Új privát üzeneted érkezett!

Nem, nálunk inkább Lilla ragaszkodott Pannához.

anabique
Budapest
 
 


Én azt hallottam, hogy van ahol az ikreket is direkt külön csoportba, osztályba teszik, és pont ahogy ana mondta, otthon "van miről beszélniük" stb...
kivancsika
Budapest
 
 


brunhild,
a mi ovinkban együtt járnak a testvérpárok, egy csoportba. Ha majd Boti odakerül, ő is egybe fog Levivel. De összesen 2 csoport van, magyarul nagyjából mindegy lenne, hogy melyikben van, mert sokat együtt vannak.

klarissza,
mi újság??? Pont dolgozik az ismerősöm, azt tudom, hogy még egyben vagytok, de úgy egyébként? Holnap-holnapután is megyek be (bár holnap velem lesz Lili) majd érdeklődöm.

gil,
ha felkelsz a babához, vagy bárhova, természetesen lehet rajtad bugyi. Fekvéshez szokták kérni, hogy inkább ne legyen. De ha még van is, akkor is jön ám a cucc össze-vissza, és olyan lesz a lepedő.

mrsleo,
igen, nálunk eddig úgy volt, hogy a 2 órás megfigyelés után is hordágyon vittek le az osztályra, és még ott is műtősfiú tett át az ágyra, és csak a szülés után 6 órával kelhettél fel. Lilinél mondjuk még akkor sem ment, hajnal 1-kor született, és du. 1 körül jött rá a főorvos, hogy miért leszek rosszul, ha felkelek. Állítólag leesett a rekeszizmom (nem tudom ez mit jelent), és ha felálltam, nem tartotta semmi, és nem kaptam rendesen levegőt. Levinél meg már olyan 5 óra után szóltak, hogy ha akarok felkelhetek. De ez a szülőszobai zuhanyzás azért tetszik.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Köszönöm, hogy válaszoltok! Kivülállóként talán jobban átlátható a helyzet (akkor is, ha egyikőtök sem óvónéni), és a tapasztalatok is segítenek - bár még mindig nem döntöttem ...

És az jó hír, hogy Klarissza még egyben van! Köszi, Linácska! :D
20140901114303
 
 


Az jó, hogy Klarissza még 2in1 :lol: :wink:
Mindennap nyereség nekik.

Linácska
Sok helyen a 2 órás megfigyelés után az anyuka a saját lábán mehet zuhanyozni.
Ahol meg szülni fogok, ott pl. 2-3 óra után már haza is lehet menni, ha minden rendben van.

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


mrsleo,
most már nálunk is 2 óra után a szülőszobán zuhanyzás, utána saját lábon le az osztályra. Azért lekísérnek, nem egyedül, de ez szerintem már nagy előrelépés.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska
Így már jobban hangzik :wink:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Brunhild, szerintem én is külön iratnám őket. Nálunk érdekes lesz, mert mindkét lányt felvették oviba, Zsófi szeptembertől kezdheti, de mivel ő évvesztes, kiscsoportban fog kezdeni, Fruzsi decemberben kezdheti, gondolom szintln kiscsoport, szóval lehet, hogy mégis együtt lesznek :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hello

Ma voltunk uh-n a csaj szerint nem nagyon nőtt :shock: két hét alatt 1373 ról 1606-ra mert mennyit kellett volna :?: Holnap reggelre hat a tüdőérlelő még ki kellene birni, szinte fel sem kellhetek már fürdeni sem voltam tegnap este ota. Van egy nagy hematománk az vérzik ki sajna, de mivel a lepény vére táplálja nem tudom mikor jön a következő bevérzés még reménykedem. Ja és nem értem miért számolnak a dokik állandóan a mensi első napjához amikor én tudom mikor készült és ma vagyok 30 hetes nem pedig 29 plusz 2 :?: Na mindegy gondolom ez rajtunk most nem segit.

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Brunhild, en olyat is lattam testvereknel (egyebkent többek között 2 ikerparnal is), hogy a kisebb nemfejlödött ugy, mert a nagyobb közvetitett, segitett mindig es a kicsi nem erölködött. Minek, ha ugy kenyelmesebb? Nekem a hugom azt is megsinylette, hogy egy iskolaba jartuk, mert mindig rolam ismertek fel, viszont az oviban (eleve vegyescsoportban, kis letszammal, ahol nagyon jo ovonenik voltak) jol müködött. Szerintem mindkettönek van elönye es hatranya is, es meg akkor is valthattok, ha azt latjatok, hogy valamelyiküknek nem jo.

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


Klarissza, továbbra is drukkolunk :)

Na közben pont ma este voltunk ovis megbeszélésen, a lányok nem lesznek egy csoportban :) Ennek örülök :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Klarissza, nagyon szorítunk, hogy holnapig bent maradhasson a pici! És jól értem, holnap mindenképp beindítják a szülést, vagyis megcsászároznak? Vagy várnak még, ameddig lehet?
A súlybecslés az nem pontos, de én úgy gondolom, hogy kb 1500 g már egészen jó súly... A terhesség korának számítása pedig ilyen, bármit mondasz, úgyis a sablon szerint számolják ki, mert ez a hivatalos számítás... Ha már muszáj korábban megszületnie, legalább neked könnyebb lesz utána, mármint fizikailag....

Rokakoma, pont az a baj, hogy utána már nem lehet változtatni a helyzeten, mert nincs szabad hely..vagyis nem tudom utána más csoportba iratni, vagy a másik oviba átíratni, ha esetleg nem jön be az eredeti ötlet -bármelyik is lesz az...

Panndi, de jó, hogy úgy lesz, ahogy szeretnétek :)

Más örül, hogyha egyáltalán felveszik a gyerekét bármelyik óvodába (mint én is örültem annak idején), én most pedig jó dolgomban csinálom a bajt magamnak :oops: és nem tudok dönteni :oops: :roll:
20140901114303
 
 


Brunhild
Azért ez nem olyan könnyű döntés, pont amiatt, hogy később nem variálható egy perc alatt a dolog, ezért tényleg meg kell fontolni. Nagyon-nagy macera ez az egész ovi-suli helyzet Magyarországon! Nem is gondoltam volna, amíg nem volt gyerekem, hogy ez ekkora utánajárást, "sakkozást" igényel...

Klarissza
Örülök, hogy még egyben vagytok!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Én ma megkérdeztem az óvodavezetőt, hogy tapasztalata szerint mi a jobb testvéreknek. De nem lettem sokkal okosabb, mert azt mondta, gyerekfüggő, de általában csak a beszoktatásnál van az, hogy a kicis keresi a nagy társaságát, utána mindegyiknek kialakul a saját kis baráti köre.

Nálunk most elég sok kicsi lesz az oviban, és kevés a nagy, így szerencsére a lányok nem vegyes csoportba fognak járni, nekem az valahogy nem szimpi :roll: Persze tudom, annak is van előnye. Na mindegy, én most ennek örülök :)

Na megyek, mert nagyon fáradt vagyok, itt volt nálunk Fruzsi keresztszüleinek a kisfia, tegnap kettőtől ma délig, azért lefáradtam három gyerekkel :) Főleg, hogy tegnap Fruzsi volt hisztis, ma Zsófi :roll: De holnap csana mindkettőnek, én meg készülhetek Fruzsi születésnapjára :wink:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


brunhild, szerintem tök érthető, hogy ezt át akarod gondolni, nem egyszerű döntés!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Brunhild: nekem a lányok egy csoportba járnak és semmi baj nincs velük.
Én nem szerettem volna ha külön csoportba járnak és ők is együtt akartak menni.Nem bántam meg!

Niki
Kép Kép
Kép
vivcsen
Bátonyterenye
 
 


Vivcsen, köszi! Lehet, hogy tényleg beiratom Bendegúzhoz és kész, lesz ami lesz...
Amúgy én sem vagyok a vegyes csoportok híve, de nálunk így alakult, annak idején csak ide vették fel Etelét, én pedig örültem, mint majom a farkának..Amikor ő suliba ment, akkor került ugyanoda Bendegúz, tehát váltották egymást, de mivel 3 éven át minden nap oda jártunk, ismerős volt a hely és Bendegúz nagyon könnyen beszokott, talán 2 nap után már ott maradt délig, sosem sírt... Közben az jutott még eszembe, hogy egyrészt eredetileg úgy lett volna, hogy én visszamegyek dolgozni, Nimród pedig februárban kezdi az ovit, Bendegúz csoportjában! Fel sem tevődött, hogy nem oda, meg volt beszélve, és az ovónénik nagyon várták, azóta is félre van téve a jele (lufi), megvan a szekrénye Bendegúzé mellett! Csak mivel közben terehs lettem és nem mentem dolgozni, elhalasztottam a beiratását őszre (mostanra). Csak utána jötek a megjegyzések, hogy jó, hogy nem irattam oda most meg hogy ne is irassam oda..azelőtt nagyon várták :roll:
Másrészt az is eszembe jutott, hogy biztos Nimródot is meg fogja viselni a hugica születése, emiatt lehet nehezebben fog beszokni az oviba, főleg idegen helyen, és hogy ilyen szempontból jobb lenne neki Bendegúzzal együtt járni óvodába. Beszélek holnap az ovódavezetőnkkel, kíváncsi vagyok mit mond, azt hiszem ha lehet, mégis jobb lesz nekik együtt :roll:

Még egyszer köszönöm a sok választ és tanácsot!
20140901114303
 
 


gil írta:Csöppke
Köszi a választ!!! Akkor ezek szerint a Nandu nem a legjobb minőség, de azért nem rossz. Mitől jobb a többi? Nem megy össze? Vékonyabb? Bocs a sok kérdésért.


Jó reggelt!

Tegnap írtam még egy csomót, de elszállt az éterben :twisted: :twisted: Ki is léptem mérgemben. :lol:

gil, a Nandu alapvetően jó, de nagyon vastag. Nehéz vele bánni, hogy igazán jól kösd. Leírni nehéz a különbséget, ezt inkább tapintani/próbálni kell, hogy megértse az ember:) De a minőségibb kendők vékonyabbak, mégsem vágják az ember vállát, mert jól lehet vele kötni, omlós, puha, stb. Én sem hittem, de aztán Lőrinc 2 hónapos korában megkaptam az első minőségi kendőmet, és valóban ég és föld volt számomra a kettő. Főleg hosszú távon. Elöl hordozásnál még kevésbé érezhető, ott eleve kisebb a súly, de háton hordozásnál már nagyobb a terhelés, és fontos hogy jól húzzuk meg a kendő szegéseit, hhogy azok frankón tartsanak.
A méretükben is különböznek, a Nandu fél métert is simán összemehet egy mosásnál, a méretezésnél mégis az eredeti méretet adják, aztán mosás után sokszor koppan az anyuka hogy már nem jó... A miőségibb kendők csak minimálisan rövidülnek, de a gyártók általában a mosás utáni méretet adják meg, így max pár centivel hosszabb lesz a kendőd, de rövidebb tuti nem.
Fú nem is tudom mit akartam még írni :roll:
Korán van. :D


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


kfnoémi írta:Én egy rugalmas kendőt néztem ki.
Csöppke ez a babylonia tricot, és a mamami boltosok szerint 18 kg-ig jó. Gondolom, hogy ekkora súlyhoz már kényelmesebb is van, de arra számítok, hogy ezzel 1 éves koráig el leszünk. Szerinted?


Noémi,
én azt gondolom hogy a rugalmas kendő elsősorban pici babák hordozására jó. Valóban van gyártó, aki 16-18 kilóig ajánlja, lásd amit Te néztél, vagy a francia Je porte mon bebe. Mégis az a tapasztalat, hogy a rugalmas az rugalmas, és egy idő után bizony már nem fog olyan jól tartani, a gyerkőc súlya húzni fogja lefelé. Nem lehet annyira masszívan kötni mint egy szövött kendőt, amit ha megkötsz akkor 4 óra múlva is ugyanúgy áll, és tart...nem húzza a vállad, stb. Elöl hordozásnál még nincs gond, ott eleve több réteg van a babán, jól tartja, de pici is, nemigen több 6-7 kilónál, mert onnan ugye már háton hordozunk... :) Hozzáteszem hogy nagy gyerkőcnél nem próbáltam rugalmas kendőt hosszú távra, úgyhogy személyes tapasztalatom nincs, de a hordozóiskolánkban folyamatosan megy a tapasztalatcsere és ott többen mondták már hogy azért ez a 16-18 kiló talán túlzás...
Szóval én rugalmas kendőt az első 2-3 hónapra vennék, aztán eladnám, én váltanék egy szövöttre. :D De persze próbálhatod tovább is, és meglátod, hogy mennyire jó/tart stb. Aztán ráérsz közben is váltani ha kell.


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Ovi:
mi most indulunk mindjárt a beiratkozásra, és nálam egy percig sem volt kérdéses hogy Lóci Domka csoportjába megy. :D Domka egy másik csoportban (tiszta csoport volt) kezdte a kiscsoportot, de sajnos nagyon rossz élményekkel indult, az egyik óvónővel abszolút nem találták a hangot, az mindig csak szidta, Domka meg minden reggel sírva ment, csakazértse csinált semmit, stb, nehéz volt na. Végül év végén döntöttem és átkértem egy másik csoportba. Az ovivezető jó barátunk, így a szerinte legjobb csoportba került :) Két olyan tündéri fiatal óvónénit fogtunk ki, amilyet álmomban sem gondoltam volna, igaz hogy az a csoport nagycsoport volt, de egy percig sem bántuk meg. A 30-ból 4 kisgyerek volt aki nem megy most szeptemberben suliba, köztük volt tesó is, akinél a nagybb volt a nagycsoportos, azért került oda a kicsi. És semmi gond nem volt. Ezekután biztos voltam hogy ehhez a két óvónőhöz szeretnénk bízni Lócit is. Mivel minden nap bejár, már ismeri Őket, a környezetet, így a beszoktatás is könnyebb lesz. Dominóval nagyon nehéz volt, lelkileg amúgy is nagyon kemény volt nekem elengedni, ehhez még hozzájött, hogy nem is éreztem Őt szerető kezekben...szóval ezekután bármit megadnék hogy Lócival ne így legyen. :) Aztán ha valamiért mégsem megy, akkor még mindig van idő gondolkodni hogy hova kerüljön át. Ők 1 vagy 2 évet fognak együtt járni, attól függ hogy Domka megy-e 6,5 évesen suliba... szerintem nem fog, de majd kiderül. :D

Na ezzel nem sokat segítettem :lol:


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


És a végére egy tegnapi 29 hetes pocak:

Kép

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Szia Csöppke! De segítettél, mert egyrészt van, aki jónak tartja a külön csoportot, és be is vált, és többen vannak, akik azt írták, hogy egy csoportba járnak a testvérek és ezzel nincs semmi gond. De olyan egy sincs, aki egy helyre iratta a két gyereket, és ez nem vált be, külön kellett volna szedni őket

Pocakod pedig lassan nagyobb mint Te! ! :lol:

Klarissza, remélem még egyben, gondolunk Rád :!:
20140901114303
 
 


Brunhild, az is nagyon fontos, amit Csöppke írt, sőt, talán a legfontosabb: az óvónők. Hogy szeressék a gyerekek, meg hogy te meg tudj bízni bennük. Ilyen szempontból is érdemes mérlegelni, hogy melyik csoportba íratod a fiad. Ha Bendegúz óvónői jók, az már egy jelzés... Én pl valószínűleg azért sem bántam, hogy Lilla másik csoportba került, mert egyrészt csak 1 évet jártak volna együtt a lányok, másrészt Lilla óvónőivel jobban meg is vagyunk elégedve.

Panndi, két kiscsoport is indul nálatok? Vagy hogy sikerült külön csoportba íratni a lányokat?

Klarissza, remélem, minden rendben veletek. Jelentkezz, ha tudsz!

Mi Nandut vettünk, korábban is az volt, és nálunk bevált.

anabique
Budapest
 
 


Anabique, a fiúk szeretik az óvónőket..Nekünk néha elegünk van belőlük, de alapvetően nincs gond velük, rendesek, Bendegúz nagyon szereti őket és ők is a gyerekeket...
20140901114303
 
 


Sziasztok!

Klarissza: sokat gondolok Rád! Úgy szurkolok!

:)
Brunhild: szerintem is gyerekfüggő :) Ikreknél én is hallottam erről, de főleg amiatt, hogy a saját egyéniségük ki tudjon fejlődni. Nálatok nem áll fenn a veszély, hogy Bendegúz elnyomja Nimródot, ha Nimród is nyitott a többi gyerek felé, akkor tutira ki fog alakulni a saját társasága. A lufi jel pedig szuper, a környezet, óvónők valamennyire ismerősek, biztos könnyebb lesz a beilleszkedés, Neked tuti egyszerűbb :)
Régen még nem voltak variációs lehetőségek, tesóval egy oviba jártunk, de mindkettőnknek pozitív élmény volt :)

én is Nandut vettem, hogy egyáltalán beválik-e, mert a hátizmaim nagyon gyengék. Ha kiderül, hogy igen, még mindig válthatok valami vékonyabbra :)

szülés után Ti használtatok valamilyen hasleszorítót? mi vált be legjobban?

Pihe

hopihe79
Budapest
 
 


Csöppke: szép nagy a pocakod! :)

hopihe79
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Csöppke, köszönöm a választ!
Legtöbben ezt mondják, meg ahogy néztem a gyártó honlapját ott is igazából főleg elöl hordozós képek vannak. Ez elsősorban csak azért volt fontos, mert így is biztosan szeretnék egyet, de inkább használtan és olcsóbban, így nem éri meg a boltban megvenni.
Utána meg majd természetesen jön a csere - bere.

Hopihe, nekem van olyan vastag tépőzáras hasleszorítóm. Talán 2x vettem fel szülés után. Folyamatosan felcsúszott a mellem alá, és pont a császáros hegemnél volt az alja.
Nekem nem volt kényelmes.

Nálunk a bölcsiben korcsoportok vannak, és nekem ez tetszik. A barátnőméknél vegyes, és az általa elmondottak inkább az irányba tereltek, hogy jó a hagyományos. Itt úgy foglalkoznak a gyerekekkel, ahogy a 2 évesekkel kell, olyan játékok vannak, amik nekik nem veszélyesek.
Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy csoportban hogy lehet foglalkozni egyszerre a 3 éves "kezdő ovissal" és a 6 éves iskolába menővel...gondolom mindenki más feladatot kap...de én is inkább a külön csoport párján vagyok.
Mondjuk egyértelműen a legfontosabb a gondozónő. Én türelmetlen vagyok, és jó párszor kinyitottam volna a számat, ha a gyerekem a barátnőm féle bölcsibe jár...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Csöppke
Nagyon csinos vagy! Most mintha picit stagnált volna a pocakod, persze így sem aprócska :)

Pihe
Én egyáltalán nem használtam hasleszorítót, amúgy is olyan fura, szokatlan érzés, hogy hirtelen nincs hasa az embernek, meg fájdogál minden odabent, én nem tudtam elképzelni, hogy még össze is préseljem magam. Most sem veszek.


Iszonyú hideg van, reggel majdnem megfagytunk oviba menet...
Ma lesz az anyák napi ünnepség Lucáéknál, készültem 100 db-os pzs-vel, biztos, ami biztos :lol:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


csöppke, szép pocak :)

ana: négy kiscsoport van :) Új ovi, sok pici gyerekkel :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Csöppke:óriási pocak :-)

Pihe: nekem is a tépőzáras széles gumis övem van. Sajnos annyira nem tudtam használni, mert annyira elszorított, h a gátsebem bedurrant tőle. Mondjuk amúgy sem egy egyszerű gát seb volt....De ha lehet én megpróbálom megint, hátha most még sebem sem lesz :wink:

KépKép

KépKép

KépKép
netty81
Szekszárd
 
 


Kfnoemi, nalunk ugy volt az ovi, hogy kb. 25-30 gyerek volt 3 ovo nenivel es egy dadussal. Minden nap volt külön foglalkozas korcsoportok szerint, de különben együtt jatszottunk. Szerintem nagy elöny volt, hogy a nagyok megtanultak, hogyan kell a kicsikhez fordulni es a kicsik is sokat fejlödtek, de emellett megvolt a korcsoport szerinti fejlesztes is :)

Hu ... most, hogy igy irtok a kendökröl rajöttem, hogy nekem is kene keresgelnem. Csöppke, szerinted mi az az ar, amiert meg erdemes venni? A baratnöm a mamamis oldalt küldte at, de nekem az nagyon draganak tünik.

Tud valaki valamit Klarisszarol? Nagyon sokat gondolok ra!!!

Valakitöl azt hallottam, hogy az izmoknak nem olyan jo a hasleszoritas. :?

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


Nekem sosem volt a hasszorítom, vagyis lett volna, de nem használtam; elsőnél anyum, nagymamám, anyósom, mindenki azzal jött, hogy kell valami szorító, kaptam is olyan bugyiszerűséget, meg övszerű szorítót is, de nagyon kellemetlen volt, mindenhol szorított, úgyhogy nem használtam... de nem is kellett, mondhatom szerencsés vagyok, mert pár nap után lement teljesen a hasam, a harmadiknál is. Amikor jött a gyerekorvos csodálkozott, hogy milyen lapos a hasam..Szerintem alkatfüggő. De előre nem lehet kiszámítani, én sem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen "megúszom", mivel sosem sportoltam, és a hasam sem lapos :roll:

DE, beszéltem az óvodavezetőnkkel..... éééééééééés, meggyőzött, hogy irassam Nimródot Bendegúzhoz! Mondtam, hogy az óvónénik mindenáron le akartak beszélni róla, ő pedig azt mondta, ez hűlyeség, más csoportokban is vannak testvérek és mindenhol jól el vannak egymással, és hogy mindenkinek jobb, ha együtt járnak, a kicsinek is, meg a nagynak is, és nekem is! Úgyhogy holnap beiratom (ma már nem volt idő), a másik oviban pedig lemondom.
20140901114303
 
 


Brunhild: de jó! :) szerintem jó döntés, és tök jó fej az óvodavezető :)

linácska: voltál bent Klarisszánál? vagy van valami híred? várjuk nagyon!

rendeltem rucikat az esküvőre, megjöttek. :) egész jók, csak itt nincs tükör, nem tudom megnézni, majd otthon

hopihe79
Budapest
 
 


Hopihe, majd kérünk fotót :wink:
Amúgy tényleg nagyon rendes volt, arra számítottam, hogy az óvónőknek ad igazat, de nem így volt (pedig az egyik óvónénik óvodavezetőhelyettes...) Azt is mondta, hogy ha mégis valami gáz lenne, hogy verekednek majd vagy zavarják egymást vagy bármi komoly gond, áttehetjük másik csoportba, találunk neki helyet valahol... :)

Klarisszára én is sokat gondolok, remélem minden rendben van!
20140901114303
 
 


hópihe,
ma nem tudtam felmenni Klarisszához, mert velem volt Lili, őt meg nem engedik fel. Holnap egyedül megyek, akkor jobban tudok érdeklődni. Amúgy az ismerősöm tuti szólna, ha megszületik a picibabája.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


rokakoma2 írta:Hu ... most, hogy igy irtok a kendökröl rajöttem, hogy nekem is kene keresgelnem. Csöppke, szerinted mi az az ar, amiert meg erdemes venni? A baratnöm a mamamis oldalt küldte at, de nekem az nagyon draganak tünik.


rokakoma, az ár elég relatív... van akinek 6000 is sok érte, van aki 35 ezret sem sajnál. Nyilván függ attól hogy mennyit tudsz/akarsz rászánni, és ebből kiindulva kell keresgélni. Általában azért az először kendőzök nem mernek drágábba befektetni, de később ha többet hordoznak akkor szívesen váltanak. Ha olcsót szeretnél, akkor Nandu 6900 körül, vagy használtan a teszveszen 2-3 ezerrel olcsóbban. De ha ott veszel, akkor kérd meg hogy mérjék le pontosan hogy mekkora, mert a címke nem mérvadó. Ha többet tudsz/akarsz rászánni, akkor először érdemes egy minőségi kendőt nézni használtan, azok már jó puhára be vannak törve :) Erre jó pl a mamamis cserebere fórum, ott elég sok kendő jön-megy. Vagy újonnan van rengeteg hely ahonnan lehet venni/rendelni, de azok már a drágább kategóriások, általában 20 felett kezdődnek.


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


brünhild, örülök hogy sikerült dönetni ovi ügyben. :) Én is beirattam Lócit reggel, és kértem hogy hadd kerüljön Dominóhoz... remélem figyelembe veszik a kérésem. :D


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Klarissza, tőlem is mennek a drukkok! +++ Még legalább 1-2 hetet milyen jó lenne ha bent növekedhetne a kisember! Egyébként van PIC ott ahol vagy? (Bocsi, nem vagyok képben hogy melyikben fekszel. :oops: )


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Hello

Jelentem még egyben tegnap is volt este egy kis vérzés, de nem volt vészes meg most is kicsit pirosodom wc után. Szerintem életemben nem véreztem ennyit :cry: Mit nekem mensi :)
Nem tudom mi az a PIC :oops:

Kép Kép
Kép Kép
klarissza36
Kecskemét
 
 


Klarissza
Nagyon sokan izgulunk értetek, remélem, minden rendben!

Csöppke
Köszönöm szépen a választ, sokat segítettél. Szombaton már meg is lesz elvileg a Nandum :) végül 3000-ért találtam, egy állítólag egyszer próbáltat. Ha beválik, akkor belevetem majd magam a különböző fajtákba :) Adnak a kendőhöz kis útmutató füzetet is. Abból elboldogul az ember?
Nagyon csini a pocakod, és még mindig jó vékony vagy! :)

Bruni
Örülök, hogy akkor megoldódott az ovi kérdése.

Lina
Bocsánat, de nem találom a telefonomban az általad elküldött névjegyet, lehet, hogy ott a rohanásban nem mentettem el, és akkor elszállt :oops: :oops: :oops: megírnád priviben újra a számot? ne haragudj! :oops:
Tudsz újabb hírt Klarisszáról? Levi álla?

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Látom, dél óta nem frissítettem és sikerült néhány idióta kérdést feltenni :oops: :oops:

Klarissza
Örülök, hogy egyben vagy még!!!!! Kitartás!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie Pregnancy tickers


Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
gil
 
 


Klarissza!!!! Nagyon jó! Mostmár biztosan rendben lesz minden! Nem semmi amin keresztül mész! Továbbra is drukk :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Klarissza, nagyszerű! Mármint hogy még bent van a baba.
A PIC az a koraszülött osztály, ha jól tudom.

Gydavid, Te is nagyon el vagy tűnve :roll: Minden rendben? Anyukáddal hogy vagytok?
20140901114303
 
 


Klarissza: De jó! Akkor már biztos hatott az ismétlő! :) mit mondanak?

Brunhild: majd teszek fel képet :)

tegnap előadáson voltam a Szent Imre Kórházban kb. 120 másik kismamával. Hihetetlen mekkora pocakok voltak! :)

hopihe79
Budapest
 
 


http://www.imreszul.neologik.hu/documen ... ersion=1.2

itt elérhető a program, ha valakit esetleg érdekel :) és jönne velem valamikor.
vagy cukrászdába ;)

hopihe79
Budapest
 
 


Klarissza, ugy örülök :)) Most mar csak raadas minden nap :)

Csöppke, köszönöm az infokat. Azt hiszem akkor en is Nanduval kezdem, aztan majd meglatjuk!

Brunhild, örülök, hogy sikerült dönteni es igy, hogy ilyen jofej az ovivezetö, biztos minden rendben lesz :)

Kép
Kép
rokakoma2
 
 
 


Brunhild! Köszi szépen megvagyok. Borzasztóan szenvedek ettől a kéz-láb rángatástól, alíg merek este lefeküdni.
Hallottatok már a tourett-szindrómáról? Azt hiszem én is és a kisfiam is ebben vagyunk.
Anyukámmal megvagyunk, igaz nem úgy ahogy én szeretném,de nem vagyok elégedetlen. Ti megbocsátok, ha a szüleitek pont a szülés alatt mennének luxus nyaralásra? Közben tudják, hogy a másik kettőt nincs kire hagyni, és a kocsma mellett apa sem tud mindíg rájuk vigyázni meg hozzám bejönni.Császár után egyedül?
3gyerekkel?????? Most ezen idegeskedek.

Jó, hogy mindenkivel minden ok!

Kép
Kép
Kép
gydavid
 
 


Gydavid, nem tudom, mit mondjak..az én szüleim nem szoktak "nyaralni", csak akkor utaznak el, ha feltétlenül szükséges, vagyis valami intéznivalójuk van; de ha pont akkor szükségem lenne rájuk , pl. lebetegedik egy gyerek, akkor elhalasztják, a család (vagyis mi) van első helyen...
Én ezzel nem tudok egyetérteni, ami a te szüleid csinálnak, hogy magadra hagynak....Persze menjenek, pihenjenek, legyne magánéletük, de ne pont akkor, amikor neked a legnagyobb szükséged van rájuk :(

Közben voltunk az oviban anyák napi ünnepségen, Bendegúz ügyesen szerepelt, pedig előzöleg kijelentette, hogy nem fog. A szereplés nem önálló volt, tehát nincs versmondás, vagy egyedül éneklés, hanem az egész egy 10 percig tartó, közös műsor volt, énekeltek, játszodtak, együtt szavaltak a gyerkőcök. Tavaly be sem állt közéjük, úgyhogy nagyon meg vagyok elégedve. Próbáltam fotózni, de nem biztos, hogy sikerült :roll: Amikor vége volt a műsornak, Nimród nem akart eljönni, sírt, mert játszani szeretett volna csoportban :)
20140901114303
 
 


Klarissza
Továbbra is drukkolunk!
Ilyenkor elvileg olyan heti 20-25 dekát híznak. Bpd, pocakátmérő 3-4 mm-t nő hetente...
Hivatalosan (jogszabályok szerint) az utolsó menses első napjától kell számolni a terhességi kort. (igazából, nagy gyakorlati jelentősége nincs, hogy 30+0, vagy 29+2 vagy... )

Csöppke
Nagyon helyes pocid van :lol:

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 


Gydavid
Nagyon sok dolgot tisztázni kellene a szüleiddel!

Kép
mrsleo
Debrecen
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: