Új privát üzeneted érkezett!

Ceyla, én is várom már, hogy másszon Andris, mert ugyan még nem kell utána rohangászni, viszont, ha nem ér el valamit, akkor megy az elégedettlenkedés. Ja és visszafelé már ő is halad, de az meg még idegesítőbb.

Varitus, én általában megszoptatom Andrist a hamik után is, de ha megyünk valahova délután vagy délelőtt, akkor azért van hogy csak egy kis gyümit viszek magunkkal, és nem reklamál, hogy szopi is kell. Ez azért jó, mert tényleg mobilabb az ember. Én mondjuk megszoptatom máshol is, ha kell, de mostanában a szopira máshol nagyon nem tud odafihgyelni.

Szerencsére mi most beindulunk a kajcsival. A felnőttesebb kaják jönnek be neki, cukkini, brokkoli, spárga :) A céklától nem volt oda.

Nálunk még nincs unoka a mieinken kívül egyik oldalon sem, úgyhogy el is vannak kényezetetve, csak hát ugye keveset találkoztak mostanában. Most azért már Juli mehet majd nagyizni egyedül is, ha hazaköltözünk, de azért nem akarom túlterhelni a nagyikat, mert elég sokminden van (pl mindkét oldalon gondozásra szoruló dédik :() Ja és nálunk apukám is nagyon jó a gyerekekkel :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok!

Ede:én is így jártam,annyira megharapta,hogy napokig kín volt a szopi.Ilyenkor felszisszenek,Lili rám néz és röhög.De most úgy tűnik,kevesebbet harapja.Nagyon nem lehet vele mit csinálni szerintem sajnos.Mosni én külön mosok,mert kímélőn rakom be,vagy kézimosáson.Dreft bébisensitivvel.

Varitus:Lili 5ször szopik,én ebéd előtt is megkínálom,eszik,amennyit akar.Nem fogom elvenni tőle,csak,ha ő már nem kéri.Amúgy szinte mindent eszik már.Reggeli vacsi szopik előtt,után például vajas kenyér velünk az asztalnál.
A cseresznyét leszedem a fáról,és apró pici csipetekkel eszi.Imádja.

Ice,Cherryke:Édik a képek!

Vasárnap lesz Lili keresztelője.Kiváncsi vagyok,hogy fogja viselni.

Ma veszek joghurtot is,és kipróbálom.Vettem múltkor Cserpes túrórudit,és a csokit leszedtem,a túró részét imádta!! :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: én is megpróbálom a túró rudiből a túrót. Hogy ez eszembe sem jutott. Nekünk mindig van itthon, mert párom, míg beér a munkahelyére megeszik egyet. Ha motorral megy, akkor nem :D Én meg napi 2db-ot :oops: Muszáj vagyok, ebéd és vacsi után édeset enni. Annyira kívánom. Reggelire általában lekváros, mézes vagy valami édesebbet eszek, ha van lehetőségem. Ha nincs, csinálok 2 szendvicset és elviszem a séta alatt megeszem :D

Csajok: Kaiserba: szombaton minden Kecskeméti húsos bébiétel 30%-al olcsóbb!

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

 
 

Na végre itt is esett az eső rendesen. Felfrissült a levegő.
Ma sütőtök marhahússal evett délbe. Nagyon finom volt. Neki is ízlett.

Kapaszkodva felül, meg hátrafelé kúszik, négykézláb hintázik, eszi a lábaújját. Tegnap fürdéskor kihúzta a kezemből a rongyit és mosta vele a hasát :D Az etetőszékbe az egyik lábát átrakta a másik mellé. Megint hirtelen sok mindent csinál... Ja és nagyokat kacag, amikor a nyakát mossuk :)
Na meg ezek az érzelmi dolgok. Lefeküdtem mellé du, hasra fordult és egyre közelebb került hozzám. Ficergett és egyszercsak ott feküdt szorosan mellettem. Felemelte a fejét, rám nézett és az arcát oda tartotta. Adtam neki puszit, lerakta a fejét. Majd megint és megint... Vigyorgott és én is kaptam puszit :) Azt hittem megzabálom :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ede: Én is külön mosok még rá, vmilyen Sensitiv folyékonnyal. Vagy dreft vagy persil, mikor melyiket kapom jobb áron.
Nekem szerencsére igazi harapáshoz még nem volt szerencsém, pedig már 4 foga van. Olyan volt már, hogy amikor már húzta el a száját, akkor egy kicsit megharapott, de akkor már kaja egyébként is befejezve. Vagy van, hogy annyira eszik, hogy a nyelvével a felső fogaihoz nyomja a cicit. Hát ez sem kellemes, ilyenkor próbálom kivenni, újra be, de nem mindig jár sikerrel.

Cherryke: Nagyon édi lehetett Hunor!!! Bencénél azt vettem észre, hogy egyre többször bújik hozzánk a fejével, ha kézben van. Eddig mindig fontosabb volt a nézelődés, most meg már azért bújik is :))

Ceyla: Hát nagyszülői segítséggel biztos sokkal egyszerűbb az élet. A párom anyukája is, és az én szüleim is 200 km-re laknak. Igencsak egyedül vagyok itt :( Mondjuk anyuék jönnek kb havonta egyszer, olyankor segít a vasalásban utolérni magam. Jobb lenne, ha közelebb lennének, de hát mi költöztünk ilyen messzire...

