Új privát üzeneted érkezett!

Meztelenül nyomunk 3470-et,fürdés előtt mértük le. :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Nadina?????

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok

A tegnapi 6 órás éjjeli alvást nem sikerült überelnünk, 11 körül aludt el és 4-kor kelt, igaz, 50 tejcitől bealudt 7-ig... De most azóta tombizik, sírdogál, hintáztatom, szundít, felriad stb stb... Megevett most reggel 135-öt keverve, de még cupppppppog, meghalok. :shock: :shock:

Szombaton lesz 1 hónapos, most 3700 körül van és 600 körül eszik. Nem akarom, hogy elhízzon. :roll: :roll:

barbazsó gratula a csonkhoz. :) látod, milyen gyorsan felnőnek... :lol: :lol:

mayday nincs víz?? te jó ég. már van? mondjuk tegnap én is zuhiztam és tök piros volt a vizem képzeljétek, ezerszer csekkoltam, én vérzem-e, de nem, ilyen volt a víz... vasas. elég undorító.

törpi: néha nálunk sincs büfi... azt olvastam 1-5 percet kell várni, ha addig nincs, ez van. persze ha bukik utána az más... akkor türelemmel kell várni szerintem, persze nem órákig. azt is olvastam, hogy át kell vetni a vállon, mert akkor nyomódik a gyomra és jön az inger, hogy büfizzen. ha mocorog, nyüszög, akkor van jó helyen, mert idegesíti a pozíció, de ez nem baj.
hogyhogy ti mentek a védőnőhöz?? nem ő jön? én 9 naposan nem vinném, az a dolga a nőnek, hogy jöjjön. :evil:

csöpplány hát igen, Balázska szépen gyarapodik. :) amúgy a régi barátnők eltűntek ismerős... képzeljétek, a legjobb barátnőm egy sms-t küldött a születés óta, azóta SEMMI. hálistennek mások meg feltűntek, olyan ismerőseim írnak leveleket, akikkel 1000 ée nem beszéltünk, na de azért kicsit szar, hogy pont a legjobb barátnőm szar le magasból. :(

köszi a hintadicséreteket. :lol:

hibernia
 
 
 

 
 

Hello!!!

Húúú,de meleg van már most!! 8) 8) 8) Jó lenne egyet strandolni. :roll:

Hibernia tök jó,hogy Peti ilyen szépeket eszik!!! :wink: És szombaton már ő is 1 hós.Buli lesz? :lol: Meleg víz még mindig nyista,valami karbantartás miatt,azért király,ebbe a melegbe víz nélkül.

Törpi én se értem,miért Nektek kell menni. :shock: Furik ezek a védőnők.

Barinők:nekem 2 van,egyik egyszer látta,másik még annyiszor se... :? No comment.Amúgy több mint 7 "éves" barátság mind a kettő.De érdekes,tesóm exe,akit 1éve ismerek holnap jön 3szor mióta Bálint megvan.Szóval van különbség.

És itt vagytok Ti is,úgyhogy én nem panaszkodom. :D

pusszzzzzzzzzz

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!

Egy nagyon kemény estén vagyunk túl. :? Este felé levittük sétálni Kriszt és utána megfürdettük. Nálatok ez könnyedén megy? Nálunk még cirkusz van a törölközésnél és öltöztetésnél. :roll: És itt elszabadult nála a pokol. :evil: Innentől kezdve keservesen sírt Krisz, de 22 órakor váratlanul elaludt, így mi is.
Erre hajnali 2 körül esze-veszet sírásra riadtunk fel :shock: , mintha kínoznák Kriszt. Annyira rémísztően hangzott, hogy remegve, sírva emeltem magamhoz. Igazából nem derült ki, hogy mi a baj, mert nem is evet sokat ezek után, tisztába tettem, és a pelus tartalma sem volt extra.
Valamit talán rosszat álmodhatott? Hajnaltól ébren vagyunk, már voltunk sétálni is egy kicsit, de Krisz többnyire karjaimban szeretne tartózkodni. Mi lehet vele? :?:

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

ELÉG rég voltam, de sajnos kórházban voltunk.

Roviden: május 25-én bekellett feküdnöm, ert 23-ára voltam kiírva. 29-én reggel 6-kor megindítottak, délután 4-ig szörnyű kínok közt vajúdtam, mirecsak 2 újjnyit tágultam, ezért a császár mellett döntött az orvosom. 16.45-re végre megszületett a Drágaságunk Kornélka 4100grammal. Mire jöhettünk volna haza elkapott valamilyen fertőzést állítólag, ezért 5 napos antibiotikumos kezelésre mégmaradnunk kellett. szerencsére most már minden rendben, nagyon jó itthon lenni, és nagyon sok örömünk van a kis Csöppségben.
Remélem most már rendszeresen, aktívan be tudok kapcsolódni a beszélgetésekbe.

Kép
klaccc
 
 


klacc üdv remélem most már minden oké... :roll: hogy bírjátok?

mayday ne is mondd a strandot. alig várom, hogy 6 hét leteljen, húzok egy usziba, apu vigyáz Petire, már megígérte.

charlott mennyi ideig sírt? szoktak rosszat álmodni, néha Peti is nyüszög meg fel-felsír, de abbahagyja azért hamar. (ha nem kajcsi kell) a karba vágyás normális, amiatt ne izgulj. nálunk tegnap 4től volt kb 10-ig fenn + karban.... ha letettük, idegeskedett... 8)

a fürdés nálunk is stresszes. :shock: magán kívül ordít, kivéve ha törölgetjük.

hibernia
 
 
 


Hibernia: pontosan nem tudom, hogy mennyi ideig sírt, mert mély álomból ébredtem fel erre. De hamar szoktam a kis rezzenéseire is felébredni.
Úgy néz ki hasonló a bébink működése! :lol: Csak kicsit fárasztó szinte egésznap karban tartogatni, állandóan etetni Kriszt.

Mikortól lehet tornázni, úszni nekünk? Van egy mama-baba tornás kazim, szívesen edzenék a tv előtt is! :lol: :oops:

KépKép
charlott
 
 


szerintem 6 hét után. vagyis akkor úgyis mész a dokihoz és akkor ő megmondja minden oké-e.

én már ölnék egy usziért... :roll:

ti adtok vizet a babának ilyen kánikulában?

hibernia
 
 
 


Hibernia,én teát adok neki,ezt a Mecsek Baby teát,de csak pár kortyot.Viszont azt hallottam,hogy azoknak a babáknak,akik tápit is kapnak kell a víz.De csak forralt,aztán hűtött,illetve babavíz.
De mivel csak hallottam,én utána járnék.

Szívettépő üvöltés nálunk is van, én a melegre tippelek.Aztán lehet tévedek,de amikor üvölt és tudom,hogy evett,ivott,tiszta...stb,akkor nem tom mire fogni. :roll: Én is sz@rul bírom a kánikulát.

Charlott,szerintem rosszat álmodhatott Krisz. :cry:

Klacc,hát sajnálom a fertőzést,de a lényeg,hogy most már minden ok és otthon vagytok.4100 g,nem semmi és a Kornél gyönyörű név!!! :wink:

Kérdés:Ti kaptatok már anyaságit,családit vagy akármit????

Kép

KépKép
mayday
 
 


mayday én tegnap adtam fel az anyaságit + gyest. :?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Itt is baromi meleg van.Balázs nagyon nehezen bírja,folyton nyöszörög álmában.Tegnap este is sírt mikor lefektettük,azt hittük csak a szokásos esti hisztije,de mikor odamentünk az ágyához látjuk,hogy a gyerekről patakokban folyik a víz.Pedig csak egy rugdalózó volt rajta.Úgyhogy végül egy body-ban aludt,meg egy textilpelenkával takartam be a derekánál.Meg fogunk dögleni ebben a melegben.Fel se merem húzni a redőnyt.
Ti használtok ventillátort?Nekünk azt mondták hogy ne mert megfázik a baba.De akkor is ha nem arra felé irányítjuk?Csak kicsit megforgatni a levegőt a szobába,mert be van szorulva a meleg.

Mayday:uhh,az sz@r lehet ha nincs melegvíz.Forralsz vizet fürdéshez?Én már megkaptam az anyaságit.másfél hét volt.Családinak még se híre se hamva,csak egy levelet kaptam hogy 04.01-től kapom(de persze még semmit nem kaptam).Tgyást már most hónap elején kaptam a cégemtől.
Mindjárt utolérünk súlyban benneteket! :D Vigyázzatok-! :lol:

Charlott:az lehet hogy rosszat álmodott,és nehezen tudott megnyugodni.A kézben akarás lenni-ről nem tudok nyilatkozni,mert nálunk Balázs ritkán van kézbe,többnyire csak kajánál,meg büfizésnél.Ha fent van leteszem hogy magától nézelődjön,vagy egy kicsit sétálok vele a lakásban és ismerkedik mindennel.De ez ritka,többnyire eszik-alszik.

Klacc:gratulálok!!Sajnálom a fertőzést,de lényeg hogy túl vagytok rajta és végül otthon vagytok már!Mesélj milyenek az első napok?Jó kisbaba?

Fürdés:mi is végigüvöltjük,valamiért még mindig nem tetsződik neki.Talán majd ha nagyobbacska lesz.Törölközni addig imád míg be van bele bugyolálva.Mihelyt megbontom hogy beolajozzam vagy öltöztessem üvölt :lol: Majd megszokja,vagy megszökik :D

Itatás:nálunk a tápi miatt alapból kell,de Balázs igényli is.Tegnap annyit megivott egyszerre mint máskor egy nap alatt.És ettől függetlenül ugyanugy megeszi a kajaadagját is.Mert én attól féltem hogy kevesebbet fog enni,ha sokat iszik,de nem hálistennek.Szerintem kell nekik a folyadék,olyan meleg van.Szerintem kínáld meg vele,ha szomjas úgyis elfogadja.Ártani nem ártassz vele.

Szerintem Charlott várd meg a 6 hetes kontrollt,ott kérdezd majd meg.Ennyi idő a gyermekágy,ezalatt szex se lehet(elvileg :lol: ).Ennyi idő kell hogy odalent regenerálódj.Szerintem az uszodázás meg strand odébb lesz a fertőzésveszély miatt,de a doki biztos jobban tudja.

Ma vettem Balázsnak egy pihiszéket.Apu ma jön tesz fel kampókat és megcsináljuk úgy hogy fel lehessen tenni hintaként is.Van a pihiszéken akasztó,azzal szeretnénk megcsinálni.Majdnem csont vízszintesre lehet dönteni,így már most is bele tudom tenni akár hosszú távra is.És ami a legjobb hogy 9 kilótól ajánlják,tehát jó sokáig elég lesz.Nagyon masszív,vastag fémvázas,így valszeg 3 éves koráig is ki tudjuk majd használni.És a csúcspontja hogy csak 7990 volt! :lol: Valami noname-s(Comptine,még a google se adott ki rá semmit szinte :lol: ).Voltunk Brendonba is meg egy másik bababoltba is,de mindenhol olyan drága és olyan gagyikat kapni hogy hihetetlen.Ezt az Auchanbe vettük.Majd dobok róla képet.eg Balázsról is.

Most lépek kicsit..pusszz :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Nálunk is nagyon nehéz e a kánikula. Kornél alapjában nagyon jó kisfiú, de ma nagyon nyüszögi, mintha nem találná a helyét szegényke. Egyébként már az elejétől nagyon ügyesen tud szopizni és imádja a pocakját. Az éjszakák is idáig tök nyugisak, 8 körül fekszünk aztán 3körül kell enni, aztán meg 6-7 körül.. A fürcsit is szereti, csak a törcsit nem, mert akkor nincs szabadon a keze.

Ezen a víz itatáson én is nagyon gondokodom, ma jön a védőnő rá is kérdzek.

Álmában nlunk is van, h picit felsír, dde hamar meg is nyugszik szerencsére.

Igen komoly súly ez a 4100g. Mikor mondták, h ennyi annyiranem is bántam, hogy a császár mellett döntöttek.

Kép
klaccc
 
 


Sziasztok!

Ez a meleg nálunk is beütt, de Gabi a délelőttöket így is átalussza + kaja de délután jön a nyüsz müsz aztán abba se marad...

Mi múlt szombaton voltunk meztelen súllyal 3620-ak 3320-al jöttünk haza szóval gyarapodunk :D

Azta és itt már kezdődnek az 1 hónapos fordulók?

Tényleg, aki a 6 heten is túl van..tényleg könyebb utána? NEkem azt mondják onnan minden sokkal könyebb,.... hát nem tudom, nekem gyanús, egyszer csak elvágnakl mindent? NEm hiszem :D

Charlott nekünk is volt már hasonlóan rossz esténk ilyenkor apa a gyógyszer na meg az ő mellkasa és ketten alszanak a nappaliban a kanapén.. de erre szerencsére már vagy 1 hete nem volt példa..persze el ne kiabáljam :D

Klacc, na szió!

Örülök, hogy minden okés veletek, a 4100 gramm pedig tényleg komoly súly :D
Na puszika, bocsi, hogy nem reagáltam mindenre..örülök, ha el tudom olvasni a dolgokat :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok !

Nálunk Kira nagyon szereti az esti fürdetést. Itt is nagyon meleg van, este is nehezen lehetett kibírni. Sima vizet ( forralt ) bőven lehet adni a picurnak. Szerencsére nálunk már leszokott a cukros vízről.
Érdeklődtem a baby napozó krémek iránt, ha így nap közben lemegy az ember, akkor gondoltam nem árt ha bekenjük a kis bőrét, ne hogy leégjen, mert még árnyékban is meg fog a nap. 5000 Ft, amit gyógyszertárban ajánlottak, de az sem az igazi, mert nem kimondottan újszülötteknek van. Így inkább megkérdezem a gyerek orvost ő mit ajánl.
Jövő héten hétfőn leszünk 3 hetesek. május 31én váltottam ki a picur anyakönyvi kivonatát. Azt mondták onnantól számított 2 héten belül megkapom a taj kártyát, a további ügyek intézéséhez. Felhívtam az OEP-t a héten hétfőn, azt mondták a héten postázzák a hétvége felé meg kell, hogy kapjam. De még nem kaptam semmit sem.
Ti mennyi idő után kaptátok meg ?

Megyek 8-kor fürdetés. Aztán etetés.
Remélem nyugodt éjszakánk lesz.

Üdv.

Cyntia
cyntia2009
 
 


Sziiasztok!!!!!!!!!!!

Hát nálunk is meglehet sülni.
Borzasztóan meleg van és ráadásul itt a 4-en szerintem még melegebb.Márkó csak délkörül volt nyűgös,mert engem bevittek Tatabányára a cégemhez hogy a táppénzespapírt,meg a szülési szabit elintézzem és apával maradt itthon,de hősiesen megálta a helyét :lol:

Kícsit elhúzódott a dolog,mert a táppénzes papírért újra be kellett menni a korházba,mert elkeveredett utánna vagy 45 percet vártam a korháznál,hogy jöjenek értem a barátnőmék,hogy tudjam intézni a papirokat már azt hittem hogy ott hagytak.Éppen hogy hazaértünk,már rohantunk is a védőnőhöz,ahova szintén a legutolsó percben értünk oda.

Az én pici fiam most gyúr igazán súllyra :D
Szombaton hoztuk haza 3200 g-mal,és ma 3470 -et mért a védőnő pucéran.Úgyhogy jól eszik(kopp-kopp)és van is bőven tejci :D
Szerintetek sok?A védőnő szerint egy kicsit többet hízott a kelleténél,de ez mért baj????Nem értem amúgy,mert 3 óránként kap kajcsit.Ma a 6 órási etetésnél 70 et evett,az meg egyáltalán nem sok,de mától mérem.

A levegőt nagyon élvezte a dágám,be is aludt hazafelé.A doktornő szerint már pénteken ki lehetett volna vinni,hát egy napo előrébb hoztuk,de szerintem ettől nem lesz baja.t

Jaj képzeljétek el ma délután pelenázásnál észrevettem,hogy elhagytuk a köldökcsonkot!!!!!!!!!Hurrá!!!!!!!! :D :D :lol: :lol:

Fürdetés hát eddig elvoltunk közbe,de majd ma már jobb lesz,hiszen ma már pancsizhatunk nagyokat.
Remélem tetszeni fog neki.

Na most megyek mert hív a kötelesség :lol:

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Csöpplány grat a pihiszékhez!!!Nagyon jó ez az ár érte. :wink: Az,hogy noname(de régen hallottam ezt a kifejezést,és most milyen jót mosolyogtam rajta) meg kit érdekel?
Víz estére lett,de ilyen hülye rozsdás,szóval Bálintnak még gázon melegítettem.Biztos ami biztos,nem teszem bele abba a trutyiba. :?

Még akartam csomó mindent,de le van amortizálódva mára az agyam. :roll: Sorry,hosszú nap volt,sok sírással,nehéz melegtűréssel.

Az azért komoly,hogy nem nagyon utalgatják azt ami jár. :? :evil: Még én se kaptam semmit,ezért is kérdeztem.Nem sietik el,az fix.

Szépen gyarapszanak a babáink,királyság!!! :D :D :D

Szép álmokat,nyugis éccakát Nektek lányok és Babák!!!Vagyis aludjon mindenki!!!pusszanat!!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


Törpi,hatalmas csonkos grat!!!! :D :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Jó reggelt!

Kivel mizújsi? náunk minden ok kicsit tartok ettől a mai napi hőgutától... mindenablak nyitva, hogy járjon a leveg...remélem elég lesz!

Törpi, tők jó a csonk elhagyása, nálunk is a fürdés azóta csendes mióta igazi pancsi lehet :D

Csöplány ténylegnagyon jó ez a pihiszék, főként az ára, szerintem mi is benevezünk majd egyre :D
Mi egyenlőre nem adunk vizet Gabinak, ált délután nyűgösebb és van hogy óránként kér tejcit..gondolom mert szomjas szegény lelkem. + amit napközben fejek azt ha gáz van még bele tudom lökni :D

Ja amúgya tejci kapcsán olvastam, hogy van hogy mikor a gyerek igénye megnő akkor kicsit olyan mintha apadna a tejcink pedig nem, csak a gyereknek nagyobb lett az igénye, de mivel többet szipkázik 1-2 nap alatt a tejermelődés is beáll és ált ez 2- 6 hetes korban és 3 hónapos korban van persze 1-1 heteket csúszhat a dolog.

Hu már nem is tudom akartam e még valamit..na sebaj. Megyek pihizek, amíg Gabi drága alszik :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hello!!!

Hétvégére megint egyedülálló anya lettem. :? Ez még semmi,jövő pénteken indul a szezon,minden napos melóval,szóval aug 20-ig nem lesz apa,csak éjféltől reggel 7-ig.De sz@r nekem... :roll: :oops:

Zsu,iwiwen a családi fotón mi van apa pólójára írva?

Amit a tejről írtál én is hallottam,de szerintem nálunk még nem volt.

Szerintetek le lehet mér vágni a babák haját?Csak mert Bálintnak már elég hosszú hátul.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok Jelentem! :D
Nálunk is 1000-rel süt a nap! :D Azért jó, de azért rossz is! Nem tudunk elmenni Kendrával csavarogni egyet, mert azért ekkora hűségben nem vinném ki! Én is eléggé rosszul viselem. Tegnap és tegnapelőtt elintéztünk minden papírt! Az egyszeri anyaságit és a családit állítólag 2 héten belül megkapjuk, legalább is ezt mondta a csajszi a Kincstárban! A TGYÁS-t viszont tegnap a munkahelyemen intéztem, mert a cég TB kifizető hely, ott ki kellett tölteni egy papírt, és ahogyan a fizukat utalják, nekem is utalják a TGYÁS-t! :D Nálunk a TAJ kártya 1,5 hét alatt megérkezett! A születési anyakönyvi kivonatot pedig a kórházban már megkaptam szülés után 3 nappal! Igazából ezek kellettek ahhoz, hogy mindent el tudjak intézni! Ja meg igazolás a kórházból - a dokitól - hogy részt vettél a terhesgondozáson, ez az egyszeri anyaságihoz kell!

Velünk egyébként minden ok! A köldök-csonk nálunk is leesett szerda estére! Annyira örültem! :D Kendra nagyon jól eszik, 90 és 110 között hamizik! Éjszaka 1x kelt, aztán a következő etetés már "reggel" van! Mondjuk ma pl. evett hajnali 2-kor, utána sírt, hogy éhes 1/4 7-kor, és 1/2 10-kor újra követelte ami neki jár! :D hajnalban 110-et, reggel 90-et, és délelőtt 120-at evett! Most remélem egy jó darabig aludni fog, mert lenne egy nagy csomó dolgom, amit meg kéne csinálnom! Egyébként tegnap este mértük fürcsi előtt teljesen meztelenül 2920 gr volt. Amikor hazahoztuk 2570 gr volt! Szóval Kendra is szedi fel magára a grammokat! :D

Most megyek! Bocsi, hogy nem reagálok semmire, és senkire, de lejárt a mosógépem teregetek, indítok egy másikat, és aztán kicsit takarítani is kéne!

Legyen mindenkinek szép napja! Aki kimegy óvatosan a napon! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ercsikati 2010.06.11 11:04-kor.

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap kiegyensúlyozott éjszakánk volt, talán ez volt az első eset, hogy 22 órakor letettük Kriszt alukálni, ez ezek után már csak 3 óránként ébresztett egy kis kajcsi miatt. :lol:

Persze reggel friss és élénk volt, láttam rajta, hogy kezd érdeklődni a körülötte lévő dolgok iránt. A mellette lévő piros és zöld színes takarókat szerette volna elérni, illetve sikerült is neki, mert csak kéznyútásra volt tőle. :lol:
Aztán felém is fordult, próbáltam 20 cm távolságban lenni tőle, de persze a didim jobban érdekelte. :oops:

Pihenőszékünk nincs, de zenélős bölcsős hinták van! Naponta kétszer 10-15 percre szoktam beletenni, mikor a házimunkát végzem el. Arra az időre tökéleltesen megfelel, mert biztos, hogy lefoglalja Kriszt. :wink:

Ja, sikerült mecsek teát is vennem, ma séta előtt el is készítem, hogy legyen valami frissítő Krisznek. :-)

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok, én is bejelentkezem. Megint félkezes vagyok. Samu a lábamon egy párnán relaxál a fejőgép monoton hangjára. :lol: Ez mindig megnyugtatja. :D Egyre laposabbakat pislog. :wink: Az előbb felfedeztem, hogy rohamosan fogy a pelenkánk, így kipróbálásiból moshatót adtam rá. Nagyon szexi! Mint egy kis hordó... :)
Amúgy a fejésre visszatérve, én azt hallottam, hogy minden szopi után minimum 10-15 percig kéne fejni, hogy tovább tartson az inger, és ezek után még este a 7-7-5-5-3-3-1-1... Nekem valami bevált, mert tegnapra több volt. De hogy mi?! Egyszerre kezdtem mindent. Homeo, more milk, kecskeruta... :roll:
Samu puccosan 4050g. Nagyon sokat nőtt a három hét alatt. Nektek nem olyan érzés, mintha már ezer éve ez lenne a felállás?! Mármint Apa, Anya, Baba... Nagyon távolinak tűnik már az a szülés, pedig 3 hete volt. Vagyis holnap lesz 3 hete... Annyi minden történt azóta! :)

Klacc, a kórházi bent maradásba beleőrültem volna. :( Örülök, hogy mostanra minden rendbe jött, gratulálok a babához!

Csigaby? Kovmarti? Kismami? Eltűntek a lányos anyukák... :) Nadi gondolom, még regenerálódik...

Mayday, részvétem a hétvége és a nyár miatt!
Én nem vágnám még le Bálint haját. Ez a babahaj úgyis ki fog kopni.

Csajok, lassan elkezdhetnénk leszervezni a találkozónkat! Hibernia, végül meddig maradsz itthon?
Mayday, Te el fogsz tudni jönni? Olyan jó volna!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, az itatás... Nekem azt mondta a védőnő, hogy anyatejes babának nem kell, csak a legnagyobb forróságban. Hát én tegnap már adtam neki kamillateát. Hibernia, ha izzad, akkor meg szerintem még inkább kéne adni, hogy pótoljátok a folyadékveszteséget. Meg én is úgy tudom, hogy a tápszer mellé kell amúgy is. Baja nem lesz tőle. :) A lényeg, hogy előtte legyen felforralva és lehűtve a víz.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Szép napot!

Küldtem képet a pihiszékes babahintánkról, a 6 hetes nagyfiúnkról,és Hiberniának két "ó"-zós képet.Általában jobban csücsörít,de csak így sikerült most lekapni.Meg küldöm a táblázatot is,mert megtelt,pár adat hiányzik,de azért már minden sorban ott van a baba születési ideje,súlya és hossza.Még egyszer Gratula minden anyukának,apukának és persze babának! :D
Nekünk jó éjszakánk volt,bár szegény Balázs nem tudta magát ebbe a melegbe hova tenni 9- éjfélig.Addig kézben hurcoltuk,meg hideg vizes zsebkendővel törölgettük a kis fejét(persze a kutacs környékét kihagytuk),attól kicsit jobban érezte magát.Aztán éjfélkor kicsit elkezdett hűlni a levegő,szinte rögtön elaludt és majd csak 4-kor kelt(ez azért volt fura,mert 11kor kajált,tehát 5 órát aludt kaja nélkül.)Ma már jobb a helyzet mert legalább van szél,van légmozgás.

Nektek mennyit van fent a babátok?Nekem Balázs a tegnapi napot végigaludta,de gondolom a meleg miatt.Egyébként 1-2 szer van fent két etetés között,tehát napi 3-6 óra+ugye amíg etetjük,pelusozzuk,fürdetjük.Nem kellene többet fenn lennie?

Zsu:hááátt....könnyebbnek nem mondanám,inkább csak rutinosabbak vagyunk és így könnyebbnek tűnik! :lol:

Cintia:én kb másfél hét után kaptam meg az egyszeri anyaságit.A tgyást rendesen hó elején,a családit meg pont ma reggel,azaz kb 2 hét után.

Törpi:szeretem amikor azt mondják hogy túl sokat eszik a baba.De ha egyszer ennyit kér???Hogy magyarázd meg egy pár hetesnek hogy nem kéne ennyit enned babám??? :lol:

Mayday:kitartást az egyedülállósághoz,biztosan így is helyt fogsz állni.Én napi 24 órát vagyok Balázzsal,amikor apa dolgozik(24-48 ba van).Utána meg mikor hazaesik akkor álmos,szóval majd csak délután számíthatok rá,így kb másfél napig totál velem van a gyerek.Persze nehezebb de elvagyunk így is.Hajvágásról fogalmam sincs.Szerintem amíg nem zavarja a babát,vagy nem izzad emiatt,addig fölösleges levágni.

Charlott:grat a z éjszakához,és persze még sok ilyet nektek! :D

Lányok,akik itatjátok a babát,milyen hőmérsékleten adjátok nekik?Én szobahőmérsékleten,éppen amilyen.Nem merem hűteni,nehogy baja legyen Balázsnak,vagy lehet?

Barba:de,én is úgy érzem mintha Balázs ezer éves lenne :lol: Meg mintha mindig is ezt csináltam volna,főállású anyuka :lol: Nagyon fura belegondolni,hogy milyen volt baba előtt,terhesség alatt,meg most szülés után.Én kicsit se kivánom vissza a "régi" életemet,imádom az anyaság minden percét, a nehézségekkel együtt.Persze néha kiborul nálam is a bili,és ingerültebb vagyok a keleténél,de ki nem? :lol: Ettől függetlenül én vissza nem cserélném semmi pénzért.

Találka:szerintem várjuk meg míg mindegyik baba betölti a 6 hetet,valahogy az a vízválasztó ugye.De persze ha Hibernia nem tud addig maradni akkor előbbre is hozhatjuk,mert én nagyon meg szeretném ismerni,mert marha jó fejnek tartom(Hibernia ne néz ide most :lol: ).A lényeg hogy kicsit kevésbé melegebb napot kellene találni majd.Amikor nem sülünk meg se mi,se a babák.

Csajok tényleg merre vagytok?Kismami,Kovmarti,Anita,Kriszta,Csigaby,Nadi?Hogy vagytok?Hogy bírjátok ezt az időt?Nadina vajon otthon van már a bébivel?Milyenek lehetnek az első babás napjaik? :) Megöl a kiváncsiság,képet akarunk Grétáról!!!!! :lol: :D

Na megyek rakott krumplit gyártani.pussz,még majd jövök.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok mai nap brutál..szegény Gabi csak most aludt el...végre ez a meleg durva

Volt védőnéni, nálunks em örült a heti 300 gramm hízásnak... én igen :D

Mayday kitartást, nem irigyellek!!

Szerintem is elkezdhetünk szervezkedni mert júli végére mindenki betölti a 6 hetet :D

Na megyek uram követeli a gépet..

Puszi!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja, mayday kezdő apuka vana pólóra írva, és egy apa a tv-t bámulva a kutyát pelenkázza miközben a gyerek a kutyatálból eszik..bratyóm ajándéka volt a tejfakasztó bulira :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


sziasztok

hát nálunk tegnap éjjel óta nagy a nyűgi... :( a mi 9-5-ig is alvó gyermekünk úgy döntött hajnali 3-kor kel, utána alig tudtuk lerakni 6-kor, nagy nehezen bealudt, 8kor meg rádőlt egy fa két kocsira a ház előtt, hát nem felriadt?? 8-2-ig megint zéró alvás, már nem tudtam, mit csináljak, tök ideg voltam, aztán egyszer csak hopp 35 mili után bealudt. :shock:

ez a hülye meleg megviseli szegényt.

én szobahőmérsékletű vizet adtam neki, kicsit ivott...

köszi csöpplány a jófejséget :lol: aranyos vagy... :oops: július közepéig mindenképp maradunk, de lehet, hogy aug. elejéig is. :) :)
(bár amilyen meleg van... ááááááá)

hibernia
 
 
 


pill jövök még, csak ébredezés van

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Mi pár napon belül megkaptuk a TAJ kártyát.

Csöpplány!
Az én párom is 24-48-ban van.
Teljesen egyetértek veled az anyasággal kapcsolatban. Án sem cserélném el semmiért sem.[/img]

Kép
klaccc
 
 


na, vaklárma volt. :lol:

igen, többiekkel mizu?

sajnálom a sokat dolgozó férjek melletti anyukákat. :? :? én alig várom, hogy 6-7kor apa leváltson... örülök a tápozásnak, mert így ő is tudja etetni... :roll:

tök jó az a pihiszék!!! nekünk dublinban van, erre a kis időre itt már nem veszünk... :roll:

ja, Peti ma iszonyat sokat szemezett egy sárga nappal... :oops: de vagy 3-4 percig nézte... :shock: aztán rázendített persze.

csöpplány: nálunk baromi sokat van fenn... mondom, napi 12 órát alszik max... nem tudom, mi a normális...

na mégis sziréna van... meg csuklás... így ébredni??? eh...

hibernia
 
 
 


ja és nekem a terhes fotóim tűnnek fotosopnak... :lol:

mintha nem is én lettem volna, durva... :roll:

csöpplány, tényleg, ti már 6 hetesek!! te jól vagy teljesen? vágás?

hibernia
 
 
 


ja és nagyon vagányak a babák!! :) :)

hibernia
 
 
 


Hibernia:nem ér,mondtam hogy most ne figyelj oda! :lol: :lol: :lol: Egyébként nincs mit! :D Én teljesen jól vagyok,vágás már egyáltalán nem fáj,nem is kényelmetlen,bár még mindig kemény,de már csak belül.De azt hallottam hogy annak több idő kell hogy helyrejöjjön.Jövő héten megyek vissza a 6 hetes kontrollra,majd meglátjuk mit mond a doki.Balázs ma egész jól viseli a meleget,kicsit nyügizik,nehezen tud elaludni.Mi csinálunk huzatot,remélem nem lesz baja tőle,persze a fejét az t védjük.Nálunk most a szobába kereken 30 fok van :shock: Banyek...Mi gondolkodunk légkondin,mert mi se bírjuk a meleget nem hogy szegény Balázs.Mi még tudjuk magunkat hűteni,mert iszunk hideget,vagy egy gyors hidegzuhany,.de rajta nem tudunk segíteni csak a vizes zsepivel max.
Légkondit meg úgy gondoltunk hogy amikor etetés van akkor kiviszem a konyhába,addig bekapcsolom majd, hogy hűtse le a levegőt kb 25 fokra(az szerintem elviselhető) és mire megkajál már a hűtött szobába hozom vissza.Olyan hülye kialakítású a szoba hogy ventillátorral se tudjuk a meleget kicsapni...ehhh....

Na megyek mert nyöszi van,kajás a gyermek....meg mi is :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Én is szobahőmérsékleten adom a teát. Az anyatejet teszem hűtőbe folyton, aztán melegíthetem föl. De igazából nem néztem utána, hány óráig lehetne a szobában tartani, azért vagyok inkább óvatos. :)

Jesszus, milyen védőnőket tudtok kifogni! Nálunk a védőnő és a dokinéni is azt mondta a 300gramm hízásra, hogy rendben van, nincs előírás, és anyatejtől nem fog elhízni. És még azt is mondta (védőnő), hogy ne lepődjek meg, ha ez egyre kevesebb lesz, mert már esetleg nem igényel annyit, és mozogni is többet mozog. Jaj, előre félek, mi lesz velünk, ha megszül! Max. augusztusig marad. :(

Megyek, ébredés van.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


csöpplány nálunk is ilyen gáz a helyzet, déli fekvésű ablakok és óriásiak. hiába van lehúzva a redőny, ezer fok van, előttünk zéró ház, nem fogja el semmi a napot. a fürdőnk szauna kb, mert az ugye párás is.

én 10-15 percre kapcsolom be a légkondit, hogy 26-27 fok legyen, közben etetem, letakarom egy pelussal... lehet, hogy a változás rossz neki, nem? úgy értem, ha 30-31 fokból beviszed a 25-be... persze nem tudom...

nálunk ma egyik legszarabb nap volt. asszem holnapra kérek egy szabad délelőttöt apától, mert megkettyenek... hajnali 3 óta kb 3 órát aludt eddig. :( :( tejem persze ilyenkor zéró, mert nálam a tejserkentő az alvás...

hibernia
 
 
 


Hibernia:még nincs légkondink,csak tervezzük.A melegtől van most ki nagyon szegénykém,és nem tudunk neki segíteni.Vagy majd akkor én is azt a taktikát csinálom amit te.Most próbál párom beszélni egy kollégájával hogy mégis milyen légkondit érdemes vennünk.Na majd meglátjuk.
Nem semmi mennyit fent volt Peti :shock: Nekem Balázs folyton aludna ebbe a melegbe.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hát nekünk ilyen mobil klíma van, de ez is jó. 3 éve vettük akciósan.
:)

Nagyon kivagyunk a melegtől, szegényt úgy sajnálom. Séta alatt sem tudott aludni. :? De most este már szúnyogok is támadnak.

Húúúú, de szar időket élünk. :( :( Vissza akarok menni Írországba, legalább a hőségtől + szunyiktól nem szenvednénk... :?

hibernia
 
 
 


Hali!!!

Ismét egy húzos nap és még nincs vége.Nehéz elhinni,hogy ez ekkora babák napi 16-18 órát alszanak.Enyimé biztos nem.Talán 10-et. :roll:

Hajvágás:csak azért gondoltam,mert a tarkójánál már elég hosszú és szerintem melegíti szegényemet. :cry:

Zsu,nagyon klassz az a póló!!! :lol:

Tali:szerény személyemnek( :oops: ) csak aug 20 után lenne megoldható,apa melója miatt.Egy 2 hónapos gyerekkel fölutazni Pestre akkora kihívás lenne,mint a Survivor egyedül. :? Pedig nagyon szeretnék Veletek találkozni.

Együttérzéseket köszönöm.Csodálom azokat a nőket akik apa nélkül bevállalnak egy gyereket.Nem lehet egyszerű.Respektáció.

Bocsi,hogy most nem megy a reag. :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Csöpplány,itóka szobahőm,nehogy megfázzon a kicsi torka. :wink:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!!!

Úgy tűnik sikerül ismét csatlakoznom közétek végre! :D Már nagyon vártam ezt a pillanatot. Tegnap is próbáltam írni, de mire beléptem a netre persze mennem kellett etetni, fejni, pelenkázni, stb... Elég strapás ez tényleg, de másrészt meg nagyon jó!
Gréti nagyon édi baba, imádom. És természetesen gyönyörű!!! De mint az itteni topikbabák mindegyike :D
Szülésről majd mesélek. Röviden annyi, hogy nem indult be és a 6. túlhordott napon beindították oxitocin infúzióval, de leálltak a fájások, a baba szívhangja meg rosszabbodott, így császár lett. De szerencse is, mert már mekóniumos volt a magzatvíz. Szerencsére Grétinek semmi baja sem lett. Annyi volt a stressz, hogy a nyelve le volt tapadva és tegnap voltunk a gyerekklinikán, fel kellett kicsit vágni. Hááát agyon paráztam magam, de ő jobban viselte, mint én.
Tejci van, bár azért küzdök, mert még kevés, ő meg úgy szopna, mint aki még sosem evett :D bár igaza van mert nem igazán evett még.
Remélem mindenkivel minden ok! Kicsit nagyjából visszaolvastam, látom mindenki megvan és növesztitek a babókat.
Végül mi júniusi babások lettünk :lol: Nem gondoltam volna ezelőtt, hogy ennyit várat magára a kislányom, de ennek úgy látszik így kellett lennie.
Szép napot nektek!
Próbálok majd jönni és visszakapcsolódni közétek. Ja meg persze ezer kérdésem van.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Nálatok már beállt a rendszere, 3 óránkénti etetés???
Ese óramű pontossággal működik, de napközben szinte állandóan cicire kéri magát! :shock: Hagyjam, hogy ilyenkor szopjon vagy legyek szigorúbb?

Nadina: de jó, hogy újra köztünk tudsz lenni! :D

Mayday: mi a körmét és a haját is vágjuk már! Nem fáj neki! :wink:
Ketten mindig könnyebb....de egy újdonsült apuka miben tud segíteni? Én az párom csak a fürdetésben segít, de jobban elfárad mint mi ketten a babával.
Milyen feladattal lehetne megbízni páromat?

Csöpplány: tejet melegen lehet adni a babának, de a teát kihűlt állpotban is lehet.
Én is elgondolkodtam, hogy a régi életem milyen is volt baba nélkül, van hogy egy kicsit visszasírom, mert a függetlenség, szabad önálló percek hiányoznak! De nem voltam boldog régen....
Most meg már Krisz függő vagyok, ha egy esti etetés kicsit késik már aggódom, hogy mi van már nem kell a mama? :roll: :D

Hibernia:nehéz ebben a meleg, fülledt időben jól érezni magunkat, főleg, hogy most már a szunyogok is belendültek. Mi délután teljesen bezárkózunk, redőnyök le és ventillátorral próbálunk felfrissüni, vagy egy hideg zuhany is segíteni tud! :wink:

KépKép
charlott
 
 


mayday hát nálunk sincsen 16-18 óra alvás az tutter. tegnap napközben 1,5 órát aludt, igaz, utána este 11től 5ig húzta a lóbőrt. de ez még mindig csak 6 óra egyhúzásra... 18 sehogy sincs meg...

nadina üdv újra itt!! ezek szerint a császárosok vannak többségben. :) részletes leírást is kérünk ám meg képeket Grétiről!! szegény már beleszületett ebbe a forróságba...

charlott talán a meleg miatt kér sűrűbbe cicit... olvastam, hogy először hígabb tej jön, az oltja a szomját, szóval lehet, csak szomjas ebben a hőségben. én nem korlátoznám szerintem... nálunk sincs rend, hol 4-5 óráig nem kér, hol 10 percenként... tegnap egy tök rémisztő dolgot olvastam: a babák jogos igénye a teljes kényeztetés még ilyenkor, szóval ha nem elégítjük ki minden vágyukat akkor az felnőttkorban okozhat problémát (pl szenvedélybetegség) ezt mondjuk mi is tanultuk, (bár a gyerekpszichot sosem vettem komolyan, most már bánom) hogy az alapvető ősbizalom kialakulásához (vagyis hogy jókedélyű, magabiztos stb gyerek és felnőtt legyen a baba) szükséges az, hogy ebben a kezdeti időkben észrevegyük, ha szükségük van valamire és ki is elégítsük a vágyaikat. később, mondjuk 2-3 éves korban persze korlátozhatjuk őt (meg talán már hamarabb is), de ilyenkor ez még baromi fontos.
ahogy emlékszem, vannak biztosan, bizonytalanul és ambivalensen kötődő babák (ez egy kategorizálás amellett hogy vannak könnyű, nehéz és lassan oldódó babák) és ez a kötődés attól függ, most hogy bánunk velük. (a könnyű, nehéz, lassan oldódó az veleszületett)
remélem érthetően írtam, elég mélyről kellett ezeket előkaparnom meg mondom, nem nagyon szerettem soha a fejlődéslélektant sajna... :?

na, jó sok lettem... .:oops:

hibernia
 
 
 


Hallo!!!

Nadina üdv újra köztünk!!! :D :D :D Ezek az első napok kemények,de hamar belerázódtok,ügyes csajok vagytok Ti!!! :wink:

Charlott,nálunk apa sokat segít.Felkel ő éjszaka is etetni,ha úgy van.Mindenhogy üvegből kap olyankor Bálint,szóval mindegy,hogy kitől.Pelenkáz,fürdet,teljesen kiveszi a részét mindenből.Bár az igazsághoz tartozik,hogy lelkifurkája( :lol: ) van amiért egész nyáron nem lesz itthon és így próbál kímélni.

Etetés:tegnap kb másfél óránként evett a Csöpp,szerintem is azért mert szomjas.A teától nincs oda. :? Most reggelire bezabbantott 140-et(egyéni csúcs),én meg naivan azt hittem majd jól visszaalszik.Aha,hinni a templomba kell,az én fiam nézeget(nyűglődik).

Hibernia,milyen okos vagy!!! :wink: Amúgy ezt én is hallottam,ilyen korban még nem is lehet őket elkényeztetni,nem is értem azt a szülőt aki órákig hagyja üvölteni a gyerekét.Sajna van ilyen,nem is egy. :?

Vb-t néz valaki lányok?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Petinek bódog első hófordulót!!! :D :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Köszönjük. :)

Reggel kicsit követte a szemével a kedvenc napját, tök büszkék voltunk rá, hát igen, egy hónap már komoly. :lol:
Aztán a kunszt után evett 110-et (egy ciciből - ez az én egyéni csúcsom, ma ilyen csúcs nap van :)) és 7 óta szunyál. A hónapforduló alkalmából kapott egy napozót, irtó viccesen néz ki benne, nagyon vagesz, ujjatlan. (Zoknit azért kapott mellé, az teszi fel az i-re a pontot cukiság terén. :lol:)

Az o-któl odáig vagyok amúgy, minden baba tök aranyosan nyomja. :) :)

Köszönjük a táblázatot!!

Ja igen, nálunk apuci pelenkázik, etet, mikor itthon van (ugye mi pótlunk) illetve fürdet és ő végzi a piszkos munkát is (pl lázmérés fenékben). Emellett néha ő büfiztet, ha szopizunk akkor is, mert utálok büfiztetni. :roll: Idegesít, ha nincs semmi, bár már alakulunk, egyre többször sikerül...

hibernia
 
 
 


ja és így szobafogságban szerintem én fogom nézni a vb-t, bár nem vagyok nagy foci rajongó. utoljára a '94-es vb-t néztem elejétől a végéig, azóta egy fél meccset nem láttam.

kinek kell drukkolni? :lol:

hibernia
 
 
 


Body+zokni=best sweet!!!! :D Mi is úgy voltunk,csak melegítette Bálintot a okni.Úgyhogy most meztelen tappancsosan nyomjuk.De milyen puha neki!!! :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


én se vagyok egy nagy vb-s,csak azokat a meccseket nézem meg,amik érdekelnek(Argentína,Spanyol,Portugál,Brazil).Szurkolni?A négy közül bármelyik.Amúgy én Realos vagyok.

110?Akkor Peti is ünnepelt!! :D Sőt,Bálint is megünnepelte Petit.

Nadi,képet nem dobsz Grétiről?Lécccccíííííííííííííííííííí!!!! :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!

Nekünk sem egyszerű ez a meleg..nálunk is gyakran van cici kérés, de nem korlátozom a csöppöt. Én is azt hallottam hogy 7-8 hónapos koráig nem lehet elkényezteteni de 1 éves kort is hallottam + én is úgy tudom ilyenkor vágyika testi közelségre..védőnéni szerint néha csak azért szopizik Gabi mert közelségre vágyik, vagy ezzel nyugtatja magát vagy épp ha nem tud elaludni ezzel teszi meg..cuki baba :D

Alvás: beállunk a nem alvók táborába tegnap napközben szerintem max 5 órát aludatott de ennek jó részét szopi közben aztán este volt egy 8- fél 1 ig alvás aztán fél 5ig ami nálunk egyéni csúcs hogy beszálljunk a körbe :D

Klíma..nos hát attól kicsit félünk, bár nálunk is megy pont az alatt van a kanapé ahol a napunk nagyrésze zajlik, így kiűzettetünk onnan ha megy klíma

Ja és nálunk most vannak az ürömi napok így este csukott ablak és klíma mert különben senki nem alszik...

Mayday én már most csodállak a nyaradért..bár nálunk eddig apa sajna sokat dolgozott de most 1 hetet itthon lesz!! :D
Amúgy nálunk pelenkázz apa, és ha pl kajci után nyűgös ő nyugtatgatja mert én ilyekor már gyakran hulla vagyok, + a napi tárlatvezetésekből ami átlag 2-3 egyet tuti bevállal.

Nem tudom, ha már most ilyen érdeklődő Gabi mi lesz később...

Nadina,HELLO!!!!!!!!!!

Sajnálom a csaszit! Szinte sorstársak vagyunk túlhordás, csaszi, MÁV...neked hogy jött be a személyzet a gyerekágyas osztályon, én bőgtem minden nap :cry:

De már túl vagyok rajta és bár tényleg egyszerűbb nem lett a dolog de könyebben kezelem..és már én sem emlékszem milyen volt Gabi nélkül..ez a természetes állapotunk, apa anya gyerkőc :D Bár az hiányzik hogy akkor és annyit aludjak amennyit akarok + a kedv szerinti tudi vagy wc-re menés is de minden megéri :D

Jajj még lógok én is egy szüléstörténettel..ha ma nem lesz nyügi napunk megírom

Puszi!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?