Új privát üzeneted érkezett!

köszimég1x :wink:
reggel megkapták a konyhákat nagy sikert aratott egész délelött föztek meg kávét csináltak Apának :lol:
alvás után jön a torta meg beöltözünk csinibe, csináltam polot ismét :lol: bánatomra nem egyforma lett torta (cuki hibája azt mondták máskor mindig egyformát küldenek :evil: ) remélem nem fogják észre venni :? :lol:
ebböl egyformát akartam volna :cry: sebaj remélem legalább izleni fog Csajoknak :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Off:Köszi csajok, hogy meghallgatnátok! Tényleg nagyon nem ide való és hihetetlen is a történet. A nagyanyám 31-én reggel meghalt és ez nagyon durva lavinát indított el. Nekem nem a gyász fáj-10 éves koromban láttam utóljára, lévén kitagadtak az anyámmal (lányukkal) együtt. Anyám fájdalma viszont mérhetetlen (évtizedek óta nem találkoztak) az unokaöcsémével együtt. De ez nagyon hosszú történet, szerintem egy egész oldalt foglalna és akkor sem hiszem, hogy meg lehetne érteni. Most azon drukkolok, hogy anyám kibéküljön végre a nővérével és legalább beszéljenek néha. Meg hogy az unokaöcsém ép ésszel kikeveredjen ebből az egészből, akinek minden a nyakába szakadt, mert ő az egyetlen, akit az öregek elfogadtak és a közelükbe engedtek 33 éven keresztül. Na, csak leírtam egy nyúlfarknyi részletet. Bonyolult ez az egész. :cry: On

Nagy méréseken felbuzdulva lemértem a csajok ebédjét kíváncsiságból. Hanga 160g, Alexa 100g. És azt mondhatom, hogy most jól ettek! Szerintetek ez nagyon kevés? Mondjuk senki nem mondaná meg róluk, hogy keveset esznek, mert nem úgy néznek ki. :lol:

Babus: várom én is a képeket! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: sajnálom, remélem rendeződnek a dolgok
szerintem nem kevés amit a lányok esznek, meg hát tényleg nem soványak

Lányok nem kell valakinek fisher price MÓKAKOCKA?

http://teszvesz.hu/show_item.php?item=1281088247

Most nyertem teszveszen, de nekünk közben lett már másik
az előbb visszamondtam ugyan, de még helyesbíthetek

Móni
KépKép
reunion
 
 

 
 

Lalunak és Taminak nagyon boldog szülinapot!

Kép
tigriske1978
 
 


Nem igaz, írtam egy csomót, és elszállt. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :x :x :x :x :x :x :x

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Törp,hörghurut :evil: Jobbulást szegénykémnek!Ja,nyugodt éjszakák?Megint kelt Noémi...miért eszik még mindig éjjel?1 éjszakát újra átaludt,de a mostanit nem.Pedig adok neki 3-4x inni,mielött megunom,hogy ki-be ugrálok az ágyból,és kiviszem enni.Még a gyomra is korgott :shock:

Timi,elöször ahogy olvastalak,azt hittem a Velencei-tónál lakó nagymamád...sajnálom nagyon,részvétem,mégha sok hibát is követett el.Remélem rendeződnek a dolgok.

Labkat,ugye nem megint kórházban vagytok? :roll:

Reunion,Laura?Jobban van?

Rana,

http://www.expressz.hu/baba-gyerek/baba ... -22590062/

Babus,hogy ízlett a torta?Honnan rendelted?Babakonyha :D Ágyat ti mikor cseréltek?Rácsosban alszanak még?
Vendég
 


Jó reggelt!
Tigriske: köszi :wink:
Törpi: jobbulást :wink:
Nyulasz: én már elfogadtam h kelnek még mindig éjszaka majd egyszer eljön az idö h nem fognak, remélem :oops: :lol: én sem látok semmi összefüggést h többet-kevesebbet ettek nappal, többet-kevesebbet ittak, sok levegözés volt vagy kevesebb, több vagy kevesebb délutáni alvás, jobban lefáradtak napközben vagy sem...passz fogalmam sincs :?
ma végre nem keltek és reggel 6:45kor kukorékoltak csak (ez elözö napi 6 orákhoz képest végre normális idöben :lol: ) lehet minden nap szülinapozni kellene??? :lol: :lol:
torta savoyábol a szamosbol volt, gyümis turos, Taminak jobban izlett, Lalunak sztem picit savanyu lehetett, de amugy is inkább Tami hajlik jobban az uj izekre :lol:
ágyiko még mindig a jároka az ágyiko és együtt alszanak (nekünk ez jobban bejött mint a 2 rácsos abban állandoan keltek mert mindenük beszorult meg beütötték igy van hely pörögni és nem keltik egymást ám :lol: ), nem szeretnék még cserélni ha nem musz, mert valoszinü csináltatni kell elég kicsi a szoba nem is nagyon fér el 2 normál ágy :?
Timi: részvétem :cry:
esznek amennyit esznek, ugysem tudsz többet beléjük tömni ha nem kell :lol: jokedvüek jo sulyban vannak, minden okés Csajokkal :wink:
Betegeknek gyogypuszik!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus,tényleg együtt alszanak? :shock: :D De édesek lehetnek :lol: Nem fordulnak egymásra?Vagy megszokták,és mint Rana lányai egy kupacon,ahogy a kölyökkutyák? :lol:

Nem is tudtam,hogy ők is kelnek...sosem panaszkodtál 8)
Vendég
 


de sztem irtam :oops: :lol: vagy mégsem? :oops:
de van h egymásra fordulnak de erre nem kelnek csak nagyon ritkán, inkább egymás sirására kelnek de van h csak egyik kel :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babusok: én min alszanak? Mert az én lányzóim is együtt alszanak, egy nagy szivacson, de mindig izgulok, nehogy kárt "tegyek" bennünk, hogy nem kókuszmatracon vagy valami hasonlón alszanak.
De csütön megyünk ortopédushoz és majd megkérdezem...

t-pk
 
 


T-pk: 120x120as jároka benne az a kokuszmatrac 2x ugye ami a 60x120as kiságyakban volt így pont stimmel :wink:
én ugy hallottam h ugye az a jo ha "kemény" a matrac amin alszanak szoval ha nem tul puha a szivacs akkor bizti nem baj, de majd elmeséled mit mond az orvos? kiváncsi vagyok mert ha uj ágy lesz lehet vmi kinyithatos és abban gondolom csak szivacsbol lehet...

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Nyulasz, Babus: köszönöm!

Betegeknek jobbulást! Nálunk a változatosság kedvéért Apa a beteg. Én már nem tudom mit csináljak vele, havonta taknyos-köhög, szarul van. Még jó, hogy a lányok eddíg sosem kapták el (meg én sem).

Nyulasz: ez a nagyszülőpár is ott lakik-lakott. :shock:

Babus: olyan aranyosak lehetnek együtt. Enyémek így is felkeltik egymást, pedig külön ágy, csak L alakban összetolva. Éljen az alvás! Ezek szerint minden nap szülinapozni kellene! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi!
Nem tudok neked semmi okosat írni, remélem, valahogy rendeződik. Borzasztó az ilyen...
vovanda
 
 


Nyulasz, köszi a linket. Szerinted jó ez a kocsi? Elég ismeretlen márka... :roll:

Babusok, "késői" keléshez grat! (Bár enyémek 7:30-kor szoktak kelni, és nekem az is korai... :roll: :oops: )

Éjszakai nemalvók szüleihez van egy kérdésem (lehet, hogy most megváltom a világot ám): nappal elsötétített szobában altatjátok őket? :?:

Hát ezt az együttalvást csodálom. Olyan édik lehetnek... Nyulaszkám, de rég volt már, hogy az enyémek egymást nem keltették, és egy kupacban aludtak, mint a kölyökkutyák!! :lol: Azóta ha véletlenül vmelyik elszundít a nagyágyon, a másik már feszt taposna bele a gyomrába-arcába. Azért remélem, ha nagyobbak lesznek, fognak még együtt aludni.

Hú, már ennyire közeli a rácstalan ágy téma? Mikor aktuális kb? 2 éves kor körül? :roll: Nálunk is két hatalmas (70x140) ágy van, de már ez marad, mert ifjúsági ággyá alakítható. (Igaz, a támláját csúnyán megrágták a "kiskutyák" :roll: :oops: :lol: )

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana: igen, redöny lent van de pici fényt hagyok h ne legyen koromsötét (multkor véletlenül tul sötét lett és sirva keltek mert megijedtek :shock: :? ), éjjel meg fullredöny és van éjjeli lámpa körbebarikádozva h ne legyen tul világos :lol:
ágy: sztem kinek mi jön be-nem jön be meg gyerekfüggö is :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi, rettenetesen sajnálom az esetet! Még így, hogy nagy vonalakban írtad is le, érezhető, hogy mennyire megviseli az egész családot. Részvétem, és remélem, át tudjátok egymást segíteni a nehézségeken.
Apa betegsége ismerős, csak nálunk én vagyok az állandó göthös. Már épp jól voltam, de most újra sikerült visszaesnem. Tudom, figyelnem kéne, meg kivizsgáltatni, de kinek van erre ideje?

Nyuszi, én sem tudom megfejtenia lányokat, akárcsak Babusoknál, nálunk sincs semmi összefüggés a nappali ténykedések, evések és az éjszakai alvás között. Míra mindig átalussza, Emmában meg lehet bízni, hogy hajnalban riadót fúj. Ma épp ő is azért, mert éhes volt. Tegnap meg fájt valamije. Hol ezért, hol azért kelünk :? Ha végig is alusszák, akkor is inni felkel Emma, (és hát mi is, mert nálunk nem működik a vizesüveg ágyban elhelyezése), Míra meg fél7-7-nél tovább nem bír aludni. Ha időben kikapom reggel, akkor Emmának még van esélye tovább aludni, de max fél8-i8-g. Nem hinném, hogy ezeken a dolgokon lehet változtatni, ezek már berögzültek :? Majd nagyobb lesz, abbahagyja, nem tudok okosat írni :oops:

Rana, érdekes, nappal sötétítve alszanak, este éjjeli fény mellett hunynak be, különben Míra fél, de éjjel lekapcsolom, és semmi bánat nincsen. Emmát még sosem zavarta a sötét. Simán elalszik, ha megoldom a rejtéjt, hogy miért is sírt fel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok
Köszönjük Laura bő 2 nap alatt legyűrte a taknyot, már kutya baja, azért reggel még szívtunk egyet az orrán, de már tegnap sem volt lázas
Réka elkapta, ő meg nagyon kínlódik, lázas is, és óránként szívom az orrát, és egész éjjel kézben volt szinte, (még jó hogy apa nem éjszakás :D )
habár én szentül hittem éjszaka, hogy a foga miatt nyűgös, mert látni a 3. hegyét

De jó, én ugy szeretném ha 1 ágyban aludnának, de valahogy meg sem próbáltuk mikor kinőtték a 70X140 -est (együtt) akkor külön ágyuk lett, járókára nem is gondoltunk akkor

Nálunk is be van sötétítve nappali alváshoz, de leginkább az erkélyen alszanak

Móni
KépKép
reunion
 
 


Babus megtaláltad? elküldtem újra :wink:

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: igen köszi le is jött :wink:
bocsánat nem köszöntem még meg :oops:
Rékának jobbulást :wink:
Zsófi: alvás majd alakul, elsö körben az a lényeg h aludjanak :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: olyan jot nevettem zárojeleseden :lol: hajrá fogacska :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Zsófi: :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


zsófi drukkolunk

Móni
KépKép
reunion
 
 


Zsófi! Csak neeeem? :shock: :D :D :D :D

Na csak azért kérdeztem a sötétítést, mert nem lehet, hogy azért kelnek éjszaka is, mert (majdnem) u.olyan fény van a nappali alvásnál, mint az éjszakainál? Enyémek szinte teljes sötétben alszanak éjszaka (semmi lámpa a szobában, csak a sötétítő függönyön keresztül szűrődik be egy kis fény az utcáról, nappal viszont direkt nem sötétítek be, teljesen széthúzva a függöny. Esetleg ha betűz a nap, félig behúzva.). Csak egy ötlet volt...

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Zsófi :lol: :lol: :lol: hajrá az esti programhoz!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


priviben elküldtem szülinapi videonk linkjét :wink:
ha vkit kihagytam millio bocsánat és szoljon :wink:
és bocsánat h nem itt, nem vagyok nagy nyilvános képekben :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kórházban voltunk megint :( Bár most nem viselt meg annyira, mint múltkor, mert elég hamar javulásnak állt a srácok állapota. Írtak fel inhaláló készüléket, amit majd megrendelek, és tb támogatással kb 4000-ért házhoz hozzák. Úh ezentúl, ha már kezdenek hurutosodni, meg ilyenek, elkezdem itthon kezelgetni őket ezzel. Aztán remélhetőleg kinövik 5-6 éves korukra, ha immunjuk jobb lesz!

Na ezért nem voltam mostanság... Most is csak bekukk, de majd próbálok képbe jönni!

Kata
labkat
 
 


Babus: én kimaradtam! :wink:

Kata: nagyon sajnálom, hogy megint kórházban voltatok!

Rana: enyémek nappal is töksötétben alszanak, éjjel sincs semmi fény és mégis alszanak, mint a bunda. :wink: Szerintem nem ezen múlik, hogy átalusszák-e az éjszakát vagy sem.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Babus: bocsi, megkaptam! :oops: Nagyon szép! Én is elérzékenyültem! Azok az egymásnak adott puszik! :D Sokat változtak-nőttek 1 év alatt.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi: gratulálok az első fogacskához! Szerintem innentől rohamtempóban fog fogakat növeszteni a kisasszony, majd nem győzöd számolni! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kata, sajnálom. :cry: Jobbulást!!

Timi, talán ti vagytok a szerencsés kivételek, ki tudja... :roll: Mindenesetre akinek nem alszanak éjszaka, pedig már majdnem mindent kipróbált, az kipróbálhatja ezt a módszert is, hátha. ;) Aztán számoljon be róla... :lol:

Babusok, aranyos videó, nekem is nagyon tetszett a zene, de főleg a gyerekek! A puszilós kép édi. A FP zebra nem rendeltetésszerű használatától nem őszültél meg? Én megőszültem volna... :shock: :lol:

Zsófi, mindig az 1-esek jönnek először, nem? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


köszi Csajok h megnéztétek :wink: és a priviket is :wink:
Zsófi: jupijéééé gratula elsö fogacskához :wink:
Kata: jobbulást ezerrel!!! akkor már otthon vagytok? remélem bejön ez a masina...de inkább sose kelljen használni és ne legyetek többet betegek :wink:
Rana: hát kicsit igen :lol: de valami hihetetlenek talán 1x vagy 2x ha leestek a zebrárol :shock: :lol: az is talán akkor volt ha nem volt rajtuk puhatalpu és megcsusztak :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


babusok, de jó, hogy említetted a puhatalpút: mi még mindig ebben nyomjuk itthon, de a gyerekorvos és a rehab.orvos is azt mondja, lassan (ha már többet járnak, mint másznak) itthonra is kell a cipő, ami tartja a lábukat. Ezek szerint még ti is puhatalpúban vagytok otthon? Többiek??? Én szeretem, mert olyan, mintha nem lenne rajtuk semmi (a harisnyán kívül), de mégse csúszik a talpuk. (Na meg nem mindegy, hogy ebben taposnak egymásra, vagy cipőben) Mi lesz, ha cipőt kell hordani itthon is (amúgy is olyan fura nekem, hogy cipőben itthon... :roll: )???

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Babus: köszönöm nagyon tetszik :lol: olyan jól összeraktátok és a lányok nagyon szépek

Milyen az a puhatalpú cipő mivel jobb abban mint mezítláb?

Móni
KépKép
reunion
 
 


Érdekes ez a puhatalpú vagy rendes cipő kérdés. Hangának a bal lábfeje eléggé befelé fordul járás közben, amióta tesz néhány lépést önállóan már egyenesen tartja, de csakis mezítláb (harisnyában), cipőben meg totál befordítja és úgy lép. Azóta szandit sem húzok rájuk itthon-mondjuk az utóbbi időben az sem volt rajtuk 1 percnél tovább, mert kicsatolták és levették. Alexa az utcán is lekapja a cipőjét, pedig elég erős a tépőzár-de nem neki. Folyton nézzük, hogy hol hagyjuk el a cipőket. Pedig karfa van a babakocsin, de ez sem akadály! :shock:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rana: igen abban vagyunk :lol: hát nem tudom, erröl ugye több véleményt hall az ember h mi is a jo...én ugy vettem észre nem baj h ebben vannak én azért akartam h ne csusszanak el a parkettán :oops: :lol: de azért szeretik is(bár mostanság le kell venni és zokniznak :? :oops: ), normál cipöben is szeretnek lenni (azt csak utcára hordunk igy), normálisan mennek, ortopédus látta Öket nem mondta h vmi baj lenne...
Móni: nagyon jo zoknileszedés ellen :lol: legalábbis nálunk bejött :oops: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Timi: nahát de érdekes :lol: sztem még simán alakul a járásuk, nekünk annao azt mondta az ortopédus h ha már biztosan járnak pár honapot csak akkor menjünk megmutatni öket, de tényleg sokat alakulnak, nekem Tamim ment furán kicsit befelé szedte az egyik lábát, de sztem kinötte mert már nem látom :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Jó regglet,

Rana,gőzöm sincs milyen ez a babakocsi :lol: Persze miattam,meg a hülyeségem miatt nem muszáj nektek is karfásat venni :lol:
Nálunk nappal a sötétítő van behúzva,de az nem sötétít túl sokat.Éjjel meg csak a bébiőrön levő kis éjjelifény ég,nekem is a tájékozódás miatt.

Mi az első kis szandáljukban vagyunk itthon,ez a supi+ márka,jól tartja a bokát,és nem tudják levenni,illetve nem is próbálták még.Ja,néha egymásra taposnak,de legtöbbször már nem sírás van belőle,hanem ordítanak egymással,kiabálnak,veszekszenek :lol:

Móni,akkor most Rékának mennek a gyógypuszik!!!Laura ügyes volt,hogy ilyen hamar túljutott rajta,hasonlót kívánok Rékának is!

Zsófi,fogacska :lol:

Kata,szegény srácok,valahogy éreztem,hogy megint eltűntél :roll: babyhalert kaptok?Mi azt kaptunk Bazsinak,és ventolint kellett befújni,de ő már kinőtte,pedig sípolt ám rendesen szegénykém.Hátha nektek sem kell 5 éves korig várni.

Babus,köszi a videót :D :D :D annyira cukik,azok a szemek,gyönyörűűűűűűek!!! :D

Törpi,én is ezt mondom,megnőnek,és akkor alszanak majd éjszaka :lol: :lol: :lol: ha hagyom őket,lehet Noémit párszor felkeltem :lol:
Emma hogy van?

Timi,apának jobbulást!

Visszakaptuk a nappalit :D Tegnap megvették a karámot,akkora hely lett,tök jó.

Szerintetek a légzésfigyelő kell még? :roll: Ti már eladtátok?AC 300-as,mennyiért vajon? :roll:

Ma megyünk szurira...szegénykéim...
Vendég
 


Nyulasz: mi 8-9 hósan szedtük ki alóluk a légzésfigyelőt. :wink: Szegény Noncsi, lesz pár rossz éjszakája, ha megnő-gonosz anya! :lol: :lol: Jaj, szuri! Azt hallottam ez a legbrutálabb és nem is mindjárt utána, hanem rá 1 hétre.

Babus: én is remélem hogy alakul még a lába H-nak, mindenesetre az 1 éves kontrollokon rákérdezek mindenhol.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Móni, szegény Réka, most meg ő :( Reméljük olyan ügyes lesz, mint Laura és gyorsan megússza ő is.
Képzeld, megint a spam-ek között találtam meg, amit küldtél. És persze későn, így már meg sem engedte nyitni. Bár a toldacuccot-ról még eddig sosem sikerült semmit megnyitnom :oops:

Kata, jobbulást és gyógypuszik Nektek is! Örülhetsz, megjegyzem, mert az én sógornőm, meg barátnőm kisfiaiknak a többedig hörghurut után szteroidos gyógyszert írt fel a doki :evil: Parázok is, mert közös a dokink, és Emma másodszor kapott hörghurutot. Emlegette is már, hogy asztmás anyuka, lehet, hogy a lánya sem ússza meg. Ha Emmának is szteroidos cuccot ír fel :evil: Gyógyuljatok meg mihamarabb :(

Nyuszi, köszi, még azért küzdünk rendesen, tegnap délután le sem tudtam magamról szedni, és persze emellett Míra sem volt formában. Mire apa hazaért, már nem éreztem a torkomat, nyakamat, fejemet... annyira pocsékul voltam én is. Jó kombó; két beteg gyerek, plusz lerobbant anyjuk :? Hurrá nagy nappali! Egész felnőttes lett a lakás, hm? Egy ideig. Aztán jönnek a játékok garmadával, hogy lekössék magukat :wink: Noncsi keltése :lol:

Rana, cipő nálunk Mírának orvosilag kötelező, meg amúgy is leszed mindent magáról, csatos sem akadály már. A zokniról ne is beszéljünk. Emma meg mostanában a papucsát kéri, így azt kapja, mert ő nem szedi le. (Míra most is épp vetkőzik. Mert Nektek írok, nem vele játszom, már szét is szedte a nadrágja patentját a lába között. Az utsó ilyen naciink egyike, de megy is a kukába, mert kiborít az állandó sztripjével :x Most meg már a párkányon van. Tényleg mennem kell. ááááááááááááá!!!!!)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Ja, oltás asszem 9 hótól nincs 15-ig. A 15. havi 2 oltás volt nálunk, és az egyiknek 3-4 nap után jöhet ki a hatása, a másiknak 1hét 10 nap alatt. Bár mi a korábbi oltásokat is könnyedén vettük, még csak hőemelkedés sem volt, ennél is csupán 38,3-ra ment fel Míra láza fél napra a 8.napon. Remélem Ti is megússzátok ennyivel.
A 18 hónapos meg ma lett volna, de hát lerobbantunk :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Cipő hsz-okat köszönöm.Csak nem tudom, vegyek-e majd nagyobb puhatalpút, vagy már nem fog kelleni... :roll:

Zsófi, egyéves oltás a meningococcus, igen, de nem kötelező (mondjuk az elég gáz, hogy ÉN szóltam a gy.orvosnak, hogy kérjük, magától nem mondta :evil: ). A TB mégis támogatja. Mi beadattuk, mindent beadatunk sztem.

Nyulasz, nem tudom, babakocsival mi lesz, előbb is észbe kaphattam volna... :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


9-hósan milyen oltás van???? Csak mert mi 4 hósan kaptunk utóljára oltást és 15 hós a következő tudtommal. :shock: Persze én csak a kötelezőkre gondolok, mi egyebet nem adatunk, bár a bárány elgondolkodtatott.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rana, mi most 18 hósan kapjuk az agyhártyagyulladás elleni szurit, nem egy évesen. Ki mikor. Mert a meningococcus, ugye az? :oops:

Timi, a kiskönyv hátulján látom én is, hogy csak 2,3,4 és 15 hónapos a kötelező. A többi fakultatív. Minket nem is kérdezett a doki, csak adta be őket. Kivétel az agyhártyagyulladás ellenit, mert azt nekem kellett kiváltani. Bárányhimlő szuri, nos, asszem megosztó téma. Én nem adatom be, remélve, hogy maradandó hegek nem lesznek, de szeretném, ha átesnének rajta, mert csajszik. Tudom, meg fogok hülyülni, míg kikeverednek belőle, de nem akarok kockáztatni. Mikor a lányokat vártam az unokahúgom himlős lett. Én nyugodt voltam, mert nem holmi babakorban kapott oltás védett, hanem az, hogy gyerekkoromban elkaptam. Az én lányaim is fognak egyszer babát várni, remélem.... Én így vélem most, de meg lehet győzni az ellenkezőjéről is. Valaki?

A kullancs elleni, ami engem izgat kicsit, itt a préri közepén. De az én dokim (az egyetlen a városban, aki így vélekedik) nem adja be, mert szerinte 4 éves korig amúgy is védett a gyerek :shock: Valaki hallott már ilyesmiről?

Babusok, kérdezni akartalak már többször, csak... Ti hasonlóan korai kelők vagytok, mint mi. Nem nyüglődnek délelőtt jobban? Nekem Míra már az idegeimen táncol. Semmi nem jó neki, mindenért sír, kínlódik... Emma tök okés. Aztán ebéd utáni alvás mikor van? Mikor ébrednek? És mikor tudod este lerakni őket? Én már panaszkodtam Nektek erről; mint tegnap is, Míra du. fél4-ig aludt (2és fél órát), így este 1/4 10-ig nem bírt behunyni, csak pakolgatta magát. Persze ettől nem kel később, éppúgy fél7-kor szól a biológiai óra, és akkor aztán végképp kész a délelőttünk :? Help, Ti hogy csináljátok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Csajok vettünk aldis csimmát jonak tünik :lol: persze 2 helyröl sikerült a 2 pár :?
Törpi: jövök még és írok :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Törpilla
A barihimlő elleni oltásnak nem az a lényege,hogy a gyerek ne kapja el,hanem az,hogyha elkapja,akkor gyengébb lefolyású,nem viseli meg annyira :wink: Attól,hogy megkapta az oltást,még elkaphatja,sőt,ahogy írod,jobb is,ha átesnek rajta,mert csak ez nyújt teljes védelmet.

Bocs a kéretlen belekottyért :wink:
Vendég
 


Eszti, jól értem akkor, hogy érdemes oltatni, hogy a gyerek ne szenvedje meg annyira? Az elkapástól nem menti meg? Mert akkor viszont persze, hogy oltatok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Vendég
 


Törpi, Sotske: na ezért dilemmázok rajta. Szerintem ez lesz az egyetlen, ami nem kötelező és beadatjuk. Én 24 évesen bírtam elkapni, na, ezt nem kívánom senkinek! Pedig gyerekkoromban anyám direkt vitt a bárányhímlősök közé, de sosem kaptam el. Barihímlős unokaöcsémmel annó még napokig együtt voltunk, hogy tuti legyen a dolog és mégsem, illetve a torokfájós része jött, de a pöttyös csak 24 évesen. Egy biztos, gyerekkorban kell rajta átesni, csak bennem kérdéses, hogy ehhez kell-e az oltás vagy sem.

Babus: én ma Lidlben jártam harisnyáért, de csak 1 db volt a mi méretünkben. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi
Akkor te igazolod azt,hogy oltás nélkül sem biztos,hogy gyerekként elkapja valaki.Nyilván ez is az ember immunrendszerétől függ,meg sok mástól.Mi beadattuk.És ettől függetlenül szeretném ha elkapnák majd.De szerintem úgysem ússzuk majd meg az oviban.
Vendég
 


Timi: ugy néz ki holnap Apa elhozza a rácsot :wink:
Törpi:
mostani verzio
6:45 kelés, tápi
8:30 reggeli
10 gyümilé esetleg minimál vmi
12 ebéd
13-13.30szunya ált. 2 óra
16 uzsi
19 vacsi
20 pancsi
20.30 tápi, csicsika
persze lehet csuszás és ha késöbb alszanak el du. este is késöbb fognak de 21 körül azért már akkor is ágyban vannak
anno
6 kelés, tápi
10 tizorai
11-11.30szunya akkor is megvolt a 2 óra
14 ebéd
17 uzsi (minimál volt)
19 vacsi
19.30 pancsi
20 tápi, csicsika
Nekem hihetetlen amugy h nem is olyan rég pár honap már 11.30kor szunyáltak annyira álmosak voltunk h ha feljöttünk sétárol elsö dolgo az alvás volt :lol: aztán egyszercsak azt vettem észre h már nem álmosak igy lett a kajacsere és ebéd utáni alvás ez 1 hét alatt be is állt kb
most ha nagyon korán kelnek azért borulhat a nap igy pl. vasárnap az oraátállitás után 11kor már aludtak mert ugye korán keltek és csak alvás után ebédeltek
sztem idövel alakul :wink:
délelött bejött h kint vagyunk játszon vagy terasz, autoval necces elmenni mert bealszanak és akkor nincs itthon alvás...ma mázlim volt max 1 percre aludhattak el amig beálltam a garázsba :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?