Etus: Én is megszopiztatom útközben, ha kell, de azért egyszerűbb e nélkül az élet... Meg tényleg, Bence is minden másra figyel, ha nem itthon vagyunk, nem igazán szopizik máshol, csak kicsit.

Na, majd meglátom, annyira nem erőltetem, hogy leszokjon :)

A Sparban is akciósok lesznek szombaton a kecskeméti húsosok!
A Tescoban pedig a Hamé bébikaják, bár annak a gyümölcsei szinte mind cukrosak...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ede, én általában gyerekmosást csinálok, és Juli meg Andris cuccait mosom egyben. DE én már volt, hogy a mienkbe is bedobtam Andriséból ezt-azt, ha éppen kellet. Én is senzitívvel mosok és öblítek.

Andris mostanában nem harap. Igaz még nincs is foga, de volt amikor nagyon rászorított a cicire a kajcsi vége felé. Olyankor mindig hangosan rászóltam, hogy nem. Aztán most egy ideje nem csinálja, hogy ettől-e, nem tudom.

Andris is bújósabb mostanában. Főleg lefekvés előtt, amikor beviszem a gyerekszobába és besötétítünk, most már legtöbbször nem rúgkapál meg tekergőzik, hanem odabújuk :)
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Na vettem a fiamnak egy medencét a vaterán. Új. picike, az idén nyárra elég lesz ez, úgysem mászik még. Fel tudom rakni a kerti asztalra biztonságosan és tudok állni mellette, ha meg úgy ven le tudok ülni a székre. Nekem ez a földön ülés, guggolás már nem megy :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :D

Képzeljétek felült Balázs :D :D térdelt ,utána oldalára fordult és onnan felült :D ült egy darabig utána eldőlt oldalra :lol: még nem tökéletes,de annyira jó volt látni ahogy fel ül úgy örültem :D

Én már régen vettem bébiételt,főzök neki,de nem vagyok bébi étel ellenes,mert Máté csak azt ette ,de attól függetlenül megette utána a főztömet és mindent megeszik,főzeléket,tésztafélét nem válogatós.Egyedül a húsos kápiért nem rajong,de eszik a husiból.

Nekem azt mondta a védőnő(csak sorban jutnak eszembe a dolgok amit beszélgettünk),h 8. hótól adhatok Balázsnak túrót meg pl főtt tojásnak a sárgáját hús helyett főzelékbe.

A derft senzitívnek annyira jó illata van,h öblítő sem kellene,de attól én mindig rakok még is.

sissy:fizetni kellett,h megkereszteljék Lilit?

mók:köszi,de én egyre jobban úgy látom,h apukára hasonlít Balázs meg ,h nagyon vegyesen vagyunk benne.:)

Tescós bodyról akartam írni,h amit vettünk jó az anyaga,de varrnom kell a hónaljánál,mert szétnyílik a varrat.
iceberg
Budapest
 
 


Ice: bébiétellel ügy vagyok, jó ha van otthon. bármi történhet, hogy nem tudok főzni...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


cherryke:tudom és nem is baj az soha nem lehet tudni mikor kell bébiételhez nyúlni!
iceberg
Budapest
 
 


de jó....... írtam és nem ment át... mindegy :D nem írom le mégegyszer :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Én nem használok öblítőt a babó ruháihoz, így is nagyon jó illatuk van.
Végülis én is kaptam a tescoban bodykat, jó anyaga van, de még nem használtuk, nem tudom, milyen a varrása... De ezek szerint jobb, ha figyelek. :shock:
Mostmár én is egyre többet főzök Bencének, de azért vettem pár bébikaját. Mire átjutottam a sparba, már nem is volt sok belőle...

Iceberg: Gratula Balázsnak a felüléshez! Nekem is azt mondta a védőnő, hogy mostmár kaphat Bence túrót, joghurtot. Nekünk a tojássárgáját nem mondta, de máshol már olvastam, hogy lassan azt is lehet.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Halihó!

Cherryke:én is nagy "túró-rudis" vagyok ám... :)

Ice:azt mondta a Pap,10 000 Ft.Ott kell fizuzni.Kicsit izgulok ám...Most lettem kész az előkészületekkel.Meg egész nap cseresznyét raktam el.Szóval így húzós....

Ma adtam Lilinek turmixolt cseresznyét joghurttal meg bele pici banán-babapiskóta.Imádta.Én is főzök,csak a gyümis bébiételt vettem,amíg nem volt idény-gyümi.Drukkoljatok holnap... :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: nekünk meg Tatabányáról küldtek 15 kg cseresznyét. Vonattal. Anyukám kiment a délibe 6:20-ra. 1 óra múlva bemondták, hogy 50percet késik a vonat. De akkor sem jött és szerintünk sose érkezett meg :D Sajna visszament a cseresznye. Pedig lekvárt akartunk meg a mirelitbe eltenni télire a babunak. Mindegy. Majd ha olcsóbb lesz (nem tudom mennyi most) párom hoz aztán rakom el. Már nem dobáljuk ki a tejfölös, joghurtos margarinos dobozokat. Azokba rakom majd el a gyümiket a fagyasztóba.
Tényleg már sajtot is lehet adni :) vettem most 8hós húsosakat. 224Ft volt 30% kedvezménnyel. Van benne: bolognai, vadas, brokkoli hússal sajttal, meg cukkini hús rizs. Nem itthonra vettem. Ha anyuhoz megy babu, oda vettem. Ne főzzön neki, inkább ezeket adja. Az a biztos amit én főzök :D gonosz vagyok, de ez van.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ja! Bnőm megszült. május 26ra volt kiírva, aztán junius 1én a doki alaposan meg uh-zta, átírta juni 4-re, végül most éjjel 1kor született meg Panka Ajna 3310gr 54cm :) Ma megyünk be hozzá :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy, drukkolok,,hogy minden jól sikerüljön ma!!!! Majd mesélj!

Iceberg, Nagyon ügyi Balázs :)

Andris meg elkezdett nagyon intenzíven kúszni, csakhogy visszafelé. De olyan gyorsan... Egy percig nem nézünk rá, és már halljuk, hogy nyöszög, mert vagy az asztal vagy a fotel alatt van :)

Elmentek anyuék. Vittek haza egy csomó cuccot, de hol van még a vége. Ez a pakolás költözés nem a kedvencem. Férjem meg csak este jön haza, úgyhogy ma egyedül vasárnapozunk :(
De lagalább szép az idő :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok :)

sissy:nem semmi azért,h mennyit elkérnek :roll:a szülővárosomban kereszteltettük Mátét és ott nem kellett fizetni azt mondták,h ők örülnek,ha keresztelnek :) de ahol most lakunk tuti itt is kell még nem jártam utána,de mi is szeretnénk megkereszteltetni Balázst!Meg remélem sikerül haza jönnie barátnőmnek a messziből :roll: ,mert őt szeretném ker ..anyunak nagyon :)

cherryke:akkor már valaki jól járt 15kg cserivel :roll: jobb lett volna oda csörizni,h mikor ér be a vonat :?

etus:megértelek!bár olyan messziről még nem költöztem,de jelenleg 220km-re lakunk a szülővárosomtól.én úgy vagyok a pakolással,h befelé még könnyebb mint aztán kifelé az számomra iszonyú!nem látja az ember hová mit pakoljon fúú,tehát nagyon megértelek + 2 gyerkőc :roll:
iceberg
Budapest
 
 


szombaton sütöttem fiamnak fél csirkemájat fokhagymával. főztem mellé krumplit salátát. nagyon ízlett neki a fokhagyma :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Cherryke: Vki tényleg jól járt a cserivel... Barátnődnek gratula!

Etus: Költözésmég városon belül is nagy meló, nehogy ilyen messziről... Nem irigyellek!

Bencusnak tegnap este észrevettem alul még egy kibújt fogacskát, ráadásul már egészen ki volt bújva... Na, erre ma reggelre meg felül törte át az ínyét még egy fog! :shock: 6 foga van, nem sok ez egy kicsit? :shock: De ezekkel nem nagyon szenvedhetett, mert nekem nem tűnt fel, hogy jönnek :roll:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Nagy késöre mi is jelentkezünk. 2 hete lejárt az unokahugom esküvöje, a gyerekek nagyon élvezték. Ejszaka fél 1 kor vitte haza öket apa. Nóri aludt a babkocsiban, aztán 10 körül felkelt onnan meg kézröl kézre birta fél 1-ig. A fiuk meg természetesen szaladgáltak éjfélig :)

Esküvö után, a mult vasárnap pedig megkereszteltük Nórát is, addig maradtak még a szüleim. Hát elkelt a segitség.
Egy családi barátunk aki diakon, keresztelte Nórát itt a mi templomunkban, nagyon szép szertartás volt. Persze a gyerekek rohangáltak össze vissza a templomban, de ezért itt nálunk sose szólnak, szerintem örülhet az egyház, hogy manapság gyerekek is vannak a templomban. Elég sokan összekerültünk voltunk vagy 35-en gyerekekkel együtt. A szertartás után meg foglaltam vendéglöt és ott ebédeltünk. Nem vállatam 3 gyerek mellett a fözést. Az elsö két fiam keresztelöjét itthon tartottuk, de nagyon fáraszto volt mindent megcsinálni. Teszek fel majd fotot.


Edit, köszi már meggyógyultunk, igaz az esküvöre mind az 5-ünket elkapott a nátha, ahhoz képest jól birtuk a bulit :)
Gondolom milyen fárasztó lehet a hazaköltözés, talán idegileg még fárasztobb, minden megszervezni, hogy jó legyen két gyerek melett, de meglátod lenyugszol mikor már itthon vagytok.

Nóri már kb. 2 hónapja stabilan ül, most elkezdett négykézlábra állni, onnan már fel tud ülni is. Nagyon halad a drágám, igaz csak hátrafele, ahogy Edit irta, pillanatok alatt bekuszik valami alá.
Nem panaszkodom, nagyon elvan Nóri egyedül egész nap. Kint ül a kertben, vagy a szoba közepén, eléteszek egy doboz játékot és azt rámolja, minden egyes darabot kiszedeget megnézi majd eldobja. Amikor meg kiürült a doboz kezdjük elölröl. :)

Nóri már 11 kiló és 82 cm, remélem´nem nö mindig ilyen ütemben.
Az evéssel ugy vagyunk, hogy továbbra is imádja ami gyümölcs, a zöldséggel meg még mindig nehezen barátkozunk, de azért abban is van haladás. A tegnap huslevesböl kivett zöldséget kapott, evett vagy 10 kanállal, de többet nem volt hajlandó, rázta a hideg töle. Erdekes amikor nem kell több akkor kirázza a hideg és összeszoritja a száját.

Varitus, 6 fogon tul vagytok már , ez igen :) Ne izgulj nem tul sok, van akinek hamar jön, meg van akinek nagyon késöre bujnak ki a fogacskák.

Sissy, remélem rendben lezajlott a keresztelö. Elöre van csak nagy izgalom, aztán hamar lejár aza fél óra :)

Csajok, akik nem akarjátok a gyereket letenni a földre, mit csináltok vele egész nap. Ölben van vagy kiságyban vagy nem értettem rendesen, de mégegyszer utánaolvasok.

Egy picit hosszura sikerültem.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Kép

Esküvön[/img]

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Kép

Keresztelö[/img]

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rekus: nagyon tünemény :) és nagy :) az a haj :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mi most az ikeába vettünk egy nagyon jó kis szőnyeget, oda le merem tenni. És sokat játszik rajta. Vagy a puzzle szőnyegen vagyunk... sétálunk, alszunk... ölben is szokott lenni, csak én nem sokat bírom, ezzel megvárjuk míg apa hazaér :) de már megszokta, hogy én csak annyit cigölöm, amit muszáj :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Rékus, nagyon szépek vagytok! Nórika milyen szőke!!!
Andriska is kb 10 kiló lehet már, 3 hete volt 9,5. De ő csak 70 cm. Biztos, hogy 82, nem 72?
Andris is egesz ügyesen elmatat egyedül, bár az utóbbi pár hétben azért többet reklamál (nyög), de nem panaszkodom, mert van időm azért mellette JUlira meg a háztartásra is. Ami nagyon jó, hogy napközben tök ügyesen elalszik egyedül (hacsak én ne rontom ela fektetést), és jókat is alszik, ami azért nagy könnyebbség. Szerintem, ha majd már mászni is tud, még jobban ellesz, igaz akkor majd jobban kell figyelni, hogy hova mászik. Max lekerítek neki egy kis részt, ahol mindenhova mászhat, akkor is, ha nem vagyok ott.

Szerintem csak a konyhakőre nem akarját letenni a csajok a babákat, mert az hideg. Nálunk parketta van meg linóleum, de azért egy kis pokrócot, hacsak nincs irtó meleg, én is mindig rakok alá. Az új lakásban járólap lesz a konyhában meg az előszobában, és mivel földszint, elég hideg. Remélem, addig megtanul mászni Andris, és akkor már nem lesz gond. Azt én se szeretném, hogy azon csúszkáljon hason.

Költözés: én ezt az átmeneti állapotot viselem nehezen. Még itt vagyunk, de már nem egészen. Bár sajnálom az itteni barátainkat, de most már inkább mennék és csinálnám. A "csinálisban" jobb vagyok, mint a várakozásban :)

Kri, ti meg költöztök, azért nem tudsz írni? Ha jól emlékszem, valamikor ilyenkor akartatok.

Lina, Frici ugye nem lett beteg megint?

Sissy, várjuk a beszámolót.
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


sziasztok

rekus:valóban csak a konyhában nem szeretném lerakni Balázst!bár elég nagy a konyha volna hol lavírozzon,de most gondolajtok bele!én pl főzök és akkor mászkáljon körülöttem!?nem szeretném semmilyen szempontból sem!elég lesz majd akkor amikor már megy és a "seggembe" lesz :roll: :) ezt nem rossz indulatból írtam,de emlékszem mikor Máté kicsi volt és mindig jött utánam :roll: fent a szobában már sokat lerakom a földre ott még is csak az első emeleten vagyunk.na meg a másik!elvileg nálunk tilos bejönni cipővel,de még is akad aki nem veszi észre magát és sajnos ebben a párom is benne van!úgy gondolja csak gyorsan beugrik siet ki!na igen csak mint tudjuk az utcáról lehet behozni a legtöbb szennyezést és bacit!
Bocsánat rekus!tényleg nagyon szép Nori!
:D és nagyon csini volt!meg te is :wink:

Balázs rabja a zsinóroknak :roll: sajnos!Olyan lesz mint nővérem fia volt nyílván :roll: jaa és már le kellett vágnom a szőnyeg rojtjait,mert meg akarta enni :roll: annyira figyelni kell!pedig kap enni eleget :lol: jót is tesz neki a mászás,mert elfárad jobban és könnyebben elalszik utána.csak sokszor úgy sajnálom,mert a 2 kis kezével húzza magát előre felváltva a lábával meg tolja magát,de olyan megható.hátra felé még nem ment ez érdekes amit írtok :D olyan édi Balázs akkor is amikor elvan egyszer csak rám néz és jön oda hozzám közben meg beszél.új dolog amit csinál,h 1 újjal a mutató ujjával mutat és nyúl a kiszemelt dologért pl a fülbevalómért,h megnézze és csak a pici ujjacskájával piszkálja :D kis E:T :lol:
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat!

Rékus:szépek vagytok!Én is szőnyegre leteszem,pléddel,és a bébikompot hajtja már,azzal közlekedik a konyhában,amíg főzök...

Majd én is teszek fel képet.Hát,nem lett volna gond,ha a pap nem mondja,hogy menjünk oda fél 12 re,akkor még van egy keresztelő,és délben meg a miénk.Persze csúszott az egész,így mire Lili odakerült,elég nyűgös volt,sírt.Úgy sajnáltam,de sikerült.Aztán,amikor indultunk volna kifelé,jött egy óriási vihar jégesővel...Szóval emlékezetes volt...Aztán kert-parti nem lett,mert esett (megint kezdődik a tavalyi év???),de jól sikerült az ebéd,svédasztalos volt.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ice: Hunor meg rongyos baba... csak úgy alszik el, ha valami rongy van a kezébe. Erre van neki az alvó rongy. Azt rázza egy darabig, aztán a fejére rakja, mejd félálomba leszedi és a takaróját magára húzza, miközben oldalra fordul :D rongyos gyerek :D én voltam ilyen.

Sissy: örülök, hogy azért jól ment :) képeket várjuk :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Napközbeni alvás: Kép

Gyite paci:
Kép

Bendegúz és Hunor:
Kép

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Rékus, jó hogy jöttél. Tényleg jó nagy baba Nóri, bár a 11 kiló szerintem eloszlik 82 centin. Frici 1 hónapja volt 74 centi és 8,5 kiló, bár azóta a betegsége miatt egy grammot sem hízott.
Ja, Etus kérdezte, persze megint beteg lett Frici, már a kórházban benyalt valami vírust és megint lázas volt múlt héten, elmentünk dokihoz, megint vizeletteszt, de szerencsére nem volt gyulladás, csak mivel már úgyis szed antibiotikumot így nem adott semmit. Lázcsillapítóztuk, de mostmár jól van.
Képzeljétek ma voltam a dm-ben és jól bevásároltam bébiételekből. Beváltottam a bababónusz kuponokat, meg a 150 pontos kuponfüzetben volt olyan kupon, hogy 25% bármely Hipp termékre és még ezen felül be lehetett váltani a 15%-os végösszeg kupont is. Így vettem 299 Ft-os Hipp gyümölcsöket 190 Ft-ért, meg az alma-banán-csirkés univeres bébiétel (Frici kedvence) le volt árazva 119 Ft-ra, amiből még lejött a kedvezmény, így 101 Ft-ért megvettem az összeset a boltban :-) Szóval nagyon elégedett vagyok. Érdemes figyelni ezeket az akciókat. És szerintem tökjó, hogy tájékoztatjuk egymást.

Na mennem kell, 11-től squasholok. Sziasztok!
Vendég
 


Ja persze nem írtam a legfontosabbat: Frici végre megtanult felülni hason fekvésből , valamint kibújt az alsó két foga :-) még nem mászik, de ne legyek telhetetlen, ugye?
És nagyon jók a képek, még rakjatok, nagyon szeretem nézegetni őket!
Vendég
 


Cherryke, Andris is rongyis :) Csak neki 2 rongyállatkája van, azokat gyűri mindig a fejéhez elalvásnál. Csak arra vigyázz (de lehet, hogy így csinálod), hogy cserégesd a rongyikat, mert hamar megszoknak a babák egy rongyit, és ha az elveszik, hajaj... Nekünk is ezért van 2, és cserélgetem. Ja meg Andris rágja is, úgyhogy elég sűrűn kell mosni is. Ő ezt használja cumi helyett.
Nagyon cukik a képek!

Lina, nagyon ügyi Frici, pont elég amit tud, tényleg ne legyél telhetetlen. Andris még mindig csak forog, meg hátrafelé kúszik, de a négykézlábazástól még mindig messze van, és hát ugye abból jönne a felülés. DE ezeket Juli is későn csinálta, úgyhogy én nem aggódok.

Sissy, hát sajnálom, hogy nem minden ment simán, de azért képeket majd tegyél (mondom én, aki sosem szokott :oops: )

Rékus, adtam ma én is Andrisnak egy dobozt, tele játékokkal (ugyanazokkal, amikkel játszani szokott), és nagyon tetszett neki. Jó hogy írtad, mert JUlival csináltam, de most valahogy még nem jutott eszembe.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Etus: 1 alvó rongyija van, azt szoktam este mikor elalszik kimosom kézzel, reggelre megszárad. Na meg a takaró a lényeg neki :D a képen is látható, hogy az ágyneműhuzattal hogy van betakarózva. Már kiszedtem a paplant, mert baromi meleg van.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek,Lili belázasodott.A délutáni alvás után éreztem,hogy meleg,megmértem a lázát,popsiban 39,1,azaz 38,6.Vagy a foga,vagy a 3 napos láz,hát nem tudom.Beadtam egy kúpoz,de mivel csak 2 db van már,vettem Panadol szirupot,aztán meglátjuk.Most alszik.Amúgy ő is pelenkával,vagy zsepivel alszik nappal,én voltam zsepismbár a Férjem ellenzi... 8)

Lina:alma-banán-csirke,ha Te főznéd azt nem imádná még jobban?A Barátnőm adott még jó pár hónapja csomó bébi kaját,ami nekik már nem jó,most adható 8 hónaptól,de én húzódozom tőle,mert mégis nem én főztem,hátha nem fog bejönni neki.Pedig le fog járni nem sokára...és ne légy telhetetlen,a négykézláb még nálunk sincs meg,lassú kúszás van,de a felülés még messze.....

Cherryke:Tündérke...!!!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


ja,és az új uzsonna:cseresznye leturmixolva natur joghurttal és babapiskótával...imádja!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Na adtam túró rudiból túrót neki. Úgy hümmögött :D Holnap én is cserit adok neki rizzsel. Őszim elfogyott, de apa hozott egy marék cserit. Azon csodálkozom, hogy nem kellett kifizetnie :D

Sissy: szegény Lili :( holnap írj, hogy mi lett. Nem lehet, hogy csak a melegtől?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Jaj Sissy, remélem nem lesz semmi baj!!!

A bébiétellel kapcsolatban igazad van, legjobb a házikoszt, de nekem Frici azt se mindig eszi meg, ráadásul nem vagyok egy konyhatündér. Bár makarónit csináltam neki múltkor hagymásan, húsosan és nagyon bejött neki, a múltkor meg zöldséglevesből kiszedtem paszulyt, paradicsomot, répát, főztem hozzá tésztát, darabosra turmixoltam és verte az asztalt, amikor elfogyott:-)
ennek ellenére velünk sokszor előfordul, hogy máshol eszik, elég sokat mászkálunk. pl hétvégén a Pilisben kirándultunk és a földön ülve ette hidegen a bébiételt. ott hogyan főztem volna neki? ilyenkor nagyon jó, ha van egy aduász, amit tuti hogy megeszik. nálunk a sütőtökös csirke és az almás-banános csirke az, amit meg se kell mikróznom, úgy is megeszi.

a joghurt nálunk is nagy sláger, én meggyet rakok bele neki. ja és ma evett babapiskótát egyedül, minden csupa mócsing lett, de nagyon élvezte.

Nem is írtam, anyósom nálam is kihúzta a gyufát múltkor. Hozott rakott cukkinit. Fricinek leturmixoltam belőle a cukkinit husi nélkül, erre azt mondja, hogy a kapros szószból is adhatok neki nyugodtan, csak liszt van benne, meg tej. Mondom neki ezeket éppenhogy próbálom kerülni. Erre ő: de miért? ezt hol olvastad? hiszen már majdnem 8 hónapos! bezzeg a..... na és itt felhomályosítottam, hogy ha én azt mondom, hogy a gyerekem nem ehet sárgarépát, mert csak, azt mindenkinek kutya kötelessége betartani. Nem hiszem, hogy megrértődött, néha helyre kell tenni azért.

És a másik. Apósom: ti mit kezdtek az olyan rokonokkal/ismerősökkel, akik megállnak a gyerekkel szemben és tőle kérdezik, hogy na és Fricikém van már fogad/mit ettél ma/szopizol még stb? Engem a gutaütés kerülget ilyenkor. Most mégis mit vár? hogy megszólal agyerek, vagy hogy én válaszolok neki. áááá bocsi, lehet hogy túlérzékeny vagyok mostanában. megyek lefekszem inkább.
Vendég
 


Sissy, remélem kialussza Lili holnapra a betegséget!
Férjed miért ellenzi a rongyit?

Ti hogy adjátok a meggyet / cserit? Leszeditek a héját, vagy csak úgy?

Lina, nyugi :), végülis legalább próbál vele fogalalkozni. A férfiak nem mindig jók ebben (én apósom sem).
Jó éjt!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Lina: én apósom is ilyen. válaszolok neki... mást nem tudsz. Nem azt várja, hogy a gyerek válaszoljon, csak beszélget hozzá, mert mást nem tud neki mondani :D

Etus: épp most hámoztam meg a cseresznyét...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok

sissy:elég magas az a láz sztem nem fog!lehet,h lappan benne valami én azt tanácsolom vidd el orvoshoz inkább,ha láz van akkor már vírus lehet a bibi.nem hiába a dokik is láz esetén írnak fel antibiót csak.de reméljük semmi komoly!!!!!

etus:először én is hámoztam aztán rájöttem,h hülye vagyok :lol: és egészben maggal párolom puhára utána szűrőn átpasszírozom.de kell bőven cseri,h legyen is a sűrűjéből valami amit meg tud enni.

lina:megértelek! :) én valójában ezért is kerülöm anyósomat,mert mindig beszól valamit amivel felidegesít!írtam is már pár dolgot abból amit csinált!engem ami még zavar,h anyósom is apósom is pöszén és selypítve beszél Balázshoz!ez nagyon helytelennek tartom,mert nem akarom,h így tanuljon meg beszélni Balázs,de még jó,h nem igen járunk át!igazából 2 évig nem voltam csak múltkor kényszerültem rá,de megbántam!azt mondta a bébi ételre,h kutya kaját adok neki!aztán elmondtam,h a nagy turmix nem viszi a pici adagot,de a jó erénye ,h nekem adta a kézi mixert amit még a párom vett oda.

Most kicsit megállt a tudományom :D ötletem,h mit főzzek Balázsnak!Ma burgi-körte és pulyka combi husi pürét csináltam.valahogy a zöldséges dolgokat nem szereti pedig most a legfinomabbak a zöldségek,mert frissek és édes ízük van.

mók:jól vagytok???

cherryke:nagyon aranyos Hunor :) Balázs is szeret úgy aludni,h oda fogja magához a takaróját szorosan a pofijához csak utána mikor elaludt elveszem nehogy ne kapjon levegőt!
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak nem megy le a fránya láz,hiába a kúp,nem sokára jön a doki néni....

Etus:én héjjastól leturmixolom a cserkót.Vagy felet elrágcsál.Azért ellenzi a rongyot,mert megszokja és "stikkje lesz".Már érted,hogy gondolom.De nem baj,én adom neki,mert szereti.

LIna:értelek.Képzeld,ma próbáltam adni zöldséges sonkás bébiakaját,de öklendezett tőle,aztán tettem bele a brokkoli-levesem levéből,leturmixoltam,úgysem jött be nagyon,aztán a levesemet krumpli-brokkoli turmix,eszegetett,de végülis a túrórudiból a túrót megette nehezen.Aztán mértem,39,0 volt,azaz 38,5 ugye,ha levonom.Úgyhogy lehet,hogy nem a bébiétellel volt a baj.

Majd mondom a doki néni mit mondott.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Voltunk dokinál... 8kg 74cm. Mi az, hogy még nem ül és nem áll fel? A múltkor nem volt baj, hogy semmit nem csinált... 1 hónap alatt sokat fejlődött és nem tudom mért KELL ülnie és állnia. Azt mondta, 1 hónapot ad még és utána el kell vinnem valami nem tudom milyen foglalkozásra, ott megmutatják mit kell csinálni, hogy ösztönözzem. Mért nem a védőnő jön ki hozzám, nézze meg mit tud a gyerek (nem 5prcet itt lenni) nézze meg én hogyan foglalkozom vele és akkor döntse el, hogy kell tanácsadásra mennem vagy nem. Ugyanis azt csinálom vele, amit a doki mondott most, de a fiam nem hajlandó pont akkor azokat csinálni, amikor én akarom. Ő mindig magától akar mindent.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sissy: valami stikkjének kell lenni a gyereknek :D nekem sem volt semmi bajom a rongyozástól. Mondjuk én nem cumiztam.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Edit, igen elirtam, nem 82cm hanem 72cm, nem mindegy. Kis tömzsi :)

Lina, örülök, hogy meggyógyultatok és minden rendben. nóra is szereti a cseresznyét, nem csoda mert én is imádom.

Sissy, remélem semmi komoly, ha tudsz valamit jelentkezz. Az étvágyuk se olyan amikor lázasak, biztosan azért nem izlett neki a zöldség. Nekem mindig azt mondta a doktornö, ha lázas, vagy beteg ne adjak neki ételt csak szopiztassam.
´Nóra a tegnap kapott oltást és délutánra be is lázasodott, de ma már minden rendben szerencsére.

Na nálunk a nagy hir, hogy amikor voltunk otthon Erdélyben akkor a növérem fiának kiderült, hogy epeférge van. A multhéten kértem a doktornötöl papirt, hogy vigyek széklet mintát a laborba mert ´sose lehet tudni nem-e nekünk is van. Mátétól vittem csak, gondoltam ha neki nincs akkor egyiknek sincs, de sajnos van szegénykémnek, igy most az egész családtól kell széklet mintát vigyek, még a nagyszülöktöl is. Azt mondta a doktornöm, hogy nem hisz hogy Nórának is van, mert hogy meg szopizik, de az eddigi tapasztalatom alapján, mindent elkapott a fiuktól. Addig nem kap senki gyógyszert amig nincsenek meg az eredmények.
Csak egy miatt aggódok, hogy van egy sógornöm aki a gyerekeit még a kötelezö vizsgálatokra sem viszi el, ha ök is elkapták a nagyszülöktöl akkor nagyon gyorsan megy a visszafertözés. Természetesen most se akarja öket kivizsgáltatni, szerinte minek, teljesen fölösleges. Annyira kiakaszt ezzel a hanyagsággal.


Cherryke, ez a doki nem normális. Pontosan neki kellene tudnia hogy minden gyerek más, különösen a fiuk nem sietik el a dolgokat.
A tegnap a strandon találkoztam egy anyukával 9 hónapos volt a fia és csodalkozott, hogy´Nóra 7 hónaposan ül és négykézlábas pozicióbol felül, meg kuszik hátrafele, mert az ö fia csak hátról hasra, hasról hátra fordul és ennyi. Nem vagytok semmivel se lemaradva, én tapasztalatból mondom a két fiu után Nóra mindent majdnem 2 hónappal hamarabb csinál, ilyenek a lányok mindig sietnek :)

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Rekus: igen, na meg nem tudom, a doki emlékszik-e, hogy Hunor 36. hétre jött... És mindig azt csinálja, hogy 2-3 hétig semmi új, aztán nem győzünk csodálkozni, annyi új dolgot bemutat.
Epeféregről nem is hallottam még... Na meg vagy áldva a családoddal. És a testvéred nem tud hatni rá, hogy elvigye dokihoz a gyerekeket?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Sissy, hogy van Lili?

Képzeljétek Fricinek nem ízlik a túrórudi :? Ma ebédre csináltam neki megint milánóit husival, befalta az egészet. Holnap csinálok zöldségfőzeléket, aztán meg megpróbálkozok meggyes krumplis husival. Utóbbira van valami ötletetek, hogy hogyan kéne?

Ja, ma lemértem: 8820 g és továbbra is 74 cm.

Én a meggyet eddig meghámoztam, de lehet hogy ha megfőzöm kicsit, akkor nem fogom. Paradicsomot hámozzátok? Én meghámozom, de nem magozom ki. Viszont a borsót nem hámozom neki és semmi baja tőle. Valaki adott már kölesgolyót a babának? Én a múltkor adtam neki 1 szemet, nagyon élvezte. Tudjátok az előbb-utóbb elolvad a szájában.

És ma bátortalanul ugyan, de szabályosan mászott pár lépést!!!! Annyira élvezi a mozgást, hogy egész nap a cumi se kellett neki, csak alváskor.

Na mennem kell, mert a férjem itt kukkol a hátam mögött és idegesít.
Vendég
 


Cherryke!
Védőnőtök kicsit "fura"!!!! :evil: És nem a jó értelemben.... Annak miért nem örül hogy ennyi mindent megeszik Hunor???? Ba.....us miért nem a pozitívumokkal foglalkozik??!!! Szerintem sincs az a fiú lemaradva semmiről...,én meg mikor itt panaszkodom hogy ezt vagy azt nem csinál Lilla,akkor a dokinéni,és a védőnő közli hogy ráér még,meg ezzel nem kell még foglalkozni.... Minden gyerek más,ezt nem tanulta a suliban ahol képezték????
Hunor nagyon szép baba!

Rekus!
Sajnálom ami veletek történik,de legalább tudtok már róla,ez se hátrány...Azért remélem Nóri nem kapja el végül. Ja,és gyönyörű csajszi!!!!!! :D

Sissy!
Kíváncsian várom mit mondott a doki. Jobbulást Lilinek. És szerintem csoda hogy eszik ilyen lázasan...,már annak örülni kell ha szopizik.

Iceberg!
Vagyunk,köszi...örülök hogy egyre több képet látok Balázsról. :P
Pont ma tanakodtam azon,hogy hogyan is adjak neki cseresznyét..,de megoldottad nekem. :)


Nálunk: Lilla majdnem ül magától,vagyis kiteszi a popsiját oldalra négykézlábról,csak még arra nem jött rá hogy a letett kezével mit kezdjen,így általában eldől,de szerintem egy-két nap és meg lesz!
Most kérünk majd időpontot az agyhártya gyulladás elleni oltás második "körére". Fogalmam sincs mekkora a gyerek,csak azt tudom hogy már 80-as cuccokat hord a drága! :lol:
Készülök ráültetni a mérlegre,de mindig elfelejtődik. 8)

És hoztam két fotót: Kép Kép

Kép
mók
 
 


Ja,és nem is írtam hogy elvittem Lillát szemészetre,mert azt gondoltam hogy a bal szemére bandzsa kicsit. Ott bemérték,és azt mondták csak látszólag az :shock: ,mert a mérések alapján minden ok!, Gyengék még a szemizmai,de ez még igaz erre a korosztályra- egy év múlva mondták a kontrollt. Azért megnyugodtam!!!!!! :lol:
Sajna párom családjában volt ilyen,többek között ő is az volt gyereknek. Na köszi.......,Lilla mindenben tiszta apja,csak az orra,és a szája az enyém.

Kép
mók
 
 


Mók: Hunor is bebandzsult 3 hónaposan, amikor a kezével kezdett foglalkozni. De turom, hogy szinte minden babu bebandzsul, kinövik.
Ráadásul mi ugye vittük 2 hónaposan szemészetre a koraszülöttség miatt kellett, és ott azt mondták, minden rendben.

Tegnap fiam ült, játszott, majd ahogy dőlt el, kitette oldalra a kezét és visszajött középre... A dokinak az a baja, hogy nem ül FEL. Na most megfogta a két kezét a gyereknek, az meg nem tudta mit akar, és hagyta, hogy felhúzza. Erre kitalálta, hogy nem ül fel. Na most a babakocsiba is simán felül, előre dől és eszi a kocsi elején lévő tálcát. Amikor etetem tápival és már nem kell neki, felül.
Azt írtam már, ha a kezével nem ér el valamit, a lábát használja? :D addig nyújtózkodik, amíg a lábával el nem éri, oda sepri a kezéhez...
Lilla nagyon édes :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Cherryke:és akkor mi van,ha még nem ül fel???Szerintem mindenki a saját ütemében halad.Láttál már felnőttet,aki nem tud felülni és felállni,mert nem tanulta meg?? :) Lili sem ül fel egyedül,és nem áll fel,de,ha úgy teszem,akkor meg csak ülni és állni akar.Majd megtanulják!Ezeket nem értem a dokiknál...

Lilinek valami vírua van.A láza este is 39,2 volt.Azt mondta,felsőlégúti vírus,majd a vacsi közben hányt egyet,felhívtam,akkor azt mondta,hogy lehet,hogy hányós-hasmenéses vírus.Mondjuk szerintem csak kaparta a torkát,és a köhögéstől öklendezett és jött vissza a kaja.Ma csak anyatej.Még alszik,keltem mindjárt,hogy egyen azért.Csak az a bajom,hogy nem nagyon tudtam tegnap lenyomni a lázát,pedig a csillapítók mellé prizniceltem is.Kettő tizedet lement,hármat fel.

Mók:Lilla tündéri!

Lina:én ugye nem szoktam már meghámozni a cserit sem,borsót sem,főleg,ha főzöm.Szerintem tedd fel az egészet egyben főni,vízben,pici só,és,ha megfőttek,akkor turmixold le.Én így csinálnám.

Rékus:erről még én sem hallottam...tényleg felelőtlenek a sógornődék!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: