Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Cherryke:milyen joghurtot adtál neki?Én ma cukkinit adtam. :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


iceberg: Miért kell a cseresznyét passzírozni?
Nekem a védőnő soha nem mondott ilyent. Eddig is csak leturmixoltam héjával együtt a cseresznyét és a meggyet is, és azt kevertem az adott ételhez, soha nem volt semmi gond. Sőt most olvastam egy hozzátáplálási útmutatót, miszerint 7 hónapos kortól fokozatosan be kell vezetni a darabos ételt a babának.

Nem tudom kérteket-e már termékmintát a milupa-tól, de itt megtehetitek.
http://www.milumil.hu/mintaigenyles.php

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Cherryke,
ez nagyon érdekes. Bogyós gyümölcsöket 1,5 - 2 éves kor alatt nem lehetne adni, mert allergizálnak. Nem értem, hogyan engedhetik bébiételként már 4 hóstól. :evil:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 

 
 

Sziasztok!

Na most ha minden jól megy nekiülök és megpróbálom elmesélni, hogy mi volt, hogy volt. Mindent leírok részletesen, másnak is hasznos lehet talán. Akit nem érdekel, az ugorjon.
Ja, pénteken, a kilencedik napon végre hazajöhettünk a kórházból :-)

Szóval úgy kezdődött, hogy Frici lázas lett estére, nem vészesen, 38.2 popsiban. Nem csináltunk vele semmit, mert ugye ebből még le kell vonni 0.5 fokot. Másnap semmi baja nem volt, kivéve, hogy bágyadt volt. Estére 38.5 lett, ekkor adtunk neki kúpot. Hajnalra 39.6 lett, hívtam az ügyeletet, azt mondták, hogy hűtőfördőztessem és adjak még egy kúpot. Ez valamennyire használt. Reggel felhívtam a házidokit, hogy mit csináljunk, ő mondta, hogy menjünk be hozzá és vigyünk vizeletet. Gyógyszertárban lehet kapni vizeletes zacsit. Olyan mint a medelás anyatejgyűjtő zacsi, csak picit hosszabb és van rajta egy lyuk, körbe ragasztózva, amit fel kell ragasztani a fütyijére. Én Frici zacsiját is belegyömöszöltem a vizeletes zacskóba, biztos ami biztos (később a kórházban láttam, hogy nem kell) Viszont így nem folyt ki semmi és viszonylag kevés várakozás után eredménnyel a kezünkben battyogtunk a háziorvoshoz. Aki marha rendes volt, mert 4-től volt rendelés, 4.10-kor pedig ő telefonált, hogy akkor megyünk-e. Mondtam, hogy 5 perc és ott vagyunk, az asszisztens már ott várt minket és persze egyből bemehettünk. Vettek Fricitől ujjbegyből vért és ott helyben tudta elemezni a doki a vizelet és a vér eredményét is. Mondta, hogy direkt amiatt ruházott be egy ilyen gépbe, hogy ne azzal küldje haza az anyukát, hogy lázcsilapítózza a gyereket egy hétig, hanem meg tudja mondani, hogy konkrétan mi a baj. Szóval van egy olyan paraméter, hogy fehérvérsejtszám, ami 1-8-ig elfogadható, na ez nekünk 94 volt!!!! Ekkor mondta, hogy ez akkor azonnal Heim Pál kórház sürgősségi, mert az ilyen felső húgyúti megbetegedésekkel nem szabad viccelni. Folyt. köv.
Vendég
 


sziasztok

ede:innen vettem a receptet!
http://szuloklapja.hu/baba/body/recepte ... jes_recept
A héja pedig puffadást okozhat neki!Ezért ajánlják átpasszírozni!

Tegnap pulyka husit csináltam-körtével-burgonyával és mind megette :D Ma cseresznyét fogok csinálni-csirkemellel-burgonyával.

Ti próbáltatok már mással sűríteni?Én még nem mertem,de burgonya nagyon jól pépesít amúgy,csak le kell önteni a fölös levet :lol: ,múltkor elfelejtettem és olyan lett a kajcsi mint a krém leves,de meg ette Balázs :roll: szoktam úgy,hogy a főző léből először adok neki pár kanál levet és tetszeni szokott neki :)

mók:Balázs is mondogatja,h baba-baba ,meg jajaj,appa(direkt írtam 2 p-vel)

Elmentünk gyerek nap alkalmából a Tropikáriumba és nagyon élvezte Balázs is a végére jól elfáradt,de úgy nézte a halakat! :D Meg akarta fogni őket.Volt egy fekete madár és hangosan rikácsolt,erre Balázs is elkezdett kiabálni :D Kicsit durvának tartom a belépőt azért!! :roll: De mivel kint csak Máté körhintázhatott nem szerettük volna,ha Balázs kimarad a gyerek napi ajándékból és így nem bántam meg,mert láttam mennyire élvezi :D

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Azonnal hívtam a férjem, hogy induljon értünk, menni kell a kórházba. Bejelentkeztünk a Heim Pálba, azonnal be is hívtak minket a vizsgálóba. A doki nézte az eredményt, aztán megtapogatta Frici hasát és elég határozottan mondta, hogy vesemedence-gyulladás, mert elkezdett tekeregni amikor a veséjét nyomkodta + az eredmények alapján. Mondták, hogy akkor 7-10 napig itt maradunk. Szerencsére a házidoki mondta, hogy így készüljünk, úgyhogy egy bőröndbe egy napi cuccot bepakoltam mindkettőnknek azzal, hogy majd másnap hazaszaladok és összepakolok ha tényleg sokáig benn leszünk.

Tehát felmentünk az osztályra, ahol megint megvizsgálták, vért vettek, vizeletet megint és mekötötték a kis praclijába a branült (azt a tűt, amin át adagolják a gyógyszert). Szerencsére ma már teljesen elfogadott, hogy az anya ott maradhat non-stop a gyerekkel. Erre több lehetőség is van:
a. ingyen, ha széken üldögélsz egész éjszaka, vagy kempingágyat viszel be, illetve az anyaszállón, amit nem tudok milyen, csak azt tudom, hogy a mellette lévő épületben van.
b. 3000 Forintértka/éjsza aludhatsz a gyerek mellett a kihúzható fotelágyon. Kétágyas szobák vannak, de ez ugye két gyerek+két felnőttet jelent.
c. 9000 Ft/éjszakáért saját szobátok lehet saját zuhanyzóval, tv-vel.
Mindegyikben benne van a reggeli-ebéd-vacsora is. A reggeli az kb 1 zsemle meg egy pohár tej, a vacsi 3 fél szelet kenyér meg 1 db parizer, az ebéd viszont meglepően finom és kiadós. A levesekből sem spórolják nki a húst, ugyanazt eszik a beteg gyerekek és az orvosok is.
Az épület, amelyikben mi voltunk új épület, még régebben írta valaki, hogy oda járt sóterápiára, na az az épület. Pont amikor benn voltunk, akkor festették a falakat, iszonyú édes állatfigurákkal. Megpróbálom csatolni:
Kép
Vendég
 


lina:Iszonyú amin végig mentetek ez elég ideg őrlő!Legrosszabb amikor gyermekünk beteg!Nagyon felkészült a gyermek orvosotok,kár ,h nem minden orvos ilyen sok herce hurcától megkímélt,de tudom éppen elég volt a többi még sok is.Ismerősöm picije attól kezdve,h voltak kórházban együtt anyukájával nagyon anyás lett azóta és mái napig nagyon az,pedig már másfél éves.Köszi,h megosztottad a kórházi dolgokat,de reméljük nem rá alkalom!!!Mit mondtak az orvosok mitől alakult ki?Nem lehet semmi szövődménye ugye?

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


A betegségről magáról annyit tudok elmondani, hogy lányoknál igen gyakori probláma ez, hiszen rövidebb a húgyvezeték, könnyebben eljutnak idáig a baktériumok. Akár a popsiból, akár máshonnan. A fiúknál viszont elvileg nem szabadna a vizeletnek visszajutni a vesébe, ezért náluk inkább valamilyen anatómiai elváltozást, vagy a refluxot, azaz vizeletvisszafolyást kell vizsgálni és ha ez az oka, akkor akár műtéttel is, de meg kell szüntetni az okát. Azt mondták még a dokik, hogy eléggé hajlam kérdése a dolog, tehát nem azért kerül baktérium a húgyvezetékbe, mert nem törlöd ki rendesen a gyerek popsiját, vagy nem cserélsz elég gyakran pelenkát, hiszen ezek a bacik akkor is ott vannak és lesznek mindig is. Na ennyit általánosságban és akkor mondom Fricire nézve:
a kórházban napi 3szor kapta vénásan az antibiotikumot, másnaponta vettek vizeletmintát, 3 hasi ultrahang volt, két vérvétel és kétszer fülészet. Azzal engedtek haza, hogy nem egyértelmű mi okozta a gyulladást, ugyanis szervi elváltozást nem láttak.Itthon még 6 hétig (!) kell szedni az antibiotikumot és még kb 2-3 évig kell ultrahangra visszajárni, illetve ha belázasodik, mindig fokozottan kell rá majd figyelni és vizeletet vizsgálni.
Vendég
 


még folytatom, csak néha szünetet tartok
Vendég
 


Na itt vagyok, csak lefektettem a gyereket. Annak ellenére, hogy összességében abszolút elégedett voltam a kórházzal, a nővérek és gondozónők nagyon kedvesek voltak, az orvosok fiatalok és szintén kedvesek, most jöjjenek a negatívumok: képzeljétek, kb a 6. napon bejött egy gondozónő, amikor etettem a gyereket az étkezőben, mert Frici ordított. Kérdezi, hogy mi van. Mondom utálja már az üveges bébiételt, mert azért otthon szoktam neki csinálni főleg gyümölcspüréket. A kórházban meg komolyan már a kedvenc gyümölcsös bébiételét is úgy kellett ledugni a torkán. Erre kérdezi, hogy mit utál, a hazai ételt? Mondom hogyhogy hazait, háta mit megvettem a boltban. Erre ő: ja, azt hittem a kórházit. Mondom: van kórházi étel? (én arra gondoltam, hogy a konyhán leturmixolnak neki valamit, vagy pépesítenek elvégre rengeteg a csecsemő) Azt mondja, persze a gyerekek étkeztetése benne van az ellátásban.... Köszi! Mondja ezt a 6. napon, hogy amúhy Univeres meg Kecskeméti bébiétel járna a gyereknek :twisted:
Mindezek ellenére örülök, hogy Frici sok üveges bébiételt evett eddig, mert igencsak komoly gond lett volna a kórházban, ha csak a saját készítésű kaját fogadja el. Erre esetleg figyeljetek, akik még a hozzátáplálás elején vagytok. Bár ne kerüljetek sose hasonló helyzetbe, de mégis bármi lehet.

Másik érdekes dolog: a szintünkön, ami ugye gasztro-nephro osztály volt (belgyógyászat) mi a túrót kerestek középfülgyulladásos gyerekek?!?!?!? Frici már az utolsó napra tiszta takony lett, mert ugyebár nem ülhettünk egész nap a szobába, kimentünk a közös játszóba és persze mindenki ugyanazokat a játékokat fogdosta, nyalogatta. Szóval ma már ott tartunk, hogy szerintem el kell mennünk délelőtt a háziorvoshoz, mert amikor orrszívózom, véres takony jön az orrából és utána ugyanúgy nem kap levegőt :(

Harmadik rossz dolog: sajnos a branül miatt, ami a praclijába volt bekötve, nem engedtem, hogy hason fekve játsszon, meg forgolódjon, mert az első nap teljesen kifordult a kezéből, át kellett kötni a másik kezébe. Úgyhogy 9 napig non-stop ült a gyerekem én meg ültem mellette, vagy mögötte. Remélem ez nem veti nagyon vissza a mozgásfejlődésben, hiszen nagyon kellene gyakorolnia a forgolódást, hátha mászás lesz belőle. Persze a kórházi ágyban leraktam ültetve, 1 másodperc múlva már vidáman álldogált és kukucskálta a rácsokon.

Ja és még a betegségről annyit, hogy első éjjel felkelt Frici üvöltve, nem lehetett megnyugtatni. Nem lepődtem meg, mert itthon is gyakran csinálta így a múlt hónapban, szerintem írtam is, hogy volt hogy 9-szer keltem hozzá éjjel. Mondta az ügyeletes doki, hogy egyértelműen azért ordít, mert fáj a veséje,ugyanis az iszonyúan tud fájni, úgyhogy kapott fájdalomcsillapítót. Ebből arra következtetek, hogy szegénykémnek már megvan egy ideje ez a baj, csak nem vettük észre. Utána minden éjszakát végigaludta kórházban fél 9-től fél 7-ig és azóta is így van. Ja és még mielőtt bementünk a kórházba, előtte való héten büdös volt a pisije. Arra gondolta, azért, mert kevés folyadékot iszik és nagyon meleg is volt. Felhívtam a dokit és ő is azt mondta, hogy valószínűleg az van. Így viszont utólag mindkét tünet a vesemedencegyulladás miatt volt. De nem hibáztatom magam, hiszen nem lehet azonnal a kórházba rohanni ha nem alszik jól a gyereked, nem?
Vendég
 


Basszus, valamit megnyomtam és elszállt az egész. Akkor újra:
Az evésről akartam írni, meg babaruhákról.

Sajnálom, hogy egy páran nem találtatok már a C&A-ban 1890 Ft-os bodyt, én a Váci utcában vettem, ott volt választék, barátnőmnek is mondtam ő meg a Corvin Plazaban vett, mondjuk ő 68-as méretet.

Most viszont a Tescoban van június 2-ig 30% kedvezmény minden gyerekruhára. Mi tegnap elmentünk és vettem 5 db-os rövidujjú bodyt 2450-ért, illetve 3 db-os hosszúujjút 1450-ért 9-12 hónaposat.

Na és akkor az utolsó, az evés. A kórházban mérni kellett minden gramm folyadékot és táplálékot amit megevett és meg kellett lennie az 1 liternek, különben infúzió volt. Sajna első este kapott a kis drágám.

Így néz ki egy napunk, azt hiszem ede kérdezte.

Reggeli fél 7-kor: anyatej, 150-180 ml
Tízórai fél 10-kor: a üveg gyümölcsös bébiétel
Ebéd 1-kor: kb háromnegyed üveg gyümölcsös-csirkehusis bébiétel, (sajnos a zöldséget nem eszi meg) és kb 50 ml anyatej
Uzsonna 4-kor: 1 üveg gyümölcsös bébiétel, vagy tejbegríz, vagy tejpép
Vacsora fél 9-kor: anyatej 110 -150 ml
Az uzsi és a vacsi közt még általában elmajszol egy kis banánt, vagy gyümölcslét, vagy tejet.
Egy nap a kórházban kb 150 ml folyadékot ivott meg (tea, vagy gyümölcslé)

Itthon most majd próbálom erőltetni a vizet a gyümölcslék meg a tea helyett, mert mind tiszta cukor, csak a kórházban úgy voltam vele, mindegy mit, csak igyon.
Vendég
 


Amit gáznak érzek, az az, hogy nem eszi a zöldséget. Majd a 8 hós kontrollon megkérdezem a dokit meg a védőnőt, hogy mit csináljak. Az erőltetésnek nem nagyon vagyok a híve, az kéne még, hogy a kanál látványától is rosszul legyen. Próbálkozok, ma husileves zöldséget adok neki, holnap csinálok milánóit. Valószínűleg ki kell dobni, de hátha pár kanállal eszik. Amúgy az tetszene neki, amit mi eszünk. Tegnap Activia joghurtot ettem, kinézte a számból a kanalat, aztán adtam neki picit és kéjesen nyalogatta, meg cuppogott. Meg a kiflivéget szokta szopogatni, ma rendesen hisztit csapott, amikor elvettem tőle és odaadtam a kutyának (teljesen eláztatta nyállal).

Hát ennyit akartam írni, azt hiszem adtam nektek egy kis olvasivalót, remélem nem untattam halálra senkit.
Vendég
 


sissy01 írta:Sziasztok!

Cherryke:milyen joghurtot adtál neki?Én ma cukkinit adtam. :)


Sima natúr joghurtot. Gyümivel összeturmixoltam. Szereti :)
Ma saláta főzit csináltam neki.
A hétvégén meg fokhagyis csirkemájat sütök magunknak fűszerezem neki nem. Heti 1 alkalommal adható. 8hós kortól.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


kri07 írta:Cherryke,
ez nagyon érdekes. Bogyós gyümölcsöket 1,5 - 2 éves kor alatt nem lehetne adni, mert allergizálnak. Nem értem, hogyan engedhetik bébiételként már 4 hóstól. :evil:


Azért mert át van szűrve a málna és az eper is. Csak a magok miatt nem lehet nekik adni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Lina: egyik rémálmom, hogy a gyerek kórházban... én sokat voltam, míg ki nem vették a mandulámat. Hálistennek nem nagyon emlékszem rá.
Hunor alig iszik folyadékot. ha jó napom van, 30ml-t megiszik. De van, hogy napokig semmit.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


juhú, evett 10 kiskanál húsleveszöldséget :lol: ez rekord!

ja még egy dolgot felejtettem el. képzeljétek, a kórházban az egyik anyuka szólt, hogy adjanak a gyerekének probiotikumot, hiszen nyilván azért van a gyerek kórházban, mert nem elég egy kis piszlicsáré antibiotikum, hanem nyilván ez erősebb, erre kiderült, hogy a normaflore automatikusan JÁR a gyereknek, de csak akkor adják oda, ha a paciens (!) kéri.... gondolom azért a pénzt felveszi érte a kórház. most vettem neki normaflore-t, mert ugye még 2 hónapig szedi a gyógyszert de még nem tudom hogy adom be neki, mert ugye Frici se iszik ha nincs kedve. a gyógyszerrel is úgy kell trükközni, már akkor elkezd ordítani, ha kiveszem a hűtőből.
Vendég
 


lina:próbáld meg a gyógyszertárban árulnak kis zöld fecskendőtűt és abba felszívni úgy adni neki a szájába.nekünk így kellett adni a calcimusk-ot.

Volt ma a védőnő :roll:!Kérdeztem tőle,h átpasszírozva adhatok e neki epret!De azt mondta 1 éves koráig nem!A másik amit mondott,de nem tetszik,h rakjam le a konyhában a földre had másszon,mozogjon!Ez oké!Csak én úgy gondolom,h nem nyár van még ,h ezt megtegyem!!!Nem is fogom kitenni,nem szeretném,ha átfázna a veséje vagy tüdő gyuszit kapna.....max úgy tudnám elképzelni esetleg,de nagyon esetleg,ha jól felöltöztetem,de akkor meg,h mozog szegény!?Még várok inkább ezzel.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Lina: kiskanállal add neki.
Betegek vagyunk a gyerekkel. Én megfáztam megint, de rendesen, Ő meg elkapta. Én lázas vagyok, Ő csak köhög de nagyon csúnyán. Most hozattam apjával stodalt. Neki adtam egy neki való adagot, meg én is szedem.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Konyhába :D nálunk olyan hűvös van a konyhába... Én le nem raknám. Csak a szobába a puzzle szőnyegen vagy az ágyon van lerakva.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Valóban ki vannak fogyva a 80-as body-k. Nem kaptam a Corában. :(
Megkérdeztem anyóst is nála is jobban fogy-e most a 80-as méret, de azt mondta nem vette észre.

Nálunk is eltelt a gyereknap, Niki anyóstól kapott csini rucikat, de szerintem már nem sokáig lesz jó rá, mert 74-eseket hozott. Elég nehezen áll át néha az új számozásra anyóspajti. :) Após is volt itt, nem nagyon örültem amikor jött, mert pont akkor érkezett amikor már Niki elszundított volna. Ettől függetlenül nem volt nyügi és nagyon örült az ajándéknak ami egy ugatós-mászós-ugrós kutya. Tőlünk állványos hintát kapott.
Egyébként mostanában egyre kevesebbet alszik. Sajnos rákapott arra, hogy már felébred reggel 5-6 felé és nem akar visszaaludni. Ma vagy egy fél óra múlva visszaaludt, de tegnap másfél órába tellett. És napközben sem alszik túl jól, valamelyik nap délután 2-től este 9-ig simán fenn volt.
:roll:

Lina,
Örülök, hogy megírtad a beszámolót. Nagyon örülök, hogy már jobban van Frici. Szegénykéim még nem tudják elmondani, hogy mi bajuk van. :( Engem nem untattál, nagyon tanulságos volt amit leírtál.
A hozzátáplálás miatt nem aggódnék, nem csak ezért mert még mi sehol nem tartunk hozzátok képest, hanem azért is mert sok irodalomban még az anyatejet preferálják elsődleges étkezésnek még az első évben. Egyébként Niki még a kedvencéből sem eszik meg sokszor 10 kiskanállal nemhogy abból amit nem szeret. :D

Kri,
Én is úgy tudom, hogy a magok miatt nem lehet fogyasztani a bogyósokat a piciknek és a bébiételekben a magok már nincsenek benne. Én is gondolkodtam rajta, hogy gyümicentrifugán átküldöm és még átszűröm valami sűrű szövésű anyagon pl az epret, akkor megihatja Niki, de utána arra gondoltam, hogy nincs elkésve semmiről.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Én nem értem hogyan csináltok hűvöst a konyhában.
Mondjuk nálunk van egy rohadt nagy ablak ott nyugat felé, de ha nem lenne is, ha már csak bekapcsolom a sütőt, garantált a 27-28 fok.
Mondjuk Nikit még nem raktam le a konyhában, de nem azért mert hideg a kő, (egy vastagabb nacival mehetne, de most meg nélküle is), hanem mert nekünk egybe van az étkezővel és tartok tőle, hogy magára rántja a széket amikor fel akar mellette állni. Bár most már nem halogathatom sokáig, az alsó szintet már teljesen felfedezte, már nincs olyan hely ahová ne jutna el pillanatok alatt, de persze ott sem hagyhatom magára, de akkor meg nem haladok a konyhában ugye. :roll:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla: én csak a babáknak főzök. Magunknak meg csak hétvégén. Nálunk amúgy is alulról nagyon jön a hideg. Ezek a házak a 20as években épültek. Szerinted mennyi alapja van. Megcsinálni az alsó szigetelést nem akarjuk, mert amint jön egy vevő, mi költözünk.
Én azt sem tudom, hogy fogom megoldani, ha télire lent lesz a kiságy fekvőrésze. Az nagyon alacsony és ott aztán rendesen jön a hideg. Ezért volt egy hőmérő nálam a kis szobába fent a polcon és egy lent az éjjeli szekrényen. 80 cm különbség és 2 fok.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ja és ráadásul 2 oldalról ha lenne szomszéd, télen nem kéne annyit fűteni, de sajna üresen állnak és fütés nélkül :( onnan is jön a hideg rendesen.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok

Csináltam én is gyümölcs rizst Balázsnak.Megfőztem a rizst(cseresznye levében) és főztem bele almát,banánt a végén pépesítettem.Ebédre cseresznyét főztem majd átpasszíroztam,közben főztem pulyka combi darabkát+burgit.
Most aludt el Balázs éppen csak gondoltam gyorsan írok nektek,mert aztán főzöm a mi ebédünket is.
Balázs ma 3/4 7-ig aludt csak lestünk :D Ilyenkor fent van másfél órát vagy 2 is,de ilyenkor már úgy elalszik mint a huzat :D

Most látom Hunor már 8 hónapos akkor ő már ehetne sárgadinnyét is :)

Hűvösnek nem mondanám a konyhát,mert amikor főzök fő a fejem is :lol: ,de azért lent a talajon hüsi van főleg fél órákra órákra pl.Na meg ez az,h akkor az ember nem csinálhat semmit szinte,mert azt kell lesni,h nem e rossz helyre nyúl manó!De ez van fent is,mert fent kirakom Balázst,persze fent sem sokáig,de egyfolytában őt nézem :) De végül is ezért vagyunk itthon vele :roll:


Most már eldöntöttem nem veszek pépet neki,hanem csinálok magam rizspépet és azt olvastam akár igazi vaníllíával is lehet ízesíteni úgy,h fantáziám van most erre kihasználom :)

cherryke:még egy vékonyabb matrac majd nem lenne jó a kiságyba?csak egy gondolat!vagy a kiságy alá vastag szivacs?

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Ice: nekünk jelenleg csak kókuszmatrac van benne. Igen arra gondoltam, hogy rakok egy jó vastag szivacsmatracot, rá a kókuszt.
Sárgadinnye odébb van még. Nem? Én külföldit nem adok neki, csak citrus és banánt. Ami itthon nincs.
Nézzétek meg az ubit is... bár minden jel arra utal, hogy a németek cseszték... Sem itthon sem másutt nem találtak külföldi zöldségbe fertőzöttet. Szegény ubi termesztők itthon, nem tudják eladni a termésüket ez a balhé miatt. A hazainál jobb nincs.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


cherryke:nem is külföldire gondoltam!!isten ments!!igen sajnos nincs még 1 hónap kb nem??de majd fürtös ubit lehet venni ami itthoni sztem,amit kovászos ubinak szoktak elrakni,meg én is :) :roll:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, itt voltak a szüleim. Pénteken pedig a testvérem és a barátnője jön hozzánk több mint 1 hétre. Örülök, hogy most jöttek/jönnek, rossz, hogy mindenki messze lakik. Ilyenkor jó egy kis segítség, meg hogy szólhatok napközben is valakihez. :lol: Bár most így többet kell főzni is, de majd beállítom őket a konyhába :)

Lina: Tanulságos volt a beszámoló. Ez azért jó, hogy többnyire pozitívak voltak a tapasztalatok. Szegény Fricit azért nagyon sajnálom, meg persze neked sem lehetett könnyű!

Kri: Én is úgy tudom, hogy a bébiételgyártók el tudják úgy készíteni az epret, málnát, hogy ne legyen benne mag, ami miatt még nem ehetnék a babók.

Holnap még egyszer megpróbálom a c&a-t, meg lehet a tescot is. De tegnap végre elmentem egy közeli, elég színvonalas használtruha üzletbe, és 1000 ft-ért vettem 2 rövid ujjú bodyt és egy csini rövidnadrágot. 8) A rövidnadrágok szerintem baromi drágák, a legegyszerűbb gumis nacik is 1000 Ft körül vannak...

Bence is egyre többfélét eszik, de még mindig szopizik is mellette. Ma voltunk a védőnőnél, ő azt mondta, hogy ilyen idősen már legalább az ebéd utáni szopit el kellene hagyni, főleg hogy megeszik egy teljes adag ételt. Nem tudom, lehet én jobban ragaszkodok hozzá, mint Bence, de úgy szeretem, hogy még mindig így szeret és tud szopizni.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus,
Ne aggódj, amíg mindketten akarjátok addig nyugodtan szoptathatod, sőt!
Ezt találtam neked a Kismama újság weboldalán:
"Azt azonban tudnunk kell, hogy saját gyerekünk csak a legritkább esetben kíván éppen akkor és éppen annyit enni, amennyit a táblázatok alapján kellene. Mindenkinek más a vérmérséklete, másként hasznosítja a táplálékot. A pontos számításokat az is nehezíti, hogy ebben a korban még sok baba bőségesen szopik, általában naponta többször is. Sok szülő (nagyszülő) hajlamos azt hinni, hogy az anyatej már nem tartalmas, nem számít "igazi" tápláléknak. Gondoljunk bele: a baba, amíg "csak" anyatejet kapott, képes volt akár egy-egy kilót is hízni havonta. Az anyatej minősége egy cseppet sem romlott: energiatartalma változatlan, ellenanyagtartama viszont nőtt, hiszen meg kell védenie a babát a "mindenhol mászkálok, mindent bekapok" fertőzésveszélyes korszakában is. Ezért az sem baj, ha a fő táplálék továbbra is az anyatej, és a főzelékeknél, gyümölcsöknél még mindig csak a kóstolgatás szintjén tart. Sőt, az is lehet, hogy anyatejen és kenyérhéjon él, mégis élénk, egészséges kis vasgyúró. A Gyermekgyógyászati Szakmai Kollégium csecsemőtáplálásról szóló módszertani levele szerint az első életév végéig elsődleges táplálék az anyatej."

Az egész cikket itt olvashatod el: http://www.babaszoba.hu/articles/A_8-9_ ... 1110191403[/i]

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Cherryke,
Akkor már értem ezt a hideg dolgot. :)
Nálunk marha meleg van. Egy domb tetején lakunk és a legtöbb ablak dél-nyugat felé néz. Délután 2-6-ig olyan hőterhelést kap a ház, hogy még! Ha ehhez még főzőcskézek is! :shock: Ráadásként most itt van az öcsém aki testépít és rengeteg kajára van szüksége. Húst-hússal. Egyébként magunknak én sem főzök sokszor, mert én sem eszem túl sokat, a férjem mag éppen fogyózik :) Már nagyon csini, csak én vagyok mellette egy debella :(
Visszatérve a melegre, télen ez nagyon jó, meg tavasszal és ősszel, mert később kell bekapcsolni a fűtést és korábban le lehet állítani, de nyáron... és most is valami gond van a légkondi beindításával. Na mindegy, csak átvészeljük valahogy :)

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Iceberg,
Én is csinálhatok tejberizst. Felengedek egy kis anyatejet a fagyasztóból... :D Az a baj, nem merném felforralni, pedig biztos nem lenne ehetetlen, csak egy csomó értékes cucc eltűnne belőle.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok

ceyla:ha nem a cseresznye főző levében főztem volna akkor sima(én ásvány vizet használok neki) vízben raktam volna fel a rizst főni és belefőztem a gyümölcsöket és forralt vízzel pótoltam a vizet még,mert kicsit sűrű lett,pedig arányában jól csináltam a rizs főzést.én meg örülnék,ha tudnám pótolni anyatejjel :cry: biztos még finomabb lenne.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Kép
Mátékám :)

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Bocsi :lol: véletlen 2x ment Balázs :lol:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


ceyla: ugye nem 5hósak vagytok, ahogy azt írja a szalag? Hogy ül :)

Ice: Nem baj, Balázsból jöhet :D Én mindent ásványvízzel csinálok neki, mert a csapvíz... no comment, még forralva sem adnám. Szentkirályi babának is adható forralás nélkül.

Ma cukkinit csinálok, de nagy adagot, mert holnapra is kell. Nem rakok most bele husit.

18.-án megyünk az esküvőre Pilisre. Szertartásra elvisszük babut... Utána visszük anyuhoz, és másnap megyünk érte. Már nagyon izgul anyukám :) De én is. Mondjuk most 2 szombat egymás után elmentünk bulejozni. Most szombaton 6kor el kellett indulnunk, anyukám egyedül fürdette etette és rakta le aludni. De semmi gond nem volt. Mondta, hogy amikor lerakta aludni, nézte az ajtót. Minket keresett. De aztán elvonta a figyelmét, énekelt neki meg játszott még vele, míg megnem fogta a takaróját és oldalra nem fordult. Na az én fiam így szokott elaludni :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan tudok írni, mert itt vannak anyuék, nekem meg pakolni kell.

Hát Andris még ott marad, ahova lerakom :) Nagyon ügyi Niki, hogy már így jön-megy.

Kri, Andris is azt szereti, amit én főzök. Az üvegesre eléggé finnyogott, úgyhogy azt már rég kapott.

Hú nekünk annyi 80-as bodynk maradt JUlutól szerencsére.

Iceberg, nagyon aranyosak a fiúk :)

Rékus, rég voltál. Utoljára betegek voltattok. Minden ok?

Lina, nagyon örülök, hogy meggyógyultatok. A beszámolók nagyon ismerősek voltak. Én JUli val és Andrissal is a Madarászban voltam, de a helyzet nagyon hasonló. A nővérek, dokik nagyon segítőkészek, de a felszereltség... Ott még anyaágy sem nagyon van. Egy db egyszemélyes és egy kétszemélyes szoba. Többi anyuka a földön alszik... Remélem, a fülgyulladást nem kaptátok el.

Na megyek, de tök jó, hogy most ilyen sok olvasnivaló volt :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


etus:köszi :)

Elfelejtettem írni,h nekem azt mondta a védőnő,h 1 héten elég 3x adni husit és nem muszáj liszttel sűríteni nagyon jól megteszi a burgonya,de szrtem is!

cherryke:nálunk is nagyon rossz a víz elég vízköves!magunknak azzal főzök,de néha van,h még sem.teát magunknak is ásványvízből csinálok.Balázsnak meg egyértelmű,h azzal főzök vagy szoktam neki csinálni limonádét :) ásványvízből.
iceberg
Budapest
 
 


nya megint igazam volt... nem is a spanyol zöldség volt... kártérítést kérnek a spanyolok a németektől. nálunk is kérhetnének az ubisok...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


cheryke:hogy csináltad a saláta főzeléket?
meg nem is ubi a bűnös!de akkor mi?????? :shock: elég rémisztő.h jönnek ilyen vírusok és emberek halnak meg!viszont az az érdekes még,h mindig akkor derül ki a baj amikor már nagy baj van(haláleset!).
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg,
Nagyon aranyosak a fiúk. A nagyobbik fiad igazi kópénak néz ki. :D
De érdekes, én úgy látom van olyan hozzászólásod aminek az alján nincsen vonalzó. :?
Hogyan csinálod a limonádét Balázsnak?

Cherryke,
:lol: Nem is láttam, hogy rossz az idő a vonalzón, csak gondoltam a télapósat már leveszem így júniusban. :) Köszi, hogy észrevetted. Egyébként Niki 2.-ai. 1 nappal fiatalabb mint Hunor.
Jó sok helyre mentek. Én nem tudnám anyámra bízni Nikit, mert néha még magára is veszélyes :( . Anyós meg soha nem ér rá, igaz neki már van 3 unokája (4 év, 8 hó, 3 hó) és szeptemberben jön a 4.
Másra meg nem hagynám. Bár nem vagyunk azok a nagyon bulizós típusok azért már egy mozin gondolkodtunk.
Azt mondja a férjem, hogy azon gondolkodott vesz nekem mozijegyet, ők addig sétálnak kint Nikivel amíg én megnézem a filmet.
Mondtam neki, hogy hülye ötlet, mert én vele szeretek filmet nézni. Lehet klónoztatni kellene magunkat, ez más szempontból is jó lenne, ha lenne egy klónom :lol:
Mondjuk én még nem is panaszkodom, mert Niki jól el van az apjával, de pl a barátnőm kisfia, csak és kizárólag az anyjánál van el. Úgy volt, hogy megyünk showder klubbos vacsira, ketten csajok, de a fiúkat küldtük el végül, mert a fia nem maradt el az apjánál. :(

Etus,
Hát igen, Niki ilyen izgága, de jobb is hogy már magától közlekedik, mert már előtte alig maradt meg egy helyben, mindig cipelni kellett, de így jobban elvan, csak most meg vigyázni kell rá, hogy ne üsse be magát és ne rámoljon olyan dologgal amivel nem szabad.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


ceyla:pedig van vonalzóm :wink: ,de furi :) köszi,kis kópénak mondanám akkor,mert szófogadó,jó nevelt,kedves,de néha bohóc :D
limonádé:forralt víz,igazi citrom(pici) és szőlő cukor .

Kép

Kép

Ma már kinyújtott lábbal volt négy kéz láb Balázs :D
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg!
Szerintem Máté is rád hasonlít. Nagyon helyes fiúk!!! :lol: :lol: :lol:
Klassz srácok.


Lilla mindent megeszik ami a fogára való...,tök mindegy hogy én főzöm vagy bébiétel. Mondjuk bébibe két tuti van számára: paradicsomos krumpli,és sütőtök,mindkettő csirkehusival.
Ma vettem észre hogy már két foga van a kis drágámnak... 8)
Lilla ugyan nem mászik még,de mindenhova elgurul vagy elkúszik. Igaz azt általában hátrafelé teszi. Én személy szerint nagyon várom hogy másszon.

Ceyla!
Nálunk Lilla kifejezetten apás. Ha itthon van apa,akkor inkább vele van ,mint velem,ráadásul bébipuszit is apja kapja,én csak nagyon ritkán.... :roll:
Anyósomat nagyon szereti,ő vigyáz rá vasárnaponként.
Viszont anyukámmal ugyan az a helyzet mint neked anyóssal...,már 4.unoka Lilla. Így igazából nem nyomul hogy vigyázhasson rá, eddig talán 2-3x hagytuk rá 3 órára. Ez annyira nem esik jól,de megértem. Csak ne láttam volna végig az első két uncsival...,mármint hogy mit vitt véghez,meg mennyit vigyázott rájuk. Mindegy,ez van.

Etus!
Jó nektek hogy Andris ennyit örökölt Julitól. Mi is kaptunk eddig rucikat,de a nővérem egy éves kislányát utolérte Lilla. Nagyjából egy méretet hordanak. Én most kényszerülök először ruhát venni,bár eddig is vettem egy egy darabot,de most kötelező lett,és mindig akkor jövök rá mink nincs,ha épp rá kéne adni a gyerekre.
Például most be kellett szereznem egy csomó rövidnadrágot...stb.


Varitus!
Keresztlányom 2 éves koráig szopizott. nem fogadott el szinte semmilyen szilárd ételt,és inni se volt hajlandó semmi mást...
Szép gömbölyű baba volt! Így én azt mondom hagy a védőnőt,ne is izgasd magad. Ha neked meg a pöttömnek így jó,akkor maradjon így!!!

Kép
mók
 
 


Mók: Hunor is hátrafelé kúszik. Ma hagytam, hogy lemásszon az ágyról. Persze fogtam, csak hagytam, had mozogjon. Aztán csak nézett, amikor az ágyról lecsúszott és 2 lábon állt :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla, Mók: Köszi! Igazából "csak" az ebédről lenne szó, a többi maradna szopi, tízóraikor meg gyümi-szopi. Végülis talán kényelmesebb is lenne, főleg ha csavargunk valamerre. Na, majd meglátom, hogy lesz jó nekünk :roll:

Etus: Bence sem nagyon mászkál még el, legalábbis messzire. Bár azért időnként vissza kell helyeznem innen-onnan :lol:

Mók: Bence is nagyon elvan apával, de a puszikat én kapom :lol: Apa általában borostás ehhez. Ma pl fogas puszit kaptam... Leginkább arcon harapás volt...

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Újabb problémám akadt, hátha valaki tud segíteni.
Ákos fiamnak 2 hete kibújtak a fogai és pár napja szopi közben előfordult hogy megharapott, próbáltam rászólni (mondjuk éjjel elég nehéz), illetve befejeztem a szoptatást, de akkor meg sírt. Nem tudom mit tegyek, hátha van valakinek ötlete.

Ti meddig mostatok külön a kicsi(k)re?

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Míg el nem felejtem, az Anyák lapjában van 2 db 900 ft-os kupon Pampers premium care pelenkához. A Brendonban lehet beváltani.

Iceberg,
Milyen szépen térdel Balázs! :) Akkor már jógázott Ő is. :lol:

Mók,
Az én férjem is gyorsan elhülyíti Nikit. Sokat bohóckodik neki és annyira aranyosak együtt. A puszikat viszont inkább én kapom, bár nem osztogat belőle túl sokat. De! Az összes új mozdulatával az apjának produkálja magát, én többnyire csak a második produkciót láthatom.
Megértem amit írtál, hogy több unoka van már anyukádnál és ez nálad annyival nehezebb is lehet, hogy mégiscsak az anyukád, nekem pedig csak az anyósom.
Még cifrázza a helyzetet az, hogy a sógoromék ugyanabban a házban laknak. Amíg csak a sógoromék lánya volt az egyetlen unoka, rengeteget foglalkoztak vele és mind a mai napig ez így van. Volt, hogy majdnem minden délután órákat töltött a nagyinál, mostanában após hordja különböző programokra hétvégente. Szerintem többek között nekik köszönhető, hogy a kislány baromi gyorsan fejlődött, mert mindig foglalkozott vele valaki. Most a legkisebb unoka is ott van, ő 5 hónappal fiatalabb Nikinél. Mintababa ahová rakod ott marad, ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy gyakran leviszi anyóshoz, hogy nézzen rá, amíg Ő akármit is csinál. Na meg úgy láttam legutóbb a babaruhák vasalását is anyósom oldja meg. Hát igen, így azért jóval könnyebb. Nekem is itt van egy nagy kupac vasalni való, de már nem kezdek neki.
Viszont szeptemberben születik meg a sógornőm kisfia. Ő lesz az első fiú unoka, ráadásul a sógornőm a "kedvenc" gyerek. Kíváncsi leszek mennyiben változik majd a felállás. Ők közelebb laknak mint mi (kb 2 km, mi meg vagy 9 km-re).
Az én szüleim viszont tényleg messze laknak (140 km), pedig anyám nagyon lelkes lenne, de az egészsége már nem a régi és ráadásként a gyereknevelésről való elképzeléseink is igen különbözőek. Ezt nem is gondoltam volna, amíg nem szembesültem vele.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Én még mindig külön mosok a gyerekre. Egyrészt annyi cucca van, hogy másfél-2 hetente kell csak mosni rá, magunkra sűrűbben mosok. Másrészt, nekünk mind fekete illetve színes cuccaink vannak. Babunak meg leginkább világosak.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


http://www.szuloklapja.hu/baba/body/cik ... -rendszer?!



Ebben a legjobb: komolyabb erőfeszítés nélkül el tud tartani egy gyermeket.
Hol élnek ezek???? Majd ha kapunk adó mentességet és leszedik a baba
illetve gyerek dolgokról az áfát, beszélhetünk erről.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kép

tegnapi. Este mértük. 7888gr 73cm

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


szisztok :)

ceyla:Niki is 8 hónapos lett látom :) ez a kedvenc számom egyébként.én úgy hívtam a (jógázást),hogy lazázik,felemelte az egyik lábát oldalra meg a kezét,aztán a kezével megfogja a lábát :D akkor végül is ti a háttérbe szorultok unoka terén ha jól értem,de viszont írtad máskor,h ment anyósod és főzött nálad ez nekem olyan szimpi dolog és apósod is jó fej lehet!ritka sztem az ilyen papa aki viszi az unokát már csak azért is mert a férfiak nehezebben tudnak mit kezdeni ilyen kicsikkel.vagy csak akkor nyílnak meg amikor egyedül vannak a kicsivel.

varitus:én nem szoptattam,de azt olvastam,h akkor helyettesítsünk szilárd táplálékkal egy szopit,ha le akarjuk szoktatni a picit!tehát sztem sem tedd ,mert akkor csökkenni fog a tejcsid.

ede:én külön mosom Balázs ruháit még mindig és ez még így is lesz meg más folyékonyt használok neki mint magunknak.
iceberg
Budapest
 
 


jaa mi is mértük Balázst :D 9200gr :roll:
iceberg
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: