Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Mók:magától nem ül fel,de kúszik,mászni meg kezd.Azt is hagyom,de muszáj,hogy segítsek,ha állni akar...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Mi ma megint megjártuk a dokit, mert Frickó 2 napja nem eszik, meg elég nyűgös és úgy vagyok vele, hogy inkább nézzen a doki hülyének, de még egyszer nem akarok kórházba kerülni a gyerekkel! Szerencsére semmi baj, doki szerint előfordul az ilyen. Tegnap is meg ma is csak kétszer fél adag bébiételt evett, tejet meg max 150 grammot... próbáltam itatni, hogy legalább ki ne száradjon. Ma este mintha már kicsit jobban szopizott volna, na nem mintha olyan sok tejem lenne már. Eddig 5-ször próbáltam neki fél adag tápszert adni vacsira, és csak másfélszer sikerült.... Kipróbálom egy másik fajtával is majd.
Ja és nagyon durva, jön felül a foga (alul már kinn van a kettő) de a két szemfoga nő, lehet már reggelre átdöfi az ínyét, a két első foga meg alig dudorodik valamit. Doki is mondta, hogy az oldalsók fognak előbb kijönni neki. Hát elég vicces lesz majd a kis vámpírkám.
És ma elkezdett oldalazva járni az ágyunk háttámlájába kapaszkodva. Beszarás, hogy még csak két hete tanult meg egyedül felülni és azóta így nekilendült.
Amúgy én is próbálom kerülni, hogy indokolatlanul álldogáljon, nem tudom hogy van-e tudományos alapja a lábgörbülésnek, vagy csak ilyen népi hiedelem, de akkor nem tudok mit csinálni amikor lerako este a kiságyba, 10 perc múlva benézek és még mindig álldogál! Nem lehet ugyanis lerakni, mert folyton felül, meg feláll. Úgyhogy általában úgy alszik el, hogy végkimerülésében orra bukik és gyakorlatilag esés közben "elájul".
Amúgy ha fogjuk a kezét állva, akkor nagyon szépen lépeget. De ezt az apja szokta vele csinálni, szeritnem még korai.
Na megyek, fellőtték a pizsit, férj nincs itthon, csak gondoltam benézek.
Vendég
 


Nálunk bal felül jön a szemfoga...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

 
 

Sziasztok,

mi is megvagyunk, bár ritkán tudok jönni, lefoglalnak a csajok, Brigi sokat van kint, elkészült a csúszda, szóval kint ücsörgünk míg csúszkál. :lol:

Nagyon édesek a babák. Ceyla, néztem a videókat nagyon édes Niki nagyon ügyi. Hamar el fog indulni.

Réka, Sissy,
szépek voltatok a keresztelőn. Mi kb egy hónap múlva tervezzük, akkora jönnek haza a Húgomék. Képzeljétek a tesóm is kismama, nov. közepére várja, eddig 80 %-ban kislány, mondjuk még változhat, ő nagyon örülne ha így maradna. :lol: Apukám már említette, hogy jó lenne legalább 1 fiú unoka végre, eddig 2,5 lány van neki, meg két lánya. :lol: :lol:

Mók,
szerintem tudod miért. :oops: Ugyanaz mint mútkor. Kell egy kis idő. Lilla is ügyes.

Lina,
lehet, hogy a meleg miatt eszik kevesebbet. Betti is kicsit hektikus. Gyümölcsöt nem akar pépeset enni, banánt is kézből eszi, ott állok felette mert tömködi be a szájába ezerrel. Utána meg átöltözés mert minden csupa kaja. Almát is szépen rágcsál már.

Edit,
mi még nem költözünk majd ősszel vagy nyár végén. Most verték szét a fürdőt, a mesterekre kell várni.

Csajok, alul felül 4-4 metsző van. A szemfogak majd 1,5 éves kor körül jönnek. :D Bettinek is úgy jönnek a fogai ahogy Fricinek. Alul van kettő középen, majd kijött a bal felső szélső metsző, kicsit látszik a jobb szélső metsző is már. A két középső pedig nagyon fehérlik. Nekem is kis vámpírom lesz. :lol:

Bettit elvittem dokihoz a héten , mert piros pöttyös lett az arca. Azt hittem a fülbevalót nem bírja, mert begyulladt a füle, de a doktornő szerint a nap miatt jöttek ki. Most már szépen múlik. A fülbevalót kicseréltük az én régimre, mert majd keresztelőre kap sajátot. A fogzás miatt legyengült az immunrendszere és azért jöttek ki a pöttyök. Pedig vettem nekik 30-as ambre solaire naptejet. Kicsit fehér bőrű alapból.

Bettics is szépen áll már, most azzal próbálkozik, hogy elengedi a kapaszkodást, kb 1 másodperc és seggen is van. Én engedem az álldogálást, a babák tudják mikor elég erősek hozzá, ha nem bírja el a súlyát úgysem áll fel.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: tudom, hogy 4-4 metsző van, látszik is neki, de a szemfoga mindjárt kint van. Amúgy a fodrászom lányának jött ki a 4 szemfoga, úgy nézett ki mint a vámpír :D

Nem visszük a gyereket a szertartásra mégsem. Elvisszük anyuékhoz, had szokja estig a létszámot, a főt és a helyet :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na meg, tudom, hogy akkor semmit nem tudok sem fotózni, sem látni. Azért akartuk elvinni, hogy a párom rokonai lássák. De le...arom. Ha kiváncsiak rá, jöjjenek el. És ugye igazam van?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke,
ha úgy látod, hogy a szemfoga jön elhiszem, csak furcsának találtam, hiszen még a hátsó örlők is elvileg a szemfogak előtt vagy kb egyidőben bújnak ki. Az pedig még odébb van. Mondjuk Briginek sem a nagykönyv szerint jöttek a 3-3 foga volt alul-felül. Majd egy évesen megvolt mind a 8 metsző. Betti is össze-vissza növeszti. 8)

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri!

Megint igazad volt. Szerintem én se erőltetem.....
Viszont ezek szerint már van fülbevaló?????
Mi is sokat vagyunk kinn!!!!

Kép
mók
 
 


Túléltük az esküvőt. Vagyis a lagzit :D nagyon jó volt minden. A szervezés, az étel és minden. Csak nem a mi zenénk volt, de nem a mi esküvőnk volt, úgyhogy mindegy.

Aludtam egyben 4 órát :) ilyen kb 1 éve volt :)

Még nem mentünk babuért, mert most keltünk fel, de hiányzik. Beszéltem anyuval és elvan.
Este is hívtam, addigra aludt, de komoly gond nem volt. Amikor rakta le aludni, nyafizott. De meglátta a fényképünket és mondta anyu, hogy percekig nézte. Aztán elaludt.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na 2re értünk a gyerekért. Nekünk jobban hiányzott, mint mi neki :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke: :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Nagyon jól elvolt anyuéknál. Mivel csak kevés meleg ruhát vittem, anyu pasija berakta a dzsekije alá és úgy húzta fel a cippzárt, az nagyon tetszett neki :) Meg a soksok virág és fenyőfa is. Na meg a halacskák a tóban :)
Ha Agárdra megyünk, 3 éjszakát lesz ott. Az húzósabb lesz. Meg kitaláltuk, hogy augusztusba elmegyünk Berlinbe. Akkor egy csütörtöki naptól hétfőig lesz ott a babu. De ez csak akkor, ha jól bírja odaát és persze, ha nem lesz beteg. Agárd lesz a próba. Ha gond lesz, onnan haza tudok ugrani.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Cherryke, örülök, hogy jó volt az esküvő. Ügyes baba Hunor :)

Kri,de jó, hogy jöttél. Betti már eszegeti a banánt csak úgy? De ügyi. Andris a kétszersültön már elnyammog, de ha más darabos kerül a szájába, mindig teljesen "kész van" :) Lehet,hogy azért,mert még nincs foga... JUlinak is a 4 szemfoga jött utoljára.

Mók, nagyon ügyi Lilla, hogy már oda tud kúszni hozzád, vagyis ahova szeretne.Andris most már villámsebesen kúszik hátrafelé, és minnél gyorsabban kúszik,annál idegesebb :) Viszont tegnap már ő is elkezdte emelgetnia popóját. Még mindig nem tökéletes, de már kicsit jobb a technikája.

Viszont megint kel éjszaka :( Ésaztán reggel meg 6-fél7-kor,és már nem alszik vissza. Persze most meg itt nyög, de az előbb megpróbáltam visszafektetni,de persze attól kiakadt, úgyhogy gyorsan feladtam, mert Juli meg még bent alszik, meg hát neki kelleni szokott a minimum 2 óra ébrenlét. És ahogy halad a nap, ez egyre több, az esti alvás előtt már van hogy 4-5 órát is fent van. Pedig alszik kétszer kb 1,5 órát.
Na mindegy, a lényeg, hogy én álmos vagyok,ő meg nyügi,úgyhogy megyek.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok

etus:megértelek nagyon is!nem lehet,h a foga miatt?Balázs is fent volt szombat hajnalban 2-kor felébredt és csak fél 4-kor aludt vissza,de aztán 3/4 8-kor kelt.így én sem pihenem ki magam és amúgy is van hogy 5-kor vagy fél 6,6-kor kel,nagyon ritka ha 7 óra felé.hosszú így a nap!

Balázs négy kéz láb mászik olyan cuki kicsit csúszik a parketta de a térdén megy.Nagyon szeret állni a járókában felhúzza magát,de az ágy mellet is feláll kapaszkodva,ülni szintén nagyon szeret .változott az evés menetünk most már csak reggel és este eszik tápszert,de 5x eszik egy nap.adhatom a túrót most már meg a toji sárgát is.a darabos kajcsi kicsit piszkálja néha a torkát,de amúgy ügyesen eszik,bírom mikor egy pici odaragad a felső ajkára és a pici újával bele piszkálja a szájába.alvás még mindig babakocsiban,de bele akarom szoktatni a kiságyba,mert félek,h nehogy felébred és kiessen,mert forgolódik benne kikötni meg azért nem kötöm ki,mert akkor nem tudok alá rakni takarót,h puhább legyen,de majd ki találok még valamit erre,mert nagyon figyelnem kell,h mikor ébred!
iceberg
Budapest
 
 


Ice: Tojás sárgáját hogy adod majd neki?
Hunor csak pépeset eszik. Csak a túrót eszi nem darálva, de azt nem is kell rágni.

Ma ült egyenes háttal támasz nélkül és pakolászott. Oldalra előre, hátra dőlt (nem fekvésbe) onnan vissza ült. Kapaszkodni nincs mibe neki, úgyhogy ülésbe felhúzni magát nem tudja.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Cherryke:én megfőztem a tojást,és a sárgáját beletettem a krumpli husiba,miután megfőtt,és az egészet leturmixoltam.

Végre van friss gyümi,variálom,olyan finoman összeturmixolom,banán,őszibarack,cserkó,volt,hogy a cserkóleves levét is beleküldtem.Imádja.Ja, és a túrórudi a favorit!

Holnap védő néni...Kiváncsi leszek.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


sziasztok

cherryke:én is úgy csináltam mint sissy!megfőztem és belemixeltem a főzibe.a túrót is így csináltam a végén raktam bele.a toji bejött neki a túró meg csak magában vagy ici pici teljes kiörlésű zsemivel.
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ice:én a túrós csuszából kínáltam túróval,az nem jött be,a túrórudihoz szokott... :)

Védőnéni:6950 g és 71 cm Lili.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Na akkor holnap én is csinálok neki valami tojásosat.

Viszont ha lerakom a földre, hisztizik. Nem értem. Az ágyon ugyanazt csinálja, amit a földön kéne. Csak a földön ott tudom hagyni, az ágyon nem. Úgyhogy ha ki kell mennem, kiságy.

Anyu holnap hoz cseresznyét meg meggyet. De mondtam neki, nem kell sok, csak a babunak hozzon. Mostanában kitolja az evéseket. reggeli 5:30, tízórai 9:30, de tegnap 11:30kor volt, ebéd 4 óra múlva. uzsonna szintén. Szerintem csak 4szer akar enni egy nap, így uzsonna nincs, kap 1 pohár túrót vagy joghurtot fürdés előtt 2 órával és aztán vacsi.
Én rágcsálni nem tudok adni neki semmit. Babapiskótát jól elnyammogtam, majd raktam a szájába és figyeltem, hogy mi van. De mivel nem pép volt, nem tudta lenyelni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


még azt akartam kérdezni. tészta. evett bolognai spagettit bébiételbe. az a tészta olyan mint a bolti? mert akkor húslevesbe is lehet főzni tésztát.
Sajt: milyen sajtot adjak neki? trappistát vagy ementálit? vagy lehet kenhető maci sajtot?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Én vagyok a "barátnő" :D akit Ceyla időnként említ.
Nagy érdeklődéssel olvasom mindig a hozzászólásaitokat. Remek kis társaság van itt :D .
Ha megengeditek leírom én is nagyöreg tapasztalataim.
Van két nagy gyermekem. 17 és 18 évesek. Tavaly szeptember 21-én pedig megérkezett hozzánk a legkisebb gézengúz. :)
Prücök épp a mai napon lett 9 hónapos.
Cicis baba Ceyla Nikijéhez hasonlóan. Nagyon érdekes, hogy a két gyerkőc szinte néhány nap különbséggel mindent egyszerre csinál. Kivételt képez a fogacskák szám ami nálunk már jócskán 6.
:lol: :lol: :lol: . Ez azt eredményezi, hogy a cici BKV jegynek van időnként nézve.
Én személy szerint nem főzök a gyerkőcnek és ez nem a lustaságomból adódik...a családnak naponta főzök, hanem abból, hogy rettenetesen fűszerezek és időnként sózok is. Egyszerűen nem tudom megtenni, hogy egy étellel ezt ne tegyem meg. A babaételek meg készen vannak és pont úgy ahogyan neki kell. Persze lehet az is benne van, hogy egy időben főzögettem és nem ette meg(pont rosszevő) időszaka volt. Csalódott voltam...és jött a negatív bevésődés :P .
Egyébként már nagyon régen kóstolgat. Három hósan már javában. Ráadásul mindent kinéz a számból, meg sem tehetem, hogy nem adok neki. :lol:

Amin én csodálkozom, hogy mekkora ételmennyiségeket esznek meg a babáitok. Prücök közel sem eszik ennyit. Remélem lassan fel tudom itt venni a fonalat és megismerek mindenkit, kéretik türelmesnek lenni! Másfél év előnyötök van :P :P :P

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ja a tapasztalatok. :o
A két nagygyerek szintén cicizett. A fiú sajnos nem sokáig mert a lánnyal babás lettem és el kellett apasztani 7 hósan a tejem, hiszen hamarosan előlről kezdhettem a szoptatást :wink: . A lány ellenben 2 évig szopizott. Nagyfiam első foga 1 évesen bújt ki és a lány is viszonylag későn kezdett fogzani. A fiú sokáig pontosan 6 éves koráig csak 6 féle ételt evett meg. Életében nem evett még zöldséget. A lány mindent megeszik. Szóval hiába testvérek, hiába a kis korkülönbség mégis teljesen mások. Nem beszélve a legkissebbről :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Üdv. Prücök :)

Milyen nagy mennyiségeket esznek a babáink? :D
nekem általában 200at eszik. De mint feljebb írtam, szerintem le akarja csökkenteni az étkezések számát, így kevesebbet eszik napra lebontva.


Csajok. Az enyém 2 napja: 2 órát fent van, 2 órát alszik... Ez hihetetlen. Lehet, hogy az időjárás???? Vagy a foga miatt? Mert Ő, ha fáj valamilye, alszik...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


elaludt a földön a nappaliba :D áthoztam neki a takaróját és az alvó cumiját, úgy hempergett a földön, egyszer csak elhelyezkedett, gyűrögette a takaróját és elaludt :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Lilla sajnos nagyon beteg lett,mint kiderült valami vírust kapott el. Nagyon ki vagyunk, éjszaka 2x 2 órát aludtunk párommal felváltva,és ebben a reggel is benne volt. Még jó hogy elvittük dokihoz,mert elég durva a helyzet ahogy utóbb kiderült.
Taknya,nyála egybe,az orra tegnap este úgy ömlött hogy ilyet sose láttam. És pikk,pakk be is lázasodott. Aztán ma délre a bal szeme is begyulladt. És a doki néni mondta a pocakjával is gond van,tapintható a lépe,meg piros a torka,plussz hasmenés. És még állítólag a cuni is gyulladt. /én ezt nem látom/. Azt mondta a doki hogy fogzás idején gyenge az immunrendszerük.

Hát eléggé ki vagyunk.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
mók
 
 


Sziasztok,

Mók,
jobbulást Lillának, Nektek pedig kitartást. Nem lehet könnyű. Kapott rá valamit? Egyébként nekem is azt mondta a doki, hogy fogzáskor könnyebben elkapnak bármit. Bettit is valószínű azért ütöttek ki a nap. Írj majd milyen volt az éjszakátok.

A fülbevalóra nem válaszoltam, igen május végén kilövettük, mert azt hittem most nem fog egy ideig fogzani. Erre tessék, jön a foga is szegénykémnek. Nem mondhatni, hogy gyorsan gyógyul, már többször begyullad és piros is neki.

Edit,
Betti is délelőtt fáradékonyabb, délután többet van fent egyben. Nekem fordítva lenne logikus.

Prücök,
üdv közöttünk. Betti sem eszik meg egy adag bébiételt egyben. Kb 2 nap alatt fogy el. Ha én főzök az jobban csúszik, de abból sem fogy sokkal több. (+ cici)

Cherryke,
tésztából csak a durum jó, mert abban nincsen tojás. Sajtból Betti trapistát kapott, de csak nagyon kicsit. Van egy bébiétele amiben mozzarella van.

Sissy,
szép méretek.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Mók: szegény Lilla, és Ti is :( :( ez nagyon durván hangzik, gyors gyógyulást kívánok!

Prücök: Üdv itt!

Cherryke: Tök jó, hogy Hunor ilyen jól elvolt a nagyival!
Én még nem tudnám nélkülözni egy éjszakára sem Bencét, vagyis nagyon nehéz lenne. Mondjuk a szopi miatt nehezebb is lenne megoldani. Pedig, ha belegondolok ránk is ránkférne egy kis édeskettes... Bár mostanában már egy kis "édeshármassal" is beérném. Nyáron nagyon sokat dolgozik a párom, van hogy szombat-vasárnap is, ha itthon van, akkor meg tuti jön vki vendégségbe. Nagyon ritkán vagyunk csak úgy hárman...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok :)
elég régen irtam,ennek megvan az oka....ritkán jövök gépközelbe. Eléggé leköt a 3 gyerkőc, meg a sok minden. Ádámot ma vittem tanácsadásra 8130 gramm, szépen ül magától és már próbálgatja a négykéz lábazást is :). Doki néni megkínozta szegényt, csak úgy ripsz-ropsz végig húzta a kukacáról a bőrt, szegény gyerek ordított egyet. Most este fürdetésnél még vérzett is szegénynek. Biztos fájhat ezért este adtam neki egy kis fájdalomcsillapítót, reggel meg felhívom a védő nénit mit csináljak vele, mivel kenjem be neki. Az étvágyal nincs gond, rendesen kéri az adagját. Visszaolvasni még nem tudtam de talán be tudom pótolni.

Kép
Kép
Kép
andinet74
 
 


Prücök,
Nem hiszek a szememnek?
Kit látok?
Barátném! :D
Kellett nekem annyit beszélni a fórumról! :wink: :lol:
Remélem jól vagytok, már egész 1 napja nem beszéltünk telefonon. :lol:


Ami az evést illeti, Niki egész nap kb 1,5 üvegnek megfelelő bébikaját eszik meg. Ebből a 2/3-a gyümölcs.
Hajnalban cici, reggel cici, majd tízórai gyümi, ebéd (valami más, ma pl krumplifőzelék, tegnap húsleves), uzsonna, ha egyéb program miatt nem marad el akkor gyümi, majd a vacsi megint cici. De van cici a tízórai és az ebéd és az ebéd és a uzsi között is.
Sajnos többet nem eszik meg, én meg nem erőltetem. Így is van, hogy olyan lassan eszik, hogy újra kell melegíteni a kaját, mert kihűl.
Nikinek a darabos kajával nincsen gondja, mármint a bébiétellel, megnyammogja, a húslevesből is csak a husit és a krumplit turmixoltam, a répát csak villával törtem, hogy darabos legyen, így is ízlett neki. Legközelebb a husit darálom, így egy kicsit darabos marad, nem lesz teljesen pép.
Nem aggódok, hogy ilyen kevés ételt eszik, mert ennek ellenére gyarapszik. A múlt héten átléptük a 8 kg-t. Nem rohamléptekben ugyan, de teljesen egyenletesen meg a súlya annak ellenére, hogy rengeteget mozog és hát nem is akarom, hogy elguruljon :lol: , bár ezért nem fogyóztatnám...

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Mók,
Jajj! Annyira sajnálom! :( Remélem mielőbb rendbejöttök.
De akkor kórházba nem kellett menni? Elég az otthoni ápolás?
Akartam valamit kérdezni tőled, de majd inkább máskor, majd ha Lilla rendbejött. Annyira nem fontos.

Kri,
A lányokról nem teszel fel fényképet megint? Olyan édesek! :)
Gratulálok a fülbevalóhoz! Nekünk még mindig nincs.
Nálunk is pont így van, hogy ébredés után 2-3 órával megint alszik, jó esetben 1,5-2 órát, majd délután 6 körül még valamennyit, ma pl csak 2x10 percet a kocsiban. :( Ennyi a napközbeni alvásmennyiség és ehhez este 10 körül fekszik és reggel 7-8:30 körül kel.

Varitus, Cherryke,
Mi is már gondoltunk arra, hogy elmerészkedünk moziba. Ha 10 után már nem ébredne akkor az este 10:30-as előadást még elérnénk. Na de általában felébred 1 órával a lefektetése után. Próbáltuk, hogy átjött anyós és Ő vette fel, de nem hagyta abba a sírást szegénykém addig amíg én oda nem mentem és át nem vettem anyóstól. Nem adtuk fel, még majd próbálkozunk, hátha egyszer összejön és akkor mi is egy kicsit el tudunk lépni kettesben. Napközben a cicizés miatt sem tudom másnál hagyni, de igazság szerint nem is akarom.

Varitus,
Valóban nem ez a "rendes" menet a fogaknál, hanem fent 4 és lent 2. De mivel ez genetikai, így bármi normális. :)
Én mostanában nézegetem az 1 éves szülinapi képemet, és ott 2 fog látszik alul, szerintem fent nincs is. Lehet, hogy Niki is kihúzza 2 foggal az 1 éves szülinapjáig? :?

Andinet,
Szegény Ádám! Prücöknél is vannak fütyigondok, nem tudom ők mivel kenik...

Etus,
A pakolásról jutott eszembe, van egy jó mondás: "Ha nem lenne utolsó pillanat, nem készülne el semmi." :D

Iceberg,
Nagyon ügyes Balázsod!
Hát igen, babakocsiba én sem merném otthagyni Nikit, csak az ülősbe bekötve legfeljebb...


A járásról és a lábacskákról jelent meg ez az írás az orvos válaszol rovatban a Baba újságban:
"Kisfiam 11 hónapos, most kezd járni. Már csecsemőkorában is észrevettem, hogy lába kicsit karika alakú. Most, hogy áll és járni kezd, szerintem egyre feltűnőbb a lábszárdeformitása. Kinőheti-e ezt az elváltozást? A férjem azzal nyugtat, hogy állítólag az Ő lábai is ilyenek voltak ennyi idős korában."
orvos: "A csecsemők az anyaméhben elfoglalt helyzetük alapján ó-lábbal születnek. Aztán fordul a helyzet, a járás megtanulása után, kb 2 éves koruktól kezdve az egészséges gyermekek X-lábúak és ezt csak 6 éves korukban növik ki. A gyermekeknek rendszerint 12 éves korukra egyenes a lábuk. Az állás, járás nem csak a lábszárak alakját változtatja meg, hanem a lábboltozat is ennek kapcsán alakul ki."..."A leírtakból kiderül, hogy kisgyermekkorban gyakran előfordul enyhébb láb-lábszárdeformitás. Az állás, járás, alakítja az alsó végtag formáját. Mivel gyermeke most kezd járni, várható, hogy az alsó végtag alakja sokat változik a következő hónapokban, években."

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok! Köszönöm a kedves fogadtatást! Szasz barátném! :)
Igen idecsábultam. :oops:

Andinet! Gyorsban írom neked, hátha olvasod. Kamillával borogatni a fütyit, felhúzni minden lehetséges alkalommal és Tetrán kenőcs.
Mók! Sajnálom, hogy Lilla beteg. Mielőbbi gyógyulást és puszi a beteg pocira! :P
Na jóccakát!

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Helló nő! Sajna nem maradhatok. Apa életveszélyesen megfenyegetett :D Puszi!

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ezt még be akartam nektek rakni, hátha még nem olvasta mindenki:
http://teremtettvilag.tumblr.com/post/4 ... nap-kozott

Prücök,
Ez meg neked lehet érdekes, bár inkább csak érdekes, segíteni nem sokat segít.
http://www.kismamablog.hu/a-baba-fejlodese/anyanak-faj
Na és itt van egy kép a gyerkőcökről:
Kép

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Pedig, ha tudná miről maradtál le, mert nem vártál 10 percet. :lol:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla: "•A törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis, és a vízszolgáltatás előreláthatólag 14 óráig szünetel."

ez nálunk 1szer már volt :D Vittem a fürdőbe, ami a csőbe volt víz, azzal sikerült lemosnom :D aztán felhívtam a közös képviselőt, hogy mért nincs víz....
Édesek a babák :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Tegnap volt itt a Keresztanyja a családjával. Hunor nagyon élvezte :) Ők Keszthelyen laknak, 2 hónapja találkoztak, de nem volt gond. 1 hónap múlva mgyünk hozzájuk pár napra. Remélem jó idő lesz és tud a Balcsiba pancsolni :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok

andinet:nem normi a dr nénitek!pont ezért fog letapadni a fütyi,mert idő előtt feltépik!ezt egy sebész dr bácsi mondta!!1 éves korukig nem szabad hozzá nyúlni magától fog szépen alakulni.a feltépett résznél fog letapadni pont és aztán ezért kell majd újra menni.háát

prücök:üdv nálunk,remélem jól fogod érezni magad köztünk :)

mók:jártatok mostanában strandon?illetve baba úszáson?mielőbbi gyógyulást kívánok Lillának!!!!!

ceyla:Balázsnak nem elég 10 óraira gyümi :roll: tegnap ezzel szívtam meg és nyűgös és nem tudtam mi baj aztán fél 12-kor meg is ebédeltettem persze akkor jól lakott és semmi baj nem volt utána.viszont délután is nem tudom mitől van vagy ennyire anyás lehet,mert csak a kezemben nem nyűgösködött,ahogy leraktam egyből hiszti volt :roll:
iceberg
Budapest
 
 


prücök: köszi az infót, nemrég hívtam fel a védőnénit ő is a tetrán kenőcsöt javasolta ahányszor csak lehet, de elötte sajnos megint a fájdalmas tortúra, talán hamarosan meggyógyul. üdv. közöttünk :)

ice: szerintem se normális, eddig az volt de tegnap mi lelte azt nem tudom, nem kérdezett semmit sem erről a dologról aztán már neki is esett a fiamnak.

Kép
Kép
Kép
andinet74
 
 


Sziasztok!

Próbálom visszaolvasni a fórumot, de elég nehéz, annyi a bejegyzés.
Olvastam hogy néhányotoknál már feláll a kicsi és az nem jó? :roll:

Ákos fiam 7 hónaposan állt fel, tanult meg ülni és azóta is folyamatosan áll, sőt már tud a bútorok mellett menni és ha fogjuk a kezét lépeget. Szerintem ezzel nincs semmi gond, hiszen minden kicsi másképp fejlődik. A védőnő semmi rosszat nem lát benne.

A fütyijével kapcsolatban akartam még hozzászólni. Nekem a doktornő éppen azt mondta hogy semmit nem kell tenni, vannak kisebb göbök a bőr alatt ami fokozatosan vándorol fel és fogja majd kitágítani a bőrt. Nem kell húzogatni, kenegetni a természet elintézi a dolgokat. Úgy látom ahány doktor annyi feltevés. Sajnálom is a kis Ádámot, remélem mihamarabb rendbe jön. :lol:

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Csak egy nagyon gyorsbekukk,mert pakolok ezerrel, mert takarítok.

Mók, remélem Lilla hamar túljut a betegségen!!!!

Prücök,üdv köztünk :)

A kukit it sem huzogatják,azt mondják majd magától, vagy ha már majd ő tudja magának csinálni.

Na megyek! Legözelebb már szerintem otthonról írok. Jaj,olyan fura érzés...
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Ice: azért akar kézbe lenni, mert tágasabb a világ fentről. 3 hete küzdök vele... hiszti hegyek, ha lerakom.

Kibújt a 3. foga. Most kentem neki és éreztem. Megnéztem és bal felső szemfog. Nagyon hegyes, nem olyan éles mint a metsző.
Kukihoz nekünk sem kell nyúlni. Amikor hazajöttünk a kórházból, ilyeneket elmondott a drnő. Azt mondta, majd Ő figyeli, és ha úgy látja, akkor közbe avatkozik.

Ma pancsizott a medencébe. Úgy ült benne mint a kisangyal. Pakolt, lefeküdt hátra, megkapaszkodott a medence szélébe és felült. Fekvésből. Legközelebb felveszem géppel és a drnőnek megmutatom, ha neki nem ül fel.
A szőnyegen meg négykézlábról oldalra tette a fenekét és úgy felült. Szóval minden oké. Azzal a 4 héttel vagyunk lemaradva, amivel korábban jött. Vagyis szinte semmivel. Már előre is kúszik nem csak hátra. És remekül kanyarodik kúszás közben :D persze a játékok nem érdeklik. Nyomtató meg mindenféle szerkezet felé igyekszik.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok! Gyors bekukk mert apa végzett a fürdéssel és jön a babaprojekt :D
Persze csak vicc. Voltam rákszűrésen. Muris volt...
Doki: Utolsó menses?
Én:2010 jan.2 :D
Szóval még petécskék pihiznek, Gergőci szopizik tovább :D . Méhnyálka 4mm. Szépséges méhecske, myoma besatnyulva szóval csupa jó hír :D
Azért remélem lassanként újra babásodunk :oops:
Na majd holnap...most apázok. :P

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Ma is nagyon meleg lesz, de holnaptól jön egy kis lehűlés. Fellélegezhetünk. Ilyen melegbe nekem sincs kedvem kimenni... Babut tegnap is este fürdés előtt vittem ki sétálni. A medencés pancsin kívül nem is volt kint.

Már sétáltunk és bevásároltunk a reggeli után. Most alszik a drága. Ha átalussza a fogzást, mikor fog felállni? :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Prücök: ez egy kicsit sok info volt :D :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


cherryke! El vagytok szokva az ilyesfajta témáktól... :D , én is :lol:
Majd feláll, úgy hogy lesz 24 foga :P

Mi bankban voltunk, most alszik. Még nem evett :( . Melege van.

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


na... főzeléket nem ette meg, még jó, hogy nem kellett melegíteni, jó lesz holnapra. Evett alma-banánt gabonával. alig eszik...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok

Balázsnak sincs most annyira étvágya,de a meleg miatt tudom.miket ki nem találnak "pocifix párna" ami segíti a mozgásban :roll: itt olvastam,Balázs már így is átmássza a pihenő széket a tápit abban szoktam adni neki,mert kényelmesebb neki is nekem is.
http://bezzeganya.postr.hu/korhazteszt- ... a-janosban

Nekem is kellene menni rákszűrésre mondta a doki,ha nincs már tejem akkor menjek,de hozzá nem akarok :roll: valaki máshoz szeretnék és legjobb lenne női nőgyógyász :roll:
iceberg
Budapest
 
 


Enyém babám semmit nem evett ma :( . Még gyümi se kellett neki. 2x volt minimális cici oszt csá'. Pedig pont 9 kiló volt. Szerintem kedden megyek méretni, tuti visszaesik.

Kép

Kép

Kép

Kép
prücök
 
 


Sziasztok!

Lili meg rengeteget eszik,és így is 7 kg még csak.Ma evett kenyeret májkrémmel,gyümölcsöt (Banán,barack cseresznye),főzelék(brokkoli-krumli-répa),babapiskóta,üveges ananászos gyümi,túrórudi,este főzelék,ja és 4szer szopik még pluszban....Ma strandon voltunk egész nap,nagyon élvezte!!!

Mók:sajnálom,jobbulást!

Prücök:Üdv közöttünk.Hány gyereket szeretnétek összesen?

Endem is érdekelne,hogy tésztát ehetnek-e már.

Ceyla:szépek vagytok!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!
Végre jobban van Lilla. Tegnap délelőtt olyan rosszul volt,azt hittem kórházba megyünk. Nem tudtuk levinni a lázát,csak aludt,vagy bágyadtan üvöltött!!!!
Köszönöm az aggódást lányok.Tényleg nagyon durva ha ennyire beteg egy ilyen pici gyerek.
Ma már játszott,és ráadásul kiderült hogy tud mászni,megmutatta!!! :D Több métert csinálta mert el akarta érni a függönyt. Ezek szerint csak kíméli a térdeit. Vagy vigyáz a klassz combocskáira.... :lol:
Egyébként Lilla 10 kiló,40 deka!


Iceberg!
Az volt hogy sok minden szóba jöhetett a vírussal kapcsolatban. Nővérem kislánya beteg volt,csak nem szólt,pedig tudta hogy megyünk,és ráadásul Lilla nyalogatta Szonja játékait. De én nem is láttam hogy folyik az orra,apa mondta hogy látta,de csak a végén szólt,mikor jöttünk haza. Anyunál fürdött a kinti medencében, és úszni járunk,na de eddig azzal nem volt gond. Mindkét helyen fertőtlenítik a vizet. De az is igaz hogy ha vásárolunk,akkor Lilla már a kosár ülő részében csücsül. Meg hát annyi minden lehet még....

Kép
mók
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: