Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is a genesisbe megyünk majd, Martinnal voltunk, jó volt.

Barbazso: gondoltam, h ismered Macit... :) a Homály az a Sörbár azért homály, mert a tulaj- nem az üzemeltető- szemüveges és mikor bement valahova mindig bepárásodott a szemüvege, ezért lett a hely is "homály" :)-de ő már csak hátul ül és élvezi az életet, más dolgokkal foglalkozik. az üzemeltető Széplak Árpi, a felesége a postán dolgozik.
A pizzéria a Mónosé, övé volt a central caffe (de már elvitte a bank) (előtte pedig egy bicskei család alapította- a Bózáék- akiknek a szülei az én szüleimmel buliztak, a fiuk velünk... de sajna eladták, pedig jó volt a fagyi és tradícionális).
A Mónos a pizzériás, ő régen kutazott, ha emlékszel volt egy kutas gyilkosság... aztán pékséget alapított, most meg pizzéria.
Azt hiszem ti nem bicskeiek vagytok, ha gondolod mesélek :)
Én szerettem anno a Homályba bulizni menni, még akár egyedül is mentem, mert tudtam, hogy úgy is lesz ott "valaki"...
nyáron egy lagziról átléptünk a férjemmel egy buliba,jó volt, mert voltak azért régi arcok, de azért sok újonc tizenéves is volt... :(
régen meg csütörtök esténként mentünk sokan a fagyizóba (ami már zárva) mert vacsora est volt- Marika néni főzött, kajáltunk, ittunk- főleg nyáron voltak ezek jók... pénteken meg Tatára mentünk, szombaton meg ahol épp buli volt. ezt értsd úgy hogy egy kb 20 fős csapat.

Vettünk egy borjút!!!!! édi. kis 100 kilós :)
valószínű veszünk anyának való disznót is :)

és a palántáim is fejlődnek, majd 11-én eldől, mit mond a doki, ha szerinte jól vagyok, akkor leszarom, hogy hol fáj és csinálom a lecsó földet.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Witch
Sajnálom a rossz kórházi élményeket :cry: Remélhetőleg most már meggyógyul Jami!
Magadra próbálj vigyázni!

Sti
Drukkolok a kresz-vizsgához!

Konkri
Boci :lol: :lol: :lol:
Nálunk apósék tartanak mindenféle állatot :wink:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Trigemini: nálunk após tart lovat, baromfit, sertést. változó a kecske, birka, szamár állomány. és most van 3 borjú is.
mi/szüleim régen teheneztünk nagybátyámékkal- ez nagy dolog volt, mert ez abban az időben volt, mikor még 1 tv csatorna volt és hétfőn nem volt adás, akkor szerepeltünk a tv-ben is, meg a rádióban is.
most unokabátyám tyúkozik- 8000-9000 db, apu nála dolgozik.
nagynéném pedig nagy marketinges- most épp csinált Pesten egy magyar piacot, de ő indította el a tejes autókat is, sok mezőgazdász tüntetésen volt... meg ő folyton szerepel a mezőgazdasági műsorokban és lapokban.
és még sorolhatnám. az meg alap, hogy a család nagy része mezőgazdász végzettségű, ráadásul imádom is a szakmámat és órákat tudnék mesélni róla...
a kisebbik fiamról annyi, hogy karácsonyra istállót kapott :) úgy játszik vele mint egy babaházzal :)
tehát több generációs parasztok vagyunk :) és azon vagyok, hogy az elkövetkezendő 5 évben ezt alaposan elmélyítsük.

Sti: én is drukkolok!

Örülök Jami és Bence javulásának!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 

 
 

Konkri, hát nekem még így is homály :) a leírtak egy része. Igen, mi októberben volt 2 éve, hogy ideköltöztünk. Amíg Samut vártam, nem is nagyon ismerkedtünk, azóta már van pár barátunk, de velük már a gyerek a téma, meg akivel legtöbbet vagyunk, ők egy évvel előttünk költöztek ki, nem sokkal rutinosabbak. :)
Ma akartam fagyizni, és láttam, hogy bezárt a hely. :( Pedig olyan finom volt ott a fagyi!
Fú, de cuki lehet a boci! Nem csatolsz képet? :) Én egy törpemalacra vágyom (hobbiállatnak persze). Ha egyszer megkapom, leszel a bébiszittere, ha elutazunk? :D

Manó, meg tudtam nézni a táblázatot, egyre bővül, szuper! Tök rendes vagy, hogy bevállaltad ezt! Ha nekünk lányunk lesz, Léda lesz a második neve anyósom után, aki Adél. :) Amúgy tutkó fiú, de talán holnap kiderül. Majd jövök a hírekkel.

Sissy, gyomorégés már most? Szegény!!!! :(

Sti, fú, drukkolunk a vizsgához! Nem irigyellek. Neked akkor már a rutin meg a forgalom egyben lesz, ugye?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Konkri, itt a végén profik leszünk Bicskéből :)
Gratula a bocihoz! És ti tényleg igazi mezőgazdász család vagytok :)

Barbazso, várjuk a híreket holnap.

Manooka, táblázatot köszi!

Sti, legyél ügyes holnap a vizsgán!

Witch, sajnálom a hercehurcát a a kórházakkal, remélem, h Jami most már jó kezekben van. Majd mesélj, mi van veletek.

Hát, ennyi maradt meg, pedig átolvastam a hsz-eket. Ma nagyon sokat dolgoztam, már nincs agyam, nem is értem, miért vagyok még fent... Jó éjt!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jó reggelt!

Witch
Bethesda Kórház :cry: :cry: :cry: :evil:
Nem értem... hogy lehetnek ilyen felelőtlenek???? Nekem eü. dolgozóként az a meglátásom, hogy egy-egy osztály, kórház munkamorálja nagyban függ a vezetőtől. Attól, hogy ő milyen példát mutat, mit követel meg!
Nekem pl. volt olyan főnököm, aki azt is szóvá tette, ha a beteg lepedőjén volt egy vércsepp. Szigorú volt, de igazságos... elismerte mindig a munkánkat, ha olyan volt... és szerettük :wink:
Remélhetőleg most már megtalálják Jami betegségét, eredményesen kezelik!

Barbazso
Wellness jó lesz! Hova utaztok?

Sti
Drukkolok a vizsgához!
Én 18 éves korom óta vezetek :lol: :wink:

Manooka
Köszönjük a táblázatot!

Konkri
Boci :lol: :lol: :lol:
Mondjuk, tőlem eléggé távoli a mezőgazdaság. Annyi, hogy van egy kis udvarunk... ott próbálkozom nagyon lelkesen elvetni ezt-azt... :oops: :wink:

molly80
 
 


Witch!
Hogy vagytok? Hogy van Jami?

Sti!
Szorítok a jogsihoz. Én annak idején 4 és fél hónapos voltam Alexel, mikor meg lett a jogsim. A következő UH-on, úgy volt rajta a köldökzsinór, mint a biztonsági öv :D

Én meg vagyok. Hagyom el az utro-t, ennek hála jönnek vissza a rosszullétek :( És hihetetlen mekkora parakismami lettem. 1 hete láttam babót, és már megint kezdem enni magam, hogy minden rendben van-e. Olyan jó lenne már érezni, akkor tudnám mi a szitu. Nem tudom hogy bírom ki a 18. heti UH-ig :roll:

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Manooka!
Hogy vagytok?
Írom az adatokat a táblázathoz!
Gabi, galex, 31, BP, SOTE II, Szept. vége, Még nme tudjuk, 1 tesó
Remélem nem hagytam ki semmit.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Nekünk mozgalmas reggelünk volt, olyanok vagyunk, mint egy olasz család :lol:
Tegnap Apa azzal jött haza, hogy ma szabadnapos, így szerveztem neki programot..Mondtam neki, hogy el kéne Annát vinni szemészetre, mivel még a státuszon a doki néni úgy látta, hogy beszalad a szeme ábranézéskor. Eddig nem jött össze a szemészet, hétköznap egyszerűen sosincs olyan, hogy itthon lett volna a párom.
MA reggel telefonáltam a Tömő utcába, várnak, de 11-ig be kell érni. Így villámban reggeli, Anna repetát is kért, mondtam, hogy most nincs, majd szendvicsezik a kocsiban, közben Bencét is készítem bölcsibe, de én is éhen veszek. Végül elindultak, bízom benne, hogy Apa nagyon odafigyel, hogy mit mondanak, mert a pasik mindig felületesen jegyeznek meg számunkra fontos dolgokat. :)

Mi elkezdtünk kapni hideget-meleget a névválasztásunk miatt. Bennem pedig akkora dac van, hogy már csak azért is Soma lesz :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ági, pedig milyen nagyon tuti név a Soma!
erpé
 
 


Sziasztok!

Hú...mennyit írtatok, elolvastam mindent, érdekes történetek-egybeesések....

Witch: Hál'Istennek, már jó kezekben van!

Molly: Akkor nem irigylem, hogy nem lesz terhelésed....inzulinszintes tanácsot megfogadom

Kata: Mikor megy haza apa? Még egyedül vagy?

Mágnes: Tök jól látszik :) Soma igenis klassz név!

Galex: nyugi...most minden ok lesz!

Sti : hajrá jogsi. Nekem 3 éve van és nem vezetek :( Nem tudok szerintem (borzasztó oktatóm volt!), ezért nem is veszélyeztetem a közlekedés többi résztvevőjét! De nagyon hiányzik a vezetni tudás :( Rá kéne vennem magam, de parázok-akkor meg nem érdemes...

Barbazso: Jó kikacsolódást! Jó nektek :)

Hú, most ennyi maradt meg .....

Rólunk: Tegnap voltam nyaki redőn, minden OK, orrcsont Ok, baba OK, nagyon virgonc. Értékeket én nem tudom, mert nem érdekel, elég, ha a szakember tudja, hogy jó vagy nem én úgysem tudok vele mit kezdeni, hasonlítgani nem szeretek. Kombináltnak holnap lesz eredménye, majd telefonál a doki néni.

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Kata eredmény?
Bocs de elfelejtettem ki a másik, Mano vagy Sti? :oops:

Galex: én is holnap lesz egy hete hogy láttam kiskrumplit és 3 napja nem éreztem konkrétan és már én is para vagyok.
Ráadásul tegnap berendeltem egy csomó ehte lány ruhát :) az 56os tuti rugi készlet meg van :) de ha mégis fiú akkor valaki nagyon jól jár vele :)

Ági: nekem is lenne egy hosszú lista Apának itthoni munkára, ráadásul ő 4et dolgozik 4et itthon van, de áhh... délelőtt terembe megy edzeni mindig, és max délutánra tudok rábízni valamit, de mégis minden döcög. pedig lenne festés 3 féle, földhordás, pakolás az udvaron és egyéb apró barkács munkák.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


sziasztok!

itthon vagyunk hétfő este óta, de anyum meg apum beteg majd írok... :(

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Konkri!
Olyan jó,hogy így termeszteni,termelni tudtok magatoknak és nem kell megvenni.És nem utolsó szempontból tudod mit etettek az állattal vagy milyen szerrel gondoztad a növényeket így tuti a bio cucc :lol: :lol: Szerinted ki lehet rakni az erkélyre a muskátlit?(I.em.)

sti!
Túl vagy a vizsgán,szorítok? Nekem kb.8 éve van jogsim,5 éve nem vezetek(Láttam 1 csúnya balesetet,premierbe 3 m-el az orrom előtt)

Witch!
Hogy van Jami?Nekem eddig jó tapasztalatom volt a Bethesdával,régebben sajna elég sűrűn megfordultunk a fül-orr-gégészeten.

galex!
Rosszullét :( :( kitartást neked!!

Ágnes!
Mi volt a szemészeten?Vikim is szemüveges kb.3 éve.Én szúrtam ki,hogy távolra rosszul lát.Tanultak matekból a 100-as számkőrbe és azzal játszottunk,ha mentünk valahová,hogy kérdezgettem az autók rendszámát ami már messzebb volt nem látta.Persze én rögtön elvittem a szemészetre (SzTK-ba)azt mondták minden oké,hát gondoltam akkor jó.Rá 2 hónapra szűrték őket a suliba és jött az értesítés,hogy rosszul lát a gyerek :oops: :evil: Hajrá SZTK persze vissza már nem mentem és kerestem 1 profi gyermek szemészt.Aki azóta is kezeli a Vikit igaz,hogy magán,de nem ennyit ér a gyerek szeme.Ha kell a tel.száma szívesen megírom privibe.

babee!
Örülök,hogy minden oké!!

barbazso!
Az uszodába csak az öltözőig megy be velük a kísérő tanár(Ofő)3.osztályos gyerekek.A medencénél az alig 20 éves edző és az edzővezető,úszómester volt jelen.Durva volt nagyon,nem is tudok róla nagyon beszélni,mert akkora tortúra van és volt belőle,hogy eszméletlen :evil: :( :(

Rólunk:
Voltam ma védőnéninél sajna szombat óta ingadozik a vérnyomim nem tudom minek köszönhetően,de ma is 2x ülőhelyzetben megszédültem.Egyenlőre az időjárásnak betudjuk a dolgot holnaptól mérnem kell rendszeresen és írni :? :?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ibici. én a muskátlival várnék még, mert éjszaka még ki tudja mi van. 8ha megnézed a most árult nem télálló növénykéket a nagyáruházakban, eléggé vadászni kell a jó kollekciót.
De a leander bírja az 1-2 minuszt azt ki lehet tenni.

most ha valaki akar kertészkedni, akkor: sziklakertit, évelőt, cserjét, fát ültessen. illetve akár tömbházasok. ablakpárkányon (belül) kispohárba paradicsom magot (kiserkélyes lakásnak mondjuk ajánlom a karó paradicsomot, vagy koktél paradicsomot), majd szólok, ha nagyobb kaspóban ki lehet ültetni. vagy akár petrezselyem- ez már kintre is tehetitek balkonon. vagy metélő hagyma vagy újhagyma...
akinek van kisebb ágyása az is csinálhat pár palántát, 5 paradicsom már tuti mennyiséget ad.
de petrezselymet, hagymamagot bentre, kintre cserépbe- bármikor :)

bocsi :)

egyik éjjel én is szédültem, de fekve...

találtam új nevet és ezt szeretném nagyon: Ferenczi Fanni Rozi vagy Flóra Rozi, vagy Liza Rozi- de rozi legyen- mintha rá is mozdult volna :) anyósom hívom így és ráadásul anyum javasolta ezt a nevet- nekem akkora mákom van az anyósommal csajok,hogy méééég! egy áldott jó lelkű asszony. htb volt, paraszt asszony, csendes, kedves, nem szól, tűr és imád és a gyerekeket és mindent megtesz amit kérek stb... soha panaszom nem lehetett rá... annyira rendes ha kell a lányával szemben is megvéd vagy a férjemmel szemben.

szóval már kezdem "elfogadni" (két fiú után fura), hogy ha lányom lesz, de most már tényleg lány legyen, mert jönnek a hercegnős rugik :)
viszont ha a gyerekeket nézem, akkor megint fiút szeretnék, nekik jobb lenne a fiú. (ha fiú lesz akkor ide teszem fel elsőként a tuti kollekcióm eladásra- annyira tutik, hogy tegnap leleveleztem a csajjal, hogy a 2 csomagból nekem egyet csináljon, mert ez nem tetszik, az nem tetszik, de amaz meg tetszik... stb :)
de megálmodtam- egy nagyon pufi, sötét hajú kislányom született. volt vagy 4 kiló :)
amúgy akartam írni, hogy a gyomorégés akkor van, ha nagyon hajas a baba és bármíly fura de már 20. hét környékén egy jó szonográfus a sima uh-n látja a baba haját, érdekes módon a 4d-n nem látszik a haja a babának.

ja és képzeljétek, új project van képben: van egy föld terület családi kézben, de semmire se való... ötlet. kb 20 szilvafa 3-4 év után termő- ééééés csinálunk pájinkafődet! :) még 1 családtaggal kell egyeztetni és mehet ez a buli is :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Halihó!

csak gyors jelentkezés,visszaolvasni még nem tudtam,de holnap jövök! :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Azta, Konkri, nagyon beindult a vállalkozókedved! :) Tök jó!!!
Szerintem a Rozi nagyon aranyos név. A többi is szép. Én mondjuk egy 3 szótagút választanék mellé, de ha olyan egy sem tetszik... :)

És a Soma is szuper!
Egyszerűen nem értem ezt a nevek miatti savazást. :? Én mindig azt nézem, hogy a testvérek neve ne üssön el nagyon egymástól. Szerintem mindkettőtöknél tök beillik a sorba a kiválasztott név. Samu fórumán volt régen egy anyuka, akinek az első gyereke Józsika volt, a második Alina. Na, azt kicsit távolinak tartottam egymástól... :)

Witch, jobbulást a szüleidnek! Remélem, nem komoly!

Dunakilitibe megyünk a Diamant Hotelbe, leírás és képek alapján nagyon tutinak tűnik. A lealkudtuk.hu-n vettünk rá két kupont ( egy kupon 2 éjszakára szól, mi 4-re megyünk), és így 64%-kal olcsóbb volt.

Megnyugtat, hogy nem csak én nem használom a jogosítványomat. Nekem is rettenet tanárom volt, egy alacsony nőci, aki bakter lefulladt egy stop táblánál, amikor vitt minket rutin vizsgára. :) Ha lesz bátorságom újrakezdeni a vezetést, akkor szerintem előtte veszek pár órát egy jó tanártól, bár félek, elvenné a jogsimat. :D

Köszi az érdeklődést, a dokinál elég rövid ideig voltam. :) Mivel 2 hét múlva genetikai UH, így csak gyorsan megnézte, hogy él-e a baba. Ez így elég durva leírva, de hát ez az igazság. Nagyon kis édes volt, hatalmasat nőtt! Lehet, hogy tényleg fiú, de nem látszódott pontosan. Holnap be kell mennem a klinikára vérvételre (AFP, hepatitisz, májfunkció). Ez egyáltalán nem szerepelt a terveimben, jövő hétre időzítettük, csak most a doki előrehozta, hogy kiderüljön, májgond miatt viszketek-e ilyen brutálisan. Holnapra hagytam a bepakolást az útra, tök jó. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazso: Dunakilitin mi törzsvendegek vagyunk,Isteni!gyönyörü a wellness,Samu imdni fogja es a vacsora,ha kertek felpanziot Isteni.szuper a kertje,hatalmas gyerekparadicsom!!!de jo nektek! :)

KépKép

Kép
babee
 
 


barbazso: Dunakilitin mi törzsvendegek vagyunk,Isteni!gyönyörü a wellness,Samu imdni fogja es a vacsora,ha kertek felpanziot Isteni.szuper a kertje,hatalmas gyerekparadicsom!!!de jo nektek! :)

KépKép

Kép
babee
 
 


Jó reggelt!

Konkri
Após mg. vállalkozó :lol:
Lényegében ebből él a család :lol: :wink:
Rozi :lol:
Szerencséd van anyóssal :lol: :lol: :lol:

Molly
Ahhoz képest, hogy nálunk a fél család mezőgazdász, én a füvesítésre szavaztam az udvarunkon :oops: :wink:
Nálam még a szobanövények is képesek kipurcanni :oops: (bár most már 4 hete életben vannak az átültetett virágaim :lol: :wink: )

Galex
Nekem szerencsém van, 2 hetente járok doktorhoz, akkor mindig van UH is :wink:

Mágnes
Miért? Mi a bajuk a Soma névvel????
Én a szombati munkanapot kihasználva mentem el szemészetre... lassan már kész is lesz a szemüvegem...

Babee
Jó, hogy rendben van a babád! :lol:

Witch
Jobbulást a szüleidnek!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Tegnapi képek...

Kép
Ő a különálló baba... kb. egy héttel nagyobbak a méretei, mint a korának megfelelő átlag :wink:

Kép
Az egyik egypetéjű :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
A másik egypetéjű...

Két kisfiú már biztos... a harmadik még kérdéses :lol: :wink:
Jó lenne egy kislány! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Köszi a drukkot, de csak holnap (péntek) reggel megyek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De ma is elkél, ma megyek a genetikaira. Persze utsó pillanat... :? :oops:

Én azért szeretném használni a jogsim. :D Remélem fogom is. :shock: Az nyugtat meg, hogy automata az autónk...talán így menni fog. Aztán meg olyan nagy távokat csak nem megyek....vagy kitudja, majd most fogok világgá menni... :wink: :lol:

Napok óta nem alszom. Ma 4.30kor keltem (pontosan!!! :shock: ), tegnap hajnali 1 és 3között baglyoztam előtte is valahogy így. Van, aki még álmatlanságban szenved????

Witch, örülök, hogy már otthon, gyors gyógyulást!

Konkri, jól hangzanak a tervek!!!!

A Soma névvel mi a gond???? Nekem tetszik, meg a családnak nem tök mindegy??? Amúgy nálunk is ez megy. Nálunk a Lillán buktak ki anyósék, sógornőmék a Biankán. :roll: A Lillát lehülyézték konkrétan, hogy milyen név ez....Na erre mit mondjak????Irodalmat ismerni kéne vagy mit???? :evil: Most meg semmit nem szóltak még, pedig a nevem bazi elvetemült (szerintem is), de rögtön úgy keztem, hogy ősmagyar és lesz mellette egy szimpla is.... :roll: Lánynak az Aisa lesz, de ze nagyon extra, kéne egy szimpla is, de semmi nem tetszik, remélem ezért is, hogy fiú lesz... :wink:

Jaj, a hajat akartam írni még. nekem anno a naggyal éget kegyetlenül és semmi haja sincs. Tavasszal voltam vele fodrásznál, hogy vágjon le, és azt mondta a fodrim, ha levágja nem lesz neki haja... :lol: :lol: :lol: :lol: A kicsivel meg nem égett és annyi haja van... :shock: És mindkettőnél meglepődtünk, anagynál uhun is azt mondták mennyi haja van, aztán kopaszon született. :lol: A kicsire nem mondtak semmit és erre a szőke babám után kibújt egy fekete hajú, csík szemű gyerek. Na meg is kérdeztem, hogy hol az enyém. :lol: Majd hétvégén lesz időm teszek nektek föl képet, mert hihetetlen, hogy két testvér ennyire más legyen, pedig egy az Apjuk...becsszó!!!! :oops: :wink: :lol:

Na, megint sok a karatty belőlem és magunkról, majd tüzetesebben olvasok péntek után... :oops: :oops: :oops: :oops:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Tegnap Annámék 4 órát ültek a szemészeten, szemüveges lesz a lánykám...):

Ibici:
Köszönöm a felajánlást doki ügyben, így megvan mostmár, hová járunk majd. Cilinderes szemüveget kapott, fénytörési problémája van. Alig várja a szemüvegét, pirosat szeretne, szóval ő nagyon örül neki..Legalább ő...

trigemini:
Jajj de édesek a babák! A különálló babácska ránézésre is nagyobbnak tűnik :) Lehet, hogy ő előbb fogant kicsivel?

Nekem 15 éve van, az első 5 évben nem használtam.Szegeden szereztem a jogsit, nekem Pest nagyon káoszos közlekedés tekintetében Akkor tört meg a jég, amikor Apának hétvégére adtak bérmentesen szolgálati autót, de neki viszont még nem volt jogsija. Így az első igazi utam rögtön a 300 km-re lakó szüleimhez szólt. :)
Azóta imádok vezetni, bár óvatos duhaj vagyok, a Belvárost nem vállalom be, ha egyedól vagyok a kocsiban. Nem a vezetéstől félek, hanem, mert egyszerűen nincs helyismeretem. Ha bekeveredek egy dugóba, vagy lezárásba, én nem tudom a kisutcákat, kiskapukat, amit a férjem azonnal vág. Szerencsére a munkahelyem nem a belvárosban van, így a gyerekeket én hozom-viszem, és dolgozni is kocsival járok. A nap fénypontja, amikor vezethetek, pedig régen hogy féltem tőle :)

Sti:
Hét az én két gyerekem is két olyan különböző, hogy mindenki csodálkozik rajtuk :)
A kislányom kreolos bőrű,barna hajú,barna szemű, a kisfiam pedig fehér bőr,vörös haj,kék szem :)
Ezek után kíváncsi leszek Somára...:) :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én sem értem mi a baj a Somával, Lillával, Biankával.
nálam most ugye a Fanni- és ugye a sógorom is azt mondta hogy annyi szép magyar név van... na hát ez is egy kis irodalom...

A vörös haj az állítólag ehte szőke párnál alap.

Sti: szurkolok holnapra! a kocsitokkal mi van? visszakapjátok?
nekünk is volt automataváltós, ami tényleg jó, de az első utamon beletapostam egy akkorát reflexből a fékbe a kuplung helyett, hogy apa a térdével lerugta a a kihangosítót :) :) :) aztán lett egy mezei, de sima ügy volt visszaállni érdekes.

Hasszuri eredmények?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Mara vagyok a tavalyi szeptemberi babásból. (Mi átköltöztünk máshova, mert akkor még nem lehetett itt zárt fórumot létrehozni.)
Csináltunk egy honlapot: http://www.kelengyelista.freeblog.hu/
Nekünk már nem annyira aktuális a téma, így valamilyen szinten szeretnénk átadni a stafétabotot. :) Szóval ha van kedvetek hozzá, akkor nézzetek rá a lapra, kommenteljetek, és ha még cikket is írnátok, akkor keressetek engem a kcsmaria kukac gmail pont com mailcímen, vagy priviben.
Szeretnénk hagyományt teremteni azzal, hogy minden évben a szeptemberi babásokat megkeressük ezzel az ajánlattal. Jó lenne, ha friss és aktuális tartalommal rendelkeznénk, hisz mindig találnak ki új dolgokat....

Remélem nem zavartam nagyon!

Üdv: Mara

hofeherke
 
 


Csak gyorsba! Most jövök a genetikairól, rendes volt a fickó, mert nem volt túl együttmüködő babóca, de a neme miatt még 4d-re is átkapcsolt és kaptam 4D-s képet. Tiszta apja ÉÉÉSSS!!!!! FIÚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sírtam basszus! Apa szomorú, de ez van. Néha nekem is teljesülhet a vágyam. Apukám küldte!!!!!!!! Szóval van egy Botikánk!!!! :D István Botond lesz a neve. Apa így jött haza, még az 5.héten, hogy van egy fiú neve, a Botond.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Mara:
Nagyon köszönjük neked(nektek) a stafétát, nagyon hasznos oldal, remélem, bővíteni tudjuk!

sti:
Gratulálok kukishoz!! A Botond név nagyon tetszik!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Boti!!!!
Kép [/img]

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Gratula Mindenkinek,aki volt uh-n.

Név:nekünk is tetszik,tetszett a Rozi,még Lili előtt is esélyes volt.Nálunk a Lilianna Mandola sem hagyományos név,de miután megszületett,és mondtuk,mi a neve,senki nem mondta,hogy jajaj...Előtte persze a tippeket még véleményezték.

Én sem tudom a Somával pl. mi a baj,de a többit sem értem.Nagyon kiváncsi vagyok én is már,hogy ki van a pocakomban... :) Mondjuk addig neveken sem gondolkozunk,csak ötlet szinten.Régen a Luca is esélyes volt.

Gyomorégés:Lilinek sem volt sok haja...

Irigyelek mindenkit,aki gazdálkodik.Én városban nőttem ugyan föl,de most kertes ház,hobbi ültetgetés megy,csak nagyon agyagos a talaj,így azt vettük észre,hogy a tök-félék,és a paradicsom,ami kikel.Jó lenne,répa,meg ilyenek de az nem marad meg.Próbáltam borsót,retket,de nem megy itt.
Pesten hol van ház csirkés?Tudja valaki?Vagy Szentendre közelében?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sti! gratula! vizsga?

Ekata? tied?

Én megint parás vagyok, mert megint nem érzem a mocorgást, ráadásul bal oldalon vmi tompa nyomást érzek... :( én annyira parás vagyok, hogy azt el se tudom mondani.
már ettem csokit is, de nem érzek mocorgást :(
a fiúk sokkal aktívabbak voltak. jó betudom még hogy ő picike, de ez az időszak nekem olyan para. lehetne már augusztus, akkor tán nyugodtabb leszek.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Halihó!

Hú,de jó a tábli!Megnéztem végre.

Jogsi:én is vezetek 17 éves korom óta.Nagyon nagy szabadságot ad,úgyhogy hajrá,ne hagyjátok veszni!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Megkaptam a cvs eredményét! Nincs kromoszóma-eltérés, nincs izomsorvadásra jellemző génhiba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Kata, gratula!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Kata
Gratulálok :lol: :lol: :lol: :lol:

Sti
Sokszor én is felébredek éjszaka, aztán nappal meg elalszom :oops:
Ebéd után szoktam is szundítani :wink:
Gratulálok Botondhoz!

Mágnes
A fiúk is nagyobbak a koruknál, de az UH szerint három baba, három kor... :wink:

Hófehérke
Köszönjük!

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Kata:
Gratulálok az eredményhez!
Jól látom, kislány jön hozzátok? :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Trigemini: Gratula a szép uh felvételhez!

Kata: De jó :) Mágnes milyen sasszem! Tényleg! Már tudjátok, hogy kislány?

Sti : Neked gratula Botihoz! :)

Konkri: szerintem ilyenkor még nem olyan erőteljesen érezhető...nyugi

Hofehérke: Köszi a linket!

Haj: Nekem nagyon égett a gyomrom és Marcinak alig volt/van haja...

Ma megkaptam a kombinált eredményét. Abszolút jó, hál Istennek!!!

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Lassan én is elő keveredek....

Kata!

Gratula :)

Trigemini!

Tetszett az UH kép :)

Sti!

Gratula Botihoz :)

Valaki kérdezte apum honnan szerzett orvosi hallgatót :) Apum ügyes, mindent beszerez :) De mostanában nem hallom a szivét, csak ritkán, viszont a mozgását hallom. Bár az utóbbi 2-3 napban nem érzem igazán, aggódok is. Főleg, hogy mindenki megkérdezi, hogy hol van bennem a gyerek? Mert hogy még mindig 69-70 kg vagyok és a hasim se nagyon nő...1,5 hete voltam dokinál, akkor minden oksi volt. Bízom benne most is az. Bár lehet hogy a 8 műtét és a sokszor elvágott idegek miatt nem érzem úgy, mert kívülről nagy részt érzéketlen a hasim...
Viszont elkaptam anyuék nyavajáját és nincs hangom kiszakad a légcsövem, stb. Szerencsére a láz eddig elkerült, a legmagasabb hő 37,8 volt...
Jami már jobban van, holnap viszem Veszprémbe kontrollra. Ilyen állapotban tuti lesz. se hangom, se erőm, döglődök... és megint antibiotikumot kell szednem Zinnatot kaptam, mert ráment a hugyutakra nálam is (2010-es műtéteim óta érzékenyebbek a hugyutak...)

Babe!

Nekem is égett gyomrom Jamival és igazi lenin frizuja volt, alig volt haja... 1 évesen még fiúnak nézték...

Nevek: Nekem is pislogott mindenki a Jaminára kaptam hideget, meleget... Most az Adelinával is így vagyunk... De nem érdekel... :)

Jövök még majd, csak legyen időm...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch: részvét a zinnatért- én a másik gyerekorvoshoz azért nem szeretek menni, mert midig ezt írja fel és még számomra is hányinger keserű, hát még a gyereknek- bár gondolom te nem kanalasba kapod...
Jobbulást!

Akkor azt mondjátok, hogy nem gáz, ha Rozi-t csak 2-3-4 naponta érzem mozogni? azt tudom, hogy mikor elkezdtem érezni a fiúkat, akkor utána olyan paráim voltak, ha délig nem jelentkeztek be... tegnap ettem csokit, aztán hasra feküdtem, semmi, majd hanyatt és akkor éreztem... :) de olyan fura volt, hogy akkor meg azon paráztam, hogy mi van ha kevés a magzat vizem. este meg a köldökzsinór miatt aggódtam... kész... a lepényen meg állandóan parázok- feljebb ment már, jó e, nincs leszakadva, nem túl nagy, nem túl kicsi... komoly mondom jobb lenne augusztus 20ig "kómában" lenni, aztán felébredni, kiélvezni az utolsó hónapot és kész.
Amiatt meg hogy én akartam őt nagyon mindig elfog a félelem, hogy mi van ha nem lesz rendben és majd mondják, hogy na én megmondtam...(mi van ha szülés közben történik valami)
csütörtökön megkérdeztem a gyerekorvost hogy szerinte melyik a legjobb korakórház pesten, mert ha gáz van akkor én tuti nemmegyek tatabányára vagy fehérvárra, akkor irány Pest- azt mondta hogy Nőiklinika (az a Sote?) az hol van? a Baros utca?
mondja valaki, hogy normális ez a sok para gondolat... én betudom a sokadik terhességnek és több "tudásnak", ami néha átok. mondjuk mentségemre ha ilyen eszembe jut mindig inkább keresek vmi más gondolatot...
és bocs ha valakit ok nélkül riogattam

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Én is hülyére parázom magam, mint az írtam is... Hasra nem is merek fordulni, nehogy megnyomjam. Ja és Jami valamelyik nap hasba rugott, azóta még parásabb vagyok...
A zinnatot kanalasba Jami rögtön kihányja... én tabiban kapom na az se sokkal jobb, de én elviselem...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


köszi a vigaszt! :roll:

Próbálom hessegetni a gondolataim.

Átírtam a vonalzóm- így kicsit felturbózódtak a hetim- de olyan nem igazinak éreztem... így a mensihez igazodik most nem pedig egy mért kalkulációhoz. jó lesz így. már csak azt várom mikor írhatom át kislányra :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri! Ne felejtsd el, a gondolatoknak teremtő ereje van! Ha mindig rosszra gondolsz, akkor a rossz akár be is következhet, mert bevonzod! Csak a jóra szabad gondolni! Ezek a félelmek természetesek, mindannyiunkban benne vannak, de nem szabad, hogy ez határozza meg a mindennapjainkat! Gondolj csak a jóra és csak jó fog bekövetkezni! Ha jön egy rossz gondolat, kapcsold át az agyadat, gondolj másra. Én ha rosszra gondolok, rögtön elkezdem magamban azt mondogatni, hogy ép, egészséges és tökéletes vagyok, minden a legnagyobb rendben :) Ezt meg is zenésítettem :) Szereted a Rubint Rékát? Sokan nem, én nagyon. Na az ő új dvd-je végén van egy meditáció szerű, amikor beszél és csupa csupa jó gondolatot ültet az agyadba! Érdemes lenne meghallgatnod egyszer.

Witch: Jobbulást!!! Én szerencsére már túlestem ezen pár hete. Hasba rúgás nálunk szinte minden napos :(

Látjátok? én pont ezért nem vennék soha szívhang hallgatót! Mert akkor feleslegesen paráznék, hogy most hallom, most nem hallom...ez durván fog hangzani, de ha nem hallod, akkor mit csinálsz???Ha valami történt esetleg (ami itt senkivel nem fog megtörténni)...akkor mit tudsz te otthon csinálni a hasadban lévő babával???Bemész a kórházba, védőnőhöz....ha a baj megtörtént, akkor senki nem tud semmit sem tenni! Hacsak nem azért, hogy gyönyörködjetek a bébi szívhangjaiban néha: Ne kínozzátok magatokat feleslegesen ezzel! Elmesélhetnék egy ehhez kapcsolódó történetet, de direkt nem teszem, mert negatív dolgokról NEM beszélünk! Lányok Happy van, itt a tavasz, gömbölyödnek a pocakok, minden a legnagyobb rendben!

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Lányok!
Nyugalom! Minden rendben van a babákkal!
A stressz árt a babáknak!
http://www.szuloklapja.hu/baba/body/cik ... u=babavaro
Inkább beszélgessetek a babáitokkal!
http://www.szuloklapja.hu/baba/body/cik ... u=babavaro

Babee
Jó, hogy rendben van a babád :lol: :lol: :lol:

Witch
Jobbulást nektek!

Konkri
Köszi a kertészkedési tanácsokat!

Trigemini
Gratulálok a két fiúhoz! Nagyon jók a képek!
Kislányhoz meg drukkolok!

Hofehérke/Mara
Köszönjük!

Sti
Gratulálok Botondhoz!
Akkor a két lány után lesz egy kisfiatok is :lol:

Gyomorégés
Terhesség természetes velejárója! Hormonális hatásra a gyomorszáj záróizma lazul, a hasi nyomás növekszik, a gyomortartalom könnyebben visszaáramlik a nyelőcsőbe...
Baba hajához semmi köze :wink:

Kata
Gratulálok! De jó, hogy Mira baba egészséges!

molly80
 
 


Köszi lányok!
ezért próbálok másra gondolni, ha valami hülyeség jut eszembe- és különben is álmomban már láttam a pufók, sötét hajú kislányom- bár igen fura így elképzelni, hogy hogy lesz az én mini babámból 4 kiló fölötti mint álmomban, ráadásul a fehér hajú fiúk után... de így lesz :)
napközben nincs nagyon időm, de minden este lefekvéskor csupaszon a hasamra teszem a kezem és várok... néha hiába... de ez a rituálém, az este az övé. beszélni én ritkán szoktam a babákhoz- nem bírom hallgatni magam :)
a gondolat erejében én is hiszek, mert sztem így vonzottam be őt, de ezek a csúnya gondolatok néha rést találnak a pajzson, de tényleg hamar elhessegetem őket vmi mással.

anyuval jól kitakarítottunk, a gardrob is kész most, igaz lenne mit cipelni a padlásra, de ezt nem én teszem meg most, a teregetésnek meg várnia kell, míg helyre jön a hasam a gardrob után. most kicsit jó érzés- ráadásul találtam egy csomó szexi bugyit, aminek örülök, mert most akartam újakat venni :)

na jó pihit mindenkinek!

Mira név nekem is tetszik, még szóba jöhet nálunk is...

ja akartam adni még egy "kertészkedés" tippet:
bár ez inkább balkon láda: szóval fel lehet dobni már most is a balkont, ablak párkányt: végy balkonládát (személy szerint ha nem cserép, akkor én a cserépszínű műanyagot referálom)- ami nincs alul kilyukasztva
- vegyél most kapható sziklakerti növénykéket és/vagy törpe terülő cserjéket, örökzöldet (ilyen mini kúszó tuja szerűségek) most lehet őket kapni mindenhol... (kövirózsa félék, varjú háj félélk, de jó kakukfű, citrom fű stb., kecskerágó félék, mini kúszó tuja...)
- a ládába ültess két sziklakertit vagy egy sziklakertit és egy örökzöldet,
-közéjük tehetsz egy nagyobb követ/sziklát, majd szórd meg az egészet kaviccsal- így mutatósabbak, illetve ha ablakpárkányra kerülnek, akkor elkerülheted, hogy eső idején földet, port verjen az eső az ablakra.
-ráadásul nem igényélnek minden napos törődést, heti egy locsolás elég.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Köszi a fogadtatást :) , már nagyon jöttem volna/jönnék gyakrabban is; de a férjem (aki Soma szintén :D ) Indiában van 1 hónapig, és minden idôm a pihenésre megy + március vége lévén nyomnak a szakdolgozóim, most is itt görnyedek a gép elôtt....

Amint tudok jövök!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


KOnkri: köszi a kertész tippeket! 3 hete költöztünk az új lakásunkba, végre van egy 22 nm-es erkélyem, és már nevelem a palántákat a szobában (paradicsom, paprika, padlizsán + fûszernövények). Fogalmam sincs, túlélik-e a "gondoskodásomat" :lol: ; de tök jó lenne.

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Konkri!
Nyugi, minden oké lesz!

Mi ugye beruháztunk egy szívhang hallgatóra, de hálistennek nem lettünk függők :D kb. hetente egyszer megnézzük hátha hallunk-e valamit, ez aféle családi program lett apafejjel és Alexel. És képzeljétek, tegnap hallottuk a kis patadobogást! :lol: Annyira jó volt. Persze csak másodpercekig, mert el ment aprócska onnan. De tök jó volt. És nem is eröltettük tovább, nekünk ennyi elég volt. Majd megpróbáljuk pár nap múlva megint :D

Rátok hogy hat ez az idő? Én még kómásabb vagyok, mint eddig. És tegnap a pocakom sem volt valami jól. Remélem mára minden oké lesz.

Witch!
Sajnálom az antibigyót, de jobb így, mintha nem kezelik. Tudják a dokik milyen bogyót lehet adni ilyenkor, nem lesz baj. Az én dokim azt szokta mondani, hogy a babák szeretik az antibiotikumot, kifejezetten gyorsabban nőnek tőle. Persze attól, amelyiket lehet adni ilyenkor.

Nagyon irigykedem, hogy ennyien tudjátok már a babák nemét. Viszont azt is látom, hogy főként a fiúk mutatták már meg a rejtegetnivalójukat. Én eddig meg voltam róla győződve, hogy ez a gyerkőc is kukacos :lol: , de 1-2 hete elbizonytalanodtam. De nekem tényleg tök mindegy.

A nevekbe ne hagyjatok beleszólást, ez legyen a ti döntésetek.
Szerintem ne engedjetek a nyomásnak, később megbánhatjátok, a család meg majd úgyis megszokja.

Mikor kezdtek el vásárolni a babának? Nekünk nem maradt meg szinte semmink Alex után. Kapunk dolgokat, de főként lány cuccok várnak ránk, úgyhogy körül kell nézni, egyszerre nem fog menni minden. Ráadásul szept-re Alexet is be kell iskolázni. Teljes anyagi csőd lesz az ősz :D
Hihetetlenül horror áron vannak a normálisabb babakocsik. Ma apafejjel a nyakunkba vesszük a boltokat, babakocsinézőbe megyünk.
Vásárolni max a 18. heti UH után akarunk, hátha addig megtudjuk kit rejt a pocak, de muszáj körülnézni, hogy legalább valami fogalmunk legyen, milyet is szeretnénk.

Szép napot mindenkinek! (bocsi, ha valamire nem reagáltam)

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

A fórum indulásakor jelentkeztem először és utóljára, azóta sajnos nagyon ritkán jutottam gépközelbe, akkor is csak próbáltam visszaolvasni, már amennyire tudtam. Viszont most már lesz lehetőségem jönni hozzátok, fórumozni.

Nálunk is kiderült a pocaklakó neme, fiúcska lesz. Kíváncsi leszek, mennyiben lesz más, mint Csengével. Elég sok lányruhám van 0-3 éves korig. Ha valaki majd esetleg fordított helyzetben lesz mint én, azaz fiú után lányt vár, jó lenne cserélgetni ruhákat. :)

A negatív gondolatok nálam is bekúsznak néha, de igyekszem én is azonnal elhesegetni őket. Süt a nap, van egy gönyörű családom, ami szeptemberben bővülni fog egy öcsikével. Nálunk a Márk és Martin nevek vannak versenyben.

Kislányomnak kell még feldolgoznia, hogy kisfiú testvér érkezik, nagyon kislányt várt, babázni szeretett volna vele :) De olvasgatjuk Anna, Peti és Gergőt, így már kezdi másképp gondolni.
rizsmike
Budakalász
 
 


Mi is a 4D Genesisben voltunk UH-n. Csak ajánlani tudom őket. Mikor Csengét vártam, a 16. héten megmondták hogy kislány. Most pedig a kisfiút is tudták mutatni. Csatolok egy képet. A fényképet fotóztam le, szóval lehet, hogy kicsit homályos lesz....

Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Mi is a 4D Genesisben voltunk UH-n. Csak ajánlani tudom őket. Mikor Csengét vártam, a 16. héten megmondták hogy kislány. Most pedig a kisfiút is tudták mutatni. Csatolok egy képet. A fényképet fotóztam le, szóval lehet, hogy kicsit homályos lesz....

Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sziasztok!

macianyu:
Hú, nem irigyellek az egyedüllétért...

rizsmike: Üdv újra :) Gratulálok a kisfiúhoz! Mi lesz a neve?

galex:
Babaholmik terén nagyon rosszul állunk. Mivel nem terveztük Somát, így eladtunk szinte mindent,a babaruhákat elajándékoztuk...
Kölcsön adtunk egy légzésfigyelőt, így az legalább megvan még(ez bébiőr is), aztán kaptunk a szomszédtól egy szuper kis fenyő ágyat, van két mellszívóm ,egy kézi és elektromos kölcsönben, és azt hiszem, ennyi...:) Nincs egy babaruhánk sem, a hordozónk megvan már, azt jó áron megvesszük barátnőmtől. Lassan neki kellene állnom összeírni, hogy mi hiányzik, mert egyszerre beszerezni anyagilag képtelenség.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: