Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,jó reggelt

mók:Mátéval is volt ilyen és én is elvittem egy maszek szem orvoshoz és nekem azt mondták,h gyenge még a szem izma,de 1 év múlva szintén kontroll volt nekünk is.Ha jól emlékszem akkor már ki is tágították a pupilláját akkor el kellett mennünk kicsi időre sétálni,de így sem látott semmit a doki azt mondta minden okés!Örülök,h megoldottam a cseri dolgot,de tényleg kell sztem egy jóóó nagy marék,mert amúgy nem fog kiérződni a burgi mellett ha azzal vegyíted!?Nagyon csinos Lilla,tiszta csajszis:)))de látom neki sem nagyon nő a haja.a barátnőm kislányának is olyan soká nőtt ki a haja.

cherryke:próbáld meg,h minél többet legyen kint,h mozogjon,mert ez serkenti a mozgásra és kitalál magától mindent.én is elég sokat kirakom fent Balázst elpakoltam ami tudom,h figyelem felkeltő és eltorlaszolom ilyenkor a lépcsőnél a lejárót!majd vennünk kell rácsot :roll: most már!jaaa és a védőnőm nekem azt mondta,h ne várjuk,h magától hasból felüljön még egyedül.

lina:én nem szoktam parit adni Balázsnak,próbáltam már ,de nem ízlik neki.először egy pici husit szoktam elkezdeni párolni,majd 1 nagyobb burgit kockára vágva hozzá rakok,külön párolom a meggyet vagy cserit és a végén össze keverem.hogy csinálod a milánóit Fricinek?

ceyla:nagyon el vagy tünve!remélem jól vagytok!?
iceberg
Budapest
 
 


sissy:próbáltad már a hűtő fürdőt?amikor lázas egy gyerek elég változó,mert van amelyiknek az a jó,ha kiizzadja,de van amelyiknek jobb ha lazán van öltöztetve ,mert akkor nem melegszik be.nekem Máténál volt ez ,h nehezen ment le a láza és fél óránként néztem aztán hűtő fürdőztünk,ha kellett akkor többször is.hiába hívtam ügyeletet csak ezt ajánlották!vagy még úgy szokták ,h felváltva 2 óránként kúp 4 óránként szirupot lehet adni!
iceberg
Budapest
 
 


Ice: ennél többet nem lehet kint, mint amennyit kint van. Reggel kiveszem a kiságyból és csak este rakom be. Hol a nagyágyon vagyunk, szőnyegen, puzzle szőnyegen... Mozog Ő eleget. Ha nem így lenne, már 10 kiló felett lenne, amennyit eszik :D
Az én fiam akaratos (mint én) ha nem akar parancsra csinálni valamit, nem is fogja. Ha megerőszakolnám sem. Na most ha valaki, akit 1 hónapba lát 3 percet, nem fog vele haverkodni és felhúzni magát ülésbe. Na meg bnőm mondta, az Ő fia sem csinál semmit a dokinál, csak bújik anyukához. A doki elhiszi amit anyuka mond. Ugye Ő már megy meg ilyenek...

Azért mondom, a védőnőnek nem az a dolga, hogy kimegy, és nem 5percet, hanem több időt töltsön el, még kávét is kaphat :D és játszon a gyerekkel. Nézze meg és tesztelje. Mindegy, mert már túl vagyok rajta, a fiamnak semmi baja, a mozgása teljesen jó, kiegyensúlyozott nyugodt baba. Csak akkor sír, ha baja van. Alszik eleget, sokat eszik és sokat is mozog. És okos. Az incselkedést hamar megtanulta :D

Sissy: sajnálom Lilit :( mi voltunk múlthéten betegek. Én 2 napig lázas voltam, köhögtem fájt a torkom. Gyerek elkapta, de láza nem volt. Azóta neki már minden elmúlt, a stodal rendbe tette 3 nap alatt. Én még taknyos vagyok.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

 
 

Sissy, sajnálom a betegséget. Gyors gyógyulást.

Rékus, húúú, ez a féreg dolog... És erre mit kell szedni, antibigyót? Sógornőd elég gyagya.

Mók, nagyon cuki Lilla :)

Lina, a makaróni receptre én is kíváncsi lennék? De tojásos tésztából csinálod, vagy durumlisztesből?

Ice, Julinak is nehezen megy le a láza, de szerencsére áltabában elég jókedvű mellette (amíg még csak a38 valamennyi).

Cherryke, szerintem is neked van igazad, dokik meg nemtom miért ijesztegetnek. Sokminden múlik azon is, mit hogyan mondanak. Otthon sokszor olyan számonkérőek, rosszallóak, ijesztegetősek a dokik. Itt tetszik az, hogy nem "centire /kilóra" mérik a gyerekeket (persze lemérik, de nem ez a lényeg). Tőlünk is kérdezték, hogy ül-e már, modtam, hogy nem. De itt azt mondták, hogy sebaj, 9 hónapos koráig ráér, és ha akkor sem, hát majd segítünk kicsit neki. A súlynál, evésnél, alvásnál is sokkal megengedőbbek. Sőt, ha most belegondolok, soha senki meg nem kérdezte tőlem, hogy átalussza-e már Andris az éjszakát, vagy hogy hányszor eszik. Szerintem úgy gondolják, hogy ez az anyuka dolga (amíg jól néz ki a gyerek). Hát otthon is iylen dokit kell keresnünk, mert nekem ez a szimpi, és olyan dokit szeretnék, akiben bízhatok, és nem kérdőjelezem meg magamban, amit mond.

Ceyla, hova tűntél? remélem, minden rendben.

Na ez hosszú lett :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


SOS bejelentkezés: Lilla felült magától az imént!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Lilinek jobbulást!

Kép
mók
 
 


Foly. köv. :)

Viszont ami itt ne tetszik (csak hogy ne legyek igazságatlan az otthoniakkal szemben), hogy azért nem mindendig jó ez a "lazaság". Itt ugye nem kötelező védőnőhöz járni, csak egyszer jön ki és aztán ha akarsz mész, az oltások meg 2 havonta vannak. Mert bíznak az anyukákban, hogy ha valami baj van, majd jönnek. Ez nekem jó, de pont a játszócsoportban van egy csaj, akinek most kb 4 hónapos a kisbabája, meg van egy nagyobb, olyan Juli korú. Én már nézetem, hogy milyen picike, véznácska baba, dehát ilyet csak nem mond az ember valakinek, akit alíg ismer. Ma volt játszó, és mondta, hogy voltak oltáson, és mondták neki, hogy a baba nem nő eléggé, és etesse többet. És hogy ő eddig nem járt tanácsadásra, mert úgy gondolta, hogy minden rendben van. Alig sírt, sokat aludt, nem reklamált, mire most mondták neki, hogy valószínűleg azért, mert olyan keveset eszik, hogy nincs ereje a reklamáláshoz, és ezért is alszik sokat. Nem tudom, hogy ez a gyagya nő, hogy nem vette észre. Szegény kisbaba... :( Nem mindenkinek jó ez
a nagy lazaság.

Szóval valami középút lenne a jó, mert otthon ez pl legkésőbb egy hónaposan már kiderült volna. Itt meg ugye szinte senkinek nincs mérlege. Otthon meg túl sokat foglalkoznak a mérleggel, meg az "irányszámokkal".

Na ez hosszú lett, bocs, csak már a játszóban gondoltam, hogy ezt megírom, mert annyira megdöbbentem.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Nagy-nagy gratuláció Lillának! :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


etus:ez ledöbbentett engem is,de azért tényleg elég gyagya az anya,h éljek a szavaddal,mert egy anya megérzi,ha baj és ott vannak a család tagok is azért biztos szólhattak volna ,h valami nem stimmel.buta lehet az a nő személy!szegény baba te jó isten még jó,h nem halt éhen,atya úr isten mik nem vannak!

mók:gratulálok Lillának :D

cherryke:nem akartalak felhúzni nem rossz indulatból írtam,de igazad van,mert az a 5 perc míg rá néznek nem sokat mondhat nekik,tehát nem abból kellene következtetést levonni!
iceberg
Budapest
 
 


Ice: nem húztál fel :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na... kiakadtam. bnőm, aki most szült, írja nekem:
"Nem tudom, de 6 naposan, már át akarja aludni az éjszakát... tegnap este szopizott 21:30 tól... úgy 22 ig, egyből büfi után benyomta a szunyát, és én keltettem fel 2:30 kor, mert már folyt a tejem.... 3kor visszaaludt, és fél 7kor megint nekem kellett keltenem.... Kész vagyok.... örülök, csak mért ilyen kis mormota? :) A csuklásra és a sok pukira nincs valami jó tanácsod? "

Én meg megírtam neki, hogy ne keltse fel.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


cherryke, én már az ilyeneken nem lepödök meg, különösen ha elsö baba, szoktak az emberek ilyenek lenni. :)
Az igazság az, hogy én is felkeltettem mindeniket szopizni, különösen az elején fontos, hogy éjszaka is szopizzanak a tejtermelödés szempontjából is, meg persze azért is mert az anyatejet hamarabb megemésztik mint a tápszert. Arról nem is beszélve, hogy milyen fájdalmas tud lenni, ha bedurran a cici. De ez persze megint csak az én tapasztalatom meg véleményem.
Emlékszem én is mindig azon izgultam az elsönél, hogy miért alszik olyan sokat, de mamár tudom, hogy butaság, mert aztán hamar eljön az idö, hogy alig akarnak aludni egész nap, meg éjszaka is. :)

Mók, Nagyon ügyes Lilla, csak igy tovább. Olyan érdekes, hogy az ember mindig vár valamit, hogy üljön, másszon, járjon, beszéljen..... de ha jobban belegondolunk az a szép ami most van. :)

Edit, akkor most nem értem, Svájcban nincsen olyan hogy kötelezö vizsgálatok ( Mutter Kind Pass Untersuchung), akkor viszed orvoshoz a gyereket amikor te jónak látod?
Igen, sok butaságból fakadó felelötlen ember szaladgál szerte a nagyvilágban :( En is ismerek sajnos ilyeneket

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rekus: de ott a mellszívó...
Mi ugye 11 napot voltunk a koraszülött osztályon, és ott 3 óránként KELLETT etetni. Nekem is fel kellett keltsem, de ha itthon vagyunk, eszembe sem jutott volna. A 8.naptól már nem kellett keltegetni, ébredt magától :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


kijött a 2. foga :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Napközben 3 óránként eszik neki, de azt mondta a védőnő, hogy keltse fel éjszaka :shock: Pedig vannak olyan babák, akik első pillanattól átalusszák az éjszakát. Kolléganőm első lánya volt ilyen. A másodiknál meg bepánikolt, hogy éjjel etetni kell a gyereket :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy mi van Lilivel?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke!

Hát én mit nem adnék egy átaludt éjszakáért...!!!! :? :? :? :?
Mióta megszületett 4x sikerült összesen.....,ilyen az én formám.



Rekus80!
Egyébként azt hiszem igazad van: az a szép ami most van. Mindig várom hogy fejlődjön,és a napokban jöttem rá...,nem is emlékszem hogy volt egyáltalán újszülött. :( Csak ámulok ha olyan pici babát látok.

Etus!
Nagyon drukkolok nektek hogy gyorsan túl legyetek ezen a költözésen. Nem egyszerű dolog.....


Ja és hát a legjobb: majd elájultam hogy felült Lilla,aztán ma délelőtt csak küzdött,de nem sikerült,azt hittem két hét szünet jön,erre délután annyiszor felült hogy a végén nem is számoltam,és este lefekvéskor.....Nem tudtam letenni mert állandóan fel akart,vagy fel is ült. Hát azért ez így már durva!!!!! :? :? :? :? :oops: :oops:

Kép
mók
 
 


Sissy!
Nagyon várom a híreket Liliről. Remélem nem lett rosszabb....,írj amint tudsz!!!!

Kép
mók
 
 


Sziasztok,
Hát először is elnézést az eltűnésért. Alig van némi szabadidőm, ráadásként az öcsém is itt volt, ami jó, mert volt társaságom, de rossz is volt, mert rohadt sokat kellett neki főznöm. Mi nem eszünk olyan sokat a párommal, így van, hogy csak 2-szer főzök 1 héten, de az öcsém testépít és tolja be a csirkemellett. Niki mellett meg megcsinálni, nem túl könnyű, mert a járókában nincs el annyi időt, a konyhába nem merem még letenni, úgy hogy nem vagyok mindig mellette, mert már mindenhol feláll és félek, hogy beüti a kőbe a fejét.
Szóval időm semmi. :( Amikor alszik Nki napközben, akkor is a nagyágyon valamelyikünkkel. Viszont ha a kiságyába altattam akkor 10-15 perc után úgy felébredt, hogy nem lehetett visszaaltatni, így viszont a nagy ágyon őrizni kell, hogy le ne essen.

Köszönöm az aggódást Etus és Iceberg! :)

Látom, már egyre ügyesebbek a babák. Minden felülő babának gratula és akinél még nem ül fel az se aggódjon, addig sem kell mellette örködni :). Még van idő, hogy felüljenek.

Varitus,
6 fog? Ez nem semmi. Barátnőm fiánál van pont ugyanígy. Pedig az első foga később jött ki mint Nikinek. Ő szeptember 21-ei. Ha minden igaz, akkor most egy darabig nem fog jönni több foga, csak 1 éves kor után majd. Persze ez is lehet teljesen egyedi :).
Nálunk még csak a két kis alsó fogacska van 6 hónapos korától, de úgy látszik, több most nem kell neki.

Rékus,
Teljesen hanyatdobtam magam, amikor olvastam a 82 cm-t Nóri. Azért az nem semmi lenne! :lol: Helyesek vagytok nagyon a képeken mind a ketten.
Én Nikit a szőnyegre tettem le csak amíg nem ment négykézláb, viszont utána már magától lemászott róla. Most már midenütt közlekedik, természetesen szülői felügyelettel. A járókában nem sokat marad el, ölben meg csak nem cipelhetem, mert 1 kézzel igencsak korlátozott vagyok :) így nem haladok úgysem semmire ha cipelem.

Cherryke,
Nagyon édes Hunor a képeken! És milyen nagyfiús már! A védőnővel ne foglalkozz, bőven van még ideje Hunornak. Nagyon ügyi, hogy a lábával is próbál elérni dolgokat. :)

Mók,
Lilla is nagyon helyes.
Jó, hogy írtad ezt a szem dolgot. Én is nézegettem Niki bal szemét, de mivel egyre kevesebbet húzott neki be, meg több babaképen láttam újságban is, hogy befelé áll valamelyik szeme még egy kicsit, ezért annyira nem aggódtam, de jó, hogy felhoztad, így azért nyugodtabb vagyok. Bár tuti mondta volna a védőnő, vagy a doki, ha valami nincs rendben. Ők nekem eddig elég alaposnak tűnnek. :)

Sissy,
Majd írj! Remélem már jobban van Lili?!

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Na és pár szó rólunk.
Mint írtam a napközbeni alvás így nem túl jó, hogy őrködni kell mellette, viszont így alszik elég szépen és ha valamiért pillanatra felébred, csak megsimogatom a hátát és alszik tovább. Napközben 2-szer alszik általában. Az a baj, ha csak 1-szer is bealszik, pl kocsiban, akkor már lehet, hogy az egyik alvást ki is pipálta ezzel és alszik pl. 15 percet a 2 óra helyett.
Mók írta, hogy Lilla azonnal felül amint lerakja a kiságyba. Ez már bizony így lesz egy darabig. Mi is sokat szenvedtünk vele. Ha este felébredt akkor is ülve várt és úgy sírdogált. Most annyiban változott, hogy már állva vár. :) Valahol olvasta, hogy amikor a nagy mozgások beindulnak, akkor a baba idegrendszere éjszaka is nehezebben pihen és mintegy kényszeresen gyakorolják az új mozgásfajtát. Nikin is látom, hogy még nincs magánál teljesen amikor feláll, mert nem mindig találja el, hogy merre van kifelé, van, hogy a fal felé áll fel, vagy ott ahol nincs rács, hanem a tömör ágyvég.
A másik amit szintén félálomba csinál, hogy kúszni kezd. Amikor még nagyon pici volt kúszott a bölcsőben is, de ez most annyiban más, hogy nem áll meg, amikor odaér, hanem menne tovább. Amikor reggel közénk tesszük, egyszer csak azt hallom, hogy "durr" és a gyerek feje koppan az ágy elején. A második koppanásnál felébred szegénykém és el kezd sírni. :(
Este egyébként jól alszik, most egyszer szokott kelni hajnalban, majd visszaalszik úgy 7-9 ig. Nem tudom mitől függ, hogy 7-ig vagy 9-ig alszik utána, még nem találtam összefüggést, pedig jó lenne kicsit tovább aludni mindig...

Kaja:
Kb. ugyan az mint eddig. A cici a favorit, a többi valami amit bele akarnak tukmászolni. Még amit tetszik neki abból sem eszik meg egy fél adagnál többel. Már nem is mérem, majd eszik ha akar.
Valaki kérdezte a kölesgolyót. Én bulátát adtam már neki. Bár nem fogta meg, de az én kezemből szépen elrágicsálta és valóban nem volt vele gond, teljesen jól olvadt, és nem fuldoklott tőle vagy valami.

mozgás:
Már baromi ügyes. Most próbálok majd videót feltenni és majd belinkelem. A mászás már nagyon profi. Nincsenek távolságok. Ami új, hogy már tárgyak mellett felállva oldalazva közlekedik és ha megfogjuk a kezét (amit külön kér), akkor ügyesen lépked előre, tulajdonképen csak a balanszt kell csak kicsit tartani, szinte magától megy. :)

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Reggel megint arra ébredtem, hogy dumál. Majd úgy fordult, hogy keresztbe feküdt a kiságyba és hasra fordult, és elkúszott, hogy hosszába legyen. Ugyanis hosszába fekve nem tud hasra fordulni, mert oldalra fordul és ott a rács. Mit ne mondjak, van esze.

Ahogy elnéztem, keletről jön az eső...
Ma még nem tudtunk kimenni, mert reggel el kellett mennem vásárolni, aztán apja elment 11kor csehbe (holnap du jön haza) most alszik a kis drága... Majd ebéd előtt vagy után viszem ki, attól függ mikor ébred fel.

Ceyla: jó kilátások az éjszakákra nézve :D azért köszönöm, hogy leírtad ezeket, legalább nem ijedek meg, ha sírásra ébredek és ül vagy áll a kiságyba...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Bnőmnek küldték, a kisfiára, aki 20.-án lesz 10hónapos és már megy. Aért küldte, hogy ne aggódjak:
"Az intenzív mozgásfejlődés szakaszába érkeztetek. Nincs is ennél izgalmasabb időszak a baba (és a család) életében! A babák többsége ebben a korban kezd el igazán kúszni, akik azonban már korábban elkezdték, mostanra már másznak és néhányan fel is állhatnak.

Néhány baba már helyes ülési technikával, egyenes háttal, korlátlan ideig ül. Ülő helyzet­ben kilencven fokos szögben is elfor­dulhat. De még nem minden baba tud magától felülni, ezt 10 hónapos kor körül kell csak tudniuk. Amennyiben még nem ül fel magától, inkább csak támasztva üldögéljen, de sohasem 90 fokos szögben megtámasztva. Ha már képes kapaszkodva (pl. az ujjadba vagy kiságy rácsába kapaszkodva) felülni, akkor már ültetheted támaszték nélkül is, de csak akkor, ha egyenes háttal ül, és nem előredőlve a két kezére támaszkodva, ez a testtartás ugyanis nem tesz jót a gerincének. "

De ezt a dokinak kéne elolvasnia :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kaptam e-mailbe: alma és víz címmel egy levelet. Bemásolom, de ne szidjatok, nagyon hosszú :D

*_A jótékony alma_*
Egyedül az alma az a fajta gyümölcs, amit más ételekkel
is együtt ehetünk, anélkül, hogy erjedés lépne fel. Ezt
már az ókorban is
tudták róla, ezért is nevezték a gyümölcsök királynőjének.

Nagyon könnyen tudjuk tárolni, ha csak kicsit is
odafigyelünk rá, akkor eláll addig amíg, a tavaszi friss
gyümölcsök megjelennek a
piacon. Nagyon jól tárolható, szállítható.

Ha hiszed, ha nem, akár kizárólag almán is meg lehetne
élni, szinte korlátlan ideig.

Több, mint 1000 fajta alma található a világon.
Mindegyikben > megtalálható a fehérje, rostanyag,
keményítő, sók, almasav, cukor,
csersav. Magas a foszfor, a vas, és a nátriumtartalma.

Az almát nagyon rövid idő alatt megemészti a gyomrunk,
és szinte azonnal energiát nyerhetünk belőle. Magas
foszfor tartalmának
köszönhetően sokat segíthet főleg azoknak, akik szellemi
munkát végeznek, vagy gyenge az idegzetük.

Ha régen nem ettél almát, vagyis talán kicsit elszoktál
tőle, vagy nem a legjobban működik a gyomrod, esetleg az
egészséges ételeket
nehezebben emészted, akkor fokozatosan kezd el az
almaevést, először csak egy-két falatot egyél belőle, de
azt nagyon rágd meg, egy
harapás almát legalább ötvenszer, mert így keveredik a
legalaposabban össze a nyáladdal, és ez a legfontosabb.
Utána fokozatosan emeld az
adagot, de mindig ügyelj arra, hogy az alma pépként
kerüljön a gyomrodba.

Gyümölcsöt csak magában egyél. Ha mást is kívánsz
fogyasztani, akkor almát ebéd előtt, vagy vacsora előtt
legalább egy órával fogyassz.

Bármilyen gyümölcsöt fogyaszthatsz főétkezéskén is. Ha
úgy érzed, hogy az alma nem csillapítja az éhségedet,
akkor ez annak a jele,
hogy valami baj van a gyomroddal vagy az
emésztőrendszereddel. Próbáld meg ezt tudatosan és
módszeresen helyreállítani.

Természetesen, ha már más ételekkel megtömted a pocidat,
akkor ne erőltesd rá a gyümölcsöt, mert ez nem lesz
előnyös sem az egészséged,
sem az emésztésed számára.

Jó ha tudod, soha sem a gyümölcs okozza a hasmenésedet,
lázadat, vagy más kellemetlenséget, hanem az, amit a
gyümölcs előtt ettél.

A gyümölcsök nagy része gyógyító hatású, megszabadítja
szervezetünket az eddig okozott károktól, mérgektől.

Többek között az alma nagyon jó tisztító és gyógyító
hatással van az alábbi betegségekre:

Ételmérgezés, bélhurut, vérhas, koli baktérium okozta
bélfertőzés, és akár hiszed akár nem még akkor is
segíteni tud, ha veseköved van.

Székrekedés nélkül képes gyógyítani a hasmenést,
szabályozza a bélműködésedet, tisztítja a húgyutakat, és
a tüdőket.

Gyógyítja a reumát, a köszvényt, mivel sói oldják a
húgyköveket.

Az alma, mint gyümölcs, savas ugyan, de mégis a
szervezetet lúgosítja, hiszen organikus sói semlegesítik
a fehérje
bomlástermékeiből származó savakat. Kiválóan gyógyítja a
hörghurutot, és a felső légúti betegségeket.

Jó ha tudod azt, is, hogy másként hat az édes, és
másként a savanyú alma.

Édes almát fogyasszanak mindazok, akik székrekedésben
szenvednek, vagy vérszegények, és inkább savanykásabbat
mindazok, akik esetleg túltápláltak, vagy reumás
fájdalmakkal küzdenek.

Mindkét fajtájú alma hatásos vértisztító, nagyon hasznos
mindazoknak akik érelmeszesedésben szenvednek, vagy
gyenge a szívműködésük,
esetleg aranyerük van, vagy a hölgyeknél jól használható
a menstruációs zavarok megszüntetésére.

Minden embernek, de főleg azoknak, akik rendszeresen ülő
munkát végeznek, legalább minden második hónapban
kellene almakúrát tartani.
Ez azt jelenti, hogy legalább egy napig csak almát ehet.
Lehetőleg csak egészséges, lédús, és érett almát együnk.
Lehetőleg törekedjünk arra, hogy azonos fajtákat
fogyasszunk, ugyanis minden
almának más más a savassági foka. Ne keverjük a
különböző fajta almákat egymással.

Az almát lehetőleg mindig teljes egészében fogyasszuk
el. Ne dobjuk el az alma csutkáját sem, hiszen igen
értékes jódot tartalmaz. Az
alma fogyasztásával még az áldott állapot alatti
hányingert is le lehet küzdeni.

Almakúrát egész évben lehet a szervezet regenerálása
érdekében végezni 4-5 héten keresztül, melyből egy hét
legyen a bevezetés.
,
Jó étvágyat!!!!

------------------------------------------------------------------------

A vízfogyasztásról
Íme, egy kis hasznos információ.
Azt tudtam, hogy sok vizet kell innunk, de azt nem,
hogy az időzítes is nagyon fontos.
A megfelelő időben fogyasztott víz
maximalizálja az emberi test működését
2 pohár víz rögtön felébredés után segíti a belső
szervek működését.
1 pohár víz étkezés előtt 30 perccel elősegíti az emésztést.
1 pohár víz fürdés előtt lecsökkenti a vérnyomást.
1 pohár víz lefekvés előtt megelőzi az agyvérzést és az
alvás közben gyakran előforduló szívrohamot.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Hunor naponta kap minimum másfél almát. Én amikor fogyóztam pár éve, szinte csak almát ettem :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke,
Igazad van. Én is fel vagyok iratkozva ilyen babafejlődéses cuccra, amit minden hónapban küldenek, de szó sincs még arról, hogy ülni, mászni kellene nekik, sőt pont a mostani 8 hónapos levélben hívta fel a figyelmet arra, hogy igen nagy különbségek lehetnek a babák között és ezért nem kell aggódni. Valóban jó lenne, ha a védőnőd is olvasná ezeket. :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 



Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla: bes..rás :D már bocsánat, de mást nem tudok erre írni :D nagyon ügyes :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 



Kriszta
Kép
cherryke
 
 


most épp a puzzle szőnyeget szedi szét...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Semmi nincs a tv-ben :( uram messze, babu alszik, el vagyok veszve :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!
Köszi az érdeklődést,jobban van Lili.Tegnap picit pöttyös lett a vírus után,és este még 38 volt a láza,de ma már semmi szerencsére.Szóval túl vagyunk az első víruson.

Videót még nem tudtam megnézni.Lili sem ül fel egyedül még,de,ha a kezünket fogj,igen.Meg áll a járókában,és oldalazva halad.Ma éppen azt akarta,mi lenne,ha elengedné a járókát...Hát,azért előbb talán fel kéne egyedül kelni....De a cikk megnyugtatott.

Cherryke:hát,én sem kelteném....

Keresztelő:
Kép


Kép

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ceyla!
Azon túl hogy ez a gyermek /Niki/ gyönyörű,még iszonyú ügyes is!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D :D

Cherryke!
"nem esett messze az alma a fájától....! Ügyes a fiú! :D :D :D :D :D

Kép
mók
 
 


Sissy: nagyon cuki :) szépek vagytok :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke,

Nagyon ügyes dobos a fiad. :) Gondolom apa szokott neki dobolni.
Mire ennyi idős lesz mint a kissrác az alábbi linken, már simán ledobolja. :)
http://www.angelfire.com/ak2/intelligen ... ummer.html
( Mielott a linket megnyitjatok, hogy ezt a tehetseges kisfiut megnezzetek,
figyelmetekbe ajanlom a gyermek arckifejezeset ,amikor eszre veszi ,hogy a
szulei is ott vannak a kozonsegben (3. perc kornyeketol).
Meg annyit, a kisfiu csak negy eves.)

Sissy,
Igazán csinos volt Lili a keresztelőn :D Na és az anyukája is az :wink:

Mók,
Köszönjük szépen. :oops: :)

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!

Ma elmentünk az állatkertbe,és bár sokan mondták hogy egy ilyen pici gyerek ezt még nem élvezi,mi azért rá cáfoltunk... :lol:
Lilla érdeklődő volt,és sok minden tetszett neki. favorit volt a "kecske simogató",na attól teljesen kész volt. Alig akart megmaradni az apja kezében. Kellemes csalódás volt.

Sissy!
Örülök hogy Lili jól van.
Nagyon csinosak voltatok a keresztelőn! :D

Kép
mók
 
 


Sziasztok

mók:egyet értek veled!én is elvinném Balázst állatkertbe,majd el is fogom vinni szegedre a vadasparkba nagyon szép és van mit látni ott nem úgy mint a Budakesziben az egy nagy nulla!nekünk van egy cicánk kint,de azért is oda meg vissza van Balázs :D tegnap mondtam a páromnak,h engedje,h egy kicsit hozzá érjen(persze utána vittük kézmosásra!!),de annyira örült sztem mint Lillád a kecskének :D sikított neki :D

ceyla-cheryke:nagyon ügyesek a pindurik :) :)

sissy:nagyon csinos volt Lili és te is :D remélem ma már még jobban vagytok!?

Nekünk kibújt a felső jobb oldali fogacska,de 1-2 nap és a bal oldali is kifog bújni sztem.Tegnap 2 körtéből-1 burgiból meg pici pulykamellből csináltam Balázsnak főzeléket és képzeljétek mind meg ette :D
iceberg
Budapest
 
 


Tegnap elmentünk a Csömöri falunapokra. Na semmi nem volt, már csak a horgásztónál volt program, de az nem érdekelt minket és babunak sem volt való.
Elmentünk a városligetbe. Bementünk az állatkertbe. Babu élvezte, alig láttunk állatokat. Kecskét simogatott, meg a majomházba kint volt egy majom, azt akarta megfogni. Dumált neki és "köpködött" neki. A medve is ment egy kört, megmutatta magát, annak is dumált. De a sok gyerek jobban izgatta :D Párom mondta, nem állatkertbe inkább gyerek kertbe kell elvinni :D
Én kevésbé élveztem, mert nagyon sokan voltak és egyszerűen alig lehetett közlekedni babakocsival.

Bnőmék meg elutaztak tegnap kanárira 2 hétre. Úgyhogy teljesen egyedül leszünk :( nem mintha sokat összejöttünk volna mióta a 2 baba megvan, de legalább a reggeli séta együtt volt sokszor.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Köszi Mindenkinek!Lilkó meggyógyult,picit a hasa megy,de nem jelentős már.Képzeljétek,kibújt a 3.foga,de nem felül,hanem a harmadik,alul... :) Viccesen fog kinézni.És tegnap négykézlábra állt,már nagyon tolja a popsiját oldalra,talán nem sokára felül egyedül.Állni imád ugye,de jó lenne,ha egyedül sikerülne már.Jó,nem leszek én sem telhetetlen!

Állatkert jó buli lehetett,bár nagyon drága,ahogy hallottam.Lili is oda van az állatokért.Lehet,hétvégén meglátogatjuk a Bacsit...Kiváncsi leszek.Többiek?Nagy a csend!!!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Sissy, nagyon szépek voltatok a keresztelőn!

Jé, már mindenkinek van foga? Nálunk még sehol semmi.

Mók, dehogyisnem érdekli őket!! Mi tegnap a barátaink farmján voltunk, és Andris úgy nézte a pacikat meg a bocikat, hogy csak na. A bociknak még sikítozott is, de csak messziről, mert amikor közelebb mentünk, megszeppent (nem félt, csak csendben volt).

Bocsánat, ha nem reagálok, de olvasgattam esténként, csak már az írásra nem tudtam rávenni magam, és már nem mindenre emlékszem :oops:

Képzeljétek, Andris most megint kb 4-5 napja 5-fél6-ig alszik, de én még mindig olyan kómás vagyok. Rajtam már ez sem segít :)

Ja és még valami. Andriskám úgy döntött kb egy hete, hogy ő nappal inkább a szilárd kajákat kéri :shock: Pedig én aztán nem próbáltam leszoktatani a ciciről. Nem is szeretném, ha leszokna, dehát csak nem fog... Reggel és este szívesen cicizik, de ebédre már szinte csak a főzi, és uzsira is csak egy pici tejcsi, és aztán meg várja csodát (vagyis a gyümit). Hát ez nekem furi, erre nem számítottam, a kezdeti nehézségek, meg Juli után. Hát most ez van, ezt kell megszokni.
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Tegnap vendégségbe voltunk. 3 gyerek volt, Hunor nagyon élvezte.
Csajszi mesélte, az első gyereknél, hagyta, hogy megkapaszkodva felálljon, ez 9 hónaposan volt, aztán kezdett görbülni a gyerek lába... Persze ez hónapok alatt. 2. gyereknél, kipakoltatta a nappalit, és nem volt hol kapaszkodjon, az anyjába kapaszkodott, azt meg ugye anyuka tudta szabályozni, mikor mennyit enged a gyereknek. Úgy volt vele, majd ha kapaszkodás nélkül feláll, addigra lesz elég erős a csontja, hogy álljon. Ez 14 hónaposan történt meg, és akkor el is indult. A 3. gyerekkel ugyanezt csinálta. Semmivel nincsenek elmaradva, tudnak rendesen menni. Azt mondta, Hunor teljesen szépen fejlődik, ha a dokinő elküld vele valahova, hagyjam a csudába, keressek másik orvost. Az ő dokija teljesen jól vette, hogy nem engedte kapaszkodva sokat állni.

Megbeszéltünk dolgokat, mondta, jól csinálom. Ilyen pl, hogy időre sehova nem tudunk menni, mert nem ébresztem fel a gyereket, vagy esetleg pont úgy jön ki az etetés. Na meg ez a "anya ne hagyj egyedül nyafi". Én úgy csináltam, hogy kimentem a szobából, elkezdett sírni, visszaszóltam, mindjárt jövök. 10ig elszámoltam és mentem. Örült, sírás abbahagyva. 1 hétig így ment, majd már simán ki tudtam jönni azzal: mindjárt jövök.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ja. Este 10re értünk haza. Fürdés helyett, mosdónál arc és kéz mosás. Nagyon élvezte :) Nem is gondoltam volna :) evett és aludt reggel 6:15ig :D gondoltam legalább fél 8ig elalszik, de nem. Neki sűrgős ébredni valója volt.

Most szombaton megyünk az esküvőre. Szertartás után elvisszük anyuékhoz. Már összecsomagoltam a gyereknek, holnap anyu a cuccok egyrészét elviszi, azért megszakadni nem fog. Főleg az ennivalókat és hozzávalókat vitetem vele, hogy ne kelljen a kocsiba 50fokba ott tárolni órákig. A többit bepakolom kisbőröndbe az nem romlik meg.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Hunor, négykézlábról kinyújtja a karját és a lábát, feneke az égnek, és rakja le oldalra a fenekét. Persze még nem sikerült neki igazán, de olyan aranyos :D és közbe megy ez a köpködés és dumálás.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Megint rég voltam. Itt volt tesóm és a barátnője 1,5 hétig. Nem unatkoztam :) Jó volt, sokat babáztak, csak mivel így több kaja kellett, így nem igazán haladtam jobban a dolgommal. Olvasgattalak Titeket, de már nagyrészt elfelejtettem, miket akartam reagálni :roll: A videók és a képek is édesek :)

Ceyla: Hogy 6 fog után pihi jön? Na, Bencének az utolsó két foga bal oldalon jött ki alul és felül. Gondolom nem ez a "rendes" menet. Így feltételezem, hogy jön a párjuk is a jobb oldalon, a felső már látszik is... Remélem utána tényleg pihi. Bár az utóbbiakat jól megúsztuk.

Sissy: Örülök, hogy Lili jobban van, szépek vagytok a képeken!

Etus: Tényleg érdekes, hogy Andris magától így elhagyná a szopikat, miközben nehezen kezdett enni. De azért hátha még nem fogja.

Cherryke: Jó szórakozást nektek szombatra!

Sokminden nem történt velünk, Bencus egyre ügyesebb, de új mozgásformát nem produkál egyelőre. De már ő is ügyesen ül a babakocsiban. A tízórainál elhagytuk a szopit, már csak nagyon keveset szopizott, pár kortyot, ezért gondoltam akkor megpróbálom elhagyni.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Gyerekem eddig csak a babakocsiba ült fel. Most a medencébe is felnyomta magát ülésbe, egyik kezével a medence szélébe kapaszkodott, a másikkal meg a lába mellett kívül, tolta magát. Az etetőszékbe meg (még a leghátsóra van állítva a támlája) kapaszkodás nélkül előre dől.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok :)?

Varitus, jó, hogy jöttél. Ja, én sem értem, hirtelen mi ez a nagy főzelékimádat :) De reggel, tízóraira meg este azért még a tejcsi kell. Ha így marad még egy ideig, akkor ezzel ki is egyeznék.

Cherryke, remélem, jól sikerül majd a hétvége. Hunor biztos jól ellesz anyukáddal.

Pakolnom kéne, de nem tufom, hogy mit és hova. Na majd jövő héten, akkor férjem is itthon lesz, és majd együtt belehúzunk. Én úgyis a hajrázós fajta vagyok, előre nem megy.
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Halihó!

Úgy tűnik,Lili is átáll a négyszeri szopizásra az öt helyett.

Cherryke:Lili nálunk sokat áll.Én is félek,hogy a lábának nem árt-e,de gondolom,ha nem akarná,nem csinálná.De nem lehet nem engedni,mert akkor hisztizik.Leülni sem nagyon hajlandó.Hason már kúszik,néha mászik,és szerintem lassan felül.Ma nagyon nyűgös volt,igaz,látogatóban voltunk.

Többiek?

Etus:nem irigyellek! :wink:

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ma olyan főzeléket csináltam: saláta levél s répa, f répa és 1 gerezd fokhagyma. Ja meg husi. Imádta.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Ma volt nálunk a védőnő,és nagyon elégedett Lillával. Azt mondta nagyon ügyes a mozgása,és nagyon aktív baba.
Az orra előtt hozzám mászott Lilla,és a kezembe kapaszkodva felállt. Egy rossz szót se mondott rá a védőnő,pedig csak szólt volna hogy görbe lesz a gyerek lába.
Egyébként én ilyenről még nem is hallottam,mert akkor lenne később is szűrés az ortopédián. Illetve a csont nem tud elgörbülni.
A gerinc is csak azért mert ugye csigolyákból áll....


Etus!
Hát...,sok kitartás a költözéshez. Nem lesz egyszerű dolgod.Mikor jöttök haza végre?
Mondjuk ha már kevés idő marad akkor tuti doppingolja az embert.és belehúz!!!

Sissy!
Lili felhúzza magát hogy álljon? Nálunk az üléssel voltunk így 5 és fél hónapos kora óta,mármint hogy hisztizett ha nem ültettük fel.
Nem volt egyszerű visszaszoktatni a hasonfekvésre, vízszintesbe.
De visszaszokott,után pedig magától felült. Mi már csak nagyon ritkán ültettük.
Viszont ha Lili így feláll magától akkor, lehet nem is fog már nagyon mászni. :wink:


Kri!
Hiányollak!!!!!! :?
Lányokkal mi a helyzet????

Kép
mók
 
 


sziasztok!

Most olvastam egy cikket a kúszás-mászásról, mozgásfejlődésről.
http://www.kismamablog.hu/mozgasfejlodes/baba-maszas

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus: nagyon jó a cikk :D

Bnőmtől elhoztam egy zenélős játszószőnyeget. Fiamat csak az érdekelte, hogy a hangszórót megszerezze :D jól megnézte, honnan jön a hang és onnantól nem érdekelte. Jó hogy nem vettünk :D

Mók: de, igen, sajnos.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Reggeli friss

Kép

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: