Új privát üzeneted érkezett!

Sissy: Hajrá kistesó :lol:

Ceyla: Niki hihetetlenül ügyes. Lehet, hogy már van 3 foga Bencének, de a felállástól még borzasztó messze vagyunk... Na, de legalább még kicsit ráérek a lakás veszélytelenítésével.

Az én párom nagyon husis. Ritkán van, hogy besokall tőle. Bár szerencsére már a virsli is húsnak számít nála :)
Nekem az lesz a bajom a babakaják főzésével, hogy én sem és a párom sem nagyon szeretjük a zöldségeket. :oops: Így nehéz lesz úgy főzni, hogy ne kelljen két teljesen különböző kaja. Nincs mese, valahogy rá kell szokjunk. Mondjuk én nyersen salátának megeszem őket. Meg most majd kiokosítom magam receptekből, és hátha megtetszenek. Ezért is örülök a babakajás ötleteknek, linkeknek.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Niki nahyon ügyes :) :)

Ma a cukkinit is megsütöm, a husit főzöm. Meg a húslevest is ma főzöm meg. És ki kéne menni csirkét venni és azt is fűszerezni, hogy holnap tudjam sütni. Hogy sikerül mindez nem tudom :D
Nem akarok holnap korán a főzéssel foglalkozni...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok:)

varitus:nyersen én is jobban szeretem a zöldségeket,amikor husi levesbe főzöm akkor én nem szoktam pl agyon főzni!sokan olyan puhára főzik,hogy szétmálik az ember szájába és úgy nem szeretem meg nem is jó úgy.szoktam csinálni kínai zöldséges tésztát,de ezt csak Máténak meg magamnak :)

cherryke:cukkiniba sztem ha kivájod a közepét kicsit akkor a belsejében meg lehetne párolni közben a husit,ha jó apróra vágod meg úgy sem kell sok :) lehet én is veszek cukkinit,de ez még nem magyar vagy tévedek?

Ma nem kell főznöm hála az égnek,mert tegnap úgy főztem,h mára is!Ilyenkor olyan jó,mert tudok lazázni :roll: :D kicsit és péntek van ma lecke sincs Máténak. :roll: elég nehéz mikor neki is kell segítenem meg Balázs is igényel engem.
Ma répa főzi lesz Balázsnak csirkemellel,holnap meg csinálok neki alma-burgit egy kis rizzsel.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Nikitől elájulok, komolyan!
Fricivel odáig jutottunk, hogy végre minden irányba forog. Volt egy pár nap, amikor kifejezetten élvezte, hogy mindig legurul a szőnyegről, aztóta meg általában csak a kedvenc oldalra forog. De legalább már nem aggódom, hogy nem tud, csak nem akar :-)

Szerencsére a kajálás újra megy, persze nem akarom elkiabálni. A gyümölcsös bébiételeket szinte válogatás nélkül megeszi, nagy kedvenc a barack-túrókrém, ezt elvileg 7 hós kortól lehet adni, mondjuk én is csodálkoztam, de nincs tőle baja. Ami még nagyon megy: anyósomék lefagyasztott házi meggye: ezt csinálom neki banánnal, vagy csak meggy Sinlac tejpéppel. Szerintem ma kipróbálom körte-banánnal.
Most így állunk: reggeli: tej. Tízórai: bébiétel gyümölcs. Ebéd: bébiétel főzelék, sajnos ezekből általában csak fél adagot eszik meg, aztán szopi. Próbáltam neki csinálni zöldségeket, de nem kellett neki. Akkor sem, ha tejjel kavartam össze. Ma megpróbálok neki husit főzni bele. Hátha. Az uzsi mindig saját készítésű gyümölcs, a vacsi szopi. Sajna éjszaka fég mindig felkel kb 4-szer (múlt éjjel 5ször) de csak egyszer etettem meg.
Na mennem kell, felkelt, majd még jövök remélhetőleg.
Vendég
 


Ice: párom zöldség nagykerben dolgozik, itthoni termelőktől vásárolnak. A déligyümit máshonnan szerzik be.

Lina: én is ma vettem túrókrémest és joghurtost. Jövőhéten 10óraira kipróbálom. Régen csak hippesbe volt, de kecskeméti is csinál már. Bnőm is pont most adta a fiának.

Én meg vettem kockás túrórudit magamnak. Nagyon finom. Olyan mint a régi :) A pöttyösnek a csokiját már a kínaiak gyártják, azt már régóta nem eszem. Egyszer külön ettem a csokit és a túrót. Valami borzalmas íze volt. Mint ezek az olcsó mikulás és nyuszi stb csokinak mondott valamik. A túró meg sose látott tehenet szerintem. Úgyhogy aki szereti a túrórudit, kóstolja meg a kockásat.

Cukkinit kimagoztam... nem sok maradt belőle :D Kevés az 1 darab. Krumpli meg pipi és hiába, csak fél üvegnyi lett :( nem baj kap utána gyümit. Olajat már megint elfelejtettem beletenni :( A fiam eddig még nem jutott olajhoz... Mindig elfelejtem :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke, nekünk azt mondta az itteni védőnő, hogy az olajat a főzés után tegyem a hamira, úgy a legjobb, ha a lehető legfrissebb. És itt legjobban a repceolajat ajánlják a babáknak, de mehet a napraforgó meg az oliva is, Nem tudom, hogy otthon most mit mondanak, de esetleg kérdezz rá, ha gondolod, mert így, ha ki is felejtetted, nem baj. Ja 100ml-hez 1 teáskanállal.

Lina, ügyesek vagytok, hogy megint ilyen jól eszeget Frici. Mi még mindig csak egyszer eszünk kb fél adagot, de már ez is valami nálunk :)

Én a párolt zöldségeket szerencsére nagyon szeretem, mert ha az ember párolja és nem főzi, sokkal jobb íze van. És a mázli az, hogy Juli is párolva szereti a legjobban, szóval ilyen szempontból nekünk könnyű lesz a dolog.

Na megyek főzök, mert gyerekek ágyban (Juli még nem alszik, hallom, hogy dumál :)), és délután jönnek vendégeink a hétvégére.
Szép hétvégét!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Etus: köszi. Akkor holnap így teszek.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla!

Niki iszonyú gyorsan fejlődik!!!! Nagyon ügyes baba!!! :D :D :D :D :D

Lilla hála az égnek sok mindent megeszik, például tegnap krumplit,sárgarépát,almát főztem,turmixoltam,és egy pici kész tápszerrel /tényleg pár csepp,nálunk anyatej ugye nincs/ pürésítettem. A jó felét megette. Persze gyümölcsből minden jöhet! :D
Mivel váltottunk a 6 hónapos tápszerre,rá vagyunk kényszerülve a szilárdabb kajákra,ugyanis a tápszert csak maximum 3x kaphatja,így reggeli,vacsora,és mivel éjjel még ő is ébred,és eszik,egyet ,eg kell tartani éjszakára.
Napközben tízórai: rizs,vagy tejpép,ebéd főzelék,vagy zöldséges,húsos bébiétel,és uzsonna: gyümölcs.
Hát mi így alakítottuk ki. :wink:

Lina84!
Nálunk Lilla is ilyen sokszor kel éjszaka,és ebből egyszer eszik.
Én ettől nagyon rosszul érzem magam,mert rajtatok kívül ilyenről nem is hallottam. És tanácstalan is vagyok,mert ha hagyom dünnyögni /ahogy mindenki ezt ajánlja/akkor sírásba torkollik a dolog,tehát egyszerűen fel kel kelni hozzá,és legalább meg kell igazítani. Nagyon el vagyok keseredve!!!!! :cry:
Hogyan lehetne ezen változtatni????!!!

Kedves lányok: ti hallottatok hasonlóról,ennyi idősen / 6 hós elmúlt/???!!!

Kép
mók
 
 


Sziasztok!

Mók:nem elég,ha csak megsimogatod,és nem eteted meg éjjel?

Ceyla:hát nagyon ügyes Niki!!Lili még szintén forgolódva halad,meg állna egész nap,csak legyen,aki tartja...

Nem emlékszem,ki írta az uszit,hogy nem tetszik a merülés még,meg fogja szokni tuti.

Köszi a drukkokat,lehet annyit még várunk,hogy nem legyen gond,ha netán jön a tesó,Lili ne azért hagyja abba a szopit.

Milyen az a kockás túrórudi??A Lipóti pékségben lehet kapni egy termékcsaládot (megkérdezem a nevét),ma ettem a rudiját,igazi békebeli íze volt!Nagyon szeretem!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Iceberg: Hogy csinálod a kínai zöldséges tésztát? A kínai kajában én is megeszem a zöldséget, olyan jó ropogós :)

Mók: Bence is kel még, van hogy sokszor, pedig ő már 7 hónapos :? Bár észrevettem, hogy akkor kel sűrűbben, ha rosszabb az idő. A múlt héten és a héten is legalább 4-szer volt fent, leginkább hajnal felé. Ebből 2-szer evett is, a többinél cumi és simi és visszaaludt. Mondjuk a 2. evés az már majdnem reggel volt. De mára, hogy ilyen jó idő lett, egyszer kelt fél 1-kor, majd 6-kor. Jól kialudtam magam. :D És amikor felkel nem csak dünnyög és magyaráz, hanem sír is. Szóval nekem is muszáj hozzá felkeljek. De én már így szoktam meg a babómat. És az ilyen éjszakákból, mint a legutóbbi, látom, hogy nem megszokásból van így. Szóval szerintem van remény :roll:

Bence tízóraira eszik gyümölcsöt, egy üvegnyi adagot, utána még szopizik kicsit. Ebédre eddig szopi után adtam zöldséget, főzeléket, de az utóbbi napokban alig evett belőle. (Előtte már fél üvegnyi adagot megevett) Lehet kipróbálom szopi előtt adni.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok,

Brigi nagyszülőzik, Betti bealudt, ebéd fő, így van egy kis időm. :lol:

Ceyla,
nagyon édes Niki. Nagyon ügyi. Bettina is felállt 4-én, majd hozok képet. Brigi 7,5 hónaposan állt fel először, de ő jóval később kezdett mászni. Betti már próbálkozik négykézláb, de még nem nagyon halad.

Mók, Lina,
Betti is kel minden éjjel, ált. 2-szer 1 és 5 körül. Lehet, hogy jön a foguk és az zavarja őket, azért kelnek többször. Betti náthás már lassan két hetes, Brigi is, szóval mostanában még többször kelt. Én mindig megetetem ha felébred. Őszintén - senki ne sértődjön meg - de nem az Anyukák érdeme ha a baba átalussza az éjszakát. Ösztönösen kelnek, rövidebb a mély alvásuk. Ha külön szobában vannak azt mondják jobban átalusszák a babák az éjszakát.
Mók, Brigi majdnem 2 éves koráig szopizott és éjjel is, ha megébredt. Én már hozzászoktam. :lol: :lol:

Rita,
milyen jó is az, ha egy kicsit többet alszik egyhuzamban. Rögtön lehet érezni magunkon is. :lol: Egyébként Brigi cumizott, és volt, hogy éjjel ha kelt visszadugtam a cumit a szájába, és nemsokára rá megint kelt, én így jobban jártam ha szopiztattam.

Iceberg,
anyós nem semmi, az enyém is hasonló kaliber. Nálam az öltöztetésbe szól bele állandóan. :twisted:

Sissy,
hajrá a tesó projekthez. Az egyik ismerősünknél 15 hónap van a két kis srác között, mert anyukának még nem jött meg, szoptatott is és terhes lett. Már elmúlt 12 hetes terhes mikor kiderült.

Edit,
a védőnőm szerint már lehet adni szépen fokozatosan a glutént a babának, az a jó ha még szopik is mellette, így elvileg csökken az allergia. Betti kapja fél éves kora óta

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Az előző havi kismamában volt egy tök jó keksz recept amit a babáknak lehet adni, egyszerűnek tűnik. Ha valakit érdekel leírom.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sissy: Kockás papírja van, amúgy ugyanolyan a csomagolása mint a pöttyösnek, csak kockás. Az a neve is, hogy Kockás túrórudi :)

Kri: keksz recept jöhet, persze :)))

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kép Kép

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Hozzávalók:

250 g Natura süteménypor ( 3 fajta liszt, meg egy kis vanília van benne.) Teljes kiőrlésű liszt is jó.
2 közepes alma (banán)
2 ek. étolaj
víz


Elkészítés:

Finom állagúra reszeled az almát, belekevered az olajat, a süteményport. Aztán annyi vizet hozzá, amennyit felvesz, hogy jól gyúrható legyen. 200 fokon előmelegített sütőbe , sütőpapírral bélelt tepsibe vizes kézzel lapos korongokat teszel,(amekkorát a baba meg tud fogni), 20 percig sütöd.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: már Bettina is áll :shock: Az enyém sose fog :D Bár ha fogjuk állandóan állni akar és rugózik meg topog :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kri: De ügyes Bettina is :lol:
Nekem is volt olyan, hogy a cumis visszaalvás után 1 órával megint kelt Bence, de most szigorkodtam, és nem akartam éjszaka sem 3 óránál sűrűbben szopiztatni. Lehet, hogy ha nem szigorkodom, kevesebbszer keltünk volna :roll:
Ez a keksz jól hangzik :D

Bence most a fogak növesztésével van elfoglalva, nem ér rá az üléssel, állással foglalkozni. Remélem, azért ezekre is fog időt szakítani, mert most nem nagyon mutat rájuk hajlandóságot :shock:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus!

Köszi hogy leírtad....,ezek szerint több baba ilyen. Megnyugodtam. Már féltem valami baj van nálunk.... Köszi!

Kri!
Bettina csuda ügyes!!!!! Köszi neked is a vigasztaló sorokat. Valahol ebben reménykedtem,mármint azt tudtam hogy mi nem tehetünk erről az alvás dologról,de így bizton tudom ez természetes. És nincs baj Lillával. Egyébként tegnap éjszaka 3x kelt csak,és abból egyszer kajcsizott. Így reggel azért jobban voltunk apával. :wink: :lol:
Végre tudtam pihenni. :roll:

Lilla is még csak forog,de nem vagyunk lemaradva,szerintem inkább Niki,és Bettina fejlődik gyorsan /ami persze klassz/,de mindenki babája eljut ide.... :wink: :wink: :wink:

Kép
mók
 
 


Kri!
Lefelejtettem...Bettina olyan gyönyörű,formás baba,és a sérója....
:lol:

Kép
mók
 
 


sziasztok :)

kri:nagyon édi Bettina :D szép pofija van!anyós,ha nem lenne ilyen sztem jól kijönnénk,mert amúgy el tudunk beszélgetni.

varitus:hozzávalók:spagetti tészta,répa,zöldbab,káposzta,zöldborsó,és szója szósz(vigyázz,mert a szója szósz sós).én a répát,káposztát vékony csíkokra szoktam vágni úgy mondják zsülienre :) és úgy pirítom egyben a zöldségeket vajon vagy olajon,de nem teljes puhulásig és kevés max egy marék zöldborsót használok,mert mi nem szeretjük ha teli van zöldborsóval,de majd látod neked hogyan jó ki kell kicsit tapasztalni.
mikor minden meg főtt a végén össze keverem és locsolok rá szójaszószt :roll: ennyi nem nehéz! :wink: még Máté ker apukája mondta,h így kell ő dolgozott kínaiban :D

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Mók, Kri: Nekem is megnyugtató, hogy nem csak mi vagyunk ilyen éjszaka kelősek :)

Iceberg: Köszi, ki is fogom próbálni. Úgyis van ilyen zsülien szelőm, most találtam meg, még nem is használtam.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Csajok!

Frici reggel 6-ig aludt :lol: :lol: :lol: Mondjuk felkelt 3szor, de nem sírt, csak magyarázott és visszaaludt. Cumi nélkül, mint a régi szép időkben.... Persze én alig aludtam, már szerintem annyira kimerült vagyok a sok éjszakázástól, hogy azért nem tudtam pihenni. Remélem majd ma este.

Ja és eddig már minden praktikát bevetettem: volt, hogy velem aludt a nagy ágyban. Volt vacsira tejpép, jó éjt papi, zene, minden kutyafüle de semmi sem segített.

Tegnap a délutáni alvásnál azt vettük észre, hogy fejjel lefele fordult a kiságyban és hason aludt! Erre még soha nem volt példa, utál hason lenni. Ezért este megfordítottuk a kiságyát a szobában 180 fokkal. És sólámpát tettünk a szobájába. Nagyon kellemes fénye van. Remélem, hogy ez a "varázslat" hatott és ezentúl jól alszik majd. Persze nem akarok telhetetlennek látszani, csak szeretném magam kipihenni. Meg nagyon aggódok, hogy neki is kevés ez a pihenés. Bár napközben sosem tűnik álmosnak. Mondjuk délelőtt és délután is mindig alszik 1 órát.

Tegnap délután kimentünk a Millenárisra Kaláka koncertre Fricivel. Előtte pedig kiültünk a Liszt Ferenc térre sörözni. Tökjól bírta a kis tökös, pedig azért kék metró és 4-es 6-os villamos kombinációja 30 fokban még a felnőtt ember idegeit is megtépázza, de ő mosolygott. A Millenárison szépen megszopiztattam a fűben, aztán a fél koncertet végigaludta, majd felkelt, közelebb mentünk és ott randalírozott. Olyan jó idő volt, kár lett volna kihagyni.

Sissy, szurkolok nektek. Én is nagyon szeretnék kistesót, de egyik felem most azonnal, másik felem meg még várna nyár végéig. Amúgy lehet hogy már írtam, de férjem és az öccse közt is 1 év 3 hónap van, meg a sógoromék gyerekei közt is. Sógornőm is szoptatás alatt véletlenül esett teherbe és ők se jöttek rá azonnal.
Ha választani lehetne, akkor én megint októberben, vagy inkább szeptember végén szeretnék szülni, nekem ez rengeteg szempontból is ideálisnak tűnt. Persze mivel nem valószínű, hogy megint olyan szerencsénk lesz, hogy azonnal összejön, így elkezdünk hamarabb próbálkozni, aztán majd meglátjuk. Érdekes, rengeteget álmodok arról, hogy megint szülök. És lehet hogy hülyeség, de megfogadtam, hogy nem kérdezem meg majd a nemét!!! Remélem kibírom. Így azt hiszem ugyanolyan izgalmas lesz majd a terhességem, mint az első!

Na megyek, még mosnom kell. Meg vasalni. Meg takarítani. Meg ááá, hagyjuk. :?
Vendég
 


Lina: nálunk a sólámpa 0-24be megy mióta hazavittük a babát. A kiságy alá van rakva, senkit nem zavar, viszont ha látni kell, ahhoz is elég.

Én du gyümölcsöt nem merek adni neki, felnöttnek sem egészséges, mert olyankor lassúbb az emésztés. Kereskedelmi suliba jártam és sokat tanultunk az ilyen dolgokról. Elindul az erjedés a belekben...
Bnőm is tanulta és nekem mondta is, hogy ugye du nem adok neki...
Du-ra találták ki a tejpépet.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Van itt a szomszédba egy kis csaj, 35. hétre született a fia január 19.-én. Tegnap találkoztam vele, beszélgettünk és mondja nagy elánnal, hogy már s répa pürét eszik a fia és inkább előbb elkezdi, csak ne kelljen tápot adni neki. Egyébként szoptat, csak kevés a teje. Nem értettem az egészet ezért nem válaszoltam neki. Ezekszerint én rossz anya vagyok, mert napi 3 alkalommal tápszert adok neki? Ha ezt a dr nő megtudja, hogy ennyire korán adja neki... már pedig, csak egyszer legyen kakis pelenka, amikor viszi hozzá. Még nincs 4 hónapos és 5 héttel korábban jött. Még csak 4,5 kg... Mi ilyenkorra már 5400gr-ok voltunk. Valszeg a táp miatt, de kapott anyatejet is napi 1-2-3 alkalommal. Na meg nőttünk is. Most jobban megnéztem a babát és nagyon pici. Ráadásul amitől ki akadtam nagyon, nem ad rá sapkát. Nem tudom, lehet én öltöztetem túl a gyereket, de sapka mindig van rajta. Ha meleg van, vékony sapi, ha hűvösebb, akkor egy vastagabb sapit adok rá. Nagyon furcsa ez a lány... azt hittem több esze van. Olyan értelmesnek tűnt.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Jön a jelentés a cumiról. :) Hát ugy van ahogy gondoltam, nagyon bejött a gumis cumi. Azért örülök neki, mert azért segit visszaaludni, meg este is könnyebben elalszik vele.

Nagyon ügyes Niki és Bettina, ez igen, ilyen hamar már állnak, ettöl féltem, hogy olyan gyorsan telik az idö, hogy nem lesz nekem többet ilyen pici babám :) MOst mintha hamarabb telne az idö mint a fiukkal.

Az éjszakai alvás nálunk is olyan, hogy azért még szopizik 2-szer reggelig, de ez nekem sem gond. A fiuk is mindig keltek és szopiztak, nem is vártam mást. A fiuk kb. 2 éves koruktól végigalusszák az éjszakát, még akkor sem kelnek fel ha náthásak, vagy betegek. Tehát én igy vagyok beállitva, hogy várok 2 éves koráig. :) Amugyis nem tudom már hány éve volt olyan hogy végig aludtam egy teljes éjszakát. De nem azért mert a gyerekek zavarnak, hanem egyszerüen nem tudok egyszerre anyit aludni.

Cherryke. Vannak ilyen emberek, hogy nem tudod mit szólj a dolgokhoz, csak ugy állsz a hülyeségeik elött. Azt hiszem irtam már, hogy Erdélyben a szomszéd lány a 2 hetes babájának tehén tejet adott, ráadásul, nem azt amit a boltban lehet kapni, hanem a 10-szer olyan zsiros és frissen lefejt tehéntejet. Es nem azért mert nincs honnan utánaolvasson a dolgoknak, hanem mert egyszerüen ilyen korlátolt, hogy hiába mondtuk neki, ö ezt igy akarta. Most már kecske tejet ad neki, de az egyik nap olvastam, hogy ez sem a legmegfelelöbb egy pici babának. En se tudom az ilyen embereket megérteni.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Szaisztok

cherryke:Az ilyen anyák azt hiszik teljesen magukról,hogy úgy kell csinálni ahogy ők csinálják.Vagy pedig esetleg nincs aki segítsen neki és megmondja,hogy ez így nem jó!Sapkát mindig kell rájuk adni ,ha meleg van azért ,h ne érje nap az érzékeny bőrüket,ha hideg akkor meg egyértelmű miért kell.Szegény babával tol ki,mert ha begyullad a füle akkor nem neki fáj ,hanem a babának!háát
Az evésről nem is beszélve a kis szervezete még nem áll készen olyan fajta ételre.Ha egy a védőnőtök úgy is beszélnek majd erről,max ha el nem titkolja,de hátha csak azért van ez mert nem tudja!?

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ezek az anyukák :shock: Az a baj, hogy nekünk hiába mondják ezeket az ajánlásokat, az idősebb korosztály, a nagyszülők meg mást mondanak. Mikor én voltam kicsi, akkor még a városunkba (akkor még nem is város volt) nem is volt gyerekorvos. Én is tehéntejet kaptam, azt ajánlotta a rendes háziorvos. (Persze gondolom, akkor még a tápszer is más volt...) És hát ugye ki kire hallgat, mert ha a saját szüleinkre, akkor ők azt mondják, ami az ő korukban volt. Anyukám volt velem a védőnőnél, aki többször is mondta, hogy nem kell innia az anyatejes babának, mégis elég sűrűn megkaptam, hogy azért próbáljam meg. Na, mondjuk ezt egy fiatal barátunktól is, pedig neki most 14 hónapos a kislánya, csak ő nem tudta szoptatni. Ő is úgy tudott nézni, beszélni, hogy még én éreztem magam kellemetlenül, hogy rossz anya vagyok, amiért nem adok teát a babónak.

Ma voltunk doktornéninél mérésen : 68 cm és 8, 06 kg Bence. Végig jó kedvű volt, nézelődött, mosolygott :lol:

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ja, és azt nem is meséltem, hogy a múlt héten vendégségben voltunk, szülinapon. Volt tiramisutorta, amit többen is meg akartak kóstoltatni Bencével. Az egyik nőci nézett rám, hogy miért nem engedem, hát már 7 hónapos, tök erőszakos volt. Na, és mielőtt indultunk, magára hagytam babót az egyik ismerősnél egy percre, hogy összepakoljak. Addig míg nem voltam ott az erőszakos nőci alaposan megkóstoltatta vele a tiramisu krémet :twisted: Utólag szóltak nekem. Azt nem értem, hogy a többiek, aki pl szólt is miért hagyta... Nagyon mérges voltam, ezek után senkiben nem bízok meg... :evil: De nem is értem az ilyen embert, ha egyszer azt mondom, hogy nem, ő pedig csak azért is... Még, ha nincs is igazam azzal, hogy nem akarok neki valamit adni, akkor is az én gyerekem, hadd döntsek én felőle.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ezeket az erőszakos embereket én sem értem. Nekem Julival az apósommal kellett az elején küzdeni, mert mindig idő előtt akart dolgokat dugdosni a szájába. Én meg persze biztos túl betoji is voltam, és ezt azt már lehetett volna adni, de pl nyers hagymát meg ilyeneket fél évesn azért én még nem akartam. És én sajnos nem vagyok az a veszekedős, megmondós, de azért látszott rajtam, hogy nem tetszik, és egy idő után leállt vele.

Cherryke, szomszéd lány nyagyon felelőtlen. Sapit itt is egy csomóan nem danak a babákra, ha jó az idő, és tök rossz látni ahogy a babaák csupasz kis fejét süti a nap. :(

Rékus, na szerencse, hogy bejötta cumi :)

Éjszaka nálunk pár hete nincs kelés, először 4-5 körül. De ha hamarabb felkel néha (mondjuk heti egyszer), akkor kicsit próbálkozok, és ha nem alszik vissza, meg szoktam szoptatni, mert azért nem lehetek benne biztos, hogy este mindig elég tejcsi van. Meg ez a kelés időszakos is. Emlékszem Juli már tök jól átaludta az éjazkát, amikor egy éves kora körül volt kb egy hónap amíg matha sokat kelt éjszaka, nem szopizni, csak úgy. Marha fárasztó volt, aztán egyszer csak elmúlt.

MI most a nappali alvással bénázunk kicsit, mert eddig 3szor aludt Andris, de most mintha már csak kétszer akarna. Lerakom, mert már dörzsöli a szemét, de nehezen alszik el, aztán meg alszik egy csomót, és kövi alvás tökre eltolódik. Na még ki kell tapasztalnunk az új rendszert :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Cherryke,
nagyon durva, szegény baba. Sokan azt hiszik, hogy egy csecsemőt úgy kell öltöztetni mint egy felnőttet. Elfelejtik, hogy nem mozognak. Sapit Brigi is kb 2 éves koráig hordott (mármint mindig az időjárásnak megfelelőt) Most már nem mindig veszi fel, de ha rossz idő van mindig adok rá.

Rita,
és van a nőnek gyereke? Hogy képzelte? Eszméletlen, de tényleg rászólhattak volna a többiek. :twisted: :twisted:

Rékus,
nekünk is a gumis cumi jött be Briginél. Betti az ujját szopizza alvásnál. :lol:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Mók,
olyan kis punk. Elől középen már tök hosszú a haja, oldalt meg rövidke. Nem hullott ki neki, így született. :lol: :lol:

Iceberg,
néha enyém is normális. Bár úgy veszem észre, hogy a házunknál mindent ő akarna csinálni. Nem lesz ez így jól. Adtam tápot a nádaknak amit nemrég ültettünk át anyukámmal és mondtam anyósnak, hogy fogja meg Bettinát egy kicsit. Erre azt mondja, hogy most koszos a keze. És simán nézte, hogy egyik kézben locsolókanna, másikban gyerek. Addig ő is locsol virágokat. Amikor végeztem elvette a kannát. :oops:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Rekus: igen, olvastam, hogy kcsketejet már ihatnak, de abba nincs semmi, ami a babának kell. Akkor meg minek? :D

Varitus: ez a torta dolog nekem érthetetlen. Ha én azt mondom, hogy nem adhat, akkor mért ad???? És ha esetleg valami betegség miatt nem ehet a gyerekem akármit, de nem fogom senki orrára kötni, csak azt, hogy nem ehet ilyet.... És ott a baj.
Olyan hülyék az emberek... Mondjuk anyám már próbálkozik, de megmondom neki, hogy ezt azért nem lehet még adni azt meg én nem akarom még... asszem megérti :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mi szerdán megyünk dokihoz... nem mértük már jó ideje. Nem merem :D most jó súlyos lett :D de sokat is nőtt.
És képzeljétek: nyomja a TY betűt, a K betűt, ha megkérdezzük, hogy csinál a halacska: utánozza amit tőlünk látott, integet, csattogtat a nyelvével :D most megint sokat fejlődött. De se hasra fordulni, se négykézlábra állni nem akar. Elöbb fog beszélni mint menni :D Megkérdezek valamit, hogy : Hunorkám hol van a labda? És megkeresi a szemével rámnéz- a labdára néz - és megint rám. Zászlót is tudja. Bellát is (kutya). Virág: az minden ami zöld levelű :D jujj, nagyon sok mindent.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


varitus:én kiakadtam amit írtál!de sajnos én is olyan vagyok,hogy inkább csendben maradok és magamban mérgelődök és ezt nem is szeretem,hogy ilyen vagyok!mert amit leírtál az pont az a helyzet amikor jól be kellene olvasni az ilyen embernek,mert mit képzel magáról,hogyan merte a te bele egyezésed nélkül adni a süteményt,ráadásul nyers tojás is lehetett benne.ez egy nagyon idegesítő szitu a többiek gondolom azért nem szóltak,mert "nem akartak beleszólni" ez szokott lenni,inkább elfordulnak mintha nem is látták volna!

kri: :roll: ismerős helyzet ez számomra is!én amúgy már kb 2 éve át sem mentem hozzájuk,de múltkor rákényszerültem Balázs miatt,de kár volt végül is ,mert itthon nagy zaj volt fúrás -faragás kint is bent is és arra gondoltam náluk majd alszik Balázs,de ott sem tudott!ott meg van egy kis zsebkutya és ha megmozdultunk akkor egyfolytában ugatott úgy,hogy az nap nem is nagyon tudott aludni Balázs.na meg akkor történt a teás dolog és éppen ezért is soha nem fogom úgy rábízni,hogy ne legyek ott,mert tudom annyira megismertem már,hogy adna neki azt amit én még nem vagy nem úgy csinálnám és nem érdekelné!biztos neked is rossz,hogy ilyen és te is el tudnál képzelni jobb "kapcsolatot" vele,de amikor már kialakult a tüske aztán már nehéz kihúzni!édesapám egyszer azt mondta és igaza volt:"kislányom,aki nálad egyszer elrúgja a pöttyöst annak már nincs vissza út" és ez így van,főleg ha mélyen belevájnak a lelkembe!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


sziasztok :)

Végre szép idő van :) Balázs kint alszik a kajcsit már megcsináltam neki,(1 golden alma-rizs és csirke husi) ez a mai menü neki,holnapra csinálok burgit-spenóttal simán.
közben el kellett mennem a géptől,mert sztem egy hülye légy fel ébresztette :evil: most raktam rá egy kisebb csipke függönyt a babakocsira :roll:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Kri: Van neki 2 gyereke, de a kisebbik is már 18 éves.

Cherryke: Nagyon ügyi Hunor :)

Iceberg: A nőnek mondjuk beszóltam utána valamit, de nem úgy nézett ki, mint akit meghatottam. Én sem vagyok egy beszólós típus, de most nagyon kiakadtam.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Szunyoghálót kell vennünk a kocsira... Mondjuk mi csak sétálásra használjuk, nem alszik benne, mert nem tud. Forgolódós és a kocsiba nem tud forgolódni. Csak menet közben szokott szuindikálni, aztán, ha hazajövünk, alszik 1-2-3 órát.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Hallottátok, hogy Tökön megfulladt egy 6 hónapos baba éjjeli etetés közben? Én már nem is bírnék felkelni éjjel etetni... Én sajnálom azokat akiknek ennyi idősen még mindig nem alussza át az éjszakát. Mondjuk Ti még fiatalok vagytok. Bnőimnek mindig elmondom (30-35évesek) hova várnak még? Gyereket gyorsan, mert nem fogják sem fizikailag, sem idegileg bírni. Én most leszek 42, de sokszor olyan kómás vagyok és nem csak reggel... Általában ébredéstől 9ig, aztán ebédután megint. Olyan vagyok mint egy baba, 2 óránként aludnom kéne :D
Pedig most a fiam, nem akarom dícsérni, de nem 5-6 közt ébred, hanem 6 után. Tegnap 6:45ig aludt. Minél továb alszom én is, annál nehezebben térek magamhoz :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Iceberg, te hogy csinálod a rízst Balázsbak? Én tegnap adtam Andrisnak, de nem jött be neki, pedig csak a krumplit cseréltem le rízsre, a többi összetevő nem változott (alma répa). Külön párolod, vagy egyben?

Andris mostanában sikít. Akkor is ha mérges (mondjuk nem ér el valamit), meg akkor is, ha tetszik neki valami. DE irtó hangos ám, szerintem zeng tőle a ház :oops: Más gyerek is csinálja ezt?

Ja és ma először hárman együtt ebédeltünk. Andrisnak és JUlinak is nagyon tetszett. Mind a kettő tök szépen evett :) és még én is bekaptam pár falatot.

Kri, megcsináltam a babakekszet, Julinak nagyon ízlett (ő szereti az ilyen natúr ízeket,a rízskekszért is odavan). DE nekem valahogy nem lett kekszes, kicsit nehéz rágni, de mondjuk én csak liszből vcsináltam, vagy lehet hogy legközelebb 3 almát is teszek bele.

Végre találtam gabonás cuccot, szóval hamarosan azt is kipróbáljuk. Tényleg ti mennyit vártok egy-egy új étel között, mert én próbálom tartani a 3-4 napot, de ez így marha lassan megy. Vagy már nem kell annyira óvatoskodni?
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


etus:egy marék rizst használok mindig az adagokhoz.1almát felkockázok és felteszem főni a megmosott rizzsel együtt,h mind kettő meg főjön.közben figyelem a rizst,h mikor jó ,vége felé elzárom,mert úgy is dagad még a lében aztán pépesítem és nem is látszik benne amikor pépesítve van.na párolom ám én is csak még nem szoktam ehhez a szóhoz :D én már nem várok,mert úgy is mindig van benne hasonló íz a főzelékben.

cherryke:ismét egy szomorú hír,de még nem hallottam amúgy!már nagyon sok gyermek-csecsemő halt meg az idén ez olyan szomorú és szív szakasztó! :cry: én érzem magamon,hogy már nem úgy megy mint 25 évesen!sokkal kimerültebb vagyok és az idegeim is néha cérnaszálon vannak,nem könnyű és szerintem is legjobb hamarább.amúgy nincs gond mert nagyon jó baba Balázs ,de most ,hogy jön a foga nyűgösebb sokkal és így én is.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


etus:elfelejtettem írni,hogy Balázs nem szereti a répát! :shock: akár mikor azt csinálok azt nem eszi szívesen! :roll: pedig már új répát használok!Andris biztos szereti hallani a hangját :D Balázs még csak próbálkozik néha mikor kijön nagyobb hang akkor meglepődik.akkor nevet mikor utánozom és felváltva csináljuk utána :lol:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Etus: Hunor is visít. 3 hónapos kora óta, csak azóta nagyon erős lett a hangja. Visítva sír. Na meg ha örül is, szokott sikítani, de az más. Múltkor a péknél álltunk sorba és a foga miatt elkezdett visítani. Mindenki megijedt :D

Vasárnap grill csirke-petrezselymes rizs-sült alma volt a menü :)

Ma nem ette meg az ebédet, visított fél órát... passz... lehet, hogy a foga miatt. 9kor almát evett, és végül 2kor evett tápot, mivel az ebédjét mégegyszer nem akartam megmelegíteni. Pedig olyan finom volt :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Lili is tud visítani...

Ma nem volt túl jó napja,nyűgösködött egész nap.Már a második fog hegye is kint van,de fáj neki szerintem,mert rágja az újját.Holnap megyünk úszni.
Én is hallottam a babáról,hát,sajnálom szegényt.De nem szopás közben fulladt meg asszem.

Vettünk babakocsit,könnyebbet,úgyhogy lehet vinni azt is a nagyszülőkhöz végre.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


sziasztok :)
sissy:nekünk sem volt fényes a tegnapunk és nálunk is fog lehet,mert enni sem akart Balázs csak tápszert fogadott el.adtam is most neki kúpot,hogy enyhüljön a fájdalma,pihent utána később nagyon sokat evett egyem meg :D

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Vettem MILUMIL 7 gabonás cuccot. Azt írja, hogy tápszerbe kell rakni és pépként adni.
Az lenne a kérdésem, hogy gyümölcsbe is belerakhatom vajon? Nem akarom du adni pépként, mert valamelyik gabonától fáj a hasa és sokat pukizik. Elég, ha du nyűgős, ne legyen este is...
Ma megyünk a dokihoz, de Ő nem fogja tudni, mert elég idős és foggalma sincs róla, mennyi mindent lehet dobozba-üvegbe kapni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


http://egyszervolt.hu/dal

Hunor nagyon szereti hallgatni ezeket :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


KIcsit benéztem a novemberi topikba, tudom nem szép dolog, mert oda nem írok, de néha szoktam olvasni, mert Andris annyira hó végi, hogy egy csomó babával egy idősek vagyunk. Remélem nem haragszanak meg ezért, ha ők meg néha benéznek ide :)
Na szóval, valaki a következő hozzászólást írta, és szerintem tök hasznos linkek, szóval gondoltam bemásolok belőle egy részt. Én szeretem ezeket a tejmentes cuccokat, csak nehéz őket megtalálni.

"Vannak tejfehérje mentes pépek is. Ilyen például a SInlac (http://www.pirulapatika.hu/230049947/adatlap ), amit itt is említett valaki.
Aztán van a Humanának Tejmentes grízpépje ( https://www.gyerekkosar.hu/humana-pepek ... izpep.html ).
Szintén tejmentes a Humana tejmentes almapép (https://www.gyerekkosar.hu/humana-pepek ... mapep.html ).
Van valóban rizspép, teljesen tej nélkül. Ezt a Holle gyártja. Megtekinthető a http://biofalva.hu/spd/unas_799164/Holl ... utenmentes oldalon.
Szintén a Hollenak tönkölykásája is, szintén tejmentes: http://biofalva.hu/spd/unas_550967/Holl ... ypep_250gr
Almás-körtés kölespép: http://biofalva.hu/spd/unas_492295/Holl ... spep_250gr
Búzadara pehely: http://biofalva.hu/spd/unas_667592/Holl ... kasa_250gr"

Egyébként Andris is nyügi kicsit mostanában. Ma például a cicizésnél sírt kétszer is, egyszer annyira, hogy abba is kellett hagynunk, és csak később folytatta, de akkor meg egy csomót evett. Szóval én is a fogakra gyanakszom, mer nincs jobb ötletem.

Jön a vihar, készüljetek :) Estére ideér, még egy nap és ott van (Rékuséknál kicsit hamarabb :))
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok,

Edit,
én is megcsináltam a " kekszet", hát tényleg nem sok köze van hozzá. A lisztet szerintem nagyon ki lehet érezni belőle. Legközelebb alma helyett banánnal próbálom. Bár lehet, hogy azzal a spéci vaníliás liszttel finomabb lehet mint teljes kiőrlésűvel. Vihar nem hiányzik.

Ma voltunk méreckedni és 8100 gramm és 68 cm. Nem valami "magas" :lol: :wink:

Betti mostanában azért nyűgösebb, mert már mászna, de csak a popóját emelgeti és egy idő után felhúzza magát és bömböl. :lol: Majdcsak rájön hogy kell mászni. :o

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Edit, biztosan a fogak. Nekünk már kibujt a két alsó, most van egy kis nyugi, aztán jön a következö. :) Igen , itt holnapra mondanak egy kis vihart, de marad ugyanez a meleg vasárnapig. Vasarnap pedig csak 15 fok lesz.

Nóri már nagyon ügyesen ül, most már mászni is szeretne, próbálkozik, ülésböl nagyon gyorsan hasra fordul, csak tovább nem tud mit kezdeni magával :) Nagyon aranyos.

Ma ki fogom próbálni a tápszert este, remélem fog izleni, mert otthon hagytam Erdélyben a kézi fejömet és holnapra kimenöm van a barátnökkel. Muszály valahogy megoldani.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: