Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk is ma lesz. A barátnőm testvéréé.Akiről írtam. Fél ötkor.
flóra 11
 
 


Képzeld, bármit töltök le, kivéve a mini ikonokat, mint ezek itt a bal oldalon, mindegyik egyből bmp-ként mentődik el! :shock: És most letöltöttem tegnap azt a programot, amivel át lehet konvertálni gif-ként és jpg-ként, de így nem animált, pedig az nagyon klassz lenne. Tehát vagy gif vagy jpg képek ezek. Attól függ, mivé változtattam őket. A suliból viszont tudok nagyobb mozgó képet küldeni, nem értem, miért.

KépKép
benó
 
 


Igen, valahogy akkor lesz falunapés ott a gyerekekkel állítólag műsort kell adnom. Még nem tudok pontosat.
flóra 11
 
 

 
 

Megint laptető! Kép
Milyen tüneteid vannak ma?

KépKép
benó
 
 


Hát én sem. Ha mented őket el,akkor nem tudod kiválasztani rögtön ott,hogy gif legyen?
flóra 11
 
 


Mindegy, hogy gif vagy jpg, semmiképp sem animált. Ja, értem már a kérdést, nem, csak bmp-t ajánl fel. Mennem kellene készülődni. Készülődés közben itt vagyok, oks?

KépKép
benó
 
 


Tudd meg majd pontosan, hogy mikor lesz a falunap.
De mi van akkor, ha akkor te már 2 hónapos kismama leszel, akkor is eljössz? Vagy inkább nem? :roll:

KépKép
benó
 
 


Nem tudom, Benó.Én már olyan bizonytalan vagyok. Ami tünetem néha van,mert egyre ritkábban vannak, azt is elhessegetem magamtól, hogy nincs, biztos csak véletlenül érzem. Nem merek semmit érezniés semmiben reménykedni. Már lemondtam róla. Szerintem kimutatta volna legalább egy teszt, vagy az uh.
flóra 11
 
 


Rendben.Én most közben reggeliztem,mert túl korán nem tudok.Reggelente most kakaót szoktam inni hozzá egy folsav. Aztán később egy kicsi szelet rozskenyérparadicsommal,paprikával. Vigyázok a kajával nagyon.
flóra 11
 
 


Figyelj, nekem 0 gyerekem van, így nem tudhatom, persze, de tapasztalt Tancsu barátunk azt mondta, hogy még nem biztos, hogy kimutatja. Én bizakodom. Ha meg nem, akkor legalább kiderül, miért van ez a hosszú késés. De, mivel neked nem szoktak ilyen hosszú és szabálytalan ciklusaid lenni, ugye, ezért gyanús, hogy baba van a dologban. Nem igaz? Hú, készülődöm.

KépKép
benó
 
 


Nem mersz kávét inni, mi? Vagy igen? Mi koffeinmenteset iszunk, de a suliban meg anyuéknál én normálisat is szoktam inni. Majdnem elalszom a koffeinmentestől. :lol:

KépKép
benó
 
 


Aztán délig már csak joghurt vagy gyümölcs. Délben vagy amikor megjövök munkából,akkor ebédelek,de csak egy félét. Tehát vagy levest vagy másikfélét. Aztán később már csak gyümölcs vagy joghurt. Este, ha nagyon éhes vagyok esetleg leves. De csak hat előtt. Utána már nem.
flóra 11
 
 


Ügyesen csinálod! :D :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Nem merek kávét inni. Mert ugye ki tudja,hátha. De látod,a koffeinmentes nem jutott eszembe! Pedig az lesz a jó megoldás,mert ugye a kakó meg cukros. Ma akartam keresni cukormenteset.

Köszi a tippet. :D
flóra 11
 
 


Hát majd meglátom.A baj az, hogy én eddig sem zabáltamés jöttek rám a kilók. Nem értem mitől. Talán kevés a mozgás. Most a tornára is ráállnék, de azt se nagyon merek,amíg nem tudom,mi van. Majd megnézem,mit lehet.
flóra 11
 
 


Gondolom neked menned kell. Kilenctől van hastáncod?
flóra 11
 
 


Az utóbbi hónapokban leszoktam a kávéról.Aztán mikor a múltkoriban olyan nagyon álmos voltam,megint kezdtem inni,napi egyet,aztán néha kettő is volt. De aztán éreztem,hogy nem volt jó. Mintha akkor fájt volna a hasam,haittam,olyankor jobban begörcsöltem. Mert szerintem akkor nem fáradtam el természetes úton,felpörögtem a kávétól,holott már pihennem kellett volna.Aztán szerintem mindig kicsit túlterheltem magam. Mert a görcsök mindig este voltak.
flóra 11
 
 


El fogok késni!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

KépKép
benó
 
 


Mindegy,szóval ezért hagytam abba megint a kávétés valami lehet benne,mert mióta nem iszom, megszűntek a görcsökis. Nem rögtön aznap, de enyhültek,enyhültek,most már elmúltak. Lekopogom. :)
flóra 11
 
 


Szerintem a recept: koffeinmentes kávé; normál mennyiségű, de nem kevés evés; alvás; torna addig nem, amíg nem tudunk semmit, utána majd az orvossal egyeztetsz.
Puszillak, 5 percem van.

KépKép
benó
 
 


Te még itt vagy? Azt hittem már elmentél! Én csak itt írok,majd elolvassátok.

Benó drága,menj nyugodtan! Szaladj! Vagyis startold az autót! Vagy ha már késő,akkormeg maradj. Nem hogy baleseted lesz még a rohanás miatt.
flóra 11
 
 


Du. jövök. Neked szép esküvőt! :D

KépKép
benó
 
 


Őrült egy nő vagy! Mindenhová utolsó pillanatban mész. De én beszélek? Hiszen ugyanezt csinálom. Ez biztos pedagógus ártalom. Folyton az órát nézzük,hogy be tudjuk osztani az időt. :D
flóra 11
 
 


Köszönöm, Benó.Majd pityergek egyet örömömben, hogy szép az esküvő,meg bánatomban,hogy nem az enyém. :cry:
flóra 11
 
 


Benó, hol vagy? Már délután van. Várlak.
flóra 11
 
 


Sziasztok

Sikeresebn hazaértünk, de nagyon lefárasztott a nagy meleg...:(
Ma délben már a dokimat is felhivtam, mert az édes kicsi fiacskám úgy döntött, hogy második napja nem mozog rendesen...
Aztán a doki megnyugtatott, hogy ha semmi más tünetem,pl görcs,vérzés, erős fájdalom, stb, akkor semmi baj, csak a meleg viseli meg.....
Felajánlotta, hogy ha a hétvégén nem változik a helyzet, akkor hétfőn 13 órakor vár egy uh-ra.
Viszont közölte hogy hüvös szobában fekvés a holnapi programom...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Ha nem haragszotok meg, akkor én miost alszom egyet,pihenek ahogy a szülészbácsim mondta....

Flóra és Szilzi:jó szórakozást...:)

Benó:kellemes estét...:D

Sziasztok...
Holnap jövök kipihenten!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Kedves Flóra! Már nincs esküvő? Vége? Akkor itt vagyok! Eddig anyuéknál voltam, gondoltam, úgysem érsz rá te sem meg a többiek sem. :cry: A hastánc elmaradt, mert csak ketten voltunk, helyette beültünk dumálni egy kávézóba a táncterem mellett, utána pedig mentem a Sérültek Egyesület egész napos programjára, ahol nagyon jó feladatok voltak, mindjárt leírom.

KépKép
benó
 
 


Ó, Tancsu, sajnálom, hogy szegény Gergő nehezen viseli a meleget. Bár, nem csodálom. :wink: Jó pihenést neked, és vigyázz magatokra nagyon!

KépKép
benó
 
 


Ja, jó, hogy elolvastam, mi, hogy fél ötkor lesz az esküvő. Akkor pont későn, korán stb. jöttem haza.

Na, olyan volt, hogy először is a sérültek előadást tartottak, úgy hívják, hogy "mozdulatszínházat" csináltak, tehát beszéd nélkül zenére mozogtak. Drámapedagógusok stb. foglalkoznak velük, és szeretnének teljesen egészséges emberekkel összeismertetni, összebarátkoztatni őket, ezért hívnak meg minket (az iskolánk diákönkormányzatát) rendszeresen a rendezvényeikre. Sajnos, hétvégén az én gyerekeim nem igazán szeretnének eljönni ilyenekre, lasszóval kell őket fogni, de két ember azért most is eljött, és annak is örülnek. Én meg elhívtam őket, hogy jöjjenek el egy napra a diákönkormányzati táborunkba, és ott együtt játsszunk. Több tánc- és drámapedagógus tartott most közös foglalkozásokat a nézőkkel és a sérültekkel együtt, közösen, és nagyon jó volt. A legelején, az előadásuk alatt el is sírtam magam, mert annyira kedves, jó emberek, és sajnálom őket, mert vannak 16-17 éves lányok, fiúk is köztük, és szegények meg vannak bélyegezve. Pedig nem sokban térnek el a mi iskolás gyerekeinktől.

KépKép
benó
 
 


Az előadásuk után bementünk egy pajtába, ahol körbe ültünk, és megnéztünk néhány kisfilmet, amiben a sérültek arról beszélnek, milyennek képzelik el az életüket, mit szeretnének, és milyen érzés az, amikor szeretik és amikor nem szeretik őket. Én már láttam ezeket a filmeket, úgyhogy nem sírtam el magam, de mások igen. Aztán pedig közösen kellett énekelni, miközben sétáltunk, és egymás szemébe kellett nézni, utána kezet fogni énekelés-séta közben, utána pedig megölelni egymást ugyanígy. Ezzel, gondolom, az összerázás volt a cél. Aztán csoportokat kellett kialakítani, és a csoportoknak kitalálniuk egy meseboltot, és hogy ott miket árulnánk. Ezt kellett elmutatogatni vagy eljátszani. Mindenhol kb. ugyanazokat árultuk: szeretet, megértés, békesség, barátság, boldogság stb. Mi mézeskalács szíveket árultunk, amik ezeket jelképezték és osztogattuk a nézőknek. Érdekes volt szerepelni is idegenekkel, idegenek előtt, meg két gyerekem előtt.

KépKép
benó
 
 


Na, mindegy, ilyenek voltak kb. du. 1 óráig, utána lehetett volna még maradni kézimunkáskodni meg ebédelni, de én már leléptem a gyerekekkel együtt, mondtam még az egyik vezetőnek, hogy akkor jöjjenek majd el velünk Almádiba a táborba. Nagyon örültek neki. :lol: Én is örülök, tudok egy kis toleranciára nevelni így a táborban. Nem igaz?

Volt egy olyan kecses, nemes szépségű hölgy is, aki pedig zenét hozott, és el kellett képzelni valamit közben csukott szemmel, és utána pedig eljátszották többen, csoportokat alkotva stb. Ti biztos ismeritek ezt a zenét, én elég műveletlen vagyok, nem ismerek semmi zenét, de nagyon tetszett, és kértem, küldje el e-mailben. Majd továbbítom, ha elküldi.

Most elgondolkoztam: lehet, hogy nekem is el kellene végeznem a drámapedagógus szakot? Erre már régen is gondoltam, bár engem inkább csak a közös játék izgat, a fellépések (mint Flóra esetében) nem. Na meg a biblioterapeutát is. Le se bírom írni.

Ja, egyébként tanulmányokat végeztem anyuéknál, mindjárt megosztom veletek.

KépKép
benó
 
 


Évi iwiw-je:

Utolsó bejelentkezés
május 31., 08:57


He! Akkor még se ment le a térképről, nem igaz???????????????

KépKép
benó
 
 


Én nem akarom, hogy az Évi lekopjon innen! Ne csinálja már! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

KépKép
benó
 
 


Tök jól elvagyok itt magamban.

Na, írom a tanulmányaimat:

1. a hipotalamusz GNRH hormont termel és küldi :arrow:
2. az agyalapi mirigynek: itt a GNRH hatására FSH (follikulus-stimuláló hormon - tüszőrepesztő hormon) termelődik :arrow:
3. a petefészkekben az FSH hatására 15-20 pete megérik a tüszőkben (=follikulusokban) :arrow:
4. a tüszők ösztrogént termelnek, ami megakadályozza a további FSH-t, ez segít kialakítani a méhnyálkahártyát (endometriumot), és megnyitja a méhnyakat a spermiumoknak :arrow:
5. az ösztrogén hatására a hipofízis (agyalapi mirigy) LH hormont (sárgatesthormont) termel :arrow:
6. az LH hatására megreped a legnagyobb, a domináns tüsző :arrow:
7. bekövetkezik az ovuláció (a peteérés), a kiszabadult petesejt a petevezetékbe kerül :arrow:
8. az ovulációt követő 12 órán belül kell megtermékenyíteni a petesejtet :arrow:
9. a megrepedt tüsző sárgatestté alakul, progeszteront termel, ami megvastagítja a nyálkahártyát a beágyazódáshoz

KépKép
benó
 
 


Na, jöhetnél már, Flóra, a lagziban nem mész, ugye?

KépKép
benó
 
 


a lagziba

KépKép
benó
 
 


Joghurttorta
Hozzávalók:

3 pohár joghurt
2 dl tejszín
8 evőkanál cukor
1 csomag zselatin
Elkészítése: A joghurtot, cukrot, tejszínt simára kavarom. A zselatint 2 dl vízben feloldom, forrásig melegítem, hozzáöntöm a kikevert joghurthoz. Tetszés szerinti fajtájú, és mennyiségű gyümölcsöt teszek bele. Tortaformába öntöm, és 3-4 úrára hűtőbe teszem. Tetejét gyümölccsel díszítem!

KépKép
benó
 
 


Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Ha a tortaformád aljába cukros tejbe mártott babapikótát teszel még finomabb!!!!!!!!

Lehet hogy Évi megunt benünket???????

Kép
muzsuzska
 
 


Ha nem jöttök, jön a terror horror ikonokkal: :twisted: Kép

KépKép
benó
 
 


Helló Zsuzsi! Kép
Köszi, most szedtem ezt a receptet a netről, köszi az ötletet.
Szerintem nem unt meg az Évi minket, de lehet, hogy úgy van vele, hogy egyedül most könnyebb neki, vagy nem akar a babatémával foglalkozni egyáltalán. Szerinted?

KépKép
benó
 
 


Tancsu fogadd meg a doki tanácsát ne keljen kórházba sínylődnőd!
Nappal pihi a szobában, sűrű zuhanyzás, reggel és este sétálj amikor hűvőssebb van!

Kép
muzsuzska
 
 


Nem csak a babatémával foglelkozunk!!!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Piri lapít, lapítson is!!!!!Most birja ki csütörtökig!

Kép
muzsuzska
 
 


Jó, oké, nem csak azzal foglalkozunk, de óhatatlanul is szóba kerül. :wink:

KépKép
benó
 
 


Aludnom kellene, de nem tudok mert dög meleg van és az ágyam is forró!

Kép
muzsuzska
 
 


Reméljük, kibírja. :D
Figyelj, akkor beszéljük meg ezt a nyári találkát, jó? Hányadikán jöttök, mi a terv? Meddig maradtok?

KépKép
benó
 
 


Miért bántaná a téma????????

Kép
muzsuzska
 
 


Hú, és megint éjszakára mész, ugye? :cry: Most keltél fel?

KépKép
benó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?