mi volt utána?

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!

Lili tegnap brokkolikrémlevest evett,meg paprikás csirkét nokedlivel,azt darabosabbra botmixereztem.Ízlett neki,csak ő,ha nem teljesen sima,hanem darabos,össze-összerázkódik,de eszi,mert tátog.Arra is gondoltuk barátnőmmel,hogy összefut a szájában a nyál.Ma meg sóska volt.Most úgy néztük,alul jön a 4. foga,felül semmi,vicces lesz...

Nagy a csend,Többiek,mizújs?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ceyla!
Igen ,hát engem nem altattak. Befejezték a műtétet,amit igen nehezen tűrte, hisztiztem is egy kicsit. :oops:
Mondtam is "Na most már elég",meg ilyeneket. Utólag ciki,de ha belegondolok,csak indított szülés volt,reggel 8 óta vártam a csodámat,meg oxitocin,meg csupa sikertelen próbálkozás,és éjfél előtt műtő. Lelkileg felmondtam a szolgálatot,ezért egyébként sok minden "kiesett",pedig jó lenni emlékezni.... :(

És hát a lényeg /gondolom innen érdekel a dolog../: Betoltak a szobába meztelenül,takaró volt rajtam. Beállítottak még infúziót,meg vérnyomás mérő is volt sokáig rajtam,ami x időnként mért. Apa hozta Lillát,és meg reszkettem mint a nyárfa levél. Mikor a kezembe tette Lillát,mármint a karomba,ringatni se kellett mert ringott magától....,így igazából féltem hogy elejtem és mondtam vegye vissza.Lillukám pihegett,és az ujjacskáit szopizta,olyan hangerővel hogy azt hitték a többiek szoptatok,rá is kérdeztek,de mondtam hogy nem. Ja ey a vajúdóban volt mert fenn nem volt hely,így többed magammal császár után voltunk ott.
Aztán jött doki rám nézni,meg beszéltünk pár szót,de a szülésznők,és a nővérek is többször jöttek megnézni minket.
Akiket előttem műtöttek mindenkinek megnyomkodták a hasát,nem is kicsit,nagyon jajgattak. Én nem tudom miért,de kimaradtam.
Aztán mivel szabály,6 óra fekvés után fel kellett állni,és lépni néhányat.Akkor segítettek bugyiba,meg hálóingbe,de fürdés nélkül elég rossz érzés volt,mert hogy vértócsából szállítottak ki. Persze ez is normális,de nem fürdettek le minket .Tényleg csak a rucit segítették fel. Én sétálgattam,aludni nem tudtam. A szülésznőnek mondtam hogy wc-re kéne mennem,na nem pipilni....,ezért aranyos volt és kivette a katétert. Aztán igazából ez nem sikerült,de legalább megszabadultam a katétertől. Aztán reggel jött apa,és bekéredzkedtem a fürdőszobába ami a vajúdóval szembe volt,és apa segített lefürdeni. Hozzá teszem,nekem volt cső is a hasamba,ezért ez nem volt egyszerű. De nem mindenkinek raktak be ilyet. után kikéredzkedtem,és felmentem megnézni a kicsit,ki is tolhattam,apának megmutattam. Bár ő többet látta addig mint én.
Után patológiára kerültem,majd végre a gyermekágyra. Onnantól kezdve azt csináltam amit akartam.

Hát nagyjából ennyi. Ha valami kifejezetten érdekel szólj. Bár tényleg kiesett a műtét alatt történtek nagy része. Utána viszont emlékszem....

Kép
mók
 
 


Sziasztok!
Kezdem magam szégyelni...csak én netezek? :oops:
Egyébként most jöttünk nemrég a védőnénitől. Imádja Gergőt és nem is titkolja. Rácsodálkozott, hogy milyen nyugodt az egyébként izgő-mozgó babám. :D
A dokinéni megigazította a fütyijét Gergőnek. Már 2 x felhúzta. A 2. alkalom nagyon gáz volt. Most 2 könnycsepp és annyi. Pici nyüszi ha pisil. Azt mondja azért látszik, hogy minden nap húzogatva van. Váltottam ki tetrán szemkenőcsöt...nem lesz baj.
Tegnap bevágott 2 doboz minijoghurtot. Ti milyen joghurtot adtok a babáitoknak? :?:
Vettem krémtúrót is. Ma megkóstoltatom vele. Az eddigi tendencia azt mutatja, hogy biza az apja étkezési szokásait örökli. HÚS-HÚSSAL. Tejtermékből meg joghurt meg ilyesmi. De őt rá fogom szoktatni a tejre mint a nagyokat. Az apja még a kávéjába sem tesz :lol:
Egyébként Gergő 3010 grammal született. Most 9 hónaposan 8900 gramm. Én 80 kiló voltam terhesen. Éééééééééééééééééééééés mai mérleg: 62 kg. Még 4-6 kilótól szeretnék megszabadulni. :oops:
Augusztusban megyünk nyaralni remélem addigra sikerül. Már így is egy vagyont költöttem ruhára, hogy fel tudjak öltözni. Nem akarok még ilyen nyaralós cuccokat is venni mikor tele van két szekrény. :twisted:

Na legyen szép napotok! Pusza a babóknak!!!

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


sziasztok :) (véletlen először azt írtam,hogy szasztok :lol: :lol: )

Jól vagyunk köszönjük :)Nagyon jó baba Balázs :) csak akkor nyügizik amikor éhes vagy álmos,ilyenkor van az is,hogy jön anyához egyfolytában.
Reggelente mostanában vissza alszik velem vagy velünk hétvégén amikor apa is itthon van 1 órácskát csak olyankor nem hagyom ott,mert ha felébred nehogy lemásszon(leessen) az ágyról!Már nem alszik babakocsiban 1 hete,hanem a kiságyba belerakom és vagy egyedül alszik el vagy teával.Tényleg ti mit szoktatok adni inni a piciknek??Én vettem neki citromos zöld teát és nagyon szereti,de finom valóban meg gyermek teát szoktam neki adni.Néha a sima forralt vizet is elfogadja azt is szoktam neki adni.Vettem fruktózt,mert olvastam,hogy a szőlőcukor sem rossz,de még jobb,ha fruktózzal van ízesítve a tea vagy ha bármi másba kell esetleg.Nagyon szeret állni Balázs,mikor fogjuk a hónalja alatt akkor még lépegetni is akar,de ezt nem szoktuk erőltetni hisz még csak 8 hónapos múlt.
Nemsoká 1 évesek lesznek a babák,úgy telik az idő!
Sertéshúst adott már valaki a babának?Én még nem csak pulyka vagy csirke húst,mert én magam is ezeket szeretem jobban valahogy nekem olyan nehéz-tömény ízű ezért csak nagyon ritkán főzök belőle.

Kár ,hogy nincs már sütőtök és most még üvegesben sem kaptam sajnos,pedig néha már olyan nehéz kitalálni,h mit főzzek neki,ezért akartam venni sütőtök pürét és azt tuningoltam volna fel még.


sissy:Balázs torkát is piszkálja,ha hozzá ér a darabos kajcsi,de sztem majd idővel megszokják csak néha próbálgatni kell.a csirkepörit normálisan ízesítetted vagy utólag és előtte vettél ki neki külön?
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kri: Édesek a csajok nagyon!

Ceyla: Ezek szerint ehetnek paprikát is? Ezt már akartam kérdezni, hogy mikortól ehetnek.

Jajj, annyit írtatok, mióta nem voltam, hogy el is felejtettem, mire akartam reagálni :oops:

Tegnap voltunk dokinéninél meg védőnőnél. 70 cm és 8600 g Bencu. Hétvégén elkezdett előre kúszni. És néha a négykézlábra állást is próbálgatja, de még nem megy. A dokinéni mondta, hogy alul is jön a 4. foga. Felül is jön neki, de azt már én is láttam. Jajj, és azt is mondta, hogy eléggé szűk a kuki. Pedig legutóbb nem volt, akkor jobban hátra is tudta húzni. Mondtam is neki, azt mondta előfordul, hogy visszaszűkül, és hogy valószínűleg sebész kell majd. Én nagyon reménykedem, hogy nem. Nem is értem, hogy lehet ez. :cry: Elég sokat kellett várni a rendelőben, voltak sokan. Bence nagyon elvolt, visongatott a gyerekeknek, meg mosolygott ezerrel :) Nagyon szereti a társaságot.

Nálunk sincs mumus. Néha a ritkán látott férfiaktól megijed, még sírdogál is, de aztán hamar megbarátkozik.

Hétvégén beszereztük végre az etetőszéket is, meg autósülést. Ismerőstől használtan jó áron, és egy szobahintát is kaptunk kölcsön. :lol: Eddig a pihiszékben evett, de már egyfolytában ült fel benne, így mondtam apának, hogy azonnal meg kell néznünk azt a széket!

Na, megyek, vasalni kellene, én meg itt az időgép mellett ülök :roll:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Kép
Kép

Sziasztok!

Ice:én gyümiteát szoktam neki adni,gyengébbre csinálom,rövidebb ideig áztatom.ÉS néha cukor,de én is inkább fruktózt,vagy szőlőcukrot teszek bele,meg pici citromot.Amúgy forralok vizet,és,ha kihűlt,cumisüvegbe teszem,bele pár csepp citrom,és azt issza.Szeretném,ha megszokná a vizet,ne csak az édes löttyöket.Paprikás csirkét ugyanúgy,csak kivettem a tejfölös habarás előtt belőle,és neki külön habartam a tejföllel,liszttel.Talán kevesebb tejföl ment így bele.De amúgy lassan mindent adok neki.

Krémtúró mehet már?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ivás: Bence még nagyon keveset iszik, de a szopi miatt gondolom nem gond. Én csak vizet adtam még neki. Egyszer belekevertem neki egy kis ősziből kifacsart levet. Egyre ügyesebb azért, és egyre többet fogyaszt :)

Ti tudtatok már venni normális őszibarackot? Utálom, hogy mindnek szétválik a magja...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sissy! Cuki ez a jány :D Nektek se sűrűn kell fodrász plusz szőke is. Nagyon csini.

Én ma akartam próbálni a krémtúrót. Védőnő mondta is, hogy szabad csak figyeljem nem lesz-e pöttyös. A petit danontól nem lett vagy mi a neve...de nem nagyon ízlett neki szerintem túl édes. A felnőttes joghurt még a natúr is jobban bejött neki.
Szóval krémtúró kimaradt a fütyi miatt. :( Délutánra már beduzzadt kissé. Pisi csípte akkor sírt, egyébként egy hős. Szinte szárazak voltak a pelusok. Este a fürdésnél viszont 2x is pisilt sírás nélkül.
Én személy szerint frászt kapok mert egyfolytában ilyeszteget. Szándékosan elengedi amibe fogódzik és áll egyedül :D
Most a tapsolás tetszik neki csak ő ökölben tartja közben a kezét. :D

Na lépek,apának kellek! :oops: Pááá :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Mók,
Köszönöm, hogy leírtad.
"Na most már elég!" Ez aranyos lehetett. :lol: Nem, ne varrjanak össze, én megyek innen. :D
Igen, valóban ez a rész érdekelt. Engem nem tudtak felébreszteni, így egyből az őrzőbe toltak. :( Arra lettem volna kíváncsi lett volna-e lehetőséged megszoptatni, hát úgy néz ki elvileg lett volna, ha nem a vajúdóba tolnak, meg jobb állapotban vagy. :(
Én nem emlékszem hasnyomkodásra, bár álmomban nyomkodhatták.
Engem is felállítottak kb 6 óra fekvés után, bár nem tudtam volna megmondani az időt, viszont legalább elkísértek zuhanyozni, ott viszont már én oldottam meg a dolgot. Bár engem délután 2 körül műtöttek, lehet ez is sokat számított. Este 6-kor hozták be Nikit, de még akkor is annyira kóma voltam, hogy örültem, hogy nem aludtam el, miközben tartom, persze senki nem jött oda, hogy segítsen-e a szoptatásban, vagy valami, amint kezembe nyomták a babát, már el is tűnetek. Gondolom azért nem volt nálad ilyen mert este 6-kor hozzák ki a babákat.
Nekem nem volt csövem.
Mikor indították a szülést nálad? Mármint 40+ vagy 41+?
Majdnem megkérdeztem, hogy másodjára szeretnél-e hüvelyi szülést, de eszembe jutott, hogy nem szeretnétek több babát.
Én nagyon vacillálok, hogy megint a sote-t válasszam-e az 50%-os császármetszés arányával. Meg úgy látom nagy ott a futószalag. A dokival egyébként meg lennék elégedve, őt nem cserélném le, de ha más kórház mellett döntök akkor kell másik doki is.

Prücök,
Hát igen, akinek ilyen jó fia van, hogy hagyja internetezni az anyukáját! Niki engem még álmába se hagy, amint bekapcsoltam a gépet azonnal elkezdett mocorogni.
Te nekem ne rinyálj itt 4-6 kiló fölösleggel! Rajtam annyi van, hogy elsuttogni sem merem, nem hogy leírni. :cry:
Augusztusban mi is megyünk nyaralni, én leszek a bálna a medenceparton. Ami meg a ruhákat illeti van a mostani súlyomra 1 farmerem, 2 halásznaci, 1 rövidnaci, 3 blúzszerű, 4 póló, 2 pulóver.
Slussz, ennyi. Szerinted elég 10 napra? :( A terhességem előtti súlyra addig lefogyni akkor sem lenne esélyes, ha munkatáborba zárnának.

Iceberg,
Jó a szasztok is! :lol:
Én adtam már sertéshúst Nikinek. Az volt a töltött pariban :)
Niki csak vizet iszik, nem akarom rászoktatni az édes löttyökre, mert utána nem fogadja el a vizet attól tartok és később már sem a fogainak sem hízás szempontjából nem lesz jó ha csak édeset akar inni. Bár pontosabban, ebéd után mindig kap desszertként őszilevet, de csak akkor egyszer. 3 nap alatt fogy el egy kis üveg. Viszont szerencsés vagyok, mert a vizet szereti. Akkor szoktam megkínálni amikor én iszok, de még pár kortynál többet nem iszik meg, bár úgy még sokat cicizik, így annyira nem is kell neki elvileg.

Varitus,
Na hogy ehetnek-e paprikát azt jó kérdés. Attól függ melyik oldalt nézet meg a neten, vagy kit kérdezel. Van olyan oldal ami csak 12 hónapos kortól írja a paprikát, de több ajánlja már 8 hótól, ha nem volt alergia a családban. A kismama Babakonyhájában (lehet nem is ez a pontos címe, de én most fel nem kelek megnézni), 12 hótól írja a paprikát, viszont a recepteknél pl amibe lecsót tesz vagy paprikát darabol 8 hónapos kortól ajánlja. Tehát szerintem mint a legtöbb dolgot ezt is neked kell eldönteni. :)
Lehet kapni őszibarackot? :shock: Hazai?
Egyébként én szezonba sem kapok soha normális őszibarackot. Annyira gyűlölöm, hogy leszedik még keményen és úgy árulják, az helyett, hogy hagynák zamatosra érni. Persze úgy jobban kellene vigyázni rá, meg előbb romlana, de csak az lenne az igazi! A kedvenc gyümölcsöm ezért harapok érte!

Sissy,
Lili nagyon édes!
Én a paprikáscsirkébe való fűszerpaprikát nem találtam sehol, hogy mikortól ajánlják.
Egyébként biztos fini lehetett neki. :)

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Prücök,
Máris leléptél?
Pedig éreztem ám, hogy itt vagy!
A képeket nem felejtettem el, csak 350 MB (éljen az új fényképezőgép!) így majd feltöltöm neked valahová.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


sziasztok :)

sissy:én is éppen ,hogy csak bele mártom a filtert.én még félek kicsit a fűszertől,ezért nem mertem még adni pöriből,de csirke ragu levest adtam már neki abból amit mi ettünk úgy,h minden kanálkára kinyomtam a zöldborsót,össze nyomkodtam a husit ,répát meg pici leve.hagymát azt olvastam már lehet picit rakni a kajába,de amit neki főzök külön még abba sem tettem,bár ez a hagyma még gyenge lehet,h majd lassan megpróbálom.én is szemeztem a boltba a krémtúróval,de nem tudom,majd utána nézek ennek.Látom sokat vagytok napon szép barna Lili!nagyon ari pofija van!!

prücök:én is akartam venni Danoninót :wink: ,de csak banános-málnás volt és a málna miatt nem vettem meg ezt még nem ajánlják.ne már miért kell "piszkálni" a fütyit!?nem értem ezeket a dokikat!!!2x is úristen,hát pont ott tapad le újra ahol feltépi,szegény pici!én lehet,hogy inkább bevinném a gyermek sebészetre és meglátod ott azt fogják mondani,h ne bántsa senki.én rendes gyümi joghurtot adtam Balázsnak,de picit át melegítettem nem melegre csak éppen,h ne hideg legyen.régebben hívták petit danonnak :wink: :)

ceyla:jobban szeretném én is ha vizet inna,de abból nem iszik annyit és nem akarom,h kiszáradjon.tápszer mellet kell a folyadék és úgy vagyok vele,hogy inkább igyon,de amúgy sem erős túl ízesített teákat csinálok neki.nem rég jártunk megint Érden :) tényleg földes utak vannak elég szörnyű lehet tönkretesz mindent,baba kocsi kereket,cipőt gondolom nem tűsarkúban közlekedsz!? :D

varitus:nincs még hazai barack tegnap néztem,de mondta is a párom,h ilyenkor még nincs!görög országból származó volt csak,körte meg dél-afrikai le is hidaltam nem semmi!sárgabarack meg Hollandiából,egyedül meggy volt magyar!őszibarackot üvegesbe tudnál venni még bébidesszertet.
iceberg
Budapest
 
 


Kérdezni akartam!Nem tudtok véletlen eladó avent cumisüveg melegítőt ami szivargyújtóra is lehet csatlakoztatni?Nem baj,ha használt amúgy is csak 3 napra kellene az útra,mert kicsit kirándulunk egyet jövő hónapban.köszi aki tud! :)
iceberg
Budapest
 
 


Hali!

Prücök:Lemaradtam,miért maradt el a krémtúró a fütyi miatt?

Ma kapott krémtúrót,ízlett neki!A sárgadinnye viszont annyira nem jött be...

Ice:ha nem is a napon,de levegőn sokat vagyunk nagyon!

Nagy a csend!!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ceyla!
Senki nem tudott csaszi után szoptatni,mindenki reszketett valamennyire. Gondolom a gyógyszerek.....Volt csaj aki annyira rosszul volt hogy egyfolytában tartotta a férje a vesetálat mert állandóan hányni akart. A szülést olyan reggel 10 körül indították...
Ja és akarnék én még egy babát,de apa egyenlőre hajthatatlan és,eléggé realista. :? Ha megint terhes lennék,nem tudom mit választanék,de gondolom ebbe beleszólna a tüdőembóliás ügyem is,és e szerint döntenék a dokival. Bár lehet mindenképpen csaszi...,vagy szeretném megélni a szülést,valahogy olyan hiányérzetem van ezzel kapcsolatban. Illetve olyan "nagyképűen" hangzik hogy szültem! :oops: :oops: :?
Hát döntetlen a helyzet. A seb nem érdekel,és nem is érdekelt,a fájdalom se volt elviselhetetlen. Ráadásul aki simán szült a mi szobánkban,na annak is voltak fájdalmai rendesen,csak máshol.
Az se kellemes. Á a fene se tudja.....

Kép
mók
 
 


Jaj szülés indítás,bocsi mire írtam elvesztettem a fonalat. Na szerintem 403,doki szerint 413,de lehet csak papíron
akarta igazolni az indítást,nehogy bele kössenek....

Kép
mók
 
 


bocsi :oops: :oops: :oops:
3=+!!!!!

Kép
mók
 
 


Sziasztok!

Én már 2x vettem őszibarit a piacon. Először egy néninél, akinél ki van írva, hogy minden magyar (a paradicsom és a paprika ráadásul vegyszermentes, ki van írva, ez gondolom azt jelenti, a többi nem...). De ma direkt körülnéztem, és több helyen is ki volt írva, hogy hazai barack. Na, persze kiírva ki lehet...

Ceyla, Mók: Én is császáros voltam érzéstelenítővel. Engem a műtét után egyből a kórterembe toltak. Api és babó már ott vártak. De sajna én sem tudtam szoptatni. 8.20-kor született meg és csak délután tudtam magam mellé tenni. Én is iszonyatosan remegtem. Azt mondták a fejemet 12 óráig ne emeljem meg, azaz addig fel se keljek, de ha lehet inkább másnap reggelig. Meg hát míg az érzéstelenítő ki nem ment, addig tényleg mozdulni sem nagyon tudtam, meg erőt sem éreztem hozzá. Délután így fekve segített egy szülésznő felöltözni (vagyis felöltöztetett, meg alul is rendbetett), de csak másnap 6-kor kellett felkeljek, a katétert is akkor vették ki.
Én is nagyon akartam természetes úton szülni, hogy ne maradjon ki ez az élmény, de így utólag már nem foglalkoztat a dolog. Nem tudom, kistesónál hogy lesz. A dokit kérdeztem, szerinte, ha most nem ment (farfekvéses volt), akkor elég valószínű, hogy a tesónál sem menne. Illetve szerintem ő óvatosságból a császárt szeretné. De ez biztos adott szitutól függ majd. De kistesót szeretném majd hamarabb magam mellett tudni, szopiztatni! Apának már mondtam, ha remegek, ha nem erőltesse, hogy nálam legyen kicsit!

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


sziasztok :)

varitus:ennyit jelent amikor el tud valaki jutni piacra!de jó neked!!itt még az sincs!szegeden volt egy nagy csarnok és sokan árultak minden félét,idős nénik saját zöldséget......és még sorolhatnám.itt ha ráírják,h magyar akkor még drágában adják közben eszembe jutott ez is,de itt maszek zöldséges van.amúgy a szomszéd fáján láttam,h érik a sárga barack.

Azt hiszem cejla írta egyszer,h az altatástól van a hányinger meg reszketés!Ha jól emlékszem!
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok,

Ceyla,
már kint van mind a 4 felső foga. Már nagyon szépen látszanak, de még nőniük kell. Belehúzott a csajszi. Briginél én sem láttam, de a Bettinek nagyon fehér volt az ínye, szinte átlátszott a fogacskáinak a széle. Érezni még nem lehetett, de látszott, hogy ott van.

Iceberg,
nálunk is érik a sárgabarack. Brigi alig bírja kivárni. Nagyon ízlik neki. Már Betti is csócsálta. Teszen vagy vaterán nem nézted?
Pont ma adtam először sertéshúst. Eddig ő is csak csirkét és pulykát evett + a bébiételest. Bár abban talán marha van? Univeresben.

Mók,
nem hangzik nagyképűen, hogy szültél. :evil: Az tényleg igaz, hogy a sima szülés után is vannak utófájások. Briginél még mensiszerű volt, de Bettinél már elég brutális. Úgy tudom minél több gyereket szülsz, annál jobban tud fájni.

Normál gyümölcs joghurtot már próbáltátok? Vagy csak natúrt friss gyümölccsel?

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Iceberg,
Na akkor nem tévedtetek el! Valóban Érden jártatok. Az utak alapján összetéveszthetetlen. A polgármester néha szokott küldözni hírlevelet, "Érd a virágzó kertváros" címmel. Csak enyhén áll égnek a hajam tőle! A babakocsit direkt terepre választottuk, azzal nincs gond, tűsarkúba babát sétálni akkor sem vinném ki ha itt lenne a legjobb út (na és persze járda!) az egész országban. A munkába, boltba meg csak kocsival jutok el és ott már lehet akár tűsarkú is (bár annak vezetés közben a sarkát mindig lehorzsolom :( ). Az autóknak viszont tutira nem tesz jót az út. Egyébként erről gyártottam egy "viccet" is: Mit nem fog csinálni soha egy Érdi anyuka gyereke? Aszfaltrajzot a házuk elé! :D :(
A hányinger-t az altatástól biztos nem én írtam, mert nálam semmi ilyen nem volt, náluk viszont igen, holott őket érzéstelenítették csak.

Mók,
Értem én, gondoltam, hogy nem 403 napig voltál terhes. :D Hát igen, szerintem is korai volt még az indítás, ha bent minden rendben volt. Az utcánkban van egy nő aki rendszerint a 41 héten túl hordja a babáit. (Most lesz neki a 4.)
Mindenki máshogy éli meg a hüvelyi szülést is és szerintem csak ettől függ, hogy "jobb"-e a császár fájdalom ügyileg. Éppen ma voltunk az egyik ismerősnél akinek 4 gyermeke van. A 4. császárral született, mert nagyon korán indult a szülés és nem akartak kockáztatni. Azt mondta, hogy neki 100-szor jobb volt a hüvelyi szülés mint a császár.
Ami engem hajt, hogy legközelebb (remélem majd lesz ilyen :)) hüvelyi szülésem legyen, az többek között, hogy mivel altattak mert nem tudták beszúrni az érzéstelenítőt, ezért a babám megérkezéséről teljesen lemaradtam és mivel a gerincem miatt nem tudták feltehetően, ezért legközelebb is gyanítom így lenne. A másik ok, hogy így majd 24 órát hagytam egyedül a babámat. Emlékszem amikor kihozták még álmában is hüppögött. Nekem ezért olyan lelkiismeret furdalásom volt. :oops: Annyira sajnáltam szegényt. :(
Úgyhogy most komolyan gondolkodom rajta, hogy olyan kórházat keresek ahol ha császárra is kerül a sor, akkor is előbb már a babámmal tudok lenni, igazából az lenne az ideális ha valaki segíteni is tudna ebben, ha csecsemős nem akkor legalább hozzátartozó. Na és persze mindenképpen megpróbálnám a természetes szülést, mert akkor nem lenne kérdés, hogy a babámmal lehetek-e. Ráadásként a sote II-vel kapcsolatban felmerült bennem a gyanú, hogy tényleg elég-e ennyi babára a szülőszobájuk? Aznap amikor én bent voltam, akkor ha jól láttam mindenkit akinek magzatvíz elfolyással indult a szülése, megcsászároztak. (Anyámnak is úgy indult, mégis megszült.) És látszik akkor is helyhiányban voltak amikor te szültél. Persze nem azt mondom, hogy nem volt oka a császárnak nálam, de nehéz elhinnem, hogy aznap olyan sok embernek indokolt volt. :?

Varitus,
Ezt furcsállom. Az egyik ismerősünknek barackföldje van, majd őt megkérdezem, hogy érik-e már náluk a barack. A sárágát már én is látom sárgállani. :)
Furcsa dolog amit írtál, hogy ha most faros volt, akkor következőleg is az lesz. Nem lehet, hogy a köldökzsinór nem engedte esetleg befordulni? Szerintem is csak óvatos a dokid.

Kri,
Így már értem. Az hittem csak én vagyok béna, hogy nem látom előrre, hogy most a foga jön, vagy mi van. Múltkor nagyon gyanakodtam, hogy Nikinek jön felül a foga, de azóta elmúltak a tünetek, így talán mégsem a foga volt. :?
Szerintem Mók nem a méhösszehúzódásokra gondolt, mint fájdalomra, hanem altáji fájásokra gátsebre etc. De Mók javíts ki ha nem így van! Méhösszehúzódás van csaszi után is és ha jól tudom ott is rosszabb 2. gyerektől.
Szerintem a gyümijoghurtokkal jobb vigyázni, itt még inkább el kell olvasni az összetevőket.
http://www.nana.hu/test-es-lelek/egeszs ... 19411.html
Bár a cserepes oldalán találtam azért biztatóbbat is:
http://www.cserpesjoghurt.hu/hu/joghurtjaink.php

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Na és a nagy hír! Ma Niki megevett 1 egész üveg bébiételt. Ma nem csináltam semmi extrát amiből tudtam/mertem volna neki adni, így maradt a babakaja. Nos az univer bolognai spagettijéből mindet benyomta. Ez az első eset nála, hogy megevett egy egész üveggel. :D
Ez nálunk óriási haladás.
Azt már nem is említem, hogy most is lent játszik az apjával, holott aludni mentek le :evil: Na de majd mindjárt rendet rakok köztük!

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


sziasztok :)

kri:azt hiszem én is marhásba láttam univeresbe,ha jól emlékszem :roll: ,finom is a sárgabarack!de jó nektek,hogy van fátok.szoktál csinálni lekvárt?vagy befőttet?mi tavaly csináltunk lekvárt ,ez volt a legelső alkalom és most is akarunk csinálni nagyon jól sikerült.én próbáltam a danone barackos fajtát.

ceyla:nem úgy van,hogy az adott utcának kell megcsináltatni az utat?vagy ez településtől függ?amúgy nekem szimpi ez az Érd,elég sok minden megtalálható ott csak ne legyen eldugva mint az Adó hivatal :D Sehová nincs kirakva,ráadásul parkolni sem volt egyszerű :roll: jött 2 rendőr bácsi és szóltak,de rendesek voltak a párom bent volt én nem tudtam el állni,azt mondták mondjam meg a páromnak,h vegyen nekem egy virágcsokrot a bünti helyett! :) lehet,hogy én is veszek pár üveg bébiételt,mert kicsit kifogytam az ötletekből most.
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg,
Nem. Az önkorinak kellene, főleg ha még ingatlanadót is kitalál. Érdnek ez a része fizeti be a legtöbb ingatlanadót és itt a legf*sabbak az utak. :(
Egyébként azzal indokolják a dolgot, hogy majd hozzák a csatornát és akkor úgyis feltúrnák és majd utána megcsináltatják.
Ezzel a bibi csak az, hogy a csatorna is egy never ending story-nak néz ki, bár a pénzt az már beszedték rá persze. Ha pénzt kell befizettetni, azzal nincs hiba, de ha nyújtani is kellene érte valamit .... Bezzeg a belvárosra milliárdok mentek el.
Egyébként ott az épület komplexum mögött van parkolási lehetőség.
Remélem a virágcsokrot behajtottad a férjeden! ;) :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla!
Az "OK" az jó kérdés....,mármint a császárral kapcsolatban. Nálunk az volt a gond hogy először is leesett Lilla szívhangja,meg másodszorra is,bár akkor 56 órát bírta az oxitocint. Tágulás nuku. Mondjuk korán nem volt az indítás,én inkább azt nem értem hogy az uh-n nem látták hogy a köldökzsinór a nyakán van vastagon????? Mert hogy mikor vették ki,kiderült hogy 2x rajta volt,meg a karján is!!!!!!
Akikkel egyszerre voltam vajúdóba első nap /mikor csak zselét raktak fel/ 4-ből 4-et császároztak,mikor szülni mentem akkor 5-bő 4-et. tehát tényleg gyanús. Párom szerint nem akarják húzni az időt,mert sokan szülnek egyszerre,ja és a támogatás is lényegesen több csaszinál. Mondjuk az én esetemben azon is elgondolkodtam este 22-h-kor hogy ok,de ha most indul be a szülés hogy lesz hozzá már erőm.....??????És abban azért egyet értek hogy senkit sem hagynak 12 óránál tovább vajúdni!!!! Azért van aminek nincs értelme.

Ja és a babára visszatérve,és hozzátéve hogy sajna sok minden "kiesett",azért örültem hogy apa kapta kézbe még engem varrogattak,és így legalább vele volt rögtön. Mondjuk azóta is ilyen a kapcsolatuk. Valahogy Lilla nagyon apás!!!!! :roll:
Pedig még azért kicsi a szentem....


Lányok!
Lenne egy problémám,kérlek segítsetek....
Lilla mostanában 21.30 körül alszik csak el. Persze fürdetünk mi 20h-kor,de nem érdekli....,és nem tudom hogy van-e értelme addig hagyni az ágyában "szenvedni",vagy kihozzam hozzánk,amíg álmos nem lesz???!!!!Eddig hagytam az ágyában,de percenként sírdogál,meg hát nem hagyhatom magára,mert mindenhol feláll,és féltem, Ezért magam is bejárok hozzá 5 percenként.
Valakinek ötlete,véleménye?????

Kép
mók
 
 


Ceyla!
Nem 56 órát,hanem 5-6 órát!!!! :oops: :!: :!: :!: :!:

Kép
mók
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